Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Kaatuneet valkoiset

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Allan Anio 7.3.1887 Turku
Aalto Jaakko Kustaa 16.8.1901 Tampere
Aalto Oskari Matinpoika 23.1.1887 Kortesjärvi
Aaltonen Armas Aarno 19.12.1899 Taivassalo
Aaltonen Kalle
Aapola Armas Harald 2.4.1893 Kustavi
Adolfsson Vilhelm Rafael 19.7.1886 Tornio
Agnäs Erik Ivar Eriksson 9.2.1903 Lapväärtti
Agnäs Henrik Anshelm Henriksson 9.8.1896 Lapväärtti
Ahl Karl Allan 12.3.1896 Norrköping
Ahlkvist Frans Ludvig Juhonpoika 3.3.1897 Isokyrö
Ahlström Emil Evert 3.6.1891 Uusikaarlepyy mlk
Aho Heikki Edmund 16.11.1894 Virrat
Aho Heikki Erkinpoika 2.7.1893 Nivala
Aho Juho Nestor 9.11.1883 Alahärmä
Ahokas Johannes Matinpoika 24.3.1896 Kurkijoki
Ahokas Juho Aleksp. 12.5.1899 Hiitola
Ahokas Matti 26.4.1876 Jaakkima
Ahola Arvo Jaakko Mannanpoika 13.5.1897 Nivala
Ahola Kaarlo Viktor 4.7.1892 Ähtäri
Ahola Nikolai Erkinpoika 17.12.1896 Jyväskylä mlk
Ahola Oiva Fransinpoika 13.2.1901 Ruovesi
Ahola Oskari Eerikinpoika 10.8.1894 Jyväskylä mlk
Ahola Wihtori Juhonp. 7.3.1885 Rovaniemi
Ahonen Eemil Erkinpoika 17.2.1885 Alavus
Ahonen Jaakko Walentin Isakinpoika 27.7.1892 Jalasjärvi
Ahonen Juho Pekka Juhonpoika 1.1.1898 Kitee
Ahonen Kalle Villehard 1.3.1897 Hollola
Ahonen Paavo Pekanpoika 1.1.1892 Muuruvesi
Ahoranta Arvo Albert 4.1.1890 Keuruu
Ahtiainen Juho Antinpoika 23.6.1896 Kaukola
Ahvenainen Jussi Artturi Ilmari 24.6.1896 Joutsa
Aila Olli Anselm Matinpoika 29.11.1888 Ylistaro
Ainasoja Antti Juhonpoika 14.11.1892 Nivala
Airaksinen Ilmari Leopold 4.6.1892 Helsinki e
Airaksinen Kaarlo Pekka 1.6.1896 Jäppilä
Airikki Wäinö Aleksanteri 29.10.1894 Mynämäki
Airila Lauri Sakari 4.7.1897 Tyrvää
Aitakangas Arvid Fransinpoika 23.2.1899 Isojoki
Ala-Kuha Aleksanteri Heikinpoika 2.11.1888 Kuortane
Ala-Nappa Juho Urho 1.6.1895 Mouhijärvi
Ala-Ruona Lauri Aleksanterinpoika 31.8.1898 Kuortane
Alahonko Juho Vihtori Kust.p. 4.6.1897 Isokyrö
Alakuijala Erkki Vilhelm Iikanpoika 11.2.1899 Alatornio
Alander Verner Valdemar 24.12.1884 Lahti
Alanen Aarne August 12.5.1899 Ikaalinen
Alanen Juha Sefanias 3.12.1892 Ylöjärvi
Alanko Johannes 17.1.1895 Jalasjärvi
Alanko Matti Nestori Joonaanpoika 7.10.1894 Veteli
Alapohja Eino Arvo 27.3.1900 Kokkola
Alaranta Jaakko Jalmari 17.6.1897 Alahärmä
Alaranta Kustaa Emil 7.8.1889 Alahärmä
Alatalo Einar 4.4.1888 Iitti
Alatalo Juho Kustaa 27.4.1880 Padasjoki
Alatalo Matti Antinpoika 1.1.1892 Vihanti
Alatalo Timo Alba Juhonpoika 9.5.1885 Soini
Alava Wasilii 13.4.1895 Suistamo
Alenius Wäinö Johan 18.7.1891 Mäntsälä
Alfthan Leo 14.4.1894 Tukholma
Alopaeus Thor Fredrik Aleksander 22.12.1899 Sortavala
Alperi Aleksanteri Leanterinpoika 15.11.1885 Veteli
Alttius Väinö Ilmari 12.1.1898 Lapua
Aminoff Karl Fredrik 18.4.1875 Masku
Andberg Arne Johannes 26.8.1898 Vaasa
Andersén Ole 26.9.1871 Kymi
Andersén Onni Arvid 27.7.1891 Vaasa
Andersin Aksel Otto Ignatius 17.12.1890 Pori
Andersson Ch. E. 29.12.1888 Eskilstuna
Andersson Emil Verner 28.7.1900 Lapinjärvi
Andersson G. A. 6.3.1888 Tukholma
Ania Frans Iisakki Eliaksenpoika 17.1.1891 Peräseinäjoki
Annila Mikki Adolf Juhonpoika 11.1.1895 Laihia
Ansas Karl Arthur 4.2.1894 Helsinki er
Ansten Mauno
Antila Isak Arvid 13.12.1895 Jalasjärvi
Antila Sulo Rafael 22.4.1892 Vaasa
Antila Wäinö Alfred Antinpoika 21.4.1894 Vimpeli
Antti Yrjö Edvard 18.8.1891 Rovaniemi
Anttila Aarno Aleksi 17.11.1897 Kurikka
Anttila Antero Fritiof 17.4.1894 Lestijärvi
Anttila August
Anttila Eino Jalmar 5.11.1896 Ylöjärvi
Anttila Frans Matias 26.8.1886 Rautio
Anttila Juho Walentin Walentininpoika 2.3.1893 Ylistaro
Anttila Matti Aukusti Matinpoika 12.6.1889 Kuortane
Anttila Svante Emil 15.6.1887 Turku
Anttonen Juho Juhonpoika 17.7.1894 Kirvu
Anttonen Juho Juhonpoika 9.2.1889 Parikkala
Anttonen Mikko Mikonpoika 15.12.1892 Parikkala
Arola Herman Antinpoika 1.7.1896 Pyhäjoki
Aromaa Uolevi 8.8.1900 Helsinki e
Arvola Antti 30.3.1892 Pattijoki
Arvola Veikko Pietari Pekanpoika 30.1.1898 Enonkoski
Aschan Valter Rudolfinpoika 28.10.1891 Valkjärvi
Asikainen Eino 24.2.1899 Pälkjärvi
Asikainen Leander 10.2.1890 Kaavi
Asmundela Rikhard Aapraminpoika 10.1.1894 Ullava
Aspbäck Viktor Johan Pettersson 26.8.1892 Ylimarkku
Aspegren Johan Ferdinand 2.9.1867 Joroinen
Asplund Carl Otto John Rafael 2.4.1893 Turku
Asplund Johan Alfred Karlsson 21.1.1893 Mustasaari
Asplund Johan Edvin Juhonpoika 6.10.1894 Karstula
Asplund Juho Pietari Matinpoika 10.10.1889 Kivijärvi
Astrén Lauri Gustaf 27.6.1898 Oulu
Asumaa Juho Tobias 11.9.1895 Alahärmä
Auer Aarne Armas 27.11.1894 Kangasala
Aunola Andres Arvid Antinpoika 19.12.1894 Saloinen
Autio Eino Armas 31.7.1887 Virrat
Autioaho Timo Akseli 26.3.1893 Ähtäri
Autti Yrjö Edvard 27.8.1893 Rovaniemi
Auvinen Antti Mikonpoika 6.1.1886 Heinjoki
Backa Viktor Johannes Andersson 12.1.1902 Purmo
Backberg Bertel Bruno Herman 10.10.1896 Helsinki p
Backholm Ernst Johan 23.7.1892 Mustasaari
Backlund Ernhard Ernst 8.1.1902 Vaasa
Backman Albert Johan 22.6.1899 Vaasa
Backman William Johannesson 11.5.1894 Munsala
Barck Thor Axel Hilding 13.9.1897 Maarianhamina
Bennich-Björkman Folke V. 14.6.1887 Växjö
Benvik Karl Alfred Gustafsson 27.7.1895 Närpiö
Berg Alfred Salomonpoika 26.11.1894 Uukuniemi
Berg Anton Leonard Robertsson 9.9.1896 Siipyy
Berg Johan Isidor 4.11.1899 Närpiö
Berg Johannes Ingvald 26.8.1898 Sulva
Berg Karl Johan Joh-Eriksson 26.5.1888 Närpiö
Berg Matti Juho 16.10.1891 Viipuri
Berg Olli Antinpoika 29.6.1901 Parikkala
Berg Toivo Bertil 9.5.1892 Helsinki e
Berggren Karl Uno 27.7.1897 Ruokolahti
Berglund Bruno Fridolf 18.1.1895 Snappertuna
Berglöf Fredrik Reinhold 2.8.1900 Porvoo
Bergström Gustaf Walter 12.8.1892 Espoo
Berkman Eino Robert 15.6.1894 Laukaa
Bernander Carl E. 16.6.1885 Uppsala
Berts Artur Alexander Jonasson 8.3.1894 Maalahti
Björk Johan Lukas Nikolai 29.7.1892 Helsinki p
Björk Simon Waldemar Simonsson 28.4.1899 Kruunupyy
Björkbacka Matts Leander Alexandersson 6.10.1890 Teerijärvi
Björklund Karl Henrik Karlsson 11.1.1894 Lapväärtti
Björklund Karl Josef 18.11.1894 Uusikaupunki
Björkqvist Ernst Bruno 1.7.1895 Uusikaarlepyy mlk
Björn Väinö Heikinpoika 6.7.1897 Kitee
Björnas-Pellikka Joonas 26.10.1895 Ylivieska
Björs Edvard Hermansson 10.7.1898 Mustasaari
Blackie James 14.11.1900 Kristiinankaupunki mlk
Blom Aarne Vilho 30.6.1901 Hollola
Blomqvist Frans Arlex Ernfrid 24.2.1898 Siuntio
Blomqvist Harry Mikael 23.1.1899 Pernaja
Blomqvist Toivo Justus 10.10.1884 Kotka
Blåfield Verner Sigurd Kullervo 5.3.1892 Helsinki er
Bogdanoff Nikolai 7.7.1900 Salmi
Bohdanoff Fedot 23.4.1896 Impilahti
Bolenz Pekka Davidinpoika 12.2.1897 Enonkoski
Bonde Anders Johan 12.12.1893 Närpiö
Bonn Hugo Leonard Erik-Wilhelmsson 28.9.1900 Maalahti
Bragge Viljo Antinpoika 19.1.1894 Hiitola
Brandstacka Bernhard Krister 7.3.1896 Lemi
Brandt Juho Jalmari 25.11.1883 Kivijärvi
Bredenberg Hjalmar Vilhelm 30.1.1892 Hanko
Brofeldt Olavi 2.5.1891 Kymi
Bromels Johannes Georg Frans Silvansson 11.12.1899 Ylimarkku
Brommels Thure Waldemar 25.4.1889 Mustasaari
Brunou Thore N. 10.1.1893 Köping
Brusila Väinö Oskari 27.10.1895 Orivesi
Bruun Charles Theodor 7.4.1892 Vehkalahti
Bruun Emil 27.3.1867 Vaasa
Bruun Johan Theodor 27.6.1895 Vehkalahti
Bränback Johannes Jakobsson 17.3.1896 Maalahti
Busk Karl Artur 24.1.1876 Porvoo
Bäckström Julius Lennart 26.12.1898 Inkoo
Böök Kalle 24.12.1890 Liperi
Campbell John Edvin William 12.1.1897 Raahe
Carlstedt Yrjö Olavi 27.2.1899 Virrat
Cederberg Emil Arvid 28.8.1899 Vaasa
Cederberg Kuno Harald 8.8.1896 Porvoo mlk
Cronstedt Hans 17.2.1896 Helsinki er
Dahl Juha Fridolf 22.6.1883 Piikkiö
Dahlin Edvard 27.5.1884 Härnösand
Dalaholm Vilhelm Simon Johansson 11.4.1898 Maksamaa
Dalvik Axel Karlsson 1.1.1889 Kokkola mlk
Damstèn Alf Einar 22.9.1895 Nurmes
Danielsson Ralf Vilhelm 16.7.1895 Vaasa
Dikert Karl Bror Felix 13.1.1895 Vaasa
Draga Karl Leonard Mattsson 4.11.1895 Uusikaarlepyy mlk
Dufva Toivo Tanelinpoika 15.1.1900 Virolahti
Dåli Karl Johan 30.10.1888 Lapväärtti
Eerikkälä Matti Juhonpoika 13.2.1895 Saarijärvi
Eerikäinen Hiskias 26.5.1897 Viipuri
Eerikäinen Taavi Sakari 5.8.1900 Viipuri
Eerola Arvi 6.9.1900 Artjärvi
Ehrström Karl Erik Johannes 14.9.1887 Helsinki pr
Ekholm Axel August Matildasson 26.4.1894 Siipyy
Ekholm Birger Germund Salomon 8.7.1898 Helsinki er
Eklund Erik Edvard 13.12.1890 Viitasaari
Ekman Antto 10.10.1880 Seinäjoki
Ekman Ragnar Gustaf Alexander 27.4.1898 Helsinki pr
Ekvall Kalle Edvin 22.1.1890 Tyrvää
Elg Edvard 13.9.1894 Sulva
Elgh Claes Erik 25.3.1899 Tammisaari
Ellilä Iivari Johannes 1.12.1892 Kuivaniemi
Elonheimo Uuno Adolf 31.12.1890 Tampere
Elonheimo Yrjö Adolf 5.2.1899 Tampere
Emas Heikki Matinpoika 22.1.1881 Evijärvi
Engberg Johan Adolf 26.12.1892 Helsinki p
Engelberg Eino Adolf 18.9.1893 Oulu
Engström Erkki Severin 28.5.1900 Valtimo
Engström Karl Lennart 11.6.1891 Helsinki er
Engström L. Tukholma
Enholm Paul Edvin 4.12.1897 Vaasa
Eriksson Aksel Wilhelm Kustaanpoika 21.3.1887 Pyhäjärvi VL
Eriksson Einar Vilh. 12.12.1895 Uusikaarlepyy mlk
Eriksson Johannes 27.4.1863 Lapväärtti
Erkkilä Antti Antinpoika 19.3.1890 Sortavala mlk
Erkkilä Lauri Mathias Juhonpoika 1.5.1899 Isokyrö
Erkkilä Tuomas Emil Tuomaanpoika 21.10.1892 Ylistaro
Erlands Alfred Johansson 7.9.1896 Kristiinankaupunki mlk
Eronen Antti 22.2.1898 Ruskeala
Eronen Otto Pekanpoika 2.10.1887 Kiihtelysvaara
Eronen Pekka 13.7.1896 Jaakkima
Eronen Samuli 19.1.1896 Polvijärvi
Eronen Simo 18.9.1892 Korpiselkä
Eskelin Einar Nikolai 7.12.1898 Helsinki sr
Eskelinen Antti Uuno 19.2.1893 Nurmes
Eskelinen Teodor Pekanpoika 30.3.1891 Iisalmi mlk
Eskelinen Vilho Benjamin 16.11.1896 Kuopio mlk
Eskelä Eero Teodor Juhonpoika 18.7.1895 Vähäkyrö
Eskola Matti Alfred Sakrinpoika 22.4.1893 Sievi
Eskola Niilo Valfrid 12.10.1891 Helsinki p
Espelund Josef 31.10.1896 Tukholma
Essen von Torsten Harald Edvard 13.1.1892 Helsinki er
Fabritius Juhana Juhananpoika 22.11.1863 Sortavala mlk
Fagerlund Johannes Leo Paulinus 22.6.1894 Velkua
Fagernäs Matts Alfred Henrik Gustafsson 11.8.1893 Luoto
Fehr Nils Bernhard 1890 Tukholma
Feobanov Wasilii 6.4.1894 Suistamo
Filppula Johannes Jaakonpoika 16.6.1884 Laihia
Filppula Kalle Sigfrid 14.2.1888 Säkylä
Filppula Oskari Leander 11.1.1889 Alahärmä
Fincke Allan Johannes 25.2.1894 Turku
Finholm Anders Julius Johannesson 10.6.1886 Luoto
Finnberg Aarne Gunnar 9.3.1899 Tampere
Finni Juho Hjalmar Juhonpoika 8.11.1896 Kauhava
Fisk Evert Jalmari 12.8.1893 Rovaniemi
Fjellström S. R. Sundsvall
Flink Anders Ribert And-Leandson 17.6.1896 Ähtävä
Flink Frans Evald 6.12.1900 Kokkola mlk
Fors Josef 1895 Kiuruvesi
Forsander Karl Artur Mattsson 5.1.1894 Teerijärvi
Forsbacka Vilho Alarik 29.5.1901 Veteli
Forselius Einar 6.3.1899 Lidingö
Forsell Niilo Nikolai 23.3.1894 Pori
Forselles af Adolf Herbert Alexander 28.8.1895 Espoo
Forsgren Torsten 14.6.1887 Uumaja
Forsman Emil Viktor 14.3.1896 Korpilahti
Forsman Felix Wilhelm 22.5.1891 Porvoo
Forss Jooseppi 27.12.1892 Iisalmi mlk
Forsström Enok Albertinpoika 6.6.1897 Rautjärvi
Frantti Juho Abram Aukustinpoika 31.5.1899 Alatornio
Frilander Werner Wilhelm 1.10.1895 Juuka
Frimodig Viktor 3.9.1886 Viipuri
Fromholtz Harry Edvard 22.4.1896 Joutsa
Fält Juho Viktor Aapelinpoika 23.3.1894 Rantsila
Färm Axel Eliel Klasson 12.9.1896 Lapväärtti
Gammel Johannes Axel 29.6.1891 Finström
Gartz Gunnar Carl 27.10.1892 Helsinki pr
Geisor Frans Viktor Josefsson 17.10.1894 Lapväärtti
Glad Sulo Akseli 12.4.1896 Helsinki e
Glader Erik Leander 24.1.1897 Sulva
Glimstedt P. G. 1871 Örebro
Grahn Hans Gustaf 29.8.1898 Helsinki pr
Granberg Frans Evald Nestorsson 15.12.1894 Lapväärtti
Granholm Aarne Jaakko 9.12.1896 Kurikka
Grankull Axel Georg Erlandsson 19.8.1890 Siipyy
Granlund Erik Johan Mattsson 9.1.1884 Munsala
Grannas Otto Evald Fransson 26.11.1892 Lapväärtti
Grannas Robert Sim. Eriksson 24.11.1898 Vöyri
Grannas Viktor Viktorsson 21.7.1888 Kristiinankaupunki mlk
Granqvist Anders William Andersson 28.7.1893 Ähtävä
Granqvist Gösta Teodor 27.8.1896 Pietarsaari
Granqvist Josef Henrik Karlsson 25.12.1896 Kristiinankaupunki mlk
Granroth Frans Henr. 8.5.1895 Uusikaarlepyy mlk
Granroth Karl August 16.1.1895 Helsinki pr
Granskog Adrian Joh. Eriksson 17.6.1890 Närpiö
Granstedt Julius Paavali 26.6.1886 Tampere
Granstedt Lauri Samuel Josefinp. 20.1.1894 Tampere
Granström Artur Vilhelm 22.11.1892 Helsinki sr
Grenman Jalmari Johannes 25.6.1886 Mikkeli mlk
Groop Johan Alfons Johannesson 16.6.1896 Ylimarkku
Grotell Arthur Henrik 20.1.1892 Siuntio
Gruber Josef Wilhelm 20.7.1901 Lappeenranta
Gröhn Antti 20.1.1885 Juuka
Gröhn Antti 3.1.1894 Juuka
Gröhn Iivar Pekanpoika 23.8.1888 Kitee
Gröhn Pekka 23.2.1886 Juuka
Grönfors Karl Akilles 26.8.1892 Hanko
Grönholm Sivard Wilhelm 30.12.1895 Porvoo
Grönlund Erik Alfred Karlsson 13.7.1896 Korsnäs
Gulin Knut Arnold 8.6.1889 Helsinki er
Gummerus Antti 4.1.1882 Pihlajavesi
Gummerus Jaakko Einar Augustinpoika 11.9.1893 Nivala
Gummerus Juho Brynolf 3.4.1887 Taivassalo
Gunnar Anders Viktor Anders- Gust.son 7.11.1899 Jepua
Guss Karl Johan Henriksson 21.4.1898 Kristiinankaupunki mlk
Gustafsson Allan Valdemar 23.7.1883 Oulu
Gustafsson Edvin 16.3.1888 Norrköping
Gustafsson Erik Toivo 21.1.1898 Hanko
Gustafsson Karl Mauritz 23.8.1898 Viipuri
Gustafsson Per Wilhelm 6.9.1897 Helsinki pr
Gädda Karl Eriksson 1.1.1891 Raippaluoto
Gästgifvars Viktor Anna-Ulrikasson 8.10.1900 Maalahti
Göhle Karl Erik 22.11.1898 Helsinki pr
Haaja Aleksanteri Tanelinpoika 7.1.1891 Virolahti
Haaksiluoto Henrik Nikolai Matinpoika 9.5.1896 Saloinen
Haanpää Antti Walentin Kaarlenpoika 7.3.1887 Kauhajoki
Haanpää Armas Leander Antinpoika 20.1.1892 Isojoki
Haapa-aho Heikki Heikinpoika 24.6.1892 Kuortane
Haapakangas Hermanni Erkinpoika 8.12.1890 Lappajärvi
Haapakangas Leonard Efraiminpoika 11.7.1890 Alavieska
Haapakoski Kustaa 5.3.1895 Ylivieska
Haapakoski Penjaami Juhonpoika 2.6.1897 Kauhajoki
Haapala Antti Jalo Matinpoika 31.8.1892 Veteli
Haapalainen Heikki 21.8.1900 Ilomantsi
Haapamäki Isak Matinpoika 27.1.1901 Jalasjärvi
Haapanen Arvi Johannes 3.3.1892 Virrat
Haapasaari Iisakki Mikki Mikinpoika 19.9.1897 Peräseinäjoki
Haaraniemi Vilhelm 22.11.1893 Haapavesi
Haarasilta Severin 28.7.1885 Sysmä
Haataja Antti Nestor Heikinpoika 10.12.1894 Muhos
Hackzell Heino Henrik 29.4.1901 Tornio
Haga Anders Emil Johansson 18.4.1899 Pirttikylä
Hagel Wäinö Oskari 1.3.1898 Haapavesi
Haglund Verner Johannes 14.10.1900 Uusikaarlepyy mlk
Hagman Oiva Gunnar 5.12.1887 Joroinen
Hahkala Juho Iivari Iisakinpoika 6.7.1898 Peräseinäjoki
Hahl Frans Oskar 4.10.1890 Heinola mlk
Haikara Matti Heikki Aaponpoika 10.2.1897 Siikajoki
Haikonen Armas Aataminpoika 8.7.1885 Antrea
Haikonen Esaias Juhonpoika 2.9.1882 Käkisalmi mlk
Haimakainen Feodor Heikki 25.12.1891 Suistamo
Haimari Nestor 26.2.1889 Vaasa
Haipus Kalle Aleksanteri 10.9.1893 Kiiminki
Haka-Koivuniemi Kaarle Oskar Juhonpoika 17.1.1879 Kauhajoki
Haka-Risku Juho Kaappo 17.7.1896 Kurikka
Hakala Jaakko Iisakinpoika 7.7.1896 Kauhajoki
Hakala Jaakko Wihtori Jaakonpoika 28.9.1891 Jurva
Hakala Kaappo August 21.9.1894 Lapua
Hakala Lauri Vilhelm 6.8.1894 Uusikaupunki
Hakala Väinö Juho 8.8.1896 Kurikka
Hakkarainen Albin 7.7.1890 Sotkamo
Hakkarainen Arvid Matias Matinpoika 14.6.1888 Karstula
Hakkarainen Eino Vilho 28.3.1897 Joensuu
Hakkarainen Ilmari 28.10.1894 Kivijärvi
Hakkarainen Juho Eemil Ollinpoika 20.7.1898 Muuruvesi
Hakkarainen Matti Eino 12.11.1893 Savonlinna
Hakkarainen Tauno Juhonpoika 2.5.1894 Kiihtelysvaara
Hakkila Yrjö Oskar Juhanpoika 17.12.1886 Vesilahti
Hakkonen Iisakki Rikhard Iisakinpoika 9.12.1894 Ylistaro
Hakku Arvid Erik 7.5.1892 Kurikka
Hakoniemi Eero Jaakko Jaakonpoika 16.8.1891 Ilmajoki
Hakuli Taavetti Taavetinpoika 1.1.1881 Taipalsaari
Hakulinen Janne Juhonpoika 4.1.1896 Uukuniemi
Hakulinen Juho Antinpoika 20.5.1893 Kitee
Hakulinen Juho Antinpoika 8.10.1892 Kitee
Hakulinen Nestor Joh. 10.2.1890 Keitele
Hakuni Wiljo Werner 10.3.1899 Kauvatsa
Halinen Vilhelm 1891 Viipuri mlk
Haljala Oskar 24.11.1894 Korpilahti
Hallberg Arvi Aimo Knut 8.3.1896 Eno
Halldén O. G. H. 1890 Sundbyberg
Hallikainen Armas Juhonpoika 21.10.1897 Rautjärvi
Hallikainen Iivari Tuomaanpoika 16.9.1896 Ruokolahti
Halonen Heino Matti Matinpoika 20.9.1898 Sievi
Halonen Jaakko Emil 18.2.1893 Hailuoto
Halonen Martti Matinpoika 12.7.1895 Sakkola
Halonen Niilo Henrik 25.10.1898 Haapavesi
Halonen Pekka 20.3.1890 Juuka
Halsas Ernest Erland 9.4.1897 Pyhtää
Haltia Eino Anton 10.5.1895 Lammi
Halttunen Ilmari Johannes 30.8.1894 Keuruu
Halvari Olli Wiljam 7.2.1896 Rovaniemi
Hammar Jaakko August 28.2.1883 Helsinki p
Hammar Kalle Viktor 16.9.1863 Lemi
Hampori Samuel Feliks Susannanpoika 13.10.1895 Jalasjärvi
Hangasjärvi Väinö 1.2.1902 Korpilahti
Hanhikangas Juha Henrik Heikinpoika 3.2.1896 Kuortane
Hanhisalo Elias Jalmari Juhonpoika 28.11.1898 Lohtaja
Hankaniemi Herman 30.3.1885 Ähtäri
Hannikainen Toivo Mikko Otonpoika 15.9.1895 Värtsilä
Hannila Johannes Wilpas 28.9.1895 Kokkola mlk
Hannukainen IIvari 20.6.1888 Hiitola
Hannukka Armas Arvid Antoninpoika 22.6.1899 Antrea
Hannula Antti Oskar Antinpoika 27.12.1894 Lestijärvi
Hannula Arvi Albertinpoika 31.5.1897 Konginkangas
Hannula Väinö Frans Vilhonpoika 24.9.1897 Alatornio
Hanski Toivo Pekanpoika 5.6.1900 Pyhäjärvi VL
Hanstén Johan Viktor 31.8.1891 Pietarsaari mlk
Happonen Johannes Samulinpoika 25.6.1898 Polvijärvi
Happonen Pekka Aarne Paavonpoika 29.6.1899 Antrea
Happonen Tuure Oskari 30.10.1899 Kuopio
Harakka Armas Adolf Pekanpoika 25.10.1896 Ruokolahti
Harald Toivo Immanuel 19.12.1897 Värtsilä
Harinen Tauno 16.10.1896 Värtsilä
Harjanne Urho Almos 13.11.1895 Hausjärvi
Harju Isakki Aatu Eeli Isakinpoika 20.4.1892 Vähäkyrö
Harju Juho Jaakko Jaakonpoika 11.4.1892 Kortesjärvi
Harju Kustaa Kustaanpoika 28.1.1891 Kuortane
Harju Samuel Samuelinpoika 9.5.1894 Teuva
Harju Toivo Evert 20.8.1890 Multia
Harju-Panula Antti Herman Hermanninpoika 3.6.1887 Kauhajoki
Harjula Frans Emil 1.2.1890 Korpilahti
Harjula Väinö Juhonpoika 6.9.1893 Orimattila
Harjunpää Leander Nikodemus 21.7.1895 Karijoki
Harlin Onni Toivo 18.3.1895 Kuopio
Harsia Juho Tuomaanpoika 23.5.1887 Valkjärvi
Hartikka Yrjö Eerik Heikinpoika 25.2.1895 Muhos
Hasanen Esa 15.5.1889 Äänekoski
Hasanen Otto Samuelinpoika 12.1.1894 Hirvensalmi
Hasselblatt Johan Charles 5.11.1895 Vaasa
Hassila Jaakko Juhonpoika 17.1.1889 Piippola
Hassinen Antti 9.2.1900 Ilomantsi
Hassinen August Paavonpoika 22.1.1893 Helsinki p
Hassinen Väinö Arvi 24.7.1895 Viipuri
Hasunen Ilmari 28.4.1895 Ruskeala
Hatakka Juho Matinpoika 23.9.1888 Antrea
Hatanpää Erkki Vihtori Pontuksenpoika 27.9.1897 Töysä
Hattinen Väinö Oskar Oskarinpoika 7.4.1901 Kuorevesi
Haukka Ville Matinpoika 13.5.1891 Antrea
Hauta-aho Matti Heikinpoika 19.2.1895 Töysä
Hautakorpi Jaakko William Juhonpoika 12.10.1897 Nurmo
Hautala Ernst Matinpoika 5.2.1893 Kauhava
Hautala Feliks Salomoni Jaakonpoika 11.9.1893 Peräseinäjoki
Hautaluoma Uuno Julius Iisakinpoika 12.4.1895 Karvia
Hautamäki Elias Vihtori Juhonpoika 9.6.1884 Kuortane
Hautamäki Kustaa Iisakinpoika 22.8.1892 Nivala
Hautamäki Viljam Nikolainpoika 6.12.1896 Honkajoki
Hautanen Juho Wihtori Juhonpoika 3.8.1884 Nurmo
Hautanotko Toivo Viktor Matinpoika 19.8.1895 Jalasjärvi
Hautaviita Juho Viljam Edvardinpoika 6.10.1896 Honkajoki
Haveri Elias Eemil Matinpoika 30.9.1894 Alavus
Haverinen Matti Antinpoika 8.5.1882 Kesälahti
Havukainen Juho Fredrik Juhonpoika 2.10.1895 Kitee
Havusela Niilo Johannes Matinpoika 20.11.1902 Laihia
Heidenstreuch August Edvard 15.9.1895 Ruskeala
Heijkenskjöld D. W. H. 1888 Visby
Heikel Bruno Immanuel 26.2.1894 Oulu
Heikel Paul Erik 9.7.1886 Oulu
Heikel Vilhelm Rafael 6.4.1897 Uusikaarlepyy
Heikinjuntti Juhani Israelinpoika 16.2.1894 Alatornio
Heikkilä Henrik Villiam Heikinpoika 19.1.1899 Siikainen
Heikkilä Juho Matinpoika 14.8.1892 Reisjärvi
Heikkilä Petter Suomi 2.2.1895 Uusikirkko TPL
Heikkilä Uno Alfred 5.7.1896 Ylöjärvi
Heikkinen Arvo Ilmari Kaarlonpoika 9.11.1894 Kuhmoinen
Heikkinen Juuso Eemeli Juhonpoika 15.1.1893 Kuhmoniemi
Heikkinen Kalle 5.4.1893 Paltamo
Heikkinen Matti Fredrik Ollinpoika 11.1.1900 Muuruvesi
Heikkinen Matti Nestori 16.10.1893 Kiiminki
Heikkinen Pekka Arviiti Kallenpoika 26.2.1896 Kuhmoniemi
Heikkinen Wäinö Johannes Paavonpoika 7.5.1892 Hyrynsalmi
Heikurinen Mikko Mikonpoika 20.9.1888 Vuoksela
Heikurinen Tuomas Tuomaanpoika 4.3.1886 Vuoksela
Heimonen Petter 31.10.1892 Viitasaari
Heino Juhani Jalmari 3.12.1897 Jyväskylä mlk
Heino Leo Ilmari 28.6.1899 Taivassalo
Heinoja Feliks Reetrik 23.6.1892 Pielavesi
Heinonen Juho 28.4.1894 Pälkjärvi
Heinonen Kaarlo Nikolai 1.5.1895 Pori mlk
Heinonen Matti Juhonpoika 17.6.1893 Reisjärvi
Heinonen Matti Juhonpoika 16.12.1888 Sortavala mlk
Heinonen Matti Juhp. 30.12.1899 Kurkijoki
Heinonen Nikolai 25.8.1891 Ähtäri
Heinonen Paavo Felix 4.7.1899 Hollola
Heinonen Pekka 19.2.1889 Jaakkima
Heinänen Otto 13.12.1888 Hartola
Heinänen Otto Aleksanteri 27.12.1893 Teisko
Heiska Iisak Emil Israelinpoika 7.5.1879 Ylistaro
Heiskanen Evald Ollinpoika 16.11.1893 Tohmajärvi
Heit Eerik Aataminpoika 26.12.1896 Iisalmi mlk
Helander Wilho Juhani 29.1.1898 Heinola
Helén Otto 16.3.1889 Sysmä
Helén Valdemar 9.10.1888 Keuruu
Helenelund Karl Johan Gabrielsson 24.10.1896 Korsnäs
Helenius Frans Ivar 23.1.1899 Helsinki sr
Helenius Kalle Vihtori Kallenpoika 13.3.1898 Sääksmäki
Hellgrén Frans Oskar 29.3.1891 Valkeala
Hellman Alarik Antero 13.7.1897 Ulvila
Hellqvist Oskar Sysmä
Helperi Kustaa Aatu Hermaninpoika 12.11.1890 Juupajoki
Helsingius Jarl August Otto 6.9.1897 Pori
Henriksnäs Karl Reinhold Johan Jakobsson 17.9.1898 Munsala
Henriksson Alvar Villehad 23.2.1896 Porvoo mlk
Henriksson Elis Wilhelm 21.2.1898 Kokkola mlk
Henriksson Klaus Alarik 5.7.1895 Pori
Henttonen Pietari Juhonpoika 12.10.1885 Jääski
Henttu Juho Hemming Juhonpoika 30.12.1895 Hailuoto
Henttu Vihtori 4.7.1896 Luumäki
Hepo-oja Juho 8.7.1895 Kestilä
Hepojärvi Johannes 18.7.1895 Sysmä
Hepojärvi Nestor 1.12.1896 Sysmä
Hermansson Elis Edvard 7.1.1893 Kokkola mlk
Hernesniemi Jaakko Erkinpoika 12.4.1892 Lappajärvi
Herrala Väinö Matinpoika 23.11.1901 Töysä
Hertzen von Karl Algos 22.9.1889 Joroinen
Hietala Arvi Matti Erkinpoika 25.10.1895 Peräseinäjoki
Hietala Eino Olavi Ensiö 11.6.1894 Simo
Hietala Jaakko Jaakonpoika 27.9.1890 Ylistaro
Hietaniemi Kaarle Aleksi 17.12.1875 Ikaalinen
Hietasaari Aate 19.7.1896 Haapavesi
Hiidenniemi Aukusti Heikinpoika 26.2.1887 Alavus
Hilding Georg 17.2.1898 Helsinki
Hiljainen Onni Emil 10.5.1895 Hankasalmi
Hiltunen Aatu
Hiltunen Adam 2.3.1885 Hiitola
Hiltunen Kalle 15.6.1894 Nilsiä
Hiltunen Lauri 17.1.1895 Oulu
Hiltunen Paavo Pekanpoika 14.3.1900 Tohmajärvi
Hiltunen Taavetti 1898 Kuopio
Himanen Mikko 6.10.1895 Ristiina
Himanko Eino Aukusti 17.2.1895 Kalajoki
Hintikainen Antti 1.9.1893 Hirvensalmi
Hintikka Eino Emil 27.2.1897 Hankasalmi
Hintikka Yrjö Herman
Hirsimäki Frans Iisakki Iisakinpoika 9.2.1894 Ilmajoki
Hirvelä Urho Johannes Matinpoika 10.6.1889 Teuva
Hirvikallio Emil 23.9.1894 Luumäki
Hirvinen Henrik Hesekiel 23.1.1895 Karjalohja
Hirvonen Aarne Johannes 8.6.1902 Savonlinna
Hirvonen Heikki 24.6.1899 Rääkkylä
Hirvonen Heikki Kustaa Matinpoika 20.5.1897 Uukuniemi
Hirvonen Juho 12.5.1893 Viipuri
Hjort Valde Johannes Juhonpoika 23.12.1898 Jalasjärvi
Hjorth Sulho Gustaf 15.6.1893 Pori
Hokkanen Hugo Esaias 7.7.1898 Joutsa
Hokkanen Oskar Wilpunpoika 5.9.1896 Kangasniemi
Hokkanen Topias Heikinpoika 30.9.1888 Kangasniemi
Hokkanen Viktor 1.3.1892 Mikkeli mlk
Holkkola Juho Kustaa 5.10.1888 Alahärmä
Holla Nikolai Eenokinpoika 24.5.1897 Kauhajoki
Holm Anders Johan 4.1.1898 Munsala
Holm Johannes 10.4.1896 Sulva
Holmberg John Nestor 16.1.1891 Tenhola
Holmgren Albert Napoleon 19.6.1895 Helsinki pr
Holmqvist Fredrik 9.1.1893 Munsala
Holmqvist John Alfons 24.5.1893 Äänekoski
Holmqvist Matts Alfred 16.11.1893 Kruunupyy
Holmström Johannes Emil Karlsson 20.8.1895 Korsnäs
Holmström Torsten Henrik 12.6.1899 Ikaalinen
Holopainen Heikki 14.8.1895 Rääkkylä
Holopainen Juhana 21.2.1896 Liperi
Holopainen Juho 11.5.1895 Rääkkylä
Holopainen Juho 20.7.1893 Nilsiä
Holopainen Juho Heikinpoika 13.2.1889 Kitee
Holopainen Juho Heikinpoika 3.5.1887 Kitee
Holopainen Martti Johannes 2.3.1900 Kuopio mlk
Holsti Yrjö 19.1.1886 Joutseno
Holstikko Nikolai Matinpoika 30.4.1878 Ylihärmä
Holttinen Aleksander Joosepinpoika 6.2.1898 Terijoki
Honkala Heikki Jalmari 7.5.1898 Haapavesi
Honkala Juho Heikki Heikinpoika 5.1.1896 Sievi
Honkala Mikko Aleksanteri Hermanninpoika 27.10.1891 Nurmo
Honkamo Paul Hugo Samuel 8.12.1900 Liperi
Honkanen Heikki Antinpoika 10.8.1888 Pielisjärvi
Honkanen Jalmari 7.5.1898 Rautu
Honkanen Juhana Juhonpoika 15.12.1896 Parikkala
Honkaniemi Juho Emil 27.7.1900 Alahärmä
Honkasaari Matti Erkinpoika 16.2.1889 Lappajärvi
Honko Arvo Johannes Oskarinpoika 10.3.1900 Isojoki
Honkonen Otto Hermaninpoika 27.10.1895 Saarijärvi
Honkonen Toivo Alamari Kallenpoika 11.7.1897 Saarijärvi
Hoppa Eino Juhonpoika 9.4.1900 Eno
Hopponen Toivo 8.8.1894 Viitasaari
Hovila Herman Arvid 24.9.1893 Ähtäri
Hovinen Martti Jaakko 24.10.1888 Ylitornio
Huhta Matti Jalo 16.9.1896 Lapua
Huhta Matti Miika Matinpoika 29.9.1891 Kaustinen
Huhta Tuomas Evert 11.11.1876 Rovaniemi
Huhtala Arvid Nikodemus Teemunpoika 16.1.1896 Parkano
Huhtala Juho Kustaa Esanpoika 1.1.1879 Kauhava
Huhtamäki Juha Heikinpoika 11.5.1891 Lapua
Huhtamäki Kaappo Wilho 16.11.1892 Lapua
Huhtinen Eero Arndt Antero 17.1.1901 Merikarvia
Huhtinen Tauno Emil 7.7.1897 Viipuri
Huikku Wiljo Jaakonpoika 8.8.1893 Kauhajoki
Huipero Emil Ollinpoika 24.10.1894 Ruokolahti
Huiskonen Wilho Juhonpoika 13.12.1896 Kangasniemi
Hujanen Heikki 20.6.1891 Pielavesi
Hulkko Juho Viktor 28.5.1893 Ilomantsi
Hulkkonen Martti Johannes 24.12.1897 Savonlinna
Humlin Herman Viliam Juhonpoika 28.5.1895 Isokyrö
Humppi Oskar Hermanninpoika 17.2.1892 Karstula
Humppi Wiljo 25.4.1894 Pylkönmäki
Huntus Antti Rikard Heikinpoika 14.7.1891 Kaustinen
Huopainen Eetu 3.11.1895 Luumäki
Huopanen Arvo Tanelinp. 3.8.1897 Luumäki
Huotari Aukusti Matinp. 18.3.1894 Kuhmoniemi
Huotari Jaako Viljam Jaakonpoika 10.3.1898 Alavieska
Huotari Juho Heikki Antinpoika 1.3.1895 Kuhmoniemi
Huotilainen Gabriel Konstantininpoika 7.4.1892 Hiitola
Huovari Yrjö Vihtorinus 9.8.1888 Nakkila
Huovi Kaarle Kustavinpoika 24.1.1896 Kemi mlk
Huovinen Johan Henrik Antinpoika 3.7.1896 Sortavala mlk
Hupponen Elias 23.7.1849 Antrea
Hurskainen Yrjö 25.11.1896 Oulu
Hurtig Jeremias Edvard Jeremianpoika 11.6.1895 Alatornio
Husu Anton Erikinpoika 15.7.1897 Virolahti
Huttunen Antti Matinpoika 18.5.1888 Kurkijoki
Huttunen Eenokki Aabelinpoika 10.2.1894 Sääminki
Huttunen Johannes 4.5.1894 Karttula
Huttunen Juho Jaakko 29.12.1892 Iisalmi mlk
Huttunen Pekka 29.7.1896 Karttula
Huttunen Veikko 19.6.1902 Joensuu
Huurinainen Jaakko 19.6.1895 Ilomantsi
Huuska Albert Juhonpoika 26.9.1899 Sakkola
Huuskonen Veikko Urhea 16.10.1890 Kuopio
Huuskonen Väinö Johannes 11.4.1898 Viitasaari
Hydén Isak Jonas 24.10.1891 Örnskiöldsvik
Hympyrä Johannes 14.9.1895 Rautu
Hynninen Erkki Johannes 16.7.1898 Muolaa
Hynninen Fabian 1.7.1897 Rantasalmi
Hynninen Optaattus Optaattuksenpoika 19.10.1895 Enonkoski
Hynninen Risto Juhonpoika 11.8.1896 Kirvu
Hypén Lauri 24.8.1894 Rantasalmi
Hyrkkänen Viljam Antinpoika 29.7.1892 Taipalsaari
Hytti Väinö Tanelinpoika 2.12.1896 Virolahti
Hyttinen Sanfrid 16.10.1887 Rääkkylä
Hytönen Johan Elis Juhonpoika 23.7.1895 Vihanti
Hytönen Yrjö Aukusti Kallenpoika 3.4.1896 Kuopio
Hyvärinen Antti Juhonpoika 11.3.1896 Kitee
Hyvärinen Heikki Samulinpoika 6.11.1878 Sortavala mlk
Hyvärinen Martti 11.11.1901 Pielisensuu
Hyvärinen Otto Heikinpoika 16.7.1896 Valkjärvi
Hyvärinen Otto Iisakinpoika 7.11.1895 Polvijärvi
Hyvärinen Väinö Matti 28.9.1894 Haapavesi
Hyvölä Armas Johannes 1.2.1897 Ähtäri
Hyvönen Jalmari Kestilä
Hyvönen Kusti Pekanpoika 2.8.1895 Sotkamo
Hyvönen Matti 1.5.1895 Sotkamo
Hyvönen Matti Juhonp. 1.1.1896 Rovaniemi
Hyvönen Simppa Jalmari 28.1.1894 Sotkamo
Hyyryläinen Topia 17.1.1864 Hirvensalmi
Hyytinen Kaarle Kustaa Juhonpoika 30.1.1899 Lappajärvi
Hyytiä Tahvo Aapronpoika 19.7.1894 Metsäpirtti
Hyytiäinen Arvi Eemeli Hermaninpoika 30.8.1896 Saarijärvi
Hyytiäinen Toivo Armas Oskarinpoika 18.12.1896 Saarijärvi
Hyytiäinen Vilho Oskari Paavonpoika 22.6.1897 Saarijärvi
Hyytiäinen Viljo Aukusti Aukustinpoika 19.1.1900 Saarijärvi
Hyöky Yrjö 2.12.1898 Sysmä
Hägg Aksel Kristian Selmanpoika 30.9.1900 Turtola
Hägg Herman Ole 24.6.1898 Oulu
Häggblom Karl Lennart Karl Viktorsson 18.7.1896 Siipyy
Häivälä-Hakalahti Kustaa 29.12.1885 Ylivieska
Häkki Edvin Akseli 20.2.1884 Keuruu
Häkkinen Emil 25.11.1900 Leivonmäki
Hälikkä Eemil 22.9.1882 Mäntyharju
Häll Georg Sigfrid Johansson 14.4.1896 Ähtävä
Hällström Aarne 14.11.1899 Viipuri
Hällund Elon Alexander 12.7.1891 Parainen
Hämäläinen Antti Antinpoika 27.7.1891 Sortavala mlk
Hämäläinen Eetu 18.11.1892 Juuka
Hämäläinen Elias Eliaanpoika 20.5.1899 Kurkijoki
Hämäläinen Erkki Vilho 23.7.1898 Joensuu
Hämäläinen Ivar 26.7.1891 Sulkava
Hämäläinen Lauri Antinpoika 2.2.1895 Hirvensalmi
Hämäläinen Matti Eliaanpoika 19.3.1900 Kurkijoki
Hämäläinen Matti Iivarinpoika 17.3.1895 Saarijärvi
Hämäläinen Mikko Mikonpoika 25.6.1894 Rautjärvi
Hämäläinen Nestor 17.3.1883 Viipuri
Hämäläinen Taavetti Mikonpoika 26.2.1888 Anttola
Hämäläinen Toivo Antinpoika 1.11.1900 Pyhäjärvi VL
Hämäläinen Ville Aleksanteri 27.10.1897 Viitasaari
Hännikäinen Antti Matinpoika 9.12.1899 Kivennapa
Hännikäinen Samuli 10.12.1894 Rautu
Hänninen Aleks. 15.7.1896 Soanlahti
Hänninen Aleksander 8.12.1896 Mikkeli mlk
Hänninen Einar Vilhelm 10.9.1895 Rautalampi
Hänninen Juho Tuomaanpoika 16.7.1891 Ruokolahti
Hänninen Kalle 1.9.1885 Kiuruvesi
Härkönen Aabrami Nikolai 9.12.1883 Keuruu
Härkönen Otto Knutinpoika 3.8.1892 Käkisalmi
Härkönen Wilhelm Juho Abrahaminpoika 19.12.1895 Jääski
Härsilä Aukusti Villiam 10.1.1892 Lapua
Hätönen Evert Tahvonpoika 1.11900 Heinjoki
Häyhä Antti 7.9.1882 Rautjärvi
Häyhä Antti Juhonpoika 9.10.1897 Rautjärvi
Häyhä Onni Pietarinpoika 15.9.1896 Rautjärvi
Häyrinen Martti Aarne 24.2.1894 Kokkola
Häyrynen Erkki 15.2.1902 Porvoo
Högdahl Viktor Guido 19.11.1893 Pietarsaari mlk
Högfors Nils 21.6.1893 Gävle
Höglund Andreas Johannes 21.1.1898 Tampere
Högström Johan Erland 18.1.1895 Lapväärtti
Hölttä Fabian Antinpoika 17.12.1891 Mäntyharju
Höök Edvard Juhonpoika 4.4.1896 Ruokolahti
Höök Onni Juhana Abelinpoika 1.3.1895 Sääminki
Ias Juho 21.3.1883 Jaakkima
Idström Daniel Morannal 11.12.1898 Helsinki pr
Ihaksi Toivo 27.5.1899 Säkkijärvi
Ihalainen Emil Heikinpoika 3.7.1897 Räisälä
Ihalainen Johannes Aleksanteri 24.6.1897 Rautu
Ihalainen Juho 9.1.1890 Rautu
Ihalainen Teemu Tankred 8.1.1903 Mikkeli
Ihamäki Jaakko Wihtori Samulinpoika 7.3.1894 Ilmajoki
Ihanus Aleksander 17.11.1893 Ilomantsi
Ihanus Petr 28.10.1896 Ilomantsi
Iivari Hugo Kaarle 4.2.1901 Jämsä
Iivonen Edvard 27.8.1896 Muolaa
Iivonen Mikko Antinpoika 20.8.1864 Heinjoki
Ijas Juho Juhonpoika 4.5.1896 Pyhäjärvi VL
Ijäs Toivo Antti Mikonpoika 13.10.1899 Sortavala mlk
Ikkala Nestor Evald Salomoninpoika 25.6.1900 Jalasjärvi
Ikola Matti Matinpoika 4.9.1902 Ylihärmä
Ikola William Einar Juhonpoika 1.10.1898 Alavus
Ikonen Arvid Juhonpoika 9.7.1886 Tuupovaara
Ikonen David Hiskianpoika 7.9.1897 Mikkeli
Ikonen Eerikki 4.9.1888 Ilomantsi
Ikonen Emil 13.3.1894 Jäppilä
Ikonen Heikki 16.8.1898 Ilomantsi
Ikonen Heikki Aleksanteri 8.9.1889 Pielisjärvi
Ikonen Johannes 3.1.1898 Joroinen
Ikonen Juho Eenokki 5.4.1901 Pielisjärvi
Ikonen Juho Pekanpoika 27.5.1895 Kitee
Ikonen Kaarlo 27.6.1894 Sortavala
Ikonen Otto Antinpoika 23.3.1898 Nurmes
Ikäheimonen Kalle Juliuksenpoika 22.6.1893 Sääminki
Ikäläinen Abel 5.8.1899 Keitele
Illukka Artur Jarl Ragnar 1.7.1895 Viipuri
Iltanen Paavo Oskari 3.9.1896 Kauvatsa
Ilvan Eero Julius 10.8.1894 Turku
Ilvonen Juho 20.7.1889 Rääkkylä
Immonen Heikki Antinpoika 17.11.1887 Tohmajärvi
Immonen Juho 18.12.1893 Rantasalmi
Immonen Simo 13.7.1899 Jaakkima
Inberg Magnus 17.6.1882 Tampere
Inkiläinen Mikko Antinpoika 4.2.1899 Valkjärvi
Inkinen Edvard Pietarinpoika 1.10.1882 Ruokolahti
Inkinen Juho Samulinpoika 28.3.1897 Kirvu
Inkinen Juho Tuomaanpoika 30.10.1877 Kivennapa
Inkinen Matti Juhonpoika 17.3.1897 Kaukola
Inkinen Matti Marianpoika 15.12.1889 Kirvu
Innanen Huugo Taavetti 20.9.1896 Sääminki
Into Edvard Nikoteemuksenpoika 15.3.1893 Utajärvi
Intti Lauri Emil 1.8.1889 Ylöjärvi
Intti Uuno Johannes 24.6.1896 Ylöjärvi
Iskanius Vilho Leander Antinpoika 28.2.1896 Muuruvesi
Iso-Latva Iivari Markuksenpoika 16.1.1899 Kauhajoki
Iso-Tuomola Niilo Artturi 16.6.1894 Ulvila
Isohella Iisakki Juhanpoika 23.2.1899 Ylihärmä
Isokorpi Juho Kustaa Matinpoika 4.3.1901 Alavus
Isomikkola Antti-Rikhard Juho-Aukustinpoika 10.11.1894 Oulainen
Isomäki Aleksanteri Nestorinpoika 26.12.1897 Kuortane
Isosaari Jaakko Jaakonpoika 20.8.1899 Ylihärmä
Isotalo Kalle Eemil 14.1.1887 Ruovesi
Isotalo Toivo Oskari 6.11.1890 Ruovesi
Issakainen Emil 1.8.1898 Joensuu
Isännäinen Heikki Aleksi 12.2.1900 Laukaa
Itkonen Emil Pekanpoika 27.7.1895 Kitee
Itämäki Matti Matinpoika 11.2.1887 Alavus
Ivalo Otto 20.1.1882 Ikaalinen
Iversen Alma Julia 14.11.1865 Pietari
Jaakkola Einar Anttoninpoika 4.10.1898 Vehkalahti
Jaakkola Vilho Johannes 28.7.1889 Seinäjoki
Jaakonsaari Antti Juhonpoika 16.2.1900 Kirvu
Jaarinen Tahvo Tahvonpoika 1.2.1901 Heinjoki
Jaatinen Johannes Laurinpoika 12.11.1898 Sortavala mlk
Jaatinen Johannes Matinpoika 22.9.1897 Sortavala mlk
Jaatinen Matti Emil Tuomaanpoika 20.8.1890 Jääski
Jacobsson Martin Friedel 21.7.1893 Joensuu
Jakola Juho Artturi 22.1.1898 Kannus
Jalkanen Olli Ollinpoika 20.2.1895 Joensuu
Jalkanen Pekka Pellervo 3.7.1900 Mikkeli mlk
Jalokoski Johannes Jaakonpoika 28.5.1899 Ii
Jankko Väinö 23.6.1894
Jansson Emil William Hugonpoika 27.11.1895 Kivennapa
Jarva Juho Eero 1.8.1896 Piippola
Jaskari Nikolai Jaakonpoika 23.11.1895 Kauhajoki
Jaskari Tuomas Heikinpoika 13.5.1861 Laihia
Jaskari Walentin Valentininpoika 9.3.1892 Nurmo
Jaske Mihail Feodorovitš 28.3.1894 Rautu
Jatkola Ales Viljam 14.1.1892 Sodankylä
Jauckens Jonas Jörgen 20.10.1901 Kokkola
Jauhiainen Nestori 6.5.1893 Kivijärvi
Jauho Anton Pietarinpoika 29.7.1897 Jääski
Javanainen Wäinö Matinpoika 4.11.1898 Rautjärvi
Jerkuu Johannes 10.7.1895 Sortavala mlk
Jeskanen Iivana 21.1.1878 Korpiselkä
Jeskanen Vasili 24.6.1891 Ilomantsi
Johansson Johan Arvid E. 23.12.1893 Tukholma
Johansson V. G. R. 9.6.1890 Borlänge
Jokela Aaro 27.11.1896 Kuusamo
Jokelainen Martti 11.7.1895 Mäntyharju
Jokelin Yrjö Johannes 16.7.1895 Rautio
Jokiaho Aukusti Oskarinpoika 7.7.1891 Soini
Jokilehto Jaakko Juhonpoika 6.7.1896 Vihanti
Jokinen Nestori 14.5.1886 Kiikala
Jokinen Vilho Valdemar Albinanp. 3.7.1899 Tampere
Jokiniemi Edvin Herman 1.11.1892 Ähtäri
Jokio Bruno Arttur 27.9.1899 Forssa / Tammela
Jokipii Juha Jaakko Juhonpoika 22.1.1890 Teuva
Jokipii Wilho Juhonpoika 12.3.1895 Parkano
Jokisalo Juho Jaakko 12.6.1899 Kemi mlk
Jolkkonen Aleksander 2.2.1888 Sortavala mlk
Joppas Josef Vilhelm 11.3.1896 Närpiö
Jordman Johan Evert 19.6.1899 Loviisa
Jormakka Toivo Matti Antinpoika 19.8.1895 Sortavala mlk
Jormanainen Aleksi 30.6.1892 Korpiselkä
Jormanainen Juho Ollinpoika 9.10.1889 Tuupovaara
Joutsen Nestori Matti 22.2.1894 Kivijärvi
Juhala Johannes Eemil Samuelinpoika 24.9.1880 Kauhajoki
Jukarainen Kalle Kustaa Kallenpoika 12.2.1891 Puumala
Jukkara Joonas Matinpoika 21.2.1895 Savitaipale
Junes Jaakko Aleksanteri Jaakonpoika 28.2.1893 Simo
Jungner Erik 6.11.1891 Skara
Junnila Johan Matti 15.12.1895 Haapavesi
Junnila Viktor Matinpoika 8.7.1899 Vehkalahti
Junno Eemil 29.11.1896 Kärsämäki
Juntunen Lauri Artturi Mikonpoika 31.10.1895 Ristijärvi
Juoni Aleksanteri Hermaninpoika 29.11.1891 Kauhajoki
Juopperi Matti Aukusti 6.6.1889 Rovaniemi
Jurvelius Hjalmar Edvard 25.6.1878 Tampere
Juslin Bertil Edvard 24.12.1892 Porvoo
Juslin Torsten Harald 8.7.1897 Espoo
Jussila Anders Rikard Salomoninpoika 20.1.1895 Ylihärmä
Jussila Juho Kallenpoika 27.9.1896 Ii
Jussila Kaarlo Aksel 20.1.1887 Ähtäri
Jussila Kalle Johan 18.5.1891 Kärsämäki
Jutas Karl Johan Gustafsson 16.9.1896 Uusikaarlepyy mlk
Jutas Karl Oskar Jakobsson 26.8.1901 Uusikaarlepyy mlk
Juth Johan Hjalmar Viktorsson 17.12.1896 Lapväärtti
Jutila Wäinö Rikard 18.11.1888 Virrat
Juusola Frans Jalmari Juhonpoika 6.7.1894 Nivala
Juuti Otto 6.12.1892 Kerimäki
Juutilainen David Rikhard 6.10.1898 Savonlinna
Juuttila Matias Arnold 5.11.1893 Kittilä
Juvakka Ville Juhonpoika 3.10.1899 Lappee
Juvonen Antti Antinpoika 6.2.1893 Vuoksela
Juvonen Otto 1.10.1896 Pälkjärvi
Juvonen Pauli Kemi mlk
Juvonen Tauno Aleksander Antinpoika 4.10.1892 Helsinki p
Jylhä Jaakko Jalmari Samuelinpoika 25.11.1895 Nurmo
Jylhä Kustaa Lauri Kustaanpoika 1.2.1892 Alavus
Jyränen Sulho Eeli Samuelinpoika 14.2.1886 Kauhajoki
Jåssgårk Johan Axel Mattsson 24.8.1895 Ähtävä
Jägerskiöld Gunnar 1892 Göteborg
Jämsén Johannes Jalmar 25.4.1892 Rautalampi
Jämsén Juho 5.6.1880 Viitasaari
Jämsén Taavetti Tyrnävä
Jämsä Niilo Johannes Juhonpoika 4.6.1895 Haukipudas
Jäntti Johannes 13.11.1889 Äänekoski
Jäntti Pekka Bernhard 8.6.1900 Kuopio
Jäppinen Henrik Mikonpoika 14.6.1896 Rautjärvi
Jäppinen Juho Kustaanpoika 4.5.1890 Ruokolahti
Järnfors Heikki Hermanpoika 21.4.1894 Pulkkila
Järvelä Aukusti Wilhelm 29.12.1892 Ylivieska
Järvelä Robert Sigfrid 6.11.1883 Vaasa
Järvenpää Frans Villiam Fransinpoika 30.5.1895 Siikainen
Järvenpää Johan Polykarpus 26.1.1893 Juupajoki
Järvi Edvard Akseli 25.3.1892 Vaasa
Järvi Samuel Teofilus Samuelinpoika 21.4.1885 Kauhajoki
Järvilahti Väinö Frans Henrik 1.10.1880 Pori
Järvilehto Eero Armas 21.4.1899 Kauhajoki
Järvimäki Iivari Salomoninpoika 2.2.1888 Ilmajoki
Järvinen Anton 13.10.1896 Hartola
Järvinen Arvi 7.8.1894 Korpilahti
Järvinen Gaabriel 30.11.1895 Ruovesi
Järvinen Hilda Vilhelmiina Aadolfintytär 6.8.1884 Tuulos
Järvinen Juho 17.12.1885 Virrat
Järvinen Kalle Arvid 4.6.1894 Korpilahti
Järvinen Kustaa Einari Matinpoika 1.6.1888 Kuhmoinen
Järvinen Urho Einari 21.1.1897 Sortavala
Järvinen Vilho Juhonpoika 2.11896 Sysmä
Jääskeläinen Aukusti Aukustinpoika 26.2.1892 Reisjärvi
Jääskeläinen Juho 1.1.1896 Jaakkima
Jääskeläinen Mikko Aapronpoika 1.5.1892 Sakkola
Jääskeläinen Otto Emil 15.10.1893 Heinävesi
Kaakinen Paul Otto 24.10.1897 Oulu
Kaartinen Väinö 28.2.1899 Helsinki p
Kaasalainen Antti Pekanpoika 5.7.1897 Pyhäjärvi VL
Kaasalainen Jalmari Wiljo Simonpoika 8.4.1899 Pyhäjärvi VL
Kaasalainen Yrjö Yrjönpoika 5.8.1894 Pyhäjärvi VL
Kahi Kalle Selotes 7.4.1894 Sysmä
Kahri Toivo 1.8.1899 Kymi
Kaimio Väinö Sakari 26.9.1895 Tampere
Kaino Fridi Johannes Andersson 7.3.1902 Alaveteli
Kainulainen Eevert Jalmari Johanneksenpoika 18.4.1898 Tuupovaara
Kaisamatti Matti Alpiini 13.7.1879 Kemijärvi
Kaitokangas Emil Hjalmar 6.2.1888 Pukkila
Kaivolainen Matti Heikinpoika 18.8.1890 Valkjärvi
Kajander Johan Emil 28.6.1887 Porvoo mlk
Kakkinen Aatu 24.10.1899 Juuka
Kaksonen Kaarlo Juhonpoika 8.12.1890 Kitee
Kalajainen Eino Matti Elianpoika 10.9.1895 Ilmajoki
Kalander Hugo Albert 11.3.1901 Vaasa
Kalervo Lauri Tapio 10.8.1899 Hausjärvi
Kalijärvi Juho Kustaa 14.5.1882 Alahärmä
Kalistaja Kustaa Emil Heikinpoika 3.11.1888 Nurmo
Kaljunen Juho Laurinpoika 27.12.1872 Rautjärvi
Kallio Aleksander Pietarinpoika 2.11.1891 Lappee
Kallio Matti Reino Iisakinpoika 8.5.1893 Peräseinäjoki
Kallio Samuel Arvid Stefanuksenpoika 11.10.1894 Jalasjärvi
Kallio Uno Lauri 1.11.1889 Pirttikylä
Kallio Yrjö Johannes Juhonpoika 22.1.1894 Ilmajoki
Kalliomäki Frans Oskari 20.81891 Virrat
Kallioniemi Juho Jaakko 7.3.1896 Kurikka
Kaloinen Aimo Rafael 28.8.1897 Renko
Kammonen Herman 21.10.1898 Jaakkima
Kamppuri Pekka 6.5.1888 Rääkkylä
Kamsula Taavetti 25.8.1885 Ylivieska
Kananen Matti 4.9.1888 Pihtipudas
Kananen Matti 3.8.1893 Pihtipudas
Kanerva Pekka 6.6.1880 Vaasa
Kangas Arvo Adolf 15.9.1891 Haapajärvi
Kangas Elias Antinpoika 30.11.1862 Kauhava
Kangas Jaakko Eemil Juhonpoika 19.11.1885 Isokyrö
Kangas Kustaa 21.5.1891 Ylivieska
Kangas Toivo Sulo Johannes Eliaksenpoika 7.8.1897 Kauhava
Kangasluoma Matti Vilho 17.3.1895 Lapua
Kangasmaa Matti Matinpoika 19.7.1897 Alavus
Kankaanpää Emil Mikonpoika 2.1.1899 Sievi
Kankaanpää Jaakko Jaakonpoika 28.12.1895 Ylistaro
Kankaanpää Juha Toivo Serafianpoika 28.2.1902 Lapua
Kankkonen Johan Sanfrid 17.10.1893 Kokkola mlk
Kankkunen Aapeli Aadolfinpoika 2.1.1891 Sääminki
Kankkunen Olli Heikki 11.9.1891 Tuusniemi
Kankkunen Otto 5.6.1896 Sääminki
Kannari Otto Albinp. 16.12.1878 Mouhijärvi
Kanniainen Sven Veikko 30.10.1890 Liminka
Kanninen Jooseppi 10.1.1899 Muolaa
Kannisto Wihtori Heikinpoika 27.2.1886 Kivijärvi
Kanon Wäinö Edvard Hermanninpoika 10.9.1895 Soanlahti
Kantola Assar Anselm 3.10.1896 Kuolajärvi
Kantola Lauri Fredrik 7.9.1889 Punkalaidun
Kantola Matti Emanuelinpoika 20.11.1894 Ylivieska
Kanttai-Luopa Juho Emanuel 25.12.1895 Kurikka
Kapanen Antti Jeremiaanpoika 5.11.1894 Sortavala mlk
Kapiainen Oiva Antinpoika 27.7.1896 Lemi
Kapiainen Robert Aataminpoika 6.6.1891 Lemi
Kapiainen Toivo Emil Mikonpoika 2.5.1894 Lemi
Kaponen Niilo Adolf 16.6.1895 Jyväskylä mlk
Kaptens Alfred Andersson 3.1.1887 Luoto
Kareinen Ivan 19.6.1896 Ilomantsi
Kargus Väinö Johannes 5.8.1893 Alatornio
Karhu Antti Erkinpoika 21.12.1890 Lemi
Karhu Juho Toivo Topiaksenpoika 28.4.1893 Muolaa
Karhu Kalle Erkinpoika 19.7.1870 Viitasaari
Karhu Petteri Johan 25.5.1900 Viipuri
Karhu Uuno Juhanpoika 20.8.1889 Uukuniemi
Karhu Viljam Juhonpoika 14.6.1894 Valkjärvi
Karhu Yrjö Teofil 11.5.1893 Rautalampi
Kari Kaarle Kalervo 23.7.1890 Helsinki p
Karioja Yrjö Einari 15.7.1896 Kestilä
Karjalainen Akseli 1.3.1894 Nurmes
Karjalainen Antti Ville 14.8.1886 Kuusamo
Karjalainen Edvard Heikinpoika 3.5.1891 Kesälahti
Karjalainen Esko Mikonpoika 1.7.1894 Valkjärvi
Karjalainen Juhana Tuomaanpoika 16.11.1898 Kirvu
Karjalainen Sakari Viipuri mlk
Karjalainen Sakari Sakarinpoika 5.3.1895 Kirvu
Karjaluoto Emil Juhonpoika 7.11.1894 Nivala
Karkkulainen Ivar Juhonpoika 18.7.1888 Viipuri mlk
Karlsson Allan Theodor Eugen 1.8.1896 Tukholma
Karlsson Johan 8.4.1894 Boden
Karlsson Johan Hjalmar Isidor 4.9.1892 Vårdö
Karlsson Johan Jakob 23.11.1891 Oravainen
Karlsson Karl Elias 16.4.1892 Kymi
Karppi Juho Heikinpoika 28.8.1894 Uukuniemi
Karppinen Ahti Johannes Antinpoika 25.8.1895 Kempele
Karppinen Antti Antinpoika 1.4.1893 Soanlahti
Karppinen Jaakko Laurinpoika 28.11.1894 Muhos
Karppinen Kalle Aug. 25.10.1897 Kajaani mlk
Karppinen Uno Oskar Kaarlenpoika 8.5.1899 Antrea
Karström Karl Bruno Viktor Augustsson 10.11.1896 Siipyy
Kartano Vilho Viktor Jaakonpoika 5.4.1887 Jalasjärvi
Karvanen Manu 9.4.1893 Luumäki
Karvanen Tuomas Juhananpoika 14.7.1899 Heinjoki
Karvinen Joonas 29.3.1895 Savonlinna
Karvinen Toivo Alfred 24.12.1899 Savonlinna
Karvinen Viljo Fredrik 29.10.1899 Viipuri
Karvo Matti Leander 27.2.1893 Tervola
Karvonen Mikko Mikonpoika 21.4.1890 Kitee
Karvonen Viljo Johannes 25.8.1887 Iisalmi
Kasa Feodor 4.3.1895 Suistamo
Kaskinen Knut Yrjö 17.3.1897 Lokalahti
Kass Gustaf Adolf 11.5.1893 Luoto
Kastinen Pekka 17.5.1891 Ilomantsi
Katajamäki Juho Joeli 4.3.1897 Lehtimäki
Katajamäki Matti Emil Heikinpoika 23.5.1893 Peräseinäjoki
Katajisto Juho Nikolai 12.11.1896 Virrat
Kattelus Matti Wilhelm Herm. 23.3.1892 Ylihärmä
Kauhanen Aarne Eevert 1.6.1894 Viitasaari
Kauhanen Väinö Vilhelm 1895 Kuopio
Kaukinen Antti Juhonpoika 26.7.1891 Valkjärvi
Kaukoranta Nikolai Parikkala
Kaukos Johannes Edvin Johansson 29.4.1894 Jepua
Kaunela Juho Aukusti Aleksanterinpoika 21.7.1895 Vihanti
Kaunisto Toivo Johannes 8.7.1901 Tyrvää
Kauppi Aatu Edlanpoika 23.12.1901 Savitaipale
Kauppila Kalle Arvid 9.3.1895 Ylikiiminki
Kauppinen Aatu 16.12.1889 Iisalmi mlk
Kauppinen Eino Aleksanteri 8.8.1897 Hankasalmi
Kauppinen Taavetti 10.2.1892 Hankasalmi
Kauppinen Urho 28.12.1892 Lapinlahti
Kaura Eino Heikki Iisakinpoika 3.12.1898 Peräseinäjoki
Kaurala Juho Brynolf 26.1.1887 Oulu
Kauranen Väinö Viktor Juhonpoika 21.2.1900 Muolaa
Kavenius Kustaa Erik 19.6.1894 Halikko
Keihtä Matias Evert 18.3.1899 Sodankylä
Keihänen Leo Oiva Akseli 21.4.1901 Parkano
Keisala Toivo Oskar Osk.p. 2.12.1892 Jalasjärvi
Kekki August Antinpoika 6.10.1897 Sortavala mlk
Kekki Tuomas Antinpoika 18.12.1888 Antrea
Kekki Väinö Heikinpoika 23.2.1898 Antrea
Kekkonen Kasper Topianpoika 10.10.1898 Hirvensalmi
Kekkonen Matti Juhonpoika 26.6.1888 Vuoksela
Kekkonen Oskar Aadaminpoika 20.101895 Karttula
Kekäläinen Juho Annanpoika 29.9.1875 Antrea
Kelhälä Oskari
Kelloniemi Matias Ulrik 7.7.1894 Kemijärvi
Kempas Matti 7.12.1896 Pielisjärvi
Kemppainen Aarne Georg 23.11.1900 Oulu
Kemppainen Frans Erkinpoika 16.12.1894 Ristijärvi
Kemppainen Jaakko 3.5.1895 Paltamo
Kemppainen Jalmari Matinpoika 1.3.1887 Kivijärvi
Kemppainen Kustaa Antinpoika 1.2.1899 Suomussalmi
Kemppainen Sulo Heikki 12.7.1895 Saarijärvi
Kemppi Juhana August Antinpoika 3.8.1891 Lappee
Kemppinen Edvard Pietarinpoika 17.3.1897 Rautjärvi
Kemppinen Johannes Pekanpoika 19.1.1891 Rautjärvi
Kemppinen Matti Matinpoika 8.6.1893 Rautjärvi
Kemppinen Paavo Simonpoika 22.6.1890 Rautjärvi
Kemppinen Roland Laurinpoika 14.6.1892 Parikkala
Kerttula Kaarlo Fredrik 18.7.1885 Oulu
Keränen Kaarlo Erkinpoika 5.5.1891 Hyrynsalmi
Keränen Ville Marianpoika 23.11.1889 Piippola
Keski-Ikkelä Eemil Iisakinpoika 14.5.1885 Kauhajoki
Keski-Kuha Matti Ensio Juhonpoika 10.3.1893 Kuortane
Keski-Kulju Kauno Henrik Juhonpoika 19.11.1894 Kuortane
Keski-Rantala Elias Viljo Juhonpoika 2.10.1890 Kuortane
Keskinen Juha Kaaponpoika 22.1.1885 Ylihärmä
Kesti Severus Samelinpoika 10.11.1894 Jurva
Ketola Kalle Ewert Tildanpoika 20.7.1889 Soini
Ketola Mattias Amalianpoika 15.9.1893 Kauhajoki
Ketola Salomo Salomoninpoika 20.9.1895 Jalasjärvi
Ketonen Mauno Ilmari 19.8.1896 Lappee
Ketoniemi Matti Ville 7.4.1892 Lapua
Kettula Niilo Kristian Hiskiaanpoika 11.11.1892 Kauhajoki
Kettunen Antti Juho Konstantininpoika 9.6.1899 Uukuniemi
Kettunen Eino Weikko Johannes 27.12.1896 Laukaa
Kettunen Eljas 24.3.1901 Polvijärvi
Kettunen Oskar Pekanpoika 18.7.1901 Uukuniemi
Kettunen Toivo Heikinpoika 22.4.1901 Kurkijoki
Kettunen Wäinö Augustinpoika 16.6.1896 Juva
Kierros Aarne Artur 5.2.1897 Multia
Kiesi Eljas Elianpoika 2.11.1896 Nuijamaa
Kihl Albin 20.5.1892 Mikkeli mlk
Kiiski Heikki Basilius Hannonpoika 3.6.1894 Kitee
Kiiski Juhana Pekonpoika 24.9.1894 Kurkijoki
Kiiskinen Otto Vilhelmi 9.3.1895 Pielisjärvi
Kiljunen Albin Paavonpoika 28.5.1890 Puumala
Kiljunen Jaakko Ilmari 4.10.1897 Sääminki
Kiljunen Jaakko Juhonpoika 16.7.1894 Puumala
Kilpeläinen Nestor Juhonpoika 18.6.1892 Vesanto
Kilpiö Juho 28.3.1902 Jaakkima
Kilpiö Juho Mikonpoika 15.3.1884 Jaakkima
Kilponen Janne Manunpoika 18.6.1901 Ruovesi
Kinnari Aleksi Nikolai Tuomaanpoika 2.1.1895 Laihia
Kinnunen August 19.1.1879 Mustasaari
Kinnunen Edvard Antinpoika 15.11.1887 Sortavala mlk
Kinnunen Johannes 26.3.1896 Viitasaari
Kinnunen Juho 5.12.1896 Kivijärvi
Kinnunen Juho Eliaksenpoika 16.8.1893 Kiihtelysvaara
Kinnunen Kaarle Aleks 31.5.1902 Viipuri
Kinnunen Kalle Kusti Kalle Kustinpoika 21.3.1899 Maaninka
Kinnunen Matti Hermanninpoika 14.8.1891 Pyhäjärvi OL
Kinnunen Nestori 22.1.1896 Kivijärvi
Kinnunen Yrjö Armas 25.7.1890 Muuruvesi
Kippo Kalle Fritiof 14.3.1893 Kälviä
Kirjavainen Benjam Juhonpoika 15.7.1896 Kivennapa
Kirjavainen Johannes Antinpoika 10.1.1894 Kivennapa
Kirkola Juho Viktor 10.11.1895 Asikkala
Kisor Karl Väinö 29.12.1896 Uusikaarlepyy
Kitinoja Frans Herman Hermanninpoika 25.2.1884 Ylistaro
Kittelä Emil 25.7.1883 Hollola
Kivari Juho Henrik 8.2.1893 Haukipudas
Kivekäs Matti 5.1.1888 Kangasala
Kivi Kaarle Antti Kustaanpoika 30.1.1870 Lammi
Kivi-Porkkunen Juha Juhonpoika 1.7.1899 Kuortane
Kivinen Antti Ilmari 16.12.1895 Kuopio mlk
Kivinen Markus Juhonpoika 26.4.1898 Kuhmoinen
Kivinen Reino Kosti Kullervo 17.9.1901 Vaasa
Kivinen Toivo Edvard Matinpoika 23.2.1895 Saarijärvi
Kiviniemi Matti Mannanpoika 24.1.1898 Nivala
Kivirikko Erkki Anshelm 21.4.1898 Loimaa
Kivirinta Juho Edvard 15.2.1894 Nivala
Kivistö Arvi Jaakko Salomoninpoika 15.10.1897 Ilmajoki
Kivistö Herman Valdemar Hermaninpoika 4.11.1891 Lohtaja
Kivistö Matti Oskari Matinpoika 18.9.1884 Valkjärvi
Kivistö Viljo
Kivivuori Adolf Kustaa 27.6.1891 Sortavala mlk
Kjäldman Lars Hemming Rafael 17.8.1898 Tampere
Klementjev Ioann Filippov 20.2.1895 Hiitola
Klementjew Aleksander 24.12.1895 Sortavala mlk
Klemets Johan Uno 30.9.1895 Pietarsaari mlk
Klemets Josef Alfred 23.8.1882 Kokkola
Klockars Axel Evert Johansson 9.3.1899 Kristiinankaupunki mlk
Kluukeri Johan Sanfrid Matinpoika 27.9.1896 Lohtaja
Kniivilä Aleksi Leanderinpoika 1.12.1894 Evijärvi
Knuus Otto Emil Henriksson 22.6.1876 Lapväärtti
Knuutila Aleks Henrik 30.10.1896 Liminka
Knuutinen Samuel 21.4.1897 Kiuruvesi
Knuutinen Vilhelm 11.1.1891 Kiuruvesi
Knuuttila Kustaa 25.2.1894 Alahärmä
Knuuttila Kustaa Artturi Aleksinpoika 3.12.1895 Alavus
Kohonen Armas Kalervo 1.9.1891 Helsinki p
Kohtala Feliks Valentin Kaaponpoika 4.12.1895 Peräseinäjoki
Kohtanen Toivo Mikael Sam.p. 16.3.1894 Jalasjärvi
Kohtaneva Frans Iisakki 4.4.1896 Kurikka
Kohvakka Kalle 14.5.1893 Pieksämäki
Koistinen Heikki 27.8.1884 Liperi
Koivikko Johannes Juhonpoika 15.11.1893 Ylistaro
Koivikko Sakeus 5.8.1892 Sysmä
Koivisto Aatami 8.5.1898 Karttula
Koivisto Johan Oskar 9.12.1888 Lapväärtti
Koivisto Johannes 22.6.1898 Ruovesi
Koivisto Juho Heikki Juhonpoika 2.12.1884 Kauhajoki
Koivisto Juho Sandfrid Kaaponpoika 11.1.1895 Ylistaro
Koivisto Juho Toivo 12.7.1887 Kiukainen
Koivisto Kosti Eeli Oskarinpoika 15.3.1895 Teuva
Koivisto Oskar 11.8.1895 Karttula
Koivisto Viljo Matti Hermanninpoika 14.1.1894 Peräseinäjoki
Koivisto Väinö Veli 22.71893 Jyväskylä
Koivuaho Kristiaani Antinpoika 14.7.1898 Haapajärvi
Koivukangas Juho Sanfrid Juhonpoika 2.11.1889 Halsua
Koivula Samuel Valentin Israelinpoika 3.5.1894 Jalasjärvi
Koivula Toivo Johannes 21.3.1898 Rovaniemi
Koivuluoma Wiljo Joonas Salomoninpoika 4.3.1895 Ilmajoki
Koivunen Oiva Erkki Matinpoika 18.5.1890 Lappajärvi
Koivuniemi Uuno Mikinpoika 8.3.1899 Laihia
Koivuranta Juho Ulrik Iisakinpka 23.9.1896 Rovaniemi
Kokko Antti 27.11.1893 Jaakkima
Kokko Armas Herman 3.10.1896 Sortavala
Kokko Arvid 2.10.1893
Kokko Kalle Liminka
Kokko Matti Leonard 23.10.1893 Paavola
Kokko Onni Valdemar 4.3.1904 Helsinki e
Kokkonen Antti 21.12.1894 Juuka
Kokkonen Olli Johannes 24.4.1895 Rovaniemi
Kokkonen Otto 10.12.1890 Juuka
Kolari Kaarlo 11.4.1899 Vaasa
Kolehmainen Lauri Evert Matinpoika 20.5.1896 Sortavala mlk
Kolehmainen Wäinö Kaisanpoika 25.11.1894 Utajärvi
Koljonen Antti Antinpoika 9.7.1897 Antrea
Koljonen Antti Juhonpoika 28.4.1896 Kirvu
Koljonen Markku Matti Paavonpoika 25.4.1896 Eno
Koljonen Matti Uljas Matinpoika 11.6.1898 Antrea
Kolonen Semen 29.1.1896 Salmi
Komi Antti 17.2.1900 Rautu
Komi Tuomas 21.10.1898 Joutseno
Komppa Aarne 11.4.1898 Hirvensalmi
Komulainen Johannes Henrik 23.6.1900 Pielisjärvi
Kontio Frans Antinpoika 25.8.1895 Haapajärvi
Kontiovaara Taimi Paavo 1.9.1886 Mikkeli
Kontola Aukusti 24.10.1899 Lapua
Kontola Salomon 4.12.1899 Lapua
Konttila Mikko Juhonpoika 21.7.1892 Nivala
Konttinen Juho Matinpoika 23.3.1895 Uukuniemi
Koponen Abel Ananias 23.1.1888 Rovaniemi
Koponen Antti Antinpoika 10.12.1893 Tuusniemi
Koponen August 16.6.1897 Viipuri mlk
Koponen Bernhard Juhonpoika 28.1.1895 Impilahti
Koponen Eino 9.2.1900 Kuopio mlk
Koponen Matti Fredrik 5.3.1891 Savonranta
Koponen Paavo Heikinpoika 26.1.1884 Kitee
Koppinen Antti 25.12.1894 Jaakkima
Kopra Mikko Joosepinpoika 20.7.1898 Valkjärvi
Kopsa Juho 19.4.1896 Jaakkima
Kopsa Toivo Juho 28.5.1899 Jaakkima
Korhonen Aarne Johannes 29.11.1895 Kestilä
Korhonen Albanus Villenpoika 26.4.1887 Karstula
Korhonen Antti Benjamin Heikinpoika 5.10.1896 Rautavaara
Korhonen Jalmari 27.11.1890 Kälviä
Korhonen Johannes 1.1.1900 Nilsiä
Korhonen Juho Viljam Kustinpoika 26.12.1896 Kuhmoniemi
Korhonen Pekka 22.6.1901 Pielavesi
Korhonen Petter Johannes Taavetinpoika 3.1.1885 Maaninka
Korhonen Wänni Kallenpoika 21.7.1893 Parikkala
Korhonen Yrjö Toivo Alfred 19.1.1899 Helsinki e
Korkalainen Heikki Tuomaanpoika 7.3.1895 Rautavaara
Korkalo Verner Johannes 19.10.1898 Rovaniemi
Korkea-aho Valde Herman 12.6.1896 Helsinki s
Korkeaaho Kalle Iivari Juho-Kustaanpoika 14.9.1901 Lappajärvi
Korkia-aho Helge Antinpoika 26.6.1896 Alajärvi
Korkia-aho Vilho Nikolainpoika 8.8.1900 Alajärvi
Korkiakoski Juho Viliami Tanelinpoika 3.4.1898 Reisjärvi
Kormano Antti 30.1.1893 Jaakkima
Kormu Jalmar Henrik Matinpoika 19.1.1896 Lappee
Korpela Juho Paulus Tuomaanpoika 15.7.1893 Peräseinäjoki
Korpela Kaarlo Pellervo 9.6.1899 Toivakka
Korpela Kalle Johannes 29.6.1895 Ähtäri
Korpela Kustaa Valentin Matinpoika 17.2.1888 Lehtimäki
Korpela Simo Kalervo 6.1.1898 Toivakka
Korpela Timoteus 27.8.1892 Ähtäri
Korpelainen Albin 4.8.1891 Mikkeli
Korpelainen Eemil 18.5.1885 Mäntyharju
Korpi Aarne August 3.6.1893 Hamina
Korpi-Kyyny Arvi Nikolai Juhonpoika 17.3.1900 Kauhajoki
Korpijärvi Arvid Emil 19.10.1890 Kälviä
Korpilahti Hugo Iivari
Korpinen Sulo Evert 16.6.1892 Sysmä
Korsbäck Karl Vilhelm Gabrielsson 3.2.1896 Korsnäs
Kortejärvi Ivar August Paavonpoika 18.5.1885 Pudasjärvi
Kortesluoma Anders Wilhelm Erikinpoika 26.11.1890 Ylihärmä
Kortesmäki Aukusti Kaaponpoika 2.3.1895 Nurmo
Korvela Ernsti Jalmari 30.12.1893 Kannus
Korvo Oskar Villiam 5.5.1897 Vaasa
Korvo Yrjö Ossian 10.7.1898 Vaasa
Koskela Anto Efraim Efraiminpoika 5.1.1896 Alavieska
Koskela Heino Alberd 14.7.1896 Ylivieska
Koskela Juho Anselmi 22.7.1889 Lavia
Koskela Otto E.
Koskela Viljo Jaakko 15.3.1900 Kerimäki
Koskela Weikko Johannes Juhonpoika 19.6.1897 Eräjärvi
Koskela-Siirtola Sefanias Mannanpoika 28.11.1891 Ylivieska
Koskenalho Aarne 14.11.1888 Helsinki e
Koski Lauri Lemmitty 27.5.1897 Helsinki e
Koski Väinö Matti 24.2.1902 Tornio
Koskimäki Juho Tuom.p. 13.12.1898 Jalasjärvi
Koskinen Aleksanteri Albinus Santerinpoika 2.12.1891 Karstula
Koskinen Arvo William Kristianinpoika 3.2.1894 Isojoki
Koskinen Detlaus Juhonpoika 20.5.1883 Helsinki p
Koskinen Into Rafael Juhonpoika 24.2.1896 Jääski
Koskinen Juho Wihtori 15.9.1890 Oulu
Koskinen Kaarlo Toimi 30.5.1896 Asikkala
Koskinen Lauri Kustaa 25.1.1895 Hämeenlinna mlk
Koskinen Sakari Fredrik 15.8.1889 Keuruu
Koskinen Toivo Matinpoika 3.3.1900 Ii
Koskitalo Jaako Matinpoika 5.12.1896 Rantsila
Koskitalo Matti Arvid Antinpoika 20.2.1896 Vihanti
Koskivaara Aleksandr Jakovlevitš 12.11.1892 Rautu
Koskivaara Georg Adolf 15.12.1892 Uskela
Kosonen Eino Allan 18.1.1885 Kemi
Kosonen Janne Johannes Matinpoika 23.1.1900 Räisälä
Kosonen Johannes Matinpoika 21.7.1893 Parikkala
Kosonen Juho Henrik Mikonpoika 20.5.1901 Virolahti
Kosonen Kalle 16.12.1887 Kerimäki
Kosonen Matti 15.4.1894 Jaakkima
Kosonen Pekka Juhana 26.4.1892 Kerimäki
Kosonen Pekko Mikonpoika 20.8.1887 Parikkala
Kostamo Auvo Albin Antero 21.3.1897 Mikkeli
Kosunen Anders Johannes 10.12.1897 Joensuu
Kosunen Pauli Iisakki 17.12.1899 Oulu
Kotajärvi Eemil Edvard 12.3.1892 Virrat
Kotajärvi Leonard 24.1.1896 Rovaniemi
Kotilainen Antti Juhonpoika 6.3.1887 Pielisjärvi
Kotilainen Lauri 15.8.1901 Kemi mlk
Kotilainen Otto Juhonpoika 14.9.1890 Nurmes
Kotkanen Eino Laine 21.7.1896 Laihia
Koukonen Matti 15.2.1890 Rautu
Kousa David Matinpoika 22.6.1886 Mäntyharju
Kouvo Elias Matinpoika 18.4.1892 Lemi
Kovalainen Kaarlo Kustaa 11.2.1901 Kuopio
Kovanen Feliks Mikonpoika 11.6.1893 Mikkeli mlk
Kovanen Heikki Kallenpoika 9.2.1889 Mikkeli mlk
Kovanen Yrjö Kallenpoika 10.2.1896 Keuruu
Kovero Vilho Erik 2.7.1892 Tampere
Koverskoij Vasili 23.3.1888 Salmi
Kraemer von Oskar 29.3.1885 Orivesi
Krankkala Aarne Arvid Heikinpoika 31.8.1900 Kauhajoki
Krekola Krekorius Jaakonpoika 14.8.1880 Kurikka
Kron Yrjö Erhard Reinholdinpoika 14.2.1897 Piippola
Kronholm Martti Niilo 18.10.1895 Oulu
Krook Matti Niinanpoika 9.9.1890 Karstula
Kruusi Aadam Taavetinpoika 8.4.1888 Taipalsaari
Kuhmonen Esa Kallenpoika 17.9.1898 Vesanto
Kuhmonen Johannes 12.6.1884 Sortavala mlk
Kuhmonen Urho Emil 2.7.1897 Kotka
Kuikka Aadolf Matinpoika 3.3.1891 Parikkala
Kuisma Edvard 3.5.1890 Kaukola
Kuisma Emil Matinpoika 6.9.1898 Vuoksela
Kuisma Heikki Heikinpoika 10.10.1898 Kirvu
Kuisma Juho 6.6.1881 Antrea
Kuisma Matti Aleksander Heikinpoika 31.5.1888 Antrea
Kuisma Matti Tuomaanpoika 17.6.1894 Antrea
Kuisma Toivo Pekanpoika 8.2.1898 Sakkola
Kuisman Viktor 18.3.1894 Korpilahti
Kuismin Timo 13.8.1897 Sortavala mlk
Kuittinen Heikki 14.9.1897 Rääkkylä
Kuivalainen Emil Juho Pekanpoika 23.7.1890 Kitee
Kuivanen Viktor Taavetinpoika 27.3.1897 Taipalsaari
Kuivaniemi Eemil Oskar Samulinpoika 10.6.1887 Pyhäjärvi OL
Kuivasmäki Villiam Aleksanteri Aleksanterinpoika 8.5.1894 Töysä
Kujala Matias Reeti 17.11.1896 Sodankylä
Kujanen Juho Vihtori Juhonpoika 1.5.1891 Honkajoki
Kujanperä Lauri Johannes Juhonpoika 19.7.1894 Pulkkila
Kujanpää Juho Hermanninpoika 22.9.1891 Jalasjärvi
Kujanpää Yrjö Johannes Jaakonpoika 4.4.1900 Isokyrö
Kujansuu Matti Jaakonpoika 16.10.1893 Ylistaro
Kukko Juho 11.9.1895 Pyhäjärvi VL
Kukkola Juho Valfrid Juhonpoika 14.1.1897 Halsua
Kukkola Wilho Aleksanterinpoika 12.8.1896 Perho
Kukkonen Antti 20.11.1885 Juuka
Kukkonen Heikki 25.5.1895 Juuka
Kukkonen Kalle Pekka 28.6.1890 Rantasalmi
Kulenius Anders Lennart 15.5.1893 Teerijärvi
Kulju Toivo 16.1.1894 Seinäjoki
Kulmala Oskari Ilmari 18.10.1892 Akaa
Kulpakko Johan Hannes 22.5.1895 Kemijärvi
Kumlin Aarne Vilho Oskari 16.11.1888 Jääski
Kumpula Antti Herm. 24.7.1896 Kuusamo
Kumpulainen Kalle 12.5.1893 Pihtipudas
Kumpunen Julius Edvin Eliaksenpoika 14.4.1894 Karstula
Kunelius Kasper Aukusti 26.3.1900 Jyväskylä mlk
Kungas Antti Eliel Heikinpoika 1.10.1895 Kannus
Kunttu Juho Evert 8.6.1890 Luumäki
Kuoppala Aarne Matti Juhonpoika 23.2.1896 Saarijärvi
Kuoppala Esa 24.3.1900 Lapua
Kuoppala Jaakko Arvid 1.5.1898 Lapua
Kuoppala Juho Anton Juhonpoika 5.8.1893 Nivala
Kuosmanen Lauri 14.7.1901 Ruskeala
Kuparinen Armas Pietarinpoika 21.3.1898 Antrea
Kupiainen Jalmari Heikinpoika 12.8.1895 Kerimäki
Kupiainen Matti Karijoki
Kurhinen Antti Taavetinpoika 28.11.1892 Taipalsaari
Kurikka Jalmari Aleksanterinpoika 9.9.1900 Sakkola
Kurkelin Karl August 9.4.1876 Helsinki pr
Kurki Väinö Joosepinpoika 10.5.1901 Heinjoki
Kurola Juho Aleksander Juhonpoika 3.4.1893 Siikajoki
Kuronen Antti Antinpoika 27.1.1894 Kurkijoki
Kurra Johan Oskari Vihtorinpoika 16.6.1896 Kuorevesi
Kurronen Tuomas Juhonpoika 2.2.1900 Rautjärvi
Kurth Kurt Aatos Otto 4.7.1898 Ylitornio
Kurtti Matti Aukusti Kallenpoika 28.4.1894 Haukipudas
Kurvi Matti 13.10.1886 Luumäki
Kurvinen Ville 1893 Kuusamo
Kutilainen Lauri Laurinpoika 21.5.1896 Kaukola
Kuula Väinö Valdemar Johan Gustafsson 30.11.1896 Siipyy
Kuurlunti Juho Yrjö Juhonpoika 24.7.1896 Rantsila
Kuusela Kaarle Nestori Nestorinpoika 16.4.1896 Siipyy
Kuusela Petter August Sakarinpoika 22.2.1896 Kemi mlk
Kuusela Yrjö Johannes 28.11.1897 Tampere
Kuusijärvi Toimi Heikki 15.8.1898 Ruovesi
Kuusisto Hermanni Paavali Jaakonpoika 10.11.1892 Ilmajoki
Kuusisto Kaarlo Eero 6.4.1899 Haapavesi
Kuusisto Matti Juhonpoika 7.3.1883 Sortavala mlk
Kuusisto Vilho Johannes 13.10.1894 Leivonmäki
Kuutti Filip Juhanpoika 10.4.1895 Uukuniemi
Kuutti Juhana Pekanpoika 29.7.1889 Sortavala mlk
Kuutti Toivo Johannes Juhonpoika 16.9.1899 Antrea
Kykkänen Herman Antinpoika 7.12.1897 Rautjärvi
Kykkänen Paavo Mikonpoika 5.4.1897 Kirvu
Kyllönen Ville Tiinanpoika 21.3.1891 Pyhäntä
Kymäläinen Esaijas 15.5.1898 Viipuri mlk
Kymäläinen Joel Tuomaanpoika 3.7.1896 Valkjärvi
Kytölä Juho Kustaa Kustaanpoika 28.10.1893 Soini
Kytölä Kalle Rikhard 18.4.1888 Petäjävesi
Kytölä Onni 13.1.1897 Sysmä
Kyyhkynen Ilmari Johannes Juhonpoika 10.8.1895 Kirvu
Kyyny Jalmari Ananianpoika 11.11.1895 Kauhajoki
Kähkönen Heikki Juho Pekanpoika 14.11.1888 Saarijärvi
Kähkönen Nestori Elsanpoika 26.6.1896 Kuhmoniemi
Kähkönen Otto 30.3.1892 Viipuri
Kähtäwä Antti Nikunpoika 21.9.1893 Alavieska
Kähönen Johannes Tuomaanpoika 27.5.1897 Kivennapa
Käkelä Aarne Johannes Eliaksenpoika 13.12.1894 Karvia
Kämppi Otto 1.7.1871 Hirvensalmi
Kärhä Juho Haapavesi
Kärki Antti Johannes 30.9.1897 Pulkkila
Kärki Knuuti Johannes 18.10.1896 Haapavesi
Kärki Matti Matinpoika 18.4.1894 Kestilä
Kärkkäinen Aarne Fredrik 3.7.1897 Pielisjärvi
Kärkkäinen Aaro Israelinpoika 10.1.1880 Pielavesi
Kärkkäinen Olli Heikki 22.10.1897 Kiuruvesi
Kärkkäinen Taneli 25.3.1880 Rautalampi
Kärkäs Johannes Antinpoika 6.5.1899 Jääski
Kärnä Oskari Juhonpoika 25.7.1890 Kurkijoki
Kärpänen Stepan 25.8.1885 Korpiselkä
Kätkä Kustaa Heikinpoika 21.4.1889 Alavus
Käyhkö Matti Paavonpoika 24.8.1897 Sääminki
Kääntä Antti Kustaa Kustaanpoika 30.1.1879 Toholampi
Kääntä Juho Fredrik 11.4.1886 Kalajoki
Kääriäinen Albin Aleksanderinpoika 1.6.1892 Haukivuori
Kääriäinen Viktor Aleksanderinpoika 23.4.1889 Haukivuori
Kökkö Wilho Waldemar 18.9.1896 Mouhijärvi
Köping Arvid Alexander Isaksson 15.5.1900 Maalahti
Körkkö Matti Vilho 16.10.1888 Rovaniemi
Laaksonen Aarne Verner 8.8.1893 Lappeenranta
Laaksonen Kaarlo Emil Taavinpoika 3.4.1884 Valkjärvi
Laamanen Albin Pekanpoika 14.12.1890 Puumala
Laamanen Tauno Iivarinpoika 27.7.1902 Savitaipale
Laasanen Antti Oiva 11.1.1892 Veteli
Laasonen Heikki Heikinpoika 20.6.1894 Kitee
Lag Knut Hjalmar 20.11.1898 Tammisaari
Lagerholm Göran 11.5.1900 Tukholma
Lagus Alfons Aleksius 7.7.1896 Alajärvi
Lahdenperä Matti Emil Kustaanpoika 24.3.1892 Ylistaro
Lahdensuo Joel Matias 2.6.1901 Lapua
Lahnavik Juho Heikki 20.1.1893 Pomarkku
Lahti Lauri Tuomas Tapio 29.12.1891 Jämsä
Lahti Matti Emil Matinpoika 9.9.1892 Jalasjärvi
Lahti Salomon Salomoninpoika 7.6.1890 Alavus
Lahti Vilho Isak 19.12.1890 Helsinki p
Lahtinen Jaakko Jaakonpoika 14.9.1885 Laihia
Lahtinen Otto Juhonpoika 19.5.1892 Kitee
Lahtinen Sulo 31.1.1898 Jämsä
Lahtinen Urho Aug. 20.9.1894 Pietarsaari
Lahtonen Leino 20.5.1882 Loviisa
Laihiainen Jaakko Valdemar Heikinpoika 16.1.1896 Muhos
Laiho August Johannes 17.9.1899 Raisio
Laitala Matias Sanfrid Sakrinpoika 29.8.1894 Toholampi
Laitinen Aatto Oskari 23.12.1897 Jyväskylä
Laitinen Artturi Juho 15.5.1894 Iisalmi mlk
Laitinen Jaakko Waldemar 6.10.1894 Laihia
Laitinen Juho Kustaa 14.5.1891 Joutsa
Laitinen Julius Arvid 11.7.1895 Tampere
Laitinen Pekka 14.9.1893 Juuka
Laitinen Toivo Oskar Aleksanterinpoika 24.9.1895 Kangasniemi
Laitinen Wiljam 3.5.1890 Liperi
Laivanen Lauri Leontius 18.6.1893 Tampere
Lajunen Eero Kaarlenpoika 7.9.1897 Valkeala
Lakanen Viljo Antinpoika 14.4.1900 Vimpeli
Lakkonen Heikki Matinpoika 23.9.1887 Kurkijoki
Lakso Valde Matias Mikinpoika 22.11.1895 Jalasjärvi
Lall Jaakko Villiam Juhonpoika 21.9.1894 Vähäkyrö
Lamberg Pekka Juhonpoika 16.12.1888 Sortavala mlk
Lammassaari Kalle Evert Juhp. 17.11.1889 Simo
Lammi Yrjö Johannes 26.11.1896 Kurikka
Lampela Uno Kuolajärvi
Lampila Oskar 4.10.1890 Heinola mlk
Lampinen August 10.6.1888 Lappee
Lampinen Juho Tuomaanpoika 1.7.1894 Kaukola
Lamroth Hugo Vilhelm 8.8.1886 Siuntio
Lang Aarne Karl Johannes 21.11.1891 Nurmes
Langell Aksel Henrik Vilhelm 21.8.1898 Kotka
Lankinen Pekka Simonpoika 2.6.1891 Hiitola
Lankinen Väinö Juhonpoika 31.12.1896 Hiitola
Lapintaival Vilho 14.8.1890 Kärsämäki
Lappalainen Mooses 26.12.1888 Rantasalmi
Lappalainen Niilo Heikki 16.11.1896 Iisalmi mlk
Lappalainen Paavo Paavonpoika 30.11.1896 Varpaisjärvi
Lappalainen Taavi 12.5.1901 Kemi
Lappi Kalle Johannes Kasperinpoika 18.2.1888 Konginkangas
Lapveteläinen Hannes 16.9.1900 Kuopio mlk
Larick Väinö Reijo 3.8.1898 Pori
Larsson Bror Otto Ferdinand 14.9.1892 Kuopio
Larsson Lennart Vilhelm 8.10.1898 Tampere
Lasonen Johannes 7.7.1898 Hiitola
Lassenius Helge Ragnar 23.10.1895 Vaasa
Lassfolk Alexander Anndersson 5.1.1888 Pietarsaari
Lassfolk Viktor Johansson 21.5.1891 Purmo
Lassila Viljo Vihtori 21.11.1887 Lapua
Latikka Juho Hermanninpoika 14.8.1893 Nurmo
Latikka Mikael Kustaanpoika 17.8.1891 Nurmo
Latonen Kalle Nestori 25.1.1895 Jämsä
Latva Frans Aksel 3.8.1890 Mynämäki
Latva-Alalusa Juho Emil 8.9.1892 Kurikka
Latva-Hoiska Jaakko 29.7.1895 Kurikka
Lauhala Jalmari Joosepinpoika 4.9.1896 Isojoki
Laukkanen Albin 10.6.1877 Kerimäki
Laukkanen Eino Tahvonpoika 21.1.1897 Reisjärvi
Laukkanen Eino Veli Johannes 16.6.1901 Kuopio
Laukkanen Heikki Ollinpoika 26.6.1894 Kesälahti
Laukkanen Ivar 20.5.1891 Keitele
Laukniemi Arvid 29.3.1897 Joutseno
Laurell Ilmari 19.9.1895 Lammi
Lauri Antti Iisakinpoika 6.1.1892 Karunki
Laurila Ilmari Iisakki Mikael 23.12.1897 Lapua
Laurila Matti Erkki 19.12.1865 Lapua
Laurila Matti Lauri Matinpoika 25.8.1897 Uurainen
Laurila Niilo Ferdinand 5.5.1889 Tyrvää
Laurila Väinö Sanfrid 3.10.1896 Kalajoki
Laurila Yrjo Johannes Juhonpoika 30.7.1897 Teuva
Laurinen Johannes Antipas 1.4.1894 Kurikka
Laurinus Eino Veikko 23.7.1896 Ähtäri
Laursalo Lauri Johannes 11.6.1892 Vaasa
Lautanen Petr 3.2.1883 Ilomantsi
Lax Arvid Evald Johansson 17.4.1898 Mustasaari
Lehikoinen Eino Juhonpoika 28.3.1896 Eno
Lehikoinen Tahvo 4.6.1896 Juuka
Lehmonen Kaapro 30.10.1896 Hankasalmi
Lehmonen Matti Matinpoika 17.12.1885 Saarijärvi
Lehtimäki Iisakki 17.6.1888 Kurikka
Lehtimäki Leo Herman Aukustinpoika 1.3.1898 Laihia
Lehtimäki Samuel Arvid Matinpoika 6.3.1896 Jalasjärvi
Lehtinen Iisakki William Kustaanpoika 28.12.1897 Ylistaro
Lehtinen Johan David 24.6.1894 Hartola
Lehtinen Kaarlo Vihtori 14.11.1886 Turku
Lehtinen Siivo Albinus 13.8.1895 Uusikirkko TPL
Lehto Paavo Valfrid 3.1.1888 Sahalahti
Lehtola Aleksanteri
Lehtola Antti Iivarinpoika 29.11.1888 Sodankylä
Lehtola Toivo August 21.11.1895 Maaninka
Lehtola Tyyko Jalmari Oskarinpoika 11.10.1895 Kauhajoki
Lehtomaa Lauri Kustaa 20.1.1897 Raahe
Lehtomäki Wiljo Aleksander 11.9.1896 Vehmaa
Lehtonen Frans Onni 8.7.1895 Turku
Lehtonen Karl Nikolaus 26.5.1896 Halikko
Lehtonen Matti Vilhelm 24.4.1900 Lapua
Lehtonen Onni Jalmari 8.5.1896 Muolaa
Lehtoniemi Kalle Fredrik 19.7.1889 Ylikiiminki
Lehtoranta Konstantin Toivo 21.5.1886 Mäntyharju
Leino Anton Juhonpoika 1.9.1894 Kurkijoki
Leino Kalle Aadolf Eliaksenpoika 18.1.1882 Heinjoki
Leinonen Matti Heikinpoika 25.6.1890 Kitee
Leinonen Yrjö Aarne 18.7.1898 Paltamo
Leinonen Yrjö Johannes 27.11.1892 Vuolijoki
Leipälä Eemil 25.10.1890 Haapajärvi
Leiviskä Väinö Heikki 29.7.1893 Kestilä
Leivo Allan Vilho 6.4.1893 Terijoki
Lemberg Huugo 28.3.1891 Ähtäri
Lemettilä Toivo 16.2.1899 Luumäki
Leminen Emil 18.10.1897 Jaakkima
Leminen Matti Mikonpoika 14.11.1879 Uukuniemi
Lemmetty Johannes Marianpoika 8.2.1898 Kivennapa
Lemmetyinen Matti Tiinanpoika 2.8.1895 Uukuniemi
Lemmetyinen Toivo Johannes 19.4.1898 Sortavala mlk
Lemojärvi Joel Kaarlenpoika 30.7.1894 Kuhmoinen
Lempiäinen Heikki Tuomaanpoika 10.9.1895 Rautjärvi
Lempiäinen Pietari Antinpoika 18.6.1896 Lappee
Lemström Axel Odert 29.7.1885 Siuntio
Lensu Armas Antinpoika 4.7.1895 Lemi
Lepikko Kalle Vihtori 13.1.1896 Pylkönmäki
Lepistö Juho Emil 2.5.1894 Hailuoto
Lepokorpi Kalle Sulo 6.8.1894 Ylöjärvi
Leppäaho Risto Mikael 24.9.1894 Ähtäri
Leppäaho Väinö Emil 21.1.1897 Salo
Leppäjärvi Emil Nikodemuksenpoika 4.4.1888 Kuorevesi
Leppäjärvi Kustu Vilhelm 15.10.1901 Sodankylä
Leppäkangas Juho Risto Erkinpoika 5.3.1881 Lehtimäki
Leppälax Johan Leino Ferdinand 28.5.1889 Kokkola
Leppälä Juho Jaakko Juhonpoika 7.4.1900 Kauhajoki
Leppälä Wilhelm Matinpoika 11.4.1893 Reisjärvi
Leppänen Frans Erkki 4.10.1889 Tyrvää
Leppänen Juho Einar Antinpoika 26.12.1895 Eno
Leppänen Juho Iisakinpoika 1.6.1879 Eno
Leppänen Kaarlo Aukusti Heikinpoika 26.4.1895 Eno
Leppänen Otto Ville 25.3.1880 Kuopio
Leppänen Paavo Matinpoika 24.11.1893 Impilahti
Leppänen Pietari Aukusti 20.9.1889 Kivijärvi
Leskinen Eemil 26.8.1896 Savonlinna
Leskinen Johannes Huugo Juhonpoika 9.9.1897 Impilahti
Leskinen Juhana Arvid Juhonpoika 8.8.1895 Sortavala mlk
Leskinen Simo 22.5.1886 Liperi
Leskinen Taavetti 8.11.1893 Keitele
Leskinen Väinö Armas 19.6.1895 Sääminki
Letto-oja Isak Edvard Sam.p. 23.12.1882 Jalasjärvi
Levan Juho Aukusti 5.8.1885 Tohmajärvi
Leveinen Erkki Veikko 15.11.1900 Joensuu
Levänen Matti Juho 7.11.1895 Uukuniemi
Lietare Paavo 25.9.1890 Helsinki
Lievonen Veikko 16.6.1899 Rääkkylä
Lihavainen Johannes 29.12.1894 Viipuri
Liikaoja Juho Jaakko Juhonpoika 21.10.1892 Jalasjärvi
Liikaoja Vilho Arthur Juhonpoika 20.3.1901 Jalasjärvi
Liimatainen Emil Juhonpoika 18.9.1892 Kivijärvi
Liimatainen Hugo Evert 26.12.1892 Karttula
Liimatainen Juho Heikinpoika 8.5.1890 Sortavala mlk
Liimatainen Lauri 11.1.1893 Karttula
Liimatainen Yrjö 14.4.1893 Rautalampi
Likinen Nestori Hermanninpoika 2.6.1892 Karvia
Lilius Åke Olof 7.5.1898 Helsinki pr
Lilja Armas Erik 10.7.1894 Turku
Liljeström Max Henrik 16.9.1899 Vaasa
Lillthors Karl Johan Gunnar Wilhelmsson 21.6.1900 Ylimarkku
Lillträsk Frans Viktor Johansson 24.12.1892 Lapväärtti
Lillunen Vasili 27.1.1894 Korpiselkä
Lindberg Henrik Viktor 10.4.1893 Helsinki er
Lindberg Johan Valdemar 12.12.1899 Loviisa
Lindbäck Frans Axel 18.5.1888 Rautu
Lindegren Eino Birger 18.11.1894 Kuopio
Lindell John 25.5.1897 Tukholma
Lindell Väinö Wilhelm Johansson 5.10.1899 Kruunupyy
Lindén Juho Vilhelm 9.7.1889 Kalajoki
Lindén Onni Emil 28.9.1897 Kustavi
Lindén Uno Albert 27.8.1896 Kaskinen
Lindfors Eevert Viktor 1.11.1893 Harjavalta
Lindfors Heikki Villiam 21.10.1894 Helsinki p
Lindgrén Johan Otonpoika 2.7.1890 Kangasniemi
Lindholm Enok Alexander 3.1.1903 Sulva
Lindholm Paavo August 6.6.1901 Ahlainen
Lindholm Sixten 25.11.1892 Uppsala
Lindholm Sven Ernst Fredrik 28.12.1888 Helsinki pr
Lindqvist Lars Algot 8.6.1894 Turku
Lindqvist Reino Rafael 23.10.1898 Turku
Lindroos Ludvig 3.5.1898 Kuopio
Lindroth Väinö Ilmari 23.7.1896 Padasjoki
Lindström Sten Oskar 18.8.1896 Helsinki er
Linkola Ilmari 28.9.1889 Helsinki p
Linna Otto Matinpoika 19.1.1899 Perho
Lintala Matti Evald Juhonpoika 27.10.1887 Isokyrö
Lintula Kaarlo Konstantin 26.9.1886 Kiihtelysvaara
Lipiäinen Mikko Antinpoika 9.10.1877 Lappee
Lisitzin Georg 10.3.1902 Oulu
Liski Mikko Paavonpoika 11.10.1878 Valkjärvi
Littow Aarne Leonard 28.5.1898 Oulu
Liukka Pietari Tuomaanpoika 20.8.1880 Ruokolahti
Liukko Matti Nikolai 1.12.1895 Keuruu
Liukkonen Toivo Artur 3.5.1896 Mikkeli
Liukkonen Väinö Walfrid Augustinpoika 8.8.1896 Hirvensalmi
Ljungberg Paul Martialis 8.7.1893 Viipuri
Logren Frithiof Aleksanteri 16.12.1895 Tornio
Loistola Nikodemus Jaakonpoika 28.5.1886 Kauhajoki
Loo Evert Arvid Evertsson 25.7.1894 Mustasaari
Loponen Eemil Juhonpoika 11.5.1895 Sakkola
Louhelainen Lauri 13.11.1893 Juuka
Loukkola Frans Iisakki 11.11.1895 Kurikka
Luhtala Lauri Jaakko Marianpoika 16.12.1898 Ilmajoki
Luhtanen Jaakko Onninpoika 22.11.1896 Jalasjärvi
Luikku Matti William Matinpoika 16.8.1892 Ylistaro
Luiro Mikko Evert 6.11.1887 Rovaniemi
Lukkari Viljo Einari 4.4.1895 Sotkamo
Lunabba Emil Alexander Jakobsson 1.6.1890 Pietarsaari mlk
Lundström Johannes Anders-Gustafsson 20.6.1891 Mustasaari
Luoma Eino Ernesti 18.5.1893 Jyväskylä
Luoma Herman Evald Herm.p. 23.11.1896 Isokyrö
Luoma Juho Arvid Kristianinpoika 24.8.1895 Isojoki
Luoma Kustaa Viljam 24.4.1892 Lapua
Luoma Viljo Sakari 12.1.1900 Jyväskylä
Luoma Wiljo Mattias Matinpoika 30.3.1902 Kauhajoki
Luomajoki Aappo Jaakonpoika 9.11.1898 Kurkijoki
Luomala Jaakko Jaakonpoika 18.10.1890 Sievi
Luomanni Herman Antinpoika 1.9.1894 Nurmo
Luomaranta Johannes Gabrielsson 15.3.1894 Vöyri
Luostarinen Martti 30.6.1898 Heinävesi
Luukkanen Juhana Tahvonpoika 4.2.1883 Sortavala mlk
Luukkanen Matti Antinpoika 29.8.1899 Sortavala mlk
Luukkonen Aadam Johan 24.10.1893 Liperi
Luukkonen Albin Kallenpoika 13.7.1890 Puumala
Luukkonen Juho Erkki 23.10.1895 Kuusamo
Luukkonen Nikodemus 3.21889 Rantasalmi
Luukkonen Robert Ollinpoika 18.8.1895 Impilahti
Luukkonen Weikko Evert 15.8.1901 Laukaa
Lyijynen Väinö 15.12.1899 Lappee
Lylyharju Eemil Aleksanteri Matinpoika 12.10.1894 Kauhajoki
Lyyra Abel Sylvester Abelinpoika 31.12.1894 Jääski
Lyytikkä Paavo Juhonpoika 29.1.1890 Valkjärvi
Lyytikäinen Kustaa Albin 6.8.1887 Rantasalmi
Lyytinen Niilo Salomon 9.6.1901 Kivijärvi
Lyytinen Oskar 8.7.1864 Helsinki e
Lähdesmäki Iisakki Salomoninpoika 5.9.1885 Kauhajoki
Lähdesniemi Juho Valentin Willenpoika 23.7.1883 Jalasjärvi
Läheniemi Weikko Matti 22.6.1893 Räisälä
Lähteenmäki Pentti 11.3.1895 Eura
Lämsä Eino Antti 25.9.1899 Kuusamo
Lättö Juho Adolf Matinpoika 10.11.1897 Kaukola
Lääperi Juho Iivari Juhonpoika 31.12.1893 Ruokolahti
Lönn Emil 29.8.1897 Parainen
Lönnblad Gustaf Valter 5.6.1888 Tornio
Lönnmark Oiva Valdemar 21.5.1899 Juankoski
Löppönen Antti Matinpoika 27.1.1881 Parikkala
Löppönen Juhana Edvard Juhonpoika 1.4.1893 Parikkala
Lötjönen August Pekanpoika 30.10.1893 Parikkala
Lööperi Kalle Kustaa Juhonpoika 26.5.1898 Ylihärmä
Maaskola Jalmar Jaakonpoika 6.3.1891 Miehikkälä
Maconi Harry Henrik 21.2.1894 Helsinki pr
Madesniemi Oskari Matinpoika 4.11.1889 Laihia
Majamaa Lauri Johannes 10.7.1891 Suodenniemi
Makkonen Herman 10.7.1891 Ähtäri
Makkonen Ivan 19.7.1890 Suistamo
Makkonen Juhana Aadolfinpoika 16.7.1889 Enonkoski
Makkonen Matti Eemil 1.10.1887 Pattijoki
Makkonen Pietari 5.6.1899 Sortavala
Malinen Juho 25.8.1892 Kerimäki
Malinen Juho Juhonpoika 12.8.1896 Kitee
Malinen Kristian Reinhold Juhonpoika 8.7.1897 Kirvu
Malinen Unne Eliaksenpoika 6.8.1885 Kitee
Malkamäki Wilhelm Matinpoika 17.3.1896 Ylistaro
Malm Ilmari Annanpoika 9.6.1894 Nivala
Malmila Jaakko Matinpoika 26.9.1895 Karvia
Mangsén Mickel August 15.8.1892 Närpiö
Mankila Vilhelm Pekanpoika 8.10.1896 Kempele
Manninen Jaakko Aleksanteri Mikonpoika 10.5.1895 Haukipudas
Manninen Jalmar 14.12.1895 Pieksämäki
Manninen Otto 22.3.1890 Mikkeli mlk
Mantere Aarne Ignatius Matinpoika 17.12.1894 Seinäjoki
Mantere Armas Heikki 20.1.1889 Korpilahti
Marins Viktor Jonansson 15.1.1896 Sulva
Marjamäki Elo Marianp. 31.7.1898 Ruovesi
Marjamäki Knuutti Eenokinpoika 20.1.1886 Isojoki
Marjanen Vilho Mikael 24.11.1896 Maaria
Markkanen Eemil Johannes 15.11.1890 Vesanto
Markkanen Emil 14.12.1894 Rautalampi
Markko Kaarle Johannes 6.6.1897 Alavus
Marthens Bertil Gustaf 11.2.1901 Kurkijoki
Martikainen Edvard Matti Pietarinpoika 2.11.1897 Muolaa
Martikainen Iivar Topinpoika 6.9.1896 Valkjärvi
Martikainen Vihtori Liisanpoika 10.4.1897 Valkjärvi
Martimo Jaakko Konstantin 8.2.1893 Simo
Martinpelto Sylvester Villenpoika 1.11.1897 Lappee
Martonen Lauri Juhonpoika 1.9.1894 Jurva
Marttinen Filip Jalmari 14.4.1889 Kokkola
Massinen Aimo Paavo 3.9.1898 Sortavala
Masto Yrjö Johannes Heikinpoika 10.10.1898 Jalasjärvi
Matikainen Antti Juho Antinpoika 13.2.1889 Pyhäjärvi VL
Matikainen Iivari Heikinpoika 12.8.1898 Tohmajärvi
Matilainen Johan Henrik Villenpoika 1.2.1896 Viitasaari
Matilainen Otto Pyhäjärvi OL
Matilainen Verner Evald Valdemar 18.9.1899 Tampere
Matinaho Kaarlo August 23.3.1891 Ähtäri
Mattans Oskar Edvard Joh. Henriksson 16.10.1896 Korsnäs
Mattila Aarne Johan 29.6.1901 Pyhäranta
Mattila Aksel Valentin Isakinpoika 2.4.1893 Jalasjärvi
Mattila Juho Feliks Matinpoika 14.6.1889 Jalasjärvi
Mattila Kauno Henrik Juhonpoika 25.9.1896 Kuortane
Mattila Kustaa Vilhelm 21.1.1894 Ylivieska
Mattila Lauri 16.5.1893 Lammi
Mattila Viljo Eemil 31.10.1899 Asikkala
Mattila Väinö Villiam 30.12.1895 Nousiainen
Mattinen Juho 1.3.1899 Joutseno
Mattinen Matti 29.11.1894 Sortavala
Mattsson Kustaa Leopold 23.1.1895 Pori
Mattsson Matts Leander 5.2.1888 Pietarsaari mlk
Maukola Abel August 2.1.1900 Lammi
Maunu Hans Edvard 8.2.1894 Kemi mlk
Maunula Viktor Verner 28.9.1891 Joutsa
Mehtälä Jalmar Eemil 1.10.1892 Kalajoki
Mehtäläinen Antti 22.11.1886 Hiitola
Melender Frans Johannes 4.10.1895 Ylivieska
Melenteri Aleksanteri Aleksinpoika 24.9.1895 Halsua
Melin Karl Ivar 19.9.1894 Närpiö
Melkkala Jalo Nestor 16.2.1892 Hartola
Melkkala Johannes 5.4.1889 Hartola
Mellström Olof E. 25.3.1896 Tukholma
Mendelin Konrad Vilhelm Vihtorinpoika 24.3.1895 Saarijärvi
Merikallio Erkki Johannes 14.5.1892 Oulu
Meriläinen Oiva Alfred Kallenpoika 5.10.1892 Halsua
Meskanen Johannes Tahvonpoika 24.11.1897 Sakkola
Mether-Borgström Rune Henrik 1.11.1898 Padasjoki
Metsäpelto Matti Teodor 24.3.1891 Jaala
Mettälä-Heikkilä Samuel Ludvig Samuelinpoika 4.10.1882 Kauhajoki
Michailoff Ivar Johannes Berndt 8.4.1894 Viipuri
Mickelsén Eero Johannes Retrikinpoika 8.12.1893 Ilmajoki
Miekkoja Antti Aleksanderinp. 26.10.1895 Rovaniemi
Mielonen Tauno 9.6.1895 Pälkjärvi
Miettinen Arvo 18.1.1893 Kuopio mlk
Miettinen Kusti 26.3.1892 Kuopio mlk
Miettinen Lauri 18.9.1884 Iisalmi mlk
Miettinen Oiva Veli 16.8.1891 Lappee
Miettinen Taavetti Taavetinpoika 27.3.1893 Maaninka
Miettinen Taneli 2.11.1889 Juuka
Miettinen Toivo Henrik 3.4.1900 Kotka
Miettinen Yrjö 16.4.1901 Heinola
Miinalainen Simo Pietarinpoika 17.1.1895 Tohmajärvi
Miinin Nikolai 24.7.1893 Suistamo
Mikkola Heikki Juhonpoika 6.8.1888 Kuhmoinen
Mikkola Jenny Pauliina 28.9.1901 Pälkäne
Mikkola Johannes Iisakinpoika 30.7.1887 Lavia
Mikkola Lauri Aukusti Aukustinpoika 16.9.1894 Längelmäki
Mikkola Mikki Sylvesteri Mikinpoika 29.4.1894 Jurva
Mikkola Tuomas Evert Iikanp. 7.1.1893 Rovaniemi
Mikkola Uno Arthur 6.1.1897 Hollola
Mikkonen Antti 21.8.1893 Paltamo
Mikkonen Sulo Juhonpoika 15.3.1901 Kaukola
Mitrofanoff Kauno Gabriel 13.1.1891 Vähäkyrö
Mittler Henry Filip Rudolf 9.3.1892 Lahti
Mitts Johannes 28.9.1896 Sulva
Moberg Axel Johannes 1.12.1897 Parainen
Moberg Georg Oskar 14.7.1889 Turku
Moberg Gunnar Johannes 19.1.1878 Viipuri
Moilanen Ananias 6.10.1896 Hankasalmi
Moilanen Emil Matti 10.2.1896 Räisälä
Moilanen Jaakko Juhonpoika 20.9.1878 Sortavala mlk
Moilanen Johannes Samulinpoika 9.2.1890 Suomussalmi
Moilanen Lauri Juhonpoika 23.10.1888 Sortavala mlk
Moisanen Iivari 12.12.1891 Tyrnävä
Moisio Väinö Herman 11.9.1897 Pylkönmäki
Molander Jooseppi Vilhelm 28.1.1895 Kestilä
Mononen Tauno Antinpoika 26.5.1896 Eno
Mononen Toimi Heikinpoika 17.1.1894 Tohmajärvi
Monthan Otto Ilmari Nikonpoika 8.8.1897 Isokyrö
Monto Mikko 10.12.1900 Rautu
Montonen August Otonpoika 6.7.1896 Ristiina
Montonen Hugo Matinpoika 3.2.1899 Kaukola
Montonen Juhana Juhonpoika 19.8.1897 Lappee
Morko Iisakki 29.8.1894 Haapavesi
Muhonen Heikki Juho 9.3.1887 Kerimäki
Muhonen Kalle Wihtori 25.5.1898 Kivijärvi
Muinonen Aaro Matias 22.3.1901 Hamina
Mukkola Leonart Kuolajärvi
Mulari Heikki 28.4.1896 Paltamo
Mulli Kustaa Aleksander 25.11.1894 Rantasalmi
Multanen Juhana Heikinpoika 1.9.1900 Kitee
Munukka Antti Pietarinpoika 7.9.1893 Antrea
Muroke Otto 4.11.1891 Ilomantsi
Murtomäki Esa Vihtori 30.3.1894 Lapua
Mustaniemi Anttoni Aukust Juhonpoika 14.7.1895 Kankaanpää
Mustapää Eevertti Tuom. p 11.2.1896 Savitaipale
Mustonen Antti 21.1.1898 Pielisensuu
Mustonen Antti Pekanpoika 11.12.1892 Kitee
Mustonen Erkki Mikonpoika 18.12.1895 Ruokolahti
Mustonen Juho Villiam 12.10.1889 Paltamo
Mustonen Matti 25.12.1894 Kuusjärvi
Mustonen Paavo 30.3.1891 Kaavi
Mustonen Pekka 1.11.1885 Ilomantsi
Mustonen Yrjö Valdemar 18.11.1898 Viipuri mlk
Mutanen Johannes 13.3.1894 Pielisensuu
Mutanen Simo 4.11.1895 Liperi
Mutka Juha Kustaa Kustaanpoika 2.10.1887 Kuortane
Mutkala Aleksi Matinpoika 11.4.1895 Jämijärvi
Muttonen Juho Matinpoika 16.12.1892 Kitee
Muuronen Johannes 18.1.1898 Viipuri mlk
Mykkänen Ukko 11.2.1899 Maaninka
Myller Pekka Pekanpoika 4.2.1892 Kiihtelysvaara
Myllykoski Konstantin Nikolai Aleksanterinpoika 4.3.1900 Töysä
Myllylä Antti Atriaani Juhonpoika 4.11.1894 Vihanti
Myllymäki Frans Mikkel Maurinpoika 7.2.1884 Kankaanpää
Myllymäki Matti Antinpoika 24.10.1890 Kuortane
Myllynen Gideon Valdemar 29.8.1898 Pihtipudas
Myllynen Samuel Samuelinpoika 17.12.1894 Kauhajoki
Myllyniemi Alfred Juusenpoika 17.5.1895 Kauhajoki
Myllyniemi Artturi Jaakko Salom.p. 22.12.1892 Peräseinäjoki
Myllyniemi Isak Feliks Vihtorinpoika 25.5.1895 Jalasjärvi
Myllyniemi Johan Elis 3.7.1893 Sulva
Myllyniemi Juho Jalmar Juhonpoika 11.8.1897 Ylistaro
Myllyniemi Matti Marianpoika 16.2.1893 Jalasjärvi
Myllyoja Samuli Antinpoika 9.10.1896 Nivala
Myllyoja Toivo Ireneus 15.12.1889 Virrat
Mylläri Aleksander 1890 Salmi
Myntti Juho 1.12.1881 Vaasa
Mynttinen Albin 1.6.1896 Mikkeli
Mytkämäki Viljo Antero 30.11.1900 Ähtäri
Mård Juho Aapo 3.9.1882 Rovaniemi
Mäenalanen Juho Heikki 15.1.1889 Rovaniemi
Mäennenä Matti Matinpoika 5.7.1901 Sievi
Mäenpää Haapavesi
Mäenpää Aleksanteri Heikinpoika 22.10.1896 Kuortane
Mäenpää Erkki Wilhelm 25.10.1886 Nurmo
Mäenpää Niilo Alarik Kustaanpoika 12.1.1897 Soini
Mäenpää Toivo Johannes Isakinpoika 2.8.1893 Jalasjärvi
Mäenranta Juho Willehard Juhonpoika 10.2.1896 Isojoki
Mäiseli Eemil 29.11.1897 Sysmä
Mäkelä Aleksanteri 9.9.1895 Virrat
Mäkelä Eeli Heikinpoika 23.12.1889 Alajärvi
Mäkelä Eevert 2.4.1892 Tornio
Mäkelä Eino Iisakki Jaakonpoika 1.12.1897 Peräseinäjoki
Mäkelä Evert 24.6.1881 Sysmä
Mäkelä Iivari Hermaninpoika 17.2.1897 Laihia
Mäkelä Iivari Martinpoika 30.12.1889 Säkkijärvi
Mäkelä Kaarle Fredrik 20.7.1895 Ikaalinen
Mäkelä Kaarle Vilhelm Nikolai 5.8.1892 Marttila
Mäkelä Matti Matinpoika 20.5.1869 Pyhtää
Mäkelä Nikodemus Jaakonpoika 31.5.1882 Perho
Mäkelä Selim Akseli 25.4.1890 Pori
Mäkelä Wiljami Matinpoika 9.1.1896 Teuva
Mäkelä William Oskar Oskarinpoika 21.4.1894 Isojoki
Mäkeläinen Esa Tuomaanpoika 14.5.1899 Muolaa
Mäkeläinen Kaarlo Kullervo 5.8.1897 Vesanto
Mäki Arvo Edvard Antinpoika 26.9.1897 Pyhäjärvi VL
Mäki Jaakop Oskar Kaaprielinpoika 12.9.1891 Ylihärmä
Mäki Juho Emanuel 20.9.1895 Alahärmä
Mäki Oskar Henrik 21.8.1894 Ähtäri
Mäki Salomon Juhonpoika 2.3.1893 Jalasjärvi
Mäki-Antila Toivo Johannes 21.9.1900 Kurikka
Mäki-Havunen Herman Hermanninpoika 10.1.1885 Kauhajoki
Mäki-Putula Heikki Alpiinus Heikinpoika 22.12.1886 Alavus
Mäki-Soini Juho Eemil Tuomaanpoika 16.12.1888 Nurmo
Mäkikortes Arvi Jeremianpoika 22.10.1898 Karvia
Mäkilä Wilhelm Ansgarius 9.11.1895 Mynämäki
Mäkimattila Paavo 29.1.1898 Alastaro
Mäkinen Arvi 20.8.1900 Jyväskylä
Mäkinen Eino Aleksander 27.8.1897 Virrat
Mäkinen Emil 23.1.1898 Uurainen
Mäkinen Iisakki Vihtori Iisakinpoika 24.5.1893 Peräseinäjoki
Mäkinen Jaakko Juhanpoika 4.2.1896 Lapua
Mäkinen Johannes Vihtori Juhonpoika 27.12.1888 Karstula
Mäkinen Kaarle Edvard 11.3.1900 Ähtäri
Mäkinen Kalle Kustaa 19.6.1885 Padasjoki
Mäkinen Kustaa Aleksi 20.9.1882 Padasjoki
Mäkinen Otto Vihtori Santerinp. 13.2.1885 Helsinki e
Mäkiniskala Anselm Antinpoika 9.5.1895 Karvia
Mäkipetäys Viljo Matias Salomoninpoika 11.2.1895 Jalasjärvi
Mäkipää Antti Antinpoika 7.7.1892 Sortavala mlk
Mäkituovola Oskari
Mäkys-Antila Wiljo Johannes 18.7.1896 Kurikka
Mäkäräinen Eeli Heikinpoika 2.6.1894 Puolanka
Mäkäräinen Juho Oskar 24.9.1895 Paltamo
Mällinen Vilho Mikael 30.9.1894 Paavola
Männikkö Oskari Matinpoika 22.12.1878 Kauhajoki
Mäntykangas Aarne Eemeli Kallenpoika 3.12.1892 Toholampi
Mäntymäki Väinö Viktor 6.9.1896 Korpilahti
Märkönen Evert Heikinpoika 11.1.1891 Lappee
Määttä Aarne Johannes 14.8.1891 Sortavala
Määttä Antti Antinpoika 8.5.1895 Kestilä
Mölsä Juhana Tuomaanpoika 11.4.1900 Kirvu
Mölsä Yrjö August 4.1.1895 Metsämaa
Mönkkönen Heikki Heikinpoika 1.5.1885 Eno
Mörö Vihtori Mikonpoika 17.11.1894 Valkjärvi
Nabb Jonas Verner Jonasson 22.9.1897 Raippaluoto
Nahi Mikko Gerhard 24.9.1893 Loimaa
Nahkuri Pekko 19.1.1863 Rautu
Narttu Evert Heikinpoika 25.7.1888 Lemi
Naskali Matti Antinpoika 11.3.1898 Sakkola
Natri Emil Matinpoika 2.5.1896 Sortavala mlk
Natri Jaakko Juhonpoika 21.7.1893 Sortavala mlk
Naukkarinen Heikki Juhonpoika 26.5.1883 Sortavala mlk
Naumanen Kusti 25.1.1897 Liperi
Nerg Emil 7.11.1894 Keitele
Neulikko Mikael Vester Antinpoika 28.12.1894 Karijoki
Nevalainen Eerik Leonard 2.5.1889 Pielisjärvi
Nevalainen Matti Allan 19.2.1894 Valtimo
Nevalainen Mikko Ilmari Maunonpoika 3.12.1888 Pielisjärvi
Nevalainen Viljam 21.1.1894 Lapinlahti
Niemelä Jalmar 10.6.1882 Petäjävesi
Niemelä Juho Wilhelm Heikinpoika 15.6.1894 Isojoki
Niemelä Matti 22.11.1891 Ylivieska
Niemi Edvard Juhonpoika 6.11.1894 Alavus
Niemi Heimo Henrik 26.11.1895 Pulkkila
Niemi Johan Valter 31.12.1900 Ylivieska
Niemi Jooseppi Vihtori Juhonpoika 5.1.1887 Kauhajoki
Niemi Juho Jalmari Jaakonpoika 3.1.1891 Ylistaro
Niemi Juho Kustaa Heikinpoika 25.11.1892 Soini
Niemi Toivo Johannes 11.6.1893 Keuruu
Niemi Viljo Johannes Valentinpoika 27.9.1890 Jalasjärvi
Nieminen Aaro Arvi Taavinpoika 1.7.1899 Valkeala
Nieminen Eeli Waldemar 24.12.1894 Multia
Nieminen Eino Nikolai 26.3.1894 Ylöjärvi
Nieminen Erkki Evert 3.9.1895 Sysmä
Nieminen Henrik Johan 9.3.1846 Vanaja
Nieminen Lauri Rikhard 7.2.1900 Sysmä
Nieminen Oskar Konstantininpoika 2.6.1878 Vesilahti
Nieminen Paavo Matias 23.5.1899 Seinäjoki
Nieminen Sulo Ilmari Hildanp. 12.3.1897 Jämsä
Nieminen Väinö 8.3.1896 Sysmä
Nieminen Väinö Johannes Joosepinpoika 2.10.1892 Lappee
Niemistö Juho Edvard Juhonpoika 24.2.1890 Ylistaro
Niilekselä Antti Heikinpoika 20.3.1898 Pyhäntä
Niinimaa Matti Matinpoika 22.5.1898 Töysä
Niinimaa Salomon Armas 24.3.1899 Vaasa
Niippa Tuomas Tuomaanpoika 24.12.1885 Kirvu
Niiranen Otto Wilhelm Willenpoika 14.2.1897 Maaninka
Niiranen Wasilij 25.3.1889 Salmi
Niittunen Juho Kustaa Kustaanpoika 19.4.1894 Kuhmoinen
Niittykoski Karl Arvid 21.6.1896 Haapavesi
Niittymäki Juha Aabel 2.1.1878 Punkalaidun
Nikander Elis Alfred 11.6.1881 Helsinki p
Nikander Elis Valter 25.11.1896 Helsinki s
Nikkarikoski Johan Alfred 16.5.1896 Kannus
Nikkilä Juhana Vilhelm 26.9.1873 Savitaipale
Nikkilä Juho Matti Uunonpoika 26.12.1895 Simo
Nikkilä Vilho Erkki 26.2.1896 Keuruu
Nikkinen Juho Ristonpoika 2.7.1895 Rantasalmi
Nikkinen Viktor Gabrielinpoika 13.8.1889 Taipalsaari
Nikula Heino 5.8.1895 Ylivieska
Nikulainen Yrjö 17.9.1893 Perniö
Niska Matti Jalmari 30.3.1887 Rovaniemi
Niskala Herman Kuolajärvi
Niskanen Antti Israelinpoika 19.9.1892 Pielavesi
Niskanen Hannes Ilmari 27.3.1901 Viitasaari
Niskanen Jaakko Matinpoika 24.9.1891 Kiuruvesi
Niskanen Juho Heikki Juhonpoika 15.5.1894 Kuhmoniemi
Niskanen Kaarlo Johannes 25.5.1900 Tohmajärvi
Niskanen Martti Marianp. 18.2.1896 Helsinki e
Niskanen Sylvester Erik Juhonpoika 1.1.1891 Varpaisjärvi
Niskanen Veikko Vilho Heikinpoika 14.9.1893 Kuhmoniemi
Niskanen Vilho 15.9.1897 Kaavi
Nissinen Antti 10.4.1894 Lapinlahti
Nissinen Einar Oskar Aleksander 19.2.1896 Sortavala mlk
Nissinen Einari Juhonpoika 19.9.1894 Soanlahti
Nissinen Juhana Paavonpoika 11.8.1888 Soanlahti
Nissinen Mikko Ollinpoika 10.5.1896 Soanlahti
Niukkanen Alfred Tuomaanpoika 22.10.1897 Kaukola
Nivala Antti Eeli Matinpoika 26.8.1892 Nivala
Noppari Aaro 1.7.1896 Huittinen
Norberg Ivan 9.10.1892 Malmö
Nordberg Kalle Iivari 4.12.1895 Simo
Nordberg Karl Ragnar Olof 16.11.1896 Haapasaari
Nordling Oskar Vilhelm 31.1.1890 Uusikaarlepyy mlk
Nordlund Aksel Kaapriel 24.3.1900 Taivassalo
Nordlund Artur Sigfrid Josef Emilsson 3.1.1898 Siipyy
Nordlund Frans Jalmar 12.9.1895 Merikarvia
Nordlund Niilo Oskari 1.1.1899 Pori mlk
Nordman Johan Alfred 24.6.1892 Närpiö
Nordström Gustaf Alfred 4.4.1885 Kokkola mlk
Nousiainen Juho 22.5.1885 Rääkkylä
Nousiainen Kaarle Konsta 1895 Viipuri mlk
Nousiainen Otto 25.11.1890 Rääkkylä
Nousiainen Väärti Juhananpoika 30.4.1892 Enonkoski
Nuija Antti 20.1.1899 Rautu
Nukarinen Antti 22.10.1889 Jaakkima
Nummelin Matts Martin 25.5.1899 Kristiinankaupunki
Nummi Vilho Valdemar Optatuksenpoika 22.11.1892 Lappee
Nuora Matti Vilhelm Matinpoika 6.9.1900 Sakkola
Nupponen Oskar Henrik Paavonpoika 5.6.1893 Tohmajärvi
Nurkka Toivo 4.8.1895 Luumäki
Nurkkala Antti 30.11.1895 Haapavesi
Nurmela August Villiam 6.1.1900 Karijoki
Nurmi Iivari 5.5.1895 Kärsämäki
Nurmi Kaarle Eevert 5.2.1895 Ähtäri
Nurminen Eino Oskari 17.5.1897 Pirkkala
Nurminen Johannes 13.2.1901 Asikkala
Nurminen Kalle Kristian 13.11.1886 Luhanka
Nurminen Niilo Rikhard 18.1.1896 Kuhmalahti
Nuutinen Oskar 15.7.1896 Kiuruvesi
Nyberg Martti Vilho 5.5.1897 Kotka
Nyblad Karl 21.5.1880 Tukholma
Nygrann Anders Herman 24.11.1891 Kokkola mlk
Nygård Albert Andersson 11.12.1890 Ähtävä
Nykopp Nils Helge Konstantin 16.8.1890 Kuopio mlk
Nykänen Antti Armas Juhonpoika 3.6.1897 Sortavala mlk
Nykänen Taneli 18.12.1892 Pieksämäki
Nylander Eino 25.4.1895 Kiihtelysvaara
Nylén Olof 31.8.1875 Sundbyberg
Nylund Artur Julius 23.12.1901 Pietarsaari mlk
Nylund Emil 10.7.1894 Hartola
Nylund Harry Daniel 26.10.1897 Vaasa
Nylund Leander Jakobsson 16.11.1896 Jepua
Nyman Albin Mauritz 23.8.1898 Helsinki pr
Nyman Uno Vilhelm 9.12.1900 Muhos
Nyqvist Karl August 3.10.1900 Vaasa
Nyrhinen Tuomas 21.4.1891 Lapua
Nyrönen Vihtori Hermaninpoika 16.3.1895 Saarijärvi
Nyysti Yrjö Jaakko Jaakonpoika 26.7.1895 Laihia
Näkkä Arvo Nikolai 30.4.1899 Ikaalinen
Närhi Arvi 2.5.1897 Pihtipudas
Närhi Hugo Leonard 20.3.1897 Pihtipudas
Närvä Juho Rikhard Juhonpoika 2.2.1894 Jurva
Närvänen Aadi Annastinpoika 17.8.1892 Hirvensalmi
Näränen Adolf Johannes 2.6.1899 Rautu
Nätkimäki Kalle Robert 6.6.1889 Ylöjärvi
Näätänen Janne Matinpoika 2.1.1889 Kitee
Näätänen Lassi Luterus 23.1.1900 Hamina
Nöjd Ilmari 21.1.1896 Kotka
Oesch Hans Arthur 27.4.1888 Pielisjärvi
Ohenoja Iikka Juhonpoika 9.12.1876 Kestilä
Ohlström Harald Johannes 14.8.1896 Helsinki er
Ohmerojärvi Samuel Teofiilus 21.4.1885 Kauhajoki
Oikari Heikki 12.9.1896 Ähtäri
Oikari Matti Juhonpoika 15.7.1893 Karstula
Oikarinen Juho Jaakko 27.1.1892 Paltamo
Oikkonen Arvid Eliaksenpoika 20.5.1891 Taipalsaari
Oikkonen Sulo Antinpoika 18.12.1896 Lappee
Oinonen Heikki 21.1.1887 Pielisjärvi
Oittinen Lauri Edvard 8.3.1894 Hausjärvi
Ojakoski Pekka Jalmari 20.11.1893 Piippola
Ojala Johan Edvard Johansson 28.9.1895 Lapväärtti
Ojala Kalle Alfred 17.1.1899 Ranua
Ojala Matti Vihtori Heikinpoika 10.11.1894 Kangasala
Ojala Tauno Wiljo Mikko Jaakonpoika 19.5.1896 Ylistaro
Ojalainen Eino Walfrid Antinpoika 1.10.1899 Rautjärvi
Ojaniemi Juho Mikael Juhonpoika 13.4.1896 Peräseinäjoki
Ojanlatva Arvi Iisakki 28.11.1897 Pulkkila
Ojanperä Iisakki Walentiininpoika 21.9.1896 Ilmajoki
Ojanperä Juha Ensio Juhonpoika 23.7.1893 Kuortane
Ojanperä Matti Emil 27.6.1893 Lapua
Ojanperä Nikolai Nikolainpoika 17.12.1891 Kauhava
Ojantakanen Juhani Aaprami 19.9.1896 Kestilä
Oksanen Arttur 6.7.1896 Keitele
Oksanen August 30.10.1894 Hankasalmi
Oksanen Bruuno Eelis 19.10.1899 Virrat
Oksanen Mikael Arno 9.10.1891 Lokalahti
Oksanen Wilho Ilmari 6.10.1892 Veteli
Olin Eemil Antinpoika 8.9.1894 Sysmä
Olin Fritiof Waldemar 20.71898 Oulu
Olin Harry Fredrik Emil 18.7.1892 Helsinki pr
Oljemark Otto Hjalmar 28.3.1874 Sipoo
Olkinuora Juho Adolf Laurinpoika 18.10.1880 Kaukola
Olkinuora Villiam Juhonpoika 5.5.1897 Antrea
Olkkola Urho Aleksanteri 18.10.1884 Keuruu
Olli Harry Valdemar 26.9.1898 Vaasa
Olli Lahja Armas 4.3.1893 Kannus
Ollikainen Väinö Arvid Albaanuksenpoika 16.12.1900 Soini
Ollila Mathias Edvard Iisakinpoika 26.12.1899 Isokyrö
Onkilammi Otto Alfred Amandanpoika 9.4.1895 Parkano
Onnela Kaappo 2.4.1879 Alahärmä
Oranen Viljam Heikinpoika 14.1.1891 Virtasalmi
Orava Ilmari 12.10.1893 Kannus
Orell Reinhold Matinpoika 13.6.1884 Sortavala mlk
Orre Alfred Alexander 23.7.1897 Maalahti
Orrela Heino Iisak 23.12.1894 Karijoki
Osonen Eemeli Erkinp. 13.12.1880 Kuhmoinen
Ostola Matti Vihtori Simonpoika 2.4.1896 Kuortane
Ottelin Alle Mathias 1.2.1894 Pieksämäki
Oulasvirta Ilmari Akilles 19.10.1893 Oulu
Ovaska Eino Oskar Matinpoika 2.12.1894 Kirvu
Ovaska Lauri 24.5.1899 Jaakkima
Ovaska Tuomas Tuomaanpoika 9.9.1899 Kirvu
Paajanen Aadolf Eevaldinpoika 9.1.1900 Parikkala
Paajanen Olli Juhonpoika 28.12.1898 Parikkala
Paakki Enokki Juhonpoika 3.1.1896 Ruokolahti
Paakkinen Matti Pekanpoika 28.11.1890 Parikkala
Paanala Vilho 14.3.1896 Uurainen
Paananen Juho Emil Matinpoika 21.11.1888 Kivijärvi
Paananen Matti Heikinpoika 25.2.1895 Reisjärvi
Paananen Otto Einar Ristonpoika 12.3.1887 Pylkönmäki
Paasiranta Joosua Kallenpoika 26.6.1889 Kuhmoinen
Paaso Eemil Juhonpoika 15.3.1896 Sakkola
Paasonen Juhana Ivar 29.10.1896 Mäntyharju
Paasonen Lauri 10.8.1898 Mäntyharju
Paasonen Toivo Albert 13.7.1896 Mäntyharju
Paatelainen Sakari 19.12.1884 Hankasalmi
Paavilainen Johannes Tuomaanpoika 15.3.1898 Kivennapa
Paavilainen Johannes Villenpoika 23.4.1894 Muolaa
Paavola Armas 17.5.1893 Iitti
Paavola Arvo Eemil 8.1.1902 Huittinen
Paavola Heikki Matinpoika 29.1.1888 Pyhäjärvi OL
Paganus Tyyne Kaarlentytär 15.7.1901 Kaukola
Pahlman Uuno Aksel 4.7.1898 Tornio
Paimen Nikolaus Kallenpoika 24.12.1884 Lehtimäki
Pajala Oskari Jaakonpoika 4.5.1895 Vimpeli
Pajari Iivari Juhonpoika 11.5.1889 Rautjärvi
Pajula Heikki Heikinpoika 15.1.1895 Lehtimäki
Pajunen Aleksander 28.4.1895 Pielisensuu
Pakarainen Lauri 8.3.1894 Lammi
Pakari Wäinö Armas 8.2.1898 Luumäki
Pakarinen Eino Antti 28.3.1900 Rääkkylä
Pakarinen Karl Johan 19.12.1884 Joensuu
Pakkala Kustaa Kustaanpoika 19.2.1899 Ylihärmä
Pakkanen Iivar Antoninpoika 22.8.1899 Taipalsaari
Pala Martti Vihtori Vihtorinp. 7.10.1893 Alastaro
Paldanius Heikki 17.8.1893 Paavola
Palin Toivo Ilmari 2.5.1901 Mikkeli
Pallari Matti Aapo 22.6.1900 Rovaniemi
Palme Olof 21.9.1884 Sigtuna
Palmen Thor Evald 20.8.1899 Kuopio
Palmén Holger Oskarinpoika 17.6.1893 Ruokolahti
Palmgrén Einar Aleksanteri 11.3.1899 Ähtäri
Palmroos Lauri Gustaf 29.8.1893 Helsinki er
Palmu Karl Gustaf 1.12.1898 Tyrväntö
Palo Martti Emil Johannes 30.8.1898 Ylöjärvi
Palohuhta Juho Eeli Elianpoika 25.8.1895 Veteli
Palohuhta Oskari 1.7.1892 Veteli
Palokangas Juho Walfrid Pekanpoika 10.8.1895 Nivala
Palola August Erkinpoika 11.10.1887 Nivala
Palola Heino Edvard Feeliksinpoika 7.5.1895 Oulainen
Palonen Frans Oskari 5.5.1886 Pori
Paloviita Wihtori Juhonpoika 5.3.1887 Kauhajoki
Palsa Maunu Kustaanpoika 7.4.1899 Valkjärvi
Paltanen Antti Juhana 18.7.1888 Rantasalmi
Panu Juho Aukusti Jaakonpoika 12.5.1883 Laihia
Panula Herman Ilmari 9.10.1898 Lapua
Pappinen Pietari Annanpoika 10.2.1889 Sakkola
Parantainen Otto Tildanpoika 20.1.1895 Saarijärvi
Parikka Eerik Jalmari 8.1.1899 Jaakkima
Parikka Tahvo Antinpoika 30.5.1899 Heinjoki
Parjanen Väinö Ilmari Topiaanpoika 25.11.1898 Antrea
Parkkari Jaakko Villiam Tuom.p. 19.7.1893 Vähäkyrö
Parkkinen Kalle William 15.11.1887 Laukaa
Parkkinen Taavetti 2.3.1889 Mikkeli mlk
Parkkinen Toivo Einar Pekonpoika 22.12.1897 Anttola
Parkku Eino Toivio 19.8.1898 Vanaja
Partanen Arvo Uolevi 14.6.1892 Räisälä
Partanen Eero Albin 21.7.1899 Sulkava
Partanen Erkki Arvo Ilmari Heikinpoika 25.8.1891 Sortavala mlk
Partanen Johannes Filemon 26.9.1893 Pielisensuu
Partanen Kaarle Wilhelm 13.5.1892 Nurmes
Partanen Kauno Kalervo 17.11.1897 Tampere
Partanen Matti Eemeli Antinpoika 3.7.1889 Pielisjärvi
Parttimaa Johannes Augustinpoika 20.5.1897 Haapajärvi
Parvi Tuomas Sysmä
Parviainen Juhana Matinpoika 16.10.1888 Korpiselkä
Parviainen Matti 26.7.1894 Nilsiä
Parviainen Oskar Hildanpoika 27.6.1894 Kitee
Parviainen Toivo Herman Pekanpoika 16.3.1896 Sortavala mlk
Parviainen Toivo Johannes Aataminpoika 4.5.1894 Sortavala mlk
Parviainen Wilho 3.3.1901 Kaavi
Pasanen Albin 9.10.1884 Juva
Pasanen Antti 22.6.1895 Iisalmi mlk
Pasanen Einar 2.6.1897 Nilsiä
Pasanen Konsta Konstanpoika 31.12.1894 Kivijärvi
Pastinen Emil 26.7.1896 Mikkeli mlk
Pasto Feeli Nestori Kaaponpoika 26.2.1899 Peräseinäjoki
Patja Jalmar 4.12.1894 Muolaa
Patja Juhana Pekanpoika 26.11.1895 Sortavala mlk
Patrikka Feodor 3.2.1889 Suistamo
Pauhu Salomon Jaakonpoika 7.8.1888 Alavus
Paukku Heikki 4.8.1896 Rautu
Paukku Ville 25.5.1895 Rautu
Paukkunen Kalle Jalmar 30.7.1895 Pieksämäki
Paulig Gustav Bertel 28.10.1892 Helsinki
Pauni Väinö 9.6.1889 Orimattila
Peiponen Wiktor 25.9.1893 Sortavala
Peippo Eino 6.10.1896 Sortavala
Pekkala Tobias Petterinpoika 15.1.1882 Mäntyharju
Pekonen Wiljam Juhonpoika 14.1.1898 Parikkala
Pelimanni Pekka 29.9.1889 Alatornio
Pelkonen Antti Juhonpoika 1.1.1894 Kitee
Pelkonen Ilme Arvo Johannes 8.11.1898 Tampere
Pelkonen Josua Iisak 2.7.1898 Viipuri
Pelkonen Knut Vilhelm 21.3.1892 Viipuri mlk
Pelkonen Lauri Arvid 2.9.1894 Pyhäjärvi VL
Pelkonen Matti Erikinpoika 11.7.1890 Räisälä
Pellas Axel Arvid Kristiansson 17.10.1895 Mustasaari
Pellas Birger Igor 29.9.1899 Vaasa
Pellfolk Josef Emil Josef Viktorsson 12.6.1897 Siipyy
Pelli Otto 13.3.1893 Liperi
Pellonpää Heikki Eliel Heikinpoika 21.7.1893 Soini
Peltokangas Johan Vilhelm 2.1.1893 Vaasa
Peltola Edvard Heikinpoika 26.3.1896 Vimpeli
Peltola Edvin 4.2.1874 Keuruu
Peltomaa Vihtori 16.1.1875 Pori
Peltonen Eino 10.4.1897 Heinola mlk
Peltonen Oskar William Oskarinpoika 26.10.1898 Isojoki
Peltonen Vilho Johannes Heikinpoika 1.8.1899 Antrea
Peltoniemi Julius Juhonpoika 14.5.1889 Karvia
Peltoniemi Kalle Armas 25.3.1896 Karijoki
Peltoniemi Matti Leanderinpoika 9.2.1890 Evijärvi
Peltoniemi Matti Matinpoika 7.10.1885 Ylistaro
Pelttari Antti 25.12.1880 Kokkola
Pennanen Juho Heikki 7.3.1898 Kannus
Pennanen Onni Taito Johannes Juhonpoika 21.11.1896 Tohmajärvi
Pennanen Pekka Antinpoika 12.7.1898 Kitee
Pennanen Wasilij 5.12.1897 Salmi
Pentikäinen Mikko 29.9.1895 Viipuri mlk
Pentinmikko Rikaarti 16.5.1887 Lohtaja
Penttilä Aatto Olavi Kaarlonpoika 28.4.1906 Antrea
Pere Kustaa Niilo 17.7.1898 Taivassalo
Pernaja Arvo Lauri 7.8.1898 Rautalampi
Pernaja Juho Wäinö 10.2.1892 Rautalampi
Perttilä Mathias Alarik Jaakonpoika 30.12.1893 Isokyrö
Perus Johan Oskar Joh-Eriksson 13.7.1889 Närpiö
Perä Kaarle Antinpoika 14.10.1895 Ylihärmä
Perälä Einar Jalmar 9.6.1894 Lapua
Perälä Eino Jaakko Aleksanterinpoika 20.6.1893 Jalasjärvi
Perälä Juho Eemil Nikolainpoika 9.8.1898 Kauhajoki
Perälä Matias Jalmari 15.6.1889 Kemijärvi
Perälä Matti Nikolai Hermanninpoika 23.8.1892 Kauhava
Pesola Matti William Matinpoika 11.3.1898 Kokkola mlk
Pesonen Benjamin Juhonpoika 15.2.1880 Eno
Pesonen Otto Otonpoika 28.5.1896 Enonkoski
Pesonius Lauri Olavi 29.91899 Jyväskylä
Pessi Fredrik Tuomaanpoika 5.7.1896 Kaukola
Petersén Carl Johan 11.12.1894 Parainen
Petterson Emil 13.7.1876 Pielisjärvi
Pettersson Frans Felix 27.3.1901 Ähtävä
Pettersson Gert 1.4.1900 Tukholma
Pettil Edvard Johansson 16.5.1894 Pietarsaari mlk
Pettinen Otto 15.6.1895 Ristiina
Petäjäniemi Viljam Mikael 18.8.1895 Seinäjoki
Peurala Heikki Yrjö 23.9.1897 Lapua
Peurón Aleksander 7.8.1895 Laukaa
Piesanen Paavo Rudolf 7.3.1899 Korpilahti
Pietarila Kaarlo Henrik 26.7.1895 Paavola
Pietarinen Eino Juhonpoika 4.9.1896 Kitee
Pietarinen Yrjö Arvid 19.2.1897 Joensuu
Pietikäinen Heikki Hilarius 1891 Kuopio
Pietikäinen Mikko Juho Ollinpoika 30.9.1899 Pielavesi
Pietikäinen Mikko Juhonpoika 29.9.1894 Pielavesi
Pietilä Kalle Aadam 24.12.1889 Tyrväntö
Pietilä-Hakasaari Joonas 9.11.1890 Ylivieska
Pietiläinen Bernhard Kallenpoika 23.12.1896 Sumiainen
Pietinen Kustaa 29.3.1893 Rautu
Pietiäinen Johannes 5.6.1901 Rautu
Pieviläinen August Heikinpoika 4.5.1893 Kitee
Pihel Edvard Gottfried
Pihlajamäki Juho Aate Heikinpoika 29.1.1888 Laihia
Pihlajamäki Taavetti Vihtori 3.4.1894 Korpilahti
Pihlajamäki Venne Rikard 8.3.1892 Keuruu
Pihlajaniemi Jaakko Wiljami Jaakonpoika 8.9.1900 Kauhajoki
Piikkilä Matias Alfred Juhonpoika 2.7.1898 Teuva
Piiparinen Juho Maununpoika 10.9.1895 Ruokolahti
Piiparinen Nestor Juhonpoika 10.8.1896 Ruokolahti
Piipponen Arvid Matinpoika 22.7.1896 Sortavala mlk
Piipponen Wilho Pekanpoika 30.4.1894 Kontiolahti
Piirainen Hemmi Vihtori Eskonpoika 17.9.1896 Kuhmoniemi
Piirainen Ivan 16.8.1883 Ilomantsi
Piirainen Jehki 17.2.1889 Korpiselkä
Piirainen Nikolai 19.9.1894 Ilomantsi
Piispa Aabel Matinpoika 12.6.1894 Elimäki
Piittari Jaakko Villiam Sannanpoika 1.6.1889 Vähäkyrö
Piki Kalle Johannes 7.8.1890 Loimaa
Pikkarainen Sakari Sakarinpoika 22.8.1894 Kurkijoki
Pikkarainen Yrjö Hemminki 13.9.1900 Oulu
Pikkula Juho Leander Samulininpoika 1.9.1899 Peräseinäjoki
Pikkusaari Johannes 13.1.1899 Lapua
Pirhonen Antti 11.3.1896 Ruskeala
Pirhonen Heikki Heikinpoika 28.9.1896 Kitee
Pirhonen Juho Antinpoika 9.3.1889 Kaukola
Pirhonen Pentti Jalmar Heikinpoika 20.5.1895 Tohmajärvi
Piri Aksel Rudolf 6.9.1894 Kiiminki
Pirinen Eero 1.3.1890 Juuka
Pirinen Eino Juho Heikinpoika 1.5.1899 Kitee
Pirttijoki Eenokki 3.1.1895 Teisko
Pirttilahti Heikki Jalmari 8.10.1896 Kiiminki
Pitkänen Aaro 1.7.1891 Nilsiä
Pitkänen Antti 17.1.1893 Kalajoki
Pitkänen Aukusti Matinpoika 18.6.1891 Uukuniemi
Pitkänen Erik Juho 27.3.1894 Nilsiä
Pitkänen Iivari Lassinpoika 17.1.1897 Varpaisjärvi
Pitkänen Johannes Laurinpoika 9.7.1895 Parikkala
Pitkänen Juhana Juhonpoika 14.12.1889 Sortavala mlk
Pitkänen Juho Heikinpoika 14.6.1889 Kontiolahti
Pitkänen Juho Matinpoika 26.5.1885 Uukuniemi
Pitkänen Mikko Juhonpoika 29.8.1896 Sakkola
Pitkänen Otto Ville 9.1.1888 Nilsiä
Pitkänen Simo Antinpoika 6.9.1898 Sakkola
Pitkänen Vilho Ilmari 9.12.1900 Joensuu
Piukkula Niiles Eevertti Juhonpoika 23.1.1898 Ii
Platen von Gustaf E. 27.8.1890 Hälsingborg
Plosila Mikko Juhonpoika 23.1.1897 Kurikka
Poduškin Vasili Ivanovitš 30.4.1891 Rautu
Pohjalainen Viktor Juhonpoika 9.8.1899 Rautjärvi
Pohjola Anton Nikefonus 20.3.1899 Merikarvia
Pohjola Juho Heikki 27.12.1888 Virrat
Pohjonen Veikko Ilmari Nikolainpoika 25.5.1898 Karstula
Poikkinen Matti Juhonpoika 13.3.1898 Karstula
Poikola Eeli Aapraminpoika 19.9.1895 Perho
Poikonen Johan Vihtori Emmenpoika 10.2.1893 Karstula
Pokka Kaarle Evert 22.9.1889 Ylitornio
Pollari Aukusti Taavetinpoika 5.4.1888 Saarijärvi
Pollari Väinö Gabriel 22.4.1895 Keuruu
Polvinen Tuomas Armas 5.12.1901 Mikkeli
Poromaa Johannes 5.11.1893 Alahärmä
Porraslampi Emil Aleksander Matinpoika 10.6.1899 Kuortane
Porri Antti 21.12.1895 Alahärmä
Porri Antti Ilmari 10.9.1894 Kälviä
Posio Vilho Ulrik 20.10.1890 Rovaniemi
Posti Teodor Juhonpoika 21.5.1898 Vehkalahti
Poteri Eerik Johannes 19.2.1895 Jaala
Pouru Väinö Jalonpoika 16.4.1897 Ruovesi
Poutanen Juhana Israelinpoika 4.6.1896 Parikkala
Poutanen Yrjö August 13.5.1899 Jyväskylä mlk
Povelainen Waltti Juhonpoika 30.9.1895 Soanlahti
Prepula Matti Hermanninpoika 16.12.1894 Lapua
Prusi Lauri 26.5.1897 Tyrvää
Prytz Lars Adolf 24.2.1896 Helsinki pr
Pudas Kustaa Adolf Matinpoika 6.11.1893 Alavieska
Puhakka Juho Juhonpoika 4.12.1894 Kontiolahti
Puhakka Niilo 12.5.1886 Viipuri
Puhakka Toivo Juhonpoika 10.8.1893 Polvijärvi
Puhalainen Johannes Juhonpoika 19.4.1894 Kivennapa
Puikkonen Eero Arthur 30.3.1898 Toivakka
Puikkonen Simo Kaapronpoika 17.12.1882 Metsäpirtti
Puistonen Mikki Mikinpoika 18.2.1883 Laihia
Pukarinen Antti Antinpoika 30.4.1892 Impilahti
Pulkki August Wilpinpoika 7.12.1892 Vuoksela
Pulkkinen Aarne Olavi 8.7.1898 Viipuri mlk
Pulkkinen Antti Juhonpoika 22.10.1890 Rautjärvi
Pulkkinen Johannes Matinpoika 18.2.1897 Sortavala mlk
Pulkkinen Onni Matinpoika 26.9.1899 Rautjärvi
Pulkkinen Paavo Johannes 29.9.1895 Mikkeli
Pulkkinen Yrjö 16.2.1895 Karttula
Pulli Paavo Antinpoika 4.2.1891 Sortavala mlk
Pullinen Antti 8.7.1902 Antrea
Punkari Juho Ilmari Juhonpoika 10.3.1892 Ylistaro
Punkkinen Matti 20.4.1883 Luumäki
Puputti Ilmari Maununpoika 6.11.1893 Käkisalmi
Puputti Mauno Mikonpoika 22.2.1898 Pyhäjärvi VL
Puputti Simo 28.12.1894 Hiitola
Puputti Viljo Matinpoika 30.12.1894 Kaukola
Puranen Matti 15.5.1888 Luumäki
Puranen Oskari 7.7.1899 Luumäki
Puranen Otto Matinpoika 25.12.1893 Viitasaari
Puranen Sulo Jalmari 5.5.1894 Kivijärvi
Puranen Ville 25.11.1890 Viitasaari
Purhonen Eemil Heikinpoika 21.8.1895 Juva
Purmunen Nikolai ?.8.1895 Soanlahti
Puroaho Juho Jaakko Heikinpoika 9.7.1884 Soini
Purola Fiilus Heikinpoika 1894 Alajärvi
Puromäki Toivo Aleksander 23.2.1901 Ähtäri
Pusa Johannes Heikinpoika 17.4.1895 Pyhäjärvi VL
Puskala Antti Aapraminpoika 9.2.1894 Perho
Putaansuu Juho Erik 19.5.1893 Tornio
Putaansuu Otto Walter 21.5.1896 Rovaniemi
Putkonen Aarne Heikki Alfred 28.5.1890 Viipuri
Putro Wasilij 8.2.1897 Salmi
Puttonen Otto Vilhelm 21.5.1898 Viitasaari
Puupponen Akseli Aatto 26.5.1893 Viitasaari
Puuri Antti Mikonpoika 28.9.1894 Terijoki
Puurtinen Oiva 26.7.1900 Viipuri
Puurunen Reino Vilho 8.2.1901 Lapinlahti
Puusalo Kaarle Juhana Matinpoika 20.5.1886 Terijoki
Puustinen Eino Pekka Paavonpoika 30.3.1888 Tohmajärvi
Puutio Juho Edvin Juhonpoika 31.8.1891 Lohtaja
Pykäri Johan Emil Matinpoika 11.11.1893 Toholampi
Pylväläinen Fabian 28.10.1896 Pieksämäki
Pyyhtiä Matti Heikinpoika 14.4.1890 Joutseno
Pyykkö August Vilhelminpoika 24.9.1896 Muolaa
Pyykkö Juho Antinpoika 19.4.1893 Pielisjärvi
Pyöriä Antti 8.11.1896 Haapavesi
Pyöräniemi Toivo Johannes Kaarlenpoika 10.3.1895 Mouhijärvi
Päivinen Juho Juhonpoika 26.9.1898 Kitee
Päivinen Pekka 1.9.1893 Rääkkylä
Päivinen Taavetti Taavp. 13.4.1891 Polvijärvi
Päivinen Tauno Vilho Kallenpoika 1.6.1900 Kitee
Päiviö Hannes Israel 29.10.1898 Hämeenlinna
Päivärinta Urho Nivala
Pänkälä Eemil Johannes 10.11.1895 Teisko
Pänkäläinen Aaro Ilmari 29.7.1896 Kaavi
Pärmi Johannes 27.1.1892 Alahärmä
Pärnänen Pekka 5.2.1870 Kerimäki
Pärssinen Antti Heikinpoika 26.3.1889 Pyhäjärvi VL
Pärssinen Mikko Heikinpoika 8.6.1898 Pyhäjärvi VL
Pärssinen Simo 2.2.1876 Viipuri
Pätiälä Yrjö Heikki 12.3.1896 Hämeenlinna
Pääkkönen Juho 11.12.1893 Valtimo
Pääkkönen Olli Ollinpoika 20.4.1894 Parikkala
Pölkky Kanno Nikolai Juhonpoika 18.11.1894 Kauhava
Pöllä Arvid Taavetinpoika 14.7.1886 Taipalsaari
Pöllä Eevert Taavetinpoika 23.8.1880 Taipalsaari
Pölönen Antti Juhonpoika 13.11.1895 Kontiolahti
Pönkäläinen Aarne Sysmä
Pöntinen Oskari Iidanpoika 18.12.1896 Juva
Pörsti Edvard Pekanpoika 28.6.1885 Hiitola
Pörtfors Johan Emerik Johan Adamsson 3.8.1899 Ylimarkku
Pöyhönen Arvo Johannes 22.6.1896 Hankasalmi
Pöyhönen Lauri Petter 2.10.1894 Kuopio
Pöyry Hiskias 11.5.1886 Mikkeli mlk
Pöyry Vilhelm Taavetinpoika 27.12.1895 Mikkeli mlk
Pöysti Paavo Matinpoika 28.6.1897 Hiitola
Qvist Paavo Albin Paavonpoika 11.10.1887 Säräisniemi
Qvist Uuno Samuli Juhonpoika 17.7.1899 Kempele
Raaska Viljam 11.9.1892 Muolaa
Raatikainen Paul Veikko 25.12.1894 Joensuu
Raevaara Hugo Herman 7.2.1894 Jyväskylä mlk
Raevuori Urho Edgard 9.12.1891 Tampere
Rahikainen Nikolai Matinpoika 6.1.1889 Kauhajoki
Rahkola Jalmar Fridjof 6.9.1891 Ullava
Rahkonen Otto Juhananpoika 22.11.1896 Heinjoki
Raikunen Martti Aino 25.9.1896 Taivassalo
Raipala Iisakki Eemil Juhonpoika 17.11.1892 Kauhajoki
Raita Kalle Johannes
Raitamaa Kauko Yrjö 22.3.1898 Kiiminki
Raitanen Karl Vilhelm 8.11.1881 Uusikirkko TPL
Raja Iivari Eevertti 13.9.1898 Isokyrö
Raja Samuli 11.11.1889 Keuruu
Rajakangas Edvard Nikolai 31.7.1887 Vihti
Rajakangas Juho Ilmari Matinpoika 6.7.1891 Peräseinäjoki
Rajala Eino Leanderinpoika 13.3.1895 Ylivieska
Rajala Kalle Anselm Kustaanp. 9.10.1891 Teisko
Rajamäki Niilo Mikael 16.4.1896 Seinäjoki
Ramberg Leonard August 18.6.1894 Oulu
Ramnusnoore Antti Oskari Antinpoika 4.12.1893 Evijärvi
Ramsay Georg Anders Valter 3.8.1895 Tampere
Ramstedt Bertil Adolf 7.7.1894 Kiikala
Randelin Karl Johan Alfons 5.1.1898 Turku
Raninen Juho 15.2.1892 Jaakkima
Rannanjärvi Jaakko Nikolai Juh.p. 24.2.1891 Ylihärmä
Rannikko Niilo Henrikki 1.8.1896 Taivassalo
Ranta Juho Emil Matinpoika 25.11.1894 Ylistaro
Ranta Knut 10.1.1858 Helsinki s
Rantahalvari Benjam Kemijärvi
Rantala Aukusti Matias Jaakonpoika 27.1.1899 Kuortane
Rantala Frans Arvo 19.9.1891 Honkilahti
Rantala Reinhold 1891 Ylöjärvi
Rantala Simon Simoninpoika 6.10.1889 Pyhäjoki
Rantalainen Yrjö Mikonpoika 16.1.1897 Kirvu
Rantanen Julius Antinpoika 2.8.1896 Lappee
Rantanen Nikolai Andrejeff 5.5.1896 Impilahti
Rantanen Oskar Heikinpoika 28.2.1895 Hartola
Rapakko Kaarle Marius Edvardinpoika 28.1.1895 Kemi mlk
Rapinoja Wilhelm August 15.8.1892 Haapavesi
Rapo Juho 30.10.1889 Jaakkima
Rapo Juho Jalmari 7.4.1901 Jaakkima
Rapo Pekka Herman 12.7.1890 Sortavala mlk
Rask Felix Hjalmar 13.1.1897 Siuntio
Rassi Eevertti Matinpoika 6.9.1890 Juupajoki
Raudaskoski-Juola Otto 22.12.1891 Ylivieska
Rauhala Erkki Elianpoika 21.8.1892 Lappajärvi
Rauma Kaarlo Juho Kustaanpoika 13.6.1891 Kaustinen
Rauta Eino Heikki 19.1.1892 Noormarkku
Rautiainen Heikki Matias 19.1.1893 Kemi
Rautiainen Lauri Juho Juhonpoika 24.6.1895 Kiihtelysvaara
Rautiainen Robert 28.7.1900 Värtsilä
Rautio Jaakko Juhonpoika 1.3.1894 Sortavala mlk
Rautio Johannes 3.8.1894 Liminka
Rautio Kaarle Johan 12.6.1887 Kokkola
Rautio Kustaa Selim 19.8.1885 Kangasniemi
Rautio Sakari 6.9.1894 Viipuri
Rautiokoski Jaakko William Jaakonpoika 12.5.1899 Isokyrö
Ravantti Antti Juhonpoika 5.12.1897 Jääski
Ravantti Antti Tuomaanpoika 24.9.1884 Antrea
Redsven Otto Alpiin Pekanpoika 17.8.1891 Enonkoski
Regnell Into Kaarlo 28.2.1898 Luopioinen
Rehn Väinö 30.4.1895 Ristiina
Rehnberg Osvald Torsten 15.9.1895 Siuntio
Rehula Niilo Johannes Tuom.p. 2.8.1896 Vähäkyrö
Remes Juho Erik 14.5.1896 Kiuruvesi
Remes Juho Jalmari 2.10.1895 Kiuruvesi
Renholm Gösta Anders 30.11.1901 Pernaja
Renvall Torsten Teuvo 31.10.1898 Salo
Repo Emil Aleksander Pekanpoika 3.12.1893 Parikkala
Repo Wäinö Efraiminpoika 4.3.1901 Kesälahti
Rhodin Arvid 8.4.1894 Uppsala
Ribacka Karl Artur Johannesson 10.6.1896 Petolahti
Riekkinen Paavo Paavonpoika 23.8.1887 Rautavaara
Riento Oskar Emil 29.6.1886 Rauma
Riepponen Lauri 4.6.1897 Rautalampi
Riihelä Arvi Pietari 29.6.1897 Asikkala
Riihimäki Onni Valdemar Antinpoika 25.7.1890 Saarijärvi
Riihimäki Ville 6.5.1899 Raahe
Riihimäki Yrjö Aleksanteri Jaakp. 5.9.1897 Jurva
Riihinen Onni Yrjö 20.1.1900 Hollola
Riikola Yrjö Jaakko Abraminpoika 24.11.1893 Temmes
Riikonen Jaakko Jaakonpoika 28.7.1899 Hiitola
Riikonen Juho Tuomp. 26.12.1894 Kivennapa
Riipinen Hannes William 16.5.1893 Laukaa
Riipinen Hjalmar Mikonpoika 10.1.1896 Haukivuori
Riippi Antti Edvard Matinpoika 21.8.1883 Teuva
Rikkonen Heikki Heikinpoika 17.8.1893 Kirvu
Rinkinen Ilmari Taavetti Taavetinpoika 21.2.1897 Sääminki
Rinkineva Matti Antinpoika 22.8.1894 Ylihärmä
Rinne Eero Allan 16.9.1898 Turku
Rinne Oskar Joonaanpoika 12.5.1889 Jääski
Rinta-Koski Paavo Nikolainpoika 3.2.1897 Kauhajoki
Rinta-Pukkila Frans Iisakki Juhonpoika 10.12.1896 Kauhajoki
Rintala Nikolai Erkinpoika 17.7.1890 Soini
Rintamäki Elias Jaakonpoika 29.4.1893 Kuortane
Ripatti Taavi 12.2.1884 Hirvensalmi
Risku Tuomas Rikhard Kaarlp. 16.12.1892 Jurva
Rissanen Eino 23.3.1899
Rissanen Janne 1.12.1890 Kuopio mlk
Rissanen Juhani 9.4.1895 Kuopio mlk
Rissanen Kaarlo Fritiof 25.7.1890 Kerimäki
Rissanen Tauno 5.2.1899 Kuopio
Ristolainen Juho 9.1.1896 Jaakkima
Ristolainen Martti Edvard Pekanpoika 18.4.1897 Sortavala mlk
Rita Juho Edvard Iisakinpoika 30.3.1898 Ruokolahti
Rita Lauri Laurinpoika 6.9.1890 Ruokolahti
Ritakasari Gabriel Samuelinpoika 17.11.1890 Jalasjärvi
Riuttanen Arvid 6.6.1895 Viitasaari
Riuttanen August 1.9.1896 Petäjävesi
Rivilahti Eino Kemijärvi
Rivinoja Antti Iikanpoika 10.3.1893 Kestilä
Roiha Johannes Matinpoika 18.2.1885 Rautjärvi
Roimola Toivo Nikodemuksenpoika 1.4.1899 Vehkalahti
Roininen Kalle 7.10.1895 Jaakkima
Roito Kalle Johannes 6.5.1896 Ylöjärvi
Rokkanen Abraham 16.12.1886 Ruskeala
Rolig Antti 28.3.1884 Hartola
Romare Gustaf 5.6.1897 Eksjö
Romppainen Juho Heikki 29.7.1897 Paltamo
Rontu Johannes Matinpoika 20.6.1899 Kivennapa
Roos Aarne August 23.1.1890 Pori
Roos Villiam Johannes 24.8.1892 Vaasa
Rosendahl Anton Armas 25.3.1898 Pori
Rosenholm Oskar Hemming Henr. Augustsson 30.11.1894 Siipyy
Rosenlöw Johan Gunnar 22.5.1896 Korsnäs
Rosenström Ilmari Heikinpoika 29.3.1894 Kivijärvi
Rossander Aulis Rafael 31.12.1893 Rautjärvi
Rossander Kaarlo Elis 19.1.1900 Rautjärvi
Rossi Eeli 2.6.1894 Rautalampi
Roth Karl Birger 30.5.1899 Närpiö
Rotkus Kustaa Roopertti 26.3.1884 Ulvila
Rouhiainen Aapro Aapronpoika 10.7.1898 Käkisalmi mlk
Rouhiainen Juhana Juhp. 8.12.1892 Kurkijoki
Rouhiainen Juho 8.6.1896 Pälkjärvi
Rouhiainen Mikko Juhonpoika 23.3.1892 Käkisalmi mlk
Rouhiainen Tuomas Yrjönpoika 2.4.1894 Käkisalmi mlk
Rouvinen Aukusti Heikinpoika 12.12.1891 Kitee
Rouvinen Eemil 20.4.1893 Kerimäki
Rouvinen Unne Yrjönpoika 31.1.1895 Kitee
Ruismäki Elias Ilmari Konstanpoika 11.6.1893 Kuortane
Rullo Väinö Ilmari Osk.p. 22.8.1898 Vähäkyrö
Rummukainen Wäinö 1.10.1893 Liperi
Rundbacka Anders Edvin 20.4.1896 Ähtävä
Rundbacka Frans Felix Alfredsson Pettersson 27.3.1901 Ähtävä
Ruokolainen Tuomas Antinpoika 13.9.1879 Jääski
Ruonakangas Erkki 2.8.1893 Kiiminki
Ruonala Alarik 7.6.1897 Kymi
Ruostekoski Aukusti Verner Marianpoika 29.10.1896 Nurmo
Ruotsalainen Janne 7.2.1897 Nilsiä
Ruotsalainen Kaarlo 11.4.1895 Lapinlahti
Ruotsalainen Lauri Sefyrinus 26.8.1897 Viipuri mlk
Ruotsalainen Matti 24.2.1891 Kiuruvesi
Ruotsalainen Matti 8.9.1889 Hiitola
Rustanius Urho Oiva 17.6.1893 Oulu
Rutanen Vihtori 27.1.1894 Jyväskylä mlk
Ruth Kaarle Kustaa Kallenpoika 29.10.1897 Kurkijoki
Ruti Aksel 23.8.1895 Nuijamaa
Ruti August Adolf 11.12.1895 Nuijamaa
Ruusila Mauno Valentin 27.10.1898 Jyväskylä
Ruuska Matti August 21.9.1894 Lestijärvi
Ruuska Matti Juhonpoika 9.2.1887 Nivala
Ruuska Sulo 26.10.1901 Pihtipudas
Ruuskanen Toivo Antero 30.11.1890 Rantasalmi
Ruuth Sampo Ilmari 31.10.1900 Joensuu
Ryhänen Olavi Veikko 6.6.1902 Savonlinna
Ryti Niilo Eevertti 14.3.1897 Huittinen
Rytilahti Eino 28.5.1893 Kemijärvi
Rytilahti Erkki 7.7.1895 Kemijärvi
Rytkönen Tahvo 2.1.1892 Lapinlahti
Ryynänen Arvid Johannes 6.8.1898 Kontiolahti
Ryynänen Johan Wilhelm 29.6.1885 Kontiolahti
Ryynänen Väinö Antero Antinpoika 13.2.1900 Pielisjärvi
Ryösä Yrjö Armas 5.5.1900 Hiitola
Räbb Georg Valentin 14.2.1896 Kokkola
Räihä Yrjö Edvard Juhonpoika 7.4.1897 Kaukola
Räikkönen Eino Albert Kaukola
Räikkönen Heikki Adaminpoika 19.8.1890 Kirvu
Räisänen Antti 15.12.1902 Haapavesi
Räisänen Viljam Taavetinpoika 26.2.1891 Kurkijoki
Rämänen Emil Otonpoika 27.10.1894 Karstula
Rämö Esa Juhonpoika 19.6.1896 Kivennapa
Räsänen Antti Ollinpoika 26.5.1896 Sortavala mlk
Räsänen Antti Oskar 13.6.1896 Tuusniemi
Räsänen Eerik Vilhelm 24.1.1899 Kaavi
Räsänen Matti 4.1.1891 Kajaani
Räsänen Otto Ollinpoika 9.4.1896 Muolaa
Räsänen Pekka 1897 Kuopio
Rättyä Antti Leanterinpoika 27.6.1897 Kannus
Rättyä Mikko Tanelinpoika 29.9.1895 Kannus
Räty Eenokki Antinpoika 3.1.1898 Eno
Rök Jaakko Einari Hilmanpoika 11.9.1899 Vähäkyrö
Rönn Iisakki Matias Matinpoika 5.3.1888 Ylistaro
Rönnholm Emil Gustaf 13.2.1891 Vaasa
Saalasti Emil 14.8.1891 Mikkeli mlk
Saalasti Emil Arvid 16.1.1892 Ristiina
Saarala Otto Valfrid 14.11.1896 Kälviä
Saareks Aatami 23.7.1881 Luumäki
Saarela Robert 19.4.1895 Pulkkila
Saarela Väinö Stefanus 14.6.1896 Pirttikylä
Saarelainen Ali Petter Pekanpoika 25.4.1895 Kiihtelysvaara
Saari Herman Antinpoika 5.3.1896 Nurmo
Saari Jalmari Edvard 12.11.1887 Kurkijoki
Saari Mikko Juhonpoika 28.8.1886 Laihia
Saari Sylvesteri 29.12.1897 Kannus
Saari Taneli 3.6.1898 Kärsämäki
Saari Tuomas Tuomaanpoika 10.4.1894 Isokyrö
Saarikallio Frans Emil Kaarlenp. 27.2.1877 Alastaro
Saarinen Aadam Villenpoika 19.2.1886 Anttola
Saarinen Adolf Rafael Adolfinpoika 29.3.1899 Valkeala
Saarinen Villiam Oskari 17.3.1891 Huittinen
Saario Lauri Henrik Juhonpoika 10.7.1889 Haukipudas
Saario Sulo Kullervo 13.1.1892 Peräseinäjoki
Saarnijoki Niilo Teodor 10.9.1894 Tyrvää
Saastamoinen Johannes 4.10.1895 Pielavesi
Saastamoinen Juho Tahvonpoika 15.12.1887 Pielisjärvi
Saastamoinen Matti 27.8.1892 Keitele
Saastamoinen Robert 24.6.1896 Pihtipudas
Saastamoinen Wilho 22.3.1898 Kiuruvesi
Sahlman Karl Nikolai Kaarlenpoika 22.3.1896 Kemi mlk
Sahlman Toivo Jalmar Iivarinpoika 12.11.1897 Antrea
Saikko Toivo August Juhonpoika 16.9.1893 Lappee
Saikkonen Antti Antinpoika 8.11.1899 Sortavala mlk
Saikkonen Juho Matinpoika 15.3.1889 Uukuniemi
Sainio Jaakko Sakari 24.8.1889 Hauho
Sairanen Matti Ollinpoika 4.4.1897 Parikkala
Sairanen Pekka 17.4.1887 Kerimäki
Saksa Jalmari Juhonpoika 11.3.1888 Tuulos
Salakka Edvard Erkinpoika 8.12.1896 Ruokolahti
Salava Sulo Brynolf 19.12.1892 Jyväskylä
Salin Gunnar Ferdinand 2.9.1880 Helsinki pr
Salin Gustaf Adolf 2.6.1894 Helsinki p
Salin Oskar Arvid 5.12.1894 Helsinki pr
Sallinen Arvid Einar 18.8.1899 Viipuri
Sallinen Kaarlo 21.3.1897 Viipuri
Salmela Aukusti Sakarinpoika 26.7.1891 Himanka
Salmela Emil 7.4.1898 Korpilahti
Salmela Herman Aleksander 3.8.1898 Rovaniemi
Salmela Kustu 19.12.1896 Ylivieska
Salmela Niilo Johannes 29.10.1897 Liminka
Salmela Sakari Jalmari 31.3.1891 Ranua
Salmi Lauri Villiam 11.8.1895 Ähtäri
Salmi Otto 26.1.1892 Viipuri
Salmi Teofiilus Aatu 7.10.1891 Ruovesi
Salminen Arvi 29.3.1896 Kemijärvi
Salminen Hilda Maria 2.1.1874 Sahalahti
Salminen Jalmari Konstantin 11.3.1888 Akaa
Salminen Yrjö 15.11.1898 Kemijärvi
Salo Aleksander 17.3.1896 Sortavala mlk
Salo Emil 8.7.1900 Jääski
Salo Ernst Volter 27.1.1897 Tampere
Salomaa Ilmari Heikki Johannes 2.4.1899 Käkisalmi
Salonen Aarne Akseli Juhonpoika 31.1.1888 Saarijärvi
Salonen Basilius 30.4.1876 Jyväskylä
Salonen Eero Ilmari Kallenpoika 20.8.1897 Parkano
Salonen Eevert 19.6.1891 Jaala
Salonen Juho 25.5.1887 Hartola
Salonen Kaarle Aataminpoika 22.5.1900 Kuhmoinen
Salonen Walde Aleksi Samulinpka 31.12.1874 Jämsä
Salonpää Antti Antinpoika 29.5.1899 Lappajärvi
Sandelin Viktor Arvid Johannesson 13.12.1900 Maalahti
Sandstedt Frans Mikael 17.9.1899 Taivassalo
Sandvik Ernst Viktor 6.4.1888 Vaasa
Sarja Matti Heikinpoika 15.6.1895 Nivala
Sarlund Eero Hermanninpoika 6.9.1900 Kontiolahti
Sarparanta Paavo Valdemar 2.8.1896 Lapua
Sarvela Onni Aatto Oskarinpoika 28.2.1898 Ilmajoki
Sassi Kaarle 3.7.1901 Viipuri mlk
Satama Väinö 8.10.1897 Rautu
Saukkokoski Anselmi Teemunpoika 2.4.1893 Parkano
Saurèn Erkki Emmanuel 8.10.1892 Juankoski
Savaloja Juho Henrikki Antinpoika 17.8.1893 Rantsila
Savander Heikki 28.7.1890 Mikkeli
Savander Otto August 10.3.1895 Ristiina
Saviluoto Kustaa Wilhelm Mikonpoika 26.10.1896 Nivala
Savimäki Antti Juhonpoika 26.7.1895 Haapajärvi
Savio Kalle 12.5.1862 Heinola mlk
Savolainen Antti Pielisjärvi
Savolainen Artur 10.9.1894 Mäntyharju
Savolainen Arvi Herman 12.7.1894 Pielavesi
Savolainen Ilmari Tuomaanpoika 27.9.1898 Ruokolahti
Savolainen Kalle Johannes 10.7.1895 Äänekoski
Savolainen Kosti Ilmari 2.7.1894 Pielisensuu
Savolainen Mikko Antinpoika 29.9.1894 Kivennapa
Savolainen Väinö 20.9.1895 Viipuri
Savolainen Wäinö Willenpoika 23.6.1898 Vesanto
Savonius Aslak Ensio Immanuel 4.4.1896 Helsinki p
Savunen Anshelm Konstantininpoika 21.4.1884 Vaasa
Saxelin Herman Sigfrid 11.9.1893 Helsinki pr
Schemeikka Wasili 25.2.1898 Suistamo
Schemi Aleksei 18.2.1894 Salmi
Schildt Jalo Heikki Ilmari 28.3.1894 Jyväskylä mlk
Schlepper Ernst 29.9.1880 Göteborg
Schrey Arvo Vilhelm 25.1.1892 Tampere
Schwerin von Ph. W. B. 1895 Uppsala
Schybergson Richard Arvid 6.4.1893 Helsinki pr
Schönberg Eugen 26.5.1865 Turku
Seijari Kustaa Juhonpoika 3.8.1891 Kuortane
Seitsonen Juhana 18.5.1894 Antrea
Seitsonen Juho Juhonpoika 19.9.1896 Antrea
Seitsonen Juho Matinpoika 6.6.1901 Antrea
Selenius Gustav Verner 21.7.1900 Oravainen
Selin Elo Aukusti 5.8.1900 Ulvila
Selonen Joosep Aapronpoika 15.3.1896 Valkjärvi
Selonen Mikko Aaponpoika 2.10.1894 Vuoksela
Seppälä Einar Johannes Kustaanp. 17.11.1895 Teisko
Seppälä Johan Viktor Matinpoika 5.3.1891 Kuorevesi
Seppälä Otto 16.7.1897 Vaasa
Seppälä Vester Malakias Oskarinpoika 25.12.1895 Karijoki
Seppäläinen Antti 31.1.1894 Mikkeli mlk
Seppäläinen Kustaa Heikki 22.3.1895 Mikkeli mlk
Seppänen Julius Emerik Aadaminpoika 14.8.1892 Sääminki
Seppänen Justus
Seppänen Tuomas Matinpoika 16.5.1893 Kivennapa
Seppänen Vilhelm Jaakonpoika 27.8.1893 Valkjärvi
Setälä Eino Malakias Matinpoika 5.11.1889 Ylistaro
Setälä Erkki Johannes 4.5.1901 Harjavalta
Severikangas Olli Kemijärvi
Severinkangas Kalle Mikaeli 20.4.1903 Kemijärvi
Shemeikka Mikael 26.1.1886 Sortavala mlk
Siegberg Hilja Vilhelmina 12.9.1887 Hollola
Sieriniemi Kalle Vilho 8.12.1900 Rovaniemi
Siewers Richard 29.7.1894 Uppsala
Sihvo Antti Antinpoika 19.6.1901 Muolaa
Sihvo Armas Hjalmar Juhonpoika 4.9.1889 Kaukola
Sihvo Arvi Bernhard Topinpoika 18.2.1889 Valkjärvi
Sihvo Severus Topinpoika 23.3.1898 Valkjärvi
Sihvonen Matti Ollinpoika 5.10.1898 Rautjärvi
Siila Olli
Siilin Aleks 15.7.1894 Sortavala mlk
Siilin Olli 1.8.1896 Sortavala mlk
Siira Pärtty Pärtynpoika 29.6.1893 Kirvu
Siiri Yrjö Edvard 26.11.1895 Haapavesi
Siirilä Matti Viljo Juhonpoika 18.6.1893 Alavus
Siirtola Otto 9.4.1891 Multia
Siiskonen Kalle Pekanpoika 23.1.1884 Anttola
Siitonen Jaakko Juhonpoika 14.4.1884 Ruokolahti
Siitonen Pekka Juhonpoika 14.11.1900 Parikkala
Siivikko Juho Heikki Heikinpoika 24.1.1888 Pudasjärvi
Sikanen Akseli Olli 29.7.1897 Leppävirta
Sikanen Joel Herman 24.1.1900 Jäppilä
Sikanen Veikko Albin Albininpoika 19.11.1896 Joroinen
Sikiö Antti Juhananpoika 3.9.1896 Sortavala mlk
Sikiö Juho Juhonpoika 23.6.1893 Ruokolahti
Sikiö Tahvo Jaakonpoika 17.8.1895 Ruokolahti
Siljamäki Samuel Kaarlenpoika 24.5.1896 Teuva
Siljo Juho Alarik 3.5.1888 Oulu
Sillanpää Juho Ristonpoika 8.5.1890 Soini
Sillanpää Kalle Erland 23.2.1888 Ylöjärvi
Silomäki Salomon Valentin Jalasjärvi
Siltala Johannes Antinpoika 30.6.1894 Nivala
Silvennoinen Emil Ollinpoika 3.4.1895