Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Tampereen vankileiri

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Arvo Leander 6.9.1893 Mellilä
Aalto Eino 1892 Längelmäki
Aalto Kaarle Oskar Juhonpoika 27.3.1877 Pirkkala
Aalto Kustaa Adolf 1.9.1896 Hattula
Aalto Vilho 1898 Längelmäki
Aaltonen Alarik Aleks. 27.11.1897 Halikko
Ahde Kalle Oskar Tampere
Ahde Lauri Aristarkus 1899 Ylöjärvi
Ahdepää Kalle Vih. Eframinpoika 9.5.1893 Viljakkala
Ahlbom Eino Adolf 6.11.1895 Tampere
Ahlgren Johan Werner 13.6.1894 Laitila
Ahlqvist Kaarle Emil Kustaanpoika 4.7.1874 Pirkkala
Ahlroos Karl Gustav 3.10.1870 Turku
Aho Juho Kustaa 10.10.1865 Pirkkala
Aho Kaarlo 29.12.1891 Pusula
Aho Kustaa Orivesi
Ahola Aleksi Timoteus 3.5.1896 Virrat
Ahola Kalle Manuel 26.3.1899 Ruovesi
Ahola Oiva Johannes 21.12.1897 Virrat
Ahomäki Arvo Johannes Joosepinpoika 28.4.1897 Parkano
Ahomäki Iisak Wilhelm Josepinpoika 6.8.1893 Parkano
Ahonen Antton Juhonp. 22.10.1899 Tampere
Ahonen Heikki 20.1.1892 Keuruu
Ahonen Heikki Juusenp. 2.11.1897 Ruovesi
Ahonen Johannes 29.1.1888 Virrat
Ahonen Kalle Tampere
Ahonen Kalle Miinanpoika 1.3.1876 Kuru
Ahonen Kustaa Mooseksenp. 6.6.1856 Teisko
Ahonen Matti 11.10.1878 Virrat
Ahonen Vilhelmi Hermaninpoika 9.3.1881 Kihniö
Ahonen Väinö Johannes Roosanpoika 8.9.1898 Längelmäki
Ahteensivu Johannes Eemeli 4.2.1893 Längelmäki
Ahtola Kustaa Aaron 19.6.1897 Laitila
Aitio Eino Oskar 22.2.1887 Helsinki p
Aittomäki Onni Johannes 30.12.1896 Virrat
Alajoki Iisak Vihtori Juhonpoika 19.8.1873 Kihniö
Alanen Daavid Alfred Siinanpoika 22.6.1880 Viljakkala
Alanen Yrjö Evert 1899 Ylöjärvi
Alhainen Valfrid Antonpoika 7.10.1895 Längelmäki
Alhainen Wihtori 22.3.1901 Längelmäki
Alho Henrik 10.1.1889 Humppila
Alhola Kaarle Nestor 11.2.1895 Längelmäki
Alhonoja Johan Wiktor 14.7.1880 Vihti
Allen Paavo 27.7.1898 Lempäälä
Alving Uuno Johannes 10.9.1894 Teisko
Ampperi Tuomo Eemil 3.8.1897 Loimaa
Andersson Erik Vilhelm 10.11.1880 Tampere
Antikainen Jooseppi Heikki 9.8.1889 Tuusniemi
Anttila Juho Jaakko Lappeenranta
Aro Eemeli Armas Konstanp. 9.4.1895 Vilppula
Aro Toivo Oskari Oskarinp. 1892 Kangasala
Ase Gustaf Alfred 21.10.1878 Turku
Askolin Hugo Harald 1.3.1894 Espoo
Asp Albin Juhonpoika 28.6.1872 Virtasalmi
Asplund Kaarle Alfred 8.8.1873 Tampere
Asunen Niilo Rikard 1901 Ylöjärvi
Aura Karl Wäinö 5.8.1893 Helsinki s
Autio Oskar Helsinki
Autio Vihtori Heikinp. 13.8.1877 Messukylä
Auvikainen Eino Johannes 12.4.1896 Rautalampi
Bergdahl Karl Viktor 4.4.1883 Helsingin pitäjä
Björkqvist Yrjö Johannes 14.4.1886 Tampere
Block Huvi Verner 15.9.1897 Helsinki p
Blåberg Toivo Valdemar 17.4.1892 Keuruu
Bom August Konrad 26.2.1898 Perniö
Bom Urho Vihtori Kallenp. 9.6.1898 Forssa / Tammela
Brander Paavo Gyprianus 26.9.1898 Pirkkala
Brantin August Vilhelm 4.2.1873 Akaa
Bärlund Juha Vilhelm 6.4.1872 Vesilahti
Dansk Paavo Einari 28.5.1897 Helsinki s
Domander Aleksander Aleksanterinp. 22.9.1890 Tammela
Eerola Johannes Efraiminpoika 8.8.1891 Eräjärvi
Eerola Viktor Kallenpoika 17.6.1874 Helsinki s
Eklund Aksel Isak 19.12.1872 Pirkkala
Eklund Karl Valfrid 15.12.1878 Lohja
Ekman Joel Santerinpoika 6.7.1900 Kuhmoinen
Elin Otto Wilhelm 29.4.1900 Hattula
Eljaala Antti Oskari 24.7.1883 Jämijärvi
Elo Johan Nestor 29.11.1885 Tampere
Elomaa Väinö Villehard 6.11.1898 Hyvinkää
Elonen Lauri Karuna
Eng Kustaa Heikinpoika 8.6.1863 Pirkkala
Enlund Eino Juho Kaaponpoika 13.11.1896 Somero
Enqvist Kustaa 24.2.1875 Orivesi
Enqvist Kustaa Anselm 22.8.1898 Orivesi
Eriksson Aarne Kemiö
Eriksson Kaarle Alfred 27.7.1876 Rauma
Eriksson Sigfrid Erkinpoika 9.7.1843 Sääksmäki
Erkkilä Nikolai Johannes 28.12.1898 Oripää
Erlund Arvo Aleksanteri 10.10.1893 Pirkkala
Fagerholm Alfred Wilhelm 23.3.1892 Tenhola
Fagerros Johan Gerhard 25.9.1899 Kemiö
Fagerström Evert Anshelm 20.4.1892 Espoo
Falenius Fr. Villiam 1897 Kemiö
Falenius Gunnar Rafael 1900 Kemiö
Farbus Wilhelm Gustaf 1886 Oulu
Forsberg Johan Wihtori 2.3.1899 Humppila
Forsbom Karl Eino 11.2.1900 Perniö
Forsell Frans Emil 10.3.1898 Hinnerjoki
Forss Juho Artturi Juhonp. 29.10.1882 Tammela
Forsström August Erhard 8.1.1900 Vihti
Forsström Johan Oskar 17.8.1869 Helsinki p
Franssila Juho Antti 30.11.1895 Akaa
Frisk Klaus Heikki 16.1.1890 Pyhäjärvi UL
Friskilä Toivo Johannes Alpiinuksenpoika 28.12.1897 Kuru
Frolov Prokofi Pietari
Frosterus Frans Feliks 8.10.1899 Somero
Granlund Erkki Konstantin Kustaanp. 23.1.1883 Messukylä
Granroth Leo Alfons 25.3.1898 Tenhola
Grundström Karl Edvin 1.9.1897 Vihti
Gröndahl Harald Vilhelm 1898 Kemiö
Gröndahl Hjalmar Johannes 23.5.1886 Tampere
Grönroos Juho Viktor 14.1.1876 Tampere
Grönroos Lennart Konrad 21.11.1897 Tenhola
Grönvall Kalle Emil 22.4.1902 Jämsä
Gullman Vihtori Ferdinand 22.3.1887 Tampere
Gustafsson Ivar Johannes 30.9.1899 Kemiö
Gyldén Kaarle 26.2.1897 Tammela
Haanperä Juho Albert 4.1.1897 Mynämäki
Haapala Anton 24.11.1886 Hyvinkää
Haapala Matti Valentin Matinpoika 13.12.1897 Kihniö
Haapamäki Arvid Aleksander Juhonpoika 24.11.1897 Kuru
Haapanen Aukusti 5.1.1889 Sahalahti
Haapanen Edvard Kaarlenpoika 1884 Kangasala
Haapanen Eetu 26.3.1897 Virrat
Haapanen Olof Leonard 13.4.1900 Tampere
Haapaniemi Joho Arviiti Kallenpoika 26.10.1891 Kuru
Haapaniemi Yrjö Gerhard Kallenpoika 24.4.1898 Pirkkala
Haarala Akseli Edmund 11.11.1874 Forssa / Tammela
Haavisto Juho Erland 25.12.1890 Tammela
Hagelberg Albert 8.3.1888 Lieto
Hagelberg August Johannes 6.1.1901 Pusula
Hagelberg Ivar Kristian 9.8.1900 Helsinki e
Hakala Eevartti Jalmari Kustaanpoika 7.9.1886 Viljakkala
Hakala Efraim Mikael Efraiminpoika 10.10.1890 Ylivieska
Hakala Eino Adolf 6.11.1899 Orivesi
Hakala Eino Jafet 11.2.1899 Ikaalinen
Hakala Frans 19.9.1878 Ypäjä
Hakala Kaarle Vilhelm 28.7.1898 Ikaalinen
Hakala Ville Ferdinand 6.4.1888 Oripää
Halla-aho Eetvartti Nestori 18.11.1897 Ruovesi
Halme Kaarlo Henrik 24.12.1893 Tampere
Hammari Manu Abraham Manunpoika 10.1.1898 Ruovesi
Hanhisuo Matti Matinpoika 22.1.1881 Kuru
Hannus Frans Robert Ylöjärvi
Hantikainen Aleksi Reinhold 14.7.1882 Kärsämäki
Harju Kalle Johannes 28.1.1898 Oripää
Harju Sulo Aleksi 17.7.1897 Virrat
Harjunen Aleksi Aleksinp. 26.2.1894 Teisko
Haukijärvi Antti Antinpoika 20.5.1898 Kuru
Hauska Frans Viktor 17.2.1887 Helsinki e
Hautala Everd Arvid 14.8.1883 Keuruu
Hautala Wilhelmi Iisakinpoika 1.10.1895 Parkano
Hautaluoma Juho Jaakko Iisakinpoika 31.12.1879 Kihniö
Hautamäki Emil Erlandinp. 22.10.1895 Ruovesi
Hautamäki Juho Antinpoika 22.3.1876 Helsinki s
Hedlund Heikki Maurits 14.9.1894 Ypäjä
Heikkilä Bertel Johannes 1896 Pori
Heikkilä Johannes 8.8.1897 Messukylä
Heikkilä Kustaa Edvard Iisakinp. 18.3.1864 Tampere
Heikkilä Märtzi Leonard 10.9.1897 Loimaa
Heikkilä Paavo Henrik 13.11.1897 Ruovesi
Heikkilä Urho Kustaa 12.6.1887 Jokioinen
Heiniö Kaarle August Saaranp. 15.10.1872 Tampere
Heino Arvo Oskar Aleks. 12.9.1900 Laitila
Heino August 15.3.1888 Hattula
Heino Henrik August 29.4.1877 Pirkkala
Heino Josef Tampere
Heino Oskar Kaarlenpoika 24.12.1863 Pirkkala
Heinonen Arvi Aleksi 31.8.1897 Orivesi
Heinonen Elli Josefina 1898 Ylöjärvi
Heinonen Juho Pirkkala
Heinonen Kaarle Werneri 26.7.1888 Suodenniemi
Heinonen Salomon Fredrik Kristianinpoika 4.9.1872 Tottijärvi
Heinonen Urho Juhanp. 21.7.1885 Tampere
Heinonen Wihtori 5.10.1894 Kurikka
Heinström Anders Viktori 30.4.1871 Lohja
Heinä Vilho Elias 16.3.1892 Längelmäki
Heinämaa Toivo Hjalmar 29.3.1894 Jokioinen
Helander Heikki 20.5.1899 Längelmäki
Helander Kustaa 1870 Längelmäki
Helander Mooses Sakarias Roosanpoika 6.9.1892 Längelmäki
Helander Samuli Adolf 9.12.1900 Längelmäki
Helander Theodor Engelbert 7.11.1876 Tampere
Helenius Kustaa Kallenpka 25.4.1880 Teisko
Helenius Kustaa Kustaanp. 4.3.1890 Teisko
Helenius Yrjö Evert 9.9.1895 Pirkkala
Helin Arvo Jaakko 25.7.1887 Akaa
Helin Emil Rafael 13.9.1899 Lempäälä
Helin Juho 1884 Pirkkala
Helin Juho Arvid 30.3.1899 Sääksmäki
Helin Juho Eetvartti Aukustinpoika 14.4.1885 Sääksmäki
Helin Kaarle 6.12.1873 Tampere
Helin Niilo Henrik 18.5.1897 Teisko
Helin Viljami Anselmi Salomoninpoika 21.1.1895 Kihniö
Hellén Yrjö Aleksander 1898 Ylöjärvi
Hellman Anselm Konstanpoika 26.4.1897 Kuru
Hellman Frans Emil 5.12.1875 Tampere
Hellman Juho 8.2.1878 Akaa
Hellman Set Felix 15.3.1893 Espoo
Hellsberg Gunnar Bernh. 1899 Kemiö
Hellstén Karl Oskar 10.1.1890 Tampere
Helminen Matti Jalmari 1883 Tampere
Helminen Sulo Antti Penjaminpoika 7.5.1883 Pirkkala
Helminen Väinö Herman 25.9.1899 Orivesi
Helsingius Gösta Gabriel 8.8.1901 Tampere
Hemmilä Kaarlo 27.9.1887 Oulu
Henriksson Juho Kustaa 21.6.1887 Tampere
Henriksson Ragnar Nikolai 6.12.1896 Maaria
Henriksson Villiam Alarik 7.4.1896 Tuusula
Hietanen Eino Johannes 13.12.1891 Virrat
Hietanen Huugo Johannes 9.7.1899 Teisko
Hietanen Juho Matias Kallenpka 22.7.1891 Teisko
Hietanen Kalle 22.1.1899 Orivesi
Hiirula Eemeli 10.3.1871 Vilppula
Hilpinen Matti 27.51874 Kaskinen
Hirvinen Väinö Adolf 6.11.1890 Akaa
Hirvo Eino Konst. Konstanpoika 18.5.1897 Viljakkala
Hirvo Kalle Kustaa 7.11.1893 Pirkkala
Hjelt Juho Kustaa 23.11.1898 Somerniemi
Hjort Armas Alfred 18.11.1888 Akaa
Hjort Viktor Aleks. 1897 Kemiö
Hjorth David 27.6.1890 Loppi
Holma Kalle Aleksanter Kustaanpoika 19.10.1896 Kuru
Holmberg Toivo Aleksander 9.9.1886 Forssa / Tammela
Holmroos Aukust Jalmari 5.3.1892 Pöytyä
Holmroos Yrjö Edvard 15.3.1896 Pöytyä
Honkamaa Adolf 7.5.1896 Paavola
Honkasalo Kaarlo Konstantin 12.2.1861 Tampere
Hovi Emil Vihtori 12.3.1896 Tarvasjoki
Huhtala Aleksander Fredrik 17.7.1898 Loimaa
Huhtala Emil Manasse Manassenpoika 12.7.1891 Parkano
Huhtala Juho VIlle Villenpoika 4.8.1868 Pirkkala
Huhtinen Wilhelm Johannes 21.6.1890 Helsinki e
Humalainen Kaarlo Vilhelm 16.5.1886 Tampere
Hurme Kaarlo Oskar 2.3.1878 Tampere
Hursti Nikolai Antinpoika 7.11.1883 Ruovesi
Huttunen Jaakko Aleksi 25.7.1895 Teisko
Huuska Bruno Anshelm 1899 Ylöjärvi
Huuskonen Joose Joosenp. 2.10.1876 Tampere
Hycklin Kalle Evert Kallenp. 6.9.1892 Jokioinen
Hytén Frans Johannes 22.2.1901 Pori mlk
Hytönen Villiam Marianp. 26.1.1892 Tampere
Hyvönen Sulo 13.11.1897 Korpilahti
Hyynilä Arvo Erland Taavetinpoika 12.2.1886 Pirkkala
Hällfors Kaarle Alfred 27.5.1872 Pirkkala
Hämäläinen Nikodemus 18.3.1880 Pirkkala
Högberg Karl Anton 14.9.1898 Kemiö
Ihamäki Hjalmar Pauli 17.10.1895 Tarvasjoki
Ilander Onni Edvard 9.9.1888 Virrat
Ilander Uno Vihtori 3.2.1899 Orivesi
Ilmanen Kustaa Aadolf 1886 Kangasala
Ilomäki Anton 2.2.1896 Teisko
Ilonen Ferdinand 3.4.1897 Virrat
Isoaho Urho Aleksanteri 9.11.1890 Virrat
Isoviita Emil Nikolai 10.10.1898 Ikaalinen
Itkonen Ville Eliaanp. 8.3.1872 Tampere
Jahn Yrjö Johan 5.1.1891 Akaa
Jakobsson Henrik Severus 22.10.1886 Turku
Jalava Urho Nikolai 8.12.1895 Urjala
Jalola Nestori Samuelinpoika 20.2.1880 Parkano
Jalonen Frans Heikki 4.8.1884 Lieto
Jalonen Joh. Lauri Tampere
Jalonen Juho Adrian 4.3.1893 Lieto
Jansson Einar Teodor 8.2.1897 Espoo
Jantten Janne Fiianp. 4.12.1874 Ruovesi
Joensuu Karl Richard 2.8.1864 Tuusula
Johansson Arttur Aleksander Juhp. 7.9.1896 Forssa / Tammela
Johansson Arvo 9.9.1900 Lempäälä
Johansson August 28.12.1853 Pirkkala
Johansson Emeli Espoo
Johansson Harry Tuusula
Johansson Jalmari Leonard 14.7.1897 Akaa
Johansson Kaarle 22.2.1880 Tampere
Johansson Kaarle 24.12.1870 Helsinki s
Johansson Kustaa Engelbert 4.11.1889 Karuna
Johansson Viktor Loviisa
Jokela Aukusti Mikael Juhanpoika 28.9.1882 Sääksmäki
Jokela Frans Iivari 15.3.1893 Pirkkala
Jokela Niilo Johannes 6.4.1897 Teisko
Jokela Väinö Juhonp. 16.9.1893 Tampere
Jokijärvi Verner Johannes 14.8.1889 Vilppula
Jokinen Abel Vilhelm Akselinpoika 23.4.1866 Pirkkala
Jokinen Arvo Johannes 1.5.1901 Kuru
Jokinen Aug. Johannes Kristianinpoika 28.8.1873 Pirkkala
Jokinen Eino Arttur 30.10.1896 Tampere
Jokinen Emil Matinp. 24.2.1867 Jämsä
Jokinen Emil Rikhard 14.1.1876 Pihlajavesi
Jokinen Johannes 16.1.1883 Kangasala
Jokinen Johannes Nikolai 20.3.1902 Teisko
Jokinen Juho Ferdinand Anna Stiinanp. 27.3.1873 Tampere
Jokinen Kalle Kustaa 30.6.1869 Messukylä
Jokinen Kalle Samuli 1883 Ylöjärvi
Jokinen Konsta Einari 30.1.1898 Sahalahti
Jokinen Nestor 22.1.1895 Oripää
Jokinen Reino Jaakko 25.7.1901 Tampere
Jokinen Valfrid 19.4.1884 Kannus
Jokinen Vihtori 21.5.1892 Somerniemi
Joutsen Janne 1.12.1874 Ruovesi
Juhala Juho Vihtori Abrahaminp. 1.4.1876 Tammela
Junki Johan Emil Wihtorinpoika 23.3.1891 Lempäälä
Juntunen Jaakko Jaakonp. 3.5.1880 Tampere
Juvonen Kalle Tuusula
Jäntti Aatu Aatunpoika 3.8.1878 Juupajoki
Järvenpää Antti 1887 Ylöjärvi
Järvi Heikki Taavanp. 31.3.1882 Tampere
Järvi Herman 5.7.1892 Urjala
Järvi Juho Kustaa 2.1.1862 Tampere
Järvinen Aarne Mikael 1899 Ylöjärvi
Järvinen Antti Antinp. 17.7.1873 Messukylä
Järvinen Arviiti Kallenpoika 6.1.1881 Kuru
Järvinen Eemil Arvid Emilinpoika 4.8.1896 Kuorevesi
Järvinen Eino Fridolf 1892 Ylöjärvi
Järvinen Epra Arviiti Epranpoika 14.5.1889 Kuru
Järvinen Jaakko 21.7.1869 Orivesi
Järvinen Juho Kustaa Eedvardinp. 1895 Kangasala
Järvinen Julius Juhonpoika 26.4.1874 Parkano
Järvinen Kaarlo Viljo 3.8.1900 Pyhäjärvi UL
Järvinen Kalle Tampere
Järvinen Kalle Samuel Taavettinp. 12.5.1876 Teisko
Järvinen Lauri 24.7.1901 Juupajoki
Järvinen Matti Henrik Moseksenp. 28.5.1890 Teisko
Järvinen Nestor 19.2.1898 Orivesi
Järvinen Salomon Juhonp. 10.6.1856 Teisko
Järvinen Semmi Anshelm 1872 Juupajoki
Järvinen Taavetti Vihtori Juhonpoika 4.11.1881 Parkano
Järvinen Vilho Oskari 22.5.1900 Längelmäki
Järvinen Väinö Jalmari 26.9.1897 Juupajoki
Järvinen Wihtori Leenanpoika 25.1.1884 Kuru
Järvinen Yrjö David 13.1.1899 Tampere
Kaarela Matti Heikinp. 27.10.1874 Teisko
Kaarilahti Niilo Ilmari 20.12.1890 Messukylä
Kaarinen Oskar Jeremiianpoika 9.5.1876 Sääksmäki
Kahila Paavo Arvid 22.12.1892 Virrat
Kaihlanen Elias Matinp. 3.8.1884 Tampere
Kailander Johan Werner 16.5.1893 Laitila
Kaitajärvi Evert 7.9.1893 Virrat
Kalevainen Antti Heikinp. 1894 Sortavala mlk
Kalli Taavetti Viljakkala
Kallio Frans Oskar Oskarinp. 24.7.1892 Tampere
Kallio Juho 1880 Ylöjärvi
Kallio Nikolai Manunpoika 29.6.1865 Kuru
Kallio Otto Hetanp. 8.4.1872 Tampere
Kallio Usko Nikolai 9.10.1890 Virrat
Kallio Vilho 17.12.1900 Orivesi
Kalliokoski Vihtori 17.3.1885 Tampere
Kalliolahti Aksel 10.10.1877 Teisko
Kalliomäki Sulo Arvid 1890 Ylöjärvi
Kalliomäki Viljo Arvid Joosepinpoika 17.11.1896 Kihniö
Kalsila August Erland 1874 Ylöjärvi
Kanerva Eino Matheus Manunpoika 20.2.1899 Kuru
Kanerva Fanny Maria 17.11.1899 Tampere
Kanerva Fritjof 6.3.1891 Tampere
Kanerva Johannes Väinö 17.2.1887 Helsinki s
Kanerva Matti Vihtori Simonpoika 23.2.1900 Marttila
Kanervisto Toivo Johannes 17.6.1896 Virrat
Kankaanpää Nestor Rudolf 14.2.1896 Yläne
Kankare Enok Einar 3.5.1897 Tarvasjoki
Kannisto Aleksi Hjalmar Aleksinpoika 21.2.1893 Vesilahti
Kantola Kaarle Joonas Heikinp. 29.3.1889 Teisko
Kantola Yrjö Viljam Johannanp. 5.12.1901 Alastaro
Kantonen Otto Verner Vihtorinpoika 5.3.1886 Pirkkala
Kantonen Wille 1890 Mouhijärvi
Kaonpää Niilo Kustaa 6.12.1894 Teisko
Karhu Juho Iisakki 13.11.1891 Paavola
Karlsson Karl Johannes Engelbert 10.11.1882 Parainen
Karpela Kalle 1896 Sahalahti
Karpov Vladimir Orivesi
Karramäki Frans Henrik 1890 Nakkila
Karri Vilho 30.12.1900 Karinainen
Kask Juhan Edvard Juhanp. 24.8.1895 Forssa / Tammela
Kaskinen Edvard Nestor 8.5.1889 Perniö
Kaskinen Jalmari 15.7.1898 Suomusjärvi
Kataja Juha Ville Jaakonpoika 14.6.1896 Juupajoki
Kataja Otto Valfrid 11.10.1898 Akaa
Katajisto Kustaa Johannes 1894 Ylöjärvi
Katajisto Miika Antipas 1890 Ylöjärvi
Kaukajärvi Kasperi 9.9.1897 Längelmäki
Kaunisto Iisakki Marianpoika 17.9.1886 Parkano
Kaunisto Juho Yrjö Vihtorinpoika 2.11.1899 Kuru
Kaunisto Kalle 29.3.1900 Metsämaa
Kaunisto Kalle Mikael 8.10.1900 Teisko
Kauppinen Toivo Kustaa 22.12.1900 Längelmäki
Kavander Juho 1888 Kisko
Kavén Edvin Anton 24.4.1898 Hausjärvi
Keinonen Svante Oskari Kallenp. 28.9.1900 Vilppula
Keljo Yrjö Henrik Juhonp. 31.1.1895 Ruovesi
Kemilä Pekka Leenanpoika 2.5.1870 Muhos
Keppo Taneli Taavetinpoika 2.12.1885 Valkeala
Keskinen Eeti 28.5.1899 Ruovesi
Keskinen Kalle Erland Kallenpoika 6.11.1857 Pirkkala
Keskinen Kalle Vihtorinpoika 31.12.1893 Kangasala
Keskinen Matias Fredrik 21.4.1901 Kuru
Keto Juho Hjalmar 15.11.1896 Turku
Keto Kaarlo Henrikki 2.12.1887 Pyhäjärvi UL
Ketola Nestori Miinanpoika 10.12.1861 Viljakkala
Ketonen Juha Einari Kustaanpoika 29.9.1899 Kangasala
Ketonen Lauri Amandanpoika 31.4.1897 Kangasala
Kiiveri Abraham 3.5.1880 Vaasa
Kilpi Paavo Edvard 19.3.1900 Forssa / Tammela
Kilpinen Yrjö Johannes 20.9.1898 Ruovesi
Kinnari August Vihtori Juhanpoika 1895 Kangasala
Kirveskoski Efraim Eevert Juhonp. 13.1.1857 Messukylä
Kirveskoski Juha Kustaa 1890 Ylöjärvi
Kitula Aleksander 11.9.1895 Urjala
Kivelä Emil Otonpoika 1.5.1886 Kuorevesi
Kivelä Kalle 12.4.1890 Akaa
Kivelä Sulho Evert 2.9.1898 Yläne
Kivimäki Juho Edvard 1.7.1893 Oripää
Kivipelto Isak Nikolai Teemunpoika 28.1.1894 Parkano
Kivirasi Juho Alfred 9.6.1898 Jokioinen
Kivistö Johan V. Karkku
Kivistö Kalle Mauritsi 22.9.1898 Loimaa
Kivistö Vilho Kaarle 6.4.1897 Jokioinen
Koivisto Anselm Eeliksenpoika 29.10.1889 Kuru
Koivisto Erkki 1896 Alastaro
Koivisto Kaarle Fredrik Juhonp. 31.7.1883 Alastaro
Koivisto Lauri Donatus Oskarinpoika 6.8.1896 Tottijärvi
Koivistoinen Aleksander 23.3.1883 Helsinki e
Koivula Lauri 3.8.1899 Orivesi
Koivula Väinö Vilhelm 5.4.1896 Tammela
Koivunen Juha Evert 3.7.1883 Alastaro
Koivunen Martti Lutherus Kustaanp. 10.11.1873 Teisko
Koivunen Urho 27.10.1893 Vilppula
Koivunen Viljam Arvid 15.11.1899 Turku
Koivusaari Uno Henrik 27.8.1899 Pöytyä
Kolehmainen Nestori 3.12.1878 Pihtipudas
Kolu Antti Kuru
Kolu Viktor Juhonp. 7.5.1871 Tampere
Konsa August 18.8.1876 Tampere
Korkealehto Matti Risto Oulu
Korkee Niilo Rikard 28.4.1898 Pirkkala
Korpela Onni Andreas 11.4.1882 Virrat
Korpela Toimi Heikki 29.1.1894 Virrat
Korpela Yrjö Aleksanteri 28.4.1884 Virrat
Korpinen Kaarlo Antinp. 27.1.1874 Messukylä
Korpinen Kustaa Erland Kustaanpoika 4.11.1873 Pirkkala
Korvenranta Väinö Erik 25.6.1885 Tampere
Koskenoja Armas Edvard 12.3.1896 Forssa / Tammela
Koski Taavetti 20.4.1873 Pirkkala
Koskinen Aleksius Aukustinpoika 14.5.1885 Längelmäki
Koskinen Aukusti Aukustinpoika 2.12.1894 Längelmäki
Koskinen Frans Eemeli 16.12.1899 Akaa
Koskinen Heikki Kallenpoika 17.1.1879 Pirkkala
Koskinen Hugo Mathias 9.5.1889 Tampere
Koskinen Isak Nikolai 31.8.1898 Loimaa
Koskinen Jalo Kallenpoika 1.10.1885 Kuru
Koskinen Joosef 29.9.1852 Kangasala
Koskinen Juho Aukusti Juhonpoika 24.6.1888 Eräjärvi
Koskinen Juho Vihtori 10.5.1879 Vanaja
Koskinen Kaarlo 21.1.1891 Somerniemi
Koskinen Kalle 1890 Somero
Koskinen Kalle Elis 4.4.1896 Virrat
Koskinen Kalle Erkki 17.5.1900 Loimaa
Koskinen Karl Jalmari 22.4.1881 Jyväskylä
Koskinen Lauri Aleksander Vihtorinp. 21.5.1894 Forssa / Tammela
Koskinen Lauri Nikolai 17.2.1897 Lieto
Koskinen Onni Emanuel 16.3.1894 Juupajoki
Koskinen Sipi Jhnp. 10.4.1870 Pirkkala
Koskinen Yrjö 25.12.1900 Orivesi
Koskinen Yrjö Arthur 31.10.1891 Tampere
Koskinen Yrjö Johannes 7.3.1897 Teisko
Kotimäki Eero 1896 Ruovesi
Kroth Johan Artturi 31.8.1894 Vilppula
Kujala Vilhelmi Anselmi Juhonpoika 13.3.1892 Kihniö
Kujala Yrjö Albert 6.11.1899 Loimaa
Kujanpää Juho Vihtori 29.12.1895 Tammela
Kujansuu Arvo Juhonp. 12.9.1900 Tampere
Kuljunen Heikki Antinp. 16.1.1874 Teisko
Kuljunen Juho Henrik 11.7.1894 Teisko
Kulma Vihtori Eetunpoika 21.7.1897 Ruovesi
Kulmala Juha Nikolai 13.9.1891 Pöytyä
Kulmala Jussi 22.2.1894 Ruovesi
Kulmala Nestor Evert 26.2.1899 Lieto
Kulmala Sulo Jaakko Kristerinp. 23.7.1886 Tampere
Kultasaari Kalle Nikolai 5.4.1891 Humppila
Kuurila Ariel Mikko 8.9.1896 Virrat
Kuusela Toivo Johannes 18.4.1899 Lieto
Kuusinen Martti Edvard Kustaanpoika 18.11.1899 Längelmäki
Kuusiniemi Hannu Albert Sakarinpoika 22.5.1899 Kemi mlk
Kuusisto Herman 1885 Tampere
Kuusisto Yrjö Waldemar 25.4.1891 Tampere
Kuusniemi Kalle Kustaa Juhanp. 22.11.1871 Teisko
Kylämusku Kalle Arvid 8.11.1886 Pöytyä
Kyrönviita Eino Arvid Aleksinpoika 16.8.1895 Parkano
Kyttä Juha Taavetinpoika 21.7.1855 Vesilahti
Kärki Rahvael 1897 Teisko
Kärkkäinen Juho Laurinpoika 1881 Nurmes
Laakkonen Evert Viipuri mlk
Laakso Martti Eemil 26.2.1892 Hämeenkyrö
Laakso Matti Oskari
Laakso Maurits Jalmar 13.1.1900 Urjala
Laakso Toivo Henrik 15.2.1888 Eräjärvi
Laakso Usko Nikolai Eetunp. 23.12.1897 Messukylä
Laakso Wilho Gabriel 10.3.1897 Pöytyä
Laaksonen Helge Rafael 5.8.1900 Turku
Laaksonen Hugo Villiam 14.11.1900 Tuusula
Laaksonen Kalle 2.7.1858 Orivesi
Laaksonen Nikolai 27.12.1897 Längelmäki
Laaksonen Oskar Johannes 5.6.1896 Halikko
Laaksonen Vilho August 24.3.1900 Loimaa
Lahdensivu Svante Fredrik 18.7.1902 Orivesi
Lahti Johan Gabriel 1892 Espoo
Lahti Lanti 1894 Tammela
Lahti Toivo Jalmari 7.11.1890 Orivesi
Lahtinen August Juupajoki
Lahtinen Eemeli Arvi Aapelinpoika 29.4.1881 Kuru
Lahtinen Eemil Edvard 2.5.1894 Sahalahti
Lahtinen Eino Walfrid Walfridinpoika 12.2.1900 Kangasala
Lahtinen Esa 1870 Teisko
Lahtinen Evertti Matias 7.6.1898 Orivesi
Lahtinen Janne 19.8.1887 Vilppula
Lahtinen Juho Iivari Marianpoika 11.6.1888 Kangasala
Lahtinen Kaarle Maununpoika 5.12.1870 Pirkkala
Lahtinen Kustaa 31.5.1890 Jämsä
Lahtinen Kustaa Artturi 3.12.1889 Orivesi
Lahtinen Kustaa Fredrik 6.11.1866 Teisko
Lahtinen Onni 1.7.1885 Virrat
Lahtinen Oskar Benjamin 11.12.1872 Tampere
Lahtinen Otto 14.4.1888 Längelmäki
Lahtinen Viljo Kasperi 28.1.1902 Tampere
Lahtinen Wilhelm Vihtori Vilhenpoika 23.5.1876 Kangasala
Laiho Stefanus Helsinki
Laine Arvo Johannes 25.4.1899 Aura
Laine August Johannes Kustaanpoika 11.11.1899 Kangasala
Laine August Wilhelm 26.1.1884 Helsinki s
Laine Elias Anton 19.9.1875 Tampere
Laine Heikki Juhanp. 8.1.1875 Teisko
Laine Juho Kustaa 21.8.1893 Aura
Laine Kalle Nikolai 7.12.1894 Alastaro
Laine Wäinö Aukusti 1.9.1891 Ylöjärvi
Laine Yrjö Aleksi 7.6.1895 Pirkkala
Lammi Fredrik 4.1.1866 Vesilahti
Lamminen Lauri Johannes 24.2.1899 Ruovesi
Lampén William 28.5.1897 Hattula
Lampinen Aarne Mikael 21.9.1889 Virrat
Larmi Akseli Valdemar 24.11.1897 Vilppula
Latonen Kustaa 13.11.1870 Längelmäki
Latvaniemi Huugo Armas 28.6.1901 Akaa
Laurila Kalle Juhonpoika 28.4.1896 Helsinki s
Laurila Svantte 10.6.1887 Virrat
Lauronen Juho 27.5.1879 Längelmäki
Lautamäki Jaakko Aati Jaakonpoika 23.6.1896 Laihia
Lauttala Vilho Juhonpoika 11.9.1892 Juupajoki
Lauttanen Eevertti Juhanpoika 26.10.1877 Juupajoki
Lehmus Jalmari 20.3.1891 Somerniemi
Lehtelä Frans Fredrik Juhanpoika 6.9.1896 Sääksmäki
Lehti Aarne Johannes 16.11.1899 Muurla
Lehti Anshelm Edvard 4.10.1897 Rymättylä
Lehti Frans Fredrik 4.10.1886 Paimio
Lehti Wiljam Johannes 28.8.1894 Pertteli
Lehtimäki K. 1888 Tampere
Lehtimäki Kustaa Aatu 7.11.1885 Juupajoki
Lehtimäki Nestori Olaus 29.7.1891 Tampere
Lehtimäki Niilo William 12.6.1897 Uskela
Lehtimäki Rikard Edvardinp. 8.2.1884 Tampere
Lehtinen Eevert Heikinpka 12.6.1869 Teisko
Lehtinen Emil 1900 Vesilahti
Lehtinen Heino Selmanpoika 15.9.1899 Kuhmalahti
Lehtinen Juho Marianpoika 20.9.1889 Helsinki s
Lehtinen Juho Toivo Juhonpoika 25.11.1889 Ypäjä
Lehtinen Kaarle Oskari 11.9.1899 Sahalahti
Lehtinen Kaarlo August 28.2.1875 Pirkkala
Lehtinen Kalle 31.1.1865 Tampere
Lehtinen Kustaa Adolf 1871 Ylöjärvi
Lehtinen Kustaa Eerik 7.5.1881 Somerniemi
Lehtinen Manu Hermaninpoika 2.2.1867 Juupajoki
Lehtinen Matti Nikolai 18.12.1900 Juupajoki
Lehtinen Niklas Alfred 8.8.1895 Jämsä
Lehtinen Paavo William 13.11.1897 Virrat
Lehtinen Tobias Kallenp. 15.10.1885 Teisko
Lehtinen Toivo Eevertti Kustaanpoika 28.8.1899 Kangasala
Lehtiniemi Kalle Oskar Tampere
Lehtisaari Niilo Nikolai 5.12.1890 Loimaa
Lehto Aukusti Aukustinp. 11.1.1864 Messukylä
Lehto Heikki 7.12.1887 Virrat
Lehto Iivari Valdemar 16.3.1901 Pirkkala
Lehto Jaakko Vaasa
Lehto Janne Aukustinpoika 3.12.1887 Sääksmäki
Lehto Johan Henrik 7.8.1889 Pusula
Lehto Juho Jalmari 3.5.1875 Helsinki e
Lehto Juho Juhonpoika 2.4.1884 Kangasala
Lehto Juho Wäinö 2.10.1891 Lieto
Lehto Kalle Eemil Matinpoika 7.2.1883 Messukylä
Lehto Lauri Teodor 10.11.1900 Mäntsälä
Lehto Wilho 16.9.1888 Mouhijärvi
Lehto Yrjö Lauri 28.3.1896 Lieto
Lehtonen Eino Johannes 8.12.1899 Teisko
Lehtonen Juha Tuomas Konstantininpoika 29.11.1899 Vesilahti
Lehtonen Juho Vilhelm 23.7.1899 Kiikala
Lehtonen Kalle Henrik 8.1.1902 Teisko
Lehtonen Leo Arthur 22.4.1887 Tampere
Lehtonen Mauri Nikolai 5.3.1893 Loimaa
Lehtonen Nestor August 12.3.1898 Urjala
Lehtonen Oskar Fransinp. 22.7.1876 Messukylä
Lehtonen Teodor 6.12.1893 Juupajoki
Lehtonen Väinö Emil 24.8.1896 Loimaa
Lehtoniemi Kalle Tampere
Leiman Emil Arvi Juhonp. 5.4.1891 Jämsä
Leino Kaarlo Nikolai 11.11.1899 Oripää
Leino Kalle Johannes 22.1.1900 Lieto
Leinonen Urho Armas 22.12.1897 Jämsä
Leivo Kaarle Oskar 10.4.1885 Tampere
Lemberg Heino Vilhelm 3.4.1899 Pusula
Lemberg Job Ullanp. 7.11.1864 Messukylä
Lepistö Wieno Wiljami Eetunpoika 12.1.1897 Kuru
Lepola Abraham Abraminpoika 16.12.1885 Kuorevesi
Lepola Anton Apsa 7.6.1896 Juupajoki
Lepola Johannes Abraminpoika 17.5.1893 Kuorevesi
Lepola Kalle Abner Vilhenpoika 27.3.1897 Kuorevesi
Lepola Sulho Erik 5.4.1897 Loimaa
Lepola Urho Villiam 16.5.1898 Orivesi
Lepola Vilho 6.4.1901 Messukylä
Leponen Juho Erlandinpoika 29.10.1867 Pirkkala
Leponen Matti Ylöjärvi
Leppä August Harald 25.3.1900 Maaria
Leppälä Artturi Valdemar 17.1.1897 Kuru
Leppänen Antti Juho 10.6.1883 Helsinki p
Leppänen Arvid Tuomaanpoika 6.7.1886 Eurajoki
Leppänen Eero Ilmari 4.9.1899 Kuru
Leppänen Elias Evert 17.4.1900 Loimaa
Leppänen Iivari Matti 1875 Ylöjärvi
Leppänen Johannes Vilhenpoika 17.2.1896 Kuorevesi
Leppänen Juuse Juusenpoika 4.4.1873 Kuru
Leppänen Nestori Loimaa
Leván Jalmari 28.11.1891 Urjala
Liikala Justus Heikki 13.7.1879 Helsinki p
Lilja Edvard Rikhard 5.5.1901 Forssa / Tammela
Lilja Kustaa Nikolai 1.1.1885 Pyhäjärvi UL
Liljenström Karl Oskar 7.11.1864 Parkano
Liljeroos Eedvard Emanuel 2.7.1897 Messukylä
Liljeroos Juho Vihtori 16.9.1892 Messukylä
Liljeroos Vihtori 10.1.1870 Messukylä
Liljeros Kalle 1900 Ruovesi
Lilvanen Johannes Tildanpoika 16.11.1894 Juupajoki
Lind Anton Joosenp. 1.1.1888 Jokioinen
Lind Eino Jalmari Virrat
Lindberg Johan Juupajoki
Lindberg Johan Alfred 22.3.1891 Espoo
Lindberg Juha Juhanpoika 5.1.1877 Kangasala
Lindberg Juho Jooseppi 19.3.1901 Forssa / Tammela
Lindberg Toivo Nikolai 3.8.1898 Ikaalinen
Lindbom Kaartle Edvard Matinpoika 4.7.1868 Pirkkala
Lindbom Vihtori 21.2.1883 Ikaalinen
Lindell Paulinus 6.2.1877 Tampere
Linden Yrjö Johannes 26.9.1900 Vihti
Lindén Einar Wilhelm 5.6.1889 Lohja
Lindén Emil
Lindén Juho Vihtori 3.5.1896 Hausjärvi
Lindfors Emil Kalle Pirkkala
Lindfors Karl Henrik 16.4.1900 Espoo
Lindfors Maurits Marianp. 18.7.1882 Alastaro
Lindgren A. Turku
Lindgren August Rikhard 6.12.1879 Mellilä
Lindgren Ivar Leonard 7.1.1899 Tenhola
Lindgrén Kalle Ilmari 8.7.1882 Jyväskylä
Lindgrén Väinö Johannes 16.3.1899 Turku
Lindholm August Jalmari 23.12.1897 Tammela
Lindholm Emil Arvid 2.3.1897 Tenhola
Lindholm Kaarle August 1889 Ylöjärvi
Lindholm Kaarlo 9.1.1872 Tampere
Lindholm Matti Jalmari 29.8.1896 Loimaa
Lindholm Wäinö Johannes 19.6.1899 Urjala
Lindqvist Johan Alarik 7.2.1889 Helsinki er
Lindroos Edvard Juhanpoika 1.5.1884 Kangasala
Lindroos Frans Ernst 4.7.1896 Pertteli
Lindroos Fredrik Mooseksenp. 26.7.1871 Tampere
Lindroos Voitto Walfrid Kustaanpoika 12.10.1901 Marttila
Lindstedt Viktor Niketus 15.9.1883 Helsinki p
Lindström Herman Nikodemus Aatunpoika 1.6.1892 Kangasala
Lindström Karl Vilhelm 26.12.1876 Helsinki sr
Lindström Smertz Johannes 10.4.1896 Turku
Lindström Yrjö Aleksander 17.4.1889 Helsinki e
Linna Robert Jalmar Juh.p. 10.5.1885 Hyvinkää
Lintula Väinö Emil Juhonp. 29.1.1894 Tammela
Lintumäki Matti Arvid Kallenp. 9.4.1893 Jämsä
Lintuniemi Matti Heikinp. 25.4.1861 Messukylä
Lundell Johan Oskar 27.1.1887 Vihti
Luomaniemi Kalle Henrik 18.8.1892 Ikaalinen
Luoto Gustaf Adolf 6.11.1865 Helsinki s
Luoto Herman 1899 Längelmäki
Luoto Väinö Albert 7.5.1889 Forssa / Tammela
Lyijy Tuomas Aukusti Tuomonp. 3.10.1888 Tampere
Lyly Kalle Henrik 27.4.1895 Urjala
Lystilä Svantte 28.5.1888 Virrat
Lähde Toivo Jalmari 10.6.1898 Aura
Lähde Wilhelm Juhonpoika 6.4.1894 Kuru
Lähteenmäki Kustaa Rikhard Joosenp. 6.2.1898 Jokioinen
Lähteenmäki Otto Kustaanpoika 8.4.1879 Kangasala
Lähteenmäki Yrjö Heikki Juhanpoika 26.4.1896 Sääksmäki
Lönnroth Axel Alvar 17.4.1896 Tenhola
Löytöluoma Eevertti 7.9.1897 Jämijärvi
Majamäki Anton Juhonpoika 21.5.1897 Kuorevesi
Malin Thure Jooseppi 22.12.1894 Angelniemi
Malm Anders Knut 13.1.1880 Vihti
Malminen Kaarlo Eemil 20.1.1889 Somerniemi
Malmio Aksel Alfred 6.1.1898 Teisko
Manninen Kusti Heikki 18.7.1883 Kotka
Mansner Gustaf Hjalmar 19.5.1886 Tampere
Maso Einari 1896 Sahalahti
Matikainen Heikki Juhanpoika 20.7.1888 Juupajoki
Matkajärvi Johannes Henrik Augustinpoika 5.3.1896 Kangasala
Matson Johan 1895 Juupajoki
Mattila Frans Oskari Sveninpoika 8.3.1894 Kankaanpää
Mattila Kalle Kustaa 31.1.1888 Ikaalinen
Mattson-Vihtari Kustaa Adolf 22.12.1892 Juupajoki
Mattsson John Emil 1898 Dragsfjärd
Mehto Matti Villenp. 11.9.1884 Tampere
Mehtonen Arvo Emil 10.10.1897 Espoo
Melander Onni Valdemar 2.8.1895 Helsinki e
Melin Herman Manunpoika 12.8.1893 Messukylä
Meri Aarne August Kustaanp. 20.10.1894 Forssa / Tammela
Meriö Aleksi Wladimirinpka 29.9.1883 Tampere
Metsänen Taavetti Vihtori 18.4.1886 Hämeenkyrö
Mikkola Lauri Johannes 21.10.1892 Sääksmäki
Minkkinen Immanuel Kallenpoika 2.3.1889 Kuru
Minkkinen Juho Heikki Kallenp. 12.2.1874 Messukylä
Moisio Aaron Johan 30.6.1899 Ikaalinen
Moisio Eino Edvard 30.11.1896 Ikaalinen
Moisio Frans Arttur 19.3.1901 Alastaro
Moisio Toivo Ikaalinen
Moisio Vihtori Urho 10.4.1899 Teisko
Multamäki Juho Erkki Matinpoika 13.5.1887 Kuru
Multamäki Lauri Matinpoika 5.4.1899 Kuru
Multamäki Matti Matinpoika 9.8.1893 Kuru
Munter Aarne Aleksander 2.5.1899 Pöytyä
Murtola Juho Jaakko Manunpoika 23.7.1849 Längelmäki
Murtola Kaarle Emil 30.8.1890 Längelmäki
Murtola Nestor 29.3.1893 Längelmäki
Muula Aukusti Joosepinp. 30.9.1883 Messukylä
Myllylä Niilo Johannes 28.12.1888 Virrat
Myllymaa Vihtori Nikolai 22.3.1897 Ikaalinen
Myllyniemi Kalle Eetu Kallenpoika 15.5.1883 Kuru
Mäenpää Jaakko Edvard 13.10.1895 Karkku
Mäenpää Malakias 8.2.1890 Suodenniemi
Mäenpää Matti 4.2.1877 Tampere
Mäkelä Heikki Juhanpoika 4.4.1887 Kangasala
Mäkelä Iisakki Anton 18.1.1894 Messukylä
Mäkelä Kalle 1887 Akaa
Mäkelä Kalle Eetu 29.4.1870 Vilppula
Mäkelä Kalle Valerius 1896 Loimaa
Mäkelä Lauri Johannes 19.12.1894 Kangasala
Mäki August 4.1.1879 Urjala
Mäki Emil 1896 Juupajoki
Mäki Urho Nikolai 9.4.1900 Tampere
Mäkilä Iivari Antinpoika 2.9.1892 Tammela
Mäkilä Väinö Jalmari Juhonpoika 20.3.1897 Oripää
Mäkinen August Alfred 9.2.1892 Loimaa
Mäkinen Aukusti Kallenp. 3.9.1876 Sääksmäki
Mäkinen Edvin Nestor Selmanp. 21.7.1878 Messukylä
Mäkinen Eedvard Etunpoika 21.10.1900 Kuru
Mäkinen Einar 11.7.1896 Orivesi
Mäkinen Eino Oskar 30.12.1896 Petäjävesi
Mäkinen Emil 1892 Ylöjärvi
Mäkinen Frans Nikolai 13.10.1900 Loimaa
Mäkinen Herman Alfred 1896 Ylöjärvi
Mäkinen Joakim Eedvard Alpiinuksp. 26.1.1881 Messukylä
Mäkinen Kaarle Vilho Kaarlenp. 10.10.1882 Tampere
Mäkinen Kalle Virrat
Mäkinen Kalle Antero Manunpoika 7.10.1900 Ruovesi
Mäkinen Kalle Eerik Einari 8.5.1896 Teisko
Mäkinen Kalle Viktor Johannanp. 23.1.1895 Alastaro
Mäkinen Kustaa Adolf Kallenpka 17.10.1883 Forssa / Tammela
Mäkinen Matti August Matinpoika 7.3.1870 Sääksmäki
Mäkinen Niilo Oskari 6.3.1897 Kiikka
Mäkinen Toivo Tobias 29.3.1889 Pietarsaari
Mäkinen Urho Matias Annapoika 16.9.1892 Kangasala
Mäkinen Vihtori Valfrid 15.11.1897 Kangasala
Mäkinen Viktor William 29.5.1897 Laitila
Mäkinen Vilho Paavali 1896 Vesilahti
Mäkinen Väinö Hausjärvi
Mäkinen Wäinö August Eerikinpoika 15.6.1893 Vesilahti
Mäkinen Yrjö Heikki 24.8.1889 Kuru
Männistö Arvid Kallenpoika 1.1.1884 Kihniö
Männistö Juho Erkki 11.5.1893 Oripää
Mänty Viljo Henrik 25.3.1902 Tampere
Mäntylä Matti Matinpoika 18.2.1895 Parkano
Mäntynen Emil Otonpoika 8.7.1889 Kuorevesi
Nevala Matti Edvard 1889 Ylöjärvi
Niekka Oskar Adolf 3.8.1881 Metsämaa
Niemelä Johannes Kustaanpoika 19.1.1881 Kangasala
Niemelä Kustaa Edvard 17.4.1894 Ypäjä
Niemi Antero Kustaanp. 23.7.1898 Teisko
Niemi Heino Henrik Mooseksenp. 30.8.1889 Teisko
Niemi Janne Manunpoika 13.5.1876 Ruovesi
Niemi Johannes 12.10.1895 Ikaalinen
Niemi Väinö Johannes Juhonpoika 23.7.1894 Kuorevesi
Nieminen Aaron Aadolf 23.5.1890 Pirkkala
Nieminen Antti Kallenpoika 22.10.1882 Kuru
Nieminen Edvard Kallenpka 10.3.1894 Teisko
Nieminen Erik Emil 18.4.1900 Perniö
Nieminen Erkki Hemming 23.5.1900 Lieto
Nieminen Harttu Valeri 31.10.1898 Messukylä
Nieminen Johannes 1894 Eräjärvi
Nieminen Johannes 24.6.1893 Orivesi
Nieminen Joose 1893 Kuru
Nieminen Juha Matinpoika 20.4.1886 Juupajoki
Nieminen Juho Elias 11.4.1883 Orivesi
Nieminen Juho Evert 1888 Tampere
Nieminen Juho Jalmari 6.8.1896 Messukylä
Nieminen Kaarle August 27.12.1898 Sääksmäki
Nieminen Kaarle Vilhelm Juhonpoika 16.9.1895 Lempäälä
Nieminen Kaarlo Johan 29.6.1905 Lempäälä
Nieminen Kalle 1880 Urjala
Nieminen Kalle Juho Kallenpoika 14.9.1879 Helsingin pitäjä
Nieminen Kosti Eenokki 3.1.1900 Uskela
Nieminen Kustaa Aleksius Matinp. 12.1.1887 Teisko
Nieminen Lauri Juuse Kuru
Nieminen Lauri Oskari 7.11.1898 Forssa / Tammela
Nieminen Martti 1899 Längelmäki
Nieminen Matti Matinp. 16.12.1884 Teisko
Nieminen Otto 30.4.1887 Tampere
Nieminen Paavo Johannes 14.12.1892 Kuhmalahti
Nieminen Paavo Johannes 1.9.1898 Hämeenkyrö
Nieminen Sulo Aleksander 1.8.1896 Jämsä
Nieminen Toivo Fredrik Vihtorinpoika 4.9.1894 Kuru
Nieminen Toivo Johannes 10.8.1902 Piikkiö
Nieminen Vihtor Edvard 19.3.1883 Längelmäki
Nieminen Vihtori Nikolai 1897 Vesilahti
Nieminen Ville Nestori 14.2.1899 Sääksmäki
Nieminen Väinö Erland 20.1.1887 Längelmäki
Nieminen Waldemar Juhonp. 12.5.1889 Jämsä
Nieminen Wilho August Hildanpoika 23.7.1897 Längelmäki
Nieminen Wille Nikolai 1887 Ylöjärvi
Niemiö Heikki Juho Heikinpoika 21.11.1861 Kangasala
Niinilampi Janne 12.11.1889 Vilppula
Niittuinperä Sipi Johannes 23.1.1897 Loimaa
Nikander Osvald J. 1896 Kemiö
Nikkilä Eevertti Heikinpoika 11.12.1877 Viljakkala
Nikkilä Väinö Adolf 12.10.1896 Mäntsälä
Niska Juho Viktor Selmanp. 27.2.1893 Tampere
Niskanen Aksel Aleksander 10.10.1893 Tampere
Nissilä Bruuno Erland 25.10.1895 Tammela
Nissilä Toivo Mikael 1.10.1887 Tammela
Nojonen Juho Jalmar 20.7.1895 Korpilahti
Nordberg Kaarlo Heikki 2.10.1881 Tampere
Nordström Ivar Johannes 26.7.1896 Karuna
Nordström Johan 29.10.1864 Karuna
Nummela Tuomo Nikolai 23.12.1903 Loimaa
Nummi Eevertti Heikinpoika 5.1.1883 Viljakkala
Nummi Frans Jalmari Taavetinpoika 17.9.1885 Pirkkala
Nummila Simo Oskari Simonpoika 4.9.1890 Marttila
Numminen Frans Oskar 19.3.1899 Loimaa
Numminen Johan Viktor Kallenpka 20.1.1866 Tampere
Nurme Juho Oskari Juhonp. 1.12.1886 Tampere
Nurmi Frans Robert 2.6.1889 Turku
Nurmi Johan Kustaa 27.9.1866 Muurla
Nurmi Johan Oskar 1.12.1886 Pirkkala
Nurmi Kalle Fr. 1898 Kangasala
Nurmi Kalle Vilhelm 1881 Metsämaa
Nurmi Wäinö Johannes 17.10.1894 Tarvasjoki
Nurminen Abraham 12.6.1875 Vilppula
Nurminen Bernt Maurits Salomoninp. 21.1.1854 Messukylä
Nurminen Eino Wihtori Kallenp. 14.6.1896 Ruovesi
Nurminen Emil Henrik 20.9.1886 Akaa
Nurminen Hugo Fredrik 3.7.1888 Akaa
Nurminen Johan Emil 2.6.1886 Orivesi
Nurminen Juho Kustaa 4.3.1880 Juupajoki
Nurminen Kustaa Adolf Kaarlenpoika 13.10.1889 Längelmäki
Nurminen Väinö Johannes 22.9.1887 Akaa
Nurminen Yrjö 1896 Längelmäki
Nurmisto Sefanias Oskar Vilhelminpoika 17.5.1873 Pirkkala
Nurmo Johannes Lauri Emmanp. 13.12.1883 Tampere
Nuuttila Kalle Friitjof 20.4.1865 Heinola mlk
Nyberg Urho Amadeus 11.4.1899 Tampere
Nygren Fredrik 22.7.1898 Lieto
Nyholm Jalmari Akseli 3.9.1890 Somerniemi
Nylund Johan Evert 30.10.1898 Pusula
Nyman Axel Vilhelm 10.7.1892 Dragsfjärd
Nyman Juho Ferdinand Matinpoika 14.11.1894 Kemi mlk
Nyroos Gustaf Erik Sigfrid 15.2.1891 Turku
Nyström Johan Sauvo
Nyström Johannes Antinp. 8.6.1889 Helsinki s
Nyström Väinö Sauvo
Oinasvuori Otto 1894 Lieto
Ojala Kaarle Juhonpoika 25.12.1892 Eräjärvi
Ojanen Aleksander Johannes Elinanpoika 21.3.1891 Pirkkala
Ojaniemi Arvo 1896 Marttila
Ojaniemi Wilhelmi Jaakonpoika 1.4.1896 Kihniö
Ojanperä Anders Vilhelm Antinp. 31.3.1895 Alastaro
Oksanen Jalmari Santerinpoika 9.6.1885 Ruovesi
Oksanen Mooses Juhonpa 6.6.1863 Tampere
Olander Heikki Kustaanp. 17.12.1876 Tampere
Paavola Juho Kustaa 5.12.1897 Lapua
Pajula Maurits Viljam 13.9.1892 Alastaro
Pajunen Aukusti Hermanninpoika 11.10.1874 Juupajoki
Pajunen Kalle 1900 Sahalahti
Pajunen Toivo Aaprami 22.11.1901 Längelmäki
Pakkala Yrjö Martti Johannes Akselinpoika 23.4.1888 Suoniemi
Palenius Frans Evert 3.10.1883 Lohja
Palmgren Kaarle Matinpoika 6.9.1859 Tampere
Palmunen Eino Kustaa 31.7.1898 Säkylä
Palomäki Kasperi 29.4.1888 Urjala
Palonen Frans Ikaalinen
Palonen Kasperi 29.4.1888 Punkalaidun
Palonen Niilo Aleksanteri Simonpoika 11.9.1900 Kuru
Parviainen Heikki Orivesi
Pasoja Frans Kalle Kallenpoika 10.1.1883 Reisjärvi
Patuniemi Arvid 31.8.1897 Juupajoki
Pekkanen Martti Hjalmar 20.6.1888 Helsinki e
Pelto Frans Juho 1869 Ylöjärvi
Peltola Väinö Ilmari 22.1.1891 Juupajoki
Peltomaa Emil Kallenpoika 5.7.1889 Kuorevesi
Peltomäki Juho Oskar 15.4.1894 Metsämaa
Peltonen Armas Adolf Absaloninpoika 21.1.1896 Kuorevesi
Peltonen Aukusti 14.4.1894 Sahalahti
Peltonen Einari Absaloninpoika 16.2.1898 Kuorevesi
Peltonen Hjalmar Henrik Villenpoika 6.12.1896 Hauho
Peltonen Kaarle Albert 6.3.1875 Pirkkala
Peltonen Teodor Frithiof Matinpoika 12.9.1878 Pirkkala
Penkonen Matti Hämeenkyrö
Pennanen Otto Otonpoika 25.11.1891 Viitasaari
Penttilä Viktor Esaias 6.7.1895 Pirkkala
Penttinen Aapel Aataminp. 4.11.1890 Helsinki s
Perälä Jaakko Anselmi Jaakonpoika 13.11.1887 Parkano
Perälä Teofiilus 12.12.1896 Ruovesi
Perälä Vihtori 9.12.1896 Juupajoki
Pesonen Aleksi Juhonpoika 26.5.1891 Evijärvi
Peura Juho Otonpoika 24.5.1879 Tampere
Pietarsaari Kaarle Nikolai 13.7.1899 Espoo
Pihamaa Nestor 22.2.1881 Urjala
Pihlainen Samuli Henriikanpoika 22.11.1872 Kangasala
Pihlajisto Niilo Walfrid Oskarinpoika 4.9.1893 Kangasala
Pihlava Ville Erland 21.11.1889 Tampere
Piirala Juhani Jaakko 24.10.1897 Kemi
Pilkottu Eemil Epranp. 6.11.1882 Ruovesi
Pinomäki Toivo Viljakkala
Pirkkanen Justus Aleksander Justuksenpoika 16.8.1873 Pirkkala
Pirttimäki Jalmari Valdemarinpoika 19.11.1894 Kuorevesi
Pirttimäki Verner Valdemarinpoika 12.2.1898 Kuorevesi
Pispanen Erkki Vihtori 21.9.1896 Alastaro
Pohja Toivo Juhonpoika 10.12.1889 Kuorevesi
Pohjola Arvo Aleksander 8.2.1891 Loppi
Pohjola Johan Kustaa 27.7.1880 Akaa
Pohjonen Arvo Johannes Jössenp. 30.4.1898 Jokioinen
Puro Kaarle Edvard 22.1.1881 Pirkkala
Pyhtinen Kalle Riikanpoika 20.3.1866 Kuru
Pyhämäki Onni Petäjävesi
Pynnönen Vihtori Epranp. 28.5.1886 Vilppula
Päivärinta Johan Teodor 21.6.1897 Hausjärvi
Pökkönen Adolf 22.9.1895 Tampere
Pöllänen Matti 3.12.1862 Ruovesi
Qvick Arttur Vilhelm 25.6.1897 Forssa / Tammela
Rahola Taavetti Nestori Matinp. 21.1.1880 Tampere
Railo Vilhelm Arvid 29.12.1891 Tampere
Railo Vilho Arttur 7.7.1900 Tampere
Raita Johan Leonard 27.9.1880 Perniö
Raitanen Frans Mikael 10.3.1895 Loimaa
Raitanen Uuno Artimus 27.4.1898 Koski TL
Raittinen Johannes Mooseksenpoika 4.12.1893 Ruovesi
Raittinen Nestor Walfrid 11.10.1897 Virrat
Raivio Kustaa Kallenpoika 9.3.1892 Teisko
Rajala Aleksi 8.12.1864 Ikaalinen
Rajala Edvard Kustaanpoika 28.8.1895 Kuru
Rajala Frans Artturi 19.8.1894 Ikaalinen
Rajala Matti Juhonpoika 27.11.1892 Kuru
Rajasilta Kalle 14.9.1869 Ikaalinen
Rankonen Kaarle Heikinp. 8.8.1887 Teisko
Ranta Frans Vihtori 14.4.1880 Pirkkala
Ranta Kalle Albinus 5.1.1890 Vilppula
Ranta Uuno Adiel 10.8.1895 Keuruu
Ranta Uuno Jalmari 23.9.1893 Noormarkku
Rantala Frans Verner 15.8.1885 Alastaro
Rantanen Emil Kustaanpoika 24.7.1893 Tyrväntö
Rantanen Frans Jalmar 6.2.1901 Loimaa
Rantanen Kalle Ruub. Vihtorinpoika 9.6.1898 Viljakkala
Rasimäki Bruuno Anshelm 22.4.1895 Juupajoki
Rasimäki Makarius 28.2.1897 Juupajoki
Rask Toivo Hermaninpoika 8.1.1896 Ikaalinen
Raudanmaa Jaakko Ilmari 4.7.1895 Tampere
Raunio Juho Fredrik Marianp. 24.6.1877 Helsinki s
Rautanen Hjalmar Aleksander 12.11.1890 Forssa / Tammela
Reilin Lauri Richard Richardinpoika 9.3.1901 Vesilahti
Reini Edvard Hermanninp. 31.10.1876 Ruovesi
Rekola Voitto August 29.9.1896 Tarvasjoki
Renfors Juho Jalmari 2.4.1883 Messukylä
Renfors Wieno Wiljami Juhonpoika 21.2.1897 Parkano
Rietonen Aleks Edvard 12.2.1897 Hattula
Riikonen Otto Kallenp. 1.11.1890 Jämsä
Rinne Frans Adolf 28.7.1895 Loimaa
Rinne Kaarle Henrik 23.1.1874 Pusula
Rintala Frans Vihtori 15.1.1899 Yläne
Rintanen Toimi Jafet 30.7.1888 Virrat
Ristilä Johannes Kallenpoika 8.3.1887 Pirkkala
Ristilä Kaarle Oskar 29.7.1895 Ikaalinen
Ristilä Väinö Vihtori 20.5.1898 Ikaalinen
Ristoff Nikolai Grikorjevitsch 1881 Viipuri
Ritola Gustaf Evert Tuomaanp. 7.1.1859 Tampere
Ritoniemi Kalle Nestori Kallenpoika 27.2.1892 Kuru
Riutta Vilhelm Aukustinpoika 28.8.1872 Lempäälä
Roos Kalle Eetu Heikinpoika 1.9.1869 Kihniö
Roos Urho Villiam Matinp. 25.2.1892 Forssa / Tammela
Rosenblad Sylvester 5.2.1901 Pusula
Rosenström Karl Vikt. Engelbert 19.6.1890 Helsinki e
Rosnell Kustaa Edvard 25.8.1893 Mynämäki
Rosten Johan Maurits 23.1.1899 Laitila
Rothstén Karl Julius 24.7.1888 Sipoo
Ruoho Viktor Valfrid 1892 Somerniemi
Ruoho Väinö 1901 Juupajoki
Ruohola Väinö Evert 28.3.1894 Yläne
Ruohomäki August 28.8.1889 Pälkjärvi
Ruohonen Heikki Eriikanpoika 8.1.1880 Tampere
Ruokola Karl Emil 8.10.1890 Urjala
Ruusunen Kaarle Johannes 19.12.1897 Pirkkala
Ruusunen Kalle Henrik Matinpoika 27.5.1899 Kuru
Ruusunen Lauri Severi 1894 Renko
Rämä Otto Eeva-Liisanpoika 10.9.1888 Valkeala
Räntilä Onni Nestori 23.2.1895 Virrat
Rönn Kalle August 7.1.1891 Forssa / Tammela
Rönnberg Emil Teodor 15.7.1897 Espoo
Saarela Jalmari Nestorinpoika 15.11.1899 Kangasala
Saarela Toivo 1890 Janakkala
Saarelainen Juho Nikolai 15.12.1894 Oripää
Saari Frans Vilhelm 1.7.1882 Tampere
Saari Juho Iivari 13.2.1890 Jämijärvi
Saari Karl Emil 14.6.1888 Helsinki s
Saari Kustaa Nestori 18.2.1886 Tampere
Saari Oskari Joosepinp. 14.10.1876 Tampere
Saari Taavetti Iivari Taavetinp. 10.7.1898 Teisko
Saarimäki Aatu 17.5.1892 Ruovesi
Saarinen Eino Jeremias 25.10.1898 Messukylä
Saarinen Elis 13.3.1889 Ikaalinen
Saarinen Gunnar Emanuel Davidinpoika 26.3.1890 Parkano
Saarinen Heikki Matinp. 31.7.1867 Tampere
Saarinen Johannes 22.6.1897 Orivesi
Saarinen Juho Arvid 15.9.1885 Akaa
Saarinen Juho Valter 27.6.1900 Längelmäki
Saarinen Karl Oskar 11.8.1878 Helsinki p
Saarinen Lauri Jalmari 18.7.1899 Loppi
Saarinen Niilo Eemil Kustaanpoika 16.7.1896 Juupajoki
Saarinen Oma Leander Kaarlenpoika 5.3.1893 Pirkkala
Saarinen Sulo Sakeus 8.4.1893 Turku
Saarinen Tuomas 20.12.1895 Pöytyä
Saarinen Uuno Anton Antinp. 2.7.1891 Helsinki s
Saarinen Vilho Oskari 25.1.1898 Orivesi
Saario Eevertti Arvid 13.9.1883 Keuruu
Sahi Herman 12.7.1891 Virrat
Sainio Hjalmar Aleksander 2.2.1897 Perniö
Sainio Kaarlo Juho 19.6.1890 Suomusjärvi
Sairiala Paavali 24.12.1897 Sahalahti
Saksa Antti Antinp. 12.5.1879 Vilppula
Salakka Kustaa Nikolai 11.2.1897 Somerniemi
Salama Yrjö Vihtori 12.6.1899 Somerniemi
Salmela Eemil 4.2.1901 Ruovesi
Salmela Johannes 1900 Ylöjärvi
Salmi Aleksi 30.4.1871 Tampere
Salminen Artturi Severin Juhonpoika 22.10.1900 Juupajoki
Salminen Esaias 1871 Ylöjärvi
Salminen Juho Emil Juhonpoika 27.4.1897 Längelmäki
Salminen Juho Vihtori 14.12.1891 Loimaa
Salminen Kaarl Kustaa 7.4.1863 Akaa
Salminen Kaarle Einari 22.7.1896 Pirkkala
Salminen Kaarle Iivar Antinpoika 20.2.1872 Pirkkala
Salminen Kalle Fabian Riikanpoika 5.2.1875 Kuru
Salminen Kalle Hamilkar 4.1.1882 Akaa
Salminen Lauri Jakob 1895 Ylöjärvi
Salminen Matti 1889 Jämsä
Salminen Moses Nestorinpoika Vilppula
Salminen Nestor Nikodemuksenpoika 12.7.1866 Längelmäki
Salminen Otto Aleksander 1895 Ylöjärvi
Salminen Otto Hemmi 20.5.1900 Längelmäki
Salminen Otto Leonard Juhonp. 16.2.1884 Jämsä
Salminen Valeri August 9.2.1895 Kuorevesi
Salmivirta Väinö Antinpoika 20.11.1881 Pirkkala
Salo Aleksanteri 4.5.1889 Pyhäjärvi UL
Salo Aleksi Johannes 17.7.1895 Hämeenkyrö
Salo Jaakko Oskar Antinpoika 15.8.1884 Pirkkala
Salo Johannes Jaakonpoika 21.3.1866 Pirkkala
Salo Kalle Malakias 6.2.1895 Teisko
Salo Lauri Einari Anshelminp. 19.10.1897 Lempäälä
Salo Matti Ilmari 21.9.1895 Tammela
Salo Vihtori 20.9.1885 Pöytyä
Salo Yrjö Johannes 13.4.1899 Tampere
Salokannel Ivar Bruno 24.3.1895 Orivesi
Salokanto Viljam Artturi Oskarinpoika 1.8.1878 Kihniö
Salomaa Wäinö Evert 1884 Ylöjärvi
Salonen Bruno Heikki 5.5.1898 Orivesi
Salonen Eino Johannes Kaarlenpoika 14.10.1897 Kangasala
Salonen Erkki Aleksander 11.9.1897 Tampere
Salonen Johan Erik 9.1.1891 Tampere
Salonen Johannes Vilhelminp. 4.9.1895 Tampere
Salonen Kalle J. 1893 Tampere
Salonen Kustaa A. 1869 Tampere
Salonen Kustaa Adolf 6.11.1894 Karinainen
Salonen Kustaa Eemil 25.6.1898 Laitila
Salonen Otto Aleksander 4.9.1891 Lieto
Salonen Teotori Eerland Erlandinpoika 23.3.1900 Kuru
Salonen Urho Aksel 3.6.1899 Helsinki e
Salonen Vilho Johannes 29.5.1894 Tampere
Salonen Yrjö Nikolai 9.4.1894 Tampere
Saloniemi Janne 24.7.1897 Vilppula
Sandstedt Kalle Henrik Santerinpoika 4.1.1900 Kuru
Sauramäki Juho Erik Kallenpoika 28.8.1885 Soini
Savinen Kaarle Fredrik 19.4.1896 Orivesi
Selin Juho Nestor 21.10.1896 Sääksmäki
Selin Kaarle Kustaa 18.8.1871 Pirkkala
Selin Kalle Artturi 17.10.1886 Hämeenlinna mlk
Selin Matti Ferdinand Matinpoika 20.9.1897 Kangasala
Seppälä Kaarle 24.12.1894 Teisko
Seppälä Nikanor Juhonpoika 10.1.1890 Eräjärvi
Seppälä Robert Walentin Robertinpoika 29.3.1901 Kihniö
Seppälä Yrjö Antero 1898 Ylöjärvi
Servo Eino Johannes 1897 Ylöjärvi
Sievinen Johan Oskar 25.3.1878 Helsinki s
Signeus Juho Evert Juhonpoika 13.2.1885 Pirkkala
Siivola Urho Edvard Joosenpoika 29.9.1896 Ypäjä
Siivola Urho Nikolai 6.12.1898 Ypäjä
Siivonen Jalmari Vihtori 21.3.1894 Kaarina
Siivonen Valfrid 4.4.1891 Somerniemi
Silander Väinö Jalmari 15.5.1898 Pirkkala
Silfverberg Gustaf Alexander 13.11.1883 Espoo
Sillanpää Antero Arvid Kaarlenpoika 3.6.1900 Vesilahti
Sillman Juuse Selmanp. 29.6.1869 Tampere
Silvonen Wäinö Wihtori 3.7.1899 Urjala
Sinisalo August Erhard 17.8.1856 Tampere
Sinivuori Johannes Evert 13.6.1879 Turku
Sireen August Impilahti
Sirén August 26.6.1888 Pirkkala
Sirén Johan Kustaa 23.8.1895 Lempäälä
Sirén Kalle Nikolai Hilmanpoika 12.2.1889 Vesilahti
Siro Eevertti Kustaanpoika 30.3.1887 Kylmäkoski
Siro Mikko Martinp. 6.9.1882 Teisko
Sjöman Frans Eelis 1895 Laitila
Skott Juho Juhonpoika 7.5.1897 Kemi mlk
Soimasuo Antero Albinus Matinpoika 1.3.1894 Längelmäki
Soini Antto Nikodemuksenpoika 25.4.1894 Ruovesi
Soini Karl Artur 28.6.1879 Turku
Solin Kalle Sakari Aliinanpoika 17.5.1898 Kangasala
Somell Arvo William 24.6.1899 Ypäjä
Somero Toivo Armas Miljanpoika 29.12.1893 Ruovesi
Stén Kalle Kustaa Kustaanpoika 23.1.1877 Sääksmäki
Stenlund Heino Rupert 9.7.1886 Pöytyä
Stenlund Kalle Vihtori 2.10.1893 Pöytyä
Stennros Hannes 1893 Tuusula
Strandberg Gunnar 27.5.1895 Lohja
Strander Senja Merikarvia
Stålhammar Hjalmar Henrik Taavanpoika 6.12.1896 Hauho
Stålhammar Vihtori 25.2.1865 Längelmäki
Suhonen Frans Vilho Vilhonp. 3.2.1889 Alastaro
Suhonen Juho Henrik 17.5.1893 Längelmäki
Suhonen Paavo Matti 14.8.1895 Längelmäki
Sulander Frans Porvoo
Sulander Johan 1891 Kaarina
Suliin Sakari 1898 Kangasala
Sundell Svante Johannes Juhonp. 10.6.1900 Ruovesi
Sundström Johan Albert 31.7.1897 Karjalohja
Sundvall Anton Henrik 19.1.1887 Parainen
Suomela Väinö Matias 18.2.1897 Loimaa
Suominen Aarne Ilmari 30.7.1897 Kaarina
Suominen Aleksi Ellanp. 6.3.1885 Jämsä
Suominen Frans Kustaa 12.6.1898 Yläne
Suominen Johan Arvo 30.5.1901 Tammela
Suoranta Nestori 23.2.1897 Loimaa
Suvanto Richard Kaarlenpoika 26.2.1892 Somero
Syrjä Lauri Matias Kangasala
Syrjälä Frans Kaisanpoika 18.2.1876 Pirkkala
Syrjänen Aarne Olavi 27.8.1898 Lempäälä
Syrjänen Arvo Aleksander 8.4.1899 Tampere
Syrjänen Kustaa Akseli Kustaanpoika 28.10.1868 Pirkkala
Syrjänen Ville 2.9.1861 Messukylä
Syrjänen Väinö Aleksanteri 24.3.1894 Sääksmäki
Syvänen Kustaa Aaponp. 6.7.1869 Ruovesi
Syvänen Lauri Heikki Heikinpoika 15.1.1899 Pälkäne
Säilä Arvo Nikolai 29.3.1900 Loimaa
Särkikoski Antto Ruovesi
Särkikoski Kalle 26.1.1890 Ruovesi
Särkivuori Arttur Jalmari Edvardinpoika 21.10.1892 Kuorevesi
Särkivuori Tuomas Nikolai Edvardinpoika 5.12.1894 Kuorevesi
Säteri Kaarle Oskari 14.9.1892 Forssa / Tammela
Sääksjärvi Niilo Ilmari 2.12.1898 Loppi
Sääkslahti Kalle August Kallenpoika 9.3.1871 Kuru
Söderling Nestor Arvid 24.2.1896 Sääksmäki
Tainio Eetu Kallenpoika 18.3.1885 Orivesi
Tainio Kaarlo Vilho 21.4.1868 Tampere
Taipale Yrjö Antero 24.2.1897 Längelmäki
Tallberg Väinö 3.1.1899 Loppi
Tallberg Väinö 1884 Metsämaa
Tallgren Kaarlo Feliks 13.1.1894 Pyhäjärvi UL
Tammi Lauri Artturi 22.2.1898 Kylmäkoski
Tamminen Kalle Manunpoika 9.12.1870 Ruovesi
Tamminen Severin Eenokinp. 27.7.1869 Messukylä
Tanhuanpää Johannes Kustaanp. 5.3.1886 Messukylä
Tanhuanpää Kalle 1894 Alastaro
Tarkki Kalle Nestor 30.5.1900 Ikaalinen
Tarvainen Wiktor 19.2.1882 Jämsä
Tasanen Henrik Herman Tuomaanpoika 18.3.1870 Kangasala
Tasanen Kustaa Henrik Heikinpoika 5.12.1879 Kangasala
Tekkala Jaakko 3.5.1887 Urjala
Tervo Joonas Kallenp. 3.3.1873 Vanaja
Tienhaara Juho Kustaa Joosenp. 22.1.1880 Jokioinen
Tikka Herman 18.7.1877 Tampere
Toivonen Fabian Vihtori 16.2.1875 Helsinki
Toivonen Johan Erik 5.11.1876 Loppi
Toivonen Karl Fabian 2.9.1886 Metsämaa
Toivonen Lauri 28.5.1897 Längelmäki
Toivonen Pentti Leander 14.2.1896 Urjala
Tolin Juho Herman Heikinp. 10.5.1881 Tampere
Tollionpää Martti Jaakko 16.7.1902 Orivesi
Tolonen Taavetti Akseli 1893 Pielisjärvi
Tomppila Arvi Aleksi 1890 Ylöjärvi
Torniainen Juhana Eliaksenp. 1896 Lappee
Tulonen Frans Albert 17.5.1899 Urjala
Tulonen Urho Johannes 6.4.1895 Loimaa
Tuomainen Fredrik Arthur 1.1.1882 Tampere
Tuomi Kalle Verneri 17.8.1886 Jokioinen
Tuomi Svante Einar Juhonp. 2.7.1899 Messukylä
Tuomi Urho Viljam 20.4.1891 Forssa / Tammela
Tuominen David Malakias 27.7.1874 Tampere
Tuominen Edi Arvid 14.7.1896 Hämeenkyrö
Tuominen Eemeli Jannenpoika 3.9.1898 Vilppula
Tuominen Erkki Kustaanp. 26.8.1881 Teisko
Tuominen Frans Viktor 6.10.1879 Hyvinkää
Tuominen Kalle Nikolai 2.1.1898 Oripää
Tuominen Kustaa Jeremianp. 30.5.1876 Messukylä
Tuominen Lauri 21.7.1894 Sahalahti
Tuominen Lauri Henrik 6.4.1898 Teisko
Tuominen Lauri Johannes 29.6.1899 Pusula
Tuominen Nestor Loimaa
Tuominen Vihtori Gerhard 23.9.1885 Turku
Tuomisto Kaarlo Anton 17.2.1872 Tampere
Tuomola Yrjö Aleksander Heikinp. 13.4.1881 Tampere
Tuovinen Juho Pekka 14.4.1882 Tampere
Turu Jaakko Jaakonp. 23.7.1880 Helsingin pitäjä
Turunen Pekka Pekanp. 2.9.1859 Leppävirta
Tähti Henrik Jalmari 13.1.1896 Akaa
Töykkälä Juho Kustaa 2.3.1879 Oripää
Töykkälä Matti Severi 23.10.1896 Lieto
Töyrynen Hugo Jalmari 1901 Ylöjärvi
Uski Simo 27.3.1869 Helsinki e
Utter Juho Eevertti 25.6.1869 Keuruu
Utter Väinö Immanuel 26.3.1898 Keuruu
Uusitalo Aleksius Edvin 17.7.1884 Tampere
Uutela Kustaa Albert 6.1.1871 Humppila
Vacklin Gustaf Willeh. 13.12.1872 Parainen
Vahlman Matias 6.1.1889 Urjala
Vahtera Sakeus Eerik 4.5.1900 Akaa
Vainio Kalle Nestor Heikinp. 27.1.1888 Jokioinen
Vainio Kalle Simon Konstanpoika 4.10.1892 Ruovesi
Vainioinen Herman Iisakinpoika 13.7.1877 Pirkkala
Vainionpää Antti 1898 Kangasala
Valkama Kalle Johannes Kallenpoika 22.11.1882 Pirkkala
Valkeejoki Toivo Ilmari 12.8.1898 Juupajoki
Vallenius Salomon Svante 15.10.1881 Peräseinäjoki
Valli Vilho Johannes 1.11.1900 Karinainen
Valo August Aleksander 2.7.1888 Forssa / Tammela
Valonen Toivo Aleksander 15.6.1894 Urjala
Valpas Juho Emil 22.1.1892 Oripää
Varjonen Viljo Valtter 19.9.1894 Yläne
Vehkonen Wiljo Johannes Antinpoika 26.1.1895 Kuru
Vehmas Kalle Emil 17.9.1880 Orivesi
Vendelin Sulo Mikael 6.12.1900 Pyhäjärvi UL
Veneskoski Eino Arvid Stefanuksenpoika 21.5.1895 Parkano
Vesa Bernhard Paulus Juhonp 25.1.1869 Tampere
Vesa Yrjö 27.8.1881 Ruovesi
Vesanen Adolf Nikolai Kallenpoika 24.1.1893 Pirkkala
Vierikko Onni Akseli 23.3.1888 Virrat
Vigren Johan 29.5.1877 Tuusula
Viherä Toivo Viljam Kustaanp. 25.6.1886 Tampere
Vihtari Johan Fredrik 19.3.1896 Juupajoki
Viianen Vilhelm 1.3.1893 Kuhmoinen
Viiki Manu 12.8.1885 Orivesi
Viinamäki Ananias Efraiminpoika 13.7.1894 Kuru
Viinamäki Kalle Marianpoika 18.9.1899 Hauho
Viita Eero Aleksanteri 11.5.1897 Virrat
Viitala ? 1894 Tampere
Viitala Aukusti Heikinp. 26.1.1871 Tampere
Viitanen Aleksi Annanpoika 7.5.1874 Pirkkala
Viitanen Frans Aleksi 16.7.1896 Teisko
Viitanen Juho Rikhart 1885 Teisko
Viitanen Matti 18.4.1891 Ruovesi
Viitanen Matti August 29.12.1895 Jokioinen
Viitanen Oskar 1.8.1868 Orivesi
Viitanen Toivo Vihtori 20.6.1894 Ikaalinen
Viitanen Yrjö Heikki 31.1.1891 Keuruu
Vikman Feliks Vilhelm 14.1.1893 Vihti
Vikström August 1896 Tenhola
Vikström Åke Einar 27.12.1900 Tuusula
Vilén Kaarle Kustaa Villenpoika 10.9.1870 Pirkkala
Vilén Kustaa Richard 6.10.1893 Akaa
Vilkman Kalle Alfred 3.2.1896 Tampere
Villberg Oskar Leonard 13.8.1881 Helsinki p
Villgrén Antto Nikolai Juhonpoika 17.1.1900 Kangasala
Virta Maurits Anselm 28.5.1864 Kaarina
Virta Sulo Johannes 20.2.1898 Akaa
Virtanen Aaretti Helsinki
Virtanen Ali Johannes Salomoninpoika 2.2.1892 Kuru
Virtanen Antto Juhonpoika 29.5.1891 Kuru
Virtanen Henrik Vihtori Henrikinpoika 13.9.1870 Pirkkala
Virtanen Johan August 25.7.1856 Hyvinkää
Virtanen Johannes Villiam Antonpoika 6.10.1898 Ruovesi
Virtanen Juho Tammela
Virtanen Juho Evert Hermanninpoika 26.12.1873 Pirkkala
Virtanen Juho Ilmari 3.1.1896 Vanaja
Virtanen Juho Nikolai Fritiofinpoika 10.12.1894 Eräjärvi
Virtanen Juho Richard Gerhardinp 29.12.1877 Tampere
Virtanen Juho Vihtori Kustaanpoika 27.2.1870 Pirkkala
Virtanen Kaarle Kustaanp. 1.4.1895 Teisko
Virtanen Kaarlo Ville Villenp 19.4.1862 Tampere
Virtanen Kustaa Heikinp 2.5.1868 Tampere
Virtanen Kustaa Nikolai 16.2.1896 Loimaa
Virtanen Lauri Wiktor 1897 Ylöjärvi
Virtanen Niilo Johannes 5.6.1902 Urjala
Virtanen Oskar Yrjö Juhonpoika 4.4.1898 Lieto
Virtanen Otto Kustaanpoika 2.4.1890 Längelmäki
Virtanen Robert Artur 16.10.1893 Yläne
Virtanen Vihtori Verner 26.7.1895 Angelniemi
Virtanen Väinö Vilho 7.7.1885 Perniö
Virtanen Wäinö Aleksi 8.5.1900 Tampere
Voutilainen Mikko Vilho 7.9.1891 Helsinki s
Vuori Atte Riikanpoika 3.3.1892 Kuorevesi
Vuori Frans Evert 20.8.1878 Helsinki p
Vuori Valter Konstantin 15.11.1874 Pirkkala
Vuorinen Jalmari Kuorevesi
Vuorinen Kalle Kustaa 31.5.1896 Teisko
Vuorinen Yrjö Heikki Tominikuksenpoika 25.5.1889 Kuru
Vuorio Hugo Matias 2.2.1897 Tarvasjoki
Vähälassila Nikolai Matinpoika 6.12.1876 Evijärvi
Vähäsilta Lauri Rikhard 9.2.1897 Ikaalinen
Välimaa Emil 9.12.1879 Virrat
Välimäki Juho Matinpoika 12.12.1870 Parkano
Välimäki Matti Johannanpoika 17.4.1898 Vesilahti
Välinoro Toivo Entaka Kuorevesi
Välinoro Väinö Adalbert Manunpoika 12.12.1895 Kuorevesi
Välisaari Matti Juhonp. 12.4.1868 Messukylä
Wahlbäck Varma Armas 4.6.1898 Perniö
Wainio Kristo Werner 21.2.1887 Lieto
Wainio Otto Wilhelm 7.4.1895 Lieto
Wakkala Juho Edvard 9.2.1864 Tampere
Wakkala Juho Eemil Villenpoika 29.11.1889 Vesilahti
Walkama Nestor 1888 Pietarsaari
Walkeejärvi Kalle Heikki 17.1.1897 Virrat
Wallenius Juho Davidinpoika 8.5.1879 Längelmäki
Wallin Alarik Antton 24.5.1878 Forssa / Tammela
Wathén Klaus Teodor 26.7.1890 Helsinki e
Wehkanen Janne Kallenp. 31.1.1889 Ruovesi
Wendell Eetu Kallenp. 1.5.1871 Teisko
Wendell Urho Edvard 21.3.1895 Teisko
Wesa Lauri Arvid 9.8.1887 Hämeenkyrö
Willgrén Jakob Jalmar 26.2.1888 Helsinki s
Wirtanen Anton Kaarlenpoika 18.5.1894 Längelmäki
Wirtanen Jalmari Oskarinpoika 29.1.1890 Kalvola
Wirtanen Kalle 1900 Metsämaa
Wirtanen Kalle Wihtori Erkinp. 14.12.1885 Jämsä
Wirtanen Lauri Johannes 4.8.1899 Hyvinkää
Wirtanen Lauri Matias 1899 Ylöjärvi
Wirtanen Sefanias Wihtori 1870 Ylöjärvi
Wuohenoja Hjalmar Juho 9.6.1890 Helsinki e
Wuorinen Johan August 25.12.1868 Perniö
Wuorio Uno 23.7.1890 Espoo
Wuorisola Urho Rudolf 4.3.1889 Tampere
Wuorivirta Kaarle Wihtori 21.9.1876 Hattula
Ylén Yrjö Aleksander 26.5.1897 Tampere
Ylinen Oskari 1874 Kuru
Ylinen Toivo 1898 Ruovesi
Yrjölä Apraham Antinpoika 23.12.1884 Anjala
Åberg Sulo Vihtori Vihtorinp 11.8.1897 Tampere
Åberg Yrjö August 16.3.1898 Helsinki s
Åkerberg Sven Axel 4.3.1898 Porvoo mlk
Ålman Urho Johannes 27.11.1895 Alastaro
Åström Artur Ernst 4.12.1886 Tuusula
Öhman Theodor Engelbert 7.11.1899 Helsinki sr
Österberg Frans Georg 17.6.1897 Porvoo mlk


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi