Suomen sotasurmat 1914-1922
Suomen sotasurmat 1914-1922 Suomeksi På Svenska In English

Vuosina 1914-22 sotaoloissa surmansa saaneiden nimitiedosto

Avattu 5.3.2002 ja päivitetty 19.5.2004
Hae henkilöä klikkaamalla tästä >>

Hameenlinnan vankileiri

Sukunimi Etunimi Syntymäaika Kirjoillaolokunta
Aakula Pentti 7.1.1894 Turku
Aalto Arvo Oskar 12.5.1900 Huittinen
Aalto Frans Eemil 15.8.1881 Harjavalta
Aalto Juho Emil 19.11.1885 Helsinki p
Aalto Juho Mateus 18.6.1897 Sääksmäki
Aalto Kalle Herman 17.10.1894 Kiikka
Aalto Kasperi 23.11.1881 Punkalaidun
Aalto Kustaa Simuna 5.1.1880 Ulvila
Aalto Nestor 3.7.1884 Turku
Aalto Oskar 7.2.1886 Urjala
Aalto Sulo Jalmari 28.5.1886 Kiikka
Aalto Viktor 1.2.1887 Koski HL
Aalto Väinö 1.6.1888 Hausjärvi
Aalto Väinö Oskari 5.7.1887 Kiikka
Aaltonen Alldin Artur 29.1.1883 Pohja
Aaltonen Antti Arvid 17.1.1903 Alastaro
Aaltonen Frans 1.3.1877 Espoo
Aaltonen Frans Viktor 27.11.1863 Espoo
Aaltonen Hannes 29.12.1897 Turku
Aaltonen Hjalmar Willehartinp. 18.9.1884 Helsinki e
Aaltonen Iisak Nikolai 27.12.1869 Ulvila
Aaltonen Joh. Aug. 29.12.1897 Kaarina
Aaltonen Josef Johannes 21.12.1895 Raisio
Aaltonen Juha Vihtori 13.12.1880 Punkalaidun
Aaltonen Juho Jalmari 23.9.1899 Forssa / Tammela
Aaltonen Kaarle Jooseppi Kustanp. 28.12.1888 Hattula
Aaltonen Kalle Heikki 17.1.1873 Alastaro
Aaltonen Lauri Valdemar 30.7.1892 Kylmäkoski
Aaltonen Niilo Albert 30.10.1865 Hämeenlinna mlk
Aaltonen Nikolai Kustaanpoika 10.2.1882 Ulvila
Aaltonen Otto Arvit 31.1.1891 Renko
Aaltonen Stefanus Nikolai 1876 Nakkila
Aaltonen Toivo Nikolai 28.9.1899 Ulvila
Aaltonen Vihtori Edvard 11.7.1881 Rauma mlk
Aaltonen Väinö 1894 Hausjärvi
Aaltonen Väinö Ilmari 11.8.1898 Ahlainen
Aaltonen Väinö Johannes 19.1.1896 Hinnerjoki
Aaltonen Yrjö Johannes 25.11.1896 Rusko
Aarnio Verner 11.6.1886 Anjala
Aarnio Yrjö Johannes 23.6.1894 Turku
Aarola Eino Janakkala
Aavikko Karl Viktor 28.2.1884 Salo
Adenius Aukusti 4.1.1881 Pälkäne
Ahlberg Emil Vilho 21.8.1895 Tuusula
Ahlfors Frans Heribert 1.6.1870 Pori mlk
Ahlfors Johan Viktor 17.8.1880 Helsinki p
Ahlgren Karl Hemming Turku
Ahlgrén Hj. Gustaf Parainen
Ahllund Valfrid 21.10.1899 Luopioinen
Ahlroos Karl Fredrik 5.5.1886 Pernaja
Ahlstén Aukusti Juhonpoika 6.7.1874 Kalvola
Ahlstén Johan Oskar 24.12.1862 Urjala
Ahlström Johan Wilhelm 12.10.1877 Helsingin pitäjä
Ahlström Vihtori Jalmari 11.8.1897 Karijoki
Aho Asarias Heikinpoika 19.11.1869 Helsinki p
Aho Heikki Verner 20.5.1888 Punkalaidun
Aho Kalle August 14.2.1873 Punkalaidun
Ahokanto Eino Bernhard 3.2.1899 Helsinki p
Ahola Aadolf Albinunpoika 23.9.1876 Tuulos
Aholahti Aksel Albanus Antinpoika 24.5.1899 Oripää
Ahonen Juho Iivari 26.11.1898 Hauho
Ahtela Herman Aleksander 9.10.1890 Lohja
Ahtila Juho Evert Erkinp. 15.2.1876 Hattula
Airanne Eino Jalmari 26.8.1900 Turku
Aittamäki Kalle Joose 19.11.1896 Ypäjä
Alanen Hugo Edvard 25.8.1898 Kiikka
Alanen Lauri Johannes 29.9.1892 Ikaalinen
Alanen Lauri Malakias 4.8.1902 Maaria
Alanen Paavo August 5.7.1895 Kiikka
Alanko Mauno Akseli 15.12.1902 Loimaa
Alanne Johan Gustaf 5.3.1878 Lohja
Alen Antton Nikolai 18.3.1893 Ulvila
Alenius Frans Vihtori Adrianinpoika 3.11.1880 Ulvila
Alfving Ida Sofia 24.1.1902 Hyvinkää
Alho Alfred Willehard 29.4.1886 Humppila
Alhonen Väinö Jalmari 23.9.1886 Punkalaidun
Alikrouvi Abraham 6.12.1877 Urjala
Alin Frans Fredrik 28.6.1874 Keikyä
Allonen Juho Mikael Erlantinpoika 14.9.1889 Kuhmoinen
Alm Oskar Lauri 3.2.1898 Jokioinen
Ananen Otto Helsinki s
Andersson Arvo Heikki 6.2.1897 Kokemäki
Andersson Hemming 2.8.1862 Pohja
Andersson Kalle Tammela
Andersson Karl Fredrik 25.10.1895 Turku
Andersson Richard Joh. 1897 Kemiö
Andersson Väinö Alarik 27.5.1899 Pornainen
Antila Vilho Fredrik 19.1.1887 Hämeenkyrö
Antinpoika August 13.3.1879 Kylmäkoski
Anttila Kalle Vihtori 15.1.1880 Pöytyä
Anttila Paavo Rudolf 7.3.1894 Karkku
Arenius Aksel Arvid 21.9.1884 Hattula
Aro Alfred Brynolf 29.11.1897 Hämeenlinna mlk
Aro Arvid Kustaa 10.5.1891 Helsinki e
Aro Eino Jalmari 17.11.1889 Eura
Aronen Kustaa Nestori 8.6.1877 Ulvila
Arvonen Anshelm 18.4.1877 Punkalaidun
Arvonen Viktor Rikhard 2.10.1869 Ahlainen
Asplund Gustaf Ivar 22.8.1870 Tammisaari
Astrén Emma Henrika 3.10.1874 Helsinki e
Auer Karl Aleksander 20.9.1885 Helsinki s
Auer Otto Vilho Juhonpoika 9.12.1887 Kangasala
Aura Karl August 26.12.1874 Lohja
Auranen Arttur Vilhelm 31.1.1895 Askainen
Autio Karl Viktor 3.6.1898 Helsinki s
Backlund Johan Viljam 29.6.1899 Vihti
Barfianoff Nikita 1888 Hanko
Bastman Bruno Akilles 18.10.1898 Turku
Berg Jalmar William 28.10.1898 Lohja
Berg Wiljam 1899 Lammi
Birkman Kalle 1.9.1859 Turku
Björk Aron Alfred 21.6.1901 Turku
Björkengren Taavetti Annanpoika 5.1.1887 Hauho
Björkqvist Sulo Johannes Tampere
Björn Kalle Huittinen
Björn Niilo Robert 27.3.1895 Pori
Blomqvist Johan Nestor 23.2.1901 Tuusula
Blomqvist Kaarle Erkinpoika 3.5.1890 Kuhmoinen
Blyg Kalle 31.12.1901 Jokioinen
Boelius Frans Wilhelm 1.7.1894 Pori
Boelius Yrjö Alexander 14.2.1900 Helsinki sr
Bom Iivari Aleksander Vihtorinp. 2.5.1894 Forssa / Tammela
Bom Juho Viktor 13.1.1877 Helsingin pitäjä
Boman Juho Heikki 19.9.1900 Tuusula
Bong Aarne Johannes 28.2.1896 Nummi
Both Johan Volmar Nikolai 22.10.1892 Halikko
Brander Yrjö Lauri Kallenpoika 8.10.1903 Tottijärvi
Bredenberg Anton Anselm 24.4.1899 Hanko
Brunnila Jaakko Teanhard 10.9.1898 Vampula
Brusila Joose Oskarinp. 7.12.1895 Forssa / Tammela
Brusin Alfred Wilhelm 24.6.1880 Tammela
Bränfors Oskar Eevert 6.9.1901 Noormarkku
Cederqvist Vihtori Jalmari 27.9.1897 Rauma
Dahlbom Väinö Valfrid 1896 Vampula
Dahlbom Väinö Viktor 9.5.1897 Tuusula
Dahlgren Aug. Karjalohja
Dahlman Karl Gustaf 16.4.1864 Helsinki p
Dufva Väinö Armas 3.9.1898 Helsinki p
Dunder Yrjö Jalmari 23.4.1898 Ulvila
Ehrling Urho Juho Kustaanpoika 21.9.1896 Kuhmoinen
Ek Johan Rudolf 30.1.1898 Lohja
Ek Juho Loimaa
Ek Yrjö Evald 21.4.1900 Halikko
Ekblom Verner 15.1.1880 Pori
Ekholm Elis Magnus 1892 Kemiö
Ekholm Heikki Juhonpoika 16.9.1884 Sääksmäki
Ekholm Karl Gustaf 19.1.1881 Karjaa
Eklund Juho Edvard 17.3.1853 Ulvila
Eklund Lauri Vihtori 14.6.1899 Hämeenlinna
Eklund Sigurd Ferdinand 12.6.1900 Espoo
Eklund Toivo Nikolai Kaarlonpoika 17.1.1897 Ulvila
Eklund Viktor Johannes 27.6.1896 Lohja
Eklöf Juho Jalmari 24.9.1897 Eurajoki
Eklöf Mikko 20.10.1884 Turku
Ekman Juho 7.6.1872 Iitti
Ekman Kaarlo Freedrik 23.1.1901 Ulvila
Ekström Lauri Einari 10.8.1899 Pyhäjärvi UL
Eld Kalle Kustaa 8.3.1888 Hausjärvi
Elo August 21.1.1866 Sääksmäki
Elo Fredrik Nestor 28.2.1895 Ahlainen
Elo Johan Wilhelm Lohja
Elo Oskari Edvard Juhonpoika 31.7.1886 Kullaa
Elo Väinö Johannes 14.5.1899 Ulvila
Elomaa Frans Juho 19.12.1886 Rauma
Elomaa Johan Hauho
Elomaa Johan Henrik 25.12.1889 Hanko
Elomaa Tuomo Johannes 6.8.1887 Ahlainen
Eloniemi Väinö Johan 18.4.1894 Helsinki s
Eloranta Kalle Villehard Oskarinpoika 4.11.1886 Eurajoki
Eloranta Karl Nakkila
Eloranta Wilho Henrik 6.4.1894 Kokemäki
Elsinen Samuli Heikki Tanelinpoika 28.12.1884 Helsinki p
Enberg Ragnar Koski HL
Enbäck Vilho Aleksi 30.12.1897 Tyrvää
Engman Kaarlo Emil Nummi
Engman Kalle Henrik Kalvola
Engström Kaarlo Helsinki
Enqvist Emil Oskar Helsingin pitäjä
Enqvist Hjalmar Valdemar 7.12.1896 Helsingin pitäjä
Enqvist Hugo Rikhard 6.4.1879 Forssa / Tammela
Enqvist Juho Kustaa Juhonpoika 7.10.1896 Pälkäne
Enqvist Karl Gunnar 16.3.1901 Helsingin pitäjä
Enqvist Uuno Artturi 22.8.1900 Karinainen
Erikson Joh. Emil 3.4.1892 Karjalohja
Eriksson Lars Rafael 6.5.1894 Helsinki er
Eriksson Otto Hjalmar 15.11.1882 Lempäälä
Eriksson Valter Vitalis 13.2.1888 Pornainen
Eriksson Väinö Turku
Eriksson Väinö Viktor 10.8.1895 Vihti
Erkkilä Artturi Johannes 25.7.1897 Merikarvia
Erkkilä Erland Mikael 12.9.1889 Ypäjä
Erkkilä Martti 1899 Nakkila
Ernval Aarne Julius 1890 Alastaro
Eskolin Aarno Johannes 24.2.1897 Pohja
Exelius Axel Bernhard 4.4.1877 Espoo
Fahlén Oskar 11.5.1874 Espoo
Falk Karl Hj. 19.9.1896 Tuusula
Fallström Frans Bernhard 24.8.1879 Helsingin pitäjä
Filppula Frans 18.5.1882 Noormarkku
Finer Yrjö Edvard 8.11.1900 Pyhäjärvi UL
Fingerroos Frans Nikeforus Hiittinen
Fisk Juho Laine Nestorinpoika 23.5.1887 Kauvatsa
Fjäder Volmar Toivo 5.4.1900 Helsinki sr
Flykt Johan Edvard 24.6.1889 Espoo
Flykt Johannes Kallenpoika 21.9.1890 Lempäälä
Fonsell Kalle Juho 24.7.1902 Ypäjä
Forsman Emil Iitti
Forsman Robert 6.4.1870 Helsinki s
Forss Kaarle Josef 30.1.1874 Kokemäki
Forsström Arttur Arvid 9.7.1899 Turku
Forsten Kustaa Oskar 29.3.1881 Eurajoki
Forstén Hjalmar Fredrik 10.12.1891 Tuusula
Fredriksson Aksel Johannes 20.5.1893 Maaria
Fredriksson Frans Edvard 5.8.1891 Merikarvia
Fredriksson Frans Wilhelm 17.11.1882 Pernaja
Fredriksson Kustaa Wilhelm 27.5.1897 Pori
Fredriksson Viktor Alfred 8.3.1898 Pernaja
Fredriksson Wäinö Fredrik 6.1.1900 Karuna
Fridell Väinö Aleksander 14.5.1900 Särkisalo
Frifelt Patrik 18.8.1900 Pori mlk
Friman Frans Pori
Friman Hilda Amanda 23.12.1894 Köyliö
Frisk Bror Magnus 13.8.1893 Parainen
Fält Emil Aleksander 28.7.1894 Tuusula
Färd Hugo E. Pyhäjärvi
Färd Juho Hugo 3.2.1877 Pori mlk
Gabrielsson Felix Turku
Galant Kalle Anatianpoika 1.9.1890 Pirkkala
Gestrin Kaarlo Akseli 5.1.1895 Ulvila
Glad Eino August 20.3.1900 Sääksmäki
Granberg August Mikael 25.9.1890 Helsinki p
Granberg Gustaf Hjalmar 19.4.1883 Helsinki sr
Granqvist Eino Alfred 8.4.1901 Elimäki
Grundesov Boris
Grå Lauri Eemil 22.2.1898 Ulvila
Grön Karl Gustaf 19.8.1878 Espoo
Grönberg Frans Urho 4.4.1900 Lappi TL
Gröndahl Johan Adolf 14.6.1899 Lohja
Gröndahl Väinö Fredrik 3.5.1895 Ahlainen
Grönholm Karl Richard 27.1.1898 Lohja
Grönlund Kaarle Juho 14.1.1872 Tampere
Grönlund Kustaa Oskar 21.12.1890 Eurajoki
Grönlund Otto Edvard 24.12.1893 Pernaja
Grönlund Wäinö Johannes 28.12.1895 Noormarkku
Grönroos Anton Nikolai 28.2.1878 Pori
Grönroos Einar Wilhelm 6.12.1892 Lohja
Grönroos Juho Vihtori 20.5.1895 Noormarkku
Grönroth Oskar Huittinen
Grönvall Kalle Vihtori Kallenpoika 26.3.1886 Luopioinen
Gustafsson Edvin Emil 13.5.1888 Tuusula
Gustafsson Gustaf Robert 23.4.1871 Helsinki pr
Haanpää Fanni Elisabet 11.9.1892 Köyliö
Haanpää Henrik 14.5.1872 Pori mlk
Haanpää Hilma Sofia 20.3.1895 Kokemäki
Haanpää Juho 1892 Jalasjärvi
Haanpää Juho Kustaa 7.6.1882 Kullaa
Haanpää Niilo Verner Malakias 27.10.1899 Ahlainen
Haapanen Emil Verner 19.8.1891 Kokemäki
Haapanen Ferdinand Verner 15.8.1889 Tyrvää
Haapanen Frans Jalmari 24.10.1899 Eura
Haapanen Juho Feliks Augustinpoika 18.5.1898 Kuhmalahti
Haapanen Karl Jalmari 28.10.1889 Mäntsälä
Haapasaari Paavali 16.3.1901 Punkalaidun
Haarala Kalle Kallenpoika 11.2.1894 Ruovesi
Haavisto Aino Aleksandra 5.4.1900 Punkalaidun
Haavisto Artturi Johannes 4.8.1892 Suodenniemi
Haavisto Juho Adam 23.12.1891 Karkku
Haavisto Juho Edvard Aleksanterinpoika 13.5.1899 Kangasala
Haavisto Juho Kustaa Juhonpoika 3.8.1895 Kangasala
Haavisto Kaarle Fridolf 2.12.1889 Sääksmäki
Haavisto Oskar Johannes 26.7.1901 Helsinki s
Haavisto Viktor Ludvig 31.3.1900 Lempäälä
Haavisto Wilhelm Juhonpoika 12.1.1871 Lavia
Hacklin Georg Martin 13.4.1900 Lohja
Hacklin Kustaa Armas 3.3.1900 Kisko
Hagner Väinö Fredrik 7.3.1901 Ulvila
Hagström Kosti August 27.3.1900 Halikko
Haikara Villiam 6.2.1896 Nastola
Haikkonen Antton 12.12.1884 Noormarkku
Hakala Eemil Aleksius 20.7.1884 Salo
Hakala Frans Jalmari 19.4.1891 Ulvila
Hakala Frans Vihtori 24.1.1872 Ulvila
Hakala Kalle Aleksi 17.7.1895 Vampula
Hakala Kalle Johannes 22.12.1886 Akaa
Hakala Kalle Vihtori 2.8.1886 Hämeenkyrö
Hakala Knut Feliks 1900 Ylöjärvi
Hakala Otto 12.4.1899 Urjala
Hakala Valdemar 7.2.1890 Akaa
Hakala Väinö Rikhard 16.6.1898 Jämijärvi
Hakamäki Juho Edvard 12.9.1898 Humppila
Hakanen Kalle Evert 16.9.1897 Punkalaidun
Hakanen Kustaa Robert 27.7.1899 Loimaa
Hakanen Martti Oskari 24.9.1899 Punkalaidun
Hakanen Wilho Yrjö 15.10.1864 Kauvatsa
Hakanpää Arvo Juhani 13.10.1900 Kiikka
Hakanpää Kalle 30.7.1891 Punkalaidun
Hakanpää Oskari Juhanp. 2.2.1892 Punkalaidun
Hakanpää Väinö Vihtori 15.8.1899 Eurajoki
Hakkola Yrjö Helsingin pitäjä
Hakulinen Matti 23.4.1894 Helsinki e
Halavisto Yrjö Oskar 14.4.1902 Ypäjä
Halkola Frans Aleksander 4.10.1895 Lempäälä
Halme Juho Vihtori 11.7.1882 Merikarvia
Halme Lempi Maria 21.12.1899 Ahlainen
Halmela Aleksis Fredrik 29.7.1900 Ikaalinen
Halminen Jaakko Herman 6.7.1877 Noormarkku
Hamberg Alfred 12.9.1869 Lammi
Hammar Hjalmar Albertinpoika 7.8.1895 Hauho
Hanava Kalle Kustaa Lovisanp. 27.4.1872 Helsinki s
Hannula Samuel Sääksmäki
Hapua Vihtori Juhonpoika 7.11.1895 Noormarkku
Harala Kaarle Viktor 30.12.1898 Alastaro
Harju Erland Kallenpoika 24.12.1861 Mouhijärvi
Harju Werner Jalmari 7.3.1901 Hattula
Harjula Kaarle Osk. 11.8.1899 Ahlainen
Harraa Hugo Jalmar 21.12.1901 Karkku
Hartonen Kaarlo 26.3.1888 Helsinki s
Hassel Frans Edvin 11.4.1897 Porvoo mlk
Hautalahti Juho Heikki Heikinpoika 17.8.1893 Töysä
Hauvala Johan Johanp. 13.2.1869 Helsinki s
Hauvala Lauri 11.5.1901 Helsinki s
Hedenström Jakob Volmar Alfons 28.4.1895 Turku
Hegrén Kalle Kallenpoika 20.9.1884 Luopioinen
Heikkilä Aleksander 18.9.1893 Urjala
Heikkilä Arttur Adolf 19.2.1899 Turku
Heikkilä Arvo Aapeli 23.8.1898 Merikarvia
Heikkilä Heikki Lauri 10.12.1885 Punkalaidun
Heikkilä Jalmar Rikhard 22.4.1899 Kaarina
Heikkilä Johan Kristian 24.2.1856 Hämeenlinna mlk
Heikkilä Juho Reetrik 1892 Oulu
Heikkilä Kalle Iivari 19.6.1879 Eura
Heikkilä Kalle Kustaa Eerikinpoika 26.11.1897 Luopioinen
Heikkilä Kalle Nestori 20.3.1885 Punkalaidun
Heikkilä Kustaa Aadolf 28.7.1896 Punkalaidun
Heikkilä Otto Wihtori 1877 Porvoo mlk
Heikkilä Väinö Vihtor 13.4.1899 Säkylä
Heikkinen Alma Maria Vihtorintytär 23.8.1891 Kiikoinen
Heikkinen Juho Vihtori 6.6.1884 Hausjärvi
Heikkinen Mikko Taavetinpoika 6.3.1894 Hyvinkää
Heikku Yrjö Fredrik 8.4.1901 Eurajoki
Heininen Toivo Antinpoika 3.7.1885 Helsinki s
Heino Fanny Matilda 7.7.1900 Ulvila
Heino Frans Toivo Fransinpoika 30.3.1888 Sääksmäki
Heino Heikki Kaarlenpoika 11.1.1871 Tyrväntö
Heino Kalle Iitti
Heino Kosti Ilmari 22.8.1899 Hämeenkyrö
Heino Lahja 6.6.1882 Pietarsaari
Heino Onni Nikolai 5.2.1901 Rauma
Heino Toivo 1892 Hauho
Heino Toivo Johannes 24.2.1890 Halikko
Heinonen Aarne Bernhard 10.9.1900 Turku
Heinonen Adolf Marianpoika 28.3.1881 Koski HL
Heinonen Albert Johannes 20.10.1900 Mustio / Karjaa
Heinonen Alvar Armas 26.12.1898 Angelniemi
Heinonen Bernhard Helsingin pitäjä
Heinonen Frans Nestori Juhonpoika 28.7.1896 Kullaa
Heinonen Frans Vihtori 24.3.1883 Rauma mlk
Heinonen Ivar Fredrik 21.8.1888 Turku
Heinonen Jalmari Vampula
Heinonen Johan Evert 11.1.1896 Piikkiö
Heinonen Kaarle Heikki Juhonpoika 15.1.1886 Pälkäne
Heinonen Kaarlo Kustaa Vilhelminpoika 8.3.1897 Luopioinen
Heinonen Kalle Johannes Helsinki
Heinonen Kalle Nestor 1900 Nakkila
Heinonen Kalle Oskar 21.11.1897 Huittinen
Heinonen Niilo Artturi 2.8.1895 Nousiainen
Heinonen Vihtori 26.2.1869 Urjala
Heinonen Vilho Iivari 25.8.1900 Huittinen
Heinonen Väinö S. 1890 Janakkala
Heippala Albert 8.11.1896 Tuusula
Heiskala Kaarle Tapani Tuomaanpoika 23.4.1887 Kiikoinen
Helander Arttur Valdemar 21.12.1886 Helsinki s
Helander Matti 9.9.1869 Pälkäne
Helander Sulo Edvard Juhonpoika 15.6.1901 Sääksmäki
Helander Väinö Vilhelm Heikinpoika 25.1.1888 Luopioinen
Helander Wilho Emil 27.3.1897 Urjala
Helén August Ilmari 10.5.1891 Helsinki p
Helenius Gustaf 10.11.1889 Lohja
Helenius Martti 30.6.1891 Perniö
Helenius Paul Alexander 2.10.1889 Turku
Helenius Rurik 28.6.1886 Turku
Helenius Uuno Johannes 2.9.1896 Orivesi
Helenius Viljo Viktor 14.1.1896 Pornainen
Helenius Wilhelm Jaakonpoika 5.4.1880 Somero
Helenius Yrjö Nikolai 29.1.1898 Maaria
Helin Armas August 8.9.1899 Noormarkku
Helin Erkki Viktor Henrikinp. 19.7.1881 Pori mlk
Helin Juho Gustaf Urjala
Helin Juho Jaakko 1888 Akaa
Helin Kustaa Eerikki Kustaanpoika 17.5.1889 Sääksmäki
Helin Kustaa Wilhelm 2.10.1874 Pori mlk
Helin Lauri 8.2.1893 Akaa
Helin Mauno Edvard 18.8.1898 Eura
Helin Vilho Yrjö Mikonpoika 26.3.1897 Lempäälä
Helinen Augusti Kustaanpoika 7.1.1875 Koski HL
Helle Herman Jaakko 22.7.1894 Kaarina
Hellgren Karl Viktor 21.3.1882 Lohja
Hellgrén Hugo Valfrid Kallenpoika 24.3.1903 Luopioinen
Hellgrén Lauri Fredrik Kallenpoika 6.1.1894 Luopioinen
Hellsten Aarne Axel 16.2.1898 Turku
Hellsten August Toimi 12.1.1898 Piikkiö
Hellsten Juho Villiam 25.9.1877 Karinainen
Hellstén August 23.5.1870 Sääksmäki
Hellstén Viktor Sääksmäki
Helmi Johan Kustaa 11.12.1878 Urjala
Helminen August Oskarinpoika 15.3.1889 Kylmäkoski
Helminen Frans Ferdinand 1891 Vampula
Helminen Kalle Konstantin Juhonpoika 21.5.1886 Kylmäkoski
Helminen Kalle Kustaa Joosepinpoika 1.2.1875 Sääksmäki
Helminen Kalle Vihtori 23.4.1887 Sääksmäki
Helminen Yrjö August 4.1.1898 Sääksmäki
Helve Oskar Engelbert 30.9.1890 Kaarina
Henninen Kalle Fredrik 24.2.1892 Loimaa
Henrikson Niilo Allan 6.12.1898 Kuusisto
Henriksson Aarne Wilhelm 1.5.1898 Lohja
Henriksson Kustaa Anselm 11.11.1865 Perniö
Henriksson Uuno Hjalmar 24.7.1897 Raisio
Henriksson Wilhelm Edvard 14.5.1893 Porvoo mlk
Hepomaa Kalle Aabeli 3.4.1894 Punkalaidun
Hermonen Väinö Janakkala
Herranen Sulo Simeon 12.9.1897 Perniö
Hienola Arvo Nikolai Nestorinpoika 31.3.1898 Kiikoinen
Hieta Heikki Edvard Willenpoika 22.4.1896 Kuru
Hieta Kalle Jalmari 13.10.1897 Punkalaidun
Hievanen Kalle Johannes 23.10.1893 Huittinen
Hiidenuhma Erik Jalmari 15.5.1883 Lohja
Hilander Iisak 25.10.1886 Huittinen
Hilander Oskari 16.7.1891 Huittinen
Hilden Juho Abrahaminpoika 22.9.1865 Kokemäki
Hilden Walter Anders Ludvig 23.2.1896 Helsinki p
Hildén Juho Eevert Juhonpoika 9.9.1883 Pälkäne
Hildén Lauri Walentin Villenpoika 14.2.1894 Pälkäne
Hildén Otto Johannes 17.3.1893 Tyrvää
Hiltunen Johan 4.11.1888 Turku
Hirvinen Albert 2.10.1867 Akaa
Hirvinen Armas 17.11.1888 Akaa
Hirvo Eero Wilhelm 15.12.1895 Hämeenkyrö
Hirvonen Juho Korpilahti
Hjort Aksel Harald 1.4.1891 Karuna
Hjorth Sixtus Alexander 6.8.1896 Turku
Hjärman Karl Lohja
Hoikka Lauri Anton 4.3.1902 Hausjärvi
Hokkanen A. 1895 Jämsä
Hokkanen Evert 7.7.1864 Urjala
Holm August William 12.7.1888 Sauvo
Holmberg Juho Emil 30.8.1891 Urjala
Holmberg Kalle 11.6.1889 Vaasa
Holmberg William Waldemar Alfred 16.1.1884 Vihti
Holmström Gustaf Edmund 5.10.1899 Inkoo
Holmström Karl Waldemar 13.6.1898 Siuntio
Hongisto Kalle Evert 9.9.1890 Mellilä
Honkanen Johan Viktor 14.12.1890 Rauma
Honkonen Kalle 25.10.1893 Huittinen
Hopeakivi Kalle Henrik 7.4.1902 Kiikka
Hopeakivi Urho Ilmari 11.7.1898 Kiikka
Hotti Oskari Helsinki
Huhdanmäki Oskar Nikolai 10.11.1897 Noormarkku
Huhdanranta Juho Vihtori Juhonpoika 1.9.1896 Kullaa
Huhtala Uuno 14.9.1897 Ulvila
Huhtamäki Onni Oskari Fransinpoika 26.12.1894 Ulvila
Huila Kalle Kustaa 30.5.1879 Köyliö
Huldén Kaarle Wihtori 29.9.1887 Hattula
Hurme August 21.10.1893 Forssa / Tammela
Hurme Henrik Viktor 4.1.1886 Turku
Hurttila Erkki Nikolai 17.5.1887 Säkylä
Hyrkäs Oskar Heikinp. 15.5.1888 Helsinki s
Hytönen Kalle 11.5.1867 Turku
Hyvärinen Johanna 8.11.1877 Valkeala
Häggberg Reino Alarik 6.5.1889 Pori
Häkkänen Johannes 1889 Helsinki
Hällberg Johan Axel 1.1.1877 Mustio / Karjaa
Hämäläinen Aukusti 2.7.1888 Siuntio
Hämäläinen Lauri 18.1.1896 Kauvatsa
Hämäläinen Toivo Juhana 16.11.1898 Helsinki s
Härkisuo Wäinö Vilhelm 10.6.1898 Kokemäki
Härmä Ernst Wiktor 24.12.1887 Turku
Hölttä Eemil 15.7.1898 Mäntyharju
Höylänen Kalle Vihtori 27.7.1861 Tyrvää
Höök Karl Albert 13.6.1866 Helsinki s
Iisaksson Kalle Oskari 1.6.1880 Sääksmäki
Ikala Juho Eevertti 8.1.1875 Tyrvää
Ikonen Johan Hjalmar 11.7.1896 Pornainen
Ilmanen Heikki Armas 16.2.1894 Halikko
Ilmanen Valter Henrik 9.9.1899 Turku
Ilomäki Lauri Nestori 15.8.1897 Punkalaidun
Ilomäki Oskar 24.2.1888 Sääksmäki
Iltanen Kaarlo Hektor 23.7.1878 Ulvila
Ilvander Kustaa 3.12.1868 Rauma mlk
Intola Teodor Tyrvää
Intonen Olivia Vilhelmiina 12.2.1899 Keikyä
Isaksson Verner Valdemar 8.2.1893 Sääksmäki
Isola Edvard Adaminp. 8.1.1876 Helsinki e
Isola Evert Helsinki
Isoniemi Leonard Rafael Taavetinpoika 23.1.1896 Kankaanpää
Isopere Jalmari Anshelmi 28.11.1899 Eurajoki
Isosaari Urpo Hemming 25.5.1896 Yläne
Jaakola Erkki 10.1.1892 Loimaa
Jaakola Frans Oskar 19.4.1895 Noormarkku
Jakobsson Verner Sääksmäki
Jakomaa Frans Sifferi 23.9.1882 Porin Reposaari
Jakonen Pentti Rikhard 7.2.1891 Kokemäki
Jalo Erik Alvar 15.5.1899 Piikkiö
Jalonen Herman Usko Heikinpoika 11.9.1897 Padasjoki
Jalonen Johan 13.2.1885 Turku
Jalonen Jooseppi Edvard 13.9.1899 Alastaro
Jalonen Lauri Aleksi 30.12.1893 Mouhijärvi
Jalonen Vihtori Albert Vihtorinpoika 19.9.1893 Eurajoki
Jalonen Vilho 9.10.1866 Tyrvää
Jalonen Villiam Tapani 25.12.1900 Punkalaidun
Jalovaara Rikhard Nikolai 1899 Mellilä
Jansson Karl August 1.9.1881 Uskela
Joensuu Matti Akseli 26.10.1900 Loimaa
Joensuu Nestori Roopertti Kallenpoika 27.3.1894 Kullaa
Johansson Frans Nikolai Helsinki
Johansson Heikki Oskar 1897 Sääksmäki
Johansson Jalmari 1892 Turku
Johansson Johan Adolf 24.6.1897 Akaa
Johansson Johannes Emil 27.4.1886 Helsinki p
Johansson Kalle Kustaa 30.8.1877 Eurajoki
Johansson Karl Emil Helsingin pitäjä
Johansson Karl Mikael 30.10.1899 Kaarina
Johansson Martti Vihtori 11.3.1898 Pori mlk
Jokela Aleksi Kallenpoika 2.9.1891 Humppila
Jokela Arvo Nikolai 3.11.1895 Humppila
Jokela Juho Juhonpoika 6.3.1849 Pälkäne
Joki Toivo Johannes 2.1.1892 Hämeenlinna
Jokinen Brynolf Albinus 28.9.1899 Punkalaidun
Jokinen Einar Emil 5.5.1902 Punkalaidun
Jokinen Henr. Juho 26.1.1891 Hattula
Jokinen Huuko Aapeli Juhonpoika 2.1.1899 Kalvola
Jokinen Juho 7.8.1870 Pori
Jokinen Kaarle Kustaa Severinpoika 12.3.1889 Pälkäne
Jokinen Kaarlo Joh. 3.5.1897 Kaarina
Jokinen Kalle 1879 Janakkala
Jokinen Kalle Alfred 11.3.1895 Hämeenkyrö
Jokinen Kalle August 27.11.1898 Hämeenkyrö
Jokinen Kalle Erland 4.8.1865 Loimaa
Jokinen Kalle Heikki 29.12.1887 Loimaa
Jokinen Kalle Nestori 6.4.1895 Kiikka
Jokinen Kalle Vihtori 31.5.1863 Humppila
Jokinen Kustaa Arvid 17.10.1897 Punkalaidun
Jokinen Leo 4.5.1898 Pori
Jokinen Matti Vilhonpoika 1.2.1900 Sahalahti
Jokinen Vilho Herman 18.2.1896 Tyrvää
Jokinen Väinö Johannes 17.11.1896 Vanaja
Jokinen Väinö Johannes 7.12.1887 Hämeenkyrö
Jokinen Wäinö Vihtori 15.2.1894 Hämeenkyrö
Jokinen Yrjö Kalle 5.3.1893 Tyrvää
Jokiniemi Iisakki Efraim 17.11.1887 Hämeenlinna mlk
Joutsen Kalle Vihtori 23.3.1885 Sääksmäki
Julkunen Elias Eliaksenpoika 2.10.1882 Muuruvesi
Juslin Edvin Turku
Jussila Kalle Fredrik 4.5.1873 Punkalaidun
Jussila Mauritsi 24.7.1874 Loimaa
Jusslin Otto Wilhelm 12.1.1889 Helsinki s
Juusela Kaarle August 31.7.1883 Hämeenlinna
Juutilainen Antti Antinp. 1.6.1884 Helsinki e
Juvonen Gustaf Henrikinp. 29.5.1880 Helsinki s
Juvonen Juho Valentin 25.6.1870 Sääksmäki
Järivinen Juho Luopioinen
Järnstedt Frans Nestori Nestorinpoika 2.9.1891 Kullaa
Järnstedt Kalle Niilo Isakinpoika 27.12.1896 Kullaa
Järvelä Edvart 6.3.1896 Pertteli
Järvenpää Kalle Verner 16.8.1902 Kokemäki
Järvenpää Taavetti Wilho 22.2.1872 Hämeenkyrö
Järvenpää Uuno Johannes 11.5.1894 Pomarkku
Järvi Eevert 18.9.1879 Huittinen
Järvi Johannes Juhonpoika 3.9.1866 Luopioinen
Järvi Juho Eevertti 30.12.1897 Vanaja
Järvinen Aadam Jalmari Aadaminpoika 22.9.1881 Luopioinen
Järvinen Aarne Eemeli 23.7.1901 Lieto
Järvinen Adolf Vihtori 17.10.1893 Eurajoki
Järvinen Aleksi 7.4.1887 Luopioinen
Järvinen Aleksi Juhonpoika 14.7.1890 Luopioinen
Järvinen Anna Maria 19.7.1902 Pirkkala
Järvinen Armas Anselm 27.9.1898 Halikko
Järvinen Atu 1859 Luopioinen
Järvinen Eino Alfred 7.12.1897 Tuusula
Järvinen Heino Valfrid Heikinpoika 12.9.1899 Luopioinen
Järvinen Hemming 3.7.1892 Hanko mlk
Järvinen Jalmari Stefanus Esaianpoika 16.8.1884 Luopioinen
Järvinen Johan Helsinki
Järvinen Johan Fredrik 24.6.1876 Urjala
Järvinen Joosef Juhonpoika 17.10.1871 Parkano
Järvinen Juho 20.8.1869 Pälkäne
Järvinen Juho Urjala
Järvinen Juho Jalmari 1.11.1883 Urjala
Järvinen Juho Jalmari 26.6.1897 Tammisaari mlk
Järvinen Kaarle 12.1.1878 Pälkäne
Järvinen Kaarle Vihtori Kaarlenpoika 6.5.1899 Pälkäne
Järvinen Kalle Juhonpoika 25.3.1887 Pirkkala
Järvinen Kalle Vihtori 1885 Janakkala
Järvinen Karl August 7.1.1894 Tuusula
Järvinen Kustaa Arvid 28.3.1886 Kaarina
Järvinen Kustaa Jalmari 21.5.1885 Loimaa
Järvinen Lauri Oskari 6.11.1898 Kylmäkoski
Järvinen Martti Filemon 21.6.1901 Kylmäkoski
Järvinen Oskar Kallenpoika 25.7.1871 Sääksmäki
Järvinen Otto Vilhelm Matinpoika 8.4.1883 Kuru
Järvinen Sven Salomo Matinpoika 30.7.1871 Lavia
Järvinen Taavetti Vihtori 21.1.1875 Akaa
Järvinen Uuno Armas 25.12.1887 Pori mlk
Järvinen Vihtori Kiikoinen
Järvinen Vihtori Anselm 31.5.1871 Hämeenkyrö
Järvinen Vihtori Arvid 28.12.1890 Loimaa
Järvinen Xenia Serafina Kristinant. 25.3.1883 Helsinki p
Järviö Ivar Jakob 11.12.1886 Turku
Jättinen Karl Johan 13.1.1871 Turku
Kahila Arttur Samuel 3.8.1890 Teisko
Kahila Juho Evert 30.9.1883 Hattula
Kaila Erik Adolf 26.9.1894 Turku
Kaitala Frans S. ?.11.1897 Kullaa
Kaivola Juho Kustaa Juhonpoika 13.6.1873 Luopioinen
Kajander Atte Johannes 4.11.1896 Tyrvää
Kajander Kaarle Robert 3.10.1860 Yläne
Kallela Anselm 21.8.1896 Pomarkku
Kallio Helsinki
Kallio Albert Waldemar 2.6.1899 Perniö
Kallio Frans Emil 30.9.1892 Karkku
Kallio Johan Vihtori 23.5.1860 Urjala
Kallio Johannes Aapelinpoika 22.2.1880 Hämeenkyrö
Kallio Kalle 4.10.1880 Humppila
Kallio Otto Johannes 5.3.1896 Karkku
Kallio Paavali 1.3.1900 Punkalaidun
Kallio Paul Edvard 26.1.1883 Kiikka
Kallio Samuli 11.8.1882 Loimaa
Kallio Taavetti Vihtori 20.2.1880 Hämeenkyrö
Kallioinen Juho Viljami 22.1.1897 Lammi
Kalliomäki Juho Erland 1.6.1879 Punkalaidun
Kalliomäki Juho Ferdinand 21.12.1893 Merikarvia
Kanerva Lauri 1902 Maaria
Kanerva Lauri Bernhard Kaarina
Kangas August Anshelm 9.3.1871 Turku
Kangas Heikki Bernhard 2.2.1870 Punkalaidun
Kangasniemi Kalle Kustaa 9.7.1895 Punkalaidun
Kangasniemi Salomon Valentin Nikolainpoika 30.7.1887 Jalasjärvi
Kankaanperä Kaarle Vilhelmi 13.1.1882 Karinainen
Kankaanpää Vilho Tapani Juhonpoika 26.12.1892 Kiikoinen
Kankainen Heino Vihtori Esaianpoika 5.12.1897 Luopioinen
Kankainen Nestori Willenp. 7.2.1880 Punkalaidun
Kankare Frans Vihtori 15.7.1892 Loimaa
Kankare Väinö Henrik 3.11.1893 Loimaa
Kannisto Frans 1895 Kokemäki
Kannisto Iisakki 25.1.1892 Loimaa
Kannisto Juho Nikolai 17.5.1883 Loimaa
Kanto Anders Ossian 1894 Maaria
Kantola Karl Julius 6.4.1878 Turku
Kantonen Eemil Einari 2.12.1898 Vampula
Kaplas Otto Edvard Williaminpoika 17.12.1890 Valkeala
Karbin Johan Ferdinand 28.12.1870 Tammisaari
Karell Ernst 10.10.1901 Ruotsinpyhtää
Kari Kaarlo Vihtori Fransinpoika 12.4.1892 Ulvila
Karikanto Oskari Edvard 31.5.1894 Helsinki p
Kariluoto Juho Fredrik Mikonpoika 31.10.1883 Forssa / Tammela
Karlsson Aarne Hilding 3.6.1898 Pernaja
Karlsson Emil Arvid 8.7.1899 Loimaa
Karlsson Emil Kallenpoika 22.4.1896 Helsinki p
Karlsson Hugo Herman 5.8.1900 Hämeenlinna
Karlsson Isidor William 9.12.1898 Perniö
Karlsson Karl August 8.10.1885 Maaria
Karlsson Karl Oskar 5.4.1868 Pernaja
Karlsson Karl Viktor 17.5.1902 Nurmijärvi
Karlsson Lauri Akseli 5.4.1895 Sääksmäki
Kaskela Tuomo Niilo Antero 6.12.1899 Tyrvää
Kaski Matias Kallenpoika 28.10.1880 Pori mlk
Kataja Kaino Kristian 20.11.1899 Kaarina
Kataja Yrjö Fredrik 1896 Nakkila
Katajamäki Herman 30.10.1870 Karkku
Katajisto Johan Helsinki
Katava Kustaa Maurits 18.9.1877 Paimio
Katavisto Aarne Valter 11.6.1899 Punkalaidun
Katila Arvo Johannes 6.10.1902 Kokemäki
Kaukonen Niilo Johannes 20.6.1895 Kiikka
Kaunismaa Kalle Vihtori 29.9.1883 Tampere
Kaunisto Viljo Eemil 30.12.1899 Huittinen
Kaunonen Aleksi Heikki Kallenpoika 20.9.1875 Sääksmäki
Kaunonen Juho Kustaa 19.12.1866 Loimaa
Kauppi Yrjö Nikolai 15.2.1902 Eurajoki
Kauppinen Aarne Alexander 20.10.1898 Helsingin pitäjä
Kauppinen Johan 17.4.1888 Turku
Kaustinen Juho 1890 Maaria
Kavall Kalle Samuli 20.8.1896 Huittinen
Kavander Frans Oskar 22.2.1886 Mynämäki
Kavén Oskar Albert 8.11.1894 Kuusjoki
Keihäs Frans Emil Yläne
Keino Aug. Vihtori 1897 Urjala
Keinonen Urho Anselm 2.4.1901 Huittinen
Kellomäki Nikolai Aleksanteri 28.3.1884 Pöytyä
Kesanto Martti Einari 10.11.1891 Mikkeli
Keskinen Toivo Henrik 9.1.1897 Metsämaa
Keskumäki Juho Oskari 28.2.1890 Punkalaidun
Keto Paavali Kallenpoika 8.11.1897 Kuhmalahti
Keto Paavo Alexander 2.1.1902 Turku
Ketokoski August Aleks. 29.11.1891 Perniö
Ketola Erland Heikinp. 26.4.1872 Punkalaidun
Ketola Frans Eino 24.5.1901 Kullaa
Ketola Kalle August 18.11.1897 Koski TL
Ketola Kalle Jalmari 20.1.1897 Karinainen
Ketola Toimi Jalmari 1890 Nakkila
Ketola Tuomo 10.12.1875 Humppila
Ketonen Anton Paavali 17.1.1896 Punkalaidun
Ketonen Kaarle Kustaa 23.8.1884 Kaarina
Kiimala Paul Erik Fredrikinpoika 15.5.1891 Kylmäkoski
Kiiski Armo Johannes 27.2.1887 Uusikirkko TPL
Kilpeläinen Aarne 7.8.1898 Hanko mlk
Kilpi Erik Jeremiaanpoika 15.5.1901 Hauho
Kinkki Wilho Ferdinand 26.3.1887 Hämeenkyrö
Kinnunen Petter Antinpoika 3.4.1878 Helsinki s
Kirkkola Otto Antinp. 2.4.1874 Forssa / Tammela
Kitusuo Arvid Samulinpoika 19.11.1885 Sääksmäki
Kivekäs Juho 3.9.1872 Helsinki s
Kivelä Frans Villehad 5.7.1900 Huittinen
Kivelä Juho William 16.7.1888 Noormarkku
Kivi Juha Eemil 26.7.1875 Maaria
Kivi Teodor 1872 Pori
Kiviholma Jaakko Alarik Fransinpoika 28.8.1892 Kankaanpää
Kivijärvi Juho Reinhold 31.7.1896 Tammela
Kivilehto Juho 9.7.1886 Helsinki e
Kivilä Vilho Nikolai 13.11.1898 Alastaro
Kivilä Väinö Nikolai Juhanp. 9.1.1895 Alastaro
Kivimäki Oskari Rikhard 7.12.1887 Forssa / Tammela
Kivin Hugo Vihtori Fransinpoika 11.2.1893 Pori mlk
Kiviniitty Väinö Oskari 18.11.1898 Vampula
Kiviranta Wäinö Eemeli 8.11.1902 Lavia
Kivisoja Kustaa Paavo 1.3.1898 Helsinki e
Kivistö Iivari Jeremias 21.8.1881 Hämeenkyrö
Kivistö Kalle Kokemäki
Kivistö Kustaa Eenokki Juhonpoika 27.7.1863 Kullaa
Kivistö Paavo Edvard 8.1.1893 Hämeenkyrö
Kivistö Vihtori Jooseppi 19.3.1896 Hämeenkyrö
Klasi Teudor Tuure Aleksander 9.11.1882 Tammela
Knaapinen Wiljo Henrik Kallenp. 15.4.1894 Hattula
Knappsberg Johan August 8.5.1891 Karjaa
Koittola Kalle Anselm 1900 Nakkila
Koivisto Alvar 1898 Hämeenkyrö
Koivisto Frans Seelim 22.2.1894 Noormarkku
Koivisto Juho 18.5.1894 Loimaa
Koivisto Juho Erland 15.4.1881 Forssa / Tammela
Koivisto Juho Fredrik Juhonpoika 14.6.1863 Sääksmäki
Koivisto Juho Vilhelm 1886 Janakkala
Koivisto Kalle 1898 Kokemäki
Koivisto Kustaa Aleksander 24.7.1899 Yläne
Koivu Viktor Makarius 29.2.1888 Piikkiö
Koivula Aino Elina 19.5.1895 Lapinjärvi
Koivumäki Juho Fredrik Efraiminpoika 20.4.1893 Parkano
Koivunen Johannes 1871 Nakkila
Koivunen Jooseppi 25.3.1866 Kokemäki
Koivunen Kalle Aukusti 4.6.1876 Tyrvää
Koivunen Kustaa Vihtori 20.5.1885 Ulvila
Koivunen Onni Teodor Joosepinpoika 5.1.1895 Kokemäki
Koivuniemi Antton Arvid 2.3.1890 Ahlainen
Koivuniemi Eino Aleksanteri Taavetinpoika 17.8.1901 Kiikoinen
Koivusoja Juho Kustaa 8.3.1895 Jokioinen
Kolehmainen Kustaa Kustaavanpoika 3.5.1887 Helsinki s
Koli Matti 13.2.1896 Uusikirkko VL
Kolja Pietari Johannes 25.6.1899 Korppoo
Kolu Kaarle Eetvart Kaarlenpoika 8.3.1900 Pälkäne
Korhonen Eemel Vehmaa
Korhonen Juho Kustaa Kustaanpoika 30.5.1869 Hauho
Korhonen Matti 1864 Helsinki
Korhonen Matti Helsinki
Korhonen Pekka Paavonp. 11.8.1885 Helsinki e
Korjonen Johan Hjalmar Juhonp. 15.7.1884 Helsinki s
Korpela Oskar Jalmari 5.7.1885 Huittinen
Kortelainen Juho Nestor 21.5.1878 Kiukainen
Kortesuo Sakari 6.9.1900 Mouhijärvi
Koskela Eemeli Joh. Wilhelminpoika 27.12.1896 Lavia
Koskela Vilho 9.3.1871 Kaarina
Koski Kaarle Fredrik 14.6.1878 Pori mlk
Koski Lauri Heikki 1892 Janakkala
Koski Rikhard Vihtorinpoika 6.2.1888 Kuhmalahti
Koskinen Aksel Aleks. 23.3.1900 Kemiö
Koskinen Akseli Juhonp. 28.8.1887 Jokioinen
Koskinen Artur Rikhard 4.11.1881 Turku
Koskinen August Kallenp. 19.5.1870 Hattula
Koskinen Erkki Johannes 20.4.1892 Loimaa
Koskinen Frans Isak Isakinpoika 26.5.1891 Eurajoki
Koskinen Joonas Kustaanpoika 15.10.1890 Luopioinen
Koskinen Juho Adolf 28.10.1901 Loimaa
Koskinen Juho Arvo 20.8.1901 Rymättylä
Koskinen Juho Jaakko 29.5.1900 Mellilä
Koskinen Juho Kustaa Malakianpoika 22.12.1886 Lavia
Koskinen Kaarl Kustaa 3.11.1870 Akaa
Koskinen Kaarle Adolfiinap. 29.12.1887 Hattula
Koskinen Kaarle Eemil 6.9.1896 Huittinen
Koskinen Kalle Karkku
Koskinen Kalle Kalvola
Koskinen Kalle Feliks 14.1.1880 Hattula
Koskinen Kalle Oskar 17.8.1897 Huittinen
Koskinen Kalle Vihtori 13.6.1894 Suoniemi
Koskinen Kalle Vilhelm 19.12.1890 Mellilä
Koskinen Kustaa Eliaksenpoika 8.3.1873 Sääksmäki
Koskinen Otto 14.5.1890 Helsinki s
Koskinen Otto Manassenp. 28.12.1866 Hattula
Koskinen Paavo Jaakoppi 8.12.1895 Kylmäkoski
Koskinen Paavo Nik. 24.1.1898 Kaarina
Koskinen Sulo Eetvart Eetunpoika 4.8.1899 Pälkäne
Koskinen Verner Vilhelm 5.7.1881 Karinainen
Koskinen Vihtori 18.9.1892 Punkalaidun
Koskinen Väinö Eemil Hilmanpoika 18.4.1903 Hämeenlinna
Koskinen Yrjö 16.4.1896 Somerniemi
Koskivaara Emil Nikolai 19.2.1894 Paimio
Kotilainen Edvin Osvald 14.3.1897 Kivijärvi
Krunt Matti 1.2.1882 Loimaa
Kruut Kaarle 4.2.1866 Pirkkala
Kuhlman Gustaf Waldemar 8.6.1888 Pernaja
Kuisma Helena Antintytär 16.11.1892 Helsingin pitäjä
Kuivila Oiva Villiam 16.2.1896 Tuusula
Kujala Heikki Kalvola
Kujala Jalmari Kallenpoika 21.5.1896 Kalvola
Kujala Kustaa Nikolai 7.10.1894 Pöytyä
Kujala Urho Oskari Oskarinp. 9.4.1898 Forssa / Tammela
Kujanpää Sakari Eevert Sakarianp 10.9.1871 Forssa / Tammela
Kukkioja Frans Jalmar 26.10.1899 Alastaro
Kullberg Kalle Jalmari Heikinpoika 14.1.1888 Kalvola
Kulmala Aleksander 19.5.1865 Urjala
Kulmala Frans Eemil 12.7.1890 Ulvila
Kulmala Otto Mikko 14.9.1872 Helsinki s
Kulmala Wihtori Wilhelm 8.3.1896 Lieto
Kulmanen Frans Johannes 25.6.1892 Huittinen
Kulmanen Väinö Villiam 1.1.1900 Helsinki s
Kumpula Matti Heikinpoika 31.5.1876 Helsinki s
Kunnas Verneri Alfred 17.8.1896 Kiikka
Kuoppala Jalmari Aatolvinpoika 23.11.1901 Luopioinen
Kuoppala Kustaa Enok 2.1.1888 Tyrvää
Kuosa Matti Eskonp. 5.8.1890 Helsingin pitäjä
Kuosmanen Ferdinand Juhonpoika 3.5.1889 Paimio
Kurt Erik Teodor 15.4.1899 Turku
Kuula Karl Vilhelm 17.1.1890 Lohja
Kuusela Ilmari Edvard 9.11.1893 Forssa / Tammela
Kuusinen Frans 26.11.1871 Huittinen
Kuusinen Frans Wilho Hesekp. 14.4.1873 Mouhijärvi
Kuusinen Veini Aleksi 29.1.1899 Huittinen
Kuusisto Frans Oskar 3.4.1891 Hinnerjoki
Kuusisto Frans Sakarias 6.9.1883 Kokemäki
Kuusisto Juho 16.12.1868 Pöytyä
Kuusisto Martti Vihtori 20.5.1897 Pori mlk
Kuusisto Toivo Mauritsi Maurinp. 28.7.1895 Alastaro
Kuusisto Väinö Nikolai Kallenpoika 13.1.1901 Säkylä
Kuusniemi Otto Maurits Kustaanpoika 22.4.1886 Pori mlk
Kyntömaa Wihtori Eevertti 22.3.1889 Punkalaidun
Kyteeni Heikki Juhonpoika 20.1.1879 Pälkäne
Kyttälä Jalmari 7.3.1876 Tyrvää
Kytömaa Frans Vihtori 11.11.1889 Tyrvää
Käkisuo Frans Oskari 16.1.1900 Punkalaidun
Kärnä Juho 21.6.1862 Loviisa
Laakso Anton Hollola
Laakso Einar Valter Matildanpoika 4.10.1901 Sääksmäki
Laakso Frans Eemil Juhonpoika 28.8.1881 Ulvila
Laakso Frans Henrik 6.9.1870 Keikyä
Laakso Frans Vihtori 28.12.1896 Huittinen
Laakso Hjalmar Aleksius 17.7.1885 Kaarina
Laakso Juho Emil 1.1.1884 Karinainen
Laakso Kaarle Wihtori 1.4.1880 Hattula
Laakso Kaarlo Vilho 30.12.1859 Vanaja
Laakso Kalle Felix Helsinki
Laakso Karl Vilhelm 20.3.1885 Uskela
Laakso Oskari Hämeenlinna mlk
Laakso Sulo Vihtori 9.12.1897 Kuhmalahti
Laakso Väinö Artturi Hermanninpoika 25.10.1895 Vesilahti
Laaksola Frans Edvard Fransinpoika 25.1.1899 Isojoki
Laaksonen Aarne Aleksander 29.12.1889 Maaria
Laaksonen Arvo Johannes 20.12.1890 Vampula
Laaksonen Arvo Johannes Almanp. 3.12.1904 Alastaro
Laaksonen Frans Aksel 1891 Maaria
Laaksonen Ivar Fredrik 19.7.1895 Forssa / Tammela
Laaksonen Juha Heikinp. 15.5.1873 Alastaro
Laaksonen Juho Kustaa Juhonpoika 5.9.1899 Luopioinen
Laaksonen Juho Oskar 1.2.1877 Porin Reposaari
Laaksonen Kalle Nikolai 6.12.1871 Keikyä
Laaksonen Knut Aleksander 10.7.1893 Oripää
Laaksonen Kustaa 23.2.1876 Punkalaidun
Laaksonen Kustaa Nikodemus 3.6.1875 Akaa
Laaksonen Lauri Feeliks 7.7.1898 Forssa / Tammela
Laaksonen Lauri Heikki 29.12.1886 Sääksmäki
Laaksonen Martta Maria 17.7.1899 Keikyä
Laaksonen Vilho Vampula
Laaksonen Vilho Johannes 27.1.1895 Kiikka
Laaksonen Wihtori 6.10.1882 Punkalaidun
Laatikainen Hiskias 5.3.1882 Helsinki s
Lager Juho Robert 31.5.1887 Tuusula
Lagerroos Toivo 17.1.1886 Hollola
Lahdenmäki Kaarle Mikael 17.11.1900 Helsinki s
Lahdenperä Aleksander 1890 Janakkala
Lahma Osvald Vihtorinpoika 11.7.1886 Hyvinkää
Lahti Erik Paimio
Lahti Kalle Oskari 5.1.1895 Raisio
Lahtikivi Aino Dagmar 3.2.1895 Tampere
Lahtinen Aatolvi Vladimir Juhonpoika 9.4.1882 Luopioinen
Lahtinen Aili Johanna Hilmantytär 17.6.1900 Sääksmäki
Lahtinen Aukusti Willenpoika 28.3.1881 Kalvola
Lahtinen Isak Anton 3.12.1874 Helsinki s
Lahtinen Kaarlo Werner 17.11.1888 Pori
Lahtinen Kalle Jalmari 2.1.1899 Tyrvää
Lahtinen Väinö Lemmikki 3.3.1892 Pori
Laiho Juho Vihtori 25.7.1872 Pomarkku
Laiho Kalle Rikh. 1887 Kuusjoki
Laiho Otto Edward 28.5.1884 Pyhäjärvi UL
Laiho Otto Hjalmar 11.9.1878 Turku
Laihonen Kaarlo Fredrik 6.2.1897 Sahalahti
Laine Aarno Armas Herman 15.2.1895 Pori
Laine Arno Albert 24.2.1900 Pori mlk
Laine Emil Aleksander 8.4.1886 Pertteli
Laine Emil August 17.12.1883 Porin Reposaari
Laine Frans Oskar 1879 Turku
Laine Fridolf 6.9.1887 Vihti
Laine Hugo Hämeenlinna mlk
Laine Isak Jalmar 1.3.1887 Rauma
Laine Isak Viktor 30.1.1891 Eura
Laine Johannes Oskar 25.5.1898 Parainen
Laine Juho 25.3.1879 Turku
Laine Juho Janakkala
Laine Juho Edvard 12.12.1884 Eura
Laine Juho Vihtori 11.4.1875 Karinainen
Laine Kalle Vilhelmi 11.10.1861 Tyrvää
Laine Kalle Vilhelmi 14.9.1884 Sääksmäki
Laine Klas Evald 16.5.1891 Mäntsälä
Laine Kustaa Armas 27.11.1901 Akaa
Laine Leo Rafael 20.1.1899 Kymi
Laine Nikolai 2.3.1869 Pöytyä
Laine Paavo Eura
Laine Tuomas Rikhard 1.11.1889 Pöytyä
Laine Väinö Anders 29.4.1898 Maaria
Laine Väinö Juho 27.3.1896 Renko
Laine Väinö Villiam 10.3.1893 Porin Reposaari
Laitinen Kalle Vihtori 26.4.1896 Renko
Lakkala Malakias 8.2.1872 Karkku
Laks Kalle Johannes 12.9.1897 Punkalaidun
Lammi Frans Vihtori 6.11.1895 Ulvila
Lammi Juho Emil 27.6.1896 Ahlainen
Lammila Verner Donatus 20.7.1897 Kylmäkoski
Lamminen Evert Viktor 2.8.1891 Pertteli
Lamminen Frans Nestor 21.1.1893 Eurajoki
Lamminen Johan Mikael 5.7.1888 Rauma
Lamminen Viktor Villiam 20.7.1894 Ahlainen
Lampi Tuomas Urho 1894 Turku
Lampinen David 1.8.1869 Tuusula
Larm Eevert Juhanpoika 22.3.1878 Huittinen
Lassinen Allan Aarne 20.1.1892 Mäntsälä
Lastunen Lauri Heikki Kaarlenpoika 13.7.1887 Vesilahti
Latovehmas Wäinö Stefanus 25.12.1898 Urjala
Latvaniemi Frans Fritiof 21.7.1891 Akaa
Laurén Edla Elisabeth 20.11.1898 Sääksmäki
Laurén Jalmar Nikolai 10.5.1900 Kuusjoki
Laurén Teodor Edvard 15.4.1884 Turku
Lauri Juho Vihtori Kustaanpoika 14.7.1895 Kullaa
Lauri Väinö Nikolai Kustaanpoika 10.2.1901 Kullaa
Lavonius Juho Kustaa 8.2.1868 Lammi
Leander Karl Viktor 26.5.1894 Helsinki p
Lehmus Urho Leonard 22.7.1890 Pomarkku
Lehti Erkki Aleksander 9.5.1899 Paimio
Lehti Fredrik Leander Fredrikinp. 28.2.1884 Helsinki s
Lehti Johan Oskar 25.11.1872 Lohja
Lehti Karl Fredrik Leonard 1884 Helsinki
Lehti Nestori 22.3.1870 Pori mlk
Lehtilä Yrjö Kasper 20.10.1899 Köyliö
Lehtimaa Johan Verner 4.10.1882 Turku
Lehtimäki Antti Vihtori 20.10.1882 Metsämaa
Lehtimäki Vilho Antero 25.11.1898 Tyrvää
Lehtinen Aksel Aleksander 11.3.1902 Eurajoki
Lehtinen August Nikolai 4.5.1899 Turku
Lehtinen Aukusti 13.5.1888 Tottijärvi
Lehtinen Frans Edvard 17.3.1895 Kokemäki
Lehtinen Frans Ferdinand 19.9.1899 Karkku
Lehtinen Frans Osvald 9.7.1884 Kalvola
Lehtinen Fredrik Ferdinand 17.7.1869 Keikyä
Lehtinen Fredrik Mauno 18.7.1898 Ypäjä
Lehtinen Hugo Oskar 17.2.1888 Helsingin pitäjä
Lehtinen Johan Verner Turku
Lehtinen Johannes Maurits 26.6.1897 Rauma
Lehtinen Juho Kustaa 11.6.1854 Koski HL
Lehtinen Juho Wihtori Juhonpoika 11.1.1896 Eurajoki
Lehtinen Kaarle Toivo 2.8.1899 Karjalohja
Lehtinen Kaarlo ?.9.1900 Perniö
Lehtinen Kaarlo Emil 20.5.1893 Somero
Lehtinen Kalle Nikolai 9.11.1891 Tyrvää
Lehtinen Karl Fredrik 18.7.1900 Maaria
Lehtinen Karl Hjalmar 1.2.1902 Mäntsälä
Lehtinen Matti Adolf 1.2.1890 Helsingin pitäjä
Lehtinen Oskar Edvard Matinpoika 24.8.1888 Vesilahti
Lehtinen Otto Eedvard 12.4.1870 Köyliö
Lehtinen Sulo Eevertti Tuomaanpoika 7.3.1894 Kiikoinen
Lehtinen Teodor 4.10.1897 Jokioinen
Lehtinen Vihtori 11.12.1871 Akaa
Lehtinen Volmar Johannes 3.7.1897 Sauvo
Lehtinen Väinö Jalmari 9.2.1898 Messukylä
Lehtiö Johan Adolf 12.8.1890 Turku
Lehtiö Juho Vihtori 30.12.1889 Huittinen
Lehto Anders Vilhelm 16.8.1889 Pornainen
Lehto Elli Tammela
Lehto Elli Lydia 4.8.1894 Hyvinkää
Lehto Frans Fredrik 12.11.1892 Huittinen
Lehto Frans Oskar 15.10.1889 Vampula
Lehto Frans Vilhelm 23.3.1888 Merikarvia
Lehto Heikki Kustaanpoika 25.9.1892 Pirkkala
Lehto Huuko Aleksander 28.5.1882 Ulvila
Lehto Johan Vihtori 21.6.1887 Helsinki p
Lehto Juho Henrik Emmanpoika 11.12.1892 Pälkäne
Lehto Kalle Forssa / Tammela
Lehto Karl Viktor 13.12.1893 Halikko
Lehto Toivo Aleksi 26.10.1900 Pornainen
Lehtonen August Verner 16.8.1887 Oripää
Lehtonen Eetu Aleksinpoika 25.5.1877 Jyväskylä
Lehtonen Emil Noormarkku
Lehtonen Frans 12.12.1897 Kiikka
Lehtonen Frans Arthur 16.6.1889 Turku
Lehtonen Fredrik Juhonpoika 29.8.1888 Luopioinen
Lehtonen Heino Amandanpoika 3.6.1894 Luopioinen
Lehtonen Johan Jalmar 10.1.1888 Vehmaa
Lehtonen Johannes Jalmari 19.12.1893 Vanaja
Lehtonen Juho 18.6.1854
Lehtonen Kaarlo 29.6.1892 Vanaja
Lehtonen Kalle Heikki Heikinp 14.8.1886 Tammela
Lehtonen Kalle Henrik 17.12.1892 Eurajoki
Lehtonen Kalle Wille Kallenpoika 24.5.1885 Kalvola
Lehtonen Karl Pirkkala
Lehtonen Kustaa Adolf 21.6.1888 Kaarina
Lehtonen Kustaa Eevert 20.10.1873 Pyhäjärvi UL
Lehtonen Lauri Ilmari Otonp. 12.7.1899 Janakkala
Lehtonen Loviisa 1.5.1873 Hämeenlinna mlk
Lehtonen Nestor Nikolai 21.12.1897 Turku
Lehtonen Otto Adolf 8.10.1871 Janakkala
Lehtonen Paavo Nikolai 11.12.1897 Säkylä
Lehtonen Reino Kristian 13.11.1898 Punkalaidun
Lehtonen Toivo Aukusti 16.10.1900 Tyrvää
Lehtonen Urho Henrik 19.1.1896 Kaarina
Lehtonen Valter Antinus 29.4.1900 Eurajoki
Lehtonen Vihtori Juhanp. 17.3.1885 Alastaro
Lehtonen Väinö August Otonp. 22.12.1892 Janakkala
Lehtonen Yrjö Iivari 16.8.1895 Tammela
Lehtovaara Vihtori 1875 Janakkala
Lehtovirta Juho Vihtori 25.11.1889 Rauma
Leino Arne Johannes 10.12.1900 Turku
Leino Artturi 31.1.1896 Perniö
Leino August Nikolai 3.6.1897 Urjala
Leino Emil Malakias 25.1.1873 Suodenniemi
Leino Frans Oskar 14.10.1879 Turku
Leino Frans Valfrid 9.10.1883 Honkilahti
Leino Gustaf 29.12.1865 Turku
Leino Huuko Oskari 19.2.1901 Ulvila
Leino Jalmar Fredrik 23.7.1882 Loimaa
Leino Kalle Vihtori 12.3.1875 Huittinen
Leino Martti Paavali Hilmanpoika 7.12.1893 Kiikoinen
Leino Nestor Rudolf 6.3.1902 Kaarina
Leino Otto Eevertinpoika 11.4.1901 Lavia
Leino Reino Helsinki
Leino Väinö Akseli 13.3.1898 Karinainen
Leino Väinö Jalmari 3.12.1891 Ulvila
Leinonen Albrecht Ilmari 4.2.1898 Jaala
Leinonen Petter Vilhelm 22.5.1900 Tuusula
Leivo Karl Ferdinand Juhonpoika 26.1.1883 Maaria
Lempinen Johan 17.6.1887 Pyhäjärvi UL
Lento August Oskar 28.5.1884 Köyliö
Lepistö Juho Vihtori 2.10.1888 Pori mlk
Lepistö Vilho Vihtori 15.10.1894 Punkalaidun
Leppiniemi Wäinö Rikh. Iisakinpoika 5.4.1891 Lavia
Leppämäki Janne Kalvola
Leppänen Kalle Albin 1899 Janakkala
Leppänen Kalle Iivari 23.8.1887 Hämeenkyrö
Leppänen Kustaa Villiam 20.8.1899 Turku
Leppänen Toivo Fredrik 1.6.1895 Keikyä
Leppänen Viktor Villiam 20.3.1891 Kuusjoki
Leppävirta Kalle Viktor 26.11.1889 Vampula
Leskenmaa Frans Vihtori 17.8.1901 Kiikka
Lest Niilo 6.12.1901 Helsinki s
Levo Väinö Aleksanteri 20.6.1896 Oripää
Levola Matti 25.2.1876 Humppila
Levomäki Kalle Jalmari 6.1.1890 Humppila
Levonpää Kustaa Maurits 26.9.1874 Loimaa
Levänen Nestor Hermaninp. 12.2.1885 Helsinki s
Levänen Väinö 1899 Helsinki
Liehu Einari Kustaanpoika 12.2.1894 Kuhmoinen
Lilja Fanni Maria 30.3.1893 Hämeenkyrö
Lilja Karl Robert 3.8.1863 Tuusula
Liljeblad Frans Yrjö 16.1.1900 Tuusula
Liljeblom Gustaf Rudolf 14.3.1897 Helsinki er
Liljelund Ida 7.4.1897 Tuusula
Liljelund Nestor 6.10.1860 Tuusula
Liljelund Nestor Verner 2.8.1890 Tuusula
Liljeström Axel Valdemar 1.10.1878 Helsinki er
Liman Fredrik Ferdinand 13.5.1867 Keikyä
Lind Gustaf Ulvila
Lind Johan Juhonp. 12.3.1898 Helsinki
Lind Johannes 3.3.1869 Helsingin pitäjä
Lindberg Frans Artturi 31.10.1900 Hinnerjoki
Lindberg Kustaa 1894 Masku
Lindegren Kustaa Arvid 27.3.1896 Perniö
Lindell Arvo Eedvard 27.1.1898 Messukylä
Lindell Isak Vihtori 11.12.1871 Eurajoki
Linden Edvin Richard 25.7.1890 Lohja
Linden Sulo Osvald 27.7.1898 Loimaa
Lindén Gustaf Emil 5.4.1901 Lohja
Lindfors Aksel Reinhold 16.7.1890 Lohja
Lindfors Anton Gabriel 24.3.1890 Urjala
Lindfors Arvi Oskari 17.3.1898 Ulvila
Lindfors Hugo Pori
Lindfors Julius Isak Ferdinand 11.4.1877 Turku
Lindfors Oskari Alarik Iisakinpoika 24.5.1881 Ulvila
Lindfors Rudolf Robert 1.7.1900 Rymättylä
Lindfors Väinö Arvid 2.4.1896 Helsinki p
Lindgren Kaarle Augusti 10.10.1874 Helsinki e
Lindgren Karl Maurits 25.2.1872 Helsinki e
Lindgrén Katri Johanna 25.10.1891 Hämeenkyrö
Lindgrén Orpo Ilmari 15.2.1897 Hämeenkyrö
Lindholm Anshelm Albinus 20.3.1888 Eurajoki
Lindholm Axel Alarik 13.3.1880 Karjaa
Lindholm Juho Arvid 13.1.1896 Nummi
Lindholm Kaarlo Kustaa 22.1.1888 Espoo
Lindholm Kalle Kalajoki
Lindholm Karl Nikolai 22.2.1896 Mäntsälä
Lindholm Karl Wiktor 28.1.1875 Lohja
Lindholm Matti Eevert 31.8.1886 Punkalaidun
Lindholm Oskar Adolf Helsinki
Lindholm Tuomas Fredrik 19.5.1898 Pöytyä
Lindholm Vihtori Kallenpoika 15.10.1868 Kylmäkoski
Lindkvist Niilo Leo 15.5.1898 Huittinen
Lindman Kosti Edvin 25.9.1898 Turku
Lindqvist Aarne Sefanias 28.5.1894 Uusikaupunki
Lindqvist Frans Vilho 11.7.1869 Ulvila
Lindqvist Karl Oskar 30.10.1897 Mäntsälä
Lindqvist Martti Edvard Kallenpoika 15.3.1902 Sääksmäki
Lindqvist Paavo Alex. 5.12.1900 Rymättylä
Lindroos Emil Oskar 1893 Ylöjärvi
Lindroos Gustaf Edvard 30.9.1885 Lohja
Lindroos Karl Fredrik 17.3.1867 Kaarina
Lindroos Karl Hjalmar 16.9.1899 Espoo
Lindroos Karl Verner 30.9.1900 Lohja
Lindroos Karl Viktor 26.3.1891 Halikko
Lindroos Sigfrid Aleksander 15.2.1886 Lohja
Lindros Emil 1892 Jämsä
Lindroth Adolf Muisto 20.7.1882 Turku
Lindstedt Akseli Pirkkala
Lindstedt Toivo Henrik 6.5.1900 Padasjoki
Lindström Anton Erhard 5.5.1884 Turku
Lindström Elis Edvin 1.2.1900 Siuntio
Lindström Gustaf Hemming 22.5.1889 Turku
Lindström Juho Richard 9.1.1881 Helsinki e
Lindström Kalle Kustaa 3.7.1899 Sääksmäki
Lindström Kalle Oskar
Lintula Fredrik 29.7.1896 Urjala
Lintula H.
Lintula Juho Fredrik Juhonp. 17.7.1887 Tammela
Lintula Väinö Henrik 14.7.1889 Loimaa
Lintula Väinö Nestor 2.4.1891 Halikko
Lintunen Juho Wilhelm 15.10.1870 Rauma
Lintunen Konstantin 20.2.1873 Punkalaidun
Lintunen Urho Mauritz 1891 Aura
Liuksiala Martti Vihtori Antero 28.5.1899 Tyrvää
Lod Kaarle Josuanpoika 6.3.1864 Mouhijärvi
Lomberg Gabriel Edvard 2.1.1867 Lohja
Loukkulahti Kustaa Olavi 29.7.1900 Teisko
Luhalahti Paavo Einar 26.9.1900 Tampere
Luhtanen Emil 16.9.1880 Helsinki s
Luhtanen Kustaa Adolf 1.7.1863 Tyrvää
Lukus Anders Johannes 14.3.1897 Helsinki sr
Lumikangas Einar Nikolai 19.12.1899 Kylmäkoski
Lundberg Erlandi Mikael 29.4.1902 Punkalaidun
Lundell Yrjö Pyhäjärvi UL
Lundén Väinö Hemming 19.12.1890 Eura
Lundgren Kaarle Emil 14.1.1871 Kiikala
Lundgren Kalle Johannes 10.4.1885 Noormarkku
Lundgren Kustaa Wilho 22.7.1877 Noormarkku
Lundman Karl Teodor 10.5.1892 Sipoo
Lundmark Knut Herman 18.12.1897 Hanko
Lundqvist Emil Ragnar 2.6.1900 Helsinki er
Lundström Ernst Pertteli
Luoti Josef 20.12.1859 Urjala
Luoto Paavali Aleksander 10.9.1896 Espoo
Luotosaari Robert Kustaanpoika 1.9.1879 Kuhmoinen
Luuri Henrik Fabian 6.12.1870 Helsinki p
Lähde Henrik 12.7.1865 Hämeenlinna mlk
Lähde Juho Emil 15.6.1889 Pöytyä
Lähdeviita Niilo Eemeli Fransinpoika 21.11.1900 Lavia
Lähteenmäki Kalle Vihtori 13.1.1881 Hämeenkyrö
Lähteenmäki Paavali Nikolai 5.11.1898 Tyrvää
Lähteenmäki Taavetti Vihtori Matinp. 17.11.1876 Helsinki s
Lähteenmäki Yrjö 1895 Kankaanpää
Lähteenoja Juho 4.10.1886 Pöytyä
Läntinen Karl Nestori 28.1.1881 Helsinki s
Löfberg Artur Edvard 5.8.1895 Hanko
Löfgren Karl Emil 21.6.1891 Loppi
Lönn Karl Arvid 9.2.1890 Helsingin pitäjä
Lönnberg Anders Arvid 13.8.1896 Hanko mlk
Lönnqvist
Lönnqvist Karl Gustaf 1.1.1867 Tuusula
Lönnqvist Lauri Aleksander 10.12.1900 Pohja
Lönnqvist Olof Alexander 10.9.1896 Turku
Lönnroos Urho Malakias 5.1.1893 Forssa / Tammela
Lönnroth Walde Rafael 1900 Nakkila
Maali Frans Vilho 25.4.1883 Ulvila
Maatiala Kaarle 27.5.1869 Ikaalinen
Majander Akseli Jaakko 28.7.1897 Karuna
Majanen Arvo Aleksander 31.12.1896 Lohja
Malin Frans Arvid 20.4.1885 Ahlainen
Malin Fredrik Selim 20.12.1894 Lohja
Malin Vihtori
Malm A. Hämeenlinna
Malm Yrjö Eemil 10.9.1897 Akaa
Malmberg Kustaa Jalmari 12.8.1893 Karinainen
Malmberg Lauri Arttur 21.7.1897 Jokioinen
Malminen Aurora 7.12.1862 Hämeenlinna
Malminen Villiam 1887 Janakkala
Malmström Erik Mauritz 26.6.1901 Helsingin pitäjä
Manelius Arttur Kiikoinen
Manelius Juho Emil 5.6.1896 Pornainen
Mankka Kosti Evert Isakinpoika 2.5.1897 Eurajoki
Mannelin Paavo Ilmari 2.8.1901 Ahlainen
Mannila Frans Fredrik 31.10.1878 Noormarkku
Mannila Senja Turku
Manninen Lennart Mikael 4.10.1896 Helsingin pitäjä
Mansikkala Juho Kustaa 1892 Janakkala
Manström Johannes Edvard 13.10.1896 Urjala
Mantere Armas Werner 26.9.1899 Urjala
Marjamäki Arvo Antton Kustaanpoika 8.5.1899 Kullaa
Marjamäki Oskari 1.1.1866 Urjala
Marjamäki Pauli Adolf 27.4.1889 Karinainen
Marjamäki Toivo Aleksi 14.7.1902 Loimaa
Marjanen Lauri Hjalmar 27.7.1883 Karinainen
Marttila Otto Hjalmar Joelinpoika 18.11.1893 Tarvasjoki
Marttila Paavo Helsinki
Marttinen Hemming 31.8.1869 Helsinki e
Matlin Martta Köyliö
Mattila Ivar Adolf 20.8.1875 Rauma
Mattila Johannes Juhonpoika 9.9.1889 Kankaanpää
Mattila Juho Jalmari Kallenpoika 25.10.1901 Luopioinen
Mattila Kustaa Edvard Antinp. 23.1.1884 Forssa / Tammela
Mattila Nestor 28.8.1896 Hausjärvi
Mattsson Aleksi Bernhard 1897 Kemiö
Mattsson Augusta Alexandra 17.1.1884 Turku
Mattsson Kaarle Brynolf 14.4.1899 Halikko
Mattsson Matias Mauri 10.2.1898 Orivesi
Mattsson Ture Robert 8.2.1886 Turku
Maunula August Anshelm 14.2.1883 Forssa / Tammela
Meling Emil Vilhelm 4.1.1890 Lohja
Mellanoura Isak Nikolai 6.6.1892 Merikarvia
Mellin Hugo Aksel Erlandinpoika 1.4.1894 Pirkkala
Merikallio Kaarle August 23.2.1897 Vihti
Merinen Yrjö Teudoor 17.4.1892 Kiikka
Metso Yrjö Viktor 21.4.1895 Kaarina
Metsämäki Erland Nikolai 13.12.1891 Säkylä
Metsäpuro Kaarlo Aamos 30.3.1887 Hämeenkyrö
Mettälä Aimo Nikodemus Nikodemuksenpoika 15.8.1900 Kullaa
Miedonkoski Kalle Iivari 10.12.1896 Vampula
Miekka Niilo Nikolai 15.12.1899 Messukylä
Mielonen Antti 23.5.1888 Pirkkala
Miettinen Ananias Juho Antinp. 28.3.1875 Helsinki s
Mikkola Joose 29.1.1899 Ypäjä
Mikkola Juho Kustaa Juhonpoika 19.7.1856 Sääksmäki
Mikkola Juho Paavo Oskarinpoika 13.12.1888 Hauho
Mikola Frans Emil 9.5.1896 Eura
Moberg Viktor Aleksander 3.4.1901 Perniö
Moisio Kalle Wihtori Wihtorinp. 11.2.1876 Punkalaidun
Molin Otto Edvartti 13.3.1899 Lohja
Montán Ville Juhonpoika 6.2.1889 Rautalampi
Munter Kustaa Adolf 12.7.1898 Rauma
Murtomaa Aleksi Rikhard Augustinp. 29.4.1895 Helsinki e
Murtomäki Iivari Haraltti 4.3.1899 Ulvila
Murtomäki Karl Viktor 17.9.1901 Tuusula
Murtomäki Urho Villiam 20.10.1899 Nousiainen
Murtonen Iisakki Vihtori 8.4.1858 Ulvila
Mustalahti Oskari Edvard 25.3.1889 Hämeenkyrö
Mustalahti Väinö Raafael 8.6.1895 Ahlainen
Mustonen Anton Heikinpoika 26.6.1884 Lappee
Mustonen Antti 17.1.1871 Helsinki s
Mustonen Matti Helsinki
Mutanen Kalle Severinpoika 3.2.1885 Eräjärvi
Mutila Eino Iivari 16.2.1897 Helsingin pitäjä
Mutonen Väinö Luopioinen
Mykkänen Otto Eeli 7.3.1894 Vilppula
Myllyniemi Matias Lorentsinpoika 2.1.1887 Jalasjärvi
Myllysaari Wäinö Matias Juhonpoika 22.1.1894 Parkano
Mylläri Kaarle Nikolai 26.1.1893 Pori
Mynttinen Johan Oskar 19.5.1900 Pornainen
Mäenpää Frans Nestor Kallenpoika 13.2.1879 Huittinen
Mäenpää Kustaa Ferdinand 26.3.1881 Aura
Mäkelä Aina Maria 12.12.1893 Pyhäjärvi UL
Mäkelä August Jalmari 17.1.1894 Hämeenlinna mlk
Mäkelä Feliks Herman 6.11.1880 Urjala
Mäkelä Frans Jalmari 8.9.1887 Pori mlk
Mäkelä Frans Vihtor 27.9.1900 Yläne
Mäkelä Frans Vihtori Kaarlonpoika 30.5.1884 Ulvila
Mäkelä Frans Yrjö 19.4.1901 Alastaro
Mäkelä Jaakko Oskari Kaisanp. 24.11.1887 Pori mlk
Mäkelä Johan Emil 1895 Ahlainen
Mäkelä Johan Ferdinand 22.10.1894 Rauma
Mäkelä Juho Heikki 19.1.1886 Luopioinen
Mäkelä Juho Kustaa 15.6.1890 Loimaa
Mäkelä Juho Vihtori Iisakinp. 20.3.1873 Punkalaidun
Mäkelä Kalle Kallenpoika 24.6.1885 Kalvola
Mäkelä Kalle Kallenpoika 17.6.1892 Luopioinen
Mäkelä Kalle Kustaa Juhonp. 9.4.1889 Hauho
Mäkelä Kalle Rikhard Lempäälä
Mäkelä Kalle Stefan 1898 Loimaa
Mäkelä Malakias Patrik 15.12.1880 Hämeenkyrö
Mäkelä Nestori Albert 23.11.1889 Vampula
Mäkelä Olga Wilhelmiina 21.2.1879 Hämeenkyrö
Mäkelä Toivo 2.9.1892 Tyrvää
Mäkelä Vihtori Hollola
Mäkelä Vihtori Herman 26.10.1886 Tyrvää
Mäkelä Vitalis 25.5.1887 Pernaja
Mäkelä Väinö Amandanp. 5.3.1885 Alastaro
Mäkelä Väinö Rikhard 27.9.1896 Paimio
Mäki August 1887 Sääksmäki
Mäki Frans Enok 2.5.1871 Huittinen
Mäki Frans Oskar 5.10.1883 Urjala
Mäki Oskar Abiel 29.7.1885 Sääksmäki
Mäki Tuomo Ernesti 15.12.1871 Loimaa
Mäkilä Aukusti Villiam 24.12.1899 Eura
Mäkilä Hemmi Alarik 26.5.1900 Lieto
Mäkinen Aabel Aabelinpoika 28.2.1880 Suoniemi
Mäkinen Aksel Kallenp. 1.11.1896 Koski HL
Mäkinen Anna Maria 15.11.1899 Pirkkala
Mäkinen Arvo Harald 18.4.1894 Forssa / Tammela
Mäkinen August Rafaelinpoika 5.4.1878 Hauho
Mäkinen Aukusti 1898 Metsämaa
Mäkinen David Heikki Abrahaminpoika 29.5.1885 Sääksmäki
Mäkinen Frans Viktor 12.7.1875 Maaria
Mäkinen Jalmari 1900 Tuusula
Mäkinen Johannes Jalmar Kallenp. 17.11.1892 Alastaro
Mäkinen Jooseppi Malakias Iisakinpoika 2.2.1871 Kiikoinen
Mäkinen Juha 31.5.1891 Mellilä
Mäkinen Juho Pirkkala
Mäkinen Juho Edvard Oskarinp. 10.1.1889 Hattula
Mäkinen Juho Vihtori 19.3.1879 Kiikka
Mäkinen Kalle 1901 Luopioinen
Mäkinen Kalle Tampere
Mäkinen Kalle Artturi 20.10.1889 Karinainen
Mäkinen Kalle Vihtori 12.1.1871 Huittinen
Mäkinen Karl Viktor 23.1.1895 Metsämaa
Mäkinen Laine Luopioinen
Mäkinen Lauri Feliks 22.12.1894 Mouhijärvi
Mäkinen Lauri Johannes 17.9.1898 Loimaa
Mäkinen Lyyli 2.5.1900 Juupajoki
Mäkinen Martti Vihtori 11.12.1895 Karkku
Mäkinen Salomon Ferdinand Matinpoika 4.4.1897 Jääski
Mäkinen Sulo Julius Hermanninpoika 9.4.1894 Eurajoki
Mäkinen Sulo Villiam 26.12.1889 Helsinki s
Mäkinen Toivo Lammi
Mäkinen Toivo Aleksi 1895 Loimaa
Mäkinen Toivo Johannes Tampere
Mäkinen Uuno Johannes 13.11.1899 Punkalaidun
Mäkinen Uuno Wilhelm 25.7.1889 Vanaja
Mäkinen Valfrid Kaarlenpoika 23.4.1879 Hauho
Mäkinen Vihtori Akseli 24.12.1891 Vanaja
Mäkinen Vihtori Akselinpoika 14.3.1882 Sääksmäki
Mäkinen Viktor Jeremiaanpoika 10.12.1895 Hanko
Mäkinen Väinö Hemming 27.10.1896 Askola
Mäkinen Väinö Vilhelminanpoika 21.5.1898 Luopioinen
Mäkitupa Valter Vihtori 10.9.1896 Eurajoki
Mälli Kustaa Verneri Iisakinpoika 28.8.1899 Kullaa
Männistö Juho Nestori 11.12.1870 Ulvila
Männistö Martti Evert 17.9.1898 Säkylä
Männistö Yrjö Johannes 16.5.1898 Säkylä
Mäntylä Vihtori 25.9.1856 Huittinen
Mäntynen Erkki Johannes 17.2.1895 Tyrvää
Neronen Lyydia Karkku
Nesinen Lyyti Matilda 5.9.1897 Karkku
Neva Uuno Aleksander 8.11.1892 Kaarina
Nevala Frans Vihtori Kallenpoika 2.11.1894 Kullaa
Nevala Juho Fredrik 27.10.1892 Kullaa
Nevala Yrjö Henrikki Kallenpoika 18.1.1898 Kullaa
Nevalainen Maurits Nikolai Kallenp. 15.1.1895 Alastaro
Niekka Viktor Mikael Juhanp. 10.10.1884 Alastaro
Niemelä Aino Safiina 28.7.1898 Sääksmäki
Niemelä Oskar Aleksi 10.2.1899 Metsämaa
Niemi Edvard Luopioinen
Niemi Edvard Juhonpoika 20.12.1867 Hauho
Niemi Frans Väinö 22.10.1892 Pori
Niemi Iisak Nikolai Erl.poika 11.9.1900 Köyliö
Niemi Iivari Adolfinpoika 25.3.1874 Mouhijärvi
Niemi Juho Anttoni 6.4.1887 Ulvila
Niemi Kalle Juho 8.5.1877 Hausjärvi
Niemi Kustaa Sigfrid 15.2.1890 Eurajoki
Niemi Mauri Heikki 2.8.1883 Metsämaa
Niemi Otto Evert Eveliinanp. 1.10.1888 Helsinki s
Niemi Samuel Jalmar 11.2.1890 Rauma
Niemi T. Hämeenkyrö
Niemimäki Emil Bernhard 13.4.1888 Lohja
Nieminen August Albert 7.1.1887 Turku
Nieminen August Anselm 20.5.1866 Karkku
Nieminen Eemil 3.3.1899 Nastola
Nieminen Einar Frans 22.10.1899 Eura
Nieminen Eino Oskari 1898 Nakkila
Nieminen Erland 17.5.1870 Loimaa
Nieminen Frans 1893 Pori mlk
Nieminen Frans Jalmari 20.4.1898 Huittinen
Nieminen Frans Oskar 26.5.1877 Pori mlk
Nieminen Frans Oskar 23.1.1891 Urjala
Nieminen Frans Viktor 31.10.1867 Espoo
Nieminen Hugo Vihtori Hämeenlinna
Nieminen Johannes Maurits 28.5.1897 Tammela
Nieminen Juho Nikolai 28.11.1899 Ulvila
Nieminen Kaarle Emil 22.7.1895 Akaa
Nieminen Kaarle Vihtori 20.3.1899 Messukylä
Nieminen Kalle 1899 Luopioinen
Nieminen Kalle Hermanni 2.6.1897 Punkalaidun
Nieminen Kalle Kasperi 5.1.1879 Huittinen
Nieminen Kalle Kustaa 14.1.1871 Punkalaidun
Nieminen Kalle Nestor 2.2.1894 Karkku
Nieminen Nestori 29.7.1874 Punkalaidun
Nieminen Otto 1880 Hattula
Nieminen Otto Aksel 1898 Nakkila
Nieminen Rudolf 4.2.1899 Vanaja
Nieminen Sulo Leonard 27.10.1900 Pyhäjärvi UL
Nieminen Svante Alfred 17.10.1895 Pirkkala
Nieminen Toivo Henrik 20.3.1895 Vanaja
Nieminen Toivo Kustaa 11.11.1882 Hausjärvi
Nieminen Vihtori 4.12.1879 Urjala
Nieminen Vilho Valter 10.5.1901 Sääksmäki
Niini Martti Eemil 4.9.1900 Ulvila
Niinikorpi Niilo Fredrik 30.10.1901 Vampula
Niinikoski Nestor Filemon 9.3.1884 Merikarvia
Niinimäki Lauri Konrad 12.1.1894 Karkku
Niininen Kalle 1884 Janakkala
Niinisalo Kaarlo Helsinki
Niittymäki Jaakko Aleksanteri 12.12.1878 Punkalaidun
Niittynen Osvald 26.1.1893 Sahalahti
Nikander Karl Johan 10.4.1902 Tuusula
Nikander Kosti Emil 30.4.1892 Kaarina
Niklander Johan Edvard 4.2.1898 Helsingin pitäjä
Niklén Karl Viktor 13.1.1892 Lohja
Nikolai Juho G. Sääksmäki
Nikula Kalle Tuomaanpoika 6.9.1859 Koski HL
Nikulainen Mikkel 3.10.1898 Lieto
Nord Frans Josef 19.3.1896 Tyrvää
Nordblom Isak 6.7.1855 Turku
Nordling Kaarle Pori
Nordlund Oskar Alfred Fransinp. 19.8.1878 Pori mlk
Nordlund Yrjö Wilhelm 31.5.1896 Pori
Nordström Frans Aksel 20.9.1888 Pori mlk
Nordström Otto Hjalmar 21.11.1885 Helsinki p
Norrgård Kalle Anshelm 5.9.1886 Hämeenkyrö
Norrkulla Taavetti 26.4.1869 Urjala
Nors Adolf 24.9.1866 Espoo
Nummela Antti 1.7.1895 Punkalaidun
Nummela Erik Johannes 18.5.1898 Metsämaa
Nummela Juho Heikki Willenpoika 10.11.1898 Pälkäne
Nummela Lauri Oskar 30.4.1893 Urjala
Nummelin Oskar Lempäälä
Nummenrinne Johan Edvard 25.7.1894 Karjalohja
Nummi Anselm 18.4.1884 Honkilahti
Nummila Kaarle Vilhelm 8.2.1898 Paimio
Numminen Akseli Herman Kaarlonpoika 12.2.1898 Ulvila
Numminen Frans Johannes 17.8.1895 Urjala
Numminen Hugo Evert 11.9.1899 Lempäälä
Numminen Juho Vihtori 11.2.1872 Humppila
Numminen Kaarlo Sikstus 11.8.1891 Ulvila
Numminen Mattias Frithiof 24.2.1890 Pirkkala
Numminen Topias Willehad 2.11.1891 Harjavalta
Nurme Toivo Henrikinpoika 4.3.1897 Pyhtää
Nurmela Knuutti Feliks Juhonpoika 13.1.1893 Pälkäne
Nurmi Helsinki
Nurmi Akseli August 2.5.1890 Loppi
Nurmi Aleksanteri 27.6.1892 Mynämäki
Nurmi August Vilh. 10.2.1900 Tuusula
Nurmi Frans 29.12.1880 Punkalaidun
Nurmi Frans Anshelm 14.6.1887 Helsinki s
Nurmi Frans Erland 29.5.1894 Vampula
Nurmi Frans Fredrik 8.12.1896 Askainen
Nurmi Frans Isak 1896 Nakkila
Nurmi Frans Nestor 15.9.1873 Kokemäki
Nurmi Frans Viktor 23.6.1875 Uusikirkko TPL
Nurmi Jalmari Leonard 28.4.1888 Eurajoki
Nurmi Kaarlo Vihtori 26.10.1879 Somerniemi
Nurmi Kustaa Edvard 23.3.1880 Nurmijärvi
Nurmi Kustaa Emil 4.4.1892 Janakkala
Nurmi Lauri Jeremias Kustaanpoika 11.8.1896 Pälkäne
Nurmi Nestor Andreas 27.5.1882 Pöytyä
Nurmi Toivo Somero
Nurmi Vihtori Konstant. 8.4.1863 Hattula
Nurminen Alfred Waldemar Josefiinanpoika 14.10.1885 Kalvola
Nurminen Arvid 17.12.1886 Helsinki s
Nurminen Edvard 8.4.1884 Hattula
Nurminen Juho Evert 18.6.1865 Helsinki s
Nurminen Kalle Erlanti 2.11.1885 Akaa
Nurminen Karl Nestor 29.3.1880 Turku
Nurminen Martti Adolf 2.7.1892 Jämsä
Nurminen Toivo Alfred Albertinpoika 21.12.1897 Luopioinen
Nurminen Vihtori 5.4.1880 Hämeenlinna
Nurminen Vihtori Aukusti 8.12.1873 Akaa
Nurmio Arvo 1899 Paimio
Nurmio Eino Valeri Kallenpoika 17.3.1900 Luopioinen
Nyberg Frans Leonard 4.6.1895 Mäntsälä
Nyberg Karl Emil 20.7.1899 Siuntio
Nyberg Lauri Ferdinand 1.8.1900 Keikyä
Nyberg Oskar Rudolf 15.12.1898 Hanko
Nyholm August Verner 24.12.1892 Espoo
Nyholm Johan Einar 6.7.1895 Pusula
Nylund Karl Jaakob Helsinki
Nyman Ernst Hjalmar 28.3.1891 Lohja
Nyman Herman Juho 12.3.1865 Padasjoki
Nyman Johan Einar 30.111898 Nummi
Nyman Juha Fredrik 29.5.1879 Tyrväntö
Nyman Oskar Konstantin 8.8.1892 Pornainen
Nyman Yrjö Ilmari 15.2.1898 Pornainen
Nyström Johan Emil 1885 Turku
Nyyssönen Eino Edvard 8.3.1901 Espoo
Oikarinen Matti Fredrik 14.12.1865 Pohja
Oinonen Juho Emil 16.4.1874 Tuusula
Oittinen Kalle 2.4.1901 Padasjoki
Oiva Väinö Mikael 20.9.1901 Kaarina
Oja Jaakko Lauri 30.7.1886 Humppila
Ojala Johannes Paavali 31.1.1888 Vanaja
Ojala Juha Vihtori Juhanpoika 5.3.1894 Marttila
Ojala Kalle August 13.8.1893 Huittinen
Ojala Kalle Hentrik 2.12.1898 Tammela
Ojala Kosti 10.9.1892 Punkalaidun
Ojala Kustaa Nikolai 18.4.1893 Pöytyä
Ojala Kustaa Nikolai 18.1.1880 Alastaro
Ojanen Johannes Nikolai 1.9.1897 Metsämaa
Ojanen Kalle Iivari Konstantininpoika 7.5.1896 Sääksmäki
Ojanen Kosti William 25.8.1899 Punkalaidun
Ojanen Paavali Fredrikinpoika 9.8.1899 Luopioinen
Ojanen Sulo Aleksandra Juhontr. 4.5.1895 Punkalaidun
Ojanne Frans Juho 21.6.1884 Huittinen
Ojanperä Johannes Viljam 28.12.1896 Alastaro
Ojanperä Viktor Erland 14.10.1898 Alastaro
Ojanpää Frans Vihtori 8.4.1887 Sääksmäki
Ojansivu Kalle Nikolai Villenp. 6.9.1895 Alastaro
Ojansivu Nestor Herman 19.4.1894 Karkku
Oksa Janne Kylmäkoski
Oksa Johan Aleksander 1.10.1873 Kylmäkoski
Oksa Werner Nikolai 27.4.1887 Harjavalta
Oksanen Johannes Juhonpoika 17.6.1895 Längelmäki
Oksanen Juha Oskar Tildanpoika 4.3.1883 Vesilahti
Oksanen Kaarle Stefanus 18.1.1900 Hauho
Oksanen Lauri Oskari 1.5.1901 Huittinen
Oksanen Severi Johannes Honkilahti
Olander Herman 12.6.1892 Pornainen
Olin Armas Aleksander 18.2.1897 Hyvinkää
Ollila Iivari Marttila
Onnela Akseli Sifferi 15.2.1898 Pori
Onnela Kustaa Herman 13.121890 Ahlainen
Oras Emil Oskari 8.7.1891 Pori mlk
Orenius Sulo Oskari Matinp. 29.1.1889 Hämeenlinna mlk
Orre Oskari 8.6.1859 Loimaa
Ottila Ivar Mauritz 18.11.1881 Turku
Paananen Johannes Vilhelminpoika 9.7.1888 Uurainen
Paasikivi Väinö Vilhelm Valdemar 5.11.1893 Rauma
Paattakainen Kaarle August Kustaanpoika 27.2.1864 Lempäälä
Paattakainen Kustaa Adolf 19.5.1895 Lempäälä
Pahlman Herman Ferdinand 3.4.1873 Tyrvää
Pahlsten Hugo Adolf 18.11.1899 Espoo
Pajamäki Eemil Juhonpoika 13.2.1884 Kiikoinen
Pajulahti Juho Jaakko 2.7.1895 Kristiinankaupunki
Pajunen Kaarle Eetvart Eetvardinpoika 25.8.1899 Pälkäne
Pajunen Kalle Mattias 24.2.1900 Pirkkala
Pajunen Martti 1889 Lavia
Pajunen Taavetti Vihtor 10.8.1864 Mouhijärvi
Pakarinen Heikki Juhonp. 15.5.1881 Helsinki e
Palander August Alarik 6.12.1894 Karjalohja
Paldan Alfred Nikolai 23.10.1882 Turku
Palenius Viktor Rudolf 22.9.1886 Lohja
Palin Viljo Johannes 9.10.1899 Urjala
Paljaskallio August Joosepinpoika 16.2.1899 Luopioinen
Palmanen Kalle 20.2.1893 Urjala
Palmgren Niilo Artturi 8.12.1896 Kiikka
Palmgrén Wäinö Rudolf 20.3.1891 Hämeenkyrö
Palmroos Frans Amos 18.9.1881 Turku
Palmroos Kalle Vihtori 9.3.1897 Mäntsälä
Palmroth Kaarle Vilho 20.6.1897 Kokemäki
Palmu Oskar Juhanpoika 18.10.1881 Sääksmäki
Palmunen Johan Vihtori 20.6.1873 Eura
Palo Kalle Kustaa 10.10.1886 Keikyä
Palo Kalle Viljam 1902 Janakkala
Palo Kustaa 21.3.1868 Orivesi
Palo Martti Nikodemus 1.8.1897 Keikyä
Palola Albert Helsingin pitäjä
Palola Juhan August Hermanninp. 11.7.1888 Helsingin pitäjä
Palomäki Toivo Verner 16.8.1901 Vahto
Palomäki Valdo Harald 22.4.1895 Karkku
Palonen Eino Leander 27.2.1901 Punkalaidun
Palonen Juho Nestor 1897 Nakkila
Palonen Martti 6.2.1895 Punkalaidun
Palonpää Lauri Oskari Juhonpoika 19.3.1894 Ulvila
Pappila Ville Juhonp. 5.3.1875 Helsinki e
Parkkonen Johan Fjalar 10.11.1901 Tuusula
Parman Lennart Alfons 24.9.1873 Pori
Partanen Jooseppi 2.1.1878 Helsinki p
Paulin Kustaa Anselmi Iidanpoika 25.7.1895 Kullaa
Pavén Vihtori Erhard 8.1.1877 Pori
Pellonperä Jarli Ferdinand 10.10.1899 Vampula
Peltola Frans Fredrik 1879 Nakkila
Peltola Kalle Anton 1.12.1901 Yläne
Peltomaa Eino Vihtori 1899 Nakkila
Peltomaa Frans 1882 Nakkila
Peltomaa Kustaa Vilho 9.3.1898 Kokemäki
Peltonen Hilma Lydia 19.8.1896 Helsinki p
Peltonen Kaarle Johan 29.8.1876 Pori
Peltonen Kaarle Vilhelm 21.7.1880 Karinainen
Peltonen Paavali 19.5.1890 Sahalahti
Peltonen Toivo Johannes 15.1.1896 Hausjärvi
Peltonen Valto 1.8.1900 Koski HL
Perkiö Paavo Nikolai 5.5.1902 Koski TL
Pertunsilta Frans Juhonp. 5.5.1876 Punkalaidun
Perälä Malvina 19.12.1862 Juupajoki
Perämaa Herman Vihtori 27.7.1872 Tyrvää
Petterqvist Stefanus Alfred 1.12.1889 Sääksmäki
Pettersson Arttur Alfred Samulinp. 2.8.1896 Mouhijärvi
Pettersson Oskar Emil 22.11.1878 Pori mlk
Petäjä Eino Jalmari 25.12.1895 Hämeenkyrö
Petäjä Yrjö 1899 Janakkala
Pienijoki Oskar Nikolai Juhonpoika 30.11.1897 Oripää
Pietilä Frans Mikael 5.10.1877 Helsinki s
Pietilä Huugo Oskari 2.6.1900 Tyrvää
Pietilä Juho Adolf 16.6.1899 Janakkala
Pihlajamäki Anton Jalmari 23.11.1892 Merikarvia
Pihlman Urho Jooseppi Juhonpoika 22.12.1900 Kullaa
Piirainen Eino Arvid Antinpoika 26.10.1894 Eurajoki
Piranen Urpo Paavali 30.12.1897 Punkalaidun
Plaami Matti 22.5.1894 Mustio / Karjaa
Pohja Salomon Leander 13.4.1875 Turku
Pohjanlehto Frans Oskar 5.9.1888 Noormarkku
Pohjantähti Oskari 15.8.1883 Pori mlk
Pohjola Wäinö Urleanus 25.5.1902 Noormarkku
Pohjonen Oskari Joseppi Joosepinpoika 15.7.1900 Lavia
Porras Johannes 11.2.1883 Humppila
Porttila Martti 8.9.1897 Punkalaidun
Poutala Kalle Oskari 14.7.1875 Punkalaidun
Primatschenko Mikko Turku
Prinkkala Juho Heikinpoika 14.6.1866 Kokemäki
Puisto Henrik Oskar 13.8.1878 Helsinki p
Puisto Vilhelm 10.7.1870 Loimaa
Pulliainen Asarias 3.3.1884 Joroinen
Puntanen Juho Aleksi 2.4.1897 Alastaro
Puolamäki Heikki Viljami 2.1.1889 Ahlainen
Puolimatka Kalle Vihtori 1898 Humppila
Puranen Toivo Armas 4.4.1898 Pohja
Puska Venla Josefina 6.2.1889 Turku
Puustelli Kalle Vihtorinpoika 25.10.1893 Luopioinen
Puustelli Kustaa Aadolfinpoika 16.1.1873 Sääksmäki
Puutanen Juhanes 1895 Huittinen
Pylväinen Aaro 16.3.1900 Toivakka
Pynnönen Juho Aukusti 7.5.1886 Kangasala
Pynnönen Wäinö Kallenp. 8.8.1895 Messukylä
Päivärinta Kosti Frithiof 24.8.1889 Helsinki p
Päteri Johan 11.7.1877 Pohja
Pöyhönen Matti Vilhelmi Matinpoika 5.7.1887 Jyväskylä mlk
Raelius Yrjö Helsinki
Raiskio Väinö Erland 20.5.1891 Pirkkala
Raita Otto Helmer 9.5.1889 Ulvila
Raita Yrjö Mathias 1.4.1896 Turku
Raitanen Henrik Ericanp. 5.3.1877 Porin Reposaari
Raitanen Kaarle Oskar 22.8.1872 Turku
Raitanen Kalle Nikolai 6.12.1873 Turku
Raitila Frans Kullaa
Raittinen Eino Johannes 19.8.1897 Tyrvää
Rajala Aksel Johannes Almanpoika 10.3.1901 Alastaro
Rajala Berhard Siffer Lavia
Rajala Juho Oskar 28.5.1898 Noormarkku
Rajala Kalle Wilhelm 1.10.1883 Hämeenkyrö
Rajala Kustaa Vihtori 18.5.1899 Alastaro
Rajala Lydia Aleksandra 16.5.1898 Mellilä
Rajala Sefanias Aukustinpoika 3.12.1897 Orivesi
Rajala Taavetti Evert 1.9.1889 Hämeenkyrö
Rajamäki Jalmari 14.2.1893 Ikaalinen
Rajaniemi Anton Wilho 6.5.1892 Harjavalta
Ramstedt Axel 26.3.1870 Karjaa
Ramstedt Emil Alexander 25.1.1895 Espoo
Ramstedt Frans Vihtori 24.5.1896 Ulvila
Rand Enok Emil 3.1.1899 Maaria
Ranne Frans Vilho Kustaanpoika 30.4.1875 Ulvila
Ranne Lauri Eugen 13.4.1902 Ulvila
Rannikko Erik Filemon 22.6.1897 Särkisalo
Rannikko Kustaa Artur 6.6.1891 Perniö
Ranta Johannes 24.4.1894 Sahalahti
Ranta Lauri Antero 9.7.1899 Kiikka
Ranta Mikael Fredrik 18.12.1892 Huittinen
Rantala Albin Mikael 12.7.1898 Helsinki s
Rantala Frans August 9.12.1885 Pirkkala
Rantala Frans Eevertti 16.9.1893 Ulvila
Rantala Kaarle Anshelm 16.10.1896 Alastaro
Rantala Kaarle Henrik 22.3.1896 Alastaro
Rantala Karl Fredrik 15.10.1862 Tuusula
Rantala Saima Maria 22.12.1899 Alastaro
Rantala Vilho Einari 5.11.1897 Oripää
Rantanen Eero Janakkala
Rantanen Emil Hedanpoika 20.11.1894 Hattula
Rantanen Erik Mikael Aataminpoika 30.9.1888 Hauho
Rantanen Juho Evert Marianpoika 2.9.1884 Luopioinen
Rantanen Juho Viht. Tampere
Rantanen Kalle August Kustaanpoika 11.11.1885 Hauho
Rantanen Kalle Herman 23.9.1899 Kiikka
Rantanen Kalle Jalmari 10.8.1886 Loimaa
Rantanen Konstantin 13.6.1899 Helsinki p
Rantanen Kustaa Aleksi Juhonpoika 11.9.1890 Pälkäne
Rantanen Kustaa Augustinpoika 14.5.1897 Luopioinen
Rantanen Lauri Willehad Adaminpoika 4.5.1897 Hauho
Rantanen Niilo Henrik 16.8.1895 Kiikka
Rantanen Otto Albert 8.2.1896 Sääksmäki
Rantanen Paavo Leonard 18.1.1897 Eura
Rantanen Stefanus 15.12.1881 Urjala
Rantanen Urho Henrik 22.3.1901 Urjala
Rantanen Vihtori 5.11.1871 Punkalaidun
Rantanen Vilho Erland 7.6.1894 Loimaa
Rapp Karl Gustaf 15.3.1899 Lohja
Rasila Eeva Kallent. 23.12.1895 Ruovesi
Rauha Eino Hjalmar 1.1.1902 Pornainen
Rauhansuu Kaarle Wilhelm 4.7.1889 Pöytyä
Rauta Pentti Vihtori 13.3.1893 Uskela
Rautanen Juho Reinhold Aleksanderinp. 28.6.1877 Tammela
Rautanen Martti Eemeli 26.4.1892 Kiikka
Rautanen Vihtori 5.3.1897 Punkalaidun
Rautanen Väinö Jalmari 31.1.1895 Punkalaidun
Rautavirta Vilho Anselm 6.12.1872 Keikyä
Rautiainen Joh. Arvid 17.2.1896 Karjalohja
Reilander Feliks Arttur 16.2.1900 Laitila
Rein Werner Rafael 3.9.1895 Pori
Reini Wihtori Eriikanpoika 30.4.1881 Kalvola
Reinikainen Karl Padasjoki
Renfors Kalle Eevert 12.11.1895 Huittinen
Reunanen Frans Oskari 15.2.1891 Punkalaidun
Reunanen Juho Niilo 20.1.1897 Kokemäki
Reunanen Kustaa Vilho 10.4.1893 Huittinen
Riento Johan Ivar 1896 Ahlainen
Riihilahti Oiva Henrik Eriikanpoika 17.6.1898 Luopioinen
Riissuo Kalle August 14.10.1884 Punkalaidun
Rikman Otto Helsinki
Rimm Aarne Agathon 7.12.1893 Uusikaupunki
Rimpinen Juho Kustaa Leonard 6.12.1878 Urjala
Rinki Vilhelm Herman 12.9.1871 Akaa
Rinne Frans Oskari 8.7.1892 Ulvila
Rinne Juho Edvard 6.4.1879 Eura
Rinne Lauri Kaarina
Rintala Lauri 1887 Punkalaidun
Ristiharju Juho Stefanus Eliinanpoika 25.12.1898 Kankaanpää
Ristimäki Frans Oskari 2.10.1898 Mouhijärvi
Ritvanen August Juhonpoika 27.3.1875 Maaninka
Ritvonen Kustaa Nestor 27.4.1880 Rauma
Riutta Elsa Maria Kustaant. 19.10.1899 Tampere
Roos Kalle Väinö 16.10.1895 Vampula
Roos Tyyne 21.6.1890 Kymi
Roos Vilho Nestor 20.9.1881 Karkku
Rosberg Katri Oskarintytär 17.8.1894 Sääksmäki
Rosenberg Eemil Aleksander 19.2.1882 Porin Reposaari
Rosendahl Arvid Nestori Fransinpoika 2.6.1891 Eurajoki
Rosendal Johan Aleksander 24.5.1894 Lohja
Rosenqvist Maaria
Rosenqvist Taavetti 9.7.1874 Karkku
Rosenvall Bruuno Johannes 7.10.1890 Ulvila
Roslander Uuno Rafael 27.4.1887 Pori
Rostedt Arttur Mauno 5.2.1899 Huittinen
Rostedt Frans Aapeli 6.4.1895 Pori mlk
Rostén-Isopere Kustaa Vihtori 17.3.1891 Eurajoki
Rosvall Oskar Fredrik 26.3.1883 Huittinen
Runkka Gunnar Maurits 26.3.1898 Oripää
Runko Uuno August 8.6.1897 Turku
Ruoho Frans 4.5.1865 Punkalaidun
Ruohola Frans Emil 25.7.1891 Loimaa
Ruoholahti Yrjö Albert 11.9.1902 Lemu
Ruohomaa Urho Jalmar 17.1.1900 Yläne
Ruohomäki Huuko Kallenp. 28.2.1873 Pori mlk
Ruohonen August 18.8.1878 Helsinki p
Ruohonen Juho Anton 25.12.1871 Yläne
Ruohonen Juho Verner 24.8.1885 Kokemäki
Ruohoniemi Karl Viktor 6.11.1895 Helsinki s
Ruusunen Juho Aleksander 17.5.1884 Eurajoki
Rytkönen August Kustinp. 14.4.1882 Helsinki s
Räisänen Vihtori Tahvonpoika 22.2.1890 Ruokolahti
Räsänen Olli Heikki 20.11.1883 Helsinki
Rönnberg Arvid Pälkäne
Rönnholm Karl Johan 16.3.1875 Helsinki sr
Röntynen Arvi Herman 25.2.1896 Särkisalo
Saarela Johannes 27.5.1892 Hiitola
Saari Anton Vaulunder 17.9.1887 Suomusjärvi
Saari Kalle Markus 26.4.1900 Hämeenkyrö
Saari Otto Aleksanteri Heikinpoika 17.10.1897 Pälkäne
Saari Otto Villehard 26.1.1896 Hämeenlinna mlk
Saari Verner Reinhold 18.4.1896 Punkalaidun
Saari Väinö Vilhelm 1.12.1892 Turku
Saari Wäinö Wihtori 15.6.1889 Hämeenkyrö
Saarijoki Lauri Juhonpoika 8.8.1900 Hauho
Saarikko Sipi 13.2.1897 Punkalaidun
Saarikkomäki Karl Oskar 7.1.1884 Humppila
Saarinen Aarne August 4.9.1898 Kokemäki
Saarinen Artur Anselm 8.6.1898 Kaarina
Saarinen Arvo Allan 21.1.1895 Vampula
Saarinen Bruuno Valfrid 29.8.1901 Ahlainen
Saarinen Demetrius Waldemar 8.10.1894 Perniö
Saarinen Edvard Wilhelm 16.3.1889 Muurla
Saarinen Emanuel 26.5.1864 Pornainen
Saarinen Fabian Helsinki
Saarinen Heikki Asarias 1860 Hämeenlinna mlk
Saarinen Herman Anshelm 20.4.1894 Pöytyä
Saarinen Juho August Ferdinand 16.2.1879 Maaria
Saarinen Kaarlo Eemil 2.7.1896 Ulvila
Saarinen Kalle Henrik 24.5.1857 Hattula
Saarinen Kalle Oskari 1.11.1893 Hauho
Saarinen Kustaa 1885 Turku
Saarinen Kustaa Anselm 8.5.1896 Mynämäki
Saarinen Matti Juho Loimaa
Saarinen Matti Nestor 18.2.1900 Metsämaa
Saarinen Niilo Joosepinpoika 5.12.1899 Kuhmalahti
Saarinen Olga Johanna 31.1.1892 Hyvinkää
Saarinen Robert Jalmar 21.12.1888 Yläne
Saarinen Roopertti Tapani 17.7.1881 Ulvila
Saarinen Saima Lyydia 21.1.1898 Ulvila
Saarinen Semmi Johannes 10.11.1893 Tyrvää
Saarinen Toivo
Saarinen Toivo 13.3.1900 Kotka
Saarinen Urho Pietari Fransinp. 21.2.1890 Alastaro
Saarinen Yrjö Ilmari 5.7.1900 Pornainen
Saarinen-Maijala Frans Oskar 2.5.1883 Eurajoki
Saario Gustaf Hjalmar 20.5.1901 Lohja
Saario Jaakko Wäinö 20.12.1878 Urjala
Saaristo Emil Aleksander 28.8.1882 Lohja
Saarto Robert Janakkala
Sacklen August Nikolai 12.5.1886 Kokemäki
Sacklén Kalle Jalmari Kallenpoika 15.1.1899 Kullaa
Sagulin August Albert 20.11.1882 Halikko
Sahlberg Teodor Ludvig 2.11.1889 Pori
Sahlström Gustaf Fredrik 20.5.1877 Lohja
Sainio Aatu 1864 Tuusula
Sainio Adolf 19.9.1872 Helsinki s
Sainio Frans Artturi 4.10.1892 Nurmijärvi
Saksman Juho Kustaa Juhonpoika 11.2.1874 Luopioinen
Salama Väinö Helsingin pitäjä
Salava Toivo Fredrik 8.4.1902 Helsinki s
Salin Alvar 1901 Angelniemi
Salin Ernesti Vihtori 28.9.1885 Tenhola
Salmela Erik Walter 23.1.1900 Perniö
Salmi Adam 2.2.1883 Hollola
Salmi Aksel Matias 17.9.1881 Hämeenlinna
Salmi Arvo Johannes 13.6.1893 Kokemäki
Salmi Frans Johannes 1.3.1896 Noormarkku
Salmi Frans Viktor 8.5.1898 Helsingin pitäjä
Salmi Heikki 2.5.1876 Hämeenlinna mlk
Salmi Jalmari Helsinki
Salmi Kalle Wihtori 31.1.1883 Lieto
Salmi Kustaa Vihtori 18.10.1898 Lappi TL
Salmi Onni Bernhard 25.4.1902 Ulvila
Salmi Vihtori Aleksanterinpoika 13.3.1877 Sahalahti
Salminen Aari Heikki Anselm 9.6.1897 Helsinki s
Salminen Anton 20.10.1890 Pälkäne
Salminen Bruno 17.9.1890 Tuusula
Salminen Eino Johannes 22.91891 Hämeenlinna
Salminen Erik Juho Moseksenpoika 15.10.1856 Hauho
Salminen Evert Nikolai 14.12.1892 Alastaro
Salminen Heikki Oskari 23.3.1870 Karinainen
Salminen Hugo 2.8.1898 Juupajoki
Salminen Ida Maria 17.6.1892 Hyvinkää
Salminen Juho Artturi Ann-Maijanpoika 7.6.1882 Luopioinen
Salminen Juho Konstantin 4.11.1858 Hämeenlinna
Salminen Kaarle Verner Heikinpoika 15.10.1900 Pälkäne
Salminen Kaarlo Oskari 19.9.1892 Ulvila
Salminen Kalle Eino 5.2.1896 Hämeenkyrö
Salminen Kalle Oskari 21.7.1880 Keikyä
Salminen Kalle Valfrid Oskarinpoika 16.10.1893 Luopioinen
Salminen Karl Edvard 1900 Kemiö
Salminen Magnus Vilhelm 26.3.1869 Vanaja
Salminen Onni Rikard 11.8.1899 Tyrvää
Salminen Vilho Juhana Kustaa 24.11.1900 Sahalahti
Salminen Väinö Tildanpoika 14.12.1884 Pirkkala
Salminen Yrjö Einar 28.7.1900 Somero
Salmio Frans Hannes 25.9.1895 Eura
Salo Arvo Rikhard 22.8.1893 Pornainen
Salo Emil Arvid 12.7.1890 Turku
Salo Heikki Bruno 6.10.1875 Hattula
Salo Kaarle Jalmari Edvardinpoika 25.10.1889 Tyrväntö
Salo Kalle Oskari 17.12.1863 Vanaja
Salo Margareta Eliina Amandantytär 1.2.1892 Luopioinen
Salo Toivo Frithiof Vihtorinpoika 5.11.1886 Luopioinen
Salo Väinö Alarik 24.5.1898 Sääksmäki
Salo Väinö Rikhard 8.4.1891 Pori
Salo Wille 1862 Urjala
Salokivi Kalle Kustaa Kustaanpoika 14.4.1882 Sääksmäki
Salomaa Johannes 26.9.1897 Kangasala
Salomaa Väinö Edvard 6.5.1887 Helsinki s
Salonen Eino Teisko
Salonen Frans Nestor 24.9.1887 Eurajoki
Salonen Frans Viktor 11.9.1890 Korpilahti
Salonen Johan Eerik 1.1.1890 Vanaja
Salonen Juha Aukusti Aukustinpoika 4.11.1898 Tyrväntö
Salonen Juho Evert Antinp. 1.4.1893 Hattula
Salonen Juho Nestori Vihtorinpoika 12.11.1892 Sääksmäki
Salonen Juho Sakarias 30.8.1878 Forssa / Tammela
Salonen Kaarlo Juho 15.8.1881 Helsinki p
Salonen Kustaa Vilhelm 12.9.1866 Lappi TL
Salonen Lauri Mikael 7.9.1897 Kiikka
Salonen Oskari Kärkölä
Salonen Otto 17.4.1897 Akaa
Salonen Otto Verner Janakkala
Salonen Samuel 8.1.1896 Alastaro
Salonen Uuno Torsten Adolf 8.11.1899 Kustavi
Salonen Väinö Nestori 21.12.1892 Renko
Salonen Wilhelm 7.4.1866 Urjala
Saloniemi August Johannes 17.12.1895 Perniö
Saloniemi Jalmari Mikael 27.4.1892 Hämeenkyrö
Saloranta Richard Frans Ulvila
Salovaara Armas Väinö 27.9.1896 Helsinki p
Salovaara Vilho Eemeli 4.2.1897 Tyrvää
Salvén Vilho Matias Marianpoika 20.7.1896 Pälkäne
Sams Tuomas Heikinpoika 16.7.1875 Helsinki p
Sandberg Albert Bernhard 19.4.1901 Siuntio
Sandberg Frans 20.7.1877 Pori
Sandberg Johan August 21.2.1889 Espoo
Sandberg Wilhelm Rikhard 29.4.1875 Merikarvia
Sandelin August Henrik 16.10.1897 Paimio
Sandell Aug. Rafael 7.5.1870 Kaarina
Sandell August Alexander 2.5.1886 Turku
Sandholm Frans Juho 2.6.1895 Ulvila
Sandholm Jussi Kylmäkoski
Sandholm Kaarlo Oskari 12.1.1893 Ulvila
Sandström Johan Fredrik 23.6.1875 Pori
Santala Aksel Vampula
Santala August Rafael 5.12.1888 Harjavalta
Santala Emil Pori mlk
Santala Viktor Anselm 5.6.1890 Paimio
Santamaa Frans Jalmari 11.9.1891 Eurajoki
Santonen Frans Isak 27.7.1888 Rauma mlk
Santonen Johan Emil 9.6.1896 Rauma mlk
Saranpää Kaarle Vihtori 30.9.1874 Kurikka
Sarin Kalle Vihtori 23.6.1900 Mellilä
Sarkonen Kalle Torsten 26.1.1897 Tyrvää
Satama Anton Väinö 17.1.1895 Huittinen
Savikko Kalle Jalmari Sääksmäki
Savo Fanny Maria 23.12.1897 Noormarkku
Savogin Georgi
Savolainen Jaakko Tahvonpoika 17.3.1890 Nilsiä
Savolainen Petter Heikinpoika 9.11.1860 Sääksmäki
Savonen Karl Johanpoika 7.4.1884 Pertteli
Sederholm Johan Isak 18.3.1865 Tenhola
Sederholm Vilho Kustaa 13.4.1899 Helsinki s
Sederlund Juho Ludvig Sääksmäki
Selin Ilmari Alarik 20.5.1893 Akaa
Selin Jalmar Helsinki
Selin Johan Theodor 18.10.1891 Siuntio
Selin Juho Richard 24.2.1873 Pori mlk
Selin Konstantin Aataminpoika 3.5.1865 Tuulos
Selin Vihtori Nikeforus Juhonpoika 13.3.1887 Mouhijärvi
Selkälä Vihtori 20.4.1876 Humppila
Seppälä Frans Vihtori 17.7.1869 Punkalaidun
Seppälä Oskari Aleksanteri 1.9.1883 Loppi
Seppänen Aksel Gustaf 6.6.1895 Rauma
Seppänen Johannes Vihtori Juhonpoika 22.2.1878 Oripää
Serenius Einar Alfons 10.2.1894 Karkku
Setälä Frans Rikhard 26.7.1898 Forssa / Tammela
Setälä Kustaa Nikolai Kustaanpoika 1.2.1901 Kullaa
Siekkinen Tuure Elias 28.4.1886 Nurmijärvi
Sievola Juho Henrik Heikinpoika 20.1.1898 Luopioinen
Sihto Jaakko 28.11.1872 Helsinki p
Sihvo Antti Tuomaanp. 26.10.1877 Helsinki s
Siik Kustaa Robert 31.3.1877 Maaria
Siironen Nikolai
Siivonen Herman Albinus 29.4.1898 Eurajoki
Siivonen Juho Eemil 15.2.1900 Pori mlk
Siivonen Kaarlo August 17.8.1896 Uusikaupunki
Siivonen Niilo Aleksander 3.7.1890 Uusikaupunki
Silen Aarne Johannes Karjalohja
Silfver Nestor Vilhelm 11.8.1892 Kiikala
Siljander Johan Edvin 29.10.1897 Espoo
Sillanen Wilho Heikki 1897 Huittinen
Sillanpää Niilo Werneri Stefaninpoika 8.9.1897 Lavia
Sillberg Adolf Edvin 27.11.1893 Pori mlk
Sillberg Yrjö Joh. 5.11.1901 Noormarkku
Siltala Kaarle 9.5.1901 Teisko
Siltanen Kalle Einar 26.9.1897 Punkalaidun
Siltanen Toivo Nikolai 17.4.1896 Pöytyä
Siltanen Toivo Oskari 4.8.1901 Punkalaidun
Silvan Kalle Loimaa
Silvander Gustaf Emil 9.12.1901 Siuntio
Silvola Gunnar Leida 1899 Kemiö
Silvola Väinö Johannes 5.6.1897 Eura
Simola Johan Luopioinen
Simolin Aarne Armas 22.11.1900 Pornainen
Simonsson Johan Heribert 21.10.1864 Lammi
Sinervä Jalmari Johannes 28.6.1899 Kisko
Sinilahti Otto Esaias Olganp. 31.3.1899 Alastaro
Sinisaari Robert Hattula
Sinisalo Anni Koski HL
Sinisalo Kalle 24.11.1887 Loimaa
Sinisalo Onni 16.6.1896 Koski HL
Sinisalo Severin 2.2.1888 Hausjärvi
Sinkko Lauri 14.8.1893 Helsinki s
Sipi Lauri Akseli 24.3.1899 Jokioinen
Siren Kalle Kosti 8.5.1898 Kiikka
Siren Kalle Kustaa 1.12.1869 Hämeenlinna
Sirén August Aleksander 12.9.1893 Pirkkala
Sirén Julius Arvid 14.1.1874 Akaa
Sirén Kalle Hjalmar 1891 Helsinki
Sirén Kalle Kustaa 8.5.1872 Sääksmäki
Sirén Paavo Eemil 31.12.1895 Akaa
Sirén Uuno Henrik Sääksmäki
Siro Frans Lauri 11.6.1898 Urjala
Sivén Karl Oskar 24.2.1878 Sipoo
Sjö Nestor 11.2.1871 Pori mlk
Sjöberg Karl Viktor 29.6.1877 Helsingin pitäjä
Sjöblom Artturi Helsinki
Sjöblom Eino Alfons 26.12.1899 Ahlainen
Sjöblom Frans Ilmari 10.12.1900 Pori mlk
Sjöblom Kustaa U. 3.5.1894 Karkku
Sjöblom Toivo Anton 19.7.1901 Pöytyä
Sjöblom Viktor Valdemar 16.8.1888 Helsinki er
Sjögren Sten Karl Johan 9.1.1901 Turku
Skarp Matti Heikinpoika 10.12.1863 Helsinki s
Skruf Aadolf Jalmari 10.1.1890 Vanaja
Sköld Johan Lennart 2.1.1900 Inkoo
Snellman Vilhelm 5.6.1866 Uskela
Snäll Erkki Salomo 7.5.1872 Noormarkku
Snällström Kustaa Kustaanpoika 11.10.1880 Pori mlk
Sohlberg Frans Viktor 20.9.1862 Akaa
Sohlman Frans 1.10.1888 Maaria
Sohlman Heikki 16.1.1861 Vanaja
Sohlman Juha Eevert 8.2.1902 Vanaja
Sohlman Juho Eemil 4.3.1894 Pyhäjärvi UL
Soinne Jaakko Ananiaanpoika 11.11.1861 Lempäälä
Soisalo Juho Herman 16.10.1892 Taivassalo
Solman Evert Viktor 6.12.1890 Lohja
Stelin Vihtori 8.8.1888 Kuhmalahti
Sten Eino 3.8.1899 Helsinki pr
Sten Lauri Haraltti 16.2.1897 Ulvila
Stenberg Frans Vihtori 13.5.1891 Pori mlk
Stenberg Frans Viktor 20.10.1882 Ikaalinen
Stenberg Otto Vilhelm 17.9.1896 Helsinki s
Stenberg Väinö Aleksander 2.6.1898 Paimio
Stenholm Juho Alarik 26.4.1889 Tammela
Stenholm Karl August 5.1.1872 Hyvinkää
Stenman Kaarlo Einari Kallenpoika 22.7.1900 Sääksmäki
Stenroos Frans Helsinki
Stenroos Frans Eemil 24.5.1882 Pori mlk
Stenroos Fredrik Jalmari 5.3.1900 Ahlainen
Stenroos Kaarlo Valfrid 19.5.1870 Pyhäjärvi UL
Stigell Johan Adolf Sofianpoika 9.7.1885 Lohja
Stolt Juho Henrik Kaarlenp. 30.12.1893 Forssa / Tammela
Stolt Kalle Vihtori 14.3.1882 Akaa
Storm Kaarlo Mauri 3.10.1852 Ulvila
Streng Juho Helsinki
Ström Erkki Arvo Miinanpoika 13.9.1896 Huittinen
Ström Jalmari 6.11.1887 Huittinen
Suhonen Aina Katri Kustaantytär 16.4.1900 Sääksmäki
Suhonen Kustaa Edvard 1873 Nakkila
Suhonen Niilo Johannes Fransinpoika 25.9.1898 Kullaa
Suhonen Vihtori Taavetinpoika 18.1.1879 Viljakkala
Suikko Lauri Helsinki
Sukander Aaron Aaroninpoika 25.12.1877 Kylmäkoski
Sulander Kosti Heikinpoika 3.3.1901 Eurajoki
Sulin Juha Kustaa 17.9.1897 Tyrväntö
Sulin Paul Bernhard 30.8.1899 Forssa / Tammela
Sulkanen Lydia Miina 21.10.1899 Loimaa
Sulkanen Naimi Sofia 7.2.1903 Loimaa
Sulonen Johannes Henrik 13.12.1892 Loimaa
Sulonen Juho Eerik 1875 Nakkila
Sundelin Kaarlo Mauri 3.12.1865 Ulvila
Sundelin Kaarlo Sikstus 11.12.1888 Ulvila
Sundell Aleksi 14.7.1899 Pusula
Sundell Jalmari Somero
Sundell Yrjö Pyhäjärvi UL
Sundfors Johan Hugo 22.11.1885 Porin Reposaari
Sundholm Kalle Sikstus 1888 Ulvila
Sundila Ahlainen
Sundman Anton Alex. 1898 Kemiö
Sundqvist Martti Johannes 8.3.1899 Eurajoki
Sundvall Edvard 22.8.1870 Eura
Sundvall Karl Johan 14.2.1876 Pori
Suniva Kustaa Jalmari Kustaanpoika 23.11.1879 Ulvila
Suojanen Juho Vihtori 26.9.1886 Urjala
Suojanen Sulo Pietari 23.2.1892 Sääksmäki
Suomalainen Aukusti Kustaanpoika 8.11.1867 Pälkäne
Suomela Feliks Albert 1.1.1876 Tyrvää
Suomela Karl Teodor 20.3.1897 Hyvinkää
Suomela Martti Ernest 4.6.1897 Hämeenkyrö
Suomi Juho Vilhelm 1.3.1883 Kokemäki
Suomi Kalle Joelinpoika 20.11.1877 Oripää
Suomi Matti Filemon 3.5.1871 Kiikka
Suomi Oskar 29.9.1878 Helsinki s
Suomi Oskar Mikko 12.9.1886 Mellilä
Suomi Tauno Lauri Helsinki
Suomi Urho Armas 30.9.1900 Pyhäjärvi UL
Suominen Antton Aug. 16.1.1889 Lieto
Suominen Emil Vampula
Suominen Emil Stefanus 26.12.1883 Turku
Suominen Erland Vilho 1887 Nakkila
Suominen Frans Isak Villehard 10.7.1895 Eurajoki
Suominen Frans Jalmari 29.10.1885 Perniö
Suominen Johan Vilhelm 1890 Kemiö
Suominen Juha Vihtori 19.12.1889 Huittinen
Suominen Juho Stefan 24.7.1870 Urjala
Suominen Otto Hesekiel 2.4.1883 Turku
Suominen Valde Nikonpoika 17.8.1880 Helsinki s
Suominen Viktor Leonard 28.9.1888 Helsinki s
Suonpää Kaarle Nestori Kristianinpoika 18.81884 Pirkkala
Suonpää Kustaa Mauri 1874 Loimaa
Suonsivu Niilo 8.12.1899 Punkalaidun
Survonen Frans Bruno 6.10.1896 Akaa
Sutinen Robert 25.3.1868 Tuusula
Suulman Juho Henrik 1889 Hattula
Suvitie Joeli Emil 15.7.1895 Alastaro
Svanlund Ernst Waldemar 14.2.1896 Pori mlk
Svärd Huugo Eedvard 11.7.1899 Pyhäjärvi UL
Syrén Frans Jalmari 1.5.1898 Hanko mlk
Syrjä Arvo Vesilahti
Syrjä Niilo 1899 Pälkäne
Syrjälä Otto Vilhelm 20.2.1899 Mellilä
Syrjälä Vihtori 4.7.1869 Punkalaidun
Syrjänen Aarne August 14.4.1894 Humppila
Syrjänen Kalle 1880 Pälkäne
Syrjänen Matti 7.3.1875 Padasjoki
Syrjänpää Edvard 15.2.1895 Humppila
Syrjänpää Lauri 19.8.1899 Humppila
Syväjärvi Matti Aukustinpoika 29.2.1892 Kalvola
Syvänen Lauri Eelis 2.9.1897 Sääksmäki
Sälli Juho Alfred 24.10.1879 Urjala
Särkilammi Väinö Edvard 10.3.1894 Jokioinen
Säteri Edvard 15.10.1898 Tammela
Säteri Kalle Iivari 24.9.1870 Punkalaidun
Söderberg Konrat Karuna
Söderholm Karl Vilhelm 1865 Helsinki
Söderling Frans Eenokki 9.3.1884 Ulvila
Söderling Uuno Walfrid 20.8.1899 Pori mlk
Söderlund Frans Sigfrid 2.9.1881 Pori mlk
Söderman Bertta
Söderman Fredrik Ferdinand 22.9.1860 Rauma
Söderman Kalle Iivar 27.8.1895 Pirkkala
Tahkomäki Matti Alfred 21.6.1891 Punkalaidun
Taimi Arvo Fredrik 6.7.1901 Pori
Taimi Juho Edvard 1869 Pori
Taiminen Frans Inrik Kallenpoika 3.11.1889 Sääksmäki
Taiminen Nestor Ville 11.2.1888 Oripää
Taipale Kalle Heroodeksenpoika 20.10.1900 Luopioinen
Takala Elli Emilia 29.11.1893 Nakkila
Tallgren Frans Oskar 2.7.1885 Mäntsälä
Tallqvist Hjalmar Evert 12.12.1899 Lohja
Tallqvist Hugo Albert 16.1.1899 Karjalohja
Talvinen Juho Reinhold 15.6.1892 Loimaa
Tamberg Kalle Tuulos
Tammelin Kalle August 15.11.1889 Huittinen
Tammelin Karl Fredrik 29.6.1868 Helsingin pitäjä
Tammi Urho Turku
Tammilehto Verner Edvin 7.6.1885 Rauma
Tamminen Aino Dagmar Koski HL
Tamminen Alvar Turku
Tamminen Eemil Armas 19.9.1900 Hämeenlinna mlk
Tamminen Eetu Joonaanpoika 15.6.1873 Pälkäne
Tamminen Frans Oskar 22.1.1898 Eurajoki
Tamminen Juho Erland 15.2.1877 Loimaa
Tamminen Juuso Erik 10.3.1897 Alastaro
Tamminen Kustaa Alfred 24.2.1896 Huittinen
Tamminen Mikael Gerhard 2.10.1900 Keikyä
Tamminen Vihtori Vilho 10.7.1898 Kisko
Tamminen Viktor
Tamminen Vilho Henrikki 1901 Vampula
Tamminen Walfrid Fransinpoika 21.5.1885 Sääksmäki
Tanhuanpää Martti Johannes 10.1.1884 Uusikirkko TPL
Tanner Einar Antinp. 8.4.1897 Valkjärvi
Tapola Kustaa Nikolai 28.9.1899 Jokioinen
Tapola Toivo Nikolai Villenp. 1.7.1891 Jokioinen
Tappola Aarne Nummi
Tenhunen Taavetti 30.6.1886 Helsinki
Tenlen Karl Alfred 25.7.1878 Pohja
Tenlén Kustaa Viljo Kustaanpoika 22.2.1898 Eurajoki
Terho Juho Jaakko 6.8.1881 Pori mlk
Terho Kaarle Martti 11.11.1899 Perniö
Terho Kustaa Iivari 1878 Nakkila
Terho Kustaa Vihtori Kustaanpoika 5.7.1876 Ulvila
Terho Väinö Johannes Nestorinp. 22.7.1890 Pori mlk
Tervamäki Niilo Nestori Antinpoika 26.4.1900 Kiikoinen
Teräs Hugo Hjalmar 14.2.1887 Tampere
Teräs Karl Johannes Turku
Thess Joel V. Helsingin pitäjä
Thurén Sipi Janakkala
Tiihonen August Elis 18.1.1895 Helsinki p
Tilander Johan Evert 23.1.1896 Nurmijärvi
Tillkvist Martti Ilmari 30.9.1895 Pori mlk
Tilonen Oskari 10.12.1898 Tottijärvi
Timgren Artturi 5.4.1900 Pomarkku
Toivanen Lauri 29.2.1884 Keuruu
Toivonen Antti Vilhelm Antinpoika 20.9.1886 Pirkkala
Toivonen Aukusti Wilhelm 13.4.1885 Pertteli
Toivonen Edvard 12.3.1893 Vanaja
Toivonen Frans Heikki 5.12.1888 Punkalaidun
Toivonen Hulda Maria 11.11.1900 Hyvinkää
Toivonen Huugo Oskar Tammela
Toivonen Juho Eemil 25.1.1894 Tuulos
Toivonen Kaarle Brynolf 14.8.1894 Helsingin pitäjä
Toivonen Kaarle Vihtori Sefanianpoika 27.4.1879 Pälkäne
Toivonen Kalle Nikolai 29.12.1900 Punkalaidun
Toivonen Lauri Valter 12.10.1900 Pori
Toivonen Nestori 1.6.1883 Punkalaidun
Toivonen Urho 1895 Loimaa
Toivonen Urho Mikael Turku
Toivonen Vilho Jalmari Iidanpoika 9.10.1895 Kuhmalahti
Toivonen Viljo Anselmi 5.7.1899 Kiikka
Tomenius August Anatolius 27.10.1869 Janakkala
Tonttila Väinö Vihtori 1.2.1895 Hämeenkyrö
Tranberg Paul Erik 3.5.1889 Lieto
Trogen Väinö Viljam 6.1.1890 Pori
Trumpari Matti 19.11.1896 Punkalaidun
Trygg Schmertz Emil 10.7.1888 Tuusula
Tulinen Frans Villiam 14.1.1902 Huittinen
Tuliniemi Sulo Vieno Edlanp. 13.12.1894 Alastaro
Tuliniemi Vihtori 9.3.1890 Punkalaidun
Tulokas Heikki 3.12.1881 Kuhmalahti
Tuntematon 1898 Köyliö
Tuntematon Roope Hattula
Tuomi Eemeli 30.5.1879 Pälkäne
Tuomi Frans Vilho 6.4.1895 Sääksmäki
Tuomi Kalle Edvard Kallenp. 6.10.1891 Helsingin pitäjä
Tuomi Kalle Edvard Kallenpoika 16.2.1897 Sääksmäki
Tuomi Karl Frans 26.12.1896 Perniö
Tuomi Yrjö Kunnari 17.9.1898 Huittinen
Tuominen Aleksius 5.6.1867 Kylmäkoski
Tuominen Eino Halikko
Tuominen Frans Aarne 26.5.1899 Eura
Tuominen Frans Vihtori Vihtori Antinpoika 14.10.1877 Kylmäkoski
Tuominen Heikki 19.11.1863 Luopioinen
Tuominen Isak Vilhelm 21.1.1883 Eurajoki
Tuominen Johan Emil 21.12.1882 Turku
Tuominen Juho Aatolvi Hetanpoika 7.7.1896 Luopioinen
Tuominen Juho Paavali 10.12.1889 Kuhmalahti
Tuominen Kalle Juhonpoika 8.12.1901 Luopioinen
Tuominen Kalle Simeoni 5.1.1897 Kiikka
Tuominen Karl Fredrik 10.8.1872 Espoo
Tuominen Nestori Samuli Nestorinpoika 20.8.1896 Kiikoinen
Tuominen Oskar Villiam Isakinpoika 4.4.1895 Siikainen
Tuominen Paavo Henrik 4.1.1901 Kiikka
Tuominen Vihtori Nikolai 25.7.1897 Karkku
Tuominen Viljo Johannes 24.6.1896 Tyrvää
Tuominen Väinö Aleksi 16.5.1897 Pirkkala
Tuominen Yrjö Anton 12.6.1901 Pori mlk
Tuomisto Eemeli Manunpoika 25.6.1895 Kalvola
Tuomola Väinö Oskari 9.5.1891 Köyliö
Tupala Oskari Juhonpoika 2.5.1892 Huittinen
Turunen Johannes 1.8.1894 Turku
Tuumasson Eino Eemil 18.11.1894 Pirkkala
Tuunainen Weikko 18.12.1894 Rääkkylä
Tynnilä Edvard 4.2.1893 Iitti
Tyvi Kalle Tildanpoika 20.6.1880 Hauho
Tähtinen Iisakki Vihtori 12.9.1872 Sääksmäki
Tähtinen Yrjö 17.12.1898 Huittinen
Törmä Matti Loimaa
Törnvall Väinö Kallenpoika 21.9.1898 Heinola mlk
Töykkälä Erkki Samulinpoika 14.5.1900 Punkalaidun
Töykkälä Juha Samulinpoika 19.7.1891 Punkalaidun
Uhkola Martti Ruben 19.10.1897 Helsinki s
Uisko Frans Porvoo
Ullstedt Bertel Erik 6.2.1900 Turku
Uoti Oskar Helsinki
Uotila Huugo Johannes Juhonpoika 29.4.1894 Ulvila
Urhonen Nestor Sakeus 23.8.1899 Laitila
Utriainen Vilho 23.11.1871 Helsinki
Uurtamo Erik Nikolai 13.12.1892 Turku
Uusimaa Nikolai Vilho 24.5.1898 Kiikka
Uusitupa Arvi Antero 16.7.1895 Marttila
Vaala Erland Jalmar 22.9.1888 Huittinen
Vahtera Juha Hjalmar 2.11.1885 Maaria
Vahtera Kaarle Sulo 21.2.1892 Akaa
Vahteri Vihtori Edvard 9.11.1885 Tyrvää
Vahteristo Lauri Brynolf Aukustinpoika 7.7.1891 Sääksmäki
Vahtinen August Kalvola
Vaihee Matti 1900 Sahalahti
Vainio Alfred 3.12.1871 Hämeenlinna
Vainio Erik Johan 18.3.1871 Helsinki e
Vainio Oskar Leonard 24.6.1893 Suomusjärvi
Vainio Paavo Aksel 26.11.1899 Turku
Vainio Valter Walfrid 27.4.1892 Helsinki s
Vainio William Jeremias 27.6.1896 Pertteli
Valden Heino 1902 Luopioinen
Valdonen Bertel Johannes 15.10.1899 Turku
Valkama Heikki 1896 Janakkala
Valkama Martti Jalmari 20.11.1891 Hämeenkyrö
Valkamaa Frans Albinus 1896 Merikarvia
Valkonen Ville 1893 Hyvinkää
Vallenius Juha Oskar 8.7.1890 Orivesi
Vallenius Kaarlo Bernhard 19.4.1883 Kaarina
Valli Huugo Leander 29.1.1898 Tyrvää
Valli Vieno Viljam 14.9.1901 Pori
Vallin Kaarle Juho 5.8.1869 Yläne
Valonen Kalle Johannes 27.12.1897 Akaa
Valonen Väinö Valdemar 27.4.1900 Akaa
Valtila Jalo Johannes 30.5.1892 Turku
Valtonen Arthur Heikki 18.7.1899 Urjala
Valtonen Heikki Kiikka
Valtonen Johan Fredrik 24.6.1882 Parainen
Valtonen Karl Ilmari 1.5.1900 Rymättylä
Valtonen Urho Vilhelm 1892 Janakkala
Valtonen Viktor 17.3.1881 Pori mlk
Valve Antti 7.7.1881 Helsingin pitäjä
Valvinen Vihtori 23.3.1877 Kylmäkoski
Varpula Heikki Ferdin. Mynämäki
Vartiainen Johan Petter 28.6.1868 Helsinki p
Vass Kalle Evert 26.11.1888 Kymi
Vathén Yrjö Albinus 17.4.1899 Lohja
Veck Edvard 17.3.1898 Luopioinen
Veckman Karin Pernaja
Veckström Paavo Eliel 28.1.1896 Turku
Vendelin Frans Feliks Olavi 31.7.1898 Mellilä
Venho Jalmari Alexander 24.1.1889 Turku
Vennerström Henrik Sefanias 5.2.1894 Nummi
Vennonen Kalle Nestor 3.3.1876 Kiikka
Vesander Oskar 1873 Somero
Vesanen Kosti Johannes 29.1.1902 Paimio
Vesaniemi Feliks 12.1.1896 Kiikka
Vesanto Juho Oskari 13.3.1880 Eura
Vessman Antti Heribert 16.3.1883 Ulvila
Vesterberg Emil Vihti
Videnius Adam 1.5.1862 Lammi
Vieno Vilho Manasse 26.4.1899 Alastaro
Vienonen Oskar Rikhard Pertteli
Vigelius Onni Villehard 25.10.1898 Pirkkala
Vihanto Johan Henrik 27.12.1892 Ypäjä
Viheriäsaari Taavetti Vihtori 14.9.1896 Ikaalinen
Vihervaara Juhan Anshelm 1880 Ahlainen
Viikilä Juho Arvid 19.9.1891 Merikarvia
Viikki Heikki 13.9.1883 Hankasalmi
Viinamäki Bruuno Rafael 31.7.1895 Merikarvia
Viitanen Kalle Oskar 22.11.1901 Vampula
Viitanen Yrjö Aleksander 4.12.1893 Rymättylä
Viklund Alina 9.8.1896 Helsinki p
Vikman Jalmari Ludvig 7.11.1890 Akaa
Vilander Jaakko Vilhelm 25.6.1873 Humppila
Vilen Kalle Kustaanpoika 31.12.1863 Helsinki s
Vilen Matti Ferdinand 14.2.1855 Huittinen
Vilén Ivar 1889 Alastaro
Vilén Kalle Lammi
Vilén Kustaa Felix 3.4.1879 Hollola
Vilén Uuno Uskela
Vilén Valter Gabriel 24.3.1899 Akaa
Vilen-Koivisto Alvar Jalmari 22.6.1898 Hämeenkyrö
Viljala Konrad Vampula
Viljanen Isak Bernhard 2.12.1873 Eura
Viljanen Juho Jalmari 25.6.1892 Eurajoki
Viljanen Juho Nikolai 10.9.1881 Pori mlk
Viljanen Vihtori Koski HL
Viljanen Väinö Viljam Helsinki
Virlander Manne 26.1.1882 Helsinki p
Virola Johan Erik 29.10.1896 Lempäälä
Virta Hugo Vilhelm Lahti
Virta Jalmar Viljam Helsinki
Virta Juho Ivar 24.9.1891 Pomarkku
Virta Kaarlo Roopertti Fransinpoika 11.8.1889 Ulvila
Virta Kalle Nestori 28.1.1896 Tyrvää
Virta Onni Antero 2.12.1895 Kiikka
Virta Vihtori Johannes 20.6.1900 Tyrvää
Virta Vilho Emil 1897 Janakkala
Virta Villehad 1.11.1890 Huittinen
Virtala Juho Kustaa 28.4.1884 Lammi
Virtanen Aarne Emil Kiikoinen
Virtanen Arvo Oskar 19.11.1892 Urjala
Virtanen August Johannes 27.1.1897 Perniö
Virtanen Einar 2.7.1894 Urjala
Virtanen Einari Nikolai 4.1.1899 Pirkkala
Virtanen Frans Aleksander 11.9.1889 Yläne
Virtanen Henrik Verner 5.12.1885 Akaa
Virtanen J. Hämeenlinna
Virtanen Johan Helsinki
Virtanen Johan Israel 22.12.1887 Espoo
Virtanen Jooseppi Valdemar 2.9.1883 Helsinki s
Virtanen Juho Aleksander 6.7.1899 Paimio
Virtanen Juho Aleksander 17.12.1886 Urjala
Virtanen Juho Heikki Hildanpoika 5.4.1880 Hauho
Virtanen Juho Vihtori 12.2.1879 Ahlainen
Virtanen Kaarle N. 26.8.1897 Karkku
Virtanen Kalle David 27.2.1889 Hämeenlinna mlk
Virtanen Kalle Konstantin 12.5.1853 Keikyä
Virtanen Kalle Kustaa Eemelinpoika 9.5.1876 Luopioinen
Virtanen Kalle Valfrid 13.2.1891 Orivesi
Virtanen Kustaa Ilmari 8.5.1895 Ulvila
Virtanen Lauri Arvid 30.8.1895 Sääksmäki
Virtanen Martti Arvid 11.4.1893 Hämeenkyrö
Virtanen Niilo Edvin 4.3.1899 Ahlainen
Virtanen Niilo Ferdinand 21.6.1899 Turku
Virtanen Niilo Henrik 3.6.1899 Turku
Virtanen Oskar Edvard 5.9.1882 Loimaa
Virtanen Oskar Erkinpoika 2.3.1878 Sääksmäki
Virtanen Oskari Nikolai 17.9.1891 Vampula
Virtanen Otto 1891 Hausjärvi
Virtanen Otto Nikolai Kallenpoika 27.5.1900 Kiikoinen
Virtanen Paavo 5.2.1897 Huittinen
Virtanen Paavo Einari 22.1.1899 Keikyä
Virtanen Paavo Johannes 29.10.1900 Pori mlk
Virtanen Toivo Hesekiel Juhonpoika 13.4.1887 Pirkkala
Virtanen Urho Mathias 25.11.1895 Maaria
Virtanen Vihtori Kustaanpoika 24.5.1887 Luopioinen
Virtanen Vilho Artur 30.1.1896 Rusko
Virtanen Väinö Aleksander 30.9.1898 Jokioinen
Virtanen Väinö Edvard 5.9.1893 Mustio / Karjaa
Virtanen Väinö J. 1895 Janakkala
Virtanen Wäinö Johannes Hermanninpoika 15.6.1893 Eurajoki
Virtanen Yrjö Vilhelmi Jeremianpoika 9.4.1901 Kiikoinen
Vormisto Kalle Emanuel 29.7.1899 Kiikka
Vrangen Frans Mikko 29.9.1898 Ahlainen
Vuohia Adolf Erland 27.4.1889 Lempäälä
Vuorenkaiku Juho Kustaa 11.11.1880 Hattula
Vuorinen Helsinki
Vuorinen Aleksi 1890 Sääksmäki
Vuorinen August Kustaa Kylmäkoski
Vuorinen Erkki Anselm 6.1.1896 Jokioinen
Vuorinen Gustavi Eerikki 28.5.1897 Vampula
Vuorinen Johan Tobias 18.10.1886 Vanaja
Vuorinen Juho Aleksi 4.2.1882 Luopioinen
Vuorinen Kalle 4.5.1898 Tyrvää
Vuorinen Kalle Aleksi 9.6.1899 Hauho
Vuorinen Kalle Kustaa Kustaanpoika 7.6.1882 Luopioinen
Vuorinen Ksenia Maria 15.11.1893 Vampula
Vuorinen Kustaa Jalmari 14.12.1870 Sääksmäki
Vuorinen Matti 1893 Luopioinen
Vuorinen Vihtori Hämeenlinna mlk
Vuorinen Viljo Emil 8.1.1900 Pornainen
Vuorinen Väinö Aleksanteri 2.8.1899 Loppi
Vuorinen Yrjö Aleksanteri 28.6.1899 Messukylä
Vuorio Onni Rafael 1897 Janakkala
Vähäoja Matti 13.9.1897 Loimaa
Välimaa Anton Nikolai 4.3.1899 Eurajoki
Välimaa Nestor 29.8.1891 Hanko
Välimäki August Nestor 8.7.1885 Huittinen
Välimäki Jaakko Niilonp. 24.7.1890 Tuusula
Välimäki Kaarle Villiam 18.2.1895 Kokemäki
Välimäki Kalle Ilmari 8.11.1899 Punkalaidun
Välimäki Kalle Matias 12.2.1891 Punkalaidun
Välimäki Väinö Erland 20.10.1897 Alastaro
Väre Anton Albert 3.6.1887 Lohja
Väre Edvard Konstant. 19.5.1870 Pori
Väre Frans Vihtori 29.7.1877 Pori mlk
Väre Kaarle Vihtori 25.9.1886 Pusula
Väre Kalle Vihtori Turku
Wahlroos Aaro Siktus 14.4.1898 Pori mlk
Wahlroos Vihtori Nestorinpoika 27.1.1867 Pori mlk
Wahlroos Ville 6.4.1884 Köyliö
Wainio Frans Huittinen
Waleen Jalmari Hattula
Walkamaa Eino Vihtor 1898 Nakkila
Walkevits Santeri Vanaja
Wallin Sven Rikhard 1.5.1891 Pori mlk
Waltari Jaakko Einari 25.7.1899 Hattula
Waltonen Bertel Johannes 15.10.1899 Kaarina
Waltonen Emil Johannes Oskarinpoika 24.6.1900 Eurajoki
Waltunen Henrik Urjala
Wanamo Kaarle Nikolai 29.12.1895 Pertteli
Watanen Juho Fredrik 1.11.1864 Asikkala
Wathen Kaarlo Fredrik 15.7.1893 Pyhäjärvi UL
Wehkalahti Juho Kustaa 3.10.1896 Noormarkku
Wela Jalmari Nummi
Werho Nikolai Johannes 17.9.1890 Lavia
Wessman Juho Kustaanpoika 12.12.1850 Ulvila
Wickström Julius Fredrik 1.5.1888 Helsingin pitäjä
Wickström Karl Aksel Helsinki
Wicktén Johan Fridolf 5.11.1889 Helsinki pr
Wigren Frans Kustaa 5.6.1881 Punkalaidun
Wigren Kustaa Ausgarius 21.7.1883 Loimaa
Wihlman Antti 1867 Huittinen
Wiitala Uuno Oskari Oskarinpoika 17.1.1900 Eurajoki
Wiitanen Alma Loviisa Kallentr. 21.9.1895 Pälkäne
Wiitanen Kalle Fredrik 1.10.1889 Hämeenkyrö
Wiitanen Niilo Nestor 14.12.1898 Rauma
Wikman Karl Oskar 6.3.1871 Perniö
Wikman Lauri Erland 3.11.1895 Hämeenkyrö
Wiksten William 16.7.1891 Helsingin pitäjä
Wilén Kalle Jooseppi 22.12.1878 Punkalaidun
Wilén Otto 6.8.1858 Hattula
Wiljanen Einar Edvard 26.1.1900 Siuntio
Willgren Johan Albert Kallenpoika 4.10.1894 Espoo
Wilsson Armas Vilho 1899 Lohja
Wirta Frans Vihtori 1881 Nakkila
Wirta Isak Jalmari 15.8.1894 Eurajoki
Wirta Kustaa Viktor 24.4.1880 Köyliö
Wirta Oskar Fredrik 1871 Rauma
Wirta Vihtori Ferd. 23.7.1887 Harjavalta
Wirtanen Aksel Arvid 12.10.1901 Pohja
Wirtanen Anna Johanna 26.2.1900 Hämeenkyrö
Wirtanen Erkki Heikinpoika 18.5.1897 Kalvola
Wirtanen Frans Oskar 1880 Ahlainen
Wirtanen Herman Karl Kustaa 17.1.1877 Tyrväntö
Wirtanen Kaarle Karoliinanpoika 5.1.1871 Vesilahti
Wirtanen Kaarlo Erkki 12.2.1899 Lieto
Wirtanen Lauri Johannes 18.2.1897 Lammi
Wirtanen Nestori 8.7.1881 Pöytyä
Wirtanen Taavetti Jalmari 9.5.1888 Hämeenkyrö
Wirtanen Urho Johannes 9.2.1896 Raisio
Wuori Otto Vilhelm Erikinpoika 22.5.1870 Hauho
Wuorinen Oiva Rikhard 25.9.1902 Pornainen
Wuorinen Oskar Johan 29.5.1902 Laitila
Wuorivirta Heikki Heinkinp. 17.2.1875 Hattula
Wägg Kaarle Aleksander 27.10.1889 Karjalohja
Wägg Yrjö Arttur 6.12.1897 Karjalohja
Wälilä Wäinö 1900 Vampula
Wälläri Kalle Emil 16.2.1897 Urjala
Wärivuori Allan 1894 Vampula
Ylander Ture Theodor 29.6.1900 Turku
Ylén Laimi Maria 14.3.1898 Kokemäki
Ylenius Kalle Kosti 1897 Janakkala
Ylimutka Juho Kustaa Aleksinpoika 4.11.1899 Hauho
Ylinen Eemil Arvid Jaakonpoika 10.8.1892 Karvia
Yliskylä Oskar 1901 Jokioinen
Ylli Kalle Werner 10.11.1893 Punkalaidun
Ylänne Vihtori Mikko 1.3.1863 Karkku
Åhman Fridolf Ferdinand 31.7.1896 Helsingin pitäjä
Åhman Oskar Edvin 13.6.1895 Helsingin pitäjä
Åkerman Aleksander 18.12.1883 Pori mlk
Åkerman Oskari Ilmari 9.1.1898 Hämeenkyrö
Åström Gustaf Hjalmar Viktorinpoika 6.11.1891 Lohja
Ääri Kalle Vilhelm 5.4.1894 Punkalaidun
Ääri Oskari Nikolai 13.5.1886 Oripää
Öhman Johan 1895 Helsinki
Örnberg Juho Einari 14.9.1895 Pyhäjärvi UL
Österlund Vihtori 5.7.1884 Ulvila
Österman Ernst Waldemar 28.11.1894 Pohja
Österman Hjalmar Anshelm 19.5.1888 Lokalahti


Suomen sotasurmat 1914-1922 © 2001- Valtioneuvoston kanslia, Suomi Finland
palaute: kirjaamo@arkisto.fi