Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Kaatuneet punaiset

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Nieminen Eino Liisanp. 17.2.1902 Punkalaidun
Nieminen Emil 1901 Kisko
Nieminen Frans Oskar 26.12.1886 Vesilahti
Nieminen Heikki Kallenp. 13.6.1890 Jämsä
Nieminen Hjalmar Aleksanteri Antinpoika 20.11.1902 Valkeala
Nieminen Johan 12.2.1851 Helsinki p
Nieminen Johan 1898 Messukylä
Nieminen Johan Alfred 20.1.1898 Pyhtää
Nieminen Johan Henrik 25.10.1875 Espoo
Nieminen Juho Davidinpoika 10.3.1867 Pirkkala
Nieminen Juho Miinanpoika 14.6.1897 Ruovesi
Nieminen Juho Valetin Alexandranp. 13.2.1900 Kisko
Nieminen Kaarle Anselm 2.5.1877 Vesilahti
Nieminen Kaarlo Aukusti Aatunp. 13.12.1880 Messukylä
Nieminen Kalle 14.1.1881 Hollola
Nieminen Kalle Albertinpoika 16.12.1883 Tampere
Nieminen Kalle Aleksanterinpoika 31.3.1887 Kalvola
Nieminen Kalle Alfred Amandanpoika 21.7.1869 Pirkkala
Nieminen Kalle Einar 1.7.1899 Urjala
Nieminen Kalle Jalmari 12.1.1898 Jämsä
Nieminen Kalle Kallenp. 26.4.1882 Helsinki s
Nieminen Kalle Lauri 22.1.1893 Sääksmäki
Nieminen Kalle Vihtori Kallenp. 1.2.1880 Tammela
Nieminen Kustaa Adolf 13.3.1902 Nurmijärvi
Nieminen Lahja 1897 Juupajoki
Nieminen Lauri Amandanp. 26.9.1889 Helsinki s
Nieminen Lauri Nikolai 5.12.1895 Humppila
Nieminen Lauri Valdemar 12.6.1900 Teisko
Nieminen Maunu Villiam 19.8.1895 Pirkkala
Nieminen Michael Wilhelm 30.7.1873 Lohja
Nieminen Nestor Hesekiel Hesekielinpoika 8.8.1872 Kiikoinen
Nieminen Nestori Kallenpoika 4.5.1879 Juupajoki
Nieminen Onni Matinpoika 20.2.1899 Orimattila
Nieminen Otto Adiel 13.7.1887 Helsinki p
Nieminen Otto August Augustinpoika 9.4.1889 Vesilahti
Nieminen Paavo Johannes 16.8.1897 Hausjärvi
Nieminen Svantte Wäinö 9.6.1892 Helsinki
Nieminen Toivo 11.6.1895 Iitti
Nieminen Vihtori Einari Juhonpoika 14.4.1892 Padasjoki
Nieminen Vihtori Kustaanp. 22.8.1866 Tampere
Nieminen Viktor 11.7.1888 Helsinki p
Nieminen Vilho Nikolai 24.9.1902 Pirkkala
Nieminen Vilho Vihtori 27.1.1899 Pirkkala
Nieminen Viljo Artturi 10.5.1898 Kangasala
Nieminen Viljo Heikki 28.7.1895 Jämsä
Nieminen Väinö Edvard Kasperinpoika 13.3.1898 Jyväskylä mlk
Nieminen Väinö Ilmari 25.1.1893 Kangasala
Nieminen Väinö Kustaa Juhonpoika 16.11.1894 Hauho
Nieminen Waldemar Messukylä
Nieminen Wäinö Hämeenkyrö
Nieminen Wäinö Ilmari 4.10.1890 Orivesi
Nieminen Yrjö Ilmari 19.8.1898 Sahalahti
Nieminen Yrjö Juhanpoika 26.8.1896 Sääksmäki
Nieminen Yrjö Kustaa 28.2.1902 Teisko
Nieminen Yrjö Kustaa 14.2.1899 Tampere
Niemistrom Uuno 1899 Hyvinkää
Niemistö Heikki 18.2.1898 Juupajoki
Niemiö Yrjö Johannes 22.12.1898 Messukylä
Niinimäki Vihtori Hanne 31.12.1893 Kokemäki
Niininen Aleksanteri 9.6.1892 Ruovesi
Niininen Juho Vihtori Kaaponp. 1.4.1886 Ruovesi
Niinivirta Arvo Ilmari 1.10.1898 Mäntsälä
Niittunen Wäinö Aleksi 29.12.1897 Jämsä
Niittylaakso Wilho Uusikaupunki mlk
Niittymäki Konstantin 1.9.1886 Akaa
Nikamaa Evert Tahvonpoika 18.6.1889 Virolahti
Nikander August Abrahaminp. 28.3.1876 Helsinki s
Nikander August Anselm 17.10.1879 Helsinki p
Nikander Iivari 28.12.1896 Hämeenlinna mlk
Nikander Jalmar 1886 Somero
Nikander Juho Jalmari 12.7.1885 Loppi
Nikander Karl Arthur 27.1.1900 Vihti
Nikkanen Ville Erlund Salomoninpoika 23.12.1899 Uusikirkko VL
Nikki Otto Sakari 16.11.1890 Ulvila
Nikkilä Aukusti Vihtori 21.3.1891 Noormarkku
Nikkilä Juho Evert 31.8.1869 Akaa
Nikkilä Kustaa 16.2.1899 Juupajoki
Nikkilä Urho L. 4.8.1889 Urjala
Nikkinen Iivar Yrjönpoika 27.1.1895 Valkjärvi
Nikkinen Matti Yrjönpoika 17.10.1891 Valkjärvi
Nikkinen Väinö Jalmar Tahvonpoika 28.11.1901 Lappee
Nikkinen Väinö Villehard Vilhelminpoika 4.5.1892 Ruokolahti
Nikkonen Väinö David Otonpoika 20.6.1900 Ruokolahti
Nikola Niilo Wiljam 28.6.1898 Kymi
Nikula Johannes 1896 Kivennapa
Nikula Juho Verner Matinpoika 14.8.1899 Elimäki
Nikulin
Nikus Joonas 1904 Kivennapa
Nilsson Niilo Harald 9.6.1895 Kiikala
Nironen Juho Markunp. 17.3.1871 Kymi
Nironen Kalle 23.12.1876 Nastola
Niskavirta Kaarle 20.2.1898 Orimattila
Nisonen Eevert Manunpoika 13.6.1891 Lappeenranta
Nissilä Juho Rikhard 2.2.1861 Tammela
Noeskoski Arvo A. 22.2.1899 Urjala
Nokelainen Heikki 6.7.1885 Pyhäjärvi VL
Nopanen Aleksander 9.9.1870 Kotka
Nopanen Otto Anttoninpoika 27.3.1885 Vehkalahti
Noppee Aleksi Wilhelm 5.7.1895 Urjala
Nord Johannes 23.11.1898 Vesilahti
Nord Johannes Oskarinpoika 17.6.1897 Luopioinen
Nordblom Karl 2.9.1875 Turku
Nordbäck Arvid Waldemar 3.4.1895 Liljendal
Nordling Vilma 30.11.1893 Pori mlk
Nordlund Juho 15.9.1853 Pomarkku
Nordlund Lauri Harald Vihtorinpoika 19.4.1889 Ulvila
Nordman Johan Henrik 8.12.1887 Turku
Nordström Garg Helsingin pitäjä
Nordström Lauri 30.7.1896 Kärkölä
Nordström Walfrid Johannes 25.3.1898 Lohja
Norring Johan Villiam 22.8.1899 Kotka
Nousiainen Tuomas Juhonpoika 29.10.1890 Valkjärvi
Nousiainen Yrjö (Edvard Edvardinpoika) 20.6.1900 Impilahti
Nummela Viktor 1898 Vesilahti
Nummelin Arne Armas 4.8.1891 Hattula
Nummelin Feliks Elias 1.2.1895 Koski TL
Nummelin Karl Vilhelm 9.6.1893 Helsinki e
Nummelin Vihtori Antinpoika 17.9.1891 Helsinki s
Nummenpää Juho Oskar 8.5.1891 Somero
Nummenranta Toivo Aleksanteri Jaakonp. 24.3.1884 Tammela
Numminen Armiida 15.10.1895 Hattula
Numminen Väinö Ilmari 20.4.1886 Pori mlk
Nupponen Matti Armas Tuomaanpoika 11.10.1898 Lappee
Nuppunen Toivo Fredrik 26.8.1900 Pohja
Nurkka Hjalmar 1898 Viipuri mlk
Nurkka Mikko 1891 Joutseno
Nurkkanen Matti 1.7.1897 Hanko mlk
Nurmela Kaarle Vilho Juhonpoika 8.12.1894 Pälkäne
Nurmela Vilho Johannes 6.12.1900 Tampere
Nurmi E. 1900 Hyvinkää
Nurmi Elis Alfred 27.1.1888 Perniö
Nurmi Emil 30.5.1883 Turku
Nurmi Frans Jalmari Kallenp. 14.4.1892 Alastaro
Nurmi Isak Annanp. 1.6.1889 Tampere
Nurmi Juho 1888 Maaria
Nurmi Juho 1880 Mellilä
Nurmi Juho Aukusti 10.4.1878 Loppi
Nurmi Juho Einari 10.12.1895 Juupajoki
Nurmi Juho Herman 13.7.1895 Teisko
Nurmi Juho Kustaa 30.10.1895 Luopioinen
Nurmi Juho Valfrid 2.5.1885 Pyhäjärvi UL
Nurmi Kaarlo Valentin Matinp. 7.2.1888 Messukylä
Nurmi Kalle Fabian 20.1.1899 Loimaa
Nurmi Kusta 1886 Maaria
Nurmi Kustaa Heikki Heikinpoika 12.3.1891 Kuru
Nurmi Kustaa Werner 17.2.1892 Laitila
Nurmi Väinö Oskari 18.1.1893 Kokemäki
Nurminen Anton Sefanias 2.6.1876 Pirkkala
Nurminen Jalmari Rikhard 19.7.1894 Virrat
Nurminen Juho Antti Johannanpoika 17.6.1870 Kuhmalahti
Nurminen Juho Eedvard 19.8.1899 Messukylä
Nurminen Järne Armas 1898 Kiukainen
Nurminen Kalle 10.4.1879 Lahti
Nurminen Kustaa Antero 26.4.1901 Pori mlk
Nurminen Taavetti Fredrik 26.8.1870 Ikaalinen
Nurminen Toivo Kaarle Aukustinpoika 6.9.1892 Kuhmalahti
Nurminen Vihtori 7.8.1882 Hämeenkyrö
Nurminen Väinö Willehad 24.6.1896 Kuorevesi
Nurminen Yrjö 4.4.1900 Helsinki s
Nurminen Yrjö Vihtori 10.1.1891 Hämeenkyrö
Nurminen-Halmela Kaarle Vihtori 5.10.1876 Ikaalinen
Nuutila Hektor Johannes Juhonpoika 5.5.1887 Tottijärvi
Nuutila Kalle Taavinpoika 28.1.1901 Elimäki
Nyberg Emil Henrik 2.5.1877 Forssa / Tammela
Nyberg Johannes Antinpoika 22.9.1893 Hollola
Nyberg Uno Artur 15.4.1894 Helsinki er
Nyfors Väinö 28.12.1891 Helsingin pitäjä
Nygren Johan Hjalmar 26.6.1893 Myrskylä
Nygren Urho Lauri 7.6.1894 Vihti
Nygård Feliks Josefinpoika 9.1.1894 Parkano
Nyholm Aleksander 20.8.1868 Helsinki s
Nyholm Emil Rafael 29.10.1899 Espoo
Nyholm Gunnar Bernhard 20.1.1899 Pernaja
Nyholm Gunnar Reinhold 3.8.1894 Porvoo mlk
Nykäinen Edvard 1897 Kivennapa
Nykänen Daniel Heikinpoika 5.8.1889 Lappee
Nykänen Eemi Ville Taavinpoika 16.1.1898 Leppävirta
Nykänen Einar 7.8.1891 Kotka
Nykänen Otto Vilho 1.8.1898 Pieksämäki
Nykänen Otto Ville Israelinp. 31.7.1884 Kymi
Nylander Juho 1880 Viipuri mlk
Nylund Gustaf 10.5.1885 Espoo
Nylund Herman Fritiof 14.7.1884 Helsinki er
Nylund Juho Evert 24.4.1880 Hauho
Nylund Sven Viljam 1889 Ahlainen
Nyman Ernst Fridolf 3.8.1897 Espoo
Nyman Kalle Kallenpoika 9.9.1896 Ruokolahti
Nyman Mathias Wilhelm 6.4.1883 Espoo
Nyman Matti Helsinki
Nyman Otto Wilhelm 5.4.1890 Myrskylä
Nyman Paavo Nikolai 2.4.1902 Forssa / Tammela
Nyman Toimi Viljam 11.3.1899 Iitti
Nyqvist Eemil 24.9.1895 Asikkala
Nyqvist Konstantin 6.9.1870 Helsinki s
Nyssönen Juha 2.7.1889 Ruokolahti
Nystedt Arvi 31.8.1891 Kuhmalahti
Nystedt Juho Arvo Rikhardinpoika 1.4.1898 Orimattila
Nyström Amanda Vilhelmina 27.5.1851 Lempäälä
Nyström August Martialis 26.1.1891 Siuntio
Nyström Gustaf Adolf 2.3.1875 Helsinki e
Nyström Jaakko Adolf 25.7.1892 Turku
Nyström Johan Axel 23.3.1893 Helsingin pitäjä
Nyström Selim Vilh. 7.4.1901 Tuusula
Nyyssönen Petter August 1876 Kuopio
Nyyström Lauri Kärkölä
Närhi Hjalmar Väinö 5.7.1894 Hyvinkää
Näränen Ville 27.9.1882 Rautu
Ogerman Wihtori 1875 Noormarkku
Ohra-aho Eemeli 20.4.1878 Kuru
Oila Gustaf 22.10.1865 Helsinki s
Oittinen Edvard 1881 Pälkjärvi
Oittinen Oskar 18.3.1880 Helsinki s
Oivanen Lyyli Matilda 30.10.1895 Loimaa
Oivio Juho Emil Kustaanpoika 10.8.1890 Hämeenkyrö
Ojala Agusti Espoo
Ojala Antton 1885 Vesilahti
Ojala Eino Otto 31.3.1896 Jokioinen
Ojala Elis Wilhelm 23.2.1897 Pertteli
Ojala Emil 27.4.1894 Loppi
Ojala Gustaf Vilhelm 22.5.1877 Helsinki s
Ojala Jaakko 1884 Pori mlk
Ojala Juho Eemeli Matinp. 10.1.1892 Helsinki s
Ojala Kaarle Vihtori 12.12.1892 Harjavalta
Ojala Sipi Heikki 15.2.1898 Eräjärvi
Ojala Wilhe Wilhenp. 27.6.1874 Vilppula
Ojala Wilhelm Nestor 24.2.1886 Espoo
Ojala Wäinö Emil 19.10.1896 Urjala
Ojala Wäinö Johannes 22.5.1896 Kiukainen
Ojamaa Otto Jaakonpoika 2.6.1856 Lieto
Ojamäki Fredrik Juhonpoika 3.4.1889 Lammi
Ojanen Aadolf 28.3.1878 Helsinki s
Ojanen Artturi Eemil 2.5.1888 Punkalaidun
Ojanen Arvo Wiktor 17.5.1895 Pirkkala
Ojanen Hugo Jalmar 3.2.1891 Mäntsälä
Ojanen Huvi Erik 21.9.1890 Mäntsälä
Ojanen Karl Johan Erkinp. 27.1.1885 Helsinki s
Ojansivu Väinö Edvard 11.9.1895 Hämeenkyrö
Ojaranta Juho Wilhelm 25.3.1898 Lieto
Ojaranta Vihtori Nikolai 17.12.1899 Huittinen
Oksa August 2.1.1867 Espoo
Oksa Hugo Rauma mlk
Oksa Kalle Kustaa 7.9.1876 Kokemäki
Oksajoki Tuomas Emil Erkinpoika 18.1.1882 Nastola
Oksala Kalle Verner 16.8.1891 Padasjoki
Oksanen A. Pyhäjärvi UL
Oksanen Aleksander Kallenpoika 23.10.1891 Lahti
Oksanen Aleksi Matti Matinpoika 30.9.1892 Hauho
Oksanen Juho Taavi Iitti
Oksanen Kaarle Kustaa Kustaanp. 19.11.1874 Tampere
Oksanen Kalle 9.3.1875 Helsinki s
Oksanen Kalle Eedvin Wihtorinpoika 15.5.1898 Kalvola
Oksanen Kustaa Emil 16.8.1892 Nurmijärvi
Oksanen Niilo Aleksi 9.6.1902 Helsinki s
Oksanen Vihtori Aleksinpoika 18.2.1897 Laukaa
Olander August Emil 16.9.1897 Tuusula
Olander Kalle Edvard 24.12.1898 Tampere
Olander Matti Robert 21.6.1887 Helsinki e
Oleškevitš
Olin Arvo Aleksander 27.6.1897 Siuntio
Olin Edvin Rafael 29.4.1900 Espoo
Olin Fridolf Ivar 2.2.1892 Pohja
Olkinuora Matti 28.5.1891 Tampere
Olkkonen Antti 1880 Viipuri mlk
Ollenberg
Ollikainen Gustaf Henrik 14.11.1864 Helsinki s
Ollila Artturi Armas 21.5.1896 Renko
Ollila Ernest 1896 Johannes
Ollonberg Artur Hjalmar 6.4.1891 Hyvinkää
Onnela Armas Einari Kallenpoika 8.7.1896 Ruokolahti
Onni Malakias Rudolf Vilhonpoika 3.2.1877 Pirkkala
Ontronen Aleksander 1878 Rautu
Oras Emil Aleksander 14.8.1900 Helsinki s
Oras Juho Juhonpoika 2.6.1886 Somero
Ordning Esaias Paavonpoika 18.2.1871 Uusikirkko VL
Orenius Otto 15.9.1861 Pyhtää
Orislahti Paavo Yrjö Johannes Taavetinp. 14.6.1895 Teisko
Outinen Alvar Edvard 10.5.1890 Heinola
Ovaskainen August 12.12.1895 Iitti
Ovaskainen Yrjö Olavi 14.9.1899 Porvoo
Paajanen Otto 1896 Viipuri mlk
Paakkanen Helsinki
Paakki Anterus Nuutti 24.9.1894 Viipuri mlk
Paakkola Emil Eliaanpoika 15.4.1896 Valkeala
Paasi Kaarle Hemming 16.9.1872 Paimio
Paasikallio Kaarlo Vihtori 26.8.1895 Somerniemi
Paasikoski Lauri Kustaanpoika 1897 Kangasala
Paasio Arvo Eerland Kustaanp. 23.12.1890 Kymi
Paaso Heikki 3.11.1888 Oulu
Paavilainen Johannes 4.1.1887 Muolaa
Paavola Jalmar Johan Tanelinpoika 12.6.1895 Hamina
Paavolainen Katri Matintytär 11.11.1891 Kivennapa
Pack Kalle 1871 Sääksmäki
Packalen Karl August 13.11.1879 Espoo
Paivelin Augus Ruokolahti
Pajala Väinö Verner 24.7.1892 Humppila
Pajari Juho Pärtynpoika 28.4.1873 Jääski
Paju Antti Taavetinpoika 3.12.1894 Uusikirkko VL
Paju Emil Mikkelinpoika 7.1.1896 Uusikirkko VL
Pajukoski Stefanus 20.12.1888 Juupajoki
Pajula Johan Anselm 1.3.1899 Helsinki s
Pajunen Aino Antrea
Pajunen Frans Eemil 26.7.1897 Lappi TL
Pajunen Heikki Juhonpoika 5.12.1880 Padasjoki
Pajunen Kaarle Henrik Erlandinp. 18.1.1886 Alastaro
Pajunen Selim Aksel 5.2.1888 Ahlainen
Pakarinen Helsinki
Pakkala Uuno Immanuel 10.1.1897 Anjala
Pakkanen Emil Anttoninpoika 23.6.1872 Sippola
Pakkanen Kustaa Evert 9.9.1887 Sahalahti
Pakkanen Topias 2.1.1882 Hamina
Pakkonen Leo Reinhold 27.6.1893 Huittinen
Paksunen Johannes 3.8.1897 Viipuri
Palenius Frans Kemiö
Palenius Frans Oskar 1893 Viipuri mlk
Palenius Hilja 28.2.1901 Helsinki e
Palenius Reino Johannes 15.6.1900 Helsinki p
Paliin Ilmari 1896 Heinola mlk
Palin Paavo Helsinki
Palm Ivar Severin 9.1.1884 Nurmijärvi
Palmgren Kaarle Valdemar 28.2.1876 Tampere
Palmi Helsinki
Palmqvist Gunnar Vilhelm 8.7.1898 Loimaa
Palmroos Henrik Gustaa 28.5.1884 Mustio / Karjaa
Palmroos Leonard Verner 2.7.1884 Karkku
Palmu Sulo Armas 13.10.1903 Espoo
Palmu Toivo Nestor Loviisanpoika 26.4.1886 Tampere
Palmu Ville 6.4.1873 Espoo
Palo Eino Aleksi 1894 Orivesi
Palo Juho Kustaa Heikinpoika 19.10.1863 Kangasala
Palo Martti Antinpoika 11.2.1895 Kangasala
Paloheimo Juho Akseli 23.3.1886 Tampere
Palomäki Akseli Rudolf 9.3.1895 Maaria
Palonen Daavit Sääksmäki
Palonen David 1.2.1860 Rautu
Palonen Eino 1901 Tampere
Palonen Fiilus 1891 Ruovesi
Palonen Johan Henrik 25.12.1887 Loimaa
Palonen Väinö Erland 22.6.1898 Myrskylä
Palonpää Paavo Johannes Juhonpoika 24.7.1900 Ulvila
Pankka Johannes 17.6.1868 Nuijamaa
Pankka Juhana Hjalmar Helenanpoika 24.4.1893 Nuijamaa
Panschin Vasilij Ioannovitsh 27.4.1901 Kivennapa
Pantsar Taavetti Johannes 3.9.1898 Alatornio
Parila Helmi Katariina 2.1.1901 Säkylä
Parkkari Helsinki
Parkkinen Otto Aleksander 1900 Viipuri mlk
Parkkonen Emil August 30.8.1897 Viipuri mlk
Parkkonen Janne Alexander 11.9.1882 Helsinki s
Parkkonen Karl 1893 Kaarina
Paronen Urho Aaro 1.7.1892 Ruovesi
Paronen Wilhelm Jaakonp. 6.5.1853 Kymi
Paronen Yrjö William 19.10.1893 Kymi
Partala Arvo Herman 12.7.1896 Tampere
Partanen Johannes Pekanpoika 21.4.1893 Soanlahti
Partanen Otto Juhonp. 16.3.1893 Tampere
Partanen Wille Heikinpoika 19.1.1874 Nuijamaa
Pasanen Elias Helsingin pitäjä
Patokoski Herman Walentin Juhonpoika 12.7.1886 Kihniö
Pekkala Frans August 4.6.1894 Juupajoki
Pekkarinen Pekka 29.4.1881 Lohja
Pekko Juho 9.4.1872 Hyvinkää
Pekkola Taavetti Eliaksenpoika 3.1.1898 Savitaipale
Pekkonen Taavetti 1886 Kuopio
Pekonen Uuno Fritiof 24.7.1895 Tampere
Pelander Johannes Karoliinanpoika 31.12.1886 Längelmäki
Pelkinen Pietari Laurinpoika 9.5.1887 Terijoki
Pelkonen Antti Tuomaanpoika 10.1.1896 Kivennapa
Pelkonen Oskar Alarik 20.8.1884 Lahti
Pellinen Juho 25.5.1887 Metsäpirtti
Pellonperä Urho 1903 Vampula
Peltola Aarne Antoninpoika 18.6.1900 Valkeala
Peltola Evert Aleksander 2.10.1886 Lahti
Peltola Huugo 1896 Valkeala
Peltola Manu 22.9.1886 Vilppula
Peltola Matti 21.2.1874 Forssa / Tammela
Peltola Uno August 27.12.1899 Hattula
Peltola Väinö Vihtori 4.7.1897 Tammela
Peltomaa Onni Alfred 7.10.1880 Kokemäki
Peltomaa Sulo Ilmari Aukustinpoika 19.12.1892 Juupajoki
Peltonen Aleksander Juhonp. 26.3.1881 Helsinki s
Peltonen Aleksander Kallenpoika 1.11.1896 Hyvinkää
Peltonen Aleksi Erikinpoika 19.9.1860 Hollola
Peltonen Arvi Aarne 21.8.1898 Metsäpirtti
Peltonen Arvo 1896 Kokemäki
Peltonen August Reinh. 21.3.1891 Perniö
Peltonen Axel Ferdinand Juhonp. 27.3.1892 Kisko
Peltonen Edvard Jeremiaanp. 15.2.1886 Tampere
Peltonen Eemil Ebenhard Eleanp. 28.2.1879 Pyhäjärvi UL
Peltonen Eino Ilmari 28.1.1899 Juupajoki
Peltonen Emil Armas 21.4.1900 Hollola
Peltonen Erkki Juhonp. 12.10.1880 Helsinki s
Peltonen Ester 1.9.1900 Sääksmäki
Peltonen Filemon 4.3.1897 Metsäpirtti
Peltonen Frans Mikael 30.9.1887 Eura
Peltonen Johan Helsinki
Peltonen Kaarlo Jaakko Oskarinp. 15.7.1886 Messukylä
Peltonen Kalle Loimaa
Peltonen Katri 8.10.1896 Sääksmäki
Peltonen Lauri 14.8.1893 Helsinki e
Peltonen Nikolai 7.5.1895 Juupajoki
Peltonen Oskar Matinpoika 27.7.1891 Ruokolahti
Peltonen Otto Jalmari 18.11.1896 Hyvinkää
Peltonen Paavo Johannes 4.5.1900 Ulvila
Peltonen Toivo 1909 Kokemäki
Peltonen Toivo Gottlieb 10.11.1887 Nastola
Peltonen Vihtori Vilhonpoika 27.8.1886 Kangasala
Peltonen Yrjö Vilho Juhonp. 12.4.1896 Kisko
Penkkilä Manu Hermaninp. 22.10.1889 Rovaniemi
Pennanen Viljo Konstantin 21.5.1898 Mäntsälä
Pentikäinen Matti Simonpoika 22.4.1886 Valkeala
Pentilä Eero Ilmari 7.4.1893 Ilmajoki
Pentti Taavetti Willenpoika 21.6.1883 Valkeala
Penttilä Vilho 10.4.1897 Kotka
Penttinen Helsinki
Penttinen Emil Eliaanpoika 13.7.1895 Viipuri mlk
Penttinen Väinö Alfred 30.12.1891 Hämeenkyrö
Perkiö Maria Helena 22.7.1891 Sahalahti
Perkiö Nikolai Albert 2.3.1895 Pöytyä
Perälä Paavo Edvard Kallenp. 13.11.1896 Tampere
Pessi Julius Juhani 3.7.1896 Räisälä
Petman Jalmari Antoninpoika 22.11.1888 Kemi mlk
Petrell Sulo Rikhard 22.6.1897 Paimio
Petrov
Petäjä Urho Henrik 28.4.1898 Alastaro
Peura Matti Johannes Matinpoika 5.4.1900 Terijoki
Peura Oskar 1898 Terijoki
Peuranen Reinhold (Reino) Eliaksenpoika 14.1.1896 Kivennapa
Peusa Salomon Penjaminpoika 25.6.1881 Uusikirkko VL
Piekäinen Jalmar 1900 Viipuri
Pieniniemi Juho 22.1.1883 Kiiminki
Pietikäinen Adolf Johannes 26.4.1888 Helsinki p
Pietikäinen Armas Arto 29.10.1900 Helsinki s
Pietikäinen Olli Juho 27.9.1885 Helsinki p
Pietilä Eino Vilhelmi 5.12.1899 Lavia
Pietilä Jaakko 19.6.1871 Helsinki s
Pietilä Nestori Leander 1888 Taivassalo
Pietiläinen Albin Abrahaminpoika 18.10.1892 Helsinki s
Pietiläinen Optatus 20.6.1878 Helsinki s
Piettilä Toivo 26.9.1887 Artjärvi
Pihlajisto August 29.7.1889 Vihti
Pihlava Heikki Johannes 2.5.1893 Loimaa
Pihljärta Jooseppi 4.10.1878 Kotka
Pihlman Joonas 11.7.1881 Helsinki s
Pihlman K. 1885 Hausjärvi
Piikkilä Antti Juhonp. 12.11.1881 Tampere
Piipponen Kristian Heikinpoika 15.2.1885 Kotka
Piira Onni Aadaminpoika 21.7.1894 Mäntyharju
Piironen Karl Henrik 2.12.1900 Kotka
Piispa Anders Richard Antinpoika 29.6.1891 Ruokolahti
Pikander Hugo Johannes 18.10.1898 Turku
Pikkutupa Isakki Jalasjärvi
Pilvinen Karl August 9.9.1886 Helsinki s
Pimiä Pekka 1893 Kivennapa
Pimiä Tuomas Joosepinpoika 17.1.1895 Kivennapa
Pirisjoki Frans Emil 10.11.1886 Kokemäki
Pirskanen Juho Heikki Heikinpoika 15.5.1898 Koivisto
Pirttijärvi Vihtori Kaapo 20.3.1880 Virrat
Pirttiluoma Toivo Edvard 18.3.1893 Helsinki s
Pirttilä Kaarle Anselm 22.1.1895 Humppila
Pisilä Henrik Ivar 27.7.1890 Oulu
Pitkänen Antti Juho Antinp. 23.11.1888 Helsinki s
Pitkänen Hanna 20.7.1897 Helsinki s
Pitkänen Taavetti Eerikinp. 4.3.1889 Helsinki s
Pitkänen Vilhelm 18.5.1899 Kuopio
Pitkänen Wäinö Konrad 17.11.1900 Kymi
Plitt Karl Hjalmar 30.1.1896 Espoo
Plumppu Hugo Adolf 15.11.1892 Kristiinankaupunki
Pohja Kustaa Adolf Kustaanp. 21.9.1869 Tampere
Pohja Kustaa Fredrikinpoika 5.5.1894 Kangasala
Pohjalainen Pekka Johan 1899 Viipuri mlk
Pohjansalo Otto Einari Juhonpoika 11.4.1894 Sysmä
Pohjanvaara Valde Viljo 9.11.1899 Hollola
Pohjavirta Fredrik Vilhelm 13.4.1880 Porin Reposaari
Pohjola Helsinki
Pohjola Aksel William 24.3.1896 Hollola
Pohjola Felix Edvard 30.6.1901 Hollola
Pohjola Väinö Hjalmar 16.7.1899 Helsinki s
Pohjola Wäinö 1898 Ylöjärvi
Pohjonen Erkki Vihtori 31.1.1897 Loimaa
Pokkinen Paavo Joosepinpoika 10.1.1883 Kivennapa
Pokkinen Vilppo Juhonpoika 2.7.1896 Räisälä
Polakka Paavo Pentti 18.3.1900 Sääksmäki
Polkko Ville Hermaninpoika 4.4.1882 Uusikirkko VL
Porali Juhana 21.7.1899 Viipuri mlk
Porkka Johan Petter 19.11.1896 Viipuri mlk
Porttila Kalle Kustaa 13.11.1883 Sääksmäki
Posti Arvi Einar Otonpoika 19.12.1896 Jääski
Pouru Väinö Johannes 24.11.1894 Yläne
Poutanen Matti 1893 Helsinki
Pouttu Matti Alfred 24.9.1863 Kalvola
Prami Vilho R. 6.4.1890 Vanaja
Prišilenko Nikolai
Privalov
Prohin Sergei
Protsenko Tihon
Prättälä Johan Richard 25.12.1887 Oulu
Puhakka Yrjö Sakari 22.4.1901 Kymi
Puisto Augusti Einari 2.5.1896 Pyhäjärvi UL
Puisto Kalle Vihtori 1888 Loppi
Pukki Helsinki
Pukki Helsinki
Pukki Eemil Eelis Hiopinpoika 14.10.1894 Koivisto
Pulkkinen Albin 16.5.1886 Heinjoki
Pulkkinen Antti Ville 23.3.1871 Helsinki s
Pulkkinen Hugo Leander Kaarlenpoika 14.6.1888 Kivennapa
Pulli Armas Juhana Jaakonp. 9.7.1897 Koivisto
Pulliainen Johannes Juhonp. 28.4.1894 Helsinki e
Pullinen Emil Ensio 1901 Viipuri mlk
Pullinen Matti Joonaanpoika 26.3.1877 Terijoki
Pullinen Otto Johannes 1899 Viipuri mlk
Punala Karl Johan Matinpoika 25.6.1894 Kylmäkoski
Punnonen Taavetti Kerimäki
Puolamäki Johannes Richard 7.2.1893 Turku
Puolimatka Johannes Arvid 18.6.1891 Humppila
Puonti Aatami Aataminpoika 27.5.1891 Suomenniemi
Puonti Eino Aleksanteri 14.9.1899 Kotka
Puotila Johan Alfred 18.6.1892 Hattula
Puranen Antti Vapurinpoika 18.1.1881 Antrea
Puranen Karl Henrik 1897 Viipuri mlk
Purho Juho Taavi 4.9.1873 Iitti
Purhonen Evert Taavinp. 9.9.1896 Helsinki s
Pursiainen Eevert 9.10.1886 Viipuri
Pursiainen Karl Johannes 24.6.1894 Dragsfjärd
Pursiainen Niilo 1888 Kivennapa
Pusa Kaarle Edvard 2.2.1892 Lempäälä
Puskala Martta Sofia Jukantr. 26.4.1898 Alastaro
Pussinen Risto Aataminp. 10.8.1871 Tampere
Pusu Feeliks 1897 Ruovesi
Putkonen Helsingin pitäjä
Puukka Ferdinant Suomenniemi
Puukko Toivo 12.8.1892 Kotka
Puupponen Uno Elis 20.10.1896 Hollola
Puustelli Otto 18.7.1894 Viipuri mlk
Puustinen Aaron Antinp. 1.7.1870 Kymi
Puustinen August Augustinpoika 24.9.1895 Ruokolahti
Puustinen Iivari Arvi 28.8.1893 Helsinki p
Puustinen Otto Pekanp. 9.6.1882 Helsinki s
Puustinen Viljo Verner Aapelinpoika 30.7.1897 Lappee
Puustinen Ville Tahvonpoika 24.4.1898 Rantasalmi
Pyhäniemi Uuno Iivari 22.8.1900 Tyrvää
Pykäläinen Antti Tahvonpoika 18.2.1891 Jääski
Pylkkänen Einar Viljaminpoika 8.9.1893 Lappee
Pylkkänen Hjalmar Aleksinpoika 17.11.1882 Nuijamaa
Pylkkö Taavetti Taavetinpoika ?.11.1877 Savitaipale
Pylkkönen Wiktor Terijoki
Pyrhönen Otto Vilhelm 10.7.1897 Helsinki s
Pyy Emil Adolf Alexander 17.9.1896 Parainen
Pyykkönen Nestori Juhonpoika 13.9.1878 Ruokolahti
Pyymäki Teodor Anshelm 26.9.1881 Lappee
Pyynönen Otto Vilhelm 1.11.1888 Helsinki s
Pähkinistö Yrjö 21.3.1902 Kiukainen
Pährman Mooses Hermaninpoika 3.9.1879 Pirkkala
Päivelin Kaarle Ivari Juhonpoika 11.12.1891 Jääski
Päivärinta Teodor 1896 Hyvinkää
Pääkkönen Juho Jalmar 18.2.1890 Valkeala
Pääkkönen Olli Viipuri
Pääläinen Eevert Tanelinpoika 26.10.1898 Miehikkälä
Päärni Matti Vehkalahti
Päärnilä Emil Simonp. 24.8.1898 Kymi
Pääskynen Manu Aatunp. 5.5.1890 Ruovesi
Pökkönen Santeri Santerinp 23.4.1869 Tampere
Pöllänen Uno 10.11.1889 Muolaa
Pöllönen Johan Wilhelm 18.4.1891 Nuijamaa
Pönnönen Juhana Antinpoika 18.8.1898 Kivennapa
Pöntinen Antti Armas 23.1.1899 Jaala
Pöntinen Wäinö Jaala
Pöyhönen Kalle Emil 22.12.1898 Iitti
Pöysä Taneli Tanelinpoika 1.4.1887 Lappee
Qvarnström Johan Arvid 7.8.1898 Inkoo
Raami Wilho Ruokolahti
Raasu Albin Anttoninpoika 18.8.1893 Vehkalahti
Raatikainen Iivari Albert 9.6.1895 Helsinki s
Rae Juho Edvard Kaarlonp. 4.3.1886 Tampere
Rahikainen Lauri Ristonpoika 5.10.1899 Ruokolahti
Rahkonen Albert 28.3.1888 Pietarsaari
Rahkonen Eino Arvid 11.5.1900 Tampere
Rahkonen Matti Heikinpoika 22.5.1891 Soanlahti
Rahkonen Mikko 1886 Kivennapa
Raidén Hjalmar Erland 8.1.1900 Porvoo mlk
Raikko Vihtori Juhonpoika 12.10.1898 Tuulos
Raikunen Juho Emil 1895 Kokemäki
Railo Lauri Alfred 5.6.1894 Tampere
Railo Pietari 24.5.1894 Toivakka
Raita Einar Kaarlo 24.9.1901 Rauma
Raita Eino Alarik 28.5.1899 Maaria
Raita Emil Kustaa Ferdinand 3.4.1900 Rauma
Raita Emil Sakarias 6.9.1882 Aura
Raita Johan Robert Kallenp. 29.9.1880 Helsinki s
Raita Karl Rikhard 29.1.1894 Kuusjoki
Raita Mikko 1897 Viipuri mlk
Raitanen Eero Fredrik 13.7.1901 Mellilä
Raitanen Konrad Fabian 1900 Maaria
Raitanen Kustaa Anshelmi 14.4.1899 Loimaa
Raivio Jalo Andreas Antinp. 27.12.1891 Ruovesi
Raja Emil Otonpoika 9.9.1896 Vehkalahti
Rajakangas Väinö Vilhelm 1887 Viipuri mlk
Rajala Helsinki
Rajala Artturi Severin 23.10.1894 Längelmäki
Rajala Elias Erland Kustaanp. 17.4.1859 Tampere
Rajala Elias Rikard 26.2.1896 Längelmäki
Rajala Emil Artur 7.12.1897 Mäntsälä
Rajala Esaias Topianpoika 31.1.1873 Sippola
Rajala Frans Jaakko 8.9.1882 Pomarkku
Rajala Johannes Urjala
Rajala Johannes Kallenpoika 7.11.1897 Kylmäkoski
Rajala Juho Matias Kallenpoika 1.2.1896 Mouhijärvi
Rajala K. Pirkkala
Rajala Kalle Osk. 16.5.1894 Lavia
Rajala Kalle Oskari Juhonpoika 20.10.1886 Kalvola
Rajamaa Ville 1.10.1881 Nakkila
Rajamäki Teudor Tuusula
Rajasilta Wihtori Taavenpoika 18.10.1889 Tampere
Rakkolainen Pietari 15.10.1893 Pietarsaari
Rakkolainen Pietari 1898 Viipuri mlk
Ralli Verner Edvin 2.9.1882 Kotka
Ralli Wihtori Valkeala
Randelin Kustaa Emil 1.12.1894 Säkylä
Randell Johan Valdemar 4.7.1899 Tampere
Rannisto Juho Emil 3.1.1888 Kotka
Rannisto Rikhard Leonard 15.2.1885 Helsinki s
Rant Juho 1894 Kokemäki
Ranta Anton Helsinki
Ranta Antti Juho Antinpoika 9.6.1889 Ruokolahti
Ranta Einar Maurits 11.9.1896 Aura
Ranta Jalmari Johannes 21.1.1897 Merikarvia
Ranta Kalle Toivo 10.8.1893 Kokemäki
Ranta Nestor Juhonpoika 12.2.1882 Kymi
Ranta-aho Herman 16.4.1895 Ruovesi
Rantala Anton 3.12.1893 Heinola mlk
Rantala Armas Matinpoika 20.11.1892 Miehikkälä
Rantala Emil 1885 Pori
Rantala Frans Artur 1893 Nakkila
Rantala Sulho Verner 7.5.1894 Loimaa
Rantala Taavi 21.4.1889 Iitti
Rantala Uuno Ilmari Iidanp. 19.6.1897 Asikkala
Rantala Vihtori Ilmari 16.3.1893 Tammela
Rantala Yrjö Aleks. 20.1.1901 Karjalohja
Rantalainen Elias Juhonpoika 17.3.1900 Antrea
Rantalainen Johannes 24.10.1889 Viipuri mlk
Rantamäki Juho 1875 Viipuri mlk
Rantamäki Onni Severus 21.10.1896 Virrat
Rantanen Aksel 1883 Viipuri mlk
Rantanen Emil Johannes 23.2.1899 Kisko
Rantanen Erland Nikolai 3.7.1895 Kotka
Rantanen Heikki 7.5.1883 Lahti
Rantanen Hilja Katarina 17.11.1903 Tampere
Rantanen Hjalmar Richard 30.7.1883 Houtskari
Rantanen Johannes Heikinpoika 30.12.1893 Luopioinen
Rantanen Juho Arvid 5.7.1873 Vihti
Rantanen Kaarle Kallenpoika 6.10.1892 Kangasala
Rantanen Kaarlo Kaisanp 13.2.1880 Tampere
Rantanen Kalle Messukylä
Rantanen Kalle Hattula
Rantanen Kalle Kustaa 4.3.1891 Luopioinen
Rantanen Kosti Evert 20.2.1900 Pöytyä
Rantanen Kustaa Evert 22.10.1893 Helsinki e
Rantanen Lauri Olavi Kallenpoika 1897 Kuru
Rantanen Maurits Mikael 13.9.1898 Loimaa
Rantanen Olga Aliina 23.4.1899 Kauvatsa
Rantanen Oskar Johannes 31.12.1898 Turku
Rantanen Toivo Edvart 1898 Sääksmäki
Rantanen Tuure 9.1.1901 Korpilahti
Rantanen Uno Einar 25.3.1902 Lahti
Rantanen Veikka 26.9.1901 Urjala
Rantanen Villehad 16.5.1882 Heinola mlk
Rantanen Wäinö Johannes Juhonpoika 1.3.1895 Kullaa
Rantanen Yrjö Johannes 19.4.1898 Turku
Rapeli Uuno 23.10.1901 Johannes
Rapp August Wilho 13.3.1903 Lohja
Rapp Wäinö Henrikinpoika 19.5.1893 Valkeala
Rasi Sylvester Sylvesterinpoika 16.2.1902 Nuijamaa
Rasila Kalle Jalmari Kallenp. 28.1.1886 Tammela
Rasilainen Ida 21.1.1893 Viipuri
Rasilainen Pietari Pietarinpoika 17.8.1896 Ruokolahti
Rasinen Viljo Ilmari 28.7.1899 Tampere
Rask Anders Albin 15.1.1861 Helsinki s
Rask Mertsi Ilmari 30.8.1897 Tammisaari mlk
Raski Aukust Kuusjoki
Raski Kalle Kuorevesi
Ratia Jooseppi Matinpoika 22.3.1895 Koivisto
Ratia Toimi 5.3.1895 Kuolemajärvi
Raudanpää Johan Vilhelm 16.7.1877 Lempäälä
Rauhala Kalle Tampere
Raunell Juho Oskari 24.2.1879 Kisko
Raunio Juho Emil 26.7.1877 Valkeala
Raunio Juho Heribert 19.1.1900 Pori mlk
Raunio Kalle Nikolai Kallenpoika 15.1.1896 Sääksmäki
Rauta Kaarlo Einari 7.12.1897 Pyhäjärvi UL
Rautaharkko Johannes 24.9.1895 Messukylä
Rautalin Paavo Johannes 19.1.1901 Urjala
Rautanen Johan Hjalmar 17.11.1887 Turku
Rautanen Juho Fredrik 9.1.1869 Punkalaidun
Rautanen Juho Vihtori 13.5.1895 Sääksmäki
Rautiainen Antti Matinpoika 23.7.1897 Heinjoki
Rautiainen Robert Benjaminpoika 11.10.1882 Antrea
Rautiainen Wilhelm Antinpoika 22.3.1891 Kivennapa
Rautio Otto Vihti
Rehn Gustaf Armas 7.5.1893 Pohja
Rehn Nestor 12.2.1884 Lahti
Rehunen Viktor Antinpoika 26.9.1895 Taipalsaari
Reijonen Aleksander 5.1.1892 Viipuri
Reijonen Kaarle Rikard 22.11.1889 Karkku
Reilin Vihtori 11.3.1896 Punkalaidun
Reilin Väinö 14.1.1891 Urjala
Reiman Karin Karolina 26.2.1898 Maaria
Rein Eino Rikhard 4.5.1899 Pori
Reinikainen Johannes Benjaminp. 12.8.1879 Johannes
Reinikka Yrjö Aukusti 21.8.1897 Oulujoki
Reiström Toivo Aleksander 1896 Maaria
Reivonen Emil Evert 12.7.1899 Kaarina
Rekolainen Heikki Kustaa 15.3.1870 Tampere
Remes Lauri Vilhelm 4.2.1899 Oulu
Remula Wilppu Eerikinpoika 2.5.1893 Elimäki
Renfors Frans Vilho 25.11.1897 Ulvila
Renvall Kustaa Richard Kustaanpoika 15.5.1896 Oulainen
Renvik Toivo Onni 24.9.1900 Pori
Reponen Paavo 1871 Viipuri mlk
Riekko Adolf Jalmari 26.1.1880 Pirkkala
Riento Frans Oskari Vihtorinpoika 9.8.1881 Ulvila
Rif Gunnar Mikael 30.6.1897 Porvoo mlk
Riihelä Antti 22.10.1888 Viipuri mlk
Riihikallio Jaakko Arvid Juhonpoika 26.8.1897 Siikainen
Riihioja Kalle Oskari 7.10.1888 Tammela
Riihioja Onni Emil 5.5.1896 Hämeenkyrö
Riihonen Lauri Herman Hermanninpoika 1.12.1893 Myrskylä
Riikkilä Adam Adaminp. 29.3.1872 Helsinki s
Riikonen Adam 18.10.1889 Jaakkima
Riikonen Johannes Matinpoika 12.6.1898 Pyhäjärvi VL
Riikonen Lauri Laurinpoika 5.10.1881 Ruokolahti
Riikonen Matti Rikhard Mikonpoika 24.2.1900 Kivennapa
Riipinen E. Helsinki
Riipinen Ivar Juhonpoika 20.9.1876 Hollola
Riissuo Lauri Reinhold 16.7.1893 Punkalaidun
Rikkilä Adam Joonaanpoika 9.7.1893 Savitaipale
Ring Frans Edvin 7.6.1897 Espoo
Ringvall Ernst H. 10.1.1898 Turku
Rinne Frans Valerian 1.7.1895 Yläne
Rinne Fredrik Valentin 24.8.1892 Helsinki s
Rinne Gustaf Julius 16.6.1882 Helsinki s
Rinne Jalmari Nikolai 20.12.1894 Uskela
Rinne Johan Fridolf 28.3.1871 Pusula
Rinne Juho Einar Juhonp. 23.3.1890 Helsinki s
Rinne Oskar 3.2.1880 Hollola
Rinne Vihtori Aleksis 18.7.1895 Hämeenkyrö
Rintala Juho Emil 25.12.1892 Helsinki s
Rintala Kalle 1895 Orimattila
Rintanen Onni Johannes 7.7.1897 Rauma mlk
Rintelä August 17.4.1892 Somerniemi
Ripatti Kustaa 1871 Viipuri mlk
Ripatti Viljam 1900 Virolahti
Rissanen Eino Konstantin 12.8.1897 Helsinki s
Rissanen Juho 15.1.1881 Helsinki s
Rissanen Pauli 29.5.1899 Vilppula
Ristilä Taavetti Henrik Kallenpoika 15.1.1889 Pirkkala
Ristimäki Väinö Jalm. 3.4.1900 Janakkala
Ristola Arvi 14.9.1899 Kotka
Ristolainen Petter 1881 Viipuri mlk
Ritakorpi Karl Fredrik 14.6.1888 Pöytyä
Ritvanen Saima Maria 8.9.1899 Halikko
Riutta Heikki Vesilahti
Roisko Aarne Antti 1895 Viipuri mlk
Roivas Juho 2.4.1874 Lappee
Romppanen Otto Kontiolahti
Ronimus Vilhelm 1884 Viipuri mlk
Ronkanen Matti 1888 Viipuri mlk
Ronkanen Matti Reinholf 1.2.1878 Kirvu
Ronni Edvard Joosepinpoika 18.2.1898 Kivennapa
Rook P. 9.5.1867 Ruokolahti
Roos Aksel 22.51897 Parkano
Roos August Johannes 5.12.1893 Karuna
Roos Emil 29.11.1891 Kärkölä
Roos Konstantin 20.9.1892 Urjala
Roos Kustaa Adolf 18.6.1883 Tammela
Ropponen Oskar Aapelinpoika 28.5.1883 Taipalsaari
Rosberg Karl Hjalmar 16.1.1880 Orimattila
Rosenberg Otto Fredrik 30.12.1870 Helsinki s
Rosendahl Martti Johannes 8.11.1901 Rauma mlk
Rosendahl Otto Juhonpoika 21.5.1900 Kuhmalahti
Rosendahl Verner 1.5.1897 Kuhmalahti
Rosendal Wiljo Paavali 5.12.1894 Hämeenkyrö
Rosengrén Kaarle Elias 17.4.1898 Tampere
Roslöf Wäinö William 7.5.1899 Noormarkku
Rossi Matti Aataminpoika 18.2.1879 Koivisto
Roth Gustaf Vilhelm 4.3.1881 Helsinki s
Rothberg Otto Vilhelm 13.12.1883 Kotka
Rothstén Johan Hjalmar 27.4.1896 Sipoo
Rothström Niilo Valter 25.2.1899 Tampere
Rotta Jegor Impilahti
Rouhiainen Karl Kustaa 27.9.1896 Värtsilä
Rouvinen Taavetti Taavetinpoika 1.10.1862 Heinjoki
Ruht Kalle Harjavalta
Rukman Frans Wilhelm 1870 Pori
Runsten Väinö Ilmari 16.3.1889 Metsämaa
Ruoho Eino Helsinki
Ruohola Sulo 1893 Vesilahti
Ruohonen Kalle Vilho Johannes 28.10.1899 Loimaa
Ruohonen Nestori Kallenp. 9.8.1863 Teisko
Ruohoniemi Svante Edvard 18.3.1897 Vihti
Ruokonen Arvo Marianpoika 1.9.1900 Terijoki
Ruokonen August Feliks 5.1.1896 Koski TL
Ruokonen August Kustaanpoika 14.4.1873 Vesilahti
Ruokonen Eemil 14.8.1886 Vesilahti
Ruokonen J. 30.1.1868 Helsinki
Ruokonen Pietari 1873 Joutseno
Ruoppa Jalmari 16.1.1896 Kymi
Ruoti Eetu 1892 Vilppula
Ruotsalainen Risto 16.3.1889 Helsingin pitäjä
Ruskee-Ahde Kalle Juhonpoika 2.10.1884 Tottijärvi
Ruuhonen Emil 7.8.1878 Iitti
Ruuhonen Oskar Hamina
Ruuskanen Petter Andreinpoika 28.6.1889 Impilahti
Ruuskanen Vilho 5.6.1887 Helsinki s
Ruusunen Konr. Wilh. 11.11.1900 Pöytyä
Ruusunen Konstantin 16.3.1892 Hollola
Ruusunen Paavo Tenhola
Ruuth Johana Hjalmar Kustaavanpoika 5.6.1886 Lahti
Rytiä Kalle Esaias Almanpoika 6.7.1897 Sääksmäki
Rytkönen Heikki 27.4.1891 Kurikka
Ryysyläinen Antti Juhonpoika 1890 Viipuri mlk
Ryysyläinen Eljas 1895 Viipuri mlk
Ryytti Paavo Paavonp. 13.3.1879 Helsinki s
Råman Kaarlo Parkano
Räikkönen Matti 1870 Viipuri mlk
Rämö Johannes Antinpoika 9.1.1897 Kivennapa
Rännäri Petter Adaminpoika 1869 Jääski
Räsänen August Ollinp. 24.3.1888 Helsingin pitäjä
Räsänen Aulis 13.9.1900 Kotka
Räsänen Eino 8.3.1900 Helsinki s
Rättö Matti Juhananpoika 15.7.1891 Heinjoki
Röst Juha Kaarlenpoika 27.2.1867 Tampere
Saarela Antton Juhonpoika 29.9.1887 Elimäki
Saarela August 10.8.1886 Tampere
Saarela Juho 21.7.1873 Orimattila
Saarela Kalle Herbert Kallenpoika 16.3.1893 Ruokolahti
Saarenmaa Aarne Johannes 23.9.1891 Kiikka
Saarenmaa Juho Kustaa 21.1.1900 Kangasala
Saarenmäki Emil 14.11.1877 Pukkila
Saares Toivo Rafael 17.2.1891 Tampere
Saari Anton Verner 15.8.1891 Masku
Saari August Jalmari Augustinpoika 17.6.1895 Kangasala
Saari Brynolf Johannes 17.8.1900 Pyhäjärvi UL
Saari Emil 9.2.1878 Orimattila
Saari Kalle Armas 17.10.1893 Mäntsälä
Saari Otto Sulo 13.3.1890 Helsinki s
Saari Viktor Einar 3.9.1899 Helsinki s
Saarikko Anselm 5.8.1890 Orivesi
Saarikko Frans Eemil Juhanpoika 12.5.1885 Huittinen
Saarinen Aksel Evert Antinpoika 1.5.1900 Kuorevesi
Saarinen Anders Johan 21.1.1883 Kotka
Saarinen Antti 1.12.1887 Hyvinkää
Saarinen Antti Kustaanp. 13.10.1875 Jokioinen
Saarinen Armas A. 1902 Tampere
Saarinen August 1892 Vesilahti
Saarinen Eino Johannes 27.6.1900 Akaa
Saarinen Felix Hjalmar 25.3.1889 Hausjärvi
Saarinen Frans 1895 Vesilahti
Saarinen Frans William 27.7.1894 Urjala
Saarinen Johan Gabriel 29.5.1886 Valkeala
Saarinen Johannes 27.9.1896 Jämsä
Saarinen Juho Kustaa Juhonp. 15.11.1875 Asikkala
Saarinen Juho Kustaa Kallenpoika 20.6.1877 Kalvola
Saarinen Juho Taavi 24.3.1887 Iitti
Saarinen Juho Vihtori 18.7.1897 Hämeenkyrö
Saarinen Kaarle Henrik 3.7.1897 Pirkkala
Saarinen Kaarlo Aleksanteri 30.11.1893 Mynämäki
Saarinen Kalle 1878 Urjala
Saarinen Kalle Kustaa Matildanpoika 18.6.1895 Asikkala
Saarinen Kalle Vihtori 6.5.1888 Kalvola
Saarinen Kosti Simeon 12.10.1890 Janakkala
Saarinen Lauri J. 15.11.1891 Urjala
Saarinen Manu Hermanninpoika 23.12.1888 Ruovesi
Saarinen Matti Kallenpoika 15.2.1885 Lahti
Saarinen Maunu Ernesti 25.12.1900 Huittinen
Saarinen Nestor 1897 Ylöjärvi
Saarinen Oskari Wilh. 1.9.1899 Hämeenkyrö
Saarinen Sanni Wilhelmiina 19.11.1899 Uusikaupunki mlk
Saarinen Siviä Alina 1896 Joutseno
Saarinen Sulo Osvald 5.11.1898 Porvoo mlk
Saarinen Väinö 29.3.1897 Asikkala
Saarinen Väinö Arvid 13.12.1895 Messukylä
Saarinen Wäinö Kustaanpoika 14.7.1883 Hyvinkää
Saariniemi Eeli Ollinpoika 27.8.1890 Kuolajärvi
Saario Juho Anselm 3.10.1888 Messukylä
Saario Kustaa Edvard 3.1.1899 Turku
Saario Veli Yrjö 28.1.1895 Kymi
Saaristo Elsa Emilia 28.8.1892 Helsinki p
Saarto Oskar Arvid 30.3.1890 Nurmijärvi
Saarto Valto Villiam 1.12.1889 Helsinki s
Saastamoinen Helsinki
Saastamoinen Emil 30.3.1898 Keitele
Saastamoinen Emil Juhonpoika 18.4.1897 Pielavesi
Saavalainen Juhana Juhananp. 5.4.1876 Helsingin pitäjä
Sacklén Hugo Joh. 20.6.1894 Kullaa
Saha Kalle Valfrid 1891 Viipuri mlk
Sahala Antti 1883 Viipuri mlk
Sahanen Aksel 4.12.1899 Viipuri
Sahlberg Eino Edvard 20.2.1898 Perniö
Saija Kalle 13.9.1896 Helsinki
Saikko Sulo Jalmar 25.10.1899 Lappeenranta
Saine Helsinki
Sainio Ilmari Ferdinand 17.1.1898 Kiukainen
Sainio Juho Vihtori 23.3.1888 Hollola
Sainio Lauri 11.8.1896 Hollola
Sainio Leonard Mikael 28.9.1900 Porvoo mlk
Sainio Reino Sakeus 25.10.1899 Yläne
Saira Gustaf Adolf 29.7.1892 Viipuri
Sairanen Pietari 1855 Viipuri mlk
Sairanen Valmis Veikko 1891 Viipuri mlk
Sakki Julius Kallenpoika 23.1.1896 Kymi
Saks Frans Oskar 15.2.1893 Lempäälä
Saksa Arvo Vihtori 23.11.1899 Hämeenkyrö
Saksanen Aleksi Villiam 12.12.1887 Juupajoki
Saksanen Jalmari Aleksanteri 9.3.1882 Tampere
Sal Aina Sofia Kallentytär 21.3.1901 Sääksmäki
Salakari Johan Fredrik 25.2.1888 Helsinki s
Salakari Saima Ingrid 30.9.1898 Helsinki p
Salakka Edvard Johannes 30.5.1899 Kuolemajärvi
Salakka Rikhard Kustaanpoika 6.12.1884 Somerniemi
Salama Wäinö Einari Aaponpoika 14.11.1898 Pälkäne
Salén Yrjö Juhonpoika 29.6.1899 Myrskylä
Salenius Fanny Matilda 15.6.1896 Helsinki s
Salimäki Jalmari Taavetinpoika 3.10.1895 Kalvola
Salin K. 1887 Hausjärvi
Salin Kalle Ville Kaarlonpoika 27.4.1898 Lappee
Salin Otto Fredrik 19.5.1878 Nurmijärvi
Salin Viljo Sefanias 9.8.1901 Tampere
Salin Väinö Ilmari 8.2.1897 Punkalaidun
Salli Lauri Tuomaanpoika 30.7.1896 Toivakka
Salmela Antti Evald Antinpoika 24.11.1892 Lappee
Salmela Eemeli 18.5.1889 Juupajoki
Salmela Maunu 1885 Huittinen
Salmela Valtter Nikolai 3.6.1895 Yläne
Salmela Yrjö 1898 Lohja
Salmi Aarne Aleksander 20.10.1898 Turku
Salmi Armas Vilho 6.4.1902 Hämeenkyrö
Salmi Eemil Mikael 29.9.1896 Uskela
Salmi Johan Elis 31.12.1893 Helsinki p
Salmi Johan Emil 30.8.1896 Mäntsälä
Salmi Juho Eevert 16.9.1877 Pyhäjärvi UL
Salmi Juho Petter Juhonpoika 15.12.1880 Heinjoki
Salmi Pauli Johannes 20.1.1897 Pori
Salmi Toivo Aleksander 1.11.1897 Hyvinkää
Salmi Yrjö Henrik 9.3.1899 Teisko
Salminen Alfred Pietari 16.2.1897 Mouhijärvi
Salminen Anton 21.6.1900 Huittinen
Salminen Antti 22.3.1900 Heinola mlk
Salminen Artur Konstanttininpoika 15.10.1896 Orimattila
Salminen Arvo Kustaa 17.9.1891 Kokemäki
Salminen Astrid Irene 2.1.1899 Turku
Salminen August Augustinp. 13.1.1897 Tampere
Salminen August Augustinpoika 20.7.1879 Kangasala
Salminen Einar 26.8.1898 Lahti
Salminen Einari Matinpoika 18.7.1897 Elimäki
Salminen Erkki Johannes 27.11.1900 Suoniemi
Salminen Frans 1898 Kiikka
Salminen Frans Juho Kustaanpoika 22.6.1885 Ulvila
Salminen Johan 3.8.1877 Pohja
Salminen Johan Ivar 5.1.1900 Turku
Salminen Johan Maurits 29.12.1870 Rauma mlk
Salminen Johannes Albert 29.8.1901 Tampere
Salminen Juho Bruno 2.10.1887 Tampere
Salminen Juho Vihtori 24.4.1887 Karinainen
Salminen Kalle 10.4.1890 Heinola mlk
Salminen Kalle Edv. 22.11.1899 Iitti
Salminen Kalle Engelbert Juhonp. 5.2.1881 Tampere
Salminen Kalle Kustaa Kustaanpoika 14.8.1889 Kalvola
Salminen Kalle Valfr. 15.9.1880 Lammi
Salminen Karl Juho 15.9.1885 Hanko mlk
Salminen Karle Evert Evertinpoika 10.11.1889 Lahti
Salminen Kustaa Edvard 8.11.1869 Asikkala
Salminen Kustaa Erkinpoika 30.12.1882 Padasjoki
Salminen Kustaa Kustaanp. 6.8.1895 Tampere
Salminen Lauri 9.3.1895 Asikkala
Salminen Matti Johannes Matinpoika 1.1.1891 Sääksmäki
Salminen Maunu Oskari 21.6.1895 Huittinen
Salminen Niilo Juho 10.10.1899 Loimaa
Salminen Nikodemus 5.12.1880 Kotka
Salminen O. 11.3.1896 Helsinki
Salminen Pekka Helsinki
Salminen Rudolf 13.6.1885 Urjala
Salminen Sten Ilmari Konstanttininpoika 2.3.1895 Orimattila
Salminen Svante Aleksander 2.5.1886 Huittinen
Salminen Taavetti Edvard 23.7.1896 Pirkkala
Salminen Teodor Juhonpoika 24.4.1883 Iitti
Salminen Toivo 1884 Pornainen
Salminen Toivo 1901 Tampere
Salminen Tuomas Adaminp. 20.11.1884 Janakkala
Salminen Vieno Vilhelm 4.4.1890 Vesilahti
Salminen Väinö Nestor Vilhonp. 12.4.1891 Ruovesi
Salminen Wilhelm 3.2.1887 Nauvo
Salmivuori Taavetti Yrjö 12.6.1897 Kakskerta
Salo Adam Siivo 24.12.1883 Nurmijärvi
Salo Anton Vilhelm 17.1.1864 Tampere
Salo Antton Viljami Antoninpoika 16.1.1893 Kullaa
Salo Artur Severin Juhonpoika 18.7.1878 Valkeala
Salo Eino Edvard Kallenpoika 2.12.1898 Hauho
Salo Frans 1898 Hämeenkyrö
Salo Heikki 2.10.1890 Ruokolahti
Salo Henrik Verner 1892 Viipuri mlk
Salo Juho 1879 Somero
Salo Juho Antton 5.6.1880 Noormarkku
Salo Juho Evert Juhonpoika 7.7.1883 Hyvinkää
Salo Karl Villiam 18.5.1884 Orimattila
Salo Kustaa Eevertti Fransinpoika 20.1.1892 Sääksmäki
Salo Kustaa Ilmari 19.4.1894 Huittinen
Salo Laura Ruovesi
Salo Lauri Aadolf Aadolfinpoika 5.3.1885 Vesilahti
Salo Matti Viktor 12.2.1877 Urjala
Salo Nikolai 15.11.1883 Pöytyä
Salo Taavetti Vihtori Eenokinpoika 3.3.1878 Pirkkala
Salo Uuno Selim 15.2.1894 Merikarvia
Salo Väinö Oskari 6.2.1896 Huittinen
Salokannel Yrjö Orivesi
Salola Heikki Engelbert 14.11.1885 Hollola
Salomaa Kalle 11.5.1888 Rauma
Salomaa Kosti Emil 29.4.1890 Lavia
Salomaa Oskari 1889 Juupajoki
Salomaa Paul Erikki 1892 Juupajoki
Salomaa Viljo Veikko 15.8.1900 Helsingin pitäjä
Salomaa Wäinö Annanpoika 17.3.1894 Längelmäki
Salonen Aarne Johannes 2.7.1896 Tampere
Salonen Aksel Marianpoika 10.10.1895 Valkeala
Salonen Anselm Kustaanp. 28.6.1892 Kymi
Salonen Antti Konstantin 15.4.1883 Orivesi
Salonen Eevert Wilhelm 11.5.1889 Hämeenkyrö
Salonen Eino Johannes 24.2.1895 Juupajoki
Salonen Erkki Johannes 30.5.1895 Huittinen
Salonen Frans Ivar 21.11.1888 Pomarkku
Salonen Josef Kustaanpoika 5.9.1878 Hyvinkää
Salonen Juho Mikonp. 9.4.1869 Helsinki e
Salonen Kalle 1878 Pyhäjärvi UL
Salonen Kalle Eetvard Eetvardinp. 29.1.1895 Tampere
Salonen Kalle Vihtori 25.6.1874 Loimaa
Salonen Kalle Vihtori Kallenpoika 1.1.1890 Raisio
Salonen Kustaa 10.4.1896 Helsinki p
Salonen Lauri Eemil 12.8.1892 Hausjärvi
Salonen Oskar 9.2.1898 Korpilahti
Salonen Oskar Herman 12.4.1886 Helsinki e
Salonen Oskari 17.2.1883 Pusula
Salonen Paavo Oskari 16.6.1896 Karinainen
Salonen Salomon Jaakko 7.4.1886 Heinola
Salonen Toivo Aleksanteri 11.3.1898 Ulvila
Salonen Väinö Ilmari 27.5.1892 Pori mlk
Salonen Wäinö Teutor 1899 Tampere
Salonen Yrjö Johan 2.12.1894 Rauma
Saloniemi Aapeli Perniö
Saloniemi Aleksander Nikolai 7.4.1900 Yläne
Saloranta Lauri Oskari 2.9.1898 Messukylä
Salovaara Johan Henrik 1.2.1898 Hämeenlinna mlk
Salovirta Emil Aleksander 13.4.1898 Halikko
Sammal Karl Oskar 19.8.1869 Helsingin pitäjä
Sampo Evert Wiktor 16.11.1859 Lahti
Sampola John Rafael 25.4.1887 Nuijamaa
Sandberg Bruno Emil 9.8.1891 Ahlainen
Sandberg Paavo Ilmari 16.11.1900 Harjavalta
Sandel Juho Henrik 1877 Viipuri mlk
Sandelin Otto 18.2.1883 Rauma
Sandell Johan Fredrik 19.9.1879 Parainen
Sandell Juho 1894 Kisko
Sandell Kalle Robert 16.2.1897 Sääksmäki
Sandell Sulo Frans Fransinp. 28.7.1901 Kisko
Sandholm Ernst Waldemar 3.5.1881 Helsinki sr
Sandström Emil Edvard 15.2.1867 Lohja
Sandström Lauri Tapani 26.12.1894 Sääksmäki
Sandström Niilo G. 1901 Tampere
Sandström Viljo Eemeli 8.10.1897 Sääksmäki
Sankari Frans Valdemar 3.11.1898 Yläne
Santa Juho David 26.9.1865 Karkku
Santa-aho Mooses 1895 Vilppula
Santala Huugo Arttur 31.10.1887 Hämeenkyrö
Santamäki Kalle Jalmari 4.11.1892 Loimaa
Santanen Juho 28.5.1889 Renko
Santanen Robert 10.12.1880 Tuusula
Santonen Wäinö 1895 Rauma mlk
Saren Niilo Aug. 14.10.1902 Lempäälä
Sarkakallio Hilda Maria 3.6.1898 Ypäjä
Sars Fredrik Vilhelm 17.7.1887 Houtskari
Sarva Frans Mikael Kustaanpoika 3.10.1897 Hämeenkyrö
Sarvela Wille 1872 Tuusula
Sauren Leonart Paimio
Sauri Hjalmar Nikolai Turku
Savander Heikki Frithiof Kallenpoika 16.6.1877 Längelmäki
Savikko Juho Iivari 1.11.1886 Sääksmäki
Savilepo Reino Waltteri 13.6.1898 Teisko
Savinen Elo Ilmari 1.2.1883 Tampere
Saviniemi Kustaa Richard Engelbrektinpoika 17.8.1879 Hauho
Savo J. Tampere
Savo Kaarle Henrik 21.10.1888 Teisko
Savolainen Antti 1900 Viipuri mlk
Savolainen Iida Helena 2.6.1896 Tuusula
Savolainen Iivar Tuomaanpoika 21.5.1895 Ruokolahti
Savolainen Katriina 6.10.1878 Viipuri mlk
Savolainen Oskar Gunnar 1896 Viipuri mlk
Savolainen Vilhelm Juhananpoika 8.3.1894 Heinjoki
Savolainen Väinö 17.5.1899 Kuolemajärvi
Savonen Kalle Albin 8.2.1897 Kotka
Saxell Emil 8.6.1895 Iitti
Sederholm Karl Johan 25.3.1889 Siuntio
Seilo Eino Jaakko Jaakonpoika 1.1.1892 Jalasjärvi
Seino Toivo 2.9.1895 Asikkala
Selander Lauri 7.12.1901 Sahalahti
Selenius Johan Oskar 20.4.1900 Nurmijärvi
Selenius Karl Viktor 27.8.1892 Helsinki
Selenius Viktor Rud. 6.3.1896 Nurmijärvi
Selesei Matfei
Selin Helsinki
Selin Kalle Miinanp. 23.12.1878 Tampere
Selin Toivo Vilhelm 11.9.1886 Tampere
Selin Yrjö 1895 Tampere
Senne Emil Antoninpoika 28.8.1892 Valkeala
Seppä Alvar Edvard Matinpoika 30.7.1890 Valkeala
Seppä Konstantin 2.6.1880 Helsinki p
Seppälä Artturi Eemeli 23.7.1897 Lavia
Seppälä August 15.7.1881 Tammela
Seppälä Eino Johannes 22.11.1896 Somerniemi
Seppälä Juho Emil 27.12.1888 Pirkkala
Seppälä Kaarlo Vihtori 16.2.1895 Somerniemi
Seppälä Kustaa Adolf 15.7.1897 Punkalaidun
Seppälä Lauri Eerikki 19.5.1900 Sahalahti
Seppälä Nestori 1896 Tammela
Seppälä Onni Santeri Malakiaanpoika 12.3.1892 Kuru
Seppälä Pentti 1895 Valkeala
Seppäläinen Antto Piinuksenpoika 19.11.1888 Ruovesi
Seppänen Gaabriel Pyhäjärvi VL
Seppänen Joosep Mikonpoika 21.7.1894 Muolaa
Seppänen Matti 1889 Viipuri mlk
Serenius Paavo 1902 Nurmijärvi
Setälä Johan Arvid Villenpoika 3.9.1884 Lempäälä
Setälä Juho Vihtori 15.6.1886 Eura
Setälä Onni Johannes 27.4.1897 Tammela
Setälä Väinö Rafael Kallenpoika 28.6.1894 Mouhijärvi
Seuranen Kalle 1892 Akaa
Seuranen Ture Samuel 16.3.1901 Hausjärvi
Sievä Juho Alesius Kustaanpoika 24.9.1884 Kangasala
Sievä Lauri August 23.9.1894 Ylöjärvi
Sievänen Alpiinus 17.2.1888 Kuhmalahti
Sievänen Kaarle Verner Kaarlenpoika 30.11.1896 Kuhmoinen
Sihvonen Gustaf Rudolf 20.8.1892 Nummi
Siik Otto 1870 Viipuri mlk
Siika Antti Oskar 25.2.1884 Lahti
Siikjärvi Kaarlo August 26.1.1894 Somerniemi
Siilman Uno Virrat
Siira Juhana Matinpoika 17.12.1893 Jääski
Siira Ville Jeremias 1890 Joutseno
Siirola Johannes Juhonpoika 17.2.1884 Lahti
Siivonen Eino 1898 Heinola mlk
Siivonen Juho Nikolai 2.5.1874 Turku
Siivonen Juho Paavali 19.7.1885 Rauma
Sikström Antti Antinp. 5.7.1872 Helsinki s
Sikuri Lauri Aleksi Kallenpoika 14.7.1898 Kuru
Silander Matti Jeremianpoika 26.5.1879 Sääksmäki
Sileevuori Yrjö Ilmari 28.9.1896 Ulvila
Silén Viktor Johannes 23.12.1895 Lohja
Silfvenius Lars 4.1.1898 Asikkala
Siljander Johan Albert 25.9.1898 Vihti
Siljander Kaino Emil 16.3.1898 Tampere
Sillanpää Eetvartti Jalmari Aaronpoika 30.7.1900 Sääksmäki
Sillanpää Johan Vilhelm 7.4.1899 Laitila
Sillanpää Juho Kustaa Juhanp. 8.8.1880 Messukylä
Sillanpää Oiva Johannes 26.12.1892 Ikaalinen
Sillberg Edvard 17.5.1897 Hollola
Sillberg Juho Nestor 6.5.1890 Hollola
Silonen Eino Johannes 27.10.1900 Urjala
Siltala Kalle Aaret 27.12.1898 Koski HL
Siltala Vihtori 9.11.1878 Urjala
Siltanen Kalle Eemil Heikinpoika 26.5.1890 Sysmä
Siltanen Tuomo Joh. 11.7.1898 Pöytyä
Silvast Julius 14.6.1892 Joroinen
Silvennoinen Helsinki
Silvennoinen Heikki Juho 1879 Viipuri mlk
Silvennoinen Olli 1877 Viipuri mlk
Silvola Aksel Alarik 1894 Kemiö
Simberg Taavetti Tuusula
Simola Alpi Jalmari 6.10.1890 Tampere
Simola Pietari Mikonpoika 3.2.1890 Lappee
Simola Väinö Johannes 25.6.1900 Lappee
Simolin Helsinki
Simsiö Matti Matinpoika 17.12.1890 Ruovesi
Simula Frans Vilho 9.3.1895 Säkylä
Sinervo Saima Sigrid 1898 Kaarina
Siniluoto Anton Urjala
Siniluoto Arvid Viktor 15.4.1884 Helsinki s
Siniluoto Johannes 12.6.1889 Tampere
Sinisalo Allan Amos 26.12.1897 Hyvinkää
Sinisalo Ate Heikinp. 29.6.1890 Helsinki e
Sinisalo Emil Edvard 21.1.1892 Kotka
Sinisalo Johan Gustaf 20.7.1863 Helsinki s
Sinisalo Juho Verner Oskarinp. 17.12.1898 Kisko
Sinisalo Juho Wiktor 26.4.1885 Heinola
Sinisalo Juho Wäinö 2.4.1882 Artjärvi
Sinisalo Oskar 1872 Viipuri mlk
Sinivirta Helsinki
Sinkkonen Mikko Pyhäjärvi VL
Sipilä Arvi 22.12.1900 Kylmäkoski
Sipilä Kalle 1893 Juupajoki
Sipilä Kalle Fredrik 18.7.1860 Lahti
Sipilä Kustaa 18.5.1896 Juupajoki
Sipiläinen Matti 1894 Viipuri mlk
Sippo Mikkel Abraminpoika 15.9.1888 Uusikirkko VL
Siren Frans Verner 28.3.1889 Muurla
Siren Väinö 1894 Somero
Sirén August Herman 27.10.1895 Helsinki s
Sirén August Jalmar Fredrikinpoika 9.6.1877 Jääski
Sirén Frans Rudolf 6.3.1902 Loviisa
Sirén Heikki Eevertti Heikinpoika 9.9.1897 Kalvola
Sirén Jalmar Nikolai 13.2.1895 Ikaalinen
Sirén Jalo Rikhard 28.11.1896 Orimattila
Sirén Johan Emil 7.12.1899 Porvoo mlk
Sirén Kalle 11.1.1893 Lammi
Sirén Kalle Edvard 1.10.1900 Hämeenkyrö
Sirén Kustaa 8.12.1870 Tampere
Sirén Lauri Johannes 14.3.1888 Tampere
Sirén Olga Elisabet August Jalmarintytär 1908 Jääski
Sirén Urho Gideon 5.4.1897 Tampere
Sirén Väinö Evert 23.6.1896 Sääksmäki
Sittala Emil 20.5.1890 Kärkölä
Siukola Eino 6.2.1894 Orivesi
Sivén Helsinki
Sivonen Otto Edvard Juhonpoika 1869 Viipuri mlk
Sjöberg Ester Hebe 5.5.1900 Helsinki er
Sjöblom Emil Edvin 7.8.1888 Tammisaari
Sjöblom Kustaa Joh. 13.1.1899 Pöytyä
Sjögren Karl Arvid 12.8.1896 Kirkkonummi
Sjöholm Albert Anshelm 20.4.1897 Sauvo
Sjöman Jaakko 1886 Humppila
Sjöman Niilo Padasjoki
Sjöroos Rikhard Fredrikinp. 24.3.1870 Kymi
Sjöstedt A. 1877 Tampere
Sjöström Gustaf Adolf 8.6.1901 Helsingin pitäjä
Sjöström Juho Evert 3.4.1875 Helsingin pitäjä
Sjöström O.F. Helsinki
Skarp Otto Waldemar 5.4.1892 Helsinki sr
Skarpp Espoo
Skogster Karl August 5.12.1879 Helsinki s
Skyttén Frans Edvin 6.10.1897 Helsinki er
Skyttä Emil Wiktorinpoika 1.10.1895 Valkeala
Skyttä Henrik Konstantin 1896 Viipuri mlk
Skyttä Viktor Paavonpoika 21.12.1897 Kivennapa
Skönberg Juho Taavi 7.11.1895 Iitti
Slag Agatha Matilda 5.2.1901 Sääksmäki
Slag Juho Vihtori 10.3.1875 Sääksmäki
Smeds Johan Emil 20.6.1896 Ruotsinpyhtää
Smirnov
Smolander Henrik 21.11.1897 Kuopio mlk
Sneider Alfred 1896 Vehkalahti
Snell Karl Hjalmar 13.12.1883 Helsinki s
Sohlman Aarne Walfrid 8.9.1901 Turku
Sohlman Kalle Eevertti 14.11.1902 Sääksmäki
Soilander Johan erik 1876 Valkeala
Soini Gustaf Harald 8.7.1894 Turku
Soini Kalle Nikolai 26.1.1889 Ruovesi
Soininen Kaarlo Nikolai 15.12.1897 Kaarina
Soininen Paavo Ville Paavonpoika 17.11.1894 Leppävirta
Sola Frans Oskari 1892 Pori
Solberg Arthur Arvid 15.9.1896 Kirkkonummi
Somari Arvid Kankaanpää
Sommarberg Antti 18.7.1897 Iitti
Sonkeri Viktor Marianp. 4.10.1875 Tampere
Sopanen Iivari Juhonpoika 10.11.1894 Ruokolahti
Sopanen Juho Kallenpoika 5.7.1896 Puumala
Sopenperä Wäinö 1899 Hattula
Sorell Yrjö 14.2.1899 Ulvila
Sorjonen A.J. Helsinki
Sormunen Niilo Johannes Erkinpoika 19.1.1894 Kangasala
Soronen Vicktor 1892 Pernaja
Sorsa Juhana 1898 Viipuri mlk
Sortell Ivar 1896 Dragsfjärd
Sorvali Toivo Johannes 22.6.1902 Säkkijärvi
Sorvari Paavo Juhananpoika 28.1.1875 Uusikirkko VL
Sotku Maria Tuomaantytär 18.5.1888 Pyhäjärvi VL
Soukka Aleksanteri Konstanpoika 31.5.1879 Koivisto
Soutua Herman Anselmius 15.6.1896 Vilppula
Stam Alfred 17.11.1892 Ruotsinpyhtää
Starast Bruuno Johannes 1900 Viipuri mlk
Sten Frans Vihtori Kustaanpoika 19.12.1901 Pori mlk
Stén Fredrik Edvard 13.5.1889 Kirvu
Stenberg Kaarlo Osk. 15.4.1894 Pyhäjärvi UL
Stenberg Valfrid 5.7.1889 Helsinki s
Stenbäck Lauri Bertil 21.10.1899 Tampere
Stenfelt Martti Einar Tildanpoika 24.2.1896 Loppi
Stenfors Hugo Erik 24.1.1887 Pori mlk
Stenfors Juho Rikhard Juhonpoika 2.6.1874 Ulvila
Stenholm Jenny Vilhelmiina 28.7.1897 Hyvinkää
Stenholm Kaarle Edvard Rikhardinpoika 10.6.1893 Valkeala
Stenholm Kustaa Adolf 1.5.1894 Helsinki p
Stenman Adolf 1.1.1897 Hattula
Stenman Paavo Konstantin 25.1.1899 Karjalohja
Stenman Wilho Oskar 6.1.1898 Tampere
Stenroos Gustaf Robert 20.6.1901 Tuusula
Stenroos Karl Ivar 11.12.1893 Mäntsälä
Stenros Frithiof Adolf Aristarchus 19.7.1878 Kristiinankaupunki
Stenström August Hjalmar 6.1.1897 Karjalohja
Stolt Eino Hjalmar 28.6.1900 Akaa
Stolt Erik Herman 2.8.1839 Orimattila
Stoor Abraham 8.9.1860 Espoo
Stopp Aksel 11.9.1900 Pyhäjärvi VL
Stopp Juho Gustav 26.6.1872 Pyhäjärvi VL
Storhammar Hjalmar Erikinpoika 20.11.1893 Valkeala
Storm Otto Toimi 9.12.1891 Lahti
Storm Viktor Adolf 22.3.1892 Perniö
Storman Johan Fredrik Evaldinp. 18.7.1883 Kymi
Streng Artur Bernhard 9.6.1887 Lohja
Streng Väinö 4.5.1893 Hollola
Ström Eino Johannes 29.12.1900 Kisko
Ström Frans Selim 14.2.1898 Rauma
Ström Lauri Oskari 18.2.1892 Sääksmäki
Strömberg Johan August 3.11.1898 Lohja
Strömmer A. Helsinki
Stubb Aukusti Vihtori 13.7.1897 Ulvila
Ståhammar Martti Einar 1895 Loppi
Ståhlberg Johan Henrik 19.6.1898 Helsinki s
Stålhammar Kalle Fridolf 3.12.1886 Loppi
Stålström Johan Emil 2.6.1887 Anjala
Suhonen Konstantin Joelinp. 22.6.1862 Tampere
Suihkonen Martti Elis Anshelm 1.12.1902 Helsingin pitäjä
Suikkanen Vilho Henrik 1897 Viipuri mlk
Suikkanen Viljam 1900 Viipuri mlk
Suikkari Emil 1897 Viipuri mlk
Sulin Heikki Iivari Juhonp. 9.1.1895 Forssa / Tammela
Sulin Hemmi Iivarinpoika 25.11.1886 Tampere
Sulkakoski Kustaa 28.12.1893 Janakkala
Sulkala Eliel Joelinpoika 23.12.1879 Viipuri mlk
Sulonen Johan Vihtori 2.2.1877 Rauma
Sulonen Jooseppi Helsingin pitäjä
Summanen Emil Heikki Ristiinanpoika 3.5.1885 Terijoki
Sund Aksel Florus Akselinpoika 10.10.1885 Pirkkala
Sundberg Gösta Robert 9.8.1888 Helsinki pr
Sundberg Johan Emil 4.7.1890 Lohja
Sundell Rainer Reinhold 18.9.1894 Espoo
Sundell Uno Nikolai 18.4.1899 Pori mlk
Sundqvist Eino Fredrik 10.2.1898 Pori
Sundqvist Johan Adolf 1897 Maaria
Sundqvist Martta 1897 Tampere
Sundström Svantte Einari 1.11.1896 Pyhäjärvi UL
Sundvall Antti Anselm 20.11.1883 Eura
Sunnari Matti Arvid Juho-Erkinpoika 19.2.1891 Kemi mlk
Suntinen Herman Juhonp. 13.7.1884 Ruovesi
Suodenjoki Nestor 12.2.1892 Kiukainen
Suojamaa Wiljo Johannes 1.12.1900 Kiukainen
Suojanen Emil 21.4.1889 Iitti
Suojanen Joosep Parkano
Suokas Mikko Fredrikinpoika 30.10.1899 Lappee
Suomalainen Einar 1888 Hamina
Suomalainen Niilo Verner Kallenpoika 1.12.1897 Somero
Suomela Johan Eemil Idanpoika 19.6.1893 Hyvinkää
Suomela Paul Sakarias 6.7.1899 Tampere
Suomi Aksel Aleks. 1893 Kaarina
Suomi Hugo Hjalmar 9.1.1884 Helsinki s
Suomi Kalle Sulo 11.10.1888 Sääksmäki
Suomi Kustaa Edvard 7.10.1884 Helsinki s
Suomi Wäinö Vihtori 13.10.1898 Mouhijärvi
Suominen Aukusti Jalmari 19.12.1891 Marttila
Suominen David Jalmar Fredrikanp. 30.7.1884 Tampere
Suominen Esko 1.10.1897 Lohja
Suominen Frans 31.7.1901 Kiukainen
Suominen Frans Jalmar 23.2.1893 Pori
Suominen Frans Kosti 1900 Rauma
Suominen Ilmari 22.3.1898 Kiukainen
Suominen Into Alexei 29.11.1899 Parainen
Suominen Johan Albert 31.7.1874 Pukkila
Suominen Juho Artturi 1898 Rauma
Suominen Kaarle Nikolai 11.7.1898 Eurajoki
Suominen Karl August 17.10.1902 Helsingin pitäjä
Suominen Kosti Nikolai 5.1.1900 Yläne
Suominen Lauri Leonard 1.7.1898 Loimaa
Suominen Oskar 24.8.1877 Myrskylä
Suominen Paavo Emil 1901 Alastaro
Suominen Toivo 1900 Kaarina
Suominen Toivo Johannes Fransinpoika 1898 Jääski
Suominen Toivo Santeri 7.8.1894 Rymättylä
Suonperä Teodor Anshelm Otonp. 2.7.1897 Espoo
Suonpää Juho Viljam 14.4.1894 Forssa / Tammela
Suonpää Juho Wihtor 1.2.1894 Somero
Suonpää Kusta Fredinand Maaria
Surmelov
Survonen Johannes 10.4.1899 Akaa
Susi Antti Antinpoika 6.8.1899 Kivennapa
Susi Salomon Kustaanpoika 8.6.1886 Uusikirkko VL
Sutela Eemil Juhanp. 6.5.1875 Anjala
Sutinen Kustaa 7.4.1894 Viipuri mlk
Suullinen Eetu 1897 Padasjoki
Suurmäki Juho Atte 6.6.1870 Helsinki s
Suuronen Albin 1875 Viipuri mlk
Suuronen Johan Emil 1899 Viipuri mlk
Suutari Benjam Mikonpoika 19.4.1896 Kivennapa
Suutari Jalmar Arvid 1899 Viipuri mlk
Suutari Yrjö Einar 4.1.1897 Viipuri mlk
Suvanen Anton Mikonpoika 16.3.1890 Nuijamaa
Suvanto Emil 1890 Uusikirkko TPL
Suvanto Johan Ivar 11.6.1885 Helsinki s
Suvanto Lauri Oskarinp. 23.12.1889 Tampere
Suvitie Katri Vilhelmina 30.7.1899 Alastaro
Svan Martti 29.4.1892 Pusula
Svärd Robert Vitalis 8.1.1880 Porvoo mlk
Syrjä Johannes Heikinpoika 24.6.1894 Pälkäne
Syrjä Otto Seel. 30.4.1873 Pyhäjärvi UL
Syrjälä Ida Mikontytär 11.9.1900 Mäntsälä
Syrjänen Eemeli Aleksanteri 27.1.1898 Sääksmäki
Syrjänen Hilda Johanna 18.11.1898 Sääksmäki
Syrjänen Lauri Edvard 17.4.1891 Sääksmäki
Syrjänen Matti 28.1.1889 Urjala
Syrjänen Matti Emil 25.6.1896 Helsinki e
Syrjänen Titus 4.1.1895 Tampere
Syrjänen Toivo 1900 Juupajoki
Syrjänen Tuomas 7.5.1894 Hollola
Syrjänen Urpo Jalmari 8.5.1898 Humppila
Syrjänen Vilho Matias 30.5.1899 Tampere
Sysmelin Karl Henrik 25.5.1896 Helsinki s
Syvänen Johan Fridolf 24.1.1895 Hyvinkää
Syvänen Paavo Mikael 2.8.1900 Tampere
Säde Johan 1867 Viipuri mlk
Säilyoja Antti Haukipudas
Säilä Aarne August 15.4.1896 Muurla
Säilä Aarne William 29.7.1900 Pertteli
Sällström Lauri Ilmari 15.1.1897 Turku
Sällström Robert Olof 6.7.1902 Sahalahti
Särkijärvi Evert Kustaapoika 7.9.1893 Hauho
Särkilahti Johan Viktor 20.7.1893 Tampere
Särkilahti Wilho Antero 16.1.1898 Tampere
Särkinen Karl Kustaa 7.6.1888 Tampere
Särkiniemi Venne 26.1.1895 Orivesi
Särkkä Leander 4.11.1870 Helsinki p
Säteri Väinö Nikolai 24.12.1899 Ypäjä
Säämänen Julius 16.8.1869 Iitti
Söderholm Hugo Wolmar 14.6.1897 Pohja
Söderlund Axel Emmanuel 22.3.1896 Hanko
Söderlund Emil Gottfrid 24.8.1867 Helsinki sr
Söderlund Juho 1891 Maaria
Söderström Elis Engelbert 13.9.1900 Karjaa
Taala Henrik Fabian 27.12.1889 Urjala
Taatala Lauri Henrik Iidanp. 18.1.1896 Teisko
Taavitsainen Asarias Asarianp. 24.4.1887 Kymi
Taberman Ivar Aleksanderinpoika 24.8.1894 Uusikirkko VL
Tahlo Kalle 8.10.1896 Teisko
Taimi Jaakko Yrjönpoika 3.6.1872 Hyvinkää
Taimi Kalle Oskar 12.3.1872 Uusikaupunki mlk
Taiminen Eero Mikko 5.10.1896 Sääksmäki
Taiminen Johan Lauri 5.8.1894 Sääksmäki
Tainio Alfred Eemil 1890 Nakkila
Tainio Eevertti Kalvola
Tainio Kalle Vihtori 28.5.1901 Kangasala
Taipale J. O. Helsingin pitäjä
Taipale Kalle Andreas 1891 Ylöjärvi
Taipale Uuno Asser 30.12.1899 Nurmijärvi
Taisto Juho Henrik 6.6.1856 Forssa / Tammela
Taisto Väinö Harald Juhonp. 19.7.1897 Forssa / Tammela
Taive Feliks Anton 9.7.1879 Tampere
Takakartano Kaarle Erhard 8.1.1890 Huittinen
Takala Iisakki Jalmar 10.1.1896 Hinnerjoki
Takala Martti 14.4.1896 Tampere
Tallgren Helsinki
Tallgrén Eemil Sylvesterinp. 18.7.1893 Koivisto
Tallgrén Tilda Maria 10.5.1896 Viipuri mlk
Tallkvist Arvo Aleksander 30.6.1898 Nurmijärvi
Tallqvist Aarne August 1899 Viipuri mlk
Taloinen Kalle Einar 6.1.1899 Hollola
Talonen Johannes Aukusti 15.5.1899 Koski TL
Talvisto Frans Nestor 26.2.1890 Helsinki s
Tammela Lauri Alfred 19.1.1897 Tampere
Tammelainen August 3.5.1893 Helsinki p
Tammenoksa Teodor Viljami 8.11.1902 Kuusjoki
Tammi Alfred Arthur 12.6.1897 Kaarina
Tammi Juho Alfred 8.2.1868 Orimattila
Tammi Kustaa Adolf 6.11.1873 Orimattila
Tammi Kustaa Bernhard 14.4.1901 Muurla
Tammi Wiljo Werner 1901 Maaria
Tamminen Helsinki
Tamminen Helsinki
Tamminen Nurmijärvi
Tamminen Adolf Rikhard 17.9.1867 Helsingin pitäjä
Tamminen Arvo Imanuel 9.5.1896 Messukylä
Tamminen Edvard Juhonpoika 4.3.1889 Lahti
Tamminen Frans Eemeli 17.7.1898 Sääksmäki
Tamminen Frans Emil 5.8.1896 Nurmijärvi
Tamminen Juho Leander 1888 Kokemäki
Tamminen Kustaa Vihtori 24.4.1890 Yläne
Tamminen Matti Antinpoika 11.8.1870 Helsinki s
Tamminen Matti Taavinp. 26.9.1890 Anjala
Tamminen Uuno Nikolai 2.3.1898 Juupajoki
Tamminen Verner 6.7.1885 Rauma
Tamminen Viktori 29.6.1889 Hollola
Tammisalo Eevertti Jalmari Heikinpoika 1.1.1892 Kalvola
Tammivuori Kaarle Henrik Kaarlenp. 11.6.1886 Tampere
Tanhuanpää Aukusti 1876 Urjala
Tanner Emil Matinpoika 2.8.1872 Tampere
Tanninen Albin 1881 Joutseno
Tanninen Kalle Jalmari Kallenpoika 16.9.1896 Vesilahti
Tanninen Lauri Lahti
Tano Vieno 28.8.1901 Tampere
Tanskanen Juho Matinpoika 23.2.1889 Lappee
Tapanainen Lauri Salomoninpoika 22.6.1899 Valkeala
Tapola Kalle Edvard Idanpoika 14.5.1896 Hauho
Tapper Toivo Matias Ristianinp. 24.2.1897 Johannes
Tapper Vihtori Heikki 25.3.1899 Sääksmäki
Tarkiainen Antti Juhonpoika 30.11.1885 Kivennapa
Tarkiainen-Vainio Severi 19.12.1899 Lempäälä
Tarula Siivo 23.11.1902 Iitti
Tarvainen Anton 16.12.1890 Viipuri mlk
Taskinen K. 12.2.1895 Ruokolahti
Taskinen Olli Antrea
Tattila Wäinö 1897 Maaria
Teinilä Kalle Einari 3.10.1898 Noormarkku
Teittinen Abel 1891 Viipuri mlk
Teittinen Jooseppi Kallenpoika 2.5.1884 Ruokolahti
Telkkinen Emil Edvard Antoninpoika 9.3.1898 Valkeala
Tenetz Juho August 22.1.1890 Iitti
Tengström Kaarlo Einari 6.12.1900 Helsinki e
Tenhonen Johan Viktor 12.12.1895 Helsinki s
Tenhunen Antti 2.5.1870 Viipuri mlk
Tenhunen Johan Viktor 12.12.1895 Helsinki s
Tenhunen Kaarlo 10.7.1888 Lappeenranta
Tepponen Nestor Matinp. 24.7.1890 Helsinki e
Terho Väinö Johannes 18.10.1890 Turku
Terhonen Otto 2.4.1897 Helsinki s
Tersa Emil Lappee
Tervo Arv. Leppävirta
Tervolin Teemu 28.2.1899 Iitti
Tervonen Anna Matilda 1896 Oulu
Teräväinen Hannes Terijoki
Teräväinen Kaarle Kustaa 3.12.1900 Viipuri mlk
Tetri Kaarle Juhonpoika 2.8.1890 Uusikirkko VL
Tetri Otto 1888 Viipuri mlk
Thomasson Johan Aleksander 7.6.1891 Helsinki s
Thuring Johan 15.5.1890 Helsinki
Thusberg Antti Mikonpoika 14.3.1889 Kivennapa
Tiainen Antti 1884 Viipuri mlk
Tiainen Juhana Gabrielinpoika 6.4.1890 Savitaipale
Tiainen Juho Lappee
Tiensivu Jaakko Walentin Hermanninpoika 26.1.1879 Ilmajoki
Tiensuu Kustaa 1900 Punkalaidun
Tieteri August Vilhelm 30.1.1878 Köyliö
Tikka Joonas 19.6.1877 Savitaipale
Tikka Juhana Eemil Heikinpoika 9.7.1887 Taipalsaari
Tikka T. 1900 Kuolemajärvi
Tikka VilleTaavetinpoika 13.1.1894 Savitaipale
Tikkala Albin Tuusula
Tikkanen Emil Alfr. 20.5.1897 Särkisalo
Tikkuaho Jalmari Tampere
Tilander Jalmar Nurmijärvi
Tilenius Urho Nikodemus 1.6.1894 Pori
Tilhi Matti 1893 Hyvinkää
Tiljander Aarne Edvard Wihtorinpoika 19.12.1897 Iitti
Tiljander Aaro Wihtori Wihtorinpoika 1.7.1901 Iitti
Tilsala Antti Juhonpoika 31.12.1884 Lappee
Timonen Onni 17.7.1900 Dragsfjärd
Tinkanen Juho Vilhelm Antinpoika 23.6.1891 Virolahti
Tirkkonen Niilo Ilmari 26.6.1901 Turku
Tirkkonen Vilho Arvid 1902 Viipuri mlk
Tirri Alfred 8.4.1889 Viipuri
Tirri Martti 26.1.1893 Metsäpirtti
Tirronen A. Helsinki
Tobiasson Gustaf Helsinki
Tohmo Anton Antinpoika 19.10.1890 Koivisto
Toijonen Adam 1866 Viipuri mlk
Toikkanen Selim Aukusti Villenpoika 2.2.1882 Simo
Toivanen Emil Antinpoika 24.4.1890 Uusikirkko VL
Toivanen Juha Vihtori 17.9.1884 Karkku
Toivanen N.N. 1894 Valkeala
Toivanen Väinö Joosepinpoika 21.4.1898 Uusikirkko VL
Toivio Johan Evert 9.10.1889 Nurmijärvi
Toivo Kalle Anselm 1893 Vesilahti
Toivonen Helsingin pitäjä
Toivonen Ahlainen
Toivonen Aarne Oskari 21.3.1898 Porvoo
Toivonen Armas Johannes 26.12.1884 Virrat
Toivonen August 8.7.1873 Helsinki s
Toivonen Eemil Antinpoika 25.1.1886 Orivesi
Toivonen Gustaf Armas 25.9.1890 Helsinki s
Toivonen Haarald 1.41886 Pyhäjärvi UL
Toivonen Hjalmar 1888 Helsinki
Toivonen Johan Edvard 26.12.1894 Vanaja
Toivonen Juhannes 1900 Humppila
Toivonen Juho Vihtori 13.4.1874 Orimattila
Toivonen Lauri Kallenpoika 26.5.1896 Kylmäkoski
Toivonen Lauri Valdemar 21.9.1900 Tampere
Toivonen Leo Johannes 21.3.1897 Suodenniemi
Toivonen Matti Aukusti 7.9.1898 Längelmäki
Toivonen Pauli Adam 24.12.1900 Tyrvää
Toivonen Toivo Tuure 23.8.1898 Turku
Toivonen Ville 30.3.1869 Espoo
Toivonen Väinö Artur 1899 Turku
Tolonen Jooseppi 18.12.1888 Kivennapa
Tolonen Vilho Aleksanteri 11.6.1891 Helsinki p
Tolvanen Adolf Jeremias Kaarlonpoika 15.11.1897 Kirvu
Tolvanen Heikki Juhonp. 5.7.1879 Helsinki e
Tolvanen Karlo Lauri Kaarlonpoika 14.8.1900 Kirvu
Tomi Lauri Emil Malakp. 8.8.1895 Mouhijärvi
Tommola Antti Juhonpoika 3.5.1888 Kangaslampi
Tommola Wihtori Juhonpoika 29.9.1896 Elimäki
Tonteri Tuomas 29.7.1892 Viipuri mlk
Tonttila Otto Vilhelm Kallenpoika 21.3.1891 Kylmäkoski
Torikka Samuel 1851 Viipuri mlk
Torkkeli Wäinö Joosepinpoika 22.1.1899 Uusikirkko VL
Torri Aukusti Anttoninp. 10.7.1899 Koivisto
Torvinen Tuomas 29.9.1871 Viipuri
Totro Gustaf Adolf Paavalinpoika 6.11.1890 Lappee
Touru Frans 13.7.1882 Köyliö
Tuhkanen Herman Joonaanpoika 11.7.1897 Uusikirkko VL
Tuhkanen Vilho Ferdinand 28.8.1872 Hollola
Tuimala Kustaa Jalmari Simonpoika 14.11.1890 Kangasala
Tuittu Väinö Aleksanderinpoika 10.12.1901 Uusikirkko VL
Tukia Johannes Matinpoika 6.4.1898 Valkjärvi
Tukia Simo 1899 Rautu
Tukiainen Johan Armas 13.11.1900 Viipuri mlk
Tukiainen Nestor Kustaanp. 12.3.1887 Kymi
Tulokas Kalle Valfrid 7.10.1896 Kuhmalahti
Tulonen Väinö Jalmari 8.5.1897 Pirkkala
Tuntematon
Tuntematon
Tuntematon Pentti Tuomaanpoika Elimäki
Tuohisaari Frans Miikkael 20.1.1863 Pöytyä
Tuomainen Ville Kustaa Heikinpoika 1.8.1877 Lahti
Tuomanen Edvard Malakias 14.5.1887 Hämeenkyrö
Tuomi Albert Kustaa 4.11.1897 Turku
Tuomi August Vilhelm 29.7.1899 Uskela
Tuomi Juhana 17.10.1884 Kotka
Tuomi Juho Vihtori 20.2.1880 Pyhäjärvi UL
Tuomi Kaarle Eevanpoika 3.5.1880 Kivennapa
Tuomi Kalle Kustaa 24.10.1879 Helsinki s
Tuomi Karl August 31.7.1869 Nurmijärvi
Tuomi Nestor Matinpoika 16.11.1899 Virolahti
Tuomi Rikhard Matinpoika 11.5.1889 Valkeala
Tuomi Uno Hemming Nikolai 24.5.1900 Turku
Tuomi Yrjö Henrit Matinpoika 28.4.1896 Kuru
Tuominen Albert Ivar Kallenp. 27.12.1898 Forssa / Tammela
Tuominen Alfred Akselinpoika 18.10.1873 Sääksmäki
Tuominen Anton Hemming 20.2.1873 Iitti
Tuominen Eemil Matinp. 26.11.1891 Asikkala
Tuominen Eino 27.6.1892 Hämeenlinna mlk
Tuominen Emil Arvid 24.8.1895 Kisko
Tuominen Gustaf Adolf 1.10.1890 Pusula
Tuominen Huugo Oskar 1891 Helsinki p
Tuominen Johan Hjalmar 21.9.1896 Ruotsinpyhtää
Tuominen Juho Erland 3.11.1886 Lieto
Tuominen Kaarlo Ans. 20.4.1896 Iitti
Tuominen Kaarlo Aukusti 18.2.1893 Messukylä
Tuominen Kalle Erik 16.2.1894 Jokioinen
Tuominen Kalle Heikinpoika 26.1.1884 Luopioinen
Tuominen Kalle L. Helsinki
Tuominen Kalle Nestori Amandanpoika 26.4.1887 Kalvola
Tuominen Kalle Vihtori 13.4.1889 Janakkala
Tuominen Katri Alina 28.6.1896 Orimattila
Tuominen Lydia Elvira 4.1.1895 Loimaa
Tuominen Martti 18.9.1895 Jaala
Tuominen Mikko Wille 28.9.1873 Lahti
Tuominen Otto 14.7.1881 Tuusula
Tuominen Otto Johannes 26.5.1895 Piikkiö
Tuominen Paulu Artturi 16.2.1902 Urjala
Tuominen Rikhard 16.2.1876 Lahti
Tuominen Sulo Johannes 4.7.1894 Tampere
Tuominen Toivo Vilhelm Kustaanpoika 9.10.1900 Salo
Tuominen Vihtori 9.7.1877 Urjala
Tuominen Viktor Nestorinp. 20.4.1874 Tampere
Tuominen Vilho Nikolai 11.10.1897 Keikyä
Tuominen Väinö Hjalmar Ardntinpoika 19.5.1894 Orimattila
Tuominen Wäinö Gabriel Matinpoika 23.12.1894 Haukipudas
Tuominiemi Sven 23.11.1881 Pori
Tuomioja Juho Kustaa Annanpoika 2.12.1875 Pälkäne
Tuomisto Aina 17.2.1893 Sääksmäki
Tuomisto Alfred Albert Vilhelm 31.8.1892 Helsinki s
Tuomisto Anna 21.3.1900 Sääksmäki
Tuomisto Kalle Oskari 26.6.1889 Suoniemi
Tuomola Frans Eemil 27.10.1895 Köyliö
Tuomola Kalle Loimaa
Tuomola Matti Matinp. 26.9.1881 Forssa / Tammela
Tuomola Wihtori Wiljami Juhonpoika 9.8.1900 Kalvola
Tuonanen Niilo 9.4.1876 Helsinki s
Tuori Juho Oskari Juhonpoika 3.9.1885 Ulvila
Tuovinen Jooseppi 25.5.1884 Helsinki s
Tupala Aukusti 5.12.1880 Hyvinkää
Tupala Pauli Viljo 7.12.1897 Lammi
Tupola Johannes 1898 Viipuri mlk
Turpeinen Otto Valdemar 10.8.1890 Helsinki s
Turtiainen Juho Pekanpoika 19.3.1870 Helsinki e
Turunen Konstantin Helsinki
Turunen Väinö Henrik 8.5.1898 Kymi
Turva Juho Vihtori 3.12.1885 Helsinki s
Tuuli Aleksanteri Juhonpoika 17.8.1891 Koivisto
Tuunanen Heikki Juho Erikinpoika 19.6.1881 Ruokolahti
Tuurinmäki Yrjö Jaakko 1899 Kauhava
Tyni Väinö 1898 Viipuri mlk
Tynkkynen Juho 1873 Viipuri mlk
Tynkkynen Olli 1875 Viipuri mlk
Tynnilä Emil 18.6.1897 Ruotsinpyhtää
Tyykilä Oskari 1874 Noormarkku
Työppönen Kustaa Mikkelinpoika 10.11.1898 Uusikirkko VL
Tähti Kalle Nikolai Kallenp. 7.12.1899 Jokioinen
Tähtinen Anna Elisabeth 16.3.1895 Sääksmäki
Tähtinen Freedrik Alfred 14.7.1882 Ulvila
Tähtinen Juho Nest. 12.6.1882 Janakkala
Tähtinen Toivo Tuomaanpoika 6.12.1899 Orimattila
Töllikkö Henrik 1892 Viipuri mlk
Töllinen Armas Vilho Matinpoika 16.8.1884 Kivennapa
Törkvist Frans Tuusula
Törn Arvo Johannes 21.9.1895 Pirkkala
Törnqvist Erik Ilmari 16.3.1900 Tuusula
Törnroos Wilhelm Hjalmar 28.5.1877 Porvoo
Töykkälä Johannes Erland 2.2.1898 Humppila
Töyräs Lauri Agapetus 18.8.1896 Sääksmäki
Töyräs Väinö 1893 Renko
Ukkola Sulo Andreas 1.12.1903 Sääksmäki
Ukkonen Eero 18.7.1895 Muolaa
Ukkonen Juhana 15.10.1888 Mäntyharju
Uksila Anders Hjalmar 16.9.1897 Oulu
Ullengren Anders Rufus 1898 Pori
Ulvi Johan Feliks 2.5.1898 Mäntyharju
Uotila Helsinki
Uotila Jalmari A. 5.10.1891 Muolaa
Uotinen Juho Vilho 17.6.1887 Kuhmoinen
Urkko Ivana 1884 Impilahti
Urlander Aaretti 24.11.1877 Lammi
Uski Arvo 24.1.1895 Kokemäki
Utunen Erik 30.4.1874 Viipuri mlk
Uutela Aaron 4.2.1881 Hamina
Uutela Joose 28.12.1897 Jokioinen
Uutela Vihtori Aksel 10.3.1895 Somerniemi
Uuttera Joel Josua Sakarinpoika 8.12.1866 Sääksmäki
Vaahtera Kaarle August 25.1.1891 Tammela
Vaahtera Paavo Armas 15.7.1900 Helsinki s
Vaari Vilhelm Tahvonpoika 1.5.1892 Muolaa
Vaatero Sulo Oskari 31.5.1892 Orimattila
Vacker Yrjö Varkaus / Leppävirta
Vadén Väinö Einar 28.3.1889 Akaa
Vahanta Kustaa Yrjö Kustaanpoika 10.4.1880 Tampere
Vahdervehmas Vihtori 19.6.1886 Lammi
Vahlberg Josef Alfons 21.2.1891 Iitti
Vahlman Juha Vihtori 24.3.1862 Sääksmäki
Vahlman Otto Helsingin pitäjä
Vahlroos August Arthur 11.2.1892 Turku
Vahlroos Viljo Viljam Kaarina
Vahtera Lauri Emil Vilhelminp. 14.2.1899 Kisko
Vainio Ferdinand 3.8.1879 Helsinki s
Vainio Onni Arttur 16.9.1874 Orimattila
Vainio Vilhelm 24.4.1892 Hanko mlk
Vaittinen August 1899 Viipuri mlk
Vakava Helsinki
Vakkari Erik Johannes 23.4.1893 Sippola
Valden Johannes 1900 Viipuri
Valden Wiktor Johannes 13.2.1900 Pori
Valdén Edvard 13.1.1878 Tampere
Valenius Maurits 4.1.1885 Heinola mlk
Valin Ivari Helsingin pitäjä
Valin Uuno Jalmar 2.4.1896 Kokemäki
Valkama Juho Hjalmar 7.1.1886 Helsinki p
Valkama Lauri Johannes Kaarlenpoika 21.5.1892 Kangasala
Valkama Martti 19.5.1899 Pirkkala
Valkonen Juho Heikinpoika 28.7.1893 Jyväskylä
Valkonen Karl Henrik Juhonpoika 1892 Viipuri mlk
Valkonen Oiva Johannes 1.4.1897 Helsinki p
Valkonen Väinö Emil Gerhardinpoika 25.4.1895 Orimattila
Vallenius Ivar Evert Valter 9.9.1898 Dragsfjärd
Vallenius Y. Tampere
Valli Eino Vihtor 1899 Laitila
Vallin Yrjö Adolf 7.2.1901 Orivesi
Valo Hjalmar 14.3.1887 Viipuri
Valo Väinö Valdemar 10.6.1888 Halikko
Valonen Ferdinand 10.4.1898 Iitti
Valtanen Johan Edvard 31.8.1901 Tampere
Valtanen Kalle Viktor 28.1.1894 Koski TL
Valtaranta Viljo Valdemar Fredrikinpoika 24.5.1902 Kivennapa
Valtonen K. Helsinki
Valtonen K.
Valtonen Martti Einar 6.7.1896 Janakkala
Valve Johan Aataminpoika 3.9.1879 Valkeala
Vampula Karl Evert Kallenpoika 13.2.1881 Lohja
Vanhamäki Kalle Oskar 9.8.1883 Tampere
Vanhanen Emil Juhonpoika 13.12.1897 Muolaa
Vanhanen Johannes Aaponpoika 30.1.1899 Johannes
Vanhatalo Väinö Evert Mikonpoika 14.5.1898 Lappee
Vantanen Aukusti Aleksanteri 12.3.1889 Kisko
Vapaa Alex 1868 Hyvinkää
Varelius Kaarlo Eemil 26.1.1895 Pyhäjärvi UL
Varis Lotta 13.2.1895 Helsinki e
Varjo Juho Vihtori 1892 Rauma
Varjonen Viljo Bernhard 25.11.1902 Maaria
Varvila Frans Viktor 10.4.1866 Helsinki s
Vasama Vilho Nikolai 12.2.1895 Tampere
Vasarainen Aleksander 19.6.1893 Joroinen
Vaselius Kustaa Jalmari 20.4.1898 Pyhäjärvi UL
Vaseström Pernaja
Vatka Toivo Ilmari Oskarinpoika 21.12.1899 Keikyä
Vattunen Karl Emil 20.9.1887 Helsinki
Veckman Toivo Engelbert 26.8.1892 Pusula
Veckter Emil 3.10.1887 Helsinki s
Vehkajärvi Vihtori Aleksander 18.10.1888 Urjala
Vehmaa Kustaa Nestor 1.4.1894 Teisko
Vehmanen Urho Johannes 27.8.1899 Turku
Vehmas Emil Joh. 1.9.1898 Tampere
Vehmas Emil Nikolai 28.5.1899 Tampere
Vehmas Jalmari 1896 Akaa
Vehmas Oiva Yrjö Ananianpoika 21.3.1889 Kuru
Vehmas Väinö Nestori 26.2.1900 Jämsä
Vehviläinen Karl Arvid 3.12.1899 Tuusula
Veija Yrjö Einari Eemilinp. 19.5.1896 Tampere
Veijalainen Viljo Väinö 1899 Viipuri mlk
Veijanen Johannes 30.9.1888 Helsinki
Veikka Kalle Anton Almanp. 6.5.1891 Forssa / Tammela
Veikkanen Anton 1895 Viipuri
Veikkanen Manu 1884 Viipuri mlk
Veiti Frans Jalmari 7.2.1891 Akaa
Venno David Gustaf 7.5.1860 Helsinki s
Vensell Antti 14.2.1886 Helsinki s
Vento Pietari Pietarinpoika 27.12.1851 Kivennapa
Venäläinen Matti 1880 Joutseno
Vepsäläinen Otto 15.8.1890 Viipuri
Verho Väinö Marianpoika 3.6.1897 Sippola
Verkkoniemi Eino Willenpoika 21.2.1895 Eräjärvi
Vesa Aatu Arvid Juhonp. 4.7.1884 Tampere
Vesa Eino Valdemar 2.1.1892 Lohja
Vesa Juho Amandanp 28.8.1871 Tampere
Vesa Vieno Nurmijärvi
Vesalainen Kosti Ilmari 21.5.1900 Mäntsälä
Vesanen Helsinki
Vesanen Juho 3.4.1859 Urjala
Vesanen Vilppu 1.5.1882 Kotka
Vessman Juho Erl. Juh.poika 31.10.1895 Lavia
Vesterinen August Hjalmar 26.6.1894 Viipuri mlk
Vesterinen Herman Tahvananpoika 12.7.1883 Uusikirkko VL
Vesterinen Kustaa Ville 1.7.1888 Helsinki s
Vesterinen Mikkeli Mikkelinpoika 17.11.1898 Uusikirkko VL
Vesterinen Mikko 1887 Uusikirkko VL
Vesterinen Salomon Israelinpoika 3.8.1883 Uusikirkko VL
Vesterinen Ville Suonenjoki
Vesterlund Helsinki
Veteläinen Juho 15.7.1871 Helsinki p
Vickt Yrjö Alfons 12.8.1891 Kirkkonummi
Viden Kaarl Nestori Juhonp. 18.1.1886 Tammela
Vidman Nestor Tobias 12.6.1890 Paimio
Vieno Anna Ester 23.3.1901 Alastaro
Vieno Heikki Vihtori Tiinanpoika 30.3.1865 Sääksmäki
Vienola Artturi Edvard 15.6.1900 Ikaalinen
Vierula Einari Juhonpoika 20.12.1891 Orivesi
Vigrén August Johannes 12.7.1901 Lempäälä
Vihavainen Albin 1896 Joutseno
Vihavainen Martti 17.3.1898 Viipuri
Viheriälehto Kaarle Oskar 22.1.1865 Tampere
Viherlehto Kaarle Artturi 9.1.1899 Ikaalinen
Viherä Kalle Kustaa Juhonp. 22.8.1892 Tampere
Viherä Vilho Vihtori 16.10.1897 Sääksmäki
Vihmanen Väinö Johannes Otonpoika 2.9.1899 Johannes
Viiki Kalle Henrik 24.2.1896 Ruovesi
Viinijärvi Eemil 22.12.1886 Vanaja
Viisala Taavetti Vihtori 16.3.1890 Suodenniemi
Viita Yrjö Artturi 24.4.1897 Tampere
Viitala Matti 11.4.1898 Ruovesi
Viitanen Armas Edvard 18.3.1887 Ruovesi
Viitanen Aukust Pirkkala
Viitanen Erland Nikolai 1898 Joutseno
Viitanen Frans Ilmari 9.10.1896 Kaarina
Viitanen Juho Arvi 1900 Viipuri mlk
Viitanen Juho Fredrik 20.8.1886 Tampere
Viitanen Kaarle Eevert Eevertinp. 25.2.1894 Teisko
Viitanen Kalle Mauri Juhonpoika 29.9.1888 Juupajoki
Viitanen Lauri Johannes 15.2.1896 Tampere
Viitanen Mauno 1897 Orivesi
Viitanen Oskar Ferdinand 3.4.1888 Hausjärvi
Viitanen Oskari 1901 Joutseno
Viitanen Oskari Mantanpoika 2.1.1873 Sääksmäki
Viitanen Taavetti Oskari 12.8.1896 Ikaalinen
Viitanen Veeti Arvid 17.11.1890 Helsinki s
Viitanen Vilho Einar 25.4.1896 Asikkala
Viitanen Yrjö Aksel 23.3.1896 Kokemäki
Viitaniemi August Andreas Tapaninpoika 29.1.1889 Pirkkala
Viitaniemi O. Helsinki
Viitasalo Johan Joel 30.9.1867 Helsinki s
Vikberg August 19.7.1878 Helsinki s
Vikman Axel William 12.2.1901 Ruotsinpyhtää
Vikman Kalle 14.6.1900 Orivesi
Vikman Kalle Paavali 17.1.1897 Tampere
Vikman Vihtori Stefanus 17.12.1883 Sääksmäki
Vikman-Lahti Kaarle Leander 27.2.1898 Dragsfjärd
Vikola Frans J. 1898 Tampere
Vikström Evert 10.7.1895 Vanaja
Vikström Frans Kemiö
Vikström Johan Emil 9.6.1894 Vihti
Vikström Johan Fabian 19.6.1896 Espoo
Vikström Kustaa Helsinki
Vikström Kustaa Geinhard 8.1.1890 Kaarina
Vilander Antti Villiam 1.11.1894 Sääksmäki
Vilander Vilho Ilmari 11.3.1893 Längelmäki
Vilen Evert Nikolai 9.9.1891 Loimaa
Vilén Alfred 19.5.1882 Hamina
Vilén Frans Reinhold 10.2.1899 Huittinen
Vilén Hugo Hjalmar 8.10.1899 Orimattila
Vilén Johan Emil 25.1.1896 Heinola mlk
Vilén Juho Henrik 14.4.1875 Pirkkala
Vilén Juho Vilhelm 9.5.1897 Pirkkala
Vilén Väinö Heikki 31.8.1892 Sysmä
Vilenius Emil Evert 8.9.1896 Iitti
Vilenius Juho Viktor 11.6.1900 Vihti
Vilenius Kaarle Johannes 11.3.1899 Tampere
Vilhelmsson Väinö Vilhelm 1896 Kemiö
Vilja Kustaa R. 14.6.1888 Turku
Viljakainen Kustaa Adolf 15.5.1896 Savonlinna
Viljander Abel Rudolf 22.7.1879 Orimattila
Viljanen Eino 9.7.1895 Merikarvia
Viljanen Frans Vihtori 17.10.1858 Kokemäki
Viljanen Hjalmar Konstantin 16.11.1888 Turku
Viljanen Juho Kustaa 30.5.1863 Pori
Viljanen Kaarle Vihtori 7.8.1881 Tuusula
Viljanen Niilo Engelbert Kaarlenpoika 6.11.1898 Somero
Viljanen Oskari 23.2.1876 Akaa
Viljanen Vihtori Viljami 12.7.1898 Ahlainen
Viljanen Viktor Hjalmar 10.4.1890 Mäntsälä
Viljanen Väinö Villiam 24.2.1898 Eura
Viljanen Werner Lauri 31.7.1896 Pukkila
Viljava Sulo Jalmari 21.2.1893 Loppi
Vilke Akseli Edvard 19.2.1880 Pirkkala
Vilkki Anton 1884 Viipuri mlk
Vilkman Aksel Maurits 25.9.1869 Tampere
Vilkman Einar Johannes Valkeala
Vilkman Eino Oskar 19.10.1893 Helsinki p
Vilkman Oskar Wilhelm 20.5.1896 Helsinki sr
Vilkman Väinö Tampere
Villberg Karl Rudolf 4.9.1893 Sipoo
Villman Anton 25.1.1871 Lahti
Villman Yrjö Eenokki 9.4.1900 Pori
Vilonen Kalle Vihtori Vihtorinpoika 28.1.1899 Kalvola
Virén Fredrig 1878 Juupajoki
Virkki Joosep Wilhelm 12.9.1889 Kivennapa
Virta Helsinki
Virta Erkki Iisakki 14.12.1894 Loimaa
Virta Juho Ilmari Kaarlenp 6.12.1897 Tampere
Virta Kaarle Aatami Ferdinandinpoika 11.3.1894 Lempäälä
Virta Nestori 24.2.1891 Tammela
Virta Otto Urpo Ferdinandinpoika 25.5.1899 Lempäälä
Virtakoski Tuomas Väinö 29.1.1886 Helsinki s
Virtanen Aina Amanda 25.10.1900 Sääksmäki
Virtanen Akseli Harald 1897 Kisko
Virtanen Aku Kuhmalahti
Virtanen Aleksanteri 27.3.1897 Loppi
Virtanen Anna Katariina 1901 Akaa
Virtanen August 1.1.1890 Urjala
Virtanen August Emil Emilinpoika 24.6.1887 Hauho
Virtanen Edvard Vilhelm 20.2.1896 Tampere
Virtanen Emil 23.9.1898 Hämeenlinna mlk
Virtanen Emil Evanpoika 3.12.1888 Iitti
Virtanen Emil Viktor 29.3.1898 Helsinki
Virtanen Erkki Tampere
Virtanen Erland 2.8.1897 Sysmä
Virtanen Frans Emil 10.5.1898 Lempäälä
Virtanen Frans Jalmari 5.2.1893 Rauma
Virtanen Hjalmar Alfredinpoika 21.5.1885 Orimattila
Virtanen Johan 1887 Viipuri mlk
Virtanen Johan Kustaa 17.6.1898 Lempäälä
Virtanen Johannes Eliaksenpoika 9.2.1898 Ruovesi
Virtanen Jooseppi Immanuel 26.3.1897 Akaa
Virtanen Juho 28.6.1899 Janakkala
Virtanen Juho Aug. Jhnp. 15.12.1878 Pirkkala
Virtanen Juho Eemil Matinp. 26.1.1890 Oripää
Virtanen Juho Kauno Valdemar 7.8.1890 Elimäki
Virtanen Kaarle 14.2.1873 Orimattila
Virtanen Kaarlo Vihtori 19.5.1900 Messukylä
Virtanen Kaarlo Wilhelm 16.1.1898 Messukylä
Virtanen Kalle Fredrik 5.5.1899 Loimaa
Virtanen Kalle Heikki 8.9.1899 Janakkala
Virtanen Kalle Kustaa 18.2.1861 Nastola
Virtanen Karl Viktor 9.9.1890 Muurla
Virtanen Kustaa 18.11.1889 Teisko
Virtanen Kustaa Eevert 14.7.1872 Lempäälä
Virtanen Lauri Herman 12.7.1897 Forssa / Tammela
Virtanen Lauri Johannes 5.8.1891 Kiikka
Virtanen Manfred 27.8.1872 Varkaus / Leppävirta
Virtanen Manu Manunp. 20.5.1870 Ruovesi
Virtanen Matti Jooseppi 19.3.1892 Tampere
Virtanen Matti Malakias 20.2.1883 Punkalaidun
Virtanen Matti Paavali 28.1.1895 Pirkkala
Virtanen Niilo Anton Hermaninp. 8.12.1891 Tampere
Virtanen Otto Danielinpoika 2.4.1897 Helsinki s
Virtanen Paavo Nikolai 9.12.1895 Tampere
Virtanen Rikhard 14.1.1894 Hämeenlinna mlk
Virtanen Sakari Kallenp. 26.2.1898 Tampere
Virtanen Taavi 19.4.1873 Kymi
Virtanen Toivo Johannes Juhonp. 11.12.1887 Tampere
Virtanen Toivo Lennart Manfredinpoika 15.9.1900 Orimattila
Virtanen Toivo Oskari 4.9.1897 Forssa / Tammela
Virtanen Vihtori 1888 Hollola
Virtanen Vilho 1899 Orivesi
Virtanen Väinö Johannes 21.8.1895 Pirkkala
Virtanen Wäinö Ferdinand Iisakinpoika 8.2.1888 Lavia
Virtanen Wäinö Waldemar 20.5.1898 Loviisa
Virtanen Yrjö 13.11.1898 Iitti
Virtanen Yrjö Anshelm 14.4.1900 Forssa / Tammela
Viskarinen Antti Edvard 1889 Viipuri mlk
Vitting Johan Nikolai 10.12.1869 Helsinki s
Viuhko Antti Matinpoika 16.12.1901 Uusikirkko VL
Viuhko Paavali Matinpoika 25.1.1895 Uusikirkko VL
Vivaldi Hugo Abraham 4.5.1899 Lohja
Voima Aaron Johannes 1.7.1896 Helsinki s
Voimanen Alfred 18.1.1880 Karkku
Volanen Manne 23.2.1889 Helsinki s
Voutilainen Oskari 10.4.1888 Leppävirta
Vredfors Karl Viktor 26.5.1893 Iitti
Vriskanov
Vuorela Fanny Katri 17.8.1899 Sääksmäki
Vuorela Niilo Aleksis 3.6.1895 Keikyä
Vuorela Seth Mikael 27.9.1899 Kärkölä
Vuorenpää Aleksander 3.5.1875 Urjala
Vuorenpää Eevert 1892 Juupajoki
Vuori Artturi Arvid 14.11.1894 Tuusula
Vuori August Erhard 14.12.1897 Nurmijärvi
Vuori Heikki 1889 Kangasala
Vuori Juho 1881 Viipuri mlk
Vuori Oskar Aleksander 3.7.1889 Nurmijärvi
Vuori Vilho 1.6.1894 Loimaa
Vuori Vilho Hermaninpoika 28.11.1881 Kangasala
Vuori Yrjö Ernesti Loimaa
Vuorinen Erik Juho 16.5.1874 Hanko
Vuorinen Heikki 19.1.1891 Tampere
Vuorinen Ivar 20.9.1884 Helsinki
Vuorinen Sulo Armas 28.9.1899 Hollola
Vuorinen Väinö Vilhelm 10.4.1899 Turku
Vuorinen Wäinö Wilhelm 26.9.1888 Nurmijärvi
Vuorio Kalle Verner 31.5.1895 Kokemäki
Vuorio Karl Viktor 10.4.1901 Tampere
Vuorio Väinö 4.6.1892 Asikkala
Vuorisalo Hjalmar 5.3.1878 Helsinki s
Vuoristo Juho Adolf 24.7.1896 Kangasala
Vuoristo Otto 1886 Viipuri mlk
Vuorivirta Aleksander Konstant. 30.12.1879 Tampere
Vyyryläinen Edvard Johannes 1894 Viipuri mlk
Vähämäki Jaakko Valentin 25.4.1884 Tampere
Väisänen Johannes Yrjönpoika 6.8.1892 Muolaa
Väisänen Kalle Kuhmoniemi
Väisänen Valfrid 1902 Viipuri mlk
Väliaho Onni Aleksi Eetunpoika 24.11.1885 Ruovesi
Välimaa Frans Oskar 12.7.1886 Merikarvia
Välimaa Toivo Waldemar 14.6.1902 Kymi
Välimäki Frans Erland 12.11.1887 Eura
Välimäki Ilmari 5.8.1894 Punkalaidun
Välimäki Kaarle Villiam 25.1.1897 Ikaalinen
Välimäki Kalle Oskar Antinpoika 14.1.1872 Keikyä
Välimäki Rafael 1900 Koski TL
Välimäki-Jokela Juho Sakarias 16.3.1887 Hämeenkyrö
Välinoro Krysostomus Valerius Manunpoika 27.1.1893 Kuorevesi
Välli Kaarle Juhanpoika 12.4.1875 Kangasala
Vänskä Mikko Aleksanteri 31.8.1893 Nurmes
Vänskä Otto Herman Juhonpoika 6.7.1880 Lappee
Väntti Israel Sifferinpoika 21.6.1854 Lappee
Väre Karl Ilmari 12.11.1899 Lohja
Väre Paavo 12.12.1899 Turku
Väänänen Edvard Aleks. 18.3.1900 Kuolemajärvi
Väänänen Petter 3.4.1853 Hollola
Väätäinen Juho Taavetinpoika 19.12.1884 Lapinlahti
Väätänen Antti Juho 2.10.1870 Viipuri
Väätänen Petter Johan 1875 Viipuri mlk
Waalperk A. 1880 Loppi
Wackström Karl Gunnar 25.12.1892 Helsingin pitäjä
Wahala Suurre 30.3.1901 Yläne
Wahlberg Kaarle Kustaa 28.3.1885 Koski TL
Wahlman Aksel Robert 20.3.1899 Noormarkku
Wahlman Axel Johannes 4.5.1887 Helsinki pr
Wahlman Hugo Nestor 13.1.1886 Kymi
Wahlroos Albert William 22.1.1890 Perniö
Wahlstén Gunnar Adolf 2.10.1899 Helsinki e
Wahvaselkä Otto Wilho 28.6.1890 Valkeala
Wainio Alvar Edvin 1897 Helsinki
Wainio Arvi Anselm 31.8.1900 Mäntsälä
Wainio Eino 23.5.1901 Pyhtää
Wainio Jalmar Hans Petter 26.5.1890 Laitila
Wainio Johannes 4.6.1882 Humppila
Wainio Kaarlo Oskari 1885 Lohja
Wainio Nestor Mikael 1.8.1887 Porvoo mlk
Wainio Niilo Harald 30.6.1900 Mäntsälä
Wainio Niilo Henrik 1900 Humppila
Wainio Svante Gunnar 12.2.1882 Mäntsälä
Wainio Wille 15.9.1891 Kotka
Wakkari Niilo Jaakonpoika 2.8.1894 Sippola
Waksaidis Nikolai 5.8.1888 Kymi
Walberg Paavo Einari 23.4.1903 Helsingin pitäjä
Waldén Frans Johannes 1895 Ylöjärvi
Walenius Wiktor Erkinp. 14.2.1870 Helsinki e
Wall Juho Wihtori Willenpoika 23.4.1878 Kalvola
Wallenius Aleksis Fredrik 3.2.1872 Helsinki s
Wallenius Kalle Edvin 20.1.1893 Ikaalinen
Waltonen Gustav Nestor 1876 Rauma mlk
Waltonen Kaarle Ilmari Taavinp. 3.6.1884 Helsinki e
Wanin Gustaf Albert 15.5.1881 Myrskylä
Wass Otto 27.2.1894 Humppila
Wassberg Yrjö Nestor 1899 Nakkila
Wauhkonen Abel 13.2.1880 Kymi
Weckman Onni Henr. 9.11.1898 Pernaja
Weckström Otto Ferdinand 24.2.1873 Pernaja
Wehter Hanna 4.3.1897 Mäntsälä
Wehviläinen Gustaf Vilhelm 7.12.1886 Helsinki s
Weikkonen Bruno Vilhelm 4.5.1893 Kokemäki
Weissman Frans Wiktor 20.5.1889 Kymi
Welber Kalle 1889 Kivennapa
Wenäläinen Eljas Ruokolahti
Wepsäläinen Ananias Ananianpoika 18.6.1896 Ruokolahti
Wepsäläinen Hilma Emilia 25.12.1876 Helsinki e
Wesa Kustaa Severin 10.12.1899 Suoniemi
Wesanen Aksel 14.5.1895 Heinola
Wesanto Kalle 4.5.1877 Helsinki
West Johannes Idanpoika 15.6.1895 Padasjoki
Wester Aksel Wilhelm 13.10.1900 Lohja
Westerinen Abel 1899 Tuusula
Westerinen Ilmari 16.5.1900 Helsinki
Westerlund Hans Edvard 1895 Maaria
Westerlund Karin Ingeborg 28.12.1892 Sääksmäki
Westerlund Odin Ragnar Wilhelm 23.10.1896 Turku
Westerlund Otto Hjalmar Otonpoika 25.7.1897 Hauho
Wetterstrand Heikki Pyhäjärvi VL
Wihersaari Johan Eeverd 1899 Hattula
Wihervaara Tekla Aukusta 1889 Pusula
Wihlman-Selkälä Juho Edvard 30.6.1899 Ypäjä
Wiita Kaarle Nestori 14.2.1877 Vilppula
Wiitanen Jooseppi Joosepinpoika 12.9.1876 Pälkäne
Wikberg Emil 15.11.1892 Helsinki sr
Wikberg Karl Oskar 25.1.1897 Helsinki sr
Wiklund Hjalmar Valerian 15.7.1893 Hyvinkää
Wikman Adolf Jalmar 22.11.1887 Hamina
Wilander Lauri Eerikki Juhonpoika 11.10.1891 Terijoki
Wileen Kalle Kärkölä
Wilén Juho Wihtori Juhonpoika 22.8.1897 Kalvola
Wilén Wäinö 13.10.1892 Asikkala
Wilhelmsson Kustaa Karuna
Wiljala August Mikael 7.10.1893 Pertteli
Wiljanen Frans Leo Kalervo 18.10.1899 Harjavalta
Wiljanen Hjalmar 1902 Piikkiö
Wiljanen Johan Aleksander 5.7.1898 Laitila
Wilkki Anton Tuomaanp. 21.5.1881 Kymi
Wilkman Aleksanter Ruokolahti
Wilkman Jooseppi 26.4.1875 Lammi
Willberg Juho Wiljo 26.1.1890 Orimattila
Willberg Werner Samuel 11.5.1898 Mäntsälä
Willman Einar 5.8.1899 Hollola
Willman Juho Kustaa 18.5.1862 Messukylä
Willström Oskar 25.1.1892 Ruotsinpyhtää
Wilppola Vilho Jalmari 2.9.1892 Hämeenkyrö
Winqvist Oskar 1896 Tuusula
Winqvist Wilhelm 1891 Tuusula
Winsten Axel Gabriel 23.3.1888 Hanko
Winter Sem Aleksis 29.4.1895 Helsinki s
Wirkalevo Jalmari Wille 27.12.1890 Kauvatsa
Wirman Kaarle Konrad 27.7.1900 Piikkiö
Wirman Willehard 5.6.1894 Helsingin pitäjä
Wirolainen Arvi Yrjönpoika 24.10.1890 Pyhäjärvi VL
Wirta Nestor Nikolai 20.10.1887 Noormarkku
Wirtanen Parainen
Wirtanen A. Tuusula
Wirtanen Daavid Alfreet 1866 Lempäälä
Wirtanen Eero 18.8.1900 Hämeenkyrö
Wirtanen Emil 1890 Lempäälä
Wirtanen Etvard Juhannes 1899 Hattula
Wirtanen Frans Henrik 1.5.1892 Maaria
Wirtanen Gustaf Alarik 30.5.1899 Turku
Wirtanen Janne 15.9.1898 Vanaja
Wirtanen Jeremias Otteliaananpoika 7.3.1873 Valkeala
Wirtanen Taavetti Antero 17.9.1896 Mouhijärvi
Wirtanen Wäinö 13.5.1901 Porvoo mlk
Witikainen Herman 1876 Kotka
Wuokko Matti Wäinö 18.2.1892 Artjärvi
Wuorela Iida 2.12.1896 Humppila
Wuorela Kaarle Juhonpoika 23.12.1894 Valkeala
Wuorela Wilho Walfrid 18.7.1895 Kymi
Wuori Väinö Reinhold 8.5.1893 Helsinki e
Wuori Wäinö Aleksanteri 26.9.1899 Pukkila
Wuorimaa Antti Aukusti 27.7.1881 Myrskylä
Wuorinen Eemil 22.8.1875 Pöytyä
Wuorinen Evert 13.3.1893 Helsinki
Wuorinen Juho Edvard 25.6.1899 Perniö
Wuorinen Juho Severi 22.2.1900 Längelmäki
Wuorinen Toivo Johannes 28.5.1898 Hattula
Wuorio Juho Henrik Mikonp. 19.1.1870 Forssa / Tammela
Wäinämöinen Kaarle August Aleksander 28.8.1870 Helsinki e
Wälikangas Jalmari 27.12.1892 Helsinki
Wälke Urho Ilmari 16.8.1893 Turku
Wänttinen Kalle Tahvonp. 13.2.1894 Helsinki e
Wäre Johan Jakob 27.5.1880 Turku
Ylen Erik Werner 1900 Maaria
Ylén Johan Viktor 1899 Viipuri mlk
Ylén Vilho Erland 10.2.1895 Kokemäki
Ylén-Alho Otto Jalmari 16.1.1898 Harjavalta
Ylenius Niilo Viktor 17.9.1897 Helsinki s
Ylenius Oskari 28.6.1899
Yletyinen Kalle Joh. 27.9.1896 Lammi
Ylinen Herman Hermanninp. 25.4.1882 Ruovesi
Ylli Vihtori Svante 13.7.1896 Punkalaidun
Yläkangas Augusti Nikanor 11.1.1891 Kuorevesi
Ylöstalo Richard Juhonpoika 19.8.1893 Orimattila
Yrjölä Erland Vilhelm 3.11.1897 Forssa / Tammela
Yrjölä Juho Evald 7.2.1897 Kymi
Yrjölä Juho Iivar Kustaanpoika 23.8.1871 Längelmäki
Yrjölä Juho Kustaa 7.3.1896 Ruovesi
Zimmerman Otto Armas 1899 Askola
Åberg Frans August 4.11.1877 Helsinki p
Ågren Heikki Erkinpoika 18.1.1877 Kuhmoinen
Åhlfors Frans Feliks 25.3.1899 Viipuri mlk
Åhman Villehad 8.7.1861 Hollola
Åkerblom Aarne Erik 14.12.1900 Hyvinkää
Ålenius Volter Aleks. 10.12.1896 Perniö
Äijälä Arvo Armas 1.1.1900 Kotka
Äijälä Juho Kustaa Juhonpoika 19.6.1894 Kangasala
Äppelin Fredrik Aleksander 6.11.1896 Pusula
Ärlig Sulo Feliks 23.3.1901 Tampere
Öhman Adolf Jalmari 20.6.1876 Sammatti
Öhman Alfred August 18.7.1866 Pyhtää
Örn Fabian 28.9.1870 Iitti