Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Riihimaen vankileiri

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Adolf Ferdinand Aatunpoika 1.4.1875 Valkeala
Aalto Albert Teodor 9.11.1885 Helsingin pitäjä
Aalto Frans Oskar 11.7.1881 Tuusula
Aalto Heikki Edvard 16.4.1884 Oripää
Aalto Kaarle Gustaf 1.7.1901 Lohja
Aalto Sulo 2.2.1890 Orimattila
Aaltonen Juho William 14.3.1871 Valkeala
Aaltonen Kalle Teodor Luukas 18.10.1899 Kokemäki
Aaltonen Vihtori 14.9.1897 Iitti
Aarnio Vihtori Aleksanteri 7.4.1884 Lemu
Abrahamsson Johan Wilho Juhonp. 23.12.1899 Kymi
Ahl Manne Kustaa Joelinpoika 11.2.1874 Mäntyharju
Ahlqvist Frans Edvard 24.4.1893 Merikarvia
Ahlqvist Henrik Jalmari 1895 Merikarvia
Ahlström Hjalmar Edvin Juhaninpoika 12.10.1891 Helsinki er
Ahokas August 4.2.1881 Porvoo
Ahola Juho 26.12.1880 Sippola
Ahola Juho Oskari 4.11.1896 Loppi
Ahola Toimi Hermanninpoika 23.7.1895 Helsinki e
Ahonen Eerik Juho 26.5.1876 Jaala
Ahonen Matti Jeremianp. 19.2.1886 Kymi
Ahonen Otto Juhonpoika 6.3.1894 Helsinki s
Ahti Aatami 24.12.1898 Jaala
Ahtola Lauri Johannes 8.5.1897 Ahlainen
Aitola Taneli Matinpoika 7.2.1873 Valkeala
Ajalin Kaarle August 7.7.1890 Turku
Alhonpää Kalle Juhanp. 8.4.1871 Porin Reposaari
Andersson August Oskar Waldemar 9.7.1875 Helsinki sr
Andersson Eino Jalo Juhonp. 7.6.1899 Kymi
Andersson Frans Gustaf 4.10.1889 Myrskylä
Andersson Juho Fredrik 26.9.1869 Kymi
Anttila Erik Anttoninpoika 4.3.1890 Sippola
Anttila Kalle Kustaa Kärkölä
Anttila Uuno 16.6.1901 Sippola
Anttila Vihtori Anttoninpoika 9.12.1881 Sippola
Arola Kalle Eevertti 27.11.1896 Oripää
Arponen Eeva Kaaprontytär 18.9.1887 Valkeala
Arvelin Nestor 28.1.1890 Nastola
Aulin Valter Korpilahti
Backlund Emil Aleksander 17.6.1886 Kaarina
Backman Anders Johan Fredrik 17.1.1893 Helsinki p
Backman Herbert Aleksanderinp. 11.3.1882 Sippola
Backman Ilmari Johann Juhonpoika 16.11.1896 Orimattila
Berg Eevert Johannes Kustaanpoika 21.11.1897 Vesilahti
Berg Johan Klasinpoika 10.6.1898 Porvoo mlk
Bergqvist Edvard 9.6.1897 Porvoo
Björkqvist August Osvald 2.1.1898 Turku
Björn Adam Hermaninpoika 23.2.1892 Suomenniemi
Björn Juhana Juhonp. 1.7.1885 Mäntyharju
Björn Martti Juhonp. 1.12.1895 Mäntyharju
Blom Hugo Valentin 3.2.1902 Perniö
Blomqvist
Borg Juho Sulo Juhonp. 4.10.1894 Kymi
Boxberg Arvo Ilmari 13.12.1901 Sippola
Bränström Gustaf Erik 25.5.1895 Tampere
Bärlund Uuno Tapani 16.12.1895 Noormarkku
Danska Edvard Antoninp. 9.5.1894 Kymi
Danska Edvard Tuomaanp. 25.7.1884 Kymi
Davidsson Johan Gustaf 11.6.1870 Helsingin pitäjä
Eerikkilä Juho Valto 11.5.1890 Iitti
Einolander Johan Feliks Johp. 21.4.1893 Kymi
Ek Frans William 30.9.1895 Perniö
Eklund Matti Juhonpoika 9.5.1892 Merikarvia
Ekman Oskar Erik-Juhonpoika 30.10.1873 Valkeala
Eliasson Johan Gustaf 10.1.1883 Lohja
Elo Väinö Ilmari 8.2.1897 Elimäki
Elojärvi Antti Juho 1.3.1880 Valkeala
Elolinja Erik Anton Juhonp. 4.10.1877 Kymi
Elomaa Vihtori Eerikinp. Vehkalahti
Eloranta Frans Fredrik Fransinpoika 25.8.1886 Kylmäkoski
Eloranta Wilho Nestori 21.9.1894 Kauvatsa
Engström Gustaf Adolf 24.2.1894 Pernaja
Enholm Jalmar Porvoo
Enkvist Taavetti Juhonp. 18.3.1886 Jämsä
Erikson E.A. 18.4.1866 Kymi
Eriksson Antti Eerikinpoika 4.1.1871 Anjala
Eriksson Karl August 1.4.1851 Kymi
Erkkilä Otto Wilhelm 26.6.1893 Merikarvia
Erkko Kustaa Hjalmar 8.8.1890 Hausjärvi
Espo Nestor Tuomaanpoika 16.11.1899 Helsinki s
Etolin Kaarlo Vihtori 28.11.1890 Pyhäjärvi UL
Fast Kaarlo Aksel 21.1.1894 Kaarina
Filppula Fabian Jaakonpoika 16.9.1889 Mäntyharju
Filppula Juho 1.5.1891 Mäntyharju
Filppula Robert Jaakonp. 29.7.1894 Mäntyharju
Fingerroos Jaakko 15.1.1861 Paavola
Fors Wiktor Taavetinpoika 28.1.1897 Valkeala
Forsander Brynolf Josefinanpoika 21.7.1898 Orimattila
Forsman Karl Magnus 11.12.1886 Helsinki e
Forssell Toivo 25.5.1895 Kymi
Friberg Arthur Alfred 26.10.1899 Helsinki s
Granberg Kaarle Fredrik 5.1.1857 Alastaro
Granholm Alfred Waldemar 27.12.1900 Siuntio
Granlund Maunu Juhonpk. 23.51887 Hämeenlinna mlk
Grön Johan Pori
Grönfors Isak Enok 25.2.1875 Pori
Haajanen Eemil Malakiaanpoika 14.6.1896 Mäntyharju
Haajanen Evert Akselinp. 29.9.1880 Mikkeli mlk
Haaltonen Jalmari 1.1.1880 Loimaa
Haaman Aleksander Olavinp. 11.9.1862 Kymi
Haapala Valdemar 1895 Iitti
Haapala Ville Anttoninpoika 9.7.1867 Sippola
Haapalahti Valto E. 1.1.1891 Iitti
Haapanen Hjalmar Nikodemus 8.2.1901 Lohja
Haapanen Valto Villenpoika 22.2.1897 Iitti
Hacklin Johan Vihtori 22.7.1873 Pori mlk
Haikarainen Otto Wilhelm Wilhelminpoika 7.4.1898 Valkeala
Haimi Hjalmar Tanelinpoika 13.5.1894 Valkeala
Hakala Kustaa 11.10.1872 Kokemäki
Hakala Vilho Nikolai 26.4.1896 Keikyä
Halme Johan Alarik Kaapronpoika 24.5.1882 Valkeala
Haltonen Johan 1884 Hausjärvi
Harhio Juho Nikolai 12.6.1895 Kokemäki
Harju Martti 11.11.1896 Renko
Harju Toivo Aleksis Tanelinpoika 23.9.1892 Valkeala
Hartman Juho Eedward 2.8.1873 Pyhäjärvi UL
Harvinen Walter 25.6.1893 Loviisa
Haulivuori Lyyti Juhontytär 28.4.1894 Valkeala
Hautalahti Aaretti Kustaanpoika 14.12.1882 Pyhtää
Heerman Kustaa Hjalmar 24.11.1892 Karjalohja
Heikkilä Gabriel 14.7.1868 Elimäki
Heikkilä Kalle Einar 19.7.1890 Jaala
Heikkilä Lauri Kallenpoika 24.9.1888 Kylmäkoski
Heikkilä Lauri Vihtori 5.8.1901 Hämeenlinna mlk
Heikkilä Yrjö Ilmari 1.6.1900 Punkalaidun
Heininen Fredrik Wilhelm 2.4.1899 Pori mlk
Heininen Yrjö Nikolai 19.8.1901 Pori mlk
Heino Adam Juho Gabrielinp. 11.1.1874 Kymi
Heino Juhana Kustaanp. 30.5.1886 Mäntyharju
Heino Kaarlo Leonard Evanp. 27.3.1888 Pori mlk
Heino Kustaa Leonard 12.7.1898 Pyhäjärvi UL
Heinonen Antti 25.4.1889 Jaala
Heinonen Fredrik Heikinpoika 19.9.1881 Padasjoki
Heinonen Juho 11.6.1889 Viipuri
Heinonen Juho Einari 17.6.1897 Renko
Heinonen Juho Mauritsi 19.5.1885 Loimaa
Heinonen Kalle Einari 27.10.1896 Renko
Heinonen Toivo Antinp. 8.5.1893 Sippola
Heinonen William 10.3.1901 Lahti
Heinänen Severi 31.1.1867 Valkeala
Heiskala Antti Paavonpoika 29.7.1870 Valkeala
Helander Isak Valdemar Juhonpoika 7.3.1899 Sääksmäki
Helander Johannes 27.10.1886 Heinola
Helander Kalle Turku
Heldan Eino Rafael Juhonpoika 4.6.1900 Kylmäkoski
Helenius Johan Henrik 9.8.1861 Helsinki s
Helin Yrjö Ananias Heikinpoika 2.3.1901 Pälkäne
Hellman Johan Vilhelm 23.10.1872 Turku
Helminen Arvo Aleksanteri 25.6.1896 Akaa
Henriksson Eino Harald 1.4.1899 Turku
Henriksson Emil Anias 11.6.1899 Lohja
Henriksson Johannes 23.10.1886 Pernaja
Henriksson Verner 1890 Lohja
Henttu Taavetti Mikonpoika 3.1.1856 Valkeala
Hertell Paavo Urho Ilmari 15.8.1897 Kokemäki
Hietala Eemil Väinö 22.11.1892 Sippola
Hietala Fredrik Tanelinp. 26.6.1871 Kymi
Hietanen Jalmari Antinpoika 19.1.1891 Mäntyharju
Hietanen Martti Lauri 8.8.1894 Mäntyharju
Hietanen Oskar Akselinpoika 20.7.1876 Mäntyharju
Hiltunen Johan Petter 30.6.1880 Kotka
Hinderman Kalle Vihtori 11.3.1879 Loppi
Hintikainen Karl Emil 13.8.1901 Porvoo mlk
Hirsimäki Kustaa 1.4.1888 Merikarvia
Hirvisaari Kaarle Reinhold 19.6.1899 Kuusjoki
Hirvonen Heikki Heikinp. 25.12.1887 Kymi
Hirvonen Paavo 7.9.1892 Hausjärvi
Hjort Karl August 30.7.1874 Porvoo mlk
Hohti Bertil Viljam Tuomaanp. 16.4.1892 Kymi
Hohti Lauri 26.11.1900 Kymi
Hokka Waltter Valkeala
Hokkanen Ernst Emil 7.11.1874 Kymi
Hokkanen Lauri Kustaa 3.6.1899 Jämsä
Holm Karl Gustaf Karjaa
Holmberg Aarne Johannes 19.7.1897 Särkisalo
Holmi Kaarlo Johannes 1.10.1863 Ulvila
Honkanen Evert 8.12.1899 Heinola mlk
Huhtanen Väinö Nikolai 15.10.1898 Loimaa
Hujanen Villiam Abelinp. 12.4.1900 Mäntyharju
Hukkanen Lauri Pekanpoika 30.9.1893 Helsinki p
Hurri Topias Mikonp. 3.1.1861 Valkeala
Hykkyrä Johannes Antinpoika 22.3.1874 Sippola
Hyvärinen Yrjö Juhonpoika 27.12.1895 Sippola
Hyyryläinen Eemil Juhonpoika 28.1.1893 Miehikkälä
Hållman Eino 1.11.1891 Helsinki s
Hälikkä Jalmar Kallenpoika 18.12.1893 Mäntyharju
Hälikkä Juho 21.4.1889 Jaala
Hälikkä Konstantin Adolfinpoika 4.7.1896 Valkeala
Hälikkä Konstantin Kallenpoika 21.4.1896 Mäntyharju
Hämäläinen Antti Juho Heikinp. 17.12.1877 Kotka
Hämäläinen August Tapaninp. 20.3.1884 Helsinki e
Hämäläinen Johannes Hildanpoika 6.1.1889 Valkeala
Hämäläinen Pekka Matinp. 15.8.1888 Helsinki s
Hänninen Alfred Marianp. 28.10.1859 Kymi
Hänninen Kaarlo 1863 Kuopio
Härkisuo Niilo Viljam 28.3.1901 Kokemäki
Hölsä Jalmar Davidinpoika 22.1.1896 Savitaipale
Ihonen Juhana Nestor 22.9.1873 Mäntyharju
Ilander Juuso Johannes 22.7.1895 Alastaro
Ilmonen N.N. 1894 Valkeala
Ilomäki Kalle Erik Juhonpoika 25.4.1900 Somero
Ilomäki Wäinö Sylvesterinpoika 5.6.1899 Valkeala
Ilves Aatu 8.12.1897 Luumäki
Ilvesviita Eino Emil Matinpoika 27.5.1897 Oulunsalo
Immonen Antti Antinp. 3.8.1870 Kymi
Inkala Leonard Hermaninpoika 21.7.1896 Sippola
Issula Kauko Allan 6.7.1899 Jaala
Jaakkola E. 1895 Hausjärvi
Jaanu Erik Wilhelm 18.11.1871 Kymi
Jaatinen Juho 7.6.1884 Ruskeala
Jaatinen Juho Isakinpoika 12.7.1883 Iitti
Jalo Aatto Aleksander 23.12.1894 Piikkiö
Jalonen Juho August 22.10.1897 Teisko
Jalonen Kalle Albert 28.8.1885 Loimaa
Janhonen Ville Porvoo mlk
Janhunen Evert 10.7.1896 Loppi
Jansson Anders Viktor 5.10.1881 Helsinki sr
Johansson Emil Anders 30.11.1900 Särkisalo
Johansson Georg Villiam 18.7.1894 Viipuri mlk
Johansson Karl Anton 8.10.1894 Karjalohja
Johansson Otto Alexander Waldemar 3.2.1902 Porvoo mlk
Johansson Paul Edvard 9.2.1892 Turku
Johansson Verner Vernerinp. Helsinki
Johansson Viktor Edvard 18.6.1894 Pernaja
Johansson Väinö Kallenp. Nummi
Johansson Waldemar 27.11.1895 Kymi
Jokela Kustaa 1.8.1892 Helsinki e
Jokela Sulo Vihtori 8.4.1897 Urjala
Jokilahti Nestor Herman 25.8.1883 Iitti
Jokimies Aleksander Joelinp. 7.9.1878 Helsinki e
Jokinen Antti Matinpoika 2.5.1857 Iitti
Jokinen Fritiof 6.8.1889 Heinola mlk
Jokinen Juho Vihtori Fransinp. 24.6.1883 Porin Reposaari
Jokinen Kalle Pietari 25.5.1894 Loimaa
Jokinen Kustaa Kymi
Jokinen Kustaa 13.2.1878 Orivesi
Jokinen Samuel Verner 1.8.1901 Loimaa
Jokinen Vihtori Moses 5.4.1884 Iitti
Jung Eerik Juho Eerikinpoika 5.9.1857 Sippola
Jurvanen Aatu 20.7.1879 Savitaipale
Juutilainen Taavetti Pekanp. 19.10.1881 Kymi
Juvonen Emil Arvid Matinpoika 8.7.1892 Helsinki p
Jämsä Otto Alfred 26.7.1895 Iitti
Jäntti Linda Elina Juhontytär 24.10.1892 Iitti
Jäppinen Aatami Wilh. Kaaprielinpoika 27.8.1886 Valkeala
Jäppinen Edvard Taavetinp. 21.1.1892 Kymi
Jäppinen Kustaa Helsinki
Järveläinen Ferdinand Tuomaanp. 1.1.1880 Kymi
Järvenpää Isakki Matinp. 19.12.1891 Alastaro
Järvensivu Frans Viktor 28.1.1883 Helsinki s
Järvinen Kalle Viktor 9.1.1902 Heinola mlk
Järvinen Kustaa Alfred 20.6.1884 Somero
Järvinen Lauri Jalmari 26.9.1897 Lahti
Järvinen Taavi Porvoo
Jääskeläinen Aron Juho 7.4.1873 Porvoo mlk
Jöransson Karl Wiktor 4.4.1864 Kymi
Kaakinkorpi Selmi Jalmari 18.1.1900 Kauvatsa
Kaarlola Juho 26.5.1863 Lohja
Kahila Frans Oskar Vilhelmiinanp. 8.4.1887 Loppi
Kailio Johannes 14.2.1897 Elimäki
Kaipiainen Hugo 18.1.1895 Kymi
Kajander John Emil 10.5.1873 Hausjärvi
Kallioniemi Kustaa Kustaanpoika 15.8.1871 Hollola
Kanerva Antti Antinp. 22.12.1874 Anjala
Kanerva Frans Arvo 26.2.1893 Suoniemi
Kankaanpää Juha Samuli Israelinpoika 21.4.1887 Alastaro
Karhu Oskar Anshelm 26.10.1899 Kymi
Karlsson Emil Edvard 25.8.1893 Särkisalo
Karlsson Erik Mikael 29.9.1898 Porvoo mlk
Karlsson Frans Oskar 1879 Pori
Karlsson Johan Richard 23.6.1883 Askola
Karlsson Karl Albert 24.12.1893 Porvoo mlk
Karlsson Karl Emil 27.10.1875 Porvoo
Karlsson Otto Viktor 27.1.1899 Askola
Karlstedt Karl Gustaf 18.2.1882 Porvoo mlk
Karlström Paul Rikhard 30.1.1884 Pori
Karp Karl Viktor 28.10.1888 Tuusula
Karstunen Wilhelm Heikinpoika 3.6.1860 Valkeala
Karvonen Kalle Heikki Pekanp. 2.8.1876 Kymi
Kaseva Kaarlo Viktor 28.5.1897 Lohja
Kaski Juho Sigfrid 1.7.1881 Pori mlk
Kelkka Urho Valdemar Eliaanpoika 31.1.1897 Sippola
Keppo Anton Sylvesterinpoika 25.7.1870 Valkeala
Keppo Sulo Hjalmar Taavetinpoika 16.2.1893 Valkeala
Keskinen Vilho Johannes 18.6.1898 Tampere
Ketonen Frans Nikolai 29.11.1892 Alastaro
Kilkki Oskar 22.9.1886 Kymi
Kilkkilä Konstantin Konstantininpoika 5.7.1881 Valkeala
Kimari Uuno Armas Iisakinpoika 10.11.1897 Ii
Kinnunen Otto Adaminp. 3.3.1873 Kymi
Kitunen Viktor 10.1.1877 Kotka
Kivenkorpi Oskari Hemming Juhonp. 23.5.1897 Kauvatsa
Kivirinta Oskar Emil 13.4.1878 Helsinki s
Kivistö Oskari 1888 Kullaa
Klemelä Kustaa Somero
Knihtilä Mikko Erikinpoika 3.9.1873 Valkeala
Koistinen Toivo Wilhelm 22.1.1895 Kymi
Koivisto Oskar Anshelm 3.11.1892 Alastaro
Koivisto Robert Konstantin 20.8.1879 Valkeala
Koivisto Vilhelm 16.4.1882 Iitti
Koivistoinen Esa Taavinpoika 8.9.1896 Suonenjoki
Koivu Sulo Oskar Kaarlenpoika 18.9.1889 Iitti
Kokko Taavetti Sylvesterinpoika 30.10.1881 Valkeala
Kokko Walter Taavetinpoika 12.2.1897 Valkeala
Kolari David 30.3.1876 Kotka
Kolehmainen Juho Wille Asarianp. 7.7.1867 Kymi
Kolkka Juho Emil 27.3.1874 Orimattila
Kollin Karl Gust. 9.3.1879 Karjaa
Komppa Selim Johannes Iidanpoika 24.2.1900 Valkeala
Koponen Aleksanteri 10.6.1864 Rauma
Koponen Kalle 19.7.1892 Sortavala
Korhonen Juho Eemil 24.5.1901 Kärkölä
Korja Yrjö Antinpoika 16.11.1899 Valkeala
Korjula Evert Matinpoika 10.8.1888 Kotka
Korjus Hjalmar Mikonp. 23.4.1887 Kymi
Korjus Johan Matinp. 13.10.1888 Kymi
Korkeemäki Kustaa Nestor 17.7.1877 Pori
Koski Kustaa Vilhelm 19.3.1884 Pori
Koskinen August Ilmari 20.7.1899 Pyhäjärvi UL
Koskinen Kaarle Oskar Hilmanp. 19.7.1895 Alastaro
Koskinen Martti Teodor Taavinp. 15.11.1898 Jaala
Koskinen Väinö Valdemar 16.12.1894 Lapinjärvi
Kotila Antti Johan Antinpoika 30.7.1888 Helsinki s
Kotilainen Herman Ossian 17.1.1888 Laukaa
Kousa Josef 7.8.1888 Heinola mlk
Kovasiipi Wille Antinp. 29.5.1873 Kymi
Kriikka Wilho August 15.9.1896 Kauvatsa
Kronqvist Efraim Johan 2.8.1874 Hausjärvi
Kuhanen Antti Kustaanpoika 24.7.1898 Mäntyharju
Kuitunen Eino Albin 24.9.1898 Kymi
Kujala Otto Kallenpoika 7.1.1887 Kymi
Kujanpää Kalle Juhonp. 15.8.1888 Lohja
Kulmala Artturi August 4.1.1899 Kauvatsa
Kulmala Frans Nestori Juhonpoika 7.11.1873 Kankaanpää
Kumlin Emil Rikhard 4.2.1897 Kokemäki
Kuosmanen Mikko 29.9.1876 Kotka
Kupari Martti Aapelinpoika 22.4.1900 Sippola
Kurittu Antton Esanpoika 14.4.1883 Sippola
Kuusimurto Wäinö Johannes 23.2.1894 Pukkila
Kuusisto Sten Hermaninp. 28.11.1888 Kymi
Kuusisto Vihtori Antero 7.12.1898 Tyrvää
Kuusivirta Robert 17.7.1870 Valkeala
Kylvö Frans Fredrik 14.6.1880 Noormarkku
Kytö Eemil Juhonp. 16.4.1887 Mäntyharju
Kytönen Taavetti Leenamarianpoika 14.8.1887 Valkeala
Kähärä Albin Aataminpoika 10.10.1870 Valkeala
Kähärä Wiljam 9.2.1884 Ristiina
Käkrä Wille 1894 Valkeala
Kämppi Jalmar Justiinanpoika 27.7.1885 Sippola
Kärkkäinen Onni Viljam Aapelinp. 30.12.1900 Helsingin pitäjä
Könönen Aleksander 26.6.1877 Sippola
Laakso Antti Eerikinpoika 27.11.1898 Elimäki
Laakso August Viktor 28.3.1886 Tuusula
Laakso Juho Robert 7.7.1868 Pernaja
Laakso Kustaa Erkki 18.9.1880 Alastaro
Laakso Lauri Heikki 28.2.1892 Loppi
Laakso S. Valkeala
Laakso Väinö Johannes 2.6.1903 Alastaro
Laaksonen Abraham 19.9.1880 Porvoo
Laaksonen Aron Matinp. 7.7.1864 Pyhtää
Laaksonen Johan Viktor 24.9.1878 Kylmäkoski
Laaksonen Juho Vilhelm 18.12.1895 Pertteli
Laaksonen Juho Vilhelm 19.4.1895 Hollola
Laaksonen Karl 7.5.1868 Kymi
Laaksonen Mikko 29.9.1866 Helsinki s
Laaksonen Onni Oskar 24.4.1900 Kauvatsa
Laaksonen Vihtori 12.11.1887 Turku
Laatunen Kalle Väinö 6.2.1899 Heinola mlk
Lahti Frans Vilhelm 20.7.1878 Turku
Lahti Kaarle Vilhelm Joelinp. 30.3.1890 Alastaro
Lahti Teodor 13.6.1881 Iitti
Lahtinen Armas 10.11.1894 Iitti
Lahtinen Jalmar 20.11.1895 Jaala
Lahtinen Juho Henrik 17.1.1892 Sahalahti
Lahtinen Kalle 16.12.1889 Heinola mlk
Lahtinen Kalle Viktor 28.4.1894 Heinola mlk
Lahtinen Niilo Herman 1896 Pori
Lahtinen Nikolai Alfred Abrahaminp. 1.3.1882 Porin Reposaari
Lahtinen Vilho 6.7.1901 Helsinki
Laine Anton Annanp. 23.2.1883 Kymi
Laine Emil Matinpoika 26.1.1881 Sippola
Laine Karl 27.1.1867 Mäntsälä
Laine Viktor Nikanor 30.1.1898 Laitila
Laine Willehard Kallenpoika 19.11.1888 Lahti
Laitinen Lauri 27.9.1898 Iitti
Laitinen Oskari 1879 Helsinki
Laitinen Robert Adaminp. 21.11.1874 Kymi
Laitinen Vilho 25.3.1864 Karjaa
Laitonen Eelis 3.3.1882 Artjärvi
Lampinen Johannes 23.1.1895 Lahti
Lampinen Juho 1889 Vilppula
Lampinen Otto 1899 Valkeala
Lampinen Sakari Aleksanderinp. 2.2.1865 Kymi
Lamponen Emil Wilhelminpoika 13.1.1897 Valkeala
Lappalainen Ivar Edvard 2.9.1891 Kotka
Lappalainen Pekka Juho 17.1.1877 Helsinki
Lassila Juho Ilmari 23.3.1902 Nastola
Laukkarinen Vilhelm 1.3.1870 Kotka
Laurén Karl Johan 21.7.1866 Kymi
Laurila Taavi Eerikinpoika 3.8.1865 Sippola
Laurila Viktor Taavinp. 18.5.1885 Sippola
Lehtinen Aapraham Ananianpa. 12.1.1863 Anjala
Lehtinen Johan Aataminp. 29.8.1877 Asikkala
Lehtinen Nestor 18.7.1887 Jaala
Lehtinen Nestor Johannes 30.3.1899 Särkisalo
Lehtinen Niilo Erikinpoika 27.3.1864 Somero
Lehtinen Paavo Aleksander 3.11.1896 Karuna
Lehtisalo Juho Kirkkonummi
Lehtiö Ivar Villiam 30.4.1901 Halikko
Lehto Karl Leonard 5.6.1885 Halikko
Lehto Manasse Hjalmar 6.12.1886 Hausjärvi
Lehtonen Aksel Vihtori 31.3.1900 Halikko
Lehtonen Arthur August 10.6.1894 Lohja
Lehtonen Emil Juhonpoika 13.7.1895 Valkeala
Lehtonen Frans Vilhelm 21.4.1855 Loimaa
Lehtonen Juha Oskar Ananiaanpoika 24.6.1884 Vesilahti
Lehtonen Juho Einar 19.6.1897 Halikko
Lehtonen Kustaa 8.11.1876 Halikko
Lehtonen Kustaa Adolf 17.10.1883 Hollola
Lehtonen Onni 8.3.1901 Ruotsinpyhtää
Lehtonen Oskari Heikinp. 3.10.1865 Kymi
Lehtonen Urho Amandanpoika 30.6.1893 Alastaro
Leini Martti 26.4.1900 Iitti
Leino Evald Ludvig 2.10.1887 Tuusula
Leino Jukka 1870 Hausjärvi
Lempinen Ivar 25.10.1895 Askola
Leppikangas Wilho Emil Teemunpoika 9.8.1897 Parkano
Leppä Aksel Gabriel Kaarlenp. 3.9.1898 Paimio
Leppä Walto Antinpoika 29.1.1901 Valkeala
Leppänen Johan Henrik 27.4.1880 Turku
Leppänen Juho 24.6.1871 Sippola
Leppänen Onni Oskari Oskarinp. 27.4.1900 Kauvatsa
Lietzén Johan Teodor 8.11.1872 Kuusjoki
Liikkanen Karl Edvard Kallenp. 29.4.1894 Kymi
Liimatainen Juho Kaapro 21.6.1901 Iitti
Liljander Reino Wiljam 7.11.1898 Anjala
Lind Viktor Johannes 17.2.1896 Lohja
Lindberg Emil Arvid 9.1.1898 Askola
Lindberg Karl Hugo 2.10.1892 Kirkkonummi
Lindblad Hugo Valdemar 8.12.1900 Sipoo
Lindblad Johan Wilhelm 30.1.1901 Tenhola
Linde Kaarle Oskari 2.5.1897 Forssa / Tammela
Linden Kustaa Wilhelmi Iisakinpoika 25.9.1891 Kiikoinen
Lindén Abraham Matinp. 10.8.1859 Kymi
Lindén Emil William 20.10.1898 Lohja
Lindén Juho Väinö 24.9.1897 Iitti
Lindén Karl Gustaf 26.1.1887 Lohja
Lindfors Gunnar Herman 27.6.1896 Nastola
Lindgren Sulo Einar 29.9.1899 Hausjärvi
Lindgren Viktor Albert 2.4.1895 Lohja
Lindholm Johan Henrik 25.2.1892 Helsinki sr
Lindholm Karl Mikael 28.9.1896 Perniö
Lindholm Otto Wilhelm 10.4.1891 Kymi
Lindqvist August Engelbert 7.11.1873 Turku
Lindqvist Lauri Armas 28.3.1902 Porvoo mlk
Lindqvist Nestor Taavetinp. 4.2.1877 Kymi
Lindqvist Wäinö Taavetinp. 28.11.1891 Kymi
Lindroos Karl William 7.10.1878 Porvoo
Lindroos Niilo Edvin 5.1.1890 Porin Reposaari
Lindroos Viktor 24.1.1882 Kirkkonummi
Lindström Artur August 4.8.1889 Lohja
Lindström Johan Petter 29.6.1874 Espoo
Lindström Leevi Sakari 24.2.1900 Helsingin pitäjä
Lindström Wiljam Otonp. 11.12.1886 Kymi
Lintula Kristian 4.8.1867 Porin Reposaari
Liukkonen Adolf Willenp. 14.6.1877 Kymi
Liukkonen Antti Villenp. 18.2.1873 Kymi
Liukkonen Otto 15.11.1869 Kotka
Ljungberg Johan Severin 20.10.1878 Porvoo mlk
Loikkanen Eetu Pekanpoika 14.6.1877 Valkeala
Lojander Wilhelm Adolf 17.2.1873 Valkeala
Lovén Vihtori Albert 6.7.1899 Merikarvia
Luhtanen Lauri Petterinpoika 4.7.1894 Mäntyharju
Lukkarinen Johan 1.8.1875 Kymi
Lunkka Juhana Matinpoika 4.5.1879 Mäntyharju
Lunkvist Kotka
Luoto Kaarlo Kustaa 11.10.1880 Pyhäjärvi UL
Luoto Kaarlo Santeri 12.9.1895 Perniö
Luoto Sakari Kymi
Luoto Viljo Hemming 11.8.1891 Iitti
Lyytikäinen Otto Paavonp. 9.5.1884 Kymi
Lyytikäinen Taavi 3.2.1873 Luumäki
Lähde Juho Emil Samuelinp. 10.2.1886 Helsinki s
Lähteenkorva Toivo Valfrid Jaakonp. 26.9.1892 Tammela
Lähteenmäki Emanuel Juhonpoika 25.3.1894 Maaria
Löfberg Wäinö Hjalmar 2.4.1898 Myrskylä
Lönnfors-Lampi Manne Henrikinp. 9.9.1887 Elimäki
Lönnqvist Oskar 23.7.1896 Mäntsälä
Maali Edvard Emanuelinpoika 30.6.1884 Valkeala
Malin Juho Robert Antinpoika 20.6.1869 Valkeala
Malminen Mauno Antinp. 8.2.1881 Ruotsinpyhtää
Mannari Albin Eevert Taavetinpoika 3.3.1897 Valkeala
Manner Edvard Heikinp. 16.5.1880 Padasjoki
Manni H. Iisakinp. 1881 Mäntyharju
Mannila Kaarle Viktor 13.1.1877 Hausjärvi
Manninen Kaapriel 16.5.1862 Valkeala
Mannsten Johan Teodor 11.10.1876 Kotka
Mansikkala Emil 6.5.1899 Janakkala
Marjamäki Urho Johannes 13.11.1897 Loimaa
Marttila Wilhelm Elianp. 20.4.1883 Kymi
Marttinen Benjam 24.3.1880 Kymi
Marttinen Toivo Heikinpoika 1900 Heinola mlk
Matsson Evert 29.9.1887 Maaria
Mattila Alfred Matinpoika 23.3.1898 Anjala
Mattsson Oskar Bernh. 19.3.1885 Helsinki sr
Mauno Artturi Tanelinpoika 13.7.1899 Valkeala
Maunula Johannes 3.7.1890 Hauho
Meriläinen Otto Kallenpoika 27.8.1889 Valkeala
Metso Eino Wiljam 6.10.1896 Kotka
Metsäpelto Karl Konstantin 23.8.1874 Elimäki
Mettovaara Aukusti Arvi Kustaavanpoika 7.1.1890 Haukipudas
Mikkola Viktor Erik 12.9.1876 Kotka
Murto Martti Villiam 26.11.1899 Keikyä
Musto Eino Vihtorinpoika 30.12.1900 Sippola
Mustonen O. 1888 Hausjärvi
Muuri Robert Gotliebinp. 28.4.1866 Kymi
Mynttinen Taavi 18.8.1859 Jaala
Myyryläinen Oskar Kallenp. 23.10.1876 Kymi
Myyrä Edvard 10.6.1890 Luumäki
Mäkelä Hugo Vihtori 5.3.1897 Karkku
Mäkelä Lauri Armas Kristianinp. 13.1.1888 Kymi
Mäkinen Antti Eemil 25.8.1898 Jaala
Mäkinen Arvo Johannes 18.6.1895 Pirkkala
Mäkinen Arvo Johannes Fredrikinp. 7.4.1884 Porin Reposaari
Mäkinen Eerland Werner Eerlandinp. 27.8.1877 Kauvatsa
Mäkinen Johannes 31.5.1886 Jaala
Mäkinen Juho Kallenp. Hollola
Mäkinen Kaarlo Jalmari 3.8.1897 Ulvila
Mäkinen Kustaa August Kallenpoika 11.11.1894 Hauho
Mäkinen Lauri Edvard 5.3.1901 Hattula
Mäkinen Taavetti 1.7.1884 Nurmijärvi
Mäkinen Väinö 18.11.1900 Keuruu
Mäkinen Yrjö Johannes 14.4.1895 Alastaro
Mäkirinta Johan Anton 11.10.1885 Valkeala
Mäntylä Heikki Villehard Heikinpoika 7.11.1889 Sippola
Mäntylä Viljo Aarne Heikinpoika 14.9.1898 Sippola
Neuvonen Antti Edlanp. 23.11.1899 Pieksämäki
Niemelä Jaakko Emil 3.5.1887 Helsinki s
Niemi
Niemi Aleksander Iisakinp. 20.4.1875 Kymi
Niemi Veini Nestori 18.3.1894 Ulvila
Nieminen August Manunp. 10.12.1869 Kymi
Nieminen Erland Siinanpoika 30.11.1889 Pirkkala
Nieminen Hjalmar Edvard 21.2.1885 Ruotsinpyhtää
Nieminen Kalle Johannes 22.4.1898 Vesilahti
Nieminen Kalle Vihtori 21.5.1879 Ulvila
Nieminen Robert 1.2.1887 Hausjärvi
Nieminen Taavi Taavinpoika 20.12.1884 Iitti
Niinimäki Juho Davidinpoika 13.11.1884 Tottijärvi
Niinimäki Väinö Fredrik 31.12.1895 Pori
Niittumäki Lauri Nikolai 6.8.1895 Alastaro
Nikander Oskar 14.12.1873 Somero
Nikula August Beatanpoika 2.10.1890 Savitaipale
Nilsson Rikhard Johannes 8.5.1891 Kymi
Nimander Sulo Matinp. 8.7.1895 Kymi
Niskanen Johan Martti 27.9.1897 Anjala
Nissilä Erik Markunpoika 17.1.1862 Valkeala
Nokkanen Emil Erkinpoika 15.8.1888 Valkeala
Nord Edward Aleksander 30.7.1880 Lohja
Nordlund Paavo Kustaa 15.10.1897 Kymi
Nors Uno Henrik 4.9.1898 Espoo
Nummelin Juho Henrik 21.8.1860 Merikarvia
Nummelin Karl Viktor 19.11.1862 Helsinki s
Nurmela Karl Edvard 27.7.1893 Tampere
Nurmi Eino Eerikinpoika 1.2.1893 Sippola
Nurmi Emil 20.11.1888 Lammi
Nurminen Jalmari Ananianpoika 2.8.1885 Valkeala
Nurminen Jeremias Hetanpoika 20.3.1877 Valkeala
Nurminen Kalle Hermaninpoika 25.10.1896 Elimäki
Nurminen Lauri Kristianinp. 9.7.1895 Kymi
Nurminen Vilho Taavinpoika 12.11.1898 Anjala
Nurmio Johan Erland 14.2.1870 Pernaja
Nyberg August Edvard 16.12.1883 Espoo
Nyberg Henrik Verner 17.8.1899 Kirkkonummi
Nygrén Anders Gustav 11.2.1887 Porvoo mlk
Nyholm Karl Porvoo mlk
Nyholm Oskar Emilianp. 9.1.1882 Kymi
Nyholm Reinhold Kaarlenp. 25.11.1890 Lapinjärvi
Nyman Oskar Julius 12.41893 Tuusula
Nyman Taavi Erkinpoika 15.3.1856 Iitti
Nyqvist Eino Ilmari 2.12.1897 Anjala
Nysi Lauri Ilmari 21.9.1900 Kauvatsa
Nyström Kustaa Eerikinp. 6.11.1878 Porvoo mlk
Nätti Emil Antinpoika 27.9.1891 Valkeala
Oinonen Gustaf Adolf 6.11.1894 Porvoo mlk
Oivukkamäki Joeli Martti 28.10.1900 Alastaro
Ojala Kauno Valdemar 7.4.1901 Asikkala
Ojala Wilho Tanelinpoika 12.5.1900 Valkeala
Ojanen Anselm 18.12.1886 Nastola
Ojanen Kustaa 5.8.1886 Punkalaidun
Okka Nestor Erik-Juhonp. 30.10.1891 Valkeala
Oksa Artur Mathias 13.2.1895 Porvoo mlk
Oksa Hjalmar Ilmari 30.1.1894 Hanko mlk
Oksanen Frans Anton 1.6.1890 Kymi
Oksanen Johannes Mandanpoika 25.1.1891 Somero
Oksanen Topias Verner 2.11.1900 Nastola
Oksanen Villehard Kristianinp. 24.11.1899 Vihti
Olin Wäinö Evert 5.3.1894 Hyvinkää
Onka Anton Sylvesterinpoika 10.4.1883 Valkeala
Ora Väinö Alarik 13.6.1898 Helsinki s
Orre Anders 2.1.1864 Kärkölä
Orre Valto Einar 6.4.1895 Nastola
Ovaskainen Aapel Aaronpoika 7.6.1859 Sippola
Paasikivi Johan Fredrik 11.11.1853 Helsinki p
Paasolainen Lauri Wille Mikonp. 14.11.1861 Kymi
Paavolainen Otto Wilho Wilhonp. 20.10.1876 Kymi
Pahlman Emil Pyhäjärvi UL
Pajala Johan Viktor Jaakonp. 19.4.1878 Kymi
Pajunen Juha Sefanias 2.12.1889 Vesilahti
Paljakka Fabian 24.3.1895 Valkeala
Palokankare August Jalmari Vilhelm 8.7.1894 Paimio
Palonen Kustaa Artturi 8.11.1895 Pori mlk
Parkkonen Valkeala
Partanen Olli Arvid 29.7.1897 Värtsilä
Parviainen Juho Wilho Erkinpoika 18.3.1875 Valkeala
Pehula Frans Oskar Kaarlenpoika 19.5.1893 Vesilahti
Pekkonen Mikko 20.4.1871 Kymi
Pelander Jaakko Mikonp. Somero
Peltola Kustaa Edvard 12.3.1860 Turku
Peltola Oskar Tuomaanp. 3.2.1883 Kymi
Peltonen Antton 26.11.1893 Jaala
Peltonen Frans Werner Josefiinanp. 28.1.1880 Kauvatsa
Peltonen Johannes 19.7.1876 Hausjärvi
Peltonen Kaarle Ensio 8.7.1899 Hausjärvi
Peltonen Kalle Johannes 14.10.1900 Vanaja
Peltonen Oskar Arvid Severuksenp. 11.1.1874 Jämsä
Peltonen Taavi Jaala
Penttilä Antti Nikolai 18.8.1901 Oripää
Penttilä Otto Mikonpoika 16.11.1898 Miehikkälä
Penttinen Matti Juhonpoika 29.7.1884 Anjala
Perho Kustaa Lauri Verner 12.5.1897 Lokalahti
Permanto Rikhard Esanpoika 18.11.1897 Sippola
Pettersson Magnus Wilhelm 6.4.1874 Porvoo mlk
Pietiläinen Lauri 16.11.1898 Rautalampi
Piipponen Juho Jaakko 7.9.1872 Lahti
Piira Eemil Davidinpoika 30.3.1900 Mäntyharju
Piira Fabian Annanp. 3.4.1900 Mäntyharju
Pitkänen Taavi Heikinp. 25.6.1864 Kymi
Pitkänen Väinö Liminka
Pitkäniemi Väinö
Plyys Willehat Lahti
Pohjola Yrjö 1899 Kymi
Poikolainen Kalle Juhonpoika 23.5.1860 Valkeala
Poltinoja Juho Oskar 18.7.1891 Hyvinkää
Porkka Anton Erikinp. 30.12.1894 Kymi
Puholainen Karl Aleksanter Simonpoika 8.4.1885 Valkeala
Pukki Jalmari 2.7.1887 Luumäki
Pukkila Wäinö Sylvesterinp. 9.8.1901 Valkeala
Puolakka Taavetti Tuomaanpoika 30.7.1880 Valkeala
Puputti Luukas 24.6.1891 Parikkala
Purho Manu 1871 Luumäki
Puro Vihtori 15.7.1870 Helsinki
Purtilo Johan Emil 24.6.1898 Kymi
Puttonen August Ilmari August-Willenpoika 13.6.1894 Valkeala
Puuska Oskari 12.6.1888 Turku
Pykäläinen August Aug. p. 12.7.1879 Kymi
Pylkki Aug. Edv. 13.3.1885 Lammi
Pyykkinen Jalmari 27.8.1891 Jaala
Pyykkönen Aleksander 8.8.1868 Sortavala
Pyykönen Aleksanteri 8.7.1868 Valkeala
Päki Juho
Pääkkönen Antti Ollinpoika 18.4.1894 Paltamo
Rahikainen Jalmari Antinpoika 15.5.1889 Mäntyharju
Raiman Emil Matti Kallenp. 27.8.1886 Jämsä
Raita Kaarlo Kustaa 11.11.1885 Pyhäjärvi UL
Raitanen Matti Mauri 22.9.1891 Loimaa
Rajala Arvo Oskari Oskarinp. 9.2.1898 Tammela
Rajamäki Juho 14.4.1878 Iitti
Ramberg Otto Walfrid 29.6.1888 Rauma
Ramstadius Johan Alfred 31.8.1896 Helsinki p
Rand Johan David Miinanp. 13.7.1881 Kymi
Ranta Juho Harald 17.12.1893 Renko
Ranta Juho Vihtori 27.6.1886 Turku
Ranta Vihtori Edvard Vihtorinpoika 15.3.1893 Pirkkala
Rantalainen Väinö Fredrik Mikonp. 5.7.1896 Helsinki s
Rantanen Atle 18.1.1899 Kymi
Rantanen Pauliina 11.1.1880 Helsinki p
Rasinen Karl Jalmari 8.3.1900 Lohja
Rautanen Nestor Kallenpoika 23.11.1880 Iitti
Rautanen Yrjö Johannes Juhanpoika 1.1.1898 Vesilahti
Rautiainen Heikki Eeronp. 10.12.1866 Elimäki
Reiman Emil Enokinpoika 14.2.1901 Iitti
Reinhold Kalle Iivarinp. Kuusjärvi
Reinikka Taavetti Aataminpoika 9.1.1866 Valkeala
Reipas Frans Vihtor 21.12.1885 Porin Reposaari
Renlund Yrjö Valfrid 3.7.1900 Pori mlk
Reunanen Frans Vihtori 23.9.1899 Ulvila
Riipinen Wille Willenpoika 22.12.1889 Mäntyharju
Rinne Anton Matinpoika 24.4.1871 Valkeala
Ristivirta Erik Werner 13.6.1890 Porvoo
Riutta Akseli 26.7.1865 Turku
Riuttala Aksel Enok Antinp. 4.3.1880 Kymi
Roitto Johan Edvard Sylvesterinpoika 20.7.1890 Valkeala
Roitto Wiljo Waldemar 20.8.1895 Mäntyharju
Roos Johan Einar Taavetinpoika 26.9.1884 Valkeala
Roos Juha Emil 10.7.1897 Maaria
Roos Kaarle Juhonpoika 18.1.1874 Iitti
Ropponen Aksel Edvard 22.12.1887 Ylöjärvi
Ropponen Otto Wille 7.3.1873 Kotka
Rosenblad Vilhelm 6.4.1877 Ikaalinen
Rosendahl Viktor Joosepinp. 20.9.1872 Sippola
Rosengren Johan Eemil 26.1.1870 Porin Reposaari
Rosenqvist Robert Valkeala
Ruohonen Frans Malakias 21.10.1861 Pori
Rusi Einar Sylvesterinpoika 18.10.1898 Valkeala
Ruuth Aksel Kustaanp. 1.8.1889 Mäntyharju
Rämä Emil Tuomaanpoika 13.2.1892 Valkeala
Rämä Jalmar 27.3.1889 Sippola
Rämä Viljo 22.3.1898 Sippola
Saali David Eliaanpoika 20.7.1854 Valkeala
Saari Karl Helsinki
Saari Viktor Edvard 8.2.1886 Halikko
Saari Wilho Einar Kallenpoika 12.3.1900 Valkeala
Saarimaa Johannes 13.9.1897 Sippola
Saarinen E. E.
Saarinen Viktor Aleksanterinpoika 25.4.1885 Helsinki s
Saarinen Vilho Henrik 10.9.1897 Kiikka
Saarinen Walto Werner 28.11.1895 Orimattila
Saaristo Toivo Mikael 7.11.1901 Hämeenlinna mlk
Sahari Theodor Tanelinp. 5.4.1882 Kymi
Sahlström Karl Emil 13.12.1879 Lohja
Sakkara Aksel Fredrik Fredrikinpoika 12.4.1897 Sippola
Sakkara Villiam Fredrikinpoika 27.12.1893 Sippola
Sakki Arvid Kallenpoika 29.12.1898 Kymi
Salama Reinhold Konstantininp. 2.6.1886 Kymi
Salmi Karl Herman 11.7.1882 Tuusula
Salmi Verner Edvard 1.8.1887 Kokemäki
Salminen Arvid 31.8.1898 Sääksmäki
Salminen Henrik Ilmari 20.3.1899 Porvoo mlk
Salminen Juho Artturi 30.10.1897 Sysmä
Salminen Kaarlo Kustaa 1860 Pori
Salminen Kalle Konstantin 8.9.1858 Loimaa
Salminen Paavo Henrik 20.4.1899 Hausjärvi
Salo Aleksander Juhonpoika 1877 Kymi
Salo Edgar Aleksander 10.7.1882 Hausjärvi
Salo Johan Emil 30.6.1874 Askola
Salo Kaarlo Gunnar Kaarlonpoika 21.11.1902 Valkeala
Salo Kustaa Väinö Hausjärvi
Salomaa Jens Wilhelm 2.5.1899 Turku
Salonen Emil Manasse 17.2.1889 Helsinki s
Salonen Frans Nikolai 20.4.1900 Nakkila
Salonen Kalle Fredrik 28.11.1863 Lappi TL
Salonen Lauri Oskari 12.8.1893 Akaa
Salonen Otto Kustaanp. 10.3.1890 Kymi
Salonius Emil 27.1.1896 Kärkölä
Salovaara Arvo Mikael 30.9.1896 Porvoo mlk
Sandberg Väinö Leanderinp. 1899 Mäntsälä
Sarén Hjalmar 7.3.1885 Iitti
Sarlund Alfred 21.9.1861 Rauma
Savolainen Antti Herman Tuomaanp. 3.5.1874 Kymi
Selenius Kustaa Antinpoika 25.12.1890 Lohja
Selin Aukusti 7.10.1873 Sääksmäki
Seppälä Hjalmar Antinpoika 2.1.1879 Iitti
Seppälä Johan Vilhelm 19.8.1878 Kotka
Seppälä Juho Marianpoika 14.10.1883 Valkeala
Seppälä Matti Matinpoika 20.9.1885 Anjala
Seppälä Otto Edvard 31.12.1887 Loppi
Seppänen Basilius Heikinp. 27.4.1866 Kymi
Sevon Karl Adolf 18.1.1900 Lohja
Sihvo Adam Gabrielinpoika 12.4.1862 Savitaipale
Sihvola Anton Matinpoika 8.10.1857 Sippola
Sihvonen Juha Armas 29.4.1887 Maaria
Siitari Iivari Israelinpoika 8.11.1897 Mikkeli mlk
Silander Adolf Hjalmar 13.6.1887 Lohja
Silander August 19.9.1866 Turku
Silander Eevert Juhonpoika 14.3.1896 Valkeala
Silander Toivo Juhana Kustaanpoika 27.5.1894 Mäntyharju
Silenius Werner Amandus 14.5.1891 Kirkkonummi
Sillanpää Johannes Ivar 21.4.1899 Loimaa
Siltala Juha Henrik Nikolai 28.9.1888 Suodenniemi
Siltanen Lauri Sikstus 6.8.1900 Huittinen
Simberg Hugo Edvard 30.11.1896 Nummi
Simonsson Viktor Emil 24.7.1877 Sippola
Sinisalo Karl 20.6.1894 Pyhtää
Sipiläinen Ivar Eliaanpoika 2.11.1890 Valkeala
Sippula Sulo Wäinö 16.2.1901 Jaala
Siren Kalle Eerik 29.6.1899 Sääksmäki
Sirén K. 1884 Hausjärvi
Sirén Lahja Valdemar Viktorinpoika 1.2.1900 Vesilahti
Sirén Otto Artur 19.5.1886 Porvoo mlk
Sivén Lauri 4.9.1896 Koski HL
Sjögren Einar Tobianp. 30.6.1893 Valkeala
Sjölund Eemil Aleksander 18.8.1900 Laitila
Sjöroos Anton Aleks. pka 1.6.1863 Kymi
Skofeld Johan Nestor 1.9.1887 Lapinjärvi
Skoffski Kustaa Heikinp. 6.1.1866 Kymi
Skog Johan Rudolf 25.2.1887 Pernaja
Skytén Johannes Valfrid 9.10.1894 Helsinki p
Sointula Ivar Sulo 25.4.1895 Pyhtää
Sollo Juhana Edvard Abrahaminpoika 12.1.1890 Lappee
Sommarberg Otto Pekanpoika 21.9.1881 Valkeala
Stam Uuno Einar 23.1.1900 Ruotsinpyhtää
Stark Edvard Serafianp. 3.3.1888 Tammela
Stenberg Karl Wilhelm 13.3.1868 Lohja
Stenholm Oskar Edvard Jaakonp. 8.4.1879 Kymi
Stillman Ernst Gunnar 15.6.1897 Sipoo
Stock Kalle Nestori 12.12.1874 Huittinen
Storhammar Väinö Armas 3.5.1891 Iitti
Stålstedt Jalmar Aleksius 29.4.1890 Nummi
Sulavuori Karl Viktor 12.3.1880 Nummi
Sulin August Heikinpoika 9.10.1878 Sääksmäki
Sulin Frans Adam 5.3.1895 Vanaja
Sultsi Mooses Juhonpoika 2.7.1874 Valkeala
Sund Karl Emil 20.1.1888 Espoo
Sundberg Karl Oskar Albertinpoika 13.11.1895 Somero
Sundberg Wiljam 24.7.1899 Kymi
Sundelin Kaarle Aleksis 28.5.1868 Porin Reposaari
Sundell Feliks Wilhelm Heikinpoika 30.3.1895 Somero
Sundell Kaarlo Oskari 13.11.1895 Somero
Sundholm Yrjö 22.7.1897 Lohja
Sundman Verner Rudolf 4.4.1892 Lohja
Sundqvist Frans Wille Kustaanp. 27.12.1871 Kauvatsa
Suomi Kustaa Edvard Perniö
Suomi Lauri Vihtori Juhonpoika 3.3.1892 Sääksmäki
Suominen Armas Leonard 26.8.1893 Porvoo
Suominen Frans Edvard 17.6.1882 Rauma
Suominen Frans Nestor Augustinpoika 21.3.1902 Vesilahti
Suominen Johan Matinp. 24.7.1864 Valkeala
Suominen Juho Fredrik 13.7.1873 Rauma
Suominen Vilhelmi 17.3.1870 Loimaa
Suonpää Väinö Ilmari 1.8.1898 Kokemäki
Suontaus Abraham 16.12.1870 Multia
Sutela Antton Helenanp. 24.2.1883 Kymi
Sutela Matti Simonpoika 11.4.1873 Sippola
Sutinen Aapeli 1.9.1869 Kotka
Suvinen Herman Joonaanpoika 25.9.1872 Jyväskylä mlk
Suvinen Juho Oskar 3.3.1884 Siuntio
Syrjänen Jalmari Juhanp. 8.3.1892 Hausjärvi
Säisänen Kosti Taavinp. 15.9.1894 Jaala
Säksman Viktori Rikhard Aleksinpoika 26.3.1895 Lahti
Säteri Erik Emil 21.12.1868 Urjala
Söderblom Karl Hjalmar 23.4.1882 Kaarina
Söderholm Alfred Nikanor 24.11.1893 Dragsfjärd
Söderlund Vihtor Selim 21.6.1898 Ahlainen
Taina Anton Abrahaminp. 28.1.1886 Luumäki
Taina Matti 22.2.1888 Luumäki
Tainio Atu
Taitonen Taavi Taavinpoika 1.1.1876 Iitti
Tallqvist Herman Viktor 23.3.1877 Askola
Talvala Topias Matinpoika 1.1.1873 Sippola
Tammenoksa Emil 12.5.1899 Uskela
Tamminen Jalmari Aleksanterinpoika 1892 Loppi
Tamminen Kusta 1882 Huittinen
Tamminen Yrjö Adolf Matildanp. 31.5.1896 Helsinki s
Tammivirta Arvo Valdemar 24.4.1901 Orimattila
Tanhuanpää Kaarle 25.10.1877 Urjala
Tanhuanpää Karl August 26.2.1880 Urjala
Tanner E. Kymi
Tanni Juho Juhonp. 4.5.1874 Saarijärvi
Tanttari Otto Tanelinpoika 15.7.1881 Valkeala
Tapola Anton Matinpoika 20.8.1892 Sippola
Tappinen Adam Valkeala
Tasanen Frans Hemming 16.10.1880 Turku
Taurén Otto Hjalmar 15.2.1879 Espoo
Tenho Jaakko Akseli 27.12.1887 Ahlainen
Tihlman Fabian 1890 Heinola mlk
Tikka Aatami Eliaksenpoika 9.7.1898 Savitaipale
Tikka Elias Taavetinpoika 17.11.1899 Savitaipale
Tirkkonen Armas Albin 30.8.1897 Kymi
Tirronen Johan Emil Antti-Juhonpoika 30.4.1893 Valkeala
Toivanen Taavi Antinp. 1.3.1870 Porin Reposaari
Toivonen Hugo Wilhelm Kallenpoika 4.2.1899 Hauho
Toivonen Juho Fredrik 2.2.1881 Hausjärvi
Toivonen Juho Gustaf 5.3.1863 Helsinki p
Toivonen Oskari Nikolai Oskarinpoika 9.4.1899 Pirkkala
Tollman Emil Aataminpoika 27.7.1895 Valkeala
Tommila Ville 3.10.1872 Kotka
Torniainen Wäinö 30.3.1895 Heinola mlk
Tujunen Kustaa Ville 18.4.1879 Kotka
Tukiainen Ivar Josefinpoika 6.9.1879 Lahti
Tulokainen Johan Berndt 22.2.1895 Askola
Tuomi Nestor Erland Iisakinpoika 30.6.1878 Valkeala
Tuominen Frans Erik 29.4.1891 Loimaa
Tuominen Fredrik Johan 24.6.1883 Kotka
Tuominen Kaarle Wihtori Kallenp. 24.7.1884 Tampere
Tuominen Tuomo Juho 6.1.1878 Raisio
Tuominen Vilhelm 3.3.1881 Asikkala
Turkia Aaron 7.8.1887 Kymi
Turku Mauno Luumäki
Tynnilä Eerik Juhan Eerikinpoika 19.9.1870 Sippola
Tyynelä Eemil 20.11.1881 Lammi
Tähtinen Hugo Sergei 26.9.1900 Nakkila
Tähtinen Väinö Johannes 24.9.1892 Pori mlk
Töyräs Otto Emil 9.7.1876 Hausjärvi
Ukkola Juho Einar 21.9.1889 Iitti
Under Klas Ferdinand 7.7.1881 Porvoo mlk
Urhola Lempi Sulo 23.4.1887 Helsinki s
Urhonen Frans Verner 10.4.1890 Jämijärvi
Uski Eino Erik 4.8.1896 Kokemäki
Utter Viktor Sigfrid 5.7.1898 Porin Reposaari
Utti Otto Aataminpoika 17.12.1890 Sippola
Uusisaari Lauri Edvard 30.1.1898 Urjala
Vaahtera Fredrik 24.5.1872 Kirkkonummi
Vahlman Johannes 17.11.1871 Urjala
Vahlroos Uuno Samuel 30.4.1896 Oripää
Vahlstedt Yrjö Arttur 31.10.1898 Turku
Vahtera Aksel Rudolf 23.3.1888 Lohja
Vainio Aapo 23.3.1883 Ruotsinpyhtää
Vainio Antti Wäinö 12.2.1897 Hartola
Vainio Juho Jalmari 8.11.1885 Lohja
Vainio Oskar 17.4.1872 Hollola
Vainio Tobias Joonaanp. 10.3.1863 Kymi
Vakkeri Martti Emil 1898 Loppi
Valkonen Elias Taavetinpoika 8.4.1884 Savitaipale
Valkonen Heikki Heikinpoika 19.9.1898 Jyväskylä
Valve Viljo Edvard 19.12.1896 Mäntsälä
Vanhanen Jaakko Vilppula
Vauhkonen Herman Hermaninp. 5.9.1883 Kymi
Vendelin Armas Augusti 7.9.1893 Pyhäjärvi UL
Venäläinen Vihtori 12.3.1884 Luumäki
Vesala Väinö Aleks.p. 26.8.1893 Kotka
Vesterholm V.K.
Vesterlund Herman Rikhard 2.8.1860 Porin Reposaari
Vierto Matti Henrik 15.4.1865 Jyväskylä
Vihanto Oskar Wilhelm 9.11.1884 Karuna
Viheriäsaari Emil Jalmari 25.9.1895 Ikaalinen
Viik Eerik Juho 24.3.1887 Pyhäjärvi UL
Viikilä Viktori 22.5.1892 Hollola
Viinikainen Frans August 5.8.1878 Helsinki p
Viiru Joonas Paavonpoika 5.1.1894 Savitaipale
Vikström Emil Valdemar 10.5.1890 Karjaa
Vilén Juha Viktor 7.2.1895 Maaria
Viljanen Frans Nestori Fransinp. 29.9.1875 Pori mlk
Vilkman Feliks Jeremias 15.1.1897 Urjala
Villberg Juho Taavi 26.3.1870 Urjala
Villman Teodor Herman 9.1.1894 Elimäki
Virta Yrjö Johannes 18.5.1898 Pori
Virtamo Paavali Anshelm 28.8.1899 Loimaa
Virtanen Ferdinand Antinpoika 6.4.1870 Kiikoinen
Virtanen Hemming 14.5.1895 Asikkala
Virtanen Juho Matildanpoika 15.2.1887 Sippola
Virtanen Kustaa Rikhard 7.2.1894 Marttila
Virtanen Matti 7.2.1870 Sippola
Virtanen Taavi Tobianpoika 31.12.1873 Iitti
Virtanen Vilho Johannes 22.6.1900 Lohja
Virtanen Väinö Artur 25.5.1894 Hollola
Virtanen Väinö Eemeli 4.4.1895 Hollola
Vuorela Samuli Taavinpoika 13.1.1879 Sippola
Vuorio Yrjö Valdemar 5.6.1891 Hyvinkää
Vähä-Kulmala Hanne August 1.1.1894 Kokemäki
Vähäoja Kalle Heikki 19.5.1885 Loimaa
Väisänen Aug. ?.8.1866 Joutsa
Väisänen Robert 2.9.1892 Joutsa
Wahtera Kalle Johannes Willenpoika 16.12.1879 Suoniemi
Wainio Anton Simonpoika 15.12.1870 Valkeala
Wainio Hjalmar 1887 Kymi
Walkonen Juho Aapelinp. 14.5.1874 Kymi
Wallin Juho Emil 21.1.1875 Hauho
Walo Wiktor Mikonp. 27.8.1867 Kymi
Walta Eino Jakob 6.6.1890 Kymi
Wanhanen Rikhard 11.2.1895 Elimäki
Wartiainen Antti Jeremianpoika 1.10.1873 Valkeala
Weckman Edvin Valdemar 10.5.1900 Porvoo mlk
Weckman Kaarle 1.10.1863 Jaala
Weissman Karl Woldemar 25.10.1897 Kymi
Wesa Johannes Mikonpoika 17.8.1898 Sysmä
Wesalainen Taavetti Juhonpoika 3.10.1887 Valkeala
Wesalainen Uuno Werner Erik-Juhonpoika 2.8.1899 Valkeala
Westerlund Konrad Waldemar 5.1.1897 Särkisalo
Wettersten Onni Anton 18.6.1895 Kymi
Widlund Klas Emil 31.8.1877 Pori mlk
Wigren Sem 14.8.1880 Sysmä
Wiiala Anton Juhonp. 23.11.1867 Kymi
Wikbom Matti Joosenpoika 14.2.1856 Somero
Wikman Taavetti Antero 16.12.1900 Mouhijärvi
Wileen Iivari Nummi
Wilén August 16.3.1899 Hattula
Wirtanen Thure Wilhelm 3.2.1900 Turku
Wirtanen Viktor 26.2.1873 Porvoo mlk
Wuori Kalle 1895 Kymi
Wuorinen Kaarle Wihtori 9.8.1892 Kauvatsa
Wästilä Walto Viljam Juhanpoika 29.12.1888 Vesilahti
Wäärä Juho Evert 4.6.1889 Kymi
Ylänen Otto Hankasalmi
Ylönen Otto Kaapronpoika 20.7.1880 Valkeala
Ylönen Tuure Werneri 29.4.1888 Elimäki
Yritys Matti 27.2.1875 Helsinki s
Zackeus Aron 28.5.1854 Kymi
Åherström Jakob Alfred 25.7.1873 Ulvila
Åstedt Kustaa Berndt 9.11.1895 Lohja
Ärling Otto


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi