Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Tammisaaren vankileiri

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aakula Gustaf Edvard 29.3.1887 Kemiö
Aalto Aaro Salomon Juhonp. 17.10.1883 Lavia
Aalto Anshelm 23.11.1882 Hämeenkyrö
Aalto Antti 11.11.1889 Joutsa
Aalto Eevert Kustaanp. 6.4.1873 Forssa / Tammela
Aalto Eino Johannes 15.6.1890 Orivesi
Aalto Kaarle Aukusti 15.1.1880 Kisko
Aalto Lauri Arvo 19.8.1900 Orimattila
Aalto Otto Vilhelm 4.4.1882 Kaarina
Aalto Viktor Juhonpoika 15.7.1888 Iitti
Aalto Väinö Henrik Heikinpoika 26.8.1888 Kylmäkoski
Aaltonen Arndt 23.1.1872 Vehkalahti
Aaltonen Eino Ilmari 20.12.1897 Pusula
Aaltonen Frans Emil 15.8.1897 Espoo
Aaltonen Frans Vihtori 20.7.1869 Pusula
Aaltonen Fredrik Vihtori 4.2.1897 Ahlainen
Aaltonen Jalmar Oskari 24.11.1884 Koski TL
Aaltonen Kaarle Ilmari 9.12.1896 Tarvasjoki
Aaltonen Kustaa 24.7.1861 Loppi
Aaltonen Paavali Timoteus 8.5.1897 Jämsä
Aaltonen Vieno Vihtori 28.9.1900 Merikarvia
Aaltonen Villehad Aleksander 5.1.1877 Hollola
Aarnio Ernst 17.12.1899 Anjala
Aarnio Oskari Tuomaanpoika 6.12.1894 Saarijärvi
Adamsson Johan Teodor 7.4.1897 Tuusula
Ahjo Juho Vihtori 1.4.1902 Sääksmäki
Ahlgren Bruno Leonard 4.2.1898 Tampere
Ahlgren Gunnar Fransinp. 1.12.1893 Kemiö
Ahllund Artur Arvid 20.1.1899 Karjaa
Ahlman Emil
Ahlqvist Albert 1.6.1892 Pyhäjärvi UL
Ahlroth Aksel Isaksson 4.4.1870 Pohja
Ahlsten Markus 22.4.1888 Helsinki e
Ahlström Allan 1865 Porvoo
Aho Kalle Lennart 22.4.1902 Tyrvää
Ahokas Kristian Antoninpoika 1.12.1878 Virolahti
Ahola Heimo Iivar 13.5.1895 Ruovesi
Ahola Kalle 16.11.1894 Jämsä
Ahola Kalle Ahlainen
Ahola Kalle Erland Nikolai Kallenp. 23.9.1900 Lempäälä
Ahola Nestori Erikinp. 6.9.1899 Lammi
Ahola Oskari 9.5.1869 Virrat
Ahonen Hannes Juhonp. 23.3.1897 Längelmäki
Ahonen Johan Antero 23.11.1897 Längelmäki
Ahonen Kaarle Emil 1870 Ruovesi
Ahonen Kalle Nikolai 16.12.1897 Keuruu
Ahonen Kustaa Nikanor 6.3.1886 Längelmäki
Ahonen Toivo Heikki Elis Alfredinp. 12.12.1877 Helsingin pitäjä
Ahonen Wäinö Johannes Juhonpoika 8.7.1889 Kalvola
Ahtola Emil Edvard 31.8.1896 Turku
Ahvonen Elias Tuomp. 22.2.1864 Antrea
Airo Urho 27.3.1887 Tampere
Aittoniemi Toivo 2.11.1900 Ikaalinen
Ajakainen Juho Kustaa 25.3.1879 Hollola
Akselin Kaarl Wäinö 1890 Maaria
Ala-Turkia Topias Juhonpoika 3.10.1892 Vehkalahti
Alajääski Elver August 21.9.1897 Kotka
Alanen Arvi 12.1.1886 Ylöjärvi
Alanen Frans Oskari 1.4.1877 Akaa
Alanen Väinö Johannes 12.6.1893 Kiikka
Alén Karl Arvid 29.12.1881 Orimattila
Alho Aarne Tobiaksenp. 20.5.1900 Akaa
Alho Aksel Alarik Topianp. 31.12.1896 Tampere
Alho Erkki 15.3.1895 Aura
Allén Lauri Johannes 22.6.1894 Helsinki
Alm Mertsi 15.6.1885 Helsinki s
Alt Petter Johan Ivarinp. Lapinlahti
Ammunet Sakari 23.3.1889 Paavola
And August Johannes 27.7.1902 Helsingin pitäjä
And Joose Juhonp. 9.12.1883 Helsingin pitäjä
And Kalle Juhonp. 28.4.1874 Helsingin pitäjä
Andersson Emil Alfred 11.2.1864 Kymi
Andersson Juho Ilmari 6.12.1897 Hollola
Andersson Oskar 13.5.1867 Helsinki e
Andersson Väinö Juhonpoika 5.2.1881 Helsinki s
Anolin Väinö Vilhelm Kaarlenp. 22.1.1889 Porin Reposaari
Anonen Nestor Edlanpoika 2.3.1895 Sysmä
Anonen Wille Antinp. 8.8.1870 Vehkalahti
Antikainen Juho Emil 12.3.1894 Kuopio
Antin August Jalmari 11.3.1896 Perniö
Anttila Antti 26.1.1893 Virrat
Anttila Antti Edvartti Fransinpoika 8.2.1895 Kankaanpää
Anttila Yrjö Olavi 28.4.1901 Tyrvää
Anttonen Viktor Johannes 8.11.1887 Köyliö
Apilasmäki August Eemil 27.9.1897 Köyliö
Arentti Juho Eemeli Juhonpoika 20.5.1892 Ylistaro
Arlo Nestori Marianp. 26.11.1887 Helsinki e
Aro Väinö Vilho Nestorinp. 12.10.1898 Helsinki s
Aronen Johan Kustaa 20.9.1898 Tampere
Aronen Kustaa 15.9.1884 Messukylä
Asikainen Otto Antinpoika 18.12.1888 Helsinki p
Asklöf Karl Väinö 18.10.1890 Kaarina
Askolin Karl Einar 2.12.1891 Helsinki pr
Astola Kustaa Nikanor 14.6.1871 Ulvila
Auer Martti 1.2.1887 Iitti
Auer Villiam 17.9.1875 Kotka
Autio Aksel Erland 2.6.1876 Helsinki e
Autio Kustaa Jalmari Manunpoika 5.2.1879 Kuru
Backman Aleksander Pyhäjärvi UL
Backman Hannes Messukylä
Bast Johan Edvard 6.6.1869 Helsinki er
Berg Johan Edvard Juhonpoika 14.5.1900 Mäntsälä
Berg Väinö Albert 4.3.1894 Rauma
Berggren Aatu 4.11.1895 Helsingin pitäjä
Bergholm Karl August 21.2.1898 Lohja
Berghäll Karl Knut 13.4.1894 Siuntio
Bergman Eetu Enokinpoika 3.2.1892 Helsinki s
Bergman Ivar Viktor 1.5.1899 Helsingin pitäjä
Bergroth Villehard Marianp. 10.3.1868 Helsinki er
Bergström Frans Fridolf 12.11.1890 Snappertuna
Berlin Leonard 1886 Vehkalahti
Betár Reinhold David 27.5.1874 Hamina
Björk Abel Abelinpoika 28.9.1865 Kaukola
Björk Juho Taavetti Amandanpoika 16.12.1895 Mikkeli mlk
Björkqvist August Reinhold 3.4.1889 Helsinki e
Björksten Johan Edvard 22.6.1896 Pernaja
Björninen Akseli Antinpoika 13.10.1896 Mikkeli mlk
Blom A. 1890 Pyhäjärvi UL
Blom Arvid Leonard 23.11.1892 Turku
Blom John Erik 22.1.1895 Urjala
Blom Otto Abram 29.1.1890 Multia
Blom Yrjö Mikael 23.11.1883 Pohja
Blomberg Viktor Alfred Berninp. 30.3.1892 Porvoo mlk
Blomqvist Axel Bernhard 29.10.1898 Helsinki pr
Blomqvist Emil Fritiof 1878 Vehkalahti
Blomqvist Frans Henrik Juhonp. 30.6.1900 Helsinki s
Blomqvist Helge 3.3.1900 Vehkalahti
Blomqvist Johan Arvid 7.6.1898 Porvoo mlk
Blomster Väinö Walter 14.4.1900 Pori mlk
Blyg Erkki Juhonp. 22.4.1895 Jokioinen
Blå Kaarle Hjalmar 25.10.1895 Porvoo mlk
Boelius Assar Johannes 8.9.1891 Pori
Bogdanov Vasili 15.8.1890 Sortavala mlk
Brandelin Taavi Engelbert 18.3.1899 Anjala
Brander Kalle Konstantin Kustaanpoika 20.7.1870 Tottijärvi
Brofeldt Gustaf Fredrik Kustaanp. 29.7.1889 Helsinki pr
Broman Martti Eli 10.11.1899 Ulvila
Brusin Eino Valdemar Villenp. 7.11.1896 Jämijärvi
Budde Anders Alfred 30.11.1884 Pernaja
Byckling Aksel 16.10.1886 Kotka
Byman Artur Henrik 9.6.1898 Helsinki pr
Bäckman Knut Albert 25.7.1883 Lahti
Bäckman Mårten Hjalmar Johannes 24.6.1900 Helsinki pr
Bäckström Alexander Immanuel 28.7.1898 Helsingin pitäjä
Bäckström Viktor Emanuel 29.11.1896 Espoo
Böckerman Johan Einar 1.11.1900 Siuntio
Böhm August
Dahl August Johan Albertinp. 7.1.1890 Urjala
Dahlström Emil Konstantin 8.1.1893 Bromarv
Davitsainen August Jalmari Niilonpoika 11.1.1900 Ruokolahti
Degerman Johan Aksel 10.7.1896 Hyvinkää
Dellström Hugo Helsinki
Drufva Evert Rudolf 15.5.1889 Helsinki e
Dufva Aaro Joosepinpoika 23.1.1901 Virolahti
Dufva August Juhonpoika 22.10.1889 Virolahti
Eerola Ville Juhonpoika 1.3.1870 Hamina
Ekberg Rikhard Feliks 19.3.1891 Helsinki p
Ekbom Elis Rafael 8.7.1899 Hanko mlk
Ekholm Anton Auselius 8.8.1891 Merikarvia
Ekholm Eskil Walentin 4.2.1891 Helsinki pr
Ekholm Gunnar Axel 26.8.1898 Turku
Ekholm Hugo Waldemar 14.12.1894 Helsinki pr
Eklund Birger Engelbert 3.12.1897 Porvoo mlk
Ekman August Vilhelm 15.1.1890 Forssa / Tammela
Ekman Frans Emil 25.7.1888 Pori
Ekman Lauri August 28.6.1897 Kokemäki
Ekman Severin 22.10.1885 Porvoo mlk
Ekström Gustaf Leonard 15.9.1895 Helsinki
Eliaanpoika Kustaa 27.10.1893 Längelmäki
Ellilä Vihtori 1.3.1892 Helsinki
Elo Emil 3.1.1886 Loviisa
Elo Erik Emil 21.1.1900 Turku
Elo Kaarle Konstantin 5.10.1881 Kaarina
Elo Kaarle Vihtori 15.11.1880 Pori mlk
Eloniemi Frans Oskar 3.7.1897 Helsinki s
Eloniemi Kaarlo Hjalmar 2.11.1892 Helsinki s
Eloranta Artturi Vilhelm 1.2.1896 Helsinki s
Eloranta Juho 1874 Joutseno
Eloranta Karl August 7.7.1888 Tampere
Enberg Juho Kustaa 7.5.1898 Pyhäjärvi UL
Enberg Kustaa Ilmari Kaarlenp. 6.6.1895 Helsinki s
Enbom Knut Adolf 7.12.1887 Turku
Engblom Einar Robert 7.6.1897 Helsinki sr
Engelberg Ferdinand Helsinki
Enqvist Johan Emil 6.12.1897 Helsinki s
Enqvist Johan Gustaf 6.6.1898 Hanko
Enroos Anton Vilppula
Enroth Erik Fabian 14.3.1898 Askola
Enroth Evert Alfred 6.4.1892 Ulvila
Eriksson Emil Aleksander 6.12.1896 Pohja
Eriksson Hjalmar Nikolai 9.6.1897 Porvoo mlk
Eriksson Johan Villiam 23.3.1893 Porvoo mlk
Eriksson Kaarlo 19.6.1899 Hamina
Eriksson Wilho Eedvard 5.4.1895 Kotka
Eronen Paavo Matinpoika 5.4.1886 Lappee
Eskelin Karl Felix 14.1.1884 Helsinki p
Eskelin Selim Johan Teodor 27.5.1893 Helsinki
Eskelinen Eelis Antinp. 18.2.1899 Nuijamaa
Espo Otto Juhonp. 2.10.1892 Hamina
Espo Toivo Esanpoika 24.9.1897 Sippola
Eurén Juho Nikolai 21.3.1887 Loimaa
Everi Toivo Petter Simonpoika 26.4.1899 Kaukola
Fagerholm Otto Vilhelm 4.5.1875 Hanko
Fagerlund Juho 21.6.1887 Pietarsaari
Fagerman Anders Albert 30.11.1873 Helsinki e
Fagerström Erik Wilhelm Aapelinp. 3.12.1875 Kotka
Fagerström Nikanor Ignatius 13.12.1898 Hanko
Fagerström Sigurd Fritiof 23.2.1896 Espoo
Fant Aleksander Valdemar 1881 Viipuri mlk
Ferm Artur Johannes 25.10.1896 Helsinki p
Finnberg Ernst Sigfrid 4.11.1899 Inkoo
Finnberg Henrik Alarik 21.5.1892 Siuntio
Finnberg Johannes Severin 22.9.1884 Helsinki pr
Finström Magnus Helsingin pitäjä
Flank Aleksander Kustaanpoika 14.8.1892 Laukaa
Flyktman Oskar Santerinp. 16.8.1877 Kymi
Fors Aarne 1890 Pohja
Forsander Erik Tuomaanp. 3.5.1879 Pyhtää
Forsberg Heikki 10.2.1889 Helsinki
Forsblom Väinö Richard 23.11.1895 Ruotsinpyhtää
Forsman Antti Kallenpoika 16.12.1895 Helsinki p
Forsman Johannes 5.5.1876 Pori mlk
Forsman Oskar Ernst 19.12.1893 Porvoo mlk
Forsman Volter 9.6.1891 Helsinki s
Forss Ernst Erik 12.6.1874 Helsingin pitäjä
Forsström Hjalmar Reinhold 15.11.1897 Tampere
Forsström Hjalmar Waldemar 31.7.1900 Tenhola
Forström Karl Viktor 16.12.1879 Turku
Franck Karl Viktor Kaarlenp. 5.5.1877 Helsinki s
Fransén Frans Erik 1898 Nakkila
Franssila Oskar Robert 1.11.1900 Helsingin pitäjä
Frej Jarl Waldemar 21.8.1895 Helsinki sr
Frid Kustaa Fredrik 5.7.1885 Forssa / Tammela
Friman Gustaf Arvid 7.12.1884 Pohja
Friman Juho Edvard 23.5.1897 Porvoo mlk
Friman Juho Oskar 3.7.1887 Porin Reposaari
Friman Väinö Konstantin 16.6.1899 Porvoo mlk
Frisk Toivo 8.8.1894 Hartola
Granholm Teodor Kustaa Adolf 26.9.1902 Porin Reposaari
Granström Aleksander Viktor 7.7.1881 Pyhtää
Grönberg Juho Selim Merikarvia
Grönblom Sven Arvid Sveninp. 29.12.1886 Ahlainen
Gröndahl Juho Vihtori 12.5.1872 Uskela
Gröndahl Paavali Kustaanpoika 18.3.1883 Kiikoinen
Gröndahl Yrjö Nils 29.7.1892 Turku
Grönfors Vihtori William 7.9.1893 Noormarkku
Grönholm Frans Henrik 5.1.1901 Humppila
Grönholm Juho Kustaa 2.9.1868 Pori mlk
Grönholm Karl Anshelm 23.5.1896 Lohja
Grönlund Juho Kustaa 3.1.1883 Helsinki s
Grönlund Konstantin Wiktor 18.3.1865 Askola
Grönlund Väinö Aleksander 13.10.1900 Helsinki sr
Grönman Isak Julian Rudolf 10.1.1899 Pohja
Grönman Wäinö William 18.2.1896 Pohja
Grönqvist Lauri Erkki 9.8.1896 Ahlainen
Grönroos Albert 19.2.1865 Tuusula
Grönroos Henrik Edvin 16.12.1870 Hanko mlk
Grönroos Idion 8.4.1897 Kymi
Grönroos Johan Mauritz 22.8.1899 Turku
Gustafsson Johan Reinhold 5.5.1884 Pernaja
Gustafsson Kaarl Edvard Miinanp. 28.3.1875 Pori
Gustafsson Karl Albert 4.1.1887 Myrskylä
Gustafsson Toivo Leonard 13.8.1887 Porin Reposaari
Gustafsson Viktor Emil Abrahaminp. 17.7.1873 Helsinki sr
Haaja Väinö Ilmari Mikonpoika 13.12.1896 Virolahti
Haanpää August Juhonp. 25.6.1863 Merikarvia
Haapala Justus Wille 2.9.1889 Turku
Haapala Nestor 20.10.1892 Nakkila
Haapala Otto Matinpoika 17.10.1895 Miehikkälä
Haapalainen David Johana Davidinp. 7.8.1889 Kuopio mlk
Haapamäki Emil Akaa
Haapamäki Sulo Joosepinpoika 12.3.1889 Viljakkala
Haapanen Ivari Johannes 15.8.1898 Turku
Haapanen Kaarle Artturi 10.10.1887 Pöytyä
Haapanen Lauri Johannes Vihtorinp. 31.10.1899 Helsinki e
Haapanen Matti 29.12.1862 Ikaalinen
Haapanen Väinö Helsingin pitäjä
Haapaniemi Martti Ilmari 8.7.1897 Merikarvia
Haapsamo Kustaa Wihtorinpoika 18.6.1888 Kalvola
Haavisto Aatu Aatunp. 14.9.1850 Ruovesi
Haavisto Antti Emmanpoika 20.4.1898 Ruovesi
Haavisto Johan Vilhelm 4.4.1883 Kaarina
Haavisto Kalle Artturi 4.11.1892 Lempäälä
Haavisto Kustaa Adolf 5.6.1878 Pori
Haavisto Urho Josefiinanpoika 2.4.1894 Ruovesi
Hacksell Oskari Heripert Iisakinpoika 16.3.1881 Ulvila
Hagelberg Paul Ilmari 29.10.1894 Loviisa
Hagert Henrik Lennart 3.7.1899 Porvoo mlk
Hagner Oskari Juhonpoika 18.8.1877 Ulvila
Hahl Anton 17.8.1874 Hiitola
Haikarainen Antti Hildanpoika 1888 Mikkeli mlk
Haimakainen Wasilii 25.4.1882 Suistamo
Haippo Siilas Eetvartti 28.2.1897 Ruovesi
Hakala Eero Hemming 20.5.1891 Pöytyä
Hakala Frans Nestor 12.6.1897 Eura
Hakala Kalle 27.4.1871 Ikaalinen
Hakala Kalle Vihtori Taavetinp. 28.3.1893 Helsinki s
Hakala Kalle Vilho 8.1.1898 Suodenniemi
Hakanen Kalle 26.1.1863 Loimaa
Hakanpää Frans Erik 18.5.1901 Urjala
Hakkarainen Väinö Aleksander 1.8.1899 Helsinki s
Hakonen Seelim 8.9.1885 Virolahti
Hakulinen Juho Pekanpoika 24.10.1883 Kitee
Halen Kustaa Adolf Kaarlenp. 22.1.1890 Pyhäjärvi UL
Halinen Eemil Miehikkälä
Halinen Matti Arvidinpoika 12.2.1891 Laukaa
Halko Matti 1.10.1873 Parikkala
Hallikainen Antti Mikonpoika 4.8.1865 Miehikkälä
Halme Aati 29.6.1883 Porvoo
Halme Juho Fredrik 25.6.1871 Kymi
Halme Kaarlo August 2.11.1879 Helsinki s
Halme Theodor Ahlainen
Halmetoja Kristian Kristianinpoika 19.3.1897 Iisalmi
Halminen Anton Iivar 5.9.1894 Rauma
Halonen Heikki Juhonp. 15.5.1875 Helsinki e
Halonen Vilho Nikolai 1.8.1897 Ulvila
Halonen Ville Juliuksenpoika 31.12.1901 Kotka
Hammari Onni Johannes Iitanp. 30.3.1894 Ruovesi
Hammari Paavo Herman Manunpoika 10.6.1900 Ruovesi
Hanelius Yrjö Isak 18.1.1898 Pori
Hangaslahti Sakari Juhonp. 6.6.1867 Ruovesi
Hanhia Anton Matinpoika 8.6.1893 Virolahti
Hanko Emil Aleksander 22.4.1893 Pirkkala
Hannisto Kaarlo Mikael 24.9.1897 Ulvila
Hannula Uuno Aaro 2.3.1898 Korpilahti
Hanski Taavetti Juhonpoika 25.6.1874 Antrea
Happonen Ferdinand 1898 Kuopio
Harhioja Frans Vihtori 23.2.1870 Helsinki p
Harinen Antti Juhonpoika 26.6.1894 Pielisjärvi
Harjanen Voitto Valdemar 21.3.1902 Tyrvää
Harju Heikki 20.10.1886 Virrat
Harju Matti Antinp. 19.5.1879 Sippola
Harjunpää Viktor Matias 1883 Viipuri mlk
Hartikainen Alex Korpilahti
Hartikainen Karl Johan Juhonpoika 15.8.1898 Valkeala
Hartikka Kalle 28.4.1878 Turku
Hauhia Matti Matinpoika 1869 Antrea
Hauskala Kosti 8.2.1889 Akaa
Hautamäki Paavali 1890 Ylistaro
Havukainen Kalle Viljam 28.1.1903 Helsinki s
Heickell Villiam Nikolai 1.12.1897 Turku
Heijari Aarne Jeremianp. 15.8.1896 Vehkalahti
Heikkilä Anton Kallenp. 11.8.1867 Kymi
Heikkilä Juho Oskar 21.2.1891 Pori mlk
Heikkilä Leander Kalle Jaakonpoika 14.6.1890 Ylivieska
Heikkilä Tuomas 21.3.1864 Iitti
Heikkiläinen Kalle Richard Kallenpoika 10.2.1896 Hauho
Heikkinen Jussi Juhonp. 22.7.1897 Kuhmoniemi
Heikkinen Pekka Jaakonpoika 15.10.1900 Kuhmoniemi
Heino Aukusti 28.4.1893 Suodenniemi
Heino Frans Hjalmar Ikaalinen
Heino Frans Iisakki Matinp. 14.10.1874 Messukylä
Heino K. Tampere
Heino Kaarle Rikhard 24.1.1886 Suodenniemi
Heino Kalle 9.10.1896 Padasjoki
Heino Kalle Aleksander 10.9.1880 Eura
Heino Karl Gustaf 30.1.1898 Espoo
Heino Klas Heikki 25.12.1878 Pyhäjärvi UL
Heino Lauri Sakari 19.10.1900 Hyvinkää
Heino Oskar Emil 26.3.1874 Eura
Heino Wäinö Heikki Heikinpoika 29.2.1896 Kalvola
Heinonen Alexander Gabriel Aks.p. 15.9.1881 Raisio
Heinonen Alli Vilho 20.4.1890 Tyrvää
Heinonen Antti 13.4.1884 Paavola
Heinonen Arvo Artturi Antinpoika 6.9.1898 Siuntio
Heinonen Emil Juhonpoika 25.8.1895 Längelmäki
Heinonen Frans
Heinonen Heikki 25.4.1885 Pälkjärvi
Heinonen Johan Villiam 30.8.1898 Tampere
Heinonen Juho 14.2.1861 Ikaalinen
Heinonen Kaarle 13.11.1880 Suodenniemi
Heinonen Kaarle Stefanus 13.11.1893 Helsinki s
Heinonen Kaarlo Aleksanteri 21.11.1885 Pyhäjärvi UL
Heinonen Kalle Juhonp. 13.3.1883 Ruovesi
Heinonen Kustaa Fredrik 3.9.1886 Pori
Heinonen Paavo Ensio 8.5.1896 Tampere
Heinonen Toivo Armas 25.9.1894 Uusikaupunki
Heinonen Toivo Ferdinand 30.11.1890 Sysmä
Heinonen Uno Ilmari 30.1.1898 Kiukainen
Heinonen Vihtori 25.8.1900 Heinola mlk
Heinonen Väinö Nestor 7.7.1900 Kiukainen
Heinämäki Otto 10.4.1894 Luhanka
Heinänen Aleksius Hetanp. 8.6.1880 Ruovesi
Heinänen Juho Jalmari 21.2.1882 Äänekoski
Heiskala Eino 15.6.1893 Viljakkala
Heiskanen Antti Matinp. Ilomantsi
Heiskanen Hugo Petter 24.7.1882 Helsinki
Helander Josef Nikolai Heikinpoika 22.12.1898 Eräjärvi
Helander Kristian Werner 13.11.1887 Urjala
Helander Teofiilus 25.9.1894 Virrat
Helén Vihtori Villiam 21.10.1899 Loppi
Helenius Einari Jafet 13.6.1895 Kangasala
Helenius Juho Artturi 25.10.1887 Helsinki s
Helenius Juho Villiam 19.2.1890 Helsinki
Helenius Julius Rikard 8.7.1883 Keuruu
Helenius Karl Gustaf 16.6.1893 Tuusula
Helenius Uno Valdemar 26.9.1900 Loppi
Helenius Vihtori 24.1.1873 Hollola
Helin Juho August 15.6.1888 Lieto
Helin Kaarle Vihtori 16.3.1880 Joutseno
Helin Oskar Akselinp. 26.10.1871 Helsinki
Helin Oskar Verner 29.3.1891 Porvoo mlk
Helin Paavo Adolf 4.7.1902 Pirkkala
Helin Salomon Vihtori Salomoninpoika 8.8.1869 Kihniö
Helin Tuomas 21.12.1883 Juupajoki
Helin Viktori Erkinpoika 23.7.1874 Pylkönmäki
Helin William Aleksander 17.6.1896 Pori mlk
Helin-Setälä Kustaa Frans 23.9.1899 Lappi TL
Hellbohm Konrad 13.9.1889 Turku
Hellgren Oskar Wilhelm 7.3.1875 Helsinki s
Hellman Emil Engelbert 22.7.1899 Kirkkonummi
Hellman Kalle Iivari Juhanpoika 25.2.1876 Sääksmäki
Hellman Väinö Bruno 28.3.1890 Pyhäjärvi UL
Hellsten Aaro Aaronpoika 5.10.1893 Kalvola
Hellstén Juho Oskar Vihtori 11.6.1865 Noormarkku
Hellström Erkki Rikhard 10.12.1899 Ulvila
Hellström Evert Leonard 25.3.1897 Degerby
Hellström Frans Rudolf Kust.p. 27.10.1874 Helsinki s
Hellström Kalle Tammela
Hellström Rikhard Iisakinpoika 14.12.1877 Ulvila
Hellä Oskar Juhonpoika 15.4.1890 Virolahti
Helminen Aukusti Rikhard 16.1.1895 Kalvola
Helminen Hjalmar Aksel Otonpoika 16.8.1895 Helsinki s
Helminen Matti Turku
Helminen Väinö Jalmari 29.9.1891 Jokioinen
Helminen Wiktor Freetrik 1886 Maaria
Henriksson August Emil Juhonp. 11.8.1896 Snappertuna
Henriksson Frans Albert 8.9.1891 Punkalaidun
Henriksson Frans Vihtori Nikolaksenpoika 22.1.1893 Ahlainen
Henriksson Gustaf Vilhelm Kustaanp. 16.12.1885 Forssa / Tammela
Henriksson Iivari Aleksander 22.8.1888 Hämeenkyrö
Henriksson Johan Sigfrid 13.2.1900 Snappertuna
Henriksson Juho Evert 13.3.1853 Maaria
Hento Mikko Somero
Henttinen Wille Sipinpoika 12.2.1876 Räisälä
Henttonen Matti Antinpoika 14.11.1889 Räisälä
Hentunen Antti Taavetinpoika 6.8.1894 Taipalsaari
Hermunen Väinö Aapraminp. 29.1.1901 Säkkijärvi
Herranen Frans Oskar Kallenp. 4.3.1900 Kymi
Herranen Johannes 30.5.1875 Rautalampi
Hervanta Väinö Felix 5.11.1899 Lempäälä
Hieta Emil Edvard Erikinpoika 23.6.1894 Helsinki s
Hietala Abel Erikinpoika 24.12.1899 Virolahti
Hietala Lauri Henrik Manunpoika 19.1.1896 Ruovesi
Hietala Nestor Matinpoika 18.2.1899 Valkeala
Hietanen August Fabian 17.7.1896 Hartola
Hietanen Oskar Oskarinp. 18.1.1893 Kotka
Hietanen Waltter Eemil 14.8.1898 Artjärvi
Hiironen Kalle 4.2.1895 Korpilahti
Hiiva Antti Abelinpoika 10.12.1884 Kotka
Hilander Viktor 19.5.1886 Hollola
Hillo Aleksander 13.7.1888 Hamina
Hiltunen Elias Tahvonpoika 28.8.1883 Taipalsaari
Himmelroos Kaarlo Rikhard 28.4.1891 Ulvila
Hirvelä Hermanni Vilhenp. 3.8.1878 Ruovesi
Hirvelä Johan Anselm 2.11.1895 Jämijärvi
Hirvelä Wilho Andreas 8.6.1887 Ruovesi
Hirvinen Antti Jalmari 23.2.1895 Forssa / Tammela
Hirvonen Adam Adaminpoika 11.9.1868 Kaukola
Hirvonen Juho Juhonp. 13.2.1879 Helsinki
Hirvonen Simo Simonpoika 4.1.1891 Värtsilä
Hjelm Karl Albert Richard 9.2.1882 Helsingin pitäjä
Hjort Vilho 13.9.1877 Helsinki
Hjärpe Gustaf Efraiminp. 8.7.1881 Turku
Hoikka Matti Mikonpoika 29.3.1870 Käkisalmi mlk
Hoivanen Kalle Tuure 28.4.1897 Tyrvää
Holander Antton 1870 Vehkalahti
Holanteri Topias 6.6.1864 Kotka
Hollender Juho Vilhelm 22.6.1878 Maaria
Holm Viktor Elis 31.8.1890 Siuntio
Holmberg John Valdemar 7.8.1898 Karjaa
Holmberg Karl Uno 15.7.1898 Helsinki sr
Holmlund Selim Knut 5.1.1896 Turku
Holmroos Emil Rudolf Vilhelminp. 10.8.1900 Pohja
Holmstén Karl Johan 10.7.1870 Eura
Holmström Otto Nikolai 13.3.1865 Hanko mlk
Holmström Viktor Brynolf 8.5.1886 Helsinki pr
Holopainen Aatu Heikki Jaakonp. 23.1.1867 Kymi
Holopainen Heikki 19.4.1851 Juuka
Honkanen Juho Heikki 7.11.1885 Pielisjärvi
Honkanen Matti Kuolemajärvi
Hopeala Matti Tanelinpoika 9.5.1876 Miehikkälä
Hostikka Eino Matti Matinpoika 17.6.1898 Virolahti
Huhmo Kalle Eliksenpoika 28.10.1890 Kuru
Huhtala Allan Alarik Ananiaanpoika 15.9.1897 Kankaanpää
Huhtala Juho Kustaa 22.9.1874 Hyvinkää
Hulkkonen Antti Taavetinpoika 29.12.1893 Helsinki p
Hulpio Einari Valpas 23.7.1891 Vilppula
Hult Eeli Johannes Taavetinpoika 21.11.1880 Jyväskylä mlk
Huotari Anton Henrik 17.1.1896 Ilomantsi
Huotari Jalmari Jaakonpoika 8.4.1895 Kuhmoniemi
Huotari Kaarle Einar 1890 Viipuri mlk
Huovila Antton Topiaanpoika 9.6.1895 Sippola
Huovila Eemil Tuomaanpoika 27.8.1880 Sippola
Huovinen Matti Yrjö 1.2.1896 Paavola
Hurskainen Otto Rob. 3.8.1870 Kitee
Hurtig Juho Alfred 29.4.1880 Forssa / Tammela
Hurtta Anton Kalle Kustaanpoika 16.6.1887 Virolahti
Hurtta August Tanelinpoika 17.2.1889 Virolahti
Husu Mikko Ristianinpoika 7.1.1887 Miehikkälä
Husu Rietu Ristonpoika 21.3.1884 Virolahti
Huttunen Antti Miinanpoika 20.9.1892 Helsinki s
Huttunen Juho Heikki Juhonpoika 10.12.1889 Helsinki p
Huttunen Mikko Ilmari 1899 Pielisjärvi
Huttunen Taavi Mikonp. 29.4.1890 Juuka
Huuskonen August 1894 Karstula
Huuskonen Urho Juhonpoika 3.5.1890 Lappee
Hynni Emil Annanpoika 30.8.1898 Kaukola
Hyttinen Vilhelm Henrik 25.3.1892 Kuusjärvi
Hytönen Aleksi Vesanto
Hytönen Antti Gabrielinpoika 29.7.1863 Parkano
Hytönen Emil Porin Reposaari
Hytönen Wille Wihtorinpoika 9.6.1890 Äänekoski
Hyvönen Aksel Otonp. 18.8.1886 Pieksämäki
Hyvönen Einar Heikinpoika 17.12.1896 Helsinki e
Hyvönen Juho Matinpoika 7.7.1879 Ruokolahti
Hyvönen Taavetti Iisakinp. 10.2.1873 Kymi
Hyvönen Viktor Otonp. 12.9.1882 Pieksämäki
Hyyryläinen Antti Juhonpoika 30.5.1891 Miehikkälä
Hyyryläinen Toivo Juhonpoika 19.5.1902 Miehikkälä
Hyyrynen Manu 8.5.1891 Luumäki
Hägg Alfred Kilian 8.7.1897 Hyvinkää
Häggblom Nestor 25.6.1900 Ruotsinpyhtää
Hägglin Johannes Jalmari 27.6.1883 Mellilä
Häkkinen Mikko Helsinki
Häkkinen Otto Adaminp. 8.10.1867 Kymi
Häkkinen Otto Sofianp. 14.3.1879 Kotka
Hällström Joose Vihtori 10.3.1872 Ypäjä
Hällström Kaarl August Armas 1900 Maaria
Hällström Valdemar 1.3.1888 Tampere
Hämäläinen Pietari Juhp. 19.12.1882 Antrea
Hämäläinen Toivo Johan 20.4.1896 Porvoo mlk
Hämäläinen Toivo Johannes 7.7.1887 Kotka
Hänninen Aleksi Henrikanp. 23.2.1890 Kymi
Hänninen Heikki 9.4.1874 Turku
Hänninen Otto Alfred Willenpoika 14.7.1867 Inkoo
Hänninen Väinö Johannes Juhonpoika 16.10.1895 Jyväskylä mlk
Hänninen Yrjö Elis 8.6.1890 Hankasalmi
Hästbacka Oskari Matinpoika 2.9.1896 Evijärvi
Häsä Taneli Eerikinpoika 10.12.1859 Miehikkälä
Högbacka Juho William 17.1.1884 Kokkola
Höglund August Vilhelm 28.3.1877 Helsingin pitäjä
Idman Arvid Eemil Lyytinp. 16.8.1897 Ruovesi
Idman Juho Silvaanus 22.11.1872 Ruovesi
Ihalainen Matti 22.12.1894 Pihtipudas
Ihander Emil Aleksander 11.8.1892 Perniö
Iharanta Kalle Wihtori Heikinpoika 10.10.1897 Kalvola
Iholin Gustaf Georg 28.4.1897 Helsinki pr
Iivanainen Arvid Armas 31.8.1889 Joensuu
Iivonen Antti Eerikinpoika 1869 Antrea
Ikola Viljo Gabriel Kaaponpoika 3.11.1896 Kauhava
Ikonen Anton Kustaanp. 12.1.1882 Helsinki s
Ikonen Antti Pekanpoika 28.12.1890 Kontiolahti
Ilander Uno Bernhard 13.5.1893 Helsinki s
Illinginjärvi Emil 30.5.1887 Helsinki e
Ilma Martti Rafael 26.11.1895 Helsinki s
Ilmarinen Eetu Riitinpoika 13.3.1873 Ruovesi
Ilmonen Karl Edvin 13.6.1896 Vihti
Ilmonen Otto Ilmari Elias Fransinp. 17.4.1903 Helsinki s
Ilo Eemeli Juhonpoika 28.11.1897 Ruovesi
Ilo Juho Erkinpoika 30.9.1869 Ruovesi
Ilomäki August Aleksander 9.1.1895 Pori
Ilonen Wihtori Juhonp. 12.4.1864 Vilppula
Ilves Antti 4.6.1888 Luumäki
Ingers Birger Johannes Johanneksenp. 15.3.1893 Helsinki sr
Inkinen Antti 22.7.1884 Juuka
Inkinen Simo Simonpoika 1871 Räisälä
Innilä Herman 3.8.1883 Loimaa
Isaksson Hugo Valdemar 15.9.1895 Snappertuna
Isaksson Juho Arvid 2.2.1895 Merikarvia
Isaksson Karl Gunnar 28.11.1899 Tammisaari mlk
Isaksson Tuure Konstantin 27.8.1893 Pori
Isoaho Aimo Eetvartti 15.10.1890 Ruovesi
Isoaho Kalle Emil 17.5.1897 Ruovesi
Isohuhta Otto Julius 7.4.1890 Pomarkku
Isomäki Anselm Manunp. 22.4.1869 Ruovesi
Isopuro Lauri Albert Amandanp. 13.8.1901 Helsinki p
Isosalo Paavo Anton 25.10.1902 Porin Reposaari
Isännäinen Aleksis Juhonpoika 20.11.1895 Jyväskylä mlk
Itkonen Aapeli Kustaanpoika 2.1.1896 Sääminki
Itkonen Heikki Augustinp. 19.1.1878 Viipuri
Jaakkola Adam Arvid 20.7.1882 Pori mlk
Jaakkola Arvo 1886 Lavia
Jaakola Taavetti 16.4.1886 Suodenniemi
Jaanonen Oskar Korpilahti
Jakobsson Kaarle Nestori 12.9.1871 Porin Reposaari
Jakobsson Valdemar 20.8.1881 Helsinki er
Jakonen Heribert Kallenpoika 3.1.1891 Äänekoski
Jalava Georg Edvard 16.4.1864 Helsinki sr
Jalonen Heikki Eemil Kallenpoika 30.7.1890 Metsämaa
Jalonen Väinö Edvard 21.5.1892 Tyrvää
Janhunen Vilhelm 1883 Mikkeli
Joensuu Väinö Aleksanteri 12.9.1897 Suodenniemi
Johansson Aarne Anselm 14.12.1898 Maaria
Johansson Aksel Emil 15.8.1878 Tampere
Johansson Alfred Aleksander 17.12.1900 Helsinki
Johansson Artur Henrik 11.1.1898 Ruotsinpyhtää
Johansson August Valdemar 6.5.1881 Siuntio
Johansson Einari Aukusti 12.1.1887 Akaa
Johansson Johan Erik 15.5.1882 Helsinki e
Johansson Juho Rikhard Ulrikinp. 15.7.1883 Helsinki s
Johansson Kaarle Johannes 26.7.1890 Tampere
Johansson Kosti Emil 19.1.1902 Perniö
Johansson Kust. Adolf Uskela
Johansson Lauri Emil 22.1.1898 Pori
Johansson Martti Vilhelm Matinp. 2.5.1891 Helsinki s
Johansson N.N. 1897 Valkeala
Johansson Onni Aleksander 1886 Porin Reposaari
Jokela Emil Ferdinand 11.5.1879 Maaria
Jokela Johan Emit 1895 Ulvila
Jokela Oskari 24.7.1874 Urjala
Jokela Verner Johannes 19.3.1898 Akaa
Jokelainen Lauri Viipuri mlk
Jokimies Johannes Rietunpoika 21.6.1887 Virolahti
Jokimies Juho Erikinpoika 15.6.1871 Miehikkälä
Jokinen Antti Sauvo
Jokinen Antti 1879 Vilppula
Jokinen Arvo Matti Kallenpoika 10.5.1892 Kuru
Jokinen August Augustinp. 3.5.1887 Mäntsälä
Jokinen August Viktor 14.8.1901 Helsinki s
Jokinen Herman Hermanninp. 29.9.1884 Ruovesi
Jokinen Johan E. Helsingin pitäjä
Jokinen Johan Rafael 24.8.1899 Turku
Jokinen Juho Ilmari Joosepinpoika 23.6.1897 Loppi
Jokinen Kaarle Leonard 5.10.1894 Pirkkala
Jokinen Kaarle Toimi 1899 Yläne
Jokinen Kaarlo Vihtori 1866 Ulvila
Jokinen Kalle Heikki Heikinp. 1.9.1876 Helsinki s
Jokinen Kalle Kristian 17.9.1851 Tyrvää
Jokinen Kalle Villehard Erikinp. 25.1.1892 Helsinki e
Jokinen Karl Johan Karl Vihtorinp. 8.4.1898 Ulvila
Jokinen Kustaa Alfred Kallenp. 21.8.1897 Mellilä
Jokinen Kustaa Emil 22.5.1892 Eura
Jokinen Maunu 28.7.1889 Hattula
Jokinen Toivo Johannes Kallenp. 13.3.1886 Tampere
Jokinen Vihtori 11.7.1898 Hollola
Jokisalo Paavali Arttur 15.11.1892 Hämeenkyrö
Jonasson Oskari Viljam Lapinjärvi
Jordan Aukusti Adolfinp. 7.1.1894 Helsinki e
Jortikka Antti 30.6.1881 Sortavala
Josefsson Johan Emil Juhanp. 9.4.1897 Pori
Josefsson Karl Edvin 13.4.1879 Ahlainen
Joutsinen Juho Vilhelm 9.4.1875 Loimaa
Juhala Johannes Reinholdinp. 11.12.1885 Tammela
Juhola Albin Juhonpoika 1.3.1881 Vehkalahti
Juhola Nestor Ferdinand 12.3.1889 Kiukainen
Juhonen Karl Artturi Lennart 1.4.1900 Iitti
Juhonen Lauri Akseli 28.11.1896 Hämeenkyrö
Julen Ragnar Waldemar Franssenp. Helsinki
Jung Lauri Verner 9.6.1890 Jokioinen
Junikka Uuno Akseli Juhonpoika 20.8.1892 Viitasaari
Juselius Bruno Bernhard 28.5.1898 Helsinki pr
Jusenius Voitto Jooseppi Joosefinp. 21.8.1890 Tampere
Juslin Karl Einar 3.10.1897 Porvoo mlk
Jussila Lauri Teodor 14.5.1899 Forssa / Tammela
Jusslin Frans Aleksius Ferdinand 19.8.1891 Helsinki s
Jutila Johannes August Kallenp. 22.12.1885 Pirkkala
Juusela Kustaa 2.5.1885 Längelmäki
Juusela Niilo Johannes 4.2.1895 Orivesi
Juvenius Wilhelm Ludvig 2.2.1899 Tampere
Jylhä Jaakko Jaakonpoika 28.12.1878 Veteli
Jyrkinen Armas Juhana Antinpoika 7.8.1892 Jääski
Jyry Kaarle Enoek 4.9.1874 Paimio
Jyräs Erik Wiktor Erikinpoika 22.3.1876 Valkeala
Jyräs Vihtori Valkeala
Jähi Antton Elianpoika 15.2.1883 Hamina
Jähi Väinö Eliaanpoika 1896 Virolahti
Jämsen Evert Laurinpoika 26.4.1889 Helsinki s
Jämsén Juho Jalmari 19.1.1892 Helsinki s
Jäppinen Pietari Juho Pietarinpoika 2.12.1899 Ruokolahti
Järvelin Enok Leonard Kallenpoika 7.6.1872 Lempäälä
Järvelä Fritjof Valentininpoika 7.3.1898 Karvia
Järveläinen Tobias Mikonp. 29.10.1876 Viipuri
Järvenkylä Väinö Aleksanteri Juhonpoika 27.7.1889 Virolahti
Järvenpää Artur Leonard 1889 Nakkila
Järvenpää Frans Nestor 16.2.1895 Ahlainen
Järvenpää Otto 8.4.1887 Ahlainen
Järvenpää Wiljo 1898 Ruovesi
Järvensivu Johannes 30.1.1896 Hämeenkyrö
Järvensivu Josef Nikolai 14.3.1895 Pomarkku
Järvi Taavetti Edvard 13.7.1869 Hämeenkyrö
Järvinen Helsinki
Järvinen Aatu Johannes 12.9.1878 Längelmäki
Järvinen Albin 1881 Viipuri mlk
Järvinen Anton 16.1.1874 Tammela
Järvinen Eemil Vilhelm 30.12.1895 Ruovesi
Järvinen Emil 1899 Tampere
Järvinen Emil 18.8.1869 Urjala
Järvinen Emil Kalvola
Järvinen Frans Nestori 2.7.1892 Tyrvää
Järvinen Herman Aleksander 14.11.1878 Hausjärvi
Järvinen Hjalmar Helsinki
Järvinen Iisak Oskari 2.2.1881 Hämeenkyrö
Järvinen Immanuel Heikinp. 24.3.1888 Ruovesi
Järvinen Jalmar
Järvinen Juho Aksel Fredrikinp. 21.3.1884 Nakkila
Järvinen Juho Lauri 16.8.1892 Nastola
Järvinen Juho Topias Heikinpoika 7.10.1876 Sääksmäki
Järvinen Kaarle Aukusti 17.11.1896 Sääksmäki
Järvinen Kalle Antonpoika 28.1.1897 Ruovesi
Järvinen Kalle Arvid Kallenpoika 28.1.1886 Eurajoki
Järvinen Kalle Jalmari 21.1.1883 Vesilahti
Järvinen Kalle Kustaa Kallenpoika 25.12.1895 Luopioinen
Järvinen Kustaa Adolf Edland 6.9.1887 Helsingin pitäjä
Järvinen Matti Antinpoika 17.9.1873 Hamina
Järvinen Matti Reinhold 22.7.1895 Pyhäjärvi UL
Järvinen Oiva Hannes 13.1.1895 Jämsä
Järvinen Paavo 20.9.1896 Ruovesi
Järvinen Taavetti Vihtori 25.12.1877 Orivesi
Järvinen Toivo Johannes 22.8.1896 Hausjärvi
Järvinen Vieno Juho Sikstuksenpoika 17.9.1892 Ruovesi
Järvinen Vihtor John Rauma
Järvinen Vihtori Evert 11.9.1895 Eura
Järvinen Vihtori Johannes 25.3.1877 Suodenniemi
Järvinen Viktor Helsinki
Järvinen Väinö Ilmari Marianpoika 13.10.1883 Längelmäki
Järvinen Yrjö Albert 25.5.1897 Hyvinkää
Järviö Yrjö 13.4.1897 Längelmäki
Jääskeläinen Aatami Tuomaanp. 26.8.1895 Räisälä
Jääskeläinen Vilho 29.12.1882 Kotka
Kaakkola Yrjö Hermanninpoika 30.9.1886 Ruovesi
Kaakkolammi Kalle Hermanninpoika 23.10.1894 Ruovesi
Kaartinen Eino Alfred 10.1.1896 Joensuu
Kaartinen Henrik Rafael 3.1.1898 Rymättylä
Kaarto Erik Edvard 13.3.1888 Rauma
Kaartti Levi Heikki 24.9.1898 Helsinki e
Kaartti Roi Heles Heikinp. 12.4.1900 Helsinki e
Kaasalainen Antti Armas 14.2.1889 Viipuri
Kaasalainen Juho Heikinpoika 1888 Pyhäjärvi VL
Kahila Väinö Eevert 16.12.1884 Kemijärvi
Kaija Matti Pärtynpoika 21.3.1885 Helsinki s
Kainlauri Juhana Mikonpoika 21.5.1891 Lappeenranta
Kainulainen Emil 12.2.1888 Helsinki
Kaipainen Tuomas Wilhelm 30.4.1854 Kymi
Kaipio Arttur Edvard 25.2.1883 Hämeenkyrö
Kaipio Väinö Vilhonpoika 5.3.1891 Ruovesi
Kaivolin Kustaa Adolf 18.10.1873 Puumala
Kajander Matti 20.3.1885 Paavola
Kajander Mikko Toivakka
Kajander Uuno Lennart 14.8.1901 Hollola
Kakkola Pekka Wilhelm 1894 Sulkava
Kaleva Juho Aaro 1900 Kiukainen
Kallberg Karl Ferdinand 16.1.1898 Helsingin pitäjä
Kallinen Taavetti Jaakonp. 27.2.1887 Värtsilä
Kallio Antti Tuomas 20.12.1888 Pöytyä
Kallio Frans 17.10.1879 Suodenniemi
Kallio Frans Hermaninpoika 24.12.1888 Kalvola
Kallio Johan Henrik 7.12.1879 Hyvinkää
Kallio Kalle Ferdinand 29.6.1899 Mouhijärvi
Kallio Koivu Tammela
Kallio Lauri Juhopoika 11.10.1895 Eräjärvi
Kallio Veli Vilhelm Juhonp. 26.6.1898 Helsinki p
Kallio Wäinö Jalmari 8.8.1895 Kalvola
Kallio Wäinö Wilhelm 21.3.1895 Merikarvia
Kalliomaa Erik Villiam Elianpoika 16.7.1897 Helsinki s
Kalliomäki Vihtori 31.7.1866 Pomarkku
Kallström Oskar Ferdinand 5.12.1896 Hanko mlk
Kammi Johan Porin Reposaari
Kamp Frans Julius 25.11.1898 Urjala
Kamppi Jaakko Henrik Hjalmarinpoika 31.10.1899 Helsinki s
Kanerva Juho August 30.11.1884 Loppi
Kanerva Matti Kallenpoika 17.9.1889 Kuhmoinen
Kanerva Niilo Arttur Aug. Kaarlonp. 6.12.1900 Kaarina
Kanerva Niilo Johannes 25.8.1900 Turku
Kanerva Oskari Venner 1889 Laitila
Kanerva Toivo Taavetti 20.11.1899 Helsinki p
Kangasaho Frans Antinpka 26.8.1873 Forssa / Tammela
Kangaslahti Sakari 22.6.1867 Ruovesi
Kangassalo Aleksander 8.9.1901 Turku
Kankaanpää Aleksanteri 1888 Alajärvi
Kankaanpää Kalle Matinpoika 1881 Vehkalahti
Kankaanpää Oskar 6.9.1895 Alastaro
Kankainen Eino Matinpoika 24.12.1900 Virolahti
Kankainen Kaarle Aug. Augustinpoika 7.5.1888 Lempäälä
Kankainen Lauri Juhonpoika 27.6.1899 Kotka
Kankare Frans Viktor Heikinp. 11.9.1901 Loimaa
Kannisto Erkki 9.5.1891 Loimaa
Kannisto Hugo Paavali 27.1.1902 Loimaa
Kant Johan Severin 25.11.1874 Loviisa
Kanto Juho Elias 19.4.1882 Turku
Kanttura Arvo Kalervo Matinpoika 17.12.1900 Virolahti
Karhu Eetu 25.12.1896 Säkkijärvi
Karhu Heikki Antinpoika 25.6.1878 Kontiolahti
Karhu Juho Heikinpoika 6.8.1866 Kurkijoki
Karhu Oskari 21.11.1891 Luumäki
Karhu Taneli Erkinpoika 17.6.1874 Vehkalahti
Karhunen Emil 18.6.1895 Iisalmi
Karjalainen Aarne Ilmari 22.2.1899 Kajaani
Karjalainen Albert Pekanpoika 13.5.1897 Valkeala
Karjalainen Johan Jalmar 7.4.1886 Kotka
Karjalainen Jussi Joensuu
Karjalainen Manne Manunpoika 20.7.1882 Valkeala
Karjalainen Maunu Alexander Vilhelminp. 12.9.1899 Helsinki s
Karjalainen Niilo Vilh. Adolf 11.4.1896 Helsinki s
Karlin Johan Emil 29.4.1874 Lempäälä
Karling Arvo Matias 14.2.1897 Tampere
Karlsson Ivar Konstantin 13.3.1897 Parainen
Karlsson Karl Aksel 4.7.1893 Helsinki p
Karlsson Karl Leander Bruninp. 5.5.1897 Parainen
Karlsson Kustaa Aleksander Kallenp. 11.7.1880 Pori
Karlsson Vilho Henrik 3.3.1898 Pori
Karola Uno Johan 15.3.1896 Padasjoki
Karppinen Emil 6.5.1894 Kajaani
Karppinen Kalle Herman 18.11.1889 Kuhmoniemi
Karppinen Wäinö 6.11.1896 Kajaani
Karttunen Uno Henrik Heikinp. 7.11.1892 Helsinki e
Karvonen Simo Antinpoika 5.1.1887 Pielisjärvi
Kastinen Juho 22.2.1893 Ilomantsi
Kataja Johan Kustaa 28.8.1863 Karkku
Kataja Toivo 27.12.1894 Helsinki s
Katajasaari Juho Nehemias 6.5.1857 Akaa
Katajisto Oskari 13.8.1878 Kalvola
Kattelus Tauno 2.6.1894 Kitee
Kauhanen Herman Perttulinp. 1.8.1880 Helsinki e
Kaukinen Aleksanteri 1876 Sulkava
Kauko John Paavali 27.5.1901 Loimaa
Kaunisto Janne Alfred 15.12.1896 Vilppula
Kaupinhaka Henrik Eemil 6.3.1894 Paattinen
Kauppila Anders Waldemar 15.3.1899 Porvoo mlk
Kauppila Matti Valentin 12.3.1901 Merijärvi
Kauppinen Juho 4.7.1879 Helsinki
Kauppinen Matti Oskar Matinp. 17.8.1867 Helsinki
Kauranen Albin 3.8.1882 Rantasalmi
Kaurapäkki Iisak Aleksander 16.12.1880 Porin Reposaari
Kaustara Heikki Arvid 4.11.1896 Teisko
Kautonen August Paimio
Kautonen Yrjö Konsta Paavonpoika 4.12.1899 Virolahti
Kauttu Juho Villiam 12.6.1884 Helsinki p
Kavander Karl Anton 14.12.1875 Miehikkälä
Keino Wiktor Anshelm 7.2.1885 Pori mlk
Keinonen Einari Heikinp. 24.11.1888 Ruovesi
Keinonen Heikki Heikinp. 13.12.1875 Ruovesi
Keinumäki Emil Vilhonpoika 10.1.1890 Juupajoki
Kekkonen Antti Otto Antinp. 6.7.1880 Kymi
Kekkonen Oskar 23.6.1873 Helsinki
Kekkonen Taavid Tanelinp. 24.4.1884 Mikkeli
Kekkonen Wiktor Antinp. 22.2.1874 Kymi
Kekäläinen Pekka Pekanp. 1891 Sortavala mlk
Keljala Oskar
Kelkka Niilo Hermanni 30.10.1890 Tyrvää
Kenraali Oskar Mikonpoika 7.5.1892 Virolahti
Kerkkonen Sulo Leander 27.2.1897 Jämsä
Kervinen Kalle 3.5.1887 Iisalmi mlk
Kervinen Ville 6.10.1876 Iisalmi mlk
Kesanto Herman Kaarlenpoika 11.11.1871 Vesilahti
Keskinen Väinö Valfrid 27.6.1894 Helsinki e
Ketola Huuko Iitanp. 8.11.1899 Ruovesi
Ketola Kalle Kristian 2.7.1895 Kokemäki
Kettunen Matti 10.8.1896 Ilomantsi
Ketven Heikki Adolf 15.11.1893 Virrat
Keveri Anton 26.4.1879 Kotka
Kihlström Bruno Benjamin 8.11.1896 Helsinki er
Kiiski Juho Petter 26.9.1899 Ilomantsi
Kiiski Yrjö Matinpoika 19.10.1878 Antrea
Kiiskinen Aleksander Iivananp. 14.2.1885 Kontiolahti
Kiiveri Juho 21.6.1866 Räisälä
Kilkki Juho 10.6.1882 Kotka
Kilpeläinen Heikki 13.7.1894 Pielisjärvi
Kilpeläinen Juho Emil 29.8.1875 Kotka
Kilpeläinen Matti Antinp. 4.7.1891 Pielisjärvi
Kilpinen Jalmari Luopioinen
Kilpinen Väinö Ilmari 28.10.1900 Hyvinkää
Kimmo Erik Johannes 27.5.1885 Kotka
Kimmo Matti Manunpoika 29.8.1887 Miehikkälä
Kinnunen Antti Juuso Juhonpoika 15.7.1894 Kuhmoniemi
Kinnunen Jalmari Matinpoika 1.1.1890 Kivijärvi
Kinnunen Kalle Kustaavanpoika 21.2.1885 Suonenjoki
Kinnunen Paavo Kalle-Petterinpoika 15.3.1895 Taipalsaari
Kiri Emil Simonpoika 19.9.1875 Virolahti
Kirkkola Juho Juhonpoika 19.9.1876 Vehkalahti
Kirkkola Martti Juhonpoika 1903 Vehkalahti
Kirkkoportti Otto Erland 3.11.1899 Loppi
Kirppu Juho Tanelinpoika 5.3.1885 Miehikkälä
Kiuru Juho Kirvu
Kivelä Frans Arvo 4.10.1893 Helsinki p
Kivelä Kustaa Emil Juhonp. ?.11.1884 Akaa
Kivelä Taavetti Aleksius 20.5.1887 Hämeenkyrö
Kivikoski Einar 21.9.1899 Helsinki s
Kivimäki Arvo Vilhelm 5.7.1900 Loimaa
Kivimäki August Vilhelm 31.7.1874 Loimaa
Kivimäki Aukusti Toivo 27.8.1887 Suodenniemi
Kivimäki Juha Ikaalinen
Kivimäki Juho Kokemäki
Kivimäki Lauri Everd 10.8.1896 Vesilahti
Kivimäki Oskari Matinpoika 4.2.1886 Kankaanpää
Kivimäki Wäinö Eenok 1897 Nakkila
Kivinen Erland 26.5.1883 Pernaja
Kivinen Paavo Johannes 21.1.1894 Tampere
Kivinen Urpo Viljam 4.11.1896 Humppila
Kivinen Vihtori Jalmari 6.12.1880 Suodenniemi
Kiviniemi Julius Heikki 5.2.1880 Tampere
Kiviniemi Vilhelm 28.8.1898 Ikaalinen
Kiviranta Juho August 15.11.1873 Tyrvää
Kivisalo Axel Andersson 2.9.1890 Pyhtää
Kivisalo Rabbe Juhonpoika 4.1.1888 Helsinki p
Kivistö August Viktor 5.7.1899 Kuusjoki
Kivistö Ernst Gustaf 5.5.1896 Helsinki pr
Kivistö Sulo Jalmari Iidanpoika 27.2.1899 Kankaanpää
Kleimola August 22.6.1879 Kymi
Knuutila Kalle Johannes 21.1.1880 Loimaa
Koistinen Oskar 1.12.1878 Kymi
Koivisto Antti Edvard 28.11.1882 Tampere
Koivisto Joosef Helsinki
Koivisto Kalle Jalmari 6.1.1900 Loimaa
Koivisto Teodor 12.2.1897 Heinola mlk
Koivistoinen Juho Pekanpoika 26.12.1885 Jääski
Koivistoinen Leander 27.3.1876 Äänekoski
Koivu Frans Vihtori Roopertinpoika 3.3.1877 Ulvila
Koivuluoma Yrjö Johannes Fransinpoika 1.8.1893 Siikainen
Koivunen Juho Eedvard 11.9.1901 Pyhäjärvi UL
Koivunen Kaarlo Gabriel 24.3.1898 Helsinki s
Koivunen Niilo Herman 2.12.1896 Hausjärvi
Koivunen Vihtori 6.6.1870 Urjala
Koivunen Väinö Vilho 5.6.1891 Ulvila
Koivunen William Alexander 18.10.1897 Pohja
Koivuniemi Juho Rikhard 26.3.1892 Ahlainen
Kokki Edvard Matinp. 24.10.1899 Vehkalahti
Kokki Otto Antoninpoika 19.12.1893 Virolahti
Kokko Robert 4.7.1898 Värtsilä
Kokkola Nikodemus 19.7.1877 Miehikkälä
Kokkola Vilho Manunpoika 26.6.1892 Virolahti
Kolehmainen Konrad 12.11.1882 Joensuu
Kolehmainen Pekka 8.7.1872 Askola
Kolistaja Vihtori Aleksi Juhonpoika 23.8.1895 Parkano
Koljonen Väinö Juhonp. 31.5.1898 Värtsilä
Kolsi Albert Kristianinpoika 1888 Vehkalahti
Kolsi Einar Kristianinpoika 1897 Vehkalahti
Kolsi Topias Erkinp. 21.10.1871 Kymi
Kolsi Topias Matinp. 10.3.1859 Vehkalahti
Kolu Kalle Konstantin Albertinp. 22.7.1896 Urjala
Komppa Aleksander 19.3.1871 Kotka
Komulainen Kalle Mauritz Eeronp. 15.1.1898 Kajaani mlk
Kondrat Anton Pori
Kontturi Eino 12.3.1897 Ilomantsi
Koponen Frans Edvard 7.9.1886 Säkylä
Koponen Vilho Aleksander 5.5.1898 Pihtipudas
Koppinen Erik Johannes Erikinpoika 2.12.1895 Käkisalmi
Koppinen Juho Hiitola
Kopra Adam 11.7.1873 Räisälä
Kopra Tuomas Tuomaanpoika 31.7.1894 Kirvu
Korhonen Emil Juhonp. 23.4.1898 Helsingin pitäjä
Korhonen Evert Aataminp. 2.3.1880 Rautalampi
Korhonen Hugo Tahvo 26.12.1899 Dragsfjärd
Korhonen Markus 1896 Vehkalahti
Korhonen Matti 9.4.1894 Sotkamo
Korhonen Otto Vilhelm 5.2.1878 Pieksämäki
Korhonen Otto Ville 10.4.1895 Rautalampi
Korhonen Taavetti 2.2.1886 Rautalampi
Korjus Anton Juhonp. 21.5.1874 Kymi
Korkala Matti Aleks. 1890 Oulu
Korkiamäki Frans William 20.7.1895 Ulvila
Kormu Emil Anttoninpoika 29.3.1890 Hamina
Kormu Ilmari Anttoninpoika 18.10.1897 Vehkalahti
Kormu Toivo Aataminp. 5.9.1899 Vehkalahti
Korpaeus Johan Herman Oskarinpoika 18.8.1899 Käkisalmi
Korpela Antti 1.7.1896 Vilppula
Korpela Antti Rikhard 7.2.1878 Piikkiö
Korpela Antton 14.2.1897 Ulvila
Korpela Juuson Ainonpoika 23.9.1898 Eräjärvi
Korpela Kalle Kallenpoika 25.6.1893 Parkano
Korpela Mauri 8.1.1898 Vilppula
Korpi Juho Valter 7.10.1885 Lapväärtti
Korpi Viktor 6.11.1893 Pernaja
Korpinen Edvard 21.2.1894 Ruovesi
Korpinen Kustaa Adolf 26.8.1898 Maaria
Kortelainen Juho Henrik 7.9.1887 Värtsilä
Kortesluoma Eemil Rikhard 1.10.1897 Ikaalinen
Kortesniemi Huuko Arttur 15.12.1897 Ulvila
Kortman Werner Alexander 15.8.1882 Helsinki er
Korttinen Frans William 25.4.1897 Porvoo
Koscheleff Aleksander 15.8.1902 Helsinki
Koskela Antti 21.10.1899 Teisko
Koskela Frans Henrik 21.5.1877 Ahlainen
Koskela Kaarle Vihtori 27.3.1897 Ikaalinen
Koskela Lauri Armas 4.9.1899 Renko
Koskelo Juho Verner 9.6.1889 Iisalmi mlk
Koskelo Kalle Heikki 16.3.1884 Iisalmi mlk
Koski Jaakko Vähäkyrö
Koski Kalle Vihtori 8.10.1882 Loppi
Koski Karl Ossian 30.1.1888 Suomusjärvi
Koski Lauri Herman 5.10.1898 Nastola
Koski Matti Eliaksenpoika 21.8.1871 Vehkalahti
Koski Nestori Nikolai 26.6.1881 Harjavalta
Koskimäki Akusti Aleksanteri Evanp. 23.2.1881 Helsinki s
Koskinen Adolf Adolfinpoika 19.1.1882 Pyhtää
Koskinen Einari Multia
Koskinen Frans August 5.11.1894 Köyliö
Koskinen Frans Vilho 19.9.1884 Kullaa
Koskinen Hugo Anshelm 13.3.1890 Vampula
Koskinen Jalmar Roobertinp. 5.9.1900 Ruotsinpyhtää
Koskinen Juho 30.3.1879 Iitti
Koskinen Kaarle Aukusti 12.9.1899 Akaa
Koskinen Kalle 31.12.1889 Punkalaidun
Koskinen Kalle 29.1.1895 Ruovesi
Koskinen Kalle Kustaa 11.12.1867 Akaa
Koskinen Kustaa Edvard Enokinp. 11.7.1889 Helsinki s
Koskinen Kustaa Einari 16.4.1900 Hausjärvi
Koskinen Lauri Mikael Heikinp. 14.10.1888 Helsinki e
Koskinen Niilo Oskari 20.10.1896 Pirkkala
Koskinen Otto Fransinpoika 16.4.1879 Sääksmäki
Koskinen Väinö Helsinki
Koskinen Yrjö Anselmi Efraiminpoika 1890 Kihniö
Kosonen Emil Juhana Jeremianpoika 18.5.1895 Sääminki
Kosonen Johan Rudolf Antinpoika 10.1.1902 Nuijamaa
Kosonen Juho Tuusniemi
Kosunen Juho Henrik 7.2.1897 Tuusniemi
Kotamäki Albert Malakias 1.3.1891 Turku
Kotijärvi Kalle 12.1.1884 Rovaniemi
Kotilainen Matti Juho-Villenp. 14.7.1876 Helsinki e
Kotiniemi Onni Joh. Kuru
Kotiranta Vieno Verner 7.9.1898 Pori
Kotola Bruuno Tuomaanpoika 10.12.1899 Virolahti
Koukila Aleksanteri 14.4.1889 Miehikkälä
Koverankoski Eetu 1893 Ruovesi
Kranala Mikko 1897 Korpilahti
Kreander Johan Ludvig 2.10.1891 Hattula
Krohn Waldemar Walfrid 22.5.1893 Helsinki pr
Kronström Fredrik Vilh. 15.7.1894 Hanko
Kroth Juho
Krouvi Eetu Antoninpoika 8.4.1896 Miehikkälä
Krouvi Johan Emil 9.10.1882 Porvoo mlk
Kuitunen Aatu Juhonp. Sysmä
Kuitunen Hjalmar 27.11.1886 Kymi
Kujala Kalle 10.4.1893 Ruovesi
Kujala Tuomas Feeliksi Tuomaanpoika 6.12.1885 Revonlahti
Kujanen Axel Johannes 23.5.1900 Helsinki e
Kujanpää Iisakki Samuelinpoika 22.4.1886 Kauhajoki
Kuki Alfred John Ylistaro
Kukkonen Emil 1896 Kuopio
Kukkonen Emil Juhonpoika 31.1.1895 Karttula
Kukkula Aatu Aleksi 26.9.1895 Ikaalinen
Kukkula Eenokki Tyrvää
Kukkula Nestor Willenp. 26.3.1891 Tyrvää
Kumander Klaus Viht. 29.12.1893 Pyhäjärvi UL
Kumpulainen Antti Samulinp. 15.1.1880 Helsinki e
Kunnas Juho Einari 3.8.1896 Korpilahti
Kunsteri Henrik
Kuolimo Juho Hermaninpoika 13.11.1892 Suomenniemi
Kurkela Anton Mikonpoika 18.4.1875 Virolahti
Kurki Tuomas Tuomp. 8.11.1893 Antrea
Kurkinen Juho Aarret 23.6.1894 Jämsä
Kuronen Heikki Helsinki
Kustler Juho
Kuusela Alexanteri Kallenp. 3.5.1893 Maaria
Kuusela Eino Ernst Viht.p. 18.10.1899 Isojoki
Kuusela Frans Jaakob 8.2.1895 Ikaalinen
Kuusela Heikki 16.12.1883 Orivesi
Kuusela Johan 7.5.1885 Luumäki
Kuusimäki Johan Jalmari Juhonp. 25.11.1882 Helsinki
Kuusinen Frans 24.3.1882 Suodenniemi
Kuusisaari Juho Kustaa 26.3.1898 Helsinki p
Kuusisto Juho Vilhelm 2.5.1893 Pöytyä
Kuusisto Kalle Evert 16.3.1893 Rauma mlk
Kuusisto Toivo Johannes 12.7.1891 Ikaalinen
Kuusisto Vihtori Oskari 16.1.1875 Ulvila
Kuusivirta Henrik Konstantin 20.6.1890 Helsinki s
Kvist Albert Aapelinpoika 29.10.1888 Viitasaari
Kvist Juho Petter 28.3.1891 Iisalmi mlk
Kylander Frans Oskar Vilhelm Vilhelmp. 28.4.1894 Helsinki s
Kylander Oskar Jalmari 10.10.1898 Espoo
Kyllönen Aate 23.9.1872 Sotkamo
Kylmälä Eino Tanelinp. 18.2.1898 Kymi
Kylä-Heiskala Eino Johannes Taavetinpoika 15.6.1892 Viljakkala
Kylänen Anton Vilhelm Heikinp. 13.3.1861 Ulvila
Kylänen Yrjö Albiinus 4.6.1896 Ulvila
Kyrkstedt Karl Rikhard 28.12.1889 Helsingin pitäjä
Kytömäki Niilo Ilmari Juhonpoika 7.12.1897 Orimattila
Kähkönen Otto Jannenpoika 18.7.1891 Kontiolahti
Kähkönen Paavo Heikki Mikonpoika 7.1.1890 Kotka
Kähäri Juhana Jaakonpoika 16.6.1890 Kivennapa
Käpylä Juho Gabriel Helviginp. 29.8.1893 Ruovesi
Kärki Reinhold Erkinpoika 28.1.1874 Loviisa
Kärkkäinen Kalle Fredrik 16.8.1874 Kotka
Kärkkäinen Matti 12.7.1901 Pielisjärvi
Kääriäinen Viktor 6.3.1892 Lappeenranta
Kääriäinen Vilho Lappeenranta
Köntti Aleksander Vilhelminp. 14.1.1873 Helsinki s
Laakko August Antinp. 1892 Viipuri mlk
Laakso Antton Kaarlonpoika 6.7.1872 Ulvila
Laakso Bernhard 27.7.1876 Kotka
Laakso Edvard 9.6.1877 Helsinki s
Laakso Frans Eino Josefinpoika 28.11.1896 Helsinki s
Laakso Juho Kustaa 13.10.1884 Helsinki e
Laakso Valter K. 28.6.1883 Orimattila
Laakso Väinö Jalmari 12.3.1899 Loppi
Laakso Wäinö Jalmari 14.5.1898 Urjala
Laaksola Nestori Tammisaari1878 Kuollut sairauteen vankileirillä
Laaksonen Eino Allan Kaunonp. 8.12.1896 Nastola
Laaksonen Kalle August 7.8.1886 Loimaa
Laaksonen Kalle Taavinpoika 18.5.1889 Artjärvi
Laaksonen Pentti Sortavala
Laaksonen Sulo Robert 4.7.1893 Valkeala
Laaksonen Toivo Maunonpoika 27.12.1898 Iitti
Laamanen Eino Johannes 25.6.1899 Helsinki p
Laatikainen Otto 1.1.1892 Ilomantsi
Laatunen August Erikinpoika 6.6.1898 Kotka
Laatunen Erik Johannes 21.3.1899 Heinola mlk
Lagerlund Yrjö Fransinp. 26.4.1896 Helsinki s
Lagård Hjalmar Mattsson 6.6.1879 Kokkola
Lahdelma Alvar Wilhelm 10.12.1900 Turku
Lahti Akseli Sandranp. 30.3.1896 Ruovesi
Lahti August Vilhelm 15.12.1879 Helsinki s
Lahti Eemil Armonp. 1878 Hamina
Lahti Iivari 9.5.1884 Nurmijärvi
Lahti Johan Albert 18.2.1884 Helsinki s
Lahti Kalle 11.5.1880 Ruovesi
Lahti Matti Emanuelinp. 4.12.1863 Virrat
Lahti Niilo Walerius 24.12.1894 Virrat
Lahtinen Anselm 30.3.1894 Juupajoki
Lahtinen Antti Juhonpoika 8.5.1867 Kymi
Lahtinen Arvid Villiam 29.9.1895 Hauho
Lahtinen Erkki Kasper 13.9.1869 Längelmäki
Lahtinen Erland Matinp. 15.1.1880 Ruovesi
Lahtinen Herman Erkinpoika 16.4.1885 Jyväskylä mlk
Lahtinen Jeremias 21.6.1896 Hartola
Lahtinen Johan Ilmari 2.1.1895 Helsinki
Lahtinen Johannes Manunp. 19.8.1888 Messukylä
Lahtinen Juho Akseli Juhonpoika 8.9.1889 Längelmäki
Lahtinen Juho August Taavetinpoika 1.9.1878 Kankaanpää
Lahtinen Juho Fredrik 11.6.1872 Loimaa
Lahtinen Kalle Vihtori 7.3.1878 Kullaa
Lahtinen Petter Juhonp. 11.3.1883 Helsinki e
Lahtinen Taavetti Oskari 1.8.1870 Hämeenkyrö
Lahtinen Viktor Hermaninp. 17.2.1895 Helsinki s
Lahtinen Väinö Lauri Kallenpoika 10.8.1899 Kullaa
Lahtinen Walfrid Joosepinpoika 8.12.1860 Kangasala
Lahtonen Pentti Nestor Juhonp. 11.3.1896 Urjala
Laiho Anton Robert 20.3.1878 Turku
Laiho Enok Heikinpoika 18.6.1888 Helsingin pitäjä
Laiho Frans Ferdinand 10.1.1884 Pori
Laiho Iivari Rikhard 13.12.1882 Pori
Laiho Juho Emil Kustaanp. 3.9.1889 Asikkala
Laihonen Nestor Nikolai 26.7.1895 Mynämäki
Laine Antti Armas 1.10.1886 Jokioinen
Laine Eino Emil 17.3.1898 Artjärvi
Laine Frans Nikolai Milkanpoika 13.2.1895 Kullaa
Laine Frans Robert 7.10.1884 Raisio
Laine Frans Vihtori 3.7.1870 Kiukainen
Laine Henrik Kustaa 14.1.1883 Lammi
Laine Johannes Juhanp. 11.7.1890 Pori mlk
Laine Juho Erik Juhonpoika 2.12.1899 Raisio
Laine Juho Jaakko Hermanninp. 1.1.1860 Porin Reposaari
Laine Kalle Johannes 1.4.1894 Eurajoki
Laine Karl Viktor 15.7.1883 Maaria
Laine Kustaa Frithiof 23.10.1889 Längelmäki
Laine Lauri Villehard 6.11.1892 Urjala
Laine Niilo Vilhelm 17.7.1899 Pori
Laine Riitta Längelmäki
Laine Taavetti Vihtori 16.9.1867 Kuru
Laine Uno Sakeus 3.3.1900 Helsingin pitäjä
Laine Vilho Kiikka
Laitila Juho Viktor 14.2.1874 Kotka
Laitinen Albin Nikodemon 20.8.1894 Kangasniemi
Laitinen Aleksanteri Juhonpoika 19.12.1897 Iisalmi mlk
Laitinen Henrik Herman 22.7.1901 Helsingin pitäjä
Laitinen Juho Antinpoika 9.10.1885 Impilahti
Laitinen Juho Kustaa 3.11.1878 Heinola mlk
Laitinen Karl Armas 30.7.1898 Turku
Laitinen Otto Jalmari 29.6.1878 Pomarkku
Laitinen Taavetti Sylvester Jaakonpoika 9.7.1880 Haukivuori
Laitinen Villiam 21.4.1887 Sipoo
Laitinen Yrjö Justinanpoika 13.4.1890 Lappeenranta
Laituri Emil Herman 8.3.1882 Hanko
Lajunen Matti Matinpoika 18.4.1870 Antrea
Lakonen Juho Jalmari Annanpoika 22.4.1897 Saarijärvi
Lakonen Toivo Miinanp. 15.2.1899 Pietarsaari
Lamberg Juho Juhonp. 1.5.1885 Sortavala mlk
Lammi Aleksanteri Miinanp. 23.8.1894 Ruovesi
Lammi Aleksi Fabianinp. 19.12.1882 Ruovesi
Lammi Eemil 31.5.1891 Ruovesi
Lammi Kaarlo Perniö
Lammi Konrad Kustaa 10.11.1874 Porin Reposaari
Lamminaho Heikki Eedvard Heikinpoika 21.12.1895 Pyhäjärvi UL
Lamminaho Samuli Heikki Samulinpoika 14.9.1892 Pyhäjärvi OL
Lamminen Benhard Alarik 13.12.1888 Karkku
Lamminen Lauri Konrad Vihtorinp. 18.11.1894 Karkku
Lamminen Väinö Arvid 1897 Nakkila
Lamminpää Oskar Alpiinus Juhonpoika ?.2.1898 Siikainen
Lampén Heino Emil 27.9.1899 Asikkala
Lampi Edvard Adaminpoika 18.3.1885 Längelmäki
Lampi Kalle Armas 31.1.1898 Artjärvi
Lampinen Ananias 24.1.1877 Toivakka
Lampinen August Taavetinp. 27.3.1874 Ruovesi
Lampinen Jalo Aleksi Tuomaanp. 17.7.1887 Helsinki e
Lampinen Justus 6.7.1870 Multia
Lampinen Kalle Viktor Viktorinp. 1.6.1899 Hämeenkyrö
Lampinen Kustaa Valentin Tuomaanpoika 21.3.1865 Alavus
Lampinen Väinö Brynolf 3.5.1897 Janakkala
Lanki Anton Antinp. 27.11.1873 Vehkalahti
Lankinen Toivo Pekanpoika 11.3.1898 Hyvinkää
Lankinen Viktor Vilhelminpoika 19.2.1896 Muolaa
Lanne Arvi Johannes 13.8.1902 Pori
Lanne Nestor Lauri 12.5.1901 Porin Reposaari
Lappalainen Antti Mikonp. 3.2.1897 Liperi
Lappalainen Matti 24.2.1886 Liperi
Lappi Johan Teodor 26.2.1875 Kotka
Lappi Konsta Juhonpoika 1871 Virolahti
Larick Albert 25.12.1871 Porvoo mlk
Lassila Juho Vihtori Antinpoika 12.8.1873 Helsinki p
Lassila Väinö 13.5.1890 Renko
Lassinen Herman Aaponp. 20.12.1878 Ruovesi
Lauranen Hugo Antinp. 3.2.1900 Värtsilä
Lauri Juho Hjalmar 30.5.1896 Porvoo mlk
Laurila Johan 26.5.1861 Kymi
Laurila Paavo Edvard Juhonp. 24.4.1898 Akaa
Laurola Väinö Mäntyharju
Laurunen Aukusti Heikinpoika 2.1.1896 Karvia
Laustee Paavali Sandranpoika 24.12.1900 Punkalaidun
Lautaporras Juho Arvid 2.5.1894 Tammela
Lautasalo Edvin Anselm 1.7.1896 Ikaalinen
Lavikainen Toivo Antero 30.11.1892 Joensuu
Lavonen Aleksander Karoliinanp. 11.9.1888 Kymi
Lavonius David Anton 21.9.1885 Jaakkima
Lehikoinen Mooses 7.12.1898 Värtsilä
Lehikoinen Onni Antinp. 7.8.1892 Värtsilä
Lehikoinen Risto Ristonpoika 1.7.1896 Tuupovaara
Lehmonen Juho Juhonpoika 18.9.1895 Helsinki s
Lehmus Toivo Anshelm 20.2.1894 Humppila
Lehmusto Karl Jonas 22.10.1879 Helsinki s
Lehtelä Hugo Hjalmar 4.1.1896 Hausjärvi
Lehti Juho Arvi 1.3.1891 Ulvila
Lehti Matti Oskar Juhonp. 1.3.1875 Pöytyä
Lehtilä Juho Arvid 31.1.1894 Lappi TL
Lehtimäki Johan Sakarinp. Helsinki
Lehtimäki Oskar Selim 5.5.1891 Ahlainen
Lehtinen Aleksanteri Arvid Kallenp. 21.7.1886 Tampere
Lehtinen Frans Emil 22.9.1891 Helsinki p
Lehtinen Ivar 22.8.1888 Hollola
Lehtinen Johan Niilo Viktor Johaninp. 10.11.1899 Helsinki
Lehtinen Joonas 30.6.1887 Kotka
Lehtinen Juha Väinö 29.8.1895 Suodenniemi
Lehtinen Juho 26.12.1850 Hamina
Lehtinen Juho Juhonpoika 25.1.1883 Iitti
Lehtinen Juho Kustaa Kallenpoika 13.8.1880 Kangasala
Lehtinen Kalle Valfrid 28.12.1888 Tuusula
Lehtinen Matti Nikolai Mikonp. 25.10.1898 Urjala
Lehtinen Oskar Erik-Juhonpoika 3.9.1894 Valkeala
Lehtinen Vihtori Ferdinand 2.3.1877 Tyrvää
Lehtinen Vihtori Malakianpoika 19.6.1890 Suodenniemi
Lehtinen Wihtori Juhonpoika 7.1.1877 Kalvola
Lehtiniemi Taavetti Wilhelm 1.2.1858 Hämeenkyrö
Lehtiö Juho Emil Miinanpoika 17.6.1896 Laukaa
Lehtiö Juho Hilding 9.3.1888 Karuna
Lehtiö Kustaa Edvard 17.1.1894 Halikko
Lehto Erkki Erlant Erkinpoika 15.6.1892 Kärkölä
Lehto Frans Immanuel Immanuelinpoika 12.11.1890 Kiikoinen
Lehto Frans Vihtori 15.2.1903 Pori
Lehto Heikki Tampere
Lehto Juha Kustaa 6.3.1887 Sauvo
Lehto Kaarle Akseli 11.3.1874 Raisio
Lehto Kaarlo Akseli 14.2.1884 Ulvila
Lehto Kalle Nestor Antinp. 14.3.1888 Porin Reposaari
Lehto Karl Albert 3.6.1892 Perniö
Lehto Kustaa Aadolf Antinpoika 26.6.1879 Viljakkala
Lehto Matti Kaarlenpoika 27.2.1893 Kuhmoinen
Lehto Rikhard Maaria
Lehto Urho Teodor 14.11.1886 Porin Reposaari
Lehtomäki Juho Wilho 20.2.1900 Artjärvi
Lehtonen Aarne Aleksanteri Matiaksenp. 5.1.1899 Taivassalo
Lehtonen Anton Wilhenp. 23.12.1882 Ruovesi
Lehtonen Armas Leopold Rangvald 1897 Pori
Lehtonen Aug. Helsingin pitäjä
Lehtonen August Aleksi 17.4.1896 Tampere
Lehtonen Aukusti 27.5.1872 Kalvola
Lehtonen Eeli Nikolai 14.3.1897 Pöytyä
Lehtonen Eemil Aksel 21.3.1897 Somerniemi
Lehtonen Emil Antoninpoika 15.6.1887 Iitti
Lehtonen Frans Anselm 16.9.1874 Helsinki
Lehtonen Hannes Vilhelm Emilinp. 31.5.1899 Helsinki
Lehtonen Herman Olkanpoika 1.7.1900 Ruovesi
Lehtonen Juho August 1.7.1872 Rauma
Lehtonen Juho Vihtori 17.10.1885 Urjala
Lehtonen Juho Vilhelm 30.8.1899 Helsinki s
Lehtonen Kalle Anselmi 23.4.1892 Suodenniemi
Lehtonen Kalle Rikhard 29.1.1901 Tammela
Lehtonen Karl Johan Matinp. 17.2.1872 Helsinki
Lehtonen Karl Oskar 10.10.1892 Helsingin pitäjä
Lehtonen Kustaa Hemming 4.4.1895 Kaarina
Lehtonen Kustaa Marinp. 1895 Längelmäki
Lehtonen Lahja Hermanni 18.6.1896 Längelmäki
Lehtonen Lauri Edvard 3.10.1900 Artjärvi
Lehtonen Paul Edvin 11.10.1894 Tampere
Lehtonen Sem Vihtori 16.10.1878 Ulvila
Lehtonen Severi Matinp. 2.9.1900 Vehkalahti
Lehtonen Toivo Emil Fransinpoika 28.12.1896 Pori
Lehtonen Tuomo Alpertti 25.12.1874 Karinainen
Lehtonen Vihtori Villehard 30.10.1885 Kiukainen
Lehtonen Viktor Ylistaro
Lehtonen Vilho Ferdinand 15.2.1897 Hinnerjoki
Lehtonen Vilho Rudolf 5.12.1895 Sammatti
Lehtonen Villiam Johannes 11.9.1900 Loimaa
Lehtonen Wäinö Einar 4.9.1896 Loppi
Lehtonen Yrjö Albinus Kallenp. 23.4.1895 Pöytyä
Lehtonen Yrjö Jaakko 25.7.1895 Hämeenkyrö
Lehtonen Yrjö Nikolai 4.6.1897 Ulvila
Leino Emil Helsinki
Leino Frans Eemil 16.2.1898 Pyhäjärvi UL
Leino Frans Fredrik Oskarinp. 30.9.1880 Porin Reposaari
Leino Johan Rikhard 30.1.1877 Maaria
Leino Kustaa Nikolai 2.5.1900 Loimaa
Leino Lauri Armas Aarnettonp. 6.12.1898 Nastola
Leino Vihtori Helsinki
Leinonen Heikki Laukaa
Leinonen Heikki 15.3.1877 Toivakka
Leinonen Heikki Ananias 18.8.1889 Kajaani mlk
Leinonen Hiskias Robertinpoika 2.4.1894 Äänekoski
Leinonen Johannes 21.5.1891 Kajaani mlk
Leinonen Johannes Salomoninpoika 12.11.1892 Helsinki s
Leinonen Kalle Robertinpoika 4.1.1888 Äänekoski
Leinonen Otto Äänekoski
Leiri Viktor Vilhard 1894 Vehkalahti
Leivo August Aleksander 2.11.1887 Luvia
Leivonen Frans Johannes 8.6.1885 Urjala
Lemmetty Antti Tuomp. 21.3.1874 Kivennapa
Lemström Kaarlo Lauri 11.8.1893 Sammatti
Lepistö Frans IIvari 15.4.1882 Jämijärvi
Lepistö Jalmari 14.2.1878 Kymi
Lepistö Juho Fredrik 17.7.1871 Ikaalinen
Leppinen Walfrid Malakianpoika 11.6.1895 Isojoki
Leppä Aksel Augustinp. 5.11.1876 Joutsa
Leppämäki Kustaa 26.8.1898 Loppi
Leppänen Aapo 16.12.1865 Vilppula
Leppänen Johannes Johanneksenp. 12.4.1886 Helsinki p
Leppänen Kalle Heikki 4.7.1870 Pyhäjärvi UL
Leppänen Kalle Paavali 25.1.1888 Tyrvää
Leppänen Niilo Villiam Fransinp. 4.11.1890 Helsinki p
Leppänen Yrjö Herman Manninp. 2.3.1892 Ruovesi
Leppäranta Kustaa Alfred 27.3.1890 Ulvila
Leskinen Adolf Eliaanpoika 9.6.1878 Helsinki s
Leskinen Erik Salmi
Lestelin Onni Edvard 16.3.1898 Sysmä
Leveeaho Sulo Aleksanteri 17.6.1899 Ähtäri
Leverin Kustaa Nikolai 11.11.1898 Loppi
Levo Lauri Lambert 12.2.1896 Loimaa
Levula 1869 Korpilahti
Levänen Väinö Herman 1896 Janakkala
Liesjärvi August Erland Juhonp. 13.11.1876 Helsinki s
Liimatainen Taavetti Antinpoika 22.9.1870 Viitasaari
Liius Tuomas 5.4.1852 Rautu
Lilius Hjalmar Oskarinpoika 11.9.1890 Ikaalinen
Lilius Juho Otonpoika 29.11.1896 Helsinki p
Lilja Emil Edvard 30.8.1881 Hamina
Liljeblom Karl Fredrik Ferdinand 9.7.1880 Helsinki p
Liljendal Karl Bertil 1.8.1897 Loviisa
Liljeroos Iisakki Antton 20.11.1868 Ulvila
Lillgren Johan 6.8.1892 Turku
Lillman Johan Gabriel 8.5.1884 Siuntio
Lillåls Emil Alfons 5.12.1875 Porin Reposaari
Limnell Juho Fredrik 6.12.1888 Pori
Lind Alfred Oskar Leonard 19.1.1886 Helsinki e
Lind Gustaf Edvard 6.6.1896 Karjaa
Lind Kalle Hjalmar Jaakonp. 27.12.1883 Jyväskylä
Lind Karl Konstantin 1.12.1883 Turku
Lindberg Johannes 14.5.1888 Ruotsinpyhtää
Lindberg Kalle 1882 Nurmijärvi
Lindberg Lemmes Albin 14.1.1899 Pohja
Lindberg Matti Antinpoika 15.9.1886 Valkeala
Lindberg Uuno Johannes 13.3.1894 Ulvila
Lindell Sulo Eemil 25.9.1893 Helsinki s
Lindell Väinö Arvid 7.12.1883 Tampere
Linden Edvard Alarik 17.3.1876 Pohja
Lindén Emil 11.7.1900 Luumäki
Lindén Kaarle Vihtori 17.9.1894 Tampere
Lindfors Emil Elias 2.4.1900 Porvoo mlk
Lindfors Frans Henrik Matinpoika 19.2.1893 Pori
Lindfors Hugo Alexander 30.3.1897 Porvoo mlk
Lindfors Johan August 16.12.1893 Vihti
Lindfors Karl Albin 27.5.1897 Pernaja
Lindfors Nestor Johannes 29.11.1897 Porvoo mlk
Lindfors Oskar Alarik 16.12.1900 Ulvila
Lindfors Otto Hesekiel 10.4.1879 Turku
Lindfors-Jokela Antti Akseli Kallenpoika 17.1.1897 Ypäjä
Lindgren Anton Alexei 21.6.1898 Kemiö
Lindgren Antti Evald 3.10.1893 Mäntsälä
Lindgren Eemil 14.1.1892 Helsinki e
Lindgren Frans 27.2.1881 Karkku
Lindgren Johan Fredrik 11.7.1853 Tammisaari
Lindgren Niilo Johannes 7.1.1900 Ulvila
Lindgrén Knut Natanael Linne 27.1.1901 Karjaa
Lindgrén Oskar Teodor 1879 Kaarina
Lindholm Alvar Vilh. Juhonp. 2.3.1901 Hanko
Lindholm August Leander 4.12.1857 Hanko
Lindholm Axel Wilhelm 13.12.1893 Siuntio
Lindholm Frans Evert Eerikinp. 11.8.1876 Helsinki er
Lindholm Juho Teodor 23.12.1895 Tammela
Lindholm Kaarle Richard 29.6.1873 Helsinki e
Lindholm Lauri Johannes 20.5.1898 Pori mlk
Lindman Karl Reinhold 15.7.1895 Pohja
Lindqvist Albert William 20.9.1899 Porvoo mlk
Lindqvist Georg Ferdinand 13.2.1900 Ruotsinpyhtää
Lindroos Anders Seelim 5.9.1892 Porin Reposaari
Lindroos Emil Viktor Juliuksenp. 4.9.1893 Helsinki p
Lindroos Kaarlo Akseli 31.10.1894 Ulvila
Lindroos Kalle Johannes 4.7.1902 Mellilä
Lindroos Oskari Wilho Matinpoika 18.11.1892 Ulvila
Lindroos Vilho Oskar 27.2.1899 Helsinki s
Lindstedt Gustaf Adolf 8.7.1866 Lohja
Lindstedt Juho Einar 25.4.1899 Tampere
Lindstedt Kaarle Kustaa 3.2.1865 Tampere
Lindström Arthur Vilhelm Juhonp. 9.3.1890 Siuntio
Lindström Edvin Kirkkonummi
Lindström Ernst Alfred 4.1.1890 Karjaa
Lindström Gottfrid Mikael ?.111889 Pohja
Lindström Gustaf Rudolf 6.12.1895 Helsingin pitäjä
Lindström Gösta Helsinki
Lindström Hugo Engelbert 15.7.1888 Karjaa
Lindström Juho Jalmar Hermanninp. 3.1.1886 Porin Reposaari
Lindström Kustaa Aleksander 7.5.1880 Helsinki e
Lindström Manasse 27.6.1865 Sääksmäki
Lindström Väinö Adolfinp. 5.4.1891 Helsinki s
Lindvall Frans Henrik 19.1.1884 Pori
Lindvall Frans Leander 18.8.1870 Pomarkku
Lingman Karl Emil Emilinp. 2.2.1898 Pori
Linko August Herman 8.7.1886 Maaria
Linna Väinö Axel Kustaa 20.7.1894 Helsinki p
Linstedt Yrjö Olavi 30.11.1900 Tyrvää
Lintunen Karl Evert 27.4.1890 Hattula
Lipari Ville Oulu
Lipponen Armas 21.1.1884 Kaavi
Lipponen Kalle Sysmä
Lipponen Matti 26.8.1876 Hiitola
Lipponen Matti Ville 16.8.1876 Heinävesi
Litmanen Juho J. 9.12.1871 Jaakkima
Litmanen Pekka 12.3.1887 Jaakkima
Liukkonen Antti 22.5.1886 Kotka
Liukkonen Jalmar 16.1.1887 Kotka
Liuska Eetu Samulinp. 6.11.1886 Helsinki e
Lohtaja Kalle Vilho 1896 Nurmes
Loikala Kaarle Kaarlenpoika 1.7.1896 Valkeala
Lomperi Armas Edvard Wiktorinpoika 16.6.1899 Valkeala
Long Timoteus 22.4.1880 Mikkeli mlk
Lonka Tuomas Salomonpoika 18.9.1855 Sippola
Lonkainen Juho Helsingin pitäjä
Louhelainen Otto 3.5.1892 Ilomantsi
Louhi Väinö Saaranp. 10.3.1884 Helsinki p
Louhimo Emil 20.9.1893 Helsinki p
Loukkaanhuhta Juho Henrik Juhonpoika 2.11.1846 Kankaanpää
Luhtanen Juho Verner 12.11.1890 Helsinki s
Lukander Johan Fredrik 27.6.1894 Espoo
Lund Artur Wilhelm 3.5.1879 Helsinki er
Lund Emil 18.1.1888 Viipuri
Lundahl Valto Martti 4.9.1897 Nastola
Lundberg Hugo Valdemar Iisakinp. 16.5.1902 Bromarv
Lundberg Knut Helsinki
Lunden Juho Oskar Juhonp. 4.4.1875 Pyhäjärvi UL
Lunden Karl Viktor 26.2.1881 Muurla
Lundgren Juho Oskar 6.7.1887 Kokemäki
Lundgren Kalle Jalmari 5.10.1895 Noormarkku
Lundgrén Karl Oskar 27.9.1891 Aura
Lundstén Kalle Turku
Lunki Efraim Albert 6.11.1888 Helsinki s
Lunkka Antti Johan Antinp. 2.8.1887 Kotka
Lunkka Taavi 31.12.1890 Jaala
Luode Vilho 17.1.1897 Asikkala
Luoma Antti Antinpoika 10.10.1879 Kaskinen
Luoma Edvard 1901 Vehkalahti
Luoma Juhana Jaakonpoika 1860 Vehkalahti
Luoma Topias Villenpoika 1896 Vehkalahti
Luomaharju Antti 16.11.1885 Ruovesi
Luotinen Kalle Johannes Kustaanpoika 1.9.1893 Vesilahti
Luoto Anton Waldemar Antoninpoika 13.9.1897 Valkeala
Luoto Kustaa Rudolf 29.7.1900 Helsingin pitäjä
Luoto Nestor 12.2.1891 Lapinjärvi
Lupunen Toivo 27.12.1898 Iitti
Lusti Verner Kustaanpoika 19.10.1889 Sysmä
Lustig Abel Serafianp. 19.8.1868 Kymi
Luukkonen Emil Jakob 13.3.1901 Hanko mlk
Luukkonen Juho Eevert 8.4.1885 Helsinki e
Luukkonen Kalle Kustaa 12.10.1886 Anttola
Luukkonen Oiva Aarne 24.7.1882 Miehikkälä
Lyly Viljam 1887 Virolahti
Långström Viljam Johannes Fredrikinp. 24.3.1895 Helsinki er
Lähde Jaakko 24.7.1875 Aura
Lähde Johan Kustaa 5.6.1869 Kotka
Lähde Vilho Kustaanpoika 1.2.1891 Helsinki s
Lähdevuori Eino Emil 2.10.1897 Pori
Lähteenmäki Frans Oskari Antinpoika 22.8.1877 Kankaanpää
Lähteenmäki Kalle Wihtori Wihtorinp. 4.8.1885 Punkalaidun
Lähtinen Juho Nestori Juhonpoika 28.11.1883 Kullaa
Lämsä Pekka 6.7.1886 Kajaani
Lännenmäki Frans Jalmar 22.4.1892 Merikarvia
Lännenmäki Frans Rikhard 22.8.1860 Merikarvia
Länni Kalle 14.6.1896 Helsinki
Länsi Fredrik Vihtorinp. Helsinki
Löf Karl Alfred 8.2.1891 Karjaa
Löflund Väinö Arnold Kustaanp. 8.7.1896 Helsinki s
Löfman Lauri Leonard 16.12.1894 Helsinki s
Löfström Frans Helsinki
Löfström Fritiof August Torsten 1.11.1902 Helsingin pitäjä
Löfström Walder Nikolai 28.2.1896 Helsinki s
Lönnberg Arthur Edvar Edvardinp. 19.12.1898 Helsinki p
Lönnfors Hjalmar Bernhard 30.11.1887 Helsinki pr
Lönnfors Kalle Helsinki
Lönnfors Nestor 6.7.1894 Loviisa
Lönnfors Oskar 11.9.1900 Loviisa
Lönnkvist Vilho Emil 21.1.1891 Tyrvää
Lönnqvist Herman Joel 12.7.1887 Tammisaari
Lönnqvist Johan Wilhelm 24.6.1893 Siuntio
Lönnqvist Karl Fredrik 19.1.1899 Pernaja
Löppönen Mooses Lemi
Maakanen Toivo Hermanninp. 6.2.1896 Vilppula
Maantila Frans Väinö 10.11.1897 Kiukainen
Magnusson Viktor Edvard 8.5.1895 Pernaja
Majalahti Johan Edvin 5.10.1895 Helsingin pitäjä
Majuri Aleksander Pietarinpoika 5.4.1889 Räisälä
Majuri Eino Lauri 19.6.1896 Jaakkima
Makkara Matti Aataminpoika 23.8.1877 Sakkola
Makkonen August 27.9.1896 Pälkjärvi
Makkonen Otto Antinpoika 2.2.1879 Miehikkälä
Makkonen Ville Pekanp. 7.12.1895 Polvijärvi
Malin Andreas Kirkkonummi
Malin Emil Otonpoika 24.2.1871 Hamina
Malin Leo Edvard 22.3.1898 Artjärvi
Malin Uuno Valtteri 8.4.1901 Ahlainen
Mallenius Ernst Hjalmar 30.5.1878 Helsinki e
Malm Kaarle 3.1.1876 Nakkila
Malmberg Otto August 9.4.1898 Helsinki er
Malmström Karl Emil 8.1.1878 Helsinki s
Mandelin Espoo
Mann Toivo Mikonp. 4.9.1901 Valkeala
Manner Henrik Walter 3.4.1898 Helsinki e
Manneroos Johannes Aleksander 23.3.1894 Maaria
Manneroos Vihtori Anselm 16.5.1897 Eura
Manninen Antti Fredrikinp. 5.5.1870 Kymi
Manninen Hiskias 21.12.1895 Kotka
Manninen Juho Emil 11.9.1889 Helsingin pitäjä
Manninen Matti Emilinpoika 18.6.1885 Laukaa
Manninen Otto Willenpoika 27.12.1888 Toivakka
Mansikka Selim Aleksander 8.6.1894 Kristiinankaupunki
Marcinowski Wlodzimierz Zygmuntowicz 25.3.1889 Pietari
Marjakaarto Armas Jooseppi 11.5.1896 Paavola
Marjamaa Sameli Samelinpoika 1887 Jurva
Marjamäki Mauno Vihtori 25.4.1898 Urjala
Marjanen Viktor Vilho Engelbert 11.5.1900 Helsingin pitäjä
Marjasto Matias Wilhelmi 13.5.1897 Pöytyä
Markkanen Adolf Konstantin 2.10.1879 Kotka
Markkanen Otto Henrik 19.1.1864 Pyhtää
Martin Viktor Knut 7.1.1881 Pukkila
Marttila Manne Antinp. 17.8.1878 Mäntyharju
Marttinen Einar 1893 Viipuri mlk
Matikainen Otto Ville Ristiina
Matikka Aadam Pekanp. 15.5.1882 Helsinki p
Matilainen August Villenp. 24.12.1888 Ristiina
Matson Ferdinand Pori mlk
Mattila Anton Antinpoika 8.8.1888 Taipalsaari
Mattila Kalle 30.1.1886 Kotka
Mattila Kalle Antinpoika 28.7.1875 Jyväskylä mlk
Mattila Lauri 5.7.1901 Ruovesi
Mattila Lauri Verner Juhonpoika 30.6.1899 Heinola
Mattila Vihtori 11.6.1896 Ikaalinen
Mattila Wihtori Kallenp. 3.2.1891 Kymi
Mattson Bruno August 4.11.1897 Sipoo
Mattsson Anton Ferdinand 19.1.1888 Turku
Mattsson Henrik Nestor 27.2.1898 Padasjoki
Mattsson Kustaa Benjaminpoika 17.8.1868 Pyhäjärvi UL
Mattsson Willehad 20.2.1891 Helsinki e
Mecklin Viktor Rudolf Immanuel 6.3.1896 Helsinki sr
Melander Karl Birger Leonard 8.1.1898 Porvoo mlk
Melin Frans Emil Kallenp. 6.12.1892 Köyliö
Mellberg Uno Abelinpoika 20.12.1898 Orimattila
Mellberg Walto Werner 26.2.1895 Orimattila
Mellin Toivo Yrjö 18.11.1885 Helsinki
Menttilä Oskar Pori
Meriluoto David Johan 9.9.1881 Kotka
Meriläinen Pekka Juhonp. 25.3.1888 Parikkala
Merinen Lauri Emil 1.7.1900 Ahlainen
Merivirta August Antonp. 1884 Vehkalahti
Mesiäinen Vilho Hermanninpoika 7.4.1891 Helsinki s
Mesterhahl John Fredrick 1902 Tampere
Mettälä Jalmar Esanpoika 10.2.1899 Sippola
Mettälä Matti Kitee
Mettänen Antti 14.8.1873 Urjala
Mettänen Juho Heikki 6.12.1859 Virrat
Mettänen Onni 30.12.1882 Virrat
Mettänranta Vihtori Kankaanpää
Michelsson Juho 31.7.1878 Kotka
Michelsson Uuno William 23.9.1894 Asikkala
Miettinen Aleksander 23.9.1880 Vehkalahti
Miettinen Erkki 14.7.1881 Pyhäjärvi VL
Miettinen Niilo Johannes 28.9.1887 Ahlainen
Miinanpoika Aksel 1898 Somerniemi
Mikkola Anton 1892 Kotka
Mikkola Frans August Hedmund A:pa 28.12.1891 Helsinki s
Mikkola Jeremias Tanelinpoika 24.71881 Virolahti
Mikkonen Emil 15.7.1893 Kajaani mlk
Mikkonen Kalle Oskar 25.12.1899 Tuusula
Mikkonen Niilo Konrad 13.3.1891 Juupajoki
Mikkonen Väinö Adaminp. 17.1.1891 Kajaani mlk
Mogren Arvo Ludvig 28.9.1899 Tampere
Mogren Väinö Nestor 14.6.1895 Tampere
Moisio Edvard Manu Juhonp. 9.3.1894 Ruovesi
Moisio Frans Oskari 28.10.1892 Kankaanpää
Mononen Otto Villiam 9.8.1899 Varkaus / Leppävirta
Mononen Tauno 1.12.1898 Värtsilä
Mononen Tauno Simonp. 2.10.1893 Pieksämäki
Montonen Otto Wille Annanpoika 16.5.1888 Jyväskylä mlk
Montonen Viljam 1893 Puumala
Munne Vihtori 7.3.1880 Hamina
Murto Johannes 24.6.1885 Hämeenkyrö
Murtonen Matti 25.4.1886 Rääkkylä
Murtoo Väinö Johannes Juhonpoika 4.11.1898 Tottijärvi
Mustelin Frans Emil Kustaanpoika 19.2.1876 Pirkkala
Mustonen Juhana 4.7.1889 Pukkila
Mustonen Matti Topiaanp. 14.8.1890 Pyhäjärvi VL
Mustonen Mikko 2.8.1877 Värtsilä
Mustonen Uuno Pekanp. 8.9.1899 Värtsilä
Muti Nestori Joonaanp. 11.1.1894 Luumäki
Muuranen Emil Miehikkälä
Muuronen Kaarlo Joelinp. 4.6.1858 Kymi
Muuronen Matti Joelinpoika 30.6.1861 Miehikkälä
Mykkänen Heikki Juhana 19.1.1871 Vehkalahti
Mylly Paul Bernhard 5.3.1894 Helsinki s
Myllymäki Aukusti 4.9.1892 Suodenniemi
Myllysaari Arthur Jafet Juhonpoika 9.2.1898 Parkano
Mård Kalle Helsingin pitäjä
Mårtensson Johan Viktor 19.3.1880 Porvoo mlk
Mårtensson Kalle Edvard 10.4.1891 Tampere
Mäenpää Joose Juhonpka 28.2.1875 Jokioinen
Mäensivu Iivari Taavetti Villenpoika 28.9.1893 Viljakkala
Mäkelä Aapo Sääksmäki
Mäkelä Aaprami Aukusti 16.11.1896 Keuruu
Mäkelä Abel Akaa
Mäkelä Aleksi Vilho 10.9.1893 Siuntio
Mäkelä Anders Niilo 2.12.1897 Pukkila
Mäkelä Armas Henrik 7.3.1898 Urjala
Mäkelä Arvid Johannes 8.1.1881 Ikaalinen
Mäkelä Arvo Vilho 31.3.1900 Jokioinen
Mäkelä Edvard 1.10.1897 Ruotsinpyhtää
Mäkelä Ernest 1900 Virolahti
Mäkelä Felix Iisakinpoika 28.5.1873 Kankaanpää
Mäkelä Huugo Anselm 24.4.1888 Hämeenkyrö
Mäkelä Juho Alfred 15.9.1889 Porin Reposaari
Mäkelä Kaarle Oskar 2.12.1861 Karkku
Mäkelä Kalle Ludvig 2.10.1896 Kangasala
Mäkelä Lauri Juhonp. 2.1.1898 Helsinki s
Mäkelä Matias Reinhold 31.8.1885 Lieto
Mäkelä Nestori 5.9.1867 Suodenniemi
Mäkelä Oskari Set Taavetinpoika 10.7.1883 Lavia
Mäkelä Siinto Lennart Paulinpoika 21.4.1900 Isojoki
Mäkelä Toivo Antoninpoika 3.12.1898 Valkeala
Mäkelä Toivo Heikki 4.6.1889 Kotka
Mäkelä Urho Aleksander Aleksanterinpoika 28.1.1896 Orimattila
Mäkelä Varma Paavali Juhonpoika 1900 Vehkalahti
Mäkelä Vilho Villehard Aleksanterinpoika 28.3.1895 Anjala
Mäkelä Yrjö Nikolai 15.6.1899 Ulvila
Mäkeläinen Oskar Frithiof 26.2.1892 Helsinki sr
Mäki August 7.1.1880 Loviisa
Mäki Oskar Ferdinand 30.5.1892 Huittinen
Mäki Otto Jaakko 25.7.1896 Urjala
Mäki Yrjö Kaappo 4.2.1886 Pietarsaari
Mäki-Nevala Mikko Anselmi Edvardinpoika 19.6.1891 Kihniö
Mäkilä Jalmari 17.11.1894 Ypäjä
Mäkilä Kaarle Malakiaanp. 20.10.1878 Tammela
Mäkimutila Manu Ruovesi
Mäkinen Turku
Mäkinen Aleksander Nikolai 2.11.1886 Porin Reposaari
Mäkinen Aleksanteri 20.9.1878 Kuru
Mäkinen E. Ähtäri
Mäkinen Eeli Mikael 30.9.1892 Keuruu
Mäkinen Ilmari Hollola
Mäkinen Jalmari 7.2.1898 Hämeenkyrö
Mäkinen Johannes 17.7.1880 Ruotsinpyhtää
Mäkinen Juho Anselm 26.2.1878 Ulvila
Mäkinen Kaarlo Osk. 8.7.1902 Pyhäjärvi UL
Mäkinen Kalle Adolf 30.4.1890 Jämsä
Mäkinen Kalle Johannes 19.7.1888 Petäjävesi
Mäkinen Kalle Justinus 13.4.1894 Hämeenkyrö
Mäkinen Kalle Vilhelmi 16.5.1872 Loimaa
Mäkinen Kustaa 20.10.1861 Vesilahti
Mäkinen Kustaa Oskari 18.2.1869 Tyrvää
Mäkinen Matti 18.9.1893 Ruotsinpyhtää
Mäkinen Matti Reinh. 22.7.1895 Pyhäjärvi UL
Mäkinen Nikolai 2.3.1899 Ruovesi
Mäkinen Paavo Johannes 26.8.1895 Karkku
Mäkinen Vihtori 11.10.1871 Korpilahti
Mäkinen Väinö Lennart 6.3.1898 Akaa
Mäklin Walter William 21.12.1891 Pukkila
Männikkö Kalle Mauritsi 20.1.1897 Maaria
Männistö Vihtorinus Heikinp. 2.3.1890 Nakkila
Mänttä Aapeli Manninp. 29.12.1876 Ruovesi
Mänttäri August Anttoninpoika 11.5.1894 Sippola
Mänttäri Reino Matinpoika 8.2.1896 Kotka
Mänttäri Väinö Viljam 8.4.1900 Sippola
Mäntylä Nikolai Isak 20.11.1893 Mellilä
Mäntylä Nikolai Isakki Juhonp. 13.10.1894 Loimaa
Mäntylä Toivo Aukustinpoika 1.4.1894 Kuhmoinen
Mäntynen Kalle Edvard 6.2.1902 Messukylä
Mäyrä Hermanni 12.7.1889 Ruovesi
Määttä Paavo Pielisjärvi
Mölsä Juhana 17.9.1885 Jaakkima
Mörsky Juho Ilmari 6.6.1892 Hiitola
Mört Hjalmar Arvid 10.1.1898 Hartola
Möttö Asarias Salomoninpoika 30.5.1869 Haukivuori
Nakari Anton 1894 Virolahti
Nakari Anton Matinpoika 30.7.1886 Virolahti
Nakari Matti Tuomaanpoika 23.8.1897 Virolahti
Nakari Taneli Taavetinp. 10.12.1875 Virolahti
Napari Antton Kaaprielinpoika 1892 Vehkalahti
Naumov Grigorij Trofimofinp. 15.12.1871 Kontokki
Nenonen Antti Niilonpoika 2.12.1882 Värtsilä
Neronen Juho Martti Juhonpoika 1.1.1899 Lappee
Nevala Juho Jaakko Erlandinp. 5.2.1878 Porin Reposaari
Nevalainen Erik Bernhard 1895 Pielisjärvi
Nevalainen Olli Eino 20.1.1898 Juuka
Niemelin Antti August Kallenp. 4.2.1872 Helsinki s
Niemelä Frans Fredrik Jalmarinp. 15.7.1895 Alastaro
Niemelä Fredrik Taavetinpoika 25.2.1861 Kankaanpää
Niemelä Juho Jalmari 17.11.1895 Loppi
Niemelä Viktor Ruotsinpyhtää
Niemelä Villehad Eerikinpoika 3.7.1895 Koski HL
Niemi Arvid Ludvig 28.1.1895 Jurva
Niemi Eino Ilmari 3.1.1900 Nastola
Niemi Erkki Kustaanpoika 18.5.1882 Längelmäki
Niemi Gustaf Nikolai 31.1.1897 Kemiö
Niemi Juho Hämeenkyrö
Niemi Juho 1885 Längelmäki
Niemi Malakias Juhonpoika 2.11.1886 Kihniö
Niemi Martti Mikael 11.9.1893 Karinainen
Niemi Wihtori Jalmari 22.11.1892 Hämeenkyrö
Niemi Yrjö Fredrik 22.4.1899 Hämeenkyrö
Nieminen Aarne Artturi 12.3.1898 Espoo
Nieminen Antti 22.2.1882 Urjala
Nieminen Frans Jalmari Sveninpoika 20.11.1898 Ulvila
Nieminen Heikki 1890 Tyrvää
Nieminen Herman 23.7.1873 Suodenniemi
Nieminen Johan Emil Helsinki
Nieminen Johannes 26.12.1896 Hämeenkyrö
Nieminen Kalle Heikki 25.2.1895 Turku
Nieminen Kalle Vihtori Kallenpoika 28.9.1889 Hyvinkää
Nieminen Konsta 8.3.1898 Virrat
Nieminen Konstantin Oskarinpoika 23.1.1888 Tuulos
Nieminen Lauri Emil Heikinp. 10.10.1892 Porvoo mlk
Nieminen Lauri Johannes 14.2.1900 Tampere
Nieminen Lauri Villiam 13.10.1892 Helsinki s
Nieminen Matti 22.7.1880 Ruotsinpyhtää
Nieminen Oskar 16.4.1873 Ikaalinen
Nieminen Reino Arvid 25.9.1900 Teisko
Nieminen Taavetti 29.6.1898 Ikaalinen
Nieminen Tuomas Heinola mlk
Nieminen Villehad 1.5.1900 Nastola
Nieminen Wilhelm Mantanpoika 30.5.1883 Hauho
Niini Juho Anselm 18.4.1873 Ulvila
Niinikoski Emil Kallenp. 5.6.1890 Perniö
Niinimäki Janne Heikinpoika 1.4.1889 Ruovesi
Niinimäki Leonard Malakiaksenp. 29.12.1895 Loppi
Niininen Aleksi Kallenpoika 19.4.1884 Ruovesi
Niininen Juho Oskari 22.4.1867 Äänekoski
Niininen Paavo Santerinpoika 23.2.1895 Ruovesi
Niinivirta Herman Abelinpoika 20.10.1869 Lahti
Niinivuori Olavi Amandanpoika 26.4.1888 Saltvik
Niitti August 30.5.1892 Petäjävesi
Niittumaa Kustaa Fredrik 23.6.1870 Lavia
Niittymaa Frans Heikki Juhonp. 31.8.1877 Kauvatsa
Niittymäki Erkki 27.5.1901 Humppila
Nikamaa Aleksanteri Tahvonpoika 1891 Virolahti
Nikander Karl Walfrid 11.12.1898 Turku
Nikkarinen Lauri 29.9.1891 Iisalmi mlk
Nikkarinen Otto 5.9.1895 Iisalmi
Nikkilä Antti Aukusti 11.4.1868 Tyrvää
Nikulainen Ilmari Juho 20.7.1896 Mikkeli mlk
Niskanen Eetu Otonp. 2.4.1852 Ruovesi
Niskanen Kusti Teodor 9.5.1887 Iisalmi mlk
Nojonen Kalle Einar Albertiinanpoika 14.1.1877 Kuorevesi
Nokelainen Eerik 26.7.1884 Jaakkima
Nordbäck Jalmar Elias 27.8.1896 Nurmijärvi
Nordling Karl Fredrik 23.9.1863 Turku
Nordlund Arvo Nestori 11.10.1898 Noormarkku
Nordlund Evert Felix 27.12.1890 Helsinki er
Nordlund Herman Oskar 12.10.1870 Johannes
Nordlund Iisakki Vilho 22.5.1874 Ulvila
Nordström Artur Vilhelm 29.12.1897 Hanko
Nordström Fredrik Herman Hermaninp. 3.10.1865 Pori mlk
Nordström Selim Fritiof 13.12.1895 Turku
Nousiainen Eero Tahvonpoika 22.11.1878 Eno
Nuhrnberg Oskar 1884 Pori mlk
Nummela Juho Juhonp. 30.12.1865 Tammela
Nummela Viljo Johannes 8.4.1896 Honkilahti
Nummelin Frans Ivar 29.5.1897 Maaria
Nummelin Frans Johannes 18.6.1897 Ulvila
Nummelin Juho Robert 23.9.1867 Helsingin pitäjä
Nummelin Verner Vihtorinp. 17.8.1878 Jokioinen
Nummi Johan Haapavesi
Nummi Johan Arvid 4.6.1891 Urjala
Nummi Kustaa Nikolai 1.6.1878 Ulvila
Nummi Yrjö 24.3.1899 Helsinki p
Numminen Johan Fredrik 14.5.1854 Urjala
Numminen Juho Vihtori 21.2.1874 Tammela
Nupuli Juho Ilmari Matinpoika 21.2.1890 Ylistaro
Nurmela Vilho Theodor 12.3.1901 Helsinki s
Nurmi Armas Konstantin 17.8.1899 Viipuri mlk
Nurmi Juho Vihtori 15.6.1876 Pori
Nurmi Kaarl Oskari 15.12.1887 Ulvila
Nurmi Oskar 9.7.1897 Helsinki e
Nurmi Paavo Aleksanteri 25.1.1899 Pöytyä
Nurmi Samuel Rikhard 25.5.1886 Kaskinen
Nurmi-Takala Konstantin 20.5.1880 Pöytyä
Nurmilahti Edvart Ikaalinen
Nurminen Julius Ivar 9.6.1887 Sortavala
Nurminen Kalle Heikki 14.1.1889 Vesilahti
Nurminen Mikko 17.9.1891 Lempaala
Nurminen Nestor Lennard 1896 Kiukainen
Nurminen Nikodemus Taavetinp. 26.5.1874 Hattula
Nurminen Oskar 9.8.1892 Viipuri
Nurminen Tuomas 21.12.1883 Korpilahti
Nurminen Viktor Edv. 17.7.1875 Nurmijärvi
Nurmisto Juho Edvard 24.6.1859 Porvoo mlk
Nuutila Kustaa Erland 18.8.1883 Hämeenkyrö
Nuuttinen Antto Akselinpoika 22.9.1872 Eurajoki
Nyberg Lauri Viktor Viktorinpoika 15.1.1896 Vesilahti
Nyholm Viktor Vilhelm 29.12.1891 Tuusula
Nylander Herman Evert 14.3.1887 Porvoo mlk
Nylund Axel Julius 30.3.1886 Porvoo mlk
Nylund Frans Ivar 3.4.1898 Pori
Nylund Henrik Verner 1.7.1888 Pori
Nylund Johan Stefanus 27.9.1897 Turku
Nylund Kaarle Emil 28.10.1883 Akaa
Nylund Rafael Nikolai 20.4.1896 Pori
Nyman Otto Jalmari 9.6.1901 Helsingin pitäjä
Nyman Otto Willenpoika 20.7.1877 Laukaa
Nyman Toivo Johannes 27.8.1898 Helsingin pitäjä
Nyman Urho Vilhelm 1.11.1893 Pori
Nyman Väinö August 10.12.1890 Pori
Nyman Yrjö Wilhelm 21.8.1899 Siuntio
Nyqvist Uuno Oskarinp. 15.1.1894 Helsinki
Nystedt Gustaf Yrjö 18.10.1897 Porvoo
Nystedt Karl Verner 23.12.1884 Helsinki sr
Nyström Helsingin pitäjä
Nyström Karl Oskar 26.10.1900 Helsinki s
Nyykooli Urho Herman Mooseksenpoika 21.5.1896 Ruovesi
Närhi Arvi Heribert 3.10.1893 Pihtipudas
Näräkkä Lauri Tuomaanpoika 12.12.1896 Kaukola
Näs Erik Sylvesterinpoika 6.1.1864 Valkeala
Nätti Aukusti Aapelinpoika 20.4.1865 Saarijärvi
Ojala Henrik Niilo Maarianpoika 19.1.1902 Mietoinen
Ojala Josef Aleksander 5.5.1899 Hollola
Ojala Juho Jaakko Heikinp. 25.5.1886 Kokkola mlk
Ojala Kalle Edvard 12.7.1879 Hämeenkyrö
Ojala Kalle Maurits 16.3.1887 Tyrvää
Ojala Nestori Johannes 20.7.1885 Tyrvää
Ojala Viljo Vihtori 4.6.1901 Tyrvää
Ojala Väinö Tampere
Ojala Väinö Malakias 6.2.1893 Tyrvää
Ojanen Aarne Villehard Otonpoika 4.2.1897 Hämeenkyrö
Ojanen Enok 27.11.1891 Helsinki p
Ojanen Frans Maurits 8.12.1895 Helsinki s
Ojanen Jalmar Leander 27.2.1882 Janakkala
Ojanen Kalle Aukustinpoika 8.12.1896 Kangasala
Ojanen Väinö Verner 25.7.1880 Punkalaidun
Ojanperä Leander Helsinki
Ojansuu Leander Jaakonpoika 26.2.1870 Lavia
Oksa Antti Edvard 16.8.1896 Askola
Oksa Jaakko August 5.5.1887 Jyväskylä
Oksanen Aksel 8.7.1874 Luvia
Oksanen Juho Valfrid 13.11.1886 Helsinki s
Oksanen Kalle Emil Josefiinanp. 12.9.1881 Kymi
Oksanen Kalle Juho Kristianinpoika 13.10.1897 Sysmä
Oksanen Kalle Salomoninpoika 28.8.1896 Jyväskylä mlk
Oksanen Salomon Manninpoika 18.12.1850 Kuru
Oksanen Väinö Nestor 24.9.1894 Hausjärvi
Oksman Albin Johannes Hermaninpoika 2.6.1900 Helsinki s
Olenius Anton Vihtorinpka 10.12.1874 Forssa / Tammela
Olkkonen Heikki 25.3.1878 Mikkeli
Olkkonen Matti Heikki Matinpoika 7.6.1886 Rantasalmi
Ollinkainen T. Loimaa
Oras Aapeli Marianpoika 19.12.1884 Helsinki s
Orola Antti Antinpoika 16.12.1875 Sippola
Orponen Otto Emil 24.7.1895 Helsinki s
Outinen Antti Mikonpoika 16.4.1887 Helsinki s
Ovaskainen Otto Vilho 21.8.1886 Kajaani
Paananen Juho Edvard 4.3.1877 Helsinki e
Paananen Kalle Aukusti Katinpoika 21.4.1878 Suonenjoki
Paananen Otto Wilhelm 14.10.1886 Kotka
Paasikivi Johan Evert 12.3.1878 Turku
Paatero Paavo 1901 Pori
Paavilainen Hannes 16.10.1898 Ilomantsi
Paavilainen Oskar Rikard 7.2.1882 Kotka
Pahlberg Fritiof 1878 Vehkalahti
Pajamäki Aleksi 6.7.1900 Jämijärvi
Pajanen Uuno Wihtorinpoika 25.11.1899 Lavia
Pajari Toivo 10.12.1889 Iitti
Pajulahti Juho Herman 8.4.1874 Hämeenkyrö
Pajunen Lauri David 16.6.1896 Pori mlk
Pajunen Onni Jafet 28.9.1900 Lapinjärvi
Pajunen Wiktor Einar 29.4.1894 Ylöjärvi
Pajunen Wänni Iisakinp. 2.5.1884 Ruovesi
Pajupuro Arvo Eemil 14.4.1897 Messukylä
Pajuranta Kalle Jalmari 5.9.1876 Tyrvää
Pakarinen Aadi 23.4.1895 Pieksämäki
Pakarinen Juho Antinpoika 15.8.1876 Pyhäjärvi VL
Pakkala Vilho 1894 Virolahti
Pakkanen Leo Aleksander Matinpoika 28.6.1899 Sippola
Paksu Manu Jaakonp. 5.3.1881 Hamina
Paldanius Paavo 20.9.1897 Kirkkonummi
Palenius Kaarlo Pori
Palm Kalle 22.12.1892 Messukylä
Palmén Johan Richard Ferdinand 19.4.1884 Pernaja
Palmgren Kaarle Kustaa Adolf 11.12.1875 Hyvinkää
Palmroos Aksel Alarik 29.3.1893 Pori
Palmroos Niilo Oskar 12.4.1891 Pori
Palmroos Vihtori 8.11.1889 Alastaro
Palmu Arthur Jeremianp. 14.2.1884 Kymi
Palmu Otto Iisakinp. 24.4.1893 Helsinki s
Palo Johan Konstantin 24.12.1881 Helsinki
Palo Matti Juhonpoika 30.8.1850 Kotka
Palomaa Fredrik 21.8.1854 Nakkila
Palonen Eemeli Antinpoika 4.8.1892 Ruovesi
Palonen Frans Ilmari Johansson 11.6.1889 Lapväärtti
Palonen Heikki Väinönp. 23.12.1897 Ruovesi
Palonen Herman Antinpoika 15.12.1894 Ruovesi
Palonen Väinö Eetu Aaponp. 6.6.1873 Ruovesi
Palonen Väinö Johannes 25.12.1896 Ruovesi
Papu Oskari 23.1.1892 Luumäki
Parkkila Mikko 5.11.1870 Paavola
Paronen Iivari Nestor Hamina
Paronen Väinö Edvardinpoika 20.12.1887 Virolahti
Paronen Väinö Iisak 27.2.1890 Ruovesi
Pasanen Armas Kallenpoika 4.1.1893 Rantasalmi
Pasanen Iivari Nestor 23.8.1888 Pielisjärvi
Pasanen Johannes Villenpoika 30.3.1876 Antrea
Pasanen Kalle Ruovesi
Pasanen Viljam 14.3.1891 Viipuri mlk
Pasi Alvar Erkinpoika 13.12.1898 Vehkalahti
Pasi Taavetti August Aataminpoika 12.3.1898 Valkeala
Pastila Robert Robertinp. 7.10.1874 Helsinki e
Paulaharju Ludvig Matinpoika 5.7.1890 Kauhajoki
Pavellan Niilo Sulkava
Pehkonen Kaarle Eevert Willenpoika 19.2.1890 Jyväskylä mlk
Péhl Teodor 4.1.1893 Hyvinkää
Pekala Einar Vilho 20.4.1900 Kotka
Pekkanen Emil Kallenp. 10.10.1878 Kymi
Pekkarinen August Evanpoika 7.3.1893 Pyhäjärvi VL
Pekkarinen Eemil Nestorinpoika 26.12.1896 Pihtipudas
Pekkarinen Kaarle Reinhold Kallenpoika 16.7.1897 Kalvola
Pekkola Anton Kaisanpoika 3.4.1856 Miehikkälä
Pekkola Antti Mikonpoika 17.10.1869 Iitti
Pelkonen Antti Ville Antinpoika 14.1.1886 Haukivuori
Pelkonen Matti Aataminpoika 31.8.1898 Kivennapa
Pelli Kasper Jyväskylä mlk
Pellonperä Kalle Robert Juhonpoika 20.2.1875 Oripää
Pellonperä Kustaa Wilh. 1.11.1893 Pöytyä
Peltola Kustaa Erland 26.6.1874 Pori mlk
Peltola Matti Tanelinpoika 28.6.1886 Hamina
Peltola Sulo 5.1.1900 Asikkala
Peltola Wäinö Ilmari 1.3.1895 Pernaja
Peltomäki Teofilus Manninpoika 1.5.1894 Ruovesi
Peltomäki Väinö Johannes 24.6.1895 Merikarvia
Peltonen Petäjävesi
Peltonen Aukusti Heikinpoika 31.7.1873 Kalvola
Peltonen Frans Lauri Ahlainen
Peltonen Juho 1875 Vilppula
Peltonen Juho 31.12.1878 Urjala
Peltonen Juho Vilhelm 6.4.1882 Ahlainen
Peltonen Kalle Nikolai 17.12.1899 Tampere
Peltonen Sulo Wihtori 22.7.1893 Kalvola
Peltonen Viljo Aarne Johanneksenp. 12.8.1890 Helsinki p
Peltonen Väinö
Penkkilä Herman Manunp. 19.7.1864 Ruovesi
Pennanen Johannes 23.12.1888 Pihtipudas
Pennanen Johannes Heikinpoika 12.9.1894 Tuupovaara
Pentti August 7.6.1900 Vehkalahti
Penttilä Antton Juhonpoika 31.7.1897 Vehkalahti
Penttilä Jafet Erkinpoika 1887 Vehkalahti
Penttilä Josua Anttoninpoika 1899 Vehkalahti
Penttinen Albin Helsinki
Penttinen Nikolai Ludvig 2.10.1900 Hämeenkyrö
Penttinen Otto Aaroninpoika 27.9.1888 Jyväskylä mlk
Perho Wiljo Arttur 2.10.1899 Mäntsälä
Peri Juho Matinp. 21.7.1895 Vehkalahti
Perkiöniemi Kalle 3.11.1898 Ikaalinen
Pertill Heikki Helsingin pitäjä
Perttula Antti Kustaa Jaakonpoika 20.11.1882 Käkisalmi
Perus Oskar Konstantin 21.7.1879 Turku
Perälä Johan Mauritz 26.10.1883 Helsinki p
Pettersson Einar Johannes 6.2.1900 Hanko
Pettersson Karl Adolf 3.11.1887 Helsinki e
Pettersson Karl Elis 9.4.1898 Hanko
Petäjäniemi Niilo Orivesi
Peura Aarne 4.3.1896 Virrat
Pieniaho Heikki Alfred 15.1.1893 Korpilahti
Piesanen Juho Otonpoika 15.7.1876 Saarijärvi
Pietilä Erkki Vihtori 7.4.1899 Koski TL
Pietilä Väinö Viipuri
Pietiläinen Juho 14.9.1879 Kymi
Pietiläinen Väinö Armas Hesekiel 12.6.1886 Helsingin pitäjä
Pigg Walte Wilhonpoika 25.12.1895 Kivijärvi
Pihamaa Juho Wiktor Juhonp. 20.3.1889 Helsinki s
Pihlaja Heikki 8.11.1902 Pori mlk
Pihlaja Kalle Nestor 3.2.1871 Hämeenkyrö
Pihlava Kalle Oskari 13.9.1899 Tyrvää
Pihlman Juho Vilhelm 9.3.1862 Kullaa
Pihlman Lauri Nikolai 5.2.1900 Pyhäjärvi UL
Piirikkälä Emil Karlenpoika 18.7.1896 Valkeala
Piispa Matti Juho Kallenp. 25.2.1876 Kymi
Pikanen Viljo Fredrik 17.7.1894 Aura
Pikkarainen Otto Erland 7.10.1894 Loppi
Pilvinen Kalle 18.4.1897 Orimattila
Piranen Heikki Fabian 17.1.1894 Tyrvää
Pirttijärvi Einar Viljam Oskarinp. 18.3.1896 Merikarvia
Piskonen Otto Otonpoika 5.4.1895 Anttola
Pitkänen Juho Ollinpoika 19.7.1872 Uukuniemi
Pitkänen Juho Vihtori Paavonp. 25.3.1870 Nurmes
Poelius Oskar Ulvila
Pohja Hannes 24.6.1897 Ruovesi
Pohjola Oskar Edvard 12.7.1880 Helsinki s
Poikkeus Arvid 31.8.1896 Ikaalinen
Poikonen Pekka 25.7.1882 Räisälä
Poikonen Tuomas Antinpoika 5.9.1876 Räisälä
Pollari Johan 6.5.1892 Ylistaro
Polvinen Pekka Kemijärvi
Porvari Armas Tuomaanp. 11.1.1893 Sippola
Posti Nestor Juhonpoika 1897 Vehkalahti
Potinkara Armas Antero Antinpoika 23.12.1890 Helsinki s
Pousi Nestor Anttoninpoika 1895 Vehkalahti
Pranttila Eino 19.6.1898 Akaa
Prinkkala Juho Verner 12.11.1893 Kokemäki
Puhakka Jaakko Eemil Antinpoika 12.4.1891 Eno
Puittinen Antti Juhana Juhonpoika 15.4.1888 Pielisjärvi
Pukkila Väinö 1890 Hämeenkyrö
Pulkkinen Alarik 8.7.1881 Kymi
Pulkkinen Antti Toivo 5.6.1896 Kuhmoniemi
Pulkkinen Herman Taavetinpoika 1.10.1891 Helsinki s
Pulkkinen Lennart Nestor 1896 Sulkava
Pulkkinen Wäinö Hjalmar 4.8.1892 Laihia
Pulkkis Anders Herman 24.11.1866 Kokkola
Punkkinen Iivari 29.7.1898 Luumäki
Puntari Manu 8.4.1888 Luumäki
Puntti Herman Emanuelinpoika 21.10.1890 Virolahti
Puolimatka Matti Oskar Tiinanp. 1.2.1899 Humppila
Puranen Otto Ismael 14.4.1864 Pihtipudas
Purho Roobert Anttoninpoika 1890 Vehkalahti
Purho Vilho 7.6.1900 Luumäki
Puro Juho Jalmari 12.8.1880 Helsinki s
Pursiainen Väinö August 21.1.1895 Raahe
Pussinen Arvid 10.5.1893 Ilomantsi
Puttonen Johannes Oskar Miinanpoika 26.7.1898 Laukaa
Puttonen Juho Eerik 10.10.1884 Äänekoski
Puttonen Otto Eeliel 6.1.1890 Helsinki e
Puustelli Onni Manunpoika 30.4.1896 Sysmä
Pyhämäki Wiktor Waldemar 12.6.1887 Petäjävesi
Pylkki August 12.11.1886 Helsinki s
Pylkkönen Johan Wilhelm 3.11.1891 Turku
Pylkäs Juho Kustaa 9.5.1877 Paavola
Pylvinen Juho Jaakko 14.9.1880 Korpilahti
Pylvänen Edv. Emil 25.1.1889 Korpilahti
Pynnönen Elias Matinpoika 16.5.1865 Laukaa
Pynnönen Johannes 1895 Kannus
Pynnönen Juho Wiljam Aapelinpoika 20.1.1879 Äänekoski
Pyykönen Matti 14.4.1875 Värtsilä
Päivärinne Iivar Arvid Fransinp. 22.8.1897 Sääksmäki
Päivärinta Ivar Helsingin pitäjä
Pärkinen Reinhold 12.7.1872 Siuntio
Pärnä Johannes Hermaninp 13.5.1879 Tampere
Pääkkönen Svante Ferdinand 3.4.1890 Vesanto
Pääkkönen Taavetti 9.9.1860 Virolahti
Pääkkönen Ville Matinpoika 11.1.1896 Lahti
Pääläinen Taneli Antinpoika 25.4.1853 Miehikkälä
Pöllänen Aaro 1.7.1896 Tohmajärvi
Pölönen Otto Antinpoika 22.7.1898 Kontiolahti
Pöntinen Wilhelm Gabrielinp. 10.9.1874 Kymi
Raasu Viljam Simonpoika 1885 Vehkalahti
Raatikainen Juho Pekanp. 3.1.1862 Suonenjoki
Raatikainen Otto Davidinpoika 9.11.1871 Kaukola
Raiski Iivar 22.8.1859 Virrat
Raita Amos Hartvik 14.10.1893 Kotka
Raitio Arthur Ferdinand 7.5.1892 Turku
Raitio Otto Paavali Fransinp. 24.1.1886 Pori
Rajakallio Urho Bernhard Isakinpoika 25.1.1900 Siikainen
Rajala Aarne Johannes 29.6.1899 Sauvo
Rajala Heikki Juhonpoika 20.1.1897 Ruovesi
Rajala Herman Manunp. 5.3.1877 Ruovesi
Rajala Paavo Iivari Juhonpoika 21.8.1895 Kuhmalahti
Rajala Vihtori Erland 19.3.1874 Hämeenkyrö
Rajamäki Iivari Aleksander 10.9.1898 Ikaalinen
Rajaniemi Kalle Vihtori 7.4.1887 Hämeenkyrö
Rajaniemi Matti Eemil 18.11.1886 Paavola
Rajasilta Taavetti Arvid 3.12.1877 Ikaalinen
Ranssila Edvard Kotka
Ranta Heikki Heribert Erkinpoika 23.1.1870 Saarijärvi
Ranta Juho Elo 15.1.1896 Ikaalinen
Ranta Martti Juho 24.6.1900 Pyhäjärvi UL
Ranta Vihtori Jalmari 20.9.1900 Pori
Ranta Yrjö Rafael Kustaanpoika 21.5.1898 Parkano
Rantakari Kustaa Aataminpoika 17.6.1883 Sippola
Rantala Frans Mikael Manunpoika 1.10.1896 Ruovesi
Rantala Johan Anselm 1.5.1894 Ikaalinen
Rantala Walfrid Leander 7.3.1894 Urjala
Rantalainen Mikko Tuomaanp. 29.9.1864 Kymi
Rantama Heikki Samulinpoika 28.6.1883 Helsinki s
Rantamaa Kalle Kust. 20.1.1890 Lammi
Rantamäki Oskari Tapaninpoika 25.2.1892 Ulvila
Rantanen Henrik Hjalmar Juhonpoika 27.7.1895 Siikainen
Rantanen Johan Valdemar 26.10.1899 Hausjärvi
Rantanen Joosef Leonard 22.9.1895 Pyhäjärvi UL
Rantanen Juho Rikhard 14.6.1884 Suomusjärvi
Rantanen Kalle Verner 19.11.1885 Helsinki p
Rantanen Manu Aleksinp. 9.9.1889 Ruovesi
Rantanen Pentti 25.2.1893 Mellilä
Rantanen Toivo Johannes 17.6.1895 Mellilä
Rantanen Valto Hemming 18.10.1897 Hyvinkää
Rantanen Vihtori Taavetinpoika 30.9.1880 Suodenniemi
Rantanen Vilho Vihtori 22.3.1900 Loimaa
Rasi Adam Ilomantsi
Rasi Verner Berndtsson 5.7.1897 Pyhtää
Rask Brynolf Iisakki Eeliksenp. 16.8.1898 Helsinki s
Rask Kustaa Edvard 4.10.1895 Kokkola
Rauha Johan Emil Kust. Längelmäki
Rautanen Johan Einar 13.2.1901 Ruotsinpyhtää
Rautanen Juho 14.5.1871 Artjärvi
Rautavaara Kalle Vihtori 23.4.1893 Helsinki s
Rautell Juho Albert 27.4.1894 Paimio
Rautiainen Arvid Markunpoika 30.8.1891 Petäjävesi
Rautiainen Elias 8.7.1893 Helsingin pitäjä
Rautiainen Eljas Ollinpoika 2.7.1891 Kiihtelysvaara
Rautiainen Juho Juhonp. 13.5.1896 Värtsilä
Rautiainen Paavo Albininpoika 22.1.1877 Kirvu
Rautio Eevert Aadaminpoika 9.5.1884 Taipalsaari
Reander Ludvig Hollola
Rehn Aksel Edvard 29.3.1896 Helsingin pitäjä
Rehn Johan Fridolf Alfredinp. 1.11.1874 Helsinki sr
Reiman Juho Juhonp. 21.3.1873 Kymi
Reina Matti 27.5.1892 Korpilahti
Reinikka Anton Elianpoika 3.2.1871 Virolahti
Reino Mauno Edvin Juhonpoika 19.8.1891 Eurajoki
Rekola August Oskar Erikinpoika 17.1.1879 Hollola
Reponen Kalle 1877 Sulkava
Reuna Aaro Vihtori 1.7.1901 Pori mlk
Reunamo Oskar Emil 15.8.1877 Kaarina
Ridell August Alexander 7.12.1872 Helsinki sr
Rieger Arthur Aleksander Samulinp. 24.10.1896 Helsinki s
Riento Väinö Johannes 2.4.1896 Akaa
Riihimäki Emil Juhanp. 22.4.1892 Multia
Riik Juho Kustaa 1882 Nakkila
Riippanen Tauno Värtsilä
Riisö Frans Viktor 19.5.1885 Porin Reposaari
Ringbom Juho Mal. 31.1.1859 Hämeenkyrö
Rinne Eemil Alfred 25.11.1885 Karjalohja
Rinne Emanuel 26.11.1866 Askola
Rinne Johan Teodor 10.9.1894 Kotka
Rinne Johannes 8.10.1891 Artjärvi
Rinne Kalle Aukusti Kustaanpoika 23.11.1864 Kalvola
Ripatti Aleksanteri Joonaanpoika 11.9.1870 Virolahti
Ripatti Taavetti 9.1.1883 Kotka
Ripatti Waldemar Juhonpoika 13.8.1891 Virolahti
Rissanen Alpo Paavonp. 21.6.1890 Kaavi
Rissanen Kalle Juhonp. 7.8.1892 Kaavi
Ristilä August Aaro 12.3.1900 Hämeenkyrö
Ristilä Taavetti Vilhelm 12.10.1898 Hämeenkyrö
Ristola Antti Eljaksenpoika 3.5.1879 Miehikkälä
Ristola Edvard 16.9.1873 Hollola
Ritala Jalmari Kallenp. 20.11.1893 Vehkalahti
Ritala Topias 19.11.1879 Hamina
Roimola Eerik Pekanpoika 18.1.1850 Miehikkälä
Romo Wille Ristonpoika 26.4.1860 Kangasniemi
Ronkanen Kalle 13.5.1893 Rantasalmi
Roos Arvo Nikolai Fransinpoika 20.12.1893 Lavia
Roos Johan Vilhelm 24.12.1875 Helsinki p
Roos Viljo Isak 28.1.1896 Rauma
Rosenberg Emil Alexander 1.1.1898 Helsinki sr
Rosenberg Juho Fredrik 16.7.1890 Ulvila
Rosenqvist Anders Arthur 28.11.1894 Vihti
Roslander Johan Alfred 27.8.1872 Porvoo mlk
Rosnell Frans Werner 1898 Pori
Rosnell Jalmari Mikael 30.9.1900 Kiukainen
Rosnell Juho 7.6.1873 Ahlainen
Rosnell Karl Wilhelm 19.7.1896 Pori
Rosnell Nestor Rikhard 19.9.1896 Pori mlk
Rouvinen Juho Marianpoika 15.2.1872 Kitee
Ruhanen Joel Hilarius 1894 Hirvensalmi
Rummukainen Pekka Heikinpoika 1.1.1873 Uusikirkko VL
Runkka Kalle Emil 8.12.1883 Urjala
Runko Vilho Rafael 26.3.1900 Turku
Ruoho Lennart 15.4.1887 Hollola
Ruoho Reino
Ruohonen Frans Osk. Taavetinpoika 21.12.1889 Lavia
Ruohonen Kaarle Oskari 4.6.1884 Eura
Ruokkeenharju Viljo Edward 17.3.1897 Ruovesi
Ruokkeinen Eeti Johannes Matinp. 19.4.1898 Ruovesi
Ruokolainen Juho Konsta Antinpoika 2.12.1886 Kuhmoniemi
Ruotsalainen Aaro 22.6.1892 Kajaani
Ruotsalainen August Fabian 28.7.1896 Joroinen
Rusanen Heikki 7.6.1891 Lapinlahti
Rusanen J. Helsingin pitäjä
Rusko Wiljo Kustaa 24.11.1890 Helsinki e
Rutanen Kalle Fritiof Juhonp. 13.4.1892 Jyväskylä mlk
Rutanen Nestor 9.12.1894 Hankasalmi
Ruusala Wäinö Jalmari 18.11.1895 Jyväskylä mlk
Ruuska Otto Taavetinp. 24.12.1894 Tampere
Ruusulaakso Hugo Erik Fransinp. 28.8.1891 Helsinki s
Ruusunen Antti 26.2.1899 Iitti
Ruusunen Väinö Villiam 16.4.1893 Turku
Ruutiainen Ville Joosepinpoika 25.7.1894 Kangaslampi
Ryhänen Kalle Juho 23.3.1880 Rantasalmi
Ryhänen Kustaa Kurkijoki
Ryhänen Oskari 10.7.1891 Joutseno
Rysä Matti Eerikinpoika 19.11.1890 Kotka
Rytkönen Eino Aleksi 4.8.1894 Sääksmäki
Rytkönen Evert Kustaanp. 8.9.1900 Karttula
Ryynänen Antti Juhana Aataminpoika 24.6.1897 Pielisjärvi
Ryynänen Antti Juhana Eerikinpoika 16.8.1889 Pielisjärvi
Rälssi Oskar Jyväskylä
Rämä Wäinö Tuomaanpoika 9.4.1898 Hamina
Räsänen Heikki 29.11.1876 Turku
Räsänen Juhana Antinp. 1881 Sortavala mlk
Räsänen Juho Heikki 1881 Kaavi
Räsänen Kustaa 6.6.1896 Joensuu
Räsänen Matti 26.2.1898 Kaavi
Räsänen Taavetti Tanelinp. 21.11.1870 Kymi
Rönnberg Hugo Aleksander 19.9.1889 Helsinki e
Saareks Jalmari Manunpoika 9.3.1897 Luumäki
Saari Albert Porvoo
Saari Arvo Vihtori 10.2.1896 Suodenniemi
Saari Erik 9.7.1881 Helsinki s
Saari Heikki Nikolai 9.5.1880 Pyhäjärvi UL
Saari Johan Herman 1895 Kymi
Saari Nestori Ferdinand 28.3.1892 Pöytyä
Saari Nikolai Heikinpoika 20.2.1892 Helsinki s
Saari Oskari Frans Fransinp. 29.10.1897 Kokemäki
Saari Väinö Ilmari 17.2.1897 Nastola
Saarikivi Armas Edvard 21.1.1892 Sauvo
Saarikoski Mauno Taavinp. 25.12.1870 Helsinki e
Saarilehto Frans Oskari 4.12.1887 Merikarvia
Saarinen Aleksi Miinanpoika 8.5.1897 Padasjoki
Saarinen Eeti Matinp. 26.6.1894 Ruovesi
Saarinen Frans Artturi Kallenpoika 19.10.1896 Suoniemi
Saarinen Jalmari 26.6.1886 Messukylä
Saarinen Johan Helsinki
Saarinen Johan August Kristianinp. 21.8.1893 Helsinki p
Saarinen Johan Hjalmar 15.5.1879 Pyhtää
Saarinen Jooseppi Heikinpoika 22.12.1855 Kuhmalahti
Saarinen Kaarlo Oskar 25.8.1870 Porin Reposaari
Saarinen Kalle Eemil 21.3.1888 Urjala
Saarinen Kalle Kustaa Kallenpoika 25.12.1882 Kalvola
Saarinen Kustaa Amandanp. 8.8.1892 Padasjoki
Saarinen Lauri 22.5.1899 Artjärvi
Saarinen Lauri Fredrik 9.10.1893 Hausjärvi
Saarinen Lauri Ilmari Kustaanpoika 3.8.1890 Kylmäkoski
Saarinen Lauri Johannes 26.3.1894 Lempäälä
Saarinen Oskar Aksel 7.12.1887 Hausjärvi
Saarinen Verner 14.121886 Vilppula
Saarman Viktor Augustinpoika 28.7.1894 Orimattila
Saarnio Kaarlo Vilhelm 5.3.1886 Helsinki
Saastamoinen David 1894 Keitele
Saastamoinen Heikki Tahvonpoika 21.8.1896 Pielisjärvi
Saastamoinen Juho Aataminpoika 14.7.1883 Helsinki s
Saastamoinen Salomo Heikinp. 11.2.1886 Helsinki s
Sahala August 1888 Viipuri
Sahala Emil Erikinpoika 20.5.1897 Virolahti
Sahlsten Juho Stefanus Kallenp. 12.12.1882 Helsinki s
Sahlsten Leo Mikael 2.10.1892 Värtsilä
Sahlsten Toivo Henrik 26.7.1900 Pori
Sahlström Oskari Pyhäjärvi UL
Saikko Anselm Vihtorinpoika 24.5.1895 Taipalsaari
Saikkonen Vihtori Johannes 22.3.1887 Messukylä
Sakari Kustaa Nestor 25.3.1876 Eura
Sakki Evert Erkinpoika 1882 Vehkalahti
Sakki Otto 1898 Vehkalahti
Sakki Tuomas Reinholdinpoika 1896 Vehkalahti
Saksa Heikki Heikinp. Onnia 1.1.1849 Vilppula
Salava Frans Eevert 1892 Nakkila
Salenius Kalle Fredrik 31.7.1898 Nurmijärvi
Salenius Kalle Valto 24.3.1893 Iitti
Salin Karl Viktor 28.9.1882 Helsinki p
Salmberg Karl August 13.9.1892 Parainen
Salmela Kaarle Vihtori 28.3.1895 Lammi
Salmela Väinö Oskari 7.11.1897 Lammi
Salmi Kalle Wille 8.4.1864 Urjala
Salmi Karl Aleksander 15.4.1901 Helsinki s
Salmi Karl Einar Jannenp. 25.2.1897 Helsinki s
Salmi Klas Eliel 8.7.1893 Perniö
Salmi Väinö Olavi Roobertinp. 15.5.1897 Helsinki
Salminen Arttur Wiljam 26.3.1900 Hämeenkyrö
Salminen Aukusti Vilho 3.9.1891 Lappi TL
Salminen Hjalmar Aarit Aaritinp. 28.5.1892 Helsinki p
Salminen Jalmari 3.3.1883 Orivesi
Salminen Johan August 7.2.1900 Helsingin pitäjä
Salminen Johan Evert 28.12.1899 Lohja
Salminen Johan Gabriel Gabrielinp. 27.1.1876 Helsinki
Salminen Juho Fredrik 19.6.1874 Turku
Salminen Juho Nikolai 18.12.1895 Hämeenkyrö
Salminen Juho Ullanp. 28.10.1882 Helsinki e
Salminen Kaarle Johannes 24.1.1894 Karinainen
Salminen Kaarlo Lemmetty 8.9.1900 Helsinki
Salminen Kalle Einari 17.1.1889 Padasjoki
Salminen Kosti Naantali
Salminen Kustaa Aleksis 4.6.1893 Pöytyä
Salminen Kustaa Väinö Konstanp. 6.6.1893 Turku
Salminen Lennart Gustaf 3.8.1902 Helsingin pitäjä
Salminen Mooses Juhonpoika 1884 Vehkalahti
Salminen Oskar 1.10.1897 Ruotsinpyhtää
Salminen Oskar Adolfinp. 18.3.1888 Asikkala
Salminen Oskar Ferdin. Kustaanp. 5.11.1894 Kiukainen
Salminen Sven Matias 25.2.1896 Jämsä
Salminen Urho Toivo 9.11.1894 Humppila
Salminen Vieno Eemil 11.11.1899 Humppila
Salminen Vihtor Arvid 1.11.1877 Porin Reposaari
Salminen Viljo Artur Viktorinp. 14.3.1900 Hämeenkyrö
Salminen Väinö Eelis Kustaanpoika 12.7.1898 Kangasala
Salo Anton Nikanor 20.1.1875 Askola
Salo David Juhp. 18.7.1882 Kesälahti
Salo Edvard 13.9.1895 Kotka
Salo Frans Iisak 25.8.1864 Pori mlk
Salo Johan Konstantin 24.12.1881 Helsinki e
Salo Josef Ivan 17.12.1888 Hausjärvi
Salo Juho Ilmari 24.5.1894 Helsinki s
Salo Kaarle Evert 27.3.1894 Hausjärvi
Salo Kustaa Viktori 29.10.1893 Lappi TL
Salo Martti Aleksanteri 12.11.1902 Loppi
Salo Sakarias 4.12.1877 Rauma
Salo Sakarias Juhonpoika 27.5.1879 Helsinki s
Salo Toivo Juhonp. 5.12.1883 Loviisa
Salo Wiljo August Antinp. 4.4.1897 Lempäälä
Salojärvi Heikki 19.1.1877 Luumäki
Salonen Aleksi Eemil Karoliinanpoika 10.6.1891 Vesilahti
Salonen Arvo Josef 20.5.1899 Tampere
Salonen Bruno Adolf 11.10.1902 Helsinki e
Salonen Frans Johanp. 6.2.1893 Helsingin pitäjä
Salonen Frans Maurits 11.2.1891 Ikaalinen
Salonen Juho Anton 25.12.1871 Kiukainen
Salonen Kaarle Aukusti 16.3.1898 Helsinki s
Salonen Kaarle Vihtori Kaarlenpoika 10.9.1869 Kuhmoinen
Salonen Lauri Maurits Juhonp. 15.1.1893 Tammela
Salonen Nestor 21.2.1871 Messukylä
Salonen Rikhard Malakiaanpoika 14.7.1882 Kalvola
Salonen Sulo Aukusti 7.1.1896 Sysmä
Salonen Viktor 6.2.1879 Kymi
Saloniemi Kaarlo Hjalmar 1898 Perniö
Saloniemi Mooses Vilhelm 4.9.1895 Hämeenkyrö
Saloranta Aapeli 13.8.1897 Sysmä
Salovaara Kaarlo Engelbert 8.9.1884 Jyväskylä
Sammalisto Sulo Johannes Eetunpoika 5.8.1893 Ruovesi
Sandberg Aksel Helsingin pitäjä
Sandberg Antton Erkinpoika 1881 Vehkalahti
Sandberg Edvard Antoninp. 30.5.1889 Vehkalahti
Sandbäck Henrik Juhonp. 20.1.1871 Kymi
Sandholm Johan Henrik Matinp. 29.9.1886 Helsinki s
Sandholm Karl Fredrik Kaarlenp. 25.6.1895 Helsinki
Sandström Arthur Edvard Kallenp. 20.1.1902 Helsinki e
Santa-aho Eemil Aaronp. 21.1.1886 Vilppula
Santala Alpo Erland 30.8.1901 Pori mlk
Santala Karl Vilh. Johan 5.4.1895 Turku
Santala Lauri Juhonpoika 5.7.1894 Pyhäjärvi UL
Santamäki Kaarlo Kustaa 25.5.1896 Ulvila
Santamäki Nestor Johannes 10.2.1899 Ahlainen
Santanen Kaarle Oskar 8.11.1897 Porin Reposaari
Santanen Kalle Miinanp. 30.3.1876 Ruovesi
Santanen Lauri Nestori 2.12.1901 Kauvatsa
Santi Kalle Augustinp. 15.12.1897 Tyrvää
Saren Bartolomeus Heikinp. 10.1.1896 Lahti
Sarén August Miinanpoika 28.1.1876 Lempäälä
Sarén Juho Verner Aukustinp. 6.7.1897 Tampere
Sarholm Martti 10.11.1898 Heinola mlk
Sarin Bartolomeus 10.1.1896 Lahti
Sarin Oskari Tammela
Sarin Viljo Valto 7.4.1893 Parainen
Satokangas Juho Jalmari 10.3.1888 Paavola
Sauru Antti Salomoninpoika 5.6.1869 Helsinki s
Savander Edvard Tuusula
Savolainen Juho 27.1.1877 Pälkjärvi
Savolainen Otto Juhonpoika 4.7.1876 Kangasniemi
Savonen Hesekiel Paavonpoika 2.3.1874 Saarijärvi
Seger Johan Gustaf 9.3.1886 Helsinki sr
Selin Frans Sigurd 14.12.1892 Inkoo
Selin Juho Erland 10.11.1877 Ruovesi
Seppä Bernhard Juhonpoika 1897 Vehkalahti
Seppä Jalmar Walfrid 7.6.1899 Anjala
Seppä Nestori Juhonp. 26.2.1899 Vehkalahti
Seppä Vihtori Juhonpoika 1890 Vehkalahti
Seppälä Eino Jalmari Konstantininp. 22.10.1886 Helsinki s
Seppälä Evert Anttoninp. 17.2.1888 Vehkalahti
Seppälä Matti Tanelinpoika 20.8.1862 Virolahti
Seppälä Wihtori Anttoninp. 18.1.1901 Vehkalahti
Seppälä Wiljam Anttoninpoika 7.5.1898 Vehkalahti
Seppälä Yrjö Herman 22.7.1894 Längelmäki
Seppänen Anton Iivar 17.11.1883 Pori mlk
Serenius Juho Ruotsinpyhtää
Sergejeff Mikko Alekseinp. 23.5.1897 Helsinki
Setälä Heikki Mikonp. 3.9.1879 Porin Reposaari
Siekkinen Toivo Aleksander 23.1.1899 Helsinki p
Sievinen Arvi Evert 16.12.1892 Iitti
Sievä Urho Iivari 12.2.1898 Vilppula
Sigfridsson Aleksander Albanus 5.2.1892 Maaria
Siid Otto S.
Siiki Jalmari Rudolf 27.2.1898 Messukylä
Siiponen Ilmari Johannes 27.9.1884 Pihtipudas
Siira Antti Matinpoika 11.5.1879 Sääminki
Siira Matti Juhonpoika 14.8.1899 Jääski
Siiskonen Mikko Mikkeli
Siivonen Onni Antinpoika 14.11.1890 Helsinki s
Silander Otto Hemming 22.12.1895 Helsinki s
Silander Wilhelm 15.9.1859 Porvoo mlk
Silfver Yrjö Emil Vihtori 25.1.1899 Pomarkku
Siljander Karl Seth 29.7.1897 Asikkala
Siljander Wäinö Feliks 14.1.1900 Asikkala
Sillanpää Aleksander Nikolai 4.1.1894 Loimaa
Sillanpää Johan Artturi 15.1.1896 Jämijärvi
Sillanpää Juho Vikt. 1884 Janakkala
Sillanpää Kaarle Artturi 25.4.1890 Jämijärvi
Sillanpää Kalle 16.10.1883 Punkalaidun
Sillanpää Kalle Heikki Aaronpoika 18.1.1902 Sääksmäki
Sillanpää Urho Oskari 1.3.1897 Suodenniemi
Sillberg Juho Viktor 17.6.1894 Hollola
Sillfors Manne 14.10.1892 Sippola
Siltala Frans Vihtori 13.2.1885 Suodenniemi
Siltanen Johan Jalmar 21.3.1893 Ikaalinen
Siltanen Kalle Janakkala
Siltanen Taavetti 1873 Ikaalinen
Silvan Juho Viktor Adelenp. 1.2.1889 Jämsä
Silvo Mooses Moosesinp. 4.9.1899 Vehkalahti
Silvo Vihtori 25.3.1860 Loimaa
Simberg Iisakki 8.1.1875 Noormarkku
Simola Kaarle Oskari 22.7.1873 Pöytyä
Simonen Elias Alb. Mikkeli
Simsiö Nikodemus Matinpoika 29.3.1886 Ruovesi
Sinisalo Juhan Juhonpoika 24.4.1891 Hiitola
Sinisalo Karl Oskar 7.4.1882 Helsinki s
Sinisalo Wäinö Antero Davidinpoika 27.4.1894 Lahti
Sinisammal Arvo Johannes 4.8.1893 Jämsä
Sinkkonen Juhana Matinpoika 25.9.1882 Kurkijoki
Sinkkonen Matti 1.8.1881 Värtsilä
Sipilä Ilmari 8.7.1894 Haapasaari
Sipinen Oskar Viljam Viljaminpoika 19.6.1899 Lappee
Sireeni Heino Adolf 29.6.1901 Nurmijärvi
Siren Arvo Emil 16.5.1898 Hämeenkyrö
Siren Lauri Armas 24.12.1898 Helsinki
Sirén Hugo 1895 Tampere
Sirén Johan Henrik Matildanp. 20.6.1878 Helsinki s
Sirén Johan Sulo Annanpoika 27.10.1895 Nastola
Sirén Kustaa Albert 13.3.1871 Turku
Sirén Lauri Kaarlonp. 20.9.1893 Tampere
Sirén Lauri Kustaa Kallenpoika 24.1.1894 Pirkkala
Sirén Lauri Miinanp. 27.7.1897 Messukylä
Sirén Niilo Samuel Efraiminp. 6.2.1894 Helsinki e
Sirén Uno Johannes 28.10.1898 Kiikala
Sirola Aleksanteri Aleksanterinpoika 1878 Vehkalahti
Siukola Juho Aleksi 18.6.1875 Ikaalinen
Sivonen Antti Eelis 24.10.1899 Kuusjärvi
Sivonen Otto Leonard 23.101873 Hiitola
Sjöberg Aarne 1.1.1895 Turku
Sjöblad Frans Aksel 28.10.1892 Ahlainen
Sjöblad Juho Reinhold 4.3.1891 Ahlainen
Sjöblad Kaarle Kustaa 4.11.1894 Ahlainen
Sjöblom Aksel Gunnar 1.3.1902 Porin Reposaari
Sjöblom Aksel Vilhelm 13.4.1894 Helsinki e
Sjöblom Charles Leander 15.3.1900 Porin Reposaari
Sjöblom Frans Aleksander 21.11.1899 Karinainen
Sjöblom Johan Vilhelm 1890 Savitaipale
Sjöholm Olof Emanuel 26.3.1892 Turku
Sjöstedt Vihtori Juhonpoika 6.10.1869 Anjala
Skippari August 28.10.1894 Helsinki s
Skippari Emil Elielinpoika 11.6.1876 Virolahti
Skippari Jeremias Juhonp. 6.8.1874 Kymi
Skofelt Wilho Einar 15.8.1898 Hämeenkyrö
Skott Kalle Matinp. 23.1.1886 Mäntyharju
Sköld Arttur 27.10.1872 Heinola mlk
Snabb Karl Richard 25.1.1897 Helsingin pitäjä
Snellman Aukusti 14.1.1872 Suodenniemi
Snelman Väinö 1886 Vehkalahti
Snäll Kalle Oskar 16.9.1897 Hartola
Sohkanen Juho Filipinp. 19.7.1874 Helsingin pitäjä
Sohlman Heikki Rich. 25.6.1894 Jyväskylä mlk
Soikkanen Albanus 1886 Sulkava
Soikkeli Matti Juhonpoika 28.3.1892 Kontiolahti
Soine Anton August 8.5.1869 Pukkila
Soininen Matti 20.5.1891 Kuusjärvi
Soininen Taavetti Ristonp. 12.4.1873 Helsinki p
Sointu Toivo Johannes Kaarlenpoika 2.4.1889 Helsinki s
Sola Niilo Antero 28.7.1897 Helsinki p
Solander Väinö Arvid Kaarlenp. 13.1.1887 Porin Reposaari
Solander Yrjö Edvin 1.7.1902 Porin Reposaari
Solman August Richard 21.12.1895 Lohja
Sontag Johan Alvar 14.8.1899 Snappertuna
Soranto Karl Niklas 14.12.1881 Uskela
Sormunen Karl Oskar 4.7.1900 Nurmijärvi
Sormunen Otto Heikinp. 16.6.1894 Ilomantsi
Sorren Einar Valfrid 23.8.1899 Karjalohja
Sorsa Alfred 28.12.1886 Kotka
Spring Elis Emil 3.9.1900 Helsinki sr
Starck Jalo Armas Taavinpoika 7.7.1888 Lappee
Stark Yrjö Valdemar 2.7.1897 Pirkkala
Stelin Lauri Kustaanpoika 12.8.1899 Kalvola
Stenbakka Frans Wiljam 5.12.1889 Merikarvia
Stenberg Kaarlo Mikko 12.10.1884 Eura
Stenberg Taavi 12.3.1891 Jaala
Stenbäck Toivo Vilhelm 13.4.1896 Hausjärvi
Stenfors Kustaa Verneri 18.8.1894 Ulvila
Stenlund Karl Theodor 20.1.1887 Parainen
Stenroos Frans Fredr. Alarik 17.10.1895 Porin Reposaari
Stenroos Johan Rudolf 9.2.1893 Tuusula
Stenroos Karl Fredrik 2.10.1886 Tuusula
Stenroos Niilo Jalmari 16.11.1901 Huittinen
Stenström Karl August 6.9.1884 Porvoo mlk
Still Viktor Richard Vilhelminp. 12.2.1889 Helsinki p
Stjerlstedt Werner Fabian 9.1.1900 Siuntio
Stolt Arthur Heinola
Stolt Valfrid Johannes 10.1.1902 Uskela
Stordell Alexander Emanuel 29.6.1878 Helsinki er
Strand Kalle Viipuri
Strengell Olli Ollinpoika 3.3.1876 Pyhäjärvi UL
Strid Johan Gabriel 14.5.1870 Iitti
Ström Georg Helsinki
Ström Vilhelm 13.7.1869 Tampere
Ström Vilho Adolf 1894 Vehkalahti
Strömberg Karl Fredrik 26.7.1885 Pyhtää
Strömbäck Johan Vilhelm 19.6.1870 Parainen
Ståhlman Karl Anshelm 21.4.1886 Forssa / Tammela
Stålhammar Kalle Vihtori 17.1.1893 Längelmäki
Suhonen Aleksander Willenp. 7.10.1867 Kymi
Suhonen Elias 9.10.1880 Rääkkylä
Suikkanen Juha Ruokolahti
Suikkarinen Lauri Juhonpoika 29.9.1891 Iisalmi mlk
Suikkarinen Otto Juhonpoika 5.9.1895 Iisalmi mlk
Sukki Johannes Viktor Viktorinp. 15.6.1893 Akaa
Sulander Johan Kustaa Verner 12.5.1890 Aura
Sulin Mikko 1.8.1886 Kotka
Sultsi Otto Mooseksenpoika 2.3.1901 Valkeala
Sund Kaarlo Ferdinand 7.7.1876 Helsinki e
Sundberg Hugo Edvard 27.5.1893 Hanko
Sundberg Kalle Kotka
Sundelin Yrjö Aleksander 27.6.1896 Pori mlk
Sundell Johan Viktor 22.3.1893 Siuntio
Sundgrén Kaarle Nestor Anttoninpoika 24.4.1875 Vesilahti
Sundman Armas Anselm 6.10.1890 Helsingin pitäjä
Sundqvist Karl Vilhelm 21.2.1896 Helsingin pitäjä
Sundström Kaarle August 22.4.1875 Tammela
Sundström Karl August 24.9.1863 Perniö
Suntinen Janne Juhonp. 9.10.1873 Ruovesi
Suntinen Paavo Johannes 25.12.1896 Ruovesi
Suoja Kaarle Juhanp. 29.1.1877 Tampere
Suojala Viktor Benooni 22.9.1894 Hausjärvi
Suojanen Einar Eemil 17.8.1894 Pirkkala
Suojanen Frans Kosti Iisakinpoika 31.5.1898 Lokalahti
Suomalainen Alvar Alexander 11.9.1891 Parainen
Suomi Frans Vilhelm Juhonp. 28.7.1873 Ulvila
Suominen Akseli 21.5.1887 Yläne
Suominen Bernt Joh. Kustaanp. 24.11.1882 Siuntio
Suominen Frans Lauri 6.6.1894 Urjala
Suominen Heikki Joosenp. 31.12.1877 Jokioinen
Suominen Johan Gustaf 11.12.1880 Turku
Suominen Juho Rafael 16.6.1898 Mynämäki
Suominen Juho Vihtori 6.7.1895 Mynämäki
Suominen Kustaa Verner 20.10.1889 Porin Reposaari
Suominen Kustaa Verner 15.9.1888 Mynämäki
Suominen Oskar Edvard 28.2.1900 Maaria
Suoniemi Wilho Johannes 15.6.1898 Mouhijärvi
Suortti Erkki Ilmari Erkinpoika 15.2.1898 Vehkalahti
Suortti Evert Erkinpoika 8.9.1894 Vehkalahti
Suovanen Juho Emanuel 29.5.1877 Mynämäki
Sutinen Toivo Kuhmoniemi
Suur-Uski Konstantin Jeremiaanpoika 3.11.1897 Virolahti
Suurinkeroinen Johan 10.6.1870 Luumäki
Suutari Simo Liisanpoika 15.12.1874 Räisälä
Suvanto Anders Nikanor 10.1.1891 Lapinjärvi
Suvanto Frans Selim 16.1.1892 Ahlainen
Suviranta Nestor Erkinpoika 26.2.1892 Vehkalahti
Svahn Ivar Richard 3.1.1899 Siuntio
Svanberg Hjalmar Santerinpoika 12.11.1884 Ypäjä
Svanlund Gustaf 13.2.1860 Pori mlk
Syren Karl Joonanp. 6.7.1873 Kymi
Syrjä Aarne Andreas 1.1.1897 Ruovesi
Syrjä Alfred Henrikinpoika 3.4.1881 Helsingin pitäjä
Syrjälä Sulo Hjalmar 21.8.1894 Mäntsälä
Syrjänen Toivo Vald. Matinpoika 15.10.1899 Viljakkala
Syrjänen Urho Aleksander 7.9.1891 Pori
Syvänen Wäinö Johannes Kallenp. 14.1.1901 Ruovesi
Särkiniemi Sakari Adolf 21.7.1891 Paavola
Södergren Yrjö Erhard 26.5.1901 Pori
Söderlund Emil 29.8.1871 Ahlainen
Söderlund Isak Viktor 15.2.1883 Pomarkku
Söderlund Juho Nikolai 4.7.1898 Pori mlk
Söderström Gustaf 2.11.1859 Miehikkälä
Taari Matti Tanelinpoika 1886 Virolahti
Taari Mooses Joosepinpoika 16.2.1900 Miehikkälä
Taari Toivo Eerikinpoika 4.6.1897 Miehikkälä
Taavitsainen Niilo 6.6.1867 Juva
Taavitsainen Pekka Johan Saaranp. 26.12.1865 Pieksämäki
Tabell August 1870 Joutseno
Tahvanainen Pekka 1.12.1889 Liperi
Taimela Eino Johannes 18.5.1895 Ruovesi
Taimela Herman 18.5.1899 Ruovesi
Taimi Kustaa Alexander 31.5.1874 Vihti
Tainio Kaarle Hjalmar Otonpoika 13.6.1896 Valkeala
Taipale Yrjö Salomo 5.6.1896 Virrat
Takala Frans August 6.10.1864 Honkilahti
Takanen Emil Villenpoika 22.8.1884 Kuhmoinen
Takki Kalle Kustaa 4.5.1871 Kymi
Takkinen Antti Juhani Pekanpoika 9.1.1893 Helsinki s
Takkunen Juho Samuli Juhonpoika 1890 Pielisjärvi
Tallbacka Arthur Albin 19.3.1894 Pernaja
Tallqvist Johan Hjalmar 1.10.1884 Lohja
Talonen Väinö Matti Matinp. 26.3.1896 Ypäjä
Talsi Aleksander Matinpoika 22.12.1872 Vehkalahti
Talsi Vihtori 20.3.1862 Jaakkima
Talviaho Nestor Juhanpoika 24.1.1864 Ypäjä
Talvio Kustaa Mauritz 25.5.1890 Eura
Tammi Kaarle Uuno 23.2.1899 Sauvo
Tammi Otto Alfred 24.7.1892 Korpilahti
Tammi Väinö Johannes 9.5.1899 Nousiainen
Tamminen Albert Johannes 16.1.1897 Perniö
Tamminen Bernhard Juhonpoika 19.4.1884 Konginkangas
Tamminen Johan August 2.6.1876 Helsinki s
Tamminen Johan Nestor Juhonp. 10.6.1866 Kiukainen
Tamminen Kosti Alarik 24.5.1900 Tyrvää
Tamminen Tuomas Juhonpoika 18.12.1892 Sysmä
Tammisto Toivo Karolinanpoika 17.5.1896 Valkeala
Tanhuanpää Johannes August 7.1.1891 Urjala
Tanhuanpää Urho Jalmari 3.5.1895 Loimaa
Taponen Topias Juhonpoika 2.11.1893 Muolaa
Tarkiainen Albin Aleksander 1886 Mikkeli
Tarkiainen Heikki Rovaniemi
Tarkkonen Tauno Annanpoika 7.7.1899 Kitee
Tasa Herman Joelinpoika 18.1.1886 Miehikkälä
Tasanen Kalle Herman Hermanninpoika 12.11.1899 Ruovesi
Taskinen Eino 13.1.1899 Miehikkälä
Taukaniemi Oskari 14.8.1896 Luumäki
Tauren Emil Antinpoika 2.11.1895 Helsinki s
Taurén Arvo Johannes Juhonp. 25.2.1900 Värtsilä
Teerinen Lauri 7.4.1892 Vilppula
Telin-Koivisto Frans Osk. Jaakonpoika 19.6.1890 Lavia
Tenhonen Juho Väinö 14.8.1869 Hartola
Tenhunen Jalmari Pekanpoika 25.12.1896 Iisalmi mlk
Tenlén Gustaf Fredrik 19.7.1869 Hanko
Tepponen Waltteri Erikinp. 18.12.1897 Vehkalahti
Terho Sven William 10.12.1894 Pomarkku
Tervakangas Yrjö Eemil Ainanpoika 24.4.1899 Kankaanpää
Teräsvuori Karl Johan Kallenp. 27.3.1868 Helsinki s
Teräsvuori Matti Joel Juhonp. 4.4.1901 Helsinki s
Thynell Ludvig Aug. 14.3.1889 Hausjärvi
Tiainen Herman Jaakonp. 3.3.1893 Sortavala mlk
Tienhaara Isak Alfred 21.12.1883 Parainen
Tihlman Gabriel Olof 1903 Heinola
Tihlman Paavali Reinhold 20.10.1897 Heinola
Tiilikka Aaro Manunpoika 14.5.1895 Virolahti
Tiilikka Anton Armanpoika 25.10.1875 Vehkalahti
Tikander Robert Helsinki
Tikka Arvid 6.12.1902 Luumäki
Timonen Juhana Oskari 1884 Pielisjärvi
Timonen Valdemar Leander 10.7.1899 Hollola
Timperi Antton Topiaanpoika 31.1.1896 Vehkalahti
Timperi Roobert Evanp. 1872 Vehkalahti
Timperi Vihtori Topianpoika 23.2.1891 Vehkalahti
Timperi Villehard 1895 Vehkalahti
Tofferi Karl Matias Villiam 30.1.1899 Helsinki s
Toikka Evert 9.1.1892 Vehkalahti
Toikka Jalmar 21.7.1892 Kotka
Toiminen Emil Leonard 15.2.1901 Hausjärvi
Toivainen Kalle Sylvesterinpoika 7.12.1895 Helsinki s
Toivola Juho Oskar 15.2.1885 Pyhäjärvi UL
Toivola Karl Jakob 18.7.1867 Kotka
Toivola Urho Aleksanterinp. 9.8.1894 Helsinki s
Toivonen Anshelm Johansson 7.3.1881 Myrskylä
Toivonen Antti Juho 5.4.1874 Turku
Toivonen Arttur Evert Konstant.p. 13.11.1894 Kalvola
Toivonen Aukusti Eleasarinpoika 4.1.1895 Hauho
Toivonen Hugo Fredrik 13.7.1873 Kiukainen
Toivonen Karl Emil Janakkala
Toivonen Kustaa Aksel 6.6.1899 Asikkala
Toivonen Nestor Albinus 1.3.1889 Rauma
Toivonen Toivo Henrik 4.1.1898 Urjala
Tolkinen Väinö Anton 1899 Virolahti
Tolppanen Viljo Ilmari 26.4.1899 Ruovesi
Tolsa Otto Eerikinpoika 29.8.1887 Virolahti
Tolska Anton Tanelinp. 1885 Vehkalahti
Tommila Teodor Anttoninpoika 1899 Vehkalahti
Tommila Vihtori Eino 1897 Merikarvia
Tontti Pekka 7.8.1872 Räisälä
Torola Oskar Ikaalinen
Torvi Anton 16.1.1894 Kotka
Tossavainen Antti Vilho 6.9.1894 Kajaani
Tossavainen Johannes Antinp. 13.1.1893 Ilomantsi
Träskelin Aksel Julius 3.10.1897 Ahlainen
Träskelin August Alfred 19.6.1894 Helsinki er
Tuhkanen Adolf 20.11.1874 Jämsä
Tukiainen Arvo Mikonp. 18.3.1902 Viipuri mlk
Tulander Kalle Aug. Juhonp. 7.1.1881 Forssa / Tammela
Tulonen Johannes Leonard Joosenp. 13.8.1888 Forssa / Tammela
Tuntematon Turku
Tuomi Jalmari Nestori Maijanpoika 3.5.1880 Kiikoinen
Tuomi Joosef 1.8.1887 Raisio
Tuomi Juho Matinpoika 17.1.1873 Kuru
Tuomi Juho Nestor 26.2.1891 Turku
Tuomi Juho Oskar 1.8.1897 Maaria
Tuomi Nestor 17.3.1893 Helsinki s
Tuomi Oskar Taavetinpoika 22.5.1874 Pirkkala
Tuomi Toivo Juho 18.6.1894 Raisio
Tuomi Wäinö Einar 3.4.1894 Somero
Tuomikangas Eino Albert 9.1.1899 Raahe
Tuominen Adam Nestor 10.12.1887 Degerby
Tuominen Assar Allan 13.3.1896 Pori
Tuominen Ivar Sakeus 7.8.1899 Turku
Tuominen John Mikael Fransinp. 24.9.1895 Pyhämaa
Tuominen Juho Kustaa Juhonpoika 11.2.1883 Helsinki p
Tuominen Kustaa 25.10.1861 Tyrvää
Tuominen Kustaa Einar 5.9.1896 Turku
Tuominen Martti Kaarle 15.2.1901 Tuusula
Tuominen Toivo Johannes 23.12.1899 Somerniemi
Tuominen Vilho Edvard 7.10.1897 Ulvila
Tuominen Ville Vilhenp. 1.3.1888 Ruovesi
Tuomisto Juho Albert 15.10.1873 Ikaalinen
Tuomisto Kustaa Juhonpoika 6.2.1882 Kalvola
Tuovinen Olli 23.2.1895 Juuka
Turkia Anton Esaianp. 14.1.1868 Kymi
Turpeinen Atle Julius 16.5.1893 Nastola
Turtiainen Antti Emil Antinp. 6.7.1893 Helsinki e
Turtiainen Otto Antinp. 29.9.1900 Hamina
Turtiainen Tauno Ilmari 16.1.1893 Pielisjärvi
Turunen Antti Pekanpoika 11.9.1880 Kesälahti
Turunen Fredrik Eno
Turunen Heikki Augustinpoika 18.1.1885 Helsinki s
Turunen Heikki Heikinpoika 8.2.1887 Kontiolahti
Turunen Heikki Ollinpoika 1.1.1883 Valkeala
Turunen Kaarlo Jalmar 4.2.1899 Lappeenranta
Turunen Lauri Henrik Helsinki
Turunen Matti 13.6.1894 Juuka
Turunen Risto 27.3.1885 Ilomantsi
Tuukkanen Konsta Aapelinp. 12.1.1898 Hartola
Tuurala Juho Paavali 21.1.1882 Virrat
Tyrkkölä Kalle Manunpoika 21.2.1901 Ruovesi
Tähtinen Jonas Nikolai Villenp. 18.12.1890 Jämsä
Tähtinen Martti 7.8.1897 Ulvila
Tähtinen Onni Edvard 1.5.1888 Helsinki p
Tähtinen Vihtori Nikolai Sandranpoika 10.7.1893 Kullaa
Törn Alexander 17.7.1892 Ruotsinpyhtää
Törnblom Karl Viktor 24.2.1880 Pernaja
Tötterman Frans Richard 30.6.1889 Inkoo
Töykkälä Verner Nikolai 12.2.1896 Vahto
Töyrynen Juho Wilho 21.1.1901 Artjärvi
Uimi Enok Juho 2.1.1890 Rantasalmi
Ukkola Henrik Valkeala
Ukkola Johan Emil Tuomaanpoika 1879 Vehkalahti
Ukkola Tuomas Vilhelminp. 29.2.1883 Helsinki p
Ukkonen Johan Edvard Helsinki
Ullengren Uuno Emil 20.2.1895 Pori
Urho Otto 13.6.1893 Helsinki s
Usenius Johan Feliks 16.8.1871 Helsinki e
Uusitalo Kalle Wiktor 8.10.1884 Ikaalinen
Uutela Emmanuel Juhonpoika 29.9.1853 Virolahti
Vaaja Eino Emil 5.1.1896 Helsinki s
Vahlberg Johan Oskar Juhonp. 21.2.1892 Helsinki s
Vahlroos August 6.2.1871 Honkilahti
Vahlroos Iisakki Kustaanpoika 9.11.1850 Oripää
Vahlroos Nestor 20.1.1886 Helsinki s
Vahlroos Vihtori Arvi Fransinp. Lavia
Vahlstén Juho Kustaa Matias 9.3.1901 Paattinen
Vahtera Kalle Erkki 4.3.1896 Perniö
Vaininen Kalle Otto 9.4.1899 Hämeenkyrö
Vainio Jalmar Oskarinpoika 25.7.1881 Kotka
Vainio Johan Anselm 8.1.1891 Piikkiö
Vainio Villehad Rafael 6.1.1896 Helsingin pitäjä
Vaisto Johannes 11.12.1874 Aura
Valjus Eerikki 31.10.1882 Ilomantsi
Valkonen Eino Johannes 21.9.1898 Kotka
Valkonen Vihtori 9.7.1875 Kotka
Vallius Heikki Aleksanteri Pekanpoika 30.10.1891 Pielisjärvi
Valo Juho Kustaa 21.1.1859 Akaa
Valo Toivo Arvo 20.10.1896 Lohja
Valovaara Hjalmar Emil 4.9.1889 Jomala
Valtonen Aleksander Soanlahti
Valtonen Anders Valerian 17.10.1874 Helsinki s
Valtonen Juho Arvi 9.1.1894 Helsinki s
Valtonen Kaarlo Einar Andersinp. 27.1.1900 Helsinki s
Valtonen Kalle Albinuksenp. 25.9.1891 Orivesi
Valtonen Vilho 4.11.1880 Kotka
Vana Karl Anselm Kaarlenpoika 3.5.1894 Orimattila
Vanne Sulho Armas 13.3.1895 Helsinki s
Vapa Anton Leonard 1887 Kemiö