Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

0-17 -vuotiaat

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Jaakko Kustaa 16.8.1901 Tampere
Aalto Kaarle Gustaf 1.7.1901 Lohja
Aaltonen Antti Arvid 17.1.1903 Alastaro
Aaltonen Elma Juhontytär 3.10.1901 Mäntsälä
Aaltonen Erkki Nikolai 25.1.1901 Jokioinen
Aaltonen Erkki Oskari Oskarinpoika 13.3.1902 Askainen
Aaltonen Johan Emil 15.9.1900 Nurmijärvi
Aaltonen Juha Erik 7.5.1901 Sauvo
Aaltonen Juha Kustaa Juhonpoika 7.9.1900 Vesilahti
Aaltonen Vieno Vihtori 28.9.1900 Merikarvia
Abrahamsson Johannes Hugo 1905 Korppoo
Afanasjeff Timo Stefaninpoika 17.2.1901 Uhtua
Agnäs Erik Ivar Eriksson 9.2.1903 Lapväärtti
Ahjo Juho Vihtori 1.4.1902 Sääksmäki
Ahlberg Aarne Arttur Juliuksenpoika 20.6.1900 Valkeala
Ahlgrén Hj. Gustaf Parainen
Ahlqvist Kosti Robert 18.3.1901 Rauma mlk
Ahlroos Toivo Richard 31.7.1901 Sauvo
Aho Arvi 7.7.1900 Iitti
Aho Eero Henrik 24.1.1901 Tampere
Aho Kalle Lennart 22.4.1902 Tyrvää
Ahola Arvo Kaarlenpoika 13.4.1900 Kangasala
Ahola Kustaa Henrik Heikinpoika 12.1.1901 Kangasala
Ahola Oiva Fransinpoika 13.2.1901 Ruovesi
Ahonen Heikki 1901 Hauho
Ahonen Vihtori Kristian Kallenpoika 13.11.1900 Ruovesi
Ahti Hannes 10.2.1903 Kymi
Ahti Taisto Armas 1918 Kiukainen
Airaksinen Einar Arvid Augustinp. 29.8.1901 Helsinki e
Airanne Eino Jalmari 26.8.1900 Turku
Airio Evert Jalmar 1.1.1901 Nurmijärvi
Aittola Arthur Aleksander 21.10.1903 Tyrväntö
Aittoniemi Toivo 2.11.1900 Ikaalinen
Akrén Helge Fridolf 4.11.1900 Perniö
Akselila Kalle Erikinpoika 1901 Vahingonlaukaus
Alanen Lauri Malakias 4.8.1902 Maaria
Alanko Mauno Akseli 15.12.1902 Loimaa
Alanko Yrjö Erkki 4.1.1901 Messukylä
Alapohja Eino Arvo 27.3.1900 Kokkola
Alatalo Heikki Jalmari 26.3.1900 Lapua
Alfving Ida Sofia 24.1.1902 Hyvinkää
Alhainen Wihtori 22.3.1901 Längelmäki
Ali-Rekola Lauri 8.12.1900 Hattula
Alin Vihtori Evald 10.3.1902 Ypäjä
Alkio Einar Harald 15.3.1902 Maaria
And August Johannes 27.7.1902 Helsingin pitäjä
Andersson Arvi Heikki Tampere1904 Kranaatin räjähdys
Andersson Emil Verner 28.7.1900 Lapinjärvi
Andersson Erik Wilhelm 19.5.1901 Ruotsinpyhtää
Andersson Ester 25.2.1901 Helsinki e
Andersson Johan Uno 25.6.1908 Pernaja
Andersson Svea Sofia 16.8.1910 Pernaja
Andersson Yrjö Oskar 6.1.1902 Pohja
Ania Frans Vihtori 20.3.1901 Karkku
Anttila Aarne Edvard 17.3.1902 Artjärvi
Anttila Heikki Stefanus 1901 Köyliö
Anttila Johan Evert 1.5.1901 Helsingin pitäjä
Anttila Uuno 16.6.1901 Sippola
Anttila Vihtori Nikolai 6.9.1900 Mouhijärvi
Anttila Yrjö Olavi 28.4.1901 Tyrvää
Anttonen Hugo Johannes 6.8.1901 Viipuri mlk
Apilasmäki Frans Henrik 31.12.1903 Köyliö
Aro Vihtori Filemon 9.7.1901 Tampere
Arola Aino Amanda Samulintr. 1903 Sortavala mlk
Arola Yrjö Einari 1901 Hattula
Aromaa Uolevi 8.8.1900 Helsinki e
Aronen Otto Valdemar 10.2.1903 Helsinki s
Aronen Viljo Eino 27.9.1901 Ulvila
Aroniemi Simo Viliam 21.9.1900 Pirkkala
Arpanen Alje Otto Nestor 29.8.1900 Pyhämaa
Arvelin Viljo Erland 21.1.1901 Nastola
Asunen Niilo Rikard 1901 Ylöjärvi
Avro
Backa Viktor Johannes Andersson 12.1.1902 Purmo
Backlund Ernhard Ernst 8.1.1902 Vaasa
Backman Aleksander Pyhäjärvi UL
Behm Runar Amund Olof 22.7.1901 Helsinki pr
Berg Olli Antinpoika 29.6.1901 Parikkala
Bergh Rolf Edvard 25.3.1902 Helsinki pr
Berglöf Fredrik Reinhold 2.8.1900 Porvoo
Bergroos Oskar 2.9.1901 Kiukainen
Björk Aron Alfred 21.6.1901 Turku
Björk Pentti Olavi 1915 Murhattu
Björklund Einar Erik 24.8.1900 Helsinki s
Björkman Arvid Alarik 23.1.1903 Helsinki pr
Björkman Gustaf Waldemar 22.12.1900 Pernaja
Björkqvist Matti Olavi 1903 Kranaatin räjähdys
Blackie James 14.11.1900 Kristiinankaupunki mlk
Blom Aarne Vilho 30.6.1901 Hollola
Blom Aleksanteri Pekanpoika 11.2.1901 Leppävirta
Blom Hugo Valentin 3.2.1902 Perniö
Blomberg Iiwar Aleksander 16.9.1900 Mellilä
Blomgren Eemil Henrik 1902 Pori mlk
Blomqvist Aarne Harald 9.10.1902 Helsingin pitäjä
Blomqvist Johan Nestor 23.2.1901 Tuusula
Bly August 23.11.1901 Hamina
Blyg Kalle 31.12.1901 Jokioinen
Bogdanoff Nikolai 7.7.1900 Salmi
Bogdanov Sergei 1906 Viipuri
Bogdanov Zinovi
Boman Juho Heikki 19.9.1900 Tuusula
Bonn Hugo Leonard Erik-Wilhelmsson 28.9.1900 Maalahti
Borg Wilho Erikinpoika 1905 Tapaturma
Boström Julius Verner 12.3.1901 Kirkkonummi
Boulatzel Nikolai
Boulatzel Woldemar
Boxberg Arvo Ilmari 13.12.1901 Sippola
Brander Yrjö Lauri Kallenpoika 8.10.1903 Tottijärvi
Brask Toivo Alfred 2.6.1901 Hattula
Bremer Alfred Vilhelm 6.8.1903 Tampere
Bruuse Edvard 11.2.1901 Nastola
Bränfors Oskar Eevert 6.9.1901 Noormarkku
Bulygin Nikolai
Bäckström Sally Margaretha 12.6.1914 Turku
Bärlund Walfrid Nikolai 6.11.1905 Noormarkku
Böckerman Johan Einar 1.11.1900 Siuntio
Danielsson Uno Albin 13.4.1906 Kökar
Degerholm Gustaf Edvard 6.6.1900 Helsinki pr
Dellström Hugo Helsinki
Demander Leonard 8.6.1902 Hausjärvi
Djerf Axel Rafael 8.7.1901 Dragsfjärd
Dufva Aaro Joosepinpoika 23.1.1901 Virolahti
Eerikäinen Taavi Sakari 5.8.1900 Viipuri
Eerola Arvi 6.9.1900 Artjärvi
Eerola Wäinö Aukusti 13.7.1900 Kalvola
Ekdahl N. N. 1901 Tampere
Eklund Fritiof Erik 25.11.1902 Espoo
Eklund Paavo Adolf 3.11.1902 Tampere
Ekman Artur Alexander 18.12.1900 Pohja
Ekman Joel Santerinpoika 6.7.1900 Kuhmoinen
Ekman Kaarlo Freedrik 23.1.1901 Ulvila
Ekroos Aksel Runar 21.1.1904 Muhos
Elo Severi Johannes 22.12.1901 Paimio
Elomaa Arvo Aleksander 15.8.1900 Pertteli
Elomaa Vilho 31.12.1901 Sippola
Elonen Lauri Karuna
Eloranta Eino Aukusti Adolfinpoika 11.10.1901 Tyrväntö
Elovaara Ilmari 2.1.1902 Suomusjärvi
Enberg Aina Amalia 20.4.1901 Helsinki s
Enberg Eino 1901 Tuusula
Engström Erkki Severin 28.5.1900 Valtimo
Engström Karl Johan Edvard 18.7.1900 Pernaja
Eno Herman Paavali 31.12.1900 Tyrvää
Enqvist Karl Gunnar 16.3.1901 Helsingin pitäjä
Enqvist Uuno Artturi 22.8.1900 Karinainen
Enström Johan Evert 23.1.1902 Helsingin pitäjä
Erikinpoika Anders Edvard 20.9.1900 Loviisa
Eriksson Aarne Erland 11.6.1901 Helsinki e
Eriksson Karl Gunnar Ossian 16.9.1903 Finström
Eriksson Lauri Albert Edlanp. 11.12.1902 Hauho
Erkkilä Jenni Maria 5.2.1901 Halikko
Eronen Lauri 3.7.1901 Asikkala
Esko Oiva Johannes 8.3.1901 Hyvinkää
Estlander Lars Gustaf Henrik 26.10.1900 Helsinki pr
Fager Aina Aleksandra 14.1.1901 Hattula
Fagerlund Hannes Wilhelm 20.10.1900 Siuntio
Falk Pentti Emanuel 25.3.1900 Mäntsälä
Felin Erik Nikolai 2.7.1901 Maaria
Filander Eino Mikael 30.9.1900 Somero
Filatov Grigorij 17.11.1900 Kyyrölä
Filppu Emil Edvard 25.7.1900 Viipuri
Finer Yrjö Edvard 8.11.1900 Pyhäjärvi UL
Flink Frans Evald 6.12.1900 Kokkola mlk
Flinkman Anna Aleksandra Juhontytär 5.2.1915 Rauma
Flinkman Martti Valmis 30.4.1900 Pietarsaari
Flood Allan Severus 22.10.1900 Pohja
Fonsell Kalle Juho 24.7.1902 Ypäjä
Forsbacka Vilho Alarik 29.5.1901 Veteli
Forsell Karl Johan 6.3.1901 Helsinki s
Forsman Frans Eino 17.1.1903 Harjavalta
Forsman Väinö Feeliks 14.1.1901 Asikkala
Franssila Oskar Robert 1.11.1900 Helsingin pitäjä
Frifelt Patrik 18.8.1900 Pori mlk
Friman Aksel 16.10.1902 Lahti
Friman Armas Rafael 26.11.1900 Mäntsälä
Friman Bruno Rikhard 10.5.1901 Pyhäjärvi UL
Friman Noak Nikanor 17.4.1901 Särkisalo
Friskberg Juho Jalmari 27.7.1900 Mäntsälä
From Karl Lennart 13.6.1902 Helsingin pitäjä
Fromholdt Karl Wäinö 4.10.1901 Särkisalo
Fromholz Aleksanteri 14.5.1902 Kuolemajärvi
Galkin Antti Pek.poika 4.7.1901 Kyyrölä
Gavriloff Nikolai 1903 Kadonnut
Gornostajev Pavel Ivanovitš
Granholm Alfred Waldemar 27.12.1900 Siuntio
Granholm Teodor Kustaa Adolf 26.9.1902 Porin Reposaari
Granqvist Eino Alfred 8.4.1901 Elimäki
Gratšev Vasilij 29.1.1901 Kyyrölä
Gro Arvi 1901 Tuusula
Gruber Josef Wilhelm 20.7.1901 Lappeenranta
Grönberg Valter E. Helsingin pitäjä
Grönholm Frans Henrik 5.1.1901 Humppila
Grönholm Jalmari Adolf 6.11.1900 Lahti
Grönlund Edvard Sigfrid 6.10.1901 Espoo
Grönlund Väinö Aleksander 13.10.1900 Helsinki sr
Grönman Frans Paavali 4.2.1901 Ulvila
Grönroos Erik Konstantin 5.4.1901 Hanko mlk
Grönvall Kalle Emil 22.4.1902 Jämsä
Gullström Aksel Anselm 29.9.1902 Lohja
Gustafsson Martti Einari 11.11.1901 Vihti
Gustafsson Otto Gabriel 8.9.1901 Tampere
Gustafsson Sven 14.12.1900 Loviisa
Gynther Reino Frithiof 1904 Haavoittuneena kuollut
Gästgifvars Viktor Anna-Ulrikasson 8.10.1900 Maalahti
Haanpää Eino Johannes 23.6.1918 Kokemäki
Haapalainen Heikki 21.8.1900 Ilomantsi
Haapalainen Tyyne 28.2.1901 Dragsfjärd
Haapamäki Isak Matinpoika 27.1.1901 Jalasjärvi
Haapanen Hjalmar Nikodemus 8.2.1901 Lohja
Haapanen Kalle Matildanpoika 3.12.1901 Kuhmalahti
Haapaniemi Katri Aleksandra 1903 Vesilahti
Haapasaari Paavali 16.3.1901 Punkalaidun
Haavisto Oskar Johannes 26.7.1901 Helsinki s
Hackzell Heino Henrik 29.4.1901 Tornio
Hagelberg August Johannes 6.1.1901 Pusula
Haglund Verner Johannes 14.10.1900 Uusikaarlepyy mlk
Hagman Yrjö Henrik 1902 Viipuri mlk
Hagner Väinö Fredrik 7.3.1901 Ulvila
Hakala Uuno Toivonp. 7.4.1901 Hamina
Hakanpää Arvo Juhani 13.10.1900 Kiikka
Hakanpää Frans Erik 18.5.1901 Urjala
Hakanpää Katri Margareta Kasperintytär 14.11.1914 Rauma
Halavisto Yrjö Oskar 14.4.1902 Ypäjä
Halme Viljam 8.7.1900 Turku
Halonen Otto Pekanpoika 18.9.1902 Leppävirta
Halonen Taavetti Einar 1903 Viipuri mlk
Halonen Ville Juliuksenpoika 31.12.1901 Kotka
Hammar Oskar Nikolai 25.10.1900 Mäntsälä
Hammari Paavo Herman Manunpoika 10.6.1900 Ruovesi
Hangasjärvi Väinö 1.2.1902 Korpilahti
Hannula Eemeli Valdemar 18.1.1901 Sääksmäki
Hannula Wäinö Aliinanpoika 15.8.1900 Valkeala
Hanski Toivo Pekanpoika 5.6.1900 Pyhäjärvi VL
Harhio Eino Ilmari 22.11.1900 Kokemäki
Harjanen Voitto Valdemar 21.3.1902 Tyrvää
Harju Sulo 17.2.1902 Ruovesi
Harju Werner Jalmari 7.3.1901 Hattula
Harjunen Yrjö Feliks 13.1.1901 Pori
Harraa Hugo Jalmar 21.12.1901 Karkku
Hartikainen Alex Korpilahti
Hartman Toivo Johannes Miinanpoika 31.5.1901 Vesilahti
Hatakka Yrjö Iivar 24.3.1901 Viipuri
Hatt Anshelm 7.10.1900 Lempäälä
Hattinen Väinö Oskar Oskarinpoika 7.4.1901 Kuorevesi
Hautapaakkonen Väinö Matinpoika 2.2.1902 Säkkijärvi
Hauvala Lauri 11.5.1901 Helsinki s
Havukainen Kalle Viljam 28.1.1903 Helsinki s
Havusela Niilo Johannes Matinpoika 20.11.1902 Laihia
Heikkilä Johan Sylvester 13.4.1902 Viipuri mlk
Heikkilä Lauri Vihtori 5.8.1901 Hämeenlinna mlk
Heikkinen Pekka Jaakonpoika 15.10.1900 Kuhmoniemi
Heikku Yrjö Fredrik 8.4.1901 Eurajoki
Heini Urho Viktor 17.7.1900 Mäntsälä
Heininen Eino Aarne 28.8.1901 Hämeenkyrö
Heininen Yrjö Nikolai 19.8.1901 Pori mlk
Heino Alvar Johannes 1904 Tuntematon
Heino Fanny Matilda 7.7.1900 Ulvila
Heino Frans Edvard 17.9.1902 Nurmijärvi
Heino Lauri Sakari 19.10.1900 Hyvinkää
Heino Onni Nikolai 5.2.1901 Rauma
Heino Otto 7.7.1902 Kärkölä
Heino Tauno Olavi 17.4.1904 Porvoo
Heino Viktor William 19.9.1900 Hyvinkää
Heinonen Helsinki
Heinonen Aarne Aleksander 1902 Maaria
Heinonen Aarne Bernhard 10.9.1900 Turku
Heinonen Aarne Vilhelm 13.11.1902 Lieto
Heinonen Albert Johannes 20.10.1900 Mustio / Karjaa
Heinonen Jalo Johannes 19.3.1901 Ypäjä
Heinonen Karl Eusebius Heikinpoika 14.8.1900 Kuhmalahti
Heinonen Lauri Valteri 28.1.1908 Pirkkala
Heinonen Lauri Valtter 27.11.1902 Ulvila
Heinonen Minna 1901 Piikkiö
Heinonen Vihtori 25.8.1900 Heinola mlk
Heinonen Vilho Iivari 25.8.1900 Huittinen
Heinonen Väinö Alarik 16.7.1901 Nastola
Heinonen William 10.3.1901 Lahti
Heiskanen Väinö 14.11.1900 Viipuri mlk
Heklin Oskar Isak 28.2.1901 Mellilä
Helander Paavo 24.1.1901 Hausjärvi
Helander Samuli Adolf 9.12.1900 Längelmäki
Helander Sulo Edvard Juhonpoika 15.6.1901 Sääksmäki
Helander Viktor 16.6.1901 Kuolemajärvi
Helén Karl Aleksander Johannanp. 22.5.1900 Tampere
Helenius Arttur Aleksander 23.10.1901 Kokemäki
Helenius Hilja Dagmar 1.9.1905 Hausjärvi
Helenius Kalle Walfrid Heikinpoika 7.12.1900 Hauho
Helenius Kustaa Simonpoika 4.7.1900 Kangasala
Helenius Oiva Anselm 21.6.1901 Hausjärvi
Helenius Uno Valdemar 26.9.1900 Loppi
Helenius Yrjö 5.4.1901 Urjala
Heliander Rauha Ester 26.3.1917 Pomarkku
Helin Frans Feliks 1901 Kuopio
Helin Paavo Adolf 4.7.1902 Pirkkala
Helin Uuno Rikhard 5.2.1902 Aura
Helin Yrjö Ananias Heikinpoika 2.3.1901 Pälkäne
Hellberg Edvard Juhonpoika 18.3.1901 Koivisto
Helle Yrjö Viktori Aleksander 24.4.1900 Helsinki s
Hellen Impi Helena 3.6.1901 Rauma
Hellgrén Hugo Valfrid Kallenpoika 24.3.1903 Luopioinen
Hellman Johannes Wihtori Kallenpoika 2.12.1902 Kalvola
Hellsten Einar Aleksander 10.12.1900 Askola
Hellström Laura Irene Juhontytär 24.10.1901 Lieto
Helminen Juho Edvard 17.5.1900 Tampere
Helsingius Gösta Gabriel 8.8.1901 Tampere
Henriksson Alma Kyllikki Tampere1901 Haavoittuneena kuollut
Henriksson Gunnar Alexander 7.5.1901 Kemiö
Henriksson Rakel Johanna Tampere1907 Saanut surmansa
Henriksson Viktor Joel 28.10.1900 Helsinki sr
Hento Väinö Johannes 3.7.1900 Uskela
Hentula Antton Aleksanterinp. 2.9.1900 Koivisto
Hermansson Herman Rikhard 7.2.1902 Angelniemi
Hermunen Väinö Aapraminp. 29.1.1901 Säkkijärvi
Herrala Väinö Matinpoika 23.11.1901 Töysä
Herranen Vilho Edvin 22.9.1900 Helsinki e
Hietala Kalle Mikael 26.9.1901 Tyrvää
Hietala Niilo Teudor 8.11.1900 Tuusula
Hietanen Väinö Aug. 10.1.1901 Sahalahti
Hietarinta Sulho Johannes 23.7.1901 Lieto
Hildeen Lauri Aukusti 12.7.1901 Lempäälä
Hildén Arvo Johannes Kustaanpoika 16.6.1901 Vesilahti
Hildén Paul Wieno 31.3.1902 Luvia
Hiltunen August Kallenpoika 16.11.1901 Lappee
Hiltunen Paavo Pekanpoika 14.3.1900 Tohmajärvi
Hintikainen Karl Emil 13.8.1901 Porvoo mlk
Hintikka Johannes Samuel Juhonpoika 17.3.1901 Kivennapa
Hirsjärvi Oiva 18.2.1900 Kiikka
Hirvonen Aarne Johannes 8.6.1902 Savonlinna
Hirvonen Antti Juho 8.3.1901 Joroinen
Hjort Dagmar Irene 27.11.1902 Porvoo mlk
Hohti Lauri 26.11.1900 Kymi
Hoikka Lauri Anton 4.3.1902 Hausjärvi
Hollo Vilho Johannes 4.8.1901 Urjala
Holm Iris Astrid 6.11.1901 Hyvinkää
Holm Uno Villiam 25.2.1902 Hausjärvi
Holmisto Eeva Helena 25.7.1902 Forssa / Tammela
Holmroos Emil Rudolf Vilhelminp. 10.8.1900 Pohja
Honka Yrjö Nikolai 10.6.1900 Forssa / Tammela
Honkamo Paul Hugo Samuel 8.12.1900 Liperi
Honkamäki Ilmari Augustinpoika 6.1.1901 Hauho
Honkanen Väinö Adiel 16.6.1901 Vilppula
Honkaniemi Juho Emil 27.7.1900 Alahärmä
Honko Arvo Johannes Oskarinpoika 10.3.1900 Isojoki
Hopeakivi Kalle Henrik 7.4.1902 Kiikka
Huhtanen Jalmari Israel 25.10.1900 Loimaa
Huhtinen Eero Arndt Antero 17.1.1901 Merikarvia
Huhtinen Kaarle 26.9.1902 Humppila
Huhtinen Matti 8.12.1900 Humppila
Hult Ivar Aleksander 1.12.1900 Espoo
Huovinen Alfred Johannes 18.11.1900 Rautu
Hurenius Ivar Osvald 17.5.1902 Helsingin pitäjä
Huttunen Armas Kallenpoika 25.10.1900 Sääminki
Huttunen Veikko 19.6.1902 Joensuu
Huuhko Nestor 22.6.1902 Luumäki
Hynynen Aleksanteri 21.1.1901 Helsinki s
Hytén Frans Johannes 22.2.1901 Pori mlk
Hytönen Armas 18.1.1901 Kotka
Hyvämäki Kalle Lauri 27.8.1901 Lammi
Hyvärinen Juho Juhonpoika 22.8.1901 Leppävirta
Hyvärinen Martti 11.11.1901 Pielisensuu
Hyvönen Uno Arthur 16.10.1901 Helsinki p
Hyypiö Toivo Anttoninp. 3.10.1901 Koivisto
Hyyryläinen Toivo Juhonpoika 19.5.1902 Miehikkälä
Hyytiäinen Joonas 1901 Viipuri mlk
Hägg Aksel Kristian Selmanpoika 30.9.1900 Turtola
Hägg Sulo August Augustinpoika 5.2.1908 Hauho
Häggman Arthur 5.3.1901 Helsinki er
Häggqvist Evert 19.7.1900 Tuusula
Häkkinen Emil 25.11.1900 Leivonmäki
Häkänen Arvi Juhonpoika 26.3.1902 Uusikirkko VL
Hällström Uuno Artur 3.10.1900 Ypäjä
Hälvä Tuomas Aleksi Juhonpoika 20.12.1901 Heinola
Hämäläinen Hilja Irene 5.4.1902 Mäntsälä
Hämäläinen Otto Kustaanpoika 28.2.1901 Uusikirkko VL
Hämäläinen Toivo Antinpoika 1.11.1900 Pyhäjärvi VL
Hämäläinen Viktor Aataminpoika 21.3.1900 Savitaipale
Hämäläinen Väinö Joosepinpoika 2.1.1901 Terijoki
Hänninen Armas 5.6.1900 Muolaa
Hänninen Frans Wilhelm 11.9.1900 Tuusula
Hänninen Hjalmar 1904 Miehikkälä
Hänninen Väinö Johannes 6.9.1902 Helsinki p
Härkilepo Paavo Rikhard 21.8.1900 Ylöjärvi
Härkisuo Niilo Viljam 28.3.1901 Kokemäki
Häyrynen Erkki 15.2.1902 Porvoo
Höglund Arvi Kaarlenpoika 19.12.1901 Ruokolahti
Hölttä Johannes Juhonpoika 3.3.1901 Kivennapa
Ihalainen Teemu Tankred 8.1.1903 Mikkeli
Ihander Karl Bertil Johannes 19.10.1904 Helsinki sr
Iitti Emil Topiaanpoika 16.11.1900 Koivisto
Iivari Hugo Kaarle 4.2.1901 Jämsä
Ikkala Nestor Evald Salomoninpoika 25.6.1900 Jalasjärvi
Ikman Verner Mauritz 13.9.1906 Tampere
Ikola Matti Matinpoika 4.9.1902 Ylihärmä
Ikola Urho Johannes Jaakonpoika 16.3.1903 Pälkäne
Ikonen Juho Eenokki 5.4.1901 Pielisjärvi
Ikonen Toivo Albinus 1907 Viipuri mlk
Ilmarinen Juho Olavi 13.10.1901 Janakkala
Ilmonen Otto Ilmari Elias Fransinp. 17.4.1903 Helsinki s
Immonen Salme Tuulikki Ainantytär 22.2.1917 Käkisalmi mlk
Immonen Signe Alina Aleksanterintytär 8.1.?1915 Käkisalmi mlk
Immonen Wäinö Hjalamri Fredriikanpoika 21.9.1900 Varkaus / Leppävirta
Impivaara Into Sakari 4.1.1901 Raahe
Inberg Frans Wilhelm 22.9.1900 Pori
Inkinen Edvard Tobianpoika 11.12.1900 Pietari
Into Oskari Nestorinp. 23.10.1900 Hausjärvi
Intonen Paavo 8.10.1901 Keikyä
Isokorpi Juho Kustaa Matinpoika 4.3.1901 Alavus
Isomäki Wilho Tobias Olganpoika 3.3.1901 Vesilahti
Isopuro Lauri Albert Amandanp. 13.8.1901 Helsinki p
Isosalo Paavo Anton 25.10.1902 Porin Reposaari
Ivanov Aleksandr Jegorovitš 1901
Jaarinen Tahvo Tahvonpoika 1.2.1901 Heinjoki
Jaatinen Aksel Gabriel 5.8.1903 Viipuri
Jaffe Nikolaj 2.5.1901 Hamina
Jakobsson Wilho Edvart 5.11.1901 Lempäälä
Jalava Yrjö Oskar 6.7.1900 Mäntsälä
Jalkanen Pekka Pellervo 3.7.1900 Mikkeli mlk
Jalo Paavo Pellervo 12.1.1901 Metsämaa
Jalonen Ahti Albert Hannanpoika 8.11.1901 Nousiainen
Jalonen Mauno Kasperinpoika 1.9.1902 Lempäälä
Jalonen Viktori Botolf 17.6.1900 Keikyä
Jalonen Villiam Tapani 25.12.1900 Punkalaidun
Jalonen Vilma Alina 30.4.1901 Pöytyä
Jantunen Aarne Antinpoika 1.11.1901 Parikkala
Jauckens Jonas Jörgen 20.10.1901 Kokkola
Javanainen Emil Annanpoika 27.4.1901 Jääski
Joensuu Matti Akseli 26.10.1900 Loimaa
Johansson Alfred Aleksander 17.12.1900 Helsinki
Johansson Arvo 9.9.1900 Lempäälä
Johansson Emil Anders 30.11.1900 Särkisalo
Johansson Frans Lauri Marianpoika 18.7.1903 Ulvila
Johansson Harry Valfrid 21.7.1902 Turku
Johansson Kaarle Vihtori 28.1.1903 Hämeenlinna
Johansson Kosti Emil 19.1.1902 Perniö
Johansson Mauritz Ferdinand 22.7.1900 Turku
Johansson Otto Alexander Waldemar 3.2.1902 Porvoo mlk
Johansson Valter Rafael 1.7.1900 Pyhtää
Jokela Alli Siviä 8.2.1912 Salo
Jokela Elma Margaretha 15.4.1910 Salo
Jokela Hilma 1901 Piikkiö
Jokela Matti Julius 29.4.1906 Salo
Jokela Pentti Valdemar 16.8.1908 Salo
Jokela Signe Maria 3.11.1904 Salo
Jokela Uuno Armas 24.5.1901 Harjavalta
Jokinen Arvo Johannes 1.5.1901 Kuru
Jokinen August Viktor 14.8.1901 Helsinki s
Jokinen Einar Emil 5.5.1902 Punkalaidun
Jokinen Elna Esteri 12.3.1903 Tyrvää
Jokinen Johannes Nikolai 20.3.1902 Teisko
Jokinen Kalle Juhonpoika 27.1.1902 Kalvola
Jokinen Reino Jaakko 25.7.1901 Tampere
Jokinen Samuel Verner 1.8.1901 Loimaa
Jokinen Toivo Bertel 24.8.1902 Nastola
Jokinen Vihtori 2.11.1900 Hollola
Jormanainen Impi Sylvia 27.6.1909 Värtsilä
Judén Toivo Antinpoika 19.2.1901 Iitti
Juselius Yrjö Ensio 31.3.1901 Mäntsälä
Jutas Karl Oskar Jakobsson 26.8.1901 Uusikaarlepyy mlk
Juuri-Oja Jorma Sakeus 25.11.1917 Lahti
Juusti Mauno Vihtori 12.5.1902 Pukkila
Juuti Pekka Eemi Aatunpoika 9.12.1900 Leppävirta
Jägerroos Juho Aukusti 31.7.1901 Sääksmäki
Jäntti August Vilhelm 5.9.1900 Helsinki s
Jäntti Pekka Bernhard 8.6.1900 Kuopio
Jäppinen Aino Taavetintytär 19.3.1901 Viipuri
Järveläinen Onni Tuure Torsten 19.4.1903 Lavia
Järvenpää Kaarle Emil Emilinpoika 5.5.1900 Tampere
Järvenpää Kalle Verner 16.8.1902 Kokemäki
Järvinen Aarne Eemeli 23.7.1901 Lieto
Järvinen Anna Maria 19.7.1902 Pirkkala
Järvinen Eemil Arvid Aatunpoika 3.1.1902 Teisko
Järvinen Frans Emil 22.2.1901 Merimasku
Järvinen Jaakko Johan Villiam 22.1.1901 Tampere
Järvinen Juho Kustaa 1.7.1900 Tampere
Järvinen Kaarlo Viljo 3.8.1900 Pyhäjärvi UL
Järvinen Kaarlo Waldemar 12.11.1900 Hämeenkyrö
Järvinen Kalle 1902 Pori mlk
Järvinen Kalle Viktor 9.1.1902 Heinola mlk
Järvinen Kustaa Edvard 3.5.1900 Tampere
Järvinen Lauri 24.7.1901 Juupajoki
Järvinen Lauri Armas 11.8.1908 Hollola
Järvinen Martti Filemon 21.6.1901 Kylmäkoski
Järvinen Paavo Edvard 18.3.1903 Hausjärvi
Järvinen Pauli Johannes 23.1.1901 Helsinki s
Järvinen Suoma Amanda 2.10.1902 Sääksmäki
Järvinen Toini Johanna 6.11.1906 Helsinki p
Järvinen Urho Kalervo 26.4.1903 Tampere
Järvinen Vilho Oskari 22.5.1900 Längelmäki
Järvinen Väinö Johannes 14.3.1901 Tampere
Kahila Frans Evertinpoika 10.6.1901 Helsingin pitäjä
Kahilahti Martti Johannes 26.10.1902 Helsinki p
Kahilainen Hugo Edvard 27.7.1900 Humppila
Kaino Fridi Johannes Andersson 7.3.1902 Alaveteli
Kaipainen Arvo Heikki 19.10.1902 Miehikkälä
Kairenius Karl Reinhold 16.7.1901 Lohja
Kaivola Johannes 4.1.1901 Jaala
Kajander Uuno Lennart 14.8.1901 Hollola
Kalander Hugo Albert 11.3.1901 Vaasa
Kalašnikov Gleb Nikolajevitš
Kallio Kalle Emil 13.10.1900 Urjala
Kallio Vilho 17.12.1900 Orivesi
Kalsi K. E. 21.11.1901 Turku
Kamanen Urho Ilmari 11.6.1900 Viipuri
Kanerva Kalle Heikki Leenanpoika 21.6.1900 Padasjoki
Kanerva Lauri 1902 Maaria
Kanerva Lauri Bernhard Kaarina
Kanerva Niilo Arttur Aug. Kaarlonp. 6.12.1900 Kaarina
Kanerva Wladimir 21.1.1902 Helsingin pitäjä
Kangassalo Aleksander 8.9.1901 Turku
Kankaanpää Juha Toivo Serafianpoika 28.2.1902 Lapua
Kankainen Eino Matinpoika 24.12.1900 Virolahti
Kankare Frans Viktor Heikinp. 11.9.1901 Loimaa
Kannisto Hugo Paavali 27.1.1902 Loimaa
Kannisto Uno Mikael 29.9.1900 Tampere
Kantola Yrjö Viljam Johannanp. 5.12.1901 Alastaro
Kanttura Arvo Kalervo Matinpoika 17.12.1900 Virolahti
Karell Ernst 10.10.1901 Ruotsinpyhtää
Karhu Petteri Johan 25.5.1900 Viipuri
Karhu Toivo 1902 Joutseno
Karhunen Juhana 9.1.1901 Viipuri mlk
Kari Naima Lemmitty 11.1.1904 Tuusula
Kari Tyyne Ester 8.9.1901 Tuusula
Karjalainen Aarne Armas 1905 Viipuri mlk
Karkinen Yrjö Edavrd 1902 Viipuri mlk
Karlsson Eero Lahti1908 Haavoittuneena kuollut
Karlsson Jarl Alfons 28.3.1901 Pernaja
Karlsson Karl Viktor 17.5.1902 Nurmijärvi
Karlsson Maria Aliina 8.6.1901 Sääksmäki
Karlsson Onni Gustaf 2.3.1902 Helsinki er
Karlsson Yrjö Aleksanteri 12.6.1901 Joutseno
Karp Seppo Valdemar Juhonpoika 15.1.1916 Rauma
Karpotš Lavrentii Martinovitš 1902 Minsk
Karri Vilho 30.12.1900 Karinainen
Karvanen Johannes Juhonp. 14.6.1900 Koivisto
Karvanen Juhana Alfred Juhonpoika 1901 Kivennapa
Kaski Weini Armas 30.9.1901 Kauvatsa
Katainen Valto Villehard 17.5.1903 Tyrvää
Kataja Uno Walfrid 25.12.1901 Hattula
Katajakangas Toivo 20.5.1902 Hollola
Katajisto Kalle 1908 Lempäälä
Katavisto Frans Viktorinus 1901 Nakkila
Katila Arvo Johannes 6.10.1902 Kokemäki
Kaukiainen Artturi Aleksinpoika 27.9.1900 Koivisto
Kaukinen Mikko Yrjönpoika Terijoki1903 Kaatunut
Kaukinen Viljam 1902 Viipuri mlk
Kauko John Paavali 27.5.1901 Loimaa
Kaunisto Kalle Mikael 8.10.1900 Teisko
Kaunisto Toivo Johannes 8.7.1901 Tyrvää
Kauppi Aatu Edlanpoika 23.12.1901 Savitaipale
Kauppi Yrjö Nikolai 15.2.1902 Eurajoki
Kauppila Matti Valentin 12.3.1901 Merijärvi
Kauppinen Toivo Kustaa 22.12.1900 Längelmäki
Kauranen Mikko Benjaminpoika 1.10.1900 Muolaa
Keihänen Leo Oiva Akseli 21.4.1901 Parkano
Keinonen Svante Oskari Kallenp. 28.9.1900 Vilppula
Keinonen Urho Anselm 2.4.1901 Huittinen
Kemilä Lauri Einar 12.7.1901 Mäntsälä
Kemppainen Aarne Georg 23.11.1900 Oulu
Kemppainen Otto Johannes 1901 Paltamo
Kemppi Antti Kustaanpoika 5.4.1901 Heinjoki
Kemppi Kalle Erik Erikinp. 29.5.1900 Kymi
Keränen Antti Konrad Rudolf 12.11.1903 Oulu
Keskinen Bruno Erland Edlandinp. 9.2.1902 Orivesi
Keskinen Matias Fredrik 21.4.1901 Kuru
Keskitapio Väinö Evert 20.3.1901 Rovaniemi
Keto Paavo Alexander 2.1.1902 Turku
Ketola Frans Eino 24.5.1901 Kullaa
Ketola Kustaa Nikolai 6.6.1901 Yläne
Ketonen Väinö Villiam 6.5.1902 Huittinen
Kettunen Eljas 24.3.1901 Polvijärvi
Kettunen Oskar Pekanpoika 18.7.1901 Uukuniemi
Kettunen Otto 1901 Ilomantsi
Kettunen Toivo Heikinpoika 22.4.1901 Kurkijoki
Kiander Kalle Emil 30.8.1900 Hollola
Kiesi Juhana Einari Juhananpoika 10.10.1900 Uusikirkko VL
Kiiskinen Jalmari 25.2.1901 Kuopio mlk
Kiljander Eino Jalmar 4.1.1901 Tuusula
Kilpi Erik Jeremiaanpoika 15.5.1901 Hauho
Kilpi Kaarle Artturi Oskarp. 8.2.1901 Mouhijärvi
Kilpi Otto Aleksis Juh.p. 11.1.1901 Hyvinkää
Kilpinen Johan Einar 22.8.1902 Nummi
Kilpinen Juho Einari 26.6.1902 Pyhäjärvi UL
Kilpinen Väinö Ilmari 28.10.1900 Hyvinkää
Kilpiö Juho 28.3.1902 Jaakkima
Kilponen Janne Manunpoika 18.6.1901 Ruovesi
Kinnunen Kaarle Aleks 31.5.1902 Viipuri
Kinnunen Tauno Ilmari 1909 Viipuri mlk
Kinttu Juho Taavi Tanelinpoika 24.6.1900 Valkeala
Kirkkola Martti Juhonpoika 1903 Vehkalahti
Kirvesniemi Toivo Heikinpoika 1.6.1900 Taipalsaari
Kiuru William Tuomaanpoika 2.6.1900 Kivennapa
Kivelä Lauri Einar 27.9.1900 Yläne
Kivikoski Yrjö Nikolai 15.12.1900 Loimaa
Kivimäki Kustaa Johannes 17.3.1901 Eura
Kivimäki Verner Stefan 30.7.1901 Kokemäki
Kivimäki Viljami Nikolainpoika 6.12.1904 Kivennapa
Kivinen Paavo Villiam 18.5.1900 Lahti
Kivinen Reino Kosti Kullervo 17.9.1901 Vaasa
Kiviranta Wäinö Eemeli 8.11.1902 Lavia
Klink Ilmari Antero 23.2.1901 Pietari
Knall Einar Marianpoika 5.12.1901 Helsinki s
Knös Lauri Mikael Kaarlenpoika 3.9.1900 Lempäälä
Koivisto Arvo Nikolai 4.4.1904 Tyrvää
Koivisto Johan Somet 14.10.1900 Alavieska
Koivisto Kaarle William 6.3.1901 Suodenniemi
Koivistoinen Nestor 1901 Joutseno
Koivunen Juho Eedvard 11.9.1901 Pyhäjärvi UL
Koivunen Martti Paavali 5.3.1903 Pirkkala
Koivunen Oskar Armas 8.9.1904 Lahti
Koivunen Yrjö Teodor 22.4.1900 Pori mlk
Koivuniemi Eino Aleksanteri Taavetinpoika 17.8.1901 Kiikoinen
Koivupalo Frans Emil 11.4.1900 Rovaniemi
Kokki Urho Rudolf Kallenpoika 25.3.1902 Lappee
Kokko Onni Valdemar 4.3.1904 Helsinki e
Kokkola Armas Johannes 7.5.1900 Suomenniemi
Kolehmainen Väinö 1903 Viipuri mlk
Kolu Lauri Matias 24.2.1901 Ikaalinen
Komulainen Johannes Henrik 23.6.1900 Pielisjärvi
Kontio Onni Evald 31.5.1901 Helsinki e
Kopola August 21.6.1900 Lempäälä
Kopola Irene Elisabeth 1901 Saanut surmansa
Koponen Sirkka Mirjam 10.8.1910 Rauma
Kopra Nestor Johannes 26.2.1901 Räisälä
Korhinen Kaarle Paavali 24.1.1902 Karkku
Korhonen Emil Johannes 23.2.1901 Terijoki
Korhonen Juho Eemil 24.5.1901 Kärkölä
Korhonen Pekka 22.6.1901 Pielavesi
Korkeaaho Kalle Iivari Juho-Kustaanpoika 14.9.1901 Lappajärvi
Korkia-aho Vilho Nikolainpoika 8.8.1900 Alajärvi
Korkman Henrik Gottfrid 15.2.1901 Kirkkonummi
Korkolainen Lauri Olavi 1909 Tapaturma
Kormu Johan Ernst Antoninpoika 1901 Virolahti
Korpinen Väinö Ludvig 21.12.1909 Tampere
Korte Toivo Johannes 1902 Viipuri mlk
Kortesuo Sakari 6.9.1900 Mouhijärvi
Kortman Otto Villiam 1901 Espoo
Koscheleff Aleksander 15.8.1902 Helsinki
Koskela Otto Aleksander 4.7.1900 Hausjärvi
Koskela Viljo Jaakko 15.3.1900 Kerimäki
Koskenmaa Ilmari Reinhard 16.7.1901 Hyvinkää
Koski Väinö Matti 24.2.1902 Tornio
Koskinen Anton Jalmari 22.2.1902 Turku
Koskinen Frans Artur Mangnuksenpoika 31.10.1900 Orimattila
Koskinen Frans Ilmari 6.1.1901 Huittinen
Koskinen Heikki 1901 Viipuri mlk
Koskinen Jalmar Roobertinp. 5.9.1900 Ruotsinpyhtää
Koskinen Johan Rikhard 20.8.1902 Ruotsinpyhtää
Koskinen Johan Valfrid 7.12.1900 Lahti
Koskinen Juho Adolf 28.10.1901 Loimaa
Koskinen Juho Arvo 20.8.1901 Rymättylä
Koskinen Lauri Verneri 8.5.1902 Hyvinkää
Koskinen Mauno Nikolai 19.12.1901 Pyhäjärvi UL
Koskinen Otto Feliks 8.11.1901 Hyvinkää
Koskinen Väinö Eemil Hilmanpoika 18.4.1903 Hämeenlinna
Koskinen Väinö Emeli Marianpoika 9.8.1900 Kullaa
Koskinen Wäinö 17.8.1901 Ruovesi
Koskinen Yrjö 25.12.1900 Orivesi
Kosonen Johan Rudolf Antinpoika 10.1.1902 Nuijamaa
Kosonen Juho Tuusniemi
Kosonen Juho Henrik Mikonpoika 20.5.1901 Virolahti
Kosonen Toivo Kaaprielinpoika 8.6.1900 Kuolemajärvi
Kotialho Allan Josef 22.12.1900 Halikko
Kotilainen Lauri 15.8.1901 Kemi mlk
Kovalainen Kaarlo Kustaa 11.2.1901 Kuopio
Krankkala Aarne Arvid Heikinpoika 31.8.1900 Kauhajoki
Kreander Paavo Kustaa 2.6.1900 Hattula
Krevitski Aksel Edvard 11.7.1901 Viipuri
Kristiansson Emil Nikolai 9.1.1902 Piikkiö
Krogell Einar Lennart 16.4.1902 Sipoo
Kujala Helvi Sigrid 25.5.1909 Hollola
Kujanpää Yrjö Johannes Jaakonpoika 4.4.1900 Isokyrö
Kujansuu Arvo Juhonp. 12.9.1900 Tampere
Kukkola Kalle Arvid 21.7.1900 Teisko
Kullberg Albert Edvin Einar 1.12.1903 Pernaja
Kulmala Rafael 4.2.1902 Ikaalinen
Kultanen Helmi Maria Villentytär 16.3.1909 Muolaa
Kunttu Oskar Elianpoika 2.7.1902 Ruokolahti
Kuoppala Esa 24.3.1900 Lapua
Kuoppala Jalmari Aatolvinpoika 23.11.1901 Luopioinen
Kuoppala Yrjö 8.5.1901 Kiikoinen
Kuoppamäki Eero Aukusti Aukustinpoika 12.11.1900 Kuru
Kuosmanen Aleksanteri 12.9.1900 Piikkiö
Kuosmanen Lauri 14.7.1901 Ruskeala
Kurikka Jalmari Aleksanterinpoika 9.9.1900 Sakkola
Kurittu Emil Anttoninpoika 17.12.1901 Sippola
Kurki Väinö Joosepinpoika 10.5.1901 Heinjoki
Kurko Alfred 3.9.1902 Koivisto
Kurri Oskar 4.4.1901 Metsäpirtti
Kutilainen Otto Taavetinpoika 23.9.1900 Taipalsaari
Kuurila Johannes Alfred 31.12.1900 Lempäälä
Kuusijärvi Wilho 1909 Eräjärvi
Kuusinen Kalle Johannes 19.11.1900 Helsinki
Kuusisto Väinö Nikolai Kallenpoika 13.1.1901 Säkylä
Kuvaja Eevert Yrjö Eevertinpoika 17.4.1902 Ruokolahti
Kuzmin Sergei Pietari
Kvick Kustaa Kasperi 16.10.1902 Tyrvää
Kyander Henrik 2.5.1902 Tuusula
Kyläniitty Väinö 23.2.1901 Kiukainen
Kåhlstén Aune Amalia 25.3.1902 Helsinki p
Käenniemi Vilho Ilmari Heikinpoika 8.5.1901 Luopioinen
Kärki William 16.8.1900 Loviisa
Kärkkäinen Matti 12.7.1901 Pielisjärvi
Kärkkäinen Onni Viljam Aapelinp. 30.12.1900 Helsingin pitäjä
Käräjämies Kasper Akselinpoika 3.10.1903 Hirvensalmi
Kääriäinen Sulo Väinö 14.11.1901 Viipuri mlk
Köping Arvid Alexander Isaksson 15.5.1900 Maalahti
Laakso Einar Valter Matildanpoika 4.10.1901 Sääksmäki
Laakso Niilo Aleksander 26.7.1900 Kymi
Laakso Väinö Johannes 2.6.1903 Alastaro
Laakso Yrjö Anshelm 1.5.1902 Karinainen
Laaksonen Aksel Ferdinand 17.6.1900 Halikko
Laaksonen Arvo Johannes Almanp. 3.12.1904 Alastaro
Laaksonen Eino Arvi 15.5.1901 Orimattila
Laaksonen Helge Rafael 5.8.1900 Turku
Laaksonen Hugo Villiam 14.11.1900 Tuusula
Laaksonen Kustaa 1901 Kullaa
Laaksonen Reino Adolf 29.10.1901 Punkalaidun
Laaksonen Valdemar Viljami Tildanp. 19.9.1902 Hämeenlinna mlk
Laaksonen Vihtori Johannes 1.10.1902 Lappi TL
Laaksonen Yrjö Albert 19.4.1902 Kärkölä
Laaksonen Yrjö Ilmari 26.5.1901 Hollola
Laamanen Tauno Iivarinpoika 27.7.1902 Savitaipale
Lagerholm Göran 11.5.1900 Tukholma
Lahdelma Alvar Wilhelm 10.12.1900 Turku
Lahdenmäki Kaarle Mikael 17.11.1900 Helsinki s
Lahdensivu Svante Fredrik 18.7.1902 Orivesi
Lahdensuo Joel Matias 2.6.1901 Lapua
Lahti Artur Olavi 18.5.1917 Turku
Lahtinen Artur Vilhelm 27.6.1901 Tuusula
Lahtinen Eino Johannes 30.6.1900 Sääksmäki
Lahtinen Jonni Johannes 22.7.1900 Merikarvia
Lahtinen Lauri 1.1.1902 Kalvola
Lahtinen Lauri Eevertti 6.9.1901 Keuruu
Lahtinen Niilo Arvi 7.12.1901 Köyliö
Lahtinen Tapani Elias 10.1.1901 Pori
Lahtinen Valdemar Juhonpoika 2.11.1900 Kuhmoinen
Lahtinen Vihtori Agapetus 18.8.1900 Noormarkku
Lahtinen Vilho 6.7.1901 Helsinki
Lahtinen Viljo Kasperi 28.1.1902 Tampere
Lahtonen Eemil Edvard 6.8.1900 Elimäki
Laiho Kurt Alexander 8.11.1900 Turku
Laine Aarne Vihtori 4.12.1902 Hämeenkyrö
Laine Ensio Kalle Johannes 10.10.1901 Yläne
Laine Hugo Severin 28.10.1900 Porvoo
Laine Kustaa Armas 27.11.1901 Akaa
Laine Lauri Johannes 16.8.1900 Vihti
Laine Yrjö Edvard 18.3.1901 Lahti
Laine Yrjö Oskar 29.4.1901 Huittinen
Laitinen Emil Alfred Taavinpoika 26.9.1901 Lahti
Laitinen Evert Teodor 18.1.1902 Ruotsinpyhtää
Laitinen Henrik Herman 22.7.1901 Helsingin pitäjä
Laitinen Juho Lauri 17.3.1901 Lahti
Lakanen Viljo Antinpoika 14.4.1900 Vimpeli
Lamberg Johan Hjalmar 13.5.1900 Helsinki er
Lamminen Toivo 11.6.1901 Jämijärvi
Lampinen Martti Israel 23.12.1900 Ulvila
Lanne Arvi Johannes 13.8.1902 Pori
Lanne Nestor Lauri 12.5.1901 Porin Reposaari
Lapitski Dmitri Grigorjevitš 1901
Lappalainen Taavi 12.5.1901 Kemi
Lapveteläinen Hannes 16.9.1900 Kuopio mlk
Larsson Aksel Juhanpoika 10.6.1901 Kotka
Lassila Hilja 1902 Sääksmäki
Lassila Juho Ilmari 23.3.1902 Nastola
Lattunen Johannes Antinpoika 1.10.1904 Kivennapa
Latva Aarne Valdemar 19.9.1901 Tuusula
Latvaniemi Huugo Armas 28.6.1901 Akaa
Laukkanen Eino Veli Johannes 16.6.1901 Kuopio
Lauri Väinö Nikolai Kustaanpoika 10.2.1901 Kullaa
Laustee Paavali Sandranpoika 24.12.1900 Punkalaidun
Lax Kalle Kustaa 24.12.1900 Kylmäkoski
Lehmus Tobias Nikolai 2.11.1901 Pirkkala
Lehti Tauno Antero 1912 Heinola
Lehti Uno Arvid 3.5.1901 Jokioinen
Lehtimäki Eemeli Arvid 20.1.1901 Juupajoki
Lehtimäki Frans 22.9.1902 Kiukainen
Lehtimäki Lauri Johannes 7.8.1900 Tampere
Lehtimäki Vihtori Johannes 9.10.1900 Hämeenkyrö
Lehtinen Aksel Aleksander 11.3.1902 Eurajoki
Lehtinen Arttur Johannes 30.10.1900 Kokemäki
Lehtinen Arvi Joh. Kust. 20.6.1900 Mäntyharju
Lehtinen Bruno Mikael 13.9.1901 Pori
Lehtinen Eino Mikael 1.7.1901 Kiikka
Lehtinen Eino Nikanor 7.1.1903 Muurla
Lehtinen Karl Hjalmar 1.2.1902 Mäntsälä
Lehtinen Lauri Mikael Villenpoika 24.9.1900 Tottijärvi
Lehtinen Matti Nikolai 18.12.1900 Juupajoki
Lehtinen Sigrid Susanna 13.7.1900 Sääksmäki
Lehtinen Sylvi Maria Tampere1902 Kranaatin räjähdys
Lehtinen Toivo 11.2.1918 Köyliö
Lehtinen Toivo Kallenpoika 9.6.1900 Kuhmalahti
Lehtinen Väinö Aarne 10.10.1900 Orimattila
Lehtinen Yrjö Nikolai 30.4.1900 Mouhijärvi
Lehtiranta Tauno Jalmari Paavalinpoika 21.1.1902 Somero
Lehtiö Ivar Villiam 30.4.1901 Halikko
Lehto Frans Vihtori 15.2.1903 Pori
Lehto Hanna Mirjami 1915 Kranaatin räjähdys
Lehto Heikki Tampere
Lehto Iivari Valdemar 16.3.1901 Pirkkala
Lehto Joh. Urpo Edvardinpoika 25.5.1901 Luopioinen
Lehto Lauri Teodor 10.11.1900 Mäntsälä
Lehto Lauri Vilhelm 9.2.1902 Helsingin pitäjä
Lehto Lyydia 1902 Sääksmäki
Lehto Lyydia Sylvia 1905 Kranaatin räjähdys
Lehto Martti 22.3.1902 Sippola
Lehto Otto Ilmari 26.3.1903 Sääksmäki
Lehto Toivo Aleksi 26.10.1900 Pornainen
Lehto Toivo Matias 18.4.1902 Hämeenkyrö
Lehto Tuomo Ilmari 21.12.1900 Tampere
Lehto Urho Simeon Oskarinpoika 5.10.1900 Suodenniemi
Lehtola Otto Aleksanteri Tampere1900 Mestattu
Lehtonen Aarne Nikolai 3.1.1902 Pöytyä
Lehtonen Aleks Edvard 20.10.1900 Hauho
Lehtonen Arvo Aleksi 29.12.1901 Piikkiö
Lehtonen August 1903 Piikkiö
Lehtonen Eino Leander 20.5.1901 Turku
Lehtonen Eino Leonard 14.9.1900 Tampere
Lehtonen Emil Walfrid 11.7.1900 Nummi
Lehtonen Erik Aleksander 14.1.1902 Helsinki s
Lehtonen Helmi Cecilia Helsinki1903 Haavoittuneena kuollut
Lehtonen Herman Olkanpoika 1.7.1900 Ruovesi
Lehtonen Johan Oskar 16.1.1901 Askola
Lehtonen Juho Emil 30.8.1901 Yläne
Lehtonen Kalle Henrik 8.1.1902 Teisko
Lehtonen Kalle Osk. 23.2.1901 Janakkala
Lehtonen Kalle Rikhard 29.1.1901 Tammela
Lehtonen Kustaa Rikhard 27.4.1900 Eurajoki
Lehtonen Lauri Edvard 3.10.1900 Artjärvi
Lehtonen Martta Matilda 29.4.1911 Mouhijärvi
Lehtonen Matti Vilhelm 24.4.1900 Lapua
Lehtonen Niilo 1904 Kokemäki
Lehtonen Niilo Ilmari Anselm 12.5.1900 Hyvinkää
Lehtonen Onni 8.3.1901 Ruotsinpyhtää
Lehtonen Paavo Engelbert 9.9.1901 Mynämäki
Lehtonen Severi Matinp. 2.9.1900 Vehkalahti
Lehtonen Toivo Aukusti 16.10.1900 Tyrvää
Lehtonen Veikko Kalervo 28.8.1901 Helsinki s
Lehtonen Villiam Johannes 11.9.1900 Loimaa
Lehtonen Väinö Salomo 30.6.1901 Hämeenlinna
Lehtonen Yrjö Ilmari 24.2.1903 Kiukainen
Lehtonen Yrjö Nikolai Fredrikinpoika 15.2.1902 Eurajoki
Lehtonen-Wastamaa Kustaa Eemil 24.3.1901 Noormarkku
Lehtovirta Henrik Artur Henrikinpoika 26.10.1902 Orimattila
Leino Arne Johannes 10.12.1900 Turku
Leino Hilja Lempi Karolina 26.6.1900 Alastaro
Leino Huuko Oskari 19.2.1901 Ulvila
Leino Kalle Johannes 12.10.1900 Helsinki s
Leino Nestor Rudolf 6.3.1902 Kaarina
Leino Otto Eevertinpoika 11.4.1901 Lavia
Leino Urho Ilmari 29.8.1901 Helsinki p
Leinonen Verner 17.3.1901 Padasjoki
Leivo Viktor Rafael Vihtorinpoika 17.4.1900 Terijoki
Lemberg Einari Aatto 1904 Lempäälä
Lemponen Väinö Vilhelm 13.9.1909 Vaasa
Lentämäki Frans Aukusti Juhanpoika 5.9.1900 Tyrväntö
Leontjev Georgi Aleksandrovitš
Lepistö Kalle Matti 23.6.1901 Aura
Lepola Vilho 6.4.1901 Messukylä
Leponokka Frans Ilmari 18.11.1900 Lempäälä
Leppä Arviiti 12.2.1903 Kuru
Leppä Walto Antinpoika 29.1.1901 Valkeala
Leppä-Aho Kaarle Oskari 19.4.1901 Tammela
Leppäjärvi Kustu Vilhelm 15.10.1901 Sodankylä
Leppälä Juho Jaakko Juhonpoika 7.4.1900 Kauhajoki
Leppänen Alfred Aleksander 14.8.1900 Turku
Leppänen Artturi Fabian 31.8.1901 Teisko
Leppänen Juho Jaakoppi Kustaanpoika 29.7.1900 Längelmäki
Leppänen Kalle William 20.7.1902 Keikyä
Leskenmaa Frans Vihtori 17.8.1901 Kiikka
Leskinen Juho Taavetti 2.1.1901 Kuopio mlk
Lest Niilo 6.12.1901 Helsinki s
Leveinen Erkki Veikko 15.11.1900 Joensuu
Liikaoja Vilho Arthur Juhonpoika 20.3.1901 Jalasjärvi
Liimatainen Juho Kaapro 21.6.1901 Iitti
Liinamaa Antti Reino 2.3.1901 Viipuri
Lilja Aleksandra Josefina 7.1.1901 Kaarina
Lilja Artur Villehard 1.8.1901 Loimaa
Lilja Edvard Rikhard 5.5.1901 Forssa / Tammela
Lilja Veikko Olavi Iisakinpoika 30.6.1914 Rauma
Lilja Åke Bernhard 21.11.1900 Helsinki pr
Liljander Valtteri Jaakonpoika 26.4.1902 Vehkalahti
Liljelund Martta Josefiina 15.11.1901 Forssa / Tammela
Liljeström Emil Edvin 2.4.1901 Helsinki pr
Liljeström Maria Fransilia 14.9.1901 Sääksmäki
Lillthors Karl Johan Gunnar Wilhelmsson 21.6.1900 Ylimarkku
Lindberg Frans Artturi 31.10.1900 Hinnerjoki
Lindberg Juho Jooseppi 19.3.1901 Forssa / Tammela
Lindberg Uno Einar 17.3.1901 Lahti
Lindberg Väinö Ilmari 20.7.1902 Juupajoki
Lindberg Yrjö Olavi Juhonpoika 29.7.1901 Ruokolahti
Lindblad Hugo Valdemar 8.12.1900 Sipoo
Lindblad Johan Wilhelm 30.1.1901 Tenhola
Lindell Eeva Maria 1910 Saanut surmansa
Lindell Väinö Vihtori 24.2.1901 Jämsä
Lindell Yrjö Sakari 16.11.1901 Messukylä
Linden Urho Mikael 27.9.1900 Alastaro
Linden Veikko Olavi Nestorinpoika 19.12.1916 Rauma
Linden Yrjö Johannes 26.9.1900 Vihti
Lindén Eino 17.11.1900 Padasjoki
Lindén Gustaf Emil 5.4.1901 Lohja
Lindeqvist Hugo Nestor 27.2.1904 Tampere
Lindfelt Viktor Eino Paavali 25.4.1900 Tampere
Lindfors Juho Einari 8.12.1900 Pyhäjärvi UL
Lindfors Niilo Elias 4.10.1900 Hyvinkää
Lindfors Oskar Alarik 16.12.1900 Ulvila
Lindfors Rudolf Robert 1.7.1900 Rymättylä
Lindforss Waldemar 16.6.1903 Tuusula
Lindgren Karl Brynolf 26.11.1900 Helsingin pitäjä
Lindgren Kosti Willehard 14.12.1900 Helsinki s
Lindgren Martti Johannes 22.6.1901 Forssa / Tammela
Lindgren Toivo Eliaanp. 14.9.1900 Forssa / Tammela
Lindgren Väinö Antero 21.1.1902 Kangasala
Lindgrén Knut Natanael Linne 27.1.1901 Karjaa
Lindgrén Maria Wilhelmina 1902 Kranaatin räjähdys
Lindholm Alvar Vilh. Juhonp. 2.3.1901 Hanko
Lindholm Enok Alexander 3.1.1903 Sulva
Lindholm Karl Viking 13.10.1908 Pernaja
Lindholm Leo Johannes 17.3.1901 Pori
Lindholm Nestor Nikolai 1901 Nakkila
Lindholm Paavo August 6.6.1901 Ahlainen
Lindholm Valter Edvin 11.1.1901 Joroinen
Lindqvist Aksel Harald 9.2.1902 Forssa / Tammela
Lindqvist Lauri Armas 28.3.1902 Porvoo mlk
Lindqvist Martti Edvard Kallenpoika 15.3.1902 Sääksmäki
Lindqvist Niilo Johannes 20.1.1903 Hausjärvi
Lindqvist Paavo Alex. 5.12.1900 Rymättylä
Lindroos Eero Emil 30.8.1902 Turku
Lindroos Kalle Johannes 4.7.1902 Mellilä
Lindroos Karl Verner 30.9.1900 Lohja
Lindroos Niilo Ilmari 3.5.1902 Kokemäki
Lindroos Voitto Walfrid Kustaanpoika 12.10.1901 Marttila
Lindström August Viktor 4.3.1901 Karjalohja
Lindström Edvin Kirkkonummi
Lindström Erkki Johannes 8.5.1901 Kisko
Lindström Gösta Helsinki
Lindström Gösta Fridolf 9.3.1901 Helsingin pitäjä
Lindström Kaarlo August 21.8.1903 Helsinki s
Lindström Kalle Johannes 16.2.1902 Lieto
Lindström Karl Axel 17.8.1900 Turku
Lindström Viljo Heinola mlk
Lindström Yrjö Johannes Matinpoika 25.8.1900 Somero
Lindvall Eino 27.10.1900 Kemiö
Linnaluoto Paavo Jalmari 4.10.1917 Turku
Linnanen Yrjö Albert 21.5.1904 Hollola
Linnavuori Toivo Viktor Juhonpoika 4.6.1901 Viipuri mlk
Linstedt Yrjö Olavi 30.11.1900 Tyrvää
Lipponen Toivo Nikodemuksenpoika 17.7.1900 Johannes
Lisitzin Georg 10.3.1902 Oulu
Ljungqvist Karl Johan 4.4.1913 Kirkkonummi
Lomberg Georg Urho 6.11.1901 Lohja
Loponen Jalmari 20.6.1901 Rautu
Loukkulahti Kustaa Olavi 29.7.1900 Teisko
Luhalahti Paavo Einar 26.9.1900 Tampere
Lund Johannes Nikolai 3.4.1901 Jokioinen
Lund Juho Jalmari 27.12.1901 Halikko
Lundberg Erlandi Mikael 29.4.1902 Punkalaidun
Lundberg Hugo Valdemar Iisakinp. 16.5.1902 Bromarv
Luoma Edvard 1901 Vehkalahti
Luoma Wiljo Mattias Matinpoika 30.3.1902 Kauhajoki
Luomaharju Eetu 15.7.1900 Ruovesi
Luoto Erik J. 1901 Tampere
Luukkonen Emil Jakob 13.3.1901 Hanko mlk
Luukkonen Uuno Jalmari 16.6.1901 Kymi
Luukkonen Weikko Evert 15.8.1901 Laukaa
Lyytinen Niilo Salomon 9.6.1901 Kivijärvi
Långfors Paavo Anton 30.7.1901 Pori mlk
Lähdeviita Niilo Eemeli Fransinpoika 21.11.1900 Lavia
Lähteenkorva Esko Eelis 29.3.1902 Tammela
Lähteenmäki Antti 1902 Loimaa
Lähteenmäki Jenny Maria 2.11.1900 Kaarina
Lähteenmäki Kalle Vihtori Wilhonpoika 13.9.1901 Hämeenkyrö
Lähteenmäki Mauritsi 19.7.1903 Loimaa
Lähteenmäki Urho 1.11.1900 Loimaa
Länsi Aapeli 31.7.1900 Helsinki p
Löfström Fritiof August Torsten 1.11.1902 Helsingin pitäjä
Lönn Gunnar Wilhelm 17.1.1901 Helsingin pitäjä
Lönnfors Oskar 11.9.1900 Loviisa
Lönnqvist Lauri Aleksander 10.12.1900 Pohja
Lönnroos Otto Olavi 15.1.1901 Urjala
Lönnroos Toivo Rudolf Malakianp. 6.3.1902 Forssa / Tammela
Löpar Kustaa Valfrid 1902 Viipuri mlk
Löyskä Aune Alina 1915 Viipuri mlk
Löytty Aino 27.10.1901 Kymi
Maaranen Mooses 12.12.1900 Kuolemajärvi
Makkonen Paavali Rikhard Petterinpoika 1.8.1900 Lappee
Makonin Evhenij 1.1.1901 Hamina
Malin Aino 29.10.1900 Hyvinkää
Malin Lyyli Juhontytär 25.5.1900 Kivennapa
Malin Uuno Valtteri 8.4.1901 Ahlainen
Malinen Antero 27.5.1903 Kotka
Malinen Sulo Edvard 1901 Orimattila
Malmberg Ernst Vilhelm 22.2.1902 Hanko mlk
Malmström Erik Mauritz 26.6.1901 Helsingin pitäjä
Malmström Karl Nikolai 17.11.1900 Somero
Manelius Allan Petterinp. 13.1.1901 Turku
Mann Toivo Mikonp. 4.9.1901 Valkeala
Mannelin Paavo Ilmari 2.8.1901 Ahlainen
Mannila Kustaa Erik 29.10.1900 Loviisa
Manninen Toivo Juhonpoika 17.12.1900 Terijoki
Manninen Vilho Basiliuksenpoika 30.8.1901 Lappee
Mansikkaniemi Eevertti Juhonpoika 27.4.1900 Kalvola
Marjamäki Toivo Aleksi 14.7.1902 Loimaa
Markkola Yrjö Anselm 10.5.1900 Tyrvää
Marthens Bertil Gustaf 11.2.1901 Kurkijoki
Martikainen Iida Amanda Juhontytär 9.6.1901 Valkjärvi
Martin Emil Anshelm Juhonpoika 30.8.1900 Lappee
Marttila Paavo Verner 24.12.1902 Kymi
Matikainen Nikodemus 11.12.1902 Kuolemajärvi
Matikainen Väinö Vilho 28.9.1900 Kuolemajärvi
Mattila Aarne Johan 29.6.1901 Pyhäranta
Mattila Frans Johannes 1.2.1901 Kokemäki
Mattila Juho Jalmari Kallenpoika 25.10.1901 Luopioinen
Mattila Lauri 5.7.1901 Ruovesi
Mattila Weikko Oskari 1901 Mestattu
Mattsson Albin Walentin 4.1.1901 Loviisa
Mattsson Karl Emil 11.3.1901 Tuusula
Medvedev Aleksandr Nikolajevitš 1901 Pietari
Mellanen Juhana Matinpoika 27.6.1902 Uusikirkko VL
Meriaalto Mauri Jaakko 13.1.1903 Loviisa
Mešin Iosif Vikentjevitš 1901
Mesterhahl John Fredrick 1902 Tampere
Metiäinen Lauri 12.1.1902 Helsinki p
Metsämäki Juho Reinhold 26.8.1901 Yläne
Mettälä Aimo Nikodemus Nikodemuksenpoika 15.8.1900 Kullaa
Mielonen Toivo Johannes 21.2.1902 Helsinki s
Miettinen Adolf 21.2.1902 Kotka
Miettinen Juho Asser 6.7.1900 Artjärvi
Miettinen Olga 1901 Viipuri mlk
Miettinen Sigrid Aleksandra 19.8.1900 Mäntyharju
Miettinen Toivo Henrik 3.4.1900 Kotka
Miettinen Yrjö 16.4.1901 Heinola
Mihailov Pavel Aleksandrovitš 1901
Mihailov Vasili Mihailovitš 1902 Tver
Mikkola Jenny Pauliina 28.9.1901 Pälkäne
Mikkonen Sulo Juhonpoika 15.3.1901 Kaukola
Miklsson Lauri Villehard 21.1.1901 Forssa / Tammela
Moberg Viktor Aleksander 3.4.1901 Perniö
Moilanen Johannes Alfred 24.6.1900 Kivennapa
Moisio Frans Arttur 19.3.1901 Alastaro
Moisio-Tyrkkö Kalle Aleksius 28.1.1901 Virrat
Monto Mikko 10.12.1900 Rautu
Montonen Walfrid Aadolfinp. 2.10.1901 Koivisto
Muinonen Aaro Matias 22.3.1901 Hamina
Multanen Juhana Heikinpoika 1.9.1900 Kitee
Murros Tellervo 9.8.1903 Tampere
Murtomäki Erkki Hermanni 7.6.1902 Keuruu
Murtomäki Karl Viktor 17.9.1901 Tuusula
Musto Eino Vihtorinpoika 30.12.1900 Sippola
Myllylä Niilo Matias 7.12.1900 Ruovesi
Myllymäki Toivo Nikolai 3.2.1901 Tyrvää
Mytkämäki Viljo Antero 30.11.1900 Ähtäri
Myyrä Hjalmar Fredrik Viktorinpoika 1.11.1901 Nuijamaa
Mäennenä Matti Matinpoika 5.7.1901 Sievi
Mäenpää Eino Mattias Fransinp. 21.2.1902 Kauvatsa
Mäenpää Esko Vihtori 12.6.1903 Tyrvää
Mäkelä Abel Akaa
Mäkelä Frans Vihtor 27.9.1900 Yläne
Mäkelä Frans Yrjö 19.4.1901 Alastaro
Mäkelä Ilmari 25.6.1901 Kärkölä
Mäkelä Otto Johannes 2.7.1902 Tammela
Mäkelä Toivo Johannes 11.6.1903 Loimaa
Mäki Ingrid Josefina 10.10.1900 Dragsfjärd
Mäki Kalle Vihtori 31.7.1900 Lempäälä
Mäki Reino Leonard 1912 Kranaatin räjähdys
Mäki-Antila Toivo Johannes 21.9.1900 Kurikka
Mäkiaho Vilho Emanuel Manunp. 13.12.1901 Orivesi
Mäkinen Aleksi 1901 Längelmäki
Mäkinen Artturi Rafael 25.2.1901 Tampere
Mäkinen Arvi 20.8.1900 Jyväskylä
Mäkinen Arvi Johannes Augustinp. 4.7.1900 Teisko
Mäkinen Eedvard Etunpoika 21.10.1900 Kuru
Mäkinen Eero A. 1901 Tampere
Mäkinen Elias Enok 3.1.1904 Hausjärvi
Mäkinen Elo Kalervo 1903 Ammuttu
Mäkinen Fanny Matilda 4.3.1903 Pirkkala
Mäkinen Frans Nikolai 13.10.1900 Loimaa
Mäkinen Juho Allan 2.1.1901 Ulvila
Mäkinen Kaarle Edvard 11.3.1900 Ähtäri
Mäkinen Kaarlo Osk. 8.7.1902 Pyhäjärvi UL
Mäkinen Kalle 1901 Luopioinen
Mäkinen Kalle Antero Manunpoika 7.10.1900 Ruovesi
Mäkinen Lauri Edvard 5.3.1901 Hattula
Mäkinen Lauri Nikolai Miinanpoika 27.5.1901 Mellilä
Mäkinen Martti Eemeli Heikinpoika 23.11.1900 Hauho
Mäkinen Onni Efram Usko Hilmanpoika 8.10.1902 Viljakkala
Mäkinen Pentti Johannes 7.3.1901 Ruovesi
Mäkinen Rafael 22.3.1901 Oripää
Mäkinen Väinö 18.11.1900 Keuruu
Mäkinen Väinö Ilmari 12.11.1900 Ahlainen
Mäkinen Wäinö 1901 Loppi
Mäkinen Wäinö Aleksanteri 29.7.1900 Myrskylä
Mäkinen Yrjö Viljam 14.9.1902 Tampere
Mälli Arvo Vihtori Iisakinpoika 4.1.1902 Kullaa
Mänty Arthur Adolf 7.7.1901 Tampere
Mänty Kalle Johannes Juhonp. 16.10.1900 Tampere
Mänty Viljo Henrik 25.3.1902 Tampere
Mäntylä Lauri Jaakko Oskarinpoika 22.7.1900 Marttila
Mäntynen Kalle Edvard 6.2.1902 Messukylä
Mätinki Matti Yrjönpoika 6.6.1903 Muolaa
Mättö Joonas 1901 Viipuri mlk
Mäyrä Paavo Vihtori 23.6.1900 Tuusula
Naumoff Aleksandr Vladimirovitš Viipuri1902 Murhattu
Neiberg Erkki 18.5.1903 Lahti
Niemelä Elias 27.4.1901 Ypäjä
Niemelä Georg Osvald 2.3.1901 Porvoo
Niemi Aina Matilda 23.4.1901 Sääksmäki
Niemi E. Tuusula
Niemi Iisak Nikolai Erl.poika 11.9.1900 Köyliö
Niemi Johan Valter 31.12.1900 Ylivieska
Niemi Kaarle Sylvesterinpoika 2.3.1902 Valkeala
Niemi Kauko Emil 19.8.1907 Helsinki s
Niemi Martta Elina 9.8.1901 Tuusula
Niemi Oskar Edvard Juhonpoika 7.3.1901 Pori mlk
Niemi Sulo Vihtori 17.3.1900 Myrskylä
Niemi Väinö Voldemar 9.3.1901 Iitti
Nieminen Aaro Arvid 14.7.1901 Hanko mlk
Nieminen Aina Lyydia 9.2.1902 Sääksmäki
Nieminen Anna 31.3.1902 Hyvinkää
Nieminen Eino Aksel Akselinpoika 14.3.1902 Vesilahti
Nieminen Eino Liisanp. 17.2.1902 Punkalaidun
Nieminen Emil 1901 Kisko
Nieminen Hjalmar Aleksanteri Antinpoika 20.11.1902 Valkeala
Nieminen Juho Artturi 8.5.1902 Hämeenlinna
Nieminen Kaarlo Johan 29.6.1905 Lempäälä
Nieminen Kalle Robert 8.6.1902 Hauho
Nieminen Kustaa Adolf 13.3.1902 Nurmijärvi
Nieminen Lauri Valdemar 12.6.1900 Teisko
Nieminen Niilo Nikolai 30.12.1900 Karuna
Nieminen Oskar Rikhard 11.9.1900 Tampere
Nieminen Paavo Wihtori 20.9.1900 Hämeenkyrö
Nieminen Reino Arvid 25.9.1900 Teisko
Nieminen Sulo Leonard 27.10.1900 Pyhäjärvi UL
Nieminen Toivo Johannes 10.8.1902 Piikkiö
Nieminen Vilho Nikolai 24.9.1902 Pirkkala
Nieminen Vilho Valter 10.5.1901 Sääksmäki
Nieminen Wäinö Johannes 5.2.1901 Helsingin pitäjä
Nieminen Yrjö Kustaa 28.2.1902 Teisko
Niini Martti Eemil 4.9.1900 Ulvila
Niinikorpi Niilo Fredrik 30.10.1901 Vampula
Niittymäki Erkki 27.5.1901 Humppila
Nikander Karl Johan 10.4.1902 Tuusula
Nikitin Semjon 3.2.1901 Pietari
Nikkanen Salomon Ristonpoika 28.10.1900 Uusikirkko VL
Nikkilä Teodor 16.3.1901 Iitti
Nikkinen Boris 18.3.1902 Terijoki
Nikkinen Väinö Jalmar Tahvonpoika 28.11.1901 Lappee
Nikkonen Väinö David Otonpoika 20.6.1900 Ruokolahti
Nikus Joonas 1904 Kivennapa
Nilsson Gerda Wilhelmina Axelintytär 1.6.1913 Rauma
Niskanen Hannes Ilmari 27.3.1901 Viitasaari
Niskanen Kaarlo Johannes 25.5.1900 Tohmajärvi
Nissilä Elli 3.6.1901 Kalvola
Nissilä Josefina 26.4.1902 Sääksmäki
Nissilä Naemi Elisabeth 15.2.1902 Tammela
Nissinen Veikko Juho 1901 Ammuttu
Nojanen Kalle Einar 1.3.1902 Hollola
Nokelainen Tuomas Tahvonpoika 1901 Pyhäjärvi VL
Nokkala Arvid Arttur 31.10.1901 Hämeenkyrö
Nousiainen Huugo Johannes Anna-Eliisanpoika 21.7.1913 Lappee
Nousiainen Yrjö (Edvard Edvardinpoika) 20.6.1900 Impilahti
Nummela Arvid Rikhard 21.12.1900 Somero
Nummela Tuomo Nikolai 23.12.1903 Loimaa
Nummela Wilho Iivari Villenpoika 9.4.1902 Pälkäne
Nummelin Armas Eemil 30.7.1900 Messukylä
Numminen Arvo Johannes 30.5.1901 Rauma
Numminen Väinö Armas Iisakinpoika 11.6.1917 Rauma
Nummiranta Paul Henrik 7.12.1901 Marttila
Nuora Matti Vilhelm Matinpoika 6.9.1900 Sakkola
Nuppunen Toivo Fredrik 26.8.1900 Pohja
Nurmela Vilho Johannes 6.12.1900 Tampere
Nurmela Vilho Theodor 12.3.1901 Helsinki s
Nurmi Elli Elisabet 1911 Haavoittuneena kuollut
Nurmi Elsa Ester 26.12.1902 Lahti
Nurmi Lauri Oskarinpoika 10.3.1902 Tuulos
Nurminen Ida Maria 19.4.1901 Mäntsälä
Nurminen Ihanelma Villentytär 10.3.1903 Hauho
Nurminen Johannes 13.2.1901 Asikkala
Nurminen Kustaa Antero 26.4.1901 Pori mlk
Nurminen Yrjö 4.4.1900 Helsinki s
Nuutila Kalle Taavinpoika 28.1.1901 Elimäki
Nuutti Esko 1904 Lempäälä
Nyberg Elis Sanfrid 18.9.1901 Inkoo
Nyberg Lauri Ferdinand 1.8.1900 Keikyä
Nybom Johan Viking 30.4.1900 Pernaja
Nykänen Oskar Adolf Rietunp. 5.11.1900 Koivisto
Nylund Artur Julius 23.12.1901 Pietarsaari mlk
Nylund Kaarle Johannes 12.10.1900 Ahlainen
Nyman Arthur 18.11.1900 Asikkala
Nyman Nils Georg 4.1.1902 Helsingin pitäjä
Nyman Otto Jalmari 9.6.1901 Helsingin pitäjä
Nyman Paavo Nikolai 2.4.1902 Forssa / Tammela
Nyman Uno Vilhelm 9.12.1900 Muhos
Nyqvist Karl August 3.10.1900 Vaasa
Nysi Lauri Ilmari 21.9.1900 Kauvatsa
Nyström Juho Evert 6.4.1901 Hausjärvi
Nyström Karl Oskar 26.10.1900 Helsinki s
Nyström Lauri Armas 3.4.1901 Helsinki s
Nyström Selim Vilh. 7.4.1901 Tuusula
Nyyssönen Eino Edvard 8.3.1901 Espoo
Oittinen Kalle 2.4.1901 Padasjoki
Oiva Väinö Mikael 20.9.1901 Kaarina
Oivukkamäki Joeli Martti 28.10.1900 Alastaro
Ojala Anselm 21.4.1900 Nastola
Ojala Eino Eerikki 9.3.1901 Pirkkala
Ojala Henrik Niilo Maarianpoika 19.1.1902 Mietoinen
Ojala Kauno Valdemar 7.4.1901 Asikkala
Ojala Viljo Vihtori 4.6.1901 Tyrvää
Ojala Väinö Tampere
Ojanen Wihtori 1901 Alastaro
Oksanen Katri Emilia 12.5.1900 Nurmijärvi
Oksanen Lauri Oskari 1.5.1901 Huittinen
Oksanen Niilo Aleksi 9.6.1902 Helsinki s
Oksanen Topias Verner 2.11.1900 Nastola
Oksanen Urho Selim 20.2.1901 Vihti
Oksanen Väinö Armas 10.10.1900 Lammi
Olenius Artur Vilhelm 31.10.1901 Sipoo
Olin Edvin Rafael 29.4.1900 Espoo
Olin Ivar Rudolf Osvald 22.8.1900 Espoo
Olin Kaarle William 17.9.1901 Myrskylä
Ollikainen Väinö Arvid Albaanuksenpoika 16.12.1900 Soini
Oras Emil Aleksander 14.8.1900 Helsinki s
Ostrovskij Leontij 18.7.1901 Kyyrölä
Ouvinen Helmi Inkeri 1904 Viipuri mlk
Paatero Paavo 1901 Pori
Paavola Arvo Eemil 8.1.1902 Huittinen
Paganus Tyyne Kaarlentytär 15.7.1901 Kaukola
Pajari Johannes Pietarinpoika 27.7.1903 Rautjärvi
Pajunen Onni Jafet 28.9.1900 Lapinjärvi
Pajunen Toivo Aaprami 22.11.1901 Längelmäki
Palenius Hilja 28.2.1901 Helsinki e
Palenius Reino Johannes 15.6.1900 Helsinki p
Palin Arvo Fredrik 18.7.1901 Urjala
Palin Johan S. Helsingin pitäjä
Palin Toivo Ilmari 2.5.1901 Mikkeli
Pallari Matti Aapo 22.6.1900 Rovaniemi
Palm Herman Albin 12.7.1900 Porvoo
Palmu Aili Eufrosyne 1900 Kaatunut
Palmu Sulo Armas 13.10.1903 Espoo
Palo Kalle Viljam 1902 Janakkala
Palomäki Arvi Ilmari 25.8.1900 Oulu
Palomäki Toivo Verner 16.8.1901 Vahto
Palonen Eino 1901 Tampere
Palonen Eino Leander 27.2.1901 Punkalaidun
Palonen Niilo Aleksanteri Simonpoika 11.9.1900 Kuru
Palonen Uuno Walter 26.5.1901 Nakkila
Palonpää Paavo Johannes Juhonpoika 24.7.1900 Ulvila
Panschin Vasilij Ioannovitsh 27.4.1901 Kivennapa
Parhiala Eerik Vilpas Matinpoika 18.8.1900 Forssa / Tammela
Parila Helmi Katariina 2.1.1901 Säkylä
Parkkonen Johan Fjalar 10.11.1901 Tuusula
Parviainen Wilho 3.3.1901 Kaavi
Pasanen Matti Elias 20.12.1900 Tuusula
Pehkonen Aino Kristina 8.3.1905 Kuolemajärvi
Pehkonen Matti Elias 16.6.1901 Kuolemajärvi
Pekkanen Rudolf Kustaanpoika 18.7.1900 Lappee
Pellonperä Urho 1903 Vampula
Pellonpää Mikael Kallenpoika 13.11.1900 Forssa / Tammela
Peltola Aarne Antoninpoika 18.6.1900 Valkeala
Peltola Eino Tanelinpoika 20.5.1900 Virolahti
Peltola Kalle Anton 1.12.1901 Yläne
Peltomäki 21.7.1918 Akaa
Peltonen Antero Nikolai 10.12.1901 Hämeenkyrö
Peltonen Eino Oskar 14.2.1900 Tampere
Peltonen Emil Armas 21.4.1900 Hollola
Peltonen Ester 1.9.1900 Sääksmäki
Peltonen Kalle Artturi 25.1.1901 Hämeenkyrö
Peltonen Kalle Johannes 14.10.1900 Vanaja
Peltonen Kosti Jalmari 8.5.1901 Punkalaidun
Peltonen Paavo Johannes 4.5.1900 Ulvila
Peltonen Toivo 1909 Kokemäki
Peltonen Valto 1.8.1900 Koski HL
Pentikäinen Armas Väinö 1901 Vahingonlaukaus
Penttilä Aatto Olavi Kaarlonpoika 28.4.1906 Antrea
Penttilä Antti Nikolai 18.8.1901 Oripää
Penttilä Frans Eerlanti 23.2.1904 Sääksmäki
Penttinen Nikolai Ludvig 2.10.1900 Hämeenkyrö
Perkiö Paavo Nikolai 5.5.1902 Koski TL
Perttula Sylvi Aleksandra Ikaalinen1908 Haavoittuneena kuollut
Perus Kosti 17.7.1902 Turku
Perämaa Eeva Elisabet Maria 8.10.1900 Tyrvää
Peterkoff Aksel Alex Siuntio
Petra Niilo Ensio 7.4.1900 Lapua
Pettersson Frans Felix 27.3.1901 Ähtävä
Pettersson Gert 1.4.1900 Tukholma
Pettersson Väinö Harald 20.8.1901 Helsinki s
Pietikäinen Armas Arto 29.10.1900 Helsinki s
Pietilä Aaro Einari 25.12.1901 Tyrvää
Pietiäinen Johannes 5.6.1901 Rautu
Pihlaja Heikki 8.11.1902 Pori mlk
Pihlajaniemi Ilmari Joh. 13.8.1902 Mikkeli
Pihlajaniemi Jaakko Wiljami Jaakonpoika 8.9.1900 Kauhajoki
Pihlman Urho Jooseppi Juhonpoika 22.12.1900 Kullaa
Pihlman Urho Viljo Heikinp. 23.5.1902 Nurmijärvi
Piirilä August 6.6.1901 Hattula
Piironen Karl Henrik 2.12.1900 Kotka
Pikkarainen Yrjö Hemminki 13.9.1900 Oulu
Pitkänen Antti 1902 Viipuri
Pitkänen Vilho Ilmari 9.12.1900 Joensuu
Pohjola Arvo Leonard 16.9.1900 Viipuri mlk
Pohjola Felix Edvard 30.6.1901 Hollola
Pohjola Wäinö Urleanus 25.5.1902 Noormarkku
Pohjolainen Johannes 23.6.1900 Sulkava
Polakka Paavo Pentti 18.3.1900 Sääksmäki
Polvinen Tuomas Armas 5.12.1901 Mikkeli
Procopae Henrik Samuel Hermaninp. 4.6.1901 Kymi
Puhakka Yrjö Sakari 22.4.1901 Kymi
Pukero Vilho 1904 Viipuri mlk
Pukkila Wäinö Sylvesterinp. 9.8.1901 Valkeala
Pullinen Antti 8.7.1902 Antrea
Pullinen Emil Ensio 1901 Viipuri mlk
Puromäki Toivo Aleksander 23.2.1901 Ähtäri
Pursiainen Sulo 1917 Ammuttu
Pusa Juhana Esaianpoika 25.7.1900 Lappee
Putto Aleksander Martinpoika 24.1.1901 Rautjärvi
Puurtinen Oiva 26.7.1900 Viipuri
Puurunen Reino Vilho 8.2.1901 Lapinlahti
Puustinen Ilmari Henrik Aapelinpoika 28.1.1902 Lappee
Puutanen Mari 1902 Huittinen
Pyhäniemi Uuno Iivari 22.8.1900 Tyrvää
Pähkinistö Yrjö 21.3.1902 Kiukainen
Päivinen Tauno Vilho Kallenpoika 1.6.1900 Kitee
Päiväsalo Ahti Adolf 6.10.1902 Tampere
Pärnänen Yrjö 19.9.1902 Viipuri
Pöksyläinen Toivo Teofilus Matinpoika 13.10.1902 Koivisto
Rahkonen Eino Arvid 11.5.1900 Tampere
Rahkonen Ester Elisa 1902 Viipuri mlk
Raita Einar Kaarlo 24.9.1901 Rauma
Raita Emil Kustaa Ferdinand 3.4.1900 Rauma
Raita Oiva Aleksander 17.7.1901 Kotka
Raitanen Eero Fredrik 13.7.1901 Mellilä
Rajala Aksel Johannes Almanpoika 10.3.1901 Alastaro
Rajala Kaarle Yrjö 21.4.1901 Kokemäki
Rajala Vihtori Nikolai 27.9.1900 Hämeenkyrö
Rampanen Antti 3.6.1900 Rautu
Randén Lauri Johannes Fredrikp. 1.7.1900 Forssa / Tammela
Ranne Lauri Eugen 13.4.1902 Ulvila
Ranni Eerik Basiliuksenpoika 15.9.1900 Jyväskylä mlk
Ranta Vihtori Jalmari 20.9.1900 Pori
Ranta Väinö Juhonpoika 3.11.1901 Viipuri mlk
Rantala Yrjö Aleks. 20.1.1901 Karjalohja
Rantala Yrjö Johannes 12.4.1901 Lappi TL
Rantanen Eero Janakkala
Rantanen Eeva Kaarlentytär 18.6.1909 Vesilahti
Rantanen Frans Jalmar 6.2.1901 Loimaa
Rantanen Hilja Katarina 17.11.1903 Tampere
Rantanen Jairus Epifanes Antinpoika 1901 Nousiainen
Rantanen Saima Josefiina 29.4.1900 Pirkkala
Rantanen Tuure 9.1.1901 Korpilahti
Rantanen Uno Einar 25.3.1902 Lahti
Rantanen Urho Henrik 22.3.1901 Urjala
Rantanen Veikka 26.9.1901 Urjala
Rapeli Uuno 23.10.1901 Johannes
Rapo Juho Jalmari 7.4.1901 Jaakkima
Rapp August Wilho 13.3.1903 Lohja
Rasi Sylvester Sylvesterinpoika 16.2.1902 Nuijamaa
Rastas Ilmari Matinpoika 6.6.1901 Kurkijoki
Ratia Wilho Toivo Paavonp. 7.9.1900 Koivisto
Rauha Eino Hjalmar 1.1.1902 Pornainen
Rautalin Paavo Johannes 19.1.1901 Urjala
Rautanen Johan Einar 13.2.1901 Ruotsinpyhtää
Rautiainen Kustaa Vilhelm 11.8.1900 Joroinen
Rautiainen Robert 28.7.1900 Värtsilä
Rauäng Eino Anselm 14.10.1900 Pomarkku
Reilin Lauri Richard Richardinpoika 9.3.1901 Vesilahti
Reiman Emil Enokinpoika 14.2.1901 Iitti
Renholm Gösta Anders 30.11.1901 Pernaja
Renvik Toivo Onni 24.9.1900 Pori
Repo Wäinö Efraiminpoika 4.3.1901 Kesälahti
Reponen Otto Waldemar 4.5.1901 Kymi
Reuna Aaro Vihtori 1.7.1901 Pori mlk
Riipinen Wilho Nestor 1.5.1900 Helsinki s
Rikkilä Juhana Juh. poika 28.5.1900 Savitaipale
Ringbom Kaarlo Ilmari 11.10.1904 Pirkkala
Rinki Yrjö Ernesti 21.4.1901 Punkalaidun
Rinne Paul Emil Mikonpoika 5.12.1901 Kivennapa
Rintala Antti Juhonpoika 4.8.1900 Orimattila
Rjažev Pavel Antonovitš
Rosberg Alli Irene 19.1.1903 Sääksmäki
Rosenblad Sylvester 5.2.1901 Pusula
Rosendahl Martti Johannes 8.11.1901 Rauma mlk
Rosendahl Otto Juhonpoika 21.5.1900 Kuhmalahti
Rosenlund Kustaa Villiam 10.6.1900 Rauma
Rosenlund Severi Uuno Uunonpoika 23.11.1917 Rauma
Rosnell Jalmari Mikael 30.9.1900 Kiukainen
Rosvall Eino August Fransinpoika 7.9.1917 Rauma
Roth Gunnar Rudolf 5.6.1902 Sipoo
Ruhanen Väinö Johannes Juhonpoika 1902 Lappee
Rundbacka Frans Felix Alfredsson Pettersson 27.3.1901 Ähtävä
Ruoho Väinö 1901 Juupajoki
Ruoholahti Yrjö Albert 11.9.1902 Lemu
Ruokonen Arvo Marianpoika 1.9.1900 Terijoki
Ruotsalainen Johannes Wilhelminpoika 7.5.1900 Kivennapa
Ruuska Sulo 26.10.1901 Pihtipudas
Ruusunen Konr. Wilh. 11.11.1900 Pöytyä
Ruusunen Sanna Amanda 9.5.1901 Kiikka
Ruuth Sampo Ilmari 31.10.1900 Joensuu
Ryhänen Olavi Veikko 6.6.1902 Savonlinna
Rüster Yrjö August 1906 Ammuttu
Rytkönen Evert Kustaanp. 8.9.1900 Karttula
Ryösä Yrjö Armas 5.5.1900 Hiitola
Råman Yrjö 28.7.1901 Helsinki p
Räisänen Antti 15.12.1902 Haapavesi
Räsänen Aulis 13.9.1900 Kotka
Räsänen Leo William Antti-Juhonpoika 30.3.1900 Varkaus / Leppävirta
Rönnberg Gustav Edvin 26.11.1901 Kirkkonummi
Röös Toivo Aaron Juhonpoika 1907 Vahingonlaukaus
Saari Brynolf Johannes 17.8.1900 Pyhäjärvi UL
Saari Juho Ilmari 8.8.1900 Kiukainen
Saari Juho Stefanus Heikinpoika 26.12.1901 Pälkäne
Saari Vieno Ingeborg 1905 Räjähdysonnettomuus
Saarijoki Lauri Juhonpoika 8.8.1900 Hauho
Saarinen Adolf Kustaa 1902 Rauma
Saarinen Aksel Evert Antinpoika 1.5.1900 Kuorevesi
Saarinen Armas A. 1902 Tampere
Saarinen Bruuno Valfrid 29.8.1901 Ahlainen
Saarinen Eino Johannes 27.6.1900 Akaa
Saarinen Ida Vilhelmina Idantytär 23.12.1900 Hauho
Saarinen Juho Valter 27.6.1900 Längelmäki
Saarinen Martta Emilia 11.3.1902 Hausjärvi
Saarinen Maunu Ernesti 25.12.1900 Huittinen
Saarinen Oskar Nikolai Oskarinpoika 1.5.1901 Pirkkala
Saarinen Yrjö Ilmari 5.7.1900 Pornainen
Saario Gustaf Hjalmar 20.5.1901 Lohja
Saaristo Toivo Mikael 7.11.1901 Hämeenlinna mlk
Sahlstedt Edvin Jalmar 15.8.1900 Forssa / Tammela
Sahlström Kalle Kustaa 1901 Loppi
Sainio Kustaa Kaino 10.12.1902 Uusikirkko TPL
Sainio Leonard Mikael 28.9.1900 Porvoo mlk
Sainio Yrjö Harald 19.3.1902 Helsinki s
Saira Eino Adaminpoika 30.3.1902 Lemi
Saira Vilho 26.9.1901 Luumäki
Saks Harald Johannes 22.6.1901 Helsinki sr
Sal Aina Sofia Kallentytär 21.3.1901 Sääksmäki
Salava Toivo Fredrik 8.4.1902 Helsinki s
Salin Alvar 1901 Angelniemi
Salin Viljo Sefanias 9.8.1901 Tampere
Salmela Eemil 4.2.1901 Ruovesi
Salmela Leo Valdemar 25.12.1902 Pirkkala
Salmi Armas Vilho 6.4.1902 Hämeenkyrö
Salmi Johan Olavi Tampere1904 Kranaatin räjähdys
Salmi Karl Aleksander 15.4.1901 Helsinki s
Salmi Onni 5.4.1901 Kiukainen
Salmi Onni Bernhard 25.4.1902 Ulvila
Salmi Tyyne 1904 Janakkala
Salmi Väinö Alarik 29.12.1901 Turku
Salminen Anton 21.6.1900 Huittinen
Salminen Antti 22.3.1900 Heinola mlk
Salminen Artturi Severin Juhonpoika 22.10.1900 Juupajoki
Salminen Erkki Johannes 27.11.1900 Suoniemi
Salminen Johannes Albert 29.8.1901 Tampere
Salminen Juho Enok 1.6.1901 Heinola
Salminen Kaarle Verner Heikinpoika 15.10.1900 Pälkäne
Salminen Kaarlo Lemmetty 8.9.1900 Helsinki
Salminen Karl Vilho 28.1.1902 Asikkala
Salminen Lennart Gustaf 3.8.1902 Helsingin pitäjä
Salminen Nestori 18.9.1901 Längelmäki
Salminen Otto Hemmi 20.5.1900 Längelmäki
Salminen Toivo 1901 Tampere
Salminen Toivo Artur 1902 Loimaa
Salminen Vilho Juhana Kustaa 24.11.1900 Sahalahti
Salminen Yrjö Artturi 22.4.1901 Helsinki s
Salminen Yrjö Einar 28.7.1900 Somero
Salo Kaarlo Gunnar Kaarlonpoika 21.11.1902 Valkeala
Salo Martti Aleksanteri 12.11.1902 Loppi
Salo Otto Aukusti Heikinpoika 21.6.1901 Tyrväntö
Salo Saida 16.10.1901 Urjala
Salo Vilho Armas 8.2.1902 Halikko
Salomaa Viljo Veikko 15.8.1900 Helsingin pitäjä
Salonen Aleksanteri Juhonpoika 18.9.1901 Kauhajoki
Salonen Benhart Myrskylä
Salonen Bruno Adolf 11.10.1902 Helsinki e
Salonen Eino Teisko
Salonen Juho Markus Fransinpoika 11.2.1901 Eurajoki
Salonen Kaarle Aataminpoika 22.5.1900 Kuhmoinen
Salonen Oskari Vihtorinus Kaarlenpoika 26.4.1901 Kullaa
Saloniemi Aleksander Nikolai 7.4.1900 Yläne
Saloranta Ester Elisabet 22.9.1902 Turku
Salovaara Sulho Arvid Kiikka1907 Vahingonlaukaus
Sandberg Albert Bernhard 19.4.1901 Siuntio
Sandberg Paavo Ilmari 16.11.1900 Harjavalta
Sandberg Viljo Nikolai 16.11.1902 Mäntsälä
Sandelin Viktor Arvid Johannesson 13.12.1900 Maalahti
Sandell Sulo Frans Fransinp. 28.7.1901 Kisko
Sandstedt Viljo 6.6.1900 Lahti
Sandström Arthur Edvard Kallenp. 20.1.1902 Helsinki e
Sandström Niilo G. 1901 Tampere
Santala Alpo Erland 30.8.1901 Pori mlk
Santanen Juho Sakari 22.8.1900 Ulvila
Santanen Lauri Nestori 2.12.1901 Kauvatsa
Santio Urpo Leo 23.5.1900 Metsämaa
Saren Niilo Aug. 14.10.1902 Lempäälä
Sarlund Eero Hermanninpoika 6.9.1900 Kontiolahti
Sassi Kaarle 3.7.1901 Viipuri mlk
Saviluoto Wille Iidanpoika 22.6.1900 Ylivieska
Savinen Kustaa Ensio 27.12.1901 Honkilahti
Schavakin Anatolij Matfejev 1902 Mestattu
Seitsonen Juho Matinpoika 6.6.1901 Antrea
Selander Lauri 7.12.1901 Sahalahti
Selenius Saara Susanna Helsinki1904 Vahingonlaukaus
Selin Aune Maria 13.4.1901 Sääksmäki
Selin Elo Aukusti 5.8.1900 Ulvila
Selin Martti Johannes 10.8.1902 Sääksmäki
Seppälä Erkki Johannes 18.5.1901 Oripää
Seppälä Lauri Eerikki 19.5.1900 Sahalahti
Seppälä Robert Walentin Robertinpoika 29.3.1901 Kihniö
Seppälä Wihtori Anttoninp. 18.1.1901 Vehkalahti
Serenius Paavo 1902 Nurmijärvi
Serin-Sundbäck Uuno Olavi 24.7.1903 Noormarkku
Setälä Anna Aleksandra Vilhelmintytär 9.9.1903 Vesilahti
Setälä Erkki Johannes 4.5.1901 Harjavalta
Setälä Kustaa Nikolai Kustaanpoika 1.2.1901 Kullaa
Setänen Antti 4.4.1901 Juupajoki
Seuranen Ture Samuel 16.3.1901 Hausjärvi
Severinkangas Kalle Mikaeli 20.4.1903 Kemijärvi
Sieriniemi Kalle Vilho 8.12.1900 Rovaniemi
Sihvo Antti Antinpoika 19.6.1901 Muolaa
Siitonen Pekka Juhonpoika 14.11.1900 Parikkala
Siivonen Johan Verner 18.8.1900 Uusikaupunki
Silander Arvo Gottfrid 1.2.1901 Forssa / Tammela
Silander Lempi Ester 30.3.1901 Hyvinkää
Silfverberg Eino Johannes 10.12.1901 Pohja
Siljander Arthur Emil 6.1.1901 Vihti
Sillanpää Eetvartti Jalmari Aaronpoika 30.7.1900 Sääksmäki
Sillanpää Kalle Heikki Aaronpoika 18.1.1902 Sääksmäki
Sillanpää Rauha Maria 11.3.1902 Oripää
Sillberg Yrjö Joh. 5.11.1901 Noormarkku
Silonen Eino Johannes 27.10.1900 Urjala
Siltala Kaarle 9.5.1901 Teisko
Siltanen Lauri Sikstus 6.8.1900 Huittinen
Siltanen Toivo Oskari 4.8.1901 Punkalaidun
Silvander Gustaf Emil 9.12.1901 Siuntio
Silvennoinen Lauri 6.2.1901 Kerimäki
Silvola Gustaf Nikolai 8.12.1900 Kemiö
Simola Väinö Johannes 25.6.1900 Lappee
Simolin Aarne Armas 22.11.1900 Pornainen
Sinisalo Hjalmar Julius 5.12.1917 Lahti
Sinisalo Hugo Lahti
Sinisalo Paavo Ilmari 27.7.1901 Janakkala
Sinitko Osip Vikentjevitš 1901
Sipilä Arvi 22.12.1900 Kylmäkoski
Sippola Urho Toivo 3.11.1900 Vihti
Sippula Sulo Wäinö 16.2.1901 Jaala
Sipura Arvi 25.8.1900 Iitti
Sireeni Heino Adolf 29.6.1901 Nurmijärvi
Sirén Frans Rudolf 6.3.1902 Loviisa
Sirén Kalle Edvard 1.10.1900 Hämeenkyrö
Sirén Kalle Sulo Patrik 15.3.1901 Mäntsälä
Sirén Martti Ikaalinen
Sirén Olga Elisabet August Jalmarintytär 1908 Jääski
Sjöberg Ester Hebe 5.5.1900 Helsinki er
Sjöblom Aksel Gunnar 1.3.1902 Porin Reposaari
Sjöblom Frans Ilmari 10.12.1900 Pori mlk
Sjöblom Kalle Henrik 30.10.1902 Jokioinen
Sjöblom Toivo Anton 19.7.1901 Pöytyä
Sjögren Sten Karl Johan 9.1.1901 Turku
Sjölund Eemil Aleksander 18.8.1900 Laitila
Sjöstedt Kasper Leopold 15.11.1902 Tuusula
Sjöström Gustaf Adolf 8.6.1901 Helsingin pitäjä
Slag Agatha Matilda 5.2.1901 Sääksmäki
Smedberg Leo Waldemar 17.3.1901 Pori
Smeds Hugo Wilhelm Eriksson 7.4.1900 Mustasaari
Sohlman Aarne Walfrid 8.9.1901 Turku
Sohlman Juha Eevert 8.2.1902 Vanaja
Sohlman Kalle Eevertti 14.11.1902 Sääksmäki
Soini Jaakko Ilmari 16.5.1900 Kemi
Soininen Lauri Juhana 7.10.1900 Kuopio
Sointu Aili Esteri 12.10.1900 Tampere
Sointu Saaga Annaliisa Armidant. 1913 Kranaatin räjähdys
Sojakka Simo Jalmari 27.4.1902 Rautu
Solander Yrjö Edvin 1.7.1902 Porin Reposaari
Someroja Reino David 1904 Viipuri mlk
Sorjonen Yrjö 1901 Joutseno
Sormunen Karl Oskar 4.7.1900 Nurmijärvi
Sorvali Toivo Johannes 22.6.1902 Säkkijärvi
Spring Elis Emil 3.9.1900 Helsinki sr
Staf Tekla Maria 3.11.1900 Urjala
Stark Nestori Stefanus 3.3.1902 Kullaa
Stedingk von Styrbjörn 25.6.1901 Djursholm
Stelin Werneri Kustaanpoika 17.8.1901 Kalvola
Stem Oskari 1902 Huittinen
Sten Frans Vihtori Kustaanpoika 19.12.1901 Pori mlk
Stenberg Artur Gabriel 14.3.1901 Perniö
Stenberg Lauri Aukusti 3.5.1900 Eura
Stenman Ester Elisabeth 1907 Saanut surmansa
Stenman Kaarlo Einari Kallenpoika 22.7.1900 Sääksmäki
Stenman Wilho 3.9.1900 Kymi
Stenroos Anna Ingeborg 16.7.1901 Mäntsälä
Stenroos Gustaf Robert 20.6.1901 Tuusula
Stenroos Niilo Jalmari 16.11.1901 Huittinen
Stolt Eino Hjalmar 28.6.1900 Akaa
Stolt Valfrid Johannes 10.1.1902 Uskela
Stopp Aksel 11.9.1900 Pyhäjärvi VL
Strašnikov Nikolai Vladimirovitš
Ström Eino Johannes 29.12.1900 Kisko
Ström Georg Helsinki
Strömberg Niilo Emil 28.6.1909 Helsinki s
Strömberg Vilho Alfred 1902 Viipuri mlk
Ståhl Juho Emil 22.6.1901 Hollola
Suihkonen Martti Elis Anshelm 1.12.1902 Helsingin pitäjä
Suikkeli Kalle 1.6.1901 Hartola
Sulander Kosti Heikinpoika 3.3.1901 Eurajoki
Sulin Herman 27.6.1904 Längelmäki
Sulkanen Naimi Sofia 7.2.1903 Loimaa
Sulonen Erkki Adolf 5.6.1901 Tampere
Sultsi Otto Mooseksenpoika 2.3.1901 Valkeala
Sundell Gideon 30.8.1901 Närpiö
Sundell Tauno Edvard 1908 Haavoittuneena kuollut
Sundvall Eemil Arvid 17.8.1901 Ulvila
Suojamaa Wiljo Johannes 1.12.1900 Kiukainen
Suojanen Sigrid Maria 29.1.1901 Sääksmäki
Suolahti Martti Edvard 19.3.1902 Urjala
Suomi Urho Armas 30.9.1900 Pyhäjärvi UL
Suominen Aarne Wilhelm 22.1.1901 Lieto
Suominen Bruno Hjalmar 13.3.1904 Tuusula
Suominen Frans 31.7.1901 Kiukainen
Suominen Frans Nestor Augustinpoika 21.3.1902 Vesilahti
Suominen Johan Arvo 30.5.1901 Tammela
Suominen Karl August 17.10.1902 Helsingin pitäjä
Suominen Paavo Emil 1901 Alastaro
Suomäki Väinö Wihtori Oskarinpoika 20.6.1900 Kalvola
Sutela Aleksander 6.10.1900 Hamina
Suutari Anni Juh.tytär 8.9.1905 Savitaipale
Suutari Eevert Eemelinpoika 28.6.1900 Savitaipale
Suvi Paavo Johannes 30.10.1912 Helsinki p
Svarfvar Anders Nestor Johansson 16.1.1901 Purmo
Sviderski
Syrjälä Ida Mikontytär 11.9.1900 Mäntsälä
Syvänen Juho Valfrid Heikinpoika 29.1.1901 Pälkäne
Syvänen Paavo Mikael 2.8.1900 Tampere
Syvänen Wäinö Johannes Kallenp. 14.1.1901 Ruovesi
Säilä Aarne William 29.7.1900 Pertteli
Sällström Robert Olof 6.7.1902 Sahalahti
Söderberg Emil Ferdinand 9.4.1900 Helsinki
Södergren Yrjö Erhard 26.5.1901 Pori
Söderman Alli Edvard 28.10.1900 Rauma
Söderman Huuko Rikhard 20.6.1901 Ulvila
Söderström Elis Engelbert 13.9.1900 Karjaa
Taimi Arvo Fredrik 6.7.1901 Pori
Tainio Kalle Vihtori 28.5.1901 Kangasala
Taipale Kalle Heroodeksenpoika 20.10.1900 Luopioinen
Taive Onni Julius 26.2.1903 Tampere
Takala Emil 1901 Sippola
Talja Kristian Aleksanteri Matinpoika 1.1.1902 Pyhäjärvi VL
Tammenoksa Teodor Viljami 8.11.1902 Kuusjoki
Tammi Kustaa Bernhard 14.4.1901 Muurla
Tammi Wiljo Werner 1901 Maaria
Tamminen Mikael Gerhard 2.10.1900 Keikyä
Tamminen Vilho Henrikki 1901 Vampula
Tamminen Väinö Optatus 4.6.1900 Viipuri mlk
Tammivirta Arvo Valdemar 24.4.1901 Orimattila
Tano Vieno 28.8.1901 Tampere
Tanskanen Pekka Heikinpoika 4.7.1900 Sortavala mlk
Taponen Väinö Johannes Antinpoika 1.5.1903 Heinjoki
Tapper Uno Allan 2.2.1915 Turku
Tarula Siivo 23.11.1902 Iitti
Tauriainen Johannes 31.12.1901 Oulu
Tengström Kaarlo Einari 6.12.1900 Helsinki e
Terhonen Edvin Helsinki
Teronen Wiktor Matinpoika 17.7.1900 Kivennapa
Teronen Wäinö 1904 Kivennapa
Terrinen Kaarle Eemil 23.1.1902 Padasjoki
Tervala Abner Niklaanpoika 23.6.1900 Jämsä
Teräsvuori Matti Joel Juhonp. 4.4.1901 Helsinki s
Teräväinen Kaarle Kustaa 3.12.1900 Viipuri mlk
Thileman Jarl Johan 9.10.1900 Savitaipale
Tiensuu Teodor Leonard Hildanp. 3.4.1901 Jokioinen
Tihleman Jarl Johan 9.10.1900 Turku
Tihlman Gabriel Olof 1903 Heinola
Tiili Lauri Artturi Viktorinpoika 14.10.1900 Lappee
Tiilikainen Paavo 11.6.1901 Isojoki
Tiirikainen Lauri Vilhelm Mikonpoika 5.2.1902 Lappee
Tikka Arvid 6.12.1902 Luumäki
Tikkanen Juho Aleksi Aleksanterinpoika 23.1.1902 Hollola
Tikkanen Paavo Paavonpoika 23.2.1901 Pielisjärvi
Tiljander Aaro Wihtori Wihtorinpoika 1.7.1901 Iitti
Timonen Onni 17.7.1900 Dragsfjärd
Tirkkonen Niilo Ilmari 26.6.1901 Turku
Tirkkonen Vilho Arvid 1902 Viipuri mlk
Toikka Ville Matinpoika 25.8.1900 Taipalsaari
Toiminen Emil Leonard 15.2.1901 Hausjärvi
Toivonen Hulda Maria 11.11.1900 Hyvinkää
Toivonen Johan Henrik 9.4.1901 Hämeenlinna
Toivonen Kalle Nikolai 29.12.1900 Punkalaidun
Toivonen Lauri Valdemar 21.9.1900 Tampere
Toivonen Lauri Valter 12.10.1900 Pori
Toivonen Pauli Adam 24.12.1900 Tyrvää
Toivonen Pauli Joh. 16.9.1902 Kangasala
Tollionpää Martti Jaakko 16.7.1902 Orivesi
Tolvanen Karlo Lauri Kaarlonpoika 14.8.1900 Kirvu
Torhola Vivi Maria Linnea 1903 Kranaatin räjähdys
Torikka Matti Jaakonpoika 27.7.1900 Kurkijoki
Tors Hugo Alexander 16.11.1900 Sulva
Toukkala Yrjö Mikael 24.3.1901 Kymi
Troili Göran Fredrik 16.9.1901 Tukholma
Tšubikov Aleksandr Pavlovitš
Tuittu Väinö Aleksanderinpoika 10.12.1901 Uusikirkko VL
Tukiainen Arvo Mikonp. 18.3.1902 Viipuri mlk
Tukiainen Johan Armas 13.11.1900 Viipuri mlk
Tulinen Frans Villiam 14.1.1902 Huittinen
Tulonen Yrjö 1902 Ulvila
Tuohisto Walde Johannes 2.1.1901 Noormarkku
Tuomi Uno Hemming Nikolai 24.5.1900 Turku
Tuomikoski Yrjö Johannes 9.5.1903 Jyväskylä
Tuominen Aarne Nikolai 5.8.1901 Pyhäjärvi UL
Tuominen Elle Amanda 11.10.1900 Pori
Tuominen Emil Herman 2.2.1902 Kaarina
Tuominen Kaarlo Eemil 28.7.1901 Ulvila
Tuominen Kalle Juhonpoika 8.12.1901 Luopioinen
Tuominen Lauri 4.1.1901 Lahti
Tuominen Maire Terttu Kyllikki 3.4.1914 Salo
Tuominen Martti Kaarle 15.2.1901 Tuusula
Tuominen Olga Johanna 3.8.1902 Loimaa
Tuominen Paavo Henrik 4.1.1901 Kiikka
Tuominen Paavo Werner 16.10.1900 Somero
Tuominen Paulu Artturi 16.2.1902 Urjala
Tuominen Toivo Nurmijärvi
Tuominen Toivo Vilhelm Kustaanpoika 9.10.1900 Salo
Tuominen Yrjö Anton 12.6.1901 Pori mlk
Tuomisto Eero Johannes 12.8.1900 Hämeenkyrö
Tuomola August Nikolai 26.8.1900 Tammela
Tuomola Wihtori Wiljami Juhonpoika 9.8.1900 Kalvola
Tuononen Ville Aleksanderinpoika 6.4.1901 Polvijärvi
Tuorila Yrjö Johannes 26.4.1901 Kokemäki
Turku Mauno Luumäki
Turpeinen Eemil Johannes 25.11.1902 Pihtipudas
Turta Taavetti 4.8.1901 Kuolemajärvi
Turtiainen Otto Antinp. 29.9.1900 Hamina
Turtiainen Väinö Veikko 6.1.1901 Savonlinna
Turunen Eino Antinp. 17.1.1901 Pielisjärvi
Turunen Martti 9.10.1900 Valkeala
Turunen Onni Heikinp. 16.12.1900 Viipuri mlk
Tynys Kalervo 1902 Viipuri mlk
Tyrkkölä Kalle Manunpoika 21.2.1901 Ruovesi
Tähtinen Hugo Sergei 26.9.1900 Nakkila
Törnroos Paul Erik 15.5.1901 Kiukainen
Töyrynen Hugo Jalmari 1901 Ylöjärvi
Töyrynen Juho Wilho 21.1.1901 Artjärvi
Uitto Juha Wiljam Juhonpoika 7.9.1901 Lapua
Ukkola Sulo Andreas 1.12.1903 Sääksmäki
Urho Johan Arttur 13.4.1901 Laitila
Uusivuori Hugo Eerik 14.1.1903 Pori
Uusmäki Niilo Alfr. 2.3.1902 Hämeenkyrö
Vaahtera Paavo Armas 15.7.1900 Helsinki s
Vaahtera Toivo Aadolf 4.1.1918 Vanaja
Vahlroos Viljo Viljam Kaarina
Vahlstén Juho Kustaa Matias 9.3.1901 Paattinen
Vahteristo Matti Teodor Eerikinp. 29.5.1902 Iitti
Vainio Wilhelm Nestor 25.12.1900 Nurmijärvi
Valden Heino 1902 Luopioinen
Valin Aimo August Fabian Augustinpoika 14.3.1915 Rauma
Valkamo Helge Martin Harry 7.5.1901 Turku
Valli Vieno Viljam 14.9.1901 Pori
Valli Vilho Johannes 1.11.1900 Karinainen
Vallin Yrjö Adolf 7.2.1901 Orivesi
Valtanen Johan Edvard 31.8.1901 Tampere
Valtaranta Viljo Valdemar Fredrikinpoika 24.5.1902 Kivennapa
Valtonen Anton Ansh. 29.9.1900 Askainen
Vanhanen Jalmari Aleksanteri 5.2.1901 Rautu
Vapaa Vilho Rafael 13.2.1901 Turku
Vapanen Yrjö Johannes 12.11.1901 Pori
Varjonen Viljo Bernhard 25.11.1902 Maaria
Vartio Eino Elias 6.2.1901 Lapua
Vasenius Martti Aukusti 13.4.1901 Loppi
Vasiljev P.
Vaskio Kaarle Pauli 25.1.1901 Koski TL
Veckberg Fredrik Johannes 30.6.1901 Loimaa
Vehmanen Veikko Aleksander 3.4.1916 Rauma
Velling Johannes Villenpoika 27.8.1901 Heinjoki
Velling Matti Ristonpoika 3.8.1900 Kaukola
Veltheim Karl Volmari 21.9.1900 Loviisa
Vendelin Sulo Mikael 6.12.1900 Pyhäjärvi UL
Venno Valter Valdemar Helsingin pitäjä
Vesala Gunnar Matinpoika 26.1.1902 Sippola
Vesala Kalle Einar Matinpoika 16.5.1900 Sippola
Vesalainen Kosti Ilmari 21.5.1900 Mäntsälä
Vesanen Kosti Johannes 29.1.1902 Paimio
Vestergren Kaarle Aleksis 28.10.1901 Tyrvää
Vesterinen Kalle 28.2.1902 Uusikirkko VL
Vesterinen Viljam Paavonpoika 9.10.1900 Lappee
Viemerö Kaarle Johannes Matinpoika 3.9.1901 Isokyrö
Vieno Anna Ester 23.3.1901 Alastaro
Vienola Oiva Adolf Juhonpoika 9.12.1901 Ikaalinen
Viertola Wäinö Oskari Jalmarinpoika 14.11.1901 Ilmajoki
Vierula Kalle Eerikki 23.3.1901 Sahalahti
Vigell Rafael Aleksi 11.7.1901 Uusikaupunki
Vigrén August Johannes 12.7.1901 Lempäälä
Vihelä Matti Iisakinp. 22.11.1900 Helsinki e
Vihlman Jalmar August 21.2.1902 Keikyä
Vihriä Wieno Walter 4.6.1902 Turku
Viidund Yrjö 1902 Pori mlk
Viitanen Kalle Oskar 22.11.1901 Vampula
Viitanen Oskari 1901 Joutseno
Viklund Johan Leonard 28.9.1902 Tenhola
Vikman Arttur Henrik Vilhelm 17.1.1902 Maaria
Vikman Axel William 12.2.1901 Ruotsinpyhtää
Vikman Johan Kustaa Kustaanp. 10.9.1901 Orivesi
Vikman Kalle 14.6.1900 Orivesi
Vikström Bruno Edvard 22.1.1902 Tenhola
Vikström Åke Einar 27.12.1900 Tuusula
Vilander Väinö Rikhard Kaarlenpoika 28.12.1900 Orimattila
Vilberg Silja Mäntsälä
Vilen Elsa Anne 7.2.1901 Kotka
Vilenius Juho Viktor 11.6.1900 Vihti
Vilhelmsson Nestor Bernhard 19.4.1902 Helsingin pitäjä
Viljakainen Väinö Einar 24.3.1902 Helsinki s
Viljanen Aukusti 8.1.1902 Urjala
Viljanen Frans Erland 18.8.1900 Eura
Vilkman Lauri Antoninpoika 1908 Vahingonlaukaus
Villgrén Viljo Helsinki
Villman Yrjö Eenokki 9.4.1900 Pori
Vilpas Hulda Maria 25.10.1902 Sääksmäki
Virta Arvo Emil Abraham 31.5.1901 Halikko
Virta Ellen 18.8.1900 Nurmijärvi
Virta Kaarle Henrik 20.10.1900 Forssa / Tammela
Virtanen Aina Amanda 25.10.1900 Sääksmäki
Virtanen Anna Katariina 1901 Akaa
Virtanen Arvo Miikael 25.9.1900 Ruovesi
Virtanen Eeli Elias 1.10.1901 Alajärvi
Virtanen Hilma Katri 22.1.1901 Vanaja
Virtanen Kaarlo Vihtori 19.5.1900 Messukylä
Virtanen Kalle 25.12.1900 Porvoo mlk
Virtanen Karl Oskar 7.8.1901 Pori
Virtanen Lyyli Dagmar Joosentr. 8.8.1902 Alastaro
Virtanen Niilo Johannes 5.6.1902 Urjala
Virtanen Niilo Johannes 21.12.1903 Pirkkala
Virtanen Paavo Johannes 29.10.1900 Pori mlk
Virtanen Signe Amanda 5.10.1902 Vanaja
Virtanen Toivo Johannes 23.12.1901 Karkku
Virtanen Toivo Lennart Manfredinpoika 15.9.1900 Orimattila
Virtanen Vilho Osk. 13.6.1902 Tyrvää
Virtanen Väinö Vihtori 20.3.1901 Eurajoki
Virtanen Yrjö Anshelm 14.4.1900 Forssa / Tammela
Virtanen Yrjö Vilhelmi Jeremianpoika 9.4.1901 Kiikoinen
Viuhko Antti Matinpoika 16.12.1901 Uusikirkko VL
Vlasoff Maksim 6.2.1901 Kyyrölä
Voitto Hugo Aleksander 28.1.1903 Alastaro
Vuorela Kaarle 18.8.1901 Hattula
Vuorenharju Leevi Henrik 24.9.1900 Pori
Vuorenmaa Paavo Aksel Mikael 21.2.1901 Tuusula
Vuorinen Anna 6.7.1908 Korpilahti
Vuorinen Frans 5.10.1901 Pori
Vuorinen Vilho Jalmari 2.9.1900 Sääksmäki
Vuorio Artturi Johannes Villenpoika 27.1.1901 Kiikoinen
Vuorio Irene Augusta 6.4.1902 Hämeenkyrö
Vuorio Karl Viktor 10.4.1901 Tampere
Väderholm Janne Fredrik 9.7.1902 Tampere
Vähä-Touru Ellen Viktorina 2.10.1901 Urjala
Vähämäki Matti Henrik 7.1.1901 Jokioinen
Väisänen Eero Elias 2.10.1903 Hollola
Väisänen Valfrid 1902 Viipuri mlk
Väkevä Viljam Juhananpoika 28.9.1900 Taipalsaari
Välimaa Toivo Waldemar 14.6.1902 Kymi
Vänskä Toivo Henrik Heikinpoika 18.8.1902 Viipuri
Vörstén Wilhelm Rudolf Karlsson 13.7.1901 Munsala
Wahala Suurre 30.3.1901 Yläne
Wahlberg Wäinö 2.5.1902 Asikkala
Wainio Arvi Anselm 31.8.1900 Mäntsälä
Wainio Eino 23.5.1901 Pyhtää
Wainio Niilo Harald 30.6.1900 Mäntsälä
Walberg Paavo Einari 23.4.1903 Helsingin pitäjä
Walkama Arvo Topias Kallenpoika 1907 Tapaturmalaukaus
Wall Arvi Wilhelm Antoninpoika 1901 Valkeala
Wallgrén Evert Nikolai 9.9.1900 Tampere
Wallin Lauri Iivari 1901 Nakkila
Wanhala Otto Taavetinpoika 22.8.1900 Valkeala
Waulio Kalle Kallenpoika 13.10.1900 Hauho
Weckström Otto Rudolf Albin 19.9.1900 Pernaja
Wendt von Christian Willehad 4.4.1901 Tampere
Wesa Sulo Ferdinand 29.10.1902 Helsingin pitäjä
Wesamaa Elias Adolf 17.4.1901 Karstula
Wester Aksel Wilhelm 13.10.1900 Lohja
Westerberg Einar Wilhelm 17.6.1902 Vihti
Westerinen Ilmari 16.5.1900 Helsinki
Westerlund Johan Alfred 2.5.1901 Mustio / Karjaa
Westerlund Viktor 1901 Noormarkku
Wickström Yrjö Vilhelm 20.1.1902 Kirkkonummi
Wid Albert Alexander 27.10.1900 Hanko mlk
Wiitaharju Salomon Matias Salomoninpoika 2.1.1901 Teuva
Wiitanen Juho Wihtori 9.6.1900 Taivassalo
Wiitasalo Wäinö Ilmari Juhonpoika 13.5.1900 Toholampi
Wikman Taavetti Antero 16.12.1900 Mouhijärvi
Wiljanen Aarne Aleksander 12.7.1901 Piikkiö
Wiljanen Hjalmar 1902 Piikkiö
Wiljanen Kalle Juho Reinh. 25.12.1901 Lavia
Willa Einar Aapraminpoika 9.6.1900 Koivisto
Wirman Kaarle Konrad 27.7.1900 Piikkiö
Wirtanen Parainen
Wirtanen Aarne Nikolai Kallenp. 16.8.1901 Jokioinen
Wirtanen Aksel Arvid 12.10.1901 Pohja
Wirtanen Eero 18.8.1900 Hämeenkyrö
Wirtanen Eevertti 3.2.1903 Kalvola
Wirtanen Kalle Sakari 29.4.1901 Loppi
Wirtanen Kustaa Hemminki 1901 Lieto
Wirtanen Urho Wiljami 23.1.1901 Hattula
Wirtanen Wäinö 13.5.1901 Porvoo mlk
Wollsten Gunnar Vilhelm 25.1.1902 Helsinki sr
Wuori Antti Adolf Matinpoika 5.2.1918 Kylmäkoski
Wuorinen Juho Severi 22.2.1900 Längelmäki
Wuorinen Oiva Rikhard 25.9.1902 Pornainen
Wuorinen Oskar Johan 29.5.1902 Laitila
Wuorinen Wiljo Walter 1901 Maaria
Ylhäisi Kaarlo Pauli 1901 Koski TL
Yliluoma Anttoni Iisakinpoika 14.10.1900 Ylihärmä
Ylinen Alli Maria 18.11.1900 Kuru
Yliskylä Oskar 1901 Jokioinen
Ylätalo Urho 1900 Mestattu
Ylöstalo Aarne Armas Hjalmarinpoika 2.7.1901 Orimattila
Yrjänä Niilo Artur Juhonpoika 18.8.1901 Muhos
Yrjölä Johan Kustaa Kustaanpoika Kuhmoinen1900 Tuntematon
Yrjönen Aina 9.4.1901 Kymi
Zosykin G. Pietari
Åkerberg Tor Åke Lennart 6.5.1900 Helsinki pr
Åkerblom Aarne Erik 14.12.1900 Hyvinkää
Åkerblom Karl Felix 2.4.1901 Kaarina
Åkerman Kalle 1902 Yläne
Åman Olof Erik Johannesson 22.7.1901 Purmo
Äppel Aksel Henriksson 21.5.1901 Kristiinankaupunki mlk
Ärlig Sulo Feliks 23.3.1901 Tampere
Ättys Urho 7.6.1900 Loppi
Öberg Johan Alexader 16.7.1902 Tukholma
Öblom Otto Emil 23.10.1900 Nurmijärvi
Öhman Veikko Aleksander 2.8.1902 Kotka
Ört Aarne August 20.8.1900 Humppila
Östman Johan Lennart 6.12.1900 Vaasa


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi