Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Kaatuneet punaiset

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Abraham 5.9.1881 Keuruu
Aalto Aksel Salomon 3.5.1886 Ahlainen
Aalto Antti Ilmari 24.11.1895 Pukkila
Aalto Evert Viktor 18.2.1875 Pusula
Aalto Hannes 1897 Lempäälä
Aalto Heino Helsinki
Aalto Juho Einar 11.3.1896 Hausjärvi
Aalto Kust. Arvid 29.5.1890 Hattula
Aalto Matti 15.4.1870 Ruotsinpyhtää
Aalto Teodor 14.12.1878 Espoo
Aalto Toivo Elis 22.5.1898 Iitti
Aalto Valfrid Alfredinpoika 27.4.1896 Luopioinen
Aalto Vilho Ivar 23.8.1898 Maaria
Aaltonen Helsinki
Aaltonen Anders Einar 29.11.1887 Myrskylä
Aaltonen Armas Somero
Aaltonen Artur Alexander 28.7.1895 Turku
Aaltonen Arvi 30.8.1899 Sysmä
Aaltonen August Samulinp. 2.4.1869 Jokioinen
Aaltonen Elma Juhontytär 3.10.1901 Mäntsälä
Aaltonen Frans Anton 10.2.1895 Pusula
Aaltonen Frans Iisakki 7.3.1872 Helsinki s
Aaltonen Jaakko 5.2.1870 Karinainen
Aaltonen Jeremias Jeremiaanpoika 14.2.1872 Myrskylä
Aaltonen Johan Emil 15.9.1900 Nurmijärvi
Aaltonen Juha Kustaa Juhonpoika 7.9.1900 Vesilahti
Aaltonen Juho Evert 13.6.1891 Tampere
Aaltonen Juho Oskari 17.12.1870 Lappee
Aaltonen Kaarlo Rikhard Miinanpoika 14.5.1876 Valkeala
Aaltonen Kalle 1874 Urjala
Aaltonen Karl Armas 13.3.1892 Mäntsälä
Aaltonen Klaara 2.9.1899 Janakkala
Aaltonen Nestor Hjalmar 26.2.1892 Turku
Aaltonen Onni Yrjö 23.4.1897 Sysmä
Aaltonen Toivo Nikolai 9.4.1896 Mouhijärvi
Aaltonen Veikko Verner Aleksinp. 14.2.1897 Tampere
Aaltonen Väinö Jalm. 28.2.1896 Janakkala
Aarnio Arvo Tyrvää
Abrahamsson Akseli Alarik 9.8.1898 Kisko
Adamsson Uljas 1899 Viipuri mlk
Adenius August Erik 10.5.1895 Hauho
Ahde Kalle Kustaa 14.9.1890 Hauho
Ahlberg Sulho Mikael 16.9.1895 Loimaa
Ahlberg Viktor Nestor 13.2.1898 Helsingin pitäjä
Ahlfors Viipuri
Ahlgren Hjalmar August 9.6.1889 Tampere
Ahlgren Juho Adolf 23.6.1874 Tampere
Ahlgren Lauri Nikolai 24.1.1895 Tampere
Ahlman Otto Oskar 12.9.1871 Helsinki e
Ahlqvist Aron Antolius 1.7.1895 Perniö
Ahlqvist Iisak Fabian 2.7.1899 Pori mlk
Ahlqvist Kaarlo Edvard Juhonpoika 28.1.1898 Valkeala
Ahlqvist Kalle Reinhold Kallenp. 16.7.1898 Kymi
Ahlqvist Kosti Robert 18.3.1901 Rauma mlk
Ahlqvist Sulho Nikolai 12.10.1893 Loimaa
Ahlroos Art. Edv. 18.8.1899 Pernaja
Ahlstedt Frans Josef 22.12.1892 Tampere
Ahlstedt Wilhelm Stenhard 1.2.1888 Lohja
Ahlsten Juho Enok 28.9.1892 Jämsä
Ahmala Kustaa 13.2.1889 Helsinki p
Aho Anshelm 26.4.1884 Marttila
Aho Arvi 7.7.1900 Iitti
Aho Eero Henrik 24.1.1901 Tampere
Aho Erik Juho Erikinpoika 2.12.1875 Hauho
Aho Juho Erland Juhonpoika 26.10.1888 Vampula
Aho Juho Evert 13.2.1900 Sahalahti
Aho Justus Antinp. 23.11.1884 Ruovesi
Aho Martti 1898 Orivesi
Aho Matti 1873 Vesilahti
Aho Onni Rafael Kallenpoika 8.7.1891 Kuru
Aho Sulo Hjalmar 18.9.1894 Tampere
Aho Uno Oskar 9.11.1899 Mäntsälä
Aho Uuno Rafael Juhonpoika 18.11.1897 Huittinen
Aho Viljam Edvart 9.4.1900 Kärkölä
Aho Yrjö Anshelm 7.4.1898 Loimaa
Ahokas Akseli 18.3.1899 Kymi
Ahokivi Jalmari Johannes 4.9.1898 Somerniemi
Ahola Arvo Kaarlenpoika 13.4.1900 Kangasala
Ahola Karl Johannes 18.11.1889 Orivesi
Ahola Kustaa Henrik Heikinpoika 12.1.1901 Kangasala
Ahola Mikko 27.9.1887 Padasjoki
Ahola Otto Juhonpoika 17.11.1878 Anjala
Ahola Rikard Evald 8.10.1880 Längelmäki
Ahola Urho Nikolai 9.3.1897 Humppila
Ahola Vilho Heikinpoika 12.1.1893 Kangasala
Ahola Väinö Henrik Augustinpoika 5.1.1899 Hauho
Ahomaa Kaarle Emil 14.12.1872 Tampere
Ahonen Aleksius Aleksander 13.5.1895 Tampere
Ahonen Kalle 1896 Eräjärvi
Ahonen Kalle Rikhard Villenp. 4.6.1883 Tampere
Ahonen Kustaa Aleksei 5.11.1882 Asikkala
Ahonen Kustaa Emil 15.4.1895 Perniö
Ahonen Miina Kallentytär 8.5.1866 Kuru
Ahonen Mikko Kallenp. 29.9.1870 Tampere
Ahonen Otto Ivar 21.8.1885 Helsinki p
Ahonen Otto Juho Iisakinpoika 10.8.1859 Kivennapa
Ahonen Paul Johannes 7.1.1898 Tampere
Ahonen Sulo Valdemar 20.8.1897 Nastola
Ahonen Toivo 1879 Valkeala
Ahonen Vihtori Kristian Kallenpoika 13.11.1900 Ruovesi
Ahtonen Lauri 9.10.1887 Urjala
Ahvenainen Yrjö Anshelm Karolinanpoika 2.4.1898 Valkeala
Ahvonen Johan Matinpoika 30.7.1860 Terijoki
Airaksinen Einar Arvid Augustinp. 29.8.1901 Helsinki e
Airaksinen Tahvo Wilhelm 19.2.1895 Liljendal
Airio Evert Jalmar 1.1.1901 Nurmijärvi
Airio Lauri Johannes 3.6.1888 Tampere
Airola Lauri Emil 23.6.1892 Hausjärvi
Aittola Arthur Aleksander 21.10.1903 Tyrväntö
Aittola Svante Adiel 10.6.1889 Keuruu
Akiander Arvi Bernhard 28.12.1896 Asikkala
Akrén Helge Fridolf 4.11.1900 Perniö
Aksberg August 11.6.1858 Lempäälä
Aksberg Kalle Arvid 15.7.1897 Lempäälä
Aksi Väinö Eemeli 2.4.1895 Sääksmäki
Ala-Turkia Anton Villenp. 27.8.1869 Helsinki s
Alander Albin Volmar 29.12.1897 Dragsfjärd
Alander Wäinö Johannes 1898 Nakkila
Alanen Aarne Wihtori 14.12.1896 Tampere
Alanen Juho Alfred 30.9.1871 Tampere
Alanen Otto Juhonpoika 16.6.1872 Tampere
Alanen Yrjö Evert 3.1.1899 Tampere
Alanko Aimo Albin Aleksander 1894 Rauma
Alanko Aksel Johannes 5.2.1900 Rauma
Alanko Juho Juhonp. 6.3.1870 Messukylä
Alanko Vihtori Rikhard Fransinp. 10.5.1892 Tampere
Alanne Kaarle Rudolf 9.6.1878 Tampere
Alatalo Yrjö Iisak 30.5.1887 Oulu
Alén Edvard 1887 Jämsä
Alén Juho Eetvard Hermaninpoika 3.8.1896 Pälkäne
Alenius Anton Henrik 5.11.1895 Tampere
Alhanen Antti Tuomaanpoika 18.7.1895 Kivennapa
Alho Herman Nikolai 7.7.1899 Kiikka
Alho Vihtori 31.12.1884 Iitti
Ali-Rekola Lauri 8.12.1900 Hattula
Alin Oskar Rikhard 1.3.1900 Ypäjä
Alin Vihtori Evald 10.3.1902 Ypäjä
Alkava Juho Oskari 5.4.1891 Ikaalinen
Alkio Einar Harald 15.3.1902 Maaria
Alkio Kosti Henrik 11.5.1898 Maaria
Allén Yrjö Aleksander 1.9.1895 Tampere
Alm Väinö Heikki 1893 Joutseno
Ammela Kalle Vihtori 12.2.1898 Loimaa
And Aleksius 21.11.1887 Sysmä
And Anders Arvid 20.10.1891 Helsinki p
Andelin Väinö 31.12.1896 Helsinki
Andersson August 9.1.1893 Viipuri
Andersson Emil Alexander 1899 Kemiö
Andersson Johan 24.3.1868 Lapinjärvi
Andersson Johan Alfred 22.5.1893 Pernaja
Andersson Johan Alfred 7.10.1888 Porvoo
Andersson Juho Severus 22.10.1895 Sääksmäki
Andersson Karl Ferdinand Ilmarinen 17.2.1899 Lohja
Andersson Levi Andreas Mikael 30.11.1894 Nauvo
Andersson Oskar Verner 10.9.1894 Turku
Andersson William Bernhard 20.4.1898 Myrskylä
Andström Anton Mikael 1900 Kemiö
Annaniemi Lauri 1898 Padasjoki
Anteroinen Antti Kustaanpoika 8.6.1888 Uusikirkko VL
Anteroinen Ida Maria Willentytär 28.12.1898 Terijoki
Anteroinen Wäinö Hermaninpoika 23.1.1898 Uusikirkko VL
Antila Iivari Evert 21.6.1873 Hämeenkyrö
Antinpoika Jalmar 1889 Pornainen
Antman Johan Fredrik 31.3.1877 Porvoo mlk
Anttila Aarne Edvard 17.3.1902 Artjärvi
Anttila Arvid Juhonpoika 9.12.1894 Antrea
Anttila Evert Juhonpoika Anttila 17.8.1878 Simo
Anttila Jalmari Joosenpoika 19.4.1876 Somero
Anttila Johan Henrik 1855 Pori
Anttila Jooseppi Juhonp. 22.12.1882 Tammela
Anttila Kalle 10.11.1877 Iitti
Anttila Kustaa Emil 1.1.1892 Kullaa
Anttonen Frans Wilhelm 9.5.1883 Mäntsälä
Anttonen Hugo Johannes 28.7.1895 Mäntsälä
Anttonen Hugo Johannes 6.8.1901 Viipuri mlk
Aparin Nikolai
Apiala Kalle Frithiof 12.3.1871 Padasjoki
Appelqvist Hjalmar Ferdinand 10.2.1897 Helsingin pitäjä
Appelqvist Kalle Fredrik 3.10.1876 Urjala
Aro Vihtori Filemon 9.7.1901 Tampere
Arola Adam Adaminpoika 29.12.1859 Orimattila
Arola Arvi Valdemar 5.10.1896 Anjala
Arola Vihtori Ludvig Kallenpoika 18.3.1891 Pirkkala
Arola Yrjö Einari 1901 Hattula
Aromaa Otto William 25.12.1877 Asikkala
Aromäki Karl Fredrik 21.7.1893 Helsinki s
Aronen Johan Wilhelm Hermaninp. 14.9.1891 Messukylä
Aronen Juho Vihtori Nestorinp. 6.8.1884 Jämsä
Aropaltio Lahja Aukusti 1.5.1895 Kalvola
Arponen Kalle Johan Juhonp. 15.8.1870 Kymi
Arrenius Niilo Iivar 7.9.1898 Pukkila
Arvela Kustaa Vihtori 17.5.1871 Hollola
Asikainen Heikki 1883 Käkisalmi
Aspegrén Ragnar Lauri Helsinki
Aspelin Robert 1.6.1859 Helsinki s
Asplund Karl Vitalis 19.10.1887 Nauvo
Astala Kalle Jalmari 18.6.1897 Forssa / Tammela
Asula Arvid Samuel 13.12.1889 Helsinki s
Asunen Lauri Johannes 1895 Ylöjärvi
Asunmaa Siimes Mathias Matinp. 20.2.1896 Ruovesi
Aulén Nikolai Rudolf Hermanninpoika 22.11.1898 Vesilahti
Aunio K. Helsinki
Aura Helsinki
Auranen Kaarlo Rafael 4.8.1898 Perniö
Auranen Mikko Juhonpoika 8.9.1858 Asikkala
Aurio Väinö Mikael 9.10.1884 Tampere
Autio Johannes Harald 8.11.1891 Turku
Auvinen Antti Lassi Juhonpoika 22.1.1888 Nuijamaa
Avola Taavetti Johannes 7.5.1897 Hämeenkyrö
Backberg Valeri 8.7.1868 Helsinki p
Backenius Knut Theodor 9.4.1882 Pukkila
Backlund Helsinki
Backlund Armas Aleksander 8.7.1893 Nuijamaa
Backman Oskar 19.2.1897 Iitti
Backman Oskar Alexander 9.3.1888 Porvoo mlk
Barck Gustaf Emil 29.5.1894 Espoo
Barck Karl Fredrik 7.8.1878 Helsingin pitäjä
Bastman Viktor 21.5.1890 Ruotsinpyhtää
Berg Ernst Oskar 8.8.1874 Helsinki e
Berg Hj. Paul 1897 Pori mlk
Berg Karl Robert 4.10.1869 Myrskylä
Berg Otto Wilhelm 4.4.1890 Nurmijärvi
Bergström Axel Johannes Mikael 28.8.1893 Degerby
Berndtsson Arthur Vilhelm 4.2.1887 Helsinki sr
Birkman Gustaf 16.9.1884 Turku
Björk Helsinki
Björk Paul Wilhelm 30.5.1897 Särkisalo
Björkholm Anders Väinö Juhonpoika 30.11.1896 Lappee
Björklund Aarnold Aukusti 25.1.1896 Kalvola
Björklund Einar Erik 24.8.1900 Helsinki s
Björklöf Anton Alfred 25.9.1873 Turku
Björkman Gustaf Waldemar 22.12.1900 Pernaja
Björkman Hjalmar Engelbert 7.11.1892 Helsingin pitäjä
Björkqvist Helsinki
Björkqvist Kalle 28.1.1899 Messukylä
Björn Johan 1889 Viipuri mlk
Björnman Vilho 19.12.1897 Hartola
Blied Oskar Juhonp. 1.7.1899 Helsinki e
Blixt Yrjö Nikolai 29.1.1888 Tampere
Blom Hemming Aapelinpoika 19.4.1876 Nastola
Blom Nestor 31.3.1889 Viipuri mlk
Blomberg Johannes Arvid 31.8.1898 Mellilä
Blomfeldt Anders 25.12.1875 Helsinki e
Blomfelt Aron 6.7.1879 Pyhtää
Blomqvist Aarne Harald 9.10.1902 Helsingin pitäjä
Bom Sakari Oskari Jaakonpoika 8.1.1888 Kivennapa
Boman Johannes 17.6.1899 Sipoo
Boman Juho Fredrik 30.5.1869 Helsinki s
Boman Kalle 1888 Tampere
Borg Harald 13.8.1894 Turku
Boström Uno Ferdinand 20.10.1898 Espoo
Boström Valter Fredrik 13.5.1897 Espoo
Boström Yrjö Yrjönp. 17.3.1877 Tampere
Brander Heikki Vilhelm Vihtorinpoika 20.1.1894 Juupajoki
Brander Lauri Konstantin 25.1.1887 Tampere
Brander Wäinö Ilmari 1896 Alastaro
Brandt Johan Olavi 27.2.1900 Tampere
Brandtell Edvard 1897 Viipuri mlk
Bremer Alfred Vilhelm 6.8.1903 Tampere
Broman Alvar Richard 18.5.1897 Karjaa
Bruuse Edvard 11.2.1901 Nastola
Budde Ivar Walfrid 21.4.1893 Loviisa
Budden Hugo Evert 14.6.1898 Loviisa
Butarlin Ivan Nikolainpoika 9.1.1889 Terijoki
Bäckman Josua Antinpoika 5.8.1880 Valkeala
Bäckström Albin Engelbert 30.6.1895 Inkoo
Bäckström Yrjö Werner 24.10.1898 Turku
Bäkki Juho Artturi 11.5.1878 Parikkala
Bärqvist Karl Oskar 12.1.1896 Helsinki
Caselius Otto Hjalmar 21.5.1895 Helsinki s
Cjuten Gösta Siuntio
Daali Kalle 15.2.1899 Urjala
Dahl Frans Oskar 5.3.1891 Tampere
Dahlman Juho Nestori 28.2.1892 Sammatti
Dahlman Lassi Ville 21.7.1888 Iitti
Danielsson Edvard Valentin 5.3.1881 Helsinki er
Dannberg Johan Fredrik 24.6.1890 Siuntio
Dansk Johan Emil 28.5.1891 Ruotsinpyhtää
Danska Edvard 25.4.1875 Pyhtää
Degerman Herman Fredrik Alexis 5.7.1892 Pohja
Demander Leonard 8.6.1902 Hausjärvi
Dryselius Hjalmar 21.10.1898 Kymi
Dunderberg Aleksi Valdemar 20.2.1894 Tampere
Dyster Eevert Aadaminpoika 9.7.1889 Taipalsaari
Edgren Kaarle Olof 10.1.1899 Tampere
Eerikkinen Sauli Ilmari 1.8.1893 Mäntsälä
Eerola Jeremias Evert 28.11.1865 Hämeenkyrö
Eerola Väinö Iivari 18.2.1885 Hämeenkyrö
Eerola Wäinö Aukusti 13.7.1900 Kalvola
Eho Emil Alfred 25.8.1898 Tampere
Einiö Uno 9.12.1885 Orimattila
Ek Karl Oskar 31.8.1886 Ruotsinpyhtää
Ekberg H.A. Helsinki
Ekberg Väinö V. Helsingin pitäjä
Ekebom August Wilhelm 17.12.1897 Tenhola
Ekholm August Edvard 1895 Kemiö
Ekholm Lauri Evert 1896 Tammela
Eklin Väinö Hilmanp. 19.5.1894 Punkalaidun
Eklund Alfred Johannes 4.9.1895 Koski TL
Eklund Ernst Richard 26.11.1895 Kristiinankaupunki
Eklund Frans Viktor 17.3.1897 Koski TL
Eklund Kaarle Anton 24.11.1872 Helsinki e
Eklund Kust. Ad. 28.6.1885 Vanaja
Eklund Paavo Adolf 3.11.1902 Tampere
Eklund Pentti Matinpoika 24.3.1895 Ruokolahti
Eklund Uuno Helsinki
Eklund Wäinö Wilho Fredrikinpoika 2.6.1897 Myrskylä
Ekman Arthur Emanuel Israelinpoika 20.3.1899 Parkano
Ekman Hjalmar Irenius 22.12.1898 Pohja
Ekman Hjalmar Rikhard 3.5.1884 Metsämaa
Ekman Kaarlo Verner Ainanp. 29.1.1891 Kymi
Ekman Kalle Paavali 13.9.1888 Hämeenkyrö
Ekroos Abert Sakari 1899 Maaria
Ekström Rurik Nikanor 3.1.1898 Helsingin pitäjä
Eld Frans Leonard 5.5.1895 Vihti
Ellonen Aleksander 1880 Viipuri mlk
Elo Hugo Richard 6.2.1900 Turku
Elo Isak Emil 18.7.1870 Ahlainen
Elo Janne 1886 Tuusula
Elo Kalle Arvid 26.8.1884 Pirkkala
Elo Karl Jalmar Robertinpoika 24.6.1894 Lappee
Elo Martti Jalmari 11.11.1897 Sääksmäki
Elo Selim Konrad 27.10.1888 Maaria
Eloma Kalle 1897 Halikko
Elomaa Arvo Aleksander 15.8.1900 Pertteli
Elomaa Gunnar 24.11.1887 Turku
Elomaa Kalle Aleksanteri 4.5.1879 Messukylä
Elomaa Vilho 31.12.1901 Sippola
Elonen Iisakki Wilhelm 31.5.1896 Mietoinen
Elonen Isak Jalmar 21.5.1892 Rauma
Eloranta Emil 1894 Somero
Eloranta Hjalmar 30.7.1889 Viipuri mlk
Eloranta Huugo Ilmari 16.11.1890 Helsinki p
Eloranta Johan Emil 27.10.1892 Mäntsälä
Eloranta Johannes 5.10.1886 Kotka
Eloranta Toivo Kokemäki
Eloranta Vihtori Roopertti Juhonpoika 11.4.1887 Ulvila
Eloranta Yrjö Aleksander 8.12.1899 Tampere
Elovaara Ilmari 2.1.1902 Suomusjärvi
Enberg Aina Amalia 20.4.1901 Helsinki s
Enbom Kaarle Aleksander 23.12.1898 Tampere
Engbom Aleksanteri 20.12.1884 Loppi
Englund Juho Fredrik 14.4.1883 Tampere
Engman Aarne Leopold 12.5.1899 Pohja
Enkelman Kalle Edvard 5.7.1891 Hollola
Enqvist Karl Viktor 5.8.1895 Hanko
Enqvist Viktor 15.5.1899 Jämsä
Enqvist Yrjö Johannes 20.4.1898 Turku
Enroth Juho Väinö 16.6.1896 Vihti
Epilä Paavo Johannes 27.12.1899 Tampere
Erikinpoika Anders Edvard 20.9.1900 Loviisa
Eriksson Aarne Erland 11.6.1901 Helsinki e
Eriksson Aarne Johannes 1899 Kemiö
Eriksson Adolf Wilhelm 20.3.1886 Helsingin pitäjä
Eriksson Einar Erik 20.5.1886 Petäjävesi
Eriksson Georg Gunnar 9.2.1885 Myrskylä
Eriksson Kosti Kaarlenpoika 31.1.1899 Valkeala
Eriksson Lauri Johannes 19.7.1894 Sääksmäki
Eriksson Oskar 9.3.1899 Hamina
Eriksson Otto Villiam 1891 Viipuri mlk
Eriksson Teodor Alexander 3.12.1885 Helsinki sr
Eriksson Väinö Almus 12.12.1894 Helsinki s
Erikäinen Lauri Helsinki
Erikäinen Paavo 1896 Rautu
Eritys Niilo Aleksander 13.11.1891 Keikyä
Erkkilä Jenni Maria 5.2.1901 Halikko
Erkkilä Paavali Anshelm 25.1.1900 Vampula
Erkkilä Taav. Wilh. Erkinpoika 13.7.1873 Lavia
Erlund Nestor Arvid 15.2.1900 Kaarina
Eronen Janne Edvardinp. 28.10.1890 Tammela
Eronen Kaarlo Vihtori 24.10.1899 Helsinki s
Eronen Lauri 3.7.1901 Asikkala
Eränen Väinö Aksel 5.4.1894 Kokemäki
Eskelinen Taavetti Taavetinpoika 13.1.1898 Lappee
Esko Oiva Johannes 8.3.1901 Hyvinkää
Eskolin Frans Kustaa 16.12.1875 Loppi
Eskolin Verner Joelinp. 13.8.1884 Helsingin pitäjä
Estlin Kustaa Matinpoika 30.10.1878 Sääksmäki
Eteläpää Iivari Paavonpoika 30.7.1892 Savitaipale
Evä Kustaa Adolf 3.2.1890 Vihti
Fagerlund Hannes Wilhelm 20.10.1900 Siuntio
Fagerlund Johan Gustaf 24.5.1854 Helsinki e
Fagerström Abel Abelsson 11.2.1869 Pyhtää
Fagerström Fritiof 22.1.1898 Tammisaari mlk
Falck Kalle 2.2.1877 Iitti
Falenius Frans Ferdin. 1897 Kemiö
Falk Niilo Nikolai 14.9.1897 Tampere
Falk Pentti Emanuel 25.3.1900 Mäntsälä
Fallsström Oskar Helsinki
Fals Antti 26.11.1894 Iitti
Fasta Arno Ambrosius 4.4.1899 Kokemäki
Felin Erik Nikolai 2.7.1901 Maaria
Felin Nestor 15.11.1877 Myrskylä
Filppula Henrik Henrikinpoika 27.7.1861 Helsinki s
Finer Walter Fredrik 31.12.1887 Helsinki e
Fjäder Teodor Valentin 30.5.1885 Helsinki sr
Flink Aleksander 26.1.1883 Tampere
Flink Arvo Iivari 22.8.1896 Tampere
Flink Jalmari Hermaninpoika 12.7.1861 Helsinki p
Flink Johan Sigfrid 10.1.1886 Karjaa
Flinkman Axel Johan Georg 19.3.1878 Helsinki s
Flinkman Martti Valmis 30.4.1900 Pietarsaari
Flod Karl Anders 1.2.1857 Sahalahti
Flykt Kaarle Valdemar 8.5.1899 Sääksmäki
Flyktman Urho Rafael 20.11.1899 Hanko
Flyström Aarne Anjala
Forberg Ruutolf 1895 Virolahti
Fors Karl Henr. 23.1.1900 Pernaja
Forsander Karl Jalmari 18.6.1897 Helsinki s
Forsbek Nestor 1895 Vesilahti
Forsell Emil 1.11.1891 Hollola
Forsell Johan Viktor 18.2.1882 Helsinki s
Forsell Karl August 24.3.1864 Helsinki s
Forsell Väinö 28.8.1893 Turku
Forsman Arthur Antti Juhonpoika 15.11.1889 Ruokolahti
Forsman Frans Eino 17.1.1903 Harjavalta
Forsman Johan Emil 2.10.1897 Helsinki sr
Forsman Juho Färlik 2.4.1899 Ulvila
Forsman Karl Leonard 27.9.1896 Dragsfjärd
Forsman Nestor Valto 14.5.1898 Iitti
Forsman Väinö Feeliks 14.1.1901 Asikkala
Forss Erik Edvard 30.7.1882 Helsinki s
Forssell Karl Fredrik 21.12.1876 Nurmijärvi
Forsström Frans Sigurd 14.6.1893 Siuntio
Forsten Antti 29.8.1862 Espoo
Forstén Frans Rikhard 1.9.1899 Myrskylä
Forstén Teodor Ferdinand 2.8.1883 Helsinki
Forström Otto Wilhelm Eero 6.4.1890 Helsinki e
Fransinpoika Frans Villiam 3.11.1895 Huittinen
Franssila Antti Antinp. 19.3.1861 Kymi
Fredriksson Johan Vilhelm 1892 Kemiö
Frej Axel Olof 9.3.1890 Helsinki sr
Frilander Albin 1878 Viipuri mlk
Friman Albinus Botholf 17.6.1894 Tampere
Friman Artur Volmar 20.1.1899 Tenhola
Friman Bruno Rikhard 10.5.1901 Pyhäjärvi UL
Friman Eero Sakarias 17.5.1896 Kristiinankaupunki
Friman Johan Taavetti Taavetinpoika 2.3.1885 Orimattila
Friman Otto Aleksander 9.10.1885 Helsinki s
Friman Paavo Johannes 29.11.1893 Lempäälä
Friman Vilho Eemil Eemilinpoika 1.2.1898 Ulvila
Friman W. 1894 Orimattila
Frisk Kustaa Aleksander 20.5.1897 Ypäjä
Friskberg Juho Jalmari 27.7.1900 Mäntsälä
Fröbom Frans Oskar 29.9.1898 Tampere
Fält August 26.9.1893 Hausjärvi
Fält Evert Juhonpoika 3.9.1884 Kuhmoinen
Fält Gunnar Herman 12.7.1895 Helsinki sr
Fält Juho Walfrid Henriksson 16.2.1876 Kristiinankaupunki
Fält Sulo 16.10.1899 Tuusula
Fält Wiljo Edvard Emilinpoika 22.12.1895 Valkeala
Färm A. 1897 Helsinki
Förström Karl Alfred 1897 Tuusula
Galenius Anton Vilh. Ernst 21.12.1892 Karjaa
Galin
Geddala Frans Alarik Elianp. 9.1.1880 Kymi
Gillberg Alfred Juhonp. 11.8.1870 Helsinki s
Giltig Antti 6.10.1898 Tampere
Girs Aukusti Vihtori 24.5.1896 Messukylä
Girs Kalle Joosepinpoika 21.12.1876 Huittinen
Girs Paavali Vilhonp. 5.1.1850 Messukylä
Glad Karl Einar 3.9.1896 Turku
Glad Wäinö 27.3.1899 Asikkala
Glans Nikola Olaus Juhonpoika 16.2.1862 Orimattila
Gorjunov
Gorohov
Grahn Emil Marianpoika 8.6.1893 Anjala
Granbom Helsinki
Granlund Kaarlo Emil Kustaanp. 26.7.1893 Helsinki s
Grannikow Vasili Helsingin pitäjä
Granqvist Otto Fredrik 3.4.1878 Pyhäjärvi VL
Granström Karl Gustaf 1877 Pori
Grinblom Frans 1889 Tampere
Grundström Johan Albert 29.11.1898 Pusula
Grundström Karl Verner 25.1.1862 Helsingin pitäjä
Gråsten Kustaa Ville Juusonp. 2.1.1894 Helsinki s
Grön Antti Matinpoika 1.8.1878 Muolaa
Grön Viktor Alexander Nikolai 22.3.1896 Sipoo
Grönberg Isak Viktor 7.10.1880 Rauma
Grönberg Juha Herman 12.9.1899 Orivesi
Grönberg Valter E. Helsingin pitäjä
Gröndahl Juho Väinö 15.9.1892 Iitti
Gröndahl Kustaa Adolf 13.9.1896 Sahalahti
Grönfors Antti 15.7.1899 Iisalmi
Grönfors Eevert Aleksander 15.5.1880 Messukylä
Grönfors Juho Eemil Taavtinp. 14.3.1893 Messukylä
Grönholm Emil Arvid 20.8.1892 Hattula
Grönholm Jalmari Adolf 6.11.1900 Lahti
Grönholm Johan Oskar 31.3.1891 Pernaja
Grönlund Ademar Alfred 16.10.1864 Noormarkku
Grönlund Kalle Kustaa 30.1.1892 Hauho
Grönlund Kustaa 1868 Noormarkku
Grönlund Vihtori Nestor 9.1.1874 Messukylä
Grönlund Wilhelm Evert 16.4.1891 Loviisa
Grönqvist Helsinki
Grönroos Kaarlo Aukusti 16.2.1897 Sammatti
Grönvall Frans Lauri Fransinpoika 28.7.1898 Kalvola
Grönvall Otto 1892 Jämsä
Gullman Kaarlo Vihtori Jarl 17.4.1899 Messukylä
Gullström Aksel Anselm 29.9.1902 Lohja
Gustafson Juho 2.11.1895 Uusikaupunki mlk
Gustafson Kaarl Karuna
Gustafsson Aarne 1899 Viipuri mlk
Gustafsson Helmer Alexander 9.3.1899 Dragsfjärd
Gustafsson Johan Emil 7.12.1873 Terijoki
Gustafsson Johannes Emil 27.8.1894 Lempäälä
Gustafsson Juho Henrik 25.12.1861 Messukylä
Gustafsson Kaarle Juho 2.2.1864 Tampere
Gustafsson Nikolai Aukusti 20.7.1895 Tampere
Gustafsson Otto Gabriel 8.9.1901 Tampere
Gustafsson Theodor Aleksander 2.4.1897 Tampere
Göös Oskari Severinp. 30.10.1886 Helsinki s
Haag Johan 1897 Tampere
Haag Johannes Evert 13.2.1897 Turku
Haahti Konrad Nikolai 7.3.1899 Pirkkala
Haajanen Emil 1891 Kotka
Haake Harald Leonard Marianp. 21.9.1898 Tammela
Haaman Juho 1900 Joutseno
Haansivu Huugo Iivari Kallenpoika 11.1.1895 Hämeenkyrö
Haansivu Viljo Evald 3.10.1897 Hämeenkyrö
Haapala Aleksander 24.3.1882 Tampere
Haapala Uuno Johannes 7.11.1898 Uskela
Haapalainen Edvard 2.6.1878 Nurmes
Haapanen Eerikki Alarikki 5.5.1899 Kuhmalahti
Haapanen Henrik Ilmari 30.9.1896 Tampere
Haapanen Kalle Nikolai 21.1.1899 Mellilä
Haapanen Karl Jakob 20.12.1896 Pertteli
Haapanen Kustaa Eemil 25.4.1892 Marttila
Haapanen Oskari Bernhard 24.9.1891 Tyrvää
Haapanen Otto Oskari Juhonpoika 10.4.1898 Lavia
Haapanen Reinhold 17.3.1895 Kuhmalahti
Haapanen Waldemar 27.9.1890 Asikkala
Haapaniemi Kalle Emanuel 21.5.1894 Kuru
Haapaniemi Katri Aleksandra 1903 Vesilahti
Haapasalo Kustaa Adolf 22.11.1897 Johannes
Haapasalo Wilhelm Seth 18.10.1893 Lohja
Haapiainen Edvard 24.10.1887 Viipuri mlk
Haavio U. 22.2.1900 Turku
Haavisto Aksel Akselinpoika 26.11.1883 Lempäälä
Haavisto Aleksander Kustaanpoika 13.7.1862 Kangasala
Haavisto Iivari Petter 29.6.1887 Hämeenkyrö
Haavisto Lauri Hjalmari 25.3.1894 Lempäälä
Haavisto Martti Mikael 11.5.1899 Helsinki s
Haavisto Väinö Jaakko 21.7.1893 Loimaa
Hackarainen Emil 10.6.1893 Turku
Hacksell Gustaf Gregorius 10.3.1893 Porvoo mlk
Hagelberg Karl Anton 10.11.1900 Dragsfjärd
Hagert Kaarlo Adolf 8.10.1898 Tampere
Hagman E. 1895 Kaarina
Hagner Aksel 19.2.1880 Ahlainen
Hagner Martti Riipertti 8.6.1897 Ulvila
Hagström Frans Oskar 22.12.1892 Inkoo
Haikarainen Erkki Aleksanteri Fredrikinpoika 11.7.1897 Lappee
Haikka Taneli Aleksanterinpoika 1898 Virolahti
Haikonen Jooseppi Joosepinpoika 20.8.1898 Terijoki
Haimi Otto 1893 Valkeala
Haimi Rikhard Wiktorinpoika 5.12.1896 Valkeala
Hakala Helsinki
Hakala Aadolf Nikolai 5.11.1895 Somerniemi
Hakala Bruuno Johannes 22.8.1897 Jokioinen
Hakala Edvard Josef 16.3.1895 Loimaa
Hakala Frans Vihtori 28.11.1874 Punkalaidun
Hakala Frans Vilhelm 22.3.1883 Eura
Hakala Hjalmar Tuomaanpoika 19.4.1884 Orivesi
Hakala Ilmari Kaarlenpoika 27.12.1894 Kangasala
Hakala Johannes 1896 Vesilahti
Hakala Juho Ferdinand 22.12.1889 Orivesi
Hakala Kalle Malakias 27.2.1878 Karkku
Hakala Martti 1887 Nurmijärvi
Hakala Nestor Heikinpoika 10.8.1883 Lieto
Hakala Uuno Toivonp. 7.4.1901 Hamina
Hakala Väinö 1896 Hämeenkyrö
Hakala Wilhelm Willenpoika 26.1.1889 Längelmäki
Hake Juha Artturi 31.10.1897 Sääksmäki
Hakkarainen Juhana Tuom.pka 14.7.1891 Impilahti
Hakkarainen Otto Tuom.pka 18.4.1897 Impilahti
Hakola Iivari Kankaanpää
Hakonen Akseli Aadolf 6.11.1881 Ruovesi
Hakonen Otto Wille Rautalampi
Hakulinen Kalle Juhana 4.6.1887 Helsinki p
Halava Viktor Arvid 1.6.1891 Helsinki s
Halén Herman Henrik 27.3.1892 Helsinki p
Halhonen Anton 19.3.1866 Iitti
Halinen Heikki Heikinp. 1.10.1876 Helsinki s
Halinen Vilhelm 1874 Viipuri mlk
Halkonen Niilo Juhonp. 5.4.1894 Ruovesi
Hallamäki Einari 10.2.1895 Lempäälä
Hallamäki Nestor Ans. 17.4.1899 Lempäälä
Hallén Johan Hjalmar 23.4.1879 Hanko
Hallikas Antti 1888 Jääski
Halme Frans Akseli 16.9.1895 Aura
Halme Heikki Juho 26.2.1878 Pyhäjärvi UL
Halme Iisakki Iisakinp. 29.9.1886 Helsinki e
Halme Jalmari 18.12.1895 Asikkala
Halme Kaarle Einar 11.12.1899 Hyvinkää
Halme Kaarle Kosti 1896 Kemiö
Halme Nestor Leander 19.2.1894 Eura
Halme Paavo Wilhelm Kustaanpoika 31.1.1892 Pori mlk
Halme Pietari Hugo 1898 Viipuri mlk
Halme Taavetti Antinp. 14.3.1881 Helsinki s
Halme Viljam 8.7.1900 Turku
Halmela Väinö Efraim 4.1.1895 Ikaalinen
Halonen Aukusti 1874 Viipuri mlk
Halonen Henrik Johan Aug:son 2.11.1879 Espoo
Halonen Johannes 1899 Viipuri mlk
Halonen Konstantin 1882 Viipuri mlk
Halonen Matti 1883 Viipuri mlk
Halonen Mikko 8.11.1875 Johannes
Halunen Helsinki
Hamari Otto 14.12.1896 Kymi
Hampeli Paavo Herbert 7.8.1899 Heinola
Hanhinen Kalle Fredrik 1895 Vampula
Hankuri Lahja Johannes Manunpoika 5.9.1893 Kuru
Hannukainen Mikko 26.5.1898 Kivennapa
Hannukka Jussi Suomenniemi
Hannula Wäinö Aliinanpoika 15.8.1900 Valkeala
Hanski Väinö 15.9.1890 Kotka
Hansson Johan Albin 24.4.1899 Loviisa
Hantula Severin Kristianinp. 3.7.1873 Helsinki s
Hantunen Emil Wiljonpoika 5.7.1890 Artjärvi
Happonen Aukusti 1888 Joutseno
Hardén Kalle Kallenp. 17.1.1871 Jämsä
Harju Aleksi 1887 Sääksmäki
Harju Eino Juhonpoika 18.1.1899 Virolahti
Harju Matti Juhonpoika 30.3.1885 Virolahti
Harju Wilho Ilmari 6.4.1894 Urjala
Harjula Kalle Eemeli 26.4.1868 Humppila
Harmonen Olli 2.12.1877 Lappeenranta
Hartell Karl Vilhelm 24.3.1877 Helsinki s
Hartikainen Helsinki
Hartikka Väinö Johannes Antinpoika 10.10.1893 Lappee
Hartonen Antton Antinpoika 8.8.1884 Kymi
Hasari Sylvester Valkeala
Haskelin Helsinki
Hast Kustaa Anton 16.1.1889 Tampere
Hati Johan Helsinki
Hati Villehard 14.12.1889 Helsinki e
Hatunen Frans August 1882 Viipuri mlk
Haukijärvi Manu Oskarinpoika 29.3.1894 Juupajoki
Hautala Esaias Rikhard 8.10.1866 Pukkila
Hautala Toivo Manu 21.1.1892 Virrat
Hautula Severi 3.7.1873 Helsinki s
Havia Lauri Henterinpoika 4.8.1853 Uusikirkko VL
Havu Hugo Aleksander 6.9.1898 Pori mlk
Havumäki Viktor Andersson 24.8.1870 Pyhtää
Hedén Brynolf Henrik 9.8.1892 Helsinki s
Heickell Juho Wilhelm 31.12.1874 Turku
Heijari Aleksanteri 1.1.1877 Viipuri mlk
Heijari Mikko 3.3.1849 Kymi
Heikkilä Anders Albert 28.11.1888 Pukkila
Heikkilä Aret Juhonpoika 19.3.1877 Padasjoki
Heikkilä August Rikhard 11.9.1892 Helsinki s
Heikkilä David 1885 Maaria
Heikkilä Jalmari 26.12.1899 Messukylä
Heikkilä Toivo Albinus 25.12.1893 Tammela
Heikkilä Walter Jalmari 16.7.1899 Vehkalahti
Heikkilä Woitto Kustaa Hildanpoika 15.11.1899 Marttila
Heikkilä Wäinö 1896 Orimattila
Heikkilä Yrjö Ilmari 29.11.1897 Koski TL
Heikkinen Väinö Hjalmar 18.4.1892 Hollola
Heikkonen Joosep Heikinpoika 17.12.1891 Muolaa
Heiman Ilo Werner 31.1.1899 Nurmijärvi
Heimanni Heikki 27.12.1874 Lahti
Heinebrun Johan Väinö 17.4.1898 Myrskylä
Heinikainen Otto Einar 1900 Viipuri mlk
Heininen Aarne Wilhelm 16.11.1898 Rauma
Heininen Anton 21.4.1896 Kaarina
Heininen Väinö Jalmari Tobiaanpoika 30.1.1889 Hämeenkyrö
Heiniö Juho 10.5.1891 Somerniemi
Heino Aksel Aleksander 1884 Maaria
Heino August Einar 1.1.1894 Espoo
Heino Jalmar 12.3.1888 Koski HL
Heino Johan Adolf 13.12.1871 Lempäälä
Heino Juho Emil 21.10.1891 Perniö
Heino Juho Oskari 24.7.1873 Orimattila
Heino Kalle Hjalmari 1.2.1897 Tampere
Heino Otto 7.7.1902 Kärkölä
Heino Tauno Olavi 17.4.1904 Porvoo
Heino Usko Freetrik 24.6.1887 Nurmijärvi
Heino Yrjö Kustaa Benjaminpoika 7.9.1896 Kangasala
Heinonen Aarne Aleksander 1902 Maaria
Heinonen Aarne Esaias 6.7.1888 Kuusjoki
Heinonen Abraham Konst. 1.12.1877 Pusula
Heinonen Adolf Vilhelm 15.6.1874 Maaria
Heinonen Anselm 14.3.1884 Iitti
Heinonen Antero Johannes 14.1.1891 Heinola mlk
Heinonen Anton Ivar Kallenp. 16.1.1883 Tampere
Heinonen Arttur Vehmaa
Heinonen Artturi 7.10.1892 Orimattila
Heinonen Artur Rafael 22.10.1899 Hanko
Heinonen Arvo Volteri 28.4.1896 Pirkkala
Heinonen August Volmar 24.12.1891 Karuna
Heinonen Emil Malakias 8.2.1900 Pori
Heinonen Erkki Juho 3.7.1862 Nastola
Heinonen Feeliks Herman 24.9.1875 Mouhijärvi
Heinonen Hjalmar 19.11.1890 Helsinki p
Heinonen Jalmar August 30.9.1894 Vihti
Heinonen Juho Frans Severiinanp. 2.7.1872 Tampere
Heinonen Juho Jalmari 1895 Akaa
Heinonen Juho Werner 21.6.1885 Kaarina
Heinonen Kaarle Viktor 12.12.1887 Somero
Heinonen Kurt Valfrid 24.10.1899 Viipuri
Heinonen Lauri Nikolai 1.7.1896 Pirkkala
Heinonen Malakias Malakp. 7.2.1876 Mouhijärvi
Heinonen Martta Mariana 27.9.1898 Pirkkala
Heinonen Martti Kalle 11.11.1898 Tyrvää
Heinonen Nestori Taavetti 8.1.1893 Pirkkala
Heinonen Taavetti Malakias Kallenpoika 12.8.1870 Pirkkala
Heinonen Tuure Juhonp. 27.2.1896 Helsinki e
Heinonen Urho Mainio 10.12.1884 Hausjärvi
Heinonen Usko Eberhard 8.7.1899 Hollola
Heinonen Valfrid Janakkala
Heinonen Väinö Alarik 16.7.1901 Nastola
Heinonen Väinö Edvardinpoika 15.10.1892 Hollola
Heinonen Wenner Nurmijärvi
Heinonen Wäino Aksel Kallenpoika 11.8.1890 Kirvu
Heinäjoki Martti Emil 25.10.1896 Hämeenkyrö
Heinäranta Sulo Edvard 26.2.1897 Helsingin pitäjä
Heiska Arvo Eemeli 22.3.1895 Kuru
Heiskala Toivo Ikaalinen
Heiskanen Abel 18.9.1883 Joroinen
Heiskanen Adam Heikinpoika 20.7.1878 Lappee
Heiskanen Heikki Juho 8.5.1883 Ruokolahti
Heiskanen Kaapro 24.3.1871 Leppävirta
Heittomäki Kaarle Kustaa 26.12.1897 Kangasala
Heklin Oskar Isak 28.2.1901 Mellilä
Helander Helsinki
Helander Anton Alfred 24.4.1890 Lammi
Helander Armas Brynolf Juhonpoika 20.1.1895 Valkeala
Helander Elias Oskari 3.4.1892 Hattula
Helander Frans Vilhelm 4.10.1897 Helsinki p
Helander Johan Fredrik 27.2.1880 Ruotsinpyhtää
Helander Juho Walfrid 8.1.1880 Espoo
Helander Kaarle Kustaa Matinpoika 21.9.1897 Eräjärvi
Helander Paavo 24.1.1901 Hausjärvi
Helander Toivo Jooseppi 19.3.1896 Hausjärvi
Heldan Paulu Johannes Oskarinpoika 13.7.1898 Vesilahti
Heleeni Eufemia Luopioinen
Helén Johannes Juhonpoika 3.1.1893 Padasjoki
Helén Kaarle Juhonpoika 31.10.1890 Luopioinen
Helén Karl Aleksander Johannanp. 22.5.1900 Tampere
Helenius August Somerniemi
Helenius Johan Emil 10.2.1887 Helsinki s
Helenius Kalle Walfrid Heikinpoika 7.12.1900 Hauho
Helenius Karl Hjalmar 5.12.1899 Pohja
Helenius Lauri Messukylä
Helenius Lauri Johannes Juhonp. 12.9.1891 Tampere
Helenius Martti Einar 29.3.1899 Loppi
Helenius Matti Fabian 20.2.1888 Teisko
Helenius Nestor 8.10.1889 Iitti
Helenius Oskar 4.2.1886 Messukylä
Helenius Paavo Henrikki Aataminpoika 26.8.1896 Kuru
Helenius Viktor Aleksander Kaarlenp. 14.12.1866 Helsinki e
Heliin J. Konstanttiin 30.4.1889 Lahti
Helin Erkki Nikolai 14.4.1896 Helsinki p
Helin Frans Feliks 1901 Kuopio
Helin Frans Jalmar 8.7.1891 Rauma
Helin Johan Emil 14.8.1888 Mäntsälä
Helin Johan Kustaa Juhanpoika 1.4.1881 Lempäälä
Helin Konrad Vilhelm 15.1.1871 Helsinki p
Helin Kustaa Viktor 4.9.1890 Turku
Helin Oskari Konrad Fredrikinpoika 6.3.1883 Tyrväntö
Helin Vilho Arvid 4.3.1897 Lempäälä
Helinen Johan Albert 26.7.1865 Helsinki e
Helkiö Fjalar Edvard 7.11.1899 Turku
Helkvisti Sulo 11.6.1890 Pirkkala
Hell Kustaa Viht. 29.5.1873 Janakkala
Hellberg Emil Wilhelm 14.12.1897 Perniö
Helle Anton 24.7.1881 Johannes
Helle Frans Johannes 8.7.1891 Turku
Helle Johan Aleksander 11.6.1879 Pori
Hellgren Karl Fredrik 20.1.1870 Helsinki s
Hellman Kaarle Ilmari 5.2.1896 Tampere
Hellman Kaarlo Fredr. 19.10.1892 Pyhäjärvi UL
Hellman Kaarlo Kustaa 25.9.1873 Tampere
Hellman Karl Rudolf 3.1.1883 Helsinki e
Hellsberg Emil Johannes 13.8.1900 Angelniemi
Hellstedt Kaarlo Vihtori 28.1.1881 Somerniemi
Hellstedt Kustaa Anton 5.10.1886 Somerniemi
Hellsten Einar Aleksander 10.12.1900 Askola
Hellsten Ida Mathilda 10.9.1897 Tampere
Hellsten Samuel Walfrid 10.3.1898 Uusikirkko TPL
Hellstén Matti Eerikinp. 20.9.1888 Tammela
Hellstén Waldemar Ferdinand 5.8.1893 Hämeenkyrö
Hellström Kaarle Evert 5.3.1876 Helsinki s
Hellström Mikko 29.9.1872 Helsinki s
Hellström Viktor Ivar Ferdinand 5.2.1893 Siuntio
Helmi Feliks Nikolai 5.4.1898 Lohja
Helminen Artturi Edvardinpoika 31.3.1893 Kuhmoinen
Helminen Frans 1888 Sääksmäki
Helminen Frans Juhanpoika 5.10.1856 Sääksmäki
Helminen Johannes Tampere
Helminen Juho Aleksi 17.6.1895 Padasjoki
Helminen Juho Edvard 17.5.1900 Tampere
Helminen Juho Eevertti 9.9.1894 Sääksmäki
Helminen Juho Kustaa Kustaanpoika 24.5.1874 Sääksmäki
Helminen Juho Wihtori 20.2.1885 Urjala
Helminen Kaarle Kustaa 18.9.1899 Längelmäki
Helminen Lauri Johannes 29.2.1896 Sahalahti
Helminen Matti Johannes 9.1.1896 Tampere
Helminen Nestor 22.2.1889 Kuolemajärvi
Helminen Wilho 24.3.1898 Hyvinkää
Helppolainen Joosep Juhonpoika 11.2.1895 Kivennapa
Helsten Kalle 1898 Loimaa
Helve Hemmi 21.11.1882 Helsinki p
Helynen Heikki Heikinpoika 4.5.1885 Parikkala
Hemmi Aapeli Seth 15.7.1887 Loppi
Henriksson Eino Hjalmar 27.11.1898 Hausjärvi
Henriksson Emil Johannes 22.9.1889 Lohja
Henriksson Johan Einar 16.5.1896 Myrskylä
Henriksson Johan Ragnvall 19.6.1893 Tampere
Henriksson Johannes Kustaanpoika 28.3.1886 Myrskylä
Henriksson Klas August 21.11.1858 Helsinki e
Henriksson Olga Maria 11.12.1898 Tampere
Henriksson Rudolf Samuel 23.11.1896 Dragsfjärd
Henriksson Thure Arvid 29.4.1898 Tampere
Henriksson Viktor Leander 30.3.1895 Dragsfjärd
Henriksson Voitto Volmari 27.3.1894 Forssa / Tammela
Hento Väinö Johannes 3.7.1900 Uskela
Hentto Veli Taavi 28.12.1889 Kärkölä
Henttonen Matti Jääski
Hentunen Teodor Jeremianp. 30.4.1891 Helsinki s
Hermansson Herman Rikhard 7.2.1902 Angelniemi
Herranen Anselm Serahvianpoika 24.7.1875 Pälkäne
Herranen Herman Hermanninp. 12.4.1881 Ruovesi
Herranen Oskar 2.11.1874 Lappee
Herranen Sulo Arvid Santerinpoika 24.2.1896 Ruovesi
Herranen Vilho Edvin 22.9.1900 Helsinki e
Hesselgren Jalmari Ruokolahti
Hevonoja Toivo 1.9.1899 Janakkala
Hietala Eero Lambert 29.5.1897 Ruovesi
Hietala Eufemia Vilhelmina 16.9.1880 Luopioinen
Hietala Kalle Mikael 26.9.1901 Tyrvää
Hietala Niilo Teudor 8.11.1900 Tuusula
Hietala Onni Arviiti Matinpoika 27.8.1892 Kuru
Hietanen Evert Nikolai 7.9.1897 Metsämaa
Hietanen Kalle Aukusti 28.1.1884 Sääksmäki
Hietanen Kalle Kustaa 7.9.1873 Sääksmäki
Hietanen Kustaa Teodor Kust.p. 12.2.1882 Hyvinkää
Hietanen Väinö Aug. 10.1.1901 Sahalahti
Hietarinne Siivo Joonas Joonaanpoika 10.10.1892 Orimattila
Hietarinta Rikhard Matinpoika 27.9.1885 Myrskylä
Hietavuori Arvi Aarne 18.12.1899 Helsinki s
Hiiri Jooseppi Pekanpoika 27.4.1890 Sakkola
Hiironen Huugo Matias Niklaanpoika 1.9.1895 Jyväskylä mlk
Hilden Matti Helsinki
Hildén Aaron Helsinki
Hildén August Jalmari 2.1.1888 Akaa
Hildén Heikki Arvid Juhanp. 30.4.1877 Teisko
Hildén Juho Heikki Kaarlenp. 23.2.1875 Tampere
Hildén Kalle Johannes 22.7.1897 Helsinki p
Hiljanen Emil 20.8.1886 Hollola
Hiltunen Arvid 4.7.1876 Tampere
Himberg Kustaa Wilhelm 1.6.1862 Helsingin pitäjä
Himberg Valfrid 5.7.1889 Helsinki s
Himmanen Emil 31.3.1889 Viipuri mlk
Himmelros Alli Janakkala
Hindersson Johannes Ivar 3.12.1877 Degerby
Hinkkainen Paavo Heikki Heikinpoika 19.2.1891 Lappee
Hinkkuri Hjalmar Antinpoika 11.4.1888 Valkeala
Hippola Anton 15.7.1897 Kymi
Hirsikangas Kalle Juho Erkinpoika 4.12.1886 Alajärvi
Hirsimäki Joose Edvard 10.7.1896 Jokioinen
Hirvelä Oskari 1897 Orimattila
Hirvenoja Hugo Hilarius Hermaninpoika 21.2.1897 Koivisto
Hirvenoja Karl Rikhard 19.10.1893 Somero
Hirvi Viktor 29.11.1867 Mäntsälä
Hirvonen Antti 12.7.1888 Värtsilä
Hirvonen Antti Antinpoika 9.3.1891 Hyvinkää
Hirvonen August Bernhard 24.9.1875 Helsinki s
Hirvonen Eljas Ilmari 31.7.1898 Joensuu
Hirvonen Mikko 15.8.1885 Joroinen
Hirvonen Paavo Ruokolahti
Hirvonen Pekka 1894 Antrea
Hiukkamäki Valto J. 1.10.1896 Urjala
Hjelt Aukusti Johannes 23.7.1895 Akaa
Hjelt Nikolai 20.12.1883 Loimaa
Hjelt Väinö Valdemar 23.10.1896 Helsinki s
Hjerp Hugo Ilmari 14.2.1900 Tammela
Hjerppe Joonas Joonaanpoika 4.7.1894 Savitaipale
Hoffren And. Ludv. 16.3.1898 Pernaja
Hokajärvi Johannes 20.9.1896 Lammi
Hokka Toivo Johannes 16.12.1898 Humppila
Hokkanen Emil 7.9.1892 Helsinki s
Hokkanen Fritiof Marianp. 7.5.1883 Jämsä
Hokkanen Juho Vihtori Juhonp. 17.3.1883 Tampere
Hokkanen Matti 25.2.1870 Iitti
Holm Emil Amandanp. 23.5.1891 Tampere
Holm Kalle Juho 3.4.1882 Hausjärvi
Holm Kosti 1896 Angelniemi
Holm Urho Edvard 16.9.1892 Forssa / Tammela
Holm Urho Edvin 21.1.1900 Rymättylä
Holmberg Gustaf Reinhold 6.6.1896 Espoo
Holmberg Gustaf Sigurd 9.2.1898 Karjaa
Holmisto Eeva Helena 25.7.1902 Forssa / Tammela
Holmstén Johan Robert 11.12.1872 Myrskylä
Holmström August Julius 4.2.1881 Rauma mlk
Holmström Emil Henrik 19.1.1891 Vihti
Holmström Joel Waldemar 13.7.1893 Dragsfjärd
Holopainen Jaakko Mikonpoika 12.5.1884 Impilahti
Holopainen Otto 1892 Joutseno
Holopainen Otto Vilho 19.9.1899 Hausjärvi
Holttinen Nikolai Tuomaanpoika 5.10.1865 Valkjärvi
Honka Yrjö Nikolai 10.6.1900 Forssa / Tammela
Honkamäki Ossian 13.2.1884 Pirkkala
Honkanen Eemeli 25.4.1896 Orivesi
Honkanen Eino Emil 28.4.1900 Maaria
Honkanen Jalmar Nikolai 30.11.1873 Orimattila
Honkanen Johan Mathias 25.2.1900 Tampere
Honkanen Mikko 1868 Viipuri mlk
Honkanen Vihtori 20.6.1885 Tuusula
Honkanen Väinö Adiel 16.6.1901 Vilppula
Honkaniemi Toivo Johannes 20.9.1899 Helsinki s
Honkimaa Hugo Sven 1.9.1898 Kotka
Hono Einar Juhonpoika 7.8.1896 Virolahti
Hormisto Vihtori 17.9.1892 Urjala
Horppu Oskar Tanelinpoika 27.4.1885 Valkeala
Horppu Taavetti Tanelinpoika 23.6.1881 Valkeala
Hostila Hjalmar 9.10.1890 Kotka
Huhtala Helsingin pitäjä
Huhtala Otto 13.4.1893 Punkalaidun
Huhtinen Kaarle Juhonpoika 11.12.1877 Padasjoki
Huhtinen Kalle Juho 9.5.1871 Sippola
Huhtinen Matti 8.12.1900 Humppila
Hujo Erik Jalmari Oskp. 28.3.1896 Mouhijärvi
Huljana Otto 1880 Viipuri
Huomo Jaakko Viktor Liisanpoika 7.9.1890 Valkeala
Huotari Viktor 8.2.1895 Joroinen
Huovila Urho 11.9.1895 Artjärvi
Huovinen Eino 1900 Kivennapa
Hurja Otto Antinpoika 5.4.1875 Lappee
Hurja Sulo Elias 26.4.1899 Nastola
Hurme Helsinki
Hurme Joh. Wikt. 17.11.1888 Nummi
Hurmeranta Emil Richard 20.4.1877 Helsinki e
Hurskainen Albin 30.3.1876 Miehikkälä
Hurtig Kustaa Jalmar 2.8.1895 Säkylä
Hurtig Väinö Elis Jeremianpoika 6.1.1891 Alatornio
Husu Antti 1896 Joutseno
Husu Einar Edvard 18.8.1896 Kymi
Huttu Vasili Impilahti
Huttunen Eemil Augustinpoika 21.9.1871 Antrea
Huttunen Elias Eliaksenpoika 3.4.1875 Lemi
Huttunen Hilja Amanda 8.10.1897 Mäntsälä
Huttunen Kalle Edvard 29.7.1877 Teisko
Huuhilo Elias Joon. poika 24.7.1881 Savitaipale
Huuhtanen Johan Helenanpoika 22.5.1892 Terijoki
Huuska Kustaa 1862 Ylöjärvi
Huuskonen Hilda Velenius 23.11.1876 Tampere
Hynynen Aleksanteri 21.1.1901 Helsinki s
Hynynen Taavetti 14.1.1889 Viipuri
Hyppänen Matti 7.1.1899 Säkkijärvi
Hyppönen Kustaa 10.6.1896 Jämsä
Hyrkkönen Edvard Epranpoika 12.11.1889 Vilppula
Hyttinen Einar Aleksander 26.4.1897 Hollola
Hytönen Antti 30.11.1899 Pihtipudas
Hyvärinen Emil 3.7.1898 Nuijamaa
Hyvärinen Frans Aarne Aaronpoika 13.9.1899 Valkeala
Hyvärinen J. 14.3.1873 Ruokolahti
Hyvärinen Kaarlo Kustaa 24.5.1871 Helsinki p
Hyvärinen Lauri Albert 1895 Viipuri mlk
Hyvärinen Martti Juhana 1894 Kuopio
Hyvärinen Petter Niilonpoika 14.6.1870 Hollola
Hyvättinen Matti Eskonp. 30.12.1882 Helsinki s
Hyvönen Ivar Edvin 7.12.1898 Iitti
Hyvönen Kustaa 21.10.1897 Tuusula
Hyvönen Selma Antti-Juhontr. 24.4.1898 Helsinki e
Hyvönen Yrjö Aleksander 1899 Kemiö
Hyytiäinen August 1886 Viipuri mlk
Hyytiäinen Joonas 1901 Viipuri mlk
Hyytiö Herman Hermanninpoika 3.4.1886 Ruovesi
Hyökki Aleksander 1876 Viipuri mlk
Hållfast Oskar Edvard 5.6.1883 Espoo
Hägerstet Alfons Kirkkonummi
Hägg A. 1897 Pyhäjärvi UL
Hägg Kustaa Villiam 8.7.1896 Tyrväntö
Hägglund Anders Joel 30.6.1884 Helsinki er
Häggman Arthur 5.3.1901 Helsinki er
Häggqvist Evert 19.7.1900 Tuusula
Häggqvist Petter Alfons 2.10.1881 Helsinki er
Häggström Elin Maria 19.1.1882 Helsinki e
Häkinen Lauri 1893 Urjala
Häkkinen August Esaianpoika 8.2.1895 Ruokolahti
Häkkinen Eevert Esaianpoika 8.8.1897 Ruokolahti
Häkkinen Johan Emil 8.7.1895 Kotka
Häkkinen Juho 14.7.1885 Kotka
Häkkinen Juho 1888 Joutseno
Häkkinen Juho Juuso 31.10.1875 Leppävirta
Häkkinen Paavali 1888 Viipuri mlk
Häkkinen Pietari Johannes Juhonpoika 4.12.1899 Ruokolahti
Häkkinen Wilhelm Anna-Sofianpoika 9.4.1875 Valkeala
Häkämies August Antinpoika 22.8.1893 Terijoki
Häkänen Anton Vilhelm 3.4.1883 Helsinki s
Hällström Toivo Armas Kallenpoika 26.7.1899 Kuru
Hämeranta Väinö Matias 16.3.1888 Parainen
Hämäläinen Antti Juhana Idanpoika 26.12.1875 Virolahti
Hämäläinen Eino Petteri 1896 Joutseno
Hämäläinen Elias 1895 Viipuri mlk
Hämäläinen Emil 15.9.1895 Ristiina
Hämäläinen Ivar 16.7.1891 Kotka
Hämäläinen Kalle Helsinki
Hämäläinen Kalle Aaronpoika 10.1.1880 Sippola
Hämäläinen Kalle Kustaa 30.6.1884 Viipuri
Hämäläinen Kustaa 8.9.1889 Kotka
Hämäläinen Leonard Gabriel 25.7.1898 Uusikaupunki
Hämäläinen Otto Kustaanpoika 28.2.1901 Uusikirkko VL
Hämäläinen Ville 1899 Viipuri mlk
Hämäläinen Ville 1889 Viipuri mlk
Hämäläinen Väinö Joosepinpoika 2.1.1901 Terijoki
Hänninen August 3.1.1871 Helsinki p
Hänninen Erik 10.5.1879 Helsinki p
Hänninen Kalle 15.6.1897 Sipoo
Härmä Augst Somerniemi
Hätinen Pekka Helsinki
Häyrynen Emil 7.5.1892 Helsinki p
Höckert Armas Arvi 3.9.1897 Pori mlk
Höglund Arvi Kaarlenpoika 19.12.1901 Ruokolahti
Högström Teodor 10.7.1897 Tampere
Höijer August 1881 Viipuri mlk
Hölttä Edvard 4.1.1873 Mäntsälä
Hölttä Johannes Juhonpoika 3.3.1901 Kivennapa
Höst Wihtor Tuusula
Höök Kustaa Fredrik Fredrikinp. 19.10.1890 Tampere
Id Anna Irene 19.6.1894 Hollola
Idman Klas Viktor 22.7.1893 Vihti
Idström Kaarle Jooseppi Kaarlenp. 29.3.1890 Kymi
Ignatius Matti Pielisjärvi
Ihalainen Onni Samulinpoika 6.2.1896 Jääski
Ihalin Edvard Johannes 5.1.1896 Kaarina
Ihamäki Konrad Nikolai Ferdinandinpoika 13.10.1891 Vesilahti
Ihamäki Toivo Artturi Mikonp. 23.12.1893 Tammela
Ihanainen Juhana Juhonpoika 18.6.1871 Lappee
Ihander Johan Hjalmar 11.1.1895 Lohja
Ihanne Anders Alexander 13.3.1883 Turku
Iisakkala Viktor Annanpoika 1.7.1888 Kymi
Iivanainen August 1886 Viipuri mlk
Iivarinen Armas 26.11.1897 Joroinen
Iivonen Sakar Hiopinpoika 29.10.1878 Kivennapa
Ijäs Paavo 19.7.1884 Viipuri
Ikatti Ristian Kustaanpoika 18.7.1887 Uusikirkko VL
Ikonen Albin 1873 Viipuri mlk
Ikonen Johan Evert Helsinki
Ikäläinen Aapeli Aukusti 1.1.1883 Savukoski
Iljin Anna 17.6.1875 Viipuri
Ilman Kalle Valdemar 29.1.1893 Tampere
Ilmarinen Niilo Kustaanpoika 5.5.1894 Lempäälä
Ilmonen Aatto Johannes 23.6.1897 Kuusjoki
Ilmonen Väinö Armas 1.1.1893 Padasjoki
Ilola Verner Timoteus 9.5.1892 Metsämaa
Ilonen Johannes Juhonpoika 12.6.1895 Kivennapa
Ilonen Juho Ilmari 23.2.1880 Orimattila
Ilonen Mikko Tuomaanpoika 26.8.1882 Kivennapa
Ilonen Tuomas Joosepinpoika 18.6.1873 Terijoki
Ilovaara Tuomas Vilho Israelinp. 31.8.1863 Tampere
Iltanen Otto A. 24.7.1895 Vanaja
Imberg Paavo Aleksanteri 11.1.1899 Pori mlk
Immonen Nestor 3.4.1892 Sippola
Immonen Urho Aksel 23.3.1899 Tuusula
Inberg Frans Wilhelm 22.9.1900 Pori
Inberg Viljam Valdemar 28.8.1896 Ahlainen
Ingman Bertel Johannes 18.11.1899 Helsinki er
Ingström Kaarlo Juhana 1900 Viipuri mlk
Inkeroinen Fabian 24.4.1878 Iitti
Inkeroinen Imanuel 1890 Lappee
Inkinen Juho Iivarinpoika 18.8.1883 Kirvu
Innanen Juho 1871 Viipuri mlk
Innanen Uno Valfrid 1898 Viipuri mlk
Into Oskari Nestorinp. 23.10.1900 Hausjärvi
Irjala Ismael 25.5.1889 Teisko
Isakson Oskar 1888 Pori mlk
Isokoski Herman Ahlainen
Isokuortti Emil 27.10.1880 Hollola
Isomäki Taavetti Juhonp. 4.11.1885 Tampere
Isoviita Kalle Vihtori 29.11.1897 Ikaalinen
Issakainen Juho Ville 1879 Viipuri mlk
Itkonen Albin Juho 1880 Viipuri mlk
Itäluoma Juho Vihtori 27.3.1886 Lavia
Iukkanen Kustaa Adolf Juhonpoika 7.11.1899 Terijoki
Ivanov
Jaakkola Arvo Artturi 9.7.1896 Tammela
Jaakkola Johan 5.5.1875 Vihti
Jaakkola Kaarle Viktor 23.8.1875 Köyliö
Jaakkola Maurits 1.11.1876 Pori mlk
Jaakkola Maurits 12.3.1882 Urjala
Jaatinen Kustaa 27.11.1864 Akaa
Jaatinen Nestor 25.9.1879 Ruotsinpyhtää
Jack Oskar Kaarlenpoika 19.3.1897 Antrea
Jahn Johan 18.8.1865 Akaa
Jakobsson Wilho Edvart 5.11.1901 Lempäälä
Jakonen Onni 1898 Kokemäki
Jalava Armas Kiutu Helsinki
Jalava Johan Emil Klasenpoika 4.7.1892 Hyvinkää
Jalkanen Ellen 1894 Viipuri mlk
Jalo Antti Oskari Kaaponpoika 24.3.1897 Lapua
Jalo Huugo Ilmari 18.8.1894 Helsinki p
Jalo Kalle Alfred 22.7.1896 Aura
Jalonen Johannes 30.5.1897 Humppila
Jalonen Kaarle Johannes 21.10.1896 Mouhijärvi
Jalonen Kustaa Ilmari 24.3.1897 Huittinen
Jalonen Kustaa Vihtori 23.5.1893 Loimaa
Jalonen Lauri Aug. 1.2.1900 Kaarina
Jalonen Martti Juho 25.11.1891 Ypäjä
Jalonen Paavo 1900 Humppila
Jalonen Rikhard Väinö 8.2.1886 Orimattila
Jalonen Viktori Botolf 17.6.1900 Keikyä
Janhonen Herman Aleksinp. 6.1.1895 Helsinki e
Janhunen Evert 13.6.1898 Viipuri mlk
Janhunen Heikki Helsinki
Janhunen Isak 10.5.1893 Viipuri
Janhunen Kalle Elias Eerikinp. 17.4.1898 Tampere
Janhunen Oskar 10.6.1891 Viipuri
Jansson A.V 3.11.1894 Turku
Jansson Johannes Taavinp. 3.3.1898 Tammela
Jansson Matts Leander 4.7.1878 Kirkkonummi
Jaspi Kustaa Ristian 30.4.1864 Alatornio
Jauhiainen Julius 19.7.1893 Pihtipudas
Jelisejeff Mikko 1890 Rautu
Jern Konrad Wilhelm 21.11.1887 Längelmäki
Jernström Aina Wilhelmina 4.5.1875 Pyhäjärvi VL
Jernström Juho Arndt 12.12.1873 Pyhäjärvi VL
Jeskanen Viktor 9.3.1899 Lappeenranta
Jevstafejev
Joensuu Samuli Lauri 1899 Lempäälä
Johansson Albin Ebenh. 2.3.1891 Kemiö
Johansson Aleksander 1.8.1883 Loppi
Johansson Arvo Vilhelm 12.10.1887 Tampere
Johansson August Vilhelm 1884 Viipuri mlk
Johansson August Wilhelm Idanp. 18.6.1890 Forssa / Tammela
Johansson Axel Arvid 19.10.1896 Pernaja
Johansson Emil 1880 Tuusula
Johansson Erik Villehard 25.8.1861 Helsinki s
Johansson Frans Oskar 14.11.1897 Lempäälä
Johansson Hugo Ferdinand 4.2.1897 Pernaja
Johansson Jalmari Hausjärvi
Johansson Johan Henrik 23.5.1879 Myrskylä
Johansson Johan Lennart 23.1.1895 Dragsfjärd
Johansson Juho Helsinki
Johansson Juho Ernst 10.3.1883 Hollola
Johansson Jussi 1859 Messukylä
Johansson Magnus 12.7.1899 Hämeenlinna
Johansson Mauritz Ferdinand 22.7.1900 Turku
Johansson Oskar Rudolf 6.3.1889 Loviisa
Johansson Otto Ilmari 20.6.1891 Tampere
Johansson Santeri 1890 Hyvinkää
Johansson Sulo Emil Semmertinpoika 4.4.1892 Mäntsälä
Johansson Toivo 9.11.1898 Karuna
Johansson Valter Rafael 1.7.1900 Pyhtää
Johansson Verner Johannes 1893 Kemiö
Johansson Vihtori Anshelm Oskarinp. 19.4.1897 Pori mlk
Jokela Frans Vihtori 6.6.1893 Lempäälä
Jokela Juho Oskar 26.11.1893 Maaria
Jokela Juho Valfrid 23.5.1890 Lammi
Jokela Karl Einar 23.9.1895 Maaria
Jokela Lauri Aleksi 20.7.1895 Pirkkala
Jokela Viktor Taavetinpoika 31.7.1897 Johannes
Joki August Juhonpoika 24.2.1888 Vesilahti
Joki Emil Jaakko 18.7.1899 Kristiinankaupunki
Joki Paavo Edvard 2.11.1897 Tampere
Joki Sulo Tampere
Joki Toivo Johannes 13.9.1897 Hausjärvi
Joki Wäinö 1888 Tuusula
Jokila Väinö Aleksant. 25.4.1890 Loppi
Jokimaa Eero Hämeenkyrö
Jokinen Helsingin pitäjä
Jokinen Helsinki
Jokinen Alfred Marianpoika 5.3.1883 Lahti
Jokinen Anselmi 3.5.1888 Helsinki p
Jokinen August 10.7.1875 Nurmijärvi
Jokinen Eemil Joh. 22.8.1899 Hämeenkyrö
Jokinen Emil 3.10.1880 Helsinki s
Jokinen Herman Juhonp. 19.8.1874 Tampere
Jokinen Janne Antinp. 12.12.1895 Ruovesi
Jokinen Johan Aleksis 1899 Laitila
Jokinen Juho Urho Juhonp. 26.5.1892 Tampere
Jokinen Kalle Iivari 31.1.1875 Hämeenkyrö
Jokinen Kalle Juhonpoika 27.1.1902 Kalvola
Jokinen Kalle Kustaa 4.10.1895 Loppi
Jokinen Kalle Vihtori 25.2.1900 Metsämaa
Jokinen Karl August 12.7.1899 Perniö
Jokinen Lauri Hermaninp. 9.4.1895 Tampere
Jokinen Lauri Sakarias 20.9.1897 Hämeenkyrö
Jokinen Oskari Maijanpoika 12.12.1867 Kuru
Jokinen Otto Selim 24.9.1899 Hausjärvi
Jokinen Otto Vilhelm Helsinki
Jokinen Richard Marianpoika 9.11.1878 Ruokolahti
Jokinen Rikard 19.5.1878 Tuusula
Jokinen Rikhard 1898 Luopioinen
Jokinen Sulo Jalmari Kallenp. 20.11.1883 Teisko
Jokinen Toivo Johannes 1895 Merikarvia
Jokinen Vallerian 1884 Hyvinkää
Jokinen Vihtori 2.11.1900 Hollola
Jokiranta Kaarle Edvard 15.8.1884 Viipuri mlk
Jordan Lassi Vilhelm 10.8.1891 Joroinen
Joukanen Herman Lauri 3.7.1893 Iitti
Joutjärvi Sylvester Erikinpoika 3.1.1875 Valkeala
Joutsela Otto Vilhelm 21.4.1864 Helsinki p
Joutsen Juho Albert 4.6.1880 Helsinki e
Juhakkala Abel Juhonpoika 23.3.1864 Orimattila
Juhola Atte Anshelm 31.1.1898 Lohja
Juhola Nikolai 10.5.1889 Porvoo mlk
Juhola Oskar Rikhard 5.10.1896 Noormarkku
Jukarainen Mikko Leonard 25.9.1894 Lappeenranta
Julin Martti Johannes 29.10.1896 Sääksmäki
Julkunen Johan Emil Otonpoika 19.10.1899 Lappee
Jung Alfred Antinp. 10.12.1883 Forssa / Tammela
Jungell Johan Viktor 1.7.1890 Myrskylä
Junna Juho Antero 1896 Viipuri mlk
Junnila Kaarlo 1900 Maaria
Junnola Aino Matilda 1900 Viipuri mlk
Jurvelin Kalle Einari Rennenpoika 20.4.1896 Kuhmoniemi
Juselius Yrjö Ensio 31.3.1901 Mäntsälä
Juuse Kalle Jalmari 17.11.1892 Hämeenkyrö
Juusti Erik Viktor 15.11.1874 Pukkila
Juutilainen Arvi 19.6.1893 Viipuri
Juvalainen Kaarle Kustaa Malakianpoika 5.12.1870 Pirkkala
Juvonen K. Tuusula
Juvonen Matti 31.1.1872 Turku
Jyrkinen Semen Semenoff 13.3.1888 Impilahti
Jyräs Hjalmar Eevaliisanpoika 15.5.1883 Valkeala
Jysiini Kalle Paavali 1887 Ylöjärvi
Jägerroos Juho Aukusti 31.7.1901 Sääksmäki
Jäntti August Vilhelm 5.9.1900 Helsinki s
Jäppinen Juho Pietarinpoika 30.6.1886 Ruokolahti
Jäppinen Matti Matinpoika 29.6.1889 Ruokolahti
Järveläinen Emil 11.12.1885 Hyvinkää
Järvenpää Anton Matinpoika 3.7.1894 Orivesi
Järvenpää Johannes Aleksander 1887 Ylöjärvi
Järvenpää Kaarle Emil Emilinpoika 5.5.1900 Tampere
Järvenpää Kalle Aatu Kallenpoika 24.9.1888 Kuru
Järvenpää Kustaa 16.9.1879 Somerniemi
Järvenpää Uuno 1895 Hyvinkää
Järvensivu Artturi 1899 Lempäälä
Järvensivu Johannes 29.4.1871 Noormarkku
Järvensivu Juha 1890 Urjala
Järvensivu Niilo Johannes 7.1.1899 Vihti
Järvi Edvard Ruovesi
Järvi Henrik Vihtori 14.10.1896 Kangasala
Järvi Wihtori 1890 Huittinen
Järvimäki Levi Henrik 8.2.1895 Loviisa
Järvinen Albert Otto Engelbert 7.11.1896 Nauvo
Järvinen Aleksi 5.7.1895 Lavia
Järvinen Aleksi Mikael 26.9.1898 Kuru
Järvinen Anton 1882 Mouhijärvi
Järvinen Arvid Elias 17.4.1897 Pirkkala
Järvinen Arvo Malakias 10.11.1894 Pirkkala
Järvinen Aukusti Santerinpoika 21.5.1898 Kuhmoinen
Järvinen Eino 14.6.1891 Helsinki
Järvinen Eino Aleksi 17.7.1895 Lieto
Järvinen Emil 10.2.1883 Helsinki
Järvinen Emil Kotka
Järvinen Ernst Teodor 2.11.1895 Nurmijärvi
Järvinen Georg Arvid Anshelm 15.12.1886 Kakskerta
Järvinen Herman Santerinp. 26.4.1870 Ruovesi
Järvinen Herman Vihtorinpoika 12.7.1897 Juupajoki
Järvinen Hilda Maria Vendlantr. 6.6.1896 Alastaro
Järvinen Ida Johanna 19.9.1895 Sääksmäki
Järvinen Iita Maria Fredrikintytär 9.11.1898 Sääksmäki
Järvinen Jaakko Johan Villiam 22.1.1901 Tampere
Järvinen Jalmar Nikolai 18.10.1896 Turku
Järvinen Jalmari 23.1.1889 Juupajoki
Järvinen Janne Tuusula
Järvinen Johan A. Helsingin pitäjä
Järvinen Juho 10.5.1876 Artjärvi
Järvinen Juho Alfred Juhonpoika 2.11.1896 Luopioinen
Järvinen Juho Fredrik 5.9.1873 Helsinki e
Järvinen Kaarle Edvard 24.3.1896 Sahalahti
Järvinen Kaarlo Vilho 21.1.1900 Tampere
Järvinen Kaarlo Waldemar 12.11.1900 Hämeenkyrö
Järvinen Kalle Helsinki
Järvinen Kalle Juhanp. 22.2.1881 Messukylä
Järvinen Kalle Paavali 27.12.1897 Urjala
Järvinen Kustaa Edvard 3.5.1900 Tampere
Järvinen Kustaa Fredrik 15.7.1880 Alastaro
Järvinen Kustaa Jalmari Nestorinpoika 19.9.1893 Ulvila
Järvinen Kustaa Juhonp. 2.7.1884 Tampere
Järvinen Kustaa Kallenp. 3.10.1882 Messukylä
Järvinen Kustaa Vihtori 27.5.1895 Lieto
Järvinen Lauri 18.10.1891 Tampere
Järvinen Lauri Eetunpoika 8.8.1893 Juupajoki
Järvinen Leevi Nikolai 15.11.1898 Alastaro
Järvinen Mikko Tampere
Järvinen Pauli Johannes 23.1.1901 Helsinki s
Järvinen Severi 1900 Längelmäki
Järvinen Suoma Amanda 2.10.1902 Sääksmäki
Järvinen Taavetti Fabian 18.1.1877 Hämeenkyrö
Järvinen Urho Jooseppi 14.12.1899 Juupajoki
Järvinen Verner 1895 Tampere
Järvinen Vihtori Johannes 23.8.1880 Punkalaidun
Järvinen Vihtori Kallenp. 19.3.1893 Messukylä
Järvinen Vihtori Salunpoika 10.8.1870 Juupajoki
Järvinen Vihtori Vihtorinpoika 15.5.1896 Juupajoki
Järvinen Ville Helsinki
Järvinen Väinö Johannes 14.3.1901 Tampere
Järvinen Wäinö 1900 Lieto
Jääskeläinen Helsinki
Jääskeläinen Emil 22.12.1894 Helsinki s
Jääskeläinen Johannes 15.12.1890 Viipuri
Jääskeläinen Vilho 29.9.1892 Varkaus / Leppävirta
Jääskeläinen Ville Martinpoika 9.1.1897 Uusikirkko VL
Kaakkolammi Lauri Verner Ernetinpoika 1.8.1895 Vesilahti
Kaario Viktor Felix 9.6.1872 Rautu
Kaarttinen Juho 1885 Lempäälä
Kahilahti Martti Johannes 26.10.1902 Helsinki p
Kaiho Jalmari Vilhonp. 11.7.1887 Valkeala
Kaijansinkko Antti 1899 Joutseno
Kaipainen Aug. Antrea
Kaipala Kustaa Vilho 10.11.1889 Viipuri mlk
Kaiponen Johan 1878 Viipuri mlk
Kairenius Emil Arvid 2.9.1890 Lohja
Kaisla Wilho Aleksander 10.1.1897 Kymi
Kaitalahti Johannes Anselm 22.6.1899 Helsingin pitäjä
Kaituri Sipi Kallenpoika 12.4.1884 Juupajoki
Kaivola Frans Wäinö 27.3.1899 Nakkila
Kaivola Fredrik Kallenpoika 15.7.1876 Helsinki s
Kaivola Johannes 4.1.1901 Jaala
Kaivola Villehad 16.7.1896 Koski HL
Kaivonen Yrjö Eedvard 2.3.1892 Asikkala
Kajala Artturi 9.11.1896 Paattinen
Kajander August 7.1.1881 Hausjärvi
Kajander Frans Oskar 23.7.1881 Espoo
Kajander Gunnar Ferdinand 1.7.1876 Espoo
Kajander Johannes 30.12.1895 Helsinki e
Kajander Juho Willehad 20.6.1886 Myrskylä
Kajander Karl Aksel 5.3.1876 Kemiö
Kajander Tuomas Mikael Stefanus 1896 Mellilä
Kajastus Henrik Johan Evald 29.6.1895 Helsinki s
Kakriainen Aarne William Tanelinpoika 18.10.1896 Valkeala
Kalervo Karl Wilhelm 27.4.1883 Turku
Kaleva Theodor Jalmari 1.1.1892 Helsinki s
Kallberg Yrjö Wilhelm 20.12.1898 Mäntsälä
Kallela Oskar Artturi 25.5.1887 Merikarvia
Kallio Aksel Parkano
Kallio Akseli Julius Juhonpoika 17.4.1881 Ikaalinen
Kallio Anshelm Joonaanp. 9.1.1860 Helsinki s
Kallio Eevertti Aleksanterinpoika 8.9.1895 Kalvola
Kallio Emil Ludvig 24.10.1899 Pertteli
Kallio Erkki Erland 8.9.1894 Helsinki s
Kallio Evald 27.9.1873 Ruotsinpyhtää
Kallio Frans Eemil 11.2.1892 Ulvila
Kallio Johan August 27.10.1890 Nurmijärvi
Kallio Joonas Joonaanpoika 10.9.1870 Lappee
Kallio Josef 4.3.1890 Hyvinkää
Kallio Kalle Emil 13.10.1900 Urjala
Kallio Karl Hjalmar 22.11.1899 Mäntsälä
Kallio Karl Verner 1.2.1896 Rauma mlk
Kallio Kustaa Heikki 25.9.1873 Sammatti
Kallio Malakias 4.11.1882 Akaa
Kallio Onni Johannes Emelinpoika 1895 Kuru
Kallio Taavetti Oskar 28.9.1894 Mouhijärvi
Kallio Uuno Erik 1899 Turku
Kallio Väinö Hemming 8.4.1894 Lempäälä
Kallio Wiljo Juhonpoika 16.9.1897 Eräjärvi
Kallio Yrjö Engelbert 1896 Maaria
Kalliomäki Eemeli Rikh. 13.3.1879 Lavia
Kalmari Matti Juhonp. 19.8.1884 Tampere
Kalpio August Heikinpoika 5.8.1893 Ruokolahti
Kalpio Johannes Tuomaanpoika 19.7.1895 Ruokolahti
Kalsi K. E. 21.11.1901 Turku
Kalske Maurits Alexander 22.9.1892 Hanko
Kaltto Edvard 27.7.1884 Viipuri
Kamanen Urho Ilmari 11.6.1900 Viipuri
Kamunen Simo Johan 5.1.1872 Pernaja
Kandell Jalmari 1884 Messukylä
Kandell Johan 1857 Tampere
Kandolin Väinö Johannes 2.12.1880 Pirkkala
Kanerva Eemil Stefanus 18.2.1880 Akaa
Kanerva Kalle Armas Aleksanterinpoika 8.12.1891 Viipuri mlk
Kanerva Kalle Heikki Leenanpoika 21.6.1900 Padasjoki
Kanerva Otto Mikonpoika 1.4.1892 Kuhmoinen
Kanerva Taavetti Jeremias 14.9.1890 Tampere
Kanerva Toivo 22.4.1893 Myrskylä
Kanerva Vilhelm Arvid 5.11.1882 Kokemäki
Kanervo Otto Emanuel 26.3.1891 Helsinki p
Kangas Kaarlo Herman Kaarlonp. 11.1.1856 Tampere
Kangas Kalle 13.7.1898 Teisko
Kangas Kalle Iivari 27.10.1892 Hämeenkyrö
Kangas Vihtori Heikinpoika 12.4.1895 Kankaanpää
Kangasniemi Matti 15.3.1872 Rautu
Kangasniemi Matti Sannanp. 29.6.1871 Tampere
Kangaspunta Eemeli Villiam 1898 Joutseno
Kangassalo Wihtori 1888 Yläne
Kankaanpää Helsinki
Kankaanpää Jaakko Emil 3.8.1883 Urjala
Kankaanpää Paavo Hintrikki 19.1.1897 Humppila
Kankare Frans 1897 Alastaro
Kankare Vihtori Willehad 25.3.1890 Pöytyä
Kankassalo Nestor Arviit 15.10.1894 Lavia
Kannel Kustaa Aatolf 19.2.1883 Hattula
Kanniala Arvid Jaakonpoika 3.9.1896 Haukipudas
Kanninen Lauri Aleksanteri 4.8.1896 Sääksmäki
Kannisto Fabian 29.5.1890 Loimaa
Kannisto Frans Vilhelm 7.2.1891 Loimaa
Kannisto Naimi Matilda Kaarlentytär 10.3.1889 Pirkkala
Kannisto Uno Mikael 29.9.1900 Tampere
Kantola Erland 23.12.1896 Punkalaidun
Kantola Herman 1880 Ylöjärvi
Kantola Kalle Feliks 15.11.1892 Mellilä
Kantola Matti Mikonp. 11.7.1877 Tammela
Kantola Mikko Edvard 23.9.1897 Mellilä
Kantonen Frans Nestor 23.7.1894 Mouhijärvi
Kantonen Kustaa Nestor 16.5.1890 Lappi TL
Karhu Elias Taavetinpoika 20.1.1888 Lappee
Karhu Isak 9.3.1888 Oulu
Karhu Taavetti Gabriel 27.7.1881 Lemi
Karhu Toivo 1902 Joutseno
Karhunen August 1884 Viipuri mlk
Karhunen Herman Annanp. 23.5.1877 Kymi
Karhunen Vilhelm Juhanpoika 14.12.1896 Sääksmäki
Kari August Matinp. 7.1.1870 Helsinki s
Kari Hugo Johannes 26.11.1891 Pori mlk
Kari Hugo Tobias 15.1.1899 Padasjoki
Kari Kaarle 1889 Nakkila
Kari Kaarle Taavinpoika 28.1.1894 Valkeala
Kari Kalle Kyprianus 26.9.1884 Hämeenkyrö
Kari Martti Einari 4.12.1897 Urjala
Karikoski Frans Simeon 1.1.1896 Keikyä
Karjalainen Aarne Mikonpoika 25.6.1899 Lappee
Karjalainen Antti 1892 Joutseno
Karjalainen Antti Viipuri mlk
Karjalainen Daavi Ruokolahti
Karjalainen Emil Erik 1900 Viipuri mlk
Karjalainen Leonhard 13.1.1896 Kajaani
Karjalainen Pietari Juho Albininpoika 23.11.1895 Lappee
Karkinen Julius 30.12.1892 Viipuri mlk
Karkoinen Oskar Wilh. 29.1.1898 Mietoinen
Karlin Robert Einar 27.3.1897 Myrskylä
Karlsson Helsinki
Karlsson Helsinki
Karlsson Albert Alexander 21.3.1894 Nauvo
Karlsson Alfred 1884 Viipuri mlk
Karlsson Anton Alfred 25.7.1887 Ulvila
Karlsson Eino William 17.9.1895 Helsinki sr
Karlsson Emil Alexander 3.1.1897 Dragsfjärd
Karlsson Emil Joosenpoika 22.10.1899 Sääksmäki
Karlsson Henrik Rafael 13.4.1900 Porvoo mlk
Karlsson Jarl Walfrid 29.1.1899 Porvoo mlk
Karlsson Magnus 30.9.1854 Liljendal
Karlsson Oskar Hjalmar 19.11.1895 Pernaja
Karlsson Pietari Matti 14.2.1893 Loimaa
Karlsson Väinö Henrik 16.8.1888 Messukylä
Karlstedt Juho Ludvig 19.6.1879 Akaa
Karlstedt Otto 1895 Viipuri mlk
Karp Johan Ananias 7.9.1872 Helsinki p
Karp Johan Juhonpoika 16.3.1855 Helsinki p
Karp Otto Verner Helganpoika 22.2.1891 Kemi mlk
Karpinen Otto 4.5.1892 Helsinki
Karpoff Poly
Karppi Herman Varkaus / Leppävirta
Karppi Jalmari Koivisto
Karppi Oskar Anselm 24.4.1897 Huittinen
Karppinen Kaarlo Kustaa Juhonp. 4.1.1875 Tampere
Karppinen Kustaa Valpas 7.6.1892 Dragsfjärd
Karppinen Liisa Lyydia 27.1.1885 Helsinki s
Karstunen Jaakko Julius Taavetinpoika 16.9.1898 Kivennapa
Karttinen Johan Valerinpoika 4.9.1884 Lempäälä
Karttunen Armas Weli Lauri Kallenpoika 12.12.1895 Ruokolahti
Karttunen Heikki Kontiolahti
Karttunen Juho Juhonpoika 27.12.1882 Myrskylä
Karukko Väinö Herman Antinp. 12.7.1896 Tampere
Karus Ville Loimaa
Karvakko Erkki 14.2.1894 Tervola
Karvanen Juhana Alfred Juhonpoika 1901 Kivennapa
Karvanen Matti Anninpoika 25.2.1888 Kivennapa
Karvanen Yrjö Aleksander 1898 Viipuri mlk
Karvinen Matti 12.4.1887 Ruokolahti
Karvonen Jooseppi Paavonp. 2.9.1859 Helsinki s
Karvonen Matti Ruokolahti
Kasanen Frans Juho 1899 Viipuri mlk
Kaski Augusti Arviiti Augustinpoika 20.1.1884 Viljakkala
Kaskinen Kustaa Adolf 30.9.1884 Sahalahti
Kataja Juho Evert 27.1.1863 Tampere
Kataja Juho Oskar Marianpoika 1.10.1872 Hollola
Kataja Kaarlo Johannes 11.2.1900 Messukylä
Kataja Kalle Reinhold 16.7.1876 Messukylä
Kataja Kustaa Anton 27.9.1879 Hattula
Kataja Nestori Juhonpoika 1.12.1887 Eräjärvi
Kataja Taavetti Juho 1886 Kuopio
Katajainen Juho Kustaa 16.1.1898 Padasjoki
Katajala Juho Paavali Hartunp. 8.1.1889 Kangasala
Katajasaari August Walfrid 21.7.1890 Akaa
Katajisto Aukusti Juhonpoika 17.6.1895 Lempäälä
Katajisto Juho Adaminp. 1.7.1882 Helsinki e
Katavisto Kalle Ilmari 1.2.1895 Punkalaidun
Kattelus Erkki Simonpoika 17.1.1887 Sippola
Kaukiainen Artturi Aleksinpoika 27.9.1900 Koivisto
Kaukiainen Toivo Joosepinpoika 13.10.1898 Koivisto
Kaukinen Topias Antinpoika 7.4.1877 Lappee
Kaukokallio Kauko Fredrik Leonard 28.9.1894 Helsinki p
Kaukonen Antti Johan 1896 Viipuri mlk
Kaukonen Arvo Edvard 1.10.1896 Kiikka
Kaukonen Kustaa Adolf 11.7.1896 Lammi
Kaukonen Oskari Marianpoika 1.3.1899 Terijoki
Kaulio Nestor Väinö 18.3.1891 Rauma
Kauliomäki Kustaa Wihtori 6.1.1887 Kiukainen
Kaunismäki Antton Juhonpoika 11.1.1895 Elimäki
Kaunisto Joel 1893 Ylöjärvi
Kaunisto Taavetti Jaakko 24.7.1899 Ikaalinen
Kauppi Jaakko Heikinp. 29.7.1880 Helsinki e
Kauppila Urho Salomon 25.3.1892 Helsinki pr
Kauppila Yrjö Aleks. Helsinki
Kauppinen Eero Paavonpoika 23.10.1881 Haukipudas
Kauppinen Justus Hermanninpoika 2.9.1883 Hämeenkyrö
Kauppinen Kalle Nikolainp. 14.1.1884 Tampere
Kauppinen Otto 9.3.1889 Ruskeala
Kauppinen Vihtori 4.5.1882 Hollola
Kauppinen Vilho Einar 1900 Kotka
Kauranen Anselm 1875 Viipuri mlk
Kavander Axel Bruno 21.5.1891 Turku
Kavén Yrjö Juhonpoika 3.5.1899 Valkeala
Kavonius Karl Viktor 6.5.1878 Espoo
Keinonen Emil Juhonp. 9.9.1875 Tampere
Keinonen Henrik Valdemar 22.7.1899 Tampere
Keinonen Juho Mikael Kallenpoika 29.9.1894 Längelmäki
Keinonen Kalle Santerinpoika 13.11.1899 Kangasala
Keinänen Kaarle Kustaa 20.3.1900 Helsinki s
Keinänen Mikko Juho 1868 Joutseno
Kekkonen Armas Axel Esaianpoika 19.6.1898 Koivisto
Kekäläinen Edvard Matinpoika 5.8.1890 Ruokolahti
Kemppainen Jalmari Antinpoika 7.11.1895 Leppävirta
Kemppi Kristian Antinpoika 16.4.1876 Terijoki
Kemppi Wilhelm 1.6.1873 Kotka
Keppo Taneli Joelinpoika 17.8.1872 Valkeala
Kepuri Matti Eerikinpoika 26.3.1895 Virolahti
Kerminen Johannes Matinpoika 22.12.1896 Kirvu
Keränen Juho Antti 5.4.1899 Oulu
Keskimäki Tobias Eerikki 1896 Nakkila
Keskinen Abraham 5.4.1871 Hamina
Keskinen Johannes Vilhenpoika 23.6.1896 Ruovesi
Keskinen Niio 1892 Kuru
Kesäläinen Emil 1895 Viipuri mlk
Ketola Arvo Viljakkala
Ketola Frans Oskar 20.2.1884 Rauma mlk
Ketola Kustaa Hjalmar 7.10.1895 Ypäjä
Ketola Kustaa Nikolai 6.6.1901 Yläne
Ketola Urpo Vihtori 22.7.1893 Humppila
Ketolainen Hugo 1897 Viipuri
Ketomaa Vihtori Johannes 11.3.1895 Uskela
Ketonen Arthur Yrjö 26.10.1897 Turku
Ketonen Emil August 30.11.1897 Urjala
Ketonen Kustaa Oskar 7.10.1863 Säkylä
Ketonen Nestor Elias 3.8.1861 Nurmijärvi
Ketonen Väinö Villiam 6.5.1902 Huittinen
Kettunen Kalle 27.9.1891 Iitti
Kettunen Otto 1901 Ilomantsi
Kettunen Otto Eemil 30.10.1889 Viipuri
Kettunen Reinhold Miinanp. 13.3.1896 Ruovesi
Kettunen Sylvester 12.11.1892 Viipuri mlk
Keveri Oskar 17.1.1898 Hamina
Kiesi Antti Mikonpoika 19.7.1886 Lemi
Kiiskinen Erik 8.8.1893 Iitti
Kilpi Kaarle Artturi Oskarp. 8.2.1901 Mouhijärvi
Kilpi Otto Aleksis Juh.p. 11.1.1901 Hyvinkää
Kilpi Viljo Einar 31.1.1900 Hyvinkää
Kilpijäinen Arvi 1899 Miehikkälä
Kilpinen Juho 1874 Ylöjärvi
Kilpinen Kaarle Johannes 5.5.1895 Ylöjärvi
Kilpinen Kalle 1887 Kiikala
Kilpinen Kalle Kustaa Iivarinpoika 16.2.1891 Ulvila
Kilpinen Kalle Nikolai 19.12.1894 Padasjoki
Kilpinen Kalle Oskar Matinpoika 22.9.1891 Pirkkala
Kiltti Roobert Simonpoika 27.3.1899 Eräjärvi
Kiminki Kalle Helsinki
Kinnari Paulo 29.7.1897 Jaala
Kinnari Tahvo 26.12.1887 Iitti
Kinnunen Ivar Ferdinand 3.4.1884 Joroinen
Kinnunen Otto Eemi Antinpoika 16.5.1893 Leppävirta
Kinttu Juho Taavi Tanelinpoika 24.6.1900 Valkeala
Kiriloff Ivan 2.3.1863 Helsinki
Kiriloff Johan Helsinki
Kirjalainen Erik August 12.6.1848 Helsinki e
Kirjalainen Kasper 7.5.1879 Viipuri
Kirjonen Kalle Salomoninpoika 15.12.1898 Uusikirkko VL
Kirvesniemi Arvid Taavetinpoika 30.8.1898 Taipalsaari
Kitunen Loviisa 1890 Rautu
Kiukas Aatami Juhonpoika 13.10.1885 Helsinki s
Kiuru Antti Pietarinpoika 22.11897 Kivennapa
Kiuru Kaarle Väinö 29.1.1896 Jääski
Kiuru William Tuomaanpoika 2.6.1900 Kivennapa
Kivelä Anshelm Adolf 5.3.1899 Askainen
Kivelä Emil Anjala
Kivelä Frans Emil 12.4.1888 Eura
Kivelä Lauri Einar 27.9.1900 Yläne
Kivi A. Arvid Helsinki
Kivi Evert Vilhelm 8.7.1891 Maaria
Kivi Karl Arvid 1.3.1898 Helsinki s
Kivi Paavo Henrik 7.11.1892 Tampere
Kivi Väinö Frithiof 20.2.1884 Pirkkala
Kivi Yrjö Julius Iidanpoika 12.4.1899 Tuulos
Kivikoski Yrjö Nikolai 15.12.1900 Loimaa
Kivimäki Erland 30.10.1892 Punkalaidun
Kivimäki Juha Viljam 16.8.1893 Kauhava
Kivimäki Juho Vihtori 20.8.1866 Ulvila
Kivimäki Kalle Jalmari 5.2.1897 Kalvola
Kivimäki Kustaa Johannes 17.3.1901 Eura
Kivimäki Urpo Valfrid 1891 Humppila
Kivimäki Viljami Nikolainpoika 6.12.1904 Kivennapa
Kivinen Akseli Nikolai 27.1.1892 Oripää
Kivinen Johannes 23.12.1883 Artjärvi
Kivinen Juho Kustaa Kallenp. 20.2.1878 Tampere
Kivinen Kalle 27.8.1889 Urjala
Kivinen Kustaa Wilhelm 13.5.1876 Lahti
Kivioja Frans Emil Juhonpoika 16.9.1887 Suoniemi
Kiviranta Vihtori Juhonpoika 20.2.1892 Pälkäne
Kivirinta Adam 1.3.1873 Helsinki s
Kivistö Enok Fredrikinpoika 25.12.1899 Lappee
Kivistö Hugo Armas 22.2.1900 Forssa / Tammela
Kivistö Kalle Villehad 1.12.1894 Hollola
Kivistö Martti Johannes 17.6.1888 Hämeenkyrö
Kivistö Mauno Oskar Kallenpoika 18.3.1893 Lohja
Klemola Lauri Kyriakus 9.8.1894 Kangasala
Klingberg Reinhold 12.4.1878 Ruotsinpyhtää
Knagg Karl Espoo
Knall Einar Marianpoika 5.12.1901 Helsinki s
Knap Johan Manfred 19.11.1859 Helsinki s
Knuutinen Valfrid 8.10.1900 Tammela
Knuuttilainen Aale Kristian 31.10.1889 Pukkila
Knös Lauri Mikael Kaarlenpoika 3.9.1900 Lempäälä
Kock Wäinö Arvid Arthurinpoika 27.7.1899 Valkeala
Kohonen Kalle Johan 18.6.1882 Helsinki p
Kohonen Konstantin 4.9.1882 Sääminki
Koikkalainen Arvid 1890 Viipuri mlk
Koistinen August Ludvig 7.10.1885 Helsinki p
Koitto Kaarle 2.6.1873 Impilahti
Koivisto Juho Konstantin 12.5.1888 Hyvinkää
Koivisto Kustaa Vihtori 5.11.1898 Koski TL
Koivisto Lauri Vihtori 9.8.1897 Säkylä
Koivisto Oskar Vilho 11.12.1886 Kemiö
Koivisto Rudolf Evertinpoika 19.6.1892 Mouhijärvi
Koivisto Väinö Juhonp. 24.1.1890 Tampere
Koivisto Wihtori 1867 Noormarkku
Koivu Arvo 1898 Kiikala
Koivu Jalmari 21.9.1890 Kuorevesi
Koivu Väinö 10.10.1893 Sääksmäki
Koivula Einari 2.5.1895 Vilppula
Koivula Frans Mikael 26.9.1886 Somerniemi
Koivula Frans Väinö 6.4.1899 Pori mlk
Koivula Kaarlo 18.12.1886 Helsinki
Koivula Otto Sylvester Antinpoika 31.12.1891 Juupajoki
Koivulahti Juho Vihtori 27.8.1878 Hämeenkyrö
Koivunen Aatu Mooseksenp. 19.5.1876 Teisko
Koivunen Frans Herman 1869 Pori
Koivunen Johannes 14.6.1882 Nakkila
Koivunen Juho Kustaa 1.12.1869 Loppi
Koivunen Martti Paavali 5.3.1903 Pirkkala
Koivunen Oskar 7.2.1877 Lahti
Koivunen Oskar Armas 8.9.1904 Lahti
Koivunen Yrjö Teodor 22.4.1900 Pori mlk
Koivuniemi Ananias Maurits 17.11.1893 Hämeenkyrö
Koivuniemi Juho Jalmari 24.4.1885 Helsinki p
Koivuranta Juhan Enok Juho Aaponpoika 3.1.1894 Alatornio
Koivusaari Anselm 1895 Savonlinna
Koivusalo Antti 1885 Helsinki
Koivusalo Lauri Leander Augustinpoika 15.4.1878 Vesilahti
Kojo Olli Matinpoika 23.10.1886 Ruokolahti
Kok Emil Ruokolahti
Kokki Aleksander Adolfinpoika 28.11.1883 Ruokolahti
Kokki Väinö 1900 Valkeala
Kokkinen Juho 1881 Viipuri mlk
Kokko Aksel Edvard 1900 Viipuri mlk
Kokko Aukusti 7.6.1891 Viipuri
Kokkola Edvard Tanelinp. 30.3.1879 Kymi
Kokkonen Edvard Laurinpoika 17.7.1886 Valkeala
Kokkonen Emil Mannenp. 23.3.1898 Helsinki s
Kokkonen Gerhard 1895 Viipuri mlk
Koksu Jegor Impilahti
Kolehmainen David Petterinp. 9.10.1885 Helsinki e
Kolehmainen Petter 25.9.1883 Impilahti
Kolehmainen Taavi Helsinki
Kolehmainen Viktor Augustinp. 1.7.1890 Helsinki s
Kolehmainen Väinö 1903 Viipuri mlk
Kolehmainen Wäinö Antinpoika 25.8.1898 Impilahti
Koli Juhana Antinpoika 5.4.1889 Uusikirkko VL
Koli Malakias Matinpoika 29.1.1893 Uusikirkko VL
Kolinen Georg Mikael Oskarinpoika 5.9.1895 Viljakkala
Koliseva Lauri Viljakkala
Koljonen Adam 21.2.1885 Muolaa
Kollin Johan Verner 13.8.1869 Pohja
Kolsi Emil Juhonpoika 28.9.1883 Vehkalahti
Kolu Lauri Matias 24.2.1901 Ikaalinen
Komi Martti Kallenpoika 21.8.1887 Jääski
Komi Rudolf Heikinpoika 1893 Jääski
Kontinaho Artturi Matinpoika 21.8.1889 Kivennapa
Kontinaho Johan Henrik 16.2.1892 Helsinki s
Kontio Onni Evald 31.5.1901 Helsinki e
Kopola August 21.6.1900 Lempäälä
Koponen August 1882 Kuopio
Koponen Tauno Lappee
Koppana Toivo Esanpoika 27.8.1898 Kivennapa
Koppi David Esaiaksenpoika 2.7.1890 Savitaipale
Korho Frans Jalmari Kallenpoika 10.6.1893 Kalvola
Korhonen Aatami Aaronpoika 29.10.1880 Käkisalmi mlk
Korhonen Johan Gabrielinp. 18.11.1861 Tampere
Korhonen Kalle Willenpoika 24.3.1877 Kotka
Korhonen Sven Julius Vihtorinpoika 7.11.1898 Lavia
Korhonen Taavetti Igor Augustinp. 10.8.1888 Helsinki s
Korhonen Vilhelm 1879 Viipuri mlk
Korhonen Vilhelm 29.1.1898 Nurmijärvi
Korjula Emil Johannes 23.8.1889 Lahti
Korjus Oskar Kristianinp. 26.7.1887 Kymi
Korjus Otto Wilhelm 3.4.1889 Kymi
Korkala Juho Walpurinpoika 25.5.1881 Lumijoki
Korkeemaa Manu Manninp. 1.6.1857 Ruovesi
Korkeila Väinö Edvard 14.7.1898 Asikkala
Korpela Kustaa Albert 20.6.1890 Säkylä
Korpela Kustaa Aleksius 2.7.1890 Kuusisto
Korpela Mattias Juhonp. 9.6.1872 Tampere
Korpela Taavi Antinpoika 8.2.1895 Valkeala
Korpelainen Fabian Juhonpoika 12.2.1886 Mäntyharju
Korpi Albert 6.4.1884 Juupajoki
Korpi Frans Johannes 11.6.1883 Keikyä
Korpilo Joose Vihtori Joosenpoika 21.5.1890 Somero
Korpinen Johan Fredrik 28.7.1890 Hattula
Korpula Juho Heikinp. 29.6.1865 Tampere
Korsumäki Antti Hermanninpoika 29.12.1891 Helsingin pitäjä
Korte Toivo Johannes 1902 Viipuri mlk
Kortelainen Johannes 28.3.1873 Kotka
Kortelainen Olli 3.3.1885 Helsinki p
Kortell Valter Valdemar 1892 Viipuri mlk
Kortesaarikko Wilho Aaretti 12.7.1899 Padasjoki
Kortetmäki Arvid Hiskiaanpoika 28.9.1894 Kankaanpää
Koskela Eerik Eemil 6.7.1894 Pöytyä
Koskela Emil Sylvesterinpoika 6.7.1890 Valkeala
Koskela Johannes Fredrik 8.7.1895 Ikaalinen
Koskela Kaarle 12.1.1896 Lempäälä
Koskela Kustaa Aukusti 7.1.1896 Lavia
Koskela Paavo 1.1.1898 Janakkala
Koskela Yrjö Villiam 2.10.1897 Punkalaidun
Koskell Frans Johannes 4.2.1899 Ulvila
Koskenmaa Ilmari Reinhard 16.7.1901 Hyvinkää
Koski Aukusti Nestori Juhonpoika 12.2.1885 Aura
Koski Evert 1888 Hyvinkää
Koski Jalmari Gabriel 9.11.1890 Paimio
Koski Juho Eemil Fransinpoika 26.2.1893 Ulvila
Koski Juho Evert 1.9.1864 Helsinki e
Koski Juho Fredrik 4.6.1892 Lieto
Koski M. R. Helsinki
Koski Martti 16.4.1897 Iitti
Koski Väinö Viktor Viktorinpoika 2.10.1896 Orimattila
Koskinen Aarne Immanuel 14.10.1898 Tampere
Koskinen Aksel Johannes 7.3.1893 Loimaa
Koskinen Arvo Nikolai 8.5.1898 Aura
Koskinen Arvo Rikhard Kallenpoika 30.12.1897 Valkeala
Koskinen August Alfred 27.7.1878 Tampere
Koskinen August Rikhard 19.6.1883 Urjala
Koskinen Augusti Vihtori 6.10.1895 Pyhäjärvi UL
Koskinen Emil Juhonp. 17.12.1877 Helsinki e
Koskinen Esaias Juhonp. 26.1.1865 Tampere
Koskinen Heikki 1901 Viipuri mlk
Koskinen Iisakki Nestor 3.2.1896 Lappi TL
Koskinen Johan Hjalmar 2.2.1893 Hollola
Koskinen Johan Rikhard 20.8.1902 Ruotsinpyhtää
Koskinen Johannes Iidanpoika 18.10.1893 Koski HL
Koskinen Josef 20.2.1898 Hartola
Koskinen Josef 23.12.1881 Helsinki p
Koskinen Kaarle Erikinpoika 24.3.1894 Lappee
Koskinen Kalle 1898 Kullaa
Koskinen Kalle Nikolai 29.11.1896 Säkylä
Koskinen Kalle Walfrid 12.10.1898 Teisko
Koskinen Karl Anton 19.12.1893 Tampere
Koskinen Karl Armas 8.1.1899 Tammisaari
Koskinen Karl Fredrik 22.2.1892 Nurmijärvi
Koskinen Kustaa Artturi Iisakinpoika 3.6.1897 Hinnerjoki
Koskinen Lauri Verneri 8.5.1902 Hyvinkää
Koskinen Oskari 26.10.1887 Somerniemi
Koskinen Otto Ilmari Otonpoika 26.2.1893 Hyvinkää
Koskinen Reipas 15.5.1892 Helsinki s
Koskinen Robert 1.9.1876 Ruotsinpyhtää
Koskinen Salomon 8.6.1899 Kuhmalahti
Koskinen Urho David 31.12.1888 Kaarina
Koskinen Väinö 12.1.1887 Tampere
Koskinen Väinö 25.2.1895 Jämsä
Koskinen Väinö Aleks. 12.9.1898 Perniö
Koskinen Väinö Aleksis Kaarlenpoika 4.6.1887 Pirkkala
Koskinen Yrjö 1897 Tuusula
Koskusoja Lauri Kustaa 6.6.1893 Kylmäkoski
Kosonen Emil 1892 Viipuri mlk
Kosonen Iivar Jeremias 23.6.1899 Sääminki
Kosonen Matti 1898 Joutseno
Kostiainen Juho Ruokolahti
Kosunen Kalle Arvid 1892 Kuopio
Kosunen Otto Ville Antinpoika 26.7.1891 Helsinki p
Kottelin Alfred Rikhard 14.7.1895 Helsinki p
Kouhia Paavo Juhonpoika 26.7.1898 Kivennapa
Koulu Johan Aukusti 14.4.1898 Johannes
Kovalevski
Kovanen Ananias Arvid Matinpoika 8.12.1889 Kuru
Kovanen Eino Albinus 5.2.1900 Pyhtää
Kovanen Erland Arvi 25.8.1889 Pori
Kovanen Wille Matinp. 10.1.1883 Kymi
Krakau Yrjö Jalmari 20.1.1899 Mäntsälä
Kreander Paavo Kustaa 2.6.1900 Hattula
Krogell Vilhelm Konstantin 9.6.1876 Sipoo
Krohn Alexander 18.12.1883 Helsinki pr
Krohn Herman 29.9.1895 Helsinki pr
Kronberg Martin Alfons 3.5.1892 Helsinki sr
Kronlund Axel Edvin 8.8.1893 Helsinki sr
Krumberg Rikhard 18.9.1887 Tampere
Krut Juho Vihtori 17.2.1890 Nakkila
Kuhanen Arvi 5.7.1898 Kotka
Kuhlman Karl Gustaf 1897 Askola
Kuittinen Hilja Kaarlentytär 27.9.1894 Kuhmoinen
Kuitunen Daniel 1863 Viipuri mlk
Kujala Armas Vihtorinpoika 30.9.1893 Virolahti
Kujala Juho Akseli Kustaanp. 24.1.1892 Tammela
Kujala Kustaa Henrik Kallenp. 15.1.1898 Oripää
Kujanpää Bruuno Markus 28.3.1896 Sääksmäki
Kujanpää Frans Emil 13.8.1876 Turku
Kujansuu Frans Kankaanpää
Kujansuu Kaarlo Nikolai 14.1.1894 Ulvila
Kukka Kustu 13.7.1895 Pudasjärvi
Kukkaro Pietari 30.11.1877 Viipuri mlk
Kukkasniemi Johan Lauri 24.4.1895 Tampere
Kukkola August Hjalmar 18.9.1893 Tampere
Kukkonen Erik Juho 3.12.1879 Ruokolahti
Kukkonen Juho Antinpoika 24.4.1886 Helsinki s
Kukkonen Juho Kaapronpoika 18.1.1897 Johannes
Kukkonen Pietari Matinpoika 24.6.1887 Kivennapa
Kukkula Herman Vihtori Matinp. 1.4.1883 Tampere
Kukkula Kalle Vihtori Juhonpoika 19.1.1880 Mouhijärvi
Kullberg Albert Edvin Einar 1.12.1903 Pernaja
Kullberg Axel Harald 30.3.1898 Porvoo
Kullberg Johan 9.11.1868 Ruotsinpyhtää
Kulmala Eino 13.3.1892 Lavia
Kulmala Juha 2.7.1863 Mellilä
Kulmala Juha Teodori Juhanp. 22.12.1891 Ruovesi
Kulmala Kalle Oskari 19.3.1884 Pirkkala
Kulmala Vilho Toivo 6.4.1895 Hollola
Kulmala Wilhelmi Efraiminpoika 3.4.1891 Parkano
Kulmanen Emil Erland 12.2.1871 Hinnerjoki
Kulmanen Paul Helsinki
Kulonen Viljo 1890 Lavia
Kultanen Mikko 11.10.1870 Muolaa
Kumpula Johan Evert 10.2.1874 Helsinki s
Kumpulainen Kusti 29.11.1889 Viipuri
Kunnari Evert 9.11.1884 Kotka
Kunttu Emil 1885 Viipuri mlk
Kunttu Oskar Elianpoika 2.7.1902 Ruokolahti
Kuokka Emil Er.poika 24.5.1879 Virolahti
Kuoppamäki Eero Aukusti Aukustinpoika 12.11.1900 Kuru
Kuoppu Sulo Heikki 6.6.1884 Orivesi
Kuortti Antti Tuomp. 1.12.1891 Kivennapa
Kuortti Wiktor Matinpoika 24.10.1898 Kivennapa
Kuosa Paavo Paavonpoika 11.2.1884 Kirvu
Kuosmanen Aleksanteri 12.9.1900 Piikkiö
Kuosmanen Matti Heikinp. 27.2.1884 Helsinki e
Kupari Erkki Wille 14.4.1885 Helsinki
Kupru Emil Henrik 1900 Viipuri mlk
Kurbetona Helsinki
Kurisjärvi Vilho Antinp. 21.9.1897 Asikkala
Kurittu Edvin 12.11.1898 Sippola
Kurittu Matti 12.2.1876 Sippola
Kurkela August Vilhelm Antoninpoika 20.7.1891 Virolahti
Kurki Adolf Koivisto
Kurki Antti Juhana 14.6.1896 Rääkkylä
Kurki Eerik Paavali 7.12.1895 Kylmäkoski
Kurki Frans Edvard Heikinpoika 21.10.1893 Vesilahti
Kurki Henrik Nikolai Heikinpoika 27.1.1900 Vesilahti
Kurki Iivari Antinpoika 19.8.1899 Lemi
Kurki Reinhold Pekanpoika 28.4.1891 Kivennapa
Kuronen Matti Hiitola
Kurra Aatto Johannes Otonp. 23.6.1897 Helsinki e
Kurri Oskar 4.4.1901 Metsäpirtti
Kustaanpoika Kustaa Arthur 7.9.1894 Vehmaa
Kuuperi Johannes 4.5.1897 Noormarkku
Kuuperi Vihtori Rafael 25.7.1893 Noormarkku
Kuuri Paavo Johannes 18.10.1898 Kokemäki
Kuusela Eetu Antinpoika 13.8.1885 Orivesi
Kuusela Frans Mikael 1891 Maaria
Kuusela Juho Vihtori Juhonpoika 26.7.1873 Mouhijärvi
Kuusela Kalle Mauri Maurinpoika 19.1.1892 Ruovesi
Kuusela Kalle Sakarias Kallenpoika 25.9.1892 Längelmäki
Kuusela Karl 1896 Maaria
Kuusela Niilo Ikaalinen
Kuusela Vilho Nikolai 5.10.1898 Loimaa
Kuusholma Heikki Erkinp. 17.8.1882 Helsinki e
Kuusimurto Uuno Einar 25.1.1898 Pukkila
Kuusinen Kaarlo Heikki 25.1.1876 Pyhäjärvi UL
Kuusinen Kalle Johannes 19.11.1900 Helsinki
Kuusisto Akseli Augusti 18.6.1880 Pyhäjärvi UL
Kuusisto Frans Mikko 1.10.1869 Rauma
Kuusisto Haarti Vihtori 9.4.1900 Kauvatsa
Kuusisto Matti 23.2.1888 Punkalaidun
Kuusisto Nikolai Einari 9.7.1895 Pöytyä
Kuusisto Teodor Malakias Marianp. 15.10.1898 Alastaro
Kuusisto Toivo Aleksander 18.4.1893 Tampere
Kuusisto Tuomo 16.12.1876 Urjala
Kuusisto Venti Erik 18.5.1891 Orivesi
Kuusisto Väinö Edvard 6.11.1899 Ruovesi
Kuvaja Eevert Yrjö Eevertinpoika 17.4.1902 Ruokolahti
Kyllästinen Heikki Juhonpoika 10.1.1890 Valkjärvi
Kyllönen Heikki Heikinp. 20.8.1870 Helsinki e
Kylänpää Kustaa Rikh. 20.9.1887 Rauma mlk
Kymikoski N.S. Helsinki
Kymäläinen Anna Maria 1898 Viipuri mlk
Kymäläinen Heikki Hjalmar 1894 Viipuri mlk
Kyrölä Lauri Vihtori 21.8.1894 Mouhijärvi
Kyröläinen Vilhelm 1877 Viipuri mlk
Kytö Kaarlo Kustaa 24.10.1873 Tampere
Kytölä Villehad 19.10.1881 Hollola
Kyytsönen Kaarle Antton Joelinp. 4.3.1896 Koivisto
Kyöstilä Aarne August Juhonpoika 5.1.1900 Orimattila
Kyöstilä Juho Einar Juhonpoika 24.8.1895 Orimattila
Käkönen Anni Tuomaantytär 27.8.1898 Kivennapa
Käkönen Johannes Albrecht Annanpoika 28.8.1898 Terijoki
Käkönen Pietari Tuomaanpoika 2.10.1882 Kivennapa
Känsäkangas Toivo 17.12.1895 Espoo
Käpylä Onni Matias 28.2.1888 Virrat
Kärkkäinen Albin 1885 Joutseno
Kärkkäinen Aleksander 1893 Viipuri mlk
Kärkkäinen Olli 1900 Pielisjärvi
Kärkkäinen Robert Brynolf 1874 Viipuri mlk
Kärpänen Taavetti Mikonpoika 21.9.1887 Savitaipale
Kättö Einari Iisakki 3.4.1897 Marttila
Kääpä Viktor 20.4.1897 Mäntyharju
Kääriäinen Sulo Väinö 14.11.1901 Viipuri mlk
Könönen Johannes Mikonp. 5.7.1889 Helsinki s
Könönen Matti 18.5.1887 Ruskeala
Laaja Nikolai Sandranp. 1.12.1896 Ruovesi
Laakkonen Iisakki 22.5.1894 Polvijärvi
Laakkonen Taavetti 6.8.1877 Viipuri
Laakso Alma Maria 7.1.1900 Hyvinkää
Laakso August Fredrik 26.5.1865 Lappi TL
Laakso Emil 1894 Maaria
Laakso Emil Teodor 22.4.1892 Hyvinkää
Laakso Ferdinand 9.7.1895 Jaala
Laakso Frans 1896 Tuusula
Laakso Frans Oskar 1882 Viipuri mlk
Laakso Frans Viktor 7.8.1876 Maaria
Laakso Frans Wihtori 7.10.1889 Lavia
Laakso Heikki Edvard Kallenp. 2.1.1896 Teisko
Laakso Hilma 19.12.1899 Kuhmalahti
Laakso Hjalmar Antinpoika 2.8.1893 Valkeala
Laakso Johan Fredrik 3.6.1882 Nurmijärvi
Laakso Johan Vihtori 21.1.1892 Helsinki s
Laakso Kalle Leonard 10.3.1893 Sääksmäki
Laakso Kalle Matti 24.1.1873 Orivesi
Laakso Kosti Mikael 1899 Loimaa
Laakso Kustaa Hämeenkyrö
Laakso Lauri Leo 10.8.1895 Tampere
Laakso Lempi Gunilla 24.1.1898 Hyvinkää
Laakso Niilo Aleksander 26.7.1900 Kymi
Laakso Oiva Oskar 22.5.1899 Helsinki s
Laakso Otto Johannes 9.4.1894 Piikkiö
Laakso Yrjö Armas 23.1.1899 Pori
Laaksola Lauri Tampere
Laaksonen Helsinki
Laaksonen Aksel Ferdinand 17.6.1900 Halikko
Laaksonen Aksel Valdemar Joosepinpoika 2.8.1895 Lappee
Laaksonen Alvar Urbanus 28.3.1894 Ypäjä
Laaksonen Arttu Villehard 8.11.1897 Pori mlk
Laaksonen Artur Birger 1896 Porvoo
Laaksonen Arvo Fredrik Fredrikinp. 30.10.1893 Tampere
Laaksonen Aukusti 22.2.1876 Helsinki s
Laaksonen Elis 12.4.1878 Helsinki s
Laaksonen Frans Eemil 19.7.1895 Pyhäjärvi UL
Laaksonen Heikki Juho 25.4.1879 Asikkala
Laaksonen Johan Ernst 27.3.1895 Askola
Laaksonen Juho Elis 16.9.1871 Iitti
Laaksonen Juho Nestor 14.3.1878 Orimattila
Laaksonen Juho Vihtori 19.6.1890 Hollola
Laaksonen Juho Vihtori 25.4.1886 Lemu
Laaksonen Kaarlo Arvid 20.5.1891 Hollola
Laaksonen Kalle Emil 7.9.1874 Loimaa
Laaksonen Kustaa 1901 Kullaa
Laaksonen Onni Jalmar Emmanuelinpoika 8.1.1898 Orimattila
Laaksonen Reinhold Anselm 15.5.1895 Yläne
Laaksonen Salomon Viktor 18.7.1879 Helsinki s
Laaksonen Toivo Johannes Simonpoika 1.7.1899 Kuhmalahti
Laaksonen Vihtori Johannes 1.10.1902 Lappi TL
Laaksonen Wäinö William 13.11.1891 Myrskylä
Laaksonen Yrjö Albert 19.4.1902 Kärkölä
Laalo Heikki Heikinpoika 14.7.1899 Kirvu
Laamanen Armas 1890 Joutseno
Laamanen Eelis 21.6.1880 Suomenniemi
Laatikainen Aamos 21.2.1900 Lahti
Laatu Toivo Ilmari Emanuelinpoika 16.6.1893 Valkeala
Laavola Armas Einar 1900 Viipuri mlk
Lager Karl Vilhelm 8.3.1900 Tuusula
Lagerstam Ville Mäntsälä
Lahdenranta Aksel 23.3.1890 Uskela
Lahomäki Evert Yrjö 31.3.1897 Antrea
Lahteinen Frans 1896 Kullaa
Lahti Anders Emil 29.11.1890 Helsinki p
Lahti Antti Hermanninpoika 14.4.1861 Juupajoki
Lahti Eenokki Elliikius Fransinpoika 29.11.1883 Ulvila
Lahti Everd 1898 Tuusula
Lahti Frans Adolf 6.11.1893 Turku
Lahti Frans Viktor 12.4.1874 Pori mlk
Lahti Henrik Hjalmar 31.8.1887 Tampere
Lahti Jonni Viktor 5.6.1897 Vihti
Lahti Juhani Väinö 25.6.1896 Kemi
Lahti Kaarle Kustaa 23.10.1894 Tammela
Lahti Kustaa Mikael 11.10.1890 Turku
Lahti Lauri 28.4.1897 Eräjärvi
Lahti Rikhard 7.2.1900 Kuhmalahti
Lahti Siivo Armas 1890 Viipuri mlk
Lahti Taavetti Paavonpoika 15.9.1885 Valkeala
Lahti Verner Villenp. 8.8.1895 Kymi
Lahtinen Aleksi 27.5.1895 Heinola mlk
Lahtinen Arviiti Eeliksenpoika 9.7.1896 Kuru
Lahtinen Arvo Helsingin pitäjä
Lahtinen Aukusti Aukustinp. 1.10.1865 Messukylä
Lahtinen Aukusti Nikolai Antinpoika 13.2.1895 Tottijärvi
Lahtinen Bruno Wilhelm Roosanpoika 8.9.1899 Längelmäki
Lahtinen Eino Johannes 30.6.1900 Sääksmäki
Lahtinen Emil Kuorevesi
Lahtinen Emil Reinhold 1876 Ylöjärvi
Lahtinen Heikki Aatunp. 12.1.1884 Ruovesi
Lahtinen Hugo Valdemar 15.10.1887 Pirkkala
Lahtinen Ilmari 22.3.1894 Kotka
Lahtinen Jonni Johannes 22.7.1900 Merikarvia
Lahtinen Juho Jalmari 10.3.1884 Längelmäki
Lahtinen Kaarle 21.5.1856 Iitti
Lahtinen Kaarle Alfred 7.2.1876 Tampere
Lahtinen Kaarle Jaakko Erkinp. 25.7.1896 Teisko
Lahtinen Kaarle Vihtori Juhonpoika 27.11.1895 Ruovesi
Lahtinen Kalle Vilho Kaarlenpoika 16.4.1896 Kangasala
Lahtinen Karl Valfrid 7.10.1898 Vihti
Lahtinen Kustaa 9.1.1877 Padasjoki
Lahtinen Markus 16.5.1885 Lahti
Lahtinen Matti Fredrik 26.11.1891 Sääksmäki
Lahtinen Nestor Ananiasson 29.10.1879 Helsingin pitäjä
Lahtinen Oskar Teodor 4.3.1894 Helsinki s
Lahtinen Paavo 1898 Tampere
Lahtinen Robert 15.10.1899 Lohja
Lahtinen Robert Juhonpoika 8.9.1888 Helsinki s
Lahtinen Salomon Helsingin pitäjä
Lahtinen Simo 15.9.1898 Sahalahti
Lahtinen Urho Johannes Santranp. 24.6.1890 Tampere
Lahtinen Valde Jämsä
Lahtinen Viktor Bernhard 22.9.1897 Uusikirkko TPL
Lahtinen Wilhelm Arttur Helsinki
Lahtonen Eemil Edvard 6.8.1900 Elimäki
Laihia Anton 31.3.1893 Viipuri mlk
Laiho Anshelm 20.9.1879 Helsinki s
Laiho Erik Arvo Antinpoika 18.5.1893 Valkeala
Laiho Frans V. 3.10.1899 Urjala
Laiho Harald Alfred 13.6.1899 Turku
Laiho Karl Nestor Kustaanpoika 15.1.1887 Kiukainen
Laiho Matti Alfred 19.2.1890 Tammela
Laihomäki Veikko Ilmari 16.2.1900 Anjala
Laihonen Arthur Ferdinand 30.5.1892 Helsinki p
Laihonen Laina Ilona 1900 Maaria
Laijas Otto Ruokolahti
Laine Albin Antti 18.11.1869 Helsinki s
Laine Aleks 10.7.1897 Vanaja
Laine Anders Kustaa 23.12.1872 Pornainen
Laine Anton Fredrikinp. 14.8.1881 Helsinki s
Laine Antti Viljam Mooseksenp. 29.11.1884 Tampere
Laine Ensio Kalle Johannes 10.10.1901 Yläne
Laine Evert Wilho 1.6.1899 Mäntsälä
Laine Frans 14.9.1885 Espoo
Laine Heikki Osvald Kaarlenpoika 30.2.1890 Kuhmalahti
Laine Hugo Werner Juhonpoika 23.9.1892 Hauho
Laine Jalmari 28.7.1889 Hattula
Laine Jalmari Urjala
Laine Jeremias 30.6.1880 Hollola
Laine Juhan Herman 1882 Laitila
Laine Juho Fredrik 10.7.1885 Vihti
Laine Juho Henrik 19.1.1888 Koski TL
Laine Juho Henrik Juhonpoika 12.10.1894 Kangasala
Laine Kaarle Feliks 22.9.1898 Ruovesi
Laine Kaarle Kosti 28.1.1900 Kaarina
Laine Kaarle Rikhard 15.1.1892 Nastola
Laine Kalle Fredrik 29.9.1899 Ulvila
Laine Kalle Vihtori Kallenpoika 3.12.1876 Kangasala
Laine Kalle Vilhelm Vilhelminpoika 2.11.1893 Pirkkala
Laine Karl Elis 10.2.1875 Hollola
Laine Karl Rikhard 26.1.1866 Pukkila
Laine Kustaa Juhanpoika 6.6.1892 Kangasala
Laine Kustaa Rudolf 13.5.1867 Orimattila
Laine Nestor Gabriel 20.2.1884 Turku
Laine Niilo Seth 6.7.1896 Loimaa
Laine Oskari Miinanpoika 14.10.1889 Sääksmäki
Laine Otto Kallenpoika 8.4.1892 Kuhmalahti
Laine Sakari 27.4.1875 Ulvila
Laine Sakeus Verner 24.7.1886 Helsinki p
Laine Taavetti Jalmari 3.1.1890 Hämeenkyrö
Laine Uuno Kustaa 7.4.1899 Orivesi
Laine Verneri Kustaanpoika 8.9.1889 Keikyä
Laine Viktor Vihti
Laine Viktor Arvid 22.3.1878 Ahlainen
Laine Villehard 21.9.1890 Janakkala
Laine Wihtori Hämeenkyrö
Laine Wihtori 8.10.1892 Kalvola
Laine Yrjö Bertil 30.11.1894 Orimattila
Laine Yrjö Edvard 18.3.1901 Lahti
Lainpelto Loviisa Simontytär 17.2.1870 Heinjoki
Laitiainen Kaarle Otto 2.11.1898 Viipuri mlk
Laitikainen Jeremias Alfred 24.2.1870 Helsinki s
Laitikka Kaarle Aukusti Aukustinpoika 23.8.1888 Pälkäne
Laitinen Adam Antinp. 5.12.1890 Helsinki e
Laitinen Antti Jalmari 1896 Joutseno
Laitinen Arvo Toivottu Otonpoika 10.4.1898 Lappee
Laitinen August 5.1.1890 Espoo
Laitinen Bernhard 30.5.1895 Kotka
Laitinen Eelis Tuomaanpoika 23.5.1888 Kangasniemi
Laitinen Emil 29.5.1886 Jämsä
Laitinen Evert Teodor 18.1.1902 Ruotsinpyhtää
Laitinen Frans Viktor Kustaanpoika 23.9.1885 Vesilahti
Laitinen Hjalmar Edvard 1890 Viipuri mlk
Laitinen Joonas 17.2.1899 Viipuri
Laitinen Juho Lauri 17.3.1901 Lahti
Laitinen Kaarle 6.1.1897 Joroinen
Laitinen Kalle Ruokolahti
Laitinen Kalle Juhonpoika 14.10.1896 Jääski
Laitinen Kalle Matildanpoika 7.10.1880 Lahti
Laitinen Otto 14.9.1893 Viipuri mlk
Laitinen Toivo 1897 Antrea
Laitinen Toivo Nestor 21.7.1898 Hartola
Laitinen Wille Mikonp. 15.10.1877 Kymi
Laitinen Yrjö Jaakko 17.1.1899 Viipuri mlk
Laksi Kalle 31.5.1874 Punkalaidun
Lammi Matti Eemil 10.10.1895 Noormarkku
Lammi Seelim 1898 Ahlainen
Lamminen Kalle Herman 4.11.1882 Karkku
Lamminen Manu Manunp. 17.8.1869 Tampere
Lamminmäki Teofiilus 5.5.1888 Vilppula
Lamminperä Seeti Fabian 3.8.1896 Ikaalinen
Lamminpohja Paavali Johannes 5.6.1899 Vesilahti
Lampén Nestor 19.7.1894 Hattula
Lampi Johan August 24.7.1876 Helsinki s
Lampi Oskar Elis 8.10.1894 Muurla
Lampinen Emil 1888 Tuusula
Lampinen Ilmari 16.2.1898 Janakkala
Lampinen Joosef 1891 Pirkkala
Lampinen Juho Jalmari Juhonpoika 7.3.1893 Sääksmäki
Lampinen Oskar 28.8.1894 Helsinki p
Lampinen Oskar Aukustinp. 12.4.1886 Kymi
Landén Niilo Henrik 29.1.1900 Iitti
Landin Edward Edwin Gustafsson 25.4.1890 Myrskylä
Lanki Wäinö Erikinp. 12.4.1888 Kymi
Lankinen Juho Yllönpoika 13.5.1876 Uusikirkko VL
Lanne Frans Urho 16.1.1893 Harjavalta
Lanssi Kustaa 1877 Nakkila
Lanto Nestor 2.5.1895 Nastola
Lappalainen Aarne Edvard Kustinpoika 6.7.1895 Leppävirta
Lappalainen Elias Juhananpoika 24.9.1895 Heinjoki
Lappalainen Johannes 16.12.1890 Kymi
Lappalainen Petter Johan 17.6.1876 Helsinki s
Larick Otto Vilhelm 11.3.1900 Porvoo mlk
Larsson Emil Leonard 13.7.1880 Loviisa
Larsson Johan Verner 27.1.1899 Perniö
Lasila Kalle Juhonpoika 8.12.1896 Nastola
Lassila Aleksanteri 1900 Viipuri mlk
Lassila Antti 1895 Virolahti
Lastumäki Kaarle Anshelm Kallenpoika 13.4.1872 Lempäälä
Lattunen Johannes Antinpoika 1.10.1904 Kivennapa
Latva Aarne Valdemar 19.9.1901 Tuusula
Latva Juho Aarne 7.7.1891 Kangasala
Laukka Armas Leander 4.1.1900 Perniö
Laukkanen Kustaa 1888 Viipuri mlk
Laukko Urho Oiva Vilhelm 4.7.1888 Helsinki e
Launio Frans Jalmari 10.2.1899 Messukylä
Lauren Johan Viilus Juhonpoika 24.3.1897 Myrskylä
Laurén Johan Oskar 5.8.1899 Tuusula
Laurén Johan Viktor 5.11.1881 Perniö
Lauri Kalle Ensio Kallenpoika 8.11.1899 Tuulos
Laurikainen Evert Reinhold Waldemar 4.7.1898 Nurmijärvi
Laurila Erik Edvard Simonp. 2.11.1861 Kymi
Laurila Jaakko Albinus 29.2.1892 Urjala
Laurila Jussi Mellilä
Laurila Kaarle Valdemar 13.11.1894 Lempäälä
Laurila Naemi Matilda 3.4.1896 Akaa
Laveen Kalle Wilhelm 1856 Ulvila
Lavén Emil 30.8.1899 Ulvila
Lax Otto Matias Kallenpoika 18.1.1896 Kylmäkoski
Leander Hjalmar Maurits Taavetinpoika 15.2.1877 Valkeala
Leander Ilmari 13.1.1891 Kangasala
Leander Vihtori Gabinus 19.2.1881 Hämeenkyrö
Lehikoinen David 1891 Viipuri mlk
Lehikoinen Kalle Heikki Mikonpoika 22.11.1874 Lappee
Lehmus Juho Kallenpoika 29.7.1884 Somerniemi
Lehmus Otto 1886 Ylöjärvi
Lehmus Tobias Nikolai 2.11.1901 Pirkkala
Lehmusvaara Johan Viktor 6.3.1877 Helsinki s
Lehtelä Lauri Matias Juhonpoika 20.2.1894 Pälkäne
Lehtelä Nestor 19.2.1882 Ruotsinpyhtää
Lehtelä Vihtori Artturi 8.8.1885 Urjala
Lehtelä Vihtori Iivari Vihtorinpoika 6.5.1889 Sääksmäki
Lehti Helsinki
Lehti Kalle 14.7.1896 Kaarina
Lehti Kalle Vilhelm 3.11.1874 Hollola
Lehti Karl Nikolai 1895 Kaarina
Lehti Uno Arvid 3.5.1901 Jokioinen
Lehtilä Aarne Willehard 16.6.1894 Pukkila
Lehtilä Kustaa Vihtori 25.3.1894 Mietoinen
Lehtilä Viktor Einar 2.7.1899 Vihti
Lehtilä Wäinö 1894 Nakkila
Lehtimaa Helsinki
Lehtimäki Arvo 1900 Vampula
Lehtimäki Eemeli Arvid 20.1.1901 Juupajoki
Lehtimäki Eemil 15.8.1898 Sahalahti
Lehtimäki Frans 1894 Lempäälä
Lehtimäki Frans Juhonpoika 2.10.1882 Vesilahti
Lehtimäki Ivar Viktorinus 23.8.1882 Nakkila
Lehtimäki Juho Vilho Fransinp. 26.1.1886 Tampere
Lehtimäki Lauri Johannes 7.8.1900 Tampere
Lehtinen A. 1894 Tampere
Lehtinen Anton 20.4.1899 Elimäki
Lehtinen Antti Antinpoika 2.6.1873 Iitti
Lehtinen Armas Johannes 11.3.1894 Tyrvää
Lehtinen Arttur Johannes 30.10.1900 Kokemäki
Lehtinen Arvo Engelbert 13.4.1897 Uusikirkko TPL
Lehtinen Arvo Johannes 11.12.1896 Lempäälä
Lehtinen August 1890 Vesilahti
Lehtinen Bernhard Juhonpoika 5.2.1896 Eräjärvi
Lehtinen Emil 7.12.1889 Lammi
Lehtinen Emil Konstantin 8.7.1894 Pornainen
Lehtinen Heikki 20.1.1894 Sääksmäki
Lehtinen J. Pirkkala
Lehtinen Johan Valfrid 13.10.1896 Akaa
Lehtinen Johannes 1891 Viipuri mlk
Lehtinen Johannes Taavetinpoika 21.6.1886 Eurajoki
Lehtinen Juho Helsinki
Lehtinen Juho Eemeli 29.3.1899 Lempäälä
Lehtinen Juho Hugo 24.6.1890 Iitti
Lehtinen Kaarle Henrik 22.7.1876 Tampere
Lehtinen Kalle Heikki 15.1.1882 Valkeala
Lehtinen Kalle Iitanpoika 17.11.1892 Längelmäki
Lehtinen Kalle Martti 11.11.1899 Loppi
Lehtinen Karl Kaarina
Lehtinen Kosti Henrik 8.4.1897 Turku
Lehtinen Kustaa Aleksi 28.8.1878 Hausjärvi
Lehtinen Matti 15.3.1896 Tammela
Lehtinen Nestor Danielinp. 17.1.1863 Tampere
Lehtinen Niilo Verner Kallenp. 19.8.1899 Alastaro
Lehtinen Otto Juhonpoika 2.4.1878 Hämeenkyrö
Lehtinen Svante 5.5.1896 Noormarkku
Lehtinen Tuure Rikhard 1891 Viipuri mlk
Lehtinen Urho Johannes 23.2.1893 Jämsä
Lehtinen Uuno Hjalmari 22.6.1896 Kärkölä
Lehtinen Valma Aleksandra Mannint 17.4.1892 Tampere
Lehtinen Vihtori Antinpoika 6.12.1893 Hollola
Lehtinen Väinö August 7.1.1898 Hollola
Lehtinen Väinö Lauri 9.8.1890 Tampere
Lehtinen Väinö Mikael 24.9.1892 Pirkkala
Lehtinen Yrjö 1897 Messukylä
Lehtinen Yrjö Nikolai 30.4.1900 Mouhijärvi
Lehtiranta Valfrid Abraham Kasper 20.11.1889 Helsinki p
Lehtisperä Juho Kustaa Alfred Juhonpoika 6.10.1884 Sääksmäki
Lehtiö Arvo Ossian 30.3.1893 Turku
Lehtiö Frans Nestor 3.9.1892 Urjala
Lehto Antero 1897 Virrat
Lehto Artturi Emmanpoika 10.12.1884 Myrskylä
Lehto Arvid 15.11.1900 Ikaalinen
Lehto Arvid Juhanpoika 16.5.1889 Juupajoki
Lehto Eino Eemil 22.8.1896 Längelmäki
Lehto Emil Oskar 5.3.1875 Forssa / Tammela
Lehto Erland Nikolai 24.12.1896 Lemu
Lehto Iivari Nestorinp. 15.3.1893 Helsinki s
Lehto Joh. Urpo Edvardinpoika 25.5.1901 Luopioinen
Lehto Johan Wilhelm 12.2.1878 Nurmijärvi
Lehto Johannes Maurits 22.9.1896 Urjala
Lehto Juho 1891 Iitti
Lehto Juho August Juhonpoika 13.9.1884 Lempäälä
Lehto Juho Kustaa Kaarlenpoika 8.10.1897 Pälkäne
Lehto Kaarle 5.8.1873 Kangasala
Lehto Kaarle Oskari 3.12.1897 Forssa / Tammela
Lehto Kalle 20.1.1896 Lempäälä
Lehto Kalle Henrik 8.4.1894 Luopioinen
Lehto Nestor Edlanp. 20.10.1885 Tampere
Lehto Oskar 15.12.1878 Kotka
Lehto Urho Emil 18.6.1891 Nurmijärvi
Lehto Vihtori 19.3.1894 Pöytyä
Lehto Vilhelm 1890 Rauma mlk
Lehto Villehad 16.8.1886 Iitti
Lehto Väinö Oskar 21.7.1880 Rauma
Lehto Wilhelmi Joosepinpoika 1.7.1886 Parkano
Lehto William Waldemar 16.2.1893 Tampere
Lehtola Olga Lyydia 1.4.1897 Messukylä
Lehtonen Helsinki
Lehtonen Aadolf Albert 12.10.1872 Helsinki e
Lehtonen Aartti Hattula
Lehtonen Aatto Johannes 19.2.1897 Yläne
Lehtonen Aino Agneta 22.8.1899 Tampere
Lehtonen Anton 30.10.1873 Iitti
Lehtonen Antti Erikinpoika 23.10.1864 Myrskylä
Lehtonen Edvard 7.5.1890 Lammi
Lehtonen Edvard Josuanp. 22.11.1876 Tampere
Lehtonen Eemil Aleksant. 22.9.1893 Lammi
Lehtonen Eino Leonard 14.9.1900 Tampere
Lehtonen Frans Edvard 31.8.1878 Kokemäki
Lehtonen Frans Irenius Mikonpoika 24.11.1894 Somero
Lehtonen Frans Vilhelm 3.1.1900 Kokemäki
Lehtonen Frans Yrjö 23.4.1898 Maaria
Lehtonen Heikki 19.1.1900 Hattula
Lehtonen Henrik Rafael 30.5.1899 Kaarina
Lehtonen Ilmari Edvard Oskarinp. 4.2.1894 Tampere
Lehtonen J. Turku
Lehtonen Juho Aleksi 21.12.1861 Ikaalinen
Lehtonen Juho Kustaa 18.2.1871 Pirkkala
Lehtonen Juho Oskar 18.12.1881 Helsingin pitäjä
Lehtonen Kaarle Anshelm 12.9.1879 Orimattila
Lehtonen Kaarle Fredrik 31.10.1864 Tampere
Lehtonen Kaarle Vilhelmi 13.11.1869 Köyliö
Lehtonen Kaarlo Nestori 18.2.1871 Kankaanpää
Lehtonen Kalle 9.1.1895 Hauho
Lehtonen Kalle Arvid Juhonp. 24.5.1892 Helsinki s
Lehtonen Kalle Juha Kustaanp. 19.12.1872 Tampere
Lehtonen Karl Nikolai 12.2.1895 Maaria
Lehtonen Kosti Tampere
Lehtonen Kustaa 1872 Tampere
Lehtonen Lauri Heikki Antinpoika 25.9.1892 Kuru
Lehtonen Matti Josuanp. 17.11.1873 Tampere
Lehtonen Mauri Valerian 30.9.1899 Helsinki e
Lehtonen Niilo Armas 9.2.1899 Renko
Lehtonen Niilo Henrik 11.10.1895 Teisko
Lehtonen Niilo Ilmari Anselm 12.5.1900 Hyvinkää
Lehtonen Niilo Matias 22.9.1898 Teisko
Lehtonen Pentti Loimaa
Lehtonen Samuli Heikinp. 7.9.1869 Tampere
Lehtonen Suoma Elisabet Oskarinty 22.5.1887 Tampere
Lehtonen Taavetti Vihtori Kallenpoika 13.12.1873 Suoniemi
Lehtonen Urho Kallenpoika 25.2.1900 Orimattila
Lehtonen Uuno Nikolai 29.7.1899 Huittinen
Lehtonen Vihtori Albert 10.10.1894 Rauma
Lehtonen Vihtori Herman Erkinpoika 25.6.1870 Pirkkala
Lehtonen Villehard 18.9.1895 Helsinki s
Lehtonen Wäinö Edvard 1897 Nakkila
Lehtonen Yrjö Mikael 16.9.1899 Pöytyä
Lehtonen-Wastamaa Kustaa Eemil 24.3.1901 Noormarkku
Lehtoniemi Matilda Tampere
Lehtovaara Teodor Eevanpoika 11.7.1897 Elimäki
Lehtovirta Henrik Artur Henrikinpoika 26.10.1902 Orimattila
Lehtovirta Wilho Edlanpoika 6.11.1892 Valkeala
Lehtovirta Yrjö 1.6.1890 Tampere
Lehtovuori Vilho Elis 15.11.1899 Hollola
Leikas Kalle Juhana Kustaanpoika 13.6.1882 Lappee
Leimu Martta Matilda 14.2.1900 Mäntsälä
Leineberg Karl Viktor 29.11.1894 Pori
Leino Anshelm 27.4.1887 Pyhäjärvi UL
Leino F. Helsinki
Leino Frans Matinp. 6.5.1889 Tampere
Leino Henrik Henrikinp. 21.4.1871 Helsinki e
Leino Hilja Lempi Karolina 26.6.1900 Alastaro
Leino Johan Wiktor 16.3.1890 Nummi
Leino Juho Fredrik 27.3.1892 Ahlainen
Leino Kaarle Vihtori 21.2.1877 Huittinen
Leino Konsta 1890 Tyrväntö
Leino Konstantin 24.4.1880 Hollola
Leino Mauri 24.9.1870 Orivesi
Leino Wille William 6.4.1884 Pukkila
Leino Yrjö Eemil 19.9.1896 Pirkkala
Leino Yrjö Juho Alpinus 20.3.1899 Kullaa
Leinonen Johan Einar 10.1.1898 Ruotsinpyhtää
Leinonen Niilo Arvid 1.5.1871 Lappee
Leinonen Viktor Anselm 22.10.1898 Hollola
Leinonen Yrjö Hollola
Leivo Arvo Arttur 31.10.1895 Lappi TL
Leivo Vihtori 18.10.1866 Hämeenkyrö
Leivo Viktor Rafael Vihtorinpoika 17.4.1900 Terijoki
Lemberg Einari Aatto 1904 Lempäälä
Lempinen Otto Ferdinand 16.4.1891 Lieto
Lempiäinen Johannes Matinpoika 22.4.1898 Uusikirkko VL
Lempiäinen Wihtor Kivennapa
Lemström Anders Wäinö 12.6.1894 Heinola
Lemström Frans Bertil 26.8.1891 Kirkkonummi
Lemström Fredrik Johan 1.5.1882 Lohja
Lengman Frans Viktor 11.10.1873 Pori mlk
Lepistö Alfred Marianpoika 16.11.1888 Valkeala
Lepistö Kalle Manasse 9.2.1891 Kalvola
Lepistö Kustaa Vihtori 17.3.1884 Orivesi
Lepola Antti Antinp. 4.9.1864 Messukylä
Lepomäki Juha Eemeli Juhanpoika 28.12.1894 Juupajoki
Leponiemi Aleksi 25.10.1897 Luopioinen
Leppäkallio Kaarle Villehard 12.12.1899 Hausjärvi
Leppälä Heikki Valdemar Juhonpoika 19.1.1895 Alavus
Leppämäki Olavi 1898 Ruovesi
Leppämäki Pietari Loimaa
Leppänen Aleksanteri 1897 Ruskeala
Leppänen Artur Villiam 22.10.1896 Nousiainen
Leppänen Arvo Adolf 12.9.1895 Tampere
Leppänen Emil Wiljam 8.4.1894 Turku
Leppänen Heino Aukusti Valfridinpoika 9.10.1894 Pälkäne
Leppänen Herman Kallenp. 24.7.1875 Ruovesi
Leppänen Huko Ruokolahti
Leppänen Johan Messukylä
Leppänen Juho Savitaipale
Leppänen Juho Jaakoppi Kustaanpoika 29.7.1900 Längelmäki
Leppänen Kalle 1885 Hyvinkää
Leppänen Kalle Edvard 4.4.1882 Tampere
Leppänen Kalle Eemil 1893 Vesilahti
Leppänen Kosti Ville 10.1.1900 Lahti
Leppänen Kustaa 31.12.1874 Hausjärvi
Leppänen Kustaa Reetrik 12.12.1882 Kotka
Leppänen Lauri Johannes 18.4.1897 Tampere
Leppänen Martti Santerinpoika 17.9.1897 Kuru
Leppänen Timoteus 1877 Ylöjärvi
Leppänen Tuomas Konstantininp. 12.3.1891 Asikkala
Leppänen Viljo 1900 Lempäälä
Leppänen-Ahola Juho Paavali Henriikanpoika 21.1.1878 Hämeenkyrö
Leskinen Amanda Tuomaantytär 25.5.1899 Kivennapa
Leskinen Antti Pekanpoika 5.8.1887 Ruokolahti
Leskinen Kalle Heikki 11.11.1893 Helsinki s
Levander Wille 1894 Tuusula
Levomäki Eino Verner 30.8.1897 Kokemäki
Levänen Otto Emil 11.11.1878 Helsinki s
Lieko Albert William 9.2.1895 Nurmijärvi
Liesmäki Matti 1896 Hauho
Liimatainen Kalle Oskar 3.3.1887 Kotka
Liimatainen Klas Maurits 15.9.1892 Vihti
Liimatta Mikko Pekanpoika 6.10.1871 Valkjärvi
Liimola Oiva Oskar 25.9.1899 Tampere
Liinamaa Antti Reino 2.3.1901 Viipuri
Liinaoksa Juho Robert 18.9.1876 Helsinki s
Likki Eetu Juha-Heikinpoika 2.5.1888 Juupajoki
Lilja Anders Oskar 8.10.1878 Myrskylä
Lilja Artur Villehard 1.8.1901 Loimaa
Lilja Frans Fredrik 1.4.1895 Ypäjä
Lilja Harald 9.5.1885 Espoo
Lilja Lauri Brynolf 9.8.1892 Tampere
Lilja Sulo Johannes 2.9.1898 Viipuri mlk
Lilja Viktor Hemming 13.5.1885 Espoo
Liljander Valto Leonard 10.12.1896 Loviisa
Liljenberg Erik Anshelm 21.4.1876 Pukkila
Liljeqvist Martti 4.12.1894 Iitti
Liljeström Maria Fransilia 14.9.1901 Sääksmäki
Linblom Helsinki
Lind Fredrik Antonp. 21.7.1861 Lahti
Lind Kalle Urho 7.10.1894 Huittinen
Lind Väinö Johannes 22.6.1899 Lahti
Lind Väinö Julius 2.1.1897 Pomarkku
Lindberg Gösta Kustaanp. 6.9.1890 Tampere
Lindberg Johan 17.1.1862 Ruotsinpyhtää
Lindberg Johan Henrik 8.7.1869 Viipuri mlk
Lindberg Kaarle Jeremias Jeremianp. 16.3.1886 Tampere
Lindberg Kaarlo Jalmari Kustaanp. 4.11.1893 Tampere
Lindberg Kustaa 24.9.1863 Pälkäne
Lindberg Vihtori 3.11.1876 Akaa
Lindberg Väinö Ilmari 20.7.1902 Juupajoki
Lindberg Wäinö Juho 22.4.1899 Loppi
Lindberg Yrjö Martti 24.1.1899 Sääksmäki
Lindberg Yrjö Olavi Juhonpoika 29.7.1901 Ruokolahti
Lindegren Hjalmar Andreas 29.1.1900 Tenhola
Lindegren Karl Ferdinand 11.4.1879 Parainen
Lindell Helmi 1900 Säkylä
Lindell Kaarlo Erland 30.11.1872 Kuorevesi
Lindell Kaarlo Filemon 8.3.1890 Tampere
Lindell Urho Nikolai Vihtorinpoika 19.6.1896 Suoniemi
Lindell Yrjö Sakari 16.11.1901 Messukylä
Lindelöf Iida Sofia 25.4.1896 Pyhäjärvi UL
Lindeman Benjamin 13.5.1880 Padasjoki
Lindeman Juho Frans 3.11.1887 Karjala
Linden Eemil 17.11.1896 Orivesi
Linden Kalle Israel 13.12.1881 Mellilä
Lindén Eino 17.11.1900 Padasjoki
Lindén Kaarlo Henrik 7.3.1872 Tampere
Lindeqvist Hugo Nestor 27.2.1904 Tampere
Lindevall Emil 25.10.1896 Lahti
Lindfelt Viktor Eino Paavali 25.4.1900 Tampere
Lindfors Adam Bernhard 25.9.1898 Padasjoki
Lindfors Arvo Ferdinand Alexandranp. 28.7.1899 Kisko
Lindfors August 7.1.1894 Pernaja
Lindfors Emil Pyhäjärvi UL
Lindfors Emil Aleksander 12.6.1894 Vihti
Lindfors Heikki 1894 Hausjärvi
Lindfors Juho Einari 8.12.1900 Pyhäjärvi UL
Lindfors Kalle Pyhäjärvi UL
Lindfors Mauno 11.8.1899 Urjala
Lindfors Paavo Taavetinp. 3.4.1865 Tampere
Lindforss Waldemar 16.6.1903 Tuusula
Lindgren Bruuno Adolf 25.9.1892 Tammela
Lindgren Eino Evert 16.7.1896 Kisko
Lindgren Frans Felix 14.1.1895 Helsingin pitäjä
Lindgren Johan Edvard 23.11.1895 Porvoo
Lindgren Jost Jakob 22.7.1894 Mäntsälä
Lindgren Kalle Tampere
Lindgren Karl Brynolf 26.11.1900 Helsingin pitäjä
Lindgren Kustaa Adolf 4.11.1877 Uusikaupunki
Lindgren Toivo Eliaanp. 14.9.1900 Forssa / Tammela
Lindgren Väinö Antero 21.1.1902 Kangasala
Lindgren Wäinö Johannes 21.5.1899 Helsingin pitäjä
Lindgrén Bruno Robert Johannes 24.6.1895 Tampere
Lindgrén Otto 22.2.1893 Kotka
Lindgvist T. 1898 Tuusula
Lindholm Bruno Tobias 6.10.1881 Helsinki e
Lindholm Edvard Verner 14.1.1877 Helsinki s
Lindholm Frithiof 10.6.1884 Kuorevesi
Lindholm Kaarlo Heikki 18.1.1889 Somerniemi
Lindholm Leo Emil 17.9.1893 Tammisaari
Lindkvist Petter Mynämäki
Lindqvist Frans Rikhard 1896 Viipuri mlk
Lindqvist Fredrik Nikolai 17.4.1893 Merikarvia
Lindqvist Niilo Johannes 20.1.1903 Hausjärvi
Lindqvist Nikolai 1882 Merikarvia
Lindqvist Uno Alfred 25.11.1897 Ruotsinpyhtää
Lindqvist Yrjö Ingram 22.9.1899 Helsinki e
Lindqvist Yrjö Johannes 13.10.1891 Turku
Lindroos Antti 1894 Orimattila
Lindroos Emil Hjalmar 24.11.1897 Hyvinkää
Lindroos Johan Jalmari 16.10.1881 Tampere
Lindroos Kalle Kustaa 31.7.1873 Tampere
Lindroos Karl Axel 6.9.1887 Pernaja
Lindroos Konstantin Ivar Erlandinpoika 8.10.1898 Orimattila
Lindroos Maini Rafael 22.4.1899 Turku
Lindroos Onni Jafet Kaarlenp. 9.3.1893 Porvoo
Lindroos Ragnar Horatius Axel 3.3.1898 Turku
Lindros Aleksander 1892 Tuusula
Lindros Rudolf 6.3.1898 Asikkala
Lindroth Aksel Einar 12.11.1896 Vihti
Lindstedt Akseli Vihtori 9.6.1870 Forssa / Tammela
Lindstedt Gustaf Fredrik 17.9.1894 Lohja
Lindstedt Johan Axel 19.8.1894 Espoo
Lindstedt Urho Eerikki 4.6.1898 Vampula
Lindström Helsinki
Lindström Arvi 20.11.1896 Urjala
Lindström Erkki Johannes 8.5.1901 Kisko
Lindström Gustaf Robert 7.6.1887 Tuusula
Lindström Heikki 1889 Janakkala
Lindström Jalmar Alfred 13.5.1899 Maaria
Lindström Joose Gideon 7.11.1891 Kisko
Lindström Juho Hjalmar 10.7.1896 Siuntio
Lindström Kaarle Edvard 21.3.1889 Kisko
Lindström Kaarlo Henrik 15.12.1894 Turku
Lindström Klas Oskar 15.6.1888 Helsinki sr
Lindström Otto Kallenpoika 14.3.1898 Kuhmoinen
Lindström Väinö Johannes 4.10.1899 Pori
Lindström Yrjö Johannes Matinpoika 25.8.1900 Somero
Lindvall-Lehti Oskar 13.4.1872 Kuusisto
Linna Kalle Salomon 8.6.1899 Hämeenkyrö
Linna Onni Emil 14.10.1882 Helsinki s
Linnamaa August 1892 Vesilahti
Linne Kalle Verner Kallenpoika 7.10.1898 Hämeenkyrö
Linstedt Juho Alfred 5.12.1885 Hämeenkyrö
Lintula Juho Gerhard 24.9.1891 Loimaa
Lintula Olga Emilia 1897 Maaria
Lintunen Johan Robert Mikael 2.7.1896 Laitila
Lintunen Otto Mikonpoika 18.9.1899 Uusikirkko VL
Lipiäinen Kalle Ruudolf Miinanp. 7.3.1898 Ruovesi
Lipponen Aaro Aaronpoika 14.8.1883 Varkaus / Leppävirta
Lipponen Johan 5.6.1896 Helsinki
Lipsonen Johannes William Pietarinpoika 23.6.1898 Kivennapa
Lisen Lauri Tampere
Listonen Ferdinand 15.12.1889 Värtsilä
Lithonius Juho Kasper 8.9.1892 Pöytyä
Litman Helsinki
Litz Jalmari Timoteus Heikinpoika 9.5.1884 Sääksmäki
Liukkonen Arvo 23.1.1898 Kärkölä
Liukkonen Mikko Amalianpoika 4.9.1894 Hirvensalmi
Liukkonen Taneli Maria-Loviisanpoika 16.7.1884 Valkeala
Ljokkoi Aleksander Impilahti
Loila Samuli Samulinpoika 14.5.1881 Pirkkala
Loisa Iivari Taavetinpoika 16.7.1886 Savitaipale
Lomberg Georg Urho 6.11.1901 Lohja
Lomo Frans 1899 Tampere
Long Johan Vilhelm Israelinpoika 1895 Ristiina
Loponen Juho 1880 Rautu
Louhivuori Otto Johannes 22.12.1897 Käkisalmi
Loukola Jaakko 1870 Viipuri mlk
Loveen Freedrik Eemil 30.8.1898 Ulvila
Loven Ilmari Ferdinand Juhonpoika 5.6.1894 Kiukainen
Luhtanen Helsinki
Luhtanen Arvid 1890 Tampere
Lumikangas Juho Eemil Oskarinpoika 9.2.1898 Kylmäkoski
Lundan Kaarlo Zefyrinus 26.8.1873 Tampere
Lundén Bruno Aukustinpoika 7.9.1896 Juupajoki
Lundén Kalle Nestori 5.10.1899 Kokemäki
Lundgren Eino 1898 Noormarkku
Lundholm Wäinö 21.3.1893 Laitila
Lundsten Hanko
Lundström Julius 1865 Helsinki
Luostarinen Aug. 20.6.1876 Ruokolahti
Luoto A. 1874 Perniö
Luoto Bruno Engelbert Juho Fredrikinp. 6.3.1900 Helsinki s
Luoto Henrik Jalmari 15.6.1888 Tampere
Luoto Johan Richard 6.8.1878 Kotka
Luoto Juho Evert 1.2.1898 Iitti
Luoto Kalle Gabriel 21.1.1888 Hämeenkyrö
Luotola Kalle Einari Juhonp. 1.5.1891 Helsinki s
Luotonen Emil Albinus 24.2.1900 Naantali mlk
Luotonen Janne Nikolai 21.4.1899 Vilppula
Lustig Helsinki
Lustig August Heikinpoika 10.3.1882 Valkeala
Lustman Kalle Robertsson 5.2.1897 Myrskylä
Lustman Robert 10.9.1870 Myrskylä
Luukka Juhana 1883 Lappee
Luukkainen Lauri Adaminp. 22.7.1887 Kymi
Luukkanen Kustaa H. 1888 Viipuri mlk
Luukkonen Uuno Jalmari 16.6.1901 Kymi
Lyytikäinen Pekka Kallenpoika 12.2.1891 Lappee
Lyytinen Gerhard Taavetinpoika 8.1.1892 Heinjoki
Lång Eemil Aleksander 13.10.1897 Kiikka
Långfors Juho Oskar 30.7.1882 Pori mlk
Långström Karl Axel 9.2.1892 Karjaa
Lähde Joel Einar 17.3.1891 Honkilahti
Lähdekorpi Kaarle Eemil Juhanpoika 8.3.1875 Vesilahti
Lähdenoja Juha Fredrik Fransinp. 25.10.1889 Alastaro
Lähte Kotka
Lähteenkorva Esko Eelis 29.3.1902 Tammela
Lähteenmäki Arvo 1900 Sahalahti
Lähteenmäki Juho Jaakko 1891 Hämeenkyrö
Lähteenmäki Kaarle Sakaria 25.12.1881 Karkku
Lähteenmäki Kalle Vihtori Wilhonpoika 13.9.1901 Hämeenkyrö
Lähteenmäki Martti 1.1.1896 Punkalaidun
Lähteinen Erland Ignatius 16.12.1867 Harjavalta
Lähtinen Kalle Rikhard 26.8.1896 Kullaa
Länsi Adolf Helsinki
Läpikäytävä Kaarle 5.1.1896 Eräjärvi
Löfberg Arndt Gustaf 23.3.1854 Helsinki e
Löfbett Kalle Oskari 14.8.1892 Tammela
Löfman Elias Maurits 7.4.1877 Lohja
Löfman Niilo Uuno 11.5.1897 Padasjoki
Löfving Evert Johannes 9.9.1881 Helsinki er
Lönn Gunnar Wilhelm 17.1.1901 Helsingin pitäjä
Lönnberg Aksel Emil 2.2.1895 Vihti
Lönnberg Oskari Eemil 19.4.1891 Pyhäjärvi UL
Lönnblad Gunnar Edvard 24.3.1893 Pernaja
Lönnfors Johan Henrik 9.12.1872 Loviisa
Lönnfors Oskar Israel 23.12.1892 Helsinki e
Lönngren Onni Fabian 7.5.1891 Kymi
Lönnkvist Karl Edvin 7.1.1893 Hyvinkää
Lönnroos Aino Urjala
Lönnroos Otto Olavi 15.1.1901 Urjala
Lönroos Verner Urjala
Löppönen Emil 23.1.1898 Viipuri mlk
Löppönen Pekka Juhonpoika 16.9.1875 Sääminki
Maaranen Mooses 12.12.1900 Kuolemajärvi
Maarinta Vihtori 27.4.1890 Iitti
Mahrt Urho Messukylä
Mainaala Kalle Vihtori 19.3.1888 Loppi
Majamäki Kalle Fritiof Matinpoika 28.10.1893 Toholampi
Majanen Kalle 1891 Ylöjärvi
Majuri Juhana Juhonpoika 20.4.1889 Vuoksela
Makinen Emil Rikhart 17.3.1878 Lavia
Makkonen Arvo Vilhelm 8.2.1893 Viipuri mlk
Makkonen Väinö Ilmari 1894 Viipuri mlk
Malin Frans Helsinki
Malin Ivar Albin 10.8.1895 Dragsfjärd
Malin Lyyli Juhontytär 25.5.1900 Kivennapa
Malinen Johan Niilonp. 12.6.1873 Helsinki s
Malinen Sulo Edvard 1901 Orimattila
Malm Juho Alfred 18.10.1869 Tampere
Malm Kaarle Arvid 1.11.1895 Lempäälä
Malm Kalle A. 1889 Mouhijärvi
Malm Olga Maria 13.7.1896 Iitti
Malm Uuno Valter 2.7.1897 Vehkalahti
Malmberg Aksel Viliam 14.3.1898 Pirkkala
Malmberg Oskari Juho Kustaa 17.6.1882 Ulvila
Malmberg Toivo August 13.5.1893 Jokioinen
Malmberg Yrjö 3.3.1900 Janakkala
Malminen Hugo Hermanninpoika 2.7.1882 Valkeala
Malmio Martti Rudolf Idanp. 5.3.1900 Tampere
Malmström Fredrik Hjalmar 21.1.1899 Espoo
Malmström Johan Fredrik Evald 28.10.1897 Espoo
Mandelin Toivo Emil 13.9.1893 Mäntsälä
Mankki Eemil Matinpoika 4.8.1896 Savitaipale
Manner Felisk 1894 Somerniemi
Manner Karl Emil 12.6.1895 Helsinki p
Mannerström Aksel Israel 22.12.1898 Perniö
Mannila Jalmari 4.11.1893 Artjärvi
Mannila Kustaa Erik 29.10.1900 Loviisa
Mannila Kustaa Vilho 8.1.1892 Ulvila
Manninen Antti 22.12.1896 Nurmijärvi
Manninen Elias Vilpinpoika 14.7.1894 Heinjoki
Manninen Julle 1895 Lavia
Manninen Kalle 20.4.1886 Savukoski
Manninen Matti 1872 Joutseno
Manninen Otto 1878 Helsinki
Manninen Sulo Aadi Annanp. 15.2.1889 Tampere
Manninen Toivo Juhonpoika 17.12.1900 Terijoki
Mannonen Alfred Aleks.poika 22.9.1892 Koivisto
Mansikka Tuomas Antrea
Mansikkaniemi Eevertti Juhonpoika 27.4.1900 Kalvola
Mansikkaniemi Väinö 1895 Vesilahti
Mansila Kaarlo Henrik 4.1.1873 Myrskylä
Mansner Johan Teodor 3.8.1883 Lohja
Mantere Arthur Adolf 19.7.1877 Hollola
Mantere Eino Akseli 1899 Tampere
Mantere Otto Tyrväntö
Marjamäki Frans Matinpoika 3.10.1897 Vesilahti
Marjamäki Johan Joosef Nikolai Juhonpoika 19.3.1898 Ikaalinen
Marjander Oskari Johannes 29.9.1893 Pöytyä
Marjanen Vihtori Evert 1.6.1887 Eura
Marjanen Väinö Aksel 18.2.1892 Eura
Markkanen Aleksi 16.2.1879 Hollola
Markkanen Otto 22.11.1890 Lappeenranta
Markkanen Paavo Valdemar 1899 Akaa
Markkula Juho Kustaa Alfred Rauhanpoika 13.12.1896 Kylmäkoski
Markusson Karl Emil 1.3.1899 Helsinki s
Marlin Onni Vilhelm 1.11.1898 Rauma mlk
Martikainen Heikki 25.11.1871 Helsinki p
Martin Johan August 9.11.1873 Helsinki s
Martin Urho Johan Fabian 23.5.1899 Tammela
Martiskainen Ignat Ivananpoika 25.5.1888 Suojärvi
Marttila Mikko 1893 Vesilahti
Marttila Paavo Verner 24.12.1902 Kymi
Marttila Taavetti Rikhard Almanpka 5.3.1892 Valkeala
Marttinen Aatami 1874 Heinola mlk
Marttinen Hjalmar Gabriel 1.4.1884 Helsinki s
Marttinen Oskar Evert Simonp. 22.4.1883 Kymi
Masonen Yrjö Johannes 23.7.1898 Teisko
Masto Otto Wilh. 19.3.1876 Pöytyä
Matikainen Antti Antinp. 9.1.1888 Helsinki s
Matikainen Salomo Paavonpoika 7.8.1889 Kuolemajärvi
Matikainen Yrjö Ilmari Ollinpoika 1899 Viipuri mlk
Matkajärvi Kalle Kustaa Augustinpoika 11.3.1889 Kangasala
Matsson Aukust Arvi 1896 Karinainen
Mattero Adam Gabriel 20.10.1886 Lemi
Mattila Helsinki
Mattila Antti Jalmari 11.11.1894 Jokioinen
Mattila Frans Johannes 1.2.1901 Kokemäki
Mattila Jooseppi 22.12.1891 Hollola
Mattila Matti Jaakonpoika 30.5.1862 Valkeala
Mattlin Oskari 1882 Ulvila
Mattsson Emil Arvid Helsinki
Mattsson Evert Aleksander 3.9.1899 Nurmijärvi
Mattsson Frans Josef 6.7.1887 Nurmijärvi
Mattsson Karl Emil 11.3.1901 Tuusula
Mattsson Karl Fredrik 2.2.1900 Sipoo
Mattsson Martti Julius 12.4.1894 Tampere
Mattsson Nestor Edvard 7.4.1890 Nurmijärvi
Mattsson Otto 1865 Pyhtää
Mattsson Viktor Akseli 27.8.1888 Kaarina
Mauno Einar Erkinpoika 31.12.1898 Valkeala
Mauno Taavetti 1889 Viipuri mlk
Mehtonen Jooseppi Edvard 19.6.1896 Espoo
Mellin Kaarlo Janakkala
Mellin Lauri 1899 Nurmijärvi
Mellin Sulo Jaakko 16.7.1897 Hämeenkyrö
Mellin Toivo Arvid 14.9.1895 Forssa / Tammela
Melto Antti Emanuelinpoika 12.10.1879 Kivennapa
Menonen Frans Urjala
Merikanto H. Pyhäjärvi UL
Merikanto Kalle Oskar Juhanpoika 24.4.1884 Sääksmäki
Meriluoto Elias Heribert 19.2.1870 Helsinki p
Merilä Olli Ville 9.10.1889 Helsinki e
Meriläinen Aleksanteri Juhonpoika 22.12.1872 Vuoksela
Merimäki Fredrik Matinpoika 25.10.1871 Sääksmäki
Merimäki Toivo Johannes 3.3.1899 Sääksmäki
Merinen Hilpi 28.7.1895 Orimattila
Merineva Alfred Eetunpoika 16.9.1890 Juupajoki
Mervinen Juho Kust. 1888 Janakkala
Metsola Johan Emil 1889 Luopioinen
Metsola Kaarle Erkki 5.5.1893 Pöytyä
Metsä Johan Henrik 21.1.1872 Porvoo mlk
Metsälä Ivar 1895 Orimattila
Metsälä Väinö Johannes 9.2.1896 Anjala
Metsänen Juho Iivari 1.9.1889 Hämeenkyrö
Metsänen Wihtori Alfred 31.3.1874 Hämeenkyrö
Metsänikula Frans Emil 26.7.1894 Anjala
Metsäpuro Paavo Tobias Kallenpoika 2.11.1897 Hämeenkyrö
Metsärinta Konsta Erkinpoika 9.4.1872 Lammi
Mettovaara Kustu Arvi 27.12.1890 Kiiminki
Mickelsson Eino 26.7.1897 Hattula
Miekka Kaarlo Vihtori Iisakinp. 27.3.1863 Messukylä
Miettinen Aukusti 22.1.1882 Oulu
Miettinen Juho Asser 6.7.1900 Artjärvi
Miettinen Kaarle 27.2.1850 Kuhmoinen
Miettinen Kustaa Ville Villenpoika 18.7.1877 Puumala
Miettinen Mikko Mikonpoika 8.9.1875 Lemi
Miettinen Olga 1901 Viipuri mlk
Miettinen Pekka Juhonpoika 28.3.1879 Juuka
Miettinen Sigrid Aleksandra 19.8.1900 Mäntyharju
Miettinen Vihtori 28.11.1887 Kuopio mlk
Miettinen Vilho Aksel 20.12.1898 Viipuri
Mihailjuk Nikolai
Mikkelsson Mauno Mikael Kallenpoika 7.8.1889 Kalvola
Mikkola Frans Emil 1887 Kiukainen
Mikkola Heikki Juhanpoika 14.1.1888 Sääksmäki
Mikkola Huugo August Kallenpoika 20.2.1884 Tammela
Mikkola Kalle 8.12.1898 Sääksmäki
Mikkola Paavo Valdemar 25.1.1891 Helsinki s
Mikkolainen Esa Paavonpoika 8.4.1898 Kivennapa
Mikkonen Frans Tuomas 4.1.1896 Helsinki
Mild Karl Emil 21.1.1899 Rymättylä
Miltti Frans 13.2.1889 Urjala
Minkkinen Kalle Jaakko 3.12.1881 Messukylä
Moilanen Helsinki
Moilanen Anselm 21.4.1885 Iitti
Moilanen Johannes Alfred 24.6.1900 Kivennapa
Moilanen Wäinö Heikki 5.7.1897 Oulu
Moisio Lahja Artturi Manunpoika 26.10.1898 Ruovesi
Moisio Vilhelm Fredrik 3.7.1877 Viipuri mlk
Mononen Anders Johan 8.10.1881 Nuijamaa
Mononen Pekka Antinp. 25.5.1874 Helsinki e
Montin Frans Vilhelm 11.11.1881 Rautu
Monto Tuomas Juhonpoika 12.9.1889 Jääski
Monto Yrjö Tahvonpoika 10.5.1895 Kivennapa
Monttee Kustaa Evert 15.9.1897 Hattula