Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Surmatut punaiset

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Lampinen Onni Osk. 29.4.1881 Lammi
Lampinen Oskar 25.4.1893 Helsinki p
Lampinen Toivo 5.7.1890 Petäjävesi
Lampinen Wilhelm 21.9.1881 Hyvinkää
Landén Henrik Emil 9.3.1888 Vihti
Landén Karl Einar 23.12.1887 Vihti
Landén Viktor Einar 26.12.1897 Vihti
Landstedt Herman Fridolf 10.7.1886 Tampere
Lang Ananias 9.3.1889 Hyvinkää
Lankinen Aapeli Aapelinpoika 14.7.1892 Leppävirta
Lankinen Salomon Tahvonpoika 24.4.1880 Uusikirkko VL
Lankinen Salomon Yllönpoika 8.5.1882 Uusikirkko VL
Lanne Frans Wilhelm 6.11.1864 Harjavalta
Lanne Viktorinus 26.3.1875 Kiukainen
Lantonen Kalle Ville 18.6.1869 Akaa
Lantta Emil Sylvesterinpoika 2.3.1885 Muolaa
Lapitski Dmitri Grigorjevitš 1901
Lappalainen Oskar Albininpoika 9.8.1892 Kangaslampi
Lappalainen Rikard 12.4.1888 Lapinlahti
Lappalainen Yrjö Henrik 8.4.1893 Kymi
Lappi August Samulinpoika 18.8.1876 Uusikirkko VL
Lappi Eevert Jaakonpoika 15.10.1888 Hamina
Larsen Karl Erik Albin 3.4.1898 Pernaja
Larsson Karl Fridolf 3.10.1897 Perniö
Larsson Sven 1888 Tammela
Lassila Hilja 1902 Sääksmäki
Lassila Johan Abrahamsson 8.9.1858 Pernaja
Latonen Riku 1891 Orivesi
Latoniittu Vihtori Gabriel 23.3.1893 Kiikka
Latva Frans Oskar 17.6.1895 Ahlainen
Latva Kaarle Ferdinand 10.4.1878 Pusula
Latva Kalle Nestori Kallenpoika 19.1.1890 Oripää
Latvala Kustaa 28.4.1882 Kalvola
Laukas Taavetti Malakianpoika 16.2.1875 Luumäki
Laukkala Johannes 8.7.1884 Mäntsälä
Laukkanen Antti Fabian 31.3.1872 Pielavesi
Laukkanen David Antinpoika 15.5.1883 Ruokolahti
Laukkanen Johan Henrik Antinpoika 11.8.1890 Uusikirkko VL
Laukkanen Pekka 10.8.1895 Viipuri
Laukkarinen Vilhelm 12.6.1891 Viipuri
Laukkonen Karl Viktor 24.3.1896 Kokkola
Laulainen Taavetti Otonp. 24.10.1869 Jämsä
Launonen Kalle 8.8.1892 Kemi
Laurén Edvard Engelbert 12.2.1870 Forssa / Tammela
Laurén Eemil Vihti
Laurén Kalle Gabriel 15.5.1876 Sääksmäki
Laurén Martin 21.3.1894 Pusula
Laurén Martta Emilia 26.9.1895 Tyrväntö
Laurikainen Alvar 1900 Iitti
Laurila Eevald 14.2.1895 Jaala
Laurila Einar Reinhold 25.10.1893 Pyhtää
Laurila Elias 31.12.1871 Kotka
Laurila Fanny Florin 18.10.1881 Hämeenlinna
Laurila Fredrik 9.5.1873 Urjala
Laurila Johan Edvard 20.3.1856 Akaa
Laurila Jooseppi Ilmari Kustaanpoika 24.10.1890 Hauho
Laurila Lauri Richard Kallenpoika 7.2.1889 Koivisto
Laurila Martti Teodor 21.6.1890 Jaala
Laurila Nestori Gobinus 19.2.1894 Hämeenkyrö
Laurila Oskari 5.4.1896 Luumäki
Laurila Vilhelm 2.8.1867 Lempäälä
Lautakatto Ilmari Juhonpoika 9.2.1891 Valkeala
Lautala Adolf Wilhelminpoika 28.10.1893 Hamina
Lautala Esaias Tuomaanp. 22.2.1868 Kymi
Lautala Johannes 1892 Viipuri mlk
Lax Kalle 16.2.1858 Kylmäkoski
Lax Matti Abrahaminpoika 16.1.1888 Valkeala
Lebedev Nikolai Ivanovitš
Lebedevski
Lecklin Matilda 1872 Viipuri mlk
Lehen Juho Eemil Juhonp. 27.11.1883 Forssa / Tammela
Lehikoinen Antti 15.1.1859 Muolaa
Lehikoinen Otto 16.9.1893 Juuka
Lehkonen Albin 10.2.1899 Kymi
Lehmus Arndt Juhonp. 4.3.1876 Kymi
Lehmus Juho 19.12.1858 Orivesi
Lehmus Oskar Antinp. 16.2.1864 Tampere
Lehmus Wäinö Johannes Juhonpoika 28.12.1891 Kuru
Lehmuskoski Väinö Edvard 21.8.1894 Helsinki p
Lehmusvirta Juho Vilho 1.1.1875 Säkylä
Lehmusvirta Julius Anahelm 26.4.1880 Hausjärvi
Lehokas Vilhelm Bernhard 24.5.1876 Helsinki e
Lehtelä Hugo Ilmari Vihtorinpoika 22.11.1891 Sääksmäki
Lehtelä Kaarle Jalmari Juhonpoika 21.1.1892 Pälkäne
Lehtelä Yrjö Juhonpoika 29.9.1895 Pälkäne
Lehti Akseli Eevertti Santerinp. 9.7.1897 Forssa / Tammela
Lehti Kalle Oskari 31.5.1895 Tyrvää
Lehti Nestor Rudolf 25.2.1890 Nurmijärvi
Lehti Niilo Valdemar 30.12.1889 Ikaalinen
Lehti Niku Reinhold 1.4.1900 Hämeenlinna
Lehti Otto Juho 22.12.1865 Jämsä
Lehti Väinö 1891 Hämeenlinna
Lehtimäki August 1894 Juupajoki
Lehtimäki Evert Kallenp. 5.9.1889 Asikkala
Lehtimäki Frans Fabian Fransinpoika 18.5.1879 Mouhijärvi
Lehtimäki Kalle Aukusti 10.5.1874 Tyrvää
Lehtimäki Taavetti Nikolai 31.12.1894 Suodenniemi
Lehtimäki Vihtori 1.12.1883 Punkalaidun
Lehtimäki Väinö Vilho 31.1.1899 Huittinen
Lehtinen Helsinki
Lehtinen Aksel Ilmari 3.8.1895 Tuusula
Lehtinen Aleksandra 28.6.1880 Lammi
Lehtinen Aleksanteri Topianp. 3.6.1870 Kymi
Lehtinen Alvar Johannes 14.6.1893 Helsinki s
Lehtinen Amanda Kustaava 13.1.1860 Padasjoki
Lehtinen Antti 29.10.1893 Jaala
Lehtinen Eelis Ilmari 31.3.1882 Koski HL
Lehtinen Eemil Johan 25.8.1896 Padasjoki
Lehtinen Eino Johannes Antinpoika 20.5.1897 Valkeala
Lehtinen Elis Johannes Wilhelminp. 25.11.1891 Helsingin pitäjä
Lehtinen Emil Erhard 22.1.1897 Ruotsinpyhtää
Lehtinen Frans Werner Fransinp. 31.5.1877 Kauvatsa
Lehtinen Frans Wilhelm 15.4.1875 Hämeenkyrö
Lehtinen Heikki Miinanpoika 26.10.1894 Kalvola
Lehtinen Helmi Elviira 20.6.1896 Mellilä
Lehtinen Hjalmar 12.6.1891 Lammi
Lehtinen Hugo Vilhelm Idanpoika 3.9.1882 Lahti
Lehtinen Huuko Jalmari 24.5.1875 Kärkölä
Lehtinen Isak Emil 19.3.1884 Vehmaa
Lehtinen Ivar 21.8.1877 Turku
Lehtinen Jalmari 25.7.1886 Helsingin pitäjä
Lehtinen Juho 1887 Padasjoki
Lehtinen Juho Muolaa
Lehtinen Juho 11.5.1863 Ruotsinpyhtää
Lehtinen Juho Aarne 28.5.1898 Ruotsinpyhtää
Lehtinen Juho Jalmari Erkinpoika 30.1.1890 Valkeala
Lehtinen Juho Marianpoika 4.2.1868 Elimäki
Lehtinen Kaarle 9.12.1864 Akaa
Lehtinen Kaarlo Kustaa 27.5.1865 Miehikkälä
Lehtinen Kalle Jalmari 20.4.1896 Jämsä
Lehtinen Kalle Johan 15.3.1897 Nurmijärvi
Lehtinen Kalle Jooseppi 1894 Kaarina
Lehtinen Kalle Oskari 15.2.1866 Tyrvää
Lehtinen Kalle Oskari Serafiianpoika 25.10.1888 Kalvola
Lehtinen Konstantin 22.4.1885 Helsingin pitäjä
Lehtinen Lauri Fredrikinpoika 25.2.1893 Sääksmäki
Lehtinen Lauri Mikael Villenpoika 24.9.1900 Tottijärvi
Lehtinen Manu Evelinanpoika 16.2.1875 Juupajoki
Lehtinen Martta 1893 Uusikaupunki
Lehtinen Matti 5.6.1896 Jaala
Lehtinen Onni 29.2.1880 Vilppula
Lehtinen Oskari 10.7.1879 Sääksmäki
Lehtinen Samuel 15.10.1865 Nurmijärvi
Lehtinen Samuli Hermanninp. 27.3.1872 Jämsä
Lehtinen Sulo Arvo 16.1.1887 Helsinki s
Lehtinen Taavetti 4.10.1864 Tyrvää
Lehtinen Taavetti Oskar Juhonp. 25.6.1878 Tampere
Lehtinen Toivo Kallenpoika 9.6.1900 Kuhmalahti
Lehtinen Valfrid 4.8.1899 Lahti
Lehtinen Vihtori Vilho 28.2.1877 Kiikka
Lehtinen Vilho Emil Helsingin pitäjä
Lehtinen Väinö 1893 Pyhtää
Lehtinen Wiljo Walter Taavetinpoika 16.4.1899 Lavia
Lehtioksa Otto Elis 30.4.1887 Pyhäjoki
Lehtiranta Tauno Jalmari Paavalinpoika 21.1.1902 Somero
Lehtisalo Niilo 31.1.1897 Pusula
Lehto Helsinki
Lehto Aksel 23.6.1895 Mäntyharju
Lehto Anshelm Ireneus 4.4.1894 Sauvo
Lehto Arvid 16.9.1878 Orivesi
Lehto Eemil Kallenp. 11.5.1886 Helsinki e
Lehto Eli Juhonpoika 7.8.1888 Kärkölä
Lehto Feliks 19.3.1881 Ikaalinen
Lehto Frans Ferdinand 1888 Rauma
Lehto Frans Iisakki Heikinpoika 14.3.1886 Ylistaro
Lehto Frans Wilhelm 23.8.1893 Helsinki e
Lehto Heino 1895 Luopioinen
Lehto Hugo Jalmari 4.9.1877 Sääksmäki
Lehto Johan Emil 14.8.1894 Akaa
Lehto Johannes 20.9.1885 Sääksmäki
Lehto Jooseppi Elianpoika 10.1.1870 Pirkkala
Lehto Juha Ilmari 1.12.1888 Punkalaidun
Lehto Juho 1884 Koski TL
Lehto Juho Aaret 4.1.1893 Mäntyharju
Lehto Juho Iivar Miinanpoika 20.8.1889 Valkeala
Lehto Juho Jaakko 30.10.1880 Akaa
Lehto Juho Kustaa 25.10.1870 Hämeenlinna
Lehto Juho Oskari Oskarinpoika 12.2.1884 Ruokolahti
Lehto Kalle Emil Juhonpoika 17.10.1889 Lahti
Lehto Kustaa Reinhold 9.7.1893 Eura
Lehto Kustaa Viktor 1.4.1886 Vihti
Lehto Lyydia 1902 Sääksmäki
Lehto Nestor Juhanpoika 1.12.1885 Vesilahti
Lehto Toivo Amandanpoika 30.8.1894 Hämeenkyrö
Lehto Toivo Matias 18.4.1902 Hämeenkyrö
Lehto Vihtor 1894 Lavia
Lehto Vihtori 1.5.1886 Kiukainen
Lehto Väinö Aleksanteri 12.3.1888 Loppi
Lehto Wiljo Paavali 1896 Hämeenkyrö
Lehto Yrjö Nikolai 8.5.1896 Loimaa
Lehtola Kalle 29.9.1886 Tampere
Lehtonen Aarne Jalmar 3.1.1892 Somerniemi
Lehtonen Adéle 15.1.1891 Heinola mlk
Lehtonen Anton 23.12.1872 Humppila
Lehtonen Augusta Vilhelmina 28.5.1868 Hyvinkää
Lehtonen Edvard Johannes 1894 Pori
Lehtonen Emil Walfrid 11.7.1900 Nummi
Lehtonen Erland 25.9.1885 Loimaa
Lehtonen Frans Emil 1892 Nakkila
Lehtonen Frans Wihtori Eerlandinp. 23.5.1869 Kauvatsa
Lehtonen Fredrik Vilhelm 3.3.1893 Alastaro
Lehtonen Hugo Aleks. 7.4.1891 Halikko
Lehtonen Jalmari Agnel 15.1.1897 Hollola
Lehtonen Johan Oskar 16.1.1901 Askola
Lehtonen Juha August 2.12.1892 Maaria
Lehtonen Juho Alfred 21.12.1856 Mouhijärvi
Lehtonen Juho Eemeli 8.1.1892 Hämeenlinna
Lehtonen Juho Emil 6.10.1874 Akaa
Lehtonen Juho Vihtori 6.10.1869 Akaa
Lehtonen Kaarle Kustaa Heikinpoika 1.12.1896 Tyrväntö
Lehtonen Kalle Adaminpoika 5.3.1876 Lahti
Lehtonen Kalle Jalmari Eernestinpoika 30.1.1887 Kalvola
Lehtonen Konstantin Kallenpoika 17.5.1876 Valkeala
Lehtonen Lauri Hemming 13.4.1894 Helsinki s
Lehtonen Lauri Kallenp. 16.3.1888 Hattula
Lehtonen Lauri Robert 2.8.1892 Säkylä
Lehtonen Maria 1870 Hyvinkää
Lehtonen Matti Reinhold 16.8.1879 Pöytyä
Lehtonen Nestori Jaakoppi Juhonp. 26.7.1891 Tammela
Lehtonen Niilo 1904 Kokemäki
Lehtonen Niilo Anton Matinpoika 9.12.1894 Lieto
Lehtonen Oskari Kallenpoika 1878 Alajärvi
Lehtonen Otto Heikinpoika 7.4.1891 Hauho
Lehtonen Robert Aataminpoika 13.1.1889 Taipalsaari
Lehtonen Roosa Aleksandra 27.4.1891 Akaa
Lehtonen Saul Luukas 10.12.1873 Sääksmäki
Lehtonen Uno Artturi 30.10.1888 Hämeenlinna
Lehtonen Vihtori Wille Vihtorinpoika 19.4.1874 Suoniemi
Lehtonen Vilhelm Vilpinpoika 6.8.1892 Muolaa
Lehtonen Väinö Salomo 30.6.1901 Hämeenlinna
Lehtonen Wäinö Armas 30.10.1897 Kiukainen
Lehtonen Yrjö Ilmari 24.2.1903 Kiukainen
Lehtonen Yrjö Nikolai 5.5.1899 Espoo
Lehtonen-Wastamaa Kustaa Fredrik 15.4.1868 Noormarkku
Lehtovirta Antti 8.7.1886 Jaala
Lehtovuori Magnus Valfrid 19.10.1875 Akaa
Leijona Oskari Jalmar 1890 Pori
Leikkanen Juho Lauri 1.7.1885 Helsinki p
Leimu Sulo Toivo 20.1.1890 Kärkölä
Leiniö Martta Maria 1898 Kaarina
Leino Anton Matinpoika 16.1.1879 Iitti
Leino Eemeli Nikolai 6.1.1891 Merikarvia
Leino Juho Vihtori 13.4.1891 Akaa
Leino Kalle Jalmari 28.4.1886 Harjavalta
Leino Karl Antton 1879 Pori
Leino Kustaa Vilho 24.4.1879 Säkylä
Leino Mauno 24.7.1883 Somero
Leino Urho Ilmari 29.8.1901 Helsinki p
Leinonen Antti Jalmari 6.2.1895 Paltamo
Leinonen Heikki Armas 18.8.1892 Tyrväntö
Leinonen Juho Ruokolahti
Leinonen Matti Reeti 25.6.1873 Tervola
Leinonen Olli Johannes Paavonpoika 9.6.1895 Muolaa
Leiponen Emil Antinpoika 1.9.1898 Muolaa
Leiponen Joosep Antinpoika 24.5.1884 Muolaa
Leiponen Mikko Villenpoika 9.10.1895 Muolaa
Leivo Juho Juhonpoika 28.2.1872 Kymi
Leivo Kaarle Vihtori Eerikinpoika 4.3.1883 Hämeenkyrö
Leivo Karl Gustaf 29.9.1896 Helsinki e
Leivo Nestor 31.5.1892 Kiukainen
Leivonen Kalle Aleksi 28.1.1883 Asikkala
Leiwo Augusti Valtteri 16.5.1885 Pyhäjärvi UL
Lekengrans Frans Nurmijärvi
Lella Kalle 1895 Kalvola
Lemmetty Tuomas Simonpoika 21.12.1870 Kivennapa
Lempinen Anders Johan 1.10.1877 Forssa / Tammela
Lempinen Gustaf Henrik 20.1.1884 Lohja
Lempinen Juho Nestor 4.5.1875 Iitti
Lempinen Väinö Heikki 25.8.1894 Liminka
Lempiäinen Eemeli Juhonpoika 1.4.1899 Ruokolahti
Lempiäinen Johannes Juhananpoika 4.5.1890 Uusikirkko VL
Lempiäinen Mikkel Juhananpoika 14.7.1887 Uusikirkko VL
Lempiäinen Salomon Juhananpoika 30.4.1894 Uusikirkko VL
Lenkkeri Kristian Matinpoika 17.9.1865 Johannes
Lentämäki Frans Aukusti Juhanpoika 5.9.1900 Tyrväntö
Lepistö Arnold Aleksander 29.10.1897 Salo
Lepistö Erkki Oskar 31.12.1895 Loimaa
Lepistö Johan Alfred 27.5.1881 Valkeala
Lepistö Juho Kallenpoika 29.6.1893 Kalvola
Lepistö Karl Evert Jeremiaksenpoika Helsingin pitäjä
Lepistö Kerttu Helsingin pitäjä
Lepistö Lauri Anshelm 9.8.1896 Forssa / Tammela
Lepistö Toivo Juhonpoika 17.6.1895 Padasjoki
Lepokallio August Helsingin pitäjä
Leponiemi Arviiti Juhonpoika 6.12.1893 Kuru
Leponokka Frans Ilmari 18.11.1900 Lempäälä
Leponokka Johan Vilhelm Heikinpoika 7.4.1864 Lempäälä
Leppiniemi Karl Rikhard 23.5.1893 Kokkola
Leppä Aksel Bernhard 18.4.1898 Somero
Leppä Eino Immanuel 30.3.1896 Hattula
Leppä Johan Edvard 20.4.1876 Karjaa
Leppä Kaarle 22.2.1861 Hämeenlinna mlk
Leppä Oskari 17.5.1885 Hämeenlinna
Leppäkoski Jalmari Nikolai 6.4.1895 Kiikka
Leppäkoski Toivo Jalmar 21.9.1893 Humppila
Leppälahti Evert Jalmar 19.7.1898 Kotka
Leppänen Alfred Aleksander 14.8.1900 Turku
Leppänen August 25.1.1896 Piikkiö
Leppänen Heikki Juho 24.1.1858 Padasjoki
Leppänen Iisakki 28.4.1886 Kuolemajärvi
Leppänen Juho Ivar 20.3.1879 Urjala
Leppänen Kaarle Valerian 24.5.1882 Hausjärvi
Leppänen Kalle Kallenp. 6.12.1890 Tampere
Leppänen Kalle Kustaa 16.9.1895 Jaala
Leppänen Karl Oskar 18.11.1870 Hanko mlk
Leppänen Klas Fridolf 16.8.1886 Vihti
Leppänen Oskar Johannes 1900 Rauma
Leppänen Taavetti Efraim 25.4.1858 Ikaalinen
Leppäniemi Juho Fredrik 27.3.1846 Pomarkku
Lerqvist Juho Taavi 18.4.1875 Luumäki
Leskinen Edvard Mikkelinpoika 16.3.1891 Uusikirkko VL
Leskinen Heikki Muolaa
Leskinen Juho Antinpoika 20.1.1870 Kivennapa
Leskinen Juho Juhonpoika 2.8.1883 Leppävirta
Leskinen Mikkel Elianpoika 4.10.1860 Uusikirkko VL
Leskinen Otto Wilho Eerikinpoika 25.8.1891 Varkaus / Leppävirta
Leskinen Pekka Pekanpoika 25.4.1890 Kitee
Leskinen Petter 17.11.1880 Viipuri mlk
Leskinen Topias Edvard 30.11.1889 Kotka
Leskinen Verneri 14.2.1896 Luumäki
Leskinen Viljam Matinpoika 28.9.1891 Puumala
Lestander Karl Edvard 14.2.1881 Pirkkala
Leuto Juho 1895 Lavia
Levo Henrik Johan 29.12.1853 Helsinki s
Levo Isak Anton 26.4.1894 Pomarkku
Levola Iivari 1877 Mouhijärvi
Levola Lauri Suodenniemi
Levänen Arvid Antinpoika 7.11.1886 Taipalsaari
Liesmäki Frans Vihtori 23.5.1899 Eura
Lietzen Kaarlo Aksel 30.4.1898 Muurla
Liffländer Kustaa Vilhelm Esaianpoika 6.4.1880 Lappee
Liikkanen Anton 25.9.1859 Lappee
Liikkanen Emil Edvard 25.10.1896 Lappee
Liimatainen Antti Loviisanpoika 14.7.1886 Mikkeli mlk
Liimatainen Joel Antinpoika 12.7.1873 Johannes
Liimatainen Juho Viktor Taavetinpoika 7.11.1879 Nuijamaa
Liimatainen Otto 26.1.1896 Mikkeli mlk
Liimola Kalle 1899 Orivesi
Lilja Aleksandra Josefina 7.1.1901 Kaarina
Lilja Erik 3.5.1861 Hollola
Lilja Niilo 28.10.1892 Juupajoki
Lilja Yrjö Nikolai 14.6.1899 Pirkkala
Lilja Yrjö Valdemar 13.7.1893 Helsingin pitäjä
Liljander Valtteri Jaakonpoika 26.4.1902 Vehkalahti
Liljeberg Feliks Ferdinand 26.6.1884 Kotka
Liljeberg Johan Alfred 22.5.1882 Kotka
Liljelund Hugo Johannes 10.6.1886 Sääksmäki
Liljelund Jemina 19.4.1864 Forssa / Tammela
Liljelund Julius Erland 24.4.1898 Forssa / Tammela
Liljelund Martta Josefiina 15.11.1901 Forssa / Tammela
Liljeqvist Frans Gabriel 1881 Viipuri mlk
Liljeqvist Juho Evert 25.3.1887 Loppi
Liljeström Emil Edvin 2.4.1901 Helsinki pr
Liljeström Evert Teodor 1873 Viipuri mlk
Limnell Karl Edvard 4.7.1862 Helsinki pr
Limnell Kustaa Hemming 23.5.1888 Pori
Limnell Kustaa Rafael 24.4.1896 Pori mlk
Limnell Vilhelm Sigfrid 2.6.1881 Pori
Lind Aleksanteri Santerinp. 20.9.1891 Pyhäjärvi UL
Lind August Verner 1861 Savitaipale
Lind Emil 12.4.1880 Pietarsaari
Lind Juho Oskar 6.8.1889 Pusula
Lind Kaarlo Herman Kaarlonpoika 10.10.1892 Varkaus / Leppävirta
Lind Väinö Edvard Kustaanpoika 13.9.1894 Viljakkala
Lindahl Hugo Paavo 25.1.1878 Korpilahti
Lindan Lempi Maria 6.6.1890 Somero
Lindan Yrjö Aleksander 22.4.1889 Somero
Lindberg Porvoo
Lindberg Aina Mäntsälä
Lindberg Alarik Tiituksenp. 25.1.1885 Asikkala
Lindberg Anders Emil 14.3.1900 Mäntsälä
Lindberg Anton 10.9.1888 Säkkijärvi
Lindberg Anton Vilhelm 6.1.1892 Porin Reposaari
Lindberg Eemil 13.2.1887 Hämeenlinna mlk
Lindberg Eevertti Paavali 4.2.1894 Sääksmäki
Lindberg Emil Somero
Lindberg Kauko Kullervo Wernerinpoika 15.5.1894 Valkeala
Lindberg Uno Einar 17.3.1901 Lahti
Lindberg Valerian 1.3.1868 Lappee
Lindberg Yrjö Johannes 23.4.1892 Sääksmäki
Lindblom Johan Artur 1.1.1894 Hanko mlk
Lindeberg Alfred Basilius 3.5.1870 Lohja
Lindell Vihtori Juho 2.12.1887 Sammatti
Lindeman Väinö Aleksander 13.4.1892 Ikaalinen
Linden Anders Fridolf 26.5.1868 Lohja
Linden Axel Sigfrid 4.2.1871 Pohja
Linden Emma Lovisa 10.3.1872 Hollola
Linden Jaakko Somero
Linden Karl Gustaf 7.6.1873 Hollola
Lindén Aarne August 2.11.1898 Somerniemi
Lindén August Viktori 30.7.1861 Lohja
Lindén Emil 24.8.1897 Jämsä
Lindén Frans Emil 9.12.1887 Nurmijärvi
Lindén Juho Orivesi
Lindén Kalle Lappee
Lindén Karl Jalmar 18.11.1894 Vihti
Lindén Martti August Juhanp. 24.3.1893 Forssa / Tammela
Lindén Paavo Johannes 5.1.1893 Koski TL
Lindén Toivo Severus 21.1.1877 Porvoo mlk
Lindeqvist Kaarlo Rikhard 7.2.1897 Jokioinen
Linder Rikhard Tanelinpoika 7.2.1887 Valkeala
Lindert Carl Villehad 27.9.1868 Porvoo mlk
Lindfelt Ferdinand 3.4.1870
Lindfors Helsinki
Lindfors Aksel 1.5.1871 Nurmijärvi
Lindfors Frans Emil 29.9.1895 Vihti
Lindfors Frans Evald 2.6.1889 Helsinki sr
Lindfors Frans Viktor 19.9.1880 Noormarkku
Lindfors Gunnar Rafael 7.11.1898 Pernaja
Lindfors Niilo Elias 4.10.1900 Hyvinkää
Lindgren Artur Vilhelm 15.6.1896 Turku
Lindgren Joh. Fred. 2.9.1854 Nummi
Lindgren Johan Hjalmar 7.9.1894 Hausjärvi
Lindgren Kauno Aret 19.7.1899 Mäntsälä
Lindgren Kosti Willehard 14.12.1900 Helsinki s
Lindgren Martti Johannes 22.6.1901 Forssa / Tammela
Lindgren Oskari Eliaanpka 11.12.1864 Forssa / Tammela
Lindgrén Juho Eino 29.10.1890 Hämeenkyrö
Lindgrén Juho Kustaa 18.2.1857 Ikaalinen
Lindgrén Kalle Johannes 5.9.1895 Hämeenkyrö
Lindgrén Maria Vilhelmiina 11.11.1858 Ikaalinen
Lindh Kalle 10.10.1892 Leppävirta
Lindhberg Valter 1880 Lappee
Lindholm Akseli 16.12.1880 Lammi
Lindholm August 5.10.1892 Nurmijärvi
Lindholm Edvard 26.8.1869 Hamina
Lindholm Ivar Ferdinand 17.2.1891 Porvoo mlk
Lindholm Kaarle Tuomas 17.5.1881 Hausjärvi
Lindholm Karl August 23.12.1894 Helsinki p
Lindholm Manu 14.4.1878 Luumäki
Lindholm Matti 1.2.1888 Vilppula
Lindholm Sulo Johannes Juhonpoika 31.1.1885 Orimattila
Lindholm Valter Edvin 11.1.1901 Joroinen
Lindkvist Antton 1890 Vehkalahti
Lindkvist Gustaf 12.1.1865 Huittinen
Lindkvist Johan Viktor 16.9.1884 Hyvinkää
Lindqvist Aksel Harald 9.2.1902 Forssa / Tammela
Lindqvist Anselm 1880 Sääksmäki
Lindqvist Aron 19.9.1897 Helsinki p
Lindqvist Evert Bernhard 12.12.1877 Helsinki s
Lindqvist Frans Antton 6.5.1897 Kiukainen
Lindqvist Hugo Arvid 21.2.1887 Kymi
Lindqvist Johan Staffan 9.12.1857 Akaa
Lindqvist Juho Emil 29.6.1897 Vihti
Lindqvist Kaarle Severin 15.10.1891 Pornainen
Lindqvist Lennart Leopold 2.12.1893 Tammela
Lindqvist Martti Johannes 29.6.1894 Pori mlk
Lindqvist Sulo Väinö 10.2.1887 Sippola
Lindqvist Väinö Mäntsälä
Lindqvist Yrjö Arvid 17.4.1890 Akaa
Lindroos Anders Gustaf 29.11.1876 Loviisa
Lindroos Anna Wilhelmina 17.11.1899 Lieto
Lindroos Anton Leonard 21.6.1879 Hollola
Lindroos Antti Jalm. 4.10.1878 Hyvinkää
Lindroos Eino Henrik 7.6.1897 Lieto
Lindroos Emil Wilhelm 2.7.1892 Pohja
Lindroos Frans Viktor 23.3.1881 Dragsfjärd
Lindroos Juho Artur 1880 Pirkkala
Lindroos Juho Artur 21.7.1881 Porvoo
Lindroos Juho Heikki 25.10.1866 Kokemäki
Lindroos Niilo Ilmari 3.5.1902 Kokemäki
Lindroos Otto Juhonpoika 16.5.1897 Kuhmoinen
Lindroos Väinö Viktor 1900 Kiukainen
Lindros August 1868 Orimattila
Lindros Martta Janakkala
Lindros Voldemar Suomenniemi
Lindrot Arvo Jalmari 15.1.1889 Karjalohja
Lindroth Arthur Edvard 11.3.1894 Vihti
Lindroth Kustaa Eevertti 5.3.1884 Ulvila
Lindstedt Arvo Anton 18.4.1887 Forssa / Tammela
Lindstedt Johan Edvard 1900 Pori
Lindstedt Martti Jooseppi 5.3.1894 Vaasa
Lindstedt Nestor Nurmijärvi
Lindström August Joh. 5.9.1896 Somero
Lindström Edvard Edvardinpoika 30.3.1890 Taipalsaari
Lindström Gotthard Wilhelm 28.9.1896 Lohja
Lindström Gustaf Albert 28.5.1870 Perniö
Lindström Jaakko Aleksi 7.4.1898 Mouhijärvi
Lindström Johan Aksel 18.1.1885 Vihti
Lindström Juho Nestor 30.1.1871 Mouhijärvi
Lindström Kaarle 25.7.1870 Lempäälä
Lindström Kaarlo August 21.8.1903 Helsinki s
Lindström Kustaa Adolf 12.10.1877 Vihti
Lindström Nestori 1894 Kiikala
Lindström Otto Vilhelm 28.3.1862 Orivesi
Lindström Theodor Anshelm 29.9.1895 Pernaja
Lindvall Wilhelm Nikolai 1883 Pori
Linen Kalle 1896 Tampere
Linkka Arvi Juhananp. 26.8.1900 Uusikirkko VL
Linkka Väinö Juhananpoika 16.6.1898 Uusikirkko VL
Linnajärvi Walde Pietarinpoika 3.11.1895 Padasjoki
Linnakangas Kustaa Iivari Juhonpoika 20.5.1883 Pori mlk
Linnala Albin Davidinpoika 25.1.1895 Pyhtää
Linnanen Kaarle Kustaa 20.11.1877 Hämeenlinna mlk
Linnanen Yrjö Albert 21.5.1904 Hollola
Linne Eliina 16.4.1867 Hämeenkyrö
Linne Kaarlo 12.12.1866 Hämeenkyrö
Lintula Aleksander 25.3.1867 Rovaniemi
Lintunen Arvo Ansgarius 4.2.1898 Rauma
Lintunen Niklas Topiaanpoika 18.12.1859 Jyväskylä mlk
Lipponen Abram Gabrielinpoika 14.7.1866 Johannes
Lipponen Toivo Nikodemuksenpoika 17.7.1900 Johannes
Liuhanen Kaarlo Kustaa 7.9.1880 Kaavi
Liukko Otto Heikki Heikinpoika 8.6.1874 Tuulos
Liukkonen Anders Eriksson 24.10.1880 Pyhtää
Liukkonen Arvo Johannes 11.7.1899 Vilppula
Liukkonen Augusti Ilmari 18.11.1889 Pyhäjärvi UL
Liukkonen Hiskias Petterinpoika 16.5.1880 Mikkeli mlk
Liukkonen Urho Nikolai 11.12.1896 Vilppula
Logdman Jalmar August 24.8.1893 Kivennapa
Lohijoki Kustaa Adolf 16.6.1885 Forssa / Tammela
Lohikari Toivo Johannes 10.2.1900 Vihti
Lohiniemi Nestori 17.10.1866 Lammi
Lohtaja Pekka 4.7.1891 Nurmes
Loikala Toivo 3.1.1898 Helsinki s
Loippanen Juho Aataminpoika 19.5.1886 Pyhäjärvi VL
Lokko Kalle Kustaa Rikhardinp. 30.5.1896 Asikkala
Loman Jalmar 31.12.1895 Koski HL
Lomperi Otto Taavetinpoika 27.7.1897 Valkeala
Long Petter Eeva-Stiinanpoika 29.6.1886 Valkeala
Long Toivo Julius Samuelinpoika 12.9.1890 Lappee
Lonka Emil Jaakonpoika 24.11.1878 Valkeala
Louhelainen Elisa 8.7.1897 Muolaa
Louhelainen Oskar Eeronpoika 25.1.1895 Muolaa
Louko Heikki Antinpoika 13.1.1887 Muolaa
Louna Juho Vihtori 24.7.1871 Eurajoki
Luhtala Viktor 1883 Viipuri mlk
Lukjanov Feodor B. 10.9.1883 Kyyrölä
Lukjanov Feodor Rodionovitš 9.4.1896 Kyyrölä
Lukjanov Maksim 24.5.1892 Kyyrölä
Lukjanov Nadezda 13.9.1857 Kyyrölä
Lukkarainen Viktor Juhonpoika 30.4.1895 Uusikirkko VL
Lukkarinen Kusti Wille Juho Reetrikinp. 25.11.1891 Helsinki e
Lumijärvi Jaakko 24.7.1879 Tervola
Lund Helsinki
Lund Johan 5.8.1870 Heinola mlk
Lund Johan Rob. 27.3.1877 Nurmijärvi
Lund Pietari Nikolai 22.2.1896 Ypäjä
Lundahl Frans Emil 4.7.1879 Urjala
Lundahl Joel Kallenpoika 13.7.1880 Lappee
Lundan Edvard Rudolf 6.3.1884 Akaa
Lundán Juho Jeremianpoika 28.6.1878 Sääksmäki
Lundberg Gustaf Villiam 5.9.1886 Turku
Lundén Johan Gustaf 5.6.1880 Lohja
Lundgren Helsinki
Lundin Emil Fredrik 21.7.1886 Turku
Lundkvist August Loviisa
Lundqvist Otto Emil 6.8.1871 Loviisa
Lunin Nikolai 1886 Kivennapa
Luoma Kalle Kustaa 14.6.1891 Ähtäri
Luoma Matti Ikaalinen
Luostarinen Evert Aleksander Matinpoika 24.2.1884 Kangaslampi
Luostarinen Juuso Juusonpoika 26.12.1873 Lappee
Luostarinen Lauri 29.11.1899 Viipuri
Luostarinen Otto 1884 Viipuri mlk
Luote Mauno Alvar 28.11.1897 Mäntsälä
Luote Pentti Ilmari 15.1.1896 Mäntsälä
Luoti Juho Juhanpoika 28.3.1866 Keikyä
Luoto Herman Nikolai 27.12.1894 Vihti
Luoto Juho 24.12.1866 Humppila
Luoto Juho Martti 10.11.1889 Hausjärvi
Luoto Kalle Edvard 2.11.1870 Valkeala
Luoto Karl Johan 25.1.1879 Lohja
Luoto Matti 16.7.1876 Hyvinkää
Luoto Paavo Ludvig 2.10.1895 Helsinki p
Luoto Päärne Aleksanter 1876 Pusula
Luoto Urho Heikki 5.1.1884 Sääksmäki
Luoto Viktor Alfred 3.8.1891 Vihti
Lustig Isak Wihtori Kallenpoika 5.8.1899 Eurajoki
Luukka Antti Vilpinpoika 2.8.1883 Muolaa
Luukka Wihtori Aleksanterinp. 9.3.1895 Koivisto
Luukkonen Armas Gustaf Leonard 21.7.1894 Johannes
Luukkonen Hilda Kristiina 7.4.1874 Johannes
Luukkonen Väinö 11.12.1872 Leppävirta
Luukkonen Väinö Arvid 17.8.1896 Joroinen
Luur Martta Valpuri 22.10.1899 Mäntsälä
Lücke Linda 18.2.1900 Urjala
Lydman Nestor 3.2.1892 Hollola
Lydman Viktor Juhonpoika 8.1.1873 Hollola
Lymy Vilho Martialis 3.6.1888 Kiikka
Lyyrylä Juho Jeremias 11.12.1872 Asikkala
Lyytikäinen Aapeli 6.5.1891 Pielavesi
Lyytikäinen Emil 19.7.1877 Loppi
Lång Kaarle Vilhelm 24.7.1866 Kontiolahti
Lång Paavo 1.4.1881 Kirvu
Långström Adolf Laurentius 21.8.1886 Viipuri
Långström Karl August 20.12.1865 Vihti
Långström Martti Herman 20.8.1897 Vihti
Lås Kalle Nikolai Annanpoika 2.3.1890 Hollola
Lähde Kaarle Rudolf 3.6.1884 Orivesi
Lähdekorpi Juho Iisakinpoika 27.12.1882 Kankaanpää
Lähdeniemi Väinö Oskar 21.5.1896 Mouhijärvi
Lähteenkorva Joseppi Josepinpoika 23.5.1855 Tyrväntö
Lähteenkorva Kalle Kustaa 30.9.1888 Humppila
Lähteenmäki Ahlainen
Lähteenmäki Alarik David 30.12.1896 Padasjoki
Lähteenmäki Arvo Johannes 31.1.1892 Tyrvää
Lähteenmäki Evertti Wilhelmi 29.11.1893 Hämeenkyrö
Lähteenmäki Feeliks 1894 Somero
Lähteenmäki Jenny Maria 2.11.1900 Kaarina
Lähteenmäki Kaarle Heikki 9.8.1883 Joroinen
Lähteenmäki Lauri Nikolai 3.2.1900 Lempäälä
Lähteenmäki Svante Emil 7.3.1895 Lempäälä
Lähteenmäki Urho 1.11.1900 Loimaa
Lähteinen Onni Adolf Kustaanp. 3.4.1884 Helsinki s
Lähtinen Kalle Wiljami Alfredinpoika 26.9.1894 Kalvola
Lähtönen Paavali Eerikki 17.5.1888 Vampula
Lättlin Otto 1885 Loppi
Lääkkönen Petter 1893 Kuopio
Löf Malle 26.6.1891 Mäntyharju
Löfbätt Juho Oskar Juhonpoika 15.8.1879 Valkeala
Löflund Juho Wihtori Kallenpoika 1.11.1889 Kalvola
Löfström Gösta Lennart 18.1.1900 Helsingin pitäjä
Lönn Otto Jalmar 29.11.1892 Loppi
Lönn Verner Vilhelm 9.5.1892 Helsingin pitäjä
Lönnberg Anton Arvid 16.10.1876 Merikarvia
Lönnberg Jaakko Antton 8.12.1881 Noormarkku
Lönnqvist Emil 16.5.1863 Pernaja
Lönnqvist Robert 21.10.1877 Porvoo mlk
Lönnqvist Viktor 1890 Viipuri mlk
Löppönen Pekka 1875 Joutseno
Lövberg Kalle Eerikinpoika 29.7.1896 Laihia
Löytty Aino 27.10.1901 Kymi
Löytty Antton Kallenp. 4.6.1895 Sippola
Löytty Otto Kallenp. 1895 Sippola
Maaranen Herman 12.7.1894 Kuolemajärvi
Madekivi Vilho Alfred 24.9.1894 Keikyä
Mahlanen Otto Werner 12.3.1892 Urjala
Maidell Vilhelm 1874 Viipuri mlk
Maijamäki Väinö Oskari 27.8.1894 Padasjoki
Majanen Kalle Evert Juhonp. 18.2.1868 Tampere
Majoinen Antti Antinpoika 16.5.1885 Valkeala
Majoinen Heikki Antinp. 14.11.1877 Orivesi
Majonen Veera 1880 Orivesi
Majorin Sune Valentin 21.11.1896 Loviisa
Makkara Arvi Matinpoika 30.5.1899 Sakkola
Makkonen Antti Antinpoika 30.6.1860 Valkeala
Makkonen Evert Laurinpoika 27.2.1882 Lappee
Makkonen Karl Wilhelm Juhonpoika 24.5.1873 Kivennapa
Makkonen Kusti 22.1.1887 Lappeenranta
Malasoff Juho 1872 Kotka
Malenius Olga 19.7.1896 Hyvinkää
Malin Aino 29.10.1900 Hyvinkää
Malin Oskar Edvard 28.12.1898 Loimaa
Malin Wilhelm Bernhard 18.4.1892 Hyvinkää
Malinen Armas Fredrik Helsingin pitäjä
Malinen August Penjam 11.10.1872 Askola
Malinen Juho Edvart 1876 Orimattila
Malko Martyn Fjodorovitš 1899
Malkov Vasili Pavlovitš 1899
Malm Alpin Abraminpoika 20.12.1887 Kotka
Malm Frans Ilmari 18.11.1899 Huittinen
Malm Juho Matinp. 4.12.1870 Forssa / Tammela
Malm Lauri Rudolf 17.6.1896 Mouhijärvi
Malm Otto 9.2.1875 Korpilahti
Malmberg Harald Vilhelm Johannes 12.9.1897 Hanko mlk
Malmberg Johan Varkaus / Leppävirta
Malmélin Karl Vilhelm 8.11.1895 Vihti
Malmgrén Juho Arthur 22.5.1898 Vihti
Malmi Vihtori Hämeenlinna
Malmstén Johan Väinö 7.12.1890 Vihti
Malmström Aleksanteri 11.9.1885 Loppi
Malmström Kaarle August 13.3.1890 Pusula
Malmström Kalle Vihtori 10.5.1888 Loppi
Malmström Karl Nikolai 17.11.1900 Somero
Malmström Otto Rikhard 9.4.1881 Nurmijärvi
Malperi Oskar Eemil 1871 Pusula
Mamia Paavo Mikkelinpoika 16.1.1884 Uusikirkko VL
Mamia Tahvo 16.5.1870 Kuolemajärvi
Mamia Ville Matinpoika 29.3.1889 Uusikirkko VL
Mankonen Kalle 11.6.1867 Loviisa
Mann Erik Aapraminpoika 17.8.1875 Virolahti
Mann Hugo Erikinpoika 24.11.1897 Virolahti
Mann Juho Nestor Isakinp. 26.2.1874 Mouhijärvi
Mann Mikko Abrahaminpoika 29.9.1880 Valkeala
Manner Antti 15.5.1872 Valkeala
Manner Johan Petter 10.11.1870 Kotka
Manner Lahja Johannes 20.6.1895 Vampula
Mannerheimo Samuli Kallenp. 23.4.1881 Helsinki e
Mannila Aleksanteri 22.5.1874 Ulvila
Mannila Lauri Johannes Kaarlonpoika 23.9.1891 Eurajoki
Mannila Toivo 1895 Artjärvi
Manninen Adam 18.2.1872 Oulujoki
Manninen Hilja 21.6.1898 Tyrväntö
Manninen Hugo Patrik 1889 Jämsä
Manninen Joosep Vilhelminpoika 23.4.1891 Muolaa
Manninen Juho Juhonp. 12.11.1876 Kymi
Manninen Juho Taavetti Antinpoika 25.6.1886 Mikkeli mlk
Manninen Niilo Johannes 19.6.1899 Ruovesi
Manninen Otto 10.8.1879 Viipuri
Manninen Pasilius Lappee
Mannonen Juhana Mikonpoika 17.3.1896 Uusikirkko VL
Mannsten Emil 13.7.1892 Ruotsinpyhtää
Mannström Karl Anton 6.1.1892 Hanko
Manoja Aleksanteri Rietunpoika 9.11.1888 Virolahti
Mansikka Antti Matinpoika 24.3.1865 Antrea
Mansolahti Toivo Efraim 10.1.1896 Ikaalinen
Mantere Albiinus Iisakinpoika 17.7.1885 Kiikoinen
Mantere Frans Mikko 28.10.1889 Somero
Mantere Jalmari 1889 Iitti
Mantere Jalmari Juhonpoika 20.1.1891 Muolaa
Manto Johan Eerik 9.5.1894 Vampula
Marila Juho Aaret 13.12.1882 Asikkala
Marjanen Johan August 6.1.1888 Helsinki s
Marjanen Otto Wilhelm 10.1.1859 Ypäjä
Marjanen Viktor 17.11.1874 Helsingin pitäjä
Marjasuo Kalle Vihtori 12.2.1890 Tyrvää
Markkanen Helsinki
Markkanen Abel 23.12.1874 Helsinki e
Markkanen Eino 1899 Hyvinkää
Markkanen Ferdinand 24.5.1893 Leppävirta
Markkanen Hermo 1.8.1889 Leppävirta
Markkanen Janne 28.8.1897 Heinävesi
Markkanen Uuno Alvar 12.1.1899 Leppävirta
Markkula Emil 29.3.1876 Muolaa
Markkula Hilma Alina 12.9.1877 Muolaa
Marklund Frans Vihtor Juhonp. 14.1.1879 Pori mlk
Markus Antti Vilhelminpoika 20.7.1896 Antrea
Martens Kaarle 25.5.1888 Muolaa
Martikainen Joosep Topinpoika 19.12.1885 Valkjärvi
Martin Lauri 1.6.1891 Hyvinkää
Marttila Anders Antinpoika 23.12.1894 Pyhtää
Marttila Heikki Herman 7.9.1866 Rovaniemi
Marttila Hjalmar 1.5.1883 Hamina
Marttila Robert 12.11.1886 Mäntyharju
Marttila Taavetti Johan Kustaanp. 22.2.1893 Helsinki e
Marttila Tauno 1898 Virolahti
Marttila Valto 11.7.1895 Iitti
Marttinen Aatami Juhonpoika 21.1.1879 Valkeala
Marttinen Adam Otonpoika 25.9.1877 Uusikirkko VL
Marttinen Alarik Asarianpoika 19.8.1886 Lappee
Marttinen Jalmari Tuomaanpoika 7.8.1895 Hirvensalmi
Marttinen Lauri Johan 3.4.1892 Helsinki s
Marttinen Vilhelm 1892 Viipuri mlk
Masalin Frans Wilhelm 27.9.1896 Kokkola
Maskulin Henrik Maurits 25.9.1866 Harjavalta
Maskulin Topias Willehad 8.11.1893 Harjavalta
Maslobojev Moisei Fomitš 1896
Mast Heta Kustaantytär 14.9.1858 Orivesi
Matara Kalle Vilhelm 2.9.1894 Huittinen
Maten Johan Vilho 18.4.1890 Pusula
Matikainen Eemil Matinp. 5.3.1894 Koivisto
Matikainen Heikki Heikinpoika 17.5.1873 Sortavala mlk
Matikainen Ida Muolaa
Matikainen Väinö Vilho 28.9.1900 Kuolemajärvi
Matilainen Aug. Ristiina
Matilainen August 1893 Rautalampi
Matilainen Pekka Ananianpoika 19.7.1867 Kivennapa
Matlin Lovisa Vilhelmina 2.8.1860 Mouhijärvi
Mattila Atle William 15.8.1890 Asikkala
Mattila Frans Anselm Nestor Juhonpoika 24.9.1876 Suoniemi
Mattila Juho Albert 29.11.1883 Humppila
Mattila Juho Emil 22.11.1880 Hollola
Mattila Kalle Heikinpoika 14.8.1891 Luopioinen
Mattila Kustaa Juhonpoika 14.6.1870 Kullaa
Mattila Nestor Juhana Davidinpoika 20.1.1880 Mäntyharju
Mattila Urho Erland 3.11.1899 Loppi
Mattila Väinö 29.1.1896 Asikkala
Mattila Väinö Juhonpoika 26.6.1895 Suodenniemi
Mattila Wiktor Tuomaanpoika 24.10.1882 Valkeala
Mattila Wäinö Henrik Juhonp. 5.11.1887 Helsinki s
Mattsson Albin Walentin 4.1.1901 Loviisa
Mattsson Frans Lauri Aadolfinpoika 25.9.1896 Vesilahti
Mattsson Kustaa 25.5.1876 Orivesi
Mattsson Martta Lydia 25.7.1897 Kaarina
Mattsson Matti Matinpoika 25.3.1887 Orivesi
Mattsson Matts 17.10.1859 Pyhtää
Matvejev Johannes 31.12.1872 Viipuri
Maukonen Martta Kristina 18.5.1895 Tuusula
Mauno Edvard Erkinpoika 5.10.1876 Valkeala
Maunu Elias Lemi
Maunula Kustaa Henrik 17.1.1880 Forssa / Tammela
Meinikkala Lyydi Maria 25.3.1898 Oripää
Melander Alfred Leonard 20.8.1894 Helsinki e
Melander Juho Anshelm Nikolainpoika 8.1.1886 Orimattila
Mellanen Malakias 1.11883 Kuolemajärvi
Mellin Juho Elias 1889 Vaasa
Mellin Juho Eskil 24.2.1891 Ahlainen
Mentu Tuomas 25.5.1890 Rautu
Mentula Adam 14.12.1878 Viipuri mlk
Mentula Johannes 13.7.1896 Luumäki
Mentula Vihtori Eliaksenpoika 17.2.1882 Luumäki
Merelä Hjalmar Salomoninpoika 11.4.1883 Valkeala
Meri Antton 18.1.1872 Luumäki
Meri Urho Jalmari 25.8.1890 Ypäjä
Merijärvi Vihtori 20.11.1892 Nuijamaa
Merikari Aleksander 28.7.1885 Joroinen
Merilehti Antti Juhana Tahvonp. 15.4.1876 Tohmajärvi
Meriluoto Helsinki
Meriluoto Albin Juho 2.9.1891 Tammisaari
Meriluoto Arvid 24.1.1887 Kotka
Meriluoto Kalle Väinö 13.2.1880 Tampere
Meriluoto Matti Juhonp. 8.12.1875 Helsinki s
Merilä Armas 29.8.1886 Vesilahti
Meriläinen Iisak Viljam 21.5.1896 Vuoksela
Merinen Juho Rikard 20.10.1873 Tyrvää
Merisaari Nestor Hemming 1882 Turku
Merivirta Enok Tuomaanp. 3.1.1873 Forssa / Tammela
Merivuori Wäinö Joh. 29.9.1899 Somero
Meriö Kustaa Väinö 22.3.1886 Hyvinkää
Mešin Iosif Vikentjevitš 1901
Meskanen Juho Eliaanpoika 16.7.1897 Sakkola
Metiäinen Taavetti 6.11.1883 Luumäki
Metso Vihtori Taavetinpoika 25.8.1879 Luumäki
Metsähukala Hjalmar Sylvesterinpoika 20.7.1896 Valkeala
Metsälehti Malakias Eedvard 24.9.1881 Pyhäjärvi UL
Metsänen Otto Akselp. 14.11.1884 Mouhijärvi
Metsäranta Väinö Leonard 6.9.1884 Helsinki s
Metsävuori Nikolai Valkeala
Mettinen Adam Anselm 21.4.1899 Suomenniemi
Mettälä Juho Walto Matinpoika 14.12.1899 Elimäki
Mettänen Toivo N. 30.11.1896 Urjala
Mickelsson Albinus Varkaus / Leppävirta
Mickelsson Väinö Rikhard 10.12.1892 Lahti
Mielonen Aatami Pekanpoika 18.8.1897 Maaninka
Mielonen Artu Pyhtää
Mielonen Leo Henrik Heikinpoika 16.5.1895 Lappee
Mielonen Paavo 11.10.1863 Kerimäki
Miettinen Antti Tuomaanpoika 10.8.1878 Antrea
Miettinen August 30.6.1864 Lappeenranta
Miettinen Eino Erik Erik-Juhonpoika Helsinki s
Miettinen Hugo 1892 Viipuri mlk
Miettinen Jaakko Juhonpoika 28.10.1882 Lappee
Miettinen Kustaa Lammi
Miettinen Oskar 1.9.1893 Sulkava
Miettinen Pekka 1880 Joutseno
Miettinen Roopertti 1882 Joutseno
Miettinen Väinö Svante Erik-Juhonpoika Helsinki s
Mihailov Pavel Aleksandrovitš 1901
Mihailov Stepan Mihailovitš 1897 Tver
Mihailov Vasili Mihailovitš 1902 Tver
Mihl Jalmari Kallenpoika 8.9.1894 Alastaro
Mikkola Amanda 3.5.1879 Huittinen
Mikkola Aron 15.7.1864 Pernaja
Mikkola August Alfred 28.12.1877 Lappeenranta
Mikkola Heikki Vilho 15.10.1885 Huittinen
Mikkola Juho Eevertti Wilhelminpoika 25.12.1892 Lavia
Mikkola Kustaa Matias 25.9.1886 Hollola
Mikkola Nikolai 21.1.1873 Kannus
Mikkola Väinö Jalmari Ananiaanpoika 22.11.1897 Pälkäne
Mikkonen Antti Petter 19.6.1872 Kemijärvi
Mikkonen Erkki Helsinki
Mikkonen Evert Salomoninp. 13.12.1895 Johannes
Mikkonen Heikki Juhonpoika 25.4.1888 Liperi
Mikola Kustaa Werner 1881 Nakkila
Minni Johannes Johansson 3.5.1877 Inkoo
Modig Aleksander 1880 Viipuri mlk
Modig Hugo Jalmar 1899 Viipuri mlk
Moilanen Herman 26.7.1869 Savonlinna
Moilanen Isak Kemijärvi
Moilonen Edvard Antinpoika 26.2.1892 Terijoki
Moisander Johannes Benjaminpoika 9.6.1889 Muolaa
Moisander Paavo Tuomaanpoika 20.6.1877 Kivennapa
Moisio Aleksi 24.10.1892 Ähtäri
Moisio Emil Joosepinpoika 15.9.1893 Lappee
Moisio Kalle Ilmari 7.9.1887 Ähtäri
Molin Frans Johan Wilhelm 27.11.1896 Helsinki pr
Monola Antti 25.2.1894 Savitaipale
Mononen Jalmar Juhonpoika 5.11.1894 Muolaa
Mononen Vilhelm Aapronpoika 9.2.1863 Muolaa
Montonen Antti Lauri 10.8.1874 Mäntyharju
Montonen Tuomas Joosepinpoika 9.7.1879 Kivennapa
Montonen Walfrid Aadolfinp. 2.10.1901 Koivisto
Morin Karl Oskar 12.7.1884 Rauma
Moskvin Pavel Ivanovitš Pietari
Mouhu Fabian Mikonpoika 12.2.1881 Mäntyharju
Muhin Vasilij Kyyrölä
Muhli Elias Eliaksenpoika 20.1.1884 Lemi
Mujunen Johannes Juhonpoika 18.7.1897 Muolaa
Munittula Frans Hemming 8.5.1886 Porvoo mlk
Munter Felix 7.9.1884 Pyhtää
Munter Wäinö Halme 2.3.1890 Hyvinkää
Murro Nestori Erhard Nestorinp. 7.3.1878 Kauvatsa
Murto Kalle Urho 23.5.1893 Tyrvää
Murto Väinö 17.4.1889 Urjala
Musikka Edvard Petterinpoika 12.1.1891 Mäntyharju
Musquetta Pekka 21.3.1872 Lappee
Musquetta Uuno Pekka Pekanpoika 26.12.1898 Lappee
Musto Jooseppi Joosepinpoika 1.1.1884 Nuijamaa
Musto Ville 1881 Joutseno
Mustola Kaarle Kondrad 19.1.1885 Jääski
Mustonen Arvi Antero 11.9.1894 Jaala
Mustonen Emil 3.12.1863 Muolaa
Mustonen Juho Wilho 14.10.1844 Varkaus / Leppävirta
Mustonen Lauri Jalmar 25.12.1896 Jaala
Mustonen Robert Iisakinpoika 20.8.1869 Valkeala
Mustonen Viljam Viljaminpoika 20.3.1895 Varkaus / Leppävirta
Musturi Eemil 1890 Juupajoki
Mutala Väinö Evert Antinp. 25.3.1886 Forssa / Tammela
Muti Antton 30.3.1887 Luumäki
Muti Vihtori 17.1.1884 Luumäki
Muttonen Juho Pekanpoika 1878 Tohmajärvi
Muttonen Matti Pekanpoika 1889 Tohmajärvi
Muukka Emanuel 25.3.1865 Rautu
Muukka Tobias Aataminpoika 14.8.1895 Savitaipale
Muukkonen Aleksander Antinpoika 14.4.1880 Taipalsaari
Muukkonen Viktor Antinpoika 24.8.1896 Taipalsaari
Muukkonen Väinö Edvin Antinpoika 20.4.1896 Taipalsaari
Muuri Erkki Ilmari 12.2.1892 Vehkalahti
Muuri Hugo Anton Antoninp. 28.8.1892 Kymi
Muurman Aleksanteri Simonpoika 23.2.1866 Vehkalahti
Muurman Huugo Aleksanterinpoika 8.11.1899 Vehkalahti
Muurman Vihtori 1889 Vehkalahti
Muuronen Toivo Arvo 21.2.1897 Anjala
Mykrä August Aleksander 11.2.1895 Kymi
Myller Toivo Emanuel 8.11.1884 Viipuri
Myllykylä Johannes Aleksi 17.7.1898 Humppila
Myllymäki Inna Matilda 22.4.1879 Tyrvää
Myllymäki Johannes 20.7.1897 Kiukainen
Myllynen Matti 1877 Viipuri mlk
Myllyniemi Johannes Kallenpoika 11.5.1885 Koivisto
Myllyniemi Konstantin Kallenp. 7.4.1887 Helsingin pitäjä
Myllyniemi Matti Samuelinp. 18.2.1874 Hanko
Myllyoja Kalle 2.5.1897 Humppila
Myllyrinne Viktor 1874 Lohja
Myllys M. Muolaa
Mylläri Toivo Emanuel 1885 Viipuri mlk
Mynttinen Johan Sylvester 1892 Viipuri mlk
Mynttinen Jost Villiam 25.10.1883 Askola
Myrsky Matti Aleksander 24.1.1887 Tammela
Myyryläinen Juho Iisakki Taavinpoika 19.12.1889 Valkeala
Myyrä Aatami Mikonpoika 30.6.1898 Savitaipale
Myyrä Antti Mikonpoika 17.1.1884 Savitaipale
Myyrä Elias Mikonpoika 4.5.1881 Savitaipale
Myyrä Juhana Mikonpoika 11.6.1889 Savitaipale
Myyrä Manu 28.1.1861 Luumäki
Myyrä Matti 29.1.1891 Luumäki
Myyrä Mikko Aataminpoika 28.9.1858 Savitaipale
Myöhänen Fredrik Rickhard 1881 Viipuri mlk
Mård Karl Emil 6.7.1869 Forssa / Tammela
Mäenpää Antton Kaarlenpoika 22.3.1855 Vesilahti
Mäenpää August 5.8.1873 Akaa
Mäenpää Johan Alfred 28.4.1879 Akaa
Mäenpää Juho Oskar 22.8.1874 Hinnerjoki
Mäenpää Nestori Fabian 22.3.1898 Kauvatsa
Mäenpää Otto I. 14.6.1886 Kotka
Mäentausta Väinö 13.8.1895 Kiukainen
Mähkänen Kustaa 1.2.1891 Janakkala
Mäisti Frans Juhonpoika 15.8.1869 Lappee
Mäkelin Jaakko Ilmari 9.7.1894 Forssa / Tammela
Mäkelin Väinö 16.12.1893 Lammi
Mäkelä Helsinki
Mäkelä Aaro Juhonpoika 28.6.1896 Kalvola
Mäkelä Aleksei Kondratjev 28.3.1884 Merikarvia
Mäkelä Arvo Jalmar Kaarlenpoika 8.6.1893 Vesilahti
Mäkelä Elina Ikaalinen
Mäkelä Frans Arvid 5.3.1884 Jämijärvi
Mäkelä Frans Efraim 12.8.1869 Sääksmäki
Mäkelä Frans Henrik 28.1.1896 Kokemäki
Mäkelä Frans Oskar 15.2.1872 Akaa
Mäkelä Frans Vilho 14.5.1866 Ulvila
Mäkelä Johan Henrik 1892 Vesilahti
Mäkelä Juha Juhanpoika 8.2.1871 Sääksmäki
Mäkelä Juho Emil 8.6.1888 Hausjärvi
Mäkelä Kaarle August 10.11.1861 Kokemäki
Mäkelä Kaarle Edv. Matinpoika 25.9.1887 Lempäälä
Mäkelä Kaarle Sten 28.11.1884 Tyrvää
Mäkelä Kalle 1895 Vehkalahti
Mäkelä Kustaa Adolf Fransp 14.9.1876 Mouhijärvi
Mäkelä Kustaa Nestor 29.5.1898 Lappi TL
Mäkelä Niilo Aleksander 2.5.1896 Lammi
Mäkelä Taavetti Fabian 3.5.1875 Hämeenkyrö
Mäkelä Taneli Juhananpoika 4.8.1885 Miehikkälä
Mäkelä Toivo 1885 Juupajoki
Mäkelä Verner Valfrid 26.4.1875 Juupajoki
Mäkelä Väinö 1894 Valkeala
Mäkelä Väinö Juho 23.4.1890 Eurajoki
Mäkelä Wilho 1898 Akaa
Mäki Frans Juho 5.8.1863 Huittinen
Mäki Ingrid Josefina 10.10.1900 Dragsfjärd
Mäki Kalle Kustaa 14.12.1876 Huittinen
Mäki Kalle Vihtori 4.2.1880 Loimaa
Mäki Kustaa Väinö 24.8.1889 Laitila
Mäki Vihtori 13.11.1874 Humppila
Mäki Wäinö 1896 Joutsa
Mäkiaho Kustaa 15.9.1898 Orivesi
Mäkikylä Antti Penjami 1873 Ylöjärvi
Mäkilä Frans Vihtori 23.3.1866 Eura
Mäkilä Jalmar Rikhard 23.5.1896 Kuusjoki
Mäkilä Kaarle Artturi 22.4.1894 Tammela
Mäkinen A. Muolaa
Mäkinen Antti Pyhtää
Mäkinen Antti 19.12.1874 Jaala
Mäkinen Arvi Eemil 24.4.1899 Harjavalta
Mäkinen Arvid Ikaalinen
Mäkinen August Erikanpoika 6.5.1880 Sääksmäki
Mäkinen August Ireneus Heikinpoika 14.12.1884 Vesilahti
Mäkinen Aukusti Jalmari Aukustinpoika 29.10.1889 Sääksmäki
Mäkinen Eemil Arvi Joakiminpoika 26.8.1899 Vesilahti
Mäkinen Einar Aleksander 3.4.1887 Rauma
Mäkinen Eino Adolf 15.5.1889 Orivesi
Mäkinen Elias Kaarle Severin 18.11.1897 Akaa
Mäkinen Elis Toivo Kallenpoika 1.7.1893 Hyvinkää
Mäkinen Emil 12.2.1867 Liljendal
Mäkinen Emil Aleksander 11.9.1897 Loimaa
Mäkinen Frans Fredrik 9.1.1887 Huittinen
Mäkinen Heikki Juhonpoika 23.2.1876 Hauho
Mäkinen Herman Ferdinand 3.3.1888 Kurikka
Mäkinen Hjalmar 12.5.1881 Helsinki
Mäkinen Ida Maria 19.9.1889 Hyvinkää
Mäkinen Jalmari 19.11.1877 Hollola
Mäkinen Jalmari 17.8.1896 Lammi
Mäkinen Janne Antinp. 16.2.1892 Vilppula
Mäkinen Johannes 24.6.1878 Kokemäki
Mäkinen Joonas 9.5.1885 Viipuri
Mäkinen Juho Valfrid 20.8.1890 Lammi
Mäkinen Kaarle August Augustinp. 4.1.1871 Helsingin pitäjä
Mäkinen Kaarle Gunnar 25.6.1890 Hyvinkää
Mäkinen Kalle Efraiminpoika 1.6.1866 Suoniemi
Mäkinen Kalle Erik Erikinpoika 19.2.1872 Hauho
Mäkinen Kalle Juho Kallenpoika 26.6.1883 Sääksmäki
Mäkinen Kalle Kasper Juhonpoika 20.10.1878 Kangasala
Mäkinen Kalle Vihtori 20.4.1881 Urjala
Mäkinen Knuutti 5.1.1891 Orivesi
Mäkinen Kustaa Wille Willenpoika 4.6.1881 Vesilahti
Mäkinen Lauri Kustaa 1898 Nurmijärvi
Mäkinen Maria 26.6.1862 Heinola mlk
Mäkinen Markus Elias Joonanpoika 10.7.1892 Helsinki s
Mäkinen Martti Eemeli Heikinpoika 23.11.1900 Hauho
Mäkinen Matti Einar Joonaanpoika 28.3.1887 Helsinki s
Mäkinen Oskar Augustinpoika Hollola
Mäkinen Oskari 5.6.1861 Mouhijärvi
Mäkinen Oskari Kallenpoika 24.2.1882 Längelmäki
Mäkinen Otto Anshelm Efraiminpoika 6.5.1874 Sääksmäki
Mäkinen Otto Juhonpoika 3.3.1880 Ypäjä
Mäkinen Rafael 22.3.1901 Oripää
Mäkinen Valter Juhonpoika 8.6.1887 Orivesi
Mäkinen Vihtori Hyginus Kallenpoika 18.10.1856 Suoniemi
Mäkinen Väinö 14.1.1884 Humppila
Mäkinen Väinö Hermanninp. 25.1.1897 Ruovesi
Mäkinen Wihtori Erland 11.2.1878 Hämeenkyrö
Mäkitalo Kustaa Eemil 3.10.1878 Köyliö
Mäklin Aleksander 1880 Viipuri mlk
Mäklin Johannes Rafael 19.6.1899 Hanko
Mäkynen Matti Tuomaanpoika 21.9.1871 Hollola
Männistö August Nikolai 21.7.1893 Urjala
Männistö Engelbert 18.1.1895 Hämeenkyrö
Männistö Heikki Heikinpoika 29.8.1856 Tyrväntö
Männistö Hilma Karolina 6.5.1897 Oripää
Männistö Kalle Jalmari Aaponpoika 14.10.1880 Hämeenkyrö
Männistö Lempi Maria 21.3.1900 Urjala
Männistö Otto Aleksander 8.4.1888 Urjala
Männistö Urho Kasper 13.10.1895 Punkalaidun
Männistö Uuno Adolf 22.3.1897 Tampere
Mäntylä Anselm Orivesi
Mäntylä Eevert 1884 Vilppula
Mäntylä Juho Elias 1900 Somero
Mäntylä Kalle Somero
Mäntylä Leander 14.12.1854 Kärkölä
Mäntylä Mauritz 17.10.1868 Ruovesi
Mäntylä Viktor Tuomaanp. 10.3.1882 Kymi
Mäntymäki Kalle Hiskiaanpoika 24.12.1858 Hämeenkyrö
Mäntynen Karl Evert 26.6.1895 Hyvinkää
Mäntynen Vihtori 7.12.1855 Hausjärvi
Märri Wilho Anselm 21.4.1891 Hämeenkyrö
Mätinki Johannes Yrjönpoika 25.2.1896 Muolaa
Mätinki Matti Yrjönpoika 6.6.1903 Muolaa
Mätinki Yrjö Matinpoika 21.4.1867 Muolaa
Mättö Joonas 1901 Viipuri mlk
Mäyrä Paavo Vihtori 23.6.1900 Tuusula
Määttänen Joosep Antinpoika 29.4.1897 Muolaa
Määttänen Matti Esaianpoika 24.2.1890 Uusikirkko VL
Määttänen Risto Matinpoika 10.10.1888 Uusikirkko VL
Mölsä Antti 28.7.1870 Kuolemajärvi
Mölsä Evert 1869 Viipuri mlk
Mölsä Juhana Juhonpoika 28.7.1882 Sortavala mlk
Mönkkönen Kalle Ville Otto-Villenpoika 27.7.1885 Varkaus / Leppävirta
Mönkäre Tahvo 1882 Viipuri mlk
Mörk Väinö Aleksis 5.3.1898 Huittinen
Mörn August Gunnar 29.10.1883 Turku
Naakka Alma Lydia 21.8.1876 Kotka
Nachman Waldemar 23.11.1883 Helsinki
Nahkuri Juho 10.3.1858 Rautu
Nakari Väinö Matinpoika 12.1.1896 Virolahti
Naskinen Edvard 1899 Viipuri mlk
Naskinen Juhana 1892 Viipuri mlk
Natunen Hugo 10.12.1889 Muolaa
Natunen Oskar Oskarinpoika 1897 Sääminki
Natunen Toivo Esaias Oskarinpoika 1894 Sääminki
Natunen Uno 4.7.1894 Muolaa
Nederström Henrik Harald 2.4.1894 Turku
Neiberg Kaarle 6.6.1887 Nastola
Neiberg Kustaa 14.3.1863 Padasjoki
Nenonen Kalle Sakarinpoika 27.8.1879 Terijoki
Nero Lauri Ville 31.5.1895 Janakkala
Neuvonen Paavo Aat.poika 12.12.1857 Savitaipale
Nevanpää Kaapo Vihtori 25.3.1892 Virrat
Niemelä Antti Hollola
Niemelä Antton 21.3.1892 Luumäki
Niemenpää Frans 1886 Vesilahti
Niemenranta Kaarlo Eemil 14.5.1894 Kuopio mlk
Niemi Aina Matilda 23.4.1901 Sääksmäki
Niemi Aksel Edvin 23.7.1895 Kotka
Niemi Ananias Ananianpoika 21.10.1885 Kuru
Niemi Anton 12.2.1874 Tammela
Niemi Anton Matinpoika 13.4.1888 Sippola
Niemi August Juhonpoika 1878 Savitaipale
Niemi Eero Markus Olganpoika 22.4.1897 Kuru
Niemi Elias Einari Elianpoika 12.4.1891 Uusikirkko VL
Niemi Emil Arvid 22.8.1892 Kotka
Niemi Hemming Jalmar 2.10.1895 Hollola
Niemi Hjalmar Aleksander 6.3.1887 Joroinen
Niemi Hjalmar Kallenpoika 27.11.1878 Uusikirkko VL
Niemi Jalmari 27.9.1883 Hämeenlinna mlk
Niemi Johan 1890 Juupajoki
Niemi Joonas 30.4.1890 Luumäki
Niemi Juho Kangasala
Niemi Kaarle Sylvesterinpoika 2.3.1902 Valkeala
Niemi Kaarlo 1.9.1877 Pyhäjärvi UL
Niemi Kalle 20.11.1878 Kajaani
Niemi Konstantin Enokinpoika 21.1.1875 Viipuri mlk
Niemi Lauri Vihtori 12.12.1895 Hämeenkyrö
Niemi Nestor Matinpoika 1.7.1896 Sippola
Niemi Onni Santerinpoika 16.5.1878 Lahti
Niemi Oskar Aukusti Juhonpoika 20.10.1878 Valkeala
Niemi Otto Tuomaanpoika 11.3.1893 Valkeala
Niemi Paavali 10.10.1885 Pernaja
Niemi Teodor Sakarias 6.9.1894 Somero
Niemi Topias Yrjönpoika 20.11.1874 Muolaa
Niemi Vilho 30.1.1891 Hyvinkää
Niemi Väinö Alfred 2.10.1899 Sippola
Niemi Väinö Voldemar 9.3.1901 Iitti
Niemimuukko Elias Juhonpoika 13.5.1898 Lappee
Nieminen Aina Lyydia 9.2.1902 Sääksmäki
Nieminen Alfred Davidinp. 29.1.1893 Iitti
Nieminen Anna 31.3.1902 Hyvinkää
Nieminen Antto Wihtori 22.12.1858 Hämeenkyrö
Nieminen Antton Joonaanp. 13.1.1886 Jämsä
Nieminen Arvo Alfred 24.5.1895 Tyrväntö
Nieminen August 29.9.1888 Korpilahti
Nieminen Aukusti Manassenpoika 4.10.1883 Sääksmäki
Nieminen Elias Kallenpoika 25.12.1882 Kuru
Nieminen Emil 13.5.1895 Orivesi
Nieminen Fabian Nikolai 18.12.1893 Ähtäri
Nieminen Filje Julia 19.1.1900 Mäntsälä
Nieminen Herman 1879 Vesilahti
Nieminen Hjalmar August 26.2.1885 Helsinki p
Nieminen Ilmari Bertil 18.11.1882 Hollola
Nieminen Jalmari Varkaus / Leppävirta
Nieminen Jalmari Aleksanterinpoika 4.11.1897 Kalvola
Nieminen Johan 11.7.1870 Forssa / Tammela
Nieminen Johan Anton Kasperinpoika 20.7.1887 Helsinki
Nieminen Johan Verner 23.6.1895 Helsinki s
Nieminen Josef 16.10.1861 Asikkala
Nieminen Juho 26.5.1871 Padasjoki
Nieminen Juho Artturi 8.5.1902 Hämeenlinna
Nieminen Juho Emil Emilinpoika 10.1.1885 Hauho
Nieminen Juho Oskar 16.6.1884 Pusula
Nieminen Kaarle (Kalle) Vihtori Anttonpoika 15.3.1898 Hämeenkyrö
Nieminen Kaarle Edvard 22.5.1871 Kangasala
Nieminen Kaarle Heikinpoika 6.7.1862 Kangasala
Nieminen Kaarlo 10.1.1875 Hamina
Nieminen Kalle 1895 Vesilahti
Nieminen Kalle 1876 Sääksmäki
Nieminen Kalle 1898 Keuruu
Nieminen Kalle Eetvartti Eetunpoika 27.11.1898 Ruovesi
Nieminen Kalle Hermanninpoika 14.4.1888 Juupajoki
Nieminen Kalle Kustaa Kallenp. 30.10.1879 Jämsä
Nieminen Kalle Oskari Manunpoika 28.7.1877 Pirkkala
Nieminen Karl Fredrik 4.7.1862 Metsämaa
Nieminen Kustaa Hämeenlinna mlk
Nieminen Kustaa Aadolf Fransinpoika 23.11.1894 Kuru
Nieminen Kustaa Adolf 17.6.1869 Lohja
Nieminen Kustaa August 7.1.1890 Padasjoki
Nieminen Kustaa Henrik 1868 Luopioinen
Nieminen Lauri Aug. 1.7.1891 Vesilahti
Nieminen Lauri Nikolai 1895 Tampere
Nieminen Lauri Werner 10.8.1897 Somero
Nieminen Lauri Wilhelm 10.8.1894 Hämeenkyrö
Nieminen Lyydi Matilda 12.8.1899 Sääksmäki
Nieminen Maiju 1892 Kärkölä
Nieminen Markus 3.5.1881 Korpilahti
Nieminen Martti Viktor Hemming 10.2.1894 Rovaniemi
Nieminen Nestor 15.2.1889 Urjala
Nieminen Nestor Fredrikinpoika 19.4.1882 Valkeala
Nieminen Nestori 23.2.1883 Lammi
Nieminen Niilo Nikolai 30.12.1900 Karuna
Nieminen Niio Kuru
Nieminen Olga Heikintytär 27.7.1878 Hauho
Nieminen Onni Anton Joosepinpoika 16.6.1899 Lappee
Nieminen Oskar Rikhard 11.9.1900 Tampere
Nieminen Rikhard 31.12.1867 Lammi
Nieminen Robert 24.8.1889 Hartola
Nieminen Robert Tuomaanp. 8.6.1889 Helsinki s
Nieminen Toivo Anton Kallenp. 17.1.1881 Forssa / Tammela
Nieminen Uuno Mikael Miinanpoika 23.9.1884 Kuru
Nieminen Valfrid 22.7.1866 Luopioinen
Nieminen Villehad 27.9.1868 Hollola
Nieminen Walde Lauri 1.11.1896 Hauho
Nieminen Wihtori Antinp. 26.9.1869 Asikkala
Nieminen Wihtori Mikael 1874 Vesilahti
Nieminen-Kuokkala Wilhelm Evert 30.3.1886 Hämeenkyrö
Niemistö Otto 5.3.1880 Renko
Niilonen Johan 24.9.1884 Leppävirta
Niinikangas Väinö Alfred 5.8.1880 Jyväskylä
Niinilä Kalle Oskar 25.12.1893 Jokioinen
Niinimäki Akseli 1867 Vesilahti
Niinimäki Otto Kustaa Kallenpoika 22.4.1880 Kuru
Niininen Johan Aksel 3.3.1894 Vilppula
Niinivirta Kalle Johannes 15.8.1889 Jämsä
Niipala Jalo Einar 23.8.1892 Hollola
Niiranen Janne Pekka-Heikinpoika 18.10.1891 Leppävirta
Niiranen Matti Matinp. 27.7.1888 Värtsilä
Niiranen Mikko Tahvonpoika 12.1.1895 Tohmajärvi
Niiranen Tauno 19.8.1896 Tohmajärvi
Niittymäki Juho 1889 Jääski
Niittymäki Kalle Juhonp. 27.1.1882 Punkalaidun
Niittymäki Matti 20.2.1899 Humppila
Niittynen Eino 10.8.1893 Luumäki
Nikamaa Oskari 1886 Lemi
Nikander Anna Antintytär 1.6.1881 Valkeala
Nikander Einar Rikhard 9.5.1898 Pusula
Nikander Ida Maria 1.7.1898 Pusula
Nikander Juho Eedvard 15.2.1889 Pyhäjärvi UL
Nikander Viljam 1895 Valkeala
Nikandrov Vasili Pihkova
Nikitin Konstantin Spiridinovitš Kivennapa
Nikkanen Antti Heikinpoika 18.6.1873 Kivennapa
Nikkanen Herman Antinpoika 4.4.1888 Uusikirkko VL
Nikkanen Herman Israelinpoika 12.2.1886 Uusikirkko VL
Nikkanen Herman Taavetinpoika 14.4.1889 Uusikirkko VL
Nikkanen Jooseppi Taavetinpoika 1.3.1866 Uusikirkko VL
Nikkanen Juho Kustaanpoika 11.6.1897 Uusikirkko VL
Nikkanen Juho Taavetinpoika 2.1.1886 Uusikirkko VL
Nikkanen Kaarle Antinpoika 2.1.1886 Uusikirkko VL
Nikkanen Kaarle Juhananpoika 28.7.1891 Uusikirkko VL
Nikkanen Ristian Juhananpoika 8.5.1889 Uusikirkko VL
Nikkanen Ville Israelinpoika 2.5.1883 Uusikirkko VL
Nikkari Antti Arvid Antinpoika 24.3.1899 Jääski
Nikkari Matti Antinpoika 24.3.1891 Jääski
Nikkilä Toivo Johannes 28.4.1893 Akaa
Nikkonen Johan Pietari Nestorinpoika 29.6.1897 Kemi mlk
Nikulainen Albert 2.6.1888 Espoo
Nikulassi Kalle Kemijärvi
Nikunen Antti Adaminpoika 3.5.1885 Lemi
Nio Viljam Ant. poika 8.3.1894 Savitaipale
Nironen Manne Selmanpoika 23.4.1882 Valkeala
Niskanen Juho Emil 26.9.1887 Tampere
Niskanen Karl Viktor 3.5.1891
Niskanen Väinö Vilhelm 9.12.1899 Hausjärvi
Nisonen Aatami Manunpoika 18.8.1883 Lappee
Nisonen Gabriel Eliaanpoika 14.4.1861 Johannes
Nisonen Mikko Joonaanpoika 3.11.1882 Taipalsaari
Nissi August Mikkelinpoika 23.2.1888 Uusikirkko VL
Nissilä Elli 3.6.1901 Kalvola
Nissilä Frans Oskari 22.11.1897 Kiukainen
Nissilä Josefina 26.4.1902 Sääksmäki
Nissilä Juho Nestor 11.4.1895 Kiukainen
Nissilä Naemi Elisabeth 15.2.1902 Tammela
Nissilä Otto Aleksander 1891 Viipuri mlk
Nissilä Sulo Johannes 30.6.1893 Helsingin pitäjä
Nissinen Antti Eemil Antinpoika 16.9.1898 Varkaus / Leppävirta
Nissinen Eerik Juho 14.7.1877 Tuusniemi
Nissinen Juho Hjalmar 14.5.1890 Valkeala
Nissinen Tahvo 21.4.1869 Valkeala
Nisula Ferdinand 3.4.1873 Lammi
Nisula Juho Vihtori 28.12.1889 Hollola
Nisula Kalle Viljakkala
Nisunen Kalle Elis 6.11.1889 Koski HL
Niukkanen Tuomas 5.4.1880 Helsinki p
Nokela Erik 3.6.1877 Kotka
Nokelainen Uno Vilhelm 1892 Viipuri mlk
Noki Frans 21.10.1889 Somero
Noki Oskar 2.5.1892 Somero
Nokkala Arvid Arttur 31.10.1901 Hämeenkyrö
Nord Viktor Vilhelm Kallenpoika 19.11.1880 Lempäälä
Nordling Oskar Niilo 17.2.1894 Pori mlk
Nordlund Frans Vihtori 1892 Nakkila
Nordlund Fredrik Vilhelm 27.12.1888 Tampere
Nordlund Juho Nikolai 11.2.1870 Pori
Nordlund Juho Oskar 7.10.1878 Huittinen
Nordman Emil Karl 14.9.1877 Helsinki e
Nordman Kalle Kustaa 8.11.1891 Pyhäjärvi UL
Nordman Nestor Ilmari 28.9.1895 Ulvila
Nordqvist Juho Kustaa 11.8.1861 Noormarkku
Nordström Hilda Vilhelmina 17.9.1873 Hollola
Nordström Kaarlo Ludvig 1.2.1894 Ähtäri
Nordvall Isak Nestor 7.12.1881 Kiukainen
Norja Karl Fredrik 4.7.1888 Nummi
Norrgård Evert Heikinpoika 18.2.1888 Siikainen
Norrgård Frans Hjalmar Isakinpoika 19.4.1897 Siikainen
Norströöm Yrjö Werneri 1900 Ahlainen
Norusk Pavel Petrovitš Pietari
Nousiainen Juho Bernhard 14.10.1877 Joensuu
Nousiainen Juho Mikonpoika 8.7.1882 Antrea
Nousiainen Topias Konstantininpoika 27.10.1886 Muolaa
Novikov Ivan Jegorovitš Pietari
Novikov Parfen Petrovitš
Nummela Arvid Rikhard 21.12.1900 Somero
Nummela Kaarle Hilarius 28.5.1897 Kärkölä
Nummela Vilhelmi Matinpoika 25.1.1876 Pälkäne
Nummelin Armas Eemil 30.7.1900 Messukylä
Nummelin Frans Yrjö 4.10.1897 Kullaa
Nummelin Helmi 10.5.1900 Kaarina
Nummelin Oskar Fabian 23.1.1890 Muurla
Nummenpää Jalmari Willenpoika 26.2.1894 Kalvola
Nummi August 5.9.1882 Kiikka
Nummila Kalle Edv. 3.4.1895 Koski TL
Numminen Johan August 27.8.1894 Somero
Numminen Lauri Emil 7.8.1892 Kokemäki
Numminen Oskar Nikolai 12.6.1896 Somero
Nuormäki Juho Kustaa 3.4.1891 Somero
Nuotio Matti Feliks 31.11.1896 Taivassalo
Nuotio Vilho Esaias 4.11.1880 Säkylä
Nupponen August Lappee
Nupponen Eemel Lappee
Nurmela Anton Antinpoika 4.5.1874 Nuijamaa
Nurmela Taneli Tahvonpoika 11.3.1877 Miehikkälä
Nurmela Vihtori 1889 Vehkalahti
Nurmi Aleksander 1888 Viipuri mlk
Nurmi Aleksanteri Willenpoika 14.4.1892 Kalvola
Nurmi Aleksi Juhonpoika 1.3.1884 Ylivieska
Nurmi Antti Juhonpoika 11.11.1870 Lappee
Nurmi Armas Konstantin 1897 Viipuri mlk
Nurmi Eevert Konstantin 1.7.1893 Forssa / Tammela
Nurmi Elsa Elisab. 15.9.1894 Pöytyä
Nurmi Elsa Ester 26.12.1902 Lahti
Nurmi Emil Aleksanteri 9.9.1879 Sammatti
Nurmi Erikki Juho 28.11.1868 Sammatti
Nurmi Frans 27.9.1888 Vaasa
Nurmi Frans Emil 5.12.1883 Vihti
Nurmi Frans Oskari 30.10.1876 Kiukainen
Nurmi Heikki 1897 Teisko
Nurmi Heikki Albin 16.2.1889 Pöytyä
Nurmi Johannes 26.7.1880 Hämeenlinna
Nurmi Jooseppi 3.5.1874 Humppila
Nurmi Juhana 1878 Viipuri mlk
Nurmi Juho Kalvola
Nurmi Juho Emil 30.7.1879 Sammatti
Nurmi Juho Erland 5.11.1881 Sammatti
Nurmi Kalle Varkaus / Leppävirta
Nurmi Kalle Vihtori 1.6.1886 Pyhäjärvi UL
Nurmi Karl Teodor 23.2.1883 Hyvinkää
Nurmi Oskar 31.3.1865 Rauma mlk
Nurmi Oskar Vilhelm 5.8.1877 Tuulos
Nurmi Rafael 20.6.1894 Uskela
Nurmi Risto Henrik 2.3.1900 Turku
Nurmi Sulo 8.9.1898 Lahti
Nurmi Sulo Eemil 27.5.1893 Pyhäjärvi UL
Nurmi Vihtori Emil 5.2.1874 Kiukainen
Nurmi Vihtori Kustaanpoika 6.11.1879 Tuulos
Nurmi Vilho 17.12.1898 Viipuri mlk
Nurmi Vilho Hannanpoika 30.10.1878 Hauho
Nurmiaho Eino Gabriel 11.6.1887 Vilppula
Nurminen Adam 24.12.1889 Helsinki p
Nurminen Anna 1899 Vanaja
Nurminen August 17.5.1866 Sääksmäki
Nurminen Erland 9.11.1882 Nurmijärvi
Nurminen Heikki Fredrikanpoika 3.2.1884 Valkeala
Nurminen Hilma Aliina 29.3.1879 Karkku
Nurminen Jalmari 21.8.1888 Hämeenlinna
Nurminen Juho 15.10.1876 Humppila
Nurminen Juho Edvard 10.8.1894 Muolaa
Nurminen Juho Enokinpoika 14.4.1870 Mikkeli mlk
Nurminen Kaarlo Johannes Kaarlonpoika 10.3.1876 Varkaus / Leppävirta
Nurminen Oskar Elimäki
Nurminen Oskari 1876 Vesilahti
Nurminen Oskari 1890 Helsingin pitäjä
Nurminen Toivo Joh. 18.6.1889 Janakkala
Nurminen Vihtori 15.10.1859 Sääksmäki
Nurminen Väinö Tobias 4.12.1894 Jämsä
Nurmiranta Juho Kustaa 15.1.1889 Porin Reposaari
Nuuttila Juho Robert 27.3.1895 Lammi
Nuuttila Paavo Henrik 29.5.1896 Ähtäri
Nyberg Eemil Iisalmi
Nyberg Emil 5.4.1886 Hyvinkää
Nyberg Frans Valdemar 20.8.1885 Helsingin pitäjä
Nyberg Oskar Joose 6.12.1899 Ypäjä
Nyberg Otto 1893 Kylmäkoski
Nyberg Sulo Engelbert 7.11.1896 Sääksmäki
Nygren Julius Caesar 5.6.1892 Tuusula
Nygrén Abel 15.11.1894 Hartola
Nygrén Juho Rudolf 4.6.1888 Hamina
Nygrén Toivo Nestor Juhonp. 8.9.1883 Kymi
Nygrén Valtter Juhonpoika 1.8.1898 Vehkalahti
Nygrén Verner Edvin 23.7.1892 Vehkalahti
Nygård Juho Aapo 19.12.1887 Rovaniemi
Nyholm Karl Anian 17.11.1888 Perniö
Nyholm Karl Emil 12.11.1863 Vihti
Nyholm Klas Emil 7.7.1869 Degerby
Nyholm Viktor Valfrid 1.5.1871 Lohja
Nyholm Väinö Edvard 19.3.1885 Lohja
Nykänen August 13.5.1897 Viipuri
Nykänen Jalmari Antton Rietunp. 4.7.1897 Koivisto
Nykänen Oskar Adolf Rietunp. 5.11.1900 Koivisto
Nylander Yrjö Aleksander 20.6.1897 Kotka
Nylund Anders Einar 20.12.1894 Kotka
Nylund August Fredrik 20.11.1874 Helsinki e
Nylund Emil 13.2.1892 Hausjärvi
Nylund Emil Willehad Emilinpoika 4.2.1895 Hauho
Nylund Karl Oskar 13.4.1880 Hanko
Nylund Kustaa Robert Emilinpoika 16.12.1887 Hauho
Nylund Vihtori Emanuel 2.6.1881 Kiikka
Nylund Väinö Vilh. 21.3.1898 Janakkala
Nymalm August 23.6.1895 Savonlinna
Nyman Tuusula
Nyman Adolf Juhonpoika 25.6.1871 Lappee
Nyman Aksel 13.7.1895 Laukaa
Nyman Anton 18.4.1891 Heinola mlk
Nyman Arvi ilmari 23.12.1899 Sippola
Nyman Aukusti Eelin 10.12.1887 Sammatti
Nyman Elof Ferdinand 11.3.1891 Espoo
Nyman Gustaf Johannes 5.12.1891 Parainen
Nyman Henrik Johan 10.2.1893 Nummi
Nyman Hjalmar Ferdinand 10.8.1889 Lohja
Nyman Ingrid Elvira Sipintytär 7.7.1898 Heinjoki
Nyman Johan Alfred 3.3.1880 Pernaja
Nyman Johan Edvard 29.12.1885 Porvoo mlk
Nyman Matti 8.8.1865 Somerniemi
Nyqvist Frans Eemil 13.3.1889 Lempäälä
Nyqvist Lydia Susanna 9.4.1896 Helsingin pitäjä
Nyström Helsinki
Nyström Kaarle 14.1.1854 Lempäälä
Nyström Kalle Mikael Kallenpoika 24.8.1889 Lempäälä
Nålström Arvid Nikolai Juhonpoika 18.12.1890 Valkeala
Näppilä Werner Orivesi
Näreh Taavi 19.12.1880 Jaala
Närhi August Juhonpoika 6.6.1877 Lappee
Närjä Antton Sipronp. 17.10.1888 Koivisto
Näsi Esa Eeli Esanpoika 1888 Ylihärmä
Näslind Frans August 16.10.1864 Tuusula
Näsman Arvo Engelbert 7.11.1896 Loviisa
Näsman Johan Oskar 2.9.1894 Ruotsinpyhtää
Nättinen Hugo Ilmari 26.3.1899 Lahti
Nättinen Uno Oskar 18.10.1894 Lahti
Näätänen Arvid 3.3.1895 Pälkjärvi
Ohdake Aukusti Juhonpoika 10.7.1878 Puumala
Oikolin Leonhard 10.2.1888 Sääksmäki
Oinonen Antti Iivari Antinpoika 9.8.1888 Pielisjärvi
Oinonen Armas Juho Kustinpoika 17.1.1894 Leppävirta
Oinonen Kaarlo Fredrik Kaarlonp. 5.12.1897 Helsinki p
Oinonen Kustaa Wille 2.8.1891 Leppävirta
Oittinen Artur Aleksander 19.5.1884 Helsinki p
Oittinen Nestor Anshelm 26.2.1900 Hausjärvi
Oittinen Otto Hjalmar 7.2.1892 Hausjärvi
Oivanen Frans Arvo 17.3.1898 Punkalaidun
Oivio Lauri Herman 9.8.1889 Pirkkala
Oja Frans Sefanias 3.12.1871 Kärkölä
Oja Jussi Kankaanpää
Oja Siktus Henrik 1891 Humppila
Ojala Aleksanteri 27.3.1883 Pirkkala
Ojala Anselm 21.4.1900 Nastola
Ojala Erland 10.6.1887 Orimattila
Ojala Jalmar Juhonpoika 30.4.1899 Muolaa
Ojala Jarl 5.11.1876 Turku
Ojala Juha Viktor Taavetinpoika 7.5.1883 Vesilahti
Ojala Juho Antero 6.2.1893 Loimaa
Ojala Juho Oskar 1.6.1879 Eurajoki
Ojala Kaarle 4.8.1872 Urjala
Ojala Kalle 2.8.1888 Helsingin pitäjä
Ojala Kalle Evert 2.9.1888 Helsinki s
Ojala Kalle Kustaa 24.12.1897 Vanaja
Ojala Niilo Nikolai 21.5.1898 Hollola
Ojala Verner Villiam 27.6.1895 Metsämaa
Ojala Vihtori Akseli 5.3.1889 Humppila
Ojanen Anna Alvina 9.12.1898 Mäntsälä
Ojanen Heikki 1871 Vesilahti
Ojanen Henrik 19.1.1887 Pusula
Ojanen Hugo Fabianinp. 5.11.1890 Jämsä
Ojanen Johan Kustaa 24.5.1886 Pusula
Ojanen Juho Nikodemus 11.12.1883 Ikaalinen
Ojanen Karl Bernhard 25.1.1892 Humppila
Ojanen Matti Emil 29.11.1886 Mäntsälä
Ojanen Otto Mikonpoika 7.3.1865 Lammi
Ojanen Urho Heikki Heikinpoika 12.1.1897 Koski TL
Ojanen Vihtori Emil 26.6.1879 Akaa
Ojanen Wihtori 1901 Alastaro
Ojaniemi Samuel Juhonpoika 27.4.1851 Lahti
Ojanperä Emil 6.7.1891 Kauhava
Ojanperä Uuno Hannes 18.9.1899 Kauvatsa
Ojanperä Wäinö Wihtori 27.7.1889 Punkalaidun
Ojennus Iisakki 7.10.1869 Sääksmäki
Okerman Ida Lammi
Okerman Kalle 1879 Lammi
Okka Hjalmar Willenpoika 2.1.1897 Valkeala
Okker Otto Vilhelm Antoninpoika 9.4.1883 Muolaa
Oksanen Aksel Gabriel 7.11.1882 Hyvinkää
Oksanen Albert Aleksander 3.3.1895 Perniö
Oksanen E. 1898 Akaa
Oksanen Heikki Heikinpoika 1.2.1878 Pyhäjoki
Oksanen Henrik Hjalmar 25.4.1878 Askola
Oksanen Herman 8.11.1890 Längelmäki
Oksanen Hilda Amanda Erkint. 19.4.1891 Hattula
Oksanen Jalmar Pyhtää
Oksanen Johan Fredrik 30.7.1885 Nurmijärvi
Oksanen Juho Anselm 9.11.1877 Orimattila
Oksanen Juho Jalmari 26.3.1896 Lammi
Oksanen Kalle Heikinpoika 21.11.1883 Hauho
Oksanen Kalle Oskari 26.2.1874 Renko
Oksanen Karl Hjalmar Daavidinpoika 6.8.1883 Sippola
Oksanen Kust. Jalm. 1.5.1897 Loppi
Oksanen Lauri Aksel Juhonpoika 1.8.1893 Orimattila
Oksanen Lauri Oskari Hilmanpoika 26.8.1892 Kylmäkoski
Oksanen Richard Jeremianp. 25.8.1877 Kymi
Oksanen Taimi Tyyni Taitava Katri 1.8.1894 Mäntsälä
Oksanen Toivo Arndt 2.12.1891 Helsingin pitäjä
Oksanen Urho Selim 20.2.1901 Vihti
Oksanen Väinö Armas 10.10.1900 Lammi
Oksanen Wäinö Matias 25.2.1896 Orimattila
Oksanen Wäinö William Heikinpoika 3.1.1900 Hauho
Oksman Antti 3.10.1885 Johannes
Oku Hilma 6.3.1872 Tyrvää
Olander Malakias Kallenp. 6.2.1875 Helsingin pitäjä
Olin Anton Aleksander 17.1.1885 Hausjärvi
Olin Gustaf Fredrik 3.10.1897 Helsingin pitäjä
Olin Kaarle Kustaa 6.10.1863 Myrskylä
Olin Kaarle William 17.9.1901 Myrskylä
Olinoff Jeremej 1886 Viipuri
Olkkonen Alfred Aleksander Gabrielinpoika 21.4.1871 Valkeala
Olkkonen Anna Maria Mikontytär 29.12.1874 Muolaa
Ollanketo Matti 19.8.1882 Kemijärvi
Olli Juho Matinpoika 1885 Viipuri mlk
Ollikka Väinö Jaakko Taavetinp. 26.10.1886 Helsingin pitäjä
Ollikkala Artturi Aleksander 18.8.1897 Ähtäri
Ollila Vilho August 25.7.1896 Punkalaidun
Ollinen Frans Viktor 20.12.1886 Kiikoinen
Ollonberg Kaarle Bernhard 28.2.1888 Hausjärvi
Olsson Kaarlo Verner 18.8.1895 Jokioinen
Oranen Otto Erkinpoika 2.1.1878 Valkeala
Oras Uuno Iisak 26.8.1881 Porin Reposaari
Orava Hilma Lydia Samulintr. 15.8.1898 Johannes
Orava Matti 26.11.1899 Rautu
Oravainen Karl Vilhelm 16.5.1896 Tampere
Orell Arvo Arvid 5.12.1888 Forssa / Tammela
Orenius Lauri Henrik Antinp. 24.7.1897 Forssa / Tammela
Orgelund Jalmar Konstantin 28.6.1883 Rovaniemi
Oritsalo Juho Eevertti Kustaanpoika 25.12.1891 Ulvila
Orjatsalo Otto Tampere
Orlov Pavel Ivanovitš Jaroslavl
Ostrovskij Leontij 18.7.1901 Kyyrölä
Outinen Nestor Marianpoika 23.8.1879 Valkeala
Ouvinen Antti 1875 Viipuri mlk
Ovaska Anni 1888 Valkeala
Ovaskainen Olli 4.6.1877 Porvoo
Paakkari Juho Faabian 14.6.1891 Jaala
Paakkunainen Emil Aleksander 1890 Viipuri mlk
Paananen Hellin Maria 1900 Maaria
Paananen Yrjö Ilmari 17.6.1895 Viitasaari
Paasonen Juho Emil 20.8.1878 Heinävesi
Paatero Kustaa 10.12.1885 Pietarsaari
Paavilainen Hetti Yrjöntytär 12.5.1863 Muolaa
Paavilainen Yrjö 6.2.1870 Muolaa
Paavokallio Reino Kullervo 4.3.1892 Ähtäri
Paavola Antton Erikinp. 1.3.1889 Kymi
Paavola Eero Iivari Iivarinpoika 24.4.1899 Kuru
Paavola Einari 1896 Virolahti
Paavola Mikko Joelinpoika 19.11.1857 Miehikkälä
Paavola Otto 25.8.1875 Helsinki p
Paavola Otto Helenanpoika 3.8.1879 Vehkalahti
Paavola Otto Kalle Kustaanpoika 11.3.1895 Valkeala
Pahkamäki Emil 9.4.1889 Mäntsälä
Pahlsten Levi Johannes 11.2.1898 Espoo
Pahomov Vasili 3.2.1860 Rautu
Pajala Lauri Jooseppi 22.2.1897 Humppila
Pajari Elis Matinpoika 24.9.1880 Valkeala
Pajari Hugo Alfred 12.1.1885 Kotka
Pajari Kaarle Fabian 21.7.1866 Valkeala
Pajunen Antti Antinpoika 1.6.1879 Pälkäne
Pajunen Arvo Anton 16.1.1891 Porvoo
Pajunen Jaakko Emil 18.12.1874 Uusikirkko VL
Pajunen Kalle Hjalmar 9.5.1887 Hauho
Pajunen Karl 1898 Pori mlk
Pajunen Kustaa Volmar 4.12.1889 Kokemäki
Pajusaari Juho Villiam Fer. poika 7.11.1884 Virolahti
Pajusalo Otto 13.6.1883 Lahti
Pakkala Arvi Emanuel 27.8.1888 Pyhäjärvi UL
Pakkala Johan Valto 23.10.1893 Liljendal
Pakkala Juho Vilhelm Augustinpoika 17.2.1885 Virolahti
Pakkanen Antton Matinpoika 10.7.1892 Kotka
Pakkanen Teofiilus Ähtäri
Pakkanen Väinö Edvin Antinpoika 11.9.1897 Taipalsaari
Paksuhuhta Kaarle Severi 4.11.1894 Tammela
Palander Hugo Ilmari Kust.poika 4.4.1896 Muolaa
Paldán Lauri 1887 Helsingin pitäjä
Palenius Kaarle Alfred 12.7.1877 Porin Reposaari
Palin Arvo Fredrik 18.7.1901 Urjala
Palin August Joakim 26.3.1893 Lohja
Palin Edla Maria Juhontytär 24.3.1886 Terijoki
Palin Edvard Aleksander Jaakopinpoika 28.9.1892 Ypäjä
Palin Johan S. Helsingin pitäjä
Palin Jooseppi Jalmari 29.1.1900 Forssa / Tammela
Palin Oskar Emil 28.7.1894 Vihti
Palin Väinö Johannes 30.1.1892 Koski TL
Paljakka Mikko Juhonpoika 8.3.1890 Muolaa
Palkonen Lauri Efraim 3.9.1884 Tyrvää
Pallari Matti Aukusti 16.1.1893 Rovaniemi
Palli Kalle Mäntyharju
Palm Aarne William 21.1.1898 Hyvinkää
Palm Emil Juhonp. 8.2.1881 Elimäki
Palm Heikki Juho 13.11.1873 Tammela
Palm Juho Oskari Antinp. 15.11.1869 Forssa / Tammela
Palmén Viktor 23.2.1870 Hollola
Palmgren Aarne Hemmink 9.12.1896 Angelniemi
Palmgrén Lauri Juho Aapelinpoika 26.1.1889 Kuhmalahti
Palmgrén Martti Paavali 12.4.1895 Hämeenkyrö
Palmoroos Taavetti 1885 Ikaalinen
Palmqvist Wladimir Fedorinp. 19.6.1898 Hamina
Palmu Helsinki
Palmu Arthur Leonard 29.5.1895 Vihti
Palmu Karl Viht. 16.6.1888 Nurmijärvi
Palmu Kustaa Vehmaa
Palmu Uuno Armas 1897 Somero
Palmunen Juho Eemil 4.3.1894 Ulvila
Palmunen Karl Viktor 21.1.1889 Vihti
Palmunen Yrjö 8.6.1898 Ulvila
Palonen Arvo Nikolai 27.4.1892 Tampere
Palonen Elli Maria 4.12.1886 Padasjoki
Palonen Frans Johan 9.12.1877 Nurmijärvi
Palonen Kaarle 11.2.1890 Iitti
Palonen Kalle Iivari 1.10.1882 Padasjoki
Palonen Verner Antero Antinpoika 9.11.1884 Ulvila
Paloposki Helena Mikontytär 28.8.1874 Kivennapa
Palsa Anton 2.4.1877 Akaa
Pamppunen Ville Antinpoika 26.5.1894 Uusikirkko VL
Papu Nestor Rikhard Sylvesterinpoika 15.2.1885 Valkeala
Parhiala Eerik Vilpas Matinpoika 18.8.1900 Forssa / Tammela
Parhotin Feodor
Parikka Toivo Anders 1887 Viipuri mlk
Parila Vilho Viktor 1899 Viipuri mlk
Parjanen Adam 1889 Viipuri mlk
Parjanen Juhana 1894 Viipuri mlk
Parkkinen Arvid Aleksander Taavinpoika 1.7.1893 Varkaus / Leppävirta
Parkkinen Emil Antinpoika 22.11.1878 Savonlinna
Parkkinen Vihtori 26.9.1893 Mikkeli
Parkko Iivari 17.4.1880 Säkkijärvi
Parkkunen Aleksanteri Juhonpoika 11.9.1891 Vuoksela
Parm August Valfrid 14.6.1893 Tammela
Parm Kaarle Vihtori 9.1.1886 Tammela
Paronen Jooseppi Erkinpoika 20.3.1884 Valkeala
Paronen Robert 13.3.1861 Lahti
Paronen Yrjö Robert 3.1.1892 Hamina
Parta Aatu Suomenniemi
Partanen Aadam Lappee
Partanen Elias Mikonpoika 2.6.1896 Lappee
Partanen Johan Emil Pietarinpoika 17.8.1894 Lappee
Partanen Johannes Juhonpoika 19.1.1900 Suonenjoki
Partanen Petter Feliks Petterinpoika 3.10.1887 Lappee
Partinen Matti Marianpoika 25.10.1862 Hiitola
Partti Toivo Villenpoika 15.7.1897 Nuijamaa
Parvell Yrjö Einari Juhanpoika 12.11.1899 Sääksmäki
Parviainen Antti Heikinpoika 17.11.1884 Lappee
Parviainen Juho Robert 22.6.1874 Jaala
Pasanen Kalle Kusti 11.6.1880 Helsinki s
Pasanen Matti 24.6.1889 Viipuri mlk
Pasi Manne Leenanpoika 13.2.1887 Valkeala
Pasi Otto Taavetinpoika 8.8.1894 Valkeala
Pasonen Mikkeli mlk
Passila Kaarle Fredrik 20.11.1856 Tyrväntö
Pastinen Matti 1896 Valkeala
Pastinen Yrjö 1897 Valkeala
Paukkunen Elias Matinpoika ?.4.1888 Savitaipale
Paukkunen Taavetti Eliaanpoika 21.7.1873 Valkeala
Pavlov Ivan Mihailovitš 1885 Smolensk
Pavlov Pjotr Filimonovitš 1896 Pihkova
Pehkonen A. 1895 Pieksämäki
Pehkonen Aleksander Antinpoika 22.10.1898 Joroinen
Pehkonen Otto Joonaanpoika 1895 Pielisjärvi
Peippo Kalle Tuomaanpoika 11.12.1892 Uusikirkko VL
Peippolin Matti 7.5.1871 Ruotsinpyhtää
Pekala Taavetti 18.2.1890 Iitti
Pekkala Leo Johannes 10.11.1896 Rovaniemi
Pekkalin Juho Taavi Hermaninpoika 1.3.1877 Valkeala
Pekkanen Elijas Lappee
Pekkari Manu Lappee
Pekkarinen Aukusti 29.6.1859 Kotka
Pekkarinen Otto Juhonpoika 1888 Viipuri mlk
Pekkola Emil 8.4.1888 Hausjärvi
Pekkola Johan Viktor Emanuelinpoika 27.11.1886 Valkeala
Pekkola Matti Antoninpoika 2.8.1890 Miehikkälä
Pekkonen Armas Heikinpoika 10.7.1891 Leppävirta
Pelander Akseli Somero
Pelander Kaarle Heikki 20.1.1859 Turku
Pelkonen Armas Varkaus / Leppävirta
Pelli Ida Juhontytär 1.5.1893 Jääski
Pellonperä Juho Albert 12.12.1897 Pöytyä
Peltola Aleksi 17.7.1897 Juupajoki
Peltola Anselm 6.12.1893 Juupajoki
Peltola Anselm 28.4.1897 Asikkala
Peltola Eino Tanelinpoika 20.5.1900 Virolahti
Peltola Jaakko Tahvonpoika 28.7.1879 Miehikkälä
Peltola Juho Rikenius Juhonpoika 9.6.1890 Pälkäne
Peltola Kalle Alfred Mandanpoika 3.12.1882 Huittinen
Peltola Matti Oskari Juhonpoika 11.1.1895 Kylmäkoski
Peltola Matti Tahvonpoika 13.3.1877 Miehikkälä
Peltola Väinö Johannes 3.8.1890 Somerniemi
Peltola Väinö Juhonpoika 23.5.1895 Helsinki s
Peltomaa Heikki 1855 Sahalahti
Peltomaa Juho Anshelmi Juhonpoika 21.12.1877 Kankaanpää
Peltomaa Sulo Keuruu
Peltomäki Juho Valfrid 1.5.1890 Akaa
Peltomäki Kalle Jalmari 29.11.1887 Akaa
Peltonen Aarne 22.4.1894 Keuruu
Peltonen Alpertti 13.3.1896 Renko
Peltonen Antti Vihtori 15.11.1867 Loppi
Peltonen August Frithiof 28.4.1862 Jämsä
Peltonen Edvard Anselm 14.5.1900 Eurajoki
Peltonen Einar Erhard 8.2.1878 Juupajoki
Peltonen Einari 25.3.1898 Antrea
Peltonen Frans Anshelm Taavetinpoika 25.7.1898 Hämeenkyrö
Peltonen Heikki Kallenpoika 21.12.1884 Kalvola
Peltonen Johannes 14.6.1887 Kuhmalahti
Peltonen Juho Heikki 3.4.1852 Sahalahti
Peltonen Juho Matinpoika 31.3.1887 Metsäpirtti
Peltonen Kalle 3.10.1893 Hollola
Peltonen Kalle 15.2.1874 Akaa
Peltonen Kalle 1886 Tampere
Peltonen Kalle Aataminpoika 19.1.1862 Kuhmalahti
Peltonen Kalle Artturi 25.1.1901 Hämeenkyrö
Peltonen Kalle Vihtori 5.10.1895 Orivesi
Peltonen Kalle Vilhelm 18.9.1892 Kuhmalahti
Peltonen Matti 13.2.1871 Viipuri mlk
Peltonen Matti Joosepinpoika 5.12.1892 Metsäpirtti
Peltonen Nestor 16.4.1889 Valkeala
Peltonen Nestor Leander 31.1.1892 Rauma
Peltonen Oiva Pornainen
Peltonen Otto Kallenpoika 24.3.1875 Leppävirta
Peltonen Uuno Aksel 20.2.1892 Asikkala
Peltonen Vihtori Antinpoika 8.5.1882 Pälkäne
Peltonen Vihtori Jalmari Taavetinpoika 18.5.1894 Hämeenkyrö
Peltonen Wäinö Johannes Adolfinpoika 29.7.1899 Tuulos
Peltoniemi Juho Kustaa Kustaanp. 30.1.1896 Jokioinen
Peltoniemi Kalle 1884 Somero
Peltoniemi Kalle Juuse Kustaanpoika 17.3.1887 Kuru
Peltoniemi Kustaa Anselmi Kustaanpoika 20.3.1900 Kuru
Pennanen Armas Tuomp. 2.3.1900 Kivennapa
Pennanen Juho Heikinpoika 1.6.1884 Miehikkälä
Pennanen Juho Vilhelm 1888 Viipuri mlk
Pentikäinen Herman Villenpoika 10.4.1879 Uusikirkko VL
Pentikäinen Ville Matinpoika 1.1.1881 Uusikirkko VL
Penttilä Erkki Anttoninpoika 31.10.1899 Vehkalahti
Penttilä Henrik August Iisakinp. 18.1.1863 Forssa / Tammela
Penttilä Matti Anttoninpoika 1.9.1897 Vehkalahti
Penttinen Antti Heikinpoika 21.11.1895 Taipalsaari
Penttinen Heikki Matinpoika 20.7.1894 Korpiselkä
Penttinen Onni Tampere
Penttinen Oskar 1892 Viipuri mlk
Penttinen Richard Vilhelm 1882 Viipuri mlk
Perhonen Johan 20.3.1877 Helsinki s
Peri Emil Topianpoika 6.8.1882 Vehkalahti
Perko Oskar Urjala
Perunka Mikko Aapo 24.6.1890 Rovaniemi
Perälä August Evert Kaarlonpoika 17.9.1898 Lappee
Perälä Aukusti 6.1.1896 Keuruu
Perälä Nikodemus 18.2.1894 Kurikka
Perämaa Eeva Elisabet Maria 8.10.1900 Tyrvää
Perämäki Nestor 1882 Viipuri mlk
Perämäki Wihtori Matinpoika 19.8.1886 Valkeala
Pesonen August 24.3.1863 Korpilahti
Pesonen Pekka 1860 Rautu
Pesonen Pekka Johan 1854 Viipuri mlk
Pesonen William Ollinpoika 3.10.1884 Sääminki
Pesu August Lappee
Pesu Wille Lappee
Pettersson Karl Evald 30.9.1897 Lohja
Pettersson Petter Bernhard 1874 Vehkalahti
Pettersson Sulo Benhard 1898 Vehkalahti
Pettinen August 14.4.1892 Mikkeli mlk
Peuranen Oskari Eliaksenpoika 17.8.1881 Kivennapa
Peusa Frans Rudolf Erikinpoika 29.5.1897 Uusikirkko VL
Piekäinen Konstantin 1895 Viipuri mlk
Pienmunne Jalmari 7.10.1888 Luumäki
Pienmunne Manu Eliaanpoika 20.11.1885 Valkeala
Pienmunne Matti 28.5.1879 Luumäki
Piesanen Otto 29.2.1892 Saarijärvi
Pietikäinen Aleksander Hiskiaksenpoika 6.11.1893 Kajaani
Pietikäinen August Aleksander Augustinpoika 23.9.1887 Joroinen
Pietikäinen Eemil Hiskiaksenpoika 4.1.1896 Kajaani
Pietikäinen Hiskias Aadaminpoika 21.1.1872 Kajaani
Pietikäinen Olli Juhonpoika 30.6.1879 Valkeala
Pietilä Aaro Einari 25.12.1901 Tyrvää
Pietilä Jaakko Hämeenlinna
Pietilä Maria Amanda 18.10.1894 Uusikaupunki
Pietiläinen Villehad Vilpinpoika 6.7.1899 Muolaa
Pihala Heikki Edvard Kustaanpoika 18.1.1896 Kiukainen
Pihala Kustaa Kasperi Kustaanpoika 20.10.1897 Kiukainen
Pihala Oskar Arnold 4.4.1899 Yläne
Pihl Knut Ferdinand 1892 Viipuri mlk
Pihlainen Vihtori Augustinpoika 18.4.1894 Uurainen
Pihlajisto Antti 14.11.1875 Pusula
Pihlajisto Karl Viktor 20.9.1872 Somerniemi
Pihlajisto Vihtori 13.3.1878 Pusula
Pihlhjerta Tobias Jaakonpoika 31.3.1872 Kymi
Pihlman Frans Nikolai 8.12.1895 Vampula
Pihlman Juho August 2.10.1875 Korpilahti
Pihlman Kalle Kustaa Joosepinpoika 6.6.1871 Sääksmäki
Pihlman Mikko 23.9.1895 Kylmäkoski
Pihlman Otto Matinp. 10.12.1876 Hausjärvi
Pihlström Evert Teodor 21.11.1891 Vihti
Piilinen Svante Johannes Eevertinp. 3.2.1895 Kauvatsa
Piiparinen Konstantin Pietarinpoika 4.5.1884 Kivennapa
Piiparinen Matti 1873 Joutseno
Piiparinen Wäinö Mikonp. 1.7.1882 Koivisto
Piippo Aarne Johannes Hermanninpoika 28.11.1897 Oulainen
Piippola Juho 27.7.1878 Luumäki
Piira Martti Eevanpoika 15.6.1896 Mäntyharju
Piiroinen Johannes Pekanpoika 24.6.1894 Terijoki
Piironen Emil Ollinpoika 19.5.1871 Uusikirkko VL
Piispanen Emil Thomasson 12.7.1876 Pyhtää
Pikanen Anton Jalmari 14.8.1896 Orivesi
Pikkanen Kalle Vihtori 26.9.1892 Renko
Pikkuhookana Kaleb Simeon 11.11.1897 Sodankylä
Pipatti Antti Jaakonp. 21.9.1886 Viipuri
Pipinen Aino 15.3.1886 Viipuri
Pipinen Johan 16.11.1884 Viipuri
Pirhonen Edvart Pielisjärvi
Pirhonen Juhana Heikki Mikonpoika 7.8.1873 Uusikirkko VL
Pirilä Wihtori Albert 15.8.1876 Rovaniemi
Pirinen Juho 24.9.1877 Kuolemajärvi
Pirjola Evert 25.5.1887 Eura
Pirkkalainen Eino Alfred 10.10.1899 Hamina
Pirskanen Otto Vilhelm Henrikinpoika 25.4.1885 Koivisto
Pirttijärvi Eemeli Juhonpoika 30.6.1878 Ruovesi
Pirttimäki Otto Valdemarinpoika 18.4.1889 Kuorevesi
Pirttisyrjä Juho Heikinpoika 14.6.1851 Koski HL
Pitkonen Eino Antinpoika 5.8.1891 Liperi
Pitkälahti Heikki Alpiinus 9.3.1887 Längelmäki
Pitkänen Adolf 26.12.1889 Kotka
Pitkänen Kalle Heikki Simonpoika 24.1.1875 Kuhmalahti
Pitkänen Salomo Topianp. 22.8.1867 Kymi
Pitkänen Simo 10.1.1858 Korpilahti
Plisnak Vladimir Vasiljevitš
Plym Antto Kallenpoika 18.1.1883 Sääksmäki
Pohja Niilo Mikael 11.6.1896 Kiikka
Pohjalainen Ossian Jeremias 10.10.1887 Viipuri
Pohjanen Frans Oskar 19.12.1893 Urjala
Pohjanlehto Jalmar Nikolai 14.5.1887 Salo
Pohjavirta Augusti Aleks. 5.2.1876 Pyhäjärvi UL
Pohjola Jeremias 20.8.1871 Ähtäri
Pohjonen Aleksander 1884 Viipuri mlk
Pohjonen Aukusti Otonpoika 28.12.1887 Längelmäki
Pohjonen Einari 22.7.1897 Elimäki
Pohjonen Svante 3.4.1896 Paimio
Pohtio Eemeli Manu Hermaninp. 4.12.1879 Ruovesi
Poikolainen August Kallenpoika 4.3.1894 Valkeala
Poikolainen Emil Juhonpoika 18.5.1887 Valkeala
Poikolainen Juho Villenpoika 8.11.1876 Lappee
Poikolainen Oskar Valkeala
Poikonen Antti Tuomaanpoika 11.10.1898 Muolaa
Polanski
Poljakov Andrei Ivanovitš 1899
Pollonoja Juho Jalmari 22.3.1890 Loppi
Pollonoja Lauri Kustaa 24.3.1892 Loppi
Ponsi Vihtori 12.6.1860 Tyrvää
Porkka Uuno 1896 Hamina
Porkkala Johan Emil 18.6.1881 Loviisa
Porttila August Johannes Kallenpoika 18.3.1896 Sääksmäki
Porttinen Onni Alfred Alpertinpoika 7.2.1894 Kuru
Porvari Manne Esanpoika 10.4.1898 Sippola
Posti Hannu Osk. Kallenpoika 18.4.1893 Simo
Postman Daniel 1897 Valkeala
Poukamainen Toivo Ruokolahti
Poutiainen Anshelm Antinp. 7.5.1883 Hausjärvi
Pouttu Helsingin pitäjä
Prihodko Valdemar Jefimorits 15.1.1886 Hämeenlinna mlk
Procopae Henrik Samuel Hermaninp. 4.6.1901 Kymi
Prokofieff Wladimir 13.7.1874 Kyyrölä
Prättäri Emil Juhonpoika 29.1.1892 Jääski
Pšenov Vladimir 20.6.1887 Kyyrölä
Puhakka Antti Juhonpoika 4.10.1892 Lappeenranta
Puhakka Salomon Antinpoika 27.11.1873 Johannes
Puisto Einari Edvard 1.1.1889 Karjalohja
Puisto Frans Alfred 16.12.1878 Sammatti
Puisto Olga Maria 23.7.1898 Pöytyä
Pukki Antti Juhananpoika 21.11.1889 Lappee
Pukki August Juhonpoika 5.1.1892 Lappee
Pukki Edvard Juhonpoika 20.1.1883 Johannes
Pukki Elias Joosepinpoika 16.1.1865 Lappee
Pukki Mikko Tuomaanpoika 28.12.1878 Kivennapa
Puljava Juho Wiktor Juhonpoika 17.5.1892 Valkeala
Pulkkinen Emma Miina Riikantytär 7.7.1878 Kuru
Pulkkinen N. N. Eurajoki
Pulkkinen Otto Aataminpoika 20.5.1871 Kuru
Pulli Aadolf Anttoninp. 6.1.1899 Koivisto
Pulliainen Ananias Aleksander 11.3.1877 Joroinen
Pulliainen Hiskias Pekanpoika 24.7.1892 Helsinki
Pulliainen Johan Arvid 6.8.1891 Joroinen
Pullinen Adolf 1889 Viipuri mlk
Pullinen Elias Tuomaanpoika 3.8.1895 Jääski
Pullinen Tuomas 12.91899 Antrea
Pulsa Otto Emil Anna-Sofianpoika 6.4.1875 Valkeala
Pumpula Aatu 18.1.1880 Luumäki
Pumpula Hilma 11.2.1879 Luumäki
Punkkinen Leena 9.2.1878 Luumäki
Punkkinen Oskari 13.4.1900 Luumäki
Punkkinen Taavi 16.2.1890 Luumäki
Punkkinen Ville 6.6.1849 Luumäki
Puntti Aleksanteri Jer. poika 29.6.1873 Virolahti
Puolimatka Anton 4.1.1895 Humppila
Puonti Evert Anselm 30.4.1883 Hollola
Puotiniemi Antti Matinpoika 9.6.1875 Kemi mlk
Puotiniemi Matias 16.9.1897 Kittilä
Puranen Antton 6.6.1891 Luumäki
Puranen Antton Taavetinpoika 14.7.1890 Lappee
Puranen Jaakko Jeremiaanpoika 25.6.1886 Muuruvesi
Purho Jalmar 8.10.1888 Jaala
Purho Matti 19.9.1877 Luumäki
Puro Armas Paavali Kallenpoika 18.1.1888 Sääksmäki
Puro Juho Armas 3.12.1894 Vihti
Puro Tauno Petter Juhonp. 31.3.1894 Värtsilä
Pursiainen Aleksander 1883 Viipuri mlk
Pursiainen Antti Johaninpoika 17.4.1876 Viipuri mlk
Pursiainen Hilja Maria 4.9.1896 Dragsfjärd
Pursiainen Matti Antinpoika 16.2.1867 Terijoki
Pursiainen Pekka 1881 Viipuri mlk
Pusa Elias Esaianpoika 2.7.1885 Lappee
Pusa Esaias Elianpoika 10.7.1862 Lappee
Pusa Juhana Esaianpoika 25.7.1900 Lappee
Puska Juho 1889 Viipuri
Pustinen Juha Ruokolahti
Putkonen Arvid Abelinpoika 1.7.1895 Valkeala
Puttonen Otto 23.5.1894 Kokkola
Puukko Väinö 16.11.1891 Iitti
Puuronen Juho Vilho 1882 Viipuri
Puurunen Johannes 30.12.1883 Pietarsaari
Puusa Nikolai Juhonpoika 26.11.1880 Koivisto
Puustelli Frans Taavetinpoika 19.4.1889 Suoniemi
Puustinen Antti Juho Antinpoika 18.7.1896 Leppävirta
Puustinen Helena 1869 Viipuri mlk
Puustinen Ilmari Henrik Aapelinpoika 28.1.1902 Lappee
Puustinen Matti Pekanpoika 28.8.1885 Taipalsaari
Puutanen Mari 1902 Huittinen
Pykälistö Antti Juho 31.7.1893 Iitti
Pylkkänen Aadam Juho ?.12.1892 Anttola
Pylkkänen Amas. Mikkeli mlk
Pylkkänen Juho 16.9.1886 Anttola
Pylkkänen Lauri Akselinpoika 16.7.1897 Ristiina
Pylvänäinen Onni Oskar 1895 Viipuri mlk
Pylvänäinen Toivo Armas 1899 Viipuri mlk
Pynnönen Janne Epranpoika 3.1.1882 Jääski
Pynnönen Mooses 1864 Valkeala
Pynttäri Oskari 18.1.1888 Lammi
Pyykkö Juho Yrjönpoika 2.9.1888 Muolaa
Pyykkö Pekka 16.6.1872 Pietari
Pyymäki Antti Mikonpoika 4.11.1863 Taipalsaari
Pyökäri Vilhelmiina 11.10.1872 Viipuri
Päiväkumpu Aksel Gabriel 17.2.1867 Tuusula
Päivärinta Kaarle Mikael 29.9.1894 Hausjärvi
Päivärinta Kalle Somero
Päivärinta Nestor Villehard 4.11.1899 Hausjärvi
Päiväsalo Ahti Adolf 6.10.1902 Tampere
Päiväsalo Juho Oskar 5.8.1884 Hollola
Pärnänen Aksel Albin 19.12.1895 Joroinen
Pärnänen Matti Kusti 21.4.1885 Jääski
Pärssinen Heikki Mikonpoika 10.1.1894 Pyhäjärvi VL
Pärssinen Topias Mikonpoika 1.4.1896 Pyhäjärvi VL
Pääkkö Johan Ville 5.2.1895 Helsinki p
Pääkkönen Olli 28.4.1859 Kuolemajärvi
Pääkkönen Otto Hermo Hermonpoika 13.4.1881 Leppävirta
Pääskynpää Frans 1882 Urjala
Pöksyläinen Toivo Teofilus Matinpoika 13.10.1902 Koivisto
Pöllönen Antti Aataminpoika 10.7.1881 Heinjoki
Pöllönen August 7.1.1895 Nuijamaa
Pöllönen Wilhelm Juhonpoika 12.10.1868 Nuijamaa
Pönkä Juho Erland Matinpoika 18.8.1893 Koivisto
Pönni Aleksanteri Joosepinpoika 31.12.1891 Koivisto
Pönni Ludvig Joosepinpoika 1.8.1888 Koivisto
Pönniäinen Eevert Taavetinpoika 16.3.1887 Taipalsaari
Pöntynen Martti 23.11.1871 Säkkijärvi
Pöyhönen Antti Wilho Antinpoika 9.3.1896 Varkaus / Leppävirta
Pöyhönen Eerik Juhana Juhonpoika 13.5.1889 Taipalsaari
Pöyhönen Vilhelm Paavonpoika 13.6.1873 Muolaa
Pöyhönen Yrjö 9.6.1896 Pyhtää
Pöyry Antti 19.5.1870 Kivennapa
Pöyry Kustaa Fredrik Antinpoika 1.1.1863 Mikkeli mlk
Pöyry Taavi Lisanpoika 13.10.1887 Hirvensalmi
Pöysä Arvid Johannes 11.12.1898 Hausjärvi
Pöysä Juho Erik 1846 Nurmijärvi
Qvick Fredrik William 6.11.1895 Hyvinkää
Qvist Hugo Axel 14.2.1896 Viipuri
Qvist Otto Henrik Otonpoika 2.10.1894 Tyrväntö
Raatikainen Aapel Juhonpoika 1.2.1883 Valkeala
Raatikainen Eemil Juhonp. 15.5.1890 Helsinki s
Raatikainen Hilja Antintytär 11.5.1895 Muolaa
Raatikainen Kalle Jalmar Matinpoika 15.11.1881 Lappee
Rahikainen Artturi Walfrid Hermaninp. 28.2.1885 Jämsä
Rahikainen Emil Tuomaanpoika 7.7.1894 Ruokolahti
Rahikainen Salomon 15.4.1863 Lahti
Rahikainen Tuomas Taavetinpoika 1.12.1884 Taipalsaari
Rahikka Juho Adolf 21.6.1887 Uusikaupunki mlk
Rahkola Taneli Erkinpoika 20.6.1869 Ylivieska
Rahkonen Albert 1.1.1883 Orivesi
Rahkonen Antti Heikinpoika 25.7.1887 Antrea
Rahkonen Ester Elisa 1902 Viipuri mlk
Rahkonen Herman Juhonpoika 22.3.1882 Karstula
Rahunen Paavo Oskar 7.12.1888 Joroinen
Raide Erkki Edvard 15.5.1892 Viljakkala
Rainio Johan Reinhold 5.4.1878 Pori
Rainio Juho Edvard 31.3.1871 Ulvila
Raiski Nikolai 1893 Virrat
Raiskinmäki Arvid Ananianpoika 13.3.1884 Vilppula
Raita Heikki Loimaa
Raita Heikki Nikolai 17.5.1899 Helsinki e
Raita Leo August 7.1.1899 Pori mlk
Raita Oiva Aleksander 17.7.1901 Kotka
Raita Viktor Verner 14.3.1885 Helsingin pitäjä
Raito Eenokki 3.1.1898 Forssa / Tammela
Raito Impi Turku
Rajala Anshelm 12.2.1887 Hollola
Rajala Frans Oskari Juhonpoika 1.12.1866 Kankaanpää
Rajala Heikki Jalmari Heikinpoika 7.9.1879 Somero
Rajala Heikki Valdemar Kaarlenp. 5.1.1889 Jämsä
Rajala Helmi Matilda Fransint. 16.4.1899 Kauvatsa
Rajala Herman 2.6.1888 Vehkalahti
Rajala Johan Kustaa 1.1.1871 Lammi
Rajala Johannes Waltemar 28.7.1887 Hämeenkyrö
Rajala Kaarle 7.2.1884 Lammi
Rajala Kaarle Emil Kaarlenpoika 28.3.1881 Valkeala
Rajala Kaarle Kallenp. 28.4.1870 Helsinki e
Rajala Kaarle Nestor 17.2.1887 Hämeenkyrö
Rajala Kalle 1876 Mouhijärvi
Rajala Kalle Heikki Vilhenp. 14.1.1886 Ruovesi
Rajala Kalle Rikhard 31.12.1897 Padasjoki
Rajala Lempi Urjala
Rajala Niilo Nikolai Fransinpoika 25.3.1897 Kankaanpää
Rajala-Kalliomäki Kalle Evert 24.1.1878 Hämeenkyrö
Rajamäki Adele Heinola mlk
Rajavaara Juho 21.12.1884 Viljakkala
Rajulin Kalle Kustaa 9.7.1869 Jaala
Rakkola Matti 1852 Lappee
Rakkolainen Pekka Räisälä
Rampanen Antti 3.6.1900 Rautu
Ramstén Bruno Viktor 18.11.1899 Pomarkku
Randelin Kustaa Waldemar 1887 Rauma
Randell Taavetti Wille Willenpoika 1.12.1872 Suoniemi
Raninen Edvard 22.7.1891 Hiitola
Rannikko Juho Kustaa 27.12.1861 Huittinen
Rannikko Rudolf Valfrid 29.10.1899 Turku
Rannisto Kaarlo Adolf 15.12.1883 Tampere
Ranta Johan Vihtori 23.11.1859 Akaa
Ranta Juho 1876 Viipuri mlk
Ranta Kaarle Fredrik 23.11.1881 Pusula
Ranta Taavetti Malakias 15.3.1864 Karkku
Rantakaisla Karl Mauritz 28.1.1892 Turku
Rantakallio Urho Johannes 17.6.1897 Ypäjä
Rantakangas Väinö Heikki 19.9.1889 Ähtäri
Rantakari Anshelm 3.12.1891 Hausjärvi
Rantakivi Aleksi 25.1.1863 Padasjoki
Rantala August Wihtori 29.3.1873 Lempäälä
Rantala Frans 24.1.1876 Tyrvää
Rantala Herman Taavinpoika 22.9.1871 Jaala
Rantala Iida Juhontr. 13.10.1874 Asikkala
Rantala Jooseppi Stefanus Kaarlenpoika 22.12.1891 Lempäälä
Rantala Kaarle Einar Augustinpoika 15.1.1895 Tyrväntö
Rantala Kalle Nest. Nestorinpoika 2.8.1879 Viljakkala
Rantala Kustaa Albert 6.6.1896 Vihti
Rantala Martti 19.8.1897 Viipuri
Rantala Ville 1885 Viipuri mlk
Rantala Väinö Adolf 5.2.1892 Juupajoki
Rantala Väinö Einar 15.6.1894 Vihti
Rantalainen Anton 1883 Viipuri mlk
Rantalainen Yrjö 5.3.1864 Kirvu
Rantanen Aimo Rikhard 16.11.1895 Laitila
Rantanen Antti Aukusti Antinpoika 10.9.1882 Sääksmäki
Rantanen August Nikolauksenp. 22.6.1895 Asikkala
Rantanen Aukusti Mikonpoika 12.8.1888 Sakkola
Rantanen Edvard Siikainen
Rantanen Eemil Heikinpoika 17.1.1882 Vesilahti
Rantanen Eetvart Juhonpoika 11.5.1887 Pälkäne
Rantanen Eliina Amanda 27.9.1880 Padasjoki
Rantanen Emil 8.10.1891 Loppi
Rantanen Evert 9.9.1894 Hausjärvi
Rantanen Frans Mikael 27.9.1889 Vampula
Rantanen Heikki 28.4.1875 Padasjoki
Rantanen Isakki Vihtori 3.12.1896 Vampula
Rantanen Jalmar Kallenpoika 21.2.1896 Elimäki
Rantanen Johan 17.3.1894 Hattula
Rantanen Johan Fritiof 4.5.1886 Lappee
Rantanen Joosef Seelim 4.1.1861 Pyhäjärvi UL
Rantanen Jooseppi 22.1.1879 Vihti
Rantanen Juho 1886 Vilppula
Rantanen Juho Siikainen
Rantanen Juho Emil Ananianpoika 3.9.1884 Nastola
Rantanen Kalle Heikki Juhonpoika 1.11.1883 Längelmäki
Rantanen Kalle Verner 13.3.1895 Kokemäki
Rantanen Kalle Vihtori 14.7.1894 Pirkkala
Rantanen Maria Matintytär 7.1.1850 Mouhijärvi
Rantanen Maria Paulina 5.1.1895 Hausjärvi
Rantanen Matias Viktori 16.2.1898 Alastaro
Rantanen Matti Maunonpoika 8.1.1897 Elimäki
Rantanen Otto 15.12.1891 Lahti
Rantanen Paavo Ilmari 25.8.1895 Vesilahti
Rantanen Pentti Eetvartti Otonpoika 8.5.1893 Sääksmäki
Rantanen Saima Lahti
Rantanen Saima Josefiina 29.4.1900 Pirkkala
Rantanen Samuli Matinpoika 8.5.1861 Keuruu
Rantanen Verner Alfred 4.6.1892 Pirkkala
Rantanen Vihtori Evanp. 5.6.1874 Mouhijärvi
Rantanen Ville 12.3.1893 Luumäki
Rantanen Väinö Ilmari 8.3.1896 Kokemäki
Rapatti Sakari Mikonpoika 5.5.1864 Kivennapa
Rapatti Tuomas Juhonpoika 3.3.1859 Kivennapa
Rasa Jooseppi Esaianpoika 21.12.1873 Virolahti
Rasilainen Sylvester Aaronpoika 30.7.1895 Ruokolahti
Rask Juho Aukusti Amandanpoika 2.5.1891 Kalvola
Raski Ivari Keuruu
Raski Oskari 1.5.1892 Keuruu
Rasmus Emil Aleksander 18.7.1892 Lohja
Rastas Ilmari Matinpoika 6.6.1901 Kurkijoki
Ratia Albert Joosepinpoika 21.10.1884 Koivisto
Ratia Aleksanteri Kaaprenpoika 11.2.1896 Koivisto
Ratia Bruuno Anttoninp. 21.4.1898 Koivisto
Ratia Hiop Matinpoika 18.6.1864 Koivisto
Ratia Juho 6.5.1886 Kuolemajärvi
Ratia Ruudolf Paavonp. 6.3.1898 Koivisto
Ratia Taavetti 1.7.1879 Kuolemajärvi
Ratia Wilho Toivo Paavonp. 7.9.1900 Koivisto
Ratilainen Johannes Pekanpoika 24.12.1898 Lappee
Ratilainen Pekka Juhonpoika 15.7.1864 Lappee
Rauhala Matti Heikinpoika 20.3.1854 Kalvola
Raunio Johan Oskar 11.7.1884 Pusula
Raunio Kaarle Einari 13.12.1891 Tammela
Rautalin Juho Fredrik 21.10.1867 Urjala
Rautanen Juho Anselm 16.7.1871 Vesilahti
Rautanen Miina Vesilahti
Rautarinta Johan Fredrik 15.2.1889 Asikkala
Rautavaara Jukka 1893 Tampere
Rautavirta Emil Adolfinpoika 17.11.1890 Helsinki p
Rautiainen Antti Jaakonpoika 4.1.1883 Kivennapa
Rautiainen Emil 1892 Viipuri mlk
Rautiainen Janne Ananiaksenpoika 7.9.1894 Maaninka
Rautiainen Johannes Helenanpoika 9.3.1889 Vuoksela
Rautiainen Johannes Juhonpoika 11.1.1894 Karstula
Rautiainen Onni Matias 27.11.1897 Uurainen
Rautiainen Otto Ilmari 10.2.1895 Antrea
Rautiainen Pekka Pekanpoika 1855 Terijoki
Rautio Antti Tuomaanpoika 9.10.1863 Taipalsaari
Ravila Otto Joonaanpoika 10.5.1882 Kuhmoinen
Rehnberg Oskar 24.9.1895 Mäntsälä
Rehnström Kalle Jalmari 11.1.1884 Padasjoki
Rehumäki Juho Erland Juhonpoika 26.2.1896 Somero
Rehvonen Niilo Impilahti
Rehvonen Vilho Impilahti
Reilander Johan 5.2.1853 Laitila
Reiman Emil Matinpoika 2.12.1875 Anjala
Reiman Evert 1.12.1895 Luumäki
Reiman Iisak Taavetinpoika 16.10.1883 Uusikirkko VL
Reiman Johannes Pietarinpoika 12.3.1890 Terijoki
Reiman Jooseppi Matinpoika 22.12.1890 Uusikirkko VL
Reiman Mooses Taavetinpoika 3.9.1893 Uusikirkko VL
Rein Juho Fredrik Otonpoika 29.1.1865 Sääksmäki
Reinikainen Erik Erikinpoika 8.12.1887 Pusula
Reinikkala Matti Juhonpoika 19.8.1875 Virolahti
Reito Kustaa Jalmari 2.8.1887 Eurajoki
Reittonen Matti Matinp. 18.8.1870 Forssa / Tammela
Rekikangas Frans Aukusti 12.9.1897 Tyrvää
Reko Juho Oskari Vihtorinp. 19.8.1895 Tampere
Rekola Anselm 1890 Vilppula
Rekola Otto Vilhelm Juhonpoika 4.3.1883 Hauho
Rekola Toivo 11.8.1890 Vanaja
Relander Jalmar Konstantin 1895 Mikkeli mlk
Remander Johan August 6.1.1887 Vihti
Remmi Selim Valdemar Vihtorinp. 29.6.1894 Helsinki s
Renfors Kaarle Fredrik 14.7.1880 Sääksmäki
Renholm Selim Nestor 22.4.1895 Ahlainen
Repo Juho Pekka Ollinpoika 28.11.1886 Pyhäjärvi VL
Reunanen Adolf Aleksander Oskarinpoika 16.1.1890 Kylmäkoski
Reunanen Alfred 10.4.1876 Hyvinkää
Reunanen Erland 26.10.1870 Rauma
Reunanen Frans Erlanti 26.8.1895 Sääksmäki
Reunanen Ilmari 19.4.1896 Kylmäkoski
Reunanen Juho Ferdinand 22.4.1892 Huittinen
Reunanen Juho Kustaa Kustaanpoika 7.1.1872 Lahti
Reunanen Paavo Mikael Oskarinpoika 3.10.1893 Kylmäkoski
Reunetanski
Reuter Onni Richard Richardinpoika 21.9.1896 Hauho
Richter Kaarle Albert 29.12.1898 Tammela
Ridell Karl Fredrik 24.5.1877 Vihti
Ridell Kustaa Teodor 4.9.1890 Vihti
Ridell Otto Väinö 11.2.1893 Vihti
Rihko Juho Gustaa 23.1.1880 Vampula
Riihelä Juho Jeremiaanpoika 15.3.1862 Virolahti
Riiheläinen Johan Arvid 1895 Viipuri mlk
Riiheläinen Mikko 1874 Viipuri mlk
Riihilahti Roobert Orivesi
Riihimäki Frans Wihtori 7.8.1887 Urjala
Riihimäki Uuno Ilmari Juhonpoika 14.1.1898 Kiukainen
Riikonen Erik Mikonpoika 17.8.1879 Kivennapa
Riikonen Heikki 1897 Viipuri mlk
Riikonen Heikki 18.1.1862 Hollola
Riikonen Pekka Eetu Laurinpoika 7.6.1879 Lappee
Riiman August Juhonpoika 5.10.1887 Kuhmoinen
Riiman Severi Jalonpoika 28.10.1880 Kuhmoinen
Riipinen Nestor Willenpoika 23.8.1886 Mäntyharju
Riipinen Salomon Alfred 28.9.1879 Helsinki s
Riipinen Wilho Nestor 1.5.1900 Helsinki s
Rikala Matti 1880 Hämeenkyrö
Rikala Viktor 1887 Hämeenkyrö
Rikberg Viktor Ernst 20.3.1886 Pernaja
Rikkilä Juhana Juh. poika 28.5.1900 Savitaipale
Rikkonen Juho Paavonpoika 11.2.1874 Ruokolahti
Rimm Frans Emil 2.12.1899 Uusikaupunki
Rinki Frans Konstantin 2.1.1885 Akaa
Rinkinen Alpiin Juhana 16.9.1891 Savonranta
Rinne Arvo Matias 9.1.1900 Tammela
Rinne Johannes 9.5.1881 Helsinki s
Rinne Juho August 4.1.1871 Salo
Rinne Kalle Aaponpoika 12.9.1860 Hämeenkyrö
Rinne Paul Emil Mikonpoika 5.12.1901 Kivennapa
Rinta Juho Juhonp. 13.3.1868 Ruovesi
Rintala Anton Armas 26.6.1888 Hollola
Rintala Eemil Juhana 19.6.1876 Mäntyharju
Rintala Eskil Edvard 12.6.1883 Hyvinkää
Rintala Juho Freedrik 25.3.1887 Kiukainen
Rintala Juho Nikolai 1.7.1893 Kullaa
Rintala Nestor Nikanor 21.1.1889 Kiukainen
Rintala Steffan Vihtorinpoika 6.12.1884 Kokemäki
Rintala Sulo Nikolai Erlandinpoika 31.12.1888 Vesilahti
Rintamäki Oskari Alfred 20.7.1849 Hämeenkyrö
Rintanen Kustaa Anselmi 22.5.1876 Eura
Rinteelä Emil Kristoffer 15.3.1899 Hollola
Ripatti Juho Otonpoika 24.8.1888 Joutsa
Ripatti Mooses 12.2.1887 Hirvensalmi
Ripatti Otto 4.4.1875 Pernaja
Ripatti Viktor Tanelinpoika 22.6.1876 Lappee
Riski Jonas Muolaa
Riski Wille Muolaa
Rissanen Juho Bernhard (Paavonpoika) 19.4.1881 Lahti
Rissanen Juho Heikki 18.12.1887 Keuruu
Rissanen Kalle Leonard 15.12.1885 Keuruu
Ristilä Henrik August 13.2.1866 Ikaalinen
Ristimäki Arvid Johan 20.6.1891 Lappeenranta
Ristimäki Jalmari Nikolai 16.12.1895 Loimaa
Ristola Anton 2.2.1871 Kotka
Ristola Antti Mikonpoika 12.11.1869 Viipuri mlk
Ritala Karl Eevert 18.7.1895 Ähtäri
Ritala Uno Armas Parmen 3.12.1890 Turku
Ritamäki Wäinö Wilhelm 18.3.1894 Hämeenkyrö
Ritari Erik Valde 1884 Jyväskylä
Ritvanen Lyyli Josefiina Aatamintytär 10.10.1889 Hyvinkää
Riutta Oskari 23.11.1890 Sääksmäki
Rodionov Aleksander Feodorovitš 28.9.1885 Kyyrölä
Rodionov Nikolai Feororovitš 8.3.1888 Kyyrölä
Roine Kaarlo Vilho 5.4.1891 Helsinki e
Roininen Einari Kuopio mlk
Roininen Lauri 25.10.1899 Kuopio mlk
Roisko Antti 1883 Viipuri mlk
Roitto Eemil Edvard 6.8.1888 Mäntyharju
Roivainen Johan Armas 21.7.1891 Iisalmi
Rokka Anton Eerikinpoika 1876 Vehkalahti
Rokka Aukusti Matinpoika 27.7.1875 Koivisto
Rokka Erik Katrinpoika 30.4.1856 Vehkalahti
Rokka Taneli Matinpoika 15.7.1882 Koivisto
Romo Juho 5.2.1889 Jaala
Romppainen Edvard Abelinpoika 3.6.1894 Muolaa
Romppainen Väinö Emil Abelinpoika 7.12.1899 Muolaa
Romu Aina Aatamintytär 7.5.1882 Muolaa
Romu Esaias Matinpoika 12.5.1882 Muolaa
Romu Juho Vilpinpoika 9.6.1874 Muolaa
Rongas Aleksanteri Matinpoika 30.10.1872 Miehikkälä
Ronkainen August Eevanpoika 28.8.1874 Valkeala
Ronkka Kalle Nestori Kallenpoika 12.12.1879 Pirkkala
Ronni Anton Taavetinpoika 1.1.1891 Valkeala
Rontu Hiop Pietarinpoika 16.3.1865 Kivennapa
Rontu Joosep Hiopinpoika 30.12.1893 Kivennapa
Roos Aleksander 22.6.1858 Viipuri
Roos Anian Edvard 17.3.1891 Hanko
Roos Emil 24.8.1892 Kymi
Roos Kustaa Nikanor 11.5.1896 Renko
Ropponen Eelis Richard Augustinpoika 4.2.1898 Antrea
Ropponen Evald 24.6.1897 Leppävirta
Rosberg Alli Irene 19.1.1903 Sääksmäki
Rosberg Hugo Johannes 2.2.1896 Särkisalo
Rosberg Juho Väinö 12.6.1897 Sääksmäki
Rosberg Martta Ester 19.3.1900 Sääksmäki
Rosberg Naima 8.1.1899 Sääksmäki
Rosberg Sefanias 3.12.1881 Janakkala
Rosenberg Selma Sofia 5.7.1860 Lavia
Rosendahl Emil Edward 24.1.1894 Forssa / Tammela
Rosendahl Verner Toivo 1892 Viipuri mlk
Rosendahl Vilhelm Iidanpoika 26.12.1893 Kuhmalahti
Rosendal Frans Emil 15.11.1869 Vihti
Rosenqvist Konstantin Edvard 21.11.1898 Somero
Roslander Väinö Aleksander 1.2.1885 Rauma
Roslind Antti Juhana 14.3.1864 Mäntyharju
Roslind Enok Robertinpoika 2.1.1889 Mäntyharju
Rossi Hiskias 29.9.1879 Kangaslampi
Rostedt Sulo Verner 5.1.1891 Huittinen
Rostén Taavetti Taavetinpoika 20.9.1887 Valkeala
Rostiknajev Grigori Stepanovitš 1893
Rosvall Erik Eva-Marianpoika 21.1.1895 Hartola
Rosvall Frans Siffer 15.2.1881 Kiukainen
Roth Anders Valfrid 15.10.1890 Helsinki p
Roth Tobias Helsingin pitäjä
Roti Aleksanteri Villenpoika 1.11.1875 Koivisto
Roti Antton Willenp. 5.11.1885 Koivisto
Rouhiainen Juho Eliaanpoika 27.4.1884 Jääski
Rousku Julius Konstanpoika 11.4.1886 Koivisto
Rouvari Ville Ristonpoika 4.4.1857 Uusikirkko VL
Rubin Vladimir Nikolajevitš 1893 Pietari
Ruippo David Beatanpoika 27.6.1862 Savitaipale
Rujala Erik Juho 12.1.1867 Padasjoki
Rumbin Feodor 7.6.1899 Kyyrölä
Rumbin Ivan I 6.1.1869 Kyyrölä
Rumbin Ivan II 6.1.1872 Kyyrölä
Rumbin Teodor 13.6.1896 Kyyrölä
Rumbin Vladimir Yrionpoika 14.7.1866 Kyyrölä
Rummukainen Otto Muolaa
Ruohio Eetu 19.3.1895 Luumäki
Ruohisto August 1.1.1895 Nummi
Ruoho Artur Villiam 27.3.1897 Pusula
Ruoho Eemil Aksel 1.7.1880 Porin Reposaari
Ruoho Ilmari Vihtori Kustaanpoika 19.9.1884 Hyvinkää
Ruoho Kustaa Aleksandranpoika 19.7.1873 Längelmäki
Ruoho Laina Ihana 29.1.1899 Mäntsälä
Ruohonen Elias Emanuel 17.4.1894 Viipuri
Ruokolainen Antti Juhana 19.11.1882 Pielisjärvi
Ruokolainen Eino Samuli 30.6.1894 Pielisjärvi
Ruokolainen Olli 11.4.1886 Pielisjärvi
Ruokolainen Tahvo 23.5.1889 Pielisjärvi
Ruokonen Juho Jalmari 27.10.1890 Kuolemajärvi
Ruokonen Kaarle Anton 28.7.1884 Pirkkala
Ruokonen Topias 18.8.1889 Muolaa
Ruokonen Yrjö Matinpoika 11.2.1883 Muolaa
Ruoppo Emil 1877 Viipuri mlk
Ruotanen Albert Samulinpoika 4.6.1882 Pihtipudas
Ruotsalainen Herman 4.10.1889 Mäntyharju
Ruotsalainen Johan Julius 2.4.1871 Iitti
Ruotsalainen Johannes Wilhelminpoika 7.5.1900 Kivennapa
Ruotsalainen Kaarlo Vilho 11.10.1898 Joroinen
Ruotsalainen Petter Johan Villenp. 7.3.1871 Kymi
Ruotsalainen Taavetti Taavinp. 13.2.1887 Helsinki p
Ruotsalainen Wille 13.10.1882 Mäntyharju
Ruottinen Juho 1900 Viipuri mlk
Rusi Oskar Antinpoika 22.11.1895 Valkeala
Rusin Juho Filemoninpoika 20.6.1869 Tottijärvi
Ruskee Ivari Malakiaanpoika 7.1.1877 Mouhijärvi
Ruta Alberti 1887 Lavia
Rutanen Wille Kaapronp. 12.3.1876 Koivisto
Ruusberg Vihtori Fabian 20.2.1897 Messukylä
Ruuska Juha Einar Jalonp. 27.11.1890 Kokkola mlk
Ruusumäki Martti Gotliebinpoika 17.2.1890 Valkeala
Ruusunen Juho Edvard 16.2.1889 Helsinki s
Ruusunen Mat. Nik. 12.12.1897 Pöytyä
Ruusunen Matti Nestori Matinpoika 17.6.1889 Kuru
Ruut Aksel 8.3.1894 Joutsa
Ruuth Kalle 3.6.1862 Valkeala
Ruuth Kalle Tuomaanpoika 22.7.1872 Mäntyharju
Ruutiainen Kustaa Edvart Kustaanpoika 28.10.1885 Kuorevesi
Ryhänen Iida Mikontytär 8.3.1874 Taipalsaari
Rytkö Anton Erikinpoika 10.2.1887 Virolahti
Rytkönen Aatto Pietarinpka 11.9.1891 Valkeala
Rytkönen Vilhelm Robertinpoika 22.7.1888 Sääksmäki
Rytkönen Yrjö David 6.5.1889 Nummi
Rytö Rudolf Wilhelm 7.3.1888 Loimaa
Ryynänen Kalle Kustaa 1852 Vesilahti
Ryyppö Johan Edvard Adaminpoika 28.3.1890 Uusikirkko VL
Råman Erkki 20.12.1874 Kotka
Råman Juho Jalmar 8.6.1889 Koski HL
Räikkönen Matti Mikonpoika 10.9.1873 Terijoki
Räisänen Ida Maria 15.5.1866 Kivennapa
Räisänen Olli 1869 Lappee
Räkköläinen Nikolai Andreinp. 1890 Käkisalmi
Rämä Anton Tuomaanpoika 14.1.1878 Sippola
Rämä Antto Topiaanpoika 24.11.1887 Sääksmäki
Rämä August Tuomaanpoika 22.4.1895 Sippola
Rämä Einar Villenpoika 18.7.1890 Sippola
Rämä Erik Matinpoika 24.4.1871 Sippola
Rämä Toivo Nikolai Antoninpoika 17.5.1892 Sippola
Rämä Vihtori Villenpoika 6.4.1887 Sippola
Rämö August Edvard Jaakonpoika 18.4.1887 Muolaa
Rämö Esa Villenpoika 26.7.1895 Muolaa
Rämö Juho Villenpoika 1.4.1887 Muolaa
Rämö Liisa Juhontytär 29.11.1860 Muolaa
Rämö Matti Yrjönpoika 15.2.1881 Kivennapa
Rämö Topias Mikonpoika 11.7.1891 Muolaa
Rämö Vilhelm Juhonpoika 8.5.1862 Muolaa
Rännäri Veikko Aarne 1895 Viipuri mlk
Räsänen Antti Ollinpoika 11.8.1875 Muolaa
Räsänen Antti Vilho Antinpoika 11.6.1877 Terijoki
Räsänen August 24.10.1865 Lappee
Räsänen Heikki 9.1.1886 Joensuu
Räsänen Johanna 2.4.1859 Lappee
Räsänen Johannes Adaminpoika 12.11.1899 Muolaa
Räsänen Lauri Oskari 8.2.1899 Helsinki p
Räsänen Leo William Antti-Juhonpoika 30.3.1900 Varkaus / Leppävirta
Räsänen Otto Vilho Taavetinpoika 10.9.1895 Tuusniemi
Rätt Jalmar 29.3.1888 Jaala
Räty Antti Heikinpoika 22.6.1875 Muolaa
Räty Antti Juhonp. 17.9.1877 Rovaniemi
Räväsmäki Juho Kaarle Kaarlenpoika 10.1.1872 Pälkäne
Röberg Oskar Alfrid 22.11.1887 Tammisaari
Rönkä David Juhan 29.2.1876 Helsinki s
Rönn Viljam Tuomaanpoika 8.9.1882 Mikkeli mlk
Rönnberg Jalo Emil 31.8.1888 Hollola
Rösch Ljudmila 7.10.1897 Uusikirkko VL
Rösch Wasili Karpoff 4.9.1891 Uusikirkko VL
Rötkö Toivo Hjalmar 16.5.1900 Helsinki s
Röyttä Antti Juhonpoika 13.6.1875 Kivennapa
Rööbum Wäinö Vanaja
Saakeström Aarne 1899 Metsäpirtti
Saali Albin Aukustinpoika 27.9.1882 Koivisto
Saali Arvo Yrjö Davidinpoika 1.7.1898 Valkeala
Saarela Kaarle E. 1888 Ylöjärvi
Saarela Kalle Kustaa Kustaanpoika 30.4.1878 Sääksmäki
Saarela Matti Sylvesterinpoika 4.4.1861 Sippola
Saarelainen Antti Tahvonpoika 8.4.1867 Lappee
Saarenkivi Amanda 8.8.1866 Hauho
Saarenpää Emil Marianpoika 11.4.1884 Valkeala
Saarenpää T. Muolaa
Saari Alfred 1888 Uusikaupunki
Saari Elias 11.4.1884 Forssa / Tammela
Saari Elias Mikael 18.9.1887 Pusula
Saari Fanny Matilda 29.7.1897 Sääksmäki
Saari Ilmari Samuli 20.8.1887 Pyhäjoki
Saari Jooseppi 20.2.1864 Jämijärvi
Saari Juho Ilmari 8.8.1900 Kiukainen
Saari Juho Kustaa 21.4.1897 Lammi
Saari Kalle Arttur 8.10.1894 Urjala
Saari Kustaa Adolf Maijastiinanp. 21.3.1882 Helsinki s
Saari Uno Valter 16.5.1895 Hausjärvi
Saari Uuno Heikinpoika 3.7.1899 Pälkäne
Saari Valfrid Steffan 14.1.1891 Hämeenlinna mlk
Saarijoki Kaarle Kustaa Juhonpoika 4.2.1883 Tyrväntö
Saarikko Heikki Erland Severinpoika 22.4.1891 Luopioinen
Saarikko Herman 15.11.1882 Korpilahti
Saarikko Jalmari 24.9.1896 Lammi
Saarikko Kalle Vihtori Villenpoika 31.8.1883 Sääksmäki
Saarimies Emel Lappee
Saarinen Albinus Juhanpoika 12.4.1882 Sääksmäki
Saarinen Atsar 2.11.1886 Lammi
Saarinen August Antinp. 14.9.1886 Helsingin pitäjä
Saarinen Aukusti Aukustinpoika 20.10.1878 Pälkäne
Saarinen Edvard 1884 Viipuri mlk
Saarinen Edvart 25.11.1883 Pirkkala
Saarinen Emil Juhonpoika 13.4.1899 Sortavala mlk
Saarinen Erkki Emil 14.5.1896 Pöytyä
Saarinen Evert 30.11.1888 Hattula
Saarinen Frans Erlander 3.11.1895 Akaa
Saarinen Heikki 22.4.1876 Orivesi
Saarinen Henrik Kustaa Kustaanpoika 18.9.1887 Lahti
Saarinen Hilda Juhont. 8.11.1884 Tampere
Saarinen Hugo Jalmari Vihtorinpoika 17.8.1892 Hyvinkää
Saarinen Ida Vilhelmina Idantytär 23.12.1900 Hauho
Saarinen Jalmari Johannes 14.9.1896 Halikko
Saarinen Johannes Tuomas 14.2.1879 Loimaa
Saarinen Joonas 2.2.1870 Lammi
Saarinen Juha Wilhelm Villenpoika 27.10.1875 Tyrväntö
Saarinen Juho Elias 7.10.1876 Orivesi
Saarinen Kaarle Emil Adolfinpoika 9.9.1861 Mouhijärvi
Saarinen Kalle Kalvola
Saarinen Kalle Loimaa
Saarinen Kalle Johannes 2.4.1893 Loimaa
Saarinen Kustaa 18.4.1861 Eurajoki
Saarinen Kustaa 19.3.1872 Eurajoki
Saarinen Kustaa Ansh. 21.4.1884 Hämeenkyrö
Saarinen Martta Emilia 11.3.1902 Hausjärvi
Saarinen Toivo Juhana Juhonpoika 20.5.1888 Lappee
Saarinen Vihtori A. 19.3.1875 Hattula
Saarinen Väinö Stefanus 26.12.1894 Kuorevesi
Saarinen Wihtori 1890 Urjala
Saarinen Yrjö Aleks. 12.10.1886 Tampere
Saarinen-Viitala Eenokki 28.12.1858 Ikaalinen
Saario Stefanus Ilmarinen 1.1.1881 Urjala
Saaristo Tuomas Joosepinpoika 13.4.1888 Terijoki
Saarman Kalle Wiljam 14.5.1880 Valkeala
Saarnio Otto Gustaf 1882 Viipuri mlk
Saarnio Väinö Valdemar 9.12.1885 Kaarina
Saastamoinen Antti Edvard 31.10.1886 Muolaa
Sadesleit Juho 1897 Sääksmäki
Sahlberg Kalle 10.10.1896 Lammi
Sahlman Helsinki
Sahlstedt Kaarle Jalmari 23.12.1892 Pusula
Sahlstedt Otto Wilhelm 9.9.1880 Helsingin pitäjä
Sahlström Otto Benjamin 16.8.1893 Pyhäjärvi UL
Saikka Emil 30.4.1872 Multia
Saikko Eemil Danielinpoika 22.8.1892 Taipalsaari
Saikko Eevert Juhonpoika 14.9.1877 Taipalsaari
Saikko Joel Heikinpoika 12.8.1885 Lappeenranta
Saikko Joosep. Danielinpoika 22.12.1878 Taipalsaari
Sainio Akseli Vilhelm 23.4.1886 Lohja
Sainio Henrik Hjalmar 28.12.1890 Porvoo mlk
Sainio Karl Emil 2.6.1877 Orimattila
Sainio Lauri Aukusti 7.1.1886 Johannes
Sainio Yrjö Harald 19.3.1902 Helsinki s
Saira Arvid Matinpoika 18.8.1883 Lemi
Saira Hjalmar 22.1.1899 Viipuri
Sairanen Einari Lappee
Sairanen Juho Antinpoika 20.6.1890 Johannes
Sairanen Salomo Antinpoika 4.9.1875 Kuolemajärvi
Sairiala Kustaa Adolf 8.7.1890 Sahalahti
Saks Harald Johannes 22.6.1901 Helsinki sr
Saksala Viliina 18.2.1870 Jaala
Saksén Josefa 6.4.1896 Pusula
Saksi Paavo Juhananpoika 6.1.1871 Uusikirkko VL
Salakka Muolaa
Salakka Juhana Liisanpoika 18.4.1888 Jääski
Salakka Juho Marianpoika 10.6.1883 Muolaa
Salakka Maria Antintytär 1840 Jääski
Salakka Salomon Matinpoika 27.4.1880 Muolaa
Salama Ellen Elina 9.1.1898 Porvoo
Salama Matti Heikinpoika 15.3.1882 Koski TL
Salenius Aksel Viktor 20.3.1893 Nurmijärvi
Salenius August Edvard Nurmijärvi
Saleren Pjotr Mihailovitš Ufa
Salihov Mihail Grigorjevitš Pietari
Salimäki Juho Kustaa 20.4.1891 Hattula
Salin Kaarlo Juho Juhonpoika 1.7.1876 Lappee
Salli Antti Heikinpoika 28.11.1882 Antrea
Sallinen Heikki 1882 Joroinen
Sallinen Matti 10.5.1874 Kuolemajärvi
Sallmén Adolf 19.10.1888 Kuolemajärvi
Sallmén Konstantin 20.12.1886 Kuolemajärvi
Salmela August 20.12.1882 Viipuri mlk
Salmela Freedik Oskari 1865 Ahlainen
Salmela Heikki Arvid 17.2.1888 Rovaniemi
Salmela Herman Sakarinp. 9.12.1888 Jämsä
Salmela Jooseppi Albinus 4.2.1875 Tyrvää
Salmela Taito 24.11.1893 Keuruu
Salmela Uuno Aleksander 7.2.1896 Somero
Salmensuu Juho Kustaa 17.12.1876 Lahti
Salmi Antti Kallenpoika 8.11.1881 Ypäjä
Salmi Arvo Olof Hildanpoika 29.7.1899 Eurajoki
Salmi Eino Jeremianpoika 11.3.1887 Padasjoki
Salmi Emil 17.2.1895 Luumäki
Salmi Gustaf Anders 28.10.1884 Hausjärvi
Salmi Hemming 1892 Vilppula
Salmi Henrik 18.4.1879 Ikaalinen
Salmi Hilma Vihtorintytär 17.5.1892 Hauho
Salmi Hugo Vihtori 11.6.1896 Lammi
Salmi Juho Albert 13.4.1880 Vihti
Salmi K. Hollola
Salmi Kaarlo Einari 16.3.1897 Vihti
Salmi Kaarlo Werner 3.9.1888 Kiukainen
Salmi Kalle Hermaninp. 29.11.1888 Jämsä
Salmi Kalle Johannes 5.6.1891 Loppi
Salmi Karl August 7.1.1877 Tuusula
Salmi Karl Teodor 22.11.1888 Nummi
Salmi Onni 5.4.1901 Kiukainen
Salmi Oskari Maurits 23.5.1895 Huittinen
Salmi Sulo Severi 26.1.1898 Porvoo mlk
Salmi Taavi 1876 Luumäki
Salmi Toivo Evert Adaminpoika 2.8.1888 Lemi
Salmi Viljo Anselm 8.4.1892 Säkylä
Salminen Aarne Ilmari Kallenpoika 2.5.1897 Kylmäkoski
Salminen Abraham Alfred 1.2.1853 Mouhijärvi
Salminen Aleksi Konstantininpoika 20.1.1891 Hauho
Salminen Anders Viktor 3.9.1869 Uusikirkko VL
Salminen Anton 22.5.1880 Lappeenranta
Salminen Anton 21.4.1870 Lahti
Salminen Arvid 29.7.1880 Akaa
Salminen Aukusti Vehmaa
Salminen Edvard Ferdinandinpoika 25.12.1894 Valkeala
Salminen Eerikki Matinpoika 19.10.1874 Koivisto
Salminen Einar Anselm 11.1.1894 Lammi
Salminen Elviira 28.10.1885 Humppila
Salminen Emil Arvid 24.121887 Iitti
Salminen Emil Stepanus 25.1.1887 Nurmijärvi
Salminen Evert Maurits 24.12.1862 Mouhijärvi
Salminen Frans 14.10.1879 Tyrvää
Salminen Heikki 17.11.1865 Hauho
Salminen Heikki Oskarinpoika 15.10.1891 Hämeenlinna
Salminen Hilda Johanna 16.12.1899 Sääksmäki
Salminen Hugo Harald 1.4.1887 Karkku
Salminen Ida Juhontytär 14.9.1872 Hauho
Salminen Jeremias 1.9.1860 Padasjoki
Salminen Jeremias Jeremiaanpoika 3.7.1886 Valkeala
Salminen Johan David Leenanpoika 17.6.1881 Kotka
Salminen Johan Jalmar 22.7.1889 Tohmajärvi
Salminen Johannes 11.4.1885 Valkeala
Salminen Josef Teodor Juusonpoika 30.8.1860 Hyvinkää
Salminen Juha Tyrvää
Salminen Juho Emil Esanpoika 11.4.1877 Hauho
Salminen Juho Iivari 22.3.1897 Kuhmalahti
Salminen Juho Sakarias 7.9.1865 Uusikaupunki
Salminen Kaarle Adolf 24.12.1871 Kylmäkoski
Salminen Kaarle Vihtori Kaarlenpoika 19.7.1892 Kuhmoinen
Salminen Kaarlo Vihtori 11.1.1894 Turku
Salminen Kalle Augustinp. 16.9.1885 Jämsä
Salminen Kalle Jeremiaanpka 27.5.1882 Valkeala
Salminen Kalle Juhonp. 14.4.1873 Messukylä
Salminen Kalle Oskar 31.3.1893 Huittinen
Salminen Kalle Vilhelm Esanpoika 30.4.1874 Hauho
Salminen Karl Verner 2.7.1898 Parainen
Salminen Kustaa 1884 Hausjärvi
Salminen Kustaa Verner 5.1.1893 Huittinen
Salminen Kustaa Vilhelm 16.9.1885 Helsinki p
Salminen Kustaa Wilhelm 22.10.1889 Pöytyä
Salminen Lauri August 1.8.1896 Kylmäkoski
Salminen Matti Juhonpoika 26.6.1870 Pälkäne
Salminen Matti Oskar Taavetinpoika 19.9.1862 Lempäälä
Salminen Mikko Vilhelminpoika 4.10.1889 Kuhmoinen
Salminen Niilo 1895 Vilppula
Salminen Oskar Alexander 11.2.1896 Parainen
Salminen Oskari 30.5.1890 Liljendal
Salminen Otto Alfredinpoika 10.4.1895 Tyrväntö
Salminen Paul Waldemar 8.7.1891 Lavia
Salminen Petter Johan 12.7.1871 Hyvinkää
Salminen Salomon Jeremianpoika 27.3.1873 Valkeala
Salminen Serafiia Tahvontytär 9.2.1889 Valkeala
Salminen Toivo 1900 Valkeala
Salminen Valter 22.11.1897 Vilppula
Salminen Vilhelm 31.3.1863 Kuhmoinen
Salminen Väinö Nestor 9.9.1890 Huittinen
Salminen Yrjö Aleksander Kaarlenpoika 11.9.1895 Vesilahti
Salo Aleksanteri 28.8.1883 Hamina
Salo Anselm Artturi 2.11.1885 Somero
Salo Anton Nestor 13.9.1890 Hausjärvi
Salo Armas Nikolai Nikolainpoika 27.10.1890 Helsinki s
Salo Augus Kangasala
Salo August Johannes 28.5.1899 Hausjärvi
Salo Aukusti Werner 20.8.1888 Valkeala
Salo Eemeli Kustaanpoika 11.12.1883 Kalvola
Salo Eemil 29.8.1874 Humppila
Salo Frans 1879 Vesilahti
Salo Frans Nestor 28.2.1899 Kiukainen
Salo Frans Ville 22.8.1864 Suodenniemi
Salo Johan Vihtori Fredrikinpoika 29.12.1896 Hyvinkää
Salo Juho Jaala
Salo Juho Jalmari 14.4.1886 Sääksmäki
Salo Juho Petter 1870 Viipuri mlk
Salo K. Tottijärvi
Salo Kaarlo Johannes 5.2.1881 Loviisa
Salo Kalle 1886 Vesilahti
Salo Kalle Herman Kustaanpoika 14.7.1871 Sääksmäki
Salo Kalle Kustaa Iidanpoika 15.4.1891 Tuulos
Salo Kalle Manunpoika 21.10.1884 Ruovesi
Salo Kristian 4.2.1872 Helsinki p
Salo Lauri Oskari 20.3.1892 Sääksmäki
Salo Mauri Johannes 25.6.1894 Maaria
Salo Niilo Rikhard 1.8.1898 Pomarkku
Salo Onni Matias Fransinpoika 26.2.1886 Sääksmäki
Salo Oskari Vilhelm 2.4.1890 Sääksmäki
Salo Otto Aukusti Heikinpoika 21.6.1901 Tyrväntö
Salo Saida 16.10.1901 Urjala
Salo Selma 3.5.1887 Hamina
Salo Urho Edvard 18.3.1899 Loppi
Salo Väinö Janakkala
Salo Väinö Julius 12.4.1888 Pirkkala
Salokannel Jalmar 26.7.1889 Heinävesi
Salokannel Vilhelm 11.7.1883 Viipuri mlk
Salokuusi Paavo Osmo Kullervo Alfredinpoika 22.3.1886 Sääksmäki
Salomaa Lauri 1888 Juupajoki
Salonen Alma Lammi
Salonen Anshelm Kustaanp. 15.1.1887 Helsinki e
Salonen Armas Helsinki
Salonen Arvo 1895 Juupajoki
Salonen Benhart Myrskylä
Salonen Eerik Vilhelm 16.4.1894 Ikaalinen
Salonen Emil Anders 22.1.1890 Turku
Salonen Heikki Juha 18.1.1851 Sääksmäki
Salonen Ida Alisa Mikontytär 10.5.1875 Lempäälä
Salonen Iivari Artturi 27.9.1893 Ikaalinen
Salonen Johannes Axel 21.6.1894 Pietarsaari
Salonen Juho 4.5.1879 Vilppula
Salonen Juho Arvid 2.3.1897 Eura
Salonen Juho Vilhelminanpoika 31.3.1866 Hollola
Salonen Kaarlo 22.5.1882 Elimäki
Salonen Kalle Adaminpoika 1.10.1885 Padasjoki
Salonen Konstantin 16.5.1889 Jämijärvi
Salonen Lyydia 15.4.1885 Padasjoki
Salonen Matti Alfred Juhonpoika 24.4.1879 Kylmäkoski
Salonen Oskar Aarne Isakinpoika 24.12.1899 Eurajoki
Salonen Otto Henrik 20.1.1895 Hausjärvi
Salonen Otto Vilho 30.3.1897 Ikaalinen
Salonen Otto Wiljam 28.10.1897 Hämeenkyrö
Salonen Saima Aleksandra 31.7.1893 Kalvola
Salonen Urho Vilho Vihtorinpoika 4.6.1899 Kuhmalahti
Salonen Urho Ville Villenpoika 21.10.1898 Kiikoinen
Salonen Vihtori 19.2.1888 Urjala
Salonen Vihtori Ilmari Mariananp. 8.1.1891 Punkalaidun
Salonen Ville 21.4.1875 Orivesi
Salonen Yrjö Aug. 1898 Tampere
Salonoja Karl Herman 12.7.1884 Hamina
Saloranta Ester Elisabet 22.9.1902 Turku
Saloranta Tuure Wilhelm Matleenanp. 28.4.1885 Helsinki e
Salovaara Otto 18.1.1875 Hämeenlinna mlk
Salpala Mauno Antinpoika 12.5.1898 Iitti
Salvén Fanny Maria Mariantytär 27.1.1900 Pälkäne
Samanen Toivo Natanael Aleksanterinpoika 24.11.1894 Valkeala
Sammalisto Valdemar 1890 Tampere
Sammalmäki Erland Filemon 2.1.1866 Keuruu
Samosjuk Helsinki
Sand Aleksanter Nurmijärvi
Sandell August Fredrik Augustinpoika 25.9.1850 Tottijärvi
Sandell Joose Edvard Joosenp. 8.12.1878 Forssa / Tammela
Sandstedt Viljo 6.6.1900 Lahti
Sandström Frans Eetvartti Kustaanpoika 8.10.1884 Valkeala
Santala Eelis 21.11.1875 Orivesi
Santala Frans Iisak 20.1.1885 Kiukainen
Santala Robert Enokinpoika 1.9.1876 Hollola
Santamaa Samuel 5.8.1866 Laitila
Santamäki Juho Fredrik Juhonpoika 3.8.1858 Tottijärvi
Santavuori Kustaa 6.3.1893 Lammi
Santio Urpo Leo 23.5.1900 Metsämaa
Sappinen Kaapre Rautu
Sarajeff Teodor 16.5.1899 Lappeenranta
Saranen Juho Aukusti Juhonpoika 6.9.1871 Kangasala
Saraste Kalle Edvard Kustaanp. 24.3.1892 Helsinki e
Sarin Johan August 25.12.1889 Nummi
Sarin Kaarle Oskari 23.10.1885 Forssa / Tammela
Sarkala Martta Eliina 15.2.1897 Turku
Sarkanen Juho Kristian 21.1.1885 Kalvola
Sarlin Juhana Alfred 22.9.1869 Kotka
Sarlin Kaarle Oskar 15.9.1898 Tampere
Sarlin-Korpimaa Matias Jalmari 28.7.1895 Oripää
Sarujev Sergei Aleksandrovitš
Sarvi Antti Juhonpoika 18.12.1881 Kuolemajärvi
Sarvilahti Kalle 19.1.1886 Luumäki
Sassi Andreas 1892 Viipuri mlk
Sassi Paavali 1895 Viipuri mlk
Satamavuori Kustaa Evert 9.9.1870 Helsinki s
Satokangas Sakari 10.3.1882 Paavola
Sattilainen Evert Gabrielinpoika 23.10.1882 Lappee
Saukko August 23.1.1888 Kokkola
Saukkonen Aleksander Juhonpoika 29.10.1891 Muolaa
Sauranen Nikolai 10.5.1896 Jämsä
Sauranen Ruusa Amanda 17.5.1894 Jämsä
Savela Antti Antinpoika 16.8.1889 Sippola
Savela Frans Emil 2.2.1882 Ahlainen
Savela Jalmar Antinpoika 17.9.1892 Sippola
Savela Juho Juhonpoika 3.11.1854 Ypäjä
Savikko Evert Urjala
Saviluoto Wille Iidanpoika 22.6.1900 Ylivieska
Savinen Vilho Fredrik 4.9.1870 Sahalahti
Savisilta Väinö 26.1.1894 Lammi
Savisto Nikolai 5.12.1895 Ikaalinen
Savoidov Feodor Aleksandrovitš
Savola Villehad Juhonp. 8.7.1866 Asikkala
Savolainen Antti 1884 Viipuri mlk
Savolainen Antti Antinpoika 10.10.1889 Kivennapa
Savolainen Einar Otonpoika 23.6.1895 Käkisalmi
Savolainen Evert Tuomaanpoika 15.1.1879 Mäntyharju
Savolainen Hugo Emil 1899 Viipuri mlk
Savolainen Jalmari Kallenpoika 3.12.1896 Uusikirkko VL
Savolainen Juho Antinpoika 12.11.1881 Kivennapa
Savolainen Kalle Edvard Kallenpoika 2.4.1895 Lappee
Savolainen Kalle Kusti 1868 Lappee
Savolainen Oskari 1896 Karttula
Savolainen Otto Ville 6.7.1898 Leppävirta
Savolainen Patrik Urbanuksenpoika 16.9.1879 Kivennapa
Savunen Arthur Felix 27.9.1896 Helsinki s
Saxberg Heikki Oskar 26.11.1882 Keuruu
Saxman Kalle Wilho 28.7.1867 Urjala
Schröder Karl Mauritz 28.5.1884 Hausjärvi
Selenius Kaarle Einar 9.11.1898 Värtsilä
Selin Adam Davidinpoika 14.3.1890 Mikkeli mlk
Selin Aino Vihtoriina 26.6.1899 Sääksmäki
Selin Aune Maria 13.4.1901 Sääksmäki
Selin Gustaf Aleksander 21.8.1893 Vihti
Selin Hanna Maria Juhokustaantytär 25.2.1888 Valkeala
Selin Johan Severin 1882 Hämeenlinna
Selin Justiina Erkintytär 13.1.1851 Sääksmäki
Selin Martti Johannes 10.8.1902 Sääksmäki
Selin Niilo Kankaanpää
Seljanov Ivan Andrejevitš 1896
Selkee Juho Emil Fredrikinpoika 13.12.1882 Valkeala
Selkälä Kalle Väinö Ensio Kallenpoika 18.1.1899 Kuolajärvi
Selkälä Oskar Juho 25.11.1874 Jokioinen
Selkälä Paavo Henrik 5.1.1886 Humppila
Semberg Kalle Nestor Kallenp. 23.7.1870 Kymi
Sentig Sergei Jämsä
Sepponen Aapel Juhonp. 23.10.1873 Kymi
Seppä Edvard Erikinpoika 8.12.1889 Sippola
Seppä Emil Erikinpoika 3.7.1881 Sippola
Seppä Juho Pietarinpoika 4.9.1878 Johannes
Seppälä Aaro Matinpoika 27.5.1895 Vehkalahti
Seppälä Anton Juhonpoika 30.8.1884 Virolahti
Seppälä Armas Toivo 6.1.1887 Vehkalahti
Seppälä Einar 15.5.1895 Vehkalahti
Seppälä Ida Jaala
Seppälä Juho 23.5.1880 Jaala
Seppälä Kalle Eenokki 20.4.1873 Ruovesi
Seppälä Kustaa 17.9.1864 Orivesi
Seppälä Matti Juhonpoika 11.11.1872 Vehkalahti
Seppälä Otto Werner 31.12.1883 Kiukainen
Seppälä Teodor Matinpoika 2.5.1884 Vehkalahti
Seppänen Antti Vilhelminpoika 23.2.1873 Muolaa
Seppänen Armas Johannes Juhonpoika 19.7.1895 Jääski
Seppänen Edvin 11.10.1891 Suomussalmi
Seppänen Evert Aleksander 1883 Viipuri mlk
Seppänen Johannes Joonaanpoika 13.7.1899 Muolaa
Seppänen Mikkeli Vilhelminpoika 26.9.1893 Muolaa
Seppänen