Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Epavarmat

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Žoltakov
Aalto Helsinki
Aalto Helsinki
Aalto Albert Ans. 19.1.1896 Perniö
Aalto Eino 1892 Längelmäki
Aalto Juhana 11.6.1886 Käkisalmi mlk
Aalto Juho Nestor 27.8.1896 Sippola
Aalto Juho Viktor Jaakonpoika 11.10.1882 Ypäjä
Aalto Lauri Johannes Valfridinp. 12.12.1892 Kangasala
Aalto Martti Paavali 20.1.1895 Lempäälä
Aalto Onni Edvard 19.12.1889 Koski HL
Aalto Topias Vilhelm 27.10.1887 Kiikka
Aalto Vilho 1898 Längelmäki
Aaltola Väinö Albert 11.1.1900 Eura
Aaltonen Aarne Akseli 13.4.1899 Nousiainen
Aaltonen Aleksanteri 5.8.1885 Renko
Aaltonen Arvo 21.4.1893 Kärkölä
Aaltonen Arvo Einar 15.7.1894 Janakkala
Aaltonen Johannes Helsinki p
Aaltonen Juho Fredrik 5.7.1868 Turku
Aaltonen Kaarlo Edvard 5.5.1886 Lohja
Aaltonen Toivo Israel 23.12.1900 Elimäki
Aaltonen Väinö 1894 Hausjärvi
Aavikko Johan Vilhelm 24.8.1883 Kaarina
Abrahamsson Akseli Alarik 9.8.1898 Kisko
Ahde Lauri Johannes 26.11.1900 Hattula
Ahlfors Hjalmar 1.10.1887 Kymi
Ahlroth Emil 17.2.1892 Jämsä
Ahlroth Knut Fridolf 1.6.1893 Turku
Ahlstedt Georg 21.3.1890 Dragsfjärd
Ahlstedt Hugo Vilhelm 20.11.1898 Forssa / Tammela
Ahlström Johan Ferdinand 24.1.1852 Turku
Aho Arvo Ivar Urjala
Aho Arvo Lennart 23.3.1894 Nurmijärvi
Aho Hemo Aukusti 3.2.1894 Pattijoki
Aho Kaarle Herm. 26.11.1876 Tyrvää
Aho Kalle Ilmari 1878 Orivesi
Aho Kalle Juhonpoika 18.2.1871 Ypäjä
Aho Rafael 1887 Muhos
Aho Toini Alina 20.11.1900 Ypäjä
Ahokas Juho Sortavala
Ahola Anselm Santerinp. 9.7.1895 Vilppula
Ahola Kalle Erland Nikolai Kallenp. 23.9.1900 Lempäälä
Ahola Nestori 29.1.1891 Loppi
Ahola Toivo Vihtori 1.5.1897 Lavia
Ahola Tuomas Aleksanterinp. 25.1.1862 Sippola
Ahola Valdemar Anjala
Ahonen Heikki 1901 Hauho
Ahonen Juho Antti Juhonpoika 2.1.1886 Längelmäki
Ahonen Kaarle Emil 1870 Ruovesi
Ahonen Kustaa Nikanor 6.3.1886 Längelmäki
Aikamies Toivo 15.1.1900 Kuolemajärvi
Airaksinen Augusti 1892 Karttula
Airola Ilmari 1896 Huittinen
Akselila Kalle Erikinpoika 1901 Vahingonlaukaus
Akselin Kaarl Wäinö 1890 Maaria
Akutin Paavo J. Pietari
Alakangas Waltu Fredrikanpoika 13.2.1889 Längelmäki
Alanne Oskar Ferdinand 14.7.1893 Hauho
Albert Ernst Turku
Alhaisi Kustaa Robert Joelinpoika 3.6.1884 Ypäjä
Alho Frans Jalmari 8.5.1891 Kiikka
Alkio Kosti Henrik 11.5.1898 Maaria
Alku Kalle Mikonp. 13.5.1875 Helsinki s
Alku Toivo 14.5.1898 Jokioinen
Alkvist Rikhard 1899 Johannes
Alkvist Tyyko 1892 Johannes
Almi Manasse 6.11.1889 Pori mlk
Alto Yrjö 1898 Angelniemi
And August Johannes 27.7.1902 Helsingin pitäjä
Andersson Adolf Henrik Helsinki
Andersson Anders Alfred 20.8.1885 Ruotsinpyhtää
Andersson Gustaf Adolf 28.6.1883 Lahti
Andersson Karl Aug. 26.7.1891 Pernaja
Ania Frans Auk. 1.1.1898 Tyrvää
Annala Sakari Toivo Sakarinpoika 1.6.1886 Oulunsalo
Anninskij G.V.
Anstén Mauno Emil 22.6.1885 Helsinki e
Antikainen Väinö
Antonov Aleksander Terijoki
Antonov Kusma
Antonov Pjotr Helsinki
Anttila Viljo
Anttila Viljo Anselm
Anufri Paduk
Anunti Erkki Antti Pekanpoika 21.10.1892 Karunki
Apell Juho Heikki Heikinpoika 1875 Rautavaara
Arejev Feodor Pietari
Arffman Juho Iisakinpoika 20.8.1861 Rantsila
Arola Aino Amanda Samulintr. 1903 Sortavala mlk
Aronen Paavo 12.7.1895 Hartola
Aroniemi Simo Viliam 21.9.1900 Pirkkala
Arvonen Viktor Rikhard 2.10.1869 Ahlainen
Astrén Helsinki
Auranen Kosti Alex Heikinp. 28.3.1898 Kisko
Autio Helsinki
Auvinen Karl
Backlund Simo 1872 Lavia
Backman A Porvoo
Backman Anton Axel 5.11.1893 Vaasa
Baibas Stepan
Bazarov Fjodor G.
Beljakov Vladimir Pietari
Belov Nikolai Timofejevitš 20.10.1859
Belugin Nikolai Pietari
Berg Helsingin pitäjä
Berg Johan Klasinpoika 10.6.1898 Porvoo mlk
Berg Nestori 1.5.1891 Lammi
Berg Valfrid Teofilus 2.10.1885 Turku
Berg Wiljam 1899 Lammi
Bergbom Erik 1884
Berggren Helsinki
Bergholm Evert Vihtori 3.3.1890 Lohja
Berghäll Kaarle Niilo 5.12.1895 Vihti
Bergman Hjalmar Elis 29.11.1889 Lohja
Bergman Oskar Emanuel 14.12.1883 Lohja
Birjukov
Birjukov Matvei Michailovitš
Bise Alexander
Bitter Teodor Oskar Rudolf 1.1.1862 Hausjärvi
Bjelov A. Terijoki
Bjurström Karl Arthur Napoleon 7.7.1900 Helsinki pr
Björkman Arvid Alarik 23.1.1903 Helsinki pr
Björkqvist Yrjö Johannes 14.4.1886 Tampere
Bliznok Vladimir Pietari
Blom A. 1890 Pyhäjärvi UL
Blomqvist Helsingin pitäjä
Blomqvist Axel Ferdinand 1.12.1890 Sipoo
Blomqvist Emil Helsingin pitäjä
Blomqvist Helge 3.3.1900 Vehkalahti
Blomqvist Johan Martin 7.6.1891 Espoo
Blomqvist Lars 19.9.1899 Helsinki er
Blomqvist Uno Valdemar 20.5.1899 Pernaja
Blukov
Bly Villehad 5.7.1861 Hollola
Bogdanov Leonti Pietari
Boldt Georg Didrich 24.8.1862 Turku
Bom Konstantin 19.5.1879 Hollola
Bomberg Hugo Oskar 8.12.1895 Tuusula
Bonin Jefim
Borg Valter Johan 21.6.1870 Turku
Boronov
Boulatzel Nikolai
Boulatzel Woldemar
Brännas Johannes Gertrud 8.4.1894 Ylimarkku
Bukalov
Bäck Sigrid Johannes 28.4.1895 Helsinki
Bäcks Karl Edvard 10.11.1885 Ylimarkku
Bäckström Sally Margaretha 12.6.1914 Turku
Bär Kaarle Gunnar 21.10.1897 Tampere
Bärling Otto Anselm 14.11.1898 Ulvila
Ceder Anton Juhananpoika 8.8.1893 Miehikkälä
Cederberg Karl Felix 3.2.1887 Pernaja
Cederholm Fredrik Wilhelm 15.3.1898 Helsinki pr
Dahl Arthur Nikolai 27.10.1900 Kemiö
Deklau
Dementjev
Dmitrijev Aleksandr Pietari
Drašusov Jevgeni
Drašusov Natalija
Drašusov Varvara
Dudin Julius
Dufva Aleksandr
Dufva Kaarlo Henrik Kallenpoika 21.3.1866 Helsinki p
Dufva Otto Antoninpoika 1.5.1891 Virolahti
Dunkan Artur
Eck Ernest
Eeva Eemil 9.7.1896 Metsäpirtti
Ehn Matti Edvard 23.2.1893 Iitti
Ekblad Magnus Oskar Severin 6.9.1887 Vaasa
Ekholm Ferdinand 2.4.1890 Forssa / Tammela
Ekholm Lauri Evert 1896 Tammela
Ekholm-Iisakkala Isak 1863 Pomarkku
Eklund Helsinki
Eklund Anders (Antti) Johan Verner Antinp. 13.7.1889 Kymi
Eklund Frans Viktor 17.3.1897 Koski TL
Eklund Iivar Merikarvia
Eklund Juho Ferdinand 4.5.1897 Tuusula
Eklund Uuno Helsinki
Ekman Josef Hjalmar 26.6.1894 Vaasa
Ekman Taavetti Johannes 19.6.1881 Hausjärvi
Eld Anna 6.2.1897 Vihti
Elers Henrik Jalo Vieno 9.8.1878 Forssa / Tammela
Elers Martti Johannes 22.10.1898 Laitila
Eliasson Karl Albin 20.3.1898 Hanko
Elo Edvard 9.3.1873 Helsinki e
Elo Frans Johannes 23.5.1894 Turku
Elo Johannes Albin 1890 Kaarina
Elo Juho Fredrik 25.6.1881 Forssa / Tammela
Elo Toivo Valfred 12.4.1895 Hämeenlinna
Elomaa Johan Henrik 25.12.1889 Hanko
Eloranta Armas Edvin 7.3.1900 Viipuri
Elser
En Yrjö Bernhard 27.12.1898 Uskela
Enberg Helsinki
Enberg Helsinki
Enberg Eino 1901 Tuusula
Enberg Knut Arner 9.10.1900 Inkoo
Enberg Ragnar Wilhelm 19.2.1897 Inkoo
Engblom Johan Albinus 21.6.1884 Helsinki e
Engström Kaarlo Helsinki
Engström Lauri Helsinki
Engström Oskar Fredriikanp. 10.10.1885 Asikkala
Enqvist Karl Fredrik 3.7.1857 Helsinki sr
Enström Johan Evert 23.1.1902 Helsingin pitäjä
Envall Ivar Wilhelm 24.3.1869 Espoo
Erikson E.A. 18.4.1866 Kymi
Eriksson Helsinki
Eriksson Aarne Kemiö
Eriksson Anton Emil 9.2.1888 Helsinki p
Eriksson Arthur Alarik 7.2.1884 Helsinki p
Eriksson Johan Ivar Emilsson 25.7.1898 Myrskylä
Eriksson Karl Robert Helsinki
Eriksson Lauri Albert Edlanp. 11.12.1902 Hauho
Eriksson Lennart Teodor 1.1.1897 Porvoo mlk
Eriksson Matti 18.10.1895 Hausjärvi
Eskman Amanda August 22.1.1895 Tammela
Eskola Johannes 25.12.1894 Lempäälä
Eskola Juho Kustaa Joakiminp. 29.5.1889 Kangasala
Eskolin Kustaa Jalmari 14.10.1898 Kärkölä
Espo Evert Matinp. 1894 Sippola
Euranen Sigfrid 4.8.1877 Pori
Fagerlund Toivo Vilhelm 25.4.1887 Helsinki p
Fagerström Arvid Larnek 29.7.1890 Helsinki sr
Fastberg Fridolf Julius 25.10.1893 Tuusula
Fecskés Déry
Fenasenkoff Helsinki
Feodorov Aleksei
Feoktistov Aleksandr
Figurkov Ivan
Filippov Ivan Pietari
Fing Jaako Tyrnävä
Fink Antti Tyrnävä
Finnberg Hjalmar Bernhard 16.6.1882 Siuntio
Finström Magnus Helsingin pitäjä
Fors Aarne 1890 Pohja
Fors Vilhelm 12.5.1856 Vanaja
Forsman Antti Kallenpoika 16.12.1895 Helsinki p
Forsman Oskar Ernst 19.12.1893 Porvoo mlk
Forsström Helsinki
Forsström Jalmar Engelbert 27.12.1893 Vihti
Forstén Albert Vilhelm 1.11.1885 Perniö
Frang Viktor Emil 1891 Pomarkku
Frej Axel Olof 9.3.1890 Helsinki sr
Friman Juho Oskar Juhonp. 29.1.1876 Valkeala
From Artturi Jesaijas Jeremianp. 26.10.1892 Jämsä
From Karl Lennart 13.6.1902 Helsingin pitäjä
Gavriloff Nikolai 1903 Kadonnut
Geitsyg Aleksandr Konstantinovitš 2.2.1891
Gellich Ivan Pietari
Girs Frans Verner Joosepinpoika 7.2.1887 Huittinen
Glasunov Nikolai Pietari
Gnesov Aleksandr Pietari
Granholm 1900 Tampere
Graniholma Viktor Teodor 1890 Ahlainen
Granqvist Johan Elis 18.5.1895 Helsinki pr
Granroth Antti Juhonpoika 1858 Suomussalmi
Grigorjev Kusmin Pietari
Grip Helsinki
Grotenfelt Erik Herman Woldemar 24.7.1891 Helsinki pr
Grönberg Helsinki
Grönberg Harald Johannes 25.5.1895 Joensuu
Grönfors Toivo Johannes 15.6.1899 Hausjärvi
Grönlund
Grönlund Otto Ossian 23.4.1890 Kuusisto
Grönroos August Alfr. 14.4.1898 Perniö
Grönroos Lauri Edvard Edvardinpoika 17.7.1894 Noormarkku
Gullans Erik Anders 22.7.1896 Ylimarkku
Gullstén Väinö Ferdinand 11.4.1878 Forssa / Tammela
Gusev Ivan Novgorod
Gustafsson Kaarl Edvard Miinanp. 28.3.1875 Pori
Gustafsson Martti 1886 Nakkila
Gustafsson Theodor Johannes 14.8.1895 Raisio
Gylander Kalle Janakkala
Haag Johannes Evert 13.2.1897 Turku
Haahti Lauri Johannes 14.6.1887 Pirkkala
Haakana Anders Juhana Heikinpoika 22.2.1891 Parikkala
Haakana Juho 27.12.1890 Pyhäjärvi VL
Haanpää Eino Johannes 23.6.1918 Kokemäki
Haanpää Juho 1892 Jalasjärvi
Haapala Aleksander Matinp. 7.9.1894 Viipuri mlk
Haapala Kustaa Paulus Kuopio
Haapala Valdemar 1895 Iitti
Haapalainen Tyyne 28.2.1901 Dragsfjärd
Haapamäki Emil Akaa
Haapanen Eeva Antintytär 20.12.1870 Kivennapa
Haapanen Eino Lasse Erikinpoika 28.2.1897 Helsingin pitäjä
Haapanen Kalle 28.4.1879 Espoo
Haaparanta Wäinö Matinpoika 31.7.1890 Ruokolahti
Haapasalo Viljo
Haapsamo Heikki Edvard Wihtorinpoika 15.12.1883 Kalvola
Haaranen Heikki Mikonpoika 14.7.1897 Impilahti
Haas Karl Walter 1894 Helsinki
Haavisto Johannes Juhonpoika 8.8.1884 Jalasjärvi
Haavisto Jooseppi Nikolai Joosenp. 14.12.1897 Tammela
Haglund Karl Johan 12.9.1853 Närpiö
Haimila Oskar Gideon 15.3.1874 Helsinki s
Hakala Anton Aataminpoika 5.1.1892 Elimäki
Hakala Efraim Mikael Efraiminpoika 10.10.1890 Ylivieska
Hakala Kustaa Juhonp. 7.6.1876 Kauvatsa
Hakala Martti Jalmari 26.4.1897 Tampere
Hakala Sefanias 7.6.1880 Helsinki
Hakala Urho Einari 7.9.1897 Tyrvää
Hakala Uuno Vihtori 1898 Urjala
Hakala Yrjö 1899 Orivesi
Hakanen Frans Oskari Fransinp. 13.9.1872 Kauvatsa
Hakanen Vilho Eemeli Villenp. 18.8.1887 Kauvatsa
Hakanen Yrjö Verner Vilhonp. 16.8.1899 Kauvatsa
Hakkarainen Juhana Tuom.pka 14.7.1891 Impilahti
Hakkarainen Otto Tuom.pka 18.4.1897 Impilahti
Hakonen Juho August Ismaelinpoika 28.1.1897 Hauho
Hakonen Otto Aleksanterinp. 13.6.1887 Hausjärvi
Halenius Armas Ansio 28.6.1898 Hollola
Halinen Antti Antinpoika 26.1.1881 Kivennapa
Halinen Eemil Miehikkälä
Halinen Kalle Jalmari 5.4.1884 Helsinki
Hallikas M Jääski
Hallman Samuel 1865 Uusikaupunki
Halme Anders August 5.12.1891 Pirkkala
Halme Aukust 1896 Nurmijärvi
Halme Evert Vihtori 1894 Nurmijärvi
Halme Fanny Maria 20.1.1893 Maarianhamina
Halme Hjalmar Ferdinand 21.10.1876 Helsinki s
Halme Juuso Kalervo 27.4.1918 Hollola
Halonen Aleksi Taavetinpoika 9.5.1878 Viipuri mlk
Halonen Herman 20.7.1900 Kuolemajärvi
Haltia Otto Wilhelm 26.9.1861 Helsinki e
Hammar Einar Edvard 7.5.1878 Ähtäri
Hammarlund Anders Edvard 9.9.1879 Espoo
Hanelius Niilo Walfrid 21.6.1895 Pori mlk
Hanninen Kalle 1881 Lavia
Hannula Frans Vihtori 22.3.1897 Sääksmäki
Hannula Samuel Sääksmäki
Hantunen Kalle Aukustinp. 19.12.1886 Asikkala
Harasoja Aukust Urjala
Haritonov Vasili Jaroslavl
Harju Eino 2.7.1893 Sodankylä
Harju Sulo 17.2.1902 Ruovesi
Haronoja Frans Vihtori 11.7.1877 Kiikka
Hartell Karl Vilhelm 24.3.1877 Helsinki s
Hartikainen Helsinki
Hartikainen A. Helsinki
Hasanen Jonas 21.11.1896 Kuolemajärvi
Hasari Edvard 16.6.1896 Luumäki
Hasari Toivo 26.11.1894 Luumäki
Hasari Vihtori 7.8.1889 Luumäki
Hasmi Matti
Hasselman Karl Viktor 12.11.1897 Marttila
Hasunoja Eemil Vihtori 12.11.1890 Suoniemi
Hatakka Antti 2.10.1895 Antrea
Hatakka Emanuel 12.10.1887 Käkisalmi
Haurunen Matti Verner Eliaksenpoika 1898 Alavus
Hautala Everd Arvid 14.8.1883 Keuruu
Hautala Josef Emil 13.6.1892 Hausjärvi
Hautaniemi Alexander Valentin 4.9.1898 Helsingin pitäjä
Hederström
Hedman Kaarlo Johannes 8.4.1898 Ulvila
Heikilä Hannes Hollola
Heikinheimo Iivari Albert 10.8.1877 Oulu
Heikkilä Aapeli 1.1.1892 Punkalaidun
Heikkilä Arvo Eetvartti Juhanp. 1.5.1892 Ruovesi
Heikkilä Aukusti Jalmari 13.7.1892 Kalvola
Heikkilä Eeli Viktor Matinpoika 31.8.1894 Somero
Heikkilä Matti Maijanp. 13.3.1895 Punkalaidun
Heikkilä Otto Wihtori 1877 Porvoo mlk
Heikkilä Tyyne Hilpi Rikhardinpoika 28.1.1890 Orimattila
Heikkilä V. J. 1896 Tampere
Heikkilä Vilho Iikka 9.2.1897
Heikkiläinen Väinö Kallenpoika 5.2.1897 Hauho
Heikkinen Ahti 1891 Tyrnävä
Heikkinen Antti Eevanpoika 30.8.1893 Kivennapa
Heikkinen Armas Konstantin 25.5.1899 Kymi
Heikkinen Jussi Juhonp. 22.7.1897 Kuhmoniemi
Heikkinen Lauri Juhonpoika 29.8.1886 Oulujoki
Heikkinen Oskar Edvard 24.9.1900 Helsingin pitäjä
Heikkinen Otto 1896 Kajaani mlk
Heikkinen Otto Ruutolf Simonp. 22.3.1870 Helsinki s
Heikkinen Viktor Salomonpoika 5.9.1876 Kemi mlk
Heimonen Helsinki
Heininen Oiva
Heininen Vilhelm 26.7.1864 Rauma
Heino Hugo Vilhelm 28.1.1886 Helsinki p
Heino Juho Janakkala
Heino Juho Aapeli 5.12.1889 Loppi
Heino K. Tampere
Heino Kalle 1890 Joutseno
Heino Kalle Kustaa Hiitola
Heino Toivo 1892 Hauho
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Helsinki
Heinonen Aarne Vilhelm 13.11.1902 Lieto
Heinonen Edvard Josefinpoika 26.3.1866 Lahti
Heinonen Jalmari Fabian 22.4.1876 Orivesi
Heinonen Kalle Vihtori 8.10.1865 Pirkkala
Heinonen Kustaa 17.2.1892
Heinonen Kustaa Einar 30.2.1898 Janakkala
Heinonen Niilo Johannes 18.6.1895 Tyrvää
Heinonen Viljo 9.4.1896 Tyrvää
Heinonen Väinö S. 1890 Janakkala
Heinä Kalle 1872 Tampere
Heinänen Onni Artturi Juhonpoika 13.10.1896 Saarijärvi
Heinäranta Sulo Edvard 26.2.1897 Helsingin pitäjä
Heipakka Wäinö Lammi
Heiskanen Aate
Heiskanen Antti Juhonp. 18.8.1897 Kymi
Heiskanen Gabriel Varkaus / Leppävirta
Heiskanen Hugo Petter 24.7.1882 Helsinki
Helander Emil
Helander Juho Artturi 18.10.1896 Kalvola
Helander Kustaa 1870 Längelmäki
Helander Vilhelm 8.6.1892 Kärkölä
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsinki
Helenius Helsingin pitäjä
Helenius Helsingin pitäjä
Helenius Hilja Dagmar 1.9.1905 Hausjärvi
Helenius Jalmar Verner 8.6.1895 Vihti
Helenius Karl Vilhelm 28.1.1891 Tuusula
Helenius Martti 30.6.1891 Perniö
Helenius Otto Nurmijärvi
Helin Helsinki
Helin Emil Matthias 13.1.1873 Hauho
Helin Ernesti Mikael 28.9.1890 Jokioinen
Helin Heikki Gabrielinp. 19.1.1898 Orivesi
Helin Helmi Johanna 24.6.1900 Lieto
Helin Juha Kustaa Kustaanp. 2.9.1897 Orivesi
Helin Juho 1884 Pirkkala
Helin Juho Jaakko 1888 Akaa
Helin Sune Johannes 26.7.1899 Sauvo
Helin Viktor Emil 18.12.1894 Lokalahti
Helin Väinö Kustaa 29.6.1891 Hämeenlinna mlk
Helin Yrjö Matinpoika 22.5.1896 Längelmäki
Helinen Augusti Kustaanpoika 7.1.1875 Koski HL
Hellman Johannes Wihtori Kallenpoika 2.12.1902 Kalvola
Hellman Karl Johan 16.6.1869 Espoo
Hellqvist Otto Olof 1900 Tampere
Hellsten Juho Edvard 5.10.1885 Tampere
Hellström Henrik Johan 2.7.1895 Helsinki pr
Hellström Laura Irene Juhontytär 24.10.1901 Lieto
Hellström Lempi Aleksandra 22.5.1898 Lieto
Hellström Urho Edvard Ilmari 29.3.1899 Lahti
Helminen Artturi Eino 15.11.1897 Orivesi
Helminen Eino Matias 24.2.1895 Orivesi
Helminen Juho Arvid 24.4.1886 Turku
Helminen Matti Jalmari 1883 Tampere
Helminen Nestori Fabian 28.2.1898 Tyrvää
Helminen Wiktor Freetrik 1886 Maaria
Helstedt Kustaa Orivesi
Hendriksson Helsinki
Henriksson Arvid Mikael 26.9.1895 Sipoo
Henriksson Toivo Nikolai Kallenp. 12.12.1892 Forssa / Tammela
Hento Mikko Somero
Herooner David
Hietanen Hugo Wille 15.10.1886 Artjärvi
Hietanen Kalle Aukusti 28.1.1884 Sääksmäki
Hietarinta Sulho Johannes 23.7.1901 Lieto
Hiiva Matti Juhananp. 25.9.1886 Janakkala
Hildén Paul Richard Sigurd 25.1.1892 Tampere
Hiltunen Heikki 17.5.1895 Metsäpirtti
Hiltunen Toivo Kirkkonummi
Himanen Alarik 3.12.1893 Kymi
Himanen Emanuel 25.11.1878 Helsinki e
Hindersson Werner Vilhelm 10.4.1898 Siuntio
Hinkkanen Arvo Nikolai 6.8.1898 Keuruu
Hintikainen Johan 22.1.1863 Kotka
Hintikka Johannes Samuel Juhonpoika 17.3.1901 Kivennapa
Hirvinen Armas 17.11.1888 Akaa
Hjort Verner Jeremias 23.8.1900 Kemiö
Hjort Vilho 13.9.1877 Helsinki
Hjärman Karl Lohja
Hoffrén Karl Jalmar 2.4.1887 Helsinki s
Hoivanen Kosti Arvid 20.5.1895 Tyrvää
Hokkanen Helsinki
Hokkanen Helsinki
Hokkanen Anton Vilhelm 3.7.1897 Helsinki s
Hokkanen Lauri 1893 Mikkeli
Hollmen Juho Hemming 27.10.1883 Lieto
Holm Helsinki
Holm Hemming Bernhard 8.4.1895 Halikko
Holm Uno Villiam 25.2.1902 Hausjärvi
Holmberg William Waldemar Alfred 16.1.1884 Vihti
Holmgren Viktor 15.9.1881 Pyhäjärvi UL
Holmström Gustaf Edmund 5.10.1899 Inkoo
Holopainen Hilja 1900 Viipuri mlk
Holopainen Veikko 1897 Viipuri
Hongisto Kosti Joh. 1896 Säkylä
Honkanen Helsinki
Horttonen Malakias 27.1.1898 Kuolemajärvi
Hostikka Eino Matti Matinpoika 17.6.1898 Virolahti
Hovi Onni Lammi
Hovi Simo 27.2.1884 Säkkijärvi
Hugg Henrik Gustaf 19.1.1887 Turku
Huhkola Seth 30.11.1894 Vilppula
Huhtala Fanny Maria 1.7.1898 Huittinen
Huhtala Otto Johannes 15.1.1889 Urjala
Huhtamaa Frans Jalmar 26.1.1885 Yläne
Huhtamo Viktor 4.9.1873 Kärkölä
Huhtimo Matti Ilmari 24.2.1893 Tammela
Huikko Matti Pekanp 16.5.1886 Helsinki p
Hujala Antti 19.2.1876 Luumäki
Hulden August Emil 14.2.1869 Karjaa
Hult Ivar Aleksander 1.12.1900 Espoo
Humble Werner Alexander 17.4.1874 Helsinki pr
Huotari Otto Kaarlo Vilho Viipuri
Huovelin Jeremias 11.12.1870 Helsinki
Huovila Toivo Juhonp. 24.11.1898 Sippola
Huovinen Arvo
Hurmalainen Yrjö Aleksander 1895 Viipuri
Hurme Huuko 1897 Orimattila
Hurtti Frans Suodenniemi
Huuhko Nestor 22.6.1902 Luumäki
Huurre Juho Kustaa Kustaavanpoika 9.5.1899 Längelmäki
Huuskonen Albin Helsinki
Hyppönen Emil Arvid 14.9.1898 Jämsä
Hytti Antti 7.11.1898 Säkkijärvi
Hytönen Jeremias Otonp. 11.5.1875 Tampere
Hyväri Herman Antinp. 11.1.1884 Helsinki e
Hyvönen Ikka 1884 Kemi mlk
Hyvönen Juho 12.3.1881 Helsinki s
Hyypiö Toivo Anttoninp. 3.10.1901 Koivisto
Hägg Algot Reinhold 24.3.1902 Snappertuna
Hägglund Johannes Alfred 21.4.1894 Ylimarkku
Häkälä Anton 6.5.1890 Pyhäjärvi VL
Hällström Emil Anselm 14.12.1896 Kymi
Hällström Kaarl August Armas 1900 Maaria
Hämmänen Arvid 28.8.1897 Somero
Hämäläinen Albin Nikolai Vilhonp. 16.2.1892 Kauvatsa
Hämäläinen Karin
Hämäläinen Simo 7.7.1889 Säkkijärvi
Hänninen Hjalmar 1904 Miehikkälä
Hänninen Kalle 31.1.1900 Mikkeli
Hänninen Yrjö Elis 8.6.1890 Hankasalmi
Hätinen Petter Antinpoika 4.5.1869 Lahti
Höglin Aleksi 14.2.1888 Helsinki s
Höglund Kaarle Edvard 23.5.1890 Kälviä
Högström Juho
Hölttä Eemil 15.7.1898 Mäntyharju
Hölttä Mikko Paavonpoika 18.7.1895 Kivennapa
Hörhammer Georg Vilhelm 6.11.1894 Helsinki sr
Id August 1.5.1891 Tammela
Id Ida Juhontytär 5.3.1881 Hauho
Ignatius Matti Pielisjärvi
Ignatjev Dmitri
Ihalainen Juho Emil 23.10.1880 Helsinki s
Ihander Gustaf Evert 7.9.1893 Särkisalo
Ihanervo Helsingin pitäjä
Iharanta Kalle Wihtori Heikinpoika 10.10.1897 Kalvola
Iihola Manu 23.9.1888 Luumäki
Iivarinen Armas Aleksanteri 10.9.1881 Leppävirta
Ijäs Juho Juhonp. 30.8.1880 Koivisto
Ikala Johannes Taavetti 24.7.1895 Tyrvää
Illukka Väinö Johan Juhonp. 21.11.1894 Kotka
Ilmonen N.N. 1894 Valkeala
Ilolakso Tuomas Ilmari 12.12.1898 Jalasjärvi
Iloniemi Helsinki
Immonen Nestor Asikkala
Immonen Vilho 27.4.1895 Luumäki
Impivaara Wihtori Lammi
Impola Juho August 24.2.1887 Hanko mlk
Inberg Frans 1870 Pomarkku
Ingström Ivar Vilhelm 23.9.1896 Kirkkonummi
Intonen Olivia Vilhelmiina 12.2.1899 Keikyä
Isaksson Hemming Rafael 1.7.1896 Tammisaari mlk
Isoaho Eemel 1900 Keuruu
Isoaho Kalle Kustaa 24.1.1892 Simo
Isoin Emil Kallenpoika 13.9.1884 Virolahti
Isomäki Wilho Tobias Olganpoika 3.3.1901 Vesilahti
Ivanov Aleksandr Pihkova
Ivanov Aleksandr
Ivanov Aleksandr Semjonovitš
Ivanov Ivan Jakovitš
Ivanov Mihail Ivanovitš
Ivanov Samuil Ivanovitš 1893 Ostanski
Ivanov Sergei
Jaakkola Helsinki
Jaakkola E. 1895 Hausjärvi
Jaakkola Onni Juhananpoika 20.7.1907 Suursaari
Jaakkola Wihtor Ikaalinen
Jaatinen Aksel Gabriel 5.8.1903 Viipuri
Jakovlev Ivan Maronovitš
Jalo Karle A. 22.7.1896 Pertteli
Jalonen Juho August 22.10.1897 Teisko
Jalonen Urho Fabian 9.1.1894 Tyrvää
Janhonen Ville Porvoo mlk
Jansson Johan 23.8.1866 Lohja
Jantunen Esaias 28.8.1893
Jaroma Kalle Erkki 5.4.1896 Sääksmäki
Jauhiainen Otto Eemil Auroranp. 4.11.1896 Karttula
Jaus Ignati
Jawardjin Andrej
Jernhammar Johan 20.3.1867 Valkeala
Jevstafejev
Joensuu Frans Villiam 7.4.1899 Kauvatsa
Johansen Michail 1.11.1877 Viipuri
Johansson Helsinki
Johansson Helsinki
Johansson Helsinki
Johansson Helsinki
Johansson A. W. 10.5.1881 Helsinki
Johansson Eino Edvard 1.1.1900 Perniö
Johansson Emeli Espoo
Johansson Emil Verner 14.4.1899 Ruotsinpyhtää
Johansson Georg Wiktor 6.7.1877 Helsinki p
Johansson Hjalmar Johan 28.7.1895 Pernaja
Johansson Jarl Albert 31.3.1897 Porvoo mlk
Johansson Matti Väinö 17.9.1888 Hämeenlinna mlk
Johansson Mooses 3.9.1876 Vilppula
Johansson N.N. 1897 Valkeala
Johansson Niilo Dragsfjärd
Johansson Thor
Johansson Viktor 5.2.1868 Helsinki p
Johansson Väinö Hjalmar 5.3.1899 Helsinki p
Jokela Helsinki
Jokela Alli Siviä 8.2.1912 Salo
Jokela Elma Margaretha 15.4.1910 Salo
Jokela Johan Emit 1895 Ulvila
Jokela Matti Julius 29.4.1906 Salo
Jokela Nikolai 19.12.1895 Turku
Jokela Pentti Valdemar 16.8.1908 Salo
Jokela Signe Maria 3.11.1904 Salo
Jokinen Helsinki
Jokinen Helsinki
Jokinen Antti 1879 Vilppula
Jokinen Engelpert Teofilus 19.10.1882 Loimaa
Jokinen Erik Alfred 6.11.1859 Nummi
Jokinen Karl Viktor 1.10.1874 Helsinki
Jokinen Kustaa 18.12.1886 Kuorevesi
Jokinen Lauri 7.6.1897 Espoo
Jokinen Oskari 1.4.1879 Kalvola
Jokinen Paavo 1898 Piikkiö
Jokinen Taavetti Vilhelm Juhonpoika Pirkkala
Jokinen Urho Aukustinpoika 12.2.1892 Kuorevesi
Jokinen Villehard Aukustinpoika 8.11.1894 Kuorevesi
Jokivuori Rikhard Miinanpoika 1.9.1892 Elimäki
Jolkonen Johan
Jordman Harald Valdemar 17.2.1890 Ruotsinpyhtää
Josefsson Johan Josef 2.7.1877 Perniö
Joutjärvi Emil Tanelinpka 19.8.1899 Valkeala
Joutsela Herman Orivesi
Juhonen Karl Artturi Lennart 1.4.1900 Iitti
Junnila Vihtori Nikolai 9.7.1898 Noormarkku
Juntti Seth Elof Juhonpoika 28.11.1892 Karunki
Juona Matti Ruotsinpyhtää
Jussila Kalle Heikki Kallenp. 18.10.1882 Ruovesi
Jussila Väinö Kustaa 28.5.1899 Tammela
Jutila Oskari Erik Augustinpoika 24.5.1890 Tottijärvi
Juurinen Kustaa Adolf 29.11.1867 Kaarina
Jürgens Arnold 1892
Jyry Aili Ester 12.5.1900 Turku
Jäkkä Yrjö 7.5.1900 Maaria
Jäntti Otto 25.1.1889 Viitasaari
Järnberg Emil 1896 Kontiolahti
Järvelä Edvart 6.3.1896 Pertteli
Järveläinen Viktor 13.9.1882 Hyvinkää
Järvenpää Wiljo 1898 Ruovesi
Järvensivu Iivari 25.10.1877 Noormarkku
Järvinen Helsinki
Järvinen Aleksander 20.12.1878 Helsinki p
Järvinen Antton 1888 Pertteli
Järvinen Arvo Abraham Abrahaminp. 9.3.1900 Orivesi
Järvinen Atu 1859 Luopioinen
Järvinen August Ville Juhonp. 4.5.1881 Kauvatsa
Järvinen Eino Aleksi 17.7.1895 Lieto
Järvinen Eino Alfred 7.12.1897 Tuusula
Järvinen Emil 1899 Tampere
Järvinen Frans Nestori Erkinp. 31.12.1899 Kauvatsa
Järvinen Gösta Emil Ossian 19.9.1898 Helsinki p
Järvinen Johan 15.6.1873 Helsinki p
Järvinen Juho Edvard 15.10.1876 Urjala
Järvinen Juho Lennart 6.8.1887 Tammela
Järvinen K. Suodenniemi
Järvinen Kalle 1902 Pori mlk
Järvinen Kalle Lohja
Järvinen Kustaa Aadolf Kaarlenpoika 1887 Kangasala
Järvinen Kustaa Eemil 31.8.1890 Forssa / Tammela
Järvinen Kustaa Vihtori 27.5.1895 Lieto
Järvinen Taavi Porvoo
Järvinen Taavi Antinpoika 30.8.1861 Iitti
Kaario Johan Alfred 27.4.1883 Kymi
Kaars Foma
Kaarttinen Anton Rudolf 22.9.1895 Rymättylä
Kaiho Jalmari Vilhonp. 11.7.1887 Valkeala
Kaijalainen Emil Johan 29.5.1890 Mäntsälä
Kaikko Antti Lappee
Kaila Arno Ilmari 1.5.1895 Helsinki p
Kaisanlahti Matti Ville 10.11.1893 Rovaniemi
Kaitala Frans S. ?.11.1897 Kullaa
Kaivolainen Mikko Mikonpoika 12.10.1888 Kivennapa
Kajanne Hulda Katarina Mandantr. 2.6.1896 Orivesi
Kaljanen A. Muolaa
Kalke Adolf 4.10.1869 Hauho
Kalkunpohja Vilho Jaakko 31.7.1897 Längelmäki
Kallenpoika Juho Jalmari 19.11.1895 Hausjärvi
Kallio Helsinki
Kallio Helsinki
Kallio Eino
Kallio Frans Mouhijärvi
Kallio Mauno 1900 Urjala
Kallio Robert Sefanianpoika 19.7.1895 Hauho
Kallio Toivo Vihtori 2.2.1883 Tammela
Kallio Uuno Erik 1899 Turku
Kallioinen Lauri Stefan 8.7.1897 Koski TL
Kallioniemi Aleksi Edvard 8.3.1895 Ikaalinen
Kallionpää Paavo Vilhelm Maurinp. 25.4.1898 Kauvatsa
Kallionpää Väinö Lavia
Kaltto Johannes 8.6.1893 Säkkijärvi
Kamanen Helsinki
Kamppinen Edvard 15.3.1889 Hauho
Kanerva Lauri 1902 Maaria
Kanerva Niilo Arttur Aug. Kaarlonp. 6.12.1900 Kaarina
Kankaanpää Kaarle Jalmari 30.4.1892 Somero
Kantelinen Anna Viipuri
Kantonen Erik 30.4.1886 Lieto
Kantonen Lauri 1.11.1895 Längelmäki
Kantonen Wille 1890 Mouhijärvi
Kapraloff Feodot Iivananp. 28.2.1896 Impilahti
Karahov Mihail
Karell Kaarlo Einar 7.10.1894
Karén Johan Kotka
Karhunen August 1877 Viipuri mlk
Kari Uuno Nikolai 7.2.1897 Pöytyä
Karjalainen Albert Pekanpoika 13.5.1897 Valkeala
Karjalainen Heikki Juhana Tahvonp. 25.8.1896 Kerimäki
Karlsson Helsinki
Karlsson Frans Hjalmar 6.12.1894 Porvoo mlk
Karlsson Hjalmar Johannes 22.11.1900 Dragsfjärd
Karlsson Johan Kustaa Alfred 19.9.1897 Kymi
Karlsson Kalle Aukusti Kustaanpoika 23.1.1887 Sääksmäki
Karlsson Kustaa Aleksander Kallenp. 11.7.1880 Pori
Karlsson Lennart 18.6.1887 Hollola
Karlsson Onni Gustaf 2.3.1902 Helsinki er
Karlsson Wilhelm Loviisa
Karlstedt Karl Gustaf 18.2.1882 Porvoo mlk
Karola Helsingin pitäjä
Karola Uno Johan 15.3.1896 Padasjoki
Karpela Kalle 1896 Sahalahti
Karpinen Elias Jyväskylä mlk
Karppinen Samppa Sampanpoika 1893 Oulu
Kasari Anton 18.8.1891 Säkkijärvi
Kaski Paavali Alarik 24.5.1893 Sääksmäki
Kaski Toivo Johannes 15.12.1894 Helsinki p
Kaskio Gustaf Edvard 13.4.1876 Turku
Kasvi Elias Matias 24.2.1900 Hyvinkää
Kataja Aapeli Edvartti 31.1.1884 Kirkkonummi
Katajev
Katajisto Frans Kankaanpää
Katajisto Kalle 1908 Lempäälä
Kaukaisa Vilho 22.3.1900 Mellilä
Kaukinen Saska 14.11.1897 Terijoki
Kaukovaara Simo Edvard 20.8.1889 Helsinki p
Kauppi Hjalmar Taavetinpka 1.1.1893 Valkeala
Kauppila Anton 1900 Viipuri
Kauppila Antti Johannes 12.10.1893 Pirkkala
Kauppinen Heikki Heikinpoika 10.7.1877 Oulunsalo
Kauppinen Otto Juhonpoika 8.1.1881 Ruokolahti
Kauppinen Rikhart Ollinpoika 9.2.1888 Hollola
Kaustinen Juho 1890 Maaria
Kautto Simo 23.11.1887 Säkkijärvi
Kavander Juho 1888 Kisko
Kavonius Johan Edvard 17.3.1892 Lohja
Keilakallio Taito Ilmari Juhonpka 4.8.1896 Jokioinen
Keinonen Bruuno Armas Juhonpoika 2.3.1897 Kangasala
Keinonen Kalle Eevert 21.9.1899 Huittinen
Kelinen Yhö
Kelkka Eevert Kallenp. 14.12.1882 Kymi
Kelonen Antton
Kemppainen Heikki Pertunpoika 1891 Paltamo
Keränen Antti Konrad Rudolf 12.11.1903 Oulu
Keskinen Bruno Erland Edlandinp. 9.2.1902 Orivesi
Keto Kustaa Emil 1887 Nurmijärvi
Ketonen Helsinki
Kettunen Matti Ilomantsi
Kiiskinen Esa Aapelinp. Helsinki
Kilpi Aksel Alfred 23.3.1896 Nummi
Kilpi Väinö Taavetti Aadolfinpoika 30.12.1894 Viljakkala
Kilpinen Heikki 22.3.1887 Pirkkala
Kilpinen Johan Felix 1.1.1897 Hausjärvi
Kilpinen Juho Einari 26.6.1902 Pyhäjärvi UL
Kilpinen Konstantin 2.8.1899 Nastola
Kilpinen Oskar 26.2.1882 Helsingin pitäjä
Kinnunen Johan Wilhelm Willenpoika 14.10.1889 Oulunsalo
Kinnunen Matti 16.4.1891 Leppävirta
Kirillov A.M.
Kirkkola Otto Antinp. 2.4.1874 Forssa / Tammela
Kiselev Vasili Kuzmitš
Kittilä Frans Vihtori 24.3.1896 Punkalaidun
Kiuru Juho Kirvu
Kiuttu Matti 9.5.1877
Kivelä Uuno Orivesi
Kivi Gustaf Maurits 13.12.1874 Kuusjoki
Kivi Hanno Mikael 1.10.1898 Kiikka
Kivi Teodor 1872 Pori
Kivikoski Kaarlo Fridolf 3.7.1890 Hämeenlinna mlk
Kivikoski Lauri Johannes Aleksinp. 28.10.1893 Jämsä
Kivimäki Juha Ikaalinen
Kivimäki Kusta 14.3.1870 Eura
Kivinen Toivo Johanneksenp. Helsinki
Kivioja Mikko Juhonpoika 6.2.1884 Ylivieska
Kivistö Juho Kustaa Kaarlenp. 6.7.1892 Kangasala
Kivistö Oskari 1888 Kullaa
Kleemola Väinö Albinus 28.2.1897 Taivassalo
Klemelä Kustaa Somero
Klinga Lauri Sulo Antinpoika 16.8.1894 Hollola
Klinga Olavi Ensio Antinpoika 4.1.1915 Hollola
Knaappila
Koch Viljo 1898 Nurmijärvi
Koikkalainen Heikki 1900 Joutseno
Koistinen Antti Juho 3.10.1896 Kuusjärvi
Koivisto Erkki 1896 Alastaro
Koivisto Juho Erland 15.4.1881 Forssa / Tammela
Koivisto Juho Herman Juhonpoika 5.7.1897 Ypäjä
Koivisto Kalle 1898 Kokemäki
Koivisto Kalle August 28.12.1898 Ypäjä
Koivu Hanne 1900 Sääksmäki
Koivu Juho Vilhelminp.
Koivula Lauri Aleksander 3.12.1896 Ikaalinen
Koivumäki Jalmari Artturi Fransinp. 4.3.1895 Kauvatsa
Koivunen Eemil 1893 Kauvatsa
Koivunen Sakeus Matinp. 30.11.1883 Ruovesi
Kokko Viktor Bernhard 27.10.1887 Helsinki p
Kokkola Vilho Manunpoika 26.6.1892 Virolahti
Kokkonen Vilho 19.7.1899 Viipuri mlk
Kokott Alfons 31.12.1895 Buer
Kolehmainen Taavetti Lappee
Kolmihaara Matti Vihtori 10.2.1896 Teisko
Koloskoff Dmitrij 13.10.1872 Turku
Kolu Antti Kuru
Komarov
Komin Aleksandr
Komissarsky Ivan 2.3.1894
Konkari Otto Juhonpoika 12.2.1898 Kivennapa
Koponen Paavo Kärsämäki
Korhonen Eeli Jaakko 30.1.1897 Kajaani mlk
Korhonen Eemel Vehmaa
Korhonen Eetu Ruokolahti
Korhonen Ivar Joh. 9.7.1898 Kaarina
Korhonen Juho Ruokolahti
Korhonen Matti 1864 Helsinki
Korhonen Pekka Johannes 1873 Kuopio
Korjula Vihtori Esanp. 25.1.1888 Vehkalahti
Korkeakoski Juho Adolf 21.5.1883 Jokioinen
Korkeela Johan Vilhelm 12.1.1895 Forssa / Tammela
Kormihalin
Kornunkov Leonti Jerofejevitš
Korpelainen Herman Matinpoika 13.6.1889 Hauho
Korpinen Jalmar 1890 Hartola
Koskelainen Helsinki
Koski Lanne Vihti
Koski Vilho 17.2.1894 Sippola
Koski Villiam Antinp. 23.8.1900 Sippola
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Helsinki
Koskinen Anton Jalmari 22.2.1902 Turku
Koskinen August Valter 6.8.1894 Porvoo mlk
Koskinen Fredrik Ferd. Kallenpoika 4.9.1870 Pirkkala
Koskinen Heikki Paulus Juhonp. 25.1.1884 Janakkala
Koskinen Johan Leonard 16.10.1881 Myrskylä
Koskinen Juho Aleksanteri 11.9.1879 Kisko
Koskinen Juho Alfreed 26.3.1862 Lahti
Koskinen Juho Anselm 21.2.1871 Lieto
Koskinen Kaarl Kiukainen
Koskinen Kaarlo Jalmari 1881 Tampere
Koskinen Kalle 14.9.1864 Lempäälä
Koskinen Nestor 7.6.1877 Pori
Koskinen Viljo Johannes 1900 Sääksmäki
Koskinen Väinö Alarik 29.3.1887 Kisko
Koskiranta Paavali Ferdinand 1875 Nakkila
Kosloff Aleksander Adrianoff
Kosonen Aapeli Aapelinpoika 1.4.1888 Lappee
Kosonen Antti Vilho Juhonpoika 28.5.1873 Nuijamaa
Kosonen Juhana Yrjönpoika 1892 Toksova
Kosonen Mikko Juhonpoika 2.10.1887 Nuijamaa
Kosonen Wille Yrjönpoika 25.9.1888 Ruokolahti
Kostiainen Maria 21.3.1848
Kotimäki Eero 1896 Ruovesi
Kottonen Julius 1890 Johannes
Kousa Kalle 26.11.1880 Helsinki s
Kousa Konsta 1892 Heinola mlk
Kouvonen Edvard 9.4.1899 Johannes
Kovalainen Juho 29.11.1893 Kajaani mlk
Kovaljov Ivan Ivanovitš
Kovanen Helsinki
Kovanen Konsta
Koverankoski Eetu 1893 Ruovesi
Kozlov Stepan
Kranala Mikko 1897 Korpilahti
Kratz Vilhelm 28.4.1887 Leppävirta
Kreander Johan Ludvig 2.10.1891 Hattula
Kriikka Onni Kosti 3.7.1899 Kauvatsa
Krouvi Antti Miehikkälä
Kuhlberg Kustaa Konstantin Kustaanp. 20.7.1884 Pirkkala
Kuhlman Emil Valfrid 25.3.1900 Askola
Kujanen Kalle Jyväskylä mlk
Kukkalaakso Antti Johan Antinp. 30.11.1885 Kymi
Kukkonen Arvo Antti Naima Sofianpoika 24.11.1890 Oulunsalo
Kukkula Eenokki Tyrvää
Kull
Kulmala Juho Wilhelm Wilhelminpoika 22.5.1884 Vaasa
Kulmala Jussi 22.2.1894 Ruovesi
Kulmala K. Turku
Kulmala Kalle Emil 7.8.1881 Huittinen
Kulmala Kalle Viht. 18.8.1895 Tyrvää
Kulmala Urho 1.6.1897 Kiikoinen
Kulmala Viktor Felix Merikarvia
Kulmala Väinö Wiilus 19.10.1889 Ruovesi
Kulo Toivo Ruupertti 27.3.1899 Tyrvää
Kulonen Arvo Eemeli Juhonp. 18.5.1894 Lavia
Kumlander Bror L.
Kuokkanen Otto Arviid 8.7.1893 Valtimo
Kupitsov Pjotr Pietari
Kurko Alfred 3.9.1902 Koivisto
Kuronen Antti Helsinki p
Kušin Aleksandr
Kuusela Rikard Kustaanp. 23.9.1896 Orivesi
Kuusi Viljo Oskar 18.4.1897 Hausjärvi
Kuusinen Otto Eliel 15.11.1874 Helsinki s
Kuusisto Haarti Vihtori 9.4.1900 Kauvatsa
Kuusisto Nestor Nikolai 17.11.1898 Tyrvää
Kuusman Vilho Kustaa Kustaanpoika 24.3.1891 Kokemäki
Kuuva Herman 1873 Joutseno
Kuznetsov
Kuznetsov Nikolai
Kuznetsov Vasili Pietari
Kylliäinen Antti Kaapronpoika 11.12.1889 Nuijamaa
Kylänen Anton Vilhelm Heikinp. 13.3.1861 Ulvila
Kytöneva Juho Fredrik 3.7.1897
Kyyhkynen Huugo 1893 Kivennapa
Kähkönen Kalle Antinp. 22.8.1892 Tampere
Källman Johan Josepinpoika 23.7.1887 Mikkeli
Kämp Karl Gunnar 24.11.1889 Pohja
Kärki Reinhold Erkinpoika 28.1.1874 Loviisa
Käsi Konrad Aron 1.7.1886 Pori
Körri Tuomas Mikonpoika 10.12.1901 Koivisto
Laakko David Simonpoika 23.11.1892 Savitaipale
Laakso Anselm Einar 21.12.1883 Pirkkala
Laakso Edal Nikolai 4.12.1886 Kisko
Laakso Hugo Walter Hemming 8.2.1897 Nurmijärvi
Laakso Johan Viktor Annanp. 6.3.1888 Valkeala
Laakso Kalle Heikki 19.12.1888 Kalvola
Laakso Lauri Kallenpoika 17.9.1896 Lammi
Laakso Oskar 14.6.1898 Pukkila
Laakso Otto Johannes 9.4.1894 Piikkiö
Laakso Selma Justiina 7.7.1895 Turku
Laaksonen Aarne Aleksander Rauma
Laaksonen Eino Arvi 15.5.1901 Orimattila
Laaksonen Juho Kustaa 13.6.1879 Helsinki s
Laaksonen Kalle 1898 Orimattila
Laaksonen Lauri Johannes 24.3.1891 Turku
Laaksonen Paul Nikolai 12.12.1898 Turku
Laaksonen Teodor Vilhelm 13.5.1900 Kemiö
Laaksonen Valdemar Viljami Tildanp. 19.9.1902 Hämeenlinna mlk
Laaksonen Väinö Nik. 19.7.1897 Hämeenkyrö
Laaksonen Wäinö Osk. 1.12.1900 Pöytyä
Laaksonen Yrjö Ilmari 26.5.1901 Hollola
Laamanen Juho Pekanpoika 18.10.1894 Puumala
Laatikainen Emma 2.4.1874 Lahti
Ladryga
Lagerbom Hemmi Johannes 18.5.1890 Huittinen
Lahti Edvard 1873 Loppi
Lahti Jaakko Nikolai 6.4.1891 Alahärmä
Lahti Otto Kallenp. 31.10.1862 Forssa / Tammela
Lahti Valter Johannes Eriikanp. 3.10.1900 Orivesi
Lahtinen Helsingin pitäjä
Lahtinen Artur Vilhelm 27.6.1901 Tuusula
Lahtinen Aukusti Willenpoika 28.3.1881 Kalvola
Lahtinen Eemil Mandanp. 28.11.1891 Orivesi
Lahtinen Emil Kuorevesi
Lahtinen Frans Abram 26.9.1880 Hollola
Lahtinen Jalmari Nikodemus 2.6.1898 Hämeenkyrö
Lahtinen Kaarlo Werner 17.11.1888 Pori
Lahtinen Kalle 6.4.1882 Helsinki p
Lahtinen Kustaa Artturi 3.12.1889 Orivesi
Lahtinen Matti 6.3.1895 Kuorevesi
Lahtinen Sergei W. 4.2.1884 Helsinki er
Lahtonen Johan Stefanus 26.12.1873 Akaa
Laihanen Helena Eevantytär 5.2.1887 Kivennapa
Laiho Helsinki
Laiho Juho Gerhard 2.10.1863 Iitti
Laila Paavo Toivo 22.1.1900 Eura
Laine Anshelm Kaarle-Kustaanpoika 22.11.1886 Orimattila
Laine Erland Mauritz 1896 Maaria
Laine Frans 14.9.1885 Espoo
Laine Frans Oskar 16.3.1877 Sipoo
Laine Fredrik Richard Kristianp. 15.5.1890 Kymi
Laine Isakki Wihtori 8.12.1889 Pori mlk
Laine Juho Bernhard 16.10.1887 Helsinki s
Laine Juho Hemming 6.7.1873 Hausjärvi
Laine Kalle Kustaanpk. 4.4.1882 Hämeenlinna mlk
Laine Kalle Oskar 6.9.1897 Koski TL
Laine Oskar Nikanor 13.5.1891 Mäntsälä
Laine Oskari Väinö 5.12.1885 Marttila
Laine Toivo 27.3.1896 Hyvinkää
Laine Vihtori Ikaalinen
Laine Wihtori Hämeenkyrö
Laitinen Helsinki
Laitinen A. 30.6.1889 Ruokolahti
Laitinen Eero Juho 6.5.1899 Tyrvää
Laitinen Emil Alfred Taavinpoika 26.9.1901 Lahti
Laitinen Kalle Aukusti 15.8.1892 Tyrvää
Laitinen Toivo Johannes Albininpka 25.6.1872 Valkeala
Lampi Oskari 11.3.1875 Helsinki p
Landen Robert 9.11.1889 Vihti
Landström August Kustaanp. 3.4.1892 Valkeala
Lanki Otto 27.5.1867 Kotka
Lapajev
Lappi Iivari Mikonpoika 15.2.1898 Miehikkälä
Larmi Akseli Valdemar 24.11.1897 Vilppula
Lassy Gunnar Esaias
Laukas Deter
Laukkanen Helsinki
Laukkanen Matti Juhonpoika 12.7.1892 Hiitola
Laurila Juho Israel 20.12.1893 Hausjärvi
Lautaporras Lauri Eemil 8.8.1899 Tammela
Lax Tuomas 7.7.1886 Viipuri
Laxström Juho Vihtori 25.2.1896 Tammela
Lehti Aukusti Herman Anselmp. 4.2.1879 Kymi
Lehti Elis Edvard 13.1.1899 Kisko
Lehti Yrjö Nikolai 3.3.1900 Forssa / Tammela
Lehtinen Helsinki
Lehtinen Helsinki
Lehtinen Emil Viktor 18.10.1886 Porvoo mlk
Lehtinen Kalle Alarik Kallenpoika 1.5.1876 Lieto
Lehtinen Oskar Edvard Matinpoika 24.8.1888 Vesilahti
Lehtinen Vihtori 26.9.1876 Punkalaidun
Lehtinen Vilhelm Herman 9.6.1899 Tyrvää
Lehtinen Vilho Nestori Fransinp. 30.3.1892 Kauvatsa
Lehtinen Yrjö Robert 15.2.1892 Turku
Lehtiö Otto Aleksis Testament 20.7.1895 Turku
Lehto Kirkkonummi
Lehto Eino Ylöjärvi
Lehto Heino 1895 Luopioinen
Lehto Juho 1884 Koski TL
Lehto Juho Kustaa 3.3.1885 Turku
Lehto Kaarle Oskari 3.12.1897 Forssa / Tammela
Lehto Martti 22.3.1902 Sippola
Lehto Matti Nestor Helsinki p
Lehto Oskar Arvid Idanp. 10.12.1895 Jämsä
Lehtonen Aksel Arvid 14.3.1891 Turku
Lehtonen Albert Johannes 12.5.1900 Perniö
Lehtonen Amanda Vilhelmina 27.4.1890 Lieto
Lehtonen Frans Oskar 8.7.1897 Helsinki s
Lehtonen Jooseppi 2.1.1894 Kuorevesi
Lehtonen Juho Einar 29.1.1899 Aura
Lehtonen Nestor
Lehtonen Pentti Loimaa
Lehtonen Sulho Johannes 1894 Mellilä
Lehtonen Veikko Kalervo 28.8.1901 Helsinki s
Lehtonen Väinö 22.9.1899 Karuna
Lehtonen Väinö Iivari 22.11.1889 Hämeenkyrö
Lehtoranta Kaarle Kaarlenpoika 1896 Kadonnut
Lehtovuori Fabian 16.2.1870 Orivesi
Leino Juho Juhonpoika 2.6.1885 Vihti
Leino Otto 12.2.1890 Paattinen
Leino Ville Israelinpoika 19.7.1890 Uusikirkko VL
Leino Yrjö Viljo Aukusti 1895 Lempäälä
Leinonen Helsingin pitäjä
Leiponen Tahvo Aleksander 26.12.1893 Muolaa
Leisti Toivo 23.4.1888
Lemberg Job Ullanp. 7.11.1864 Messukylä
Lempinen Juho Edvard Esanpoika 15.11.1892 Terijoki
Lempinen Karl Johannes 26.9.1886 Sipoo
Lempinen Viljam Esanpoika 24.1.1900 Terijoki
Lento Vihtori 27.6.1883 Helsinki s
Lepistö Adolf 1888 Hyvinkää
Lepistö Juho Alfred 15.6.1887 Oripää
Lepistö Kalle Fredrik 1890 Loimaa
Lepistö Väinö Johannes 24.11.1894 Ulvila
Leponiemi Iivari Oskarinpoika 2.4.1894 Kankaanpää
Leppä-Aho Kaarle Oskari 19.4.1901 Tammela
Leppänen Helsinki
Leppänen Helsinki
Leppänen Aapo 16.12.1865 Vilppula
Leppänen Antti
Leppänen Juho Ikaalinen
Lerh
Leskinen Matti Juhonpoika 29.7.1870 Kivennapa
Leskinen Otto 4.12.1887 Kälviä
Levan Matilda Kaarlentytär 24.8.1844 Pirkkala
Leverin Kustaa Nikolai 11.11.1898 Loppi
Liimatainen Toivo Helsinki
Lilius Vilho Juhonpoika 2.1.1892 Kokemäki
Lilja Helsinki
Lilja Anton 10.5.1876 Karkku
Liljeroos Oiva Adam 20.12.1883 Espoo
Liljeström Viktor Waldemar 10.10.1898 Siuntio
Limnell Lauri Leander 15.8.1896 Eura
Lind Johannes 3.3.1869 Helsingin pitäjä
Lind Kaarle Ludvik 31.1.1896 Alastaro
Lindberg
Lindberg Yrjö E. 7.11.1894 Urjala
Lindblad Otto Valfrid 9.2.1885 Ulvila
Lindell John 25.5.1897 Tukholma
Lindell Paavo Johannes Seminpoika 6.1.1899 Vesilahti
Lindell Väinö Vihtori 24.2.1901 Jämsä
Linderoos Julius Adolf 20.3.1898 Kymi
Lindevall Aesar Isaskar Uskela
Lindfelt Ferdinand 3.4.1870
Lindfors Arvo Ferdinand Alexandranp. 28.7.1899 Kisko
Lindfors Eemil 1884 Noormarkku
Lindfors Gustaf Augustsson 29.9.1877 Pernaja
Lindfors Juho Einari 8.12.1900 Pyhäjärvi UL
Lindfors Kaarlo Oskari Malakiianpoika 5.2.1873 Ulvila
Lindgren Edvin Johannes 25.2.1878 Helsinki er
Lindgren Eino Evert 16.7.1896 Kisko
Lindholm Anton 7.4.1868 Hollola
Lindholm Edvard
Lindholm Into Ilmari 1894 Mäntsälä
Lindholm Ivar Edvard 20.6.1895 Vihti
Lindholm Karl Aug. 6.9.1890 Kaarina
Lindholm Leo Johannes 17.3.1901 Pori
Lindqvist Kaarlo Oskari 19.10.1871 Ulvila
Lindroos Kaarina
Lindroos Helsinki
Lindroos Helsinki
Lindroos Aukusti 23.3.1870 Kuhmalahti
Lindroos Frans Vihtori 10.5.1895 Sääksmäki
Lindroos Frans Viktor 23.3.1881 Dragsfjärd
Lindroos Jalmar Aleksander 19.11.1896 Vihti
Lindroos Kaarle Johan 29.2.1880 Eurajoki
Lindroos Väinö Viktor 1900 Kiukainen
Lindros Martta Janakkala
Lindström Helsinki
Lindström Helsinki
Lindström Kaarina
Lindström Edvard Kirkkonummi
Lindström Erkki Johannes 8.5.1901 Kisko
Lindström Gustaf Werner 27.3.1896 Siuntio
Lindström Gösta Fridolf 9.3.1901 Helsingin pitäjä
Lindström Heikki Juho 8.5.1881 Hausjärvi
Lindström Henrik 1893 Porvoo
Lindström Johan Emil Paimio
Lindström Joose Gideon 7.11.1891 Kisko
Lindström Kaarle Edvard 21.3.1889 Kisko
Lindström Kalle Seinäjoki
Lindström Kalle Johannes 16.2.1902 Lieto
Lindström Karl Anian 28.4.1897 Helsinki er
Lindström Karl Emil 29.9.1887 Helsinki er
Lindström Voitto 25.8.1895 Luumäki
Lindström Väinö 1891 Heinola mlk
Lindvall Frans Henrik 19.1.1884 Pori
Linkka Arvi Juhananp. 26.8.1900 Uusikirkko VL
Linna Juho Erno 17.7.1893 Kälviä
Lintunen Esa Esanpoika 5.10.1899 Kivennapa
Lintunen Toivo Antero 30.11.1895 Rauma
Lipponen Matti 26.8.1876 Hiitola
Liukko Ulrik Erikinp. 24.11.1889 Helsingin pitäjä
Liukkonen Otto 15.1.1879 Helsinki
Ljungberg Oskar Alexander 20.12.1893 Helsingin pitäjä
Ljungkvist Gustaf Adolf Helsinki
Lode Aleksei 1870
Loponen Anna Matintytär 18.10.1857 Sakkola
Lošinin
Louhelainen Erik Pekanp. 18.5.1881 Helsinki s
Luik Henrik Pietari
Lunkvist Kotka
Luojanen Akaa
Luoma Juho Kustaa Juhonpoika 27.3.1886 Ikaalinen
Luoma Kaarle Vihtori 11.4.1890 Ähtäri
Luoti Otto Matinpoika 5.12.1890 Ruokolahti
Luoto A.S. Perniö
Luoto Erik J. 1901 Tampere
Luotonen August Aleks. 12.5.1896 Eurajoki
Lustberg Werner Viktor 6.10.1890 Siuntio
Lähde Emil Jeremianpka 15.5.1894 Valkeala
Lähteenmäki Erland Paavali 1864 Loimaa
Lähteenmäki Otto Jalmari 19.7.1887 Pirkkala
Löfberg Wäinö Hjalmar 2.4.1898 Myrskylä
Löfgren Edvard Pyhäjärvi UL
Löfsten Lydia Heikintr. Viipuri
Lönn Kalle Alfred 20.5.1881 Forssa / Tammela
Lönnqvist Kaarle Robert 11.6.1895 Lohja
Mažajevski
Malanteri Eino 1884 Lappee
Malin Emil Otonpoika 24.2.1871 Hamina
Malin Emil Reinhold 17.2.1900 Hausjärvi
Malinen Kalle Helsinki e
Malinen Matti 28.11.1896 Viipuri
Malja Torsten Einar 1.6.1900 Forssa / Tammela
Mallenius Juho Vihtori 16.7.1868 Hausjärvi
Malm Erik Emil Viktorinp. Karjaa
Malm Juho Luukas 22.7.1897 Helsinki e
Malmberg Ernst Vilhelm 22.2.1902 Hanko mlk
Malminen Villiam 1887 Janakkala
Maltakof Ivana 1894 Impilahti
Manner Antti Parikkala
Manner Reino 26.1.1873 Iisalmi
Mannerström Kaarlo Perniö
Manni Väinö 1901 Viipuri mlk
Manninen Helsinki
Manninen Emil 1895 Sääksmäki
Manninen Henrik Arvid 24.8.1894 Helsingin pitäjä
Manninen Onni 23.4.1874 Virrat
Manninen Otto Vilhelm Antinp. 22.1.1895 Kymi
Manninen Wihtori Severinpoika 5.1.1897 Mäntsälä
Marczukow 1875
Marela Jaakko Jalmari 26.7.1892 Helsinki
Marjanen Kemiö
Marjanen Johannes Erik-Juhonpoika 19.5.1896 Tuulos
Markewicz Wladislaw Janowicz 1894
Markkanen Uuno Alvar 12.1.1899 Leppävirta
Markkonen Hilja Lydia 18.12.1896 Helsinki p
Martikainen Wilhelm Juhonp. 14.9.1872 Sakkola
Marttila Helena Maria 12.9.1867 Valkeala
Marttinen Helsinki
Matikainen Nikodemus 11.12.1902 Kuolemajärvi
Matson Emil Urjala
Mattila Ahto Armas 18.12.1895 Kymi
Mattila August Matinp. 1.1.1875 Orivesi
Mattila Kaarlo Johannes Kallenp. 14.11.1895 Ruovesi
Mattila Kalle Arvinpoika 6.1.1886 Helsinki e
Mattila Toivo Anselmi Juhonpoika 20.3.1896 Suoniemi
Mattilainen Oskari
Mattsson Aksel Kaarina
Mattsson Alexander Valentin 4.9.1898 Helsingin pitäjä
Mattsson Fridolf Alarik 25.5.1898 Helsinki pr
Mattsson Kaarlo Edvard Helsinki
Matuševitš Albin Pietari
Medvedkov
Mela Adolf 6.8.1864 Turku
Melanen Olli 3.5.1891 Uukuniemi
Melkov Vladimir Pietari
Merikanto H. Pyhäjärvi UL
Merisaari Nestor Hemming 1882 Turku
Meritz Karl Tallinna
Meskanen Johannes 12.7.1895 Metsäpirtti
Meskanen Yrjö 19.5.1899 Metsäpirtti
Miettinen Oskar Savonranta
Migatsev
Mihl Niilo Heikki Sefanianp. 26.8.1895 Orivesi
Mikkola Eljas Matinpoika 21.5.1865 Vehkalahti
Mikkola Tuomas Evert Iikanp. 7.1.1893 Rovaniemi
Mikkonen David
Mikkonen Hemmi 15.6.1895 Kajaani mlk
Mikkonen Juho David 1.6.1883 Kajaani mlk
Milén Johan Erland 10.8.1866 Porvoo mlk
Mitrofanoff Maksim Semenovits Siuntio
Moberg Viljam Ferdinand 2.4.1898 Perniö
Moisio Frans Oskari 28.10.1892 Kankaanpää
Moisio Frans Vilho 22.8.1893 Keikyä
Monsejeff Vasilij Helsinki
Morozov
Muona Pekka Juho Helsinki p
Murto Elias
Mustalammi Vikart 6.12.1894 Renko
Musto Antti 29.12.1888 Nuijamaa
Mustonen Oskari 20.12.1896 Pielisjärvi
Mustonen Uuno 1886 Kontiolahti
Muukka Väinö
Muuranen Emil Miehikkälä
Mykkänen Antti Juho 16.2.1874 Espoo
Myllykangas Juho Albert 27.9.1892 Kaustinen
Myllykangas Vihtori 1.7.1892 Uurainen
Myllylä Jaakko Ollinpoika 6.2.1883 Terijoki
Myllymäki Jalmari Jeremianp. 10.11.1888 Messukylä
Myllymäki Toivo 26.8.1894 Tammela
Myllymäki Toivo Nikolai 3.2.1901 Tyrvää
Myllyniemi Matti Erkki Juhonpoika 18.6.1897 Alavus
Myyryläinen Hugo Johannes 9.7.1898 Kymi
Mård Kalle Helsingin pitäjä
Mäenalusta Juho Vilhelm 21.7.1888 Hausjärvi
Mäenalusta Lempi Maria 8.6.1892 Hausjärvi
Mäenpää Eino Mattias Fransinp. 21.2.1902 Kauvatsa
Mäkelä Helsinki
Mäkelä Eino 5.1.1897 Orivesi
Mäkelä Emil Orivesi
Mäkelä Iida Matilda 14.10.1882 Kalvola
Mäkelä Ilmari 25.6.1901 Kärkölä
Mäkelä Kaarle Jalmari Lyytinp. 23.5.1896 Ruovesi
Mäkelä Karl Adolf 11.2.1888 Pukkila
Mäkelä Toivo Kalle 1894 Loimaa
Mäkelä Vilho Johannes 29.10.1893 Kiikka
Mäki August 1887 Sääksmäki
Mäki Karl 22.4.1855 Helsinki s
Mäki Yrjö Gabriel Elimäki
Mäkinen Frans Wiljam 1895 Maaria
Mäkinen Hannes 1887 Hauho
Mäkinen Hjalmar 12.5.1881 Helsinki
Mäkinen Johannes Maurinp. Mäkinen 22.6.1896 Ruovesi
Mäkinen Juho Emil 3.5.1892 Lieto
Mäkinen Juho Kustaa Kristianinpoika 23.9.1875 Ypäjä
Mäkinen Juho Sakari 7.9.1898 Jokioinen
Mäkinen Juho Walfrid 29.7.1895 Luopioinen
Mäkinen Kaarle Juhonp. 3.2.1880 Forssa / Tammela
Mäkinen Kalle Vesilahti
Mäkinen Kalle 1901 Luopioinen
Mäkinen Kalle Justinus 13.4.1894 Hämeenkyrö
Mäkinen Kustaa 20.10.1861 Vesilahti
Mäkinen Kustaa Aadolf 1893 Luopioinen
Mäkinen Kustaa Kallenpoika 19.8.1883 Hauho
Mäkinen Lydia Martta 26.7.1900 Vanaja
Mäkinen Niilo Orivesi
Mäkinen Oskar 1895 Heinola mlk
Mäkinen Toivo Augusti Kustaanpoika 15.5.1882 Kuorevesi
Mäkinen Urpo Jalmari 25.5.1900 Jämsä
Mälkönen Aino Juhont. 3.11.1900 Ruokolahti
Mäntylä Yrjö 1894 Huittinen
Mäntyniemi Väinö Evert 26.11.1888 Hausjärvi
Mäntönen Avgust
Naakko Vihtori Juhonp. 21.4.1896 Vehkalahti
Nagarnjuk Filipp
Nagatov Pietari
Narsakka Eemil Martinpoika 15.9.1902 Rautjärvi
Neiberg Erkki 18.5.1903 Lahti
Neiberg Ida 9.12.1894 Lahti
Nemkov
Nenonen Vilho 19.11.1897 Kuolemajärvi
Nero Oskari Orivesi
Nevalainen Mikko
Niemelä Elias 27.4.1901 Ypäjä
Niemelä Viktor Ruotsinpyhtää
Niemi Helsinki
Niemi Anselm 28.5.1899 Suoniemi
Niemi Johan Nestor 7.11.1872 Helsingin pitäjä
Niemi Juho Jalmari Juhonpoika 30.9.1884 Pälkäne
Niemi Kustaa Vihtori 1890 Orivesi
Niemi Lauri 20.12.1890 Messukylä
Niemi Martta Elina 9.8.1901 Tuusula
Niemi Nestor Ansel Joosepinpoika 20.2.1897 Vesilahti
Niemi Wilhelm Ruupertti 1900 Muurla
Nieminen Helsinki
Nieminen Aaro Arvid 14.7.1901 Hanko mlk
Nieminen Aatu Augustinp. 4.10.1873 Helsingin pitäjä
Nieminen Aksel Aleksi Johanp. 11.7.1889 Turku
Nieminen August 1895 Urjala
Nieminen Eemil Rikh. 22.5.1894 Padasjoki
Nieminen Einar
Nieminen Ernesti Heikki 15.1.1881 Hyvinkää
Nieminen Ilmari Henrik Juhonp. 16.1.1896 Orivesi
Nieminen Jalmar 15.4.1890 Urjala
Nieminen Juho Valetin Alexandranp. 13.2.1900 Kisko
Nieminen Kalle 1899 Orivesi
Nieminen Kalle 1899 Luopioinen
Nieminen Kalle Robert 8.6.1902 Hauho
Nieminen Kustaa 26.4.1889 Helsinki
Nieminen Lahja 1897 Juupajoki
Nieminen Lahja Helsinki
Nieminen Lempi Siviä 30.10.1890 Turku
Nieminen Olli Ilmari 30.8.1895 Tammela
Nieminen Otto 1880 Hattula
Nieminen Wäinö Johannes 5.2.1901 Helsingin pitäjä
Niinilä Otto Richard 8.4.1889 Jokioinen
Nikander Helsinki
Nikander Frans Ludvig 26.9.1880 Kylmäkoski
Nikander Karl Walfrid 11.12.1898 Turku
Nikku Juhana Heikinpoika 19.6.1881 Nuijamaa
Nikunen Viktor 1890 Taipalsaari
Nironen Ismael Kotka
Nironen Otto Simonpoika Hirvensalmi
Niskanen Hugo Leonard 5.1.1899 Helsinki
Nissilä Aarne Ilmari Topiaanp. 25.8.1893 Tammela
Nissilä Nestor 1894 Nakkila
Nissilä Sulo Johannes 30.6.1893 Helsingin pitäjä
Nissinen Paavo 7.5.1894 Lapinlahti
Nisuls Karl Gustaf 6.6.1877 Ylimarkku
Niukkanen Fredrik Matinp. 13.12.1888 Käkisalmi
Nojonen Kalle Einar Albertiinanpoika 14.1.1877 Kuorevesi
Nordbäck Jalmar Elias 27.8.1896 Nurmijärvi
Nordmark Toivo Johannes 14.2.1900 Noormarkku
Nors Adolf 24.9.1866 Espoo
Novikov Nikifor Pietari
Novilskij Joosep A.
Nummi August Wilhelm 1900 Muurla
Nummi Kalle 14.3.1890 Sääksmäki
Nuppola Edvard Hesekiel 23.11.1891 Viipuri
Nurmi Aukusti Erhard 10.4.1878 Marttila
Nurmi Emil 29.8.1895 Kaarina
Nurmi Johan Arvid Askainen
Nurmi Juho 1888 Maaria
Nurmi Lauri 15.5.1880 Tyrvää
Nurmi Lauri Jeremias Kustaanpoika 11.8.1896 Pälkäne
Nurmi Lauri Johannes 25.5.1894 Lieto
Nurmi Paavali Juhonp. 19.10.1885 Janakkala
Nurmi Viktor Aleksander 29.11.1891 Kymi
Nurmi Vilho 24.3.1892 Urjala
Nurminen August Kallenpoika 27.10.1896 Hauho
Nurminen Evert Matinpoika 10.12.1897 Iitti
Nurminen Hilja Josefina 4.1.1899 Alastaro
Nurminen Kalle 10.4.1879 Lahti
Nurminen Kalle Heikki 14.1.1889 Vesilahti
Nurminen Lauri Vilhelm 24.10.1894 Forssa / Tammela
Nurminen Nikodemus Taavetinp. 26.5.1874 Hattula
Nurminen Onni Aukustinpoika 31.5.1900 Kuhmalahti
Nurminen Viljo Perniö
Nuutinen Albert Matinpoika 1897 Kontiolahti
Nuutti Esko 1904 Lempäälä
Nyberg Alfred Konstantin 23.1.1886 Helsinki pr
Nyberg Elis Sanfrid 18.9.1901 Inkoo
Nyberg Karl Aksel 14.2.1880 Forssa / Tammela
Nygrén Anders Gustav 11.2.1887 Porvoo mlk
Nyholm Arne Alfons 1.2.1896 Siuntio
Nykopp Fabian 6.12.1898 Helsinki er
Nykänen August Fredrikinp. 23.2.1869 Ruokolahti
Nykänen Johan Edvard Juhonpoika 7.7.1893 Kivennapa
Nylander Aatto Anshelm 19.8.1888 Myrskylä
Nylander Johan 1.3.1865 Pernaja
Nylund Herman Fritiof 14.7.1884 Helsinki er
Nyman Alfred Fredrik Herman Tammisaari mlk
Nyman Arthur Teodor 10.9.1892 Inkoo
Nyssönen K. 13.10.1888 Ruokolahti
Nyström Julius Ernfrid 21.3.1877 Helsinki er
Obuhov Mihail A. Kronstadt
Ohvo Antti Matinp 28.9.1891 Helsinki p
Oinas Aksel Immanuel Juhonpoika 24.3.1889 Kemi mlk
Oinonen Lauri Wilhelm 1901 Lappeenranta
Oinonen Uuno Herman Matinpoika 11.5.1894 Impilahti
Oittinen Oskari 18.7.1868 Kiikka
Ojala Juho Oskari 10.2.1896 Ulvila
Ojala Väinö Johannes 1.12.1889 Alastaro
Ojamaa Otto Jaakonpoika 2.6.1856 Lieto
Ojanen Lauri Helsingin pitäjä
Ojanen Wihtori 1901 Alastaro
Ojansuu Leander Jaakonpoika 26.2.1870 Lavia
Oksa Akseli 1881 Nakkila
Oksa Atle Juhonpoika 23.7.1881 Hollola
Oksa Kalle Miinanp. 28.4.1883 Janakkala
Oksa Matti 3.5.1895 Alavus
Oksa Wihtori Werner 14.3.1884 Perniö
Oksanen Aukusti Juhanpoika 1.7.1881 Sääksmäki
Oksanen Jalmar Pyhtää
Oksanen Juha Ruokolahti
Oksanen Kalle 5.1.1895 Renko
Oksanen Kalle Johannes 14.2.1892 Kalvola
Oksanen Kalle Kustaa Kallenpoika 13.4.1881 Hauho
Oksanen Karl Viktor 21.3.1894 Porvoo mlk
Oksanen Lauri Johannes 2.3.1889 Kiikka
Oksanen Nestor 2.2.1892 Nurmijärvi
Olander Gustav 4.6.1891
Olin Erik Algot 11.5.1897 Espoo
Ollikainen Eliel Henrik 1889 Kadonnut
Ollila Matti Erkinpoika 1890 Lappajärvi
Oosi Kauno Sanfrid Matinpoika 1889 Halsua
Oravasaari Juho Oskari 19.12.1897
Otsehmanov Dimitrij S.
Oxman Gustaf Fredrik 24.12.1881 Kirkkonummi
Paakki Aleksander Juhananpoika 13.11.1874 Heinjoki
Paakki Juho Heikki Juhonpoika 1896 Pulkkila
Paananen Erkki 6.3.1873 Sodankylä
Paananen Otto Wilhelm 14.10.1886 Kotka
Paju Aleksander Matinpoika 30.11.1899 Terijoki
Paju Väinö Matinpoika 10.5.1897 Terijoki
Pajulahti Juho Jaakko 2.7.1895 Kristiinankaupunki
Pajunen Arvo Anton 16.1.1891 Porvoo
Pajunen Kaarle Paavo 20.9.1877 Tyrvää
Pajuoja Emma 2.9.1886 Kälviä
Pajuoja Toivo 26.11.1887 Kälviä
Pakkala Vilho 1894 Virolahti
Paksuniemi Johannes 15.9.1878 Käkisalmi
Palenius Kaarlo Pori
Palm Herman Albin 12.7.1900 Porvoo
Palm Toivo Ilmari 3.12.1893 Jokioinen
Palmen Väinö Alarik 22.9.1891 Forssa / Tammela
Palmqvist Wladimir Fedorinp. 19.6.1898 Hamina
Palmroos Vilho Aleksander 9.3.1899 Lieto
Palmroth Georg Harald 1892 Pernaja
Pankka Johannes 17.6.1868 Nuijamaa
Parkki Antero Einar 30.11.1895 Janakkala
Parkkinen Albreht Mikkeli
Partanen Juho Joutseno
Partanen Kalle Juhana 3.1.1890 Sääminki
Patanen Taavetti Lauri 28.7.1888 Messukylä
Paukkunen Herman Aat.p. 5.9.1898 Savitaipale
Pehmestrov
Peistik Johannes 1894
Pekkala Wäinö Oskari 16.1.1887 Vimpeli
Pekkarinen Kaarle Reinhold Kallenpoika 16.7.1897 Kalvola
Pelander Konstantin Juho 26.5.1899 Somero
Pelkonen Erik Alfred 8.2.1894 Helsinki s
Pellinen Matti 1.3.1892 Helsinki s
Pellinen Otto Simonp. 20.6.1889 Jämsä
Peltola Iivari Erkinp. Säkkijärvi
Peltola Wäinö Ilmari 1.3.1895 Pernaja
Peltomäki Johannes 4.6.1893 Virrat
Peltonen Axel Ferdinand Juhonp. 27.3.1892 Kisko
Peltonen Einari Absaloninpoika 16.2.1898 Kuorevesi
Peltonen Jalmar 19.11.1884 Koski HL
Peltonen Johan Helsinki
Peltonen Johan Erik 9.12.1898 Turku
Peltonen Johannes 12.11.1890 Lammi
Peltonen Kaarle Viktor 8.12.1885 Tampere
Peltonen Niilo Ikaalinen
Peltonen Oskar Arvid Severuksenp. 11.1.1874 Jämsä
Peltonen Tuomas Matinpoika 6.9.1881 Antrea
Peltonen Väinö Josef 2.2.1899 Hausjärvi
Peltonen Yrjö Vilho Juhonp. 12.4.1896 Kisko
Pennanen Johan Valkeala
Pennanen Johannes Heikinpoika 12.9.1894 Tuupovaara
Penttilä Albert 23.11.1902 Viipuri
Penttinen Onni Tampere
Perälä Samuel Ilmari 30.7.1890 Helsinki p
Perämaa Kaarle Eemeli 29.1.1899 Kauvatsa
Perämaa Kalle Manunp. 25.1.1890 Ruovesi
Pesonen Eino 9.9.1894 Ilomantsi
Pesu Vilho
Petruhin
Petšurin Ivan Pietari
Pettersson Helsinki
Pettersson Ossian 1869 Föglö
Petäjä Henrik 1.10.1894 Jokioinen
Petäjä Santeri Heikinp. 8.9.1889 Jokioinen
Petäjäsniemi Toivo Aleksanteri Hermaninp. 29.9.1891 Orivesi
Peuranen Reinhold (Reino) Eliaksenpoika 14.1.1896 Kivennapa
Pietiläinen Juho 21.6.1886 Muolaa
Pihlaja Heikki 8.11.1902 Pori mlk
Pihlajisto August 22.9.1882 Loppi
Pihlström Reino
Piili Taavetti Juhonpoika 10.3.1894 Antrea
Piipanoja Lauri
Piira Fabian 17.3.1888 Mäntyharju
Piirala Sulo Väinö Jakob 1892 Oulu
Piirilä August 6.6.1901 Hattula
Piispa Matti Erikinpoika 25.11.1898 Virolahti
Pimiä Emil Joosepinpoika 24.3.1902 Kivennapa
Pimiä Juho Antinpoika 18.4.1893 Terijoki
Pitkänen Emil Kontiolahti
Pitkänen Yrjö J. 1900 Viipuri mlk
Plihtin
Pohjala Leopold
Pohjonen Anton Kustaa 21.11.1885 Längelmäki
Poig T.
Pommelin Juho Kustaa 2.4.1879 Noormarkku
Ponsi Toivo Säkene Viktp. 24.8.1898 Lahti
Ponsimaa Lempi Elisabeth Helsinki
Porkka Erik Tuomaanp. 6.2.1859 Kymi
Porttikivi Oskar Sakarinpoika 24.7.1874 Kylmäkoski
Porvari Toivo 22.10.1899 Sippola
Pouttu Juho Jalmari Matinpoika 22.6.1887 Kalvola
Prinkkälä Juho 1862 Helsinki p
Ptšerov Nikolai 1899 Kadonnut
Pud Väinö August Florinanpoika 14.3.1895 Hauho
Pukk Pavel
Pukki Nestor 11.9.1895 Luumäki
Pulkkinen Teodor Hiskianpoika 6.7.1884 Hollola
Pullinen Antti Eliaanpoika 7.9.1879 Antrea
Pullinen Matti Kustaanpoika 23.8.1884 Terijoki
Pulsov Ivan
Pummi Joonas 9.6.1879 Viipuri mlk
Punkkinen Jalmari 11.3.1896 Luumäki
Puntila Oskar Rikhard 7.2.1875 Hauho
Puranen Yrjö Abel Abelinp. 15.9.1894 Valkeala
Pursiainen August 15.3.1872 Porin Reposaari
Pursiainen Karl Johannes 24.6.1894 Dragsfjärd
Puškin
Putto Johannes Matinpoika 14.9.1900 Rautjärvi
Puttonen Matti 18.2.1885 Valkeala
Pyhty August Vihtorinpoika 22.7.1889 Lieto
Pykäläinen Otto 3.8.1893 Helsinki s
Pyrhönen Kalle Juho 7.10.1887 Anttola
Pyyhtiä Antti 13.5.1894 Antrea
Pyykkönen Juho 22.6.1884
Päivärinta Ivar Helsingin pitäjä
Päivärinta Juho Viktor 7.6.1898 Hausjärvi
Päärinen Aleksandr
Pöysti Matti 10.12.1898 Antrea
Quick Kalle Marianpoika 13.51891 Iitti
Raatikainen Matti 20.8.1889 Viitasaari
Ragvals Gabriel Edvard 27.12.1890 Ylimarkku
Ragvals Johan Alfred 11.3.1893 Ylimarkku
Rahikka Emil 31.12.1900 Viipuri mlk
Rahkonen Matti Heikinpoika 22.5.1891 Soanlahti
Raijas Antti Ruokolahti
Railo Johan Nestor 20.3.1887
Raiskio Väinö Erland 20.5.1891 Pirkkala
Raitanen Frans Jalmar 15.5.1895 Eurajoki
Raitanen Kustaa Albert 12.10.1886 Hinnerjoki
Rajala Juho Wihtori 27.9.1882 Hämeenkyrö
Rajala Selmi Johannes 1.8.1900 Kauvatsa
Ramberg Väinö Joh. 20.4.1893 Ahlainen
Ranki Vilho Salomonpoika 10.2.1906 Uusikirkko VL
Rannikko Otto Artturi 11.4.1888 Helsinki p
Ranta Helsinki
Rantanen Helsinki
Rantanen Helsinki
Rantanen Aukusti 8.12.1889 Längelmäki
Rantanen Eenokki Ismael 16.3.1887 Kiikka
Rantanen Erkki Johannes 9.12.1898 Hämeenlinna mlk
Rantanen Heikki 1883 Tampere
Rantanen Ida Maria 12.2.1894 Turku
Rantanen Johannes 10.4.1879 Urjala
Rantanen Johannes 1893 Ulvila
Rantanen Juho Vihtori Juhonp. 17.11.1880 Jokioinen
Rantanen Kalle 15.6.1900 Keikyä
Rantanen Niilo Vihtori 8.12.1892 Vesilahti
Rantanen Sulo 1897 Pukkila
Rantanen Viktor Kristian 1900 Köyliö
Rasi Elina 1898 Viipuri
Rask Mikko 28.9.1889 Luumäki
Rastas Tahvo 18.9.1889 Kuolemajärvi
Rastila Wihtori Feeliks Wihtorinpoika 2.9.1896 Kalvola
Rauhamäki Pauliinus Kustaanpoika 12.4.1885 Kuhmalahti
Raunell Juho Oskari 24.2.1879 Kisko
Raunio Fredrik Hjalmar 21.7.1888 Turku
Rauta Yrjö 1901 Huittinen
Rautaporras Arvo 1899 Huittinen
Rautiainen Elias 8.7.1893 Helsingin pitäjä
Rautiainen Pekka Pekanpoika 1855 Terijoki
Reijonen Fredrik 11.6.1884 Espoo
Reilt Sergei Pietari
Rein Osvald Hristianovitš 11.1.1886
Reinikainen Ferdinand 19.11.1870 Helsinki e
Rekonen Paavo Heikki Paavonpoika 18.8.1886 Leppävirta
Remes Taavetti Henrik 2.3.1897 Kymi
Remula Väinö Eerikinp. 1.7.1898 Koski HL
Reponen Kaarlo Pori
Reunanen Erland 26.10.1870 Rauma
Riihisaari Herman Emil 24.4.1897 Isokyrö
Riikonen Emil Evald Emilinp. 29.3.1886 Jämsä
Riikonen Olli August 26.2.1892 Pielisjärvi
Rinne Lauri Kaarina
Rinne Wäinö Armas Oskarinp. 5.3.1899 Forssa / Tammela
Rintala Kaarle Oskari 1887 Nakkila
Rintala Oskari 1888 Nakkila
Ripatti Toivo Tuomaanpoika 6.8.1894 Joutsa
Ristolainen Samuli 7.6.1882 Pyhäjärvi VL
Ritamäki Josef 1888 Heinola mlk
Roine Arndt Johan 9.9.1891 Pyhtää
Roine Tuure Wilh. 7.3.1880 Mäntsälä
Rolig Johan 1898 Kaarina
Rosendahl Evert Wilhelm 8.9.1896 Lohja
Rosenlöf Gustaf Adolf Arvid 8.2.1890 Porvoo mlk
Rosenqvist Hjalmar Ferdinand 12.6.1898 Pernaja
Rosenqvist Taavetti 9.7.1874 Karkku
Roslund Kalle Fredrik 19.3.1884 Lahti
Rotberg Helsinki
Rouvali Toivo Edvard Aleksanderinpoika 17.3.1899 Kuolemajärvi
Rouvari Juhana 17.7.1887 Uusikirkko VL
Rouvari Juho Mikonpoika 10.5.1899 Terijoki
Rubtsov
Ruhkanen Juho Stefaanus 28.4.1891 Messukylä
Ruohonen Helsinki
Ruokonen Johan Rikhard 23.3.1879 Vihti
Ruoppo Emil 1877 Viipuri mlk
Ruoti Eetu 1892 Vilppula
Ruotsalainen Wilhelm Wilhelminpoika 8.7.1898 Kivennapa
Rusanen J. Helsingin pitäjä
Rusila Taito Edvard 2.12.1898 Helsinki p
Rusinov
Ruth Jalmar 18.3.1887 Kotka
Ruuska Emil Antinpoika 20.4.1882 Kivijärvi
Ruuskanen Stefan Andrejeff Impilahti
Ruusunen Sanna Amanda 9.5.1901 Kiikka
Rünk Aleksei Palmse
Råman Karl Wilhelm 5.11.1898 Helsinki p
Råman Yrjö Ludvig 11.11.1892 Kauvatsa
Rämö Mikko Aleksanterinpoika 6.4.1887 Kivennapa
Räsänen Enok Edvard Helsinki p
Rönkönharju Albert 6.4.1891
Saarainen Einar Anttoninpoika 14.9.1891 Vehkalahti
Saari Eenok Rikhard 11.6.1896 Hämeenkyrö
Saarikko Emil
Saarilahti Viljam
Saarinen Ida Vilhelmina Idantytär 23.12.1900 Hauho
Saarinen Kalle Kustaa Erkinp. 24.8.1861 Kauvatsa
Saarinen Kalle Kustaa Kallenpoika 25.12.1882 Kalvola
Saarinen Kalle O. 6.10.1897 Urjala
Saarinen Oskari Rikhad 6.6.1899 Kiikka
Saario Veli Yrjö 28.1.1895 Kymi
Saaristo Juho Kustaa 5.7.1862 Tampere
Saaristo Kalle Vihtori Fredrikanp. 29.2.1888 Helsinki e
Saarivainio Mikael 19.7.1896 Viipuri
Sabel Adalbert Leporello 1877 Kuopio
Saharov Pjotr
Sahlström August Ferdinand 12.3.1886 Lohja
Sahlström Kalle Kustaa 1901 Loppi
Saikkonen Sergei N.
Saini Viktor
Sainio Emil 23.3.1886 Sortavala
Sainio Jaakko Vihtori Hedvikinpoika 9.8.1886 Ylihärmä
Sainio Kalle Vihtori 20.6.1870 Kokemäki
Sakurov Vladimir Pietari
Saliin Onni Heikki 1876 Virrat
Salin Johan Evert 8.4.1884 Tammisaari mlk
Salmi Johannes Hilarius 13.2.1898 Piikkiö
Salmi Juho Kustaa Santerinpoika 7.5.1870 Hyvinkää
Salmi Lauri Evert 11.10.1891 Längelmäki
Salmi Väinö Olavi Roobertinp. 15.5.1897 Helsinki
Salmi Väinö Vilhelm Helsinki
Salminen Arvid Iknadius
Salminen Einar 14.6.1893 Kuorevesi
Salminen Frans Oskar 1881 Parainen
Salminen Gustaf Adolf 20.5.1895 Helsingin pitäjä
Salminen Heikki 1900 Huittinen
Salminen Herman Miljanp. 10.7.1873 Ruovesi
Salminen Ivar Ruokolahti
Salminen Juho 1896 Kisko
Salminen Kalle Ilmari 2.3.1891 Mellilä
Salminen Karl Vilho 28.1.1902 Asikkala
Salminen Mikko 1878 Kadonnut
Salminen Oskar Ferdin. Kustaanp. 5.11.1894 Kiukainen
Salminen Urho Edvard Ilmari 29.3.1899 Asikkala
Salminen Väinö Johannes 20.2.1896 Turku
Salminen Yrjö Artturi 22.4.1901 Helsinki s
Salmiranta Yrjö Heikki 2.5.1893 Helsinki
Salo Helsingin pitäjä
Salo Eemil Evald 1893 Kiikala
Salo Kalle Fredrik 11.11.1897 Mellilä
Salo Nestori 4.7.1899 Mikkeli mlk
Salonen Arvid Isakinpoika 11.1.1882 Pirkkala
Salonen Frans Jalmar 1864 Pomarkku
Salonen Kalle 1888 Lohja
Salonen Kalle Nestori Aataminp. 30.5.1886 Tammela
Salonen Otto Arthur 19.11.1898 Sauvo
Salonen Otto Verner Janakkala
Salonen Otto Wiljam 28.10.1897 Hämeenkyrö
Salonen Vihtor Rikhart 30.10.1893 Rymättylä
Salonen Ville Jalmari 26.5.1893 Huittinen
Saloniemi Kaarlo Hjalmar 1898 Perniö
Salovaara Matti 3.9.1886 Helsinki p
Šalovski
Sandell Sulo Frans Fransinp. 28.7.1901 Kisko
Santala Viktor Anselm 5.6.1890 Paimio
Santamäki Sulo Juhonpoika 6.2.1899 Tottijärvi
Santanen Eino Ilmarinen 22.3.1895 Uskela
Šapulov Lukas
Sarman Helsinki
Saukkonen Yrjö Aleksander 14.1.1896 Helsinki p
Saveljev Nikolai Pietari
Savijoki Erkki 23.5.1880 Helsinki p
Savolainen Johannes Antinpoika 2.6.1899
Savolainen Juho Antinpoika 9.12.1885 Kivennapa
Savolainen Kalle Edvard Viitasaari
Sederholm Hugo 22.11.1875 Luumäki
Sednikov Afanasij
Semakov Mitrofan Pietari
Semjonov Nikolai Pietari
Sepponen Eemil Orivesi
Sepponen Petter
Seppä Eemil 31.8.1896 Säkkijärvi
Seppä Josef 1871 Loviisa
Seppälä Juho
Seppälä Mooses Anttoninp. 19.9.1893 Vehkalahti
Seppälä S. Tampere
Seppälä Valeri 21.1.1897 Helsinki s
Seppänen Antti Matinpoika 10.6.1885 Jääski
Sergejev Vasili Pietari
Sertešikov Vasili
Sidnikov Feodor
Sievinen Arvi Evert 16.12.1892 Iitti
Siik Otto Wihtori Augustinpoika 23.5.1896 Ruokolahti
Siiki Jalmari Rudolf 27.2.1898 Messukylä
Siikonen Vilhelmiina Kallentytär 2.11.1885 Pirkkala
Siivonen Kaarlo August 17.8.1896 Uusikaupunki
Silander Arvo Gottfrid 1.2.1901 Forssa / Tammela
Silander Evert Teodor 7.10.1900 Kemiö
Silander K. Kustaa 23.3.1869 Kotka
Silander Kaarle Einari 19.9.1900 Pusula
Silander Yrjö Nikolai 3.6.1900 Mäntsälä
Silfvenius Kustaa Robert 26.4.1856 Asikkala
Silfverberg Karl Rudolf 1889 Lohja
Silgren Juho 23.6.1891 Piikkiö
Silkov Mihail Pietari
Sillanpää Oskari 1888 Loimaa
Sillberg Adolf Edvin 27.11.1893 Pori mlk
Siltanen Kalle Janakkala
Siltanen Yrjö
Silvennoinen K. 10.9.1889 Ruokolahti
Silvo Mooses Moosesinp. 4.9.1899 Vehkalahti
Sinisalo Juho Verner Oskarinp. 17.12.1898 Kisko
Sinitsyn
Sipilä Abel Lennartinpoika 22.10.1897 Virolahti
Sipilä Aleksander 29.8.1862 Kylmäkoski
Sipilä Alfred Hjalmar 19.6.1879 Porin Reposaari
Sippola Nestori 25.4.1886 Espoo
Sireen August Impilahti
Siren Kalle Iivari 19.8.1897 Sääksmäki
Sirén Kalle Jalmari 26.8.1890 Hämeenkyrö
Sirola Kalle 22.9.1896 Orivesi
Siukola Vihtori Pälkäne
Sivula Oskari 18.7.1868 Kiikka
Sjöberg Väinö Axel Johannes 7.10.1894 Helsinki er
Sjöblom Adolf Johannes 19.6.1891 Porvoo mlk
Sjöblom Felix Edvard 22.12.1899 Tenhola
Sjöblom Kalle Henrik 30.10.1902 Jokioinen
Sjöholm Arvo Emil Juhonp. 27.10.1893 Loppi
Sjöholm Johan Wilhelm 25.9.1855 Nauvo
Sjölund Juho Lennard 1892 Pomarkku
Sjöman Ernst Hjalmar 12.5.1864 Salmi
Sjöstedt Kasper Leopold 15.11.1902 Tuusula
Sjösten Anton Fredrik Fredrikinp. 3.10.1869 Kauvatsa
Skaffari Antti Elininpoika 6.6.1883 Nuijamaa
Skarp Bertil Jarl Adolf 6.1.1900 Helsinki er
Skippari Taneli Tanelinpoika 12.12.1871 Virolahti
Skön Juho Vihtori 1.6.1878 Forssa / Tammela
Slesarjev
Sohkanen Juho Filipinp. 19.7.1874 Helsingin pitäjä
Soilu Antti Rikardi Antinpoika 17.1.1863 Joutsa
Soisalo Helsinki
Sokero Antti 19.6.1883 Kurkijoki
Sokolov Nikolai
Solehmainen Nikolai Kontiolahti
Solmunen Matti Aura
Sopanen Arvo 1895 Joutseno
Sormunen Karl Oskar 4.7.1900 Nurmijärvi
Sotaniemi Juho 1.4.1884 Sodankylä
Sotku Matti Antinpoika 3.2.1871 Kivennapa
Spännäri Matti Matinp. 12.5.1887 Kymi
Staff Helsinki
Stark Kaarle Aukusti 21.9.1897 Pälkäne
Starkov Grigori Pietari
Stellberg Johan Fredrik 16.8.1874 Sipoo
Stenberg Helsinki
Stenberg Artur Gabriel 14.3.1901 Perniö
Stenberg Emil Valfrid 31.12.1895 Lohja
Stenfors Juho Fredrik Jaakonp. 28.4.1876 Kauvatsa
Stenhammar Adam 12.1.1890 Padasjoki
Stenlund Rainer Sigurd 11.10.1899 Inkoo
Stenman Kalle Nikolai 30.1.1890 Suoniemi
Stennros Hannes 1893 Tuusula
Stenroos Johan Rudolf 9.2.1893 Tuusula
Stenroos Juho Nestori 6.12.1889 Taivassalo
Stenvall Karl Ragnar 15.4.1890 Helsinki pr
Stenvall William Leander 15.11.1896 Kakskerta
Stigell Gustaf Hjalmar 7.10.1895 Lohja
Stolt Adam 8.6.1870 Hollola
Strautin
Ström Eino Johannes 29.12.1900 Kisko
Ström Georg Helsinki
Ström Hannes 1898 Sääksmäki
Strömberg Thyrus Israel 31.1.1893 Halikko
Štšerbinin Semjon Vasilijev
Stålnacke Juho Abiel 5.4.1885 Rovaniemi
Stålstedt Jalmar Aleksius 29.4.1890 Nummi
Suhonen Juho Kustaa Santerinpoika 10.9.1869 Pälkäne
Suhonen Kustaa Adolf Kustaanp. 26.7.1897 Orivesi
Suhonen Vilho Ilmari 7.1.1900 Kauvatsa
Suikkanen Eemil 5.9.1889 Säkkijärvi
Suikkari Wäinö Johannes Matinpoika 1898 Jääski
Sukander Kalle August Juhonpoika 27.8.1897 Vesilahti
Sula Väinö Henrik 1.1.1896 Mellilä
Sulonen V. Kalvola
Summanen Kustaa Emil 2.10.1897 Juva
Sund A.
Sundberg Hugo Edvard 27.5.1893 Hanko
Sundström Helsinki
Sundström August Rikhard 10.5.1884 Vihti
Sundström Kaarle 23.7.1862 Iitti
Sundström Oskar Adolfinpka 19.2.1878 Jokioinen
Suojala Viktor Benooni 22.9.1894 Hausjärvi
Suojanen Frans 1899 Alastaro
Suojanen Sigrid Maria 29.1.1901 Sääksmäki
Suojanen Tuomo Stefanus 25.12.1880 Turku
Suomalainen Onni Valter Peranp. 8.5.1892 Koivisto
Suomela August Jalmari 19.12.1892 Janakkala
Suomi Kustaa Verner 1891 Kaarina
Suominen August Valdemar Augustinpoika 7.7.1896 Vesilahti
Suominen Juho Antti Antinp. 8.5.1870 Forssa / Tammela
Suominen Juho Nestor 3.7.1898 Kiukainen
Suominen Paavo Emil 1901 Alastaro
Suominen Toivo Johannes 11.6.1900 Pirkkala
Suominen Väinö Mikael Askainen
Suravlev Petr
Šurin Mihail
Survonen Johannes 10.4.1899 Akaa
Šurygin
Sustov V.N.
Sutela Emil 18.3.1880 Sippola
Suurinkeroinen Ville Matinp. 16.10.1898 Luumäki
Suvi Hilda Maria 20.12.1889 Helsinki p
Suvi Johan Kustaa 27.9.1884 Helsinki p
Suvi Paavo Johannes 30.10.1912 Helsinki p
Svanbäck Bruno Ilmari 30.6.1894
Svenskberg Kyros Rafael 8.8.1895 Helsinki p
Sviridenkov
Svirkutovitsh Adam K.
Sydänmaanlakka Antton 13.7.1896 Luumäki
Sühl Dietrich 17.7.1896 Strassburg
Syrjälä Vilhelm Markus 1897 Helsinki p
Syrjänen Arvo Nikanor 5.8.1898 Tyrvää
Syrjänen August 15.12.1877 Hauho
Syrjänen Hannes Nikolai 14.11.1899 Tyrvää
Syrjänen Herman 4.5.1869 Kiikoinen
Syyri Viljo Mikael Matinpoika 6.10.1900 Kylmäkoski
Szidlowski Bronislaw 20.12.1882
Szimanski Pawel Wojciechowicz
Säde Eveliina Wilhelmiina Severuksenp. 5.1.1893 Helsinki e
Säteri Alfred Malakias Malakianp. 24.7.1850 Karkku
Söderback Anton Merikarvia
Söderberg Hugo Wilhelm 23.3.1896 Espoo
Söderholm Karl Birger Georg 20.10.1898 Hanko
Söderholm Viktor Brynolf 3.12.1894 Kymi
Söderling Toivo Alarik 28.5.1899 Ulvila
Söderling Vilho 1897 Pori mlk
Tabell Paavo 1868 Joutseno
Taimi Juho Edvard 1869 Pori
Takala Kalle Oskari Juhonp. 18.8.1883 Forssa / Tammela
Takaniemi Kalle Oskari Jeremiaanpoika 25.12.1888 Kylmäkoski
Talja Onni Johannes Matinpoika 30.1.1909 Antrea
Talsi Vihtori 20.3.1862 Jaakkima
Talvitie Helsinki
Tammela Juho Alfred 19.5.1866 Tampere
Tammelin Väinö Jalmar 25.1.1885 Helsinki p
Tammi Johan 1899 Kaarina
Tamminen Helsinki
Tamminen Artur William 19.1.1891 Porvoo mlk
Tamminen Frans Heikki 7.12.1884 Huittinen
Tamminen Herman 6.7.1872 Kiikoinen
Tamminen Hugo Artur 31.10.1892 Hauho
Tamminen Jalmari Aleksanterinpoika 1892 Loppi
Tamminen Juho Kustaa 6.1.1872 Huittinen
Tamminen Kalle Edvard Juhonp. 8.9.1891 Jokioinen
Tamminen Lauri Edvard 15.3.1896 Helsinki p
Tamminen Oskar Johannes 14.9.1898 Keikyä
Tammisalo Hjalmar 10.10.1896
Tanskanen Aatami 25.4.1875 Polvijärvi
Tapanainen Lyydia 26.6.1892 Räisälä
Tasanen Bruno Ludvig 2.10.1899 Kangasala
Taskinen Eino 13.1.1899 Miehikkälä
Taskinen Juho Benj. poika 7.4.1877 Kivennapa
Tauren Eemil 29.4.1890 Metsäpirtti
Taurén Aina Maria 19.12.1895 Turku
Teikari Justus Justuksenp. 14.12.1878 Vehkalahti
Teinberg Wiljam
Teini Frans 1889 Kokemäki
Tekkala Erkki 6.5.1896 Huittinen
Telenov Ivan Pietari
Telnov Dmitri
Tenhunen Taavetti 30.6.1886 Helsinki
Terho Valle Ilmari 20.2.1897 Hinnerjoki
Teronen Aleksander 7.11.1871 Helsinki p
Tetri Antti Juhonp. 10.11.1898 Uusikirkko VL
Tiainen Otto
Tiilikka Anton Armanpoika 25.10.1875 Vehkalahti
Tiilikäinen Petr
Tikkanen Juho Aleksi Aleksanterinpoika 23.1.1902 Hollola
Timberg Kaarle Juhonpoika 23.9.1850 Iitti
Timonen Onni 17.7.1900 Dragsfjärd
Timper Frans Wilhelm 25.2.1885 Siuntio
Tohmo Matti Tanelinp. 30.7.1856 Virolahti
Toijola Juho Reinhold 1896 Aura
Toivonen Helsinki
Toivonen Eevert Jalmari 15.9.1889 Huittinen
Toivonen Jalmar Aleksander ?.3.1893 Loppi
Toivonen Juho Kustaa 13.9.1872 Helsinki p
Toivonen Juho Vilho 25.12.1875 Tyrvää
Toivonen Kalle Eevert 15.1.1888 Sääksmäki
Tolvanen Antti 8.4.1895 Valtimo
Torhola August 1873 Pori
Torpell Aksel Hjalmar 19.5.1893 Helsinki
Tranchant Gunnar 15.2.1896
Tretjakov Vasili Nikolajevitš 17.3.1852
Tšulanov
Tukia Viljo Matti Juhonpoika 1894 Kaukola
Tuntematon Aukusti Uskela
Tuomaala Otto 6.10.1886
Tuomainen Ananias 1.5.1877 Käkisalmi mlk
Tuomala Johan 24.5.1881 Orimattila
Tuomanen Juho 24.3.1889 Helsinki s
Tuomi Eune Ivar 22.7.1886 Kaarina
Tuomi Manne Allan Antinpoika 7.12.1893 Iitti
Tuominen Helsinki
Tuominen Helsinki
Tuominen Aksel Verner Kokemäki
Tuominen August 1872 Joutsa
Tuominen August Emil 10.2.1893 Hausjärvi
Tuominen Eelis Pyhämaa
Tuominen Emil Arvid 24.8.1895 Kisko
Tuominen Fanny Aleksandra 1.3.1899 Hausjärvi
Tuominen Frans Henrik 19.1.1893 Huittinen
Tuominen Kaarlo Eemil 28.7.1901 Ulvila
Tuominen Kalle 1872 Nurmijärvi
Tuominen Kalle Fredrik 27.6.1889 Jokioinen
Tuominen Kalle Johannes Saloniuksenp. 16.11.1899 Noormarkku
Tuominen Kustaa Adolf 14.6.1899 Hausjärvi
Tuominen Lauri 4.1.1901 Lahti
Tuominen Linus Arthur Samulinpoika 19.3.1886 Kivennapa
Tuominen Maire Terttu Kyllikki 3.4.1914 Salo
Tuominen Martti Kaarle 15.2.1901 Tuusula
Tuominen Olga Johanna 20.7.1886 Salo
Tuominen Samuli Villenp. 30.4.1878 Orivesi
Tuominen Toivo 26.5.1895 Luumäki
Tuominen Uuno Alfred 13.12.1890 Hausjärvi
Tuominen Viktori William 13.10.1897 Huittinen
Tuominen Väinö 2.6.1899 Kärkölä
Tuominen Yrjö Kokemäki
Tuomisto Juho Oskari Kallenpoika 11.5.1885 Kylmäkoski
Tuomola Johan Erland 29.10.1891 Tammela
Tupakka Wihtori 20.11.1892 Nuijamaa
Tupala Johan 6.7.1859 Helsingin pitäjä
Turunen Oskar 30.1.1895 Helsinki s
Turunen Pietari 16.10.1890 Parikkala
Tuukkanen Konsta Aapelinp. 12.1.1898 Hartola
Tuunainen Wiljam Matinpoika 31.3.1900 Impilahti
Tynys Eljas 8.6.1883 Luumäki
Tyrikov Aleksandr Pietari
Tähtinen Eemil Juhonp. 5.2.1893 Elimäki
Tötterman Johan Edvard 8.9.1861 Helsinki er
Töykkälä Oskar Pietari 8.2.1899 Lieto
Ukkola Helsinki
Ustinov Tomsk
Uusi-Majamaa Iivari 17.12.1894 Kiikoinen
Uusitalo Aleksius Edvin 17.7.1884 Tampere
Uvarsajev Aleksei Pietari
Vaala Vihtori Anshelm 30.7.1894 Huittinen
Vahlman Helsinki
Vahtera Lauri Emil Vilhelminp. 14.2.1899 Kisko
Vahteristo Matti Teodor Eerikinp. 29.5.1902 Iitti
Vainio Juho Oskari 9.2.1892 Forssa / Tammela
Vainio Kaarle Viljam 25.6.1890 Helsinki e
Vainio Klaus Erkki 10.10.1887 Helsinki e
Vainio Sulho Johannes 30.9.1890 Turku
Vakkeri Martti Emil 1898 Loppi
Vakkilainen Juhana 28.10.1896 Viipuri mlk
Valaitis Aleksei Pietari
Valander Valerian 30.121849 Helsinki s
Valkeapää Eino Kaukola
Valkiala Matti Oskari 8.5.1873 Hollola
Valli Anton Aleksander 11.9.1888 Pirkkala
Vallin Kosti Ilmari 3.4.1895 Kokemäki
Valtonen Frans Viktor 4.4.1888 Ahlainen
Vanhanen Matti Matinp. 17.7.1870 Elimäki
Vantanen Aukusti Aleksanteri 12.3.1889 Kisko
Varis Heikki 1898 Rautalampi
Varjus Taavetti 24.9.1885 Virtasalmi
Varvas Tobias Toivo 3.10.1884 Kaukola
Vasiljev Aleksei
Vasiljev Vasili Salmi
Vasinkin Ilja
Vattulainen Otto 1895 Kontiolahti
Veckström Helsinki
Vehviläinen Antti Antinpoika 9.4.1892 Kivennapa
Veijalainen Juho
Velin Toivo Rikhard 28.9.1898 Nastola
Venho Jalmari Alexander 24.1.1889 Turku
Venho Jalmari Juhonp. 11.7.1890 Tammela
Vesa Väinö Joose 22.10.1883 Jokioinen
Vesikko Matti 1890 Joutseno
Vesterholm Fabian 25.12.1885 Hämeenlinna mlk
Viberg Johan Edvard 5.9.1890 Bromarv
Vihersalo Elviira Hedvig 29.1.1871 Kaarina
Viherä Erik Juho 29.10.1859 Hauho
Viherä Vihtori Vilhelminpoika 3.8.1867 Sääksmäki
Viikilä Viktori 22.5.1892 Hollola
Viitanen Joonas 1899 Orivesi
Viitanen Kaarle Vihtori Kallenp. 12.2.1895 Hausjärvi
Viitanen Mauno 1897 Orivesi
Viitaniemi Rikhard Vihtori 31.12.1899 Kiikka
Viitasaari Johannes 24.6.1885 Kiikoinen
Viitasalo Oskari Nikolai 8.5.1894 Ahlainen
Vikberg Väinö Vilhelm 30.10.1888 Eura
Vikman Johan Kustaa Kustaanp. 10.9.1901 Orivesi
Vikström Johan Emil 9.6.1894 Vihti
Vilen Vihtori 10.1.1877 Hauho
Vilén Kaarle Fredrik Kustaanp. 26.11.1891 Forssa / Tammela
Vilén Kalle Somero
Vilenius Jalo
Viljanen Ellen Maria Helsinki p
Viljanen Erkki Erland 17.5.1893 Lieto
Viljanen Juho Emil 6.5.1877 Hausjärvi
Viljanen Juho Verner 4.4.1889 Eurajoki
Viljanen Oskar Lavia
Vilkko Antti Tuomaanpoika 14.3.1902 Rautjärvi
Vilkman Kaarlo V. Tampere
Vilkman Kosti Lauri 8.6.1890 Ruokolahti
Villberg Juho 10.9.1890 Kärkölä
Villberg Verner 8.3.1898 Kärkölä
Villberg Väinö 26.8.1892 Kärkölä
Vilms Jüri 13.3.1889 Tallinna
Vilonen Toivo Vihtori Vilhelmiinanp. 7.3.1896 Jokioinen
Vinho Arvid Johannes 7.12.1900 Eura
Vinho Vilho Väinö 7.10.1886 Eura
Vinter Antti Juhana 29.8.1885 Helsinki
Viren Jalmar 1877 Sääksmäki
Virolainen Vilho Valdemar 10.2.1882
Virsu Simo 16.10.1885 Säkkijärvi
Virta Helsinki
Virta Jalmar Viljam Helsinki
Virta Kalle Oskari Kallenp. 28.4.1875 Vampula
Virtanen Armas Alfred 14.4.1899 Asikkala
Virtanen Erik Adolfinp. 23.1.1871 Valkeala
Virtanen Frans Oskar 26.6.1894 Vampula
Virtanen Fredrik Ferdinand 7.6.1864 Turku
Virtanen Henriika 1851 Viipuri mlk
Virtanen Hugo Hjalmar 15.11.1894 Tampere
Virtanen Jalmari Ireneus Juhonp. 3.11.1891 Kisko
Virtanen Juho Adolf 24.5.1895 Uskela
Virtanen Juho Emil 23.9.1886 Tampere
Virtanen Juho Heikki Kallenpoika 31.1.1892 Vihti
Virtanen Juho Paavonp. 4.7.1873 Kuolajärvi
Virtanen Kaarle Ferdinand Jhnp. 9.4.1882 Helsinki e
Virtanen Kalle E. 20.6.1879 Urjala
Virtanen Kalle Edvard 15.4.1886 Messukylä
Virtanen Kalle Einari 24.5.1900 Hollola
Virtanen Karl Eino 30.4.1894 Hollola
Virtanen Kustaa Edvard 19.5.1889 Ulvila
Virtanen Kustaa Verner 8.5.1892 Halikko
Virtanen Lyyli Dagmar Joosentr. 8.8.1902 Alastaro
Virtanen Niilo Johannes 21.12.1903 Pirkkala
Virtanen Otto 1891 Hausjärvi
Virtanen Signe Amanda 5.10.1902 Vanaja
Virtanen Urho 9.2.1895 Tammela
Virtanen Vihtori 9.7.1877 Hauho
Virtanen Väinö
Visti Erland Mikael 6.11.1896 Mellilä
Vivolin Kaarle Albert 2.9.1877 Pori
Vorontsov Pjotr
Vukolov Sergei Moskova
Vuorinen Aleksi 1890 Sääksmäki
Vuorinen Anna 6.7.1908 Korpilahti
Vuorinen Armas Viktor Helsinki
Vuorinen Frans 5.10.1901 Pori
Vuorinen Jalmari 18.4.1899 Hämeenlinna
Vuorinen Kalle Aleksi 9.6.1899 Hauho
Vuorinen Matti 1893 Luopioinen
Vuorinen Sakari 23.8.1896 Tyrvää
Vuorio Onni Rafael 1897 Janakkala
Vvedenskij Anna Vasiljevna 1870
Vähäpuoli Juho Leonard 17.1.1897 Halikko
Vähätupa Vihtori Helsinki
Väinönen Toivo Jalmari Iitti
Väisänen Helsinki
Väisänen Lauri 25.2.1897 Orimattila
Välimaa Kustaa Jalmari 30.12.1895 Suoniemi
Välimäki Lauri
Välli Oskari 21.12.1890 Paattinen
Värränkivi Villehad 28.9.1896 Asikkala
Wainio Wiljo Porvoo
Wallin Gustaf Hjalmar 23.2.1887 Lohja
Wallius Einar Wilhelm 1881 Helsinki er
Waltanen Adolf Oskar 26.9.1894 Kajaani mlk
Waltonen Emil Johannes Oskarinpoika 24.6.1900 Eurajoki
Waltonen Kustaa Ilmari 6.1.1890 Ulvila
Wanne Juhan Parainen
Wargelin Juho Henrik Idanpoika 27.2.1888 Hauho
Waskelainen Aleksander Dimitrinpoika 27.7.1885 Viipuri
Waskelainen Johannes 8.7.1888 Viipuri
Wass Leo Severus 24.1.1898 Hausjärvi
Wastamäki Kalle Evert 1887 Nakkila
Wela Jalmari Nummi
Weman August 5.12.1875 Kotka
Wertti Matti Juhonpoika 12.4.1871 Antrea
Wesa Sulo Ferdinand 29.10.1902 Helsingin pitäjä
Wesanen Vihtori Viljami 19.9.1890 Merikarvia
Wessman Jooseppi 14.4.1887 Sääksmäki
Westerlund Julius Teodor 2.2.1879 Karjaa
Wiander Hugo Rudolf Kalle-Oskarinpoika 16.11.1898 Tuulos
Widen Wäinö 21.2.1896 Hauho
Wiiki Lauri Harald 11.5.1902 Noormarkku
Wiklund Hjalmar Rudolf 26.6.1893
Wikström Ruben Elias 9.11.1895 Kemiö
Wilen Juho Teodor 27.4.1863 Hollola
Wilen Nestor Erikinpoika 2.6.1886 Hollola
Wilén Karl Rudolf 7.10.1893 Tenhola
Wilja Väinö Valdemar 13.1.1892 Turku
Wiljanen Karl Rudolf 16.8.1897 Siuntio
Willström Frans Teodor 26.3.1889 Ruotsinpyhtää
Wirolainen Matti 1894 Wuolee
Wirta Edvard 14.4.1885 Padasjoki
Wirta Emil Antero 26.11.1896 Längelmäki
Wirtanen Parainen
Wirtanen Aarne Nikolai Kallenp. 16.8.1901 Jokioinen
Wirtanen Eevertti 3.2.1903 Kalvola
Wirtanen Kalle Vihtori Helsinki
Wirtanen Kalle Waldemar 14.9.1895 Viipuri
Wirtanen Kustaa Hemminki 1901 Lieto
Wirtanen Lauri Johannes 18.2.1897 Lammi
Wirtanen Manda Aleksandra 29.10.1899 Kauvatsa
Wirtanen Oskar Kaarina
Wirtanen Vihtori Vilhelm Matinp. 24.10.1882 Hämeenkyrö
Wirtanen Willehad Lahti
Wirtanen Wäinö 1891 Vampula
Wivolin Yrjö August Juhonp. 15.6.1894 Helsinki
Wuorenkaiku Leonard Lauri William 21.5.1893 Hattula
Wuori Antti Adolf Matinpoika 5.2.1918 Kylmäkoski
Wuorinen Otto Einari 17.11.1899 Kalvola
Wuorinen Wilho Waldemar 30.12.1894 Forssa / Tammela
Wäisänen Aarne Rudolf 21.3.1895 Kajaani mlk
Wänskä Kalle 10.1.1889 Viipuri
Wäätänen Kalle 18.12.1872 Helsinki s
Yläoutinen Kristian 8.11.1893 Säkkijärvi
Ylönen Hilda 28.3.1896 Helsinki p
Zaharov
Zetterberg Frans Oskar 21.6.1859 Helsinki e
Zienkiewicz Tomas
Åberg Kustaa Adolf 5.1.1881 Hausjärvi
Åkerberg Karl 13.9.1891 Porvoo mlk
Åkerfelt Johan Viktor 9.3.1877 Pohja
Ålenius Edvin Rafael 13.9.1895 Perniö
Åman Knut 17.6.1898 Karjaa
Äijö Tuomas Heikinpoika 9.11.1882 Kivennapa
Ääri Oskari Nikolai 13.5.1886 Oripää
Öhman Karl Gunnar 9.8.1894 Helsinki p
Öjst Erik Anders 15.10.1893 Ylimarkku
Örn Väinö Helsinki
Örnberg Gustaf Sigfrid 1.3.1885 Helsinki s
Österberg Helsingin pitäjä
Österberg Erik Emil 10.9.1882 Lohja
Österberg Frans Georg 17.6.1897 Porvoo mlk


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi