Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Helsingin vankileiri

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aalto Helsinki
Aalto Aleksander 19.8.1878 Karjaa
Aalto Frans Vihtori 8.8.1889 Noormarkku
Aalto Karl Emil 30.3.1890 Mäntsälä
Aalto Karl Herman 5.8.1880 Maaria
Aalto Karl Juhonpoika 17.6.1884 Lohja
Aalto Vilhelm Ferdinand 9.10.1879 Turku
Aalto Vilhelmi 21.10.1889 Tyrvää
Aalto Wilhelm Aksel 28.3.1879 Tenhola
Aaltonen Frans Johan Ilmari 25.6.1897 Eurajoki
Aaltonen Jalmari Engelbert 21.9.1896 Perniö
Aarnio Eino Juho 19.6.1895 Kiikala
Abrahamsson Karl Severin 23.10.1890 Helsinki er
Abramov Maksim Pietari
Adamsson Wilho 19.12.1898 Helsingin pitäjä
Adamtšik Adam Iosifovitš
Ader Prido
Ahlberg Karl Algot 29.4.1896 Tammisaari
Ahlborg Jaakop 28.8.1866 Oulu
Ahlfors Arvid Alfred 24.5.1882 Pohja
Ahlfors Frans Edvard 6.5.1874 Pori
Ahlfors Nikolai Anselm 4.8.1883 Pomarkku
Ahlstedt Oskar Gabriel 20.4.1891 Espoo
Aho Emanuel Juhonpoika 9.5.1874 Urjala
Aho Johan Emil 10.8.1895 Vihti
Ahokas Matti Pekanpoika 9.5.1893 Jaakkima
Ahola Aleksi Aleksander 24.6.1900 Somerniemi
Ahola Kaarlo Oskar 9.10.1884 Somerniemi
Ahola Seelim Eerikinpoika 16.8.1885 Helsinki e
Ahonen Frans Fredrik 8.8.1881 Ulvila
Ahonen Kaarle Vilhelm 8.8.1877 Helsinki s
Ahovaara Aukusti Alarik 26.5.1889 Kisko
Ahti Kustaa Eedvard 2.2.1887 Ulvila
Ahtio Karl Konstantin Ferdinand Helsinki
Ahvenainen Ville 7.7.1871 Ruotsinpyhtää
Airaksinen Taavetti Johannes 1889 Oulu
Aittomäki Kalle Vihtori 3.5.1881 Nurmijärvi
Akkanen Abraham Kristianinpoika 2.6.1879 Lappee
Aksberg Evert Wilhelm 13.12.1864 Lempäälä
Akselin Johan Jalmar 28.7.1878 Turku
Ala Aleksanteri 1.2.1880 Kittilä
Alakoski Hugo Nikolai 24.12.1894 Tuusula
Alanen August Aksel Augpk. 9.6.1880 Helsinki e
Alanko Juho Henrik 21.6.1893 Turku
Aleksejev Grigori Aleksejevitš
Allén Henrik Vilhelm 11.1.1885 Sipoo
Alm Karl Johan August 3.12.1870 Tenhola
Andberg Lauri William 8.11.1898 Kirkkonummi
Andersson Anders Felix 12.12.1875 Helsinki s
Andersson Artur Felix 28.6.1879 Helsingin pitäjä
Andersson Erik Wilhelm 19.5.1901 Ruotsinpyhtää
Andersson Gustaf Werner 12.4.1896 Porvoo mlk
Andersson Hugo Vilhelm Anderssinpoika 25.2.1880 Porvoo mlk
Andersson Johan Evert 8.9.1864 Tuusula
Andersson Mikael 1.10.1848 Kaarina
Andrejev Moisei
Andrejev Nikander
Andruškevitš Ivan 1895
Andström Anton Henrik 1875 Kemiö
Antila Artturi Immanuel 31.10.1892 Suodenniemi
Antin Karl Emil 7.2.1873 Helsinki er
Anttila Heikki Stefanus 1901 Köyliö
Anttila Juho Kustaa 28.2.1885 Lieto
Apilasmäki Frans Henrik 31.12.1903 Köyliö
Apponen Emil 6.6.1885 Helsinki s
Arnberg Anders Herman 27.9.1878 Helsinki s
Aro Adolf Hjalmar 5.10.1880 Turku
Aromaa Antti Antinpoika 1.1.1885 Pori
Aronen Kustaa Vihtori 27.3.1850 Ulvila
Aronen Viljo Eino 27.9.1901 Ulvila
Arsenjev Ivan Nikolajevitš
Arsenjev Vasili Davidovitš
Arvela Anselm Antinp. 2.10.1875 Helsinki s
Arvonen Juho Vihtori 21.7.1870 Loimaa
Arvonen Kalle Romanus Kallenp. 7.8.1885 Helsingin pitäjä
Arvonen Yrjö Augusti 23.7.1898 Naantali
Asikainen Asarias 15.5.1875 Tuusula
Asikainen Karl Johannes 9.4.1894 Helsinki s
Askolin Väinö Johan Hildanpoika 19.8.1896 Orimattila
Aulio August Atanatius 2.5.1887 Paimio
Autio Karl Oskar 25.3.1895 Helsingin pitäjä
Avrejev Grigori
Backman Johan Anton 17.1.1871 Helsinki s
Baju Kristian
Basenov Aleksandr Porfirovitš
Belogubov Osip Pavlovitš
Belousov Vasili Kazan
Belov Dmitri Pietari
Berg Bruno Bernhard 7.10.1891 Helsinki
Bergman Edvard Julius 25.12.1863 Helsinki e
Bergman Gustaf Albert Richard 24.5.1876 Hanko mlk
Bergström Johan 24.9.1853 Helsingin pitäjä
Berndtson Viktor Gunnar Vihtorinpoika 3.3.1888 Turku
Berzin Andrei Ivanovitš
Björkman Johan Arvid 9.1.1880 Helsinki pr
Björnlund Jalmari Teodolius Matinpoika 1.4.1885 Käkisalmi
Blom Johan Adolf Fredrik 26.11.1886 Pohja
Blomberg Feliks Juhanninpoika Vehkalahti
Blomberg Hugo Fredrik 9.6.1873 Siuntio
Blomqvist Johan Valdemar Juhonpoika 25.3.1888 Kotka
Blomqvist Karl Anton 1876 Kemiö
Blomqvist Otto Olof Ottosson 29.7.1884 Myrskylä
Bogdanov Pjotr
Bogdanovitš Viktor
Bomb Karl Erik 18.5.1857 Tenhola
Bomb Karl Johan Vilhelm 25.4.1898 Tenhola
Bomberg Hugo Oskar 8.12.1895 Tuusula
Borg Johan Fredrik 24.6.1861 Helsinki pr
Borgman Antti Johannes 17.12.1896 Loviisa
Borovikov Jevgeni Pietari
Brander Arvo 9.5.1900 Tottijärvi
Bruun Jakob 29.1.1863 Pohja
Byman Verner Richard 9.7.1874 Sipoo
Bäckman Berndt Alfred 6.3.1859 Karjaa
Bäckström Anders Engelbert 21.10.1865 Inkoo
Böckerman Otto Herman 11.4.1888 Tuusula
Caselius Klas Anton 11.2.1865 Helsinki sr
Dahlman Bruno Paulinus 4.10.1876 Helsinki s
Dammert Hjalmar Thomas 25.1.1896 Helsinki e
Dammert Johan Einar 4.1.1898 Helsinki p
Degerman Elis Emil 24.12.1878 Inkoo
Degerman Gustaf Fredrik 23.4.1873 Helsinki er
Dufva Juho Antinpoika 4.6.1896 Virolahti
Eier Valdemar
Ek Emil Johannes 26.6.1896 Muurla
Ek Emil Konstantin 21.1.1866 Helsinki s
Ekberg Frans Fridolf 21.6.1865 Hanko
Ekholm Alfred Severin 17.11.1879 Lohja
Eklund Hjalmar Ferdinand 25.10.1884 Lohja
Eklund Hjalmar Rudolf 31.10.1891 Parainen
Ekman Kaarlo Vihtori Kallenpoika 19.10.1876 Forssa / Tammela
Ekman Karl Henrik 25.11.1864 Pohja
Ekström Artur Edvard 29.7.1879 Espoo
Ekström Johan Emil 28.2.1899 Lohja
Ekström Väinö Ferdinand Ferdinandinpoika 18.12.1886 Helsingin pitäjä
Elers Armas Jaakko 25.7.1897 Turku
Elomaa Laina Marianna 1.5.1900 Hanko
Eloranta Klas Vihtori Karlonpoika 6.7.1897 Hyvinkää
Eloranta Valerian 14.1.1897 Helsinki p
Enberg Karl Hjalmar 2.7.1891 Siuntio
Enberg Karl Viktor 1.9.1866 Helsinki s
Engblom Emil Wilhelm 15.4.1866 Pohja
Engman Niilo Johannes 6.12.1895 Nummi
Enne Kustaa Emil Johan Kustaanpoika 1.11.1877 Tampere
Enqvist Juho Kustaa Tildanpoika Helsinki pr
Eriksson Axel Wilhelm 4.12.1891 Tenhola
Eriksson Henrik Johan 16.1.1893 Ruotsinpyhtää
Eriksson Jaakko 10.1.1890 Nummi
Eriksson Selim Alfons 11.7.1897 Turku
Erving Lauri Nikolai 11.11.1898 Vihti
Euren Matti Oskarinpoika 10.2.1900 Alastaro
Fager Oskar Nikolai 7.3.1898 Taivassalo
Fagerlund Fredrik Juhonpoika 24.3.1877 Helsinki s
Fagerlund Kaarlo Nikolai 29.1.1891 Ulvila
Fagerström Johan August 1880 Pohja
Falck Kaarle August 21.2.1898 Helsinki s
Fallström Adolf Fredrik 10.6.1864 Helsinki pr
Felin Karl Hjalmar 30.6.1889 Helsinki p
Felt Karl Aarne 2.11.1894 Kaarina
Finnberg Gustaf Edvard 4.6.1864 Inkoo
Fjodorov Vladimir Kuzmitš
Flyktig Lauri Edvard 1889 Nakkila
Flytström Karl August 24.12.1866 Tenhola
Fonsell Kustaa Kaarlonpoika 9.3.1858 Lohja
Fonsén Fredrik Fridolf 14.1.1865 Helsinki p
Formisto Erland 19.2.1890 Messukylä
Forsberg Einar Wilhelm 15.4.1896 Helsinki pr
Forsberg Fridolf Ferdinand 14.6.1859 Karjaa
Forsgren Klaus 28.2.1890 Helsinki p
Forsman Karl Adolf 22.9.1855 Siuntio
Forsman Karl Armas 18.8.1886 Helsinki s
Forssman Axel Johan Albin 16.2.1864 Helsinki
Fredman Johan August 8.10.1863 Hanko
Fredriksson Karl Otto 18.6.1877 Bromarv
Friman Armas Rafael 26.11.1900 Mäntsälä
Friman Artur Severin 30.12.1876 Tenhola
Friman Johan August 12.3.1874 Tampere
Friman Johannes Valdemar 16.6.1894 Halikko
Friman Karl Evert 3.12.1860 Helsinki pr
From Johannes 30.4.1874 Lohja
Förbom Kustaa Artur 5.6.1881 Kaarina
Gallenius Wilhelm Herman Marianpoika 16.12.1896 Pori mlk
Germ Ivan
Golomakov Sarva
Golubjev Nikolai 2.2.1893 Pietari
Granberg Juho Jalmar 29.10.1876 Kangasala
Granbohm Verner 13.12.1888 Helsinki pr
Granroth Henrik Adolf 27.8.1858 Siuntio
Grebennikov Vasili
Grekovitš Ivan
Grigorjev Filat Grigorjevitš
Grundström Gustaf Fridolf 14.9.1882 Pohja
Grön Gustaf Maurits 26.6.1868 Sipoo
Grönberg Helsinki
Grönfors Johan Edvard 17.3.1896 Helsinki p
Grönholm Frans Oskar 23.10.1885 Inkoo
Grönholm Frans Richard 30.1.1890 Helsinki pr
Grönholm Gustaf Fredrik 27.1.1891 Espoo
Grönholm Jalmari Heikinpoika 14.11.1893 Pälkäne
Grönlund Johan Henrik 10.2.1866 Helsinki p
Grönmark Martin Harald 19.1.1895 Helsinki er
Grönroos Arvid Rafael 8.8.1894 Lemu
Grönroos Frans Aukusti 21.4.1894 Hinnerjoki
Grönroos Karl Vilhelm 15.11.1873 Hanko
Gunn Johannes Henriksson 17.11.1864 Helsinki sr
Gusarov Ivan
Gustafsson Hjalmar 1895 Helsinki
Gustafsson Johan Gustaf 1865 Kemiö
Gustafsson Johan Vilhelm 11.9.1875 Hanko
Gustafsson Matti Nikolai 17.12.1899 Maaria
Gustafsson Viktor Edvard 17.7.1871 Loviisa
Haak Konstantin Otonp. 18.8.1869 Helsinki s
Haaparanta Frans Oskar 12.4.1881 Vihti
Haarala Johan Väinö Juhonp. 24.12.1893 Asikkala
Haavisto Wäinö Hjalmar Kallenpoika 17.7.1893 Lempäälä
Haikarainen Antti Viljam 2.3.1873 Helsinki p
Hakala Aksel Nikolai 16.3.1898 Oripää
Hakala Albert Hjalmar Juhonpoika 30.10.1891 Lempäälä
Hakala Henrik Fabian 20.1.1889 Hämeenlinna mlk
Hakala Vihtori Kallenpoika 2.7.1884 Sääksmäki
Hakkarainen Vilho 1895 Kuopio
Hakulinen Emil 13.2.1872 Tuusula
Hallström Magnus Wilhelm 25.5.1879 Perniö
Halm Rickard
Halme August 16.11.1864 Helsinki s
Halme Henrik Hjalmar 15.2.1877 Hausjärvi
Halminen Martti Fabian 20.1.1892 Sääksmäki
Halonen Akseli Aaro 5.12.1892 Hausjärvi
Halonen Lauri Paavali 1887 Oulu
Hammar Aksel Eedvard 20.9.1898 Köyliö
Hammarberg Karl Henrik 12.6.1869 Helsingin pitäjä
Hamström Viktor Verner Vihtorinpoika 3.5.1893 Porvoo mlk
Hamtšik Ivan Pietari
Hannula Rainer Viktor Villiam Tuomonp. 20.6.1894 Helsinki s
Happonen Juho Petter 1.11.1898 Helsinki s
Haraholma Anton 1899 Nakkila
Harju Abel 1890 Virolahti
Harju Mooses 11.7.1885 Kotka
Havu Karl Hjalmar 17.9.1883 Helsinki s
Heikinpoika Kaarle Richard 17.1.1900 Helsingin pitäjä
Heikkilä Arttur Aleksander Johaninpoika 29.5.1896 Helsinki e
Heikkilä Herman 19.7.1858 Helsinki s
Heikkinen Otto Ilmari 13.3.1890
Heimonen Juho 27.5.1885 Helsinki
Heino August Iivari 10.7.1892 Perniö
Heino Juho Edvard Juhonpoika 20.2.1875 Vihti
Heinonen Arvo Einari Kaarlenpoika 8.10.1895 Kangasala
Heinonen Heikki Benjamininpoika 7.10.1871 Vesilahti
Heinonen Jalmari Nikolai 30.5.1892 Turku
Heinonen Juho Anshelm 3.4.1861 Helsinki s
Heinonen Martti Henrik 25.6.1896 Harjavalta
Heinonen Nils 3.3.1866 Hanko mlk
Heinonen Sakarias Sakarinp. 13.9.1879 Helsinki s
Heinonen Sulo Jakob 11.3.1892 Helsinki s
Heinonen Valentin 6.2.1893 Akaa
Heinonen Wilho Albinus Wilhelminpoika 29.2.1892 Marttila
Heinä Heikki Fabian Petterinp. 3.7.1876 Helsinki s
Heinä Lahja Kallenpoika 20.9.1894 Sääksmäki
Heinänen Onni Artturi Juhonpoika 13.10.1896 Saarijärvi
Hela Kaarle Juho 19.7.1883 Lohja
Helenius Allan Severin 11.12.1888 Tammisaari
Helenius Kalle Oskar Kallenp. 12.12.1875 Helsinki s
Helenius Karl Villiam 6.12.1895 Helsinki s
Helenius Vihtori Malakias 28.1.1896 Pöytyä
Helin August Aksel 5.5.1895 Turku
Helin Frans Aksel 20.9.1889 Urjala
Helin Juho Kustaa Juhonpoika 16.12.1867 Ulvila
Helin Kaarle 18.4.1878 Turku
Helin Karl Viktor 24.11.1873 Helsinki s
Helin Lauri Armas 4.7.1893 Akaa
Helin Väinö Kustaa 29.6.1891 Hämeenlinna mlk
Hellbohm Karl Bernhard 15.5.1858 Turku
Hellman Johan Einar 29.3.1897 Vihti
Hellström Karl Oskar 18.9.1865 Karjaa
Helsingius Hemming Eerikinp. 22.3.1877 Helsinki e
Hemmelin Anton Severin 10.3.1879 Pohja
Henriksson Axel Bernhard 14.1.1898 Kirkkonummi
Henriksson Gustaf Edvard 10.3.1867 Lohja
Henriksson Henrik Vilhelm 25.3.1881 Tuusula
Henriksson Karl Henrik 27.4.1863 Pernaja
Henriksson Sikstus Jalmari 30.11.1896 Perniö
Henriksson William 21.11.1892 Myrskylä
Hepo-oja Helmi Lovisa Heikintytär 31.3.1873 Kivennapa
Herneoja Aapeli 1864 Luumäki
Hietanen Juhana Antinpoika 23.6.1891 Mäntyharju
Hildén Kustaa 23.1.1894 Sääksmäki
Hindström Verner Bernhard 26.4.1896 Helsinki s
Hirvinen Leino Aukusti 18.5.1896 Akaa
Hjelm Karl Hjalmar 8.9.1878 Porvoo mlk
Hohteri Edvard Eeva-Liisanpoika 4.6.1899 Valkeala
Hollo Aleksis Anshelm 30.4.1895 Hämeenkyrö
Holm Isak Wilhelm 14.3.1894 Tenhola
Holm Jakob Rikhard 25.7.1892 Halikko
Holm Johan Wilhelm 28.4.1875 Tenhola
Holm Väinö Gabinus 19.2.1891 Tuusula
Holmsten Emil Sigfrid 17.8.1875 Helsinki s
Holmstén Karl Wilhelm 23.9.1873 Helsingin pitäjä
Holmström Gustaf Fridolf 14.8.1868 Tenhola
Holmström Johan Adolf 10.5.1886 Tammisaari
Holopainen Aapeli Heikki 7.7.1893 Suonenjoki
Holopainen Einar Johan Minanpoika 21.3.1897 Helsinki s
Holopainen Johannes Ismael Pietarinpoika 21.9.1864 Artjärvi
Hongisto Niilo Joh. 4.12.1899 Säkylä
Honka Aleksander 1.6.1880 Kaarina
Honka Aleksander Edvard 7.9.1880 Piikkiö
Honka Frans August 19.10.1883 Piikkiö
Honkanen Toivo Hjalmar 9.12.1880 Helsinki e
Honkaniemi Frans Fridolf 25.3.1880 Helsinki s
Huhtanen Kustaa Emanuel 13.5.1897 Lappi TL
Hukkinen Oskar Kustaanpoika 1.1.1874 Helsinki s
Hurme Johannes Kustaanpoika 17.6.1885 Honkilahti
Hurttila Juho Emil 10.5.1897 Säkylä
Huvinen Huugo 31.5.1892 Jaala
Hykkyri Johannes Anselmi 21.4.1896 Suodenniemi
Hynninen Otto Wille Juhonpoika 31.8.1884 Virtasalmi
Hyyhönen August Arvid 15.7.1875 Loppi
Hyypiä Otto Antinpoika 19.8.1894 Virolahti
Hägg Karl August 8.4.1895 Espoo
Häkkinen Vilhelm Hermaninp. 1869 Lappee
Häkkänen Manne Aaret 3.1.1895 Helsingin pitäjä
Häll Johan Josef 1.8.1864 Helsinki s
Hällström Viktor Amatus 25.8.1869 Helsinki pr
Hämäläinen Taavetti Pekanpoika 15.5.1870 Hamina
Hänninen Albin Juhonpoika 5.9.1874 Helsinki p
Hänninen Heikki Kaapronpoika 31.3.1893 Pyhäjärvi OL
Härkälä Kaarlo Oskar 22.7.1866 Eura
Härkönen Juho Heikki Juhonp. 24.3.1884 Helsinki s
Häsänen Onni Johannes Juhonpoika 5.10.1898 Käkisalmi mlk
Hätinen Juhani Petter 16.1.1887 Helsinki p
Hölsä Emil Gabrielinp. 7.5.1892 Kymi
Idman Nestor Ilmari 12.2.1894 Vihti
Ihander Kalle Herman 4.5.1899 Noormarkku
Iholin Gustaf Adolf 5.10.1870 Helsinki pr
Iivonen Viktor Tuomaanpoika 2.9.1881 Nuijamaa
Ikola Urho Johannes Jaakonpoika 16.3.1903 Pälkäne
Ilmarinen Juho Olavi 13.10.1901 Janakkala
Iloniemi Helsinki
Imberg Juho Albin Juhanp. 16.3.1873 Pori mlk
Imberg Juho Oskari 24.4.1892 Ulvila
Iokinov Konstantin Mihailovitš
Iskunas
Isosalmi Frans William 29.4.1894 Pomarkku
Ithimaeus Juho Villiam 21.7.1891 Helsinki p
Ivanov Vasili
Ivanov Vladimir
Jakobsson Jakob Vilhelm 11.7.1872 Snappertuna
Jakobsson Johan 1.1.1848 Hanko
Jalava Karl Henrik 4.2.1892 Mäntsälä
Jalava Viktor Bernhard 28.6.1883 Lapinjärvi
Jalkanen Elis Johannes 15.7.1876 Helsinki s
Jalkanen Esa Johannes 16.3.1893 Suonenjoki
Jalo Otto Vilhelm 21.3.1886 Turku
Jalonen Arno Evald 2.10.1898 Mouhijärvi
Jalonen Frans Vihtori 18.4.1872 Merikarvia
Janatuinen Juho Juhonpoika 22.2.1875 Impilahti
Janhunen Ville Aataminpoika 22.6.1890 Rautalampi
Jegorov
Jegorov Dmitri Vasiljevitš Novgorod
Jelovikov Konstantin Iljitš Tver
Jeremiasson Johan Henrik 23.12.1878 Helsingin pitäjä
Jevstajev Ivan
Johansson Aatu Tuomaanpoika 20.6.1890 Helsinki s
Johansson Alexander Johannes 1.7.1878 Tenhola
Johansson Artur Villiam 28.4.1887 Perniö
Johansson August 10.2.1878 Vesilahti
Johansson Frans August 24.3.1887 Angelniemi
Johansson Frans Viktor 3.1.1899 Vihti
Johansson Gustaf Magnus 21.5.1851 Tammisaari
Johansson Hjalmar Johannes 8.5.1899 Lohja
Johansson Lauri Wilhelm 5.4.1899 Helsinki e
Johansson Nils Aksel 15.7.1893 Hyvinkää
Johansson Otto Alexander 21.2.1885 Tenhola
Johansson Richard 14.11.1881 Helsinki s
Johansson Väinö Hjalmar 5.3.1899 Helsinki p
Jokela Vilho Ilmari 28.9.1891 Helsinki s
Joki Alfred Verner 16.10.1880 Helsinki s
Jokinen Helsinki
Jokinen Aksel Joh. 4.4.1892 Tampere
Jokinen Arvid Sefanias 16.12.1889 Laukaa
Jokinen Aukusti 5.12.1874 Helsinki p
Jokinen Edvard 20.7.1880 Helsinki s
Jokinen Erik Johan 4.4.1875 Helsinki s
Jokinen Frans Artturi 2.12.1889 Merikarvia
Jokinen Iivari Alfred 2.2.1895 Hämeenkyrö
Jokinen Juhana 30.1.1852 Helsinki s
Jokinen Kalle Valerius 28.10.1892 Espoo
Jokinen Niilo Malakias 22.10.1895 Suoniemi
Jokinen Otto 11.8.1873 Hanko mlk
Jokinen Paavo Nikolai 6.5.1900 Noormarkku
Jokinen Toivo Fabian 7.8.1890 Forssa / Tammela
Jokinen Vihtori Filemon 8.3.1897 Paimio
Jokinen Vilho Erhard 16.6.1895 Merikarvia
Jokiniemi Tuure Aksel 23.3.1887 Mäntsälä
Jokipakka Aleksander 20.8.1869 Helsinki s
Jonasson August Jonas 12.8.1895 Ruotsinpyhtää
Juhola Frans Oskar 7.2.1888 Raisio
Juke Peet
Julin Gustaf August 7.1.1861 Helsinki p
Junkkarinen Juho Taavetti Jaakonpoika 8.6.1889 Leppävirta
Juselius Klas Fredrik 10.8.1877 Akaa
Juslin Jalmar Wilhelm 20.4.1895 Helsingin pitäjä
Jämsen Henrik 12.5.1862 Helsinki s
Jäppinen Kaarlo Johannes 11.5.1899 Lappi TL
Järnström Viktor Valfrid 22.5.1878 Pernaja
Järvimäki Heikki 22.2.1860 Loviisa
Järvinen Helsinki
Järvinen Edvard 15.10.1879 Janakkala
Järvinen Frans Emil 22.2.1901 Merimasku
Järvinen Johan Fredrik 29.3.1863 Helsinki s
Järvinen Johan Volmar 21.6.1897 Porvoo mlk
Järvinen John Vilhelm 10.5.1900 Tammisaari mlk
Järvinen Juho 26.3.1870 Tammisaari mlk
Järvinen Juho 22.1.1883 Kuusisto
Järvinen Karl Emil 15.8.1892 Helsinki s
Järvinen Martti Johannes 10.11.1892 Orivesi
Järvinen Mikael Vilhelm 14.5.1870 Akaa
Järvinen Niilo Ludvig 22.1.1900 Naantali
Järvinen Nikolai 15.12.1899 Tuusula
Järvinen Oskar 29.12.1886 Helsinki
Järvinen Taavetti Erlandi 22.5.1889 Suodenniemi
Järvinen Viljo Evald 3.10.1897 Mäntsälä
Järvinen Väinö Johannes Juhonpoika 17.3.1897 Kullaa
Järvinen Väinö Vilho 11.1.1893 Kiikka
Kaaronoja Wäinö Wihtori Kustaanpoika 28.4.1899 Kalvola
Kaas Otto Juhonpoika 5.12.1859 Helsinki s
Kainulainen Johan Henrik 15.1.1883 Nuijamaa
Kaipainen Edvard Ville Augustinpoika 6.4.1884 Kotka
Kairenius Karl Reinhold 16.7.1901 Lohja
Kallberg Frans Fredrik 24.12.1899 Helsingin pitäjä
Kallio August Bernhard 2.2.1883 Sammatti
Kallio Frans Edvard 1900 Säkylä
Kallio Frans Edvard Juhonpoika 9.9.1886 Oripää
Kallio Iisak Briitanp. 8.7.1880 Helsinki s
Kallio Juho Juhonpoika 4.3.1879 Lemu
Kallio Juho Nestori 12.11.1875 Haukipudas
Kalliomäki Frans Edvard Nikodemuksenpoika 6.10.1890 Ikaalinen
Kallioniemi Otto Oiva 27.7.1888 Helsinki e
Kallunen Frans Edvard 7.7.1900 Säkylä
Kalmykov Nikolai Ivanovitš
Kanerva Emil Johannes 2.10.1879 Perniö
Kanerva Johannes Svante 13.6.1896 Sääksmäki
Kanerva Nestori 4.5.1889 Renko
Kankaanranta Filemon Juhonpoika 21.2.1874 Oripää
Kankkunen Paavo Aleksander 9.8.1898 Helsinki e
Kannisto Juho Kustaa 23.4.1857 Kaarina
Kantanen Kalle
Kantola Aati Seliminpoika 14.1.1891 Helsinki s
Kantola Taito Toimi Antoninpoika 16.12.1896 Miehikkälä
Kantonen Frans Vihtori 19.1.1881 Suodenniemi
Kao Frans Viktor 10.8.1893 Köyliö
Karén Oskar Emil 4.4.1883 Espoo
Karlsson Aleksander Espoo
Karlsson Kaarlo Johannes Kallenp. 25.2.1893 Helsinki e
Karlsson Karl Mauritz 21.1.1892 Porvoo mlk
Karlsson Otto 16.9.1887 Helsinki sr
Karlsson Ture Konstantin 7.11.1887 Hanko mlk
Karppinen Erik 1.3.1863 Helsinki p
Karvinen Taavetti Kallenp. 31.7.1884 Värtsilä
Kaski Antti 5.1.1869 Vihti
Kaski Frans Vihtori 22.10.1880 Pori mlk
Kataja Kustaa Verneri 1.8.1893 Ulvila
Katajasaari Kalle Vihtori Juhonpoika 24.10.1892 Akaa
Kauhanen Juuso Ville Juhonp. 16.11.1876 Helsinki e
Kauhanen Penna Willenpoika 27.2.1884 Leppävirta
Kaunisto Willehard 18.10.1872 Nakkila
Kauppinen Nestor Edvard 1888 Vehkalahti
Kauranen Teodor 15.5.1885 Helsinki p
Kazantsev Ivan
Keko Syrus 4.9.1887 Helsinki s
Kemppainen Otto Johannes 1901 Paltamo
Kerman August Adaminpoika 25.8.1872 Helsinki e
Keränen Gustaf Yrjö 1893 Oulu
Keränen Kaarlo Aleksander 23.8.1892 Helsinki e
Keto Kustaa Emil 1887 Nurmijärvi
Ketonen Frans Valerius 27.1.1879 Eura
Ketonen Kustaa Eemil Villenp. 21.7.1888 Helsinki e
Kihlman Juho Gustaf 7.4.1869 Helsinki e
Kilpi Herman Taavetinp. 29.4.1886 Helsinki e
Kilpi Kustaa Robert 31.7.1869 Hyvinkää
Kilpinen Juho Kustaa Kasperinpoika 21.3.1891 Luopioinen
Kilpinen Maurits Edvard 11.9.1896 Helsinki e
Kirs Johan
Kirs P. Prido
Kiseleff Nikolai Ivanoff 19.2.1878 Helsinki
Kiuru Pietari Antinpoika 28.3.1884 Jääski
Kivi Johan August 16.2.1872 Angelniemi
Kivinen Eberhard 13.4.1875 Hausjärvi
Kivinen Oskar
Klišov
Knagg Aksel Albert 16.7.1899 Tammisaari mlk
Knagg Karl Arvid 1.3.1888 Helsinki sr
Koistinen Johan Henrik 10.10.1869 Helsinki s
Koivisto Anshelm 22.4.1872 Nummi
Koivisto Seth Enok Wladimir 1.1.1876 Hyvinkää
Koivunen Kaarle Vihtori 15.6.1896 Keuruu
Koivunen Kaarlo 21.6.1898 Pyhäjärvi UL
Koivusaari Emil Aleksander 16.8.1888 Oripää
Kokko Hjalmar Heikinpoika 30.6.1879 Helsinki s
Kolehmainen Mauno Konrad Helsinki p
Kolehmainen Onni Aleksander 4.5.1894 Kymi
Kolsi Wihtori Matinp. 30.12.1891 Vehkalahti
Kondratjev Mihail 20.10.1889 Aunus
Konokov
Konstantinov Ivan Ivanovitš
Kopkin Vasili
Koponen Toivo Helsinki
Korhonen Aatami 6.10.1883 Helsinki s
Korhonen Antti Alarik 21.12.1888 Karjaa
Korhonen Herman 15.9.1880 Helsinki e
Korhonen Rauha 31.8.1899 Vihti
Korhonen Tuomas Kustaanp. 19.12.1866 Helsinki s
Korjev Nikolai
Korobotškin Nikolai Pavlovitš
Korpela Toivo Johannes Kaaponpoika 24.1.1887 Oulainen
Korpi Karl Albert 9.8.1876 Helsinki p
Kortelainen Juho Tahvonpoika 8.10.1876 Helsinki s
Korttinen Hjalmar Sakarianpoika 18.5.1883 Porvoo mlk
Korvensyrjä Juho Maurits 8.2.1874 Uskela
Koskenheimo Alfred Hjalmar 2.4.1885 Turku
Koskenniemi Kalle Rudolf 6.8.1897 Teisko
Koski Aino Aleksandra Kallentytär 12.7.1896 Iitti
Koski Armas Tuomaanpoika 9.3.1897 Vehkalahti
Koski Karl Vilhelm 3.5.1856 Helsinki p
Koski Lanne Vihti
Koskinen Frans Artur Mangnuksenpoika 31.10.1900 Orimattila
Koskinen Johan Gustaf 20.6.1871 Helsinki s
Koskinen Johannes Alexander 24.6.1897 Turku
Koskinen Juho Alfred 13.2.1880 Akaa
Koskinen Juho Alfreed 26.3.1862 Lahti
Koskinen Kaarle Emil Kaarlenpoika 6.5.1875 Pirkkala
Koskinen Kaarle Nestor 25.9.1870 Vihti
Koskinen Kaarle Vihtori 12.2.1889 Lappi TL
Koskinen Kaarlo 30.8.1877 Helsinki p
Koskinen Karl Kustaa 15.12.1857 Nurmijärvi
Koskinen Karl Viktor 22.3.1863 Helsinki p
Koskinen Valto Wilhelm 28.10.1891 Helsinki s
Koskiranta Paavali Ferdinand 1875 Nakkila
Kottelin Axel Bruno 26.9.1891 Tammisaari
Kovanen Topias Matinp. 21.8.1862 Tampere
Krasnov Jakob
Krasnov Mikael
Krenström Albert
Kronqvist Gustaf Ernfrid 30.1.1892 Helsinki sr
Kruth Vihtori 15.1.1872 Espoo
Kudrin Ivan Pietari
Kuivalainen Pekka Antinpoika 13.7.1875 Helsinki p
Kujanpää Frans Iisakki 24.3.1886 Karjalohja
Kulikov Fjodor Maksimovitš
Kulovaara Emil Rudolf Josefiinanpoika 23.11.1891 Hyvinkää
Kurki Petter Eerikinpoika 30.4.1890 Helsinki p
Kurnikov Ivan Pietari
Kursakov Nikolai Pietari
Kuusisto Jalmari Aleksanteri 13.2.1887 Helsinki
Kuusisto Johannes 14.12.1883 Karkku
Kuusisto Kaarle Fredrik 9.10.1874 Uusikaupunki
Kuusman Vilho Kustaa Kustaanpoika 24.3.1891 Kokemäki
Kuvaja Kalle Valdemar 1889 Nurmes
Kuzmin Sergei Pietari
Kyllönen Esko Wihtori 1887 Oulu
Kyllönen Frans Jakob 8.11.1874 Helsinki p
Kylmänen Heikki Juhonpoika 9.3.1885 Paavola
Kyläkangas Oskar Rikhard 10.11.1879 Noormarkku
Käcklund Gustaf Emil 7.8.1872 Helsinki pr
Kärki Kaarle Maksiminus 7.2.1895 Köyliö
Kärkkäinen Olli Heikki Aleksanterinpoika 17.6.1894 Pyhäjärvi OL
Kärkkäinen Otto Vilho 26.6.1880 Karjalohja
Kääriä Viktor Matinpoika 1885 Virolahti
Könni Kalle Oskar 25.10.1895 Urjala
Könsä Oskar 28.12.1872 Urjala
Laak Kalle Juho 15.8.1894 Iisalmi mlk
Laakkonen Kalle Kustaa 28.1.1887 Helsinki e
Laakso Frans Oskar 29.4.1876 Säkylä
Laakso Karl Fredrik 20.4.1884 Helsinki p
Laakso Karl Oskar 3.4.1875 Vihti
Laakso Karl Rudolf 16.2.1894 Turku
Laakso Otto Alfred 17.5.1882 Sipoo
Laakso Otto Jalmari 10.8.1889 Paimio
Laakso Yrjö 29.12.1892 Längelmäki
Laaksonen Aksel Viktor 20.7.1879 Muurla
Laaksonen Edvard Vilhelminpoika 28.7.1889 Helsinki s
Laaksonen Emil Erhard 8.1.1898 Mäntsälä
Laaksonen Frans Aksel 26.3.1884 Vihti
Laaksonen Vihtori Kallenpoika 26.2.1878 Helsinki s
Laaksonen Viljo Aleksanteri 17.8.1896 Säkylä
Laaksovirta Fredrik Frans Gideon Severin 10.9.1880 Helsinki p
Laamanen Antti Kallenpoika 24.4.1870 Helsinki p
Labbas Otto Gustaf Juhonp. 16.2.1892 Kymi
Lagerbom Arvo Simo Engelbert 27.10.1896 Porin Reposaari
Lagerström Arttur Aleksander Juhaninpoika 23.1.1894 Hanko mlk
Lagren Lemmes Heribert 4.4.1896 Tenhola
Lahdenperä Juho Kustaa 29.2.1880 Helsinki p
Lahti August Robert 22.3.1899 Vihti
Lahti David 1.2.1870 Helsinki p
Lahtinen August Vilhelm 4.7.1891 Helsinki e
Lahtinen Ernst Viktor 2.12.1898 Forssa / Tammela
Lahtinen Juho 24.12.1873 Hanko
Lahtinen Juho Juhonpoika 10.5.1878 Helsinki s
Lahtinen Juho Vilho 18.4.1897 Lappi TL
Lahtinen Kaarlo Kustaa 27.1.1866 Tuusula
Lahtinen Konstantin 16.2.1887 Helsinki
Lahtinen Vilho Verner 29.5.1885 Hämeenkyrö
Laiho Anton Taavinpoika 28.6.1890 Helsinki e
Laiho Erlanti Erlanninpoika 13.1.1884 Sääksmäki
Laiho Ivar Johannes 13.7.1895 Turku
Laiho Viktor E. Helsingin pitäjä
Laine Adolf Jaakonpoika 31.5.1880 Tammela
Laine Anders Gustaf Mäntsälä
Laine Johan Emil 1888 Helsingin pitäjä
Laine Johan Viktor 20.3.1878 Hyvinkää
Laine Johan Viktor 4.2.1892 Helsingin pitäjä
Laine Johan Villehard 3.3.1871 Helsinki s
Laine Juho Taavetinpoika 14.10.1880 Helsinki p
Laine Juho Vilhelm 4.7.1883 Turku
Laine Juho Wilhelm 6.6.1880 Turku
Laine Matti Emil 7.9.1881 Helsinki s
Laine Otto Jalmari 14.6.1896 Loppi
Laine Otto Manne Helsingin pitäjä
Laine Sulo Wilhelm 20.7.1895 Mäntsälä
Laine Väinö Aleksander 13.3.1900 Maaria
Lainela Ernst Johannes 15.2.1892 Perniö
Laitinen Aaro Aataminp. 14.5.1877 Helsinki e
Laitinen David Justinanp. 26.2.1873 Helsinki e
Laitinen Juho Elmeri 5.7.1898 Mäntsälä
Laitinen Kalle Elmer 18.9.1894 Helsinki s
Laitinen Kustaa 29.6.1860 Hyvinkää
Laitinen Lauri Ludvig 12.4.1896 Helsinki p
Laitinen Tuomas 29.10.1875 Ruotsinpyhtää
Lammi Nestor Tammisaari
Lampi Karl 21.8.1862 Helsinki e
Lampi Oskar Matinpoika 7.5.1872 Pirkkala
Lankinen Pekka 30.10.1881 Perniö
Lassila Frans Sigfrid 26.6.1878 Helsinki er
Lassila Väinö Arvid 5.5.1894 Pernaja
Latva August Vilhelm 15.12.1883 Helsinki p
Latvio Juho Aleksander 10.4.1872 Helsinki p
Laukkanen August 21.9.1887 Helsinki
Laukkonen Otto Erkinpoika 17.6.1888 Helsinki s
Lauren Johan Vilhelm 21.1.1880 Tuusula
Laurents Jalmar 25.10.1892 Vihti
Laurila Kalle 6.10.1878 Helsinki s
Lautanen Edvard Vilhenp. 24.11.1881 Ruovesi
Lautiainen Edvard 9.9.1882 Kotka
Lebedev Pavel Pietari
Lehikoinen Heikki Markunpoika 6.4.1865 Helsinki s
Lehmuksela Karl Viktor 22.4.1876 Helsinki p
Lehmus Karl Emil 3.5.1888 Pornainen
Lehti Sulo Armas 16.3.1892 Heinola
Lehtilä Kustaa Niilo 19.12.1898 Karinainen
Lehtimäki Eemil Arvi Juh.poika 22.2.1898 Köyliö
Lehtimäki Kustaa 15.10.1863 Köyliö
Lehtinen Aarne Emil 17.1.1893 Orimattila
Lehtinen Aksel Johannes 10.4.1890 Uskela
Lehtinen August Edvard 3.2.1877 Hyvinkää
Lehtinen August V. Helsinki p
Lehtinen Efraim Adolf 6.9.1869 Nurmijärvi
Lehtinen Emil Nikodemuksenp. 24.8.1888 Helsinki s
Lehtinen Emil Valfrid 9.10.1877 Lohja
Lehtinen Johan Vihtori Helsinki
Lehtinen Juho Helsinki p
Lehtinen Juho Wäinö 28.6.1889 Jaala
Lehtinen Kalle Julius 1.3.1879 Helsinki s
Lehtinen Kalle Vihtori 4.5.1879 Helsinki
Lehtinen Kustaa Iivari 1895 Nakkila
Lehtinen Siivo Vihtori 8.12.1889 Turku
Lehtinen Vihtori 17.12.1862 Pori
Lehtinen Väinö Matias 22.3.1884 Helsinki e
Lehtinen Wäinö Aleksi 5.9.1893 Hattula
Lehto Frans Emil 17.9.1896 Turku
Lehto Juho 15.12.1870 Urjala
Lehto Juho Jalmari 1889 Nakkila
Lehto Juho Kustaa 1887 Kemiö
Lehto Klas Vilhelm 11.4.1872 Helsinki p
Lehto Kustaa Adolf 26.4.1894 Masku
Lehtonen Heikki Arvid 29.6.1893 Hausjärvi
Lehtonen Johan Alfred 20.6.1877 Espoo
Lehtonen Johan Vihtori 1.3.1870 Helsinki p
Lehtonen Johannes 30.1.1876 Helsinki p
Lehtonen Lauri Henrik 26.10.1898 Helsinki p
Lehtonen Otto Amandanp. 28.1.1883 Helsinki s
Lehtonen Toivo Johannes 4.7.1899 Merikarvia
Lehtonen Vihtori Johannes 6.1.1896 Lappi TL
Leiman Ernst Erik 21.4.1853 Helsinki pr
Leimu Toivo Gustaf Aleksander 8.12.1888 Hämeenlinna
Leino Anders Herman 24.4.1890 Porvoo mlk
Leino Erik Valdemar 17.12.1887 Helsinki p
Leino Karl Fredrik 6.5.1880 Tuusula
Leinonen August Brynolf 16.8.1885 Karjalohja
Leinonen Kalle 18.9.1869 Ikaalinen
Leinonen Urho Aleksanteri 25.11.1891 Säräisniemi
Leitsa Martti Oskari Kallenpoika 19.6.1894 Sääksmäki
Leivo Kaarle Ivar Heikinpoika 11.8.1891 Maaria
Leivo Toivo Aleksander Aleksanterinp. 2.7.1896 Helsinki e
Lempiäinen Mikael 25.11.1869 Helsinki s
Lepistö Artur Adolf 20.5.1894 Salo
Leppä Aksel 2.7.1873 Helsinki p
Leppänen Aksel Edvard 21.2.1891 Helsinki p
Leppänen Artturi Fabian 31.8.1901 Teisko
Leppänen Heikki Helsinki
Leppänen Juho Eevanpoika 2.7.1860 Kärkölä
Leppänen Kalle Juho 13.9.1878 Kotka
Leppänen Martti August 11.11.1898 Tampere
Leppänen-Kaljala Kustaa Verner 29.7.1881 Köyliö
Lestelin Manne Kallenp. 12.3.1882 Helsinki s
Leverin Kalle Oskar Augustinpoika 1.1.1896 Loppi
Levitski Juri Adamovitš
Levola Kaarle Aksel 1895 Nakkila
Levänen Kalle Willehard 3.5.1887 Hausjärvi
Liikkanen Anton Tanelinpoika 16.8.1882 Miehikkälä
Liimatainen Johan Selim 22.6.1884 Sipoo
Lilja Juho Mikonpoika 19.10.1879 Pusula
Liljeblad Emil Julius 3.2.1872 Karjalohja
Liljeroos Kalle Eemil 15.7.1897 Virrat
Lillman Axel 24.4.1870 Siuntio
Lillman Evert 28.7.1898 Siuntio
Lind Gustaf Ferdinand 23.4.1858 Bromarv
Lind Karl Konstantin 27.1.1866 Helsinki s
Lind Lauri Fredrikinpoika 15.3.1881 Honkilahti
Lindberg Juho Joel 13.3.1893 Askola
Lindberg Lars Viktor 5.10.1866 Helsingin pitäjä
Lindberg Oskar Wilhelm 4.4.1891 Helsinki pr
Lindberg Väinö Valdemar 13.11.1891 Helsinki er
Lindblad August Wilhelm 3.4.1861 Helsinki er
Lindblad Juho Wilhelm 17.12.1874 Pori
Lindblom Arttur Vilhelm 1898 Askainen
Lindell Kaarle Emil 9.4.1866 Helsinki s
Lindell Kustaa Väinö 5.8.1889 Helsinki s
Lindfors Adolf Konstantin 7.10.1899 Helsinki s
Lindfors Emil Alexander 3.9.1875 Helsinki er
Lindfors Frans August 7.2.1890 Espoo
Lindfors Johan Fredrik 1.6.1887 Karjaa
Lindfors Viktor Leonard 23.7.1892 Porvoo mlk
Lindgren Arvid Alarik 24.10.1897 Uskela
Lindgren I. Inkoo
Lindgren Karl Hjalmar 24.7.1877 Pornainen
Lindholm Johannes Alfred 4.5.1879 Karjaa
Lindholm Lennart Wilhelm 28.9.1896 Turku
Lindholm Nestor Nikolai 1901 Nakkila
Lindholm Ragnar 15.2.1891 Kirkkonummi
Lindholm Viktor 26.2.1877 Helsinki p
Lindqvist Emil Mikael 30.9.1893 Mäntsälä
Lindqvist Karl Anton 18.12.1859 Hanko
Lindqvist Klas Henrik 24.2.1883 Vihti
Lindqvist Knut Alarik 30.7.1881 Inkoo
Lindroos Gustaf Robert 5.6.1873 Helsingin pitäjä
Lindroos Oskar Vilhelm 13.7.1891 Vihti
Lindroth Oskar Valdemar 24.9.1894 Helsinki p
Lindström Antti Jaakko 1878 Oulu
Lindström Emanuel 23.4.1873 Hanko mlk
Lindström Emil Viktor 8.4.1886 Vihti
Lindström Frans Viktor 16.8.1877 Helsinki
Lindström Fredrik Reinhold 17.7.1879 Helsinki sr
Lindström Gunnar Edvard 15.4.1889 Turku
Lindström Wilhelm Verner 6.3.1874 Pernaja
Lindwall Frans Ferdinand 19.8.1870 Inkoo
Lintunen Otto Alfred 24.4.1875 Lappeenranta
Lipplikas Johannes
Liukkonen Adam 2.11.1880 Kotka
Lobanov Andrei Nikolajevitš
Lonkainen Matti 14.4.1874 Värtsilä
Louhi Henrik Johan 12.4.1862 Vihti
Louhio Juho 10.7.1873 Kotka
Lugas Kustaa Helsingin pitäjä
Lundahl August Arthur Augustinpoika 25.10.1885 Lempäälä
Lundberg Isak Viktor 6.11.1866 Hanko mlk
Lundgren Algot Alarik Juhonpoika 24.5.1891 Turku
Lundström Juho Fabian 13.12.1860 Lappi TL
Luoma Kalle Kustaa 12.2.1881 Nurmijärvi
Lupunen Oskar 26.11.1886 Lapinjärvi
Lyhti Lauri E.
Lyly Emil Nikodemus 13.10.1880 Askola
Lyytikäinen Tobias Andersson 1.8.1863 Helsingin pitäjä
Långström Karl Johan 18.7.1880 Tammisaari mlk
Lähteenmäki Väinö Nikolai 4.10.1888 Hämeenkyrö
Löfgren Kustaa Lennart Kustaanpoika 13.12.1883 Tenhola
Lönnqvist August Ferdinand 20.9.1893 Porvoo mlk
Lönnqvist Gustaf Wilhelm 12.6.1862 Lohja
Lönnqvist Karl Edvin 14.8.1869 Pohja
Lönnrot Johan Henrik 10.6.1882 Porvoo mlk
Lönnroth Karl Adolf 21.5.1881 Helsinki s
Lönnroth Oskar Adolf 5.5.1862 Helsingin pitäjä
Mahlberg Johannes Alexander 4.9.1885 Lappee
Majalahti Johan Johansson 23.12.1862 Helsingin pitäjä
Malén Karl Johan 27.11.1865 Bromarv
Malin Emil Arvid 29.11.1890 Helsinki e
Malin Kalle Juhonpoika Artjärvi
Mallenius Karl Henrik 4.2.1881 Hyvinkää
Malm Emil Johannes Helsingin pitäjä
Malmberg Johan Heikki 2.6.1889 Sääksmäki
Malmberg Karl Vilhelm 5.6.1861 Hanko mlk
Malmberg Viktor Edvard 30.7.1873 Hanko mlk
Malmi Anton Antoninpoika 28.11.1864 Virolahti
Malmstén Karl Otto 3.11.1887 Vihti
Malmström Anders Wilhelm 8.3.1876 Espoo
Malmström Gustaf Adolf 22.3.1874 Espoo
Manninen Petter Johan 5.8.1868 Helsinki s
Marjamäki Antton William 4.4.1899 Noormarkku
Marjanen Väinö Vilhelm 22.8.1892 Vanaja
Markkanen Herman Helsingin pitäjä
Markkanen Kalle Viljam 22.1.1887 Helsinki p
Martelin Anton Emil 17.1.1888 Tammisaari
Martelin Enok Ferdinand 23.12.1881 Mustio / Karjaa
Martelin Verner Aleksanter 26.3.1887 Lohja
Martjanov Afoni Mihailovitš
Marttinen Juhana Jaakonpoika 13.4.1885 Lappee
Matomäki Frans Vihtori 2.5.1896 Noormarkku
Matomäki Kustaa Anshelm 23.4.1900 Noormarkku
Matomäki Yrjö Tapani 25.12.1897 Noormarkku
Mattila Helsinki
Mattila Aleksander Juhonpoika 4.5.1873 Tammisaari mlk
Mattila Juho Matinpoika 1874 Joutseno
Mattilainen Oskar William 26.10.1886 Helsinki e
Mattonen Oskar Edvard Emanuel 30.3.1888 Oulu
Mattsson Johan Fridolf 11.12.1870 Helsinki pr
Mattsson Johan Gabriel 15.10.1862 Helsinki pr
Matvejev Nikolai Aleksejevitš Pietari
Medvedev Aleksandr Nikolajevitš 1901 Pietari
Meike Nikolai
Melin Karl Henrik 24.9.1870 Orimattila
Mellin Valter Verner 13.6.1893 Espoo
Mennik Gustav
Merilahti Juho Harald 23.2.1893 Merikarvia
Meriluoto Arvo Vilhelm 1.12.1888 Helsinki s
Merisalo Kaarle Akseli 17.2.1885 Kauvatsa
Metsävuori Vihtori Simonpoika 17.9.1892 Helsinki e
Mettälä Kustaa Robert 26.6.1890 Tuusula
Michelsson Lauri Sakeus 23.8.1897 Iitti
Miekka Alfred Konstantin 27.9.1886 Helsinki sr
Miekka Juho August 31.10.1869 Lieto
Mielonen Toivo Johannes 21.2.1902 Helsinki s
Miettinen Heikki Paavo 15.7.1878 Helsinki
Miettinen Juho Antinpoika 27.5.1885 Pälkjärvi
Mihailov Nikolai Mihailovitš
Mihailov Pjotr Nikolajevitš
Mikkelinen Erhard Fredrik 1897 Viipuri mlk
Mikkelson Johannes
Mikkelsson Emil August 27.2.1892 Vihti
Mikkonen Emil 19.10.1874 Tuusula
Mikkonen Oskar 16.3.1887 Oulu
Moberg Karl Verner 19.3.1886 Helsinki pr
Moilanen Heikki Vihtori 6.10.1894 Oulujoki
Moisio Kustaa Vilho Fredrikinpoika 28.4.1891 Huittinen
Monni Juho David 13.10.1866 Helsinki e
Muhonen August Daavidinpoika 18.8.1895 Ruotsinpyhtää
Murto Kaarlo Paavo 30.9.1880 Pori
Mustonen Aleksander Eliaksenpoika 14.3.1871 Hamina
Mustonen August 1.3.1853 Helsinki s
Mustonen Robert Mikonpoika 12.6.1877 Paavola
Myllyoja Taave Malakias Wilhp. 4.1.1871 Mouhijärvi
Myrberg Johan Ilmari 19.11.1891 Vihti
Mäenpää Juho Vihtori 4.12.1870 Pöytyä
Mäkelä Karl Hjalmar 17.9.1879 Helsinki p
Mäkelä Viktor Lempäälä
Mäki Johannes Basilius 29.5.1883 Pöytyä
Mäki Matti Adiel Juhonp. 3.3.1886 Helsinki s
Mäki Taavetti Johannes Vihtorinp. 20.4.1899 Helsinki e
Mäki Vihtori Juhonpoika 29.1.1878 Ypäjä
Mäkilä Juho Simon Juhonpoika 1878 Nakkila
Mäkinen Aarne Johannes 7.6.1900 Turku
Mäkinen Aaro Werner 27.12.1898 Kauvatsa
Mäkinen Artturi Aukusti 12.3.1898 Hinnerjoki
Mäkinen Frans Vihtori Kustaanpoika 12.9.1891 Ulvila
Mäkinen Heikki Ville 17.6.1874 Pirkkala
Mäkinen Janne Hermanninp. 30.3.1888 Ruovesi
Mäkinen Johannes 24.12.1894 Ruovesi
Mäkinen Lauri Heikki 2.3.1899 Sääksmäki
Mäkinen Martti 25.3.1892 Lapinjärvi
Mäkinen Onni Juhonpoika 1.11.1890 Helsingin pitäjä
Männikkö Juho Kustaa 24.5.1879 Helsinki s
Männistö Frans Kustaa 1888 Nakkila
Männistö Johannes Heikinp. 26.8.1887 Tampere
Mäntylä Aukusti Joel Kustaanpoika 13.7.1883 Sääksmäki
Mäntylä Erkki Robertinpoika 7.2.1877 Kaarina
Mättölä Anton 11.9.1886 Helsinki
Määttä Juho Heikki Matinpoika 1896 Pielisjärvi
Nakari Johannes Elianp. 1887 Vehkalahti
Nefedjev Aleksei Mihailovitš
Nenonen Juho
Neronen Karl Gustaf 3.4.1866 Hanko mlk
Niemi Aksel Arvid Kallenpoika 21.12.1886 Helsinki e
Niemi Johan Henrik 17.12.1873 Helsinki p
Niemi Kustaa Aatunp. 19.4.1882 Tampere
Niemi Matti 19.5.1884 Pälkjärvi
Nieminen Aksel 5.2.1880 Naantali
Nieminen Emil 4.7.1886 Helsinki p
Nieminen Filip 5.5.1865 Nurmijärvi
Nieminen Frans Nestor 25.1.1877 Eura
Nieminen Gustaf 5.8.1889 Helsinki e
Nieminen Henrik Svante 10.6.1887 Kirkkonummi
Nieminen Karl August 29.9.1857 Helsinki p
Nieminen Konrad Helsingin pitäjä
Nieminen Kustaa Helsingin pitäjä
Nieminen Kustaa 26.4.1889 Helsinki
Nieminen Martti Edvard 19.11.1892 Halikko
Niinikangas Väinö Jooseppi Joopinpoika 15.12.1891 Forssa / Tammela
Niinivirta Josef Abraham 20.12.1886 Kiikala
Nikitin Semjon 3.2.1901 Pietari
Nikkinen Robert Erkinp. 9.8.1894 Hausjärvi
Nikolajev Aleksandr
Nikonen Kalle Vihtori 21.9.1899 Metsämaa
Nikulainen Mikko 20.2.1897 Elimäki
Nilsson Vihtori Aleksander 5.9.1887 Helsinki s
Nio Emil Taavetinpoika 19.5.1897 Valkeala
Niskala Matti 12.5.1862 Helsinki s
Nissinen Heikki Vihtori Aatunpoika 10.3.1880 Pirkkala
Noode Valdemar
Nordberg Karl Viktor 13.1.1868 Helsinki sr
Nordlund Väinö Alfred 8.2.1895 Pori mlk
Nordlund Väinö Frans Johannes 23.3.1900 Ahlainen
Nordman Frans Wilhelm 29.4.1878 Maaria
Nordman Gustaf Konrad 10.11.1872 Pohja
Nordström Juho Vilho 6.4.1862 Pori
Nordström Karl August 26.6.1884 Inkoo
Nordström Karl Wilhelm 17.7.1888 Lohja
Nukarinen Juho 28.1.1884 Helsinki s
Numfelt Gustaf Emil 12.5.1871 Helsinki pr
Nummelin Niilo Vihtori 15.12.1895 Noormarkku
Nummi Anton Juho 29.11.1885 Ulvila
Nummi Sulo Henrik 5.1.1900 Turku
Numminen Eevert Viktor 14.4.1898 Köyliö
Nurmi August 27.5.1877 Hausjärvi
Nurmi Frans Oskar Thomasson 26.1.1880 Helsinki s
Nurmi Kaarle Martti 23.12.1897 Uskela
Nurmi Matti Anshelm Kallenpoika 18.4.1882 Lohja
Nurminen Joel Antinp. 22.12.1865 Helsinki e
Nurminen Otto Wilhelm 6.4.1871 Tuusula
Nurminen Reinhold 9.5.1880 Loimaa
Nurro Eino Iisakki 7.2.1888 Kempele
Nurro Heikki 1882 Oulu
Nyberg Frans Harald 28.7.1886 Helsinki pr
Nyberg Frans Walfrid 26.9.1862 Inkoo
Nyberg Gustaf Edvard 12.3.1892 Tenhola
Nyberg Kalle 17.3.1856 Helsinki p
Nyberg Karl Edvard 8.9.1868 Hanko
Nybom Juho Viktor 11.2.1871 Tenhola
Nygård Karl August 23.2.1883 Espoo
Nyholm Frans Robert 9.3.1873 Pohja
Nyholm Frans Robert 27.3.1879 Siuntio
Nyholm Hugo Hjalmar 11.11.1897 Pernaja
Nyholm Johan Teodor 10.11.1886 Porvoo
Nyholm William Nikolai 8.11.1896 Hyvinkää
Nykänen Juho Aapelinp. 8.6.1876 Helsinki s
Nykänen Martti Aleksanteri 31.3.1897 Loppi
Nylander Mikko Juhonp. 21.8.1878 Tammela
Nyman Gustaf Ilmari 1.1.1899 Kirkkonummi
Nyqvist August Jalmar 18.9.1895 Nurmijärvi
Nyström Frans Viktor 3.4.1880 Porvoo mlk
Nyström Fredrik 24.7.1870 Vihti
Nyström Johan Bertil 27.2.1876 Helsingin pitäjä
Nyström Karl August 27.1.1872 Inkoo
Närtröm-Vuorio Axel Albert 10.11.1892 Pohja
Ojala Kalle Oskar 2.5.1889 Turku
Ojala Vilho 25.4.1863 Tyrvää
Ojamo August Valter 15.1.1882 Hausjärvi
Ojanen Kalle Fredrikinpoika 22.3.1895 Luopioinen
Ojanen Salomon Artur 7.5.1893 Helsinki p
Ojanen Väinö 29.6.1897 Mäntsälä
Ojennus Samuli Vihtori 27.11.1892 Sääksmäki
Ojuva Jalmar Juhonp. 12.1.1887 Kymi
Oksa Frans Vihtori Fransinpoika 20.11.1882 Harjavalta
Oksa Ivar Sakeus 14.1.1900 Maaria
Oksa Kaarlo Emanuel 19.11.1890 Terijoki
Oksa Oskar 16.10.1873 Helsinki s
Oksanen Juho Jalmari 27.4.1878 Lammi
Oksanen Lauri Elias Britanp. 22.8.1887 Vihti
Oksanen Otto 10.4.1888 Espoo
Oksanen Ville Aukustinp. 22.6.1897 Tampere
Oksman Taavetti Juho 1870 Kuopio
Olander Helsinki
Olander Karl Alexander 25.3.1874 Helsinki s
Olin Einar William 30.9.1888 Espoo
Olin Evert Kaarlenpoika 10.9.1890 Myrskylä
Olin Nestor Albinus 26.2.1890 Espoo
Ollila Artturi Arvi Aaponpoika 28.7.1887 Haukipudas
Olsson Aksel Bernhard 7.5.1881 Jokioinen
Oras Karl Fredrik 23.1.1883 Helsinki s
Orlov Sergei Pietari
Osin Nikolai Ivanovitš
Osoltš Artur Mihelevitš
Ottman August 28.1.1892 Kärkölä
Packalén Karl Wilhelm 29.4.1866 Helsinki er
Pahk Gustav
Paist Ambrosi
Pajarinen Nikolai 24.3.1889 Helsinki
Pakkala Juho Nestori Matinpoika 27.12.1889 Helsinki e
Pakkanen Vihtori Erkinpoika 1893 Vehkalahti
Palenius Nestor Willenp. 4.1.1875 Helsingin pitäjä
Palmgren Emil Rafael 30.11.1898 Mietoinen
Palmgren Nikolai Vilhelm Vihtorinpoika 2.5.1890 Lahti
Palmqvist Kustaa Kemiö
Palmroos Gustaf Emil 29.11.1873 Helsinki sr
Palmu Karl Emil 20.12.1891 Vihti
Palnov Mihail
Palonen Akseli Aleksanteri 4.6.1897 Pori
Paltta Kustaa 14.5.1883 Helsinki s
Parikka Frans Edvard 7.4.1873 Turku
Pavelson Martin
Pekonmäki Matti Uljaanpoika 11.5.1878 Miehikkälä
Pelkonen Kalle Petteri 1889 Oulu
Pellinen Aleksis Juhanp. 16.4.1888 Helsinki s
Pellonperä Joel Rikhard 1868 Parainen
Peltola Frans Viktor Taavetinpoika 29.6.1894 Helsingin pitäjä
Peltonen Filippus 25.10.1860 Hollola
Peltonen Kaarle Eemil 29.8.1892 Hämeenlinna mlk
Pensas Viktor Vilhelm Emanuelinp. 5.4.1875 Helsinki s
Penttilä Heikki Akseli 4.3.1888 Turku
Penttinen Jalmari Tobias 24.11.1884 Pietarsaari
Perho Aksel Edv. 8.7.1877 Nummi
Perttiläinen Väinö Asser 18.9.1889 Mäntsälä
Peräaho Matti Eeronp. 8.7.1881 Helsinki e
Pesonen Aukusti Pekanp. 15.1.1881 Helsinki e
Peterkoff Aksel Alex Siuntio
Petrov Ivan Savelovitš
Pettersson Bruno
Pietarinen Antti Juhonpoika 8.11.1882 Turku
Pietilä Johan Oskar Evaldinpoika 27.5.1893 Mäntsälä
Pihl Aksel Johannes Johan Vilhelminpoika 6.12.1898 Karjaa
Pihlajamäki Juho 19.11.1892 Honkajoki
Piispanen Elias 16.1.1889 Helsinki s
Pikkutupa Samuel Jalasjärvi
Pimenev Pavel
Pirinen Aatami 4.3.1866 Helsinki s
Pirinen Erik Wilhelm 14.9.1897 Haukipudas
Pirskanen Johan Henrik 10.7.1869 Helsinki s
Pohja Lauri Fredrikinpoika 17.7.1898 Kangasala
Pohjanlehto Sven Fredrik 18.6.1894 Ahlainen
Pohjavirta August Artturi 10.2.1885 Paimio
Poljakov Aleksandr Mihailovitš
Popov Dimitri
Potapov Jevgeni
Priha Hjalmar Matinpoika 21.12.1885 Helsinki e
Prohorov Aleksei Pietari
Prokofjev Anton
Puhakka Otto Evert Otonpoika 15.3.1898 Valkeala
Pursiainen Juho Paavo 1893 Oulu
Putaala Matti 15.1.1889 Helsinki p
Puttonen Aatami 7.1.1895 Helsinki s
Puttonen Arttur Julius 29.5.1894 Helsinki e
Puustinen Anselm Taavetinpoika 23.3.1895 Leppävirta
Pylvänen Kalle Vihtori 27.4.1869 Helsinki p
Pöntinen Johan Viktor 30.1.1885 Helsinki s
Pöyry Johan Nestor 26.12.1876 Helsinki s
Raelma Wille Erkinpoika 14.11.1872 Kalvola
Raidén Frans Oskar 20.3.1898 Porvoo mlk
Rainio Oskar Aleksander 6.8.1878 Piikkiö
Raita Otto 10.5.1871 Helsinki p
Rajala Aleksi Uljas 25.12.1899 Lohja
Rajala Frans Toivo Esko Robertinpoika 12.6.1896 Lavia
Rajala Kalle Erkinpoika 26.11.1882 Hauho
Ramfelt Johannes Richard 19.1.1890 Sipoo
Ramstadius Frans Otto 18.2.1865 Pomarkku
Rand Richard
Ranta Fredrik Jalmari 29.9.1884 Lohja
Ranta Karl Edvard 20.3.1878 Vihti
Rantakangas Herman 14.12.1868 Helsinki s
Rantala Aarne Konrad Mandanpoika 11.5.1889 Nastola
Rantala Emil Rikhard 10.4.1876 Hausjärvi
Rantamäki Juho Erkki 12.3.1885 Helsinki s
Rantanen Anshelm Adaminp. 1.4.1882 Helsinki e
Rantanen Evert Erhard 25.7.1892 Halikko
Rantanen Frans Edvard Fransinpoika 27.2.1892 Eurajoki
Rantanen Frans Viktor 1.10.1862 Loimaa
Rantanen Heikki Jalmari 20.12.1880 Tuusula
Rantanen Vilho Jalmari 5.5.1888 Keikyä
Rantanen Wieno Paavalinpoika 7.3.1896 Parkano
Ratta Otto 1871 Vilppula
Rauhanlaakso Niilo Eerik 22.7.1887 Merikarvia
Raunio Karl Viktor 12.3.1883 Lohja
Rautalin Frans Erkki Erkinp. 24.9.1884 Helsinki e
Rautavaara Väinö Aleksander 23.4.1888 Turku
Reijonen Evert Iisakinp. 11.3.1887 Helsinki e
Reinikka Heikki Kallenp. 28.10.1883 Helsinki e
Renvall Karl Oskar 12.9.1871 Helsinki e
Rettijev Stefan
Ridvall Johan Oskar 31.1.1894 Helsinki s
Riihelä Onni Antoninpoika 21.12.1890 Virolahti
Riihinen Kalle Nestori 18.12.1869 Punkalaidun
Riikkula Niilo Arvid Marianp. 5.12.1899 Tampere
Riipinen Antti Vilhelm Pekanp. 30.11.1881 Helsinki s
Riipinen Väinö Aleksander 23.11.1880 Helsinki s
Rikström Juho Kustaa 1899 Nakkila
Rinne Kaarle Johan 3.2.1882 Karjalohja
Rintala Eino Johannes 2.5.1898 Harjavalta
Rissanen August 1897 Kuopio mlk
Rissanen Bruno Aksel 29.11.1895 Helsinki s
Rissanen Evert Antinpoika 13.4.1893 Kotka
Ritala Väinö Kallenpoika 1.11.1896 Vehkalahti
Ritari Hjalmar Taavetinpoika 1.9.1898 Valkeala
Roikonen Otto Wilhelm Mooseksenp. 9.7.1868 Helsinki s
Roine Akseli 18.3.1875 Helsinki e
Roine Johan Oskar 15.5.1880 Nurmijärvi
Roine Karl Edvard 6.7.1871 Helsinki p
Roinila Viktor Isakinp. 27.3.1888 Helsinki e
Ronkanen Wilhelm Adaminp. 27.12.1876 Helsinki s
Roos Oskari Vilho 28.6.1893 Vampula
Ropponen Abel 1.1.1891 Joroinen
Rosendahl Johan Robert 7.9.1870 Pori
Rosenqvist Juho Reinhard 11.4.1857 Vihti
Rosnell Antti Nikolai 20.2.1895 Pöytyä
Rosnell Julius Richard 20.4.1887 Pori
Roth Gunnar Rudolf 5.6.1902 Sipoo
Rothsten Anders Gustaf 30.7.1882 Helsinki s
Rouvinen Klas Ferdinand 8.6.1862 Helsinki s
Ruoho Aksel Iivar 5.4.1893 Pori mlk
Ruoho Albert Alarik 5.9.1867 Mäntsälä
Ruoho Karl August 12.2.1876 Halikko
Ruoho Siivo Alarik 26.8.1896 Mäntsälä
Ruoho Ville 1868 Turku
Ruohoniemi Evert Teodor 19.9.1878 Helsingin pitäjä
Ruokonen Juho Robert Robertinpoika 25.1.1885 Yläne
Ruotsalainen Abel Petterinp. 2.1.1888 Helsinki e
Rusanen Johannes Ernst 11.2.1893 Oulujoki
Ruusunen Johan Oskar 25.10.1898 Mäntsälä
Ruusunen Juho Herman 25.4.1869 Tammisaari mlk
Ruusunen Karl Fridolf 7.5.1885 Helsinki e
Ryhänen Jalmari 24.2.1886 Joutseno
Råman Yrjö 28.7.1901 Helsinki p
Räsänen Antti Juho 26.3.1888 Helsinki s
Rönnberg August Immanuel 7.1.1881 Helsinki e
Rönnberg Edvin Edvard 13.10.1893 Espoo
Rönnberg Gustav Edvin 26.11.1901 Kirkkonummi
Saar Konstantin
Saarinen Emil Konstantin 3.6.1891 Helsinki
Saarinen Juho Heikki Juhonpoika 25.12.1881 Lohja
Saarinen Kustaa Adolf 21.9.1874 Loppi
Saarinen Viktor Aleksander 6.3.1884 Kuusisto
Saarinen Vilho Fabian 26.6.1865 Kärsämäki
Sadovski Jevdokim 27.6.1895 Pihkova
Sahlström Klaus Henrik 17.7.1888 Lohja
Saiho Anton 28.6.1890 Helsinki e
Sainio Gustaf K. 31.1.1872 Helsinki s
Sainio Juho Fredrik 31.12.1895 Lappi TL
Saksberg Matti Edvard 9.4.1886 Helsinki p
Saksinen Onni Aleksander 15.8.1882 Vihti
Salenius Karl Erland 18.6.1896 Mäntsälä
Salin August
Salin Karl Fredrik 31.1.1859 Helsinki pr
Salmenoksa Karl Henrik 22.8.1870 Helsinki e
Salmi Frans Hjalmar Vihtorinpoika 11.11.1883 Urjala
Salmi Johan Vilhelm 27.8.1875 Mäntsälä
Salmi Kalle Erland 27.7.1878 Loimaa
Salmi Väinö Jalmari 1.3.1889 Helsinki p
Salminen Aksel 27.2.1879 Helsinki s
Salminen Frans Juho 1.7.1866 Pori
Salminen Karl Ilmari 10.1.1898 Lahti
Salminen Kustaa Herman 3.7.1868 Vihti
Salminen Lauri Vihtori 14.7.1895 Lemu
Salminen Wilhelm 27.4.1880 Turku
Salminen Yrjö Rikhard Juhonp. 21.4.1891 Helsinki e
Salo August Hartunpoika 13.5.1882 Sääksmäki
Salo Johan Ferdinand 18.10.1882 Helsinki s
Salo Juho Viktor 4.9.1870 Helsinki
Salo Kaarle Johannes Erkinpoika 4.9.1892 Pälkäne
Salo Kaarle Kustaa 30.3.1868 Sääksmäki
Salo Otto Mauri 22.2.1869 Maaria
Salo Rikhard 6.2.1898 Mäntsälä
Salo Robert 14.3.1893 Helsinki
Salo Uuno Emil 15.12.1892 Tampere
Salo Vihtori Edvard 21.3.1894 Eura
Salomaa Enok Aleksanteri 10.9.1888 Mynämäki
Salomaa Frans Emil 30.8.1880 Pori
Salonen Hemming Alexander 25.5.1873 Turku
Salonen Herman Kallenp. 14.7.1886 Teisko
Salonen Juho Kustaa 25.3.1861 Pöytyä
Salonen Kalle Helsinki
Salonen Kalle Arvid 16.2.1900 Loimaa
Salonen Väinö Nikolai 11.12.1894 Pöytyä
Samarov Boris Pietari
Sampo Arvo Vilho 27.5.1891 Kaarina
Samuelsson Anselm 13.11.1852 Vihti
Sandberg Aaro Antoninpoika 1895 Vehkalahti
Sandberg Johan 14.1.1873 Espoo
Santaharju Iisakki Nikolai 18.9.1892 Noormarkku
Sarén Alma Maria 9.11.1898 Helsinki e
Sarin Frans Iivar Jaakonpoika 14.8.1896 Siikainen
Sarnit Paus Andrejevitsch
Savander Erik Viktor 21.5.1873 Tuusula
Savander Sulo Patrikki 1897 Tuusula
Saveljev Ivan
Savinov Aleksei
Schmelj August
Sederholm Gustaf Wilhelm 7.8.1884 Pohja
Selenius Einar Sigfrid 18.9.1896 Helsinki er
Selin Karl Arvid Arkadius 19.3.1885 Helsinki e
Selin Sulo Toivo 11.7.1891 Nurmijärvi
Semjonov Jefim Pietari
Sepp Jan
Seppo Kaarle Wiktor 21.12.1890 Pori mlk
Seppä Josef 1871 Loviisa
Seppälä Kaarle Heikki 28.5.1890 Helsinki s
Seppälä S. Tampere
Seppänen Arttur
Seppänen Juho Arvid 30.8.1882 Yläne
Sergejev Osip Ivanovitš
Setälä Frans Oskari Eerlandinp. 3.5.1866 Kauvatsa
Sievo Johan Fredrik 18.7.1875 Helsinki s
Silander Karl Konstantin 26.8.1866 Espoo
Silenius Otto Vilhelm 12.2.1879 Helsinki sr
Silfverberg Eino Johannes 10.12.1901 Pohja
Siljander August Vilhelm 12.8.1895 Helsinki e
Siljander Einar 15.6.1894 Helsinki p
Sillanpää Aleksi 20.2.1898 Lammi
Sillman Paavo Ruudolf Kallenp. 3.4.1900 Teisko
Siltala Emil Armas 1.5.1889 Hausjärvi
Simola Henrik 9.11.1865 Helsinki p
Sinervo Arvo Verner 17.2.1888 Pornainen
Sinisalo Hugo Adolf 8.7.1889 Mäntsälä
Sinisalo Leo Valeri 4.4.1892 Mäntsälä
Sinivaara Sulho Johannes 16.6.1895 Pori
Sireeni Karl Adolf 27.4.1879 Nurmijärvi
Sirén Emil Johannes 15.12.1879 Tuusula
Sirenius Henrik Johan 18.12.1871 Nurmijärvi
Sirola Antti Juhonpoika 28.12.1880 Sippola
Sirota Terenti
Sjöström Karl Ivar 20.8.1895 Siuntio
Skog Anton Edvard 20.4.1900 Siuntio
Sköld Karl Oskar 31.5.1883 Inkoo
Slukin Grigori Matvejevitš
Soini Johan
Soini Salomon 4.8.1885 Mäntsälä
Sokolov Nikolai
Sola Frans Isak Samulinp. 28.9.1877 Tampere
Spjud Harald 27.8.1888 Helsinki p
Starck Oskar Wilhelm 17.5.1865 Helsinki er
Steinfeldt Vladimir
Stenbäck Vihtori 24.5.1891 Kalvola
Stenholm Johan Viktor Erikinpoika 3.12.1872 Hanko
Stenman Kaarle Kristerinpoika 10.9.1879 Vanaja
Stordell Johan 11.7.1870 Lohja
Strand Arvid Aksel Klausinpoika 17.5.1897 Merikarvia
Strandberg Johan Arvid 23.4.1897 Kirkkonummi
Ström Gustaf Edvard 7.7.1872 Tenhola
Styr Ivar Wilhelm 17.12.1893 Helsingin pitäjä
Sugander Johan Eino 1898 Sääksmäki
Sugander Sulo Artturi 15.4.1897 Sääksmäki
Suihkonen Emil Villenpoika 17.6.1894 Suonenjoki
Sukin Konstantin
Sulo Juho Edvard 19.7.1885 Merikarvia
Sund Johan 10.6.1871 Helsinki s
Sundberg Axel Evert 14.7.1876 Hanko mlk
Sundell Kustaa Emil 6.4.1872 Vihti
Sundholm Frans Ferdinand 13.9.1883 Tammisaari
Sundholm Karl Viktor 10.2.1852 Kirkkonummi
Sundqvist Erik 29.12.1860 Helsingin pitäjä
Sundström Emil Edvard 2.11.1898 Perniö
Sundström Johan Alfred 12.1.1895 Kirkkonummi
Sundström Karl Gustaf Iisakinp. 12.4.1870 Helsinki e
Sundström Nestor 30.2.1894 Hartola
Suo Karl 7.10.1860 Helsinki e
Suoja August Viktor 3.5.1883 Nurmijärvi
Suomela Kustaa Wilhelm Heikinp. 11.5.1875 Tampere
Suomi Frans Vilho 19.7.1873 Pori
Suomi Oskari Nikanor 16.4.1896 Mäntsälä
Suominen Aarne Wilhelm 22.1.1901 Lieto
Suominen August Isakinpoika 1863 Alavieska
Suominen Henrik Villiam 7.2.1872 Oulujoki
Suominen Johan Reinhold 7.7.1878 Tenhola
Suominen Niilo 1900 Loppi
Suominen Vieno Erika 12.8.1898 Sääksmäki
Suominen Vihtor Aksel 2.5.1883 Yläne
Suominen Viktor Fabian Vihtorinp. 26.7.1877 Helsingin pitäjä
Suominen Vilhelmi Verner 3.5.1897 Loimaa
Suonpää Lauri Elias Kaarl.poika 5.7.1895 Köyliö
Sute Aleksander
Suur-Uski Martti Jeremiaanpoika 18.8.1887 Virolahti
Suuronen Oskar Jeremias 26.6.1882 Hartola
Suvanto Aksel Adrian 3.3.1892 Muurla
Suvanto Juho Verner 29.3.1892 Lappi TL
Svenblad Otto Wilhelm 31.5.1874 Tenhola
Sylvander Kaarlo Adolf 30.3.1891 Helsinki e
Syrjänen Uno Reinhold 4.12.1898 Porvoo mlk
Syväys Väinö Vilhelm 14.1.1888 Helsinki p
Söder Erik 26.3.1875 Espoo
Söderlund Anton Volmar 1895 Kemiö
Taavitsainen Tobias 7.8.1880 Helsinki s
Taavitsainen Vilhelm Paavalinpoika 5.4.1876 Helsinki p
Taivaltie Juho Paavali Annanpoika 17.6.1896 Kylmäkoski
Tallqvist Kustaa Albert 13.2.1875 Karjalohja
Tallqvist Reinhold 1887 Viipuri mlk
Talpiainen Edvard Jaakonpoika 8.6.1878 Raahe
Tamlander Arvo Aleksander 24.5.1896 Helsinki p
Tamlander Fredrik Nestor 12.9.1868 Lappi TL
Tammelin Hugo Hjalmar 25.8.1884 Helsinki p
Tammi Juho Rikhard Juhonpoika 28.2.1889 Pälkäne
Tammi Karl Hjalmar 9.10.1889 Pusula
Tammiluoto Kerttu Elisabeth 15.6.1897 Hausjärvi
Tamminen Adolf Emil 19.4.1884 Helsinki e
Tamminen Otto 2.4.1870 Helsinki s
Tamminen Vihtori 14.7.1878 Maaria
Tanhuanpää Aleksander 14.11.1886 Eura
Tanner Niilo Johannes 9.12.1898 Helsinki s
Tapper Väinö Vilhart 28.4.1894 Helsinki s
Tarkiainen Albin Antinpoika 19.2.1872 Helsinki s
Tarronen Aselm Helsinki p
Tarvainen Armas Heikinpoika 20.6.1889 Joroinen
Teinilä Petter Hermanninpoika 5.12.1879 Tyrvää
Tiensuu Aalto Mauri 15.1.1898 Noormarkku
Tikkanen Hjalmar August Augustinpoika 1.10.1888 Pyhäjärvi OL
Tiljander Petter Robert 29.6.1869 Helsinki er
Timofejev Jakov Prohorovitš
Toivonen Emanuel Evert 18.12.1863 Helsingin pitäjä
Toivonen Juho Gustaf 7.3.1870 Helsinki s
Toivonen Karl Edvard 27.10.1865 Helsinki e
Toivonen Rikhard Konstantin 27.10.1881 Helsinki s
Tola Kaarle Kustaa Anshelminpoika 30.3.1868 Sääksmäki
Tolpanniemi Johan Edvard 17.3.1876 Oulujoki
Torvinen Juho Heikki 6.1.1870 Helsinki s
Torvinen Taavetti 10.3.1881 Helsinki p
Trepov Trofim Pietari
Tšerbanov Vladimir Timofejevitš
Tuikkanen Evertti 1867 Oulu
Tujula Elias Juhonpoika 22.5.1875 Lappee
Tulla Lauri Alarik 24.5.1891 Helsinki p
Tuntematon 1895 Köyliö
Tuomi Aukusti Rikhard 22.2.1887 Kisko
Tuomi Viktor Emanuel 22.3.1873 Helsinki s
Tuominen Anselm 20.6.1884 Helsinki s
Tuominen Johan Kustaa Alfredinp. 19.4.1877 Helsinki e
Tuominen Juho Aukusti 13.5.1877 Lohja
Tuominen Wiktor Edvard 10.2.1891 Pertteli
Tuulos Emil Matias 7.8.1879 Helsinki s
Tähtinen Aukusti Vilho 15.8.1862 Tyrvää
Tähtinen Johan Teodor 26.1.1887 Helsinki p
Törrönen Johan Vilhelm 14.3.1887 Helsinki s
Ukkola Nestor Julius Tuomaanpoika Vehkalahti
Ukolov Aleksei Osipovitš
Uljanov Pavel
Upo Frans Nikolai 26.1.1897 Huittinen
Uusivuori Aapeli 19.3.1893 Helsinki s
Uuttera Nikolai 3.6.1885 Helsinki s
Vaahtera Vilhelm 17.2.1890 Helsinki e
Vaarasalo Kaarle 19.3.1864 Hausjärvi
Vahlberg Sulo Viktor 15.9.1898 Helsinki s
Vahter Hjalmar 11.11.1874 Hausjärvi
Vahtera Edvin 1.7.1884 Helsinki e
Vainio August Vilhelm 25.7.1876 Helsinki p
Vainio Emil 22.8.1888 Nurmijärvi
Vainio Frans Nestor 17.2.1880 Naantali mlk
Vainio Johan Valdemar 11.3.1890 Turku
Vakkari Toivo Viktorinpoika 15.12.1895 Sippola
Valbom Uno Aleksi Abarahaminp. 17.7.1895 Hämeenkyrö
Valin Oskari Helsingin pitäjä
Valkonen Aapeli 19.9.1878 Liljendal
Vallenius Herman Hermanninpoika 10.8.1870 Helsinki p
Vallenius Oskar Fritiof 28.5.1891 Helsinki p
Vallin Johan Edvard 24.2.1895 Vihti
Vallin Oskar Anshelm 20.4.1865 Porin Reposaari
Valo Berndt Vilho 20.12.1864 Lohja
Valo Klas Vihtori 29.10.1873 Vihti
Valtanen Kalle Nestori 28.3.1870 Tyrvää
Vana Saimi Armas Kaarlenpoika 18.11.1896 Orimattila
Varell Edvard Mattias Malakiaksenpoika 18.4.1880 Ulvila
Varonen Isak 1.7.1857 Helsinki s
Varonen Johan August 4.9.1884 Helsinki s
Vasiljev Aleksandr 12.2.1895 Pietari
Vasiljev Pjotr Pietari
Vauhkonen Abraham 5.11.1872 Helsinki s
Venho Otto Lauri 1896 Janakkala
Vepsäläinen Pekka 10.9.1880 Helsinki s
Vesslin Johan 22.6.1893 Tuusula
Vest Juha Oskar 5.7.1873 Karkku
Vesterberg Reinhold Vilhelm 20.3.1878 Helsinki s
Vesterinen Abel 24.9.1877 Helsinki s
Viberg Arthur Ferdinand 4.9.1887 Tenhola
Vickström Karl Fredrik 14.1.1887 Helsinki pr
Vienola Toivo Oskarinpoika 28.6.1894 Ikaalinen
Vigren Juho Oskari Juhonpoika 18.9.1883 Helsinki s
Viherkoski Karl Heribert 21.1.1882 Turku
Viitanen Vihtori 10.1.1881 Mäntsälä
Vikman Johan 1856 Helsinki
Vikman Petter Anderef 27.8.1883 Hausjärvi
Viksten Oskar 11.1.1875 Helsingin pitäjä
Vilen Elsa Anne 7.2.1901 Kotka
Vilén Feliks Taavetinpoika 1893 Vehkalahti
Vilenius Karl Albert 9.2.1885 Helsinki s
Viljander Nikolai 28.12.1862 Helsinki p
Viljanen Frans Eemil 30.12.1875 Köyliö
Viljanen Kalle Konstantininpoika 1873 Janakkala
Viljanen Ludvig Severin 30.10.1888 Pukkila
Villberg Antti Verner Vihtorinpoika 16.11.1897 Mäntsälä
Virén Juho Elias 26.8.1857 Helsinki p
Virolainen Abel 4.11.1864 Helsinki s
Virta Niilo Henrikki 30.5.1890 Vampula
Virta Paavo Jalmar 31.12.1899 Hausjärvi
Virtanen Aaretti 13.4.1886 Helsinki s
Virtanen Aret 4.11.1864 Helsinki s
Virtanen August 12.3.1896 Karjaa
Virtanen Benjamin 14.3.1868 Ylöjärvi
Virtanen David Edvard Helsinki
Virtanen Evald Oskar 8.4.1890 Jokioinen
Virtanen Jalmari 14.1.1898 Padasjoki
Virtanen Juho Ilmari 23.1.1892 Eura
Virtanen Kaarle Gunnar 24.4.1898 Helsinki p
Virtanen Kaarle Johannes 1900 Nakkila
Virtanen Kalle Einar 24.5.1895 Kirkkonummi
Virtanen Kalle Hemming 21.5.1895 Keikyä
Virtanen Kalle Kustaa 21.12.1889 Pertteli
Virtanen Karl Gustaf 7.1.1875 Helsinki s
Virtanen Karl Henrik 11.2.1877 Espoo
Virtanen Konsta 24.9.1873 Helsinki s
Virtanen Konsta Kallenpoika 1875 Virolahti
Virtanen Kustaa Edvard 19.5.1889 Ulvila
Virtanen Kustaa Werner Fredrikinpoika 1.11.1899 Hauho
Virtanen Lauri Aaron 4.1.1889 Vahto
Virtanen Nestor Anselm 1.3.1891 Yläne
Virtanen Niklas 22.2.1880 Helsinki s
Virtanen Robert Helsinki
Virtanen Svante Emanuel 21.3.1881 Rauma
Virtanen Teodor Severin 29.12.1884 Sipoo
Virtanen Toivo Aleksanteri 8.1.1891 Helsinki s
Virtanen Verner August 17.8.1896 Uskela
Virtanen Viljo Arthur 17.6.1899 Kärkölä
Vjatkin Vasili Matvejevitš
Vladimiroff Nikolai 15.12.1895 Helsinki
Voganov Ivan Grigorjevitš
Voima Sulo Jaakoppi 22.11.1899 Helsinki s
Vormisto Erland 1888 Messukylä
Vorontsov Nikolai Semjonoviš
Vuori Jaakko Heino 23.7.1891 Pusula
Vuorimaa Jaakko Helsinki
Vuorio Johan Anton
Vuorio Teodor Aleksander 6.7.1892 Helsinki s
Vyhtinen Urho Kaarle 15.8.1894 Koski TL
Välke Gustaf Adolf 28.2.1865 Helsinki s
Väänänen Paavo Petterinpoika 19.10.1887 Helsinki e
Wahlström Emil Gustaf 8.3.1885 Pyhtää
Wallin Heikki Fabian 9.8.1875 Messukylä
Wasara Gustaf Emil 31.3.1861 Helsinki e
Wass Viktor Johannes 17.6.1899 Helsinki s
Wasström Gustaf Rafael Kustaanpoika 13.1.1895 Tammisaari mlk
Weckman Otto Edvard 14.3.1870 Vihti
Wennerberg Adolf 25.10.1861 Hyvinkää
Wernersson Johan Wilhelm 16.10.1885 Siuntio
Wesalainen Antti Johan 16.9.1866 Helsinki e
Wesslin Vihtori 30.12.1891 Porvoo
Westerberg Johan Konstantin 13.9.1887 Porvoo mlk
Westerholm Axel Heribert 11.4.1888 Tammisaari
Westerholm Karl Fredrik 15.6.1852 Hanko mlk
Westerholm Oskar Sigfrid Vilhelm 19.1.1896 Hanko mlk
Wid Albert Alexander 27.10.1900 Hanko mlk
Wigrén Frans Hjalmari 1.1.1889 Turku
Wikberg Axel Arvid 9.2.1891 Hanko mlk
Wikman Axel Maurits 27.10.1889 Mustio / Karjaa
Wikström Erik Johan 21.1.1875 Espoo
Wilén Karl Wilhelm 8.11.1875 Helsingin pitäjä
Wilenius Otto Hjalmar 25.4.1895 Helsingin pitäjä
Willberg Edvard Teodor 28.7.1875 Helsinki pr
Willberg Karl Albert 28.3.1896 Hausjärvi
Wirolainen Gustaf Alexander 22.1.1890 Espoo
Witikainen Erik Akselinpoika 13.4.1884 Lappeenranta
Wuokko Johannes Evert 18.5.1885 Lieto
Wuorenpää Karl Niklas Eerikinp. 8.8.1861 Helsinki e
Wuorimaa Johan Aksel 23.3.1887 Vihti
Wuorinen Kustaa Oskari 26.7.1860 Punkalaidun
Wuorinen Matti Leanderson 24.4.1879 Pohja
Wäätänen Kalle 18.12.1872 Helsinki s
Ylén Jalmar Viljam 9.10.1898 Maaria
Ylikoski Juho Jalmari 5.3.1893 Pomarkku
Åberg Valfrid 15.12.1889 Kirkkonummi
Åfelt Karl Henrik 4.5.1886 Helsinki sr
Åkerman Viktor Verner 1.1.1891 Porvoo mlk
Ålander Aleksander 12.9.1878 Helsinki s
Öberg Feliks Viktor 6.3.1888 Helsinki s
Öhman Johan Adolf 6.5.1893 Sammatti
Örnberg Gustaf Adolf 26.4.1885 Vihti
Österberg Karl Adam 13.2.1896 Tammisaari mlk
Österlund Gustaf Richard 20.1.1897 Piikkiö
Österlund Johan Alfred 13.8.1869 Hanko mlk
Östman Jakob Julius 12.4.1860 Helsinki er


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi