Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Surmatut punaiset

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Žemtšužin Boris Aleksejevitš
Aaltio Juho Werner 13.8.1889 Kymi
Aaltio Kalle Fredrik 20.12.1882 Nurmijärvi
Aalto Aapeli Matinp. 15.5.1873 Kymi
Aalto August Reinhold 4.1.1890 Metsämaa
Aalto Einar Gerhard 24.9.1899 Forssa / Tammela
Aalto Emil Kustaanpoika 12.9.1860 Hattula
Aalto Frans Jalmar 24.9.1891 Vampula
Aalto Helena 18.11.1898 Kaarina
Aalto Johannes Ilmari 22.7.1885 Valkeala
Aalto Juho Vihtori Matinpoika 29.6.1878 Suoniemi
Aalto Kalle Johan 31.5.1887 Sääksmäki
Aalto Kalle Kustaa 20.3.1885 Lappee
Aalto Karl Evert 26.3.1882 Nurmijärvi
Aalto Kustaa Iivari 22.8.1866 Sääksmäki
Aalto Kustaa Kallenpoika 30.1.1880 Sääksmäki
Aalto Kustaa Robert 20.2.1889 Nurmijärvi
Aalto Mikko Antinp. 11.9.1865 Forssa / Tammela
Aalto Oskar Rikhard 29.3.1876 Maaria
Aalto Otto Vilhelm 19.5.1878 Lapinjärvi
Aalto Väinö Kustaa 20.5.1888 Janakkala
Aaltonen Ali 1884 Viipuri
Aaltonen Amanda Jaakontr. 22.8.1862 Forssa / Tammela
Aaltonen Anshelm 15.6.1887 Hämeenkyrö
Aaltonen Antti Tampere
Aaltonen Antton 23.2.1872 Forssa / Tammela
Aaltonen Aukusti Kaarlenpoika 9.1.1872 Pälkäne
Aaltonen Emil Vilhelm 26.6.1871 Urjala
Aaltonen Gösta Konstantin 25.11.1899 Somero
Aaltonen Hugo Fredrik Kustaanp. 14.7.1892 Hämeenlinna
Aaltonen Ivar Wihtorinpoika 7.11.1886 Eurajoki
Aaltonen Johan Justus 27.2.1878 Pusula
Aaltonen Johannes 4.1.1874 Tammela
Aaltonen Juho Fredrik 23.11.1873 Ahlainen
Aaltonen Juho Viljo 28.5.1891 Iitti
Aaltonen Kalle Kustaa 24.4.1887 Hämeenlinna
Aaltonen Kustaa Helsinki
Aaltonen Leo Elias 17.4.1888 Espoo
Aaltonen Manda Padasjoki
Aaltonen Matti Samuli Matinp. 27.9.1891 Jokioinen
Aaltonen Matti Samulinp. 22.5.1865 Forssa / Tammela
Aaltonen Niilo Akseli 23.3.1897 Karinainen
Aaltonen Paavo Albert 17.6.1896 Maaria
Aaltonen Paul Hjalmar 25.1.1897 Hollola
Aaltonen Roopert Vanaja
Aaltonen Uuno Helsingin pitäjä
Aaltonen Väinö Nikolai 15.12.1899 Somerniemi
Aaltonen Werner 17.9.1894 Hämeenlinna
Aaltonen Yrjö Alfred 1.4.1899 Lieto
Aapro Wiktor Eliaksenpoika 25.12.1883 Miehikkälä
Aarnio Eljas Teodor 7.3.1890 Säkylä
Aarnio Frans Mikael 30.9.1872 Siuntio
Aarnio Frans Werner 5.3.1887 Kokkola
Aarnio Johan Fredrik 5.7.1895 Helsinki s
Aarnio Johannes Antinpoika 20.1.1889 Vehkalahti
Aarnio Nestor Arvi 24.12.1886 Kiukainen
Aarnio Urho Aksel 31.10.1896 Helsinki p
Aarnisalo Klas Fredrik 1.2.1896 Vihti
Aarto Valerian Kallenpoika 19.2.1889 Hauho
Aatanen Uuno 1898 Nummi
Adamsson Antti Kustaa Abrahaminpoika 5.5.1877 Uusikirkko VL
Adamsson Emil Juhonp. 19.8.1886 Kymi
Adamsson Gustaf Vilhelm Valfrid 25.6.1896 Pernaja
Ahjo Armas Ossian 1890 Joutseno
Ahl Kaarlo 1883 Sammatti
Ahlberg Aarne Arttur Juliuksenpoika 20.6.1900 Valkeala
Ahlberg Johan Edvin 10.10.1898 Helsinki sr
Ahlfors Aaprami Aamos 11.2.1853 Kauvatsa
Ahlfors Axel Viktor 25.9.1886 Karjaa
Ahlfors Frans August 10.10.1861 Alastaro
Ahlfors Oskar Ferdinand 28.10.1889 Helsingin pitäjä
Ahlfors Vilhelm Selim 21.3.1880 Kiikka
Ahlgren Johan Alfred 29.12.1862 Kaarina
Ahlgren Karl Rudolf 17.11.1876 Loppi
Ahlgrén Vihtori 31.12.1862 Pirkkala
Ahlkvist Frans Vihtori 1.1.1868 Huittinen
Ahlqvist Juho 9.10.1864 Elimäki
Ahlqvist Kaarlo Osk. 17.4.1886 Pyhäjärvi UL
Ahlqvist Walfrid Eemil 25.1.1896 Pori mlk
Ahlqvist Yrjö Juhonpoika 5.4.1898 Elimäki
Ahlroos Hilding Albin 3.8.1897 Pernaja
Ahlstedt Augusti Vilho 14.10.1882 Pyhäjärvi UL
Ahlström Johan Alarik 21.10.1887 Helsinki p
Aho A. Hausjärvi
Aho Arvid Johannes 28.8.1894 Luumäki
Aho Emanuel Juhonpoika 31.7.1870 Uusikirkko VL
Aho Emil Valdemar 9.6.1897 Oulu
Aho Frans Hjalmar 23.4.1896 Helsinki
Aho Hjalmar Willenpoika 15.5.1867 Valkeala
Aho Juho Jaakko 11.2.1882 Somero
Aho Kalle Arvo Hildanpoika 3.10.1896 Vihti
Aho Matti Juhonpoika 19.1.1882 Uusikirkko VL
Aho Niilo Artturi 10.8.1895 Kankaanpää
Aho Oskari F. 21.4.1894 Tuusula
Ahokas Juho Heikki Pietarinpoika 22.4.1883 Koivisto
Ahokas Väinö Antti 4.10.1894 Viipuri mlk
Ahola Aaretti 14.2.1864 Kärkölä
Ahola Huugo Hollola
Ahola Jalmari 6.10.1894 Jaala
Ahola Johan Alarik 3.9.1890 Kymi
Ahola Johannes Arvid 20.5.1890 Hämeenkyrö
Ahola Karl Fredrik 27.7.1888 Vihti
Ahola Kustaa Aksel 5.9.1893 Helsinki s
Ahola Kustaa Robert 24.5.1890 Somero
Ahola Martti Johannes 31.7.1897 Sääksmäki
Ahola Otto 13.4.1886 Loppi
Ahola Otto Otonp. 22.7.1883 Hausjärvi
Ahola Vihtori Vilhelm 12.9.1886 Sippola
Ahola Wiktor 1.7.1881 Sippola
Ahola Wäinö Albert 30.8.1893 Loppi
Aholainen Juho Eemi 17.3.1891 Leppävirta
Ahonen Aksel 4.3.1875 Hattula
Ahonen Akseli Adiel Heikinpoika 17.7.1891 Saarijärvi
Ahonen Arvid Heikinpoika 14.1.1870 Tampere
Ahonen Hannes Waldemar 16.12.1891 Kuru
Ahonen Herman Manninp. 12.3.1877 Ruovesi
Ahonen Joonas Villenpoika 27.4.1870 Simo
Ahonen Kalle Heikinpoika 23.3.1891 Hyvinkää
Ahonen Lauri Aukusti 10.8.1893 Sammatti
Ahonen Nestor 25.2.1873 Vanaja
Ahonen Nikodemus 31.5.1887 Luhanka
Ahonen Topias Kaaprielinpoika 7.5.1877 Vehkalahti
Ahonen Vihtori 23.5.1886 Renko
Ahonen Vihtori Heikinpoika 25.10.1878 Sääksmäki
Ahonen Vilho Johannes 1.1.1898 Ähtäri
Ahonen Väinö Heikki 28.8.1894 Padasjoki
Ahoniemi Viktor 5.2.1883 Kotka
Ahovaara Hjalmar Severi 9.11.1891 Kisko
Ahovuori Selim August 26.4.1897 Hollola
Ahteensuu Kalle Frans 27.12.1896 Humppila
Ahteensuu Nikolai Aleksander 21.9.1893 Humppila
Ahti Aarre Arvo 18.9.1897 Kymi
Ahti Erik August 19.9.1894 Kymi
Ahti Hannes 10.2.1903 Kymi
Ahti Oskar 8.11.1882 Kotka
Ahtiainen Aapro Martinpoika 12.1.1879 Metsäpirtti
Ahtiainen Aleksanteri Martinpoika 14.3.1883 Metsäpirtti
Ahtiainen Esa 6.6.1898 Muolaa
Ahtiainen Juho Martinpoika 15.9.1881 Metsäpirtti
Ahtiainen Matti Jaakonpoika 3.6.1885 Metsäpirtti
Ahtiainen Toivo Emanuelinpoika 1.11.1892 Valkeala
Ahtila Artturi Johannes 13.2.1900 Hattula
Ahtila Eerik Emil Erikinp. 17.8.1873 Hattula
Ahto Viktor Emil 21.5.1882 Rauma mlk
Ahvenainen Ferdinand 20.7.1879 Kuolemajärvi
Ahvenainen Jooseppi Matinpoika 21.8.1882 Kivennapa
Ahvenisto Johannes 2.8.1859 Jaala
Ahvenlammi Efraim 18.11.1858 Ikaalinen
Airaksinen Esaias 20.5.1868 Liljendal
Airaksinen Kalle Juho 22.7.1864 Tyrvää
Airas Johan Emil 3.3.1884 Viipuri mlk
Airisto Helsinki
Airisto Weikko 23.2.1890 Vehmaa
Airola August Arvid 28.1.1893 Vihti
Airola Kustaa Oskari 22.2.1886 Kokemäki
Aitonen Semmi 11.11.1890 Juupajoki
Aittoniemi Heikki Yrjö 21.11.1888 Virrat
Ajo Juho Edvard 30.9.1876 Espoo
Akselila Johan Taavi Taavinpoika 4.4.1886 Valkeala
Akselin Helsinki
Akselin Helsinki
Ala-Turkia Matti Juhonpoika 14.10.1890 Vehkalahti
Alander Johan Erik 6.2.1893 Lieto
Alanen Frans Oskar 6.11.1886 Vanaja
Alanen Jooseppi Albin 17.1.1871 Nurmijärvi
Alanen Kaarle Eemeli 12.10.1886 Sääksmäki
Alanen Kalle Nestori 21.5.1889 Ikaalinen
Alanko Kalle Rikhard 1888 Loppi
Alanko Mikkel Gerhard Fransinpoika 24.12.1891 Kiukainen
Alanko Viktor Rikhard 9.12.1890 Vihti
Alanko Viljo Paavali 13.1.1899 Hämeenkyrö
Alanko Wihtori Nikoteemuksenpoika 9.3.1870 Kuru
Alarakkola Matti Antinpoika 30.12.1871 Lappee
Alarakkola Ville Matinpoika 30.1.1884 Uusikirkko VL
Alaturkia Evert Juhonp. 16.10.1883 Kymi
Alberg Johan Arvid 15.5.1876 Porvoo mlk
Aleksejev Aleksandr Aleksejevitš
Aleksejev Mihail 1899
Alenius Arvo Armas 8.9.1899 Vanaja
Alexejeff Frans Theodor 27.9.1866 Helsinki pr
Alfthan Esaias Smirnoff Oskarinpoika 7.11.1883 Siikainen
Alfving Frans Herman 16.5.1886 Hyvinkää
Alhainen Anna Lovisa 29.12.1896 Helsinki e
Alhainen Feliks Aatunp. 16.1.1895 Helsinki e
Alhanen Johannes Matinpoika 24.7.1894 Kivennapa
Alhanen Tuomas Hiopinpoika 17.11.1860 Kivennapa
Alho Aleksander 14.8.1876 Hausjärvi
Alho Ferdinand 21.9.1870 Säkylä
Alho Jaakko Sakari 23.8.1876 Kuivaniemi
Alho Kalle Aukusti 9.9.1889 Orimattila
Alho Kalle Leonard 15.3.1887 Hausjärvi
Alho Kalle Maurits 9.12.1862 Kymi
Alho Kalle Nikolai 17.1.1898 Loimaa
Alho Paavo Kust. 21.9.1897 Kaarina
Alhojärvi Kaarlo Vilho 7.4.1874 Kotka
Alhonpää Vihtori Leonard 1888 Nakkila
Ali-Tokko Samuli Arvid 16.8.1874 Tammela
Alin Emil Juhana Kallenpoika 24.6.1871 Uusikirkko VL
Alin Kaarle Viktor Kallenpoika 10.10.1875 Uusikirkko VL
Aliska Johannes Wiktor Antinpoika 24.6.1883 Kivennapa
Aliska Juho Yrjönpoika 3.8.1883 Muolaa
Alitalo Väinö Eemil 16.9.1889 Lappi TL
Alkio Kalle Väinö 23.5.1896 Hollola
Allonen Evert Adolfinpoika 8.9.1894 Hauho
Allonen Väinö 11.5.1897 Helsinki
Alt Heikki 19.1.1884 Kemi mlk
Alt Johannes 28.3.1899 Lammi
Alto Kaarlo Juhana Juhonpoika 26.1.1870 Muolaa
Ammesmäki Edvard 16.3.1893 Kokkola
Amnell Karl Evert 21.7.1892 Vihti
Ampiainen August Aataminpoika 8.5.1887 Ruokolahti
Ananin Anton Kyyrölä
Ananin Johannes 18.10.1891 Kyyrölä
And Antton Aleksanter 27.4.1880 Iitti
Andelin Kalle Edvard 13.10.1897 Ähtäri
Anderson Otto 16.5.1887 Sippola
Andersson Adolf Fredrik 20.10.1895 Hanko
Andersson Anders Johan 8.9.1844 Askola
Andersson Edvard 2.4.1896 Pernaja
Andersson Ester 25.2.1901 Helsinki e
Andersson Karl Fredrik 30.9.1884 Mäntsälä
Andersson Kosti Wolmari 29.6.1897 Forssa / Tammela
Andrejev Ivan Pekonpoika 28.8.1881 Kyyrölä
Andresson Lauri Nikolai 1900 Maaria
Andstén Kaarlo Juho 11.2.1882 Hollola
Anfimov Arseni
Anfimov Michail 1871 Viipuri
Annala Emil Fritiof Marianpoika 5.4.1878 Peräseinäjoki
Annervo Juha Kustaa Antinpoika 26.8.1859 Sääksmäki
Annervo Otto Valdemar 2.5.1894 Sääksmäki
Annervo Viljo 1883 Sääksmäki
Ansa Teodor (Heikki) 17.10.1882 Helsinki
Anti Frans Fredrik 5.10.1876 Loimaa
Antila Eino Johannes 22.8.1898 Sääksmäki
Antinpoika Juho Kustaa 20.7.1881 Pyhäjärvi UL
Antonsson Johannes 8.10.1860 Helsinki er
Anttalainen Noak Heikinpoika 1.1.1883 Uusikirkko VL
Anttila Anton 6.8.1874 Kotka
Anttila Arvo Antoninpoika 28.8.1897 Valkeala
Anttila David 1.1.1890 Pirkkala
Anttila David A. 21.10.1893 Vanaja
Anttila Einar Mooseksenpoika 12.7.1890 Vehkalahti
Anttila Emil Arvid Samuelinpoika 19.3.1890 Helsinki p
Anttila Emil Einar Antinp. 13.5.1886 Kymi
Anttila Malakias 16.11.1881 Karkku
Anttila Tahvo Anttoninpoika 6.12.1888 Koivisto
Anttila Väinö 13.3.1893 Anjala
Anttonen Elias Juhananpoika 13.6.1880 Lappee
Anturamäki Yrjö Ilmari 7.7.1895 Kiukainen
Apo Johannes 23.6.1896 Iitti
Appelgren Hjarmar Walfrid 6.12.1899 Lohja
Ara Einari 1887 Valkeala
Arenius Aapeli 2.1.1892 Hattula
Arffman Juho Iisakinpoika 20.8.1861 Rantsila
Argillander Juuso Eemi Juusonpoika 15.9.1896 Leppävirta
Aro Anshelm 9.9.1884 Rauma mlk
Aro Armas Antinpoika 12.6.1891 Jääski
Aro August Juhonpoika 13.3.1887 Lappee
Aro Johan Antton 1894 Pori
Aro Kasper Mikael 10.9.1896 Ulvila
Aro Otto Helsingin pitäjä
Aro Terho Vilhonpoika 16.7.1896 Varkaus / Leppävirta
Aro Wiljam MIkael Otonp. 27.9.1898 Forssa / Tammela
Arola Lauri Mikael 27.9.1897 Humppila
Aromaa Gustaf Alfred 27.5.1880 Tampere
Aronen Aleksi Vihtori 20.2.1876 Espoo
Aronen Kaarle Frithiof 28.1.1898 Tammela
Aronen Otto Valdemar 10.2.1903 Helsinki s
Aronen Rikhard 6.2.1893 Orivesi
Aronen Viktor Vilhelm 3.9.1889 Metsämaa
Aronen Väinö Vilhelm 24.12.1893 Helsinki s
Arpanen Alje Otto Nestor 29.8.1900 Pyhämaa
Arpinen Oskar Fredrik Pekanpoika 6.8.1888 Valkeala
Arvela Johan Ferdinand 3.4.1865 Terijoki
Arvila Wilppu Eevanpoika 3.2.1852 Valkeala
Aschan Antti Enok 1.5.1892 Viipuri
Asell Juho Anselm 20.1.1873 Ahlainen
Asikainen Juho Antinp. 27.6.1876 Helsinki s
Asikainen Kalle Arvid 6.5.1891 Urjala
Asikainen Kustaa 8.10.1879 Kuolemajärvi
Asikainen Mikko Juhonpoika 2.7.1885 Käkisalmi
Askola Frans Veini 1898 Kokemäki
Asp Vihtori 25.3.1888 Akaa
Asp-Tuominen Kalle Akaa
Astren Arvo Anton 23.9.1898 Ulvila
Attila August Vilhelm 3.1.1889 Maaria
Augustsson Karl Henrik 1.1.1891 Pernaja
Aura Frans Jalmar 11.3.1889 Vihti
Aura Viljam Johannes 22.6.1897 Karjalohja
Autere Toivo Rikhard 19.7.1884 Akaa
Autio Hugo Jooseppi 12.2.1890 Hausjärvi
Autio Juho Matinpoika 20.10.1886 Kuhmoinen
Autio Matti 5.11.1865 Pielisjärvi
Autio Matti Eonorilinp. 24.2.1886 Helsinki s
Autio Matti Juhonpoika 3.9.1885 Kaukola
Autio O. Vanaja
Auvinen Kaarlo Robert 16.2.1884 Viipuri
Auvinen Viktor Henrik 21.2.1880 Lappeenranta
Avellan Frans Mikkel 18.9.1860 Kiukainen
Backberg Tyyne Natalia 9.10.1896 Hyvinkää
Backlund Karl Viktor 20.4.1891 Porvoo mlk
Backman A Porvoo
Backman Anna Maria Ottowilhelmintytär 20.12.1871 Terijoki
Backman Emil Edvin 4.5.1895 Pohja
Backman Johan Henrik 1.6.1891 Espoo
Backman Karl Juho 2.2.1854 Helsingin pitäjä
Backman Matti Hj. 1.2.1894 Säkkijärvi
Backman Rikhard 1890 Viipuri mlk
Backman Wilhelmiina Ottowilhelmintytär 5.5.1868 Terijoki
Badrov Ivan Nikolajevitš 1896
Balakuur Mikko 1876 Kivennapa
Balin Salo
Beljakov Mihail Nikanorovitš Pietari
Beranger August Hermaninpoika 6.1.1892 Uusikirkko VL
Berg Kaarle Johan 25.5.1883 Pusula
Berg Valfrid Teofilus 2.10.1885 Turku
Berg Väinö 29.6.1886 Kiukainen
Berglund Johan Ferdinand 19.6.1878 Nurmijärvi
Bergroos Anton Emil 7.5.1896 Kiukainen
Bergström Aarne Urho 2.4.1897 Kymi
Bergström Hjalmar Robert 6.6.1895 Helsingin pitäjä
Bergström Karl Wilhelm 27.4.1874 Helsingin pitäjä
Berlin Jeremias 6.12.1861 Porvoo mlk
Berlin Toivo Johannes Fredrikinp. 24.6.1897 Helsinki p
Bertling Rudolf Rudolfinp. 28.8.1897 Kymi
Björk Arvo Oskari 21.10.1890 Ulvila
Björk Hilda Alina 1.9.1886 Sammatti
Björk Maria Liisa 1887 Viipuri mlk
Björkbom Yrjö Maurits 15.1.1898 Pirkkala
Björklund Artur 8.5.1878 Viipuri
Björkqvist Kustaa Hjalmar 6.7.1884 Tampere
Björkström Helsingin pitäjä
Björn Wäinö Herman 15.2.1889 Kiukainen
Blankenstein Pekka Liisanp. 25.4.1883 Värtsilä
Blixt Juho Walfrid 15.11.1878 Forssa / Tammela
Blom Aleksanteri Pekanpoika 11.2.1901 Leppävirta
Blom Jalmari Ananianp. 10.11.1891 Hattula
Blom Johan Fredrik 14.3.1890 Tampere
Blom Otto Vilho Augustinpoika 9.2.1889 Lappee
Blom Vihtori 11.8.1896 Koski HL
Blomberg Julius Alfons Raafael Wihtorinpoika 2.3.1897 Kalvola
Blomberg Kalle Juhonpoika 19.8.1893 Helsinki s
Blomfelt Verner Johansson 16.7.1892 Pyhtää
Blomqvist August 2.7.1877 Keuruu
Blomqvist Frans Waldemar 23.3.1892 Helsingin pitäjä
Blomqvist Viktor Ferd. 19.12.1886 Liljendal
Bly Arvi 31.8.1898 Asikkala
Bly August 23.11.1901 Hamina
Bly Helle August 17.4.1878 Hamina
Boelius Thure Osvald 4.2.1898 Pori
Bogdanov Sergei 1906 Viipuri
Bojaršinov Vasili Anafasjevitš 1899
Boll Kalle 10.1.1886 Mäntyharju
Bom Hugo Richard 31.7.1880 Helsinki s
Bom Jaakko Edvard Jaakonpoika 6.10.1879 Kivennapa
Bom Joose 18.12.1876 Tammela
Bom Karl Valdemar 17.9.1893 Lohja
Bom Väinö Johannes 4.6.1894 Hollola
Boman Asser 19.10.1877 Iitti
Bonsdorff Juho Jaakoppi 19.2.1866 Ikaalinen
Borg Erik 7.2.1896 Turku
Borgerström Johan Alfred Kallenp. 23.11.1870 Kymi
Borodulin Ivan Helsingin pitäjä
Borodulin Ivan Aleksejevitš 18.3.1886 Kyyrölä
Borodulin Maksim Aleksejevitš 30.7.1891 Kyyrölä
Borodulin Mikko Pekonpoika 4.11.1876 Kyyrölä
Borodulin Natalija 18.8.1887 Kyyrölä
Borodulin Pavel Aleksejevitš 3.5.1893 Kyyrölä
Borodulin Pekko 3.10.1865 Kyyrölä
Botell Gustaf Berndt 29.6.1875 Tammisaari
Brand Oskar Helsingin pitäjä
Branden Yrjö Martialis Nestorinp. 26.2.1892 Porin Reposaari
Brander Kaarlo Brynolf 10.1.1894 Pyhäjärvi UL
Brandt Kalle Vihtori Villenp. 26.11.1878 Forssa / Tammela
Brask Kalle Fredrik 24.5.1886 Loppi
Brjugan Ivan Ivanovitš 1899 Pietari
Brjuhov Ivan Aleksejevitš Pietari
Broas Kaarle Leonard 8.7.1896 Hamina
Broman Einar Hjalmar 20.3.1883 Siikainen
Brunila Evert Kristianinp. 8.5.1884 Kymi
Brusin Arvo Aleksander 30.1.1899 Jämijärvi
Brännfors Frans Juho 18.1.1874 Ulvila
Bröms Emil Johannes 25.12.1883 Kotka
Burman Antti Wilhelm 1898 Kontiolahti
Buuri Antti Lemi
Buxhoevden
Båtsman Einar Emil Matinpoika 10.5.1890 Valkeala
Bärling Kustaa Jalmari Jhnp. 10.12.1888 Pirkkala
Bärlund Walfrid Nikolai 6.11.1905 Noormarkku
Böning Emil 23.3.1890 Hämeenlinna
Böök Frans Aksel 8.12.1892 Johannes
Cederqvist Juho Ananias 22.7.1873 Forssa / Tammela
Cederqvist Väinö 25.8.1883 Forssa / Tammela
Chrons Alpin Antinpoika 16.4.1878 Lappee
Daavidsainen Wille Edward 30.7.1897 Vihti
Dahlman Juho David 30.12.1884 Urjala
Dahlman Oskar Evald Oskarinp. 5.12.1893 Forssa / Tammela
Dahlstedt Juho Erland Erlandinpoika 21.11.1879 Pirkkala
Dahlstedt Kaarle Arvid Erlandinpoika 29.10.1882 Pirkkala
Dahlstedt Kustaa Erlanninpoika 7.6.1885 Pirkkala
Dalkvist Edvart 1893 Sääksmäki
Dalqvist Toivo 1896 Sääksmäki
Damm Eino Antero 4.12.1899 Karjalohja
Danielsbacka Oskar Wihtorinpoika 3.10.1897 Käkisalmi
Danielson Toivo 1894 Nummi
Davidsson Anna Lueina 1898 Kaarina
Davidsson Edvard 10.3.1889 Helsingin pitäjä
Davidsson Uuno Johannes Ferdinand 15.10.1891 Tampere
Degerman Artur Leonard 25.2.1892 Hyvinkää
Degerman Otto 20.11.1888 Tampere
Degert Axel Adolf 24.3.1885 Helsingin pitäjä
Degerth August Jalmar 22.11.1897 Vihti
Dolk Kalle Iiisakinp. 14.5.1857 Hattula
Doronin Nikita Sergejevitš
Drufva Juho Heikki 24.4.1884 Sodankylä
Dufva Nuuti 10.4.1887 Pyhäjärvi VL
Duktig Otto Hjalmar 15.10.1883 Tampere
Dunder Juho Tapaninpoika 12.2.1865 Pyhäjärvi UL
Dunder Kaarlo Jalmari Jaakonpoika 25.4.1874 Ulvila
Durchman Matti 5.2.1888 Värtsilä
Eenberg Frans Siikainen
Eerikäinen Mikko Antinpoika 20.10.1886 Muolaa
Eerikäinen Tuomas Antinpoika 24.11.1884 Muolaa
Eeva Tuomas Aapronpoika 3.1.1886 Metsäpirtti
Eglöf Tekla Tuusula
Ehrlund Otto Vilhelmi 6.4.1872 Tampere
Ein Aleksandr Viipuri
Ek Albert Nikodemus 30.11.1873 Helsinki s
Ek Anselmi 9.7.1875 Hirvensalmi
Ekberg Svante 10.6.1894 Pyhtää
Ekdahl N. N. 1901 Tampere
Ekendal Johan Kustaa 23.11.1891 Tampere
Ekholm August Bruno 5.10.1897 Turku
Ekholm Emil Aleksander 1.6.1893 Vihti
Ekholm Kalle Wille 29.1.1888 Kalvola
Ekholm Wolmar Rikhard Iidanpka 13.4.1899 Valkeala
Ekkvist Arvo Valfrid 15.7.1899 Nummi
Eklund Felix 8.1.1884 Lapinjärvi
Eklund Georg Wilhelm 14.1.1898 Vihti
Eklund Kaarle Felix 14.1.1898 Pusula
Eklöf Ivar Aleksander 28.3.1891 Maaria
Eklöf Johan 7.1.1884 Hämeenlinna
Eklöf Viktor Edvin 11.11.1872 Karjaa
Ekman Adolf Valfrid 19.10.1882 Helsinki p
Ekman Artur Alexander 18.12.1900 Pohja
Ekman Juho Eetu Manunpoika 29.5.1866 Mikkeli mlk
Ekman Karl Bertil 17.1.1896 Rauma
Ekman Konstantin 10.2.1896 Nastola
Ekman Lauri Aleksanteri Israelinpoika 14.9.1895 Parkano
Ekman Väinö 1895 Tammela
Ekqvist Kaarlo Vihtori 3.4.1887 Sammatti
Ekroos Ivar Albinus 8.10.1892 Mäntyharju
Ekström Frans Edvard 27.10.1890 Vihti
Ekström Viktor Arvid 14.9.1897 Hollola
Elg Otto Vilhelm 21.4.1891 Helsinki s
Ellonen Fredrik Aataminpoika 20.7.1864 Savitaipale
Ellonen Juhana Aataminpoika 1877 Savitaipale
Ellonen Mikko Aataminpoika 8.9.1869 Savitaipale
Elo Eemil Edvard 3.4.1875 Pori
Elo Frans Emil 17.10.1894 Vihti
Elo Iisakki Robertti 23.4.1878 Pori mlk
Elo Johannes Albin 1890 Kaarina
Elo Lauri Johannes 18.4.1891 Tampere
Elo Otto Aleksander 22.1.1892 Vihti
Elo Vilhelm Kustaanpoika 14.2.1890 Hyvinkää
Elo Werner Fredrik 16.11.1884 Helsingin pitäjä
Elo Wiktor Jaakonpka 25.2.1899 Valkeala
Elomaa Juho Einar 23.6.1896 Hyvinkää
Elomaa Sulo Adrian 3.3.1895 Hyvinkää
Eloniemi Kaarle Fredrik 3.12.1864 Pusula
Eloranta Eemeli 17.11.1895 Helsinki s
Eloranta Lauri Arvi 4.8.1898 Hollola
Eloranta Mikko 9.10.1888 Pielisjärvi
Eloranta Oskar Anshelm 24.5.1899 Hyvinkää
Elovaara Kustaa Aleksander 25.7.1876 Jokioinen
Elovirta Herman Hermanninpoika 17.10.1883 Suoniemi
En Ida 1896 Vihti
En Nestor Emanuel 15.2.1876 Messukylä
Engblom Johan Tampere
Enges Frans 1882 Vehkalahti
Engman Emil Edvin 7.6.1890 Espoo
Enkvist Aleksi Otonpoika 21.7.1895 Kuorevesi
Enkvist Kaarle 5.11.1871 Hämeenlinna mlk
Enqvist Aarne Hjalmar 21.11.1893 Tampere
Enqvist Aksel Leonard 23.3.1882 Lempäälä
Enstedt Kaarle 26.1.1858 Valkeala
Envall Oskar Teodor 22.10.1892 Vihti
Erikson Ludvik 1896 Hamina
Eriksson Gunnar Mikael 5.1.1894 Helsingin pitäjä
Eriksson Karl Lennart 23.12.1894 Vaasa
Eriksson Yrjö Alexander 26.6.1888 Pietarsaari
Erling Alfred Johannes 29.11.1885 Iitti
Ernfors Isak Viktor 2.10.1882 Luvia
Erola Hanne Kylmäkoski
Erola Taavi Juhonpoika 7.7.1875 Valkeala
Erola Vilhelmiina 13.7.1876 Elimäki
Eronen Matti Kontiolahti
Eronen Simo 1.4.1887 Viipuri
Eronen Tauno Heikinp. 17.12.1892 Värtsilä
Eronen Toivo Armas Pekanpoika 4.5.1892 Varkaus / Leppävirta
Eronen Tyyni Sylvester Pekanpoika 1.5.1885 Varkaus / Leppävirta
Eränen Niilo Agaton 15.11.1897 Kokemäki
Eskelinen Pietari Juhana Juhananp. 1.4.1868 Koivisto
Eskelinen Taavi 17.2.1872 Kotka
Esko Tyko 1892 Hyvinkää
Eskola Anders William Wiljaminpoika 11.2.1895 Ylivieska
Eskola Johannes 25.6.1896 Iitti
Eskola Jussi 1897 Yläne
Este Arvid Rikhard Juhonpoika 5.2.1898 Valkeala
Eteläpää Adam Paavonpoika 27.7.1895 Savitaipale
Eteläpää Joonas Kaapronpoika 13.5.1882 Taipalsaari
Eteläsaari Kaarle Kustaa 8.8.1878 Tammela
Etolin Kaarlo Eedw. 14.3.1884 Pyhäjärvi UL
Euranen Edvard Eino 6.8.1892 Eura
Euranen Sigfrid 4.8.1877 Pori
Fager Aarne Johannes Matinpoika 21.6.1894 Lappee
Fager Aina Aleksandra 14.1.1901 Hattula
Fagerlund Eino Edvard 5.11.1892 Hämeenlinna mlk
Fagerlund Kaarle Wilhelmi 20.11.1893 Kalvola
Fagerlund Kalle Kustaa Juhonpoika 25.5.1876 Kalvola
Fagerlund Konrad Konstantin 12.11.1886 Nurmijärvi
Fagerlund Oskar Einar 26.6.1883 Vehkalahti
Fagerlund Väinö Vilhelm 26.9.1888 Sääksmäki
Fagerlund Wäinö Werner 30.5.1892 Nurmijärvi
Fagerstolt Karl Axel 10.1.1882 Porvoo mlk
Fagerström Karl Yrjö 21.1.1896 Hanko
Fagerström Thyre Richard 28.11.1888 Tammisaari mlk
Fallström Elias 18.9.1881 Koski TL
Favorin Frans Vihtori 8.8.1866 Ikaalinen
Feldt Fredrik 15.9.1878 Karjaa
Feodorov Nikolai Markelovitš Pietari
Filander Eino Mikael 30.9.1900 Somero
Filatov Grigorij 17.11.1900 Kyyrölä
Filippov Vasili 1860 Rautu
Filppu Emil Edvard 25.7.1900 Viipuri
Filppu Kalle Nikolai 2.7.1896 Forssa / Tammela
Filppus Otto Vilhelm 7.2.1876 Helsinki pr
Finberg Thure Wilhelm 24.4.1898 Degerby
Finer Johan Evert 31.5.1879 Vihti
Finer Juho August 17.12.1877 Karjaa
Fing Jaako Tyrnävä
Fink Antti Tyrnävä
Flamming Viljo Edvard 1895 Uusikaupunki
Flamming Yrjö Kaarlo 1.10.1899 Uusikaupunki
Flinck Frans Felix 31.5.1892 Pohja
Flinck Kaarlo 1.9.1877 Janakkala
Flinkman Jaakko Robertinp. 10.7.1892 Koski HL
Flinkman Kaarle Eevert 26.11.1898 Tammela
Flodström Lauri Vihtori 13.8.1895 Ahlainen
Flood Allan Severus 22.10.1900 Pohja
Flöjt Karl Wilhelm 3.2.1869 Hattula
Fokin Ivan Mihailovitš 28.5.1898 Kyyrölä
Fokin Stepan Aleksejevitš 27.12.1886 Kyyrölä
Fonsell Anton Felix 7.7.1894 Pertteli
Forsbacka Eino Herman Kallenp. 1895 Viipuri mlk
Forsberg Johan Sigurd 29.11.1897 Pohja
Forsblom Edvard Erland 20.9.1869 Hämeenkyrö
Forsblom Otto Wilhelm 30.8.1885 Pernaja
Forsell Akseli Valter 20.2.1886 Loppi
Forsgren Sven Johan 1869 Viipuri mlk
Forsman Kauno Arthur 8.3.1895 Hausjärvi
Forsman Tuomas 6.9.1879 Hollola
Forss Emil 11.9.1876 Liljendal
Forss Heikki 13.9.1885 Kalajoki
Forssell Ida Matilda 6.12.1852 Nurmijärvi
Forsström Juho Väinö 8.12.1894 Vihti
Forstedt Bernhard 22.12.1895 Petäjävesi
Forström Arvi Aleksanteri 5.8.1899 Vehkalahti
Forström Frans Juho 24.4.1857 Kullaa
Forström Juho Jalmari 19.11.1892 Pyhäjärvi UL
Foudila Oskari Antti 24.8.1892 Tervola
Franssila Sulo Armas 4.5.1893 Iitti
Franzelius Juho Enokinpoika 26.4.1879 Koivisto
Fred Sulho Ilmari 5.5.1892 Pori
Fredrikson Sigrid Paulina 2.11.1899 Maaria
Fredriksson Karl Fredrik 3.5.1891 Pernaja
Fredriksson Leander 7.9.1870 Ruotsinpyhtää
Fredriksson Tiitus 23.7.1858 Eurajoki
Freman Nikolai Aleksander 1.12.1897 Koski TL
Frestadius Kaarlo Augustinpoika 1.11.1875 Lappee
Friberg Albin 2.6.1868 Ruotsinpyhtää
Friberg Johan Elias 16.1.1873 Lappee
Fridlund Juho Jaakko 13.7.1859 Ahlainen
Frigård Heikki Konstantin Sakariaanp. 1.12.1871 Teisko
Frilander Daniel 28.7.1886 Ruokolahti
Friman Einar 13.5.1898 Nurmijärvi
Friman Emil 1879 Vesilahti
Friman Robert 23.8.1879 Kotka
Frisk Kustaa Anshelm 4.9.1876 Pyhäjärvi UL
Friskilä Mari Heleena Joonaantytär 28.4.1871 Kuru
Frolov Aleksandr Aleksejevitš 1900
From Juho Oskar 6.6.1879 Uusikaupunki
Fromholz Aleksanteri 14.5.1902 Kuolemajärvi
Frööd Kalle 1880 Hausjärvi
Fäldt Klas Wilhelm 5.3.1890 Espoo
Fält Viktor 11.11.1877 Kiukainen
Först Kustaa Aadolf Erkinp. 17.2.1866 Vilppula
Galkin A.P. Kyyrölä
Galkin Antti Pek.poika 4.7.1901 Kyyrölä
Galkin Jakko Pek.poika 23.3.1899 Kyyrölä
Galkin Petr 25.11.1867 Kyyrölä
Galkina Anna 5.12.1893 Kyyrölä
Gardemeister Taavetti Eliaanpoika 2.6.1889 Valkeala
Gardlemeister Jalmari Janakkala
Genral Hjalmar 1.3.1893 Uusikirkko VL
Gerasim Wasilli 1894 Ulvila
Gidroitš Ignati Osipovitš
Glad Erland Adamsson 26.5.1873 Kivennapa
Glad Johan Alfred 1.7.1891 Lohja
Glummerus Ville 1886 Keuruu
Glumoff Aleksander 1.8.1899 Kyyrölä
Glumoff Aleksander Tahvonpoika 17.11.1881 Kyyrölä
Glumov Jegor I Aleksejevitš 7.4.1875 Kyyrölä
Glumov Jegor II Aleksejevitš 23.4.1879 Kyyrölä
Glumov Nilo 7.12.1878 Kyyrölä
Glutsenkov Peter
Grahn Emil Albert 14.6.1890 Pohja
Granat Adolf Kaarlenpoika 13.2.1881 Antrea
Granat Anton Arvi Antoninpoika 11.12.1894 Valkeala
Granat Arne 1900 Valkeala
Granberg Otto 21.10.1875 Hausjärvi
Granqvist Karl Gottfrid 12.5.1874 Sipoo
Granroth Nestor Richard 20.2.1898 Siuntio
Granström Karl Emil 30.7.1866 Pori
Granö Frans Oskar 1889 Rauma
Gratšev Ilja 20.7.1890 Kyyrölä
Gratšev Ivan Juhonpoika 16.10.1898 Kyyrölä
Gratšev Joakim 8.9.1868 Kyyrölä
Gratšev Sergej 1.7.1892 Kyyrölä
Gratšev Vasilij 29.1.1901 Kyyrölä
Gregorius Friedrich Pietari
Gren Jarl Wilh. 17.4.1898 Pernaja
Grigorjev Vasili Sergejevitš
Grulov Pjotr Andrejevitš 1899
Grundberg Rikhard 1887 Tampere
Gröhn Juho 20.4.1886 Pielisjärvi
Grön Henrik Johan 10.9.1881 Hyvinkää
Grönberg-Perko Oskari 6.4.1866 Humppila
Grönfors Josef 7.6.1863 Hausjärvi
Grönholm Aukusti Kallenpoika 6.5.1893 Leppävirta
Grönholm Ernst Kustaa 5.1.1875 Porin Reposaari
Grönholm Juho Samuli Oskarinpoika 6.12.1894 Sääksmäki
Grönholm Karl Edvard 21.9.1887 Pernaja
Grönholm Oskar Verner 2.3.1892 Ahlainen
Grönlund Viljo Leonard 8.3.1894 Hollola
Grönman Einar Emanuel 23.1.1895 Rauma
Grönman Karl Johan 8.12.1890 Pohja
Grönmark Bernhard Gideon 25.12.1877 Helsinki s
Grönqvist Juho Aleksanteri 16.9.1881 Asikkala
Grönroos Alarik Engelbert 12.1.1895 Askola
Grönroos Anders Alfred 14.9.1885 Porvoo mlk
Grönroos Anton 1.12.1883 Hyvinkää
Grönroos Fredrik 18.11.1861 Mietoinen
Grönroos Kaarle 30.10.1889 Lappee
Grönroos Kustaa 15.5.1893 Sammatti
Grönroos N. N. Eurajoki
Grönroos Oskar 26.9.1891 Kiukainen
Grönroos Tobias Erland 5.1.1861 Rauma
Grönros Gustaf Valter 2.31891 Sammatti
Grönstrand Adolf Magnus 12.3.1891 Kotka
Grönvall Hugo Emil Joonaanp. 25.12.1879 Jämsä
Grönvall Iisak Adalbert Juhonpoika 12.12.1892 Kemi mlk
Gurakin Serkey Paulov 1893 Ulvila
Guseff Nikolai Paavalinp. 19.7.1884 Kymi
Gustafsson August 1875 Viipuri mlk
Gustafsson Emil Fridolf 19.12.1892 Porvoo mlk
Gustafsson Erland Heikinpoika 7.11.1886 Lappee
Gustafsson Juho V. 14.12.1848 Urjala
Gustafsson Karl August 20.7.1895 Degerby
Gustafsson Kustaa Jalmari 24.1.1892 Sammatti
Gustafsson Martti Einari 11.11.1901 Vihti
Gustafsson Sulo Ivar Heikinpoika 6.11.1898 Muolaa
Gustafsson Theodor Johannes 14.8.1895 Raisio
Guvenius Emil Matinpoika 25.8.1872 Vehkalahti
Gylldén Nestori 3.4.1892 Tammela
Gynther Eino Kustaa 25.8.1896 Kotka
Gynther Maurits 9.7.1871 Hirvensalmi
Gyntter Alma Kotka
Görman Juho Albinus 25.7.1865 Lohja
Haapa Karl Emil Kallenp. 20.6.1894 Hyvinkää
Haapa Niilo Johannes 26.5.1893 Pirkkala
Haapa Viktor 11.3.1888 Hämeenlinna
Haapala Kustaa Villehad 29.6.1881 Hollola
Haapala Wieno Tapani 25.12.1897 Humppila
Haapalainen Tyyne 28.2.1901 Dragsfjärd
Haapalehto Vihtori 6.11.1888 Iitti
Haapamäki Antton Hjalmar 1891 Vesilahti
Haapamäki Lenni Lammi
Haapanen Amanda Karoliina 1862 Lempäälä
Haapanen Arvo Nikolai 20.1.1887 Pori mlk
Haapanen Emil Konstantin 21.5.1889 Hämeenkyrö
Haapanen Frans Kasper Juh.p. 13.4.1886 Vesilahti
Haapanen Hilda Elisabet 25.3.1899 Pori
Haapanen Iida Juhontytär 8.9.1897 Uusikirkko VL
Haapanen Juho 26.9.1891 Kuhmalahti
Haapanen Kaarle Matias 7.3.1893 Ikaalinen
Haapanen Kalle Willehad 8.6.1889 Valkeala
Haapanen Kustaa 20.4.1896 Savonlinna
Haapanen Mikkel Villenpoika 12.9.1892 Uusikirkko VL
Haapanen Sulo Walfrid 6.10.1895 Mäntsälä
Haapanen Taavetti Edvard 25.4.1886 Ikaalinen
Haapanen Toivo Arvid Juhonpoika 10.7.1895 Kuru
Haapanen Viljo Fredrik 9.8.1894 Kokemäki
Haapanen Väinö Nikolai 15.2.1896 Ikaalinen
Haaparanta Johan Oskar 29.6.1875 Vihti
Haapasalo Juho Oskar 1.1.1883 Paimio
Haapasalo Kaarle Edvard 4.11.1883 Helsinki s
Haapio Bertta Lovisa 24.2.1878 Valkeala
Haapio Yrjö Martin 13.3.1885 Valkeala
Haapman Kaarle 23.1.1875 Vesilahti
Haarala Juho Edvard Kustaanpoika 26.8.1894 Tuulos
Haarala Vihtori Kustaanp. 15.10.1899 Lammi
Haaranen Jesajas 5.7.1871 Säkkijärvi
Haaranen Simo 3.10.1864 Leppävirta
Haaraoja Aukusti Johannanpoika 22.5.1888 Ylivieska
Haatainen Heikki 18.121879 Leppävirta
Haatanen Tauno Gustaf Kallenpoika 4.8.1888 Nurmes
Haavisto Aug. Petäjävesi
Haavisto Frans Aaron Kustaanpoika 2.7.1880 Ulvila
Haavisto Henrik 27.3.1895 Pyhtää
Haavisto Kalle Feliks 12.1.1882 Kiikka
Haavisto Wiktor 26.10.1874 Pori
Haavisto Wiktori 29.4.1895 Petäjävesi
Haavisto Wäinö Jalmar 8.1.1896 Kiukainen
Haavisto Wäinö Tobias 17.11.1894 Punkalaidun
Haavisto Yrjö 14.5.1897 Punkalaidun
Hacklin Antti 10.11.1898 Jaala
Hacklin Jalmar 18.12.1894 Jaala
Hagelberg Gustav Adolf 21.11.1873 Hyvinkää
Hagelberg Karl August 11.12.1864 Helsinki e
Hagelberg Toivo Kallenpoika 18.12.1894 Lemi
Hagert Albert Verner 8.4.1882 Forssa / Tammela
Hagkvist Kalle 19.3.1896 Tammela
Hagner Aarne Anthon Juhonp. 27.5.1891 Helsinki s
Hahne Niilo Adiel 5.9.1894 Ähtäri
Hahtomaa Arno Vilkas Jaakonpoika 15.2.1895 Kauhava
Haikala Antti Antinpoika 23.8.1879 Lappee
Haikarainen Johan 1892 Viipuri mlk
Haikka Taneli Antinpoika 1.7.1866 Virolahti
Haiko Armas Elias Eliaksenpoika 5.3.1899 Lemi
Haiko Konstantin 1873 Viipuri mlk
Haikonen Anton 1884 Viipuri mlk
Haimi Edvard Sylvesterinpka 14.10.1890 Valkeala
Haimi Johan Emil Taavetinpoika 17.5.1895 Kymi
Haimi Kaarle Kustaa Eliaanp. 17.7.1890 Kymi
Haimi Otto 1.12.1893 Valkeala
Haimila Iivari Matinpoika 26.8.1883 Savitaipale
Hainari Juho Juhonpoika 22.7.1879 Kuru
Haka Jaakko Nikolai 23.7.1897 Somero
Hakajärvi Vihtor 3.4.1878 Lavia
Hakala Aleksanteri 21.3.1882 Loppi
Hakala Anselm 22.4.1882 Pöytyä
Hakala Armas Vihtori 8.10.1886 Akaa
Hakala Einari Matinpoika 20.4.1885 Juupajoki
Hakala Eino Waldemar Kallenpoika 21.12.1899 Vesilahti
Hakala Fanni Maria 30.3.1897 Mouhijärvi
Hakala Frans 6.7.1896 Muolaa
Hakala Frans Vihtori 1.8.1893 Hämeenkyrö
Hakala Heikki Vihtori Kallenpoika 28.3.1876 Sääksmäki
Hakala Johan August 7.1.1884 Akaa
Hakala Juho Artturi 3.1.1898 Kangasala
Hakala Juho Aug. 13.12.1891 Urjala
Hakala Kaarle Esko 12.6.1893 Somero
Hakala Kalle Jalmari 7.7.1887 Hämeenkyrö
Hakala Kalle Oskari 13.11.1890 Nurmijärvi
Hakala Otto Villiam 3.9.1893 Hausjärvi
Hakala Svantte Kankaanpää
Hakala Taavetti Emil 6.9.1887 Mouhijärvi
Hakala Toivo Herman 1897 Humppila
Hakala Tuomas Edvard 23.12.1873 Kymi
Hakala Tyyne Kerttu Maria 8.9.1898 Kymi
Hakala Urho Erkki 1895 Loimaa
Hakamäki Frans Jalmari Iisakinpoika 5.12.1892 Kankaanpää
Hakamäki Heikki Juhanp. 13.1.1870 Jokioinen
Hakanen Aleksi Erkinp. 3.8.1883 Jämsä
Hakasalo Aleksi 4.2.1884 Virrat
Hakkarainen Antti Ville 6.7.1884 Rovaniemi
Hakkinen Juho Villehard 4.4.1872 Kiukainen
Hakula Karl Konstantin 7.3.1892 Somero
Hakuli Antti Matinpoika 28.8.1886 Lemi
Hakulinen Petter 15.6.1866 Hanko mlk
Hakulinen Yrjö Elias 30.6.1898 Tuusula
Halén Karl Vilhelm 17.8.1883 Vihti
Halinen Antti Eliaanpoika 8.10.1893 Antrea
Halinen Arvid 25.2.1896 Petäjävesi
Halinen Kalle 31.8.1896 Anttola
Halinen Nestori Petäjävesi
Halinen Rikhard August Tanelinpoika 15.4.1892 Valkeala
Haljainen Heikki 1898 Suonenjoki
Halko Juho 16.8.1877 Muolaa
Halkola Kaarle Henrik 11.3.1892 Sääksmäki
Halkonen Hjalmar Kristianinpoika 27.7.1885 Kymi
Halla-aho Fiilus Kustaanpoika 14.7.1882 Keuruu
Hallberg Matti 1878 Viipuri mlk
Hallenpoika Tuomas Kirvu
Hallikainen August Jeremiaanpoika 18.12.1898 Virolahti
Hallikainen Juho Kirvu
Hallikainen Juho Petter Matinp. 1.1.1886 Helsinki s
Hallikainen Juho Rietunpoika 13.6.1868 Virolahti
Hallikainen Matti Tahvonpoika 17.10.1897 Muolaa
Hallikas Antti 18.5.1873 Jääski
Hallikas Reinhold 1893 Viipuri mlk
Halm Reinhold 24.8.1857 Nastola
Halme Adolf Valkeala
Halme Aksel 25.6.1885 Valkeala
Halme Artturi 2.3.1891 Hyvinkää
Halme Aukust 1896 Nurmijärvi
Halme Edvart Vihti
Halme Emil Arvid 21.1.1892 Lohja
Halme Heikki Vihtori 20.5.1873 Tuusula
Halme Kalle Edvard 3.7.1877 Urjala
Halme Kustaa Nestori Kaarlonpoika 5.6.1888 Kiukainen
Halme Nestor Janakkala
Halme Nestor 1895 Sippola
Halme Oskar Alfred 20.10.1873 Forssa / Tammela
Halme W.S. 1866 Ylöjärvi
Halmela Niilo Verner 21.9.1900 Kankaanpää
Halminen Frans Mikael 1.4.1896 Sääksmäki
Halminen Kustaa Aadolf 5.5.1894 Sääksmäki
Halminen Martta Lydia 17.2.1900 Sääksmäki
Halonen Adam 10.4.1891 Kotka
Halonen Hugo Edvard 1891 Viipuri mlk
Halonen Juho Alfred Juhonpoika 16.8.1877 Valkeala
Halonen Kustaa Jalmari 10.8.1893 Kangaslampi
Halonen Otto Pekanpoika 18.9.1902 Leppävirta
Halonen Tuomas Juhonpoika 21.12.1860 Kivennapa
Haltonen Mikko Tuomaanpoika 17.4.1883 Helsinki p
Halttunen Emil Albert 6.9.1894 Kangasniemi
Halttunen Kalle Rikhardinpoika 31.7.1877 Miehikkälä
Halvari Fredrik Evert 16.9.1883 Rovaniemi
Hamari Anton Emanuelinp. 18.1.1885 Kymi
Hamari Taavetti Joelinpoika 24.3.1873 Valkeala
Hamari Wiktor Joelinpoika 1.8.1880 Valkeala
Hamberg Alarik 4.5.1892 Jaala
Hammarberg Antti 20.7.1871 Forssa / Tammela
Hammarén Ludvig Kallenpoika 12.11.1890 Ruokolahti
Hanala Juho August 1877 Sääksmäki
Hanava Juho Aukusti 3.5.1877 Akaa
Hangaslahti Manu Aleksander Efraiminp. 20.7.1862 Mouhijärvi
Hanhikoski Juho Oskari 31.10.1883 Kokkola
Hanikat Matti Lappee
Hanikka Karl August Antinpoika 23.8.1887 Käkisalmi mlk
Hankaanpää Jalmar Aleksander 22.11.1892 Muolaa
Hankala Aksel Aleksp. 25.8.1894 Johannes
Hankolin Karl Ossian 30.3.1886 Nummi
Hankolin Viktor 22.3.1895 Nummi
Hannikainen Juho 26.6.1896 Viipuri mlk
Hanninen Ville Salomoninpoika 4.11.1877 Heinjoki
Hannula Hjalmar 15.11.1878 Asikkala
Hannula Isak Sääksmäki
Hannula Johan Erhard Heikinp. 21.4.1886 Asikkala
Hannula Juho Jaakko Kustaanp. 20.12.1855 Pirkkala
Hannula Taavetti Mikonpoika 13.3.1871 Valkeala
Hanski Antti Taavinpoika 1.4.1860 Antrea
Hanski Juho 28.8.1884 Antrea
Hansson Karl Henrik 26.8.1858 Loviisa
Hansson Nestor Verner 26.5.1896 Ruotsinpyhtää
Hardén Konstantin 21.5.1887 Pernaja
Harhio Eino Ilmari 22.11.1900 Kokemäki
Harhio Uuno Vilho Verner 8.7.1896 Huittinen
Harju Artturi Edvard 5.1.1897 Nastola
Harju Jalmari Somero
Harju Johan Jalmari 13.3.1879 Myrskylä
Harju Juho Wiktor 7.1.1873 Hattula
Harju Siviä 10.12.1887 Kotka
Harju Venni 15.7.1896 Ikaalinen
Harju Weikko Stefanus 25.12.1897 Urjala
Harjunen Josef Iisakinpoika 9.10.1856 Parkano
Harjunen Martti Albert 25.7.1898 Tammela
Harjunpää Konrad Paavo 27.10.1888 Kotka
Harjunpää Paavali 27.10.1888 Tyrvää
Harmoinen Juho 3.7.1877 Muolaa
Harppu Hjalmar Aleksander 1880 Viipuri mlk
Harrila Jalmar Matinpoika 20.8.1887 Valkeala
Hartell Akseli Helsingin pitäjä
Hartell Gustaf Henrik 2.3.1853 Nummi
Hartén Hugo Evert 4.2.1887 Helsinki s
Hartén Linda Wilhelmina Petman 30.6.1885 Helsinki s
Harteva Vihtori 3.2.1877 Akaa
Hartikainen Eemil Jerempk. 13.7.1884 Hämeenlinna
Hartikainen Frans Muolaa
Hartikainen Janne Lappee
Hartikainen Matti Muolaa
Hartikka Edvard Emil Antinpoika 28.8.1891 Lappee
Hartikka Lyydia 1899 Maaria
Hartman Aleksi 1894 Luopioinen
Hartonen Anton 13.1.1880 Puumala
Hartonen Wilppu Aukustinpoika 6.5.1885 Valkeala
Hasari Antton 16.12.1890 Luumäki
Hasari Emil 30.6.1886 Luumäki
Hasari Taneli Eliaanpoika 16.12.1875 Valkeala
Hasari Viktor Taavetinpoika 18.9.1890 Lappee
Haskelin Vilhelmina Helsinki
Hassinen Johannes Petterinpoika 24.8.1882 Kymi
Hast Juho Oskari Amantanpoika 21.12.1892 Pälkäne
Hast Kalle 22.2.1877 Hollola
Hastell Kalle August Väinö 7.1.1887 Huittinen
Hasti Valfrid Kustaanpoika 12.1.1874 Pälkäne
Hasu Kalle Edvard Tanelinpoika 12.6.1897 Valkeala
Hasu Viktor 25.7.1878 Kotka
Hatakka Albert Aleksanderinpoika 18.9.1894 Metsäpirtti
Hatt Anshelm 7.10.1900 Lempäälä
Hauhia Anders Gustaf 22.11.1875 Kymi
Haukka Pietari Matinpoika 22.11.1889 Antrea
Haulivuori Juho 10.12.1865 Valkeala
Hautala Jalmar Engelbert 17.2.1899 Hyvinkää
Hautalahti Herman Juhonp. 8.5.1884 Anjala
Hautamäki Toivo Maksimus 3.1.1895 Helsinki e
Hautaniemi Juho Petter 25.9.1877 Iitti
Hautasaari Matti Emil Viipuri
Havia Herman Joosepinpoika 13.3.1873 Uusikirkko VL
Havia Johannes Matinpoika 22.10.1893 Uusikirkko VL
Havia Mikkel Hermaninpoika 24.9.1895 Uusikirkko VL
Havia Toivo Hermaninpoika 2.4.1899 Uusikirkko VL
Havo Joonas Abelinpoika 1881 Savitaipale
Hed Kaarle 1.12.1888 Lammi
Hedberg Algot Ferdinand 10.4.1880 Helsinki pr
Hedberg Otto 1869 Viipuri mlk
Hedman Kustaa Jaakko 25.7.1889 Hattula
Heidenberg Kalle Johannes Otonpoika 25.6.1886 Längelmäki
Heikari Toivo Erik Hjalmar Erkinpoika 14.5.1887 Lahti
Heikari Wiktor Eeva-Stiinanpoika 2.9.1876 Valkeala
Heikinpoika Kaarle August 30.4.1856 Nurmijärvi
Heikkilä Aaro 4.3.1894 Luumäki
Heikkilä Aksel 7.4.1892 Jaala
Heikkilä Arttur Aleksius 2.12.1886 Humppila
Heikkilä Einar Matinpoika 21.12.1889 Vehkalahti
Heikkilä Emil Antinpoika 12.12.1863 Mouhijärvi
Heikkilä Iivari 29.8.1890 Somerniemi
Heikkilä Johan Aug. 1884 Vanaja
Heikkilä Juha 1867 Orivesi
Heikkilä Juho 19.4.1888 Somerniemi
Heikkilä Juho Evald 11.3.1894 Nastola
Heikkilä Juho Vihtori 1893 Kankaanpää
Heikkilä Kaarle Anshelm Tuomaanpoika 12.11.1888 Valkeala
Heikkilä Lauri Emil 6.6.1894 Mouhijärvi
Heikkilä Manu 20.9.1858 Luumäki
Heikkilä Martti Oskar 2.3.1895 Ypäjä
Heikkilä Oskar Heikinp. 21.9.1884 Kymi
Heikkilä Sylvester Antoninpoika 17.12.1889 Valkeala
Heikkilä Toivo Johannes 28.12.1887 Mouhijärvi
Heikkilä Viktor Kristianinp. 24.12.1875 Helsinki e
Heikkilä Wäinö Nikolai 9.4.1890 Mouhijärvi
Heikkinen Adam Abelinpoika 29.9.1861 Lappee
Heikkinen Ahti 1891 Tyrnävä
Heikkinen Lauri 9.11.1870 Helsinki e
Heikkinen Otto 1896 Kajaani mlk
Heikkonen Johannes Juhonpoika 19.1.1889 Taipalsaari
Heikura Gustaf Eemil Aadenpoika 4.3.1896 Kemi mlk
Heimala Toivo 10.10.1896 Luumäki
Heimo Johan Viktor 22.2.1887 Kaarina
Heimonniemi Jooseppi 1888 Sakkola
Heinilä Karl Viktor 2.1.1852 Hyvinkää
Heinimaa Frans Erland 6.11.1889 Kokemäki
Heininen Emil Kallenpoika 23.3.1887 Pirkkala
Heininen Väinö Vihtori 29.11.1898 Loppi
Heiniö Kaarlo 5.11.1893 Vaasa
Heiniö Lauri Ilmari Juhp. 12.5.1892 Forssa / Tammela
Heino Aapeli Johan 11.2.1897 Hyvinkää
Heino Antti Aataminpoika 16.2.1879 Helsinki s
Heino Artturi Akseli 25.3.1899 Vihti
Heino Augusti 1.4.1880 Koski HL
Heino Elin 21.8.1876 Kotka
Heino Elli Johanna 18.1.1897 Tampere
Heino Ferdinand Wilhelm Juhonpoika 26.9.1887 Kiikoinen
Heino Frans Edvard 17.9.1902 Nurmijärvi
Heino Fred. Julius 3.8.1875 Hausjärvi
Heino Fredrik Einar 2.8.1897 Hausjärvi
Heino Heikki 25.12.1890 Hollola
Heino Hilja Matilda 6.3.1898 Karjalohja
Heino Ingrid Agda Elis. 6.9.1898 Hyvinkää
Heino Johan Väinö 16.5.1898 Nurmijärvi
Heino Johannes Rikhard 1.2.1890 Nummi
Heino Juho August 16.9.1869 Tammela
Heino Juho Emil Antinpoika 8.11.1891 Iitti
Heino Juho Heleenanpoika 26.12.1883 Lammi
Heino Kaarlo Anton 8.3.1875 Kotka
Heino Kalle Oskari Juhonpoika 29.12.1894 Hyvinkää
Heino Karl Jalmar 6.7.1882 Taipalsaari
Heino Kustaa Kustaanpoika 8.6.1885 Valkeala
Heino Oskari 15.7.1886 Vanaja
Heino Otto Oskari 13.2.1895 Pirkkala
Heino Teodor 9.11.1887 Hollola
Heinonen Aaron Olavi 2.4.1897 Mouhijärvi
Heinonen Aleksander 12.7.1898 Ypäjä
Heinonen Arvo Johannes 19.2.1898 Metsämaa
Heinonen Eemeli 10.8.1897 Renko
Heinonen Isak Erhard Kustaanpoika 8.1.1895 Eurajoki
Heinonen Jalmar Walfrid 1896 Nummi
Heinonen Johan Reinhold 6.9.1877 Helsingin pitäjä
Heinonen Juho Artturi 26.11.1892 Kangasala
Heinonen Juho Emil 15.5.1884 Hollola
Heinonen Juho Hemming 23.9.1870 Lahti
Heinonen Juho Kustaa Fransinpoika 4.3.1882 Valkeala
Heinonen Juho VIhtori Eberhard.p. 16.8.1886 Hyvinkää
Heinonen Kaarle Anshelm 29.11.1882 Lempäälä
Heinonen Kaarle Gustaf 21.2.1882 Helsinki e
Heinonen Kalle Heikki 1.5.1880 Kannus
Heinonen Kalle Jalmar 1.1.1894 Kokemäki
Heinonen Karl Eusebius Heikinpoika 14.8.1900 Kuhmalahti
Heinonen Knuut Vilhelm Loimaa
Heinonen Kustaa 12.2.1876 Punkalaidun
Heinonen Lauri Helsingin pitäjä
Heinonen Lauri Valtter 27.11.1902 Ulvila
Heinonen Nestor Efraiminp. 6.10.1893 Helsinki e
Heinonen Nestor Heikinpoika 28.7.1879 Hollola
Heinonen Oskari 1885 Kiikala
Heinonen Penjami 30.11.1858 Kuhmoinen
Heinonen Stefanus 26.12.1884 Padasjoki
Heinonen Yrjö Aleksander 9.1.1895 Längelmäki
Heinonen Yrjö Nikolai 24.1.1894 Renko
Heinäjärvi Niilo 1887 Längelmäki
Heinänen Aleksi Fredrik 17.7.1896 Lohja
Heinänen Hannes 2.10.1891 Suomusjärvi
Heinänen Kalle Kustaa 20.5.1896 Hämeenlinna
Heinäsuo Juho Arvo 7.2.1890 Halikko
Heiska Adam Matinpoika 7.2.1880 Lappee
Heiska Iivari 1882 Virrat
Heiskala Petter 17.12.1895 Asikkala
Heiskanen Antti Juho 6.1.1887 Leppävirta
Heiskanen Eemi Reetrikki Aaronpoika 1.6.1895 Leppävirta
Heiskanen Kalle 18.12.1898 Kajaani
Heiskanen Otto Herman Loviisanpoika 26.8.1879 Leppävirta
Heittola Svantte Henrikki 1894 Virrat
Helander Akseli Hesekielinp. 6.1.1885 Tampere
Helander Allan 11.7.1892 Iitti
Helander Heikki 1894 Hämeenlinna
Helander Henrik 10.3.1863 Myrskylä
Helander Iivari Sakarias 4.8.1894 Hamina
Helander Kalle 14.5.1875 Padasjoki
Helander Kosti Hemming 12.3.1898 Nurmijärvi
Helander Otto Sylvester 31.12.1894 Antrea
Helander Valfrid Valdemar 11.7.1897 Kymi
Helander Yrjö Tyrväntö
Heldan Juho Evert 15.11.1870 Akaa
Heldan Lauri Emil 23.8.1885 Kylmäkoski
Helenius Aleksanteri 1887 Nummi
Helenius Frans Jalmari 29.8.1890 Nummi
Helenius Hugo Emil 29.6.1897 Tampere
Helenius Jalmari Nikolai 27.1.1899 Messukylä
Helenius Johannes Henriksson 19.7.1888 Porvoo
Helenius Kalle Hjalmar 26.7.1886 Hauho
Helenius Karl Nestor 29.2.1899 Vihti
Helenius Lauri Samuli 7.6.1896 Suodenniemi
Helenius Niilo 1896 Keuruu
Helenius Olga Maria 31.8.1899 Mäntsälä
Helenius Uuno Ilmari Kallenpoika 19.10.1889 Forssa / Tammela
Helenius Wiljam Johan 21.3.1894 Sääminki
Helgasson Karl 3.3.1853 Heinola mlk
Helin Aatu Idanpoika 24.6.1886 Sääksmäki
Helin Anna Ottilia 4.8.1871 Lempäälä
Helin Eerikki Johannes 18.5.1890 Karkku
Helin Elias Edv. 14.10.1890 Nurmijärvi
Helin Elli Amanda 18.7.1893 Akaa
Helin Frans Adam 24.12.1892 Urjala
Helin Johan Edvin 1.12.1884 Kotka
Helin Juho 7.5.1893 Jaala
Helin Kalle Fredrik Fredrikinpoika 24.12.1882 Sääksmäki
Helin Karl Botolf 16.6.1877 Eura
Helin Kustaa 10.12.1887 Lempäälä
Helin Nestor 14.7.1877 Pukkila
Helin Toivo 1900 Juupajoki
Helin Urho Alfred 3.8.1891 Keuruu
Helin Viktor Juho Juhonpoika 16.9.1887 Muolaa
Helisevä Väinö Paavali 10.10.1899 Kiikka
Helistö Yrjö Edvard Leonard 28.6.1891 Kemi mlk
Helkiö Isak Ivar 25.12.1876 Eurajoki
Helkiö Mikkel 30.4.1884 Kiukainen
Hellberg Edvard Juhonpoika 18.3.1901 Koivisto
Hellberg Emil 1889 Juupajoki
Hellen Impi Helena 3.6.1901 Rauma
Hellman Frans Maurits 17.4.1880 Inkoo
Hellman Fredrik Reinhold 15.7.1893 Eura
Hellman Juho Arvid 12.6.1895 Tampere
Hellman Kalle 14.1.1874 Jaala
Hellman Maurits 2.8.1854 Hämeenkyrö
Hellqvist Otto Topianpoika 4.4.1871 Sääksmäki
Hellsberg Nestori Annanp. 23.10.1870 Kauvatsa
Hellstedt Reino Johannes Kustaanpoika 15.6.1899 Kylmäkoski
Hellsten Juho Mikko Mikonpoika 8.7.1892 Somero
Hellsten Karl 4.2.1896 Porvoo mlk
Hellstén Juho Ferdinand 8.8.1875 Hyvinkää
Hellstén Kustaa Nestor Juhonpoika 10.12.1883 Oripää
Hellstén Lauri Ilmari Otonpoika 9.6.1897 Kalvola
Hellstén Vilhelm Fredrik 8.1.1881 Pyhäjärvi UL
Hellstén Väinö Jaakob 29.7.1899 Tammela
Hellstén Weikko Leo Sten Otonpoika 26.11.1894 Kalvola
Hellström Hemming Fredrik Hypatus 8.3.1897 Halikko
Hellström Kaarl Richard Aleksanderinpoika 9.3.1897 Kivennapa
Hellström Laura Irene Juhontytär 24.10.1901 Lieto
Helminen Akseli Vihtorinpoika 2.8.1892 Sääksmäki
Helminen Aleksi 17.3.1893 Jämsä
Helminen Frans Arvid Fransinpoika 26.5.1889 Luopioinen
Helminen Frans Vihtori 7.12.1897 Tampere
Helminen Hjalmar Johannes 18.1.1895 Orivesi
Helminen Jati Herman Hermanninp. 26.11.1889 Ruovesi
Helminen Johan Hjalmar Seliminp. 17.5.1889 Kymi
Helminen Kalle Heikki 26.12.1882 Orivesi
Helminen Kalle Wihtori Juhonpoika 23.3.1882 Kalvola
Helminen Karl Aleksi 5.8.1889 Vihti
Helminen Kustaa Selim 22.9.1879 Rauma
Helminen Martta Josefiina 18.3.1894 Sääksmäki
Helminen Olga Hauho
Helminen Urho Heikki 19.2.1897 Loppi
Hendikson Kalle 1900 Hämeenkyrö
Hendrikson Karl 30.6.1850 Nurmijärvi
Henriksson Emil Alfred 28.6.1878 Pernaja
Henriksson Georg Werner 29.6.1898 Loviisa
Henriksson Gunnar Alexander 7.5.1901 Kemiö
Henriksson Hjalmar 14.3.1885 Loviisa
Henriksson Johan Gunnar 7.9.1896 Hollola
Henriksson Karl August 28.4.1875 Hanko mlk
Henriksson Oskar Leonard 30.11.1893 Pernaja
Henriksson Oskar Rikhard 1.7.1881 Hausjärvi
Henriksson Viktor Joel 28.10.1900 Helsinki sr
Hentman Otto Vilhelm 10.2.1875 Vihti
Hentrikson Kalle Nurmijärvi
Henttinen Mikko Pietarinpoika 11.3.1869 Terijoki
Henttunen Axel 2.2.1892 Pyhtää
Hentula Antton Aleksanterinp. 2.9.1900 Koivisto
Hentula Otto Aleksanterinpoika 22.3.1898 Koivisto
Hepo-oja Heikki Viktor Matinpoika 15.3.1877 Kivennapa
Hermunen Antton 24.11.1889 Luumäki
Hernesniemi Antton Heribert 30.11.1883 Ahlainen
Herrala Juho 26.2.1898 Seiskari
Herrala Tahvo Aataminp. 30.7.1882 Koivisto
Herrala Topias 1.2.1892 Kuolemajärvi
Herrala Tuomas Mikonpoika 9.12.1874 Rauma
Herranen August 22.1.1871 Rautalampi
Herranen Juho Fabian 23.10.1877 Joutseno
Herranen Kauno Gabriel 28.2.1899 Maaria
Herttell Arvo Juho Villiam 25.3.1891 Kokemäki
Heurlin Viktor Alarik 22.3.1878 Pori
Hevossaari Matti Tuomaanpoika 15.5.1876 Valkeala
Hietala Anton Tanelinpoika 6.5.1879 Virolahti
Hietala Juho Juhonpoika 11.7.1888 Valkeala
Hietala Simo Kustaavanpoika 3.11.1875 Kuhmalahti
Hietala Taneli Heikinpoika 16.5.1881 Lappee
Hietala Taneli Rietunpoika 15.7.1878 Virolahti
Hietala William Alfred 14.9.1897 Anjala
Hietala Yrjö 23.12.1893 Asikkala
Hietamäki Martti 7.1.1898 Längelmäki
Hietamäki Vihtori 17.12.1875 Ikaalinen
Hietanen Arvi 14.8.1898 Iitti
Hietanen Herman Mikkelinpoika 11.7.1894 Uusikirkko VL
Hietanen Herman Nikodemuksenpoika 7.7.1889 Uusikirkko VL
Hietanen Malakias 2.11.1890 Kuolemajärvi
Hietanen Mooses 19.9.1869 Kuolemajärvi
Hietanen Nikanor Sigfridinpoika 9.12.1874 Koivisto
Hietanen Vilho 1893 Ruotsinpyhtää
Hihnala Juho 19.6.1883 Uusikirkko VL
Hiiri Anton Mikonpoika 27.10.1887 Johannes
Hiiri Antti Juhonpoika 8.8.1885 Miehikkälä
Hiironen Kalle Edvard Otonp. 26.2.1891 Kymi
Hiittiö Kaarle Ludviginpoika 20.10.1890 Pälkäne
Hilander Kaarle Kustaa 1.8.1865 Lammi
Hilander Samuel 21.8.1897 Jämsä
Hilden I. M. 1876 Tampere
Hiljanen Viktor Ferdinand 6.12.1896 Pori
Hillerström Anton Johan ?.7.1897 Turku
Hilli Arvo Lennart Kallenpoika 11.5.1897 Lappee
Hillo Amanda 11.8.1885 Hamina
Hilska Aukusti Matinpoika 11.5.1889 Koivisto
Hiltunen E. Muolaa
Hiltunen Eljas 10.4.1893 Joroinen
Hiltunen Ilmari 23.8.1893 Kotka
Hiltunen Juho 1885 Viipuri mlk
Hiltunen Kaarlo Henrik Sulkava
Hiltunen Sulo Armas 4.6.1898 Kymi
Hiltunen Taavetti Villenpoika 16.7.1898 Leppävirta
Hiltunen Toivo Ilmari 7.8.1895 Lappee
Hiltunen Vilho Riitta-Kaisanpoika 11.11.1884 Taipalsaari
Himberg Henrik Leonard 1.9.1894 Helsinki e
Hink Joeli Herman 27.12.1896 Ypäjä
Hinkkanen Emil 13.9.1873 Janakkala
Hinkkuri Eino Matinpoika 8.8.1895 Vehkalahti
Hinkkuri Villehard Matinpoika 28.2.1891 Vehkalahti
Hintikainen Arnold August 14.9.1898 Porvoo mlk
Hintikka Juho Samulinpoika 29.3.1877 Kivennapa
Hintsanen Aleksander Ollinpoika 5.7.1871 Uusikirkko VL
Hippeläinen Jooseppi Antinpoika 2.8.1888 Kivennapa
Hirsimäki Aleksanteri 17.7.1869 Elimäki
Hirsioja Kustaa Severin 29.10.1891 Hauho
Hirvi Wiktor Sylvesterinpoika 23.11.1882 Valkeala
Hirvinen Jeremias Antinpoika 3.6.1886 Iitti
Hirvisaari Matti 28.2.1879 Iitti
Hirvonen Helsinki
Hirvonen Anna Sofia 11.6.1899 Hausjärvi
Hirvonen Antti Juho 8.3.1901 Joroinen
Hirvonen Arvi Albin 2.10.1898 Joroinen
Hirvonen August 14.6.1888 Joroinen
Hirvonen Eetu Wihenpoika 9.3.1892 Kuru
Hirvonen Ernst 1880 Ristiina
Hirvonen Janne Eukariuksenpoika 27.11.1895 Kangaslampi
Hirvonen Konrad Heikinpoika 4.12.1877 Viipuri mlk
Hirvonen Mikko Mikonpoika 8.2.1872 Lappee
Hirvonen Simo Antinp. 13.11.1882 Värtsilä
Hirvonen Vilho Abelinpoika 27.9.1879 Pyhtää
Hirvonen Wilhelm Wilhenpoika 6.4.1888 Kuru
Hirvonen Yrjö Wilhenpoika 21.8.1897 Kuru
Hiukka Antti 15.12.1866 Säkkijärvi
Hjelm Juho Wäinö Ulrikinpoika 31.7.1891 Kalvola
Hjelt August 13.7.1868 Padasjoki
Hjelt Eerik 5.5.1877 Somerniemi
Hjerp Toivo 6.6.1893 Hartola
Hjerppe Bernhard 1.5.1883 Kotka
Hjort Dagmar Irene 27.11.1902 Porvoo mlk
Hjulgrén Edla Sofia 28.6.1875 Joutseno
Hodzenko Zahar Anisimovitš
Hoffren Juho Pekka 24.6.1863 Leppävirta
Hohenthal Kaarle Juhana Juhananpoika 6.2.1870 Koivisto
Hoikkala Kustaa Eetvartti 9.6.1894 Ruovesi
Hokka Vihtori Matinpoika 31.7.1865 Sääksmäki
Hokkala Kalle 1888 Valkeala
Hokkanen Albin Lappee
Hokkanen Armas Leppävirta
Hokkanen Armas Ernst 14.8.1889 Joroinen
Hokkanen Arvo Nestor Matinpoika 26.2.1894 Valkeala
Hokkanen Evert Akaa
Hokkanen Taavetti 11.10.1886 Kuolemajärvi
Holger Tauno Vihtori 7.7.1899 Pori
Holm Emil 24.9.1887 Lohja
Holm Fredrik Wihtori 21.2.1885 Hattula
Holm Iris Astrid 6.11.1901 Hyvinkää
Holm Johan Feliks 28.11.1892 Tampere
Holm Väinö Fredrik 25.3.1891 Nummi
Holma Wihtori 7.3.1889 Hämeenkyrö
Holmberg Frans Viktor 14.4.1861 Noormarkku
Holmberg Juhani Matildanpoika 14.11.1892 Uusikirkko VL
Holmberg Ture Konstantin 8.2.1892 Helsingin pitäjä
Holmgren Birger Gottfrid 28.10.1897 Helsinki sr
Holmi Lempi Matilda 18.3.1892 Ulvila
Holmsten Ida Sofia 22.10.1898 Mäntsälä
Holopainen August 1898 Viipuri mlk
Holopainen Heikki Herman Antinpoika 3.12.1896 Tohmajärvi
Holopainen Kalle Pekanpoika 1.8.1865 Kotka
Holsti Arvo Nikolai 1.8.1897 Somero
Holsti Juho Vilhelm 6.8.1895 Lammi
Holsti Urho Aleksander 2.8.1895 Somero
Holttinen Mikko Joosepinpoika 4.10.1889 Valkjärvi
Hongisto Juho Joonaanpoika 28.2.1888 Savitaipale
Hongisto Kustaa Herman Juhonp. 27.3.1894 Köyliö
Hongisto Oskar Verner 21.4.1889 Hausjärvi
Honka Arvid 23.12.1886 Forssa / Tammela
Honkala Frans Paavalinpoika 30.8.1887 Suoniemi
Honkanen Albiin Muolaa
Honkanen Eedla 13.5.1896 Sääksmäki
Honkanen Etu 1890 Orimattila
Honkanen Jafet 1895 Viipuri mlk
Honkanen Kalle Ervart Kallenp. 17.9.1883 Vihti
Honkanen Matti 1884 Viipuri mlk
Honkanen Sulo Armas 27.11.1896 Jämsä
Honkasalo Kaarlo Armas 8.10.1891 Ulvila
Honko Jalmari 30.6.1898 Somero
Honko Vihtori 3.1.1896 Somero
Hopp Einar Villenp. 5.5.1897 Urjala
Hornborg Ture Irenius Alexison 5.12.1889 Siipyy
Hostila Taavetti 10.9.1884 Suomenniemi
Hovi August Vilhelminpoika 4.2.1897 Lappee
Hovi Jalmari Erikinpoika 3.7.1889 Koivisto
Hovi Leo Kristianinpoika 28.6.1892 Kymi
Hovi Ristian Joosepinpoika 16.1.1882 Uusikirkko VL
Hovi Sten Ilmari 6.12.1899 Kotka
Hramoff Feodor Akimov Kivennapa
Hugg Henrik Gustaf 19.1.1887 Turku
Huhtala Saara Magtaleena Lempäälä
Huhtalin Matti 9.8.1884 Iitti
Huhtanen Juho 1879 Viipuri mlk
Huhtanen Väinö Filemon 1899 Viipuri mlk
Huhtimo Kaarle Richard 1.8.1890 Tammela
Huhtinen Juho Wihtori 28.12.1881 Vihti
Huhtinen Kaarle 26.9.1902 Humppila
Huhtinen Kalle Aukusti 13.2.1887 Vihti
Huhtinen Toivo Jaakko 4.8.1895 Vihti
Huikarinen Tuntematon Mikkeli mlk
Huikko Frans Maurits 8.8.1880 Pernaja
Huittari Maria 8.11.1859 Muolaa
Hukkanen Sakeus Kustaanpoika 2.3.1896 Muolaa
Hulkko Hannes Evert Juhonpoika 17.4.1896 Jyväskylä mlk
Hulkkonen Aaro Abelinpoika 24.6.1870 Muolaa
Humberg August Paul 14.12.1895 Korpilahti
Hunnakko Ahti Erland 19.8.1898 Pietarsaari
Huokas Erlan Lappee
Huomo Anton Eliaanpoika 1.4.1881 Valkeala
Huomo Jalmari Aataminpoika 22.11.1890 Vehkalahti
Huomo Kalle Edvard Matinpoika 27.3.1894 Lappee
Huopanen Otto Mikkeli mlk
Huoponen Antti Wilhelm Antinpoika 18.7.1878 Kivennapa
Huoppi Johan Kallenpoika 9.5.1891 Helsinki s
Huoppi Robert Kallenpoika 27.1.1881 Valkeala
Huotari Heikki Heikinpoika 19.1.1881 Nuijamaa
Huotari Matti 1887 Viipuri mlk
Huovinen Arvid Pentinpoika 14.2.1898 Sortavala mlk
Huovinen Emil Leppävirta
Huovinen Emil Bernhard 1895 Viipuri mlk
Huovinen Niilo Adolf Kreetanp. 2.5.1894 Rovaniemi
Huovinen Otto 1893 Viipuri mlk
Huppunen Elias 1860 Viipuri mlk
Huppunen Iida Sofia Fredrikintytär 9.4.1894 Heinjoki
Hurja Johannes 2.7.1891 Viipuri mlk
Hurmalainen Emil 1884 Viipuri mlk
Hurme Hugo Rikhard 1.12.1883 Valkeala
Hurme Iida 17.1.1870 Humppila
Hurme Johan Erik 10.6.1883 Nummi
Hurme Jooseppi 22.12.1874 Tampere
Hurme Juha Koivisto
Hurme Juho Albert 9.9.1879 Forssa / Tammela
Hurme Karl August 6.2.1892 Somero
Hurme Martti Heribert 16.3.1893 Tampere
Hurme Matias Nestori 14.9.1888 Pöytyä
Hurme Toivo Ilmari Rikhardinpoika 1.9.1885 Valkeala
Hurme Vilho Ilmari 2.11.1892 Kiikka
Hurme Werner Nikolai 1.2.1895 Humppila
Hurmerinta Niilo Viktor 23.3.1883 Metsämaa
Hurri Kalle 10.7.1862 Jaala
Hurri Viktor Antinpoika 6.1.1878 Muolaa
Husa Antti Mäntyharju
Husu Matti Elianpoika 8.2.1883 Lappee
Hutko Aarne Maurits 23.2.1896 Urjala
Hutko Lauri 13.4.1891 Urjala
Huttunen Aukust Aukustinpoika 1.2.1868 Terijoki
Huttunen Esaias 6.7.1895 Joroinen
Huttunen Kaisa Maria 2.11.1873 Antrea
Huttunen Liina Jaala
Huttunen Maria 11.4.1867 Terijoki
Huuhilo Antti Lemi
Huuhilo Joonas Lemi
Huuhilo Väinö Lemi
Huuhka Matti Vilhelminpoika 16.1.1892 Muolaa
Huuhka Mikko Vilhelminpoika 28.9.1898 Muolaa
Huuhko Matti 17.2.1887 Luumäki
Huuki Antti 16.11.1883 Kuolemajärvi
Huumonen Bernhard Tuomaanpoika 25.3.1892 Kivennapa
Huumonen Tuomas Tuomaanpoika 30.9.1850 Kivennapa
Huusari Viljam Vehkalahti
Huuskanen Kustaa Adolf 27.4.1870 Helsingin pitäjä
Huuskonen August 9.8.1894 Varkaus / Leppävirta
Huuskonen Uuno Johannes 6.11.1891 Hollola
Huvila Kalle 1898 Korpilahti
Hyllinen Kalle 1890 Luopioinen
Hymander Kustaa Evert 1.9.1897 Hauho
Hynninen Albin Josepinpoika 7.7.1884 Pyhtää
Hynninen August Aleksander Paavonpoika 8.1.1896 Joroinen
Hynninen Hannes Evald Petterinpoika 10.12.1898 Varkaus / Leppävirta
Hynninen Wilho Kustinpoika 6.1.1891 Helsinki s
Hyrkkänen Antti Juhonpoika 31.5.1872 Taipalsaari
Hyrkkänen Eemil Joonaanpoika 1879 Savitaipale
Hyttinen Antti Antinpoika 20.6.1886 Uusikirkko VL
Hyttinen Juho Salomoninpoika 10.1.1889 Kivennapa
Hyttinen Otto Edvard 17.7.1895 Soanlahti
Hyttinen Otto Herman Hermaninpoika 29.91892 Leppävirta
Hytönen Armas 18.1.1901 Kotka
Hytönen Juho Emil 1.3.1884 Laukaa
Hytönen Juho Emil 5.9.1885 Hankasalmi
Hytönen Juho Matinpoika 25.7.1861 Uusikirkko VL
Hyvämäki Kalle Lauri 27.8.1901 Lammi
Hyvärinen Edvard 6.4.1895 Nuijamaa
Hyvärinen Matti 23.7.1888 Viipuri
Hyvättinen Karl Emil 1875 Viipuri mlk
Hyvättinen Vappu 1896 Joutseno
Hyvönen Antti 24.11.1896 Muolaa
Hyvönen Evert 1891 Viipuri mlk
Hyvönen Heikki Muolaa
Hyvönen Ida Maria Aapelintytär 25.7.1895 Lappee
Hyvönen Juho 27.10.1872 Muolaa
Hyvönen Matts Bruno 6.10.1895 Pernaja
Hyyhönen Matti Nestor 12.9.1880 Vesilahti
Hyypiä Aatu 21.7.1883 Luumäki
Hyyryläinen Fabian 4.6.1877 Kotka
Hyyryläinen Pekka Vihti
Hyyrönmäki Oskar Mannanpoika 19.6.1889 Pyhäjärvi OL
Hyytiä Paavo Salomoninpoika 11.7.1881 Metsäpirtti
Hyytiä Salomon Matinpoika 18.6.1878 Metsäpirtti
Hyytiäinen Jalmari Helsingin pitäjä
Hyytiäinen Joosep Heikinpoika 9.7.1887 Muolaa
Hyytiäinen Kustaa Adolf Tuomaanpoika 3.7.1883 Terijoki
Hyytiäinen Sylvester Joosepinpoika 1.1.1890 Muolaa
Hågberg Tav. Leppävirta
Håkans Johannes Andersson 7.10.1872 Raippaluoto
Hägg Eefraim Juhonpoika 1.2.1880 Kalvola
Häggman Jalmari 11.4.1894 Renko
Häkkilä Kaarlo Emil 1900 Viipuri mlk
Häkkinen Aatu 1895 Joutseno
Häkkinen Esaias Tuomaanpoika 17.10.1863 Ruokolahti
Häkkinen Heikki Pietarinpoika 8.3.1870 Viipuri mlk
Häkkinen Oskar Juhonpoika 14.10.1877 Ruokolahti
Häkkinen Samuel 28.8.1857 Viitasaari
Häkkänen Nikolai 6.12.1879 Mäntyharju
Häkälä Henrik Hjalmar 9.1.1885 Porvoo mlk
Häkämies Antti 12.11.1881 Säkkijärvi
Häkänen Arvi Juhonpoika 26.3.1902 Uusikirkko VL
Häkänen Mikko 1882 Viipuri mlk
Häkärä Helsingin pitäjä
Hälikkä Leo Emanuelinpoika 6.6.1899 Muolaa
Hällfors Mauri Evert Juhonpoika 29.1.1877 Tottijärvi
Hällfors-Rajala Wäinö Edvard 21.9.1891 Hämeenkyrö
Hällsten Harald Hemming 12.2.1899 Helsinki sr
Hällström Nikolai 5.12.1894 Tammela
Hällström Uuno Artur 3.10.1900 Ypäjä
Hämeenranta Hjalmar 8.9.1883 Helsinki s
Hämäläinen A. B. Kontiolahti
Hämäläinen Aapro Taavinpoika 15.4.1887 Metsäpirtti
Hämäläinen Aatami Eliaanpoika 4.11.1868 Savitaipale
Hämäläinen Alvar 9.3.1899 Iitti
Hämäläinen Anton 23.3.1890 Säkkijärvi
Hämäläinen Antti 1893 Joutseno
Hämäläinen Antti Juho Antinpoika 6.3.1895 Ruokolahti
Hämäläinen Antti Pekka 2.4.1864 Kontiolahti
Hämäläinen Antti Yrjönpoika 26.6.1888 Kivennapa
Hämäläinen Eeva Maria Aatamintytär 7.2.1874 Savitaipale
Hämäläinen Einar Aleksander Juhananpoika 24.12.1896 Koivisto
Hämäläinen Eino Tahvonpoika 18.7.1899 Virolahti
Hämäläinen Ilmari 17.4.1888 Muolaa
Hämäläinen Joonas 1888 Viipuri mlk
Hämäläinen Juho 17.7.1859 Kotka
Hämäläinen Juho Muolaa
Hämäläinen Kalle 1887 Heinola mlk
Hämäläinen Kalle 25.9.1892 Leppävirta
Hämäläinen Matti Metsäpirtti
Hämäläinen Matti Paavonpoika 24.9.1893 Koivisto
Hämäläinen Matti Tahvonpoika 11.5.1861 Lappee
Hämäläinen Mikkel (Mikko) Antinpoika 20.8.1890 Kivennapa
Hämäläinen Otto 16.5.1897 Viipuri mlk
Hämäläinen Otto Verner Jobinpoika 26.10.1898 Muolaa
Hämäläinen Paavo Juhonpoika 9.1.1866 Kivennapa
Hämäläinen Sulo Johannes 1894 Viipuri mlk
Hämäläinen Topia 1878 Pieksämäki
Hämäläinen Uno Emil 10.3.1892 Pernaja
Hämäläinen Viktor Aataminpoika 21.3.1900 Savitaipale
Hämäläinen Vilhelm 1860 Viipuri mlk
Hämäläinen Viljam 1900 Viipuri mlk
Hämäläinen Voitto Henrik 22.1.1899 Tampere
Hämäläinen Väinö 9.7.1888 Pielisjärvi
Hämäläinen Väinö Johannes 28.7.1895 Hirvensalmi
Hännikäinen Aino Lovisa Sakarintytär 23.1.1898 Kivennapa
Hännikäinen Matti Antinpoika 26.5.1888 Metsäpirtti
Hänninen Armas 5.6.1900 Muolaa
Hänninen August Lappee
Hänninen Iivari Juhonpoika 21.6.1890 Kivennapa
Hänninen Matti Antinpoika 10.8.1873 Kivennapa
Hänninen Otto 25.7.1890 Muolaa
Hänninen Robert Aleksander 30.12.1883 Muolaa
Härkönen Antti Gabrielinpoika 5.3.1882 Helsinki s
Härkönen Mikko Kallenpoika 1.1.1877 Muolaa
Härkönen Riku Muolaa
Härmä Juho Akseli 11.2.1887 Porin Reposaari
Härmä Kalle Reetrikki Paavonpoika 25.9.1891 Leppävirta
Härmä Manne Matinpoika 15.7.1896 Mäntyharju
Häsä Pekka 1880 Viipuri mlk
Hätönen Otto Muolaa
Häyhänen Väinö Hermanninpoika 6.8.1897 Valkjärvi
Höglund Johan Wilhelm 26.1.1893 Kymi
Hök Rikhard Ananianpoika 21.7.1884 Valkeala
Hölsä Antti Aataminpoika 10.8.1881 Valkeala
Hölsä Iivari Taav. poika 17.9.1889 Savitaipale
Hölttä Antti Tuomaanpoika 2.12.1873 Kivennapa
Hölttä Augusti Jalmar 19.3.1885 Mäntyharju
Hölttä Mikko Paavonpoika 18.7.1895 Kivennapa
Hölttä Nestor Tuomaanpoika 1.2.1895 Mäntyharju
Hölttä Paavo Juhonpoika 22.1.1868 Kivennapa
Hörkkö Konsta Antinpoika 6.9.1875 Johannes
Höytiö Kaarle Vihtori Juhonpoika 16.4.1883 Pälkäne
Id Juho Juhonpoika 18.4.1868 Padasjoki
Idman August Teodor 3.2.1896 Vihti
Idman Eino Varkaus / Leppävirta
Ihaksinen Juhana 1892 Viipuri mlk
Ihalainen Herman Hermaninpoika 12.11.1874 Valkeala
Ihamäki Ilmari Fredrik 29.8.1891 Tammela
Ihander Alppi Aksel 14.10.1894 Karinainen
Ihander Frans Seth. 14.11.1874 Huittinen
Ihantola Oskar 1889 Ikaalinen
Iisalo Emil Vihtorinpoika 31.12.1875 Hauho
Iitiä Toivo Johannes Villenpoika 26.6.1895 Lappee
Iivanainen Aapeli Herman 31.8.1895 Leppävirta
Iivanainen Eino Oskar 22.7.1891 Kotka
Iivanainen Otto 10.3.1895 Kuolemajärvi
Iivarinen Serafiia 20.8.1876 Jaala
Iivonen Aune Adamintytär 21.3.1869 Kivennapa
Iivonen Johannes Joosepinpoika 27.5.1891 Kivennapa
Ikola Sulo Ilmari 21.11.1898 Pälkäne
Ikonen Albin 10.3.1885 Joroinen
Ikonen Albinus 10.5.1878 Messukylä
Ikonen Armas 1885 Kivennapa
Ikonen Heikki Antinpoika 1.11.1860 Uusikirkko VL
Ikonen Isak 7.5.1877 Eurajoki
Ikonen Kaarle Juho 28.1.1888 Joroinen
Ikonen Wiljam 18.6.1889 Kangaslampi
Ikävalko Juho 1884 Viipuri mlk
Ilander Jussi Orivesi
Iljin Ivan 1876 Viipuri
Illman Emil Fr. 28.8.1886 Pusula
Illukka Hjalmar Edvard 25.11.1896 Heinola
Illukka Joonas Juhonpoika 29.4.1878 Savitaipale
Ilmarinen Juho Antinpoika 4.1.1876 Janakkala
Ilmonen Edvard 25.10.1889 Jämsä
Ilmonen Sulo Heikki Alfredinp. 23.1.1896 Jämsä
Ilola Juho Anshelm Anshelminpoika 11.2.1878 Sääksmäki
Ilomäki Evert Johannes 4.9.1894 Somero
Ilomäki Kaarle Feliks 4.1.1891 Somero
Ilomäki Kustaa Teofilus Jaakonp. 5.1.1883 Helsingin pitäjä
Ilonen Antti Juhonpoika 20.7.1885 Kivennapa
Ilonen Maria 6.10.1867 Kivennapa
Ilonen Mikko Tuomp. 25.5.1866 Kivennapa
Iltanen Frans Wihtori 1875 Sammatti
Iltanen Hugo Edvard 20.1.1895 Hausjärvi
Iltanen Kaarlo Antero 30.6.1897 Pyhäjärvi UL
Ilves Manu 26.6.1891 Luumäki
Ilves Matti 27.1.1891 Luumäki
Ilvonen Kalle Juho 4.12.1887 Leppävirta
Immell Petter Vilhelm 21.2.1885 Asikkala
Immonen Antti Elianp. 19.11.1882 Kymi
Immonen Antti Emil 30.11.1891 Mikkeli
Immonen Eino Alpiini Juhonpoika 19.11.1898 Varkaus / Leppävirta
Immonen Oskar Annanpoika 22.6.1888 Leppävirta
Immonen Otto Eemi 5.11.1896 Leppävirta
Immonen Pekka Ville 13.1.1875 Leppävirta
Immonen Wäinö Hjalamri Fredriikanpoika 21.9.1900 Varkaus / Leppävirta
Ingström Gabriel Ferdinant 24.10.1863 Hollola
Inkinen Matti Tuomaanpoika 12.6.1898 Kivennapa
Innanen Anton Taavetinpoika 1.5.1890 Taipalsaari
Innanen Toivo Tobias 1895 Viipuri mlk
Intke Jefrem Stepanovitš 28.2.1890 Rautu
Intke Mikko 26.2.1900 Rautu
Intke Nikolai Stepanovitš 4.5.1894 Rautu
Intke Stepan Nikitinovitš 1864 Rautu
Isaksson Gustaf Edvard 25.10.1877 Mustasaari
Isberg Johan Sigfrid 2.6.1890 Helsinki pr
Iskanov Andrei Pavlovitš
Isohuhta Isak Willehad 1.11.1895 Pomarkku
Isokuortti Aksel Juhonpoika 16.3.1847 Mäntyharju
Isomäki Maria Josefina Vilhontytär 11.7.1869 Mouhijärvi
Isomäki Vihtori 10.10.1878 Humppila
Isosaari Valtter Nikolai 22.9.1898 Yläne
Isupov Vasili Vasiljevitš 1900
Itkonen Adam 2.7.1883 Lappee
Itkonen Antton Antinp. 15.8.1887 Koivisto
Itkonen August 22.1.1880 Leppävirta
Itkonen Jalmari Antinpoika 2.12.1885 Koivisto
Itkonen Juho Vilhelm 24.6.1879 Hausjärvi
Itkonen Juho Wille Juhonpoika 10.12.1874 Leppävirta
Itkonen Kalle Olli-Heikinpoika 26.7.1893 Leppävirta
Itkonen Karl Hjalmar Asarianp. 24.5.1888 Helsinki s
Itkonen Kustaa Heikki Heikinpoika 28.2.1879 Joroinen
Itkonen Lauri Oiva Kristianinpoika 25.1.1891 Helsinki e
Itkonen Reinhold Antinpoika 15.7.1893 Koivisto
Iukkanen Juho Mikonpoika 15.7.1887 Terijoki
Ivanov Aleksandr Aleksandrovitš Narva
Ivanov Aleksandr Jegorovitš 1901
Jaakkola Wihtor Ikaalinen
Jaakkola Yrjö Arvidi 13.12.1895 Jämijärvi
Jaatinen Sulo Adreas 7.7.1894 Lappeenranta
Jahkonen Kalle Eemil 23.6.1899 Koski HL
Jakobsson Kaarle Iivari 6.6.1866 Pirkkala
Jakobsson Karl Jalmar 16.4.1900 Vihti
Jakovleff Mikko 12.5.1899 Lappeenranta
Jakovlev Kirill Jakovlevitš Viipuri
Jakovuori Aksel Jalmar Akselinpoika 10.1.1889 Vesilahti
Jalava Fredrik Arvid 16.3.1884 Helsinki p
Jalava Janne 1898 Keuruu
Jalava Johan Edv 12.3.1887 Vihti
Jalava Jooseppi Vilhenpoika 30.9.1876 Kangasala
Jalava Kalle 5.3.1894 Vilppula
Jalava Karl Oskar 4.9.1874 Mäntsälä
Jalava Selim Johannes 14.6.1889 Vihti
Jalava Yrjö Oskar 6.7.1900 Mäntsälä
Jalo Aarne Aleksander 30.1.1896 Perniö
Jalo Juho Oskar 20.6.1882 Forssa / Tammela
Jalo Valfrid 26.7.1898 Lappeenranta
Jalonen Ahti Albert Hannanpoika 8.11.1901 Nousiainen
Jalonen August 23.2.1894 Humppila
Jalonen Emmanuel 2.8.1852 Orimattila
Jalonen Frans Vilhelm Villenp. 25.5.1884 Messukylä
Jalonen Henrik Oiva 8.1.1893 Luopioinen
Jalonen Juho Vesilahti
Jalonen Juho Vilho Erkinp. 14.2.1857 Tampere
Jalonen Kaarlo Paavali 10.4.1887 Messukylä
Jalonen Kustaa Adolf Jaakonpoika 25.5.1876 Ypäjä
Jalonen Matilda Vilhelmina Antintytär 24.10.1874 Pirkkala
Jalonen Vilma Alina 30.4.1901 Pöytyä
Janson Wilho Alekssander 16.5.1896 Kotka
Jansson Johan Theodor 1886 Viipuri
Jasumov Nikolai Aleksejevitš 1898 Jaroslavl
Jatala Kaarle Ristian Kallenpoika 26.10.1884 Lappee
Jauho Oskari August 1892 Joutseno
Jehoroff Santeri 1900 Karinainen
Jemeljanov Pjotr Matvejevitš 1890
Jevdokimov Aleksandr Vasiljevitš 1893
Joenperä Aleksi Davidinpoika 12.6.1858 Tottijärvi
Joenpolvi Eemil Joonaanpoika 7.5.1877 Miehikkälä
Joensuu Aleks. Hemminginpoika 15.2.1892 Vimpeli
Joensuu Kaarle Herman Kaarlenpoika 3.5.1886 Sääksmäki
Joensuu Matti Wihtori Nestorinpoika 11.11.1898 Kuru
Joensuu Sven 20.5.1884 Pomarkku
Johanneskorpi Juho Anton 17.9.1889 Pomarkku
Johanson Juhan 1850 Valkeala
Johanson Juho Hattula
Johansson Adam 1876 Teisko
Johansson Anders Valdemar 29.11.1889 Pernaja
Johansson August Hjalmar 4.3.1886 Vaasa
Johansson Emil Arvid 30.8.1897 Ruotsinpyhtää
Johansson Frans Wilhelm 27.9.1888 Hyvinkää
Johansson Harry Valfrid 21.7.1902 Turku
Johansson Heikki Juhanpoika 21.1.1867 Tyrväntö
Johansson Henrik Adolf 12.5.1897 Hämeenlinna
Johansson Herman 9.2.1862 Lappee
Johansson Ivar 22.8.1899 Ruotsinpyhtää
Johansson Johan Einar 20.9.1895 Vehmaa
Johansson Johan Fredrik Edvard Helsinki
Johansson Johan Oskar 29.12.1891 Ruotsinpyhtää
Johansson Johan William 12.11.1882 Kerimäki
Johansson Juho Aukusti Juhanpoika 27.1.1886 Sääksmäki
Johansson Juho Jalmari 3.4.1897 Eurajoki
Johansson Juho Kustaa 13.2.1872 Kalvola
Johansson Juho Maurits Juhonp. 24.7.1863 Ruovesi
Johansson Kaarle Vihtori 28.1.1903 Hämeenlinna
Johansson Karl Lohja
Johansson Otto Wilhelm 13.8.1865 Valkeala
Johansson Valdemar 25.4.1896 Kotka
Johansson Viktor Stefaninpoika 14.6.1893 Keuruu
Johansson Väinö Edvard 3.5.1891 Forssa / Tammela
Johansson Wihtori Eemeli 10.10.1860 Kalvola
Jokela Arvo Oskar 28.4.1895 Kokemäki
Jokela August Kallenpoika 12.11.1883 Sääksmäki
Jokela Emil 1880 Virolahti
Jokela Emil Gerhard 24.9.1897 Hausjärvi
Jokela Hilma 1901 Piikkiö
Jokela Juho 1.1.1878 Iitti
Jokela Juho Kustaa 25.5.1884 Tammela
Jokela Matti Ananianpoika 17.2.1892 Kuru
Jokela Tuomas Antinpoika 28.6.1865 Lappee
Jokela Vihtor Fabian 17.2.1888 Mouhijärvi
Jokelainen Iikka Antp. 30.11.1886 Simo
Joki Aadolf Kustaanpoika 4.1.1886 Sääksmäki
Joki Kauno Ilmari Fredrikinpoika 5.9.1891 Sahalahti
Joki Kustaa 1885 Nurmijärvi
Joki Matti 2.9.1860 Korpilahti
Joki Svante Ans. 26.5.1895 Lammi
Joki Väinö Hykimys 1883 Jyväskylä mlk
Jokilampi Elis 15.1.1887 Hollola
Jokilehto Matti Aukustinpoika 2.2.1888 Oulainen
Jokimies Juhana Kaaprielinpoika 21.9.1878 Lappee
Jokinen Helsingin pitäjä
Jokinen Anna Matintytär 21.6.1862 Iitti
Jokinen Anselm Adrian 12.1.1868 Tottijärvi
Jokinen Anton Engelbrekt 22.4.1892 Helsinki p
Jokinen Antti Antinpoika 12.11.1888 Iitti
Jokinen August Simeon 5.1.1895 Paimio
Jokinen Benjamin Antinpoika 20.7.1891 Iitti
Jokinen Eero Ilmari 28.3.1900 Hämeenkyrö
Jokinen Engelpert Teofilus 19.10.1882 Loimaa
Jokinen Erland Ikaalinen
Jokinen Erland 26.4.1854 Lempäälä
Jokinen Ferdinand Elianpoika 24.9.1865 Pirkkala
Jokinen Frans Mikkel 28.9.1895 Somero
Jokinen Heikki William 17.3.1897 Kalvola
Jokinen Iivar 2.9.1874 Jämsä
Jokinen Immer 1888 Lavia
Jokinen Jenny Natalia 1900 Maaria
Jokinen Jooseppi Serafianpoika 11.2.1873 Sääksmäki
Jokinen Juho 9.6.1870 Lammi
Jokinen Juho Aukusti 7.1.1889 Akaa
Jokinen Juho Eemeli 20.2.1878 Kotka
Jokinen Juho Eemil Vihtorinp. 16.8.1892 Jämsä
Jokinen Juho Efraim Juhonp. 23.2.1878 Tampere
Jokinen Juho F. 1877 Tampere
Jokinen Juho Oskar 16.5.1886 Hyvinkää
Jokinen Kaarl Eevert 26.11.1878 Pyhäjärvi UL
Jokinen Kalle Helsinki
Jokinen Kalle Antinpoika 27.5.1894 Iitti
Jokinen Kalle August 16.6.1884 Tyrvää
Jokinen Kalle Eevert 14.10.1877 Huittinen
Jokinen Kalle Valerian 9.12.1891 Hausjärvi
Jokinen Kustaa Emil 2.2.1892 Lohja
Jokinen Matti Nikolai 14.2.1898 Tyrvää
Jokinen Nestor 5.2.1893 Heinola mlk
Jokinen Niilo Johannes 24.12.1893 Mouhijärvi
Jokinen Otto Antinpoika 14.10.1897 Iitti
Jokinen Paavali Aleksander 28.2.1893 Hämeenlinna
Jokinen Paavo Verner Juhonpoika 1.1.1899 Lappee
Jokinen Sulo 1898 Iitti
Jokinen Toivo Bertel 24.8.1902 Nastola
Jokinen Urho Mikael Juhanp. 7.9.1891 Alastaro
Jokinen Viktor Fabian 20.1.1881 Hollola
Jokinen Vilhelm Kallenpoika 7.4.1889 Tyrväntö
Jokivirta Elis Helsingin pitäjä
Jokivirta Ernst Viktor 5.1.1878 Kokkola
Joosela Kustaa 21.5.1897 Tammela
Joronen Jooseppi Antinpoika 18.12.1883 Valkjärvi
Josefsson Kustaa Eliel 9.6.1886 Nummi
Joukahainen Wiktor Juhonpoika 28.3.1887 Valkeala
Joukanen Nestor 5.8.1884 Iitti
Joukanen Oskari Hermaninpoika 5.8.1884 Iitti
Joutjärvi Anton Eliaanpoika 23.1.1893 Valkeala
Joutjärvi Daniel Eliaanpoika 22.7.1887 Valkeala
Joutsen Heikki Erland Kustaanpoika 7.9.1877 Helsinki p
Joutsen Jalmari Kallenpoika 3.6.1888 Sääksmäki
Judén Einar Evert 9.9.1887 Pyhtää
Juhola Juho Rikhard 1.3.1881 Kotka
Juhola Juho Vihtori Mikonp. 18.9.1891 Tammela
Juhola Reinhold Juhonpoika 2.8.1883 Vehkalahti
Juhola Väinö Johannes 1.1.1896 Ahlainen
Juhrström Emil Nikolai 30.9.1891 Pori
Juhrström Selma Josefina 30.8.1888 Pori
Jukarinen Juho Antinpoika 20.2.1888 Kivennapa
Jukka Antti Lappee
Jukka Matti Lappee
Julin Eemil 20.4.1882 Vanaja
Julin Johan Rikhart 31.8.1878 Vanaja
Julin Sulo Jooseppi 7.3.1896 Forssa / Tammela
Julku Matti 17.12.1894 Kuolemajärvi
Jumppanen Abraham Juhana 1858 Viipuri mlk
Jungell Karl William 8.2.1887 Myrskylä
Junkkari Eino Matinpoika 13.10.1898 Vehkalahti
Junkkari Kalle Anselm 30.10.1886 Rovaniemi
Junnikkala Eemil Esanpoika 20.5.1891 Ylivieska
Junnila Iisakki Nestor 3.2.1897 Noormarkku
Juntto Oskari 31.8.1882 Luumäki
Juntunen Heikki Heikinp. 17.11.1896 Kymi
Juopperi Juho Emil 1.2.1889 Rovaniemi
Jurvanen Huugo Heikki Heikinpoika 2.2.1899 Leppävirta
Jurvanen Tahvo Ollinpoika 18.6.1865 Varkaus / Leppävirta
Juselius Teudor 1888 Tuusula
Jussila Adiel Otonpoika 3.5.1887 Vilppula
Jussila Erkki 1894 Joutseno
Jussila Erkki 4.5.1880 Loimaa
Jussila Uno Edvard 16.11.1898 Porvoo
Jussila Villehad Niilonpoika 3.10.1875 Lahti
Jusslin August Nestor 6.1.1895 Tuusula
Jusslin Vilhelm Leonard 25.12.1892 Tuusula
Jutila Antti Oskar Antinpoika 30.4.1886 Merijärvi
Jutila Aukust Sakari Efraiminpoika 6.9.1857 Tottijärvi
Jutila Frans Oskar 26.10.1868 Urjala
Jutila Iivari Eevertti Kallenpoika 22.8.1894 Suoniemi
Juuri Tyykö 1890 Lammi
Juusela Werner 21.2.1863 Korpilahti
Juuti Pekka Eemi Aatunpoika 9.12.1900 Leppävirta
Juutilainen Julius Benjaminpoika 17.4.1893 Vuoksela
Juutilainen Ville Benjaminpoika 28.10.1890 Muolaa
Juutilainen Ville Pekanpoika 20.9.1894 Leppävirta
Juutilainen Wilho Antinpoika 2.1.1898 Valkeala
Juva Jalmari Erikinpoika 24.11.1895 Uusikirkko VL
Juvakka Johannes Joakiminpoika 1898 Viipuri mlk
Juvenski Aleksei Aleksejevitš
Juvonen Antti Joosepinpoika 17.1.1892 Muolaa
Juvonen Otto Emil 1898 Viipuri mlk
Juvonen Paavo Iisakinpoika 22.1.1893 Kivennapa
Jyrkinen Kalle Einar 9.5.1894 Hollola
Jyrkinen Paavo 1898 Viipuri mlk
Jyrkinen Simo 1872 Viipuri mlk
Jyräkoski Kaarle Oskari Kaarlenp. 11.1.1885 Kauvatsa
Jyrämäki Toivo Nikolai 9.4.1896 Mouhijärvi
Jyräs Einar Edvard Erkinpoika 25.11.1883 Valkeala
Jysiini Yrjö Johannes 1894 Ylöjärvi
Jäkäläniemi Kaarle Sefanias Kaarlenpoika 3.12.1897 Ähtäri
Jäppinen Armas Johan 4.12.1899 Joroinen
Järnberg Emil 1896 Kontiolahti
Järvelä Antti Eevert 14.2.1894 Heinola mlk
Järvelä Juho 2.8.1886 Janakkala
Järvelä Kaarle Verner 13.7.1887 Suomusjärvi
Järveläinen Antti 9.11.1878 Viipuri
Järveläinen Joosep Vilhelminpoika 9.3.1873 Muolaa
Järveläinen Juho 1894 Viipuri
Järveläinen Kalle 2.10.1883 Tuusniemi
Järveläinen Viktor Antinpoika 21.9.1881 Muolaa
Järveläinen Vilhelm 11.7.1880 Muolaa
Järvenmäki Kustaa Nikolai 25.1.1896 Pöytyä
Järvenpää Nestori Eevertti 8.9.1897 Suodenniemi
Järvensivu Kaarle Taavetinpoika 19.9.1885 Mouhijärvi
Järvensivu Vihtori Nikolai 7.8.1886 Pomarkku
Järvi Benjam 5.9.1873 Muolaa
Järvi Karoliina Wilhelmiina 20.5.1870 Hämeenkyrö
Järvi Nikoteemus Moosenpoika 16.9.1869 Kuru
Järvi Noa Jakob 25.7.1891 Urjala
Järvi Yrjö Vihtori 19.4.1898 Humppila
Järvinen Helsinki
Järvinen Antti Antinpoika 7.8.1890 Valkeala
Järvinen Armas Oskar 18.10.1889 Janakkala
Järvinen Edvard Wilhelm Edvininpoika 25.7.1896 Vesilahti
Järvinen Emanuel Leenanpoika 1.1.1874 Kuru
Järvinen Emil 7.1.1893 Janakkala
Järvinen Evert Aleksander 8.9.1889 Nurmijärvi
Järvinen Heikki Kustaa 23.12.1888 Lammi
Järvinen Hilpas 5.3.1881 Nastola
Järvinen Iivar Ananianp. 2.6.1879 Forssa / Tammela
Järvinen Isak 24.9.1855 Vehmaa
Järvinen Juho Einar 3.11.1895 Lahti
Järvinen Kaarle Rikhard 16.9.1877 Hauho
Järvinen Kaarle Vihtori Kallenpoika 8.2.1886 Pirkkala
Järvinen Kalle Aksel 1.5.1897 Hollola
Järvinen Kalle Kustaa Kallenpoika 29.7.1871 Sääksmäki
Järvinen Kalle Nikodemuksenp. 6.6.1893 Jämsä
Järvinen Kalle Nikolai 20.12.1894 Somero
Järvinen Kalle Teodor 13.1.1879 Kotka
Järvinen Kalle Wilhelmiinanpoika 30.1.1893 Luopioinen
Järvinen Karoliina 22.6.1871 Lammi
Järvinen Kosti Valfrid 4.5.1880 Helsinki p
Järvinen Kustaa Aatu 6.11.1878 Orivesi
Järvinen Kustaa Rikhard 11.10.1861 Hollola
Järvinen Lauri Ilmari Vihtorinp. 20.8.1890 Jämsä
Järvinen Matti Juho 24.2.1886 Kotka
Järvinen Nestor Erland 23.12.1876 Pori mlk
Järvinen Oiva Kärkölä
Järvinen Pietari Aataminp. 29.6.1883 Asikkala
Järvinen Toivo Kallenpoika 24.10.1892 Luopioinen
Järvinen Urho Kalervo 26.4.1903 Tampere
Järvinen Valfrid 1.12.1876 Sahalahti
Järvinen Vihtori 15.8.1877 Eura
Järvinen Viktor 15.3.1894 Lahti
Järvinen Werner Henrik Eetunpoika 14.6.1898 Kuru
Järviö Alfred Simonpoika 24.9.1876 Kangasala
Järviö Anton Nikolaus 11.1.1888 Vilppula
Järviö Johan Eevert 27.1.1884 Sysmä
Järviö Kustaa Henriikanp. 30.10.1877 Tampere
Järviö Vilho Nikolai 14.4.1896 Urjala
Jääskeläinen Helsinki
Jääskeläinen Erkki Paavali Ollinpoika 14.1.1900 Uusikirkko VL
Jääskeläinen Johannes Jaakonpoika 13.1.1897 Muolaa
Jääskeläinen Matilda Wilhelmiina 7.4.1854 Padasjoki
Jääskeläinen Matti Juhonpoika 21.6.1892 Uusikirkko VL
Jääskeläinen Villiam Hermanninpoika 30.3.1885 Jyväskylä mlk
Jääsmperg Eemil Kontiolahti
Kaapola Väinö 27.9.1894 Somerniemi
Kaarakainen Karl Gabriel Augustinpoika 14.6.1878 Lappee
Kaarna Reinhold 1878 Kotka
Kaarre Henrik Ferdinand 1.4.1891 Ähtäri
Kaarto Kalle Vihtori 19.4.1881 Humppila
Kaasalainen Elias Antinpoika 13.4.1864 Kivennapa
Kaasalainen Tuomas Eliaanpoika 16.12.1894 Kivennapa
Kaasinen Antti 13.5.1877 Heinävesi
Kaasinen Elisabeth 27.12.1872 Kuolemajärvi
Kaasinen Jaakko Jalo Fiilus Matinpoika 3.9.1899 Soini
Kaasinen Juho Paavo 8.8.1869 Kuolemajärvi
Kaasinen Matti Antinp. 6.2.1874 Kymi
Kaasinen Matti Jaakonpoika 9.5.1878 Soini
Kaasinen Toivo 5.6.1897 Kuolemajärvi
Kaasinen Wäinö Heikki Matinpoika 19.3.1890 Soini
Kadenius Kaarle Kustaa Kaarlenpoika 6.6.1879 Muolaa
Kahila Juho 1892 Hyvinkää
Kahilainen Hilma Sofia 19.2.1893 Humppila
Kahilainen Hugo Edvard 27.7.1900 Humppila
Kahilainen Väinö Nikolai 1896 Humppila
Kahilus Juho Kustaa 14.12.1888 Loppi
Kahri Aukusti Eerikinpoika 1.1.1888 Koivisto
Kaihonoja Otto 14.7.1878 Urjala
Kaijansinkko Wäinö Antinpoika 10.8.1892 Lemi
Kaikko Antti Lappee
Kaikko Heikki Lappee
Kaiku Karl Aksel 2.12.1887 Särkisalo
Kaipainen Ananias 25.9.1881 Kymi
Kaipainen Benjamin Augustinpoika 1.11.1893 Pyhtää
Kaipanen Juho Aksel 24.4.1876 Kymi
Kaipia Viktor August Fredrikinpoika 25.7.1876 Lappee
Kaipiainen Eevertti 8.5.1895 Joutseno
Kaipiainen Jaakko 1858 Joutseno
Kaipiainen Jalmari 1888 Joutseno
Kaipio Oskar Villiam 8.5.1874 Kuolemajärvi
Kairinen Iivari Johannes 10.4.1879 Hämeenkyrö
Kairinen Isak Oskari Wilhonpoika 28.5.1886 Hämeenkyrö
Kaisko Yrjö Henrik Valfridinpoika 18.2.1891 Luopioinen
Kaisla Akseli Nikolai Salomonp. 25.3.1885 Pori mlk
Kaitala Otto Eemeli Kallenpoika 12.12.1887 Kuru
Kaivanto Oskar Edvard 6.12.1894 Vanaja
Kaivola Kaarlo Kustaa 1.4.1889 Asikkala
Kaivolainen Anna Maria Mikontytär 5.12.1886 Kivennapa
Kaivolainen Jooseppi Mikonpoika 22.9.1879 Terijoki
Kaivolainen Katri Mikontytär 6.1.1891 Kivennapa
Kajander Hjalmar 26.4.1894 Iitti
Kajander Karl Teodor 11.12.1875 Pyhtää
Kajanto Johannes Tapani Tapaninpoika 12.9.1877 Sääksmäki
Kajoo Vihtori 10.9.1882 Urjala
Kakki Topias Tuomaanpoika 25.5.1853 Muolaa
Kakkinen Mikko Pekanpoika 30.8.1890 Pielisjärvi
Kakko Anna Maria Yrjöntytär 30.8.1893 Kivennapa
Kakko August Mikkelinpoika 6.6.1891 Uusikirkko VL
Kakko Emil Ristonpoika 12.9.1891 Uusikirkko VL
Kakko Matti 1883 Kivennapa
Kakko Mikkel Mikkelinpoika 19.3.1870 Uusikirkko VL
Kakko Salomon 23.5.1874 Uusikirkko VL
Kakko Taavetti Yrjönpoika 1.2.1874 Kivennapa
Kakko Ville Mikkelinpoika 18.8.1877 Uusikirkko VL
Kaksonen Martti 1899 Valkeala
Kald Peeter 19.9.1879 Orivesi
Kalenius August Edvard 30.5.1893 Lohja
Kalenius August Jalmar 10.1.1883 Nummi
Kalenius Edla Wilhelmiina 21.5.1857 Pertteli
Kalenius Johan Edvard 1896 Viipuri mlk
Kalenius Johan Enok 17.4.1870 Helsinki e
Kalenius Ville Teodor Villenpoika 9.11.1889 Saarijärvi
Kaleva Herman Malakias 20.7.1880 Tyrvää
Kaleva Juho Wihtor Wilhelm 4.9.1875 Kiukainen
Kaljunen Viljo Helsingin pitäjä
Kalke Vilhelmiina 4.4.1876 Hauho
Kallinen Ivar Värtsilä
Kallinen Yrjö Teodor Juhonpoika 13.11.1884 Kemi mlk
Kallio Aleksius 4.7.1878 Urjala
Kallio Antti 13.2.1864 Kymi
Kallio Antti Erkki 10.5.1878 Huittinen
Kallio Arvid Heikki 19.1.1898 Mouhijärvi
Kallio Eino Jalmari Johan Edvardinpoika 1.10.1895 Ylivieska
Kallio Erik 26.1.1873 Tyrvää
Kallio Erkki Nikodeemus 25.11.1895 Lavia
Kallio Frans Erland 15.2.1890 Hämeenlinna
Kallio Johannes Taavetti Kallenpoika 2.1.1888 Kalvola
Kallio Karl August 1.9.1890 Siuntio
Kallio Lauri Jalmari 11.12.1892 Kylmäkoski
Kallio Oskar Seelim 1894 Ahlainen
Kalliomäki Feeliks Herman Samulinpoika 29.1.1892 Sääksmäki
Kalliomäki Kalle Evertti 1878 Hämeenkyrö
Kalliomäki Yrjö Jalmari 2.1.1896 Tammela
Kallionpää Juho Kustaa Samulinpoika 8.9.1897 Kalvola
Kalm Heikki Emil Tanelinpoika 2.9.1889 Lappee
Kaltola Matti 2.8.1884 Ruotsinpyhtää
Kamppinen Erik Hjalmar Juhonpoika 9.3.1893 Hauho
Kanala Henrik 25.1.1895 Lammi
Kanala Juho Otto 16.6.1899 Lammi
Kanan Väinö 20.5.1893 Leppävirta
Kandelin Karl Vilhelm 21.1.1891 Hyvinkää
Kandelin Oskar Matias 22.8.1897 Nuijamaa
Kandelin Teodor 19.6.1891 Nuijamaa
Kanerva August Jalmar 15.2.1888 Tuusula
Kanerva Kaarle Kosti 19.8.1889 Loimaa
Kanerva Kalle Mäntsälä
Kanerva Kustaa Bernhard 26.9.1878 Vihti
Kanerva Kustaa Jalmari 28.9.1887 Pyhäjärvi UL
Kanerva Lauri 1899 Asikkala
Kanerva Oskari Jalmari 27.6.1897 Loimaa
Kanerva Tyyne Alina 22.4.1897 Hyvinkää
Kanerva Vilho Manu 6.12.1887 Orivesi
Kanervio Siimes Teodor 9.11.1880 Pyhäjärvi UL
Kanervo Matti Lauri 12.11.1894 Helsinki s
Kangas Anselm Juhonp. 21.4.1881 Tampere
Kangas Arvid 29.8.1887 Ähtäri
Kangas Herman 10.4.1898 Ähtäri
Kangas Juho Henrik 19.4.1896 Ähtäri
Kangas Wilho Lappee
Kangasaho Hilma Josefiina 11.7.1896 Forssa / Tammela
Kangasmäki Joonas Gabriel 29.3.1862 Lemi
Kangasniemi Ferdinand 23.3.1892 Tampere
Kangasniemi Wilhelmi Isakinpoika 21.12.1876 Parkano
Kankaanpää Aleksander 3.4.1894 Humppila
Kankaanpää Asarias 23.9.1876 Vilppula
Kankaanpää Kaarle Jalmari 30.4.1892 Somero
Kankaanpää Kustaa Jalmari 7.5.1893 Yläne
Kankaanpää Yrjö Nikolai 30.4.1900 Tampere
Kankaanranta Juho Edvard Juhonpoika 24.8.1877 Siikainen
Kankare Edvard 6.12.1869 Humppila
Kankari Juho Ilmari 9.5.1895 Somero
Kankkunen Aukusti 20.4.1870 Kuolemajärvi
Kannikoski Frans Nikolai 6.7.1881 Tampere
Kannisto Frans Idanpoika 11.5.1895 Siikainen
Kannisto Juho Arvid 18.2.1898 Tampere
Kannisto Taavetti Taavp. (Färm) 8.10.1870 Mouhijärvi
Kanon Väinö August 20.5.1893 Varkaus / Leppävirta
Kansanaho Emil Edvard 3.4.1898 Ähtäri
Kansanen Juho 6.3.1853 Kemijärvi
Kansanen Kustaa Juhonpoika 14.11.1882 Pälkäne
Kansikas Anton Taavetinpka 18.3.1888 Valkeala
Kansikas Konstantin Aataminpka 20.4.1894 Valkeala
Kansikas Otto Tanelinpoika 4.12.1893 Valkeala
Kant Herman 4.3.1896 Somero
Kant Jalmari 22.9.1890 Hyvinkää
Kantee Vilhelm Villenpoika 25.4.1876 Muolaa
Kanto Huugo Artturi Niilonpoika 31.5.1891 Kemi mlk
Kantola Eino Henteri 8.11.1897 Kuolajärvi
Kantola Jaafetti 22.6.1870 Asikkala
Kantola Joonas Iidanpoika 10.7.1893 Ylivieska
Kantola Kaarle Juho 10.2.1887 Pori
Kantonen Aapeli Mikkeli mlk
Kantonen Antti Joosep Toivo 23.2.1880 Huittinen
Kantonen Ville Robert Hermaninpoika 4.6.1886 Uusikirkko VL
Kaplas Aksel 23.3.1892 Joroinen
Kapusta Frans Viktor 22.5.1870 Helsinki
Kara Elsa 7.11.1889 Hyvinkää
Kara Viktor Leonard 23.10.1894 Hyvinkää
Karanko Fredrik Viktor 19.7.1880 Padasjoki
Karelin Ivan Nikolajevitš 1899
Karén Karl 3.11.1895 Helsinki pr
Karén Toivo Aleksanteri Kallenpoika 31.1.1892 Pietarsaari
Karhu Antti Elianpoika 15.10.1891 Lappee
Karhu Esaias 27.2.1890 Muolaa
Karhu Fabian 24.12.1884 Iitti
Karhu Jalmari Matinpoika 4.5.1892 Koivisto
Karhu Johannes Elianpoika 30.8.1896 Lappee
Karhu Manu 8.51885 Luumäki
Karhu Pekka Albin 1855 Viipuri mlk
Karhu Simo Jaakonpoika 3.2.1878 Johannes
Karhula Juho Henrik 6.1.1867 Suodenniemi
Karhulahti Karl Jalmar 10.1.1862 Vihti
Karhunen Kusti Henrik Heikinpoika 10.3.1876 Muolaa
Karhunen Väinö Antinpoika 11.10.1884 Lappee
Karhunen Wilho Kaukola
Kari Aleksander Juhonp. 1.6.1887 Anjala
Kari Frans Johan 3.8.1898 Turku
Kari Herman Bruno 5.10.1884 Tampere
Kari Juho Henrik 7.9.1896 Padasjoki
Kari Salomon 7.2.1881 Koski HL
Karimäki Aukusti Kallenpoika 21.1.1882 Suoniemi
Kario Juho Juhonpoika 7.1.1879 Padasjoki
Kariranta Johan Aug. 11.6.1874 Pusula
Karjalainen Hjalmar Mikkeli mlk
Karjalainen Jopi Juhonpoika 14.11.1895 Metsäpirtti
Karjalainen Pekka Pekanpoika 13.2.1886 Ruokolahti
Karlson Nestor Ikaalinen
Karlsson Alfred 5.1.1879 Turku
Karlsson Anders William 25.11.1889 Pernaja
Karlsson Arvo Villiam 10.8.1895 Forssa / Tammela
Karlsson Edvard Ivar 24.12.1891 Pernaja
Karlsson Emil Kalvola
Karlsson Erkki Eliaksenpoika 18.5.1897 Terijoki
Karlsson Hjalmar Edvin 7.2.1894 Pernaja
Karlsson Johan Vihtori 12.1.1878 Lempäälä
Karlsson Kaarle Kustaa 12.4.1876 Sääksmäki
Karlsson Karl Johan 15.2.1896 Pernaja
Karlsson Leo Waldemar 6.9.1894 Valkeala
Karlsson Maria Aliina 8.6.1901 Sääksmäki
Karlsson Toivo 16.11.1885 Nastola
Karonen Herman Tahvonpoika 12.7.1889 Vuoksela
Karonen Juho Jalmar Tahvonpoika 8.9.1893 Vuoksela
Karpalisto Vihtori Kaarlenp. 13.7.1852 Mouhijärvi
Karpotš Lavrentii Martinovitš 1902 Minsk
Karpov Aleksandr Ivanovitš
Karppi Toini Kerttu 13.2.1898 Huittinen
Karppinen Heikki 30.11.1873 Pyhtää
Karppinen Taavetti 5.9.1891 Suomenniemi
Karppinen Viktor 20.8.1883 Lappee
Karstinmäki Toivo Nikolai 20.3.1897 Vilppula
Kartano Rikhart 8.1.1890 Huittinen
Kartano Samuel 12.11.1885 Närpiö
Karvanen Antti Antinpoika 19.10.1898 Muolaa
Karvanen Antton Pietarinpoika 8.7.1898 Koivisto
Karvanen Johannes Juhonp. 14.6.1900 Koivisto
Karvanen Topias Hiopinpoika 12.9.1852 Valkjärvi
Karvonen Aatu 1891 Leppävirta
Karvonen Anton 15.9.1894 Johannes
Karvonen Juho Heikki 1895 Nurmes
Karvonen Kustaa Ville 22.10.1869 Laukaa
Karvonen Otto Lappee
Karvonen Pekka Helsinki
Karvonen Simo 19.7.1884 Metsäpirtti
Karvonen Taavetti 20.6.1864 Leppävirta
Karvonen Vilhelm 14.2.1886 Tuusniemi
Kaseva Frans Vihtor 13.12.1896 Säkylä
Kaseva Juho 29.8.1885 Eura
Kasila Lauri Jalmari 13.5.1895 Kalvola
Kaskela Kustaa Oskar 28.5.1877 Vesilahti
Kaskela Lempi Maria Juhanantytär 1.10.1896 Vesilahti
Kaskinen Isak Anselm 29.11.1870 Kaarina
Kaskinen Kustaa Samuel 19.7.1873 Kokemäki
Kasvinen Frans August 27.10.1885 Urjala
Katainen August 7.1.1896 Varkaus / Leppävirta
Kataisto Elina Isakintytär 14.2.1858 Mouhijärvi
Kataja Aksel Harald Juhonp. 17.3.1896 Forssa / Tammela
Kataja Albert Johannes 19.2.1899 Forssa / Tammela
Kataja Juho August 14.10.1876 Somero
Kataja Juho Vihtori 22.2.1871 Forssa / Tammela
Kataja Kaarle Villiam Juhonp. 23.2.1894 Forssa / Tammela
Kataja Kaarlo Vihtori Juhonp. 12.2.1889 Tammela
Kataja Vilho Alfred 3.3.1894 Hollola
Kataja Väinö Vihtori 21.2.1898 Hollola
Katajainen Mikko Joonaanpoika 30.7.1896 Uusikirkko VL
Katajainen Niilo Vihtori 28.1.1897 Lammi
Katajainen Paavali Kustaanpoika 16.2.1899 Uusikirkko VL
Katajainen Ristian Tahvananpoika 8.11.1891 Uusikirkko VL
Katajainen Risto Kustaanpoika 11.4.1895 Uusikirkko VL
Katajamäki Arvid 13.4.1873 Ikaalinen
Katajisto Edvin Jalmar 12.5.1897 Vihti
Katajisto Frans Nikolai Juhonpoika 27.9.1894 Lavia
Katajisto Juha Hjalmar Kaarlenpoika 10.6.1884 Vesilahti
Kattsviik Sven Selim 19.6.1889 Ahlainen
Kauhanen Juho Heikki Juho-Heikinpoika 15.9.1896 Helsinki e
Kauhanen Juho Ville Heikinpoika 4.5.1890 Leppävirta
Kauhanen Juuso Ollinpoika 1.1.1895 Leppävirta
Kauhanen Matti 7.7.1880 Leppävirta
Kauhanen Taavetti Muolaa
Kauhanen Viljami Villenpoika 28.6.1894 Leppävirta
Kaukiainen Akilles Aleksanteri 1885 Viipuri mlk
Kaukiainen Aukusti Pietarinpoika 23.1.1894 Koivisto
Kaukinen Viljam 1902 Viipuri mlk
Kaukola Johan Anselm 2.4.1897 Ähtäri
Kaukonen Aukusti 8.2.1889 Jäppilä
Kaukonen Oskari Leppävirta
Kaukovalta Vihtori 10.5.1894 Akaa
Kauliomäki Wäinö Nestor 24.9.1893 Kiukainen
Kaunismäki Armas Nestor Kaarlonpoika 11.2.1892 Kiukainen
Kaunismäki Juho Nestor 16.2.1879 Kiukainen
Kaunismäki Markus Ans. 11.3.1892 Eurajoki
Kaunismäki Selim Johannes 19.11.1899 Kiukainen
Kaunisto Sulo Johannes Matinpoika 14.9.1886 Vesilahti
Kaunisvesi August Viktor 22.2.1888 Tuusula
Kaunonen Kustaa Aksel 15.6.1874 Kokemäki
Kaunonen Nikolai 27.12.1872 Padasjoki
Kauppila Juho Einar Kustaanp. 24.6.1892 Koski HL
Kauppila Kalle Elianpoika 11.12.1880 Virolahti
Kauppila Robert 3.12.1891 Jaala
Kauppila Sulo Einar 1.11.1898 Jaala
Kauppila Taneli Kallenp. 13.7.1877 Kymi
Kauppinen Einar 4.5.1899 Lappee
Kauppinen Ferdinand Andersson 15.5.1870 Helsingin pitäjä
Kauppinen Kalle Juho 6.2.1877 Jämsä
Kauppinen Kustaa Oskarinpoika 21.4.1897 Hämeenkyrö
Kauppinen Nestor Juhonp. 10.2.1878 Helsinki s
Kauranen Enok Mikonpoika 20.2.1896 Muolaa
Kauranen Jooseppi Juhonpoika 11.10.1886 Terijoki
Kauranen Vilhelm Antinpoika 12.2.1898 Lappee
Kautio Uuno Muolaa
Kautto Hugo Ilmari Heikinpoika 19.12.1885 Lahti
Kautto Kaarle Emil Hermaninpoika 4.8.1874 Pirkkala
Kaverin Vladimir Mihailovitš 1888 Jaroslavl
Keihäsniemi Juho Eevertti Oskarinpoika 5.12.1896 Kalvola
Keino Elin Wilhelmina Kustaantytär 24.4.1900 Hauho
Keino Isidorus Malakiaanpoika 29.5.1874 Luopioinen
Keino Kalle Rikhard 3.2.1893 Hauho
Keino Konsta 1895 Lammi
Keino Kustaa Arndt Kustaanpoika 27.1.1873 Hauho
Keinonen Heikki 8.10.1892 Virrat
Keinonen Vihtori 26.7.1873 Lempäälä
Keinänen Henrik Leenanp. 19.1.1873 Tampere
Keinänen Konsta 15.2.1892 Lammi
Keinänen Kusti Heikki 25.12.1883 Leppävirta
Keinänen Vilhelm Villenp. 16.5.1880 Helsinki s
Keinänen Ville Matinpoika 3.11.1879 Helsinki p
Kekarainen Pekka 1873 Viipuri mlk
Kekkonen Alpiin Hetanpoika 4.7.1884 Virolahti
Kekkonen Esaias Otonp. 5.2.1873 Koivisto
Kekkonen Jaakoppi 25.7.1891 Viipuri
Kekkonen Wäinö 4.9.1899 Heinola mlk
Kekomäki Karl Fredrik 10.1.1879 Lammi
Kekomäki Otto Kallenpoika 2.1.1876 Koski HL
Kelkka Kalle Hermanni 10.7.1869 Tyrvää
Kellokoski Juho Gregorius Heikinpoika 12.3.1894 Ylivieska
Kellosalmi Paavali Rudolf 5.8.1885 Kymi
Kemilä Juho Antinp. 17.11.1881 Tampere
Kempas Antti Tahvonp. 30.6.1878 Värtsilä
Kemppi Antti Heikinpoika 26.12.1887 Lappee
Kenraali Martti Antonpoika 28.2.1882 Virolahti
Keppo Wiktor Tanelinpoika 6.9.1877 Valkeala
Kepponen Johan Väinö 22.7.1899 Uusikirkko VL
Kepponen Salomon Matinpoika 11.4.1879 Uusikirkko VL
Kerilahti Juho Vilhelm 18.6.1868 Renko
Kerjander August Wilhelm 8.4.1876 Valkeala
Kero Eemil Kaukola
Kerttunen Kaarle Oskar 20.5.1892 Hyvinkää
Kervinen Adolf Aleksander 2.6.1891 Joroinen
Kesaniemi Johannes 1.4.1887 Muolaa
Keskilä Juho Fredrik 1.8.1873 Ulvila
Keskimäki Väinö Viktor 5.7.1893 Kiukainen
Keskinen Hjalmar Ikaalinen
Keskinen Vihtori Taavetinpoika 3.11.1877 Pirkkala
Keskitapio Väinö Evert 20.3.1901 Rovaniemi
Keskiväli Kalle Rikhard Heikinpoika 3.7.1887 Valkeala
Keskumäki Eerik Juhonp. 22.5.1892 Punkalaidun
Keskumäki Frans Vihtori 20.6.1890 Tyrvää
Keskumäki Kalle Akseli 30.9.1892 Tyrvää
Keskumäki Nestori Nuutti 15.1.1888 Tyrvää
Keso Eemil Pietarinp. 28.5.1896 Koivisto
Kessel Antti Kirvu
Kesseli Erkki Juhonpoika 24.8.1895 Kaukola
Kesämaa Frans Ivar 12.3.1890 Mäntsälä
Kesäniemi Kustaa Jalmari 29.6.1880 Hattula
Kesäniemi Oiva Olaus 8.7.1892 Karjalohja
Kesäranta Vihtori 27.4.1872 Urjala
Keto Artturi 31.3.1886 Padasjoki
Keto Arvid Konstantin 7.7.1882 Huittinen
Keto Hemming 20.5.1891 Somerniemi
Keto Juho Kustaa 5.6.1872 Lammi
Ketola Frans Nikolai 7.12.1890 Metsämaa
Ketola Frans Verner 2.3.1887 Kokemäki
Ketola Frans Viktor 4.10.1898 Somero
Ketola Hemming Juho 21.5.1894 Somero
Ketola Josefina Eleanora 21.7.1871 Mouhijärvi
Ketola Juho Vilhelm 29.11.1884 Kokemäki
Ketola Kalle Viljam 27.1.1895 Humppila
Ketola Karl Anton 1889 Pori
Ketola Karl Viktor 1.3.1896 Somero
Ketomäki Kalle Aksel 26.3.1886 Helsinki s
Ketonen Helsingin pitäjä
Ketonen Kasper Vihtori 26.3.1856 Huittinen
Ketonen Viktor Juhonpoika 30.6.1894 Koivisto
Kettunen Jalmari Juhonpoika 31.7.1888 Jyväskylä mlk
Kettunen Lauri Verner 26.7.1899 Rovaniemi
Kettunen Matti Ilomantsi
Kettunen Pekka Ollinpoika 29.6.1885 Muolaa
Kiander Kalle Emil 30.8.1900 Hollola
Kielo Frans Henrik 1869 Viipuri mlk
Kielo Juho Edvard Pärttylinpoika 14.4.1895 Ruokolahti
Kiertonen Johanna Lusina 17.10.1877 Keikyä
Kiesi Juhana Einari Juhananpoika 10.10.1900 Uusikirkko VL
Kiesi Mikko Davidinpoika 29.9.1864 Lemi
Kiesi Ville Kustaanpoika 1.3.1881 Uusikirkko VL
Kietäväinen Oskar 28.7.1890 Kymi
Kiikka Uuno Aleksanteri Aleksanterinpoika 11.10.1898 Koivisto
Kiiski Antton Israelinp. 28.8.1888 Koivisto
Kiiski Edvard Evert Juhonpoika 27.4.1891 Virolahti
Kiiski Juho Elianpoika 5.11.1859 Virolahti
Kiiski Juho Paavonpoika 2.3.1882 Metsäpirtti
Kiiski Matti Juhonpoika 19.8.1896 Metsäpirtti
Kiiski Matti Paavonpoika 20.8.1892 Metsäpirtti
Kiiski Paavo Yrjönpoika 2.4.1885 Kivennapa
Kiiski Tauno Antinpoika 21.3.1896 Virolahti
Kiiskinen Nehemias 8.3.1882 Helsinki p
Kiiskinen Olga Maria 14.1.1883 Helsinki p
Kiiskinen Otto Edvard Augustinpoika 25.5.1885 Valkeala
Kiivas Martta Matilda 8.1.1894 Kaarina
Kiljander Eino Jalmar 4.1.1901 Tuusula
Kilkki Juho Gabrielinpoika 4.10.1876 Uusikirkko VL
Killström Jooseppi Tuomaanpoika 21.10.1873 Uusikirkko VL
Killström Salomon 1884 Viipuri mlk
Killström Tuomas Hermanninpoika 12.12.1878 Uusikirkko VL
Killström Ville Hermanninpoika 2.8.1890 Uusikirkko VL
Kilpeläinen Robert 24.5.1894 Ranua
Kilpi Edvard 4.3.1880 Sammatti
Kilpi Emil Arvid 26.8.1888 Nurmijärvi
Kilpi Johan Vihtori 20.3.1876 Nurmijärvi
Kilpi Kalle Vihtori 7.6.1880 Loppi
Kilpinen Hanok Mikael 8.6.1894 Lammi
Kilpinen Johan Einar 22.8.1902 Nummi
Kilpinen Karl Josef 1896 Viipuri mlk
Kilpinen Oskari Heikinpoika 2.6.1872 Hämeenlinna
Kilpiä Antti Juho 22.4.1892 Lappeenranta
Kilpiäinen Herman Antinpoika 15.5.1890 Terijoki
Kilpiö August Petterinpoika 20.9.1899 Muolaa
Kilpiö Elias 14.12.1863 Muolaa
Kilpiö Toivo Eliaksenpoika 15.9.1897 Muolaa
Kimanen Heikki 1886 Polvijärvi
Kiminki Johannes 29.1.1878 Hamina
Kimmo Rafael 5.2.1885 Viipuri
Kimmo Rainer 9.3.1887 Viipuri
Kimmo Viljam 21.7.1883 Viipuri
Kinanen Kalle 1881 Viipuri mlk
Kingelin Aabram Aaponp. 7.2.1888 Vilppula
Kinkki Rosa Matilda 9.3.1882 Karkku
Kinnari Eemil 2.3.1891 Jaala
Kinnari Miina Erkintytär 28.4.1888 Valkeala
Kinnari Robert Erikinpoika 18.12.1881 Valkeala
Kinnunen Iida Maria Antintytär 9.9.1884 Eno
Kinnunen Juuso Ville Juusonpoika 2.10.1897 Leppävirta
Kinnunen Karl Gustaf 30.3.1898 Ruskeala
Kinnunen Rafael Matinpoika 11.7.1888 Viitasaari
Kinttu Edvard Joelinpoika 13.5.1879 Valkeala
Kirén Kustaa Kustaanpoika 11.11.1861 Sääksmäki
Kiriloff Feodor Konstantinoff 21.4.1883 Uusikirkko VL
Kiriloff Maksim Kyyrölä
Kirjavainen Tuomas Wilhelminpoika 25.7.1876 Terijoki
Kirjonen Ville Salomoninpoika 4.2.1892 Uusikirkko VL
Kirppu Aleksanteri Konstantin 30.7.1870 Koivisto
Kirppu Jooseppi Matinpoika 22.12.1871 Virolahti
Kirstua Julio Erland Kaarlenpoika 2.8.1886 Tottijärvi
Kirvesmies Adam Antinpoika 16.7.1895 Lappee
Kirvesmies Johannes Antinpoika 28.1.1899 Lappee
Kirvesniemi Arvid Antinpoika 23.12.1882 Taipalsaari
Kirvesniemi Toivo Heikinpoika 1.6.1900 Taipalsaari
Kirvesniemi Toivo Viktor Antinpoika 17.1.1896 Taipalsaari
Kiskonen Herman 8.8.1892 Kuolemajärvi
Kitti Iisak Efraiminpoika 3.2.1891 Hämeenkyrö
Kitunen Antton Eerikinpoika 28.12.1889 Vehkalahti
Kitunen Antton Juhonpoika 14.10.1884 Vehkalahti
Kitunen Eino Juhana 19.7.1885 Lahti
Kitunen Emil Juhonpoika 21.3.1886 Vehkalahti
Kitunen Juho Elianp. 4.6.1889 Kymi
Kitunen Niilo Emilianpoika 12.3.1898 Vehkalahti
Kitunen Vihtori Villenpoika 26.9.1896 Vehkalahti
Kitunen Ville Aleksanterinpoika 19.10.1881 Vehkalahti
Kiukas Oskar Edvard Kustp. 3.7.1895 Lappee
Kiuru Anders Arvid Antinpoika 13.10.1883 Antrea
Kiuru Matti Juhonpoika 20.5.1861 Kivennapa
Kivelä Aleksanteri Juhonpoika 29.8.1883 Virolahti
Kivelä Elias 1.11.1896 Luumäki
Kivelä Elias Antoninpoika 8.7.1882 Miehikkälä
Kivelä Esaias Eevert Esanpoika 11.2.1897 Kuolajärvi
Kivelä Henrik Gustaf 25.12.1867 Pietarsaari mlk
Kivelä Johan Absalom 6.2.1899 Loppi
Kivelä Juuse 22.12.1891 Kuru
Kivelä Nestor Leander 22.12.1893 Eura
Kiveläinen Johannes Wilpunp. 31.3.1890 Koivisto
Kivenkorva Kalle Verner 18.10.1895 Forssa / Tammela
Kivi Otto Engelbert Reinholdinp. 5.11.1882 Tammela
Kivi-Stenroos Juho Vihtori 24.3.1891 Kullaa
Kiviholma Frans Iidanpoika 16.3.1872 Kankaanpää
Kivilinna Kalle Mäntyharju
Kivilähde Herman Vilhonpoika 19.9.1882 Hämeenkyrö
Kivilähde Wäinö Wilho 29.10.1898 Kauvatsa
Kivimäki Frans Erland 1.10.1879 Juupajoki
Kivimäki Johan Adrian 4.8.1864 Mäntsälä
Kivimäki Juho Heikki 29.4.1863 Humppila
Kivimäki Kaarlo Jalmari 16.4.1899 Ulvila
Kivimäki Kalle Vihtori 13.3.1887 Urjala
Kivimäki Kustaa Aleksander 26.2.1887 Pusula
Kivimäki Maurits Nestor 18.3.1876 Rauma
Kivimäki Otto Viktor 10.9.1879 Hyvinkää
Kivimäki Otto Werner Viktorinpoika 27.2.1893 Vesilahti
Kivimäki Vilho Viktor 14.9.1896 Alastaro
Kivinen Aina Ellen 19.12.1897 Huittinen
Kivinen Jonas 28.3.1892 Hartola
Kivinen Juho Aleksi 24.12.1863 Ikaalinen
Kivinen Juho Leonard 14.6.1887 Hausjärvi
Kivinen Juho Oskar 20.6.1878 Humppila
Kivinen Kalle Juhonpoika 1.7.1878 Valkeala
Kivinen Paavo Villiam 18.5.1900 Lahti
Kivioja Aatami Aataminpoika 19.10.1893 Ylivieska
Kivioja Juho Henrik Juhonpoika 13.9.1897 Luopioinen
Kivipelto Edvin Keuruu
Kiviranta Konstantin Eevanpoika 8.5.1890 Valkeala
Kivisalo Willehad 19.2.1880 Valkeala
Kiviselkä Aleksander 1880 Viipuri
Kivistö Aleksanteri 15.6.1882 Jaala
Kivistö Emil 11.1.1894 Loppi
Kivistö Hanna Tampere
Kivistö Heikki 1869 Tampere
Kivistö Iivar Antinpoika 9.8.1889 Taipalsaari
Kivistö Juha Oskar 7.8.1861 Uusikirkko TPL
Kivistö Kaarle Eemili 30.5.1867 Lavia
Kivistö Kalle Emil Matp. 25.8.1888 Mouhijärvi
Kivistö Matti Taavenp. 8.9.1847 Mouhijärvi
Kivistö Otto Juhonpoika 13.4.1893 Kuorevesi
Kivistö Taavetti Antinpoika 25.6.1896 Taipalsaari
Kivistö Ville Juhonp. 1849 Suodenniemi
Kivistö Väinö Johannes Matinpoika 24.2.1891 Pirkkala
Kivivalli Aleksander 15.3.1890 Käkisalmi
Kleemo Frans 14.8.1875 Kiukainen
Klementjeff Eva Liisa 1865 Muolaa
Klemola Johannes Juhonpoika 17.7.1877 Ruotsinpyhtää
Klimov Andrei Maihalovitš 1878
Klinth Aarne Waldemar 18.7.1897 Pohja
Klipp Aukusti Filipinpoika 19.10.1893 Koivisto
Klipp Eemil Filipinp. 8.11.1898 Koivisto
Klupuperä Kustaa Vihtori 11.11.1863 Kiikka
Klys Johan Einar 15.12.1897 Asikkala
Knaappila Kalle 5.7.1892 Iitti
Knapp Salomon 24.1.1884 Mäntyharju
Knuutila Leonard Aleksinpoika 27.9.1882 Ylivieska
Koho Wilhelm August 21.6.1890 Nuijamaa
Kohonen Matti 1860 Savitaipale
Kohonen Matti Matinpoika 1882 Savitaipale
Kohonen Tuomas Matinpoika 28.10.1867 Savitaipale
Kohvakka Wille 4.4.1897 Leppävirta
Koikkalainen Aleksander 3.8.1888 Joroinen
Koikkalainen Juho 14.3.1882 Leppävirta
Koiranen Yrjö 6.2.1887 Rautu
Koiso-Kanttila Väinö Santeri 10.9.1894 Juupajoki
Koisti Johannes Mikonpoika 14.9.1885 Muolaa
Koisti Mikko Matinpoika 6.9.1847 Muolaa
Koistinen Heikki 30.9.1898 Heinävesi
Koistinen Olli Paavonpoika 25.10.1874 Joroinen
Koistinen Paavo 17.2.1880 Lohja
Koitto Kalle Iisakki Isakinp. 19.2.1862 Forssa / Tammela
Koivisto Aleksanteri 16.12.1884 Sahalahti
Koivisto Arvo Nikolai 4.4.1904 Tyrvää
Koivisto Heikki Fabian 15.1.1900 Kokemäki
Koivisto Kaarle Esaianpoika 28.11.1862 Vesilahti
Koivisto Kaarle William 6.3.1901 Suodenniemi
Koivisto Kalle Jaakko 25.7.1886 Hämeenkyrö
Koivisto Matti Evert 25.2.1896 Somero
Koivisto Olga Mariaana Kaarlentytär 19.7.1870 Vesilahti
Koivisto Vladimir 2.11.1899 Hämeenlinna
Koivistoinen Nestor 1901 Joutseno
Koivistoinen Otto Herman Kustaanpoika 12.5.1887 Ruokolahti
Koivistoinen Ville 8.6.1871 Kemijärvi
Koivu Johannes Leander Kallenp. 23.2.1896 Forssa / Tammela
Koivu Oskar Adolf 3.8.1890 Sammatti
Koivula Hjalmar Juhonpoika 19.12.1889 Valkeala
Koivula Lauri Wilhelm 13.1.1897 Hämeenkyrö
Koivumäki Hjalmar Kalvola
Koivunen Arviiti Aleksanteri Juhonpoika 11.9.1886 Kuru
Koivunen Aug. Afred 1887 Vanaja
Koivunen Frans Nestor 17.1.1899 Kiukainen
Koivunen Isak Vihtor 17.10.1876 Säkylä
Koivunen Juho Einari Juhonp. 13.5.1885 Kuorevesi
Koivunen Vilho Arvid 2.6.1888 Helsinki s
Koivupalo Frans Emil 11.4.1900 Rovaniemi
Koivupalo Pekka Heikinp. 25.4.1870 Rovaniemi
Koivuranta Uno Leonard Villenpoika 25.10.1894 Lappee
Kokkala Anton Kaapronpoika 18.1.1898 Koivisto
Kokkala Robert Taavetinp. 14.6.1887 Koivisto
Kokki Urho Rudolf Kallenpoika 25.3.1902 Lappee
Kokko Aatami 22.7.1888 Luumäki
Kokko Edvard 25.3.1891 Luumäki
Kokko Elin Sylvesterintytär 28.6.1893 Valkeala
Kokko Jalmari 8.11.1896 Luumäki
Kokko Wille Willenpoika 21.2.1898 Uusikirkko VL
Kokkola Armas Johannes 7.5.1900 Suomenniemi
Kokkonen Heikki 23.12.1879 Tervola
Kokkonen Johannes Ollinpoika 9.2.1889 Helsinki p
Kokkonen Petr Filippovich 8.9.1898 Joensuu
Kolari Antti Taavetinpoika 10.4.1891 Kangaslampi
Kolehmainen Donatus Alpiininp. 29.10.1877 Koivisto
Kolehmainen Vilhelm Iitanpoika 13.4.1890 Räisälä
Kolhonen Rikhard 7.2.1889 Säkkijärvi
Kolinkanta Lauri Heikki 17.3.1891 Ypäjä
Kollin Karl Ivar Kaarlonpoika 28.7.1885 Lohja
Kolo Aleksander 20.2.1893 Pusula
Kolsi Armas Iivari 24.5.1897 Vehkalahti
Kolsi Kunnas Erkinpoika 16.2.1900 Vehkalahti
Komi Eemil Arvid Taavetinp. 31.1.1892 Tampere
Komi Matti Antinpoika 16.3.1884 Lappee
Komppa Antti 3.7.1867 Lappee
Komulainen Johannes 30.1.1880 Käkisalmi mlk
Komulainen Paavo Reittu 12.10.1883 Kajaani
Konga Toivo Akselinpoika 10.5.1895 Mäntyharju
Kononov Andrei 21.9.1890 Salmi
Konstig Eino 11.7.1897 Pälkjärvi
Kontkanen Johannes Yrjönpoika 22.12.1880 Hiitola
Kontti Matti 10.9.1871 Säkkijärvi
Konttinen Armas Vilhelm 8.8.1889 Kuopio
Konttinen Vilhelm Rudolf Villenpoika 5.3.1894 Lappee
Konttinen William 30.1.1895 Helsinki p
Kontunen Aatami Juh. poika 1858 Savitaipale
Kopi Matti Nestori 16.10.1899 Kiikka
Koponen Aapeli Pekanpoika 2.1.1887 Lappee
Koponen Antti Juho Ollinpoika 6.5.1861 Leppävirta
Koponen Eemil Juho Erikinpoika 11.3.1890 Leppävirta
Koponen Heikki 8.7.1884 Kuopio
Koponen Kalle Juho 26.7.1883 Anttola
Koponen Otto Vilhelm Taavetinpoika 6.4.1895 Lappee
Koponen Paavo Aleksanteri Matias 15.5.1897 Leppävirta
Koponen Taavetti Pekka 11.4.1892 Varkaus / Leppävirta
Koponen Uuno Ilmari Juhonpoika 3.4.1886 Muolaa
Kopper Ita 1895 Jääski
Kopperi Pietari Juhonpoika 30.4.1891 Jääski
Koppinen Martti Lappee
Koppo Kaaleppi Lappee
Kopra Antti Juhonpoika 28.4.1888 Terijoki
Kopra Tuomas Juhonpoika 25.9.1890 Kivennapa
Koragin Aleksei Dmitrijevitš 1900 Pietari
Korander Johan Fredrik 14.12.1893 Vihti
Korander Karl Konstantin 2.1.1899 Espoo
Korelin Feodor 1.9.1898 Kyyrölä
Korelin Ivan 17.4.1881 Kyyrölä
Korelin Mihail Trofimovitš 2.11.1899 Kyyrölä
Korelin Pjotr 28.6.1885 Kyyrölä
Korelin Trofim Tahvonpoika 14.4.1877 Kyyrölä
Korhonen Adolf Aleksander Adolfinpoika 22.11.1884 Antrea
Korhonen Frans Edvard 30.1.1891 Pori
Korhonen Herman Ristonpoika 8.7.1877 Lappee
Korhonen Hilja Tyyne 1899 Viipuri mlk
Korhonen Iivari Edvard Ristonpoika 28.7.1895 Ilomantsi
Korhonen Mikko Juhonpoika 31.8.1889 Kivennapa
Korhonen Otto 3.5.1883 Karttula
Korhonen Saul Egnerik 1894 Viipuri mlk
Korhonen Taavetti Juhonpoika 25.4.1879 Lappee
Korhonen Uuno Edvard 29.12.1899 Padasjoki
Korhonen Vilhelm 1.2.1896 Joroinen
Koria Kaarle Kustaa 13.6.1867 Iitti
Korja Elias Matinpoika 1854 Valkeala
Korkeila Jalmari 1.5.1895 Lammi
Korkka Albert Antinpoika 7.1.1893 Metsäpirtti
Korkkinen Kalle Kallenpoika 14.3.1891 Kuhmalahti
Kormilitsyn Makar Aleksejevitš 1891
Kormu Einar Anttoninpoika 7.7.1894 Vehkalahti
Kornev Ivan Stepanovitš
Korolev Feodor Ivanovitš
Korpela Armas 4.8.1881 Viipuri
Korpela Kaarle Johannes Juhonpoika 18.9.1892 Kuorevesi
Korpela Vilhelmi Kustaa 31.5.1885 Jämijärvi
Korpela Ville 2.6.1886 Luumäki
Korpi Lauri 27.4.1896 Hämeenlinna
Korpinen Kalle Kustaa 10.1.1878 Hattula
Korpisalo Aleksander 15.9.1880 Joroinen
Korsman Martti Anttoni 28.9.1893 Pori mlk
Kortelainen Bruno Antti 3.3.1893 Pielisensuu
Kortelainen Kaarlo 26.1.1900 Kiukainen
Korteniemi August Mikonp. 14.5.1875 Forssa / Tammela
Korteniemi Heikki 13.12.1871 Somerniemi
Kortesaarikko Väinö 12.9.1894 Padasjoki
Kortesluoma Väinö Ikaalinen
Korttinen Eljas ?.6.1876 Savitaipale
Korvensyrjä Yrjö 22.4.1894 Vilppula
Koskela Anton Mikonpoika 30.8.1885 Virolahti
Koskela Juho Esanpoika 23.12.1886 Ylistaro
Koskela Manu Eerikinpoika 18.9.1852 Miehikkälä
Koskelainen Filip Elianpoika 7.11.1868 Lappee
Koskenkorva Matti Feeliks 30.3.1882 Kuivaniemi
Koskenniemi Juho Mäntyharju
Koski Adolf Justus 2.9.1895 Mäntsälä
Koski Eeli Johannes 1897 Loimaa
Koski Emil 1884 Ruovesi
Koski Frans Arttur 21.10.1899 Nummi
Koski Frans Edvard 3.10.1883 Valkeala
Koski Frans Sulo 23.2.1894 Hyvinkää
Koski Heikki Juho 22.12.1857 Janakkala
Koski Isak 13.7.1886 Kiukainen
Koski Johan Rikhard 14.10.1893 Perniö
Koski Juho Evert 30.4.1886 Valkeala
Koski Juho Heikinpoika 18.11.1885 Värtsilä
Koski Juho Robert 5.8.1876 Valkeala
Koski Kustaa Rudolf 2.3.1896 Perniö
Koski Kustaa Wilhelm 12.3.1889 Köyliö
Koski Topias Matinpoika 17.6.1861 Vehkalahti
Koski Vilhelm Edvard 2.12.1882 Aura
Koskimäki Kalle Hemminki 22.5.1891 Padasjoki
Koskimäki Oskar Matinpoika 6.8.1899 Lappee
Koskinen Helsinki
Koskinen Aatu Juhonp. 19.9.1890 Ruovesi
Koskinen Aleksander Valfrid 30.7.1873 Jämsä
Koskinen Aleksanteri 1891 Juupajoki
Koskinen Arvid Leonard 12.8.1899 Forssa / Tammela
Koskinen Arvo Alarik 25.4.1896 Hyvinkää
Koskinen August Wilhelm 10.2.1896 Hyvinkää
Koskinen Einari 1894 Hyvinkää
Koskinen Eino Fabian 21.5.1898 Nurmijärvi
Koskinen Eliina Matilda 13.2.1886 Hämeenkyrö
Koskinen Heikki Hollola
Koskinen Hugo 17.7.1886 Helsinki p
Koskinen Iisakki Evert 11.12.1891 Eura
Koskinen Jalmari Aleksanteri 15.5.1880 Hanko mlk
Koskinen Johan Emil 3.5.1892 Akaa
Koskinen Johan Valfrid 7.12.1900 Lahti
Koskinen Johan Viktor 2.3.1876 Hausjärvi
Koskinen Johan Vilhelm Vilhenpoika 1.3.1882 Luopioinen
Koskinen Juho 20.6.1862 Akaa
Koskinen Juho Einari 22.6.1891 Hyvinkää
Koskinen Juho Ismael 21.9.1858 Mouhijärvi
Koskinen Juho Oskar 21.2.1886 Somerniemi
Koskinen Juho Wilh. 29.3.1879 Nummi
Koskinen Juho Wille 2.3.1857 Kauvatsa
Koskinen Kaarle Adolf 13.3.1870 Tampere
Koskinen Kaarlo Helsingin pitäjä
Koskinen Kalle 25.8.1894 Punkalaidun
Koskinen Kalle Antto Kallenpoika 28.2.1897 Kuru
Koskinen Karl Evert 5.5.1884 Hanko mlk
Koskinen Kustaa 1869 Kokemäki
Koskinen Lauri 1895 Akaa
Koskinen Lauri Aapraham Kallenpoika 25.9.1898 Kalvola
Koskinen Lauri Brynolf 3.8.1898 Helsinki p
Koskinen Matias Väinö 29.7.1889 Ikaalinen
Koskinen Oskar 1894 Jämsä
Koskinen Oskar Juhonpoika 30.1.1890 Karstula
Koskinen Otto Feliks 8.11.1901 Hyvinkää
Koskinen Sulho Arvid 14.5.1899 Ahlainen
Koskinen Suoma Matilda 3.1.1898 Tyrvää
Koskinen Uuno Fransinpoika 23.11.1895 Ulvila
Koskinen Uuno Valfrid 29.7.1898 Hyvinkää
Koskinen Valfrid August 22.6.1897 Pusula
Koskinen Verner 1885 Valkeala
Koskinen Vihtori 1877 Tampere
Koskinen Vihtori Erkinpoika 8.8.1893 Pälkäne
Koskinen Vilho Amatus 14.9.1898 Kokemäki
Koskinen Väinö Adolf Nikanor 10.1.1889 Hyvinkää
Koskinen Väinö Johannes 19.6.1895 Hämeenkyrö
Koskinen Walfrid Juhonpoika 17.8.1882 Pälkäne
Koskinen Wihtori Juhonpoika 4.3.1880 Lammi
Koskinen Wihtori William 19.9.1894 Kauvatsa
Koskipää Huugo 7.4.1883 Orivesi
Koskisalo Vilppula
Koskivirta Aksel Gabriel 23.3.1880 Hyvinkää
Koskivirta Johan Maurits 24.9.1891 Hyvinkää
Koskivirta Waldemar 1891 Uusikaupunki
Kosonen Edvard 21.5.1870 Viipuri
Kosonen Juho 4.2.1891 Värtsilä
Kosonen Konstantin 1882 Viipuri mlk
Kosonen Pekka Juhani Pekanpoika 15.7.1895 Joutseno
Kosonen Sulo Aksel Enokinpoika 22.3.1898 Lappee
Kosonen Toivo Kaaprielinpoika 8.6.1900 Kuolemajärvi
Kossi Petter Wiljam Pekanpoika 11.2.1887 Kivennapa
Kosunen Herman Kustinpoika 29.8.1895 Varkaus / Leppävirta
Kosunen Matti Ollinpoika 16.4.1892 Leppävirta
Kotilainen Jooseppi Tuomaanpoika 15.10.1878 Kivennapa
Kotiranta Anton Anselmi 16.12.1885 Suomusjärvi
Kotiranta Juho Simonpoika 19.6.1879 Valkeala
Kotov Vasili Stepanovitš Pietari
Kouhia Antti Juhonpoika 3.2.1891 Kivennapa
Kouhia Antti Mikonpoika 5.2.1873 Kivennapa
Koukkula Juho 25.7.1858 Lammi
Kousa Kalle Heinola mlk
Kousa Teodor Kallenpoika 12.12.1892 Heinola
Kousa Väinö Akselinpoika 20.9.1896 Mäntyharju
Kovaljov Aleksandr Aleksandrovitš 1900 Pietari
Kovanen Antti Antinpoika 19.11.1871 Valkeala
Kovanen Augusti Villenpoika 20.9.1893 Mikkeli mlk
Kovanen Frans Vilho 11.4.1894 Ulvila
Kovasiipi Taavetti 29.9.1877 Luumäki
Krannila Jalmar Gerhard 17.3.1891 Kiukainen
Krappi Sakarias 21.4.1855 Sahalahti
Kraufvelin Karl Ehrenfrid 1.3.1886 Porvoo mlk
Krelunden Aug. Ristiina
Krevitski Aksel Edvard 11.7.1901 Viipuri
Kristiansson Emil Nikolai 9.1.1902 Piikkiö
Krogerus Aatami Juhonpoika 22.1.1885 Leppävirta
Krohns Verner Antinpoika 22.4.1882 Muolaa
Kronqvist Juho Aret Antinpoika 6.2.1881 Valkeala
Kronqvist Julius Sikstus Antinpoika 17.5.1886 Valkeala
Kroon Kaarle Hjalmar 20.4.1885 Hyvinkää
Krutov Pjotr Filippovitš 1883
Kröger Heikki 26.6.1867 Kotka
Kudrin Ivan Damianovitš
Kuha Juho Wilhelm 5.4.1866 Valkeala
Kuha Yrjö Juhonpoika 2.5.1897 Valkeala
Kuhanen Antti Heikinpoika 29.7.1883 Taipalsaari
Kuhanen Eliina Heikintytär 8.1.1893 Taipalsaari
Kuhlman Johan Wilhelm 14.3.1895 Askola
Kuhlman Wiktor Martinp. 20.8.1860 Asikkala
Kuisma Mikko Aleksander Antinpoika 23.1.1889 Terijoki
Kuitunen Juho Emil 19.10.1873 Valkeala
Kuivala Aapo Uskela
Kuivalainen Iisakki Laurinpoika 17.10.1882 Kirvu
Kuivalainen J. Muolaa
Kuivanen Samuel 11.11.1871 Sahalahti
Kujala Amanda Agneeta Miinantytär 21.1.1900 Sääksmäki
Kujala Ebert 1898 Kalvola
Kujala Otto Matinp. 2.1.1866 Tammela
Kujala Svante Anttoninpoika 14.10.1899 Vehkalahti
Kujala Väinö 1890 Valkeala
Kujanmäki Simo Oskari 14.2.1882 Loppi
Kujanpää Frans Jaakko Malakiaanpoika 14.4.1889 Kankaanpää
Kujanpää Kaarle Vihtori 23.8.1895 Ikaalinen
Kujanpää Lauri Nikolai 9.12.1895 Forssa / Tammela
Kujanpää Nestor 25.2.1887 Forssa / Tammela
Kujanpää Toivo Wihtori 21.3.1893 Hämeenkyrö
Kujansuu Jooseppi Mikael 1900 Humppila
Kujansuu Yrjö Eemeli Fransinpoika 27.11.1892 Ylivieska
Kukkanen Väinö Johannes Juhonpoika 3.1.1891 Orimattila
Kukkola Johan 16.7.1870 Valkeala
Kukkola Kalle Anshelm 20.10.1889 Hämeenkyrö
Kukkola Oskar 19.5.1874 Pyhtää
Kukkonen Heikki 1.6.1883 Ranua
Kukkonen Jalmari Nikodeem.p. 15.12.1897 Koivisto
Kukkonen Pietari Yrjönpoika 27.6.1875 Muolaa
Kukkula Matti 20.9.1883 Orivesi
Kukkula Vihtori Gerhard 23.9.1894 Tyrvää
Kulju Matti Vilhelm Pietarinp. 28.7.1891 Tampere
Kullberg Karl Wilhelm 12.12.1878 Pernaja
Kullberg Lauri Alfons Heikinpoika 23.3.1900 Kalvola
Kullberg Martti Aukusti 30.5.1890 Kalvola
Kulmakallio Eemeli Aukusti Yrjö 23.4.1882 Renko
Kulmala Anna Matilda 27.11.1895 Loimaa
Kulmala Efraim 15.10.1869 Ikaalinen
Kulmala Emma 5.1.1896 Hollola
Kulmala Juha 10.6.1862 Mouhijärvi
Kulmala Kustaa Eevertinpoika 8.7.1873 Sääksmäki
Kulmala Taavi Villenp. 1885 Artjärvi
Kulo Jaakko Oskari 24.7.1882 Tyrvää
Kulomäki Emil Edvard 13.5.1891 Vaasa
Kultakivi Tapio Ilmari 19.4.1896 Helsinki e
Kultanen Johannes Paavonpoika 26.8.1898 Muolaa
Kultanen P. Muolaa
Kumio Anian Konrad 13.2.1871 Uusikaupunki
Kumlin Adolf 19.2.1895 Jyväskylä
Kumlin Lyydi Maria 21.5.1886 Huittinen
Kumpunen Toivo Verner 28.4.1888 Nurmijärvi
Kunnas Alfred Teodor 12.9.1871 Kotka
Kunnas Juho Edvard 28.10.1875 Koski HL
Kuokkala Vihtori Iivari Efraiminpoika 29.10.1882 Hämeenkyrö
Kuokkanen Antti Antinpoika 22.8.1887 Sortavala mlk
Kuokkanen Nikolai Matinpoika 19.5.1896 Helsinki p
Kuolimo David 7.5.1870 Mäntyharju
Kuortti Akseli Mäntyharju
Kuortti Atte Antinpoika 29.7.1882 Mäntyharju
Kuortti Matti Tuomaanpoika 1.5.1884 Terijoki
Kuorttinen Yrjö Jalmari 1886 Joutseno
Kuosmanen Antti Paavonpoika 9.8.1877 Lappee
Kuosmanen Johan Edvard 1890 Kuopio
Kuparinen Juho 17.3.1887 Metsäpirtti
Kuparinen Kalle Ristonpoika 6.3.1897 Uusikirkko VL
Kuparinen Tuomas Juhonpoika 1872 Viipuri mlk
Kurittu Emil Anttoninpoika 17.12.1901 Sippola
Kurittu Wiktor Esaianp. 4.7.1877 Kymi
Kurjenhovi Gunnar Fredrik 15.7.1889 Karjalohja
Kurki Antti 6.9.1896 Antrea
Kurki Aukusti Aataminpoika 7.1.1897 Koivisto
Kurki Hugo Kaaprenp. 22.5.1898 Koivisto
Kurki Julius Aataminpoika 5.8.1890 Koivisto
Kurki Kalle Aleksi Joosepinpoika 14.11.1872 Luopioinen
Kurki Tuomas Tuomaanpoika 27.12.1895 Koivisto
Kurko Aukusti Matinpoika 21.4.1897 Miehikkälä
Kurko Edvard Eerikinpoika 17.5.1887 Vehkalahti
Kurko Juho 1885 Vehkalahti
Kuronen Aaprami Tuomaanpoika 28.8.1890 Pyhäjärvi VL
Kuronen Albin Juusonpoika 14.1.1897 Leppävirta
Kuronen Kalle Kustaa Kallenpoika 29.5.1881 Lappee
Kurppa Juho Hannunpoika 4.2.1898 Uusikirkko VL
Kurppa Kalle Taavetinpoika 3.11.1897 Uusikirkko VL
Kurppa Salomon Matinpoika 9.7.1892 Uusikirkko VL
Kurra Kustaa Erland 1.11.1862 Hämeenlinna
Kurri Wäinö Alfred Juhonpoika 31.9.1892 Kurkijoki
Kursi Kaarle Enok Kaarlenpoika 27.1.1879 Vesilahti
Kurt Sante 1887 Sodankylä
Kuskinen Ville 1873 Viipuri mlk
Kustaanpoika Juho August 7.1.1883 Akaa
Kutilainen Antti Augustinpoika 16.4.1887 Taipalsaari
Kuukka Antti Lappee
Kuukka Antti Gabriel 27.4.1882 Lemi
Kuuri Juho Arvo 4.10.1897 Nastola
Kuurila Paavo Johannes 22.11.1899 Virrat
Kuusala Evert Erikinp. 7.3.1887 Kymi
Kuusala Nestor 6.1.1892 Kymi
Kuusela Henrik 5.12.1877 Tampere
Kuusela Johannes Simonpoika 27.3.1884 Muolaa
Kuusela Juho Anselm 8.6.1877 Helsinki s
Kuusela Juho Nestori 1893 Nakkila
Kuusela Karl 1.3.1873 Lapinjärvi
Kuusela Kustaa Oskari 17.5.1892 Suomusjärvi
Kuusijärvi Vihtori Aleksanteri 28.3.1878 Pusula
Kuusijärvi Wilho 1909 Eräjärvi
Kuusikko Harald F. 24.4.1897 Turku
Kuusinen Frans Oskari Juhonpoika 10.12.1881 Lavia
Kuusinen Ida Vilhelmiina 18.2.1900 Tammela
Kuusinen Juho Taavi 24.4.1890 Hollola
Kuusio Kalle Kustaa Kustaanpoika 23.8.1872 Hauho
Kuusisto Kaarl Wihtor 22.4.1872 Kiukainen
Kuusisto Kalle Fredrik 7.9.1877 Huittinen
Kuusisto Kalle Oskari 20.10.1897 Kullaa
Kuusisto Martta Lydia 20.10.1898 Oripää
Kuusisto Toivo Eerik 2.5.1890 Lavia
Kuusisto Vihtori Kallenpoika 26.7.1879 Sääksmäki
Kuusjärvi Kaarle Vihtori 2.2.1875 Suodenniemi
Kuutti Iida 6.9.1886 Vehkalahti
Kuutti Jalmari Juhonpoika 28.5.1886 Vehkalahti
Kuvaa Albin Mikkeli mlk
Kuzmin Andrei 1900
Kuzmin Grigori Trofimovitš Pietari
Kvintus Kalle Vehkalahti
Kyhäräinen Aadam Gabrielinpoika 28.10.1859 Taipalsaari
Kykkänen Juhana 1872 Viipuri mlk
Kykkänen Tahvo Heinjoki
Kylén Arvo Aleksander 11.2.1893 Köyliö
Kylliäinen Aatami Paavonpoika ?.2.1878 Savitaipale
Kylliäinen Joonas Aataminpoika 16.2.1897 Savitaipale
Kylliäinen Juhana Paavonpoika 31.5.1884 Savitaipale
Kyllönen Alexander 8.8.1886 Pietarsaari
Kyllönen Oskar Evert 14.12.1891 Pyhäjoki
Kyllönen Otto 8.4.1892 Viipuri mlk
Kylmälahti Tahvo Olavi 23.7.1897 Sääksmäki
Kylmälä Aleksander 7.3.1880 Kotka
Kyläniittu Nestor Kiukainen
Kyläniitty Väinö 23.2.1901 Kiukainen
Kymi Mikko 2.7.1890 Viipuri
Kymäläinen Henrik 1892 Viipuri mlk
Kymäläinen Johan Voldemar 1890 Viipuri mlk
Kymäläinen Oskar Vilhelminpoika 24.7.1896 Muolaa
Kyrenius Kustaa 12.4.1875 Tampere
Kyrölä Karl Benjamin 6.9.1859 Hämeenlinna
Kyrölä Oskari 28.9.1890 Mouhijärvi
Kyttälä Akseli Jalmari 24.3.1892 Tyrvää
Kytö Matti Juhonp. 21.2.1876 Messukylä
Kytönen Arttur 22.10.1892 Kivennapa
Kyynäräinen Adolf Ristonpoika 20.4.1894 Uusikirkko VL
Kyynäräinen Juhana Villenpoika 19.5.1899 Uusikirkko VL
Kyynäräinen Mikkeli Juhananpoika 13.6.1890 Uusikirkko VL
Kyytsönen Armas Joelinpoika 23.11.1893 Koivisto
Kyä Kalle Evert 30.5.1892 Forssa / Tammela
Kyöstilä Väinö August 21.2.1895 Janakkala
Käcklund Pietari Emil Pietarinpoika 30.4.1881 Valkeala
Käenniemi Kalle Heikinpoika 17.12.1888 Luopioinen
Kähkönen Juho Taavetinpoika 4.9.1873 Helsingin pitäjä
Kähärä Antti Elielinpoika 9.4.1888 Lappee
Kähärä Martti Johannes Robertinpoika 6.11.1899 Valkeala
Kähärä Nikodemus 2.2.1870 Mäntyharju
Kähönen Antti 1888 Kivennapa
Kähönen Johannes Paavonpoika 2.4.1898 Kivennapa
Kähönen Tuomas Paavonpoika 5.5.1888 Kivennapa
Käkelä Elias Juhonpoika 31.12.1883 Lappee
Käki Johannes Matinpoika 18.10.1890 Johannes
Käkönen Konstantin Aataminpoika 26.6.1877 Koivisto
Källman Johan Josepinpoika 23.7.1887 Mikkeli
Kälvälä Juhana Elianpoika 28.3.1859 Lappee
Kämäräinen Matti 13.12.1882 Helsinki s
Känkänen Aleksanteri Juhonpoika 20.4.1893 Muolaa
Känkänen Joosep Juhonpoika 18.6.1892 Muolaa
Känkänen Tahvo Pietarinpoika 15.11.1884 Muolaa
Kärki Akseli Albin Jaakonp. 17.9.1867 Messukylä
Kärki Martti 1898 Vehkalahti
Kärki Matti Erkinpoika 11.7.1888 Valkeala
Kärki Richard 9.12.1874 Kotka
Kärki Tahvo Tahvonpoika 22.11.1875 Uusikirkko VL
Kärki Wihtori Jaakonpoika 13.6.1886 Vehkalahti
Kärki William 16.8.1900 Loviisa
Kärkkäinen Aapel Wilhelminpoika 1.1.1898 Valkeala
Kärkkäinen Antti 28.10.1890 Joensuu
Kärkkäinen Emil Henrik Juhonpoika 12.1.1889 Kiuruvesi
Kärkkäinen Enok 15.1.1876 Kotka
Kärkkäinen Heikki 6.1.1896