Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Kadonneet

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Žoltakov
Aalto Albert Ans. 19.1.1896 Perniö
Aalto Arvo 1900 Iitti
Aalto Juhana 11.6.1886 Käkisalmi mlk
Aalto Juho Viktor Jaakonpoika 11.10.1882 Ypäjä
Aalto Kusta Eura
Aalto Lauri Johannes Valfridinp. 12.12.1892 Kangasala
Aalto Martti Paavali 20.1.1895 Lempäälä
Aalto Martti Tapani 1892 Nakkila
Aalto Topias Vilhelm 27.10.1887 Kiikka
Aaltola Väinö Albert 11.1.1900 Eura
Aaltonen Aleksanteri 5.8.1885 Renko
Aaltonen And. Alex. 4.12.1894 Tenhola
Aaltonen Arvo 21.4.1893 Kärkölä
Aaltonen Erkki Oskari Oskarinpoika 13.3.1902 Askainen
Aaltonen Henrik Nikolai 15.3.1896 Yläne
Aaltonen Kaarlo Edvard 5.5.1886 Lohja
Aaltonen Kustaa Somero
Aaltonen Otto 13.3.1881 Pälkäne
Aaltonen Toivo Israel 23.12.1900 Elimäki
Aaltonen Villehad 28.2.1891 Heinola mlk
Aavikko Johan Vilhelm 24.8.1883 Kaarina
Ahde Lauri Johannes 26.11.1900 Hattula
Ahlfors Hjalmar 1.10.1887 Kymi
Ahlfors William Syrus 16.11.1899 Pomarkku
Ahlgren Akseli Julius 17.4.1881 Ikaalinen
Ahlgren Lauri Kaarle 28.7.1895 Askainen
Ahlgren Otto Samuli 1891 Pirkkala
Ahlqvist Juho Rikharti 1.9.1883 Pori mlk
Ahlroth Emil 17.2.1892 Jämsä
Ahlstedt Hugo Vilhelm 20.11.1898 Forssa / Tammela
Aho Arvo Ivar Urjala
Aho Kaarle Herm. 26.11.1876 Tyrvää
Aho Kalle Ilmari 1878 Orivesi
Aho Toini Alina 20.11.1900 Ypäjä
Ahola Anselm 9.2.1896 Kuru
Ahola Armas Iivari 2.11.1899 Humppila
Ahola Kustaa Janakkala
Ahola Nestori 29.1.1891 Loppi
Ahola Toivo Vihtori 1.5.1897 Lavia
Ahola Valdemar Anjala
Ahola Vihtori Vihtorinp. 15.11.1895 Punkalaidun
Ahonen Heikki 1901 Hauho
Ahonen Irenius Joh. 5.12.1898 Perniö
Ahonen Juho Antti Juhonpoika 2.1.1886 Längelmäki
Ahonen Lydia Maria 2.11.1895 Kuru
Ahonen Oskar Rikhard 6.2.1896 Kiikala
Ahonen Werner 1894 Urjala
Ahti Oskar 6.8.1882 Espoo
Ahtiainen Herman J.poika Metsäpirtti
Aikamies Toivo 15.1.1900 Kuolemajärvi
Airola Nestor 3.3.1886 Karuna
Alakangas Waltu Fredrikanpoika 13.2.1889 Längelmäki
Alanko Yrjö Erkki 4.1.1901 Messukylä
Alanne Oskar Ferdinand 14.7.1893 Hauho
Albertinpoika Kalle V. 15.2.1899 Urjala
Alenius Yrjö Nikolai 26.12.1896 Helsinki s
Alfvegren Arnold Emil 13.2.1897 Halikko
Alhaisi Kustaa Robert Joelinpoika 3.6.1884 Ypäjä
Alho Frans Jalmari 8.5.1891 Kiikka
Alho Otto Vilhelm 6.4.1882 Punkalaidun
Alho Viht. Nik. 22.5.1897 Pöytyä
Alho Yrjö Joh. 22.4.1894 Pöytyä
Alhola Adolf 1888 Iitti
Alhonen Viktor 22.2.1883 Valkeala
Ali-Rekola Ville 29.12.1898 Hämeenlinna
Alku Toivo 14.5.1898 Jokioinen
Almi Manasse 6.11.1889 Pori mlk
Amort Hans 17.10.1899 Berekfesgachen
Andersson Anders Alfred 20.8.1885 Ruotsinpyhtää
Andersson Gustaf Adolf 28.6.1883 Lahti
Andersson Karl Aug. 26.7.1891 Pernaja
Andersson Walter Hiittinen
Ania Frans 22.5.1869 Karkku
Ania Frans Auk. 1.1.1898 Tyrvää
Ania Frans Vihtori 20.3.1901 Karkku
Anjalin Frans Vihtori 19.3.1892 Uskela
Ankkari Kustaa Smertsi 15.10.1897 Messukylä
Annala Sakari Toivo Sakarinpoika 1.6.1886 Oulunsalo
Antikainen Helsinki
Antonov Kusma
Anttila Aarne Johannes 1900 Karinainen
Anttila Eino 4.8.1898 Urjala
Anttila Toivo Rudolf 6.3.1899 Kuru
Anufri Paduk
Anäkäinen Eino 28.7.1894 Nurmes
Arajärvi Kaarle Ananiaanpoika 30.9.1875 Pälkäne
Aro Eemil Nik. 13.8.1893 Pöytyä
Aronen Heino 1892 Sahalahti
Aronen Otto 13.9.1879 Renko
Aronen Otto Einari 20.12.1897 Kangasala
Aroniemi Simo Viliam 21.9.1900 Pirkkala
Auranen Kosti Alex Heikinp. 28.3.1898 Kisko
Autio Helsinki
Backlund Helsinki
Barck Einari Janakkala
Bask Karl Verner 14.8.1898 Särkisalo
Beichman Helsinki
Bergholm Evert Vihtori 3.3.1890 Lohja
Bergman Hjalmar Elis 29.11.1889 Lohja
Bergman Oskar Emanuel 14.12.1883 Lohja
Bergroos Oskar 2.9.1901 Kiukainen
Bethas 1870 Hausjärvi
Birjukov
Birjukov Matvei Michailovitš
Björkman Arvid Alarik 23.1.1903 Helsinki pr
Blomberg Helsinki
Blomberg Emil Fredrik 27.4.1897 Mietoinen
Blomgren Aarne Hemming 9.12.1896 Angelniemi
Blomqvist Helsingin pitäjä
Blomqvist Emil Helsingin pitäjä
Blomqvist Johan Martin 7.6.1891 Espoo
Blomster Edvi Joh. 15.12.1896 Simo
Blukov
Bly Villehad 5.7.1861 Hollola
Bogomoloff Helsinki
Boronov
Boulatzel Nikolai
Boulatzel Woldemar
Bukalov
Bäck Sigrid Johannes 28.4.1895 Helsinki
Bärling Otto Anselm 14.11.1898 Ulvila
Cederberg Karl Felix 3.2.1887 Pernaja
Cederholm Fredrik Wilhelm 15.3.1898 Helsinki pr
Dahl Arthur Nikolai 27.10.1900 Kemiö
Deklau
Dementjev
Dimpfmayr Martin 11.11.1895 München
Dufva Otto Antoninpoika 1.5.1891 Virolahti
Eeva Eemil 9.7.1896 Metsäpirtti
Ehn Matti Edvard 23.2.1893 Iitti
Ekbom Kaarina
Ekholm Ferdinand 2.4.1890 Forssa / Tammela
Eklund Helsinki
Eklund Aatto 9.7.1895 Uskela
Eklund Anders (Antti) Johan Verner Antinp. 13.7.1889 Kymi
Eklund Armas Samuli 29.5.1898 Salo
Eklund Juho Ferdinand 4.5.1897 Tuusula
Ekman Juho Jalmari 19.1.1899 Eurajoki
Ekman Taavetti Johannes 19.6.1881 Hausjärvi
Ekström Wiljo Orimattila
Eld Anna 6.2.1897 Vihti
Eliasson Karl Albin 20.3.1898 Hanko
Eloranta Armas Edvin 7.3.1900 Viipuri
Elser
En Yrjö Bernhard 27.12.1898 Uskela
Enberg Knut Arner 9.10.1900 Inkoo
Enberg Ragnar Wilhelm 19.2.1897 Inkoo
Engblom Toivo Fredr. 4.6.1900 Kaarina
Engström Oskar Fredriikanp. 10.10.1885 Asikkala
Enström Johan Evert 23.1.1902 Helsingin pitäjä
Envall Ivar Wilhelm 24.3.1869 Espoo
Erikson Lauri Antton 1.11.1896 Pori mlk
Eriksson Helsinki
Eriksson Anton Emil 9.2.1888 Helsinki p
Eriksson Arthur Alarik 7.2.1884 Helsinki p
Eriksson Johan Ivar Emilsson 25.7.1898 Myrskylä
Eriksson Lauri Albert Edlanp. 11.12.1902 Hauho
Eriksson Lennart Teodor 1.1.1897 Porvoo mlk
Erkkilä Jalmari Ferdinand 28.11.1896 Vampula
Eskelin Väinö Oskari 25.3.1894 Punkalaidun
Eskman Amanda August 22.1.1895 Tammela
Faager Frans 1890 Taivassalo
Fagerlund Toivo Vilhelm 25.4.1887 Helsinki p
Falck Väinö 1896 Viipuri mlk
Fastberg Fridolf Julius 25.10.1893 Tuusula
Fenasenkoff Helsinki
Feoktistov Aleksandr
Filen Helsinki
Finnberg Hjalmar Bernhard 16.6.1882 Siuntio
Finne Risto Ruskeala
Flink Aksel 18.9.1898 Nuijamaa
Forsman Emil Wilhelm 18.2.1895 Hiittinen
Forsström Helsinki
Forsström Jalmar Engelbert 27.12.1893 Vihti
Forstén Albert Vilhelm 1.11.1885 Perniö
Frass Helsinki
Friman Wäinö Joh. 20.6.1900 Pöytyä
From Karl Lennart 13.6.1902 Helsingin pitäjä
Fülke Reinholdt 22.1.1886 Breslau
Gadd Helsinki
Gavriloff Nikolai 1903 Kadonnut
Gericke Karl Ludwig 11.11.1892 Langensalzwedel
Granlund Eino Erkki Ainonpoika 3.12.1898 Pälkäne
Gren Elias Aataminpoika 18.7.1878 Valkeala
Gro Arvi 1901 Tuusula
Gröndahl Karl Ferdinand 2.4.1892 Espoo
Grönfors Juho Eetvart Juhonpoika 25.3.1900 Pälkäne
Grönfors Kustaa Aatolf Juhonpoika 24.1.1895 Pälkäne
Grönholm Martti 1899 Akaa
Grönlund Edvard Sigfrid 6.10.1901 Espoo
Grönlund Otto Ossian 23.4.1890 Kuusisto
Grönroos August Alfr. 14.4.1898 Perniö
Grönroos-Metsola John Emil 23.8.1889 Pälkäne
Gullstén Väinö Ferdinand 11.4.1878 Forssa / Tammela
Gustafsson Väinö Sulo Kustaanp. 21.2.1888 Kirkkonummi
Haahti Lauri Johannes 14.6.1887 Pirkkala
Haakana Juho 27.12.1890 Pyhäjärvi VL
Haakman Emil Lieto
Haanmäki Osk. Maurits 7.9.1892 Kullaa
Haapala Jalmari Arvid 19.11.1897 Mietoinen
Haapalainen Arvi Edvard Elsanpoika 5.1.1899 Nurmes
Haapamäki Vihtori 7.11.1890 Kangasala
Haapanen Eino Lasse Erikinpoika 28.2.1897 Helsingin pitäjä
Haapanen Juho Fabian 13.5.1890 Karinainen
Haapanen Kalle 28.4.1879 Espoo
Haapanmäki Juho Kustaa 1892 Kadonnut
Haapasaari Heikki Lauri 18.3.1898 Kuortane
Haapasaari Kasper Kustaanp. 29.4.1881 Punkalaidun
Haapasalo Waltemar 1886 Paimio
Haapsamo Heikki Edvard Wihtorinpoika 15.12.1883 Kalvola
Haarala Kustaa Sebastian Kustaanpoika 25.5.1892 Tuulos
Haase Georg Wilhelm Karl 21.8.1898
Haavisto Aukusti 11.1.1893 Sahalahti
Haavisto Jooseppi Nikolai Joosenp. 14.12.1897 Tammela
Haavisto Lauri 31.7.1898 Sahalahti
Haavisto Nikodemus 12.3.1893 Ikaalinen
Haimila Oskar Gideon 15.3.1874 Helsinki s
Hakala Kustaa Juhonp. 7.6.1876 Kauvatsa
Hakala Martti Jalmari 26.4.1897 Tampere
Hakala Nestori 4.12.1874 Ikaalinen
Hakala Oskari Alastaro
Hakala Sefanias 7.6.1880 Helsinki
Hakala Urho Einari 7.9.1897 Tyrvää
Hakala Yrjö 1899 Orivesi
Hakanen Vihtori Adolfinpoika 23.7.1896 Tuulos
Hakanen Vilho Eemeli Villenp. 18.8.1887 Kauvatsa
Hakkarainen Iivari 22.8.1888 Tuupovaara
Hakonen Juho August Ismaelinpoika 28.1.1897 Hauho
Hakonen Otto Aleksanterinp. 13.6.1887 Hausjärvi
Hakulinen Matti Viipuri
Halenius Armas Ansio 28.6.1898 Hollola
Halinen Kalle Jalmari 5.4.1884 Helsinki
Halme Evert Vihtori 1894 Nurmijärvi
Halme Fanny Maria 20.1.1893 Maarianhamina
Halme Mauno Iivari 29.7.1895 Nastola
Halme Vihtori 3.4.1891 Kangasala
Halonen Helsinki
Halonen Aleksi Taavetinpoika 9.5.1878 Viipuri mlk
Halonen Herman 20.7.1900 Kuolemajärvi
Hammar Einar Edvard 7.5.1878 Ähtäri
Hammar Uno 8.10.1897 Hauho
Hammarlund Anders Edvard 9.9.1879 Espoo
Hanelius Niilo Walfrid 21.6.1895 Pori mlk
Hannola Helsinki
Hannula Frans Vihtori 22.3.1897 Sääksmäki
Hantunen Kalle Aukustinp. 19.12.1886 Asikkala
Haritonov Vasili Jaroslavl
Harittu Jaakko 9.12.1886 Humppila
Harju Eino 2.7.1893 Sodankylä
Harju Sulo 17.2.1902 Ruovesi
Harjula Helsinki
Harjula Rikhart Jalmari 1891 Mäntyharju
Haronoja Frans Vihtori 11.7.1877 Kiikka
Hartunpoika Harttu 30.9.1882 Urjala
Hasanen Jonas 21.11.1896 Kuolemajärvi
Hasselman Karl Viktor 12.11.1897 Marttila
Hasunoja Eemil Vihtori 12.11.1890 Suoniemi
Hatakka Antti 2.10.1895 Antrea
Hatakka Emanuel 12.10.1887 Käkisalmi
Hattunen Oskar 1884 Laukaa
Hautala Helsinki
Hautala Helsinki
Hautala Josef Emil 13.6.1892 Hausjärvi
Haverinen Pekka Hannonpoika 17.8.1889 Soanlahti
Hedman Kaarlo Johannes 8.4.1898 Ulvila
Heijari Anders 1873 Kotka
Heikkilä Ismael 1886 Kiikka
Heikkilä Matti Maijanp. 13.3.1895 Punkalaidun
Heikkilä Nestori 1884 Lempäälä
Heikkilä Oskar 1891 Ylöjärvi
Heikkilä Tyyne Hilpi Rikhardinpoika 28.1.1890 Orimattila
Heikkiläinen Väinö Kallenpoika 5.2.1897 Hauho
Heikkinen Antti Eevanpoika 30.8.1893 Kivennapa
Heikkinen Armas Konstantin 25.5.1899 Kymi
Heikkinen Lauri Juhonpoika 29.8.1886 Oulujoki
Heikkinen Oskar Edvard 24.9.1900 Helsingin pitäjä
Heino Juho Aapeli 5.12.1889 Loppi
Heino Juho Kustaa 10.2.1878 Kangasala
Heino Kalle Viktor 1899 Pori mlk
Heino Martti 21.12.1890 Kiikoinen
Heino Matti 8.10.1873 Kuhmalahti
Heino Ville Aret 1.7.1899 Sahalahti
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Aarne Vilhelm 13.11.1902 Lieto
Heinonen Anton Vilh. 17.2.1892 Karkku
Heinonen Edvard Josefinpoika 26.3.1866 Lahti
Heinonen Frans Jalmar 4.10.1883 Karkku
Heinonen Jalmari Fabian 22.4.1876 Orivesi
Heinonen Kalle Vihtori 8.10.1865 Pirkkala
Heinonen Minna 1901 Piikkiö
Heinonen Niilo Johannes 18.6.1895 Tyrvää
Heinonen Vilho 7.12.1898 Kuhmalahti
Heinonen Viljo 9.4.1896 Tyrvää
Heinonen Väinö Mäntsälä
Heiskanen Olli Erik 27.2.1900 Hausjärvi
Heivä Severi 23.10.1881 Luopioinen
Helander Johan Anton 18.6.1864 Parainen
Helander Juho Artturi 18.10.1896 Kalvola
Helander Niilo 1.5.1890 Eräjärvi
Helander Venla 7.2.1898 Kuolemajärvi
Helander Viktor 16.6.1901 Kuolemajärvi
Helander Vilhelm 8.6.1892 Kärkölä
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsingin pitäjä
Helenius Anton 4.12.1879 Kärkölä
Helenius Ilmari 28.9.1899 Vanaja
Helenius Jalmar Verner 8.6.1895 Vihti
Helenius Juho Somero
Helenius Karl Vilhelm 28.1.1891 Tuusula
Helenius Lauri Nikolai 30.12.1895 Tyrvää
Helenius Yrjö 5.4.1901 Urjala
Helin Arvid Iivari 30.6.1893 Honkilahti
Helin Heikki Gabrielinp. 19.1.1898 Orivesi
Helin Helmi Johanna 24.6.1900 Lieto
Helin Juha Kustaa Kustaanp. 2.9.1897 Orivesi
Helin Sune Johannes 26.7.1899 Sauvo
Helin Yrjö Matinpoika 22.5.1896 Längelmäki
Hellgren Vilhelm 14.7.1900 Helsinki s
Hellman Frans Sigurd 1900 Nakkila
Hellman Johannes Wihtori Kallenpoika 2.12.1902 Kalvola
Hellqvist Otto Olof 1900 Tampere
Hellström Aleksander 28.11.1869 Nastola
Hellström Henrik Johan 2.7.1895 Helsinki pr
Hellström Karl Wilhelm 14.2.1880 Espoo
Hellström Lempi Aleksandra 22.5.1898 Lieto
Hellström Urho Edvard Ilmari 29.3.1899 Lahti
Helminen Artturi Eino 15.11.1897 Orivesi
Helminen Eino Matias 24.2.1895 Orivesi
Helminen Juho Arvid 24.4.1886 Turku
Helminen Nestori Fabian 28.2.1898 Tyrvää
Helminen Otto A. 15.2.1894 Urjala
Helstedt Kustaa Orivesi
Heman Juho Henrik 4.3.1856 Hollola
Hendrell Frans Henrik 20.11.1877 Helsinki er
Henriksson Arvid Mikael 26.9.1895 Sipoo
Henriksson Toivo Nikolai Kallenp. 12.12.1892 Forssa / Tammela
Henttinen Juho 1878 Viipuri mlk
Heponiemi Hugo Leander 23.2.1897 Pomarkku
Hermo Isak Matti 17.2.1872 Kullaa
Herttolin M. Helsinki
Hietala Vihtori Viljakkala
Hietanen Armas 28.9.1899 Kuolemajärvi
Hietanen Hugo Wille 15.10.1886 Artjärvi
Hietarinta Einar Erl. 11.8.1892 Mynämäki
Hietarinta Sulho Johannes 23.7.1901 Lieto
Hietavuori W. 27.11.1895 Helsinki
Hiiri Antti 23.1.1880 Viipuri mlk
Hiiva Matti Juhananp. 25.9.1886 Janakkala
Hildeen Lauri Aukusti 12.7.1901 Lempäälä
Hildén Vihtori 7.12.1880 Akaa
Hiltunen Heikki 17.5.1895 Metsäpirtti
Hiltunen Toivo Kirkkonummi
Himanen Alarik 3.12.1893 Kymi
Hindersson Werner Vilhelm 10.4.1898 Siuntio
Hinkkanen Emel Pyhäjärvi VL
Hintikka Johannes Samuel Juhonpoika 17.3.1901 Kivennapa
Hinttaniemi Heikki 12.5.1885 Helsinki
Hirisivalkama Kalle A. 18.8.1896 Hattula
Hirm Helsingin pitäjä
Hirsimäki Juho Santeri 16.7.1892 Ähtäri
Hirvimäki Viljo Walentin 18.9.1896 Espoo
Hiukka Aleksanteri 6.3.1896 Sodankylä
Hiukka Juho Emil 8.9.1893 Sodankylä
Hjort Verner Jeremias 23.8.1900 Kemiö
Hockman Antti 7.8.1883 Jaala
Hohkala Rikhard 23.9.1885 Kiikoinen
Hohti Vilho Jalmari 18.3.1900 Kuusjoki
Hoivanen Kosti Arvid 20.5.1895 Tyrvää
Hokkanen Anton Vilhelm 3.7.1897 Helsinki s
Hollarinoja Sikstus 1.8.1890 Humppila
Hollmen Juho Hemming 27.10.1883 Lieto
Hollo Vilho Johannes 4.8.1901 Urjala
Holm Helsinki
Holm Hemming Bernhard 8.4.1895 Halikko
Holm Uno Villiam 25.2.1902 Hausjärvi
Holmgren Viktor 15.9.1881 Pyhäjärvi UL
Holpanen Huuko 1897 Nakkila
Honkanen Juho Herman 22.8.1892 Nurmes
Horttonen Malakias 27.1.1898 Kuolemajärvi
Hovi Simo 27.2.1884 Säkkijärvi
Huhtala Fanny Maria 1.7.1898 Huittinen
Huhtala Otto Johannes 15.1.1889 Urjala
Huhtamaa Frans Jalmar 26.1.1885 Yläne
Huhtamo Viktor 4.9.1873 Kärkölä
Huhtimo Matti Ilmari 24.2.1893 Tammela
Hujala Antti 19.2.1876 Luumäki
Hujala Freetrik Mäntyharju
Huldin Frans Vald. 14.6.1896 Bromarv
Hult Ivar Aleksander 1.12.1900 Espoo
Huopio Erland 8.6.1887 Ikaalinen
Huovelin Jeremias 11.12.1870 Helsinki
Hurmalainen Yrjö Aleksander 1895 Viipuri
Hurme Huuko 1897 Orimattila
Hurskainen Helsinki
Husaari Matti 1898 Heinola mlk
Huuhko Nestor 22.6.1902 Luumäki
Huurre Juho Kustaa Kustaavanpoika 9.5.1899 Längelmäki
Hyppönen Emil Arvid 14.9.1898 Jämsä
Hyrkkänen Toivo Wiktor 21.10.1898 Taipalsaari
Hyrsky Helsinki
Hytti Antti 7.11.1898 Säkkijärvi
Hytönen Jeremias Otonp. 11.5.1875 Tampere
Hyväri Herman Antinp. 11.1.1884 Helsinki e
Hyvönen Pekka Kemiö
Hyyti Jalmari Erland 18.6.1891 Kiikka
Hyytiäinen Johannes 31.5.1897 Muolaa
Hägg Matti Oskarinpoika 24.7.1896 Pälkäne
Häkkinen Simo 29.6.1892 Kestilä
Häkälä Anton 6.5.1890 Pyhäjärvi VL
Hällström Emil Anselm 14.12.1896 Kymi
Hämmänen Arvid 28.8.1897 Somero
Hämäläinen Juho Juhonpoika 6.2.1872 Pälkäne
Hämäläinen Juho Rikard 13.6.1883 Kivijärvi
Hämäläinen Kaapro Juhana 13.2.1892 Metsäpirtti
Hämäläinen Petter Juhonpoika 5.8.1896 Harlu
Hämäläinen Simo 7.7.1889 Säkkijärvi
Hänninen Ville 6.7.1874 Hankasalmi
Härkönen H.S. 22.5.1892 Ähtäri
Härmä Vihtori Hollola
Hätinen Petter Antinpoika 4.5.1869 Lahti
Höckersdet Helsinki
Höglin Aleksi 14.2.1888 Helsinki s
Höglund Kaarle Edvard 23.5.1890 Kälviä
Id August 1.5.1891 Tammela
Id Ida Juhontytär 5.3.1881 Hauho
Ihamaa Leo Aadolf 11.4.1900 Humppila
Ihantola Väinö Evert 8.9.1890 Hämeenkyrö
Iihola Manu 23.9.1888 Luumäki
Iisalo Emil Hilmanpoika 8.3.1898 Tuulos
Iivarinen Armas Aleksanteri 10.9.1881 Leppävirta
Ijäs Juho Juhonp. 30.8.1880 Koivisto
Ikala Johannes Taavetti 24.7.1895 Tyrvää
Illukka Väinö Johan Juhonp. 21.11.1894 Kotka
Ilmari Niilo Vihtori 15.1.1898 Kiikka
Ilolakso Tuomas Ilmari 12.12.1898 Jalasjärvi
Ilomäki Sifferi 1881 Nakkila
Ilonen Helsinki
Immonen Vilho 27.4.1895 Luumäki
Isaksson Hemming Rafael 1.7.1896 Tammisaari mlk
Iso-aho Mooses 3.9.1869 Kuru
Isoin Emil Kallenpoika 13.9.1884 Virolahti
Ivanov Aleksandr Pihkova
Jaakola-Alén Kustaa Aleks. 15.3.1879 Kullaa
Jaatinen Aksel Gabriel 5.8.1903 Viipuri
Jackovsky Helsinki
Jalava Eino A. 7.1.1891 Urjala
Jalava Oskar Teofilus 16.12.1893 Askainen
Jalo Karle A. 22.7.1896 Pertteli
Jalo Paavo Pellervo 12.1.1901 Metsämaa
Jalonen Eevertti Rafael Iidanpoika 30.8.1894 Mietoinen
Jalonen Urho Fabian 9.1.1894 Tyrvää
Jalonen Väinö Anselm. 4.6.1900 Metsämaa
Jansson Johan 23.8.1866 Lohja
Jauhiainen Otto Eemil Auroranp. 4.11.1896 Karttula
Jernhammar Johan 20.3.1867 Valkeala
Jevstafejev
Johansson Helsinki
Johansson Helsinki
Johansson Helsinki
Johansson Aug. Villiam 14.3.1893 Tenhola
Johansson Eino Edvard 1.1.1900 Perniö
Johansson Emil 1896 Uusikirkko TPL
Johansson Erik Olof 23.9.1899 Loviisa
Johansson Hjalmar Johan 28.7.1895 Pernaja
Johansson Jarl Albert 31.3.1897 Porvoo mlk
Johansson Matti Väinö 17.9.1888 Hämeenlinna mlk
Johansson Niilo Dragsfjärd
Johansson Otto Wilh. 25.2.1890 Liljendal
Jokela Alli Siviä 8.2.1912 Salo
Jokela Anselmi 16.4.1896 Loppi
Jokela Ellu Pirkkala
Jokela Elma Margaretha 15.4.1910 Salo
Jokela Matti Julius 29.4.1906 Salo
Jokela Nikolai 19.12.1895 Turku
Jokela Pentti Valdemar 16.8.1908 Salo
Jokela Signe Maria 3.11.1904 Salo
Jokela Väinö 3.1.1895 Kiikoinen
Jokela Wilho Aleksander 18.12.1898 Urjala
Joki Eevertti 1899 Nakkila
Jokinen Aleksi 1889 Virrat
Jokinen Edvard 25.2.1892 Asikkala
Jokinen Eevertti Aleksanteri 28.1.1895 Loimaa
Jokinen Karl Gustaf Helsinki
Jokinen Karl Viktor 1.10.1874 Helsinki
Jokinen Kustaa 18.12.1886 Kuorevesi
Jokinen Kustaa Edvard 18.4.1871 Yläne
Jokinen Lauri 7.6.1897 Espoo
Jokinen Oskari 1.4.1879 Kalvola
Jokinen Samuel Jalmar 19.5.1897 Laitila
Jokinen Urho Aukustinpoika 12.2.1892 Kuorevesi
Jokinen Viljam Sulo 25.7.1896 Eurajoki
Jokinen Villehard Aukustinpoika 8.11.1894 Kuorevesi
Jokivuori Rikhard Miinanpoika 1.9.1892 Elimäki
Jolkka Leander Arthur Johansson 26.10.1887 Alaveteli
Jordman Harald Valdemar 17.2.1890 Ruotsinpyhtää
Jortikka Oskari Paavonpoika 21.4.1886 Kesälahti
Josefsson Johan Josef 2.7.1877 Perniö
Juden Aret 7.5.1873 Kärkölä
Juhanson Kaal Rikhat 1900 Parainen
Juhonpoika Aadam 25.7.1877 Vanaja
Jumppainen Mikko 17.7.1886 Kuusjärvi
Jussila Juho Juhanp. 1854 Kadonnut
Jutila Oskari Erik Augustinpoika 24.5.1890 Tottijärvi
Juusela Lauri Henrik 15.3.1898 Mietoinen
Juvakka Matti Mikonpoika 1870 Kadonnut
Jyry Aili Ester 12.5.1900 Turku
Jäkkä Yrjö 7.5.1900 Maaria
Jäntti Otto 25.1.1889 Viitasaari
Järveläinen Viktor 13.9.1882 Hyvinkää
Järvenmäki K. Viht. 24.1.1900 Pöytyä
Järvensivu Arvid Vihtori 17.1.1879 Ikaalinen
Järvensivu Frans Aleksander 17.2.1891 Pomarkku
Järvensivu Väinö Emil 24.3.1886 Hämeenkyrö
Järvi Kalle Kustaa 23.8.1898 Kangasala
Järvinen Helsinki
Järvinen Arvo Abraham Abrahaminp. 9.3.1900 Orivesi
Järvinen August Serafinp. 3.8.1876 Punkalaidun
Järvinen Eino Kustaa 3.5.1896 Luopioinen
Järvinen Frans Mikael 3.8.1878 Karkku
Järvinen Frans Nestori Erkinp. 31.12.1899 Kauvatsa
Järvinen Hjalmar Kärkölä
Järvinen Johan 15.6.1873 Helsinki p
Järvinen Juho Edvard 15.10.1876 Urjala
Järvinen Juho Eemil Taavetinp. 1.9.1860 Teisko
Järvinen Juho Lennart 6.8.1887 Tammela
Järvinen Kalle 1902 Pori mlk
Järvinen Kalle Vihtori 14.10.1892 Hämeenkyrö
Järvinen Kustaa Eemil 31.8.1890 Forssa / Tammela
Järvinen Niilo Valdemar 31.1.1899 Kangasala
Järvinen Pauli Markus 1896 Marttila
Jääskeläinen Emil Willenpoika 15.11.1895 Valkeala
Kaarela Oskari 27.8.1876 Hattula
Kaari Wilho Matias 19.4.1898 Teuva
Kaario Johan Alfred 27.4.1883 Kymi
Kaarttinen Anton Rudolf 22.9.1895 Rymättylä
Kaijalainen Emil Johan 29.5.1890 Mäntsälä
Kaivola Juho 1893 Koski HL
Kaivolainen Mikko Mikonpoika 12.10.1888 Kivennapa
Kajander Jooseppi 15.6.1898 Muolaa
Kajander Vihtori 24.12.1899 Asikkala
Kalke Adolf 4.10.1869 Hauho
Kalkunpohja Vilho Jaakko 31.7.1897 Längelmäki
Kallenpoika Juho Jalmari 19.11.1895 Hausjärvi
Kallio Evert 1895 Urjala
Kallio Kalle Pirkkala
Kallio Lauri Joel 27.5.1893 Loppi
Kallio Leo Sefanianp. 8.9.1892 Punkalaidun
Kallio Robert Sefanianpoika 19.7.1895 Hauho
Kallioinen Lauri 2.3.1895 Lempäälä
Kallioinen Lauri Stefan 8.7.1897 Koski TL
Kallionpää Kustaa Adolf 30.5.1890 Punkalaidun
Kallionpää Paavo Vilhelm Maurinp. 25.4.1898 Kauvatsa
Kaltto Johannes 8.6.1893 Säkkijärvi
Kamppinen Edvard 15.3.1889 Hauho
Kanerva August Rikhard 16.12.1885 Kylmäkoski
Kanervo Kustaa Eerik Juho-Kustaanpoika 24.9.1888 Tuulos
Kankaanpää Joh. Ferd. 11.4.1877 Punkalaidun
Kankare Heikki Nikolai 1895 Loimaa
Kankare J. Artturi 7.3.1898 Mynämäki
Kankare Kalle 1893 Alastaro
Kankare Osk. Erland 1889 Loimaa
Kankasniemi Isakki Nestori 1894 Kullaa
Kansanen Tuomas Henrik Tuomaanpoika 2.12.1876 Pälkäne
Kantanen Erkki 1886 Loimaa
Kanto Kalle Villenp. 23.1.1887 Forssa / Tammela
Kantonen Erik 30.4.1886 Lieto
Kantonen Lauri 1.11.1895 Längelmäki
Karahov Mihail
Kari Uuno Nikolai 7.2.1897 Pöytyä
Karimäki Frans Mouhijärvi
Karkkimaa Nestor Paul 1871 Nakkila
Karleman Frans Kristian 20.5.1897 Humppila
Karlsson Frans Hjalmar 6.12.1894 Porvoo mlk
Karlsson Hjalmar Johannes 22.11.1900 Dragsfjärd
Karlsson Johan Kustaa Alfred 19.9.1897 Kymi
Karlsson Johannes Leonard 7.7.1891 Särkisalo
Karlsson Kaarle 11.8.1881 Lempäälä
Karlsson Kalle Aukusti Kustaanpoika 23.1.1887 Sääksmäki
Karlsson Karl 23.7.1898 Karuna
Karonen Einar Patrik 16.4.1899 Asikkala
Karvonen Juha 1888 Alastaro
Kasari Anton 18.8.1891 Säkkijärvi
Kaski Toivo Johannes 15.12.1894 Helsinki p
Katainen Valto Villehard 17.5.1903 Tyrvää
Kataja Aapeli Edvartti 31.1.1884 Kirkkonummi
Kataja Uno Walfrid 25.12.1901 Hattula
Katajev
Katavisto Frans Justus 5.3.1895 Eurajoki
Katavisto Frans Viktorinus 1901 Nakkila
Kaukaisa Vilho 22.3.1900 Mellilä
Kaukiainen Väinö 31.12.1898 Kuolemajärvi
Kaukinen Saska 14.11.1897 Terijoki
Kaukonen Vilho Hemming 21.5.1894 Tyrvää
Kaunismaa J. 12.10.1891 Hämeenlinna
Kauppi Hjalmar Taavetinpka 1.1.1893 Valkeala
Kauppila Helsinki
Kauppila Helsinki
Kauppila Anton 1900 Viipuri
Kauppila August Vilhelm 1886 Viipuri
Kauppinen Armas 24.7.1898 Kuusjärvi
Kauppinen Heikki Heikinpoika 10.7.1877 Oulunsalo
Kautto Simo 23.11.1887 Säkkijärvi
Kavander Karl Mamentus 11.5.1898 Perniö
Kaven Petter Osv. 30.6.1898 Särkisalo
Kavón Aksel Villiam 20.3.1888 Angelniemi
Keinonen Bruuno Armas Juhonpoika 2.3.1897 Kangasala
Keinonen Kalle Eevert 21.9.1899 Huittinen
Keinonen Kustaa Nikolai Juhonp. 19.12.1900 Punkalaidun
Keisanen Heikki Albinus Kallenpoika 14.3.1893 Lehtimäki
Kenraali Hjalmar Mikonpoika 16.6.1894 Virolahti
Keränen Antti Konrad Rudolf 12.11.1903 Oulu
Keskimäki Hugo Nikolai 1899 Nakkila
Keskinen Bruno Erland Edlandinp. 9.2.1902 Orivesi
Keskinen Juuse Kuru
Ketola Einar Orivesi
Ketomaa Kaarle Nikolai 15.12.1898 Uskela
Ketonen Helsinki
Ketonen Kalle Arvid 13.2.1899 Teisko
Keurulainen Elis 6.1.1894 Vesanto
Kilpinen Heikki 22.3.1887 Pirkkala
Kilpinen Johan Felix 1.1.1897 Hausjärvi
Kilpinen Juho Einari 26.6.1902 Pyhäjärvi UL
Kilpinen Juho Kustaa Edvardinp. 16.11.1894 Asikkala
Kilpinen Konstantin 2.8.1899 Nastola
Kilpinen Vihtori Somero
Kilpiö Helsinki
Kinnunen Johan Wilhelm Willenpoika 14.10.1889 Oulunsalo
Kinnunen Paavo Heikki 2.1.1898 Kuusjärvi
Kittilä Frans Vihtori 24.3.1896 Punkalaidun
Kiuru Helsinki
Kivelä Johan Nestor 1897 Orivesi
Kivi Hanno Mikael 1.10.1898 Kiikka
Kivi Väinö 1.9.1893 Somero
Kivikoski Kaarlo Fridolf 3.7.1890 Hämeenlinna mlk
Kivikoski Lauri Johannes Aleksinp. 28.10.1893 Jämsä
Kivimäki Kusta 14.3.1870 Eura
Kivimäki Paavo Rikhard 25.4.1891 Tyrvää
Kivimäki Taavetti Edvard 4.8.1898 Ikaalinen
Kivinen Kalle Kustaa 19.7.1893 Nastola
Kivinen Toivo Johanneksenp. Helsinki
Kivioja Mikko Juhonpoika 6.2.1884 Ylivieska
Kivistö Aadam 24.5.1874 Taipalsaari
Kivistö Juho Kustaa Kaarlenp. 6.7.1892 Kangasala
Kjellin Karl Alfons 17.2.1890 Degerby
Klinga Lauri Sulo Antinpoika 16.8.1894 Hollola
Knagg Erik Viktor 17.5.1890 Espoo
Knuutila Juho 24.7.1895 Haapavesi
Knuuttila Kustaa 1884 Loimaa
Koistinen Antti Juho 3.10.1896 Kuusjärvi
Koistinen Juho Heikki 13.7.1887 Nurmes
Koivisto Emil Aleksander 22.12.1888 Eura
Koivisto Juho Herman Juhonpoika 5.7.1897 Ypäjä
Koivisto Juho Reetrik Juhonpoika 16.7.1889 Pälkäne
Koivisto Juho Werner 27.6.1894 Pomarkku
Koivisto Kalle 23.11.1890 Pukkila
Koivisto Kalle August 28.12.1898 Ypäjä
Koivisto Matti Nestor 20.3.1896 Hämeenkyrö
Koivisto Maur. 27.7.1884 Pöytyä
Koivisto Vilho Evert 1900 Kokemäki
Koivistoinen Juho 1867 Helsinki
Koivu Bruuno Verneri Miinanpoika 7.7.1898 Pälkäne
Koivula Lauri Aleksander 3.12.1896 Ikaalinen
Koivula Martti Nikolai 29.8.1899 Ikaalinen
Koivusaari Armas Vilhelm 12.11.1895 Punkalaidun
Kokko Viktor Bernhard 27.10.1887 Helsinki p
Kokkonen Axel Wilhelm 19.10.1898 Inkoo
Kokkonen Vilho 19.7.1899 Viipuri mlk
Kolmihaara Matti Vihtori 10.2.1896 Teisko
Komarov
Komulainen Adolf 10.11.1894 Kajaani mlk
Konka Naima Wilhelmiina 18.3.1881 Valkeala
Konkari Otto Juhonpoika 12.2.1898 Kivennapa
Kopra Nestor Johannes 26.2.1901 Räisälä
Korhonen Eeli Jaakko 30.1.1897 Kajaani mlk
Korhonen Ivar Joh. 9.7.1898 Kaarina
Korhonen Jaakko 10.6.1896 Sotkamo
Korjula Vihtori Esanp. 25.1.1888 Vehkalahti
Korkeakoski Juho Adolf 21.5.1883 Jokioinen
Kormihalin
Korpela Arvi 1.7.1890 Asikkala
Korpela Paavo 20.6.1886 Pöytyä
Korpelainen Herman Matinpoika 13.6.1889 Hauho
Korpikaivo Johannes E. 12.5.1897 Urjala
Korpisaari Juho Eevert 1896 Vesilahti
Kortesniemi Emil 17.9.1882 Kärkölä
Kortman Otto Villiam 1901 Espoo
Korvola Kaarle Mikko 29.9.1877 Köyliö
Koskela Helsinki
Koskela Kust. Toivo 3.12.1899 Pöytyä
Koskelainen Helsinki
Koski Arvo Aarne 14.5.1886 Helsinki s
Koski J. Edv. 29.5.1893 Mynämäki
Koski Vilho 17.2.1894 Sippola
Koski Villiam Antinp. 23.8.1900 Sippola
Koskimäki Reinhold 24.7.1892 Padasjoki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Aino Aarnolt 7.8.1894 Mäntsälä
Koskinen Anton Jalmari 22.2.1902 Turku
Koskinen August Valter 6.8.1894 Porvoo mlk
Koskinen Eetu Kaaprielinpoika 28.10.1878 Pälkäne
Koskinen Fredrik Ferd. Kallenpoika 4.9.1870 Pirkkala
Koskinen J. 1883 Hausjärvi
Koskinen Juho Aleksanteri 11.9.1879 Kisko
Koskinen Juho Anselm 21.2.1871 Lieto
Koskinen Kaarle Alarik 24.5.1892 Karinainen
Koskinen Kaarle Vilhelm 6.1.1898 Helsinki s
Koskinen Kaarlo Jalmari 1881 Tampere
Koskinen Nestor 7.6.1877 Pori
Koskinen Reijo Vihtori 5.9.1900 Ikaalinen
Koskinen Viljo Johannes 1900 Sääksmäki
Koskinen Volt. Nik. 8.1.1894 Pöytyä
Koskinen Väinö Alarik 29.3.1887 Kisko
Kosonen Antti Vilho Juhonpoika 28.5.1873 Nuijamaa
Kosonen Mikko Juhonpoika 2.10.1887 Nuijamaa
Kotilainen Aaro 1848 Kadonnut
Kousa Konsta 1892 Heinola mlk
Kouvonen Edvard 9.4.1899 Johannes
Kovalainen Juho 29.11.1893 Kajaani mlk
Kovanen Helsinki
Kozlov Stepan
Krein von Karl Huber 12.6.1897 Steinbach
Kriikka Onni Kosti 3.7.1899 Kauvatsa
Kuhlman Emil Valfrid 25.3.1900 Askola
Kuitunen Aadi 29.6.1888 Kangasniemi
Kujala Kosti 3.4.1890 Pöytyä
Kujanpää Kalle Werner 1888 Nakkila
Kujanpää Väinö Joh. 12.1.1896 Hämeenkyrö
Kukkalaakso Antti Johan Antinp. 30.11.1885 Kymi
Kukko Jalmar Pyhäjärvi VL
Kukkonen Arvo Antti Naima Sofianpoika 24.11.1890 Oulunsalo
Kukkula Kaarle 27.3.1889 Kiikoinen
Kull
Kulmala Juho Matti Taavinp. 13.10.1877 Messukylä
Kulmala Kalle Emil 7.8.1881 Huittinen
Kulmala Kalle Viht. 18.8.1895 Tyrvää
Kulmala Kustaa 11.1.1897 Kangasala
Kulmala Nestor Arvid 10.6.1877 Ulvila
Kulmala Urho 1.6.1897 Kiikoinen
Kulo Toivo Ruupertti 27.3.1899 Tyrvää
Kulonen Kaarle Evert 15.5.1872 Lempäälä
Kuokkanen Juho 1.6.1872 Muolaa
Kuokkanen Otto Arviid 8.7.1893 Valtimo
Kuokkanen Risto Henrik 4.10.1891 Nurmes
Kuoppu Kustaa Anselm 3.2.1893 Kangasala
Kurjatkin Georgij 5.3.1900 Turku
Kurkela Arvit 1896 Loimaa
Kurkela Kalle Alfr. 1891 Loimaa
Kurko Alfred 3.9.1902 Koivisto
Kuronen Antti 3.6.1895 Kuusjärvi
Kušernjov Vasili Mihailovitš
Kustaanpoika Juho 15.7.1861 Karuna
Kustaanpoika Otto Reinhold 9.6.1885 Kuusjoki
Kuula Vihtori 22.3.1882 Nastola
Kuusela Emeli Anselmi 23.3.1877 Kullaa
Kuusela Rikard Kustaanp. 23.9.1896 Orivesi
Kuusi Viljo Oskar 18.4.1897 Hausjärvi
Kuusinen Otto Eliel 15.11.1874 Helsinki s
Kuusisto Juho O. 5.10.1873 Urjala
Kuusisto Nestor Nikolai 17.11.1898 Tyrvää
Kuznetsov
Kuznetsov Nikolai
Kylliäinen Aatami 12.3.1869 Taipalsaari
Kylliäinen Antti Kaapronpoika 11.12.1889 Nuijamaa
Kylmäniemi Kalle 20.9.1886 Kuru
Kyyhkynen Yrjö 3.1.1899 Mäntyharju
Kähkönen Kalle Antinp. 22.8.1892 Tampere
Kämp Karl Gunnar 24.11.1889 Pohja
Köppimäki Wäinö 1892 Urjala
Laakko David Simonpoika 23.11.1892 Savitaipale
Laakso Anselm Einar 21.12.1883 Pirkkala
Laakso Edal Nikolai 4.12.1886 Kisko
Laakso Frans Emil 2.3.1886 Hauho
Laakso Johan Jalmar Kallenpoika 1.4.1894 Artjärvi
Laakso Johan Viktor Annanp. 6.3.1888 Valkeala
Laakso Johannes Aukustinp. 19.2.1893 Hämeenlinna
Laakso Juho 1877 Humppila
Laakso Kaarle Albert 11.2.1894 Loppi
Laakso Kalle Heikki 19.12.1888 Kalvola
Laakso Oskar 14.6.1898 Pukkila
Laakso Reino Urjala
Laaksonen Aksel Aadolf 1897 Kaarina
Laaksonen Aleksius Albinus 2.1.1895 Laitila
Laaksonen Emil Anselm 12.2.1893 Masku
Laaksonen Juho 14.3.1871 Pöytyä
Laaksonen Kalle 1898 Orimattila
Laaksonen Karl Eli 1896 Kaarina
Laaksonen Lauri Johannes 24.3.1891 Turku
Laaksonen Oskar 30.5.1884 Kärkölä
Laaksonen Paul Nikolai 12.12.1898 Turku
Laaksonen Reino Adolf 29.10.1901 Punkalaidun
Laaksonen Sulho Nikolai 25.11.1899 Yläne
Laaksonen Teodor Vilhelm 13.5.1900 Kemiö
Laaksonen Valdemar Viljami Tildanp. 19.9.1902 Hämeenlinna mlk
Laaksonen Väinö Nik. 19.7.1897 Hämeenkyrö
Laaksonen Väinö Valdemar 10.5.1895 Pertteli
Laaksonen Wäinö Osk. 1.12.1900 Pöytyä
Laatikainen Emma 2.4.1874 Lahti
Ladryga
Lafman Jalmari 1882 Orimattila
Lagerbom Hemmi Johannes 18.5.1890 Huittinen
Lahti Juho Valfr. 3.10.1880 Janakkala
Lahti Otto Kallenp. 31.10.1862 Forssa / Tammela
Lahti Tobias 1891 Kokemäki
Lahti Valter Johannes Eriikanp. 3.10.1900 Orivesi
Lahti Vihtori Liisanpoika 12.2.1875 Pälkäne
Lahti Väinö Mikael 16.10.1894 Helsinki s
Lahtikivi Helsinki
Lahtinen Helsingin pitäjä
Lahtinen Artur Vilhelm 27.6.1901 Tuusula
Lahtinen August 2.10.1884 Nastola
Lahtinen August Alfred Aukustinpoika 13.12.1874 Tuulos
Lahtinen Eemil Mandanp. 28.11.1891 Orivesi
Lahtinen Kalle 6.4.1882 Helsinki p
Lahtinen Lauri 1.1.1902 Kalvola
Lahtinen Matti Matinpoika 16.2.1870 Pälkäne
Lahtinen Otto 8.11.1875 Kangasala
Lahtinen Väinö 1890 Tyrväntö
Lahtonen Johan Stefanus 26.12.1873 Akaa
Laihanen Helena Eevantytär 5.2.1887 Kivennapa
Laiho Helsinki
Laiho Juho Gerhard 2.10.1863 Iitti
Laiho Niilo Artturi 15.7.1894 Asikkala
Laila Paavo Toivo 22.1.1900 Eura
Laine Helsinki
Laine Adolf Anselm 19.4.1886 Halikko
Laine Anselmi 1.3.1888 Koski TL
Laine Anshelm Kaarle-Kustaanpoika 22.11.1886 Orimattila
Laine El. Eem. 20.10.1883 Pöytyä
Laine Fredrik Richard Kristianp. 15.5.1890 Kymi
Laine Jalmar 1895 Loimaa
Laine Kalle Ansh. 13.6.1896 Hämeenkyrö
Laine Kalle Kustaanpk. 4.4.1882 Hämeenlinna mlk
Laine Kalle Oskar 6.9.1897 Koski TL
Laine Oskar Nikanor 13.5.1891 Mäntsälä
Laine Oskari Väinö 5.12.1885 Marttila
Laine Toivo 27.3.1896 Hyvinkää
Laine Yrjö Mikael 14.9.1899 Mäntsälä
Laini Eino Artturi 1893 Pirkkala
Laitila Kaarle Adrian Annanpoika 30.8.1879 Pälkäne
Laitinen Helsinki
Laitinen Eero Juho 6.5.1899 Tyrvää
Laitinen Emil Alfred Taavinpoika 26.9.1901 Lahti
Laitinen Frans Herman 14.3.1895 Tyrvää
Laitinen Kaarle Urho 25.10.1887 Helsinki s
Laitinen Kalle Aukusti 15.8.1892 Tyrvää
Laitinen Oskar 27.11.1879 Espoo
Laitinen Toivo Johannes Albininpka 25.6.1872 Valkeala
Lammi Väinö Julius 18.5.1890 Pomarkku
Lamminen Haartti 1898 Kokemäki
Lampinen Helsinki
Landen Robert 9.11.1889 Vihti
Lanne Isak 2.8.1888 Isojoki
Lapajev
Latto Taavetti 13.2.1885 Savitaipale
Laukkanen Helsinki
Laukkanen Matti Juhonpoika 12.7.1892 Hiitola
Lauri Edla Sofia 15.5.1885 Kullaa
Laurila Juho Aakusti 6.12.1864 Karinainen
Laurila Juho Israel 20.12.1893 Hausjärvi
Laurila Kustaa 26.11.1894 Lempäälä
Laurinmäki Johannes 23.12.1891 Ikaalinen
Lautaporras Lauri Eemil 8.8.1899 Tammela
Lavonen Eerik 19.5.1889 Miehikkälä
Lax Tuomas 7.7.1886 Viipuri
Laxström Juho Vihtori 25.2.1896 Tammela
Lehtelä Helsinki
Lehti Aukusti Herman Anselmp. 4.2.1879 Kymi
Lehti Elis Edvard 13.1.1899 Kisko
Lehti Selmer Johannes 9.7.1899 Rymättylä
Lehti Yrjö Nikolai 3.3.1900 Forssa / Tammela
Lehtimäki Bernhard 8.1.1866 Helsinki s
Lehtimäki Frans 22.9.1902 Kiukainen
Lehtimäki Kalle Urjala
Lehtinen Helsinki
Lehtinen Helsinki
Lehtinen Artturi Albert 27.6.1897 Padasjoki
Lehtinen Eino Mikael 1.7.1901 Kiikka
Lehtinen Frans Mikael 18.10.1900 Karkku
Lehtinen Jalmari 19.11.1886 Punkalaidun
Lehtinen Juho Eevert Juhonpoika 24.9.1892 Tuulos
Lehtinen Kalle Alarik Kallenpoika 1.5.1876 Lieto
Lehtinen Lauri Edvin 31.7.1899 Pertteli
Lehtinen Olga Maria 25.7.1896 Koski HL
Lehtinen Paavo Aap. 2.1.1898 Pöytyä
Lehtinen Stefanus 15.12.1876 Urjala
Lehtinen Sulo Taavetti 2.7.1899 Pirkkala
Lehtinen Sulo Verner 9.8.1899 Mäntsälä
Lehtinen Vilhelm Herman 9.6.1899 Tyrvää
Lehtinen Vilho Nestori Fransinp. 30.3.1892 Kauvatsa
Lehtinen Yrjö Robert 15.2.1892 Turku
Lehtiö Otto Aleksis Testament 20.7.1895 Turku
Lehtiö Vilho Emil 11.2.1900 Mäntsälä
Lehto Kirkkonummi
Lehto Emil 31.7.1894 Artjärvi
Lehto Frans Kokemäki
Lehto Frans Erkki 2.1.1900 Vampula
Lehto Heikki 1874 Viipuri mlk
Lehto Juho Kustaa 3.3.1885 Turku
Lehto Kustaa Adolf 13.9.1891 Rauma mlk
Lehto Martti 22.3.1902 Sippola
Lehto Vihtori 1896 Kiikka
Lehtonen Särkisalo
Lehtonen Albert Johannes 12.5.1900 Perniö
Lehtonen Amanda Vilhelmina 27.4.1890 Lieto
Lehtonen Arvo Aleksi 29.12.1901 Piikkiö
Lehtonen August 1903 Piikkiö
Lehtonen Eino Valdemar 4.1.1898 Hämeenlinna
Lehtonen Emerik Erland 31.7.1897 Angelniemi
Lehtonen Emil Bernhard 29.12.1895 Uusikirkko TPL
Lehtonen Frans Oskar 8.7.1897 Helsinki s
Lehtonen Jooseppi 2.1.1894 Kuorevesi
Lehtonen Juho Einar 29.1.1899 Aura
Lehtonen Juho Emil 30.8.1901 Yläne
Lehtonen Kalle Osk. 23.2.1901 Janakkala
Lehtonen Karl R. 3.1.1897 Pertteli
Lehtonen Kustaa J. 29.5.1899 Pertteli
Lehtonen Nestor
Lehtonen Veikko Kalervo 28.8.1901 Helsinki s
Lehtonen Väinö 22.9.1899 Karuna
Lehtonen Väinö Iivari 22.11.1889 Hämeenkyrö
Lehtoranta Kaarle Kaarlenpoika 1896 Kadonnut
Lehtoranta Teodor Matinpoika 30.9.1894 Valkeala
Lehtovirta Oskar Wilhelm 10.8.1894 Kakskerta
Lehtovuori Fabian 16.2.1870 Orivesi
Leino Johannes Ludviginpoika 16.4.1880 Pälkäne
Leino Milda 1896 Loimaa
Leino Oskari 1889 Marttila
Leino Otto 12.2.1890 Paattinen
Leino Urho 5.11.1895 Kiikoinen
Leinonen Helsingin pitäjä
Leinonen Otto 16.4.1888 Kärkölä
Leits Aleks. Helsingin pitäjä
Leivo Alarik 18.9.1892 Asikkala
Leman Iivar Emanuel 20.8.1892 Suomusjärvi
Lempinen Juho Edvard Esanpoika 15.11.1892 Terijoki
Lempinen Karl Johannes 26.9.1886 Sipoo
Lempinen Viljam Esanpoika 24.1.1900 Terijoki
Leopold Willi 22.5.1896 Friedberg
Lepistö Jalmari Eevertti 1.6.1895 Punkalaidun
Lepistö Juho Alfred 15.6.1887 Oripää
Lepistö Uuno Jalmari 30.9.1898 Pomarkku
Lepistö Väinö Johannes 24.11.1894 Ulvila
Lepo Aukusti 1897 Kalvola
Leppä Arviiti 12.2.1903 Kuru
Leppämäki Arvo Somero
Leppänen Helsinki
Leppänen Helsinki
Leppänen Antti
Leppänen Iivari Arvid 6.11.1888 Hämeenkyrö
Leppänen Juho Ikaalinen
Leppänen Juho Herman 1892 Vesilahti
Leppänen Kaarle Aukustinpoika 23.1.1891 Pälkäne
Lerh
Leskinen Otto 4.12.1887 Kälviä
Levo Joel Alfred 1895 Loimaa
Levo Yrjö Nikolai 1900 Loimaa
Liffländer Joel Evert Juhonpoika 18.8.1898 Kivennapa
Liikanen Arvid 24.4.1889 Espoo
Liimatainen Helsinki
Lilja Helsinki
Lilja Anton 10.5.1876 Karkku
Lilja Johan Harald 13.3.1897 Espoo
Lilja Mikko 27.9.1889 Muolaa
Lilja Singe Amanda 10.9.1898 Mynämäki
Liljeroos Oiva Adam 20.12.1883 Espoo
Liljeström Juho Emil Helsingin pitäjä
Liljeström Viktor Waldemar 10.10.1898 Siuntio
Lilla Aleks. 1893 Viipuri mlk
Lilla August 1897 Viipuri mlk
Limnell Lauri Leander 15.8.1896 Eura
Lind Eino 13.12.1900 Längelmäki
Lind Kaarle Ludvik 31.1.1896 Alastaro
Lind Sifferi Lauri 13.1.1893 Eurajoki
Lindberg
Lindberg Aadolf 1880 Hausjärvi
Lindberg Juho Ans. 25.3.1896 Hinnerjoki
Lindberg Juho Roob. 4.4.1895 Hinnerjoki
Lindberg Yrjö E. 7.11.1894 Urjala
Lindblad Otto Valfrid 9.2.1885 Ulvila
Lindegren Hugo Aleksander 12.9.1899 Sauvo
Lindell Väinö Vihtori 24.2.1901 Jämsä
Lindeman Vihtor Albert 7.8.1900 Laitila
Lindén Emil 1899 Rauma mlk
Linderoos Julius Adolf 20.3.1898 Kymi
Lindfors Anton Vilhelm 28.6.1887 Kuusjoki
Lindfors Eemil 1884 Noormarkku
Lindfors Gustaf Augustsson 29.9.1877 Pernaja
Lindfors Kaarlo Oskari Malakiianpoika 5.2.1873 Ulvila
Lindfors Osk. 24.10.1884 Pöytyä
Lindgren Vilhelm Martti 20.4.1897 Nousiainen
Lindgrén Nestori Somero
Lindholm Anton 7.4.1868 Hollola
Lindholm Fridolf Wald. 28.7.1892 Perniö
Lindholm Ivar Edvard 20.6.1895 Vihti
Lindholm Karl Aug. 6.9.1890 Kaarina
Lindholm Leo Johannes 17.3.1901 Pori
Lindqvist Jalmari Alfred 29.1.1898 Uskela
Lindqvist Kaarlo Oskari 19.10.1871 Ulvila
Lindqvist Wilho Fätinand 11.8.1894 Myrskylä
Lindroos Kaarina
Lindroos Helsinki
Lindroos Helsinki
Lindroos Aukusti 23.3.1870 Kuhmalahti
Lindroos Frans Vihtori 10.5.1895 Sääksmäki
Lindroos Huuko Orimattila
Lindroos Jalmar Aleksander 19.11.1896 Vihti
Lindroos Kaarle Johan 29.2.1880 Eurajoki
Lindroos Wiljam Orimattila
Lindroth Joh. Art. 4.8.1892 Pernaja
Lindström Helsinki
Lindström Helsinki
Lindström Kaarina
Lindström Gustaf Werner 27.3.1896 Siuntio
Lindström Heikki Juho 8.5.1881 Hausjärvi
Lindström Kalle Johannes 16.2.1902 Lieto
Lindström Voitto 25.8.1895 Luumäki
Lindström Väinö 1891 Heinola mlk
Lindström Yrjö Vilho 5.5.1892 Ulvila
Linna Juho Erno 17.7.1893 Kälviä
Linnaks Jan Teneff
Linnamäki Wiljo Oskari 9.2.1893 Loppi
Lintula Kalle Aukusti 10.1.1896 Tyrvää
Lintula Lauri Eemil 27.8.1900 Kylmäkoski
Lintunen Toivo Antero 30.11.1895 Rauma
Liukko Ulrik Erikinp. 24.11.1889 Helsingin pitäjä
Liukkonen Otto 15.1.1879 Helsinki
Ljungkvist Gustaf Adolf Helsinki
Lohikoski Kalle Vihtori 30.9.1882 Rauma mlk
Lošinin
Loukonen Toimi 31.7.1900 Kuolemajärvi
Lovén Helsinki
Lumme Toivo Johannes 19.6.1896 Kuusjoki
Lundelin Joh. Osk. 15.4.1888 Kaarina
Lunden Frans Alvar 25.8.1899 Honkilahti
Lundén Kustaa E. 24.4.1890 Urjala
Luoma Juho Kustaa Juhonpoika 27.3.1886 Ikaalinen
Luoto A.S. Perniö
Luoto Erik J. 1901 Tampere
Luotonen August Aleks. 12.5.1896 Eurajoki
Lustberg Werner Viktor 6.10.1890 Siuntio
Lähde Edv. Amandus 21.2.1886 Padasjoki
Lähde Emil Jeremianpka 15.5.1894 Valkeala
Lähde Vihtori 1874 Loimaa
Lähde Yrjö 1889 Loimaa
Lähteenmäki Antti 1902 Loimaa
Lähteenmäki Erland Paavali 1864 Loimaa
Lähteenmäki Urpo 1893 Kadonnut
Löfgren Edvard Pyhäjärvi UL
Löngström Helsinki
Lönn Kalle Alfred 20.5.1881 Forssa / Tammela
Lönnqvist Kaarle Robert 11.6.1895 Lohja
Lönnroos Huugo Urjala
Lövholm Leander Pietarsaari
Mažajevski
Maier Richard 8.11.1899 Neuburg
Malin Emil Reinhold 17.2.1900 Hausjärvi
Malin Kalle Jooseppi Josepinpoika 26.7.1891 Tuulos
Malja Torsten Einar 1.6.1900 Forssa / Tammela
Mallenius Juho Vihtori 16.7.1868 Hausjärvi
Mallinen Kaarlo 13.4.1897 Nastola
Malm Erik Emil Viktorinp. Karjaa
Malmberg Ernst Vilhelm 22.2.1902 Hanko mlk
Malmström Frans Oskar 7.5.1878 Espoo
Mannelin Aleksander Lambert 11.12.1894 Punkalaidun
Mannelin Yrjö Vihtori 16.3.1897 Ahlainen
Manner Antti Parikkala
Mannerström Kaarlo Perniö
Mannila Alfred 12.2.1896 Eurajoki
Manninen Helsinki
Manninen Helsinki
Manninen Henrik Arvid 24.8.1894 Helsingin pitäjä
Manninen Oskari Ferdinand Pauliinanpoika 5.3.1894 Ulvila
Manninen Otto Vilhelm Antinp. 22.1.1895 Kymi
Manninen Wihtori Severinpoika 5.1.1897 Mäntsälä
Mantere Anselm 6.4.1875 Humppila
Marela Jaakko Jalmari 26.7.1892 Helsinki
Marjanen Kemiö
Marjanen Johannes Erik-Juhonpoika 19.5.1896 Tuulos
Markkola Juho Arvo 16.10.1897 Artjärvi
Mastomäki Juho E. 9.4.1877 Urjala
Matikainen Emil 23.10.1897 Kuolemajärvi
Matikainen Herman 8.4.1896 Kuolemajärvi
Matikainen Nikodemus 11.12.1902 Kuolemajärvi
Matson Emil Urjala
Mattila August Matinp. 1.1.1875 Orivesi
Mattila Ivar Luterus 22.8.1895 Humppila
Mattila Kaarle 21.10.1885 Nastola
Mattila Kaarlo 20.10.1885 Kivennapa
Mattila Kalle Edvard 1894 Humppila
Mattila Toivo Anselmi Juhonpoika 20.3.1896 Suoniemi
Mattila Yrjö Vihtori 1898 Nakkila
Mattsson Adam August Hjalmar 3.10.1881 Houtskari
Mattsson Aksel Kaarina
Mattsson Kaarlo Edvard Helsinki
Mattsson Taavi Aimo 6.2.1899 Messukylä
Maunula Kalle Tuomaanp. 6.5.1897 Asikkala
Maunula Tuomas Lauri Tuomaanp. 5.9.1893 Asikkala
Medvedkov
Melanen Olli 3.5.1891 Uukuniemi
Mellin Väinö Vihtori 10.3.1890 Kullaa
Melto Mari Villentytär 4.5.1895 Kivennapa
Merikallio Helsinki
Meskanen Johannes 12.7.1895 Metsäpirtti
Meskanen Yrjö 19.5.1899 Metsäpirtti
Metsämäki Juho Reinhold 26.8.1901 Yläne
Michna Josef Anton 14.2.1898 Hindenburg
Miettinen Oskar Savonranta
Migatsev
Mihl Niilo Heikki Sefanianp. 26.8.1895 Orivesi
Mikkola Wäinö Kustaa 28.3.1890 Sääksmäki
Mikkonen Hemmi 15.6.1895 Kajaani mlk
Mikkonen Juho David 1.6.1883 Kajaani mlk
Mikkonen Lauri Heikki 19.2.1888 Leppävirta
Milén Johan Erland 10.8.1866 Porvoo mlk
Mitrofanoff Maksim Semenovits Siuntio
Moberg Viljam Ferdinand 2.4.1898 Perniö
Moisio Frans Vilho 22.8.1893 Keikyä
Moisio Wilho Nikolai 28.1.1894 Teisko
Moitto Oskar Kokemäki
Molodkin Wasilij 4.7.1893 Turku
Montonen Juho 4.10.1875 Luumäki
Morozov
Mosig Paul Ernst 3.5.1894 Rohrlach
Mulari Rikki 1890 Kajaani mlk
Mustalammi Vikart 6.12.1894 Renko
Musto Antti 29.12.1888 Nuijamaa
Mustonen Iivar Heikki 19.8.1898 Sotkamo
Mustonen Oskari 20.12.1896 Pielisjärvi
Mustonen Uuno 1886 Kontiolahti
Mutula Evertti 1880 Hattula
Muukka Väinö
Mykkänen Antti Juho 16.2.1874 Espoo
Mykkänen Augusti 1897 Parainen
Myllykangas Juho Albert 27.9.1892 Kaustinen
Myllykangas Vihtori 1.7.1892 Uurainen
Myllylä Jaakko Ollinpoika 6.2.1883 Terijoki
Myllymäki Jalmari Jeremianp. 10.11.1888 Messukylä
Myllymäki Toivo Nikolai 3.2.1901 Tyrvää
Myllypelto Urho Johannes 24.5.1893 Paimio
Mäenalusta Juho Vilhelm 21.7.1888 Hausjärvi
Mäenalusta Lempi Maria 8.6.1892 Hausjärvi
Mäenpää Arvo 13.6.1899 Humppila
Mäenpää Eino Mattias Fransinp. 21.2.1902 Kauvatsa
Mäenpää Esko Vihtori 12.6.1903 Tyrvää
Mäenpää Juho Viht. 27.6.1897 Pöytyä
Mäenpää Salomon Abelinpoika 18.3.1893 Jalasjärvi
Mäkelä Helsinki
Mäkelä Eino 5.1.1897 Orivesi
Mäkelä Frans 1893 Kullaa
Mäkelä Iida Matilda 14.10.1882 Kalvola
Mäkelä Ilmari 25.6.1901 Kärkölä
Mäkelä Jalmar Erlant 13.11.1898 Alastaro
Mäkelä Juho Emil 29.8.1890 Rauma mlk
Mäkelä Kaarle Jalmari Lyytinp. 23.5.1896 Ruovesi
Mäkelä Kaarlo 1.1.1891 Lempäälä
Mäkelä Karl Adolf 11.2.1888 Pukkila
Mäkelä Martti Konrad 10.11.1881 Tyrvää
Mäkelä Toivo Kalle 1894 Loimaa
Mäkelä Verner Arvid 24.12.1899 Ikaalinen
Mäkelä Vilho Johannes 29.10.1893 Kiikka
Mäkelä Yrjö Fredrik 19.11.1898 Metsämaa
Mäki Kalle Vihtori 25.9.1865 Kullaa
Mäki Oskar Verner 15.11.1895 Maaria
Mäki Yrjö Gabriel Elimäki
Mäkilä Johan Nikolai 27.9.1896 Koski TL
Mäkilä Karl Nestor 25.2.1896 Metsämaa
Mäkilä Väinö 21.7.1886 Loimaa
Mäkinen Aleksi 1901 Längelmäki
Mäkinen Frans Jalmar Fransinpoika 3.7.1895 Askainen
Mäkinen Frans Wiljam 1895 Maaria
Mäkinen Johannes 1897 Sääksmäki
Mäkinen Johannes 5.4.1886 Kuru
Mäkinen Johannes Maurinp. Mäkinen 22.6.1896 Ruovesi
Mäkinen Juho Anton 11.12.1898 Kangasala
Mäkinen Juho Emil 3.5.1892 Lieto
Mäkinen Juho Kustaa Kristianinpoika 23.9.1875 Ypäjä
Mäkinen Juho Sakari 7.9.1898 Jokioinen
Mäkinen Juho Viktor 10.3.1896 Kiikka
Mäkinen Kaarle Jalmari 7.12.1881 Karinainen
Mäkinen Kustaa Kallenpoika 19.8.1883 Hauho
Mäkinen Lydia Martta 26.7.1900 Vanaja
Mäkinen Niilo Orivesi
Mäkinen Oskar Johannes 19.1.1899 Halikko
Mäkinen Urpo Jalmari 25.5.1900 Jämsä
Mäkinen Väinö Kustaa 29.5.1888 Tyrvää
Mäkkälä Edvart 1895 Hauho
Mäklin Albin 4.12.1887 Pöytyä
Männistö Juho Bruuno Maijanp. 19.4.1894 Porin Reposaari
Männistö Wäinö Herman 1895 Nakkila
Mäntylä Yrjö 1894 Huittinen
Mäntynen Herman Aleksi 4.7.1890 Tyrvää
Mäntyniemi Väinö Evert 26.11.1888 Hausjärvi
Mörö Juho Heikinpoika 28.6.1873 Valkjärvi
Nahk Helsinki
Naukkarinen Antti Pyhäjärvi VL
Neiberg Erkki 18.5.1903 Lahti
Neiberg Ida 9.12.1894 Lahti
Nemkov
Nenonen Vilho 19.11.1897 Kuolemajärvi
Nero Oskari Orivesi
Neuvonen Juhana Valpurinpoika 3.2.1878 Nuijamaa
Niemelä Helsingin pitäjä
Niemelä Elias 27.4.1901 Ypäjä
Niemi Helsinki
Niemi Emil Iitti
Niemi Frans Brynolf 13.8.1885 Eura
Niemi Frans Oskari 1883 Nakkila
Niemi Isak Evert 1.8.1869 Pomarkku
Niemi Johan Nestor 7.11.1872 Helsingin pitäjä
Niemi Juho Jalmari Juhonpoika 30.9.1884 Pälkäne
Niemi Kaarle Paavali 13.5.1887 Tyrvää
Niemi Kustaa Vihtori 1890 Orivesi
Niemi Lauri 20.12.1890 Messukylä
Niemi Sulho Oskar 2.4.1898 Loimaa
Niemi Toivo Vihtori 23.7.1895 Tammela
Nieminen Helsinki
Nieminen Aaro Arvid 14.7.1901 Hanko mlk
Nieminen Aatu Augustinp. 4.10.1873 Helsingin pitäjä
Nieminen Aleksanteri 3.4.1893 Hattula
Nieminen Arthur Nikolai 19.9.1899 Pomarkku
Nieminen Arvi Ulvila
Nieminen August 1858 Urjala
Nieminen August 1895 Urjala
Nieminen Eemil Aleksander 27.6.1899 Kangasala
Nieminen Eemil Rikh. 22.5.1894 Padasjoki
Nieminen Evert Lavia
Nieminen Ilmari Henrik Juhonp. 16.1.1896 Orivesi
Nieminen Jalmar 15.4.1890 Urjala
Nieminen Johannes 9.11.1871 Karinainen
Nieminen Juho Kustaa 3.4.1890 Ikaalinen
Nieminen Kalle 1899 Orivesi
Nieminen Kalle Robert 8.6.1902 Hauho
Nieminen Kustaa 14.11.1890 Tyrvää
Nieminen Lahja Helsinki
Nieminen Martti Emil 12.8.1897 Nousiainen
Nieminen Olli Ilmari 30.8.1895 Tammela
Nieminen Rikhard 18.11.1885 Kangasala
Nieminen Ville 1896 Vilppula
Nieminen Väinö Jalmari 1895 Espoo
Nieminen Wäinö Johannes 5.2.1901 Helsingin pitäjä
Nieminen Yrjö Nestor 1.8.1899 Säkylä
Niemitukia Joonas 8.5.1887 Savitaipale
Niilonen Optatus 4.6.1864 Angelniemi
Niinimäki Helsinki
Niinisalo Johan 21.2.1868 Espoo
Niinivaara Helsinki
Niinivirta Nestor 27.2.1889 Urjala
Niiranen Arvo 1896 Orimattila
Niittymäki Kalle Vihtori 18.7.1887 Punkalaidun
Nikander Helsinki
Nikander Axel Lennart 17.12.1899 Espoo
Nikander Frans Ludvig 26.9.1880 Kylmäkoski
Nikander Kustaa Ikaalinen
Nikku Juhana Heikinpoika 19.6.1881 Nuijamaa
Niloff Aleksei 28.11.1893 Turku
Niskanen Hugo Leonard 5.1.1899 Helsinki
Niskanen Huugo 19.5.1899 Sääminki
Nissilä Aarne Ilmari Topiaanp. 25.8.1893 Tammela
Nissilä Nestor 1894 Nakkila
Nisula August 6.1.1889 Hattula
Niukkanen Fredrik Matinp. 13.12.1888 Käkisalmi
Noack Wilhelm A. 19.1.1892 Linderode
Nordmark Toivo Johannes 14.2.1900 Noormarkku
Nousiainen Johannes 3.9.1891 Muolaa
Nummela Jonni Valtter 23.10.1897 Yläne
Nummi Martti Joh. 10.10.1891 Kullaa
Nummila Kaarle Engelbert 24.6.1893 Karinainen
Numminen Arvo Johannes 30.5.1901 Rauma
Numminen Juho Henrik Kaarlenpoika 7.7.1893 Pälkäne
Numminen Lauri 1891 Urjala
Nuppola Edvard Hesekiel 23.11.1891 Viipuri
Nurmi Aukusti Erhard 10.4.1878 Marttila
Nurmi Elias Samelinp. 11.4.1890 Hattula
Nurmi Emil 29.8.1895 Kaarina
Nurmi Evert Aleksander 10.3.1886 Askainen
Nurmi Frans Oskar 26.11.1895 Eurajoki
Nurmi Fredrik Salomon 9.6.1883 Luopioinen
Nurmi Heikki 19.9.1899 Perniö
Nurmi Juho Kustaanpoika 5.6.1877 Hyvinkää
Nurmi Kalle Urjala
Nurmi Lauri 15.5.1880 Tyrvää
Nurmi Lauri Johannes 25.5.1894 Lieto
Nurmi Oskar Vilho 1877 Nakkila
Nurmi Vilho 24.3.1892 Urjala
Nurminen Helsinki
Nurminen Antti Ruotsinpyhtää
Nurminen Aukusti Kustaanpoika 18.1.1879 Pälkäne
Nurminen Evert Matinpoika 10.12.1897 Iitti
Nurminen Hilja Josefina 4.1.1899 Alastaro
Nurminen K. J. Lahti
Nurminen Lauri Vilhelm 24.10.1894 Forssa / Tammela
Nurminen Onni Aukustinpoika 31.5.1900 Kuhmalahti
Nurminen Oskar Anselm 10.3.1878 Karkku
Nurminen Petter 14.1.1900 Kärkölä
Nurminen Vilho Einar 4.8.1898 Iitti
Nurminen Viljo Perniö
Nurminen Väinö 1900 Tyrväntö
Nuutila Kustaa Vilhelm 29.3.1895 Oripää
Nuutti Esko 1904 Lempäälä
Nyberg Alfred Konstantin 23.1.1886 Helsinki pr
Nyberg Elis Sanfrid 18.9.1901 Inkoo
Nyberg Jalmari Somero
Nyberg Karl Aksel 14.2.1880 Forssa / Tammela
Nyholm Arne Alfons 1.2.1896 Siuntio
Nykänen Johan Edvard Juhonpoika 7.7.1893 Kivennapa
Nylander Aatto Anshelm 19.8.1888 Myrskylä
Nyyssönen Helsinki
Närhi Helsinki
Oittinen Oskari 18.7.1868 Kiikka
Oivanen Frans Oskari 26.11.1870 Punkalaidun
Ojala Artturi Emil 31.10.1896 Punkalaidun
Ojala Juho Arv. 26.4.1897 Hattula
Ojala Nestor Verner 1899 Nakkila
Ojala Oskar Jalmari 1896 Nakkila
Ojala Toivo 28.6.1898 Humppila
Ojala Yrjö Vihtori 31.7.1900 Koski TL
Ojamäki Iivari 24.7.1879 Kiikoinen
Ojanen Martti Aukusti 9.6.1897 Punkalaidun
Ojanen Matti 1900 Vesilahti
Ojansivu Kalle Herman 11.6.1894 Karkku
Ojennus Nikolai Aleksanteri 11.9.1888 Kuru
Oksa Akseli 1881 Nakkila
Oksa Atle Juhonpoika 23.7.1881 Hollola
Oksa Iisakki Emil 1.6.1870 Kiikka
Oksa Johan Wilhelm 1896 Urjala
Oksa Kalle Evert Wihtorinp. 9.1.1877 Punkalaidun
Oksa Wihtori Werner 14.3.1884 Perniö
Oksanen Aukusti Juhanpoika 1.7.1881 Sääksmäki
Oksanen Kalle 27.3.1874 Metsämaa
Oksanen Kalle 5.1.1895 Renko
Oksanen Kalle J. 18.1.1898 Urjala
Oksanen Kalle Johannes 14.2.1892 Kalvola
Oksanen Kalle Kustaa Kallenpoika 13.4.1881 Hauho
Oksanen Karl 26.9.1864 Hyvinkää
Oksanen Karl Viktor 21.3.1894 Porvoo mlk
Oksanen Lauri Johannes 2.3.1889 Kiikka
Olin Erik Algot 11.5.1897 Espoo
Olin Johan Oskar 15.1.1889 Espoo
Olin Juho Teodor 21.5.1881 Punkalaidun
Olkkolainen Juho Henrikki Heikinpoika 28.8.1895 Pälkäne
Ollikainen Eliel Henrik 1889 Kadonnut
Ollila Kalle 2.1.1892 Hattula
Oltava Niilo 17.3.1891 Kiikoinen
Orko Taavetti 25.4.1886 Savitaipale
Orola Viljam 1895 Vehkalahti
Orre Kalle Herman 24.11.1889 Tyrvää
Orrman Helsinki
Oslander Otto 1.2.1834 Loppi
Paajanen Kristian 10.5.1899 Antrea
Paananen Erkki 6.3.1873 Sodankylä
Paju Aleksander Matinpoika 30.11.1899 Terijoki
Paju Nikolai 20.2.1886 Kuolemajärvi
Paju Väinö Matinpoika 10.5.1897 Terijoki
Pajula Osk. Johannes 1898 Loimaa
Pajunen Impi Antrea
Pajunen Kalle Nikolai 25.3.1897 Tyrvää
Pajunen Lempi Sofia 18.1.1899 Tyrvää
Pajunen Oskari Vilho 21.6.1862 Tyrvää
Pajuoja Emma 2.9.1886 Kälviä
Pajuoja Toivo 26.11.1887 Kälviä
Pakman Anni 10.11.1896 Renko
Paksuniemi Johannes 15.9.1878 Käkisalmi
Pallonoja Urho Aleksanteri 7.7.1899 Loppi
Palm Toivo Ilmari 3.12.1893 Jokioinen
Palmroos Vilho Aleksander 9.3.1899 Lieto
Palmroth Georg Harald 1892 Pernaja
Palmu Johannes 15.3.1899 Turku
Palmunen Oskari Anshelm 3.5.1888 Kiikala
Paltta Kalle Jalmari 19.7.1891 Oripää
Parkki Antero Einar 30.11.1895 Janakkala
Partanen Kalle Juhana 3.1.1890 Sääminki
Partanen Toivo August 1889 Jääski
Patanen Taavetti Lauri 28.7.1888 Messukylä
Pehmestrov
Pellinen Matti 1.3.1892 Helsinki s
Pellinen Otto Simonp. 20.6.1889 Jämsä
Pellonperä Henrik Fabian 17.1.1886 Punkalaidun
Peltola Juho Herman 30.6.1893 Karinainen
Peltomaa Toivo 15.7.1899 Kiikoinen
Peltomäki Aleksi 15.7.1897 Punkalaidun
Peltonen Aatami 14.10.1870 Metsäpirtti
Peltonen Hugo Johannes 16.4.1895 Sauvo
Peltonen Jalmar 19.11.1884 Koski HL
Peltonen Juho Aleksanteri 5.3.1863 Asikkala
Peltonen Kaarle Viktor 8.12.1885 Tampere
Peltonen Niilo Ikaalinen
Peltonen Tuomas Matinpoika 6.9.1881 Antrea
Peltonen Väinö Josef 2.2.1899 Hausjärvi
Pennanen Johan Valkeala
Pennanen Matti Pyhäjärvi VL
Pentikäinen Taavetti 14.4.1899 Kuolemajärvi
Penttilä Kalle Valfrid 1890 Kadonnut
Penttilä Knut Henrik 12.9.1895 Humppila
Penttinen Wille 29.4.1863 Mäntyharju
Perikangas Juho Toivo 24.4.1879 Kuru
Peräkorpi Kalle Oskari 6.2.1899 Punkalaidun
Perälä Samuel Ilmari 30.7.1890 Helsinki p
Perämaa Kaarle Eemeli 29.1.1899 Kauvatsa
Perämaa Kalle Manunp. 25.1.1890 Ruovesi
Pesonen Eino 9.9.1894 Ilomantsi
Petruhin
Pettersson Helsinki
Petäjä Henrik 1.10.1894 Jokioinen
Petäjä Hilja Josefina 8.1.1896 Alastaro
Petäjä Martti 27.3.1898 Artjärvi
Petäjä Santeri Heikinp. 8.9.1889 Jokioinen
Petäjäsniemi Toivo Aleksanteri Hermaninp. 29.9.1891 Orivesi
Pietilä Aleksander Einar 3.6.1897 Yläne
Pietiläinen Juho 21.6.1886 Muolaa
Pihlaja Aina 31.7.1873 Lempäälä
Pihlajisto August 22.9.1882 Loppi
Pihlava Aatu 13.11.1864 Loppi
Pihlava Hjalmar Hemming 17.6.1899 Espoo
Pihlström Reino
Piili Taavetti Juhonpoika 10.3.1894 Antrea
Piira Fabian 17.3.1888 Mäntyharju
Piirilä August 6.6.1901 Hattula
Piispa Matti Erikinpoika 25.11.1898 Virolahti
Piittala Kalle Joh. 30.8.1900 Hämeenkyrö
Pimiä Juho Antinpoika 18.4.1893 Terijoki
Piranen Niilo Arvid 23.9.1891 Punkalaidun
Pitkäjärvi Vilho Oskari 6.3.1894 Tyrvää
Pitkänen Yrjö J. 1900 Viipuri mlk
Plihtin
Pohjala Gunnar Fredr. 1.12.1895 Suomusjärvi
Pohjalainen Kustaa Adolf 18.3.1895 Metsäpirtti
Pohjantähti Kalle 19.12.1887 Renko
Pohjonen Anton Kustaa 21.11.1885 Längelmäki
Pohjonen Johannes 1896 Paimio
Ponsi Toivo Säkene Viktp. 24.8.1898 Lahti
Porkka Erik Tuomaanp. 6.2.1859 Kymi
Portell August E. 1.6.1898 Urjala
Pouttu Juho Jalmari Matinpoika 22.6.1887 Kalvola
Ptšerov Nikolai 1899 Kadonnut
Pud Väinö August Florinanpoika 14.3.1895 Hauho
Puhjo Helsinki
Pukki Nestor 11.9.1895 Luumäki
Pulkkinen Helsinki
Pulkkinen Teodor Hiskianpoika 6.7.1884 Hollola
Pullinen Matti Kustaanpoika 23.8.1884 Terijoki
Pullinen Stepan 28.10.1896 Salmi
Pullinen Wasili 5.8.1900 Salmi
Pummi Joonas 9.6.1879 Viipuri mlk
Punkkinen Jalmari 11.3.1896 Luumäki
Puntila Oskar Rikhard 7.2.1875 Hauho
Puolamäki Wilho Ikaalinen
Puranen Yrjö Abel Abelinp. 15.9.1894 Valkeala
Puškin
Putkisto Heikki Matinpoika 8.3.1879 Pälkäne
Puttonen Matti 18.2.1885 Valkeala
Pyhty August Vihtorinpoika 22.7.1889 Lieto
Pyhälä Armas Urjala
Pyhälä Wihtori Urjala
Pykälä Juho Valfrid Vihtorinpoika 13.1.1895 Pälkäne
Pylkkänen Emil 23.8.1894 Ristiina
Pylkkönen Paavali 17.10.1896 Padasjoki
Pyrhönen Kalle Juho 7.10.1887 Anttola
Pyyhtiä Antti 13.5.1894 Antrea
Pyymäki Juho August 31.5.1873 Tyrvää
Pyysalo Eedvin 25.8.1897 Taipalsaari
Pyysalo Eemil 17.2.1895 Taipalsaari
Pyysalo Heikki 11.5.1895 Kankaanpää
Pyöli Wäinö 1897 Paimio
Päivärinta Juho Viktor 7.6.1898 Hausjärvi
Pääkkönen Helsinki
Pääkkönen Otto Wiljam 23.7.1896 Savonlinna
Pöllönen Villiam 20.8.1897 Nuijamaa
Pöysti Matti 10.12.1898 Antrea
Raakkuunpää Frans Sigfrid 1889 Nakkila
Raatikainen Matti 20.8.1889 Viitasaari
Rahikka Emil 31.12.1900 Viipuri mlk
Rahikko Frans Johan Kokemäki
Raiskio Verner Hermanninp. 10.7.1893 Teisko
Raita Karl Viktor 25.3.1895 Perniö
Raitanen Frans Jalmar 15.5.1895 Eurajoki
Raitanen Kustaa Albert 12.10.1886 Hinnerjoki
Raitanen Matti 1877 Loimaa
Rajakoski Lauri Johannes 8.12.1898 Urjala
Rajala Fredrik Aleks. 4.5.1899 Eurajoki
Rajala Juho Wihtori 27.9.1882 Hämeenkyrö
Rajala Selmi Johannes 1.8.1900 Kauvatsa
Rajala Taave Nikod. 1.8.1884 Hämeenkyrö
Rajala Tuomas Wihtori Salom.p. 30.10.1898 Peräseinäjoki
Rallio Yrjö Mäntsälä
Ramberg Väinö Joh. 20.4.1893 Ahlainen
Rand Rufus Rudolf 16.5.1899 Naantali mlk
Randén Emil 1894 Rauma mlk
Rannikko Eemil Rikhard 18.10.1889 Halikko
Rannikko Kaarlo Kusta 19.12.1888 Lohja
Rannikko Olof Birger 17.6.1896 Karjalohja
Ranta Helsinki
Rantala Juha Kustaa 17.10.1891 Eräjärvi
Rantala Malakias 1.1.1880 Tyrvää
Rantalainen Otto Ilmari 10.2.1895 Antrea
Rantanen Helsinki
Rantanen Alberd Iitti
Rantanen Aleksanteri 13.10.1882 Kuru
Rantanen Aukusti 8.12.1889 Längelmäki
Rantanen Eenokki Ismael 16.3.1887 Kiikka
Rantanen Erkki Johannes 9.12.1898 Hämeenlinna mlk
Rantanen Heikki 1883 Tampere
Rantanen Ida Maria 12.2.1894 Turku
Rantanen Johannes 10.4.1879 Urjala
Rantanen Juho Henrik 4.10.1890 Eräjärvi
Rantanen Juho Vihtori Juhonp. 17.11.1880 Jokioinen
Rantanen Kaarle Simonpoika 20.12.1867 Pälkäne
Rantanen Kalle 15.6.1900 Keikyä
Rantanen Kustaa Aadolf 19.6.1896 Kangasala
Rantanen Kustaa Heikinp. 4.12.1891 Punkalaidun
Rantanen Matti 6.2.1870 Punkalaidun
Rantanen Sulo 1897 Pukkila
Rantanen Viktor Kristian 1900 Köyliö
Rasi Elina 1898 Viipuri
Rask Juho Rikhard 7.2.1897 Kuusjoki
Rask Mikko 28.9.1889 Luumäki
Rastas Tahvo 18.9.1889 Kuolemajärvi
Rauhamäki Pauliinus Kustaanpoika 12.4.1885 Kuhmalahti
Raunio Johan Mynämäki
Rauta Nikanor 9.2.1871 Pöytyä
Rautanen Wihtori 16.6.1878 Punkalaidun
Rautaporras Arvo 1899 Huittinen
Rautavaara Otto Wihtori 1897 Nurmijärvi
Rautiainen Kalle Aleks. 15.9.1888 Paltamo
Rehn Gösta Konstantin 15.12.1899 Espoo
Reijonen Fredrik 11.6.1884 Espoo
Reima Helsinki
Reimaa Kaija Kirvu
Rein Haaralt Espoo
Reinberg Oskari Kärkölä
Reini Ville Nurmijärvi
Reinikainen Ferdinand 19.11.1870 Helsinki e
Remula Väinö Eerikinp. 1.7.1898 Koski HL
Renvall Kosti Emil 15.3.1896 Laitila
Reponen Kaarlo Pori
Reunanen Aksel Aleksander 24.3.1899 Pyhäranta
Reuter Walentin 5.8.1884 Wertheim
Richter Albert 8.1.1896 Strassburg
Riihimäki Johan Anton 11.3.1897 Kangasala
Riipinen Vilho Edvard 20.2.1900 Kiikka
Rimpilä Adiel Vilppula
Rinki Yrjö Ernesti 21.4.1901 Punkalaidun
Rinkka Hjalmar 6.12.1900 Kivennapa
Rinne Eino Johannes 22.12.1894 Suomusjärvi
Rinne Wäinö Armas Oskarinp. 5.3.1899 Forssa / Tammela
Rintala Frans Viht. 1880 Nakkila
Rintala Kaarle Oskari 1887 Nakkila
Rintala Oskari 1888 Nakkila
Ripatti Toivo Tuomaanpoika 6.8.1894 Joutsa
Ristilä Kaarle Johannes 20.12.1896 Ikaalinen
Ristola Helsinki
Ristolainen Samuli 7.6.1882 Pyhäjärvi VL
Rodionoff Matfei 9.8.1895 Kyyrölä
Roine Tuure Wilh. 7.3.1880 Mäntsälä
Rolig Johan 1898 Kaarina
Ronko Evert Mikael 28.8.1899 Kuusjoki
Rosendahl Evert Wilhelm 8.9.1896 Lohja
Rosendahl Kalle Heikki 11.1.1895 Kangasala
Rosendahl Kustaa Johan 10.6.1870 Kangasala
Rosenlöf Gustaf Adolf Arvid 8.2.1890 Porvoo mlk
Rosenqvist Hjalmar Ferdinand 12.6.1898 Pernaja
Rosenqvist Johan Teodor 22.8.1886 Helsinki s
Rosenqvist Nestor 1880 Pori mlk
Roslund Kalle Fredrik 19.3.1884 Lahti
Rotberg Helsinki
Rouvali Toivo Edvard Aleksanderinpoika 17.3.1899 Kuolemajärvi
Rouvari Juhana 17.7.1887 Uusikirkko VL
Rouvari Juho Mikonpoika 10.5.1899 Terijoki
Rubtsov
Ruhkanen Juho Stefaanus 28.4.1891 Messukylä
Ruoho Helsinki
Ruohonen Helsinki
Ruokonen Johan Rikhard 23.3.1879 Vihti
Rusinov
Ruuska Emil Antinpoika 20.4.1882 Kivijärvi
Ruusunen Sanna Amanda 9.5.1901 Kiikka
Ruusunoksa Helsinki
Rytkönen Kalle 1888 Sääksmäki
Rytkönen Kalle 13.8.1875 Helsinki s
Råman Karl Wilhelm 5.11.1898 Helsinki p
Råman Yrjö Ludvig 11.11.1892 Kauvatsa
Rämö Mikko Aleksanterinpoika 6.4.1887 Kivennapa
Räsänen Paavali 1.7.1896 Kuusjärvi
Rönnberg Elim Rikhard 25.9.1895 Espoo
Rönnberg Karl Robert 20.10.1873 Espoo
Saarela Kalle Eevertti 9.9.1878 Tyrvää
Saari Emil 1900 Uusikaupunki
Saarijoki Huugo 1896 Hauho
Saarinen Edvard Ikaalinen
Saarinen Eemil 1892 Keuruu
Saarinen Johan Jalmar 13.4.1885 Asikkala
Saarinen Juho Henrik 18.1.1890 Luopioinen
Saarinen Kaarle 5.12.1872 Lempäälä
Saarinen Kalle 1899 Kokemäki
Saarinen Kalle O. 6.10.1897 Urjala
Saarinen Kalle Vihtori 1.3.1883 Karkku
Saarinen Lyydia Karoliina 1897 Humppila
Saarinen Oskari Rikhad 6.6.1899 Kiikka
Saariranta Taavetti Anton 5.10.1897 Kustavi
Saaristo Juho Kustaa 5.7.1862 Tampere
Saaristo Väinö Armas 25.11.1893 Nastola
Saarivainio Mikael 19.7.1896 Viipuri
Saarto Uuno Mikael 18.4.1898 Punkalaidun
Sahakangas Alfred 6.3.1896 Kristiinankaupunki mlk
Sahlberg Kustaa Pyhäjärvi UL
Sahlstedt Edvin Jalmar 15.8.1900 Forssa / Tammela
Sahlsten Rudolf Hjalmar 2.12.1895 Hauho
Sahlström August Ferdinand 12.3.1886 Lohja
Saikko Arvid 3.6.1896 Taipalsaari
Sainio Emil 23.3.1886 Sortavala
Sainio Kustaa Kaino 10.12.1902 Uusikirkko TPL
Sainio Nestor 2.2.1891 Heinola mlk
Saksa Albrekt 27.11.1878 Raahe
Saliin Onni Heikki 1876 Virrat
Salin Johan Evert 8.4.1884 Tammisaari mlk
Saliniemi Kaarle 5.1.1895 Kangasala
Salmi Helsinki
Salmi Johannes Hilarius 13.2.1898 Piikkiö
Salmi Juho Iivari 30.1.1880 Padasjoki
Salmi Lauri Evert 11.10.1891 Längelmäki
Salmi Väinö Vilhelm Helsinki
Salminen Alma Ottilia Matintytär 16.11.1900 Pälkäne
Salminen Einar 14.6.1893 Kuorevesi
Salminen Einari 23.1.1898 Asikkala
Salminen Frans 3.10.1875 Eurajoki
Salminen Frans Oskar 1881 Parainen
Salminen Frans Oskar 5.4.1890 Mynämäki
Salminen Gustaf Adolf 20.5.1895 Helsingin pitäjä
Salminen Heikki 1900 Huittinen
Salminen Juho 1896 Kisko
Salminen Juho Enok 1.6.1901 Heinola
Salminen Juho Reetrikki Heikinpoika 20.7.1893 Pälkäne
Salminen Kalle Ilmari 2.3.1891 Mellilä
Salminen Karl Vilho 28.1.1902 Asikkala
Salminen Lemmes Everard 4.5.1896 Suomusjärvi
Salminen Mikko 1878 Kadonnut
Salminen Nestori 18.9.1901 Längelmäki
Salminen Niilo Johannes 28.9.1896 Ikaalinen
Salminen Tuomas Konstantin 21.12.1889 Asikkala
Salminen Urho Edvard Ilmari 29.3.1899 Asikkala
Salminen Vihtori Wilhelmi 3.7.1897 Asikkala
Salminen Vilho Ilmari Matinpoika 13.6.1898 Pälkäne
Salminen Väinö Johannes 20.2.1896 Turku
Salminen Yrjö Artturi 22.4.1901 Helsinki s
Salo Helsingin pitäjä
Salo Arvi 30.6.1900 Teisko
Salo Johan Vilhelm 24.12.1897 Mynämäki
Salo Juho Väinö 12.11.1886 Tyrvää
Salo Kalle Fredrik 11.11.1897 Mellilä
Salo Kustaa Henrik 10.7.1883 Asikkala
Salo Mauno 1894 Sääksmäki
Salo Nestori 4.7.1899 Mikkeli mlk
Salo Nestori 28.9.1891 Eurajoki
Salolainen August Vilhelm 2.4.1871 Salo
Salomaa Kalle Aukusti 5.11.1899 Loppi
Salonen Emil 1870 Orimattila
Salonen Johan Aug. 18.9.1883 Kaarina
Salonen Kaarle Oskari Villenpoika 29.2.1892 Pälkäne
Salonen Kaarlo Oskari 30.11.1871 Ikaalinen
Salonen Kalle 1888 Lohja
Salonen Kalle Eemil 13.5.1900 Vesilahti
Salonen Kalle Nestori Aataminp. 30.5.1886 Tammela
Salonen Karl Johannes 11.12.1899 Maaria
Salonen Karl Oskar 19.9.1895 Rauma mlk
Salonen Otto Arthur 19.11.1898 Sauvo
Salonen Ragnar Edvin 29.12.1895 Perniö
Salonen Toivo Johannes 12.12.1899 Kuru
Salonen Valfrid Väinö Heikinpoika 2.10.1893 Pälkäne
Salonen Vihtor Rikhart 30.10.1893 Rymättylä
Salonen Ville Jalmari 26.5.1893 Huittinen
Salonen Wiljam 30.12.1896 Lempäälä
Salovaara Matti 3.9.1886 Helsinki p
Šalovski
Salstein V. Tuulos
Sand Helsinki
Sandberg Emil Alfred 8.8.1891 Tenhola
Sandberg Frans Johan 1898 Lempäälä
Sandberg Kalle Friidolf Karoliinanpoika 12.6.1900 Kalvola
Santala Emil 1885 Iitti
Santala Lauri Evert 1894 Nakkila
Santamäki Frans Eemil 17.11.1886 Köyliö
Santamäki Sulo Juhonpoika 6.2.1899 Tottijärvi
Santanen Rikhart 1870 Orimattila
Šapulov Lukas
Sara Helsinki
Sarenius Helsinki
Sarman Helsinki
Sato Vilho Kasperi 19.10.1897 Tyrvää
Savijoki Erkki 23.5.1880 Helsinki p
Savikko Antti Sääksmäki
Savola Juho Jalmari 19.4.1871 Pälkäne
Savolainen Johannes Antinpoika 2.6.1899
Savolainen Juho Antinpoika 9.12.1885 Kivennapa
Saxén Jalmari Esaias 2.7.1887 Halikko
Schmaloske Wilhelm Julius Paul 6.7.1890 Putzig
Schneider Joh. Arthur 25.6.1896 Artjärvi
Sederholm Hugo 22.11.1875 Luumäki
Selin Huugo F. R. 31.10.1888 Vanaja
Seppä Eemil 31.8.1896 Säkkijärvi
Seppälä Edvard 30.6.1877 Eräjärvi
Seppälä Erkki Johannes 18.5.1901 Oripää
Seppälä Mooses Anttoninp. 19.9.1893 Vehkalahti
Seppälä Valeri 21.1.1897 Helsinki s
Seppänen Helsinki
Seppänen Antti Matinpoika 10.6.1885 Jääski
Sidnikov Feodor
Sievänen Kaarle A. 27.3.1900 Vanaja
Sihvola Teodor 5.2.1891 Artjärvi
Siitonen Matti Kerimäki
Siivonen Karl Werner Uusikirkko TPL
Silander Arvo Gottfrid 1.2.1901 Forssa / Tammela
Silander Evert Teodor 7.10.1900 Kemiö
Silander Hilma Koski HL
Silander Kaarle Einari 19.9.1900 Pusula
Sileekangas Juho Oskari 1899 Humppila
Silfverberg Karl Rudolf 1889 Lohja
Sillanpää Emil Johannes 13.10.1890 Urjala
Sillanpää Kalle Topias 27.12.1895 Kiikka
Sillanpää Oskari 1888 Loimaa
Siltala Juho Petteri 26.2.1897 Lammi
Sinervo Johannes 22.2.1883 Kangasala
Sinitsyn
Sipilä Abel Lennartinpoika 22.10.1897 Virolahti
Sipilä Aleksander 29.8.1862 Kylmäkoski
Sipilä Alfred Hjalmar 19.6.1879 Porin Reposaari
Sippola Nestori 25.4.1886 Espoo
Siren Kalle Iivari 19.8.1897 Sääksmäki
Siren Kustaa Nikolai 13.2.1898 Kangasala
Sirkka Hjalmar Rautalampi
Sirola Kalle 22.9.1896 Orivesi
Sivula Oskari 18.7.1868 Kiikka
Sjöblom Felix Edvard 22.12.1899 Tenhola
Sjöblom-Halme Sigrid Ilona 15.6.1895 Kaarina
Sjöholm Arvo Emil Juhonp. 27.10.1893 Loppi
Sjöholm Juho Kustaa 1.1.1888 Loppi
Sjökvist Sigfrid Lapväärtti
Sjöstedt Kasper Leopold 15.11.1902 Tuusula
Sjösten Anton Fredrik Fredrikinp. 3.10.1869 Kauvatsa
Skaffari Antti Elininpoika 6.6.1883 Nuijamaa
Skippari Taneli Tanelinpoika 12.12.1871 Virolahti
Skyttä Otto 1887 Viipuri mlk
Skön Juho Vihtori 1.6.1878 Forssa / Tammela
Slesarjev
Smedslund Kaarlo 14.9.1896 Karjalohja
Smolander Toivo Hjalmar 11.4.1895 Myrskylä
Sohlberg Emil 31.3.1871 Vihti
Soihtu Yrjö Wihtori 1897 Ahlainen
Soisalo Helsinki
Sokero Antti 19.6.1883 Kurkijoki
Sokolov Nikolai
Sola Antti Kärkölä
Solmunen Matti Aura
Sotaniemi Juho 1.4.1884 Sodankylä
Sotku Matti Antinpoika 3.2.1871 Kivennapa
Staff Helsinki
Stark Kaarle Aukusti 21.9.1897 Pälkäne
Stark Nestori Stefanus 3.3.1902 Kullaa
Stellberg Johan Fredrik 16.8.1874 Sipoo
Stenberg Helsinki
Stenberg Emil Valfrid 31.12.1895 Lohja
Stenberg Juho Nikod. 28.7.1899 Hämeenkyrö
Stenberg Juho Vihtori 31.7.1885 Tammela
Stenberg Kaarl Henrik 1884 Maaria
Stenfors Juho Fredrik Jaakonp. 28.4.1876 Kauvatsa
Stenhammar Adam 12.1.1890 Padasjoki
Stenman Kalle Nikolai 30.1.1890 Suoniemi
Stenperg Juha Paimio
Stenroos Yrjö Nikolai 15.3.1896 Eurajoki
Stenvall William Leander 15.11.1896 Kakskerta
Stigell Gustaf Hjalmar 7.10.1895 Lohja
Stolt Adam 8.6.1870 Hollola
Strandén Helsinki
Strautin
Strömberg Thyrus Israel 31.1.1893 Halikko
Stålnacke Juho Abiel 5.4.1885 Rovaniemi
Suhonen Juho Kustaa Santerinpoika 10.9.1869 Pälkäne
Suhonen Kustaa Adolf Kustaanp. 26.7.1897 Orivesi
Suhonen Vilho Ilmari 7.1.1900 Kauvatsa
Suikkanen Eemil 5.9.1889 Säkkijärvi
Suikkonen Juho 10.2.1876 Kangasala
Sula Väinö Henrik 1.1.1896 Mellilä
Sulin Herman 27.6.1904 Längelmäki
Sulin Kaarle P. 20.2.1893 Urjala
Sulonen Juho ?.12.1855 Lempäälä
Sulonen V. Kalvola
Summanen Kustaa Emil 2.10.1897 Juva
Sundel Helsinki
Sundell Oskari 6.8.1876 Espoo
Sundgren Kustaa Arttur 29.10.1895 Laitila
Sundström Helsinki
Sundström Aaron Pyhäjärvi UL
Sundström August Rikhard 10.5.1884 Vihti
Sundström Kaarle 23.7.1862 Iitti
Suntel Kalle 1884 Pirkkala
Suojanen Frans 1899 Alastaro
Suojanen Johan Nestor 1882 Pöytyä
Suojanen Tuomo Stefanus 25.12.1880 Turku
Suomalainen Vilhard 1890 Vehkalahti
Suomela Kustaa Janakkala
Suomi Hemming Gaapriel 2.12.1897 Paimio
Suomi Johan Evert 1.4.1892 Paimio
Suomi Juho 1895 Sääksmäki
Suomi Kustaa Verner 1891 Kaarina
Suominen Antti Ruotsinpyhtää
Suominen Eino Markus 28.4.1900 Nousiainen
Suominen Frans 15.9.1897 Kiukainen
Suominen Lauri Jalmari 6.8.1900 Kustavi
Suominen Lempi Erika 1.5.1893 Angelniemi
Suominen Matti 24.2.1883 Renko
Suominen Rikhart Alexander 18.8.1897 Mynämäki
Suominen Risto 14.3.1879 Kuolemajärvi
Suominen Wiljo 1900 Taivassalo
Suonkanta Frans J. 13.9.1898 Urjala
Suontausta Nestori 15.7.1894 Tyrvää
Suravlev Petr
Šurygin
Sutela Emil 18.3.1880 Sippola
Suurinkeroinen Ville Matinp. 16.10.1898 Luumäki
Suvanto Arvo Lauri 3.11.1899 Karjala
Suvanto Jalmari Aleks. 12.5.1893 Mietoinen
Suvanto Paavo 28.8.1898 Ruovesi
Suvinen Väinö 3.10.1896 Loimaa
Suvitie Iivari E. 11.7.1885 Urjala
Sviridenkov
Sydänmaanlakka Antton 13.7.1896 Luumäki
Syrjälä Nikolai Somero
Syrjänen Arvid Emil Ananiaanpoika 10.5.1895 Tyrväntö
Syrjänen Arvo Nikanor 5.8.1898 Tyrvää
Syrjänen August 15.12.1877 Hauho
Syrjänen Hannes Nikolai 14.11.1899 Tyrvää
Syrjänen Herman 4.5.1869 Kiikoinen
Syrjänen Kustaa Adolf Tiituksenpoika 7.11.1897 Tuulos
Syrjänen Selim V. 28.4.1892 Urjala
Syvänen Kustaa 26.5.1889 Längelmäki
Syyri Viljo Mikael Matinpoika 6.10.1900 Kylmäkoski
Särö Juho Janakkala
Säteri Arvid Lauri 7.8.1899 Marttila
Säteri Kaarle Oskari 25.11.1870 Punkalaidun
Söderberg Hugo Wilhelm 23.3.1896 Espoo
Söderholm Karl Birger Georg 20.10.1898 Hanko
Söderling Vilho 1897 Pori mlk
Söderlund Albert Ferd. 28.10.1894 Tenhola
Söerner Helsinki
Tainio Taavi 1895 Jämsä
Taipaleenmäki Jaakko Eemeli 27.2.1896 Kestilä
Takala Kalle Oskari Juhonp. 18.8.1883 Forssa / Tammela
Takaniemi Kalle Oskari Jeremiaanpoika 25.12.1888 Kylmäkoski
Talvitie Helsinki
Tammelin Arvi Rudolf 4.3.1899 Kangasala
Tammelin Väinö Jalmar 25.1.1885 Helsinki p
Tammi Ivar Valfrid 22.8.1896 Kaarina
Tammi Johan 1899 Kaarina
Tammilehto Juho Edvard 14.6.1881 Ahlainen
Tamminen Helsinki
Tamminen Artur William 19.1.1891 Porvoo mlk
Tamminen Frans Heikki 7.12.1884 Huittinen
Tamminen Herman 6.7.1872 Kiikoinen
Tamminen Hugo Artur 31.10.1892 Hauho
Tamminen Jeremias 1870 Kadonnut
Tamminen Juho Kustaa 6.1.1872 Huittinen
Tamminen Kalle Edvard Juhonp. 8.9.1891 Jokioinen
Tamminen Martti Alarik 12.5.1899 Janakkala
Tamminen Oskar Johannes 14.9.1898 Keikyä
Tamminen Tuomas 21.12.1898 Asikkala
Tamminen Tyyni Wilhelmina 16.7.1900 Loppi
Tamminen Vilppu 14.4.1884 Asikkala
Tamminen Väinö Juho Kustaanpoika 31.1.1878 Tuulos
Tanner Wilho 31.3.1887 Orivesi
Tanskanen Aatami 25.4.1875 Polvijärvi
Tapanainen Eemil 6.10.1882 Taipalsaari
Tapanainen Lyydia 26.6.1892 Räisälä
Tarmo Johan David 24.4.1879 Helsinki p
Tasanen Bruno Ludvig 2.10.1899 Kangasala
Taskinen Juho Benj. poika 7.4.1877 Kivennapa
Tauren Eemil 29.4.1890 Metsäpirtti
Teini Frans 1889 Kokemäki
Tekkala Erkki 6.5.1896 Huittinen
Terho Kalle Vilh. 1885 Loimaa
Terho Valle Ilmari 20.2.1897 Hinnerjoki
Teronen Aleksander 7.11.1871 Helsinki p
Terrinen Kaarle Eemil 23.1.1902 Padasjoki
Tervamäki Vilho 17.6.1895 Kiikoinen
Teränen August 17.6.1882 Kangasala
Tiitinen Tuomas Willenpoika 9.12.1872 Valkeala
Tikka Eevert 5.3.1897 Taipalsaari
Tikkanen Juho Aleksi Aleksanterinpoika 23.1.1902 Hollola
Timper Frans Wilhelm 25.2.1885 Siuntio
Tohmo Kalle Hattula
Toijola Juho Reinhold 1896 Aura
Toivonen Helsinki
Toivonen Eevert Jalmari 15.9.1889 Huittinen
Toivonen Ernst 1886 Urjala
Toivonen Jalmar Aleksander ?.3.1893 Loppi
Toivonen Juho Kustaa 13.9.1872 Helsinki p
Toivonen Juho Vilho 25.12.1875 Tyrvää
Toivonen Kalle 1900 Orimattila
Toivonen Kalle Eevert 15.1.1888 Sääksmäki
Toivonen Matti Eerikki 18.5.1895 Loimaa
Toivonen Matti Wihtori 21.7.1895 Punkalaidun
Toivonen Pauli Joh. 16.9.1902 Kangasala
Toljonder Kustaa 29.6.1895 Pälkjärvi
Tolonen Antti Juhonpoika 15.3.1886 Kivennapa
Tolonen Armas Juhonpoika 30.7.1893 Kivennapa
Tolvanen Aarne Eevert 19.1.1892 Valtimo
Tolvanen Antti 8.4.1895 Valtimo
Tomukorpi Toivo A. 9.7.1898 Urjala
Torvinen Helsinki
Träskman Fredrik Lennart 15.2.1895 Espoo
Tšulanov
Tuomainen Ananias 1.5.1877 Käkisalmi mlk
Tuomala Johan 24.5.1881 Orimattila
Tuomalainen Lauri 2.12.1900 Pukkila
Tuomanen Juho 24.3.1889 Helsinki s
Tuomi Helsinki
Tuomi Helsinki
Tuomi Eune Ivar 22.7.1886 Kaarina
Tuomi Kaarle Emil 13.1.1896 Perniö
Tuomi Werner Kaarina
Tuominen Helsinki
Tuominen Helsinki
Tuominen Aksel Verner Kokemäki
Tuominen Akseli Yrjö 23.4.1899 Kuusjoki
Tuominen Alfred 30.4.1885 Eräjärvi
Tuominen August 1872 Joutsa
Tuominen August Emil 10.2.1893 Hausjärvi
Tuominen Eelis Pyhämaa
Tuominen Eemil Nikolai 1894 Nakkila
Tuominen Emil Herman 2.2.1902 Kaarina
Tuominen Fanny Aleksandra 1.3.1899 Hausjärvi
Tuominen Frans Henrik 19.1.1893 Huittinen
Tuominen Ivari 24.2.1893 Loppi
Tuominen Johannes 1880 Nakkila
Tuominen Kaarlo Eemil 28.7.1901 Ulvila
Tuominen Kalle Fredrik 27.6.1889 Jokioinen
Tuominen Kalle Valfrid Antinpoika 24.1.1894 Kylmäkoski
Tuominen Kustaa Adolf 14.6.1899 Hausjärvi
Tuominen Lauri 4.1.1901 Lahti
Tuominen Maire Terttu Kyllikki 3.4.1914 Salo
Tuominen Olga Johanna 20.7.1886 Salo
Tuominen Svante Emil 9.6.1898 Nousiainen
Tuominen Toivo 26.5.1895 Luumäki
Tuominen Uuno Alfred 13.12.1890 Hausjärvi
Tuominen Veikko J. 11.11.1896 Karkku
Tuominen Viktori William 13.10.1897 Huittinen
Tuominen Väinö 2.6.1899 Kärkölä
Tuominen Väinö Reinhold 8.2.1892 Yläne
Tuominen Väinö Verner Antinpoika 12.9.1899 Kylmäkoski
Tuominen Yrjö Kokemäki
Tuomisto Juho Oskari Kallenpoika 11.5.1885 Kylmäkoski
Tuomola August Nikolai 26.8.1900 Tammela
Tuomola Johan Erland 29.10.1891 Tammela
Turkia Hilma 16.9.1896 Taipalsaari
Turkia Selma 16.10.1900 Taipalsaari
Turku Johannes 8.1.1890 Taipalsaari
Turpela Helsinki
Turpiainen Jalmar 12.5.1897 Terijoki
Turunen Iida Ristontytär 20.6.1877 Valkjärvi
Turunen Martti 9.10.1900 Valkeala
Turunen Mikko Ristonpoika 29.10.1872 Valkjärvi
Turunen Pietari 16.10.1890 Parikkala
Tuunainen Wiljam Matinpoika 31.3.1900 Impilahti
Tynys Eljas 8.6.1883 Luumäki
Tähti Helsinki
Tähtinen Frans Vihtori 21.3.1876 Huittinen
Tättilä Väinö Rikard 3.2.1895 Uusikirkko TPL
Töykkälä Oskar Pietari 8.2.1899 Lieto
Ukkola Helsinki
Ulán Oskar 23.5.1876 Hattula
Uotinen Jalmar 6.2.1899 Taipalsaari
Uski Yrjö 1898 Kokemäki
Ustinov Tomsk
Uusi-Majamaa Iivari 17.12.1894 Kiikoinen
Uusitalo Gottlieb 27.1.1890 Helsinki s
Uusmäki Niilo Alfr. 2.3.1902 Hämeenkyrö
Uutela Juho Vihtori 1899 Humppila
Vaahtera Kust. Ad. 16.3.1890 Vanaja
Vaala Vihtori Anshelm 30.7.1894 Huittinen
Vahteristo Matti Teodor Eerikinp. 29.5.1902 Iitti
Vainio Juho Oskari 9.2.1892 Forssa / Tammela
Vainio Väinö Viktor 1.3.1891 Hinnerjoki
Vaittinen Anshelm Helenanpoika 5.3.1893 Kivennapa
Vakker Helsinki
Valdén-Katajisto Johannes 24.9.1867 Ikaalinen
Valkeejärvi Oskari Heikki 16.5.1900 Kuru
Valli Anton Aleksander 11.9.1888 Pirkkala
Valonen Niilo 10.3.1900 Kiikoinen
Valtonen Frans Viktor 4.4.1888 Ahlainen
Valtonen Oskar Anselm 31.12.1898 Yläne
Vanhanen Matti Matinp. 17.7.1870 Elimäki
Vanne Väinö August 23.9.1893 Karinainen
Varjus Taavetti 24.9.1885 Virtasalmi
Vasinkin Ilja
Vass Jaakko A. 23.7.1888 Urjala
Vattulainen Otto 1895 Kontiolahti
Vauhkonen Helsinki
Veck Kalle Richard 2.2.1889 Luopioinen
Vehkanen Lauri Vilhelm 10.10.1897 Pori mlk
Vehmas Juho Osk. 16.10.1879 Orivesi
Vehviläinen Antti Antinpoika 9.4.1892 Kivennapa
Veijola Helsinki
Veili Emil T. 31.7.1890 Urjala
Veith Emil
Velin Toivo Rikhard 28.9.1898 Nastola
Vellamo Helsinki
Venho Jalmari Juhonp. 11.7.1890 Tammela
Vepsäläinen Väinö Henrik Fransinpoika 1900 Jääski
Verronen Alina Antintytär 6.11.1887 Kivennapa
Verronen Hjalmar Aleksander Kristianinpoika 14.5.1891 Kivennapa
Versen von Georg Wilfrid 24.9.1896 Potsdam
Vesa Anna 1.10.1898 Joutsa
Vesala Helsinki
Vesslin Viljo Valdemar 14.10.1899 Karkku
Vesterberg Helsinki
Vestergren Kaarle Aleksis 28.10.1901 Tyrvää
Vesterholm Fabian 25.12.1885 Hämeenlinna mlk
Viander Herman Orivesi
Viberg Johan Edvard 5.9.1890 Bromarv
Viherä Erik Juho 29.10.1859 Hauho
Viidund Yrjö 1902 Pori mlk
Viita Einari 11.4.1894 Keuruu
Viitala Lauri Filemon 17.2.1894 Tyrvää
Viitanen Kaarle Vihtori Kallenp. 12.2.1895 Hausjärvi
Viitaniemi Rikhard Vihtori 31.12.1899 Kiikka
Viitasaari Johannes 24.6.1885 Kiikoinen
Viitasaari Väinö Henrik 10.12.1895 Oripää
Vikberg Väinö Vilhelm 30.10.1888 Eura
Vikman Jaakko Alex. 29.7.1891 Karjalohja
Vikman Johan Kustaa Kustaanp. 10.9.1901 Orivesi
Vikman Toivo Henrik 10.1.1895 Masku
Vikström Oskar Johannes 9.2.1900 Sauvo
Vikström Oskar Ossian 16.2.1894 Sauvo
Vilen Vihtori 10.1.1877 Hauho
Vilen Vihtori Arvid Vihtorinp. 5.12.1890 Pori mlk
Vilén Kaarle Fredrik Kustaanp. 26.11.1891 Forssa / Tammela
Vilhelmsson Valfrid Valdemar 11.10.1895 Nousiainen
Vilhunen Nestor 20.9.1884 Hankasalmi
Viljanen Aukusti 8.1.1902 Urjala
Viljanen Juho Emil 6.5.1877 Hausjärvi
Viljanen Juho Verner 4.4.1889 Eurajoki
Vilkman Kaarlo V. Tampere
Vilkman Kosti Lauri 8.6.1890 Ruokolahti
Villberg Juho 10.9.1890 Kärkölä
Villberg Verner 8.3.1898 Kärkölä
Villberg Väinö 26.8.1892 Kärkölä
Vilonen Toivo Vihtori Vilhelmiinanp. 7.3.1896 Jokioinen
Viltanen Eeti Joh. 4.1.1897 Mellilä
Vinho Arvid Johannes 7.12.1900 Eura
Vinho Vilho Väinö 7.10.1886 Eura
Vinter Antti Juhana 29.8.1885 Helsinki
Viren Jalmar 1877 Sääksmäki
Virsu Simo 16.10.1885 Säkkijärvi
Virta Arvo Emil Abraham 31.5.1901 Halikko
Virta Emil 1890 Nurmijärvi
Virta Sulo Hjalmar 15.8.1896 Mäntsälä
Virtanen Anna 1895 Tyrväntö
Virtanen Armas Alfred 14.4.1899 Asikkala
Virtanen Arvid Vilhelm 31.8.1893 Nousiainen
Virtanen Eevert 5.12.1881 Renko
Virtanen Erik Adolfinp. 23.1.1871 Valkeala
Virtanen Frans Viht. 15.2.1895 Metsämaa
Virtanen Fredrik Ferdinand 7.6.1864 Turku
Virtanen Hilma Katri 22.1.1901 Vanaja
Virtanen Jalmar Ansh. 22.4.1893 Lempäälä
Virtanen Jalmari Ireneus Juhonp. 3.11.1891 Kisko
Virtanen Johs. 17.4.1895 Vanaja
Virtanen Juho Emil 4.9.1898 Rauma
Virtanen Kaarle Alfr. 7.7.1873 Kangasala
Virtanen Kaarle Ferdinand Jhnp. 9.4.1882 Helsinki e
Virtanen Kaarle Rafael 24.9.1899 Mietoinen
Virtanen Kalle E. 20.6.1879 Urjala
Virtanen Kalle Einari 24.5.1900 Hollola
Virtanen Kalle Jalmar 20.8.1884 Urjala
Virtanen Karl Eino 30.4.1894 Hollola
Virtanen Kustaa Verner 8.5.1892 Halikko
Virtanen Leander 25.1.1859 Nastola
Virtanen Signe Amanda 5.10.1902 Vanaja
Virtanen Urho 9.2.1895 Tammela
Virtanen Verner 5.9.1895 Nastola
Virtanen Vihtori 9.7.1877 Hauho
Virtanen Vilhelm 28.10.1870 Lempäälä
Virtanen Väinö Hjalmar 28.9.1895 Mäntsälä
Virtanen Väinö Vihtori 20.3.1901 Eurajoki
Virtanen Wäinö 24.2.1900 Asikkala
Visti Erland Mikael 6.11.1896 Mellilä
Vorontsoff Simo 16.1.1874 Viipuri
Vukolov Sergei Moskova
Vuokko Juho Oskar 31.1.1889 Honkilahti
Vuolio Kalle Vihtori 7.4.1880 Karinainen
Vuorikanto Frans Pomarkku
Vuorinen Jalmari 18.4.1899 Hämeenlinna
Vuorinen Sakari 23.8.1896 Tyrvää
Vuorio Einar Rafael 20.1.1891 Nousiainen
Vähäpuoli Juho Leonard 17.1.1897 Halikko
Väinönen Toivo Jalmari Iitti
Väisänen Helsinki
Välilä Heikki Kaarlenpoika 6.10.1885 Pälkäne
Välimaa Kustaa Jalmari 30.12.1895 Suoniemi
Välimaa Väinö 3.1.1897 Sahalahti
Välimäki Kalle Oskari 26.3.1897 Oripää
Välli Oskari 21.12.1890 Paattinen
Värränkivi Villehad 28.9.1896 Asikkala
Wahlberg Waldemar 26.11.1899 Mäntsälä
Wahlberg Wäinö 2.5.1902 Asikkala
Wahlström Eino 1899 Nakkila
Wahlström Yrjö Edvard 1898 Nakkila
Wainio David 14.10.1876 Artjärvi
Wainio Jalmari Otto 8.3.1900 Kustavi
Waldén Kustaa Henriikanpoika 24.7.1878 Pälkäne
Wallas Antti 1896 Heinola mlk
Wallin Lauri Iivari 1901 Nakkila
Walo Kustaa Ole 7.5.1894 Kustavi
Walper Nestori 1886 Parainen
Waltanen Adolf Oskar 26.9.1894 Kajaani mlk
Walter Albert 14.7.1873 Hoofe
Waltonen Eino Olavi 1.11.1900 Tampere
Wanne Juhan Parainen
Wargelin Juho Henrik Idanpoika 27.2.1888 Hauho
Waskelainen Johannes 8.7.1888 Viipuri
Wass Leo Severus 24.1.1898 Hausjärvi
Wastamäki Kalle Evert 1887 Nakkila
Weckman Juho Rikhard 1.4.1897 Nastola
Weide Tobias 1.1.1884 Kangasniemi
Weinreich Gustav 21.4.1887
Wendell Anders Artur 15.4.1890 Espoo
Wesa Frans Oskar 22.7.1895 Ulvila
Wesa Sulo Ferdinand 29.10.1902 Helsingin pitäjä
Wesanen Malakias Suodenniemi
Wesanen Vihtori Viljami 19.9.1890 Merikarvia
Wesslin Hugo Fab. 5.5.1900 Kullaa
Westerlund Julius Teodor 2.2.1879 Karjaa
Wettegrann Heikki Pyhäjärvi VL
Wiander Hugo Rudolf Kalle-Oskarinpoika 16.11.1898 Tuulos
Widen Wäinö 21.2.1896 Hauho
Wihersaari Kaarle A. 15.8.1892 Pöytyä
Wiikholmi Kalle 1886 Luopioinen
Wiikk Otto Rautalampi
Wiitanen Jalmari 1890 Kylmäkoski
Wikström Ruben Elias 9.11.1895 Kemiö
Wikström Toivo Nikolai 1897 Pöytyä
Wilcke Erich 21.9.1898 Friedrichshafen
Wilen Juho Teodor 27.4.1863 Hollola
Wilén Karl Rudolf 7.10.1893 Tenhola
Wilja Väinö Valdemar 13.1.1892 Turku
Willgrén Hugo 10.10.1883 Hattula
Willström Frans Teodor 26.3.1889 Ruotsinpyhtää
Wirta Arttur 1894 Humppila
Wirta Edvard 14.4.1885 Padasjoki
Wirta Emil Antero 26.11.1896 Längelmäki
Wirta Juha Antti 8.11.1887 Karinainen
Wirtanen Eevertti 3.2.1903 Kalvola
Wirtanen Jalmari H. 18.1.1897 Somero
Wirtanen Joh. Nik. 21.1.1899 Pöytyä
Wirtanen Juha Valter 7.4.1896 Mäntyharju
Wirtanen Juho Art. 3.8.1895 Pöytyä
Wirtanen Kalle Sakari 29.4.1901 Loppi
Wirtanen Kustaa Hemminki 1901 Lieto
Wirtanen Manda Aleksandra 29.10.1899 Kauvatsa
Wirtanen Oskar Kaarina
Wirtanen Urho 1893 Paimio
Wirtanen Vihtori Vilhelm Matinp. 24.10.1882 Hämeenkyrö
Wirtanen Viktor Villehard 8.11.1880 Laitila
Wuorenkaiku Leonard Lauri William 21.5.1893 Hattula
Wuorinen Otto Einari 17.11.1899 Kalvola
Wäisänen Aarne Rudolf 21.3.1895 Kajaani mlk
Ylenius Helsinki
Yli-Heikkilä Edvard 29.6.1883 Kiikka
Yli-Heikkilä Kalle Akseli Matinpoika 4.3.1889 Kiikka
Yli-Heikkilä Lauri Johannes 8.8.1894 Kiikka
Ylinen Alli Maria 18.11.1900 Kuru
Ylitupa Emil Andreas 13.12.1894 Nousiainen
Yläoutinen Kristian 8.11.1893 Säkkijärvi
Zaharov
Åkerberg Karl 13.9.1891 Porvoo mlk
Åkerfelt Johan Viktor 9.3.1877 Pohja
Ålenius Edvin Rafael 13.9.1895 Perniö
Åman Knut 17.6.1898 Karjaa
Äijö Tuomas Heikinpoika 9.11.1882 Kivennapa
Ärfström Karl 8.9.1882 Hudiksvall
Äystö Wilho Johannes 24.6.1894 Teuva
Örn Väinö Helsinki
Örnberg Gustaf Sigfrid 1.3.1885 Helsinki s
Österberg Helsingin pitäjä
Österberg Erik Emil 10.9.1882 Lohja


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi