Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Surmatut punaiset

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Solman Kustaa Nestor 17.1.1890 Vihti
Solovjov Pavel Matvejevitš 1883 Viipuri
Someroja Oskar 1877 Viipuri mlk
Sommarberg Juho Wäinö 28.10.1892 Jaala
Sommarberg Lauri 17.10.1896 Iitti
Sommarberg Urho 8.3.1899 Jaala
Sommarberg Wihtori Pekanpoika 28.10.1883 Valkeala
Songeri Väinö Juhonpoika 7.8.1888 Nastola
Sopanen Johannes Antinpoika 7.11.1890 Muolaa
Sopanen Oskar Edvard 5.8.1899 Helsinki s
Soramäki Lauri Wiljami Kallenpoika 9.9.1892 Helsinki p
Sorjonen Einar August 1900 Viipuri mlk
Sormunen Elias Pekanpoika 17.6.1885 Muolaa
Sormunen Heikki Heikinpoika 27.12.1890 Polvijärvi
Sorri Impi Margit 1900 Maaria
Sorsa Eino Paavali Antinpoika 5.6.1893 Helsinki e
Sorsa Isak 1858 Vehkalahti
Sorsa Karl Johan 29.5.1878 Valkeala
Sorsa Matti Erikinpoika 21.1.1875 Muolaa
Sorvali Anton 5.2.1892 Kuolemajärvi
Sorvali Edvard 17.7.1889 Kuolemajärvi
Sorvali Eemil 22.2.1900 Kuolemajärvi
Sorvali Emanuel 13.4.1860 Kuolemajärvi
Sorvali Juho Rautu
Sorvali Taavetti 10.3.1887 Kuolemajärvi
Sorvanen Oskar Arvo 16.12.1897 Mynämäki
Sorvari Matti Villenpoika 19.4.1861 Muolaa
Sosunov Nikolai 29.11.1883 Kyyrölä
Spiir Juho Taavetti Aukustinpoika 19.6.1893 Kalvola
Staf Tekla Maria 3.11.1900 Urjala
Stam Väinö Armas Konstantin 20.5.1885 Elimäki
Starast Heikki Heikinpoika 14.8.1875 Nuijamaa
Starck Akseli Roopertti Iisakinpoika 3.6.1892 Kullaa
Starck Taavi Vilhelm 15.1.1858 Lappee
Starck Väinö VIlhelm 1887 Lappee
Stark Wera Josefina 8.10.1876 Uusikaupunki
Stelin Eemeli Edvard Kustaanpoika 8.1.1896 Kalvola
Stelin Werneri Kustaanpoika 17.8.1901 Kalvola
Sten August Vilhelm 4.5.1886 Helsinki sr
Stenberg Frans Oskar 22.7.1889 Pomarkku
Stenberg Lars August 7.7.1875 Eura
Stenberg Lauri Aukusti 3.5.1900 Eura
Stenberg Matti Alarik 4.5.1889 Urjala
Stenberg Tobias Hjalmar Tobiaanpoika 12.9.1892 Kiukainen
Stendahl Vihtori 15.8.1877 Sammatti
Stenfors Arvo Allan 18.11.1897 Pori mlk
Stenfält Kaarlo Feliks 14.1.1893 Sammatti
Stenfält Kustaa Adolf 30.6.1861 Sammatti
Stenholm Kaarle Reinhold 27.8.1872 Tammela
Stenholm Kalle 1879 Sääksmäki
Stenholm Kalle Oskari Iisakinpoika 21.9.1888 Kalvola
Stenholm Wäinö Hjalmar Rikhardinpoika 9.9.1887 Valkeala
Stenius Urho Tuomaanpoika 4.2.1894 Nuijamaa
Stenman Wilho 3.9.1900 Kymi
Stenman Wille Juhanp. 4.4.1876 Kymi
Stenroos Johannes Vihtori 5.7.1893 Huittinen
Stevander Aksel Arvid 14.4.1894 Humppila
Stevander Hilma Maria 22.3.1862 Humppila
Stick Gustaf Henrik 18.9.1884 Lohja
Stigell Johan Ferdinand 8.10.1892 Siuntio
Still Paavo Rafael Nikolainpoika 2.3.1899 Kuru
Stjernroos Mikael 10.1.1883 Lahti
Stolt Aleksander Adolfinpoika 8.3.1895 Muolaa
Stolt E. Muolaa
Stolt Y. Muolaa
Stoppsen Evert Reinhold 9.9.1898 Kymi
Storbacka Niilo Niilonpoika 6.12.1895 Haapajärvi
Storpellinen Juho Kustaa Antinp. 6.11.1895 Käkisalmi mlk
Strandman Helle August 16.2.1887 Kymi
Strandman Taavetti Antoninpoika 7.5.1890 Lappee
Ström Armas Leppävirta
Ström Hannes 1898 Sääksmäki
Ström Kalle August Kallenpoika 30.8.1860 Sääksmäki
Ström Onni Armas Miinanpoika 20.6.1887 Varkaus / Leppävirta
Ström Oskar Ferdinand 16.11.1869 Muolaa
Strömberg Gustaf Edvard 8.4.1894 Lohja
Strömberg Gustaf Henrik 24.6.1869 Lohja
Ståhl Juho Emil 22.6.1901 Hollola
Ståhl Kaarlo Osk. 3.5.1891 Pyhäjärvi UL
Ståhl Kalle Oskar 21.8.1896 Hollola
Ståhlberg Aleksandra Josefina 17.10.1889 Vihti
Stålberg Eelis Vilhelm 14.5.1890 Nurmijärvi
Suhonen Aabel Jäppilä
Suhonen Kustaa Adol Kustaanpoika 20.8.1877 Ruokolahti
Suihkonen Akseli Kaapronpoika 4.7.1889 Leppävirta
Suihkonen Vihtori Kaapronpoika 25.4.1887 Leppävirta
Suikkanen Matti Matinpoika 16.2.1896 Antrea
Suikkanen Mikko Antinpoika 10.10.1887 Muolaa
Suikkanen Sakari Juhonpoika 13.7.1872 Uusikirkko VL
Suikkeli Kalle 1.6.1901 Hartola
Sukander Kalle August Juhonpoika 27.8.1897 Vesilahti
Sulander Ilmo Eemeli 6.2.1895 Sääksmäki
Sulander Taavetti Konstantin 19.5.1867 Punkalaidun
Sulanen Armas 1.3.1899 Jaala
Šulikin Vasili Vasiljevitš
Sulin Kustaa Joosenp. 2.6.1889 Tammela
Sulin Lauri Mikko Wilhelminp. 24.5.1884 Tampere
Sulin Otto Viljam 3.4.1889 Forssa / Tammela
Sulkio Kustaa Leonard 27.9.1895 Tyrväntö
Sulku Edvin Herman 9.7.1888 Ähtäri
Suloinen Wäinö Leonhard 28.9.1895 Kiukainen
Sulokorpi Alfhild 27.7.1892 Ruotsinpyhtää
Sulonen A. 1891 Hausjärvi
Sulonen Artturi 12.10.1894 Kalvola
Sulonen Erkki Adolf 5.6.1901 Tampere
Sulonen Lauri Arvid 27.1.1889 Hyvinkää
Sumén Kaarle Alvar 12.3.1896 Padasjoki
Summanen Evert Juhonpoika 17.5.1891 Ruokolahti
Sundelin Einar Arvo 25.11.1896 Pernaja
Sundelin Frans Nestor 27.5.1882 Noormarkku
Sundelin Wiktor 30.4.1885 Asikkala
Sundell Johannes Brynolf 5.1.1879 Urjala
Sundgren Joonas Vihtori 1885 Vesilahti
Sundholm Henrik Alarik 5.8.1893 Askola
Sundholm Karl Gustav 5.1.1890 Askola
Sundling Karl Gunnar 22.7.1897 Porvoo mlk
Sundman Yrjö Edvart 1896 Heinola
Sundqvist Juho Viktor 1890 Vihti
Sundqvist Oskar 15.8.1869 Porvoo
Sundström A. 19.2.1878 Loppi
Sundström Kustaa Artur 31.5.1891 Nurmijärvi
Sundström Oskar Adolfinpka 19.2.1878 Jokioinen
Sundvall Frans Fredrik 10.7.1872 Eura
Sunell Frans Wihtori Erlandinpoika 13.12.1896 Eurajoki
Sunila Theodor Kristianinp. 7.11.1887 Helsinki e
Sunila Toivo Alarik Kristianinp. 30.1.1889 Kymi
Suojala Johan Joel 11.9.1888 Hollola
Suojanen Aleksi Edvardinpoika 25.3.1891 Luopioinen
Suojanen Frans Oskar 23.10.1877 Akaa
Suojanen Paavo 1900 Akaa
Suojanen Sigrid Maria 29.1.1901 Sääksmäki
Suojanen Wäinö Waldemar 3.8.1884 Hämeenkyrö
Suojoki Aukusti Sakeus 9.9.1897 Sääksmäki
Suokas Antti Fredrikinpoika 30.10.1891 Lappee
Suokas Antti Tuomaanpoika 31.3.1894 Kivennapa
Suokas Elias 1897 Viipuri mlk
Suoknuuti Juho 20.6.1881 Luumäki
Suolahti Juho Jalmari 26.7.1895 Urjala
Suolahti Knut Vingold 3.8.1868 Muolaa
Suolahti Martti Edvard 19.3.1902 Urjala
Suomalainen Adam Heikinpoika 6.10.1879 Lemi
Suomalainen Elias 1886 Lemi
Suomalainen Onni Valter Peranp. 8.5.1892 Koivisto
Suomalainen Toivo Armas 1899 Viipuri mlk
Suomela Gustaf Lennart 6.6.1885 Kokkola mlk
Suomela Jalmari 19.12.1892 Helsinki
Suomela Toivo Jalmar Simonpoika 20.11.1891 Kymi
Suomela William Kallenpoika 6.3.1890 Lahti
Suomensyrjä Ananias Fredrik Ananiaanp. 4.3.1879 Koski HL
Suomi Elsa Maria 5.7.1898 Pusula
Suomi Emil Arvid 31.8.1878 Tyrväntö
Suomi Juho Kustaa 6.6.1884 Hollola
Suomi Vihtori Willenp. 22.12.1857 Punkalaidun
Suominen August Juhanpoika 3.9.1874 Vesilahti
Suominen Axel Waldemar 30.4.1896 Tenhola
Suominen Einar 14.2.1894 Kiukainen
Suominen Einar Arnold 14.5.1898 Maaria
Suominen Emil 26.5.1883 Hyvinkää
Suominen Hjalmar Arttur Heikinpoika 29.3.1899 Valkeala
Suominen Johan Verner 10.5.1886 Lokalahti
Suominen Johannes Nestor 1899 Pirkkala
Suominen Kalle Johannes 1879 Ylöjärvi
Suominen Kustaa Teodor 5.5.1884 Loppi
Suominen Oskar Edvard 21.3.1887 Kiukainen
Suominen Oskar Verner 2.4.1886 Lohja
Suominen Otto Armas 19.6.1897 Mellilä
Suominen Samuel Otto 7.4.1860 Rauma mlk
Suominen Seth 2.1.1898 Kiukainen
Suominen Urho Nikolai 1.3.1897 Humppila
Suominen Väinö Ihamo 11.10.1883 Forssa / Tammela
Suomäki Väinö Wihtori Oskarinpoika 20.6.1900 Kalvola
Suonuuti Ville 1884 Viipuri mlk
Suortainen Taavetti Malakiaanpoika 1.10.1861 Valkeala
Suortti Erkki Elianpoika 1857 Vehkalahti
Suortti Erkki Ville 16.7.1871 Vehkalahti
Suosalo Kalle Aleksander 9.2.1869 Pietarsaari
Suova Frans Maaria
Surakka Jaakko 2.6.1895 Kotka
Surakka Juho 16.6.1864 Hamina
Sursalmi Manu 1890 Lappee
Surve August Emil 10.11.1884 Kokemäki
Susi Edvard Jaakonpoika 16.1.1898 Kivennapa
Susi Eemil Juhonpoika 3.12.1896 Metsäpirtti
Susi Simo Matinpoika 11.1.1893 Metsäpirtti
Sutela Anton Matinp. 24.5.1875 Kymi
Sutela Hilda Adamintr. 26.3.1880 Kymi
Sutinen Albin Johannes Vilhonpoika 12.11.1893 Ruskeala
Sutinen Antti Antinpoika 11.11.1884 Ruokolahti
Sutinen Elias Antinpoika 17.4.1898 Varkaus / Leppävirta
Suurhasko Nikolai 3.1.1874 Kuolemajärvi
Suuronen Antti Wilhelm 18.7.1877 Nuijamaa
Suuronen Mikko 16.8.1896 Säkkijärvi
Suuronen Nestor 2.1.1883 Mäntyharju
Suurpää Nestor 6.7.1893 Säkkijärvi
Suursalmi Taavetti 21.1.1877 Luumäki
Suursalmi Toivo Antinpoika 26.11.1897 Lappee
Suutari Aatami Kaapronpoika 4.2.1883 Savitaipale
Suutari Mikko Kaapronpoika 2.10.1880 Savitaipale
Suvikas Maurits Viktor Aleksander 18.8.1870 Kymi
Svahlberg Viktor Erik 17.1.1890 Pietarsaari
Svahn Anton Emil 8.8.1896 Siuntio
Svahn Gustaf Fridolf 21.7.1883 Lohja
Svanborg Arthur 15.10.1899 Vihti
Svanbäck Frans Oskar 24.11.1877 Hollola
Svanbäck Hugo Emil 7.12.1898 Helsinki s
Svarfvars Oskar Andersson 9.3.1899 Pyhtää
Svedberg Lauri Vehkalahti
Svedberg Yrjö Fritiof 7.8.1890 Vehkalahti
Sven Juho 23.3.1886 Hollola
Swahn Karl Fredrik 5.6.1883 Helsinki pr
Sydänmaanlakka Nestor Eliaanpoika 14.9.1896 Valkeala
Syren Kalle Emil 3.3.1898 Kymi
Syrjä August Nikolai 8.9.1899 Lempäälä
Syrjä Fredrik 17.7.1886 Jokioinen
Syrjä Juho Jaakko Juhonpoika 25.7.1897 Luopioinen
Syrjälä Erkki Konstantin 4.5.1898 Tammela
Syrjälä Otto 1895 Humppila
Syrjälä Wilho 1.3.1892 Kauvatsa
Syrjäläinen Edvard 7.3.1877 Heinola
Syrjänen Arvid Aleksander Antinp. 1.9.1886 Forssa / Tammela
Syrjänen Emil Kristian 14.1.1877 Hauho
Syrjänen Erland Robertinp. 27.5.1869 Tampere
Syrjänen J. 1873 Tampere
Syrjänen Juho Edvin Kustaanpoika 20.9.1885 Valkeala
Syrjänen Juho Stefanus 21.12.1859 Lahti
Syrjänen Kalle 15.11.1875 Hattula
Syrjänen Kalle Kärkölä
Syrjänen Kustaa Henrik 8.9.1897 Tuusula
Syrjänen Väinö Hjalmar 16.1.1888 Hollola
Syrman Fredrik Heikinpoika 28.2.1876 Hyvinkää
Sähkö Joonas 15.2.1887 Leivonmäki
Säily Heikki 29.6.1887 Urjala
Säkäjärvi Taavetti Tanelinpoika 13.12.1876 Virolahti
Särkelä Hille Aleksanteri Eliaanpoika 25.10.1893 Kuolajärvi
Särkelä Ilmari Elias Eliaanpoika 8.10.1895 Kuolajärvi
Särkinen Aleksi 1894 Luopioinen
Särkkä Toivo Joonaksenpoika 7.3.1894 Kotka
Sääskilahti Eino Heikki Marianp. 5.4.1893 Rovaniemi
Söderlund Frans Jalmar 1895 Pori
Söderlund Juho 1894 Sääksmäki
Söderlund Vilho 1895 Juupajoki
Taalikka Ellen Aleksandra 28.12.1883 Punkalaidun
Taalman Heikki Nikolaus 6.12.1888 Urjala
Taalman Lauri Artturi 30.7.1899 Urjala
Taari Matti Antinpoika 11.3.1890 Miehikkälä
Taari Matti Jaakonpoika 7.1.1889 Miehikkälä
Taavitsainen Aapeli Annanpoika 23.8.1894 Valkeala
Taavitsainen Wilho Oskar Wilhelminpka 23.2.1896 Valkeala
Taavitsainen Wille 1895 Antrea
Tabell Johan Anders 1889 Viipuri mlk
Tabell Paavo Fabi 23.8.1895 Kemi mlk
Taberman Ville Kustaanpoika 6.6.1886 Uusikirkko VL
Tahlo Toivari Tampere
Tahtonen Kaarle 13.7.1847 Orimattila
Taimela Johan Verner 15.8.1883 Karjalohja
Taimi Juho Antton Juhonpoika 8.5.1872 Ulvila
Taimi Vihtori Edvard 19.9.1891 Ulvila
Taiminen Kustaa Nikolai 2.6.1893 Säkylä
Taina Matti 13.12.1886 Luumäki
Tainio Artur 4.2.1889 Liljendal
Taipale Juho Toivo Heikinpoika 26.11.1888 Kuhmalahti
Taipale Kalle 8.9.1890 Padasjoki
Taipale Uuno Artturi 19.10.1896 Tammela
Taipale Viktor Anselm 5.5.1895 Vesilahti
Takala Berndt Jalmar 27.9.1893 Kokemäki
Takala Eemil 21.7.1874 Vesilahti
Takala Emil 1901 Sippola
Takala Juho Oskar Jaakonpoika 16.4.1891 Somero
Takala Matti Taavetinpoika 16.6.1895 Muolaa
Takoja Juho 18.6.1871 Jaala
Talanen Armo Arvid 28.11.1890 Somerniemi
Tallberg Emil Valdemar 27.5.1887 Tuusula
Tallgren Helsinki
Tallgren August 10.4.1865 Helsinki e
Tallqvist Eetvartti 12.3.1893 Sääksmäki
Tallqvist Kaarlo Fredrik 3.12.1878 Sammatti
Tallqvist Kustaa Edvart 1.8.1878 Vihti
Tallqvist Toivo Aleksanteri 1.2.1896 Sääksmäki
Talonen Nestor Gerhard 18.9.1870 Vampula
Talsi Aleksander 1877 Viipuri mlk
Talvinen Hilma Karoliina 8.10.1870 Humppila
Tamlander Johanna 19.8.1888 Kotka
Tammelin Eino Albin 1899 Maaria
Tammelin Erland 6.4.1895 Somero
Tammelin Karl Konstantin 29.1.1889 Somero
Tammelin Väinö Vilhelmi 21.6.1887 Forssa / Tammela
Tammi Aksel Vilhelm 10.4.1871 Forssa / Tammela
Tammilaakso Hjalmar 1882 Viipuri mlk
Tammilahti Eemil Juhonpoika 3.5.1898 Ruokolahti
Tammilehto Juho Ludvig Fredrikinpoika 6.8.1885 Sääksmäki
Tammilehto Kaarlo Jalmari 22.2.1888 Sammatti
Tamminen Vaasa
Tamminen Henrik Walentin 19.8.1885 Forssa / Tammela
Tamminen Juho 9.6.1885 Ruotsinpyhtää
Tamminen Juho Kustaa 5.8.1874 Lavia
Tamminen Juho Kustaa 6.9.1859 Hauho
Tamminen Karl Aksel 23.12.1892 Lohja
Tamminen Kustaa Adolf 14.2.1893 Vihti
Tamminen Niilo Ilmari Matinpoika 26.1.1900 Karstula
Tamminen Otto 1884 Ruotsinpyhtää
Tamminen Otto Aine 21.12.1891 Kaarina
Tamminen Taavetti Emil 2.5.1879 Mouhijärvi
Tamminen Viktor 1870 Koivisto
Tamminen Viljo Nestori Topiaanpoika 23.2.1898 Kiukainen
Tamminen Vänni Ilmari Topiaanpoika 25.10.1893 Kiukainen
Tammineva Alvar Eberhard 29.8.1869 Huittinen
Tammio Lauri Wiktor Wiktorinpoika 25.5.1898 Valkeala
Tammiranta Kustaa August 18.8.1862 Forssa / Tammela
Tammisalo Kalle Rikhard Kallenpoika 31.12.1885 Kalvola
Tammisalo Kustaa Viktor 21.2.1879 Karjaa
Tammisto Kaarlo Oskar 30.1.1879 Leppävirta
Tanhuanpää Iisakki 3.11.1871 Lappi TL
Tanhuanpää Juho Kustaa Mikonpoika 13.6.1841 Mouhijärvi
Tanhuanpää Matti Aleksander 4.2.1879 Humppila
Tanhuanpää Toivo Edvard 17.3.1899 Humppila
Tanhuanpää Väinö Severi 18.8.1897 Ypäjä
Tani Johan Edvard Eronp. 12.12.1869 Kymi
Tanner Eerik Juho 5.7.1874 Pyhäjärvi UL
Tanner Henrik Johan 6.12.1861 Mäntsälä
Tanner Juho 1894 Viipuri mlk
Tanner Juho Jeremias Jeremianpoika 29.4.1863 Sääksmäki
Tanner Kalle Henrik 28.5.1874 Akaa
Tanner Uno 1898 Viipuri mlk
Tanni Juha Jalmar Adolfinpoika 20.11.1884 Vesilahti
Tanska Valter Tuomaanpoika 19.1.1894 Vehkalahti
Tanskanen Esa 3.8.1884 Helsinki s
Tanttinen Kalle Albert 29.5.1886 Kokkola mlk
Tanttu Emil Tapaninpoika 20.1.1887 Hirvensalmi
Tanttu Salomon 1884 Mikkeli mlk
Tapani Emil 17.11.1884 Luumäki
Tapaninen Kalle Emil 13.9.1894 Hollola
Tapio V. Rovaniemi
Tapio Wilho Erhard Wilhonpoika 8.1.1898 Hämeenkyrö
Taponen Johannes 24.7.1894 Antrea
Taponen Petter 1885 Viipuri mlk
Tapper Kaarle Vihtori Mikonpoika 19.9.1880 Pälkäne
Tapperi Oskari Mikonpoika 26.9.1890 Pälkäne
Tarkiainen Edvard Wilhelm 11.7.1884 Nuijamaa
Tarkiainen Johannes Heikinpoika 15.6.1886 Mikkeli mlk
Tarkiainen Juho Mikonpoika 12.12.1858 Kivennapa
Tarkinen Kalle 4.2.1895 Karttula
Tarvainen Ernst Otto Vilho 24.5.1894 Kotka
Tasanen Fanny Sofia Juhontr 7.3.1893 Vihti
Taskinen Juho Juhonpoika 30.4.1894 Säkylä
Tavi Rudolf Salomoninpoika 3.7.1894 Helsinki e
Teikari Justus Justuksenp. 14.12.1878 Vehkalahti
Teittinen Akseli 16.12.1887 Kajaani
Teivonen Juho Fredrikinpoika 22.2.1886 Uusikirkko VL
Teivonen Karl 1881 Viipuri mlk
Tekokoski Emil Heikinp. 28.7.1883 Ruovesi
Telén Juho Erikinpoika 2.1.1888 Hauho
Temonen Aleksander 30.9.1889 Nuijamaa
Temppu Kaarle Kustaa Juhonp. 3.12.1882 Tammela
Tenhonen Juho Urjala
Tenhovuori Vihtori 6.10.1873 Porvoo
Tenhunen Pekka 1872 Viipuri mlk
Teppana Otto Marianpoika 18.31892 Kesälahti
Terho Aukusti Iisakinpoika 17.1.1894 Kullaa
Terho Frans Juho Kustaanpoika 29.6.1884 Ulvila
Terho Frans Oskar 15.8.1879 Keikyä
Terho Fredrik Aleksanteri 29.4.1889 Sammatti
Terho Lauri Verner 6.10.1894 Hausjärvi
Terho Svante Ludvig 22.3.1890 Tampere
Terhonen Edvin Helsinki
Teronen Helena Tuomaantytär 23.11.1860 Kivennapa
Teronen Matti Pekanpoika 8.3.1858 Kivennapa
Teronen Wiktor Matinpoika 17.7.1900 Kivennapa
Teronen Wäinö 1904 Kivennapa
Tervalammi Vihtori 8.10.1890 Ikaalinen
Tervamäki Vilho Einari 14.4.1897 Tyrvää
Tervasmäki Einari Ähtäri
Tervo Johan Edvard 1879 Viipuri mlk
Tervo Otto Wilhelm 13.5.1884 Kotka
Teränen Karl Oskar Emilianpoika 28.1.1897 Hyvinkää
Teränen Otto Johannes 15.5.1890 Loppi
Teräs Aapo Fredrik 13.10.1886 Keuruu
Teräs Arttur Nikolai 1897 Loimaa
Teräs Hugo Johannes 2.3.1896 Turku
Teräs Knuut Feliks 1899 Loimaa
Teräväinen Juho Vilhelminpoika 19.9.1892 Antrea
Tetri Aapram 26.9.1892 Kuolemajärvi
Tetri Antti Juhonp. 10.11.1898 Uusikirkko VL
Tetri Matti Juhonpoika 3.3.1867 Uusikirkko VL
Tetri Vilhelm 1881 Viipuri mlk
Thonberg Emanuel Nikolai 17.11.1875 Forssa / Tammela
Thure Otto Vilhonpoika 14.10.1883 Lappee
Tiainen Toivo 8.1.1896 Viipuri
Tiek Henrik Johan 24.7.1878 Kotka
Tienhaara Anselmi Joosenp. 4.10.1887 Jokioinen
Tiera Toivo Arvid Antinpoika 6.12.1892 Kuru
Tiihamäki Vihtori 6.6.1891 Eräjärvi
Tiihonen Otto 1.4.1888 Loppi
Tiihonen Petter 15.9.1879 Pietarsaari
Tiilikainen Eemil 1884 Mäntyharju
Tiilikainen Hiskias 12.3.1886 Mäntyharju
Tiilikainen Weli Wihtori 28.3.1899 Hirvensalmi
Tiimo Aleksanteri 1896 Joutseno
Tiimo Antti 1862 Joutseno
Tiira Onni Petter Pekanp. 29.10.1896 Käkisalmi
Tiirikainen Lauri Vilhelm Mikonpoika 5.2.1902 Lappee
Tiirikainen Vilho 6.4.1878 Nuijamaa
Tiiro Karl Viktor 2.2.1874 Hämeenlinna
Tiitinen Aapeli Aapelinpoika 30.11.1872 Suonenjoki
Tiitinen Matti Kasperinpoika 5.9.1883 Pyhtää
Tiitinen Pekka 27.121887 Leppävirta
Tijanen Joonas Elianpoika 20.3.1860 Lappee
Tikander Jalmari Antinpoika 27.11.1889 Uusikirkko VL
Tikka Anton Evertinpoika 1.10.1897 Nuijamaa
Tikka Antti Joosepinpoika 6.12.1885 Kivennapa
Tikka Iivar Elianpoika 20.2.1893 Savitaipale
Tikka Risto 27.9.1881 Kuolemajärvi
Tikka Tahvo Tuomaanpoika 22.2.1894 Muolaa
Tikka Vilho Aleksanterinpoika 14.10.1899 Koivisto
Tikka Väinö Aleksanterinpoika 17.6.1897 Koivisto
Tikkanen Rudolf Juhonp. 29.11.1883 Kauvatsa
Tiljander Elias Valter 10.2.1897 Vihti
Tiljander Karl Emil 6.8.1895 Vihti
Tiljander Viktor 17.4.1871 Iitti
Tillaeus Frans Moses Herman Adolfinpoika 8.10.1888 Ruokolahti
Tillander Gustaa T. 1869 Pyhtää
Tillanen Taavi 29.12.1869 Mikkeli mlk
Tilli Matti Tampere
Tillo Frans Evert 5.9.1888 Karkku
Tilly Anders Leo 28.9.1889 Helsinki p
Timberg Kaarle Juhonpoika 23.9.1850 Iitti
Timola Matti Haukipudas
Timotejef Hämeenlinna mlk
Tirkkinen Alfred 1878 Viipuri mlk
Tirkkonen Ferdinand 1894 Lahti
Tirkkonen Juho Taavetti 27.4.1869 Leppävirta
Tirkkonen Primus 13.2.1888 Pieksämäki
Tirkkonen Waldemar 1896 Hamina
Tirranen Pekka Aleksander 9.10.1881 Lahti
Tirronen Wille 1.9.1889 Heinävesi
Tiukkanen Anton 1886 Viipuri mlk
Tiukkanen Johan 1878 Viipuri mlk
Tiura Artturi Fabianinpoika 25.5.1890 Kuru
Tjulikov Ivan Jakovlevitš Pietari
Tjurin Petr 12.12.1892 Kyyrölä
Tjurin Prokopij Kyyrölä
Tjurin Ville Juhonpoika 2.8.1899 Kyyrölä
Tohmo Einar Matinpoika 12.1.1896 Virolahti
Tohmo Taito Antoninpoika 12.12.1894 Miehikkälä
Toijonen Vilhelm 1893 Viipuri mlk
Toikka Gustaf Gustafinp. 24.10.1871 Kymi
Toikka Juhana Elienpoika 14.6.1887 Lappee
Toikka Matti Erikinpoika 18.12.1886 Sippola
Toikka Matti Willenpoika 16.2.1866 Taipalsaari
Toikka Ville Kristianinpoika 6.4.1895 Vehkalahti
Toitturi Kalle 30.1.1879 Luumäki
Toivanen Artturi Vehkalahti
Toivanen Hemming 1876 Viipuri mlk
Toivanen Juhana Antinpoika 10.6.1882 Uusikirkko VL
Toivanen Paavo Köyliö
Toivanen Vilho Aleksander 1.2.1896 Muolaa
Toivio Kalle 17.6.1874 Janakkala
Toivio Lauri Aukustinpoika 21.8.1896 Kuhmalahti
Toivola Eevert Heikki 28.8.1883 Ähtäri
Toivola Eino Paavali 11.9.1895 Hämeenkyrö
Toivola Hilma 20.8.1879 Ähtäri
Toivola Kaarle Johannes 1.10.1891 Tyrväntö
Toivola Nestor Leander 10.4.1890 Forssa / Tammela
Toivonen Antti Juhana 29.7.1888 Mäntyharju
Toivonen Emil 13.12.1876 Akaa
Toivonen Frans Nestor 19.7.1899 Kiukainen
Toivonen Herman Paavonpoika 4.7.1882 Uusikirkko VL
Toivonen Hilja Edith 4.3.1899 Akaa
Toivonen Ida Maria 15.11.1887 Jääski
Toivonen Johan Henrik 9.4.1901 Hämeenlinna
Toivonen Johannes 1883 Akaa
Toivonen Juho 3.9.1883 Vanaja
Toivonen Juho Alfred Aaronpoika 5.4.1867 Tuulos
Toivonen Juho Heikki Maijanpoika 13.1.1873 Hauho
Toivonen Kalle Heikki 21.6.1875 Urjala
Toivonen Kalle Kustaa 30.7.1864 Luopioinen
Toivonen Karl Viktor 3.2.1890 Nurmijärvi
Toivonen Niklas Juhonpoika 9.2.1878 Uusikirkko VL
Toivonen Paavo Yrjö 13.1.1886 Pori
Toivonen Toivo 5.2.1885 Petäjävesi
Toivonen Vihtori 10.2.1896 Lammi
Toivonen Väinö Joh. 23.6.1891 Säkylä
Toivonen Väinö Villehad Villenpoika 30.11.1895 Hauho
Tolg Kalle 1856 Hattula
Tolmunen Aaro Elis 7.6.1893 Turku
Tolppala Antti 9.7.1877 Iitti
Tolppanen Juho 4.3.1875 Heinävesi
Tolvanen Heikki 28.10.1898 Antrea
Tolvanen Mikko Evert 19.10.1891 Pielisjärvi
Tolvanen Viktori Antinpoika 8.7.1894 Kivennapa
Tommila Frans Mikkel 23.11.1891 Kiukainen
Tommola Johan Wilhelm Kristianinp. 29.5.1894 Kymi
Torgovanoff Aleksander 1874 Viipuri
Torkkel Johannes Antinpoika 2.8.1896 Muolaa
Torkkel Vilppu Tuomaanp. 18.6.1873 Koivisto
Torkkeli Abram 4.12.1889 Kuolemajärvi
Torkkeli Roobert Donatus Aataminp. 11.10.1882 Koivisto
Torkkeli Sulo Aataminpoika 25.11.1891 Koivisto
Torkkeli Vilho Aataminpoika 16.10.1898 Koivisto
Torniainen Erik Johan 21.9.1871 Heinola mlk
Torro Kalle Aksel Matinpoika 1.12.1890 Kotka
Torvi Mikko 28.11.1880 Helsingin pitäjä
Torvinen Heikki Fredrikinpoika 12.2.1899 Lappee
Torvinen Heikki Taavinpoika 26.5.1864 Lappee
Torvinen Ivar 17.6.1888 Pohja
Torvinen Olli Erkinpoika 12.12.1870 Vihti
Torvinen Otto Pekka Villenpoika 23.7.1888 Leppävirta
Tossava Juho Walentin Kaisanpoika 30.8.1880 Ylivieska
Trestov Ivan
Triipu Nikolaus Aleksanterinpoika 2.8.1851 Eurajoki
Trubin Jakov Petrovitš
Träff Einar Nikolai Jaakonpoika 18.12.1891 Ylistaro
Träff Yrjö Aleksi Jaakonp. 23.4.1895 Jämsä
Tsikoff Aleksei Viipuri
Tuhkanen Eevert 9.9.1898 Leppävirta
Tuhkanen Onni Hemminki 31.3.1898 Lammi
Tuhkiainen Kosta Antoninpoika 18.3.1894 Miehikkälä
Tuhkiainen Otto Antoninpoika 12.12.1896 Miehikkälä
Tuiskula Juho Eetu Juhonp. 5.12.1875 Tammela
Tuiskunen Juho Fredrik 15.9.1887 Eura
Tuittu Salomon Ristonpoika 20.6.1885 Uusikirkko VL
Tujula Joose Antinpoika 12.9.1855 Ypäjä
Tujula Kustaa Anselm 2.6.1893 Ypäjä
Tujunen Johannes Juhonpoika 27.3.1895 Muolaa
Tujunen Juho Vilhelm Matinpoika 28.4.1865 Muolaa
Tujunen Väinö 1894 Mikkeli mlk
Tulla Emil 24.1.1886 Hamina
Tulonen Artur Markus 26.4.1872 Helsinki e
Tulonen Wiktor Malakias 21.3.1893 Kymi
Tulonen Yrjö 1902 Ulvila
Tuntematon Nurmijärvi
Tuokko Juho Kallenp. 10.4.1890 Tampere
Tuomaala Kalle Henrik 25.9.1897 Urjala
Tuomainen Aukust 1896 Hamina
Tuomenoja Edvard Vihtori 19.10.1882 Loppi
Tuomenoja Kustaa Eevert 1.5.1875 Tyrvää
Tuomi Albert Aleksander 1891 Vehkalahti
Tuomi August 30.6.1876 Kylmäkoski
Tuomi Emil Artturi 24.10.1888 Hollola
Tuomi Feeliks Verner 5.10.1895 Hämeenlinna mlk
Tuomi Fredrik 14.2.1867 Huittinen
Tuomi Juho Eemil 21.4.1895 Ulvila
Tuomi Juho Jalmari 16.7.1889 Nurmijärvi
Tuomi Kaarle Fredrik 23.3.1870 Tyrväntö
Tuomi Kaarle Vihtori 1.4.1872 Forssa / Tammela
Tuomi Kalle Fridolfinpoika 10.3.1872 Sääksmäki
Tuomi Topias Topianpoika 19.1.1868 Sippola
Tuomi Uuno Vihtori 28.5.1899 Forssa / Tammela
Tuomikoski Frans Emil 1.9.1887 Kokemäki
Tuominen Anton Fridolf 3.7.1886 Lammi
Tuominen Arvo Oskar Otonpoika 10.10.1895 Vesilahti
Tuominen David Hj. 24.12.1879 Liljendal
Tuominen Eero Verner 26.10.1895 Tyrvää
Tuominen Elle Amanda 11.10.1900 Pori
Tuominen Emil Viljam 28.8.1890 Humppila
Tuominen Herman Reinhold 10.7.1893 Somero
Tuominen Huugo Juho 28.8.1886 Hämeenlinna
Tuominen Johan Hjalmar 23.10.1887 Hyvinkää
Tuominen Johannes 24.6.1876 Humppila
Tuominen Juho Eemil 17.5.1884 Lammi
Tuominen Kaarle Nestori 13.2.1878 Mouhijärvi
Tuominen Kalle 29.12.1892 Suoniemi
Tuominen Kalle Aukusti 25.12.1889 Akaa
Tuominen Kalle Kallenp. 15.7.1894 Kymi
Tuominen Kalle Oskari 9.10.1875 Forssa / Tammela
Tuominen Kalle Viht. 15.1.1885 Hyvinkää
Tuominen Kustaa Aleksander 6.7.1892 Helsinki p
Tuominen Kustaa Jalmar Kustp. 21.7.1883 Mouhijärvi
Tuominen Lauri Johannes Juhonpoika 8.8.1895 Valkeala
Tuominen Lauri Villehad 6.11.1899 Hollola
Tuominen Nestor Anshelminp. 26.2.1887 Tampere
Tuominen Nikodemus 29.12.1872 Ikaalinen
Tuominen Olga Johanna 3.8.1902 Loimaa
Tuominen Oskar 29.12.1885 Hyvinkää
Tuominen Otto Fredrik 29.11.1886 Harjavalta
Tuominen Paavo Werner 16.10.1900 Somero
Tuominen Rikhard Jalmar Vendlanpoika 11.3.1890 Siikainen
Tuominen Sigrid Sofia 15.5.1894 Hämeenlinna
Tuominen Toivo Johannes 30.11.1886 Hämeenlinna
Tuominen Topias Aukustinpoika 22.12.1891 Kalvola
Tuominen Urho Aleksi 12.7.1896 Urjala
Tuominen Vilho Ferdinand 28.7.1869 Tyrvää
Tuominen Väinö Rikhard 31.1.1895 Juupajoki
Tuominen Wiktor Edvard 18.9.1877 Kiukainen
Tuominen Yrjö Sylvester Kaarlenpoika 31.12.1897 Orimattila
Tuomisto Antti Sakari 5.9.1885 Tyrvää
Tuomisto Aukusti Manunpoika 26.8.1882 Kalvola
Tuomisto Kaarle Vihtori Kallenp. 21.9.1891 Mouhijärvi
Tuomisto Kustaa Vanaja
Tuomola Arvo Johannes 13.2.1895 Mouhijärvi
Tuomola Oskari Wilho 16.12.1889 Mouhijärvi
Tuononen Emil 13.3.1889 Juuka
Tuosa Antti Eliaksenpoika 13.11.1893 Lappee
Tuovinen Arvo Emil 22.9.1892 Joroinen
Tuovinen Johan Emil 29.11.1886 Loppi
Tuovinen Juho Juhonp. 30.11.1862 Helsingin pitäjä
Tupala Juho Kustaa 15.6.1884 Lammi
Tupala Leo Jalmari 11.9.1898 Helsinki s
Turhala Vihtori 11.5.1870 Lammi
Turkia Anton Matinp. 1.7.1871 Kymi
Turkia Einar 28.10.1892 Hamina
Turkia Emil Hamina
Turkia Leander 3.4.1899 Hamina
Turkkelin Juho Juhonpoika 30.7.1891 Lappee
Turkki Viktor Mikonpoika 2.8.1874 Muolaa
Turpeinen Eemil Juhonpoika 26.1.1898 Nastola
Turta Taavetti 4.8.1901 Kuolemajärvi
Turta Ville 12.8.1893 Kuolemajärvi
Turtiainen Eero Martti 1898 Pielisjärvi
Turtiainen Herman Benjaminpoika 5.3.1877 Uusikirkko VL
Turtiainen Niilo 12.12.1862 Säkkijärvi
Turtiainen Taavetti Tuomaanpoika 20.4.1871 Uusikirkko VL
Turunen Anton Juhonpoika 21.1.1868 Virolahti
Turunen Arvo Tapani Pekanpoika 1897 Viipuri mlk
Turunen Juhana Matinpoika 3.7.1893 Sortavala mlk
Turunen Juho 15.9.1894 Leppävirta
Turunen Matti Matinpoika 24.2.1893 Jääski
Turunen Mikko 9.11.1875 Kemi
Turunen Pekka Juhonpoika 2.9.1889 Värtsilä
Turunen Pekko 26.11.1880 Luumäki
Turunen Vilho 28.5.1857 Kuopio mlk
Turunen Väinö 1892 Viipuri
Tusula Timoteus Henrik 19.2.1888 Urjala
Tyklenok Fritz Ariadenenpoika 1872 Viipuri
Tylli Matti Eliaksenpoika 8.8.1887 Miehikkälä
Tynkkynen Pietari 1882 Viipuri mlk
Tynnilä Wille Erikinp. 6.4.1873 Kymi
Tynys Kalervo 1902 Viipuri mlk
Tyrin Aleksander 9.3.1898 Kyyrölä
Tyrin Juho Pekonpoika 26.9.1871 Kyyrölä
Tyrin Juho Tahvonpoika 1895 Kyyrölä
Tyrin Tahvo Pekonpoika 8.12.1868 Kyyrölä
Tyrväinen Juho 11.11.1874 Luumäki
Työppönen Herman Henterinpoika 21.10.1878 Uusikirkko VL
Tähkä Kustaa Adolf 22.10.1876 Tammela
Tähti Leo Magnus Juhonp. 11.9.1898 Forssa / Tammela
Tähti Nestori Jalmari 17.2.1892 Kiukainen
Tähti Olga Maria 1.6.1868 Forssa / Tammela
Tähti Yrjö Aleksander Juhonp. 11.9.1898 Forssa / Tammela
Tähtinen Aatto Johannes 14.7.1895 Jaala
Tähtinen Antti 21.4.1873 Ruotsinpyhtää
Tähtinen Edvard 1872 Orimattila
Tähtinen Hygienus Adolfinpoika 13.1.1880 Lammi
Tähtinen Jalmar 22.11.1890 Jaala
Tähtö Vilho Vihtori 13.12.1863 Tyrvää
Tätilä Frans Viktor 1895 Säkylä
Töllikkö Bertta Elisabet 1899 Viipuri mlk
Töllikkö Johan 1873 Viipuri mlk
Töllikkö Joonas 1896 Viipuri mlk
Töllikkö Väinö 1899 Viipuri mlk
Töllinen Iida Emilia Matintytär 20.10.1896 Uusikirkko VL
Töllinen Risto Matinpoika 2.9.1894 Uusikirkko VL
Törmä ? Tampere
Törmä Kustaa Emil 20.1.1884 Hanko mlk
Törmä Nestori 19.11.1873 Ikaalinen
Törnroos Anna Lyyli Juhontr. 23.6.1890 Asikkala
Törnroos Väinö Ilmari Kaarlenp. 21.4.1890 Asikkala
Törrönen Aaro Juhonpoika 30.6.1896 Leppävirta
Törrönen Kalle 24.3.1894 Heinävesi
Törrönen Kalle Petter Kustaanpoika 29.1.1889 Taipalsaari
Törrönen Otto Juhonpoika 16.3.1890 Leppävirta
Töyräs Otto Eetvartti Otonpoika 1.5.1885 Sääksmäki
Udovikin Malakias Abramovitš
Ukkola Jalmar Anttoninpoika 14.1.1896 Sippola
Ukkola Väinö Kustaa 10.5.1899 Sääksmäki
Ukkola Yrjö Rafael 19.10.1897 Helsinki
Ukkonen Arvi 14.10.1898 Suomenniemi
Ukkonen Jalmar Willenpoika 6.7.1892 Mäntyharju
Ulasov Aleksander 25.7.1879 Tampere
Uljas Johan Alfred 8.6.1861 Lahti
Untola Algot 28.11.1868 Helsinki
Uotila Aug. Edvard 2.12.1878 Säkylä
Uotila Juho Aukusti Juhonpoika 23.2.1887 Tuulos
Uotinen Kustaa Emil 18.3.1896 Joroinen
Urholin August Villiam 1.11.1885 Porin Reposaari
Urolainen Johannes Juhonpoika 20.2.1879 Lappee
Uronen Matti 1878 Viipuri mlk
Urpalainen Anton Antoninpoika 30.4.1893 Virolahti
Urpalainen Juho Tanelinpoika 16.6.1871 Virolahti
Urpalainen Martti Antonpoika 2.6.1898 Virolahti
Urpanen Pekka Nuutinpoika 20.11.1886 Metsäpirtti
Ušakov Dmitri Ivanovitš Pietari
Usenius Kustaa Helsingin pitäjä
Uskali Matti Arvid 28.8.1881 Rauma
Uski Emil Antoninpoika 21.12.1882 Virolahti
Uusimäki Onni 11.3.1893 Forssa / Tammela
Uusivirta Otto Johan 1896 Kuopio
Uusmäki Martti 1895 Hämeenkyrö
Uutela Edvard Erkinpoika 29.1.1887 Vehkalahti
Uuttu Juhana Juhananpoika 4.6.1871 Uusikirkko VL
Vaahto Johan Gabriel 22.7.1868 Nummi
Vaara Kustaa Adolf 19.12.1886 Urjala
Vahlberg Aukusti Kustaanpoika 11.10.1885 Koski HL
Vahlberg Frans Viktor 18.2.1892 Vihti
Vahlberg Kustaa 12.8.1896 Asikkala
Vahlman Helsinki
Vahlman Alvar Johannes 4.2.1893 Jämsä
Vahlros Solmu Adolf Nestorinp. 17.9.1891 Jämsä
Vahlström Juho Ilmari 3.5.1891 Turku
Vahtera Erkki Oskari 10.2.1872 Sääksmäki
Vahtera Juho Kustaa Fredrikinp. 25.9.1887 Tammela
Vahteri Juha Paavali 4.1.1894 Vesilahti
Vahteristo Väinö Villiam 7.3.1899 Asikkala
Vahterkoski Johan Teutor 1880 Orimattila
Vahvaselkä Evert Antinpoika 1890 Mikkeli mlk
Vahvaselkä Vihtori 1894 Mikkeli mlk
Vahvonen Joonas Esaianpoika ?.1.1884 Savitaipale
Vaihe Kalle Heikki Juhonpoika 10.1.1892 Somero
Vainikka Alviina 22.11.1883 Taipalsaari
Vainikka Eevert Elianpoika 9.2.1892 Taipalsaari
Vainio Augusti Emil Aurooranpoika 12.6.1891 Pyhäjärvi UL
Vainio Johan Viktor 11.7.1877 Vaasa
Vainio Juho 17.12.1874 Janakkala
Vainio Juho Erik 13.6.1884 Akaa
Vainio Kalle Eemeli 16.9.1892 Renko
Vainio Oskari Walfrid 22.3.1897 Nurmijärvi
Vainio Riku Elimäki
Vainio Toivo Hjalmar 7.7.1880 Helsinki s
Vainio Vihtori Albin 4.2.1878 Nurmijärvi
Vainio Viktor Leppävirta
Vainio Väinö 12.9.1882 Sääksmäki
Vainio Väinö Jalmari 26.7.1891 Forssa / Tammela
Vaittinen Antti Sakarinpoika 20.6.1883 Kivennapa
Vaittinen Antti Topiaanpoika 26.9.1891 Kivennapa
Vaittinen Johannes Antinpoika 16.6.1891 Kivennapa
Vaittinen Mikko Samulinpoika 15.5.1896 Kivennapa
Vaittinen Sakari Tuomaanpoika 17.5.1851 Kivennapa
Vaittinen Samuli Tahvonpoika 9.12.1856 Kivennapa
Vakkari Emil 14.6.1880 Kotka
Valdén Kalle 1895 Sääksmäki
Valén Toivo Vitalis 18.8.1873 Mäntsälä
Valjakka Juho Taavi 29.5.1880 Luumäki
Valkama Kasper Davidinpoika 3.8.1848 Jämsä
Valkki Herman Matinpoika 22.2.1862 Uusikirkko VL
Valkkinen Ananias 7.9.1874 Akaa
Valkonen Jalmari 25.4.1887 Luumäki
Vallenius Eino Tampere
Vallenius Viljo Ernesti 13.8.1896 Hausjärvi
Valli Frans Verner 11.8.1873 Kokemäki
Vallin Karl Wiktor 6.9.1876 Helsinki p
Vallinkoski Herman 5.7.1887 Metsämaa
Vallinkoski Kaarle Verner 4.7.1894 Pusula
Valo Frans Wilhelm 26.4.1882 Rauma
Valo Johan Viktor 28.3.1877 Vihti
Valo Johan Viktor 24.9.1866 Helsinki p
Valo Juho 1883 Käkisalmi
Valo Niilo Jalmar 7.10.1896 Lohja
Valovuori Aina Maria Vihtorint. 12.8.1897 Forssa / Tammela
Valovuori Pentti Vanaja
Valta August 6.6.1885 Joroinen
Valtanen Aarne August 31.10.1893 Turku
Valtanen Frans Viktor 31.7.1888 Turku
Valtasaari Kaino Ilmari 27.11.1889 Ruovesi
Valtola Väinö Alvar 30.5.1893 Kärkölä
Valtonen Anton Ansh. 29.9.1900 Askainen
Valtonen August Pekanpoika 19.11.1884 Viipuri mlk
Valtonen Kaarlo Fabian 4.2.1867 Sääksmäki
Valtonen Karl Henrik 5.8.1893 Muolaa
Valtonen Mikko 27.9.1893 Kuolemajärvi
Valtonen Nikodemus 25.11.1884 Kuolemajärvi
Valtti Antti Ypäjä
Valve Anton Taavetinpoika 1.2.1874 Valkeala
Vanamo Aksel Simeon 28.10.1896 Hollola
Vanhala Kristian 10.11.1864 Pyhtää
Vanhala Oskar Willehad Eerikinpoika 31.8.1889 Elimäki
Vanhalakka Emil 14.4.1894 Luumäki
Vanhamäki Kustaa Emil 14.9.1893 Huittinen
Vanhanen Antti Annapoika 20.7.1872 Muolaa
Vanhanen Joosep Juhonpoika 9.12.1882 Lappee
Vanhanen Juho Mikonpoika 16.3.1893 Muolaa
Vanhatalo Lauri Tyrväntö
Vanne Jalmar Ferd. 23.7.1883 Säkylä
Vanonen Antti Villenpoika 18.5.1878 Savitaipale
Vapaa Kustaa Adolf 22.10.1842 Hyvinkää
Varis Elias Juhonpoika 1867 Viipuri mlk
Varpanen Edit 20.8.1897 Jämsä
Vartiainen Juho Petter 24.4.1880 Lahti
Vartiainen Juho Pietari 24.8.1877 Sääksmäki
Vartiainen Kustaa Juhonp. 25.7.1867 Kymi
Vartti Vihtori 4.2.1898 Suodenniemi
Vasenius Heino 28.1.1893 Padasjoki
Vasenius Teodor Taavinpoika 7.3.1895 Elimäki
Vasiljev Artemi Vasiljevitš 1893 Pietari
Vaskio Kaarle Pauli 25.1.1901 Koski TL
Vassekin Vasili 1886 Viipuri
Vastamäki Ville Matinpoika 12.7.1855 Huittinen
Vatka Armas 12.1.1900 Sippola
Vatka Frans Oskar Mikonp. 11.6.1869 Sippola
Vauhkonen Aabel Vilhonp. 20.1.1884 Rovaniemi
Vaukkala H. Hj. Helsinki
Veckman Pista Eerik 5.1.1894 Forssa / Tammela
Vehmas Heikki 20.11.1875 Orivesi
Vehmas Kaarle Vihtori Juhp. 11.10.1890 Tammela
Vehmas Konsta Verner 9.9.1884 Somerniemi
Vehmas Oskari 26.7.1897 Tammela
Veijalainen Antti Yrjönpoika 5.6.1876 Terijoki
Veijalainen Johannes Matinpoika 29.7.1879 Kivennapa
Veikkanen Antti 19.2.1896 Luumäki
Veikkanen Ville 27.5.1896 Luumäki
Veitsimäki Kaapo Helsinki
Velinen Kalle Henrik 19.1.1895 Mäntsälä
Vellonen Kalle Armas Juhonpoika 12.6.1887 Sääminki
Vendelin August Anselm 1.12.1899 Bromarv
Vendell Juho Anselm 9.3.1891 Ypäjä
Venesvirta Akseli 1.12.1878 Orivesi
Venho Antti Vilhelm Antinpoika 30.10.1883 Forssa / Tammela
Venho Wäinö Johannes 30.5.1893 Somero
Venno Valter Valdemar Helsingin pitäjä
Venäläinen Jooseppi Tanelinpoika 19.12.1874 Lappee
Venäläinen Vihtori 4.7.1890 Luumäki
Verho Fredrik Ferdinand 24.12.1884 Vihti
Vesa August 15.10.1878 Kotka
Vesa Juho 29.1.1875 Viipuri mlk
Vesa Martti Juho Anttoninpoika 17.6.1894 Ulvila
Vesala Artturi Tuomaanpoika 1895 Vehkalahti
Vesala Gunnar Matinpoika 26.1.1902 Sippola
Vesala Kalle Einar Matinpoika 16.5.1900 Sippola
Vesala Niilo Paavo 1.6.1886 Pyhäjärvi UL
Vesala Toivo Vilhelm 8.1.1898 Sippola
Vesalainen Ville Jalmari 8.3.1892 Rautu
Vesanen Kalle Jalmari Juhonpoika 1.7.1889 Luopioinen
Vesanen Väinö Erland 22.10.1892 Tampere
Vesivalko Matti 1894 Joutseno
Vesivalko Pietari 1884 Joutseno
Vessari Niilo 11.1.1893 Vilppula
Vesterinen Herman Kustaanpoika 17.12.1899 Uusikirkko VL
Vesterinen Joel Juhonpoika 13.5.1895 Uusikirkko VL
Vesterinen Jooseppi Villenpoika 19.3.1899 Uusikirkko VL
Vesterinen Juhana Matinpoika 24.2.1872 Uusikirkko VL
Vesterinen Mikkel Antinpoika 15.1.1890 Uusikirkko VL
Vesterinen Mikko Helenanapoika 31.8.1873 Muolaa
Vesterinen Paavo Israelinpoika 29.1.1878 Uusikirkko VL
Vesterinen Vilho Israelinpoika 3.4.1899 Uusikirkko VL
Vesterinen Viljam Paavonpoika 9.10.1900 Lappee
Vesterlund Alfred Ferdinand 27.8.1874 Porin Reposaari
Vestt Hugo 2.11.1891 Kokkola mlk
Vettenranta Heikki Juhonpoika 2.12.1892 Kuru
Vickholm Kaarle Vihtori 9.4.1882 Askola
Videman Emanuel 28.5.1871 Tampere
Vieno Vilhelm 29.4.1865 Alastaro
Vienonen Kustaa Rikhard 8.10.1891 Tammela
Vienonen Urho Emil 15.5.1897 Ypäjä
Vierimaa Joonas August Joonaanpoika 22.12.1889 Ylivieska
Vierumäki Frans Jalmar 12.8.1889 Viipuri
Vigrén Albert Rafael 1886 Viipuri mlk
Vihanto Fredrik 13.7.1887 Kiukainen
Vihanto Viktor Villiam 7.5.1891 Pori mlk
Viheriäkoski Kustaa Jalmari 2.8.1888 Pyhäjärvi UL
Viherkoski Helsinki
Viherkoski Juho Kustaa 17.5.1872 Sääksmäki
Viherkumpu Kaarle 1888 Virrat
Vihersaari Hugo Lennart 18.9.1895 Pirkkala
Vihervaara August Anselm 27.4.1897 Perniö
Viherä Juha Jalmari 9.11.1889 Tyrväntö
Viherä Juho Robert Erikinpoika 1.2.1887 Hauho
Vihma Kaarle Vilho 22.1.1894 Mynämäki
Viholainen Anselm Juhonpoika 7.4.1891 Valkjärvi
Vihriä Valter Fredrik 30.9.1875 Turku
Viiala Hjalmar Erhard 30.8.1894 Pyhtää
Viik Johannes Heikinpoika 15.6.1873 Karstula
Viik K. E. 1899 Pyhäjärvi UL
Viinamäki Henrik Viktor Isakinpoika 21.8.1891 Siikainen
Viinikka Johan Nestor 31.12.1877 Viipuri
Viiru Adam Antinpoika 23.4.1879 Savitaipale
Viiru Juhana Paavonpoika 9.7.1896 Savitaipale
Viisanen Oskari Kustaanp. 2.5.1890 Jämsä
Viitanen Anshelm 19.9.1889 Nurmijärvi
Viitanen Juho 1864 Sääksmäki
Viitanen Kaarlo Henrik 21.1.1889 Hämeenlinna mlk
Viitanen Villehad 1.10.1870 Asikkala
Viitaniemi Eenokki Eemil Vihtorinp. 3.1.1894 Pori mlk
Viitasalo Jaakko Viktor Juhonpoika 6.5.1882 Kauhava
Vikgren Karl Albert 12.11.1894 Vihti
Vikkelä Hilma 24.4.1892 Keuruu
Viklund August Viktor 22.10.1893 Lohja
Vikman Bruno 11.5.1893 Pori
Vikman Juho Adolf 6.11.1884 Lammi
Vikman Kalle 5.10.1877 Hollola
Vikman Oskar Vilhelm 27.11.1892 Ruotsinpyhtää
Vikstedt Aksel Edvard 24.3.1892 Tampere
Vikström Kaarle Kustaa 5.9.1868 Lohja
Vikström Yrjö Herman 27.2.1897 Vihti
Vilander Johan Ivar 4.9.1897 Lapinjärvi
Vilander Juho Kustaa Erkinpoika 6.6.1880 Sääksmäki
Vilander Kaarle Aksel 24.2.1873 Tampere
Vilander Martta Matilda 11.3.1900 Sääksmäki
Vilberg Silja Mäntsälä
Vilen Arttur Aleksius 1895 Laitila
Vilén Jalmar Vilhelm 3.8.1882 Pirkkala
Vilén Lauri Johannes 8.7.1894 Lempäälä
Vilén Lauri Kypriakus 8.8.1897 Pirkkala
Vilenius Alpiinus 25.2.1877 Suodenniemi
Vilenius Kalle 16.7.1873 Heinola mlk
Vilenius Otto Werner Kaarlonpoika 9.4.1892 Viipuri
Vilhelmsson Emil Lennart 13.5.1899 Helsingin pitäjä
Vilhelmsson Nestor Bernhard 19.4.1902 Helsingin pitäjä
Vilhunen Akseli 19.3.1874 Kotka
Viljakainen Eemil 16.3.1898 Antrea
Viljakainen Salomo 10.7.1888 Joroinen
Viljander Olga Maria 1.5.1892 Hollola
Viljanen Emma Vilhelmiina 19.4.1870 Mouhijärvi
Viljanen Erkki Erland 17.5.1893 Lieto
Viljanen Frans Erland 18.8.1900 Eura
Viljanen Frans Oskari Matinp. 6.9.1881 Kauvatsa
Viljanen Hugo A. Helsinki
Viljanen Yrjö Isak Elinanpoika 11.9.1895 Kiukainen
Viljasalo Alarik 9.5.1888 Asikkala
Vilkki Eerik Jeremiaanpoika 16.5.1854 Kangasala
Vilkki Gustaf Adaminpoika 20.12.1877 Vihti
Vilkki Taneli Antoninpoika 16.6.1876 Virolahti
Vilkman Otto Hjalmar 1893 Helsinki s
Villa Juho Viktor 8.7.1879 Joutseno
Villanen Antti 1894 Viipuri mlk
Villman Antti Vilhelm 2.7.1894 Kotka
Vilpanen Aino Ferdinand 10.11.1891 Mäntsälä
Vilpas Robert 24.9.1865 Asikkala
Vilpponen Aatami Laurinpoika 15.2.1859 Muolaa
Vinberg Anna 1895 Akaa
Vinberg Kaarle Kustaa 16.2.1861 Vihti
Vinberg Karl Viktor 27.12.1889 Vihti
Vink Emil Arttur Edvard 16.8.1891 Nurmijärvi
Vink Johan Gabriel 1870 Viipuri mlk
Vink Kalle Enok Kallenpoika 3.1.1877 Lappee
Vink Viktor Kallenpoika 7.8.1875 Lappee
Vinogradov Vladimir Varsonofjevitš
Vinter Oskar Johannes 4.11.1882 Pyhtää
Viren Juho Heikki Johannanpoika 8.11.1876 Kangasala
Virén Johan Alfred 30.4.1888 Ruotsinpyhtää
Virkki Donatus Matinpoika 1.8.1878 Helsinki s
Virkki Juhana Tobianpoika 8.3.1879 Kivennapa
Virmolin John Alekius 27.9.1890 Uusikaupunki
Virolainen Matti Vilpinpoika 18.7.1875 Muolaa
Virta Helsinki
Virta Aina Vilhelmina 21.6.1894 Nurmijärvi
Virta Alfred Emanuel 17.9.1866 Pusula
Virta August Iivar 7.8.1884 Somerniemi
Virta Ellen 18.8.1900 Nurmijärvi
Virta Frans Eevert 3.8.1888 Huittinen
Virta Frans Vilhelm 14.7.1877 Pusula
Virta Helmi Maria 22.6.1899 Kaarina
Virta Juho Aukusti 26.7.1890 Sammatti
Virta Kaarle Henrik 20.10.1900 Forssa / Tammela
Virta Kaarle Oskari 29.1.1870 Lavia
Virta Kustaa Anshelm Kallenpoika 23.4.1883 Sääksmäki
Virta Kustaa Jalmari 3.12.1883 Somero
Virta Matti 11.2.1884 Jokioinen
Virta Taavetti Vilhelmi 15.10.1872 Lavia
Virta Vihtori Kustaanpoika 26.1.1871 Kylmäkoski
Virta Väinö Aleksanteri 18.9.1899 Vihti
Virtanen Alfred Elias 2.6.1882 Helsinki s
Virtanen Amanda 10.10.1879 Hauho
Virtanen Antti Annanpoika 26.1.1894 Pyhtää
Virtanen August Oiva 28.5.1890 Rauma
Virtanen Augustiinus 6.1.1882 Padasjoki
Virtanen Daniel Villenpoika 11.12.1864 Sysmä
Virtanen Eemeli Juhonpoika 27.6.1884 Sääksmäki
Virtanen Elsa Johanna 12.7.1899 Maaria
Virtanen Emil Einar Juhonpoika 14.9.1897 Eräjärvi
Virtanen Emil Verner 19.8.1887 Loimaa
Virtanen Evert 16.8.1877 Kokemäki
Virtanen Fanny Ester 2.3.1898 Hollola
Virtanen Gunnar Salomon 1.2.1891 Karkku
Virtanen Heikki Kaarlenpoika 27.4.1878 Kangasala
Virtanen Heikki Oskari 16.9.1864 Pyhäjärvi UL
Virtanen Hjalmar Helsingin pitäjä
Virtanen Hugo Eliaanpoika 5.1.1892 Jääski
Virtanen Ilmari 3.6.1893 Hausjärvi
Virtanen Jaakko 1900 Akaa
Virtanen Johan Nestor 7.10.1871 Lempäälä
Virtanen Johan Viktor 20.1.1872 Vihti
Virtanen Johan Viktor 6.3.1896 Hausjärvi
Virtanen Juho Pyhäjärvi UL
Virtanen Juho 1880 Sääksmäki
Virtanen Juho Iisakinpoika 10.2.1876 Sääksmäki
Virtanen Juho Jaakonpoika 22.8.1888 Somero
Virtanen Juho Jalmari 21.4.1888 Lammi
Virtanen Juho Kustaa 19.6.1863 Sääksmäki
Virtanen Juho Oskar 10.7.1877 Pusula
Virtanen Kaarle 7.4.1859 Alastaro
Virtanen Kaarle Joh. 25.10.1898 Lammi
Virtanen Kaarle Kustaa 30.7.1880 Hyvinkää
Virtanen Kalle 1886 Hausjärvi
Virtanen Kalle 12.2.1882 Renko
Virtanen Kalle 1896 Kalvola
Virtanen Kalle Erik 29.4.1884 Loimaa
Virtanen Kalle Vihtori 1.10.1883 Loppi
Virtanen Kalle Viljam 18.8.1898 Hollola
Virtanen Kustaa Jalmari 19.4.1884 Lammi
Virtanen Maijastiina Juhontytär 30.3.1850 Huittinen
Virtanen Martti Johannes 11.12.1896 Mouhijärvi
Virtanen Nestor 23.5.1891 Heinola mlk
Virtanen Niilo Verner 6.12.1890 Nastola
Virtanen Oiva Hämeenlinna
Virtanen Oskar Emil 11.8.1896 Kokemäki
Virtanen Otto Emil 25.10.1886 Akaa
Virtanen Pentti Osvald 11.3.1894 Urjala
Virtanen Reinhold 19.12.1866 Urjala
Virtanen Robert Orivesi
Virtanen Robert Heikinpoika 4.12.1877 Hauho
Virtanen Selma Albiina 1.2.1880 Padasjoki
Virtanen Toivo Vilhelm 28.7.1888 Kokemäki
Virtanen Valde 1.3.1891 Heinola mlk
Virtanen Valter Helsingin pitäjä
Virtanen Valto 22.2.1899 Nastola
Virtanen Vihtori Tyrväntö
Virtanen Vihtori Villiam 25.12.1892 Pusula
Virtanen Vilhelm Aleksander 2.9.1890 Tampere
Virtanen Vilho Osk. 13.6.1902 Tyrvää
Virtanen Viljo Aleksanderinp. 20.7.1898 Helsinki p
Virtanen Väinö 9.5.1888 Hämeenlinna
Virtanen Väinö 3.7.1886 Hollola
Virtanen Väinö Johannes Akselinp. 26.5.1893 Helsinki e
Viskari Henriika 21.6.1878 Antrea
Vitikainen Manne Sofianpoika 26.7.1878 Mäntyharju
Vitikainen Väinö Armas 27.3.1890 Iitti
Viuhko Tahvana Salomoninpoika 17.12.1894 Uusikirkko VL
Viuhkonen Heikki Salomoninpoika 5.11.1873 Taipalsaari
Vivolin Kaarle Albert 2.9.1877 Pori
Vlasoff Maksim 6.2.1901 Kyyrölä
Vlasoff Ville 12.4.1896 Kyyrölä
Volanen Matti 17.1.1863 Iitti
Volanen Matti Teodor 12.4.1900 Iitti
Voutilainen Antti Enokinpoika 16.5.1886 Lappee
Voutilainen Emil Pekanpoika 4.5.1878 Lappee
Voutilainen Juho Pekka 14.1.1881 Tuusniemi
Vuokko Jaakko Valdemar 12.12.1888 Helsinki s
Vuolas Kustaa Adolf 22.2.1898 Orivesi
Vuolas Kustaa Eemeli 26.6.1875 Orivesi
Vuorela Kaarlo Romanus 9.8.1865 Luopioinen
Vuorela Oskar Miinanpoika 11.1.1872 Sääksmäki
Vuorela Samuli 19.5.1886 Juupajoki
Vuorenmaa Kalle 2.3.1870 Huittinen
Vuorensola Albert 20.9.1880 Viipuri
Vuorentausta Sefanias 3.12.1868 Punkalaidun
Vuori Eino Anshelm Kustaanpoika 1893 Kangasala
Vuori Herman Fabian 28.11.1864 Tyrvää
Vuori Johan Nestori 1870 Orimattila
Vuori Juho Kustaa Hermaninpoika 4.6.1886 Kuhmalahti
Vuori Juho Viktor 21.7.1889 Akaa
Vuori Kustaa 20.8.1870 Sääksmäki
Vuori Oskari 1892 Hyvinkää
Vuori Viljo 1.7.1886 Pori
Vuoriaho Gustaf Adolf 19.6.1866 Hanko
Vuorinen Alpiinus Aataminpoika 1.10.1863 Kuhmalahti
Vuorinen Antti Antinpoika 25.5.1875 Kuru
Vuorinen Elias Antero Johanneksenpoika 15.1.1899 Kuhmalahti
Vuorinen Emil Juhonpoika 23.7.1895 Kuhmoinen
Vuorinen Frans Vihtori 9.5.1881 Alastaro
Vuorinen Juho Kustaa 30.3.1866 Tammela
Vuorinen Juho Sakari 18.6.1894 Loppi
Vuorinen Kaarle August 22.7.1897 Tammela
Vuorinen Kaarlo August 6.9.1888 Somerniemi
Vuorinen Kalle Konstantin 29.7.1889 Luopioinen
Vuorinen Kustaa Fredrik 19.7.1895 Lappi TL
Vuorinen Oskari Johannes 10.2.1895 Paimio
Vuorinen Verner Aleksander 2.3.1887 Valkeala
Vuorinen Väinö Emil 18.5.1896 Hyvinkää
Vuorio August Viktor 10.6.1887 Köyliö
Vuorio Evert Taavetinpoika 19.2.1887 Lappee
Vuorio Kalle Edvard Taavp. 11.3.1885 Mouhijärvi
Vuorisalo Kaarlo Vihtori 21.1.1894 Perniö
Vuoristo Elias Anselm 19.4.1887 Sammatti
Vuoristo Jussi 1885 Helsinki
Vyyryläinen Anton Arvid 31.5.1877 Johannes
Vähä-Touru Ellen Viktorina 2.10.1901 Urjala
Vähäsilta Erik Johannes Juhonpoika 10.8.1894 Ikaalinen
Vähätalo Kalle Lahti
Väinölä Hjalmar 1884 Vesilahti
Väinölä Konrad Fredrik 28.9.1875 Nummi
Väistö Johan Lappee
Väisänen Vihtori 12.3.1885 Luumäki
Väisänen Viktor Aatunpoika 14.9.1882 Lappee
Väkevä Matti 7.3.1863 Säkkijärvi
Väkevä Viljam Juhananpoika 28.9.1900 Taipalsaari
Väkevä Väinö Esaianpoika 8.10.1889 Taipalsaari
Väkiparta Väinö Viktor 25.7.1876 Viipuri mlk
Väliaho Samuli Heikki 1.2.1883 Kuolemajärvi
Välilä Niklas Emil 23.10.1890 Korpilahti
Välilä Wäinö Armas 24.2.1896 Kiukainen
Välimaa Einari 8.11.1898 Punkalaidun
Välimaa Frans Wihtori 20.7.1864 Eurajoki
Välimaa Guido Albinus 10.4.1898 Hanko
Välimaa Juho 6.10.1883 Viipuri
Välimaa Karl Aksel 26.11.1875 Helsinki s
Välimaa Vihtori Johannes 20.10.1893 Eurajoki
Välimäki Herman Hermanninpoika 10.11.1897 Vesilahti
Välimäki Hilda Emilia 11.5.1898 Oripää
Välimäki Jalmar Anselm 2.5.1894 Ikaalinen
Välimäki Juho Emil 16.1.1887 Helsinki s
Välimäki Kalle Vihtori 12.4.1884 Tyrvää
Välimäki Paavo Fabian 17.9.1897 Tyrvää
Vänni Yrjö Erland Fransinpoika 2.11.1893 Kiukainen
Vänskä Hugo Fredrik 20.1.1900 Varkaus / Leppävirta
Vänskä Otto 17.12.1897 Joroinen
Väntti Vilho Aleksanteri Israelinpoika 22.11.1894 Lappee
Vänttinen Heikki Mikonpoika 19.1.1893 Kitee
Väre Julius 1880 Viipuri mlk
Väänänen Aukusti 4.7.1871 Kuolemajärvi
Väänänen Juho 18.5.1882 Iisalmi mlk
Väänänen Sigismund Maurits 9.6.1870 Padasjoki
Väänänen Yrjö Pietarinpoika 18.8.1870 Muolaa
Waahto Kaarlo Frans Teodor 29.4.1888 Porvoo mlk
Wahdesvuori Aukusti Kustaanpoika 8.1.1892 Kalvola
Wahl Viktor Mikko Vilhonp. 30.9.1877 Pori mlk
Wahlbeck Konstantin Reinhold 22.5.1847 Pernaja
Wahlman Nestor 31.7.1876 Urjala
Wahlros Lauri Armas 10.6.1895 Jämsä
Wahrman Johan Albert 23.6.1863 Porvoo mlk
Wainio Frans Arttur Kustaanpoika 11.10.1892 Lieto
Wainio Johannes Toivo 28.5.1887 Helsinki s
Wainio Rainer Jalmari 12.1.1891 Pyhäjärvi UL
Wainio Wiljo Porvoo
Wainio Wiljo Wihtori 1.1.1894 Lemi
Waldén Karl Edvard 5.12.1896 Helsinki s
Walin Wille 1878 Kemi
Waljakka Iida 21.5.1889 Jaala
Walkama Fredrik Oskar 4.8.1876 Eurajoki
Walkama Wilhelm Iivari Juhonpoika 22.8.1883 Lavia
Walkonen Taavetti Loviisanp. 3.5.1878 Koivisto
Wall Henrik 7.1.1865 Hanko
Wall Otto Henrik 25.10.1896 Hanko
Wallenius Erik Eliaanpoika 24.2.1858 Valkeala
Wallenius Uuno Henrik Juhonpoika 17.1.1894 Siikainen
Wallgrén Evert Nikolai 9.9.1900 Tampere
Wallin Agusti 1879 Kemi mlk
Wallin Johan Jaakko 21.7.1877 Pori
Wallin Onni Alfred 24.12.1880 Helsinki s
Walo Emil Wilhelm 6.11.1891 Vihti
Walonen Frans Eevert 27.7.1871 Punkalaidun
Waloranta Heikki Johannes Juhonpoika 17.12.1885 Kalvola
Walovirta Wihtori Vanaja
Waltane Eelis 6.10.1893 Pertteli
Waltanen Frans Wiktor 1.7.1888 Maaria
Waltonen Heikki 1883 Puumala
Waltonen Wäinö Juhonpoika 17.2.1891 Valkeala
Wanhala Hjalmar Taavetinpoika 16.7.1898 Valkeala
Wanhala Otto Taavetinpoika 22.8.1900 Valkeala
Wanhanen Alma Matintytär 1.6.1886 Nuijamaa
Wanhanen Antti Mikonpoika 17.3.1891 Koivisto
Wanharanta Wäinö Johannes 30.11.1891 Uusikaupunki
Wante Johan Juhonpoika 18.6.1887 Valkeala
Wapalahti Matti Mikonpoika 28.9.1891 Valkeala
Warala Feliks 14.1.1880 Lempäälä
Warpenius Julius 1.3.1897 Kymi
Wasenius Georg Alfred 16.1.1891 Siuntio
Wasenius Juho Ferdinand 2.8.1872 Padasjoki
Wastamäki Viktor Rikhard 1890 Nakkila
Watseijev Ivan
Wauhkonen Aksel Ferdinand Akselinp. 4.9.1893 Kauvatsa
Weckman Armas Eemil 30.8.1896 Forssa / Tammela
Weckman Einar 16.6.1893 Jaala
Weckström Otto Rudolf Albin 19.9.1900 Pernaja
Wehter Elli 12.10.1899 Mäntsälä
Weijonen Aleksanteri Juhonpoika 19.4.1890 Valkeala
Welin Jalmar 24.8.1898 Jaala
Welling Antti Antinpoika 7.6.1882 Kirvu
Wendelin Karl Emil 26.2.1895 Helsinki s
Wenho Kalle August 23.6.1883 Porvoo
Wennonen Frans 1886 Alastaro
Wesa Antti 17.7.1881 Hollola
Wesa Malakias 28.9.1872 Humppila
Weselof Juho Renko
Wesén Nestor Eliaanpoika 13.3.1872 Kiukainen
Wessman Aksel Ivar Ferdinand Akselinpoika 21.6.1891 Valkeala
Wessman Rikhard Wilhelm Akselinpoika 1.8.1889 Valkeala
West Antti Kustaa Antinpoika 23.2.1891 Tyrväntö
Westerberg Sulo Erland Kustaanpoika 3.11.1894 Valkeala
Westerlund Juho Oskar 8.8.1896 Somero
Westerlund Kalle Vihtori 20.2.1890 Tammela
Westermark Gustaf Oskar 28.8.1872 Pohja
Wetterviiki Kalle Eevert 9.7.1894 Köyliö
Wiander Hjalmar Alexander 21.4.1889 Helsingin pitäjä
Wickholm Karl Robert 9.10.1878 Loviisa
Widen Oiva Henrik Walfridinpoika 8.2.1891 Hauho
Wierusola Juho Muolaa
Wihelä Johan Helenanpoika 16.12.1880 Nuijamaa
Wihervaara Wäinö Otonp. 5.3.1887 Hattula
Wiiala Kasper 20.10.1882 Hollola
Wiiala Verner Antoninpoika 9.9.1892 Kymi
Wiik Verner Jakob 14.8.1893 Kymi
Wiikari Toivo Anton 15.9.1895 Kymi
Wiiki Aukusti Kustaanpoika 28.4.1846 Pälkäne
Wiiki Jalmari Aleksander 30.6.1878 Noormarkku
Wiikman Walfrid 16.7.1879 Hattula
Wiiperi Kalle Heinola mlk
Wiitanen Kalle Heikki 12.1.1879 Kalvola
Wiitanen Kalle Wilho Wilhonpoika 22.8.1876 Suoniemi
Wiitanen Martti 1895 Kylmäkoski
Wiitanen Matti Johannes 26.9.1891 Pälkäne
Wiitanen Vihtori Akseli Kaarlenpoika 20.3.1898 Pälkäne
Wiitanen Väinö Antinp. 26.8.1881 Messukylä
Wiitanen Wihtori Matinpoika 27.3.1881 Kalvola
Wiitanen Wäinö Kustaa 5.4.1896 Hyvinkää
Wiitaniemi Huugo Mikael 9.11.1887 Hämeenkyrö
Wiitasalo Heikki Vilhelm 29.9.1872 Padasjoki
Wikander Iida Maria 1899 Pori
Wiklund Teodor Engelbreht 1887 Maaria
Wikman Karl Alfred 5.6.1883 Pernaja
Wikman Konstantin 28.1.1874 Mäntyharju
Wikman Leonard Konstantin 15.12.1882 Hanko
Wikman Taavetti Joosepinpoika 23.8.1884 Valkeala
Wikstedt Gustaf Adolf 13.8.1869 Lohja
Wikström Gustav Hjalmar 22.7.1897 Lohja
Wilander Antti 13.12.1864 Ruotsinpyhtää
Wilen Juho Alfred 19.4.1884 Lahti
Wilén Oskar Anshelm 1.1.1889 Urjala
Wilén Otto Wilhelm 5.4.1896 Somero
Wilenius Eune Orivesi
Wilenius Kaarlo Juho Samulinpoika 16.1.1891 Ikaalinen
Wilenius Karl Albin 28.1.1896 Kymi
Wilenius Oskar Ferdinand 3.4.1895 Kymi
Wilhonen Hjalmar Willehad 29.10.1892 Helsinki s
Wilhunen Toivo 1889 Joroinen
Wiljander Arvo 1894 Valkeala
Wiljander Laura 1895 Valkeala
Wiljanen Aarne Aleksander 12.7.1901 Piikkiö
Wiljanen Leander 1871 Tuusula
Wiljanen Matti Vihtori Juhonpoika 27.5.1882 Hämeenkyrö
Wilkas Heikki Juho 25.5.1876 Padasjoki
Wilkman Alfred 28.3.1864 Padasjoki
Wilkman Aukusti Henrik 8.1.1880 Mäntyharju
Willa Antton Hiopinp. 25.11.1879 Koivisto
Willa Antton Matinp. 11.12.1896 Koivisto
Willa Einar Aapraminpoika 9.6.1900 Koivisto
Willa Pietari Juhana Pietarinpoika 12.12.1884 Koivisto
Willanen Juhana Paavonpoika 11.9.1896 Kirvu
Willberg Brynolf 5.9.1889 Nurmijärvi
Willman Juho Verner 19.10.1873 Pori
Wingström Anna Wilhelmiina 2.6.1882 Nurmijärvi
Winnari Oskar 6.1.1895 Nuijamaa
Winqvist Sigurd William 7.12.1898 Helsinki sr
Wirman Adolf 2.9.1878 Padasjoki
Wirna Viljo Emil 4.6.1898 Helsingin pitäjä
Wirolainen W. Muolaa
Wirta Antti 19.7.1872 Kokkola
Wirta Evert Severus 28.5.1898 Helsinki s
Wirta Frans Viktor 11.4.1886 Vihti
Wirta Jaakop Jalmar 4.8.1891 Laitila
Wirta Kalle Vihtori 1.4.1893 Vihti
Wirta Urho Donatus 4.8.1888 Pirkkala
Wirtanen Alfreet 1888 Somerniemi
Wirtanen Artturi Aleksander 21.10.1885 Hattula
Wirtanen Bertta Elisabet 4.12.1896 Tuulos
Wirtanen Hannes 1889 Kokkola mlk
Wirtanen Hjalmar Leander 15.6.1895 Porvoo mlk
Wirtanen Johan 12.2.1874 Valkeala
Wirtanen John Porvoo
Wirtanen Juho Kustaa 12.6.1866 Merikarvia
Wirtanen Juho Mikael 16.5.1895 Jämsä
Wirtanen Juho Tiinanp. 12.6.1869 Hämeenkyrö
Wirtanen Juuso Walfrid 9.8.1899 Hyvinkää
Wirtanen Kalle Kustaa Taavetinpoika 28.8.1865 Hämeenkyrö
Wirtanen Kauko Jalmari 19.9.1878 Valkeala
Wirtanen Kustaa 22.11.1862 Humppila
Wirtanen Matti Salomoninpoika 26.2.1860 Valkeala
Wirtanen Samuel Siivo 13.4.1895 Laitila
Wirtanen T. Lammi
Wirtanen Teodor Taavinpoika 26.9.1881 Valkeala
Wirtanen Toivo Alvar 25.3.1891 Mäntsälä
Wirtanen Wihtori Taavitinpoika 23.7.1870 Hämeenkyrö
Wirtanen Willehad 18.8.1879 Lohja
Wirtanen Willehad Lahti
Wirtanen Wäinö M 18.3.1894 Hattula
Wirtanen Wäinö Rikhard Heikinpoika 6.2.1898 Kalvola
Wirtanen Yrjö Filemon 8.3.1899 Kauvatsa
Wirtavuori Johan Alfred 28.5.1882 Lahti
Wisanen Juho Tildanpoika 15.6.1883 Mouhijärvi
Wisanen Vihtori Wilho 12.5.1871 Suoniemi
Wiskari Anni Matintytär 30.4.1864 Antrea
Witikainen Juhana 19.3.1860 Mäntyharju
Witikka Johan Oskari 1884 Pusula
Witikka Kalle Wemmeri 1894 Pusula
Woittomaa Kaarle Werner 11.7.1888 Somero
Woutilainen Juhana Ollinp. 29.1.1891 Helsinki e
Woutilainen Juho Heikki Juhonpoika 20.12.1898 Leppävirta
Wright Hermo 24.5.1889 Leppävirta
Wuojolainen Johannes 28.2.1891 Värtsilä
Wuolio Karl Oskar 10.1.1889 Karinainen
Wuorenkaiku Kaarle Wäinö August 14.3.1891 Hattula
Wuorenmaa Juho 1862 Messukylä
Wuori Kalle Verner Kallenp. 27.3.1890 Helsingin pitäjä
Wuori Tuomas Kallenpoika 16.12.1862 Kymi
Wuorinen August 21.12.1886 Hattula
Wuorinen Juho V. 22.11.1873 Hattula
Wuorinen Niilo Rikhard 30.11.1890 Uusikaupunki
Wuorinen Walfrid Aukustinpoika 26.6.1887 Kalvola
Wuorinen Wilho Waldemar 30.12.1894 Forssa / Tammela
Wuorinen Wiljo Walter 1901 Maaria
Wuorio Antti Wilho Taavp. 22.11.1887 Mouhijärvi
Wuorio Lauri Emanuel 17.1.1892 Uusikaupunki
Wuorio Toimi 24.1.1885 Asikkala
Wägg Heikki 14.9.1867 Kymi
Wähä-Perttala Kustaa Wilho Miinanp. 30.3.1852 Mouhijärvi
Wähämaa Matti 1886 Kurikka
Wäihkönen Mikko Ollinpoika 22.6.1891 Terijoki
Wälimäki Kustaa Fredrik 26.2.1852 Lavia
Wälimäki William Kristian 30.1.1898 Kokkola mlk
Wänni Otto Adolf 22.6.1872 Loimaa
Wännilä August Bernhard 10.2.1884 Köyliö
Wäre Johan Eetvart 1869 Pusula
Wäre Santeri Urjala
Wäre Verner Sigfrid 5.10.1884 Laitila
Yhdistyssaari Vihtori Villehard 2.8.1885 Eura
Ylén Aukusti Kaarlenpoika 1.9.1881 Lohja
Ylenius Oskari Juhonpoika 11.9.1876 Kalvola
Ylhäisi Kaarlo Pauli 1901 Koski TL
Yli-Pihnala Kaarle Kustaa Mikonpoika 5.11.1863 Tottijärvi
Ylijoki Juho Freedrinand 19.2.1891 Kiukainen
Ylijoki Taavetti Juhonpoika 28.4.1874 Hämeenkyrö
Ylijoki Walto Oskari 27.10.1892 Punkalaidun
Ylijoki Wäinö Mattias 18.9.1893 Kiukainen
Ylikangas Siiri Muolaa
Ylikoski Aleksi Reinhold 16.7.1896 Lavia
Ylikoski Oskari Ludvik 9.3.1894 Lavia
Ylimäkelä Vilho Viljam 16.12.1895 Akaa
Ylimäki Antti Mikael 29.12.1888 Tyrvää
Ylinen Emanuel Hermanninp. 23.3.1894 Tampere
Ylinen Fredrik Herman 19.9.1866 Merikarvia
Ylinen Johannes Erland 15.8.1886 Iitti
Ylinen Juho Topias 3.8.1894 Hämeenkyrö
Ylinen Kaarlo Efraim Efraiminp 24.6.1877 Tampere
Yliskylä Yrjö 9.3.1895 Jokioinen
Yllö Johannes Mooseksenpoika 17.5.1887 Uusikirkko VL
Ylä Salmi Hemming 15.3.1892 Vilppula
Ylänne Oskar Erland 1.8.1883 Pirkkala
Ylärakkola Aksel Adolf 1883 Viipuri mlk
Ylätalo Vihtori Erikinpoika 30.6.1891 Sippola
Ylätupa Karl Edvard 13.8.1880 Hamina
Ylönen Aapeli Juhananpoika 25.10.1866 Kotka
Ylönen Albin Evanp. 2.4.1874 Kymi
Ylönen Matti 25.2.1888 Kymi
Yrjölä Wiktor Antinpoika 16.7.1890 Pyhtää
Yrjönen Eino Alfred Villenpoika 1.9.1898 Vehkalahti
Yrkälä Kustaa Aatu 7.3.1888 Vilppula
Zaharov Aleksei Mihailovitš 1897
Zelmjanitsin Zaharij 1859 Kyyrölä
Zimmerman Joonas Armas Fredrik 23.10.1878 Nastola
Åberg Aarne Aksel 14.11.1898 Jyväskylä
Åberg Heikki 2.4.1885 Joroinen
Åberg Johan Kustaa 3.10.1854 Hyvinkää
Åberg Johannes 4.4.1882 Hyvinkää
Åberg Karl Fredrik 20.1.1871 Jyväskylä
Åhl Tekla Maria 22.3.1884 Sammatti
Åhlman Maria Miina Samuelintytär 26.12.1854 Vesilahti
Åhman Juho Seelim 6.12.1893 Asikkala
Åkerroos Jalmari Aleksander 1.3.1884 Hämeenlinna mlk
Ål Karl Viktor 15.3.1883 Lohja
Åman Hilda Lydia 6.6.1883 Jämsä
Åman Lauri Helsingin pitäjä
Ähkönen Yrjö Yrjönpoika 20.8.1876 Tohmajärvi
Äikis Juho Kyyrölä
Äikäs Ale Muolaa
Äikäs Joel Vilhelminpoika 6.1.1898 Muolaa
Äikäs Matti Antinpoika 5.8.1897 Kivennapa
Ärölä Henrik Matinpoika 15.12.1881 Ulvila
Äyräväinen Aleksanteri 1890 Viipuri mlk
Ääpälä Aleksander Elianpoika 23.5.1885 Virolahti
Öhman Anders Vilhelm 1.5.1872 Kotka
Öhman Ragnar Alfred 20.9.1899 Helsinki er
Öhman Vihtori Kallenpoika 4.2.1888 Sääksmäki
Öhrnberg Pauli Juho Einari 5.10.1896 Pyhäjärvi UL
Örn Antti Nikolai 17.1.1868 Forssa / Tammela
Örn Jooseppi Juhonpoika 23.12.1889 Loppi
Örn Uuno Nikolai 15.11.1898 Forssa / Tammela
Örn Wilhelmiina Antint. 10.2.1880 Forssa / Tammela
Örnberg Arvid 1897 Maaria
Östberg Ida Juliana 8.3.1892 Mäntsälä
Österberg Harald Alarik 13.9.1886 Espoo
Österlund Juho Seelim 29.5.1892 Noormarkku
Österlund Oskar Berndt 13.7.1892 Hanko
Österman Rudolf Wilhelm 26.3.1890 Turku