Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Lahden vankileiri

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Aaretti 10.1.1882 Hyvinkää
Aalto Adolf Teodor 2.1.1881 Kotka
Aalto Juho 1.1.1860 Punkalaidun
Aalto Juho Edvard 8.7.1877 Pori
Aalto Kaarle Arvid 22.3.1885 Ahlainen
Aalto Kustaa Robert 26.3.1897 Säkylä
Aalto Martti Nikolai 15.3.1899 Hämeenkyrö
Aalto Mauri Vilho Samulinpoika 4.5.1875 Maaria
Aalto Onni Edvard 19.12.1889 Koski HL
Aalto Vihtor Albinus 29.3.1877 Mouhijärvi
Aalto Viktor 1.9.1892 Hattula
Aaltonen Akseli Aleksander 2.3.1885 Köyliö
Aaltonen Arvo Vihtori 20.3.1897 Marttila
Aaltonen Edvard Wilho 7.3.1896 Mouhijärvi
Aaltonen Frans Jalmar Johan 8.7.1888 Pori
Aaltonen Frans Oskari Juhonpoika 18.7.1884 Kankaanpää
Aaltonen Frans Wilho 31.7.1872 Mouhijärvi
Aaltonen Jalmar 7.2.1900 Masku
Aaltonen Jalmari Amalianpoika 28.1.1895 Tuulos
Aaltonen Johannes 4.10.1874 Nurmijärvi
Aaltonen Juha Maurits 12.1.1882 Masku
Aaltonen Juho 20.11.1864 Lohja
Adamsson Frans Jalmari 4.10.1897 Tampere
Ahl Juho Gustaa 28.12.1895 Vampula
Ahlfors Toivo Artturi 10.3.1888 Hämeenkyrö
Ahlgren Kaarle Oskar 17.11.1896 Ahlainen
Ahlholm Jalmari Aleksanderinp. 3.2.1894 Jämsä
Ahlqvist Albert Aleksander 16.4.1899 Särkisalo
Aho Aapeli 24.5.1890 Kotka
Aho Kalle Juhonpoika 18.2.1871 Ypäjä
Aho Karl Wilhelm 13.11.1875 Karjaa
Aho Paavali Juhonp. 28.1.1900 Pyhäjärvi UL
Ahola Sikstus Joosepinpoika 6.3.1893 Ikaalinen
Ahola Vihtori 7.8.1896 Lammi
Ahonen Antti Juho Juhonpoika 16.9.1891 Suomenniemi
Ahonen Aukusti Juhonpoika 23.11.1892 Sahalahti
Ahonen Kalle Arvid 19.7.1893 Lammi
Ahonen Niilo Juho Heikinpoika 21.6.1899 Padasjoki
Ahonen Väinö August 5.8.1897 Hollola
Aila August Vilhelm 8.12.1873 Köyliö
Alanen Taavetti 5.11.1898 Ikaalinen
Alanko Johan Henrik 27.6.1879 Turku
Alava Frans Oskar 11.2.1887 Keikyä
Alho Adolf Aleksander 10.4.1851 Mäntsälä
Alho Fredrik Isakinpoika 28.7.1883 Eurajoki
Alkio Aukusti Aleksdr. 1.9.1876 Eura
Andersson Johan Reinhold 8.6.1889 Ruotsinpyhtää
Antikainen Johannes Antinpoika 1.12.1890 Sysmä
Anttila Erkki Annanpoika 1896 Vehkalahti
Anttila Oskari Vilhelm 10.1.1889 Hämeenkyrö
Anttila Vihtori Nikolai 6.9.1900 Mouhijärvi
Anttila Viktor Juhonpoika 12.3.1871 Sysmä
Aren Abraham Abrahaminpoika 24.12.1866 Pernaja
Arnell Oskar Antinpoika 24.9.1883 Vesilahti
Aro Alfred Aleksander 6.6.1890 Pori
Aro Juha Oskari 28.6.1869 Punkalaidun
Aro Toivo Ludvig 2.10.1889 Turku
Aro Vihtori Valfrid 12.10.1894 Nummi
Arola Bernhard 10.4.1899 Punkalaidun
Aronen Alfred Alinanpoika 4.5.1877 Hauho
Aura Otto Vilhelm 21.1.1893 Nurmijärvi
Auranen Hugo Fredrik 21.1.1900 Hyvinkää
Backman Aksel Ernest 24.3.1898 Kärkölä
Berglöf Georg Engelbert 1.11.1898 Helsinki pr
Bergqvist Emil Maurits 21.9.1890 Pernaja
Bergström August Edvard Henriksson 15.12.1868 Helsinki sr
Bergström Toivo Einar 4.2.1896 Hollola
Birkman Kaarlo Nestor Kallenp. 12.2.1882 Turku
Björkholm Johan Jalmar 8.5.1897 Helsinki e
Björklöf August 5.2.1884 Pohja
Björkman Frans Edvard 24.9.1877 Helsinki e
Blomqvist August Villiam 19.6.1898 Perniö
Blomqvist Johan Fredrik 14.12.1891 Nurmijärvi
Blomqvist Johan Hjalmar 14.12.1897 Tuusula
Blomqvist Onni Hjalmar 25.5.1899 Liljendal
Blomster Erkki Nikolai 21.12.1890 Ahlainen
Bomberg Lauri V. 11.6.1897 Janakkala
Borg Johan Fabian 29.8.1881 Kotka
Brask Toivo Alfred 2.6.1901 Hattula
Cederström August Fredrik 31.121861 Turku
Dahlgrén Johan Herman 3.7.1882 Porvoo mlk
Davidsson Gustaf Adolf 6.1.1883 Porvoo mlk
Djerf Axel Rafael 8.7.1901 Dragsfjärd
Dromberg Berndt Fredrik 8.5.1886 Pyhtää
Eilinen Johan ?.9.1860 Honkajoki
Ek Frans Vihtori Maijanpoika 15.1.1871 Eurajoki
Ekholm August Ferdinand 29.12.1897 Tenhola
Ekholm Sven Aksel 25.4.1892 Nurmijärvi
Eklund Frans Viljam 23.3.1900 Lemu
Eklund Vilhelm 11.4.1873 Janakkala
Ekman Emil Brynolf 16.8.1892 Mäntsälä
Ekroth Hilda Karolina 12.12.1896 Hyvinkää
Ekroth Karl Johan 10.8.1868 Maarianhamina
Ekström Lauri Albert 7.5.1898 Turku
Elo Eemil Eevertti Erkinp. 30.6.1891 Kauvatsa
Elo Severi Johannes 22.12.1901 Paimio
Elomaa Frans Reinhold 20.10.1878 Turku
Elomaa Fredrik Salomon 4.6.1890 Helsinki e
Eloranta Kalle Vihtori 2.6.1886 Kokemäki
Enberg Eino 1901 Tuusula
Enberg Wilhelm Mikael 8.10.1896 Karuna
Engman Oskari 19.2.1875 Tuulos
Engström Karl Johan Edvard 18.7.1900 Pernaja
Eponen Niklas Matinpoika 1.6.1865 Kärkölä
Eriksson Frans Arvid 18.4.1886 Porvoo mlk
Eriksson Gunnar Ferdinand 18.4.1895 Pohja
Eronen Oskar Vilhelm 13.6.1889 Kotka
Eskolin Kustaa Jalmari 14.10.1898 Kärkölä
Ferin Gustaf Vilhelm 29.9.1882 Helsinki s
Fischer Oskar Kustaanp. 10.3.1865 Jokioinen
Fiskari Kustaa Adolf Kustaanp. 4.11.1890 Helsinki s
Flykt Johan Emil 29.6.1874 Helsingin pitäjä
Forsman Johan Viktor 23.9.1869 Lohja
Forstén Johan Einar 11.8.1896 Espoo
Frantsila Karl Elis 3.10.1896 Tuusula
Fridell Karl Johannes 29.9.1897 Särkisalo
Friman Erkki 30.12.1898 Hollola
Friman Oskar Sergei 5.5.1891 Helsinki
Frisk Kalle Kustaa Heikinpoika 22.12.1894 Padasjoki
Fromholdt Karl Wäinö 4.10.1901 Särkisalo
Ginström Alfred Alexander 6.4.1886 Turku
Glader Oskari Malakias 17.2.1864 Suodenniemi
Granholm 1900 Tampere
Graniholma Viktor Teodor 1890 Ahlainen
Granlund Kustaa Evald 6.6.1883 Hanko mlk
Granström Otto Wilhelm 28.7.1889 Pernaja
Gråsten Juho Taavetti 20.8.1897 Pyhtää
Grönlund Frans Aksel 20.9.1874 Rauma
Grönroos Johan Robert 11.12.1871 Pori
Gunnari Simo 15.3.1867 Kotka
Gustafsson Anders Edvin 7.10.1893 Ruotsinpyhtää
Gustafsson Arthur Wilhelm 12.8.1892 Pernaja
Gustafsson Otto Vilhelm 12.8.1862 Ruotsinpyhtää
Gustafsson Stefanus Valdemar 26.12.1895 Parainen
Gylander Kalle Janakkala
Haapala Antti Vihtori 20.8.1868 Noormarkku
Haapala Juho Oskar 24.2.1887 Ahlainen
Haapala Paavali Taavetinpoika 13.10.1898 Viljakkala
Haapala Wäinö Aleksius 23.5.1896 Hämeenkyrö
Haapala Wäinö Wilhelm 16.1.1892 Hämeenkyrö
Haapanen Kalle Matildanpoika 3.12.1901 Kuhmalahti
Haatainen August Edvard 1882 Kuopio
Haavisto Kalle Oskari 1.10.1891 Köyliö
Haavisto Martti Mauri 1.3.1898 Ulvila
Hakala Huuko Vihtori 2.9.1897 Ulvila
Hakala Juho Iisakinp. 16.6.1864 Pori mlk
Hakala Juho Vihtori 23.1.1856 Mouhijärvi
Hakala Kalle Evastiinanpoika 25.8.1856 Alastaro
Hakanen Adolf Adolfinpoika 1.8.1891 Tuulos
Hakanen Verner Alfred 31.1.1887 Kokemäki
Hakanpää Kalle Juho 27.12.1888 Karkku
Hallman Samuel 1865 Uusikaupunki
Halminen Antton Viktorinus 6.1.1865 Rauma
Halminen Juho Oskar 27.2.1863 Pori mlk
Hangassuo Kalle Oskar 9.5.1886 Alastaro
Hannikainen Antti 9.9.1880 Elimäki
Hanninen Kalle 1881 Lavia
Hansson Frans Vihtor 10.6.1900 Säkylä
Hansson Oskar 26.5.1889 Ruotsinpyhtää
Harju Emil Joonaanp. 4.7.1880 Vehkalahti
Hartikainen Olli 16.7.1883 Helsinki
Hasu Sylvester Valdemar 6.2.1894 Helsinki p
Haunia Kaarle Rikh. Hiskianpoika 12.12.1883 Lavia
Hautala Johan Antton 7.3.1896 Multia
Hautanen Urbanus Juhonpoika 25.5.1883 Jyväskylä mlk
Heijari Eino Anders 6.9.1897 Kotka
Heikilä Hannes Hollola
Heikkilä Aapeli 1.1.1892 Punkalaidun
Heikkilä Aukusti Jalmari 13.7.1892 Kalvola
Heikkilä Johan Evert 26.6.1898 Helsinki p
Heikkilä Juho Albinus 29.6.1873 Mouhijärvi
Heikkilä Karl Juho 20.12.1895 Somero
Heikkinen Verner Helsinki e
Heini Urho Viktor 17.7.1900 Mäntsälä
Heino Juho Janakkala
Heino Juho Emil Toivo 31.5.1890 Pernaja
Heino Kaarle Vihtori 2.7.1883 Ahlainen
Heino Karl Kustaa 24.4.1880 Pori mlk
Heino Nestor Aleksander 12.9.1886 Pori mlk
Heino Niilo Arturi 29.7.1897 Mouhijärvi
Heino Viktor Nikolai 25.7.1866 Nurmijärvi
Heino Viktor William 19.9.1900 Hyvinkää
Heinoja Emil 1.1.1897 Kotka
Heinonen Frans 3.10.1890 Suodenniemi
Heinonen Johan Emil 17.8.1887 Parainen
Heinonen Juho Kustaa 12.7.1874 Vanaja
Heinonen Juuso Viljam 7.9.1896 Alastaro
Heinonen Kalle Vihtori 28.1.1883 Urjala
Heinonen Kustaa Einar 30.2.1898 Janakkala
Heinonen Kustaa Fredrik 18.7.1893 Luopioinen
Heinonen Lauri Edvard Edvardinpoika 25.7.1898 Vesilahti
Heinonen Oskar Mikonpoika 30.3.1877 Pusula
Heinonen Väinö Verner 3.1.1896 Janakkala
Helander Johan Viktor 19.8.1869 Somero
Helander Juho 7.5.1873 Kärkölä
Helander Juho Oskari 22.6.1890 Mynämäki
Helander Yrjö Wihtorinpoika 21.8.1890 Kymi
Helenius Arttur Mikael 1.10.1898 Pertteli
Helenius Johan Theodor 20.10.1897 Heinola mlk
Helenius Johan Wilhelm 7.10.1882 Turku
Helenius Otto Nurmijärvi
Helenius Vilho Anselm Emmanuelinpoika 31.1.1897 Orimattila
Helin Heikki Amandanpoika 20.1.1880 Luopioinen
Helin Mikko Vilh. Vilhelminpoika 12.10.1863 Lempäälä
Helle Nestor Edvard 1.1.1874 Kaarina
Hellgren Karl Johan Kustaanp. 25.3.1875 Helsinki e
Hellgren Kustaa Basilius 1.8.1880 Somero
Helminen Karl 6.2.1885 Helsinki p
Hemonen Kustaa Volmari Mansinpoika 29.10.1891 Mietoinen
Henriksson Alexander Mauritz 9.9.1886 Turku
Henriksson Einar Johannes 1.1.1897 Kemiö
Henriksson Erik Edvard 18.5.1891 Kirkkonummi
Henriksson Karl Gustaf 25.7.1871 Helsinki s
Hento Hjalmar Nestor 14.4.1885 Maaria
Herman Ragnar Helsingin pitäjä
Hesenius Bruno Harald 6.7.1888 Kotka
Hilander Alfred 7.11.1894 Hollola
Hildén Arvo Johannes Kustaanpoika 16.6.1901 Vesilahti
Hildén Heikki Kustaanpoika 22.9.1874 Luopioinen
Hildén Paul Wieno 31.3.1902 Luvia
Hillberg Kustaa Albert 6.8.1899 Mynämäki
Hillberg Seth Engelbrecht 15.4.1889 Mynämäki
Hirsioja Heikki Manunpoika 23.2.1894 Hauho
Hirvonen Edvard Antinpoika 17.8.1883 Helsinki s
Hjelm Uuno Mikael 3.9.1898 Turku
Hjerp Frans Viktor 17.6.1875 Somero
Hjerp Hjalmar 20.6.1887 Hartola
Hjerp Kustaa Jalmar 26.8.1890 Koski HL
Hokkanen Fabian 10.7.1880 Kotka
Holopainen Ville Fredrik 8.3.1880 Kotka
Honkanen Vilho
Horkman Matti Johannes 11.11.1897 Vampula
Hovi Onni Lammi
Huhtanen Jalmari Israel 25.10.1900 Loimaa
Hupanen Kalle Kustaa 11.4.1896 Sahalahti
Hurskainen Heikki Paavonpoika 19.1.1892 Helsingin pitäjä
Hurtig Juho Erland 24.12.1886 Säkylä
Hurtti Frans Suodenniemi
Hurttila Jalmar 21.10.1893 Säkylä
Huttunen Armas Kallenpoika 25.10.1900 Sääminki
Huuhilo Taavetti Aat. poika 10.10.1891 Suomenniemi
Huurre Niilo Konrad 2.11.1893 Turku
Hyyhönen Aleksi Vihtor Salomoninpoika 20.12.1883 Vesilahti
Hyytiäinen Kaarle Kustaa Israelinp. 1.1.1878 Kymi
Hyytiäinen Matti Aleksander 29.11.1871 Viipuri mlk
Hägglund Ismail 27.6.1880 Kotka
Häkkinen Amalia 12.7.1886 Loviisa
Häll Karl Evert 8.9.1870 Karjaa
Hämmänen Karl Jeremias 18.6.1891 Somero
Hämäläinen Kustaa Wilhelm 1.8.1874 Kymi
Hänninen Ville Abelinpoika 30.5.1881 Iitti
Högberg Rune Georg 7.12.1898 Särkisalo
Höglund Frans Viktor 18.9.1892 Karjaa
Höglund Robert Aleksander 20.1.1898 Dragsfjärd
Hönkäri Kaarle Nestori 6.6.1887 Turku
Ihantola Lauri 16.7.1895 Ikaalinen
Ilen Kustaa Vihtori 1.8.1880 Pori mlk
Ilmonen Juho Emil 10.4.1872 Iitti
Ilonen Salli Johanna 24.9.1898 Nurmijärvi
Ilvonen Jonni Juhonpoika 19.9.1889 Lappee
Inkeröinen Hjalmar 24.3.1883 Iitti
Intonen Paavo 8.10.1901 Keikyä
Isomäki Mooses 3.5.1890 Ikaalinen
Jaakkola Arvid Anselm Matinpoika 9.2.1878 Lavia
Jaakkola Matti 17.2.1891 Somero
Jaakkola Nestor 8.10.1859 Ahlainen
Jagdt Heikki Heikinpoika 16.7.1872 Janakkala
Jakobsson Frans Vilhelm 20.11.1875 Turku
Jakomaa Iivari 22.11.1884 Porin Reposaari
Jalava Juha Jalmar 22.1.1892 Masku
Jalava Kaarle Eemil 14.4.1893 Elimäki
Jalkanen Eino Jalmar 15.11.1891 Orimattila
Jalonen Edvard 1.9.1871 Helsinki
Jalonen Erland 3.10.1871 Punkalaidun
Jalonen Kalle Oskar 9.11.1870 Loimaa
Jalonen Lempi Maria 12.9.1897 Keikyä
Jernberg Frans Viktor 10.2.1894 Köyliö
Johansson Arvid Emil 12.12.1887 Helsinki s
Johansson Hugo Valdemar 22.3.1897 Porvoo mlk
Johansson Karl Oskar 15.11.1887 Kuusjoki
Johansson Otto Hjalmar 17.5.1895 Lempäälä
Johansson Petter Johannes 1893 Vesilahti
Johansson Villehad Valdemar 11.5.1898 Helsinki s
Jokela Juho Aaretti 16.9.1885 Kymi
Jokinen Aarne Ferdinand 3.4.1891 Keuruu
Jokinen Antti Edvard 19.1.1900 Hauho
Jokinen Juho Arvid Juhonp. 26.9.1890 Tottijärvi
Jokinen Juho Kustaa 30.5.1878 Hämeenkyrö
Jokinen Karl Fredrik 22.2.1895 Lohja
Jokinen Otto Hjalmar 3.3.1896 Lempäälä
Jokinen Otto Jalmari Erlanninpoika 1.6.1884 Sääksmäki
Jokinen Paavo 1898 Piikkiö
Jokinen Vilhelm Aksel 21.1.1890 Nurmijärvi
Jokinen Wilho Juhonpoika 29.1.1869 Tuulos
Jouhinen Ivar Rikhard 27.8.1896 Pomarkku
Judén Toivo Antinpoika 19.2.1901 Iitti
Juhola Juho Oskar 4.12.1875 Pomarkku
Juhola Lauri Emil Nestorinp. 16.6.1900 Ahlainen
Julin Johan Oskar 22.6.1896 Nousiainen
Junnikkala Pietari 22.2.1876 Oulu
Jurva Aleksi Vihtorinpoika 23.7.1896 Hauho
Juslin Juho Robert 24.4.1867 Nurmijärvi
Jyrkkänen Juho 26.6.1889 Leppävirta
Jäntti Teofil Eelis 28.3.1897 Vesanto
Järvenpää Iisak Rikhard 20.9.1889 Ahlainen
Järvenpää Juho 1897 Koski HL
Järvensivu Kalle Emil 13.1.1893 Karkku
Järvi Juho Henrik 10.5.1865 Somero
Järvi Karl Aksel 22.3.1888 Turku
Järvi Klas Adolf 27.2.1884 Nauvo
Järvinen Daniel 16.12.1888 Siuntio
Järvinen Juho Wihtori 5.3.1861 Lieto
Järvinen K. Suodenniemi
Järvinen Kalle Lohja
Järvinen Kalle Jalmari 1.8.1898 Sääksmäki
Järvinen Kalle Kallenpoika 1.10.1879 Suoniemi
Järvinen Kalle Mikko 21.9.1895 Loimaa
Järvinen Vihtori 24.12.1871 Nurmijärvi
Järvinen Wille Abrahaminpoika 27.1.1865 Mouhijärvi
Kairenius Aug. Anselm 4.1.1897 Karjalohja
Kajander Ernst Kustaa 22.5.1883 Masku
Kallio Heikki 11.7.1879 Merikarvia
Kallio Henrik 21.7.1875 Punkalaidun
Kallio Kaarle Anselm Taavinpoika 18.4.1877 Mouhijärvi
Kallio Kaarle Hjalmar 11.9.1894 Vesilahti
Kallio Kalle Nestori 29.2.1892 Tyrvää
Kallioinen Juho Henrik 3.5.1866 Pyhtää
Kalliomäki Taavetti Vihtori 7.6.1889 Hämeenkyrö
Kallionpää Uuno Aleksander 31.8.1883 Pori
Kallionpää Väinö Lavia
Kandell Kalle Vihtori 21.11.1873 Mouhijärvi
Kanerva Frans Vihtori 5.10.1885 Somero
Kanerva Johan Villiam 5.1.1898 Nurmijärvi
Kanerva Mauri Jalmari 31.10.1882 Tyrvää
Kanervio Hjalmar 6.10.1897 Nastola
Kangas Adolf Mikonp. 26.5.1856 Asikkala
Kannisto Kaarle 12.2.1875 Suodenniemi
Kantell Oskar Wilho Wilhonpoika 1.12.1872 Mouhijärvi
Kantola Frans Vihtori 1.7.1891 Urjala
Karhu Robert Fabian Eljaksenp. 1.5.1871 Mäntyharju
Kari Feodor 5.8.1871 Kotka
Karilainen Joonas Joonaanpoika 3.3.1879 Helsinki s
Karimäki Assar Omar 18.6.1899 Padasjoki
Karimäki Urho Johannes 3.11.1898 Kiikka
Karinen Kalle Jalmari 22.7.1877 Vampula
Karlsson Albin Konrad 1.1.1899 Liljendal
Karlsson August Alfred 27.4.1881 Espoo
Karlsson Gunnar Aleksander 25.12.1895 Särkisalo
Karlsson Jarl Alfons 28.3.1901 Pernaja
Karlsson Juho 23.10.1857 Nastola
Karlsson Karl Fredrik 18.7.1881 Loviisa
Karlsson Wilhelm Loviisa
Karlström Otto Ottonp. 25.3.1865 Maaria
Kaskisto Frans Oskar 27.11.1897 Kiukainen
Kataisto Frans Tuomaanp. 24.5.1896 Mouhijärvi
Kataja Niilo Adolf 6.12.1893 Uskela
Katajisto Frans Kankaanpää
Kauppinen Johannes Iisakinpoika 11.11.1895 Vesilahti
Kauppinen Oskar Antinp. 13.1.1875 Helsinki e
Kellberg Lauri Johannes 28.12.1895 Porin Reposaari
Kerokoski Frans Hugo 4.4.1892 Kullaa
Keskinen Juho Vilhelm 16.4.1885 Hämeenkyrö
Keskinen Kalle 5.5.1895 Ikaalinen
Keskinen Taavetti 31.5.1890 Ikaalinen
Ketola Frans 9.5.1873 Vampula
Ketola Niilo Vilhelm 5.12.1897 Pomarkku
Ketonen August 12.5.1873 Urjala
Keveri Emil Tanelinp. 26.12.1882 Kymi
Kiihamäki Juho Emil 1.8.1896 Janakkala
Kilpi Hjalmar Amandanpoika 6.7.1895 Hausjärvi
Kilpinen Iivari Simonpoika 1.6.1866 Luopioinen
Kirjalainen Sulo Herman 11.7.1900 Hirvensalmi
Kivelä Juho Emil 6.1.1886 Kokemäki
Kivi Oskar Markuksenpoika 9.9.1860 Lempäälä
Kivi Otto Salomoninpoika 23.7.1894 Hyvinkää
Kivimäki Aksel Reinhold 6.12.1889 Köyliö
Kivimäki Yrjö Aleksi 30.7.1898 Punkalaidun
Kivinen Frans Juho 20.12.1866 Harjavalta
Kivinen Frans Topias 16.6.1897 Harjavalta
Kivinen Johan Nestor 4.1.1851 Orimattila
Kiviniemi Yrjö Nikolai 23.12.1897 Tyrvää
Kiviranta Frans Tapani 11.12.1889 Punkalaidun
Kling Lars Arvid 9.6.1899 Pyhtää
Klingberg Karl Hjalmar 27.6.1893 Pyhtää
Klingberg Reinhold 30.7.1888 Pyhtää
Koch Viljo 1898 Nurmijärvi
Koivisto Juho Kustaa 10.10.1881 Eura
Koivisto Nestori Agabus 13.2.1899 Tyrvää
Koivula Erkki Kasperi 4.6.1899 Punkalaidun
Koivula Heikki Aukusti Matinpoika 15.11.1860 Suoniemi
Koivula Juho Lauri 11.11.1888 Hollola
Koivula Konsta 21.5.1891 Kangasala
Koivunen Eemil 1893 Kauvatsa
Koivunen Kaarle Toivo 23.9.1888 Mouhijärvi
Koivunen Oskari 29.10.1872 Merikarvia
Koivunen Wilho Jeremias Juhonpoika 14.4.1900 Luopioinen
Kolinkanta Frans Mikael 3.11.1899 Ypäjä
Kollin Johan Fredrik 3.11.1874 Helsinki s
Koponen Anna Fredrika 24.2.1895 Helsinki p
Korhonen Adam 4.12.1897 Kuopio mlk
Korhonen Mikko 29.9.1892 Lapinlahti
Korjus Reinhold Jeremianp. 21.4.1854 Kymi
Korpinen Jalmar 1890 Hartola
Korppi Oskari Anselm Huittinen
Kortesuo Kaarle Mauri 18.9.1897 Mouhijärvi
Korvola Frans Nestor 11.2.1890 Köyliö
Koskela Onni Emeli Antinpoika 23.10.1894 Kullaa
Koski Martti 15.3.1894 Askola
Koski Matti Vilhelm 24.2.1891 Hämeenkyrö
Koski Nikolaus 20.11.1865 Padasjoki
Koskinen Antton Davidinpoika 28.11.1868 Vesilahti
Koskinen Arvid Esanpoika 1.11.1895 Pyhtää
Koskinen August Nikolai 8.4.1895 Padasjoki
Koskinen Eemil Severin 5.10.1890 Kärkölä
Koskinen Frans Seelim 4.4.1890 Ahlainen
Koskinen Frans Vilhelm 7.4.1893 Virolahti
Koskinen Juho Villiami 3.9.1896 Helsinki s
Koskinen Kaarle Wilho 7.11.1887 Mouhijärvi
Koskinen Kustaa Edvard 6.7.1882 Ulvila
Koskinen Sakari 4.4.1894 Loppi
Koskinen Uuno Johannes 28.2.1889 Nousiainen
Koskue Hemming Mikonpoika 11.5.1862 Luopioinen
Kotialho Allan Josef 22.12.1900 Halikko
Kotiranta Väinö Valfrid Iitanpoika 10.12.1891 Pälkäne
Kottila Alfred Samuelsson 4.10.1879 Pyhtää
Kovanen Otto Tanelinp. 19.9.1868 Helsinki e
Kreander Karl Gustaf 18.12.1863 Korppoo
Kuisman Kustaa Kustaanpoika 1.4.1878 Pälkäne
Kuitunen Konstantin 20.10.1854 Kotka
Kuivanen Adam Gabrielinpoika 20.6.1865 Savitaipale
Kujala Viktor Erikinpoika 30.7.1888 Kotka
Kujanen Kalle Jyväskylä mlk
Kukkonen Juho 1870 Kuopio
Kulmala Juha Alfred Nestorinpoika 21.7.1895 Vesilahti
Kulmala Paavo Oskari 1893 Vesilahti
Kulmala Rafael 4.2.1902 Ikaalinen
Kulonen Arvo Eemeli Juhonp. 18.5.1894 Lavia
Kuorre Toivo Lavia
Kuurila Emil Vilhelm 14.5.1873 Lempäälä
Kuusela Niilo Artturi 21.12.1893 Turku
Kuusinen Kalle Jooseppi 22.12.1882 Nastola
Kuusinen Vihtor Aleksander 5.2.1892 Porin Reposaari
Kuusisto Juho Eemil 20.8.1886 Ahlainen
Kyander Henrik 2.5.1902 Tuusula
Kylliäinen Adam Esaianpoika 26.1.1899 Savitaipale
Kytömäki Vihtori Leander Juhanpoika 15.12.1894 Sääksmäki
Kärki Yrjö Nikodemus 1.6.1899 Keikyä
Kääriäinen Kalle Taavetinpoika 13.7.1883 Porvoo mlk
Laakso 1888 Orimattila
Laakso Emil Edvard 3.8.1881 Nurmijärvi
Laakso Kalle Oskar 1.12.1897 Säkylä
Laakso Lauri Kallenpoika 17.9.1896 Lammi
Laaksonen Emil Erland 23.9.1892 Kisko
Laaksonen Hugo Ilmari Willehardinpoika 26.3.1895 Orimattila
Laaksonen Juho 25.7.1884 Padasjoki
Laaksonen Juho Kustaa 9.2.1877 Hollola
Laaksonen Juho Kustaa 29.8.1896 Kisko
Laaksonen Kaarle Oskar 27.10.1894 Huittinen
Laaksonen Oskar Edvard 25.8.1889 Kokemäki
Laaksonen William Rikhard Juhonpoika 31.10.1876 Somero
Laamanen Albin Albininpoika 27.7.1891 Juva
Laatu Taneli Taavetinp. 16.5.1879 Kymi
Lahoniitty Alfred Johannanp. 12.2.1865 Punkalaidun
Lahti Aleksander Kallenp. 21.6.1862 Kymi
Lahti Frans Oskar 1.4.1889 Ahlainen
Lahti Frans Oskar 27.7.1892 Paattinen
Lahti Juho Vihtori Vihtorinpoika 26.6.1898 Pälkäne
Lahti Yrjö Anshelm 7.5.1898 Orimattila
Lahtinen Frans Lauri 18.9.1896 Eura
Lahtinen Juho Nestor 14.2.1873 Padasjoki
Lahtinen Niilo Arvi 7.12.1901 Köyliö
Lahtinen Urho Nikolai Aapelinpoika 10.5.1895 Vesilahti
Lahtinen Valdemar Juhonpoika 2.11.1900 Kuhmoinen
Laine Aleksanteri Eevanpoika 20.11.1876 Sippola
Laine Gustaf Aleksander 15.8.1892 Helsinki p
Laine Juho Jalmari 16.1.1883 Turku
Laine Paul 22.6.1896 Helsinki s
Laine Viktor 23.3.1880 Kotka
Laine Yrjö Kustaa 30.4.1889 Turku
Laitinen Juho Eemeli 20.3.1886 Renko
Lammi Niilo Matias 16.2.1897 Turku
Lampinen Johannes Edvin 14.11.1875 Ikaalinen
Lampinen Kalle Eemil Kustaanpoika 27.1.1891 Tuulos
Lanzett Otto Emanuel Otonp. 11.4.1876 Helsinki e
Lappalainen Aatu Heikki 19.9.1889 Kotka
Lappalainen Juho 16.10.1890 Kiihtelysvaara
Laukkanen Aleksanteri Esanpoika 3.2.1893 Kivennapa
Laukkarinen Adolf Jerenpoika 5.2.1894 Hartola
Lax Kalle Kustaa 24.12.1900 Kylmäkoski
Laxman Sven Albert 17.4.1890 Kirkkonummi
Lehtimäki Kaarlo Iivari 15.8.1894 Eura
Lehtinen Anselm Kallenp. 21.9.1886 Asikkala
Lehtinen Aron 4.1.1862 Heinola mlk
Lehtinen Axel William 4.3.1891 Karjaa
Lehtinen Bruno Mikael 13.9.1901 Pori
Lehtinen David Johannes 19.5.1899 Perniö
Lehtinen Eevertti Vihtori 6.8.1886 Suodenniemi
Lehtinen Fredrik Augustinus 26.8.1893 Kokemäki
Lehtinen Hemming 16.12.1874 Nastola
Lehtinen Juho Leanderinpoika 19.9.1865 Lahti
Lehtinen Kaarlo Ilmari 1.2.1892 Hämeenlinna
Lehtinen Kalle 27.1.1878 Loimaa
Lehtinen Oskari Aukusti 11.12.1899 Suodenniemi
Lehtinen Svante Lauri Lammi
Lehtinen Valde Einar 29.7.1894 Jämsä
Lehtinen Vihtori 26.9.1876 Punkalaidun
Lehtinen Väinö 8.12.1891 Koski HL
Lehtinen Väinö 17.7.1899 Hattula
Lehtinen Väinö Aarne 10.10.1900 Orimattila
Lehto Damianus 20.11.1874 Noormarkku
Lehto Kaarle 19.5.1876 Lahti
Lehto Leo Johannes 16.5.1892 Nurmijärvi
Lehto Urho Simeon Oskarinpoika 5.10.1900 Suodenniemi
Lehtonen Adolf 1.8.1877 Lammi
Lehtonen Frans Emil Emilinpoika 30.8.1895 Lempäälä
Lehtonen Johan Viktor 11.8.1863 Helsinki e
Lehtonen Kaarle Henrik Fredrikinp. 19.6.1880 Alastaro
Lehtonen Kaarle Vihtori 31.4.1875 Mouhijärvi
Lehtonen Kalle Wilho Alfredinpoika 20.12.1883 Mouhijärvi
Lehtonen Valentin 20.4.1878 Ikaalinen
Lehtonen Yrjö 2.8.1892 Humppila
Lehtosalo Tyko Elof 28.7.1899 Helsinki s
Lehtovirta Kalle Albert 9.1.1887 Helsinki s
Leimu Lauri Johannes 10.8.1893 Ahlainen
Leino Onni Vitalis 8.2.1887 Helsinki s
Leino Reinhold Loimaa
Leinonen Johan Juhonpoika 13.2.1893 Impilahti
Leinonen Verner 17.3.1901 Padasjoki
Leivo Vilho 2.2.1899 Helsinki
Lemberg August Verner 13.2.1897 Mietoinen
Lemberg Karl Gustaf 6.5.1897 Lohja
Leppänen Edvard Vilhardinpoika 15.9.1881 Kärkölä
Leppänen Eeli Mattias 12.4.1891 Piikkiö
Leppänen Jalmari 29.12.1890 Punkalaidun
Leppänen Kaarle 19.2.1874 Jämijärvi
Leppänen Kalle Iivari 20.1.1887 Loppi
Leppänen Oskar Verner 30.12.1898 Hyvinkää
Lestinen Juho Valfrid 7.10.1894 Sysmä
Liikilä Juho Kustaa Heikinpoika 2.8.1862 Pälkäne
Liimatainen Einar Otonpoika 11.6.1886 Viitasaari
Liimatainen Kaapro 24.1.1883 Äänekoski
Liimu Kalle Iisakinpoika 21.3.1891 Jämijärvi
Liit August 6.6.1869 Ruotsinpyhtää
Liiten Kalle Anshelm 28.1.1900 Hämeenkyrö
Lilius Verner Samuel 15.8.1886 Kokemäki
Lilius Vilho Juhonpoika 2.1.1892 Kokemäki
Limnell Albert Ananias 7.5.1859 Turku
Lind Aaro Olavi 1.7.1899 Helsinki p
Lindberg August Viktor 3.1.1874 Kotka
Lindberg Johan Viljam 1.12.1895 Kärkölä
Lindberg Kalle Jalmar Erikinpoika 26.1.1886 Valkeala
Lindberg Nikodemus 10.12.1862 Ikaalinen
Lindell Oskar Huittinen
Lindell Paavo Johannes Seminpoika 6.1.1899 Vesilahti
Lindeman Juho Emil 15.4.1893 Perniö
Linden Urho Mikael 27.9.1900 Alastaro
Lindén Sulo Toivo Eliaanpoika 15.10.1897 Luumäki
Lindholm Feliks Edv. 24.4.1898 Heinola mlk
Lindholm Hugo 13.6.1888 Janakkala
Lindholm Juho Arvid 24.8.1888 Lemu
Lindholm Kalle Johannes 18.9.1879 Punkalaidun
Lindholm Kustaa Vilhelm 27.5.1871 Turku
Lindholm Viktor Väinö 31.12.1890 Maaria
Lindqvist Emil Edvard 27.3.1882 Helsinki p
Lindqvist Evert Richard 13.8.1890 Porvoo mlk
Lindqvist Kaarle August Kallenpoika 4.5.1874 Sääksmäki
Lindqvist Urho Johannes 5.3.1889 Asikkala
Lindqvist Willehad 10.3.1870 Lahti
Lindroos Anders Villehad 30.11.1867 Ruotsinpyhtää
Lindroos August Wilhelm 31.1.1893 Myrskylä
Lindroos Erik Julius 28.4.1893 Perniö
Lindroos Kustaa Adolf Kaarlenpoika 23.2.1874 Lempäälä
Lindroos Oskar Severin 22.10.1887 Lohja
Lindstedt Fredrik Jalmar 1.1.1885 Kaarina
Lindström Artur Ernst 2.5.1896 Helsingin pitäjä
Lindström Edvard Kirkkonummi
Lindvall Eino 27.10.1900 Kemiö
Lintula Kustaa Vilh. 26.12.1859 Köyliö
Lintunen Heikki Nikolai 28.6.1886 Tarvasjoki
Lintunen Matti 4.1.1873 Orimattila
Liukkonen Akseli 10.2.1898 Hankasalmi
Lohikoski Arvid Vihtori Jalmar 20.10.1897 Hämeenkyrö
Lukander Juho 26.9.1858 Kärkölä
Lukkarinen Kustaa Reetrik 4.10.1896 Kotka
Lummi-Aaltonen Aksel Aleksi 9.3.1885 Köyliö
Lund Kaarle August 8.12.1884 Orimattila
Lundelin Oskar Hemming Juhonpoika 22.5.1884 Huittinen
Luoti J. 1886 Hyvinkää
Luukko Hannes V. 21.11.1898 Raisio
Lylykorpi Johan 6.6.1875 Helsingin pitäjä
Lähde Juho Vihtori 20.12.1889 Keikyä
Lähteenmäki Mauritsi 19.7.1903 Loimaa
Lähteenmäki Vihtori 12.10.1875 Mouhijärvi
Lönroth Adolf Turku
Maatiala Kaarle Edvard 23.9.1896 Ikaalinen
Makkola Antti Antoninpoika 1884 Virolahti
Malinen Antero 27.5.1903 Kotka
Malm Kaarle Kustaa 10.2.1867 Mouhijärvi
Malm Kustaa Adolf Andersinp. 14.6.1886 Helsinki s
Malmström Antti 27.12.1852 Heinola
Manelius Allan Petterinp. 13.1.1901 Turku
Manner Juho Emil 13.7.1883 Helsinki s
Manner Kaarle Vihtori 22.12.1888 Pusula
Manneroos Väinö Johannes 12.12.1891 Eura
Manninen Emil 1895 Sääksmäki
Manninen Kalle Eemeli 1.1.1891 Vilppula
Mansikkamäki Frans Iivari 11.12.1895 Jämijärvi
Markkula Kaarle Alfred 16.8.1869 Kylmäkoski
Martin Frans Vihtori Heikinpoika 11.4.1875 Eurajoki
Marttila Helena Maria 12.9.1867 Valkeala
Marttila Iivari Efraiminpoika 3.2.1895 Parkano
Marttila Juho Herman Hermaninpoika 25.11.1878 Ulvila
Matomäki Juho Jaakko 1.11.1865 Noormarkku
Mattila Juho Kankaanpää
Mattlin Martti Simeon 4.1.1896 Köyliö
Mattsson Erik Wilhelm 18.6.1898 Helsinki er
Mattsson Sven Vilhelm 26.2.1887 Turku
Meri Taavetti 16.10.1869 Luumäki
Meriluoto Otto August 29.1.1886 Turku
Meritähti Toivo Aleksander 11.3.1888 Tammela
Metso August 8.1.1899 Kymi
Metsola Werner Mietoinen
Metsälä Sulo Ilmari 9.10.1898 Hollola
Mettonen Mikko Kallenpoika 30.9.1883 Hauho
Mettälä Antti Juho Antinpoika 17.11.1870 Pyhtää
Mickelsson Rob. Vilh. 7.6.1896 Parainen
Miettinen Adolf 21.2.1902 Kotka
Miettinen Johan Emil 1894 Kuopio mlk
Miettinen Kusti Vilho 18.6.1898 Rauma
Mikkola Juhana Willenp. 30.4.1880 Kymi
Mikkola Kalle Nestori 14.2.1898 Punkalaidun
Moisio Edvard Nikolai 18.9.1897 Pomarkku
Monola Adam Hiskiaanpoika 28.3.1862 Savitaipale
Muikkala Frans Oskar 31.10.1896 Lieto
Murtonen August Nikanor 15.1.1895 Perniö
Mustajärvi Artturi Antinpoika 1.7.1878 Lammi
Myllymaa Isak Efraim 3.8.1871 Suoniemi
Myllymäki Vihtori 6.3.1864 Suodenniemi
Myllyoja Frans Malakias 20.4.1900 Mouhijärvi
Mäenpää Vilho Vihtor 20.11.1898 Säkylä
Mäkelä Frans Erik Stef.poika 4.1.1897 Köyliö
Mäkelä Frans Nikolai 22.4.1895 Säkylä
Mäkelä Kaarlo Jalmar 6.10.1893 Honkilahti
Mäkelä Martti Nikolai 12.4.1898 Mouhijärvi
Mäkelä Nestori Aukusti 10.6.1899 Suodenniemi
Mäkelä Niilo Henrikki 7.3.1894 Vampula
Mäkelä Vihtori 6.5.1862 Hollola
Mäkelä Vihtori Anselm 22.3.1884 Karkku
Mäkelä Yrjö Joh. 17.11.1896 Lavia
Mäki Kalle Eevertti 9.10.1889 Vampula
Mäki Kalle Heikki Juhonpoika 12.1.1866 Ypäjä
Mäkilepo Evert Adolf 19.6.1893 Vilppula
Mäkilä Kustaa Vilhelm Jaakonpoika 28.4.1897 Maaria
Mäkinen Anton Villehard 28.8.1875 Kotka
Mäkinen Arttur Alfred 19.7.1896 Ahlainen
Mäkinen Erik Erhard 8.1.1900 Ypäjä
Mäkinen Feliks Nikolai 24.9.1897 Somero
Mäkinen Heikki 1895 Vampula
Mäkinen Johannes 5.11.1869 Urjala
Mäkinen Juho Edvard 9.3.1874 Hollola
Mäkinen Juho Kustaa 24.6.1892 Helsinki
Mäkinen Juho Otto 11.11.1879 Turku
Mäkinen Juho Walfrid 29.7.1895 Luopioinen
Mäkinen Kaarle Kustaa 30.6.1880 Keikyä
Mäkinen Kalle Benjaminpoika 13.9.1877 Hämeenkyrö
Mäkinen Kalle Eevert 19.12.1892 Mouhijärvi
Mäkinen Väinö Ilmari 12.11.1900 Ahlainen
Männistö Oskar Henrik Kust.poika 10.1.1889 Köyliö
Mäntylä August 14.2.1885 Säkylä
Mäntylä Eemil Viljam 1.9.1899 Köyliö
Mäntylä Juho Villehad 14.3.1858 Hollola
Neslin Urho 15.5.1899 Tuusula
Nevala Samuel Wihtor 2.3.1877 Tuusula
Niekka Oskar Vilhelm 30.1.1893 Metsämaa
Niemelä Evald Jalmar Otonp. 25.11.1889 Helsinki s
Niemelä Herman Johannes 10.5.1892 Kiikka
Niemelä Jalmari Juhonpoika 15.11.1883 Ypäjä
Niemi Edvard Jaanaanpoika 10.10.1881 Lahti
Niemi Kaarle Edvard Kaarlenpoika 15.1.1881 Vesilahti
Niemi Nestor Ansel Joosepinpoika 20.2.1897 Vesilahti
Niemi Oskar 25.3.1899 Lavia
Niemi Vilhelm 16.6.1887 Mynämäki
Nieminen Aksel Aleksi Johanp. 11.7.1889 Turku
Nieminen Artur 22.1.1899 Hollola
Nieminen August Arvid Augustinp. 10.7.1876 Tampere
Nieminen Edvard Wiljam 22.2.1900 Padasjoki
Nieminen Eino Brynolf 16.8.1897 Uskela
Nieminen Emil Selmanp. 17.3.1889 Helsinki
Nieminen Frans Nikolai 26.9.1887 Maaria
Nieminen Hannu Sakarias 24.4.1897 Karkku
Nieminen Hilda Eliina 11.3.1900 Padasjoki
Nieminen Hugo 14.3.1900 Orivesi
Nieminen Jalmari 17.9.1890 Padasjoki
Nieminen Jalmari Emilinpoika 12.2.1893 Pyhtää
Nieminen Johannes 18.8.1888 Sahalahti
Nieminen Juha August Iisakinpoika 30.9.1884 Vesilahti
Nieminen Kalle August Jeremiianpoika 13.10.1885 Sääksmäki
Nieminen Kustaa 10.2.1897 Nastola
Nieminen Kustaa Valfrid 25.1.1896 Tuusula
Nieminen Kustaa Vihtor 13.7.1899 Säkylä
Nieminen Mikael Oskar 12.2.1865 Urjala
Nieminen Nikolai Aksel Amandanpoika 9.3.1897 Oripää
Nieminen Paavo Wihtori 20.9.1900 Hämeenkyrö
Nieminen Vihtori Erland 21.9.1894 Padasjoki
Nieminen Vihtori Kallenpk. 7.10.1887 Hämeenlinna mlk
Nieminen Viktor Emilinpoika 1.10.1888 Pyhtää
Nieminen Villiam Nikolainpoika 30.11.1891 Alavus
Nieminen Väinö Rudolf Juhonpoika 11.6.1891 Pirkkala
Niinimäki Daavid Edvard 14.2.1890 Ikaalinen
Niinimäki Otto 18.12.1895 Asikkala
Niiniranta Kalle Viljam 7.7.1896 Tampere
Niittymäki Oskari 1892 Hattula
Niittynen Jalmar 1.4.1888 Korpilahti
Nikander August Valdemar 17.12.1896 Parainen
Nikander Josef Eemil 1.1.1874 Punkalaidun
Nirmantin Klaus Uusikaupunki
Nojanen Kalle Einar 1.3.1902 Hollola
Nopanen Anton Kallenpoika 20.9.1872 Kymi
Nord Kaarle Artturi 2.11.1884 Kiikala
Nordman Juho Adolf 30.3.1883 Somero
Nousiainen Juuso Heikki 6.11.1884 Kotka
Nuikkinen Wihtor 1857 Pori mlk
Nummela Frans Vihtori Säkylä
Nummelin Jaakko Salomo 20.4.1873 Noormarkku
Nummelin Juho Fredrik 22.1.1884 Turku
Nummi Aksel Nikolai 17.12.1895 Halikko
Nurmi Edvart 12.3.1887 Mynämäki
Nurmi Isak Evert 17.12.1881 Säkylä
Nurmi Juho Kustaa 18.2.1877 Sääksmäki
Nurmi Juho Nestor 23.11.1877 Eurajoki
Nurmi Kalle Jalmari 17.7.1885 Turku
Nurminen Aleks Tuusula
Nurminen Ida Maria 19.4.1901 Mäntsälä
Nurminen Otto Heikinp. 25.12.1893 Jämsä
Nurminen Tahvo 1.10.1885 Helsinki e
Nurminen Vihtori 5.5.1894 Sysmä
Nygren Heino Johannes 23.6.1894 Lohja
Nygrén Perttu Juhonpoika 8.8.1884 Kuhmoinen
Nylund Kaarle Johannes 12.10.1900 Ahlainen
Nylund Oskar Elis 11.6.1898 Mynämäki
Nyman Anders Evert 9.9.1897 Pernaja
Nyman Arthur 18.11.1900 Asikkala
Nyman Gustaf Edvard 29.9.1860 Pyhtää
Nyman Sulo 20.12.1899 Iitti
Nyqvist Johan Wilhelm 18.12.1878 Helsinki er
Nystén Juho Erland 8.12.1877 Renko
Nystén Juho Evert 14.4.1884 Renko
Näslind Urho August 13.5.1899 Tuusula
Nätt Kalle 1.9.1881 Heinola mlk
Ojala Fredrik Johannes 2.1.1896 Yläne
Ojala Kustaa Eedvard Vikt.poika 11.9.1898 Köyliö
Ojala Mikko 1873 Hauho
Ojanen Frans Eemeli Mauritsinpoika 10.12.1891 Lavia
Ojanen Kaarle Jalmar 7.3.1895 Metsämaa
Ojanen Matti 17.3.1869 Ikaalinen
Ojanen Oskar Ferdinand 2.6.1896 Huittinen
Ojanen Otto Hjalmar 18.2.1893 Hausjärvi
Ojaniemi Antti Juhonpoika 3.9.1889 Helsinki s
Ojaniemi Kalle Ilmari 2.10.1895 Lahti
Oksala Johannes Benjaminpoika 25.9.1880 Längelmäki
Oksala Magnus 16.2.1865 Ruotsinpyhtää
Oksanen Alvar Edvin 5.9.1899 Pernaja
Oksanen Frans Erland 28.10.1883 Vampula
Oksanen Hugo Ivar 3.2.1900 Helsingin pitäjä
Oksanen Jalmar Jeremianp. 11.10.1869 Kymi
Oksanen Johan August 18.12.1892 Sipoo
Oksanen Juho Kaapronp. 19.10.1879 Kymi
Olin Kustaa Albert 23.2.1880 Lahti
Olkkonen Evert Aataminpoika 8.9.1892 Valkeala
Ollinen Jooseppi Nikolai 4.3.1886 Noormarkku
Ollonqvist Axel Julius 14.5.1877 Porvoo mlk
Ollonqvist Gustaf Adolf 19.9.1875 Pori mlk
Olsson Fredrik Teodor 4.7.1887 Hollola
Onnela Oskari Kallenpoika 27.6.1884 Pöytyä
Orelma Väinö Emil 15.6.1899 Forssa / Tammela
Orpana Johan Aataminpoika 31.8.1884 Käkisalmi
Otsonen Henrik Oskar 25.1.1881 Honkilahti
Paajanen Sulo Emil 27.6.1899 Kotka
Paavola Evert 4.5.1889 Ruotsinpyhtää
Pahuniemi Juho Nestor Ruusanp. 26.2.1888 Jämsä
Pajari Taneli Heikinpoika 16.6.1880 Valkeala
Pakalin Kaarle Vihtori 25.12.1880 Hollola
Pakkari Tilda 1.6.1883 Kotka
Palander Kustaa Adolf 9.11.1895 Padasjoki
Palin August Selim 11.1.1881 Karjaa
Palin Urho Somero
Palmgren Jalmari Aleksanderi 2.3.1893 Mietoinen
Palmu Arvo Henrik 16.8.1884 Alastaro
Palmu Frans Juho 15.6.1876 Köyliö
Palokankare Viktor Aleksander 29.9.1891 Paimio
Palonen Frans Kustaanpoika 30.3.1874 Somero
Palonen Jalmari 7.3.1896 Loppi
Parkki Matti Aleksander 14.9.1899 Janakkala
Parri Mauno Erkki 15.10.1897 Kiikka
Partainen Karl Petter 17.2.1879 Helsinki s
Pasanen Toivo Yrjö 9.10.1898 Nurmijärvi
Pellinen Oskar 29.2.1880 Viitasaari
Peltola Aleksi 1900 Asikkala
Peltola Kustaa 6.3.1891 Orivesi
Peltola Väinö Kustaanpoika 30.7.1896 Padasjoki
Peltomaa Paavo 1891 Sahalahti
Peltonen Frans Vihtori 10.9.1872 Suodenniemi
Peltonen Uuno Arvid 8.12.1898 Kokemäki
Peltoniemi Uuno Akseli 23.3.1896 Ulvila
Penttilä Wolmar August Sylvesterinpoika 13.3.1895 Valkeala
Perkiökangas Otto Julius 12.3.1896 Pomarkku
Perttula Karl Nikolai 28.1.1887 Turku
Perus Kosti 17.7.1902 Turku
Pesi Taavetti Wilh. Heikinpoika 30.11.1863 Lavia
Petlin Petter Otonpoika 10.12.1886 Iitti
Pieninkeroinen Eetu 23.6.1897 Luumäki
Pihlajaniemi Juho 28.11.1873 Porvoo mlk
Pihlava Vihtor Nikolai 10.7.1884 Säkylä
Piililä Kaarle 27.3.1875 Hausjärvi
Pokela Kalle Vihtori 19.8.1899 Kokkola
Ponki Vihtori Rikhard 19.3.1893 Hämeenkyrö
Puhakka Anton Antoninpoika 25.1.1878 Pyhtää
Puhakka Robert 8.10.1876 Kotka
Pulkkinen Albin 14.5.1875 Kotka
Puolitaipale Matti 21.10.1888 Maaninka
Puttonen Matti 23.12.1878 Espoo
Pähkinistö Frans Vihtori 1869 Kiukainen
Päivärinta Juho Fredrik 16.4.1866 Lieto
Pääkkönen Kalle Antinpoika 15.2.1889 Nurmes
Pöysä Juho Emil Erik-Juhonpoika 15.2.1892 Valkeala
Raittila Sameli Vihtori Samelinpoika 22.12.1885 Kurikka
Raivio Emil Arvid 26.8.1893 Vanaja
Rajala Arvi 28.5.1881 Ikaalinen
Rajala Kaarle Yrjö 21.4.1901 Kokemäki
Rajala Vihtori Nikolai 27.9.1900 Hämeenkyrö
Rajala Wilho Rudolf 1894 Maaria
Ramstedt Johan Evert Cyrillus 9.7.1898 Espoo
Randell Vilho Nestori 17.2.1897 Ikaalinen
Rannikko Juho Salo
Ranta Heikki Vihtori 30.8.1884 Pomarkku
Rantala David Vilho ?.12.1863 Lavia
Rantala Juho Iivari Juhonpoika 29.10.1893 Suoniemi
Rantala Kalle 19.9.1866 Hollola
Rantala Yrjö Johannes 12.4.1901 Lappi TL
Rantalaiho Kustaa Adolf 3.5.1873 Paimio
Rantanen Aatu 22.6.1858 Tyrvää
Rantanen Frans Henrik 29.9.1873 Pöytyä
Rantanen Kaarle Iisakinpoika 15.4.1848 Mouhijärvi
Rantanen Oskar Kustaanpoika 1.7.1887 Hauho
Rantanen Oskar Mikonpoika 30.3.1880 Somero
Rantanen Oskar Robert 26.5.1893 Hämeenlinna
Rantanen Paavali Kalle Rantalanp. 25.1.1890 Loimaa
Rantanen Vilho Eemil 1.8.1894 Punkalaidun
Rask Adolf Fredrik 13.4.1875 Tuusula
Rautelin Väinö Aleksander 5.8.1891 Siuntio
Rautio Antti Pietari 17.5.1888 Helsinki s
Rautoja Oiva Einar 12.4.1899 Janakkala
Rauäng Eino Anselm 14.10.1900 Pomarkku
Reijonen Santeri Rikherd 2.3.1864 Kärkölä
Reijonen Vilppu 25.6.1878 Helsinki s
Reilin Kalle Evert 2.8.1895 Urjala
Renvall Eino Juho 3.12.1897 Pomarkku
Reunanen Fredrik Melker 5.7.1877 Kokemäki
Riihikallio Emil David 6.1.1897 Hausjärvi
Riihiluoma Martti Nikolai Juhonpoika 23.2.1899 Kankaanpää
Riihimäki Antipas Kustaanpoika 7.11.1885 Kotka
Riihimäki Iisak Jalmari Iisakinpoika 21.8.1885 Kankaanpää
Ringistö Vihtor Juhonpoika 27.4.1897 Säkylä
Rinne Juho Fredrik 9.6.1886 Forssa / Tammela
Rinne Yrjö Alfred 6.6.1898 Helsingin pitäjä
Rintala Antti Juhonpoika 4.8.1900 Orimattila
Rintala Isak Wihtori Juhonpoika 17.4.1873 Eurajoki
Rintanen Matti Mikonpoika 5.9.1890 Ulvila
Ristakoski Vihtori Fabian 21.1.1887 Noormarkku
Ristilä Oskar Erland Juusenpoika 24.5.1892 Vesilahti
Ristimäki Kaarle August 17.3.1897 Yläne
Robertsson Karl Fredrik 1.8.1852 Hollola
Rolig Viktor Edvin 2.11.1882 Helsingin pitäjä
Romo Abraham Abrahaminpoika 17.3.1889 Haukivuori
Rosenstedt Anttoni Johannes Juhonpoika 14.4.1899 Lavia
Rosnell Arvo Ilmari 28.5.1898 Pori
Rosvall Ture Robert 6.7.1896 Helsingin pitäjä
Ruokokoski Juho Eevertti Joelinpoika 20.3.1874 Kiikoinen
Råman Maurits 5.6.1866 Lammi
Räisä Eva Maria 3.7.1871 Kymi
Rönnqvist Eemeli Juhonpoika 17.8.1897 Kuhmoinen
Rönnqvist Juho Fredrik 13.6.1868 Kuhmoinen
Rötkö Joonas 28.5.1890 Savitaipale
Saarela Aarne Matias Jalmarinp. 9.9.1889 Helsinki e
Saari Arvo Anselm Hermaninpoika 4.7.1896 Kiikoinen
Saari Viktor 24.5.1867 Turku
Saarikko Juho Kustaa 7.6.1884 Padasjoki
Saarikko Severi Severinpoika 27.1.1893 Kuhmoinen
Saarinen Heikki Marianpoika 27.2.1884 Padasjoki
Saarinen Juho Vihtori 16.6.1899 Lammi
Saarinen Kustaa 17.5.1882 Urjala
Saarinen Kustaa Edvard Fr. 18.3.1867 Turku
Saarinen Kustaa Vilhelminpoika 20.8.1879 Lammi
Saarinen Matti Emil 2.2.1876 Mellilä
Saarinen Oskari Jalmari 9.9.1897 Punkalaidun
Saaristo Helsinki
Saaristo Kalle 20.2.1879 Helsingin pitäjä
Sagulin Kustaa 24.5.1890 Turku
Sahlsten Aatu Matias 10.3.1890 Messukylä
Saine Frans Jalmari 19.7.1892 Merikarvia
Sainio August Alfred 27.11.1881 Maaria
Sainio Hjalmar 1885 Piikkiö
Saira Vilho 26.9.1901 Luumäki
Salmi August 9.8.1892 Hausjärvi
Salmi Kalle Konstantin 16.10.1880 Tuulos
Salminen Aleksi 12.4.1898 Asikkala
Salminen Frans Matti 6.3.1890 Loimaa
Salminen Frans Oskari Aadaminpoika 6.3.1889 Eurajoki
Salminen Frans Vihtori 2.2.1881 Eurajoki
Salminen Fredrik Ferdinand 19.1.1868 Pori
Salminen Johan Evert 30.7.1898 Nousiainen
Salminen Juho Aukusti 30.3.1892 Kuhmalahti
Salminen Juho Fredrik 21.2.1876 Ahlainen
Salminen Kaarle Fredrik Kustaanp. 13.1.1865 Alastaro
Salminen Kalle Reginanp. 10.10.1869 Punkalaidun
Salminen Karl Juhonpoika 13.11.1870 Pyhtää
Salminen Paul Erik 27.7.1892 Turku
Salminen Rikhard 2.8.1874 Hollola
Salo Herman Anton 16.3.1871 Merikarvia
Salo Juha Vihtor 1882 Lavia
Salo Kalle Juhonpoika 22.7.1864 Lahti
Salo Lauri Jalmari 26.6.1893 Janakkala
Salo Nestor 18.9.1887 Padasjoki
Salokannel Adolf Adolfinpoika 25.3.1864 Hauho
Salomaa Juho Helsinki s
Salonen Arthur Joel 27.1.1897 Lempäälä
Salonen Erkki Olavi 10.3.1900 Ikaalinen
Salonen Hemming 22.5.1899 Heinola mlk
Salonen Juho Ananianp. 24.1.1884 Hausjärvi
Salonen Kaarle Kaarlenpoika 2.8.1884 Tottijärvi
Salonen Kalle 24.8.1876 Punkalaidun
Salonen Taavetti Vihtori 25.2.1885 Karkku
Salonen Urho Nikolai Emilianpoika 25.2.1898 Siikainen
Saloranta Severin 17.7.1890 Sysmä
Salovaara Juho Viktor 7.10.1882 Paimio
Salovaara Sulho Johannes 3.8.1891 Loimaa
Sandbacka Otto Uno Vilhelm 15.9.1894 Masku
Santaharju Iisakki 1871 Noormarkku
Santala Juho Oskar 12.6.1900 Säkylä
Santala Kustaa Nikolai 1.6.1895 Säkylä
Sarin Aksel Engelbert 30.10.1878 Helsinki s
Savela Joose Heikinpoika 16.10.1863 Ypäjä
Schneider Otto 10.4.1860 Orimattila
Sederholm Antti Juho 17.3.1885 Sysmä
Selin Nestor Viljami 12.12.1889 Pori
Seppä Johan Kustaa 16.9.1865 Turku
Seppä Väinö Antero 20.11.1893 Mouhijärvi
Seppälä Eevertti Aleksanteri 11.9.1889 Lavia
Seppälä Manu Manunp. 31.10.1877 Ruovesi
Sievänen Heikki 18.1.1866 Padasjoki
Silén Kustaa Adolf 19.6.1891 Jokioinen
Silén Viktor 9.11.1870 Helsinki p
Sillanpää Kaarle Viktor Kaarlenpoika 16.11.1897 Vesilahti
Sillanpää Kaarlo Malakias 1.5.1890 Mouhijärvi
Sillanpää Urho Jalmari 20.9.1898 Loppi
Siltanen Manfred 7.4.1870 Helsinki s
Silvennoinen K. 10.9.1889 Ruokolahti
Simola Lauri Emil 26.5.1898 Valkeala
Sinisalo Aleksi Juho Heikinpoika 1.3.1884 Hauho
Sinisalo Karl Feliks 9.7.1887 Perniö
Sinisalo Paavo Ilmari 27.7.1901 Janakkala
Sinivirta Helsinki
Sipilä Kalle Herman 1.1.1865 Keikyä
Sipinen Kalle Vihtori 16.2.1895 Nurmijärvi
Sipinen Vihtori 10.7.1892 Kotka
Sipura Arvi 25.8.1900 Iitti
Sirén Frans Vihtori 18.2.1879 Perniö
Sirén Kalle Jalmari 26.8.1890 Hämeenkyrö
Sirén Nikolai Frithiof 11.10.1887 Pirkkala
Sirén Urho August Joosepinpoika 17.6.1895 Vesilahti
Sirén Viljo Martti 4.5.1895 Orimattila
Sjöberg Alfred Arttur 1.11.1886 Tuusula
Sjöblom Johan Hjalmar 18.4.1884 Pohja
Sjöblom Otto Nikeforus 22.2.1888 Parainen
Sjöman Juho Harald 22.3.1899 Ruotsinpyhtää
Skyttä Lauri Wiljam 25.8.1893 Urjala
Skön Kalle 7.11.1870 Helsingin pitäjä
Smedroos Kustaa Eemil Juhonpoika 17.5.1891 Ulvila
Snellman Juho Evald 4.1.1897 Helsinki s
Sointula Armas Jooseppi 22.12.1897 Yläne
Sopenluoma Johannes 3.8.1873 Pohja
Sorm Oskar 1895 Lavia
Sten Kustaa Vihtori 22.3.1876 Pori mlk
Stenman Erik 15.11.1871 Sääksmäki
Stenroos Anna Ingeborg 16.7.1901 Mäntsälä
Stenroos Kalle Vihtori 29.4.1896 Nurmijärvi
Stenström Johan Viktor 9.6.1858 Lapinjärvi
Stolt August Vihtori Idanpoika 12.1.1899 Tottijärvi
Stolt Johan Erland 13.6.1872 Pyhtää
Storm Risto Uljas 13.3.1900 Turku
Storman Edvard Vilhelm 4.7.1886 Kotka
Stranberg Jan Särkisalo
Strandberg John David 30.12.1893 Hanko mlk
Strandman Johan Adolf 19.4.1885 Kotka
Ström Axel Karl 29.1.1899 Pohja
Strömberg Emil Vilhelm 2.11.1896 Lohja
Stöör Taavi Mikonpoika 18.4.1864 Iitti
Sulander Kosti Oskari 8.6.1890 Punkalaidun
Sulonen Juho Kustaa 21.1.1881 Lammi
Sund Kalle Vihtori 27.5.1895 Keikyä
Sundberg Johan Sigfrid 10.1.1897 Kirkkonummi
Sundbäck Oskar Edvard 25.5.1900 Noormarkku
Sundqvist Axel Ferdinand 26.6.1876 Helsingin pitäjä
Suojanen Alfred 16.12.1889 Alastaro
Suojanen Sulho Mikael 21.9.1892 Alastaro
Suomi Alarik 17.5.1878 Helsingin pitäjä
Suominen Artur Aleksander 11.3.1900 Mietoinen
Suominen Kustaa Hemming 11.2.1872 Turku
Suominen Lauri Emil 8.8.1896 Helsinki s
Suominen Oskar Anshelm 13.4.1895 Maaria
Suominen Otto Anshelm Matinp. 29.3.1888 Jokioinen
Suominen Uuno Aleksander 4.7.1900 Perniö
Suvanto Vilhelm Alarik 8.9.1899 Mynämäki
Suvitie Väinö Eevertti 3.10.1896 Vampula
Särkijärvi Kalle Heikinpoika 11.9.1898 Hauho
Särkinen August Herman Hermaninpoika 12.4.1876 Vesilahti
Säteri Frans Erland 18.1.1860 Vampula
Sääksberg Kosti Aukusti 20.5.1899 Sääksmäki
Söderblom August Theodor 31.5.1877 Helsinki sr
Söderlund Erik Algott 9.9.1896 Eckerö
Söderman Alli Edvard 28.10.1900 Rauma
Taina Ville 15.6.1891 Luumäki
Taitonen Aarne Midja 8.4.1892 Orimattila
Takkula Yrjö Mikael 30.9.1899 Jyväskylä
Tammelin Lauri Henrik 24.2.1898 Köyliö
Tamminen Henrik Juhonp. 21.7.1875 Punkalaidun
Tamminen Juho Kleofas 10.2.1894 Somero
Tamminen Juho Kustaa 21.6.1899 Hämeenlinna
Tamminen Lennart Hermaninpoika 7.1.1893 Pyhtää
Tamminen Urho Alfred 28.4.1897 Loppi
Tarkki Vihtori Erland 4.4.1878 Hämeenkyrö
Tarula Antti Mikonp. 20.7.1867 Kymi
Tarvainen Yrjö Gabriel Villenpoika 24.3.1895 Leppävirta
Tasanen Kustaa Aleksanteri 25.6.1895 Lemu
Taskinen Lauri Kustaa 12.2.1886 Kiukainen
Taskinen Viljam Kallenpoika 8.4.1886 Taipalsaari
Teittinen Kaarle 8.8.1897 Heinola
Telin Juho Kustaa 3.5.1894 Loppi
Teronen Aleksander 2.6.1895 Helsinki
Tervamäki Väinö Jalmari Antinpoika 16.7.1897 Kiikoinen
Thorberg Frans Viktor 13.6.1891 Tuusula
Thuren Rainari Alfred 22.5.1897 Vanaja
Thurén Jalmari 6.9.1898 Janakkala
Tiainen Aarne Villiam Joon. poika 27.8.1890 Savitaipale
Tiensuu Juha Nestori 27.4.1854 Punkalaidun
Timm Johan Nestor 15.6.1869 Hanko mlk
Tirronen Taavi 1891 Valkeala
Toivonen Albert Erik 14.5.1886 Perniö
Toivonen Fridolf Leonard 12.10.1885 Lohja
Toivonen Juho Anselm 4.9.1887 Mouhijärvi
Toivonen Yrjö Juho Juhonpoika 11.1.1896 Hauho
Tolvanen Antti Matinpoika 20.11.1881 Helsinki s
Trog Anders Gustaf Israelinpoika 20.11.1863 Pernaja
Tuisku August Anselm 25.3.1896 Karkku
Tujunen Ferdinand Kallenpoika 1.2.1893 Orimattila
Tuntematon 1900 Köyliö
Tuntematon 1899 Köyliö
Tunturi Vihtori 15.7.1868 Mynämäki
Tuomi Kaarle Anna-Sofianpoika 29.8.1894 Valkeala
Tuomijoki Juho 2.4.1878 Porvoo mlk
Tuominen Aarne Nikolai 5.8.1901 Pyhäjärvi UL
Tuominen Edvard Kalle Heikinpoika 25.12.1887 Hollola
Tuominen Hjalmar 31.5.1885 Lempäälä
Tuominen Jaakko Salomo 16.7.1868 Noormarkku
Tuominen Johannes 25.5.1887 Orivesi
Tuominen Kalle 1872 Nurmijärvi
Tuominen Kalle Johannes Saloniuksenp. 16.11.1899 Noormarkku
Tuominen Nestor Aleks. 27.2.1885 Halikko
Tuominen Viktor Johanneksenpoika 15.1.1883 Iitti
Tuominen Vilhelm 26.10.1875 Salo
Tuomioja Kalle Edvin 6.11.1896 Kotka
Tuomisto Eemil 7.7.1886 Hollola
Tuomisto Eero Johannes 12.8.1900 Hämeenkyrö
Tuomisto Vihtori Jalmari 25.10.1897 Hämeenkyrö
Tuomivaara Luukas Henrik 22.11.1897 Längelmäki
Tuori Väinö Johannes 5.4.1900 Ulvila
Tuorila Yrjö Johannes 26.4.1901 Kokemäki
Turunen August Vilhonp. Kuopio
Turunen Väinö August 6.1.1888 Kotka
Tyrkkö Urho Johannes 14.9.1892 Kuru
Törmälä Kalle Villenp. 5.6.1896 Vesilahti
Töyrylä Otto Vilhelm 3.5.1866 Orimattila
Uittola Juho Oskar 20.12.1893 Janakkala
Ukkonen Ville 16.6.1885 Kotka
Uski Johan Evert 11.6.1881 Kotka
Uusivuori Hugo Eerik 14.1.1903 Pori
Uuttera Kaarle Juhonpoika 16.2.1890 Helsinki s
Vahlberg Hanna Sylvia 1897 Koski HL
Vahlroos Frans Oskar 17.10.1877 Eura
Vahtera Iivari Johannes 25.2.1890 Kisko
Vainio Helsinki
Vainio Juho Vilho 23.2.1864 Säkylä
Vairinen Viktor Aleks. 1878 Kaarina
Valdén Arvid Arthur 29.12.1895 Petäjävesi
Valjus Johan Edvard 27.6.1893 Kemiö
Valkama Niilo Edvard 8.2.1896 Luopioinen
Vallenius Bruno Gabriel 25.10.1897 Orivesi
Valo Kalle Heikki 20.7.1889 Säkylä
Valtanen Frans Rudolf Stefanuksenpoika 25.7.1875 Suoniemi
Vanha-aho Eino Jaakko Juhonpoika 22.7.1895 Alavus
Vaurio Väinö Johannes 20.1.1891 Paimio
Venemies Onni Fabian Juhonp. 26.2.1892 Kymi
Verho Viktor 20.3.1878 Turku
Vesa Fredrik 16.7.1881 Kotka
Vesa Nikolai Henrik 15.11.1889 Pöytyä
Vesterberg Nestor Urpo 25.6.1893 Vihti
Vesterlund Fredrik Vihtor 15.3.1863 Porin Reposaari
Vesterlund Georg Särkisalo
Vesterlund Herman Oskar 23.7.1861 Ahlainen
Vierikko Iivari Nikolai Malakiaanpoika 3.3.1892 Kankaanpää
Viitala Tuomas Edvard 18.3.1887 Helsingin pitäjä
Viitanen Henrik Maijanpoika 28.5.1880 Kangasala
Viitanen Juho Kustaanpoika 30.7.1870 Eura
Viitanen Kasperi Jalmari Hermaninpoika 14.7.1889 Kiikoinen
Viitanen Oskar 5.9.1887 Helsinki p
Viitanen Tyyne Tampere
Viitasalo Kalle Ilmari 30.12.1899 Padasjoki
Viklund Kalle Kustaa 30.11.1882 Loppi
Vikman Alfred 10.12.1871 Nastola
Vikman Arttur Henrik Vilhelm 17.1.1902 Maaria
Vikman August Elgelbert 27.12.1897 Masku
Vikman Robert Herman 4.6.1890 Kotka
Vilander Karl Artur Karlinpoika 14.6.1898 Orimattila
Vilén Johan Fredrik 30.5.1891 Hyvinkää
Vilén Kalle Somero
Vilén Wäinö Aleksander Juhonpoika 7.11.1893 Lempäälä
Vilhunen Herman 21.9.1882 Lappee
Viljamaa Onni Kustaanpoika 27.12.1890 Helsinki s
Viljander Johan Pauli 6.7.1895 Kärkölä
Viljanen Martti Vilhelmi 30.8.1894 Tyrvää
Viljanen Vilho 17.2.1877 Mouhijärvi
Vinqvist Oskar Johannes 12.6.1886 Helsinki s
Virta Kalle Oskari Kallenp. 28.4.1875 Vampula
Virta Karl Johan 28.3.1894 Nurmijärvi
Virta Oskar Emil 20.2.1888 Urjala
Virtanen Antton Yrjö 27.4.1898 Ulvila
Virtanen Frans Oskar 26.6.1894 Vampula
Virtanen Fredrik Vilho 20.9.1898 Särkisalo
Virtanen Juho 27.11.1891 Hauho
Virtanen Juho Nestor 10.1.1895 Hollola
Virtanen Kalle Oskar 8.11.1893 Lahti
Virtanen Kalle Urho Hermanninp. 11.5.1892 Punkalaidun
Virtanen Kosti Paavali 22.5.1895 Punkalaidun
Virtanen Kustaa Arvid 20.7.1874 Ahlainen
Virtanen Nestor Agnetanp. 20.11.1888 Helsinki
Virtanen Toivo Johannes 23.12.1901 Karkku
Virtanen Väinö 1898 Janakkala
Virtanen Väinö Aleksi 19.9.1896 Asikkala
Visala Edvard Nikolaus Juhonpoika 5.10.1869 Parkano
Vuori Henrik August 28.9.1876 Siuntio
Vuorinen Edvard 9.1.1891 Artjärvi
Vuorinen Isakki Vihtori 31.10.1899 Vampula
Vuorinen Kalle Kustaa 13.9.1873 Urjala
Vuorinen Paavo Ilmari Eemelinpoika 26.10.1888 Sääksmäki
Vuorio Eino Eljas 14.6.1892 Säkylä
Vuorio Väinö Henrik 17.1.1896 Nurmijärvi
Välimäki Niilo Johannes Mandanpoika 13.12.1899 Kiikoinen
Väppling Gustaf Vilhelm 9.1.1878 Ruotsinpyhtää
Wahlstedt Karl Gustaf 23.7.1877 Turku
Walén Johan Evert 15.4.1865 Helsinki sr
Walenius Kalle Walerius 29.1.1881 Hämeenkyrö
Waltanen Kustaa Anshelm 2.4.1871 Turku
Wassholm Karl August 3.1.1898 Loviisa
Wassi Juho Eerik 29.4.1897 Kylmäkoski
Waulio Kalle Kallenpoika 13.10.1900 Hauho
Westerberg Einar Wilhelm 17.6.1902 Vihti
Westerlund Viktor 1901 Noormarkku
Wigren Wihtori Piikkiö
Wiitanen Vihtori 16.3.1873 Mouhijärvi
Wiitaniemi Frans Wilhelm 15.10.1888 Hämeenkyrö
Wilen Karl Mikkel 29.9.1885 Helsinki s
Wilén Richard 16.4.1864 Kymi
Wirtanen Adolf Aleksander 16.9.1893 Tuulos
Wirtanen Juho Eemil 13.9.1899 Harjavalta
Wirtanen Kalle Vihtori Vihtorinpoika 27.3.1900 Tuulos
Wirtanen Malakias Taavp. 21.7.1871 Mouhijärvi
Wirtanen Wäinö Wilhelm Hilmanpoika 15.4.1895 Padasjoki
Wuorisalo Kalle Nestor 19.3.1891 Punkalaidun
Yli-Pihnala Aaron Kaarlenpoika 13.6.1890 Tottijärvi
Yrjönen Anton 19.6.1882 Vehkalahti
Åberg Kaarle Fridolf 18.10.1870 Paimio
Ågren Ilmari Johannes 19.9.1889 Angelniemi
Åhs Aleksander 21.1.1878 Tuusula
Åkerman Lauri Akseli Arvidinpoika 19.6.1897 Kiikoinen
Ättys Urho 7.6.1900 Loppi
Öster Urho Paavo Hesekielinpoika 5.7.1899 Eräjärvi
Österling Gustaf Edvard 29.4.1875 Snappertuna


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi